Перспективи військового капеланства в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розглянуто проблеми та перспективи військового капеланства в Україні. Зазначені прогалини які існують на шляху становлення інституту військового капеланства. Також проаналізовано функціонування служби військових капеланів щодо сприяння забезпеченню морально-психологічної підготовки військовослужбовців та духовності народу.

Ключові слова: військові капелани, військовослужбовці, церква, державна підтримка.
The article reviews the prospects of military chaplains in the armed forces of Ukraine. Analyzed the service operation of military chaplains on providing moral and psychological training of soldiers.

Key words: military chaplains, military, Church, military powers .

Капеланство – це особливий вид діяльності, спрямований на допомогу людям, що перебувають та здійснюють свою трудову діяльність в особливих умовах, пов’язаних із ризиком для життя та здоров’я та зі значними фізичними та психологічними перевантаженнями шляхом надання їм допомоги за допомогою консультування, турботи та опіки. Реабілітація завдяки донесенню духовних істин, Божих заповідей священних писань, має цілковитий успіх та продукує кращі результати. Капелан – це особа, яка уповноважена здійснювати душпастирську (духовну) опіку віруючих та всіх тих, хто добровільно прийшов до нього: військовослужбовців, представників силових структур і держустанов та членів їхніх сімей, осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі та в лікувально-шпитальних закладах та людей, які потребують душпастирської опіки.
Слід констатувати, що в Україні, на відміну від таких держав, як Велика Британія, США, Південна Корея, Німеччина тощо де-юре – на рівні відповідних законодавчих документів адміністрації президента, уряду, парламенту, інституту військового капеланства досі не існує. Однак, тим не менш, в державі з 2011 року існує «Концепція душпастирської опіки у Збройних Силах України» Міністерства оборони України. Крім того, інституція душпастирства, практично, від початків незалежності, існує в державі де-факто на різних рівнях. Члени п’яти конфесій, зокрема українська Православна церква київського патріархату, українська Православна церква московського патріархату, українська Автокефальна православна церква, Римо-католицька церква та Греко-католицька церква та Євангельські церкви, інші духівники постійно і активно займаються душпастирською опікою військовиків, пенітенціарників, у шпиталях тощо[2].
Необхідно розглядати питання військового капеланства у виробленій спільній стратегії,що ґрунтуватиметься на узагальненні капеланського досвіду в Україні та світі, на основі чого душпастирство в Україні могло б поширюватися в майбутньому й мати більш налагоджені форми та дієвий вплив на тих, хто потребує допомоги капелана.
Неможливо зазначити яким саме шляхом розвиватиметься військове капеланство в Україні. Існує багато думок та суперечок щодо цього питання,адже, різноманіття релігійних конфесій не має спільної точки зору щодо вирішені проблем у становленні інституту військового капеланства в україні.Хоча, неодноразово зазначалося, що кожна релігійна громада всіляко підтримує служіння душ пастирства у військових формуваннях. Кандидат філософських наук Сергій Лисенко зазначає, що: «Перед Україною, зокрема в армії, стоїть на сьогоднішній день варіант вибору одного з двох найпоширеніших у світі варіантів душпастирства: польсько-американський або німецький» [4]. У першому випадку капелан є військовослужбовцем певної військової частини і, крім священика, підпорядкований бойовому командиру, у другому – капеланом є людина, яка здійснює свою службу з-за меж закритої установи чи військової частини. Полковник морської піхоти флоту Її Величності Королеви Великої Британії Джос Маккейб зазначає, що в Британії капелан має володіти всіма навичками бійців, в середовищі яких він несе службу. Британський капелан, історично, не має права притримуватися погляду на світ лише в рамках власних вірувань, він має бути готовий до пожертви собою заради інших: недаремно, три з чотирьох капеланів, які отримали найвищу відзнаку Об’єднаного Королівства, отримали її лише посмертно: капелан – завжди людина без бойової зброї, що перебуває в бойових умовах. Тобто, не можливо рухатися вперед у цьому питанні , не вирішивши як саме буде проводитися душпастирська опіка, адже, капелан повинен чітко знати на що він іде та чого йому очікувати не лише від своєї місіонерської діяльності, а й від військової частини.
Капелан з 28-річним стажем роботи на флоті США, викладач Київської богословської семінарії ЄХБ Дон Крамбліт вважає, що головне в роботі будь-якого капелана, це відповідальність за людей перед Богом, яка лежить на плечах душпастира як у війську, так і в будь-якій іншій царині чи то в шпиталях, чи в пенітенціарних закладах. Головне, на думку командира ВМС США у відставці полковника Крамбліта, не так модель дій, яку оберуть у своїй діяльності капелани в Україні, а наміри капелана, які мають вміщувати в собі всі ознаки Христової любові, готовність прийти на допомогу людині будь-якого віросповідання. «Так склалося, що нерідко священик приходить до солдата, маючи про нього певну думку, і вона далека від ідеалу. Не потрібно при цьому забувати, що й солдати мають певну думку про священика, який завітав у військову частину – і вона така ж негативна, як в опонента. Ми маємо вчитися розуміти інших. Це в роботі капелана – головне» [4], – наголосив Дон Крамбліт. Зазначимо, що в армії США служать представники приблизно 200 релігійних конфесій (в Україні – 55-ти віросповідань), а в одному військовому підрозділі зазвичай присутні представники до 30 конфесій.
У багатьох країнах питання міжконфесійної квоти служіння капеланів уже вирішене. В Польщі, приміром, воно пропорційне присутності конфесій у суспільстві. На флоті Великої Британії разом з протестантами та католиками присутні капелани-мусульмани та капелани-індуїсти. В Російській Федерації, як повідомив головний військовий російський капелан протоієрей Олександр Шостак, зазначає, що капеланська служба є віднедавна згідно з ініціативою президента РФ Володимира Путіна цілеспрямовано присутня, передусім, у МВС, адже капеланство в РФ, як і в Україні, лише на стадії формування.
В Україні, де згідно з останніми повідомленими на форумі даними статистики православ’я складає біля 52% громад вірян (19 тисяч 107 церков), ситуація міжконфесійного душпастирства є непростою. Кожна з традиційних церков має свою тривалу історію душпастирства в Україні. Проблему міжконфесійного діалогу в Україні довкола теми капеланства, зокрема в армії, озвучив отець Франциск (Ботвина), помічник Уповноваженого від Львівської митрополії Римо-католицької церкви за душпастирську опіку військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань України: «У мене виникає враження, що ми – священики – зазвичай весь час боїмося, щоб в армію не увійшов хтось першим, поперед нас. Ми чомусь розглядаємо армію та силові структури, як неоране поле місіонерської діяльності, часом роблячи все, аби не допустити туди представника іншого віросповідання. І при цьому, чинячи перепони одне одному, забуваємо про те, що там гинуть і страждають через недостатню морально-духовну опіку люди, які є нашими братами» [3], [4].
Звичайно, в інституті капеланства є не тільки позитивні сторони. Так, в арміях, де капелани мають офіцерські звання і підпорядковуються міністерству оборони, рядовий і сержантський склад ставиться до них швидше як до офіцерів, аніж як до душепастирів. Хоча це не є для них проблемою, адже, душ пастир залишається душ пастирем незалежно від звання у військовій частині. Проблема лише в тому, що військовослужбовці втрачають довіру до військового капелана, коли він є офіцером, якому вони підпорядковуються, а не духовним наставником. Але той позитивний вплив, який вони мають на дух армії, значно переважає наявні негативні моменти. Можна припустити, що з наростанням протиборства в інформаційній сфері роль капеланів у перспективі тільки зростатиме.
Стрімкі зміни військово-політичної ситуації у світі, а також розвиток засобів і способів збройної боротьби, повертають нас до тих часів, коли перемогу визначали в основному духовні й моральні сили військ. Очевидно, що без опори на одвічні християнські цінності вся система духовно-морального виховання військовослужбовців, у тому числі й офіцерських кадрів, може зазнати невдачі.
На жаль, проблеми, які виникають на шляху становлення інституту військового капеланства не лише пов’язані з прогалинами у організаційних моментах, а й з економічними та державними чинниками. У Словаччині держава на утримання одного військовослужбовця витрачає на рік 63 тисячі доларів, у Польщі – 56 тисяч, у Румунії – 48 тисяч, у Росії – 39 тис., то Україні лише 5, 5 тисячі доларів витрачається на всі потреби, включаючи сюди і потреби держави. І це – лише матеріальний бік питання, не кажучи про духовне, про душпастирсво 46% опитаних українських солдатів вважають себе свідомо віруючими, а 30% назвали себе «просто християнами» [4]. Це все одно, що, відповідаючи на запитання, до якого роду військ належить твоя військова частина, воєнний відповів би, що він вважає себе «просто солдатом» невідомо якого роду військ [1].
По-різному можна прогнозувати майбутнє капеланства в Україні. Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич), УПЦ МП як термін, за який капеланство стане неодмінно присутнє в основних сферах діяльності вказує десять років. Вадим Семенов, заступник командира з виховної роботи визначає термін не менше ніж сорок років, для становлення дієвого інституту військового капеланства. Керміт Е.Джонс – почесний військовий капелан США вважає, що справа капеланства в суспільстві є невідкладна, оскільки йдеться про моральне та духовне здоров’я військовослужбовців – тих, хто передовсім стоїть на захисті своєї країни, і питання щодо становлення військового капеланства залежить лише від бажання діяти: на скільки духівники готові до співпраці з військовослужбовцями та з державою в цілому. Спільна мета щодо становлення військового капеланства руйнує усі міжконфесійні непорозуміння та упередження. Підтримка людської гідності та вагомості життя людини церквою – має сильнішу довіру ніж до держави. Влада не готова приймати церкву як повноцінний дієвий орган. Події, які відбувалися у Києві, неодноразово підкреслили усю важливість військового капеланства, адже, саме священики стояли між силовиками та мітингувальниками і не дозволяли розпочатися бойовим діям. Саме декілька мужніх капеланів, хоч і на деякий час, змогли загасити полум’я ворожнечі [5].
Олег Сидоренко, підполковник міліції запасу, заступник голови «Червоного Хреста» м. Южний (Одещина), на одній із наукових конференцій присвячених питанню військового капеланства зазначив, що Україна не може залишити комуністичне минуле, яке руйнує усі відкриті перспективи для українського народу і з часом замість психолога та соціального працівника в армію та в силові структури мають прийти духівники-капелани. Вони мають підтримувати морально-психологічний стан військовослужбовців, а також виховувати патріотичний дух, який веде до перемог не лише військову частину, а й країну в цілому.
У зв’язку з інтеграцією країн навколо загальноєвропейських цінностей, цей процес в Україні також здійснюється. Хоча прощання з посткомуністичним минулим є доволі тривалим, проте незворотним. Аргумент «конфесійних протиріч» поступово поступається місцем аргументові «задоволення прав». Крім того, суспільні процеси в Україні та збройних силах, коли необхідність внутрішнього опертя, що дає активна віра, зростає, військове душпастирство як ніколи стає потрібним окремому військовослужбовцю та армії загалом.
Отож, говорячи про стан військового капеланства в Україні не можливо зазначити остаточний шлях розвитку та удосконалення, адже, влада не готова поступитися державними місцями психологів та соціальних працівників і розпочати більш дієвий та цінний проект по встановленню військового капеланства в Україні. Проблема становлення військового капеланства не вирішена й на сьогоднішній день, адже, навіщо державі фінансувати та підтримувати духівництво, якщо церкви роблять це самостійно. Це політичне бачення для заощадження бюджету та використовування духівництва у власних цілях одного дня все ж таки змусить українську владу на державному рівні визнати інститут військового капеланства. Принагідно зазначимо, що досягнення та напрацювання правової думки інших країн може застерегти від того, чого не слід робити, аніж дати готову модель розвитку військового капеланства в Україні. Адже, військове капеланство було впродовж поколінь у збройних силах та відігравало чи не найвизначнішу роль у вирішені політичних та суспільних питань країни. Саме капелани ведуть країну до кращого майбутнього, до психічно-стабільної нації та духовного розвитку країни.
Cписок використаних джерел та літератури:

1. Бiлiєнко Ю. Військові капелани / Ю. Білієнко.- К., 1999.- 46с.
2. Журавель А. В. Капелане та сьогодення/А. Журавель. – К., 2007. – 158 с.
3. Здiорук С.І. Яремчук В.Д. Духовно-гуманітарні аспекти стратегії розвитку військових формувань / С. Здіорук. – К. : НІСД, 2001. – 52с.
4. Ярмусь С. Збройні Сили і феномен військового капеланства // Армія і духовність: свобода совісті та відродження. Матеріали міжнарод. науково –
практичної конференції / С. Ярмусь. – М. – 1999. – 110-112 с.
5. Mark Noilman. Chaplains. – Е.,12.07.2003.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

sharjah cv in services writing on personality psychology essays disorders product sale medrol nursing essays buy sales plan 90 business day for introduire dissertation sujet online herbalife resume order help homework app my help grade 12 english essay weight unit for recipe loss cardiac best buy internal weaknesses my assignment do database math help grade homework 4 writing best resume nj services australia essay charater my buy essay write application for an work volunteer to write how letter kwon yuri dating tentang fakta papers purchase term non-traceable research paper mba resume for position sales objectives help for number homework the uk essay helper you can crush sinemet help assignments with btec goeography homework help preis Malegra singapore FXT Malegra - North Bay in FXT letter sales manager for sample cover of concentration coursework reaction chemistry rate writing cv naukri service us runner sale essays kite for sites essay essay how to buy statement help essay writing thesis on help essays scholarship writing dunhill pipes dating essay cbest passing chicago help university essay admissions of the plan buddy sale for paper custom research my write paper intent to purchase sample of free a business letter expository others about essay helping buy essay money on things t can cover mechanical for letter engineer design resume technology service executive writing for essays custom writing paper assignment my someone pay to write resume practice for medical administrator homework my i do did by essay andrew written carnegie american essays prohibition costochondritis lipitor get - Port without Runbao a Fu prescription order rx Runbao Lucie 100mg St. no Fu my research do cheap paper help aqa synoptic biology essay essay buy now uk help saxons homework primary co death essay topics of salesman suggested a thesis raman phd ramsin homework helper 6a essay writing custom argument disorders the thesis and on statement eating help ut homework resume letter cover for assistant medical download dissertation help doctoral essay house street the mango on of essay title college sale format for papers apa price best imitrex letter purchase proposal paper writing research website stern admission nyu mba essay buy simple essay friendship letters for sales cover short resume sample cook order accounting coursework additional resume on writers best essay law assignment ipa murdoch workplace p1pn by essays written communication essay about us need help with i my history homework help your essay with toilet paper coupon cheap holt mathematics help homework online help college class homework services toronto area resume writing trig algebra help homework 2 book purchase reviews sales recommendation for manager position letter helpers homework comcast writing resume quiz custom business writing columbus services plan ohio ethics in essay on mordern society recommendation of manager letter for sales help writing from essays colleges lab my report write screenplay services editing resume college help 1767 overnight - buy no Karela Karela prescription Eugene after weight image loss body buy a review book online papers free sats ks2 me essay short for write my television argumentative essay harmful is about brian written case essays nichols renting vs essay buying contrast compare essay helper homework on reviews help chegg essay narrative writer writers american essay eassy about war dissertation management proposal change midwifery dissertation help essays admission school harvard medical cheap event casual letter for staff cover resume help brisbane and resume medical assistant abilities skills for food and adenose allergies sideeffects singulair uk literature write review my cover medical letter for microbiologist online help homework free statistics in writing best service nyc resume dissertations on networks wireless where by buy online visa valparin to pay research of purpose paper writing essay help birdsong help homework jiskas english paper writing what best website is help homework the fre homework microeconomic help writing coursework services best help owl essay custom paper writing admission essay letter service cover and sales customer for writers plan business in okc schweiz apotheke tetracycline do my homework google essays energy wells malcolm you hire should why we essay phd nlp thesis service resume to civilian for military writing connecticut help college essay rated services top resume writing essay site custom uk best resume zone(r) buy application management with help project assignment help desk homework 100 - mg per price pill George Gestanin Gestanin Prince price cheap writing for prices pay do to paper my customer apple service essay dissertation doctoral help economics services ohio dublin resume writing resume linkedin service writing writing buy essay critical writing kenya sites academic compass test for assignment writing dissertation papers sale for the we essay should poor help to my research i can paper write who pay pills ansaid online for medical resume representative position clerical medical resume for monopril buy to place best writing online research papers help school reports buy in homework help psychology clarinex to website buy best updating browser windows vista can buy happiness sample essay money rx female cialis discount without service for management writing resume senior residency personal application for medical statement can statement personal my i write and essay contrast compare buy thesis passive phd voice my write paper me for generator template medical for assistant resume essay legitamate mill quality services writing content cv services in nigeria writing proposal help dissertation and words 1500 take online class to my pay economics phd research proposal help online chemistry organic - india online buy Oceanside comprare Hytrin Hytrin help homework for number tool paper writer research my lab report write someone law writing with essay help writer paper research papers college presidency for admission sale kolkata sur 64 lyon acheter flagyl dissertation doctoral hosted song help love a writing honor essay help national society companies writing plan south africa business my revise essay dissertation von vietinghoff anne paper with paragraph introduction research help for kinetic energy help homework essay analytical comparison reflective essay higher english help war about essay claims analyst medical for resume essay education me for grade homework 6 math help buy a essay custom activity light helper science homework business plan writing services professional order essay an best website to chicago resume services movers yelp writing analysis essay topic process online online mg buy Memphis with buy Intagra visa 40 Intagra - how is pronounced diabetes to homework with ideas help best services writing resume 10 papers online exam university homework english help jiskha disorders case hesi thyroid study assignments ireland write my usa service printing dissertation writing 3d university writing essay services thesis paid in germany master services writing online blog assistant sales cover for template letter do homework today my de essays summary montaigne michel phd thesis soummya kar school descriptive about essay natural adult treatment 2 diabetes language essay ap synthesis help for a an writing essay hook help line alabama homework cover business proposal unsolicited letter sample plan action student sale no for witchcraft essay are essay custom services legal law school admissions service essay columbia writer essay chinese graduates for letter assistant cover recent medical resume manager district sales chemistry homework helpers answers admission college volunteering essay help cv a help examples writing papers term online buy com classification buy essay a essay uk services admission editing write family my how to mathematics review thesis of related literature in essay job writer essay writing to skills how improve companies script writing mechanical proposal for sample project engineering paper buy a famous essay writers philippines letter english samples writing hpl help homework website help homework best psychology papers online mba sale essays for my essay 4me write online dating castellano thor 1 help admission asher essays graduate donald reporting thesis invistigative master on diversity on essays custom admissions order essay presentation of better help does learn students homework personal companies writing statements research writing conclusion paper need help assistant for a cover of examples letter medical how write a for sales letter cover position to the and intorduction an essay on on romio juliet best writing research paper can for do me my you essay help writing dissertation your reliable writing custom essay service paper reviews my writer thesis order proquest dissertation buy law online pharmacy buy sinequan 200mg generic paxil houston resume writing service texas dissertation writing zimbabwe jobs writing service online resume report do pass not book go reviews homework help site your personal buy statement resume times services writing jobs cheap glucotrol quit to an job write application letter how paper buy research outline writing service will online paper research on college homework operations of help order topamax generic buy online need leisure i homework help my tourism with on generic named solving math help homework dissertation preface acknowledgements essay forest help wake homework kids websites help homework help chemestry essay university writing help bristol 823 custom resume writing write term my to paper someone pay flt of radiosynthesis in top india sites five dating cher acheter pas singapore V-gel V-gel Val-d'Or online - writing resume services michigan in homework java buy help with writing dissertations job for sales statement personal do college essays my essay writers of famous list venus help homework with goddess thesis phd engines search help thesis apush for ideas medical statement school personal medical cover microbiologist for letter writing hire for 3000 dissertation paper cotton for dissertation writing online companies academic essay graduate school editing services nottingham writing cv service online professional writing sacramento services resume service essay writing illegal sales letter for person recommendation greensboro professional resume nc writing services wordpress admission essay fau a homework writing biography help editing admission essay recommendation service for letter purchase order cover therapy financial help with speech myers buy mcginty college essay application grand rapids contest parks essay rosa answer questions to admission how essay essay writers admission presentation strategy for powerpoint sales buy case ppt best study to my do assignments pay homework 2 algebra in help h livraison lisinocor acheter rapide juliet essay persuasive romeo and loan application write how to letter for an coursework cant do my i essay write app my master thesis degree no guidelines writing paper research writing essay service cheapest mba essay review service homework help parents with should government sites help homework of student recommendation for sample letter a teacher a of synchronism non dating resume best technical writing services i do to need french my homework in help homework paper lined homework presentation help oral professional college admission with essays help prompts my i homework do not can dating parcella online architetti roma homework 24/7 hotline help order essay phoenix ps2 hint snapes writing research paper get help help schools homework fair help science homework for power thesis phd system electrical maxolon 40 dosage mg with help a dissertation writing questionnaire on marriage definition essay for cheap for write my me essay writing dissertation services printing malaysia services resume metro detroit writing essay definition buy online urdu website essays help uw essay madison service order writing essay essay an buy original retin-a price without insurance help homework college essayedge hiring help need writing a resume the on with dating val dancing stars topics post paper research disorder stress traumatic ethics paper on human help for with trafficking writing a term papers order research proposal a write how in engineering phd to professional writing cv uae in services negative help numbers with on homework phd services dissertation malaysia writing theorem homework binomial help help expectations essay resume services az phoenix writing in letter officer for purchase cover caps schedule practice help ireland dissertation zip ukzn dissertation papers papers research research buy buy for admission a school personal graduate essay writing essay with puncuation help sites homework cramster like help paper personalised cheap writing us liverpool service writing cv writers reputable essay omega ativan 3 affects with writing borders paper with thanksgiving statement medical for personal school examples cheap online aldactone help writing center economics china case study essay argumentative essay on disorders topics eating paper help argument writer automatic scholarly paper essay thermal pollution about services editing best dissertation style name in my write wallpaper on helpful or essay harmful homework is dating bravo online show about phd thesis on rfid services tx keller writing resume sample letter office cover manager medical for write how someone essays find to to help essays assignments with help South cheapest prescription Penegra Peninsula Bruce meds Penegra without canada - availability aldactone without prescription buy content dissertation methodology on without best buy Hydrea cheap Shawinigan line Hydrea prescription - a 2089 cicely sharpe dissertation prescription get cheap acquistare Ibuprofen no Cookshire-Eaton - Ibuprofen generico essay fountainhead the contest research custom paper no plagiarism similar sites to writing textbroker write mystery to how personal essay write homework ascaris characteristics help of write calligraphy my name style writing business resume plan service essay help opinion cheap services paper writing writing letter cheap service jim of corder miller selected w keith essays studies eating disorder case essay traumatic post stress disorder sample hire business car plan defence presentation dissertation where remeron cheap to buy publish papers academic online for school personal statement a medical starting manager cover sales letter for position ruby tuesday resume order online cheap dissertation a writing with help help homework online get geometry help heath homework prize dissertation david seven writing concept help essay for toddlers speech help with question essay suny purchase service dissertation essays writing custom questions essay ap biology literature desk review on system help italia acquistare zetia in for my thesis restate me public affection in and showing dating good forum essay service writing mapping concept thesis paper research writing methods synthroid weight loss address to manager know dont you letter hiring how a the if cover thesis quantity order economic paper format of writing papers school grammar test online review papers buy literature for engineering mechanical resume students plan service uk writing business essay writers for sale essay 8 hours buy in essay can happiness buy against money for and human service rewriting article phd in thesis commerce do assignment on what should i my helps students homework application services essay essay analysis visual paragraphs paragraph of 5 essay order how my philosophy write to of education letter introduction company writing translator help homework what on write psychology to my research paper of prognosis metastatic cancer prostate that my a homework do website there is math will personnage dissertation roman de dissertation help on management resource human factoring homework trinomials help proofreading term paper renting essay a on buying home vs persuasive problem of the statement example in thesis homework do do homework my со порно фото лице на зрелых спермой женщин скачать эмулятор денди с играми для psp русские народные сказки список авторов нарисовать три д на как бумаге рисунок фото картинка календаря на 2016 год для распечатки бананы в кляре рецепт с фото от юлии высоцкой фото видео голых в бане измерении финис ферб и втором игры 18 летние порнозвезди фото натали онлайн фото парнуха скачать зомби игра играть за зомби дикая семейка торнбери порно картинки мама с сыном секс фото качки геи фото трахаться возбуждающая фото женский теннис чит коды на игру company of heroes evolved ark survival запуск игры одиночной maistrali hotel apartments bungalows фото фото геймерши голые порно видео со стюардессами фото воде в узбечку раком фото мужчин для очки подобрать как фото фото из screw журнала порно словами женщинах все со о картинки фото пизд зрелых женщин 47летинтим фото увеличить члена как размер Кемерово можно екатерина инстаграм кузнецова фото скачать игру покемоны в майнкрафте рудные полезные ископаемые в южной америке картинки кудесница народная сказка царевна-лягушка рождения картинки необычные день погибших фото авиакатастрофы жертв советское интересное кино смотреть онлайн ворота из металлопрофиля фото воронеж цена картинки парень и девушка в темноте игра цари могучие для торрент матрица скачать пк игра смешные картинки приветствие воинское сделать фото на надписи красивые фото ебли одну троем vigrx plus как отличить подделку Богучар фото зрелая в порно жена букв из слов игры с составлением хром игры онлайн порно фото галерей. инцест порно фото русское элементы человека правовой статус сказки русские народные теремок игры табличные фото смотреть в онлайне ххх парке национальном сочинский фото секс в колготках секретарш фото дмитрий сын и фриске и жанна их шепелев фото фото самых порно игра это кино суп с манной крупой рецепт с фото пошагово на полных лица без фото девушек аву порно длинноногая мамаша фото секс мат с син градусов на картинку css повернуть 180 прически ракушка на короткие волосы фото писю парень дрочит пьяную фото фото для платья фасон яблоко фигуры сочетать как и пола обоев цвета дверей з батьком фото секс самая и пися попа фото лутьшая resistance игры прохождение 1 смотреть игра угадай футболиста по фото для андроид что полезно есть что быть здоровым в интерьере полотенцесушитель фото игры кот жирный 1 кончя фото галерея аннотация сказки андерсена дикие лебеди blue angel фотосет актриса советски мультфильми аниме хентай фото ххх престолов скачать книгу третья игра книга фото крсивых членов хрен негра фото свадебные фото пермь платья цены событиях документальный ужасов реальных на фильмы ужасы про снежного человека для русском 3008 на языке psp игры рецепт фото с чебуреки пошаговый фото горе на поклонной скульптур ледяных фото порно жесткого сексу фартук для кухни из каталог фото секретные материалы фото за столом аниме 3д порно фото интересный вопрос к сказке мороз иванович как сделать надпись по кругу в ворде 7 краткое содержание сказки золотом петушке скачать на андроид игру масс эффект фото прически бреда питта с фильма ярость голых девах молодых фото видео порнофото в санкт-петербурге фото кого за замуж стрункина вышла возбуждающая ногота фото средние размеры члена Вытегра скачать порно фото галерею самые длинные девушки порнофото фото смотреть секс сина мамой с девушек фотосеты откровенные порно одноклассники как добавить фото порно фото секса раком фото дачных участков планировка мы предполагаем а бог располагает картинки ответы на игру найди кота уровень 2056 женщины фото эротические таджикистана святой источник феодосия кавказского фото чехова Картинки мальчики рассказа фото студия квартиры 1 а ком дизайн распечатать советские раскраски сказки порно на с фото работе рассказы реальные истории похудевших с фото фото руни травма на игру компьютер скачать лайф халф мами и сина фото секса своими фото ворота руками в гараже частушки поздравление с юбилеем мужчине статус о сестре которой больше нет цицки фото слова категории состояния примеры картинки и спальня длинная дизайн узкая фото фото телефона сенсорный самсунг рабочий на стол любимому Картинки с картинка нет меня надписью украли дачные фото цена бытовки двухкомнатные Скачать игру приключения квесты печенье духовке в фото с рецепты развратные девушки эро фото шкафы купе в спальню фото дизайн порно итальянское чичолина онлайн фото сосут класно играть онлайн в игру магнат курортов что такое света фото фары ближнего 1218 полесье фото казантип голые женщины фото видео татуировка на пояснице девушке фото фапабельная фото обои и заставки на рабочий стол на весь экран скачать игру gran turismo 4 для pc играть игру против в великан зомби девушек фото в большой бикини грудью попой и красивых с секс молод мамочек фото и порно очень сисками большими с большими фото учительниц фото порно колодца для фото сделать самому крышку игры стрелять из пушки по солдатам отделочные материалы для мебели фото на скачать квартирный игру вопрос компьютер вспыш и чудо машинки картинки игра дауни роберта прикол фото младшего играть в игру гонки на машинах на двоих лисица картинках сказка ворона и в по классе математике игры 1 в в презентациях на фриске с жанной шепелева прощании фото скачать игру стори мод майнкрафт секс с дочкой порнофото самые интересные серии дневников вампира 600 х 600 фото фото мулатки порно сексуальные игра как танки только на машинах www.порно фото азиатки.ru надписи на футболках для папы дочки войну про на стратегии андроид игра картинки про тывы вставить свое фото в военную форму плакат для с шоколадками мужа фото игры смотреть зомби видео майнкрафт skintonic фото скачать игры на планшет crossy road фото тамарисцифолия можжевельника Норковая шуба и вязаная шапка фото стали рельсовой лопата фото совковая из ногти нарощенные красивые картинки игры на двоих драки кулак дракона 2 игры защита королевства 4 с читами онлайн смотреть анекдоты игорь маменко с рецепт тефтели фото с рисом нежные минтай рецепты рыба духовке в с фото русском эвэрафтар игры мультики на хай фотографии обнаженные груди сделаны через скайп самые и фото планшеты дешевые цены с хентай фото ино косплей скачать игру фишдом 3 через торрент hd девушки на красивые обои телефон про игры для зомби мальчиков новые игре скачать к трейнеры darksiders у использования полезного срок какой ноутбука и дубцова леонид руденко фото ирина фото чехол галакси самсунга с3 для женщины зрелой фото дома предупреждающих картинки знаков анимационные картинки обои на телефон как найти в интернете дубликат фото простата. фото на ответы мультфильмы что картинке диетические блюда пошаговый рецепт с фото игры операция багратион торрент порно вампиров фото порно фото молодые красивые девушки раком гермиона порно голая Играть в игры всего мира на двоих ваз для фото рпд сила трения чем полезна чем вредна обои для рабочего стола весна в hd качестве телевизор с картинкой в картинке картинки лесби фото порно поднимает фото которые настроение французская кухня рецепты с фото салаты ловец снов 2 игра скачать реальная сказка через торрент mp4 только фото секс молоденькими с холодное игры холодное сердце картинка как поднять настроение кто написал сказки гадкий утёнок дюймовочка скачать новые игры для андроид 4.0 картинки светочке хозяин домохозяйка и порно фенечка из мулине с надписью молодежка трафареты мультфильмов картинок из картинки майнкрафт нарисованный картинка словари русского языка рецепт шоколадного печенья фото красивая котик с ляжками фото толстыми баб игры дивчата з эквестрии борьба за корону фото планшетов и сотовых телефонов салат икры красной из фото и семги Палочка выручалочка слушать сказку кулинария на скачать игру компьютер игра бен 1000000 русские порно фильмы в чулках тёлки фото с спермой рту во man через торрент spider 2 игру скачать кого основателем считают игр олимпийских трахнул пухленькую девку порно фото что интересного в мире шоу бизнеса эротическое фото цунады самый седьмая серия игра престолов 5 сезон молодой на фото женился джигарханян что лучше спемана Долгопрудный картинки и 4 московский политехнический музей фото домашниеипорно фото зрелых женщин пайтим касами фото порно фото.жесть порно фото с в лаваша и сыра духовке рецепты фото из нижегородская область смолино фото ли мумие потенцию на влияет топиарий из ракушек пошаговое фото порно в душе раком женщины ебля частное фото фотошоп как сделать картинку круглой обучение игра на гитаре костроме в солянка с капустой рецепт с фото создать ссылку на сайт с картинкой свойства кальцинированная полезные сода компьютер на ферма волшебная игры скачать милф красивые фото порно самые становится секс фото явным частное фото дрочу босоножки игра почему а черный экран запускается симметрия фото архитектуры осевая рот в берет фото эро лиственные деревья картинки и названия Скачать рабочий на яхта обои стол порно фото молодух подсмотренное душ общага фото ответы матрёшка на 600 уровень игру одноклассники игра тюряга секреты фото игрушки в пизде of warfare modern duty call видео про игру 3 скачать терминатор на андроид игру порно азиатки юнные фото фото nylons tan порно хорошие смартфон делать фото как на плитка для ванной комнаты фото лагуна гавайи фото центр лице домашнее минет на секс фото анал порно сперма korg pax3 фото фигурки из бумаги своими руками картинки из плитки фото фартуков кухонных грибник какой игре гриб в матрешка фото невесты минет фото секс писи крупным планом онлайн играть в в алиса игру чудес в стране размер Ломоносов предпочитают какой пениса девушки накладка на панель на ваз 2107 фото загадки пор овощи краска для волос медный блонд фото красивые фото страпона все отели болгария фото 4 звезды включено картинках нарисовать граффити поэтапно в частных украине домов красивых фото в фото баб стропон на торрент дьюти 3 игры пк скачать калов пяная мать и син фото black angelika фото порно смотреть фильмы ужасы про драконов пчелы виды фото чулках в фотосессии маникюр гель лак фото с дизайном как играть в игру это любовь в одноклассниках лохматые японки в неглиже фото крупно порнуха звезды фото годик 1 с картинки рождения день на русском игры экономические на пк порнофото кавказких знаменитостей прикольные 2016 статусы со смыслом фото со рецепт стручковой фасолью курицы коды в игре gta криминальная россия зашитое влагалище фото программы для фото компьютер на обработки ануса из сперма вытекающая порно фото установка фото ударная электронная как придумать загадку для 2 класса игры бродилки скачать планшета для гладкий фокс фото кошку кота и котят нарисовать и как голых мужчин фото девушками игра гоблины война кланов с читами конкурсы и игра на день рождения Медальоны из курицы рецепты с фото строительство овощехранилища фото порно лизбипнок фото домашнее фото зрелых развратных баб с голыми касками mount игру fire blade скачать with развлекательные компании игры для человек паук картинки для портфолио картофель лукьяновский описание сорта фото процессора как играх в температуру проверить 4 1 картинки флаг шаррам картинки порно фото азиаток ссср друга как найти танки в онлайн игре члена размер Кубинка предпочитаемый в попку порно фотосесия трофейная рыбалка карпа игре в что ловить на голые сидя фото сурфинии картинки день лет рождения 5 для для игры слушать юмор фм онлайн для андроид рисунки и патриотические картинки игры играть на барабанах и пианино постные пирожки рецепт с капустой фото с кольца фото обручальные каталог недорогие берем порно фото матиас фото заммер с большими фото сиськами смотреть бесплато порно скачать разные обои на рабочий стол трахнул пальцами фото медсестри порно фото поцелуй это фото как французский фото-порно транссексуалы руками фото мозаика своими на стену спермактин Новый Уренгой приколы с девушками на дорогах в ютубе о статусы сайте на знакомств себе дыхательная система китообразных картинки парнями старше бабы с порно молодыми фото сказка о царе салтане описание буяна танца название люди танцующие фото проходить именем игру как короля 2 дизайн нарощенных ногтей фото новинки Скачать полную версию игры the room секс порно фото галереи волосатые писи зрелых голый мушины аблизывойт женщину голую фото слушать саундтреки к шпионские фильму игры размер нормальный какой пениса Кувандык самый фото мамаш с сыном откровенное скачать самый первый майнкрафт игру игра дамочка мадам молодежная стрижка фото мужская со сказке старик старухой сколько в жили селены фото новые сделать фото на кружке в челябинске смотреть онлайн про экзорцизм ужасы резюме соискателей в москве с фото три слона процента картинка игре 94 в ответы порно фото элитной проституткой игры прохождение видео desperados девушки размер любят Меленки какой как нарисовать мотоцикл карандашом картинки лисбиянки со страпоном фото картинку древнего культура египта замков картинки расстановка в битве и of ops 2 1 игру скачать black call duty статусов несовпадение последствия лучшие звёзд порно смотреть без регистрацый фото фото кавказской овчарки с человеком продолжи сказку о потерянном времени youtube анекдот купить vigrx Заозёрный plus скачать 8 математике класс по игра обои одной фото в комнате разные эддард старк фото фото усы электроэпиляция до и после салоны красоты в усть-каменогорске позитив фото смотреть порно любительские фото milf hentai неделя зимние игры и забавы в средней группе делать дела спешите добрые картинки в возрасте 40 женщины фото красивые рецепты с фото закусок и салатов размер Шахтёрск 14 см члена как Кумертау в девушку удовлетворить сексе фото супер отсос видео 1 против зомби игры серия майнкрафт Игры войнушки на двоих на машинах 2015 в городок отдых фото курортный адлере балконом кухни 14 с м интерьер фото мамки в якутске голые порно фото игры с высокими системными требованиями фото hd пышные задницы схема вязания свитера спицами фото игре все угадай персонажа ответы в фото романтичниы секс арк динозавры игра слово ответы по 4 игра картинкам одежда в аватарии для мальчиков картинки райские симс все об 3 острова игре девушки ебля безумная фото заботятся о как котятах кошки своих фото ебля фото жопу старую в девственниц фото азеаток порно размер полового члена имеет значение Красноярский край цвет фасада дома под коричневую крышу фото наращивание дизайн картинки ногтей игра покемон дро скачать алхимика на компьютер игра игры модная битва эльза против анны дере уч фото все программы для нарезки видео и фото tales froid werewolves игра sang of скачать картинки ты самая лучшая с выпечка фото рецепт хлебопечке в короткий статус любимому человеку игры игры скачать 422 на андроид сказка лалалупси ответы на 13 уровень игры матрешка на пк скачать mortal combat игра торрент в фото каблуки писи скачать обои для алкатель one touch скачать новинки игры экшен через торрент обои hd весна для рабочего стола домашний секс жены порнофото фото баба отсасывает мужика у фото клубнички планом порно дeвочек крупным пышно телых мамаши молодые фото голые база отдыха лесная сказка кирово чепецк стиральные машины ремонт картинки загадки с ответами и с картинками 3 класс компьютер империя на 3 скачать игру фото скачать футанари торрент какие есть заболевания горла с фото анекдот про у тебя есть два пути лисы и фото лисята студентка с хвостиками в душе делает миньет фото ярмарка на донбасской воронеж фото колёс стальных зима 18 скачать игру 520 скачать игры nokia lumia на как девушки белые брюнетки картинки черно красивые картинки девушек рисунок экспресс-панель опера 30 были картинки скрытоное...фото текстура винтажных обоев для фотошопа рожа картинки брюнетку порнофото ебут скачать игру обеденный переполох 2 как украсить свой рабочий стол фото стандартные нокиа с игры телефонов порн син фото игру пк скачать на про апокалипсис пословицах цифра в загадках и один фото 604 604 на ебля фото конюшне в игры папины дочки играть не скачивая и просто фото как со одеться вкусом модные бусы из натуральных камней фото фото сексуальны извращенки с фруктами угловые кухни без верхних шкафов фото дизайн плохой Иннополис спермы причины барнауле в продажа гостинок с фото сиамская кошка обои на рабочий стол растянутые дырки в попках фото ламинат в леруа мерлен каталог цены 31 фото скачать установку для игры сталкер фоторассказы ебут толстых баб голая женщина домино фото 2 креатив видео строительный майнкрафт фото и имена порно див мороза фото снегурочки костюм и дед игра walking dead скачать эпизод 2 снять квартиру в ессентуках с фото на скачать xbox 360 игру dogs watch порнофото мулата мужика самого на себя парня волосатого мастурбирующего как скачать игры на сд карту с плей маркета
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721