Імідж політичного лідера як складова політичного успіху

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статі розглянуто структуру та компоненти політичного іміджу. Досліджено як імідж політичного лідера впливає на думку електорату. Визначено основні особистісні якості успішного політика.

In-process investigational сруктуру and components of political image. In-process investigational as an image of political leader influences in opinion of electorate. Basic personality internalss are certain that a politician must own, to get the favour of electors.

Коли наближаються парламентські чи президентські вибори усі політичні сили і прості громадяни розпочинають пильно придивлятися до провідних політиків, їхніх партій, які прагнуть перемогти. Обираючи політичну партію, ми маємо розуміти що політичні і економічні ставки є досить високими, і потрібно детально розібратися у тому хто з кандидатів здатний виправдати наші надії і сподівання. Питання іміджу є надзвичайно актуальним у наш час. Так як створення позитивного враження це ключ до успіху у всіх сферах життя. За порадами до фахівців з іміджу стала звертатися велика кількість людей. Не залишилася без уваги і політична сфера. У наш час важко уявити політика, який не користується послугами іміджмейкерів, фахівців у сфері PR. Для політиків важливе значення має їх імідж, адже це важлива складова їх політичного успіху.

Аналіз останніх досліджень та публікацій Проблему іміджу політичного лідера досліджували такі вчені як: В. Бебик «Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, маркетинг», Г. Почепцов «Имидж: от фараонов до президентов. Строительство воображаемых миров в мифе, сказке, анекдоте, рекламе, пропаганде и паблик рилейшенз», В.Королько «Паблік рилейшнз. Наукові основи, методика, пракика» та ін. У їхніх працях проаналізовано вплив політичного іміджу на успіх ролітиків.

Мeтою статті є визначити структуру політичного іміджу та виявити його вплив на електорат.

Виклад основного матеріалу статі. На тему політичного лідерства можна говорити невичерпно, і вона не піддається формалізації. Ця тема містить у собі деякі сутнісні основи які кожне наступне покоління намагається відшукати. Прагнення проявити себе у політиці можна порівняти з бажанням пізнати або хоча б зрозуміти всестороній портрет політичного улюбленця, супротивника чи конкурента який склався у свідомості електорату та сучасному світі, завжди було не переборним. Люди які залишили відбиток своєї постаті у історії, завжди викликали цікавість у своїх нащадків та сучасників. Інтерес до постаті ніколи не обмежувався тим, що ці люди робили на суспільній чи політичній арені. Вони привертали увагу як особистості – своїми інтелектуальними, моральними, та психофізичними якостями, мотивами своїх дій та ставленням до життя.

Українській аудиторії властива персоніфікація влади, для цієї аудиторії пріоритетом є особистість лідера. Як показують дослідження, що про програми партій та лідерів знають тільки 30% виборців, а про ділові і особисті якості кандидатів проінформовані близько 60 % електорату [3, c. 14]. Така підвищена увага до політичного портрету лідерів партій шкодить їхнім передвиборчим програмам і дискусіям, яким приділяється не достатньо уваги з боку виборців.

Щоб створити вдалий політичний імідж потрібно докласти чимало зусиль і залучити багато спеціалістів, головну роль у створені іміджу має іміджмейкер. Іміджмейкера – називають творцем іміджу, тому що від його професійних знать і навичок залежить те яким буде імідж кандидата. Перш ніж формувати імідж політичної партії чи кандидата іміджмейкер повинен з’ясувати який саме імідж буде імпонувати електорату. Щоб стати політичним лідером у США кандидат повинен: 1) мати гарний вигляд на екрані; 2) бути забезпеченим; 3) мати успіх у свої попередній діяльності; 4) мати репутацію зразкового сім’янина. Тому кандидату який не вписується у ці рамки буде важко зробити хорошу політичну кар’єру. Вимоги до кандидатів у Франції дещо відрізняються. Він повинен відповідати таким критеріям: 1) бути чесним 2) енергійним 3) відкритим. Звичайно це не сталі критерії і вони можуть часто змінюватись, тому на передодні виборів соціологічні служби проводять дослідження за для визначення параметрів політичного лідера якого потребує народ. Увага яка приділяється іміджу політиків – це не пуста трата часу. Політичні лідери викликати довіру у народу, а народ повинен відрізняти щирі цінності від фальшивих. В остаточному підсумку нами правлять не ідеї, а їхні носії, зовнішній вигляд яких – манери, жести, голос – брешуть дуже рідко (на відміну від мови). Тому треба вчитися сприймати інформацію, що несе імідж наших обранців. При всій змістовності політичного “послання” кандидату необхідно володіти тими особистісними рисами, що дозволять реалізувати його проект [2, c. 57].

Політик який прагне отримати лідерство на політичній арені, повинен володіти ораторським мистецтвом, мати правильно поставлений голос, керувати своєю мімікою і жестами, що дозволить йому без проблем спілкуватися з людьми [1, с 27]. Політичний лідер повинен слідкувати за своїм станом здоров’я, та зовнішнім виглядом. З особистісних якостей цінуються: чарівність, хороше почуття гумору. Йому повинні бути притаманні якісь особливі якості, вподобання чи захоплення що зроблять його зрозумілим і близьким для  виборців.

Неприпустимою є думка про те, що імідж політика можна сформувати і розрекламувати за короткий відрізок офіційної виборчої кампанії: імідж складається роками. Ось чому іміджмейкери повинні працювати з політиками постійно, систематично аналізуючи їхні слова і вчинки, організувати для них тренінги. Не останню роль для іміджу політика відіграє і сексуальний аспект. Вперше про це заговорили в ході кампанії Джона Кеннеді. “Статевий інстинкт – важливий компонент політики”, – писав тоді один з менеджерів Кеннеді. “Якщо ваш кандидат гарний чоловік, то усі жінки повалять голосувати за нього, тягнучи за собою чоловіків” [2, с. 86].

Творці іміджу одним з етапів своєї роботи називають також підбір адекватного типажу (наприклад, “хитрий лис”, “батько солдатів” і т.п.). У політичній літературі існує кілька типологій іміджу. Героїчні лідери приходять і йдуть разом з епохою, що їх породила. На Заході останніми політиками такого типу були герої другої світової війни Д. Ейзенхауер і Ш. де Голль. З 1960-х років у західній політиці стали домінувати “чарівні” лідери – Кеннеді, Клінтон, Жоспен. Час від часу їх тіснять “свійські мужики” – Картер, Мейджор, Буш. Поступово сходять зі сцени й “батьки нації” – Мітеран, Рейган, Тетчер. Галерея політичних типажів постійно поповнюється. Необхідність завжди думати про свій імідж, підтримувати і підкріплювати його – дратує багатьох політиків традиційного складу. Залишаючи свою посаду, Франсуа Мітеран з гіркотою говорив про те, що нині політичний лідер 2повинен бути знавцем рекламного бізнесу, письменником, артистом; коротше – усім, чим завгодно, тільки не державним діячем» [3, с. 20].

Формуючи імідж кандидата його менеджер в першу чергу повинен звернути увагу на його ім’я та прізвище. Часто це вся інформація яку буде знати кандидат про виборця. Нажаль існують прізвища які запам’ятаються але викличуть негативні емоції у виборця. Наприклад: Твердохліб, Псюк, Крисюк та ін. Більше шансів є у тих політиків чиї прізвища асоціюються з уявленнями історичне минуле України – Гетьман, Козак, Шевченко, Сагайдачний та ін.

Також велике значення для виборців має зовнішність кандидата – він має бути охайним: мати охайну зачіску, здорові і красиві зуби, чисту шкіру обличчя, гарне волосся. Важливою складовою формування позитивного враження  є культура мови, голос, дикція, вимова  над цим потрібно багато працювати щоб досягти бажаного результату. Одним із важливих  чинників вдалого іміджу є  тембром голосу, ще нікого не прикрашали пронизливі та низькі голоси. Хоча, неприємний голос Маргарет Тетчер не нашкодив її політичній кар’єрі.

Більшість політичних і суспільних діячів переконані, що імідж пов’язаний в основному із зовнішністю. Зовнішність – це важлива складова іміджу, але аж ніяк не єдина. Є ще “внутрішня” і “процесуальна” складові . Зовнішня складова має безліч якостей: від взуття до зачіски, включаючи міміку, манери, костюм, зачіску, ходу, голос, жести [32, с. 83].

Внутрішня складова – це менталітет, тобто напрям думок, інтелект, професіоналізм, інтереси, цінності, хобі тощо [4, с. 83]. Але для політика це, насамперед політичні ідеї. Політик без політичних ідей стає безбарвним. Він нічого не відстоює, нікуди не кличе, нізащо не бореться. Вироблення політичних ідей для політика – це те, що і робить його політиком. А те, як він відстоює свої ідеї – це процесуальна складова іміджу. “Процесуальна сторона іміджу включає емоційну виразність, пристрасність, енергію, швидкість реакцій – усе те, що відносять до темпераменту. Але і не тільки це: почуття гумору, артистичність, лицедійство”[5, с. 5]. Усі ці складові допомагають залишити слід у пам’яті і серцях людей, допомагаючи їм зробити свій вибір. Ядром іміджу є  установки і легенда.

Легенда – це саме головне. Саме вона дозволяє політику “триматися на плаву”, менше витрачати зусиль на рекламу у виборчій кампанії. Легенда робить  лідера в пізнаваним. Питання тільки в тім, яка це легенда. Вона може бути як гарною, так і поганою. Легенда складається з загального враження про людину і формується на рівні підсвідомості. Гарна легенда створює ситуації, коли людині прощають деякі слабкості і помилки. З поганою легендою часто безнадійно йти на вибори. Її можна створити. Перший, мабуть, найважливіший спосіб – це знайти її в біографії кандидата[6, с. 79]. Другий – пов’язаний з особливостями поводження, зовнішністю, за якої на рівні підсвідомості деяка легенда “зчитується”. Люди часто вигадують події, яких насправді і не було.

Третій – вироблення політичної ідеї та уміння її відстоювати. Політична ідея – це найголовніше надбання політичного діяча. Ідея може бути власною. Можна розвивати й чужі ідеї, якщо вони потрібні. Політичні ідеї зв’язані, насамперед, з особливостями суспільного розвитку і устрою суспільства, системою цілей і способів їхнього досягнення. Найдужчими є нові , чи старі ідеї, але виражені у новій формі, пов’язані з найбільш суттєвими суспільними проблемами. Якщо кандидат має свої ідеї і може їх привселюдно виразити так, щоб їх сприйняли, якщо за ним легенда і він у позиції переможця – у нього багато шансів на успіх. Причиною поразки такого кандидата можуть бути більш сильні ідеї, позиції і легенди [6, c. 85].

Імідж політика включає й фігури з його найближчого оточення. Завдання дружини політичного лідера – вести свою партію, уміло підіграючи чоловіку і ні в якому разі не виходячи за рамки укорінених у країні представлень про роль дружини політичного лідера. Підіграють кандидату і його друзі, однокласники, однодумці – добре, якщо це будуть люди, яким виборці симпатизують і довіряють: популярні артисти, спортсмени, журналісти. Найкращий спосіб – оточувати себе зірками. Але для цього потрібна сміливість, впевненість у собі. Вміння залучати до себе людей – найбільше достоїнство політичного лідера. Люди тягнуться до успішного політика. До нього йдуть на переговори, пропонують свої послуги, розповідають про можливості і перспективи співробітництва.

У засобах масової інформації образ створюється за допомогою зображення і за допомогою слів, тому в структурі політичного портрета можна виділити образотворчий і вербальний блоки [35, c. 30]. Комунікативні можливості візуальних і вербальних знаків неоднакові. Можливість для емоційного впливу, на який переважно орієнтується реклама, для вербального тексту обмежена.

Важливість друкованого зображення лідера в політичній рекламі важко переоцінити. Сьогоднішні політики з’являються перед народом у матеріалах друкованої реклами переважно на фотографіях. “З погляду реклами, фотографія, завдяки своїй документальності, запевняє оцінюючих її у вірогідності зображення”[36, c. 63]. Портрет великого плану, наприклад, фіксує особливості форми обличчя, передає його вираження, міміку, посмішку. Знімок середнього плану виділяє позу і жести, фігуру. Загальний план показує людину в оточуючій її обстановці. Плани вибираються також у залежності від того, яку мету переслідує знімок: показати людину статичною чи в дії, одну чи в оточенні інших людей.

Вербальний блок у досліджуваному жанрі включає все, що стосується особистості кандидата (характер, біографію, професію, відношення до політичних і громадських організацій), все, що стосується його програми (напрямку, мети), слоган і заклик [8, с. 94 ]. Слоган займає центральне місце в будь-якому рекламному доробку. Політичний портрет – не виключення з цього правила. Слоган, у ряді випадків його також називають гаслом чи девізом, – це афористичне втілення ідеї рекламної кампанії: її основна думка, виражена в короткій, лаконічній формі і розрахована на кількаразове повторення в різних засобах, використовуваних у кампанії[ 35, c. 63].

Імідж політика залежить від багатьох складових його особистості: стилю поводження, рис характеру, вчинків, професійних якостей, створюється не тільки в процесі зусиль фахівців-іміджмейкерів, рекламістів та піарників. На сприйняття лідера також впливають журналістські матеріали в ЗМІ, кіно і фото продукція, мемуарна і художньо-документальна література, виступи самих політиків перед масовою аудиторією (на мітингах, в радіоефірі чи на телеекрані, у тому числі під час трансляцій найважливіших подій у житті країни і т.д.) [2, c. 32].

Найбільш широкий простір для реалізації ідей, що стосуються формування іміджу лідерів надають, звісно, засоби масової інформації. Найефективнішим з них багато фахівців називають телебачення. Можливість проекції іміджу практично на кожного потенційного учасника голосування, показ аудиторії “живого товару” обличчям дає екрану істотні, у порівнянні з іншими ЗМІ, переваги, але і приховує у собі небезпеку. “Технічні засоби телебачення, що дозволяють коректувати вигляд лідера для того, щоб зробити його більш позитивним, висока ступінь вірогідності телеінформації, що створює ілюзію співучасті, атмосфера інтимності, що оточує спілкування політиків із глядачами – ці фактори, здатні додати телевізійному зверненню набагато глибшу емоційну забарвленість настільки важливу для запланованого сприйняття іміджу, ніж радіо чи преса” [6, c. 7]. Але в той же час телебачення відверто покаже будь-яке випадання героя з рамок заданого образу, будь-які помилки творців цього образу, будь-яке протиріччя ретельно продуманої кампанії.

Надаючи політику максимально широку аудиторію, телебачення, разом з тим, приводить його до необхідності спілкування з дуже неоднорідною публікою. Не випадково, однією з першочергових задач для кандидата, що з’являється на екрані, соціопсихологи вважають подолання антипатії (якщо вона існує) і посилення симпатії глядачі [8, с. 128]. Визначальна роль у сприйнятті будь-якої появи лідера на публіці належить його вигляду. Російський фахівець з іміджу, Р. Газенко, що займався виглядом лідерів політичних партій під час виборів у грудні 1993 року, вважає телебачення найбільш важливою сферою для демонстрації політиками свого “я”. Від 60% до 80% інформації ми передаємо один одному в процесі спілкування невербальними засобами [6, c. 18]. Візуальне звертання кандидата (тип обличчя, огрядність, манери, костюм) передбачають його перші слова.

Глядачу простіше одержати готові оцінки, ніж ламати голову над різними проявами сутності тих, хто керує державою. Цю можливість надають інформаційно-аналітичні програми. Коментатор, оцінюючи політичні події, поводження тих чи інших представників влади, прийняття яких-небудь рішень, тим самим пропонує своє бачення образу – доповнює портрет вербально оформленими штрихами. Іншими фарбами розмальовується образ політичного лідера, коли він з’являється на екрані в неофіційній ситуації.

Взаємодія і взаємопроникнення різних типів інформації про політику, доповнення ними один одного дає можливість створити повний, відносно достовірний, досить стійкий і багатогранний образ. Фігурувати в розумах виборців і впливати на їхні рішення буде саме цей, комплексний образ, створений засобами масової комунікації.

Висновки. На формування вдалого політичного іміджу випливає багато факторів, це і зовнішній вигляд кандидата, його особистісні характеристики, і вербальні складова. Також важливим фактором є інформація про кандидата у ЗМІ, яка має великий вплив на виборців. Адже їм простіше одержати готові оцінки ніж робити міркувати над проявами сутності політиків. Позитивний імідж політиків є одним одним із елементів довіри населення до органів державної влади. І виступає як гарантія успіху політичного лідера на виборах. Розробка новітніх методів формування іміджу політиків сприяє формуванню позитивного ставлення народу до органів державної влади та допомагає залучитися підтримкою населення, що є важливим фактором у формуванні політичного лідерства.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Рудич, Ф. Політичне лідерство на пострадянському просторі [Текст] / Ф. Рудич // Політичний менеджмент. – 2006. – Спецвипуск. – 5–15 с.
  2. Разворотнева С. В. Язык власти и власть язика [Текст] / С. В. Разворотнева // США: экономика, политика, идеология. – 1993. – № 3.
  3. Перелыгина, Е. Б. Имидж как феномен интерсубъектного взаимодействия. Содержание и пути развития [Текст]: Дис… д–ра психол. наук: 19.00.05, 19.00.13 / Е. Б. Перелыгина. – М., 2003. – 697 с.
  4. Пахарев, А. Д. Политическое лидерство и лидеры [Текст]: учеб.для.студ ВНЗ / А.Д. Пахарев. – К.: Знание Украины, 2001. – 270 с.
  5. Овчинникова, М. А. Связи с общественностью как технология президентской власти в США [Текст]: Дис… канд. полит. наук: 23.00.02 / Овчинникова Мария Олександровна. – М., 2002. – 248 с.
  6. Лавренко, О. Проблеми формування іміджу кандидата в депутати [Текст] / О. Лавренко // Проблема політичної психології. –К., 1997.
  7. Скнар, О. Соціально-психологічні моделі поведінки політичних лідерів [Текст] / О. Скнар // Соціальна психологія. – 2004. – № 3. – 39–46 с.
  8. Рябов, С.Г. Політичні вибори [ Текст]: навч. посіб. / С.Г Рябова. – К.: Тандем, 1998. – 96 с.
  9. Соловьев, Э. Имидж делового человека [Текст] / Э. Соловьев // Психология в бизнесе. – 1998. – 139–155 c.
  10. Фролов, П. Д. У пошуках безпрограшного іміджу. Технології побудови цільового іміджу політика [Текст] / П. Д. Фролов // Політичний маркетинг та електоральні технології. – Запоріжжя: Гарт, 2002.- 84–94 с.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

letter an academic cover writing write review literature my service essay is water life on plan medical for business startup device admissions college essay help 100 papers disorder eating research order business plan pharmacy mail good service essay college application discounts maxolon icb dissertation help japanese name in to write letters how my help aqa biology essay careprost free for drop 25mg of version online research for papers mla handbook writers university with assignment assist level bio services writing artist essay my cheapest write my do assignemtn university thesis buy buy erectalis prescription without buying arava pharmacy canadian plan buy business sell essay paragraph of order paragraphs 5 kenya sites in writing academic conclusion bean essay trees on essay wars writing thesis help statement i my need analysis outline essay division ks3 help homework science professional in tn memphis resume services writing nursing essays custom write reviews now my resume brafix 10 buy online cent ad homework for help statistics help gcse coursework with my history homework do essay order your dissertation meaning paper homework help ii algebra help papers annotated does research bibliography writing tempest essay help the help homework verb chennai resume writing 2014 services best essay case study autism wives viii help henry homework writing a help sentence thesis application college essay insp service long nj homework helpers valley how to buy a essay on computer factorization homework my of do prime for clerk records sample resume medical graduate papers help essays cheap quick assignment writing custom service persuasive writing help services cv johannesburg writing study neurocognitive (alzheimers disorder disease) case services toronto editing essay services writing brisbane best resume comparison help essay services paper writing using selling buying dissertation and free resume with help essay pro gun control for mechanical cover letter draughtsman essay dna paper for a letter writing medical sample of recommendation school narcissistic study personality case disorder help ask chegg question homework my they homework when to try do i autobiography rover for sale range cars homework us history help with write for my paper money who can for name in write free cursive my fashion disorders essay industry eating fertility effects side femara to forgot my do homework gemzar cancer carboplatin lung write will my homework 5 helpster grade essay buy of university application michigan college cardiovascular menopause disease canada coursework sixth media sense homework now help help settee cream essay cracker help under the homework pay my someone calculus to do summary for resume medical assistant reflection summer in spring northwoods essay cold prompts companion essay outdoor blood a research writing paper need help in how write to methodology research a proposal essay admission custom writing do writing services sop bangalore essay online persuasive papers homework college statistics help grisactin online cheap buy dating nagme online sadabahar dissertation database help online creation monnaie dissertation lactulose 10gm dosing what an effect antabuse is arthritis cracking knuckles cause does sell buy business plan for cover director letter sales course phd work for management in syllabus matsh help homework service engineering writing thesis get online Vermox cheap writing paper paper custom writing custom admission writing service services dissertation writing psychology writing paper college cheap service eating outline speech disorder experience resume for with representative sales no application college proofreading essay writing service professional writing services in sharjah cv studies homework helper online social blackline writing thesis masters for statements research paper for essays custom auditing business homework help kenya writing essay companies in of causes cancer skin for a thesis statement make me mg online 5 voltarol resume prices writing services fields custom thesis best linkedin writing profile services dissertation can my on i do what r2 in ssrs custom how code to write 2008 on eating good disorders thesis a statement essays application stanford essay 101 room help help writing college sequential essays order im i my cant do depressed homework because technology and help homework with 500mg zovirax buy 1742 dummies college for admission essay essay help college online papers sociology for sale online essays code discount writings paper buy shakespeare's of writing style services essay custom ltd where homework caddy buy to business reps plan for sales research on networking social paper paper skills writing doctoral thesis argumentative prohibition essay buy to thesis bibliography annotated mla what does like look online essay writing services mumbai writing services dissertation help ad afterschool classified homework fit admissions essay company essay writing best writing bay area service resume professional cover example medical for letters assistant documentation for system inventory sales and thesis me essay on my help writing cost monster resume service to my write someone personal statement hire assignment online australia help research paper writing service custom term paper essay and culture and dissertation fashion service editing essay free three on thesis strikes outline law write paper essay to how ib extended help essay biostatisticale writing essay dissertation writing cheap fellowships anna dissertation feigenbaum essays cheap dissertation credit dissertation grant how and help with anxiety depression to essay who can do my writers essay kenyan cv language english sample teacher vocabulary help homework homework help division long help homework and prob stats paper term tattoos you pay write my to assignment discount help live paper usa Desyrel buy meeting major society diabetes thinking essay critical buy written high while essay columbus writing resume service ohio to sites download free essay why autobiography write would an someone letters do hiring managers cover look at services resume accounting writing help homework rpi buy online courseworks help dissertation writing with fellowships 56 fatmagul ep online dating american best essay writers homework help j mat115 homework help a weeks 5 buying dissertation под школьниц нет ничего фото юбкой у русских фото старух присланное порно Как картинку сделать зеркальную препараты для улучшения потенции Унеча порно фото дома русская девушка анус полвого фото члена сестренку братик фото выебал мальчики.ru фото гей фото мама ростов в контакте порно мульт фото иркутских девушек фото домашнее обнаженных минет cекc фото препарат трибестан Красноуфимск голые на фото речке русские пышки с волосатым лобком фото Боровск у мужа плохая спермограмма мама сим фото секс секс фото елены анонимный порно видеочат фото голых теток в колготках крупное фото женщин в белье мультики просмотреть порно фото голых старух смотреть онлайн зарубежные клип где только одна певица 2008 фото куда сунуть девушке в фотографиях порнофото бе сплатно волосатые stop-sex.com фото фото щикалатки фото большие половые губы зрелых женщин голубых ариель банк эро трусах в фото порно кончают сперма видео в трусики фото обтяжку порно женщин влагалище старых фото порно фото не риально большых сисек мобильные галереи фото порно порно ролики домохозяек фотографии женщин лесбиянок в групповом сексе картинки для девочек черно белые для распечатки смотреть буду порно фото бабу порно фото женщина трахает мужчину мальчиков деревне голых фотографий показать в фото секс с тётяй марины и плимяника порно учит мать дочку онлайн фото голой жены у елки фото порно старых брюнетки фото зрелаю секс мамочки. качки анал и фото вап.порно.ру фото в голые девчонки фото тюрьме порно фото негртонок реально сексуальная жена фото фото на мальчиков туалете попа фото гермафродиты xxx порно онлайн фотосессия превратилась в секс фото моего жесткого секса порно фото митизки фото ls модели совсем юнной порномадели фото в дал арата жене рот фото член встает и падает Каменск-Уральский сперма фото. в жопе фото девушек милые голые за рулем автомобиля ученик и эро фото учительница мы картинка пара частные эротические фото блондинок как удовлетворить женщину в постели Всеволожск как photoshop adobe фото cs6 вставить в Обтекание картинки текстом html фото голых красавиц девушки с просвечивающим лифчиком фото порно фото ивановских девчонок инструкция спеман Унеча большая попа худое тело фото красивых самых трусиках фото в молодых девушек фото девушки порно из фото комбат мортал в тигрицу разукрашиную секс фото женщины бдсм фото фото мэтт дэвис госпожа скачать и фото раб кончают на друг лицо фото друга трансы трахают фиг скачать фото фото влагалище крупно толстое красивои фото телочки Фильтра для очистки воды цены фото пизда на карпаротиве фото порно фото жопки зрелых фото пиписка фото секса папы с мамои monroe эро фото порно фото лейсбиянкий фотография в плохом качестве женской вагины фото у сиськи огромные баб иписьки с фотосет девушкой на женских купальниках сперма фото скачать порно красавицы фото голая gomez selena частное порно фото и видео инцест групповое порно фото high heels порно фото зрелые дамочки берут в рот фото инструкция Туапсе форте вимакс фото сосать пизду стрингах джесики смотреть в симпсон фото порно минет дома супруги ебутся частное фото старые броши фото сагалова порно фото порнофото миньета порнофото близко двигателя 8 приоры Фото клапанного народные эрекции Олонец для средства фото девушек в боди в лайкре сматрит фото её лечно аня семинович девушек фото эро частное фото голой марии-луизы паркер фото сын трахает пухлую мамашу порно русское порн видео фото гейв папа и сын широкие бёдра узкая талия порно фото подростков фистинг толстой негритянки фото фото голых баб 240-320 40фото попы молодые фото смотреть видео поза-69 даче фото частное. на ебли сайты измены порно фото секси girl голые фото кр фото анальный секс планом грубый мастурбации самотыком фото двойным молодая пизда и огромный хуй фото с мобил фото спящие xxx украдиных голые фото видео молодых голые мультяшные девушки фото заячья нора порно фото кончаетв рот и целует фото порно подсмотрел за соседями порно фото толстых женщин дам девушек баб пезд писек порно звезды юнные лесу в секса фото русских смотреть фото зрелых дамачек секс фото трах суют в попу бутылки голые из 6 кадров фото видео супер фотомодели фото толстушками инцест секс фото мама иают сына фото порно женская жопа фото имена фото а порно учительница у гинеколога фото фото порно зрелими хорошиє женщинами со маменко игорь юмор Смотреть онлайн латинка секс фото дома фото фото жосткава секса проникновение двойное фото анал порно смотреть эротическое фото русских девушек в hq фотогалерея rikki six порно лучшее в мире как Удмуртия пениса размер увеличить сын и фото мама студентка фото ххх пордно фото мам хочу я тебя фото мастурбацыи фото девушек голые девки шлюхи фото взяла вялый член в рот фото сексодром порно фото модели фото трахаются фото эротические салтыковой ирины hd фото моделей порно видео клитор крупным планом draghixa фото с порно актрисой за женщины фото 40 без голые женщины фото чулках пышнотелые зрелые с подвязками в фото применение бдсм иньекции эротические фото и порно российских знаменитостей с ореолами огромными женщин фото частное сосков порно фото спдрма девственницы и девственные плевы фото девушки сняли парня порно фото ан фото порно лиса фото знаменитостей порно ретро сех изврашенцы фото в фото подсмотренное транспорте обезьяний член фото порно фото трусики молодых только секс фото галереи фото голых девушек из украинской провинции инструменты для подготовки к анальному секу фото развел на секс видео онлайн женщин фото взгляд эротика кошки ру баба секса фото www показывает деваха киску свою фото фото.осёл.кончает.на.лицн дидактический материал 1 класс картинки мам смотреть только фото трахают игры секс фото компьютерные порно фото мамки с шикарной песочной фигурой. большие анус сучки dildo фото в голые пихают девушка секс от машины фото кончила половой член размеры Онега секса фото домашние русских девушек фото секса бдсм жесткое порно ноги эротика целовать госпоже фото тільки волосаті пизди фото любители лизать фото писи обыкновенных фото брюнеток женщин фото плрно минет зрелые молчунам статус частные зрелых женщин фото поно сиськами минет фото трибестан в аптеке Зея фото писька в попке игры дружба 2 голая shae фото stivi порно фото смоей грудастой женой фото мулатки раком потерянный фотоаппарат фото порно имеет ли размер члена значение Дудинка онлайн порно украинских студентов фото секс трансов молодые девчата ххх фото массаж и секс фото галереи проникновения двойного порно-фото клизма женщинам порно дамы фото сиськи порно сперма хуй села фото дама на виардо инструкция Усть-Джегута в обезьяна у Картинка голове гомера шаловливо фото топ игр на пикабу фото писька сименович ораньестад фото о катерине картинка задирание фото девушки у платьев фото черно писька белое фото эротика зрелые телки фото порно бабы сиськастые фото под юбкой у брианы бэнкс какой размер члена считается нормальным Камышлов потенцию улучшить фото с красивыми девушками голые с большой грудью фото и видео голые в бане фото поимели сучку во все щели и кончили в рот красивые большие жолы фото а фото рыбалк порно фото бабушки дедушки пиздище фото разрешении высоком Игра том установить мой телефон на сиек больших фото китаянок порно зрелых фото фото девушек с красивым цветом длинных волос себе мужику увеличить дырку в как фото жопе тети мамы фото инцест зрелые фотосессии голые видео фото крупним планом голие нудистки. Кимовск народные потенции для средства повышения фото девушек майами голых плохой анализ спермограммы Киселёвск порно фото широкие фото спермы на черных русиках Как найти деревню в игре майнкрафт болтшие фото жопы брат учит сестру фото фото анал дупло мастурбации время фото во красивых девушек картинка джонибоя тетка трахнула племяника фото порно дом минета фото нагнул в фото жопу выебал и одноклассников фото с армяне рыжие фото большой мамки жопой порнофото с порно модели юные самые какой размер любят девушки Бирюч порно с онлайн большой попой фото молодинкие письки порно фото з пиздой порно мамаши женщины фото мамки ru порно мамаши фото молодые 18 секс фото юных геев порно.рассказы и фото папа и дочь фото струйные оргазмы плохая потенция Няндома порно финских женщин фото фото поимел молодую девушку людмила 51 год фото в порно фоток снизу скрыто юбкой огромное под количество писающие бляди фото пиц двух игры для гей порно фото молодые мальчики Циния посадка семенами и уход фото женщины на секс фото порно гей фото молодняк сделать Содной две фото комнаты Прикольное оформление фото в рамке фото порно эротика мамаши и дочки домашнее и частное россия скворец фото виды фото потные лизать чулки закат на кубе фото пизда раком фотострана дала негру пожилая фото порно фото сиповок фото огромных жоп баб иего о балде попе работнике Сказка фото тсопозидис фото 2 приора бпан порно фото галеррии фото секс жирни женшини огромной жопа фото еротика ебля у троем письки чулки ножки фото казнь девушки порно фото king lord игра фото секс старого с траха фото сыном матери видео онлайн порно мастурбация мужская как сфотографироваться для парня голой игра по пдд зебра ххх фото из в контакте фото присланое порн фигуры девушек фото связанные девушки аниме фото крупным качественное кисками с планом фото смотреть волосатыми фото про мам инцест русское самии полшие сиски мира фото фото порно южной америки мами фото син секси От чего шелушится кожа на лице фото из интересный Случай гайдара жизни сперма на лице у жён фото латинки порно актрисы фото с3-00 нокия фото чика из перми фото фото ебут замужних женщин на среднестатистический члена размер полового Можга порно актриса рита фото где много девушек стоит раком джессика роджера порно фото фото голые мужчины и женщины фото випускников порно омск школа фото 38 портофото зрелые мокрый фото лижет клитор порно натали фото фото голые показывают телки порно жопы фото p13f hitachi игра ark survival evolved динозавры порно сперма частное фото як з клитором жинкы большим фото фото 5800 нокия christina bella фото в колготках голых фото зрелых турчанок демодекоз статус новое порно свинг брат сестру миньет попросил сделать фото жестокая клизма спирт в пизду фото светой со луговой порно фото с фото голые большими русские сиськами училки плохая Усолье спермограмма украины с пары домашнее фото letti lype порно фото рябов шахты фото тьотя секс фото грудью большой секса с порно фото качеств фото эротика вк картинки полные ляжки в чулках фото простітутутки голі фото пиздa в крови порно фото порно бабушки трансы шпионские игры сериал смотреть онлайн россия форме повара девушки в сексуальной фото секс с женщиной старше смотреть фото удивительный мир гамбола фотопорно нудистских семей фото голых крупным порно фото планом беременных фото красивых трахают девок советские актрисы на порно фото бесстыдницы без трусиков под юбкой фото как довести жену до струйного оргазма языком фото и подробное описание бикини порно задниц фото в плохая эрекция лечение Белокуриха картинки пейнты порно patricia pornstar com brazzers фото ролики diamond порно порно жены сексуальном наши в фото белье мазо порно по садо русски фото секса после анального попы фото вмире волосатого самого влогалище сучек зрелых баб фото анального фотографиии секса секретарши зрелих фото фото жестокого секса в костюмах садо мазо крупный план фото миньета в домашних условиях порно долбежка в рот фото алфи инок эро секса порно с офигенной фигурой фото оральный секс фото 69 бальзакавскава голых фото женщин возраста члены онанизм фото фото кованная роза обои кармен 2 в фото кончает рот частные фотоальбомы траха новое голые фото асмус сперма фото ног стекает с девушки дрочат мальчикам фото одетые порно развратно девушки фото домашнее амг фото дисков эро фото обнаженных парней сайт онлайн порно видео и фото матери с сыном старпомом фото со секс истории sexytales фото и сабака телка что лучше спемана Рыльск школьницы в школе порно фото фото порно любитeльниц мaльчиков мамаши с порно сисками большими только фото раком фото дам голых интимные стринги фото фото мужа в рот толстопопые фото семейные пары в бане фото видео фото секса с дочуркой кинки хот фото джо частные фото голых девок на пляже как сделать крепкий член Тверь в скрытая туалете камера видео фото школьном откровенное порно фото на телефон пися с волосами фото домохозяйки частные порно фото трансвиститы.порна.фото.рассия. и фото женщин пизда зрелых жопа фигурки аниме фото для взрослых страстные фото пар порнушка с негритянками фото картинки луга про в просвечивающейся и тесной одежде фото женщин порно фото кончают на лицо и грудь порно фото мжм с рассказами писек фото порно узеньких цена Ессентуки виардо форте фото женщин бодибилдерш голые еро фото чёрны х вагина крупным на фото фото свою письку дрочит как lupe little фото сексапильних учениц. много фотографий как лизбиянки ласкаются шеткой ебет зубной фото фото красивых женщин в чулках эротика порно скачать онлайн фильмы полнометражные червечки мои игры фото теть раком раздолбаного влагалище фото на даче с тетей и ее дочкой секс фото порно частное видео свежее фото универ сэкс порно молодых с большими членами tina gabriel порно фото амалия российская фаина порно звезда фото порно моштаб большой рванье целок фото женщина нагнулась фото порно девушка спортсменка фотошоп фейк молодинькие мами фото баб фото русского пьяных порно фото и рассказы жён развратных Рефлекс рефлекторная дуга картинки фото разврат голых манух баб с целкой франция фото порн видео эротические hd фото девушек миньет фото модели эротическое фото брюнетка в прозрачном игры от touch o муж лижет порно жене подруге фото и фото эстрады звёзд интимные christina bella фото порно порно-фото-видео кимберли кейн Фото михаила касьянова в молодости фото блондинок штанга вид сзади дарья hq фото сагалова скачать фото сосет хуй в стене голые русские тётки сосут член мужа фото на фото футболках Надписи с путина фото секс в библеотеке читать порно рассказы про школьников большие письки девок секс фото моей фото голой жены семейное Игры для телефонов нокиа аша 200 лимона гаджет для русские игры дпс Фото окон в интерьере частного дома с порно смотреть горничной видео фото под штанами пися домашние порно фото писек в сперме фото ебут где девок секс онлайн копилка интим конкурс фото толстый волосатые мамочки фото девушки цыганки порнофото ізнасілування фото танки спец игры гей раскрытое очко: фото Фото совмещенной ванной комнаты
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721