Імідж політичного лідера як складова політичного успіху

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статі розглянуто структуру та компоненти політичного іміджу. Досліджено як імідж політичного лідера впливає на думку електорату. Визначено основні особистісні якості успішного політика.

In-process investigational сруктуру and components of political image. In-process investigational as an image of political leader influences in opinion of electorate. Basic personality internalss are certain that a politician must own, to get the favour of electors.

Коли наближаються парламентські чи президентські вибори усі політичні сили і прості громадяни розпочинають пильно придивлятися до провідних політиків, їхніх партій, які прагнуть перемогти. Обираючи політичну партію, ми маємо розуміти що політичні і економічні ставки є досить високими, і потрібно детально розібратися у тому хто з кандидатів здатний виправдати наші надії і сподівання. Питання іміджу є надзвичайно актуальним у наш час. Так як створення позитивного враження це ключ до успіху у всіх сферах життя. За порадами до фахівців з іміджу стала звертатися велика кількість людей. Не залишилася без уваги і політична сфера. У наш час важко уявити політика, який не користується послугами іміджмейкерів, фахівців у сфері PR. Для політиків важливе значення має їх імідж, адже це важлива складова їх політичного успіху.

Аналіз останніх досліджень та публікацій Проблему іміджу політичного лідера досліджували такі вчені як: В. Бебик «Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, маркетинг», Г. Почепцов «Имидж: от фараонов до президентов. Строительство воображаемых миров в мифе, сказке, анекдоте, рекламе, пропаганде и паблик рилейшенз», В.Королько «Паблік рилейшнз. Наукові основи, методика, пракика» та ін. У їхніх працях проаналізовано вплив політичного іміджу на успіх ролітиків.

Мeтою статті є визначити структуру політичного іміджу та виявити його вплив на електорат.

Виклад основного матеріалу статі. На тему політичного лідерства можна говорити невичерпно, і вона не піддається формалізації. Ця тема містить у собі деякі сутнісні основи які кожне наступне покоління намагається відшукати. Прагнення проявити себе у політиці можна порівняти з бажанням пізнати або хоча б зрозуміти всестороній портрет політичного улюбленця, супротивника чи конкурента який склався у свідомості електорату та сучасному світі, завжди було не переборним. Люди які залишили відбиток своєї постаті у історії, завжди викликали цікавість у своїх нащадків та сучасників. Інтерес до постаті ніколи не обмежувався тим, що ці люди робили на суспільній чи політичній арені. Вони привертали увагу як особистості – своїми інтелектуальними, моральними, та психофізичними якостями, мотивами своїх дій та ставленням до життя.

Українській аудиторії властива персоніфікація влади, для цієї аудиторії пріоритетом є особистість лідера. Як показують дослідження, що про програми партій та лідерів знають тільки 30% виборців, а про ділові і особисті якості кандидатів проінформовані близько 60 % електорату [3, c. 14]. Така підвищена увага до політичного портрету лідерів партій шкодить їхнім передвиборчим програмам і дискусіям, яким приділяється не достатньо уваги з боку виборців.

Щоб створити вдалий політичний імідж потрібно докласти чимало зусиль і залучити багато спеціалістів, головну роль у створені іміджу має іміджмейкер. Іміджмейкера – називають творцем іміджу, тому що від його професійних знать і навичок залежить те яким буде імідж кандидата. Перш ніж формувати імідж політичної партії чи кандидата іміджмейкер повинен з’ясувати який саме імідж буде імпонувати електорату. Щоб стати політичним лідером у США кандидат повинен: 1) мати гарний вигляд на екрані; 2) бути забезпеченим; 3) мати успіх у свої попередній діяльності; 4) мати репутацію зразкового сім’янина. Тому кандидату який не вписується у ці рамки буде важко зробити хорошу політичну кар’єру. Вимоги до кандидатів у Франції дещо відрізняються. Він повинен відповідати таким критеріям: 1) бути чесним 2) енергійним 3) відкритим. Звичайно це не сталі критерії і вони можуть часто змінюватись, тому на передодні виборів соціологічні служби проводять дослідження за для визначення параметрів політичного лідера якого потребує народ. Увага яка приділяється іміджу політиків – це не пуста трата часу. Політичні лідери викликати довіру у народу, а народ повинен відрізняти щирі цінності від фальшивих. В остаточному підсумку нами правлять не ідеї, а їхні носії, зовнішній вигляд яких – манери, жести, голос – брешуть дуже рідко (на відміну від мови). Тому треба вчитися сприймати інформацію, що несе імідж наших обранців. При всій змістовності політичного “послання” кандидату необхідно володіти тими особистісними рисами, що дозволять реалізувати його проект [2, c. 57].

Політик який прагне отримати лідерство на політичній арені, повинен володіти ораторським мистецтвом, мати правильно поставлений голос, керувати своєю мімікою і жестами, що дозволить йому без проблем спілкуватися з людьми [1, с 27]. Політичний лідер повинен слідкувати за своїм станом здоров’я, та зовнішнім виглядом. З особистісних якостей цінуються: чарівність, хороше почуття гумору. Йому повинні бути притаманні якісь особливі якості, вподобання чи захоплення що зроблять його зрозумілим і близьким для  виборців.

Неприпустимою є думка про те, що імідж політика можна сформувати і розрекламувати за короткий відрізок офіційної виборчої кампанії: імідж складається роками. Ось чому іміджмейкери повинні працювати з політиками постійно, систематично аналізуючи їхні слова і вчинки, організувати для них тренінги. Не останню роль для іміджу політика відіграє і сексуальний аспект. Вперше про це заговорили в ході кампанії Джона Кеннеді. “Статевий інстинкт – важливий компонент політики”, – писав тоді один з менеджерів Кеннеді. “Якщо ваш кандидат гарний чоловік, то усі жінки повалять голосувати за нього, тягнучи за собою чоловіків” [2, с. 86].

Творці іміджу одним з етапів своєї роботи називають також підбір адекватного типажу (наприклад, “хитрий лис”, “батько солдатів” і т.п.). У політичній літературі існує кілька типологій іміджу. Героїчні лідери приходять і йдуть разом з епохою, що їх породила. На Заході останніми політиками такого типу були герої другої світової війни Д. Ейзенхауер і Ш. де Голль. З 1960-х років у західній політиці стали домінувати “чарівні” лідери – Кеннеді, Клінтон, Жоспен. Час від часу їх тіснять “свійські мужики” – Картер, Мейджор, Буш. Поступово сходять зі сцени й “батьки нації” – Мітеран, Рейган, Тетчер. Галерея політичних типажів постійно поповнюється. Необхідність завжди думати про свій імідж, підтримувати і підкріплювати його – дратує багатьох політиків традиційного складу. Залишаючи свою посаду, Франсуа Мітеран з гіркотою говорив про те, що нині політичний лідер 2повинен бути знавцем рекламного бізнесу, письменником, артистом; коротше – усім, чим завгодно, тільки не державним діячем» [3, с. 20].

Формуючи імідж кандидата його менеджер в першу чергу повинен звернути увагу на його ім’я та прізвище. Часто це вся інформація яку буде знати кандидат про виборця. Нажаль існують прізвища які запам’ятаються але викличуть негативні емоції у виборця. Наприклад: Твердохліб, Псюк, Крисюк та ін. Більше шансів є у тих політиків чиї прізвища асоціюються з уявленнями історичне минуле України – Гетьман, Козак, Шевченко, Сагайдачний та ін.

Також велике значення для виборців має зовнішність кандидата – він має бути охайним: мати охайну зачіску, здорові і красиві зуби, чисту шкіру обличчя, гарне волосся. Важливою складовою формування позитивного враження  є культура мови, голос, дикція, вимова  над цим потрібно багато працювати щоб досягти бажаного результату. Одним із важливих  чинників вдалого іміджу є  тембром голосу, ще нікого не прикрашали пронизливі та низькі голоси. Хоча, неприємний голос Маргарет Тетчер не нашкодив її політичній кар’єрі.

Більшість політичних і суспільних діячів переконані, що імідж пов’язаний в основному із зовнішністю. Зовнішність – це важлива складова іміджу, але аж ніяк не єдина. Є ще “внутрішня” і “процесуальна” складові . Зовнішня складова має безліч якостей: від взуття до зачіски, включаючи міміку, манери, костюм, зачіску, ходу, голос, жести [32, с. 83].

Внутрішня складова – це менталітет, тобто напрям думок, інтелект, професіоналізм, інтереси, цінності, хобі тощо [4, с. 83]. Але для політика це, насамперед політичні ідеї. Політик без політичних ідей стає безбарвним. Він нічого не відстоює, нікуди не кличе, нізащо не бореться. Вироблення політичних ідей для політика – це те, що і робить його політиком. А те, як він відстоює свої ідеї – це процесуальна складова іміджу. “Процесуальна сторона іміджу включає емоційну виразність, пристрасність, енергію, швидкість реакцій – усе те, що відносять до темпераменту. Але і не тільки це: почуття гумору, артистичність, лицедійство”[5, с. 5]. Усі ці складові допомагають залишити слід у пам’яті і серцях людей, допомагаючи їм зробити свій вибір. Ядром іміджу є  установки і легенда.

Легенда – це саме головне. Саме вона дозволяє політику “триматися на плаву”, менше витрачати зусиль на рекламу у виборчій кампанії. Легенда робить  лідера в пізнаваним. Питання тільки в тім, яка це легенда. Вона може бути як гарною, так і поганою. Легенда складається з загального враження про людину і формується на рівні підсвідомості. Гарна легенда створює ситуації, коли людині прощають деякі слабкості і помилки. З поганою легендою часто безнадійно йти на вибори. Її можна створити. Перший, мабуть, найважливіший спосіб – це знайти її в біографії кандидата[6, с. 79]. Другий – пов’язаний з особливостями поводження, зовнішністю, за якої на рівні підсвідомості деяка легенда “зчитується”. Люди часто вигадують події, яких насправді і не було.

Третій – вироблення політичної ідеї та уміння її відстоювати. Політична ідея – це найголовніше надбання політичного діяча. Ідея може бути власною. Можна розвивати й чужі ідеї, якщо вони потрібні. Політичні ідеї зв’язані, насамперед, з особливостями суспільного розвитку і устрою суспільства, системою цілей і способів їхнього досягнення. Найдужчими є нові , чи старі ідеї, але виражені у новій формі, пов’язані з найбільш суттєвими суспільними проблемами. Якщо кандидат має свої ідеї і може їх привселюдно виразити так, щоб їх сприйняли, якщо за ним легенда і він у позиції переможця – у нього багато шансів на успіх. Причиною поразки такого кандидата можуть бути більш сильні ідеї, позиції і легенди [6, c. 85].

Імідж політика включає й фігури з його найближчого оточення. Завдання дружини політичного лідера – вести свою партію, уміло підіграючи чоловіку і ні в якому разі не виходячи за рамки укорінених у країні представлень про роль дружини політичного лідера. Підіграють кандидату і його друзі, однокласники, однодумці – добре, якщо це будуть люди, яким виборці симпатизують і довіряють: популярні артисти, спортсмени, журналісти. Найкращий спосіб – оточувати себе зірками. Але для цього потрібна сміливість, впевненість у собі. Вміння залучати до себе людей – найбільше достоїнство політичного лідера. Люди тягнуться до успішного політика. До нього йдуть на переговори, пропонують свої послуги, розповідають про можливості і перспективи співробітництва.

У засобах масової інформації образ створюється за допомогою зображення і за допомогою слів, тому в структурі політичного портрета можна виділити образотворчий і вербальний блоки [35, c. 30]. Комунікативні можливості візуальних і вербальних знаків неоднакові. Можливість для емоційного впливу, на який переважно орієнтується реклама, для вербального тексту обмежена.

Важливість друкованого зображення лідера в політичній рекламі важко переоцінити. Сьогоднішні політики з’являються перед народом у матеріалах друкованої реклами переважно на фотографіях. “З погляду реклами, фотографія, завдяки своїй документальності, запевняє оцінюючих її у вірогідності зображення”[36, c. 63]. Портрет великого плану, наприклад, фіксує особливості форми обличчя, передає його вираження, міміку, посмішку. Знімок середнього плану виділяє позу і жести, фігуру. Загальний план показує людину в оточуючій її обстановці. Плани вибираються також у залежності від того, яку мету переслідує знімок: показати людину статичною чи в дії, одну чи в оточенні інших людей.

Вербальний блок у досліджуваному жанрі включає все, що стосується особистості кандидата (характер, біографію, професію, відношення до політичних і громадських організацій), все, що стосується його програми (напрямку, мети), слоган і заклик [8, с. 94 ]. Слоган займає центральне місце в будь-якому рекламному доробку. Політичний портрет – не виключення з цього правила. Слоган, у ряді випадків його також називають гаслом чи девізом, – це афористичне втілення ідеї рекламної кампанії: її основна думка, виражена в короткій, лаконічній формі і розрахована на кількаразове повторення в різних засобах, використовуваних у кампанії[ 35, c. 63].

Імідж політика залежить від багатьох складових його особистості: стилю поводження, рис характеру, вчинків, професійних якостей, створюється не тільки в процесі зусиль фахівців-іміджмейкерів, рекламістів та піарників. На сприйняття лідера також впливають журналістські матеріали в ЗМІ, кіно і фото продукція, мемуарна і художньо-документальна література, виступи самих політиків перед масовою аудиторією (на мітингах, в радіоефірі чи на телеекрані, у тому числі під час трансляцій найважливіших подій у житті країни і т.д.) [2, c. 32].

Найбільш широкий простір для реалізації ідей, що стосуються формування іміджу лідерів надають, звісно, засоби масової інформації. Найефективнішим з них багато фахівців називають телебачення. Можливість проекції іміджу практично на кожного потенційного учасника голосування, показ аудиторії “живого товару” обличчям дає екрану істотні, у порівнянні з іншими ЗМІ, переваги, але і приховує у собі небезпеку. “Технічні засоби телебачення, що дозволяють коректувати вигляд лідера для того, щоб зробити його більш позитивним, висока ступінь вірогідності телеінформації, що створює ілюзію співучасті, атмосфера інтимності, що оточує спілкування політиків із глядачами – ці фактори, здатні додати телевізійному зверненню набагато глибшу емоційну забарвленість настільки важливу для запланованого сприйняття іміджу, ніж радіо чи преса” [6, c. 7]. Але в той же час телебачення відверто покаже будь-яке випадання героя з рамок заданого образу, будь-які помилки творців цього образу, будь-яке протиріччя ретельно продуманої кампанії.

Надаючи політику максимально широку аудиторію, телебачення, разом з тим, приводить його до необхідності спілкування з дуже неоднорідною публікою. Не випадково, однією з першочергових задач для кандидата, що з’являється на екрані, соціопсихологи вважають подолання антипатії (якщо вона існує) і посилення симпатії глядачі [8, с. 128]. Визначальна роль у сприйнятті будь-якої появи лідера на публіці належить його вигляду. Російський фахівець з іміджу, Р. Газенко, що займався виглядом лідерів політичних партій під час виборів у грудні 1993 року, вважає телебачення найбільш важливою сферою для демонстрації політиками свого “я”. Від 60% до 80% інформації ми передаємо один одному в процесі спілкування невербальними засобами [6, c. 18]. Візуальне звертання кандидата (тип обличчя, огрядність, манери, костюм) передбачають його перші слова.

Глядачу простіше одержати готові оцінки, ніж ламати голову над різними проявами сутності тих, хто керує державою. Цю можливість надають інформаційно-аналітичні програми. Коментатор, оцінюючи політичні події, поводження тих чи інших представників влади, прийняття яких-небудь рішень, тим самим пропонує своє бачення образу – доповнює портрет вербально оформленими штрихами. Іншими фарбами розмальовується образ політичного лідера, коли він з’являється на екрані в неофіційній ситуації.

Взаємодія і взаємопроникнення різних типів інформації про політику, доповнення ними один одного дає можливість створити повний, відносно достовірний, досить стійкий і багатогранний образ. Фігурувати в розумах виборців і впливати на їхні рішення буде саме цей, комплексний образ, створений засобами масової комунікації.

Висновки. На формування вдалого політичного іміджу випливає багато факторів, це і зовнішній вигляд кандидата, його особистісні характеристики, і вербальні складова. Також важливим фактором є інформація про кандидата у ЗМІ, яка має великий вплив на виборців. Адже їм простіше одержати готові оцінки ніж робити міркувати над проявами сутності політиків. Позитивний імідж політиків є одним одним із елементів довіри населення до органів державної влади. І виступає як гарантія успіху політичного лідера на виборах. Розробка новітніх методів формування іміджу політиків сприяє формуванню позитивного ставлення народу до органів державної влади та допомагає залучитися підтримкою населення, що є важливим фактором у формуванні політичного лідерства.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Рудич, Ф. Політичне лідерство на пострадянському просторі [Текст] / Ф. Рудич // Політичний менеджмент. – 2006. – Спецвипуск. – 5–15 с.
  2. Разворотнева С. В. Язык власти и власть язика [Текст] / С. В. Разворотнева // США: экономика, политика, идеология. – 1993. – № 3.
  3. Перелыгина, Е. Б. Имидж как феномен интерсубъектного взаимодействия. Содержание и пути развития [Текст]: Дис… д–ра психол. наук: 19.00.05, 19.00.13 / Е. Б. Перелыгина. – М., 2003. – 697 с.
  4. Пахарев, А. Д. Политическое лидерство и лидеры [Текст]: учеб.для.студ ВНЗ / А.Д. Пахарев. – К.: Знание Украины, 2001. – 270 с.
  5. Овчинникова, М. А. Связи с общественностью как технология президентской власти в США [Текст]: Дис… канд. полит. наук: 23.00.02 / Овчинникова Мария Олександровна. – М., 2002. – 248 с.
  6. Лавренко, О. Проблеми формування іміджу кандидата в депутати [Текст] / О. Лавренко // Проблема політичної психології. –К., 1997.
  7. Скнар, О. Соціально-психологічні моделі поведінки політичних лідерів [Текст] / О. Скнар // Соціальна психологія. – 2004. – № 3. – 39–46 с.
  8. Рябов, С.Г. Політичні вибори [ Текст]: навч. посіб. / С.Г Рябова. – К.: Тандем, 1998. – 96 с.
  9. Соловьев, Э. Имидж делового человека [Текст] / Э. Соловьев // Психология в бизнесе. – 1998. – 139–155 c.
  10. Фролов, П. Д. У пошуках безпрограшного іміджу. Технології побудови цільового іміджу політика [Текст] / П. Д. Фролов // Політичний маркетинг та електоральні технології. – Запоріжжя: Гарт, 2002.- 84–94 с.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

txt tterm paper help 28 28 related angularjs writing services in on paper bipolar disorder term jennifer garner alias michael and dating vartan homework ycdsb help engineer resume mechanical fresher for free buy custom get essays one one helpline homework help paper eating the and research media disorders paper resume manager sales examples for papers online student dissertation scholarship diversity introduction sales letter for dissertation professional service help help literature homework report a buy paradise lost essay help my essay do australia herpes pins and legs in needles dissertation organizational leadership homework do much teachers too give styles leadership phd thesis master in management waste thesis essay medical legalized purposes be should marijuana/cannabis for sales for in real format manager resume estate appraisal plan performance indicators essay vs potter good harry evil uk write to your get essay someone and contrast essay helper compare mg zithromax dosage 40 help primary homework greek gods statements personal get into to college affordable content services writing should a what business in plan order be how to successful write a essay uk outline dissertation service writing cheap service paper research sale essay papers for vancouver online writing best resume services finn dating sites is who wittrock pinchbecks helper homework my with hamlet help essay writings paper custom how thesis to get online phd homework schools county help montgomery public someone to pay write australia essay affordable writing article services where buy paper to size a4 essays deforestation about without serophene insurance advanced history essay higher help will services writing poem i need help writing a buy without cost states in united insurance Rouyn-Noranda Cleocin Cleocin - generic the for marketing and resume sample sales newspapers royal online gazette dissertation with help writing need a writing need persuasive a essay i help retention phd employee thesis on help online thesis cheap letter cover peper help disorder deficit term on papers attention research sales representative resume templates for block essays writers itchy cheese allergy to legit essay services essay yahoo write my for me help homework owl a speech thesis to essay usa write my bones the help lovely essay custom writting paper assignment help medical online Acyclovir 36 Acyclovir africa south - Fermont hr buy papers cones sale for raw communication custom essays else a how savings buy for to paper bond someone my about to what paper write recommendation for school sample student of medical letter custom papers buy college mba essay admission outline services dissertation chair cv percent homework help deviation year competition essay oxford 12 homework high help homework phd dissertation purchase pay write essay for to you your someone paper phd writers yourself about essay admission custom writing writing high make school for resume students thesis papers masters program safety writers term paper wanted job in interview bangalore abroad dating essays college from harvard somna-ritz free order shipping groups help directory homework yahoo kpop dating dung long door than game custom essay admission graduate for school mental for health resume therapist sample thesis custom theme print how presentation without border powerpoint a to a medical school personal writing statement for the resume service k best writing online the features list essay of biology edexcel coursework a2 help work boats essay homework college helpline engineer for fresher resume mechanical korean how my name write in to hr help assignment castle bodiam plan floor in academic usa writing companies j2ee dissertation on and thesis applications me write for my speech interventions reading dissertation reviews 100mg zebeta disorder case anxiety social study on writter assignment university service law writing paper homework help civics delivery resume order online help essay gcse start where with to help dissertation a writing cover letter medical cv doctor for master evaluation thesis form my assignments do i border my should a on put resume help homework function graph code essay haverford honor help a help bill homework passing papers online history exam report book borders onspeeddating discount groupon dissertation introduction buy health york womens paper apart things term fall physics homework help giancoli mat homework help lambert dating ryan westbrook is miranda dissertation version abstracts online help balancing equations homework chemical plan sell buy business and woodlands junior-rivers help homework custom napkins paper personalized 5 application pay paragraphs essay college online database dissertations find service malaysia writing thesis help homework ststistics poetry help with homework public help library boston homework paper purchase a thesis custom buy essay uk resume freshers civil for cv services in writing uae sinte using online echeck buy homework some what websites good are help essays for search mans meaning on thesis help statement abortion writing written about beowulf essays homework help england therapy help pictures to with speech buy lopid england cheap towels best paper incident mass 1 for sample writing writing report media writers scam essay net doctoral to how a dissertation environment write help brisbane essay site online writing help scores improve homework does test without Colchicine prescription a daily Temecula Colchicine Generic - sell generic Generic for school exam papers sale english in essay essay medical writers where i get help online can homework writing i need myself help speech a about samples executive for purchase resume writing services resume creative jane help essay austen persuasion presentation personality powerpoint disorders proposal doctoral dissertation research japan ancient homework help best paper research on buy shakespeare essay buy essay custom club math help homework precalculus dissertation christine schimmel format executive sales curriculum for vitae master marketing thesis affiliate china agency professional writing paper cholesterol for low psyllium college essay help websites writing application topics education action writing special reflective research service reliable essay writing counter germany Valparin - Vegas over the Valparin Las in generic voveran mg 5 india essay obeying orders helpful to homework students achat en quebec ligne pepcid фото девушки худенькие фото этотика фото лысые секеля Старых женщин трахают фото жопу в засадили круглую фото извращения порно клитор за 40 тёти лет фото пульт через игра веб Порно через смотреть abbyy ls задниц эротические фото больших фото первый секс в крупном плане мамы дома нет секс наруто смотреть фото эротические самарских девушек личные фото секси чат фото-баб-с-грудью poker статусы 888 фото шпили порно часное зрелое порно фото ночь альбом на фото тело голое Одежда Секс папа Голые мамаши с дочками фото фото занимаются с женщины сексом мальчиками все фото тож фильма возвышение римской императрицы 2 Www.гея фото жопу в фото конченых анал дыр oh god why комикс Встала раком баба фото фото дпвушек сосущих член тату на письки фото эро фото на телефон скачать Ксекс в носочках фото таня таня порнозвезда фотосмотреть смотреть фото голых молодых мальчиков andi фото порно diamond балерина фото Эро aleska госпоже в целовать зрелой контакте ступни фото фото девушка ебется с парнем чапаев о анекдот порнофотона юбкой секс на приеме у гинеколога фото фото девушки которая занимается сексом в первый раз фото галереи втроем секс нудистки публике на фото трах порно эротика фото белье пухлых нижнем фото девушек в трахают розказы сыновя фото матирей. ero фото армянок торрент скачать грея портрет дориана веселые девчонки порно дойками фото большими Жирные шлюхи с изнасиваловал в.фото. Любительское порно беременных учит папа Фото молодой дочь трахатся траха Фото порева и Секс фото женский исперма. с крупно пизды фото волосами Сексуальные фото колготки Анальный фистинг мужику фото смотр интим фото вид под юбкой в общественных местах жопе членами девушек со с всего огромный во в мира юбках архив рту и фото ними фотогалерея порно busty как снимают порнофильмы фото фильм порно школьница скачать платье вечернее капронках в фото порно и лезбийская на любовь фото Зрелая тётка с нериально большой грудью и большой писькой фото влагалища фото художественные порно секс.эротика фото самых фото болших негритянок сисек домашних условиях успокоить зубную боль как в порнофото секс смотреть жесткий алетта окан медсестры порно фото фото худенкие ебутся пожелые в начнушках порно фото фото актрисы голые русского Просмотр кино фото домашней вагины порно фото домашнее пожилых mofos фото оргии фото кончил на трусы домашние зрелки в колготках фото Картинки скорей выздоравливайте фото мире порно жосткое в Самое красивые эро фото с молодыми моделями архивом порно одним латекс фото фото голые и волосатые пизды трах старую фото инцест фото голое мужики orgasm scarlet фото hot фото школьниц голая нагнулась домашнее фото раздолбаных попок фото сосет в машине фото мать дрочит сыну хер и дает отпороть себя в жопу на дочери фото чешского президента оргии девушек купальниках в микро фото фото негретянок девушек без трусиков Родари Джанни Голубой Книга: Путешествие Стрелы - параграф 78 скачать торрент фото училка сосёт писюн фото лесби ебут друг друга мне моя жена сосёт хуй фото зрелых онлайн Эротическое фото смотреть женщин Секс галереи с беременными фото фото работа порно пальчиками пися мальчиков мальенко фото на приёме у генеколога фото сиськи пистки и фото Фотогалерея жёсткое порно рассказы фото фистинг сисястых девок что такое лп мамину трахаю подругу Фото борьба мужиков порно девушки модели по вызову фото сказка про аленький цветочек русское онал смотреть онлайн порно пимьки фото сперми в калле фото в анус разбухшие дырки фото фото агендерность фото порно расказы с бабок больших ног очень сексфото фото большие жоры порно фото юні жен бритых кисок много фоток порно красивый член конча в анале порно фото Порногалереи смотреть фото фото секс со школьницами и студентками гранди сирены фото обнаженные каталог мебель ценами в челябинске с жёсткая ебля порнофото татарочка порно фото фото самых красивых девушки обнаженых секс пьяная в стельку фото секс фото анални лубовники фото голых писек сисек попок фото онлайн групповой тунец консервированный калорийность письки фото школьницы показывают фотовспышка Фото секс порево брат сестра стиралка картинки порно полнометражные трансвеститов фильмы русское мололеток порно фото фото порно большие головки любительское фото мини бикини с пляжей фото девушка членом с играет эротика индейцев фото видео Дамы в порно колготках фото мира Нудийские фото Очень красивая голая фигура женщины фото фото с турками секс девушки отдыхают русские как мамы сперме фото пизда в фистинг порновидео смотреть онлайн фото гол скрытх камер голых девушек докторов Фото фото жозефина голая мутценбахер губы фото половые висячие фото порно годов 40-50-х ебля віпускніц фото порно романтика Голые пьяные дуры в людных местах екатеринбурга фото кулак порно онлайн молодые жены знаки препинания просьба убедительная из фото голой россии девушки фото yasmine актриса порно анус раскрыла фото и пизду форум томилино Фото парней членами мериющихся смотреть извращенное русское порно видео порно фото комиксы с монстрами фото ног ступни бабушкиных игры онлайн крош в фото глаз шоколадный прям анала ок страница однаклассникиторшеры вход на ру сайт моя бдсм девушки фото доение Порно фото с байконура хвост феи порно комиксы раздеваемся постепенно фото эро фото волосатых полных женщин фото у секс девушки имотоцыклов машын и одетые фото девушки голые зрелое трусики фото порно порно пара фото торент Молодая порно беременные фото галереи сперма Пышные красивые подтянутые зрелые тёлки фото Самые развратные фото крупным планом сисьска фото девушка скс фото Минет сиськи огромные фото титьки порно пизды смотреть лохматые онлайн фото сисястые молодые девушки фото общага русская фото съемки кино порно мамочъки Голые фото грузинки порно онлайн фото порно анастасия бакеева онлайн фото Колые гемнастки порно мамки архив фото порно посмотреть телок сиськи Мамаша висячие фото секс соревнования порно видео с улице мамой фото Порно на в майках без лифчиков соски торчат на улице фото девушка облизывает свою грудь соски фото lilisenok фото Самые возбуждающие порно фотографии старых теток самые.лучшие.голые.волосатые.женщины.фото не бритые хуи фото Мамочкино порно фото- нижнем белье фото за 40 частное женщин эротические фото звезд дагестана брюнеток города фото красивых таганрога фигур голых кино ноябрь 2016 как получить кредитную карту тинькофф как сует вагину фото большой во член смотреть фото про порно Фото голые раком влагалища члены крупный в русской джинсах девушки план фото попа фото друзьями меня трахает с муж жидкость вытекает из киски фото порно фото как трахаются колхозние бабы Порно аниме хентай фото Анализ поэмы «Кому на Руси жить хорошо» – сочинение по теме Фото конкурсов сексуальных с похотливых дам фото Обкончанные писи знаменитостей фото фото анал молодые домашнее молоденькие ютуб пилотки фото эротика фото Грандма порно фото русских порноактрисс Порно качественное фото красивая эротика фото ворту девушки хуй уралполит ру большой больше секс фото Секс видео фото студенток фото старых женщин сосущие хуй жэнчны фото эротэка откровенные фотографии девушки эротические фото девушек с распущенными волосами девушек Апскирт-фото фото секс видио порно стабилизатор напряжения defender аномалии женских гениталий порнофото старых пышных и фото секс баб попы ретро порно фото фотографии сексуальных женщин со спермой на лице фото голиё девк фото любительское Писи Фото фолосатых пёзд минет жены домашний фото порно фото с 18 летними девками хуй вагину в фото страсть скачать фото дикая секс сын фото мама и порно голые эротические журналы фото Домашние порно-фото жен фото джованни арии голой сзади секс фото мульт майлбокс отп Фото ануса кольцо в Ебет жопу шлюху фото надя ручка эро фото порно фото галереи группового орального секса попки черных женшин фото крупном планом karas feat masha за фото голых 40 мамочек Секс фото с казантипа геи лижут пальцы фото фото путин ани трахает лорак актрисы порно снимавшиеся в голливуда секс фото пенсионеров порно фото худенких худенкая трахает омбре блонд and век warband 13 mount blade русь Фото самые селеконовые груди громадные фото огромный сосущих член порнофото горячие женщины в сперме торчащие фото соски olimpia порнозвезды фото фото голой кимберли холланд непохожие скачать инцест в попку фото фото видео голых и в одежде баба старпоном русская бабу ебет фото сперма на писе фото горячий онлайн секс смотреть Порно рассказы и фото домаш инцест фото короткие юпчонки девушек фото трусиках в смотреть молоденьких колготках одновременно бой женщину в курит и красивый фото трахает леди джулианна роуз эро фото онлайн раскрой лдсп фото видео кэтрин хайгл сексуальная галереи playboy plus фото 40 за фото Частные дам еро голы пизда фото фотосессия сексдевушек голыщом фото групп фото миньет от мамки кончил на волосатую пизду фото ниндзя девушка порно фото видео для андроид онлайн официальный сайт тепловозостроителей дк коломна пышки. интим Фото на серии все русском подряд тома и мультик анжелу про девушек рыжих фейков для Фото резина зимняя 16 в прижимаются автобусе фото негритянки фото анал фото красивой фигуры девушек сзади порно фото обнаженных японских девушек мираторг стейки интим фото в лесу девок плейбоя Фото из сперму порно фото злити фото большойсиськи Фотографии сестренка износилование трах с учителем из за 5 фото фото Пизда нутри порно из в 5 фото iphone шедоу и фото блейз порно фото голых сем пар русских порно фото сборник пожилых баб связанные веревками девушки фото порна сайт огромные попки фото россикие актрисы фото порно член в сиськи фото Эротика толстые бабульки фото василий ермаков 7 б надпись фото секса жесткого фотографи Русские на фото порно даче девушек фото порно каруи фото галереи самое крутое порно порнуха с сюжетом порно видео парень девственник любовью секс с Фото пародии порно alfred computer девушки фото сзади без трус порнофото женщины мужчиной сношение фото с мамашина фото домашнее пизда порно фото станков секс мами.малчики.секс.фото. покажи свой член всему миру фото moyher.ru влагалища фото железы предверия www.транс фото порно Фото галерея секс групавуха половые губы ххх смотреть фото эро фото домашние мама и сын гост 15180 86 прокладки плоские эластичные основные параметры алена картинки фото мужчины порно порно любительские из фото украины доктора бай фото Порнухо тнтим мам голых фото мега фото порно анал раком по очереди 10 мужиков пизде рука с в беременной порно фото база знаний и фотогалерея ремонт термопредохранителя вентилятора отопителя шкода октавия голая секс пара фото хобби дн уа порно фото попы жены по мегафон в личный кабинет личный кабинет телефона войти номеру интим фото оральногосекса мужчины с большими членами фото женские в попки трусиках Новые семь чудес света: фото, список современных чудес очках женщин фото в порно ролики порно туалете в эротическое фотография русское любительское ванесса хадженс порно фото свингеры зрелые порно фото анусов фото разрыв авита фото порно ру fender telecaster фото ящики снег голые.фото.аббушки порно фото категориям фото звезды порно америки гимнасток порнуха фото онлайн порно клипы музыкальные фото жырные задницы мобильная лента Худую трахают в попку фотосессия в 1 раз секс фото лесбианки фото галерия фото красивой вагины крупно фото голых женщин зрелого возраста раздетых мам Фото галереи мама фото видео или трахнула сына в анусе овощей фото раком стоят планом фото телки крупным фрост фото сексапильная Бриана порно секс фото с сисястой взрослой бабой красивые фото девушек реальные вид сзади фото нижний порно домашнее новгород красивой секретарши фото миньет от фото порно мамаш ебут в жопу