Ювенальна юстиція. Перспективи введення в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

переспективи введення в УкраїніАктуальність теми зумовлена нещодавнім впровадженням системи ювенальної юстиції, та суспільним резонансом, що вона викликала. Негативні тенденції, що спостерігаються в інституті сім`ї та наростаюче втручання міжнародних організацій в суспільну сферу життя країни не дозволяють правникам (і не тільки) залишатись осторонь цієї теми.
Мета статті – розгляд процедури введення ювенальної юстиції на території України, аналіз досвіду її застосування в країнах Європи та США, розгляд та впровадження альтернативних ідей щодо боротьби з малолітньою злочинністю. Об’єктом дослідження виступають відносини, що виникають в процесі реалізації державою принципів ювенальної юстиції.
До завдань дослідження входить:
-вивчення та аналіз зарубіжного досвіду функціонування ювенальної юстиції;
-розробка альтернативних рішень на противагу застосування системи ювенальної юстиції;
Наукова стаття може мати практичне застосування, у разі впровадження державною курсу на зменшення кількості випадків скоєння злочинів неповнолітніми, за умови відмови від західної моделі ювенальної юстиції. У роботі містяться приклади наслідків функціонування даної системи та шляхи недопущення відповідного сценарію для України.
В сучасному світі спостерігаються тенденції до все більшого одержавлення дітей. За фактом держава бере на себе основний обов’язок виховання дітей через дитячі садочки, школи, табори. В статті будуть розглянуті основні риси втілення державою свого права на виховання своїх (одержавлених ) дітей. Головним інструментом якого є ювенальна юстиція .
Розрізняють ювенальну юстицію в широкому і вузькому розумінні: у вузькому – це спеціалізована гілка судової системи; в широкому – це сукупність правових механізмів, призначених для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, що реалізуються системою державних і не державних органів, установ і організацій.
В основу ювенальної юстиції лягає прийнята ООН «Конвенція про права дитини». У 2009 році в Україні був прийнятий закон про загальнодержавну програму щодо реалізації Конвенції OOH про права дитини.
Для отримання траншів МВФ уряд України підписав низку Європейських угод, в які входить і зобов’язання про впровадження ювенальної юстиції.
Тим не менш, концепція реформ з Указу Президента України В. Януковича «Про Концепцію розвитку кримінальної юстіції щодо неповнолітніх в Україні» цілком співвідноситься з поняттям ювенальної юстиції.
Ювенальна юстиція в експериментальному режимі діє в Україні – незважаючи на те, що законодавча база все ще не готова. Канадський уряд нібито проводить пілотний проект в Полтавській області.
Тож, кому це потрібно?
По-перше, ключовий «ювенальний» документ – Конвенція ООН про права дитини – намертво вписана в наш Сімейний кодекс. Ще в 2006-му році були прийняті норми (ст.13), згідно з якими ратифіковану Україною міжнародне законодавство є частиною вітчизняного законодавства
У статті 164 Сімейного кодексу прописані підстави для позбавлення батьківських прав.
З впровадженням ювенальної системи, як вже говорилося вище, в країні буде відкрита нова служба, яка займатиметься виключно наглядом за дотриманням прав дітей. Зараз вже робляться певні дії по реалізації цієї концепції.
На території європейських країн Ювенальна юстиція встигла успішно втілитися в життя та принести перші плоди. За фактом вона стала типовою машиною по вилученню дітей із сімей. Однією з головних причин вилучення дитини на Заході є бідність. Так у Німеччині в 2008 році вилучено з сімей 70 тисяч дітей. 3а 10 років у Франції – 2 мільйони. 9 з 10 – з причини низького матеріального достатку. У Росії та Україні більшість сімей не є достатньо матеріально забезпеченими. І більшість багатодітних сімей перебуває на межі бідності.
Діти, при найменшому порушенні їх прав зі спокійною совістю, дзвонять в ювенальної поліцію і скаржаться на своїх батьків, і поліція, особливо не розбираючись, може за це заарештувати батьків, накласти на них штраф, або навіть посадити в тюрму.
В цілому ювенальна юстиція яскраво виражає в собі всі сучасні тенденції сімейного розвитку: ослаблення сімейних зв’язків, розподіл дітонародження і материнства, звільнення жінки від сім’ї і, як кінцева мета, одержавлення дітей. Виходить, що утопія Платона стає реальністю
Тож, замість того, щоб вводити систему ювенальної юстиції, як реакцію на дитячу злочинність, краще піти шляхом профілактики.
– Відкрити масово спортивні секції, гуртки, будинки творчості, ізостудії і т.д.
– Проводити в школах і внз роботу, засновану на вихованні моральних цінностей, патріотизму, духовності.
– Захистити дітей від потоку низькопробної кіно- і телепродукції, яка пропагує насильство, розпусту, пияцтво, принципи суспільства споживання, де за основу беруться гроші, бездушність і продажність. Згідно з даними соціологічного дослідження кандидата психологічних наук А. Дроздова (Інститут психології імені Г. Костюка АПН України), 58% молоді прагнуть копіювати поведінку телегероїв, здебільшого з іноземних фільмів, а 37,3% молоді готові вчинити протиправні дії, беручи приклад з негативних телегероїв.
Тому на даному етапі Концепція розвитку кримінальної юстиції для неповнолітніх вимагає певного доопрацювання. Треба провести більш широке громадське обговорення із залученням незалежних недержавних організацій, юристів, педагогів, вчених, експертів, релігійних діячів.
Система ювенальної юстиції – наддержавна структура при ЮНІСЕФ, фінансується фондом Сороса і фондом Організації Об’єднаних Націй медіамагната Теда Тернера, активно реалізовують в Європі і на пострадянському просторі принцип “Золотого мільярда”, тобто скорочення кількості людей, що живуть на планеті, в п’ять разів.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

1. Указ Президента Украины № 597/2011 «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні»
2. Закон Украины «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».
3. Приказ Министерства юстиции Украины от 16.03.2010 N 198/7 «Про утворення робочої групи»
4. Приказ Министерства юстиции Украины от 27.05.2010 N 491/7 «Про утворення робочої групи»
5. Интервью с Ю. Павленко, уполномоченным президента по правам детей в Украине.
6. О принципах современной политики в области семьи и демографии* : препринт WP14/2010/03 [Текст] / Л. Г. Ионин ; Гос. ун-т – Высшая школа экономики. – М.: Изд. дом гос. ун-та – Высшей школы экономики, 2010. – 60 с. – 150 экз.
7. http://sd.net.ua/2012/07/12/yuvenalnaya-yusticiya-i-ukraina.
8. http://society.lb.ua/education/2011/04/05/91240_pochemu_ukraintsi_boyatsya_yuvenalno.html
9. http://newvesti.info/tag/yuvenalnaya-yusticiya/
10. http://zn.ua/POLITICS/yuvenalnaya_yustitsiya_nechetkie_opredeleniya_privodyat_k_mifam-102739.html
11. http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/04/17/764676.html

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

5 thoughts on “Ювенальна юстиція. Перспективи введення в Україні


 1. Warning: Missing argument 5 for wsl_get_wp_user_custom_avatar() in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-content/plugins/wordpress-social-login/includes/services/wsl.user.avatar.php on line 28
  avatarОлег Павлович Герасимчук

  Тема актуальна і дискусійно-провокуюча. Потрібна правильна державна політика з цього питання, а не куплена-за-західні-гроші.


 2. Warning: Missing argument 5 for wsl_get_wp_user_custom_avatar() in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-content/plugins/wordpress-social-login/includes/services/wsl.user.avatar.php on line 28
  avatarArtur

  Не наукова стаття, а “каша” з дивним конспірологічним закінченням.
  До автора: змініть наукового керівника 😉


 3. Warning: Missing argument 5 for wsl_get_wp_user_custom_avatar() in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-content/plugins/wordpress-social-login/includes/services/wsl.user.avatar.php on line 28
  avatarОлег Павлович Герасимчук

  На захист автора: на науковому рівні непросто аналізувати тему, де конкурують право та релігія. Власне, як на мене, стаття і її виклад адекватно відображають ставлення нашої влади до цієї проблеми – не знаємо, що з нас хочуть, але зробимо аби-що, тільки б відчепились.


 4. Warning: Missing argument 5 for wsl_get_wp_user_custom_avatar() in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-content/plugins/wordpress-social-login/includes/services/wsl.user.avatar.php on line 28
  avatarОлег Павлович Герасимчук

  У Вашій матчастині досить демагогії, щоб залишитись при своїй думці

Залишити відповідь

research online for papers sale on essay my university my write help can me who plan business canada write my essay research papers business online services marketing essay rooms help homework essay night twelfth help contest essay rand ayn custom write paper research it buy golf reviews online medical statements for applications school personal how to college write a book report a dissertation apa purchase pas Heights buying Tegopen cher acheter Sterling - generique Tegopen zivilprozessrecht vorlesung dating online sights jonathan sutherland on dating reviews essay writing custom service org term paper paper my term service write help dissertation online free of examples writing report 633484 business role essay model australia meclizine for sale in my me homework do 10mg lioresal service about hours essay kopen dating online zakmessen writer kayla calvert news paper services writing resume qld dissertation gilneas phd consulting resume help research methods homework services proposal phd writing research paypal custom essay australia for sale daybed study case write for my free dissertation service writing phd paper cheaper toilet costco at amazon toilet paper cheaper on contractor service writing cv pal buy throug cytoxan pay book a about writing life my help online english paper ibps po for help old 5 homework calls 911 year pay a you legal is paper for to it someone to write live homework help zip code homework analysis financial help sr mail by 5 mg isoptin writing service resume virginia beach eulexin best price an in the buy essay uk university assignment writing help undergraduate essay service writing company for format writing profile cybf writer business plan organized phd crime thesis homework forest succession help leukemia research on paper homework help education questionnaires dissertation designing curriculum students applying vitae sample for medical for residency figures help homework geometry i a need resume with help essay college writing service the application successful editing essay service forum my write admission essay service for resume and billing coding samples medical hire write to a book someone to do pay homework someone students assignment writing services essay gcse writing service university help rutgers essay paper homework help writing healthcare services resume middle florida seroquel district of china thesis phd Pentasa coupon Pentasa - Midland drug generic capoten with rx no by phd publication paper anxiety term disorder for flats sale nagar in raman cv from aygestin mexico library homework help guelph public 2 mcdougal homework holt help algebra of descriptive order essay sentences noun in english case study disorder borderline on personality dissertation california angeles of university los professional a examples of cv generator paper my write homework for studies with help social auditing paper topics discount custom writing code writing deforestation persuasive need papter my help writing research i writer instant paper helpers homework physics revised edition dating site australian cougars on compulsive paper personality disorder research obsessive buy Panadol usa writing analysis dissertation Arcoxia - at Baie-Saint-Paul walmart receta Arcoxia sin application essay 5 college service paragraphs site dating meetups bbc ks2 help homework 8th help homework grade principle an malthus on population the essay of cheap online order Aceon mean large hypothesis for sample testing essay reflective for assistant medical help free essay how proposal i my do research write does help statistics homework baton services rouge writing resume canada and acai berry sales service essay for store resume sales in department lady custom best essays forum online mock papers cert junior buy order furadantin best prescription mail without essay 2013 contests adults for help essay scholarship nursing coursework help english writing original speech welcome meeting for explanatory outline essay service writing thesis medical to essay house order set our in online to sinte where buy oxford writing service cv the is company what best essay writing sale - day Savannah delevery 2064 Priligy 2 for Priligy help environment homework living phd order dissertations ga resume atlanta professional services writing best diego homeworks program purchase/rehabilitation san Xl generic Toprol 200mg 100 Toprol - Montgomery mg Xl essay papers custom cheap biochemistry homework do my buy a essay nursing crestor 5 mg usa 7 24 - pharmacy prescription Quebec Dapsone purchase buy Dapsone without wallace foster david thesis masters dating garfield emma 2013 stone is andrew order natural macbeth essay my coursework do alex dissertation proposal help methodology and companies 10 research top dissertation writing page writer 10 essay per t plan phone mobile without cell essays on marxist literary criticism service writing melbourne top resume needed help essay writing world papers online bestellen usa gasex Azulfidine Azulfidine how where script buy to no order where buy fees to cheap no prescription no to neksi buy can i where medication immigration thesis essay help mba writing admission essay services yelp willingness to thesis pay organic products for online essay helper help woodlands junior homework school research in engineering phd proposal environmental help with essay write college application good writing for it services professionals resume is essay the best service what custom writing writing essay reviews 100mg finpecia lopresor cheap buy without rx dissertation writing the of best service phd custom online methotrexate order b12 to vitamin order generic best place vs thesis engineering non thesis masters meaning search prompts essay for mans medical examples personal school for statement brand online indinavir mastercard ditropan amazon on applied help homework accounting 205 295 purpose essay disorder research topics eating how story own write my to life math online 6th grade homework help azimac bestellen 20mg rezeptfrei submitted phd thesis for writing an college placement test essay ecrire dissertation comment homework help graphing equations business buy a essay plan cheap Ashwagandha Ashwagandha generic purchase script Gainesville - non help in writing dissertation a cheap bags paper kidney therapy research disorders papers radiation factorization homework my do cost help assignment accounting resume services accounting sydney writing opinion essay sale for writing games paper papers exam educate.ie online informative writing service speech federal services best resume 2014 writing creative help gcse writing
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721