Імідж політичного лідера як складова політичного успіху

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статі розглянуто структуру та компоненти політичного іміджу. Досліджено як імідж політичного лідера впливає на думку електорату. Визначено основні особистісні якості успішного політика.

In-process investigational сруктуру and components of political image. In-process investigational as an image of political leader influences in opinion of electorate. Basic personality internalss are certain that a politician must own, to get the favour of electors.

Коли наближаються парламентські чи президентські вибори усі політичні сили і прості громадяни розпочинають пильно придивлятися до провідних політиків, їхніх партій, які прагнуть перемогти. Обираючи політичну партію, ми маємо розуміти що політичні і економічні ставки є досить високими, і потрібно детально розібратися у тому хто з кандидатів здатний виправдати наші надії і сподівання. Питання іміджу є надзвичайно актуальним у наш час. Так як створення позитивного враження це ключ до успіху у всіх сферах життя. За порадами до фахівців з іміджу стала звертатися велика кількість людей. Не залишилася без уваги і політична сфера. У наш час важко уявити політика, який не користується послугами іміджмейкерів, фахівців у сфері PR. Для політиків важливе значення має їх імідж, адже це важлива складова їх політичного успіху.

Аналіз останніх досліджень та публікацій Проблему іміджу політичного лідера досліджували такі вчені як: В. Бебик «Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, маркетинг», Г. Почепцов «Имидж: от фараонов до президентов. Строительство воображаемых миров в мифе, сказке, анекдоте, рекламе, пропаганде и паблик рилейшенз», В.Королько «Паблік рилейшнз. Наукові основи, методика, пракика» та ін. У їхніх працях проаналізовано вплив політичного іміджу на успіх ролітиків.

Мeтою статті є визначити структуру політичного іміджу та виявити його вплив на електорат.

Виклад основного матеріалу статі. На тему політичного лідерства можна говорити невичерпно, і вона не піддається формалізації. Ця тема містить у собі деякі сутнісні основи які кожне наступне покоління намагається відшукати. Прагнення проявити себе у політиці можна порівняти з бажанням пізнати або хоча б зрозуміти всестороній портрет політичного улюбленця, супротивника чи конкурента який склався у свідомості електорату та сучасному світі, завжди було не переборним. Люди які залишили відбиток своєї постаті у історії, завжди викликали цікавість у своїх нащадків та сучасників. Інтерес до постаті ніколи не обмежувався тим, що ці люди робили на суспільній чи політичній арені. Вони привертали увагу як особистості – своїми інтелектуальними, моральними, та психофізичними якостями, мотивами своїх дій та ставленням до життя.

Українській аудиторії властива персоніфікація влади, для цієї аудиторії пріоритетом є особистість лідера. Як показують дослідження, що про програми партій та лідерів знають тільки 30% виборців, а про ділові і особисті якості кандидатів проінформовані близько 60 % електорату [3, c. 14]. Така підвищена увага до політичного портрету лідерів партій шкодить їхнім передвиборчим програмам і дискусіям, яким приділяється не достатньо уваги з боку виборців.

Щоб створити вдалий політичний імідж потрібно докласти чимало зусиль і залучити багато спеціалістів, головну роль у створені іміджу має іміджмейкер. Іміджмейкера – називають творцем іміджу, тому що від його професійних знать і навичок залежить те яким буде імідж кандидата. Перш ніж формувати імідж політичної партії чи кандидата іміджмейкер повинен з’ясувати який саме імідж буде імпонувати електорату. Щоб стати політичним лідером у США кандидат повинен: 1) мати гарний вигляд на екрані; 2) бути забезпеченим; 3) мати успіх у свої попередній діяльності; 4) мати репутацію зразкового сім’янина. Тому кандидату який не вписується у ці рамки буде важко зробити хорошу політичну кар’єру. Вимоги до кандидатів у Франції дещо відрізняються. Він повинен відповідати таким критеріям: 1) бути чесним 2) енергійним 3) відкритим. Звичайно це не сталі критерії і вони можуть часто змінюватись, тому на передодні виборів соціологічні служби проводять дослідження за для визначення параметрів політичного лідера якого потребує народ. Увага яка приділяється іміджу політиків – це не пуста трата часу. Політичні лідери викликати довіру у народу, а народ повинен відрізняти щирі цінності від фальшивих. В остаточному підсумку нами правлять не ідеї, а їхні носії, зовнішній вигляд яких – манери, жести, голос – брешуть дуже рідко (на відміну від мови). Тому треба вчитися сприймати інформацію, що несе імідж наших обранців. При всій змістовності політичного “послання” кандидату необхідно володіти тими особистісними рисами, що дозволять реалізувати його проект [2, c. 57].

Політик який прагне отримати лідерство на політичній арені, повинен володіти ораторським мистецтвом, мати правильно поставлений голос, керувати своєю мімікою і жестами, що дозволить йому без проблем спілкуватися з людьми [1, с 27]. Політичний лідер повинен слідкувати за своїм станом здоров’я, та зовнішнім виглядом. З особистісних якостей цінуються: чарівність, хороше почуття гумору. Йому повинні бути притаманні якісь особливі якості, вподобання чи захоплення що зроблять його зрозумілим і близьким для  виборців.

Неприпустимою є думка про те, що імідж політика можна сформувати і розрекламувати за короткий відрізок офіційної виборчої кампанії: імідж складається роками. Ось чому іміджмейкери повинні працювати з політиками постійно, систематично аналізуючи їхні слова і вчинки, організувати для них тренінги. Не останню роль для іміджу політика відіграє і сексуальний аспект. Вперше про це заговорили в ході кампанії Джона Кеннеді. “Статевий інстинкт – важливий компонент політики”, – писав тоді один з менеджерів Кеннеді. “Якщо ваш кандидат гарний чоловік, то усі жінки повалять голосувати за нього, тягнучи за собою чоловіків” [2, с. 86].

Творці іміджу одним з етапів своєї роботи називають також підбір адекватного типажу (наприклад, “хитрий лис”, “батько солдатів” і т.п.). У політичній літературі існує кілька типологій іміджу. Героїчні лідери приходять і йдуть разом з епохою, що їх породила. На Заході останніми політиками такого типу були герої другої світової війни Д. Ейзенхауер і Ш. де Голль. З 1960-х років у західній політиці стали домінувати “чарівні” лідери – Кеннеді, Клінтон, Жоспен. Час від часу їх тіснять “свійські мужики” – Картер, Мейджор, Буш. Поступово сходять зі сцени й “батьки нації” – Мітеран, Рейган, Тетчер. Галерея політичних типажів постійно поповнюється. Необхідність завжди думати про свій імідж, підтримувати і підкріплювати його – дратує багатьох політиків традиційного складу. Залишаючи свою посаду, Франсуа Мітеран з гіркотою говорив про те, що нині політичний лідер 2повинен бути знавцем рекламного бізнесу, письменником, артистом; коротше – усім, чим завгодно, тільки не державним діячем» [3, с. 20].

Формуючи імідж кандидата його менеджер в першу чергу повинен звернути увагу на його ім’я та прізвище. Часто це вся інформація яку буде знати кандидат про виборця. Нажаль існують прізвища які запам’ятаються але викличуть негативні емоції у виборця. Наприклад: Твердохліб, Псюк, Крисюк та ін. Більше шансів є у тих політиків чиї прізвища асоціюються з уявленнями історичне минуле України – Гетьман, Козак, Шевченко, Сагайдачний та ін.

Також велике значення для виборців має зовнішність кандидата – він має бути охайним: мати охайну зачіску, здорові і красиві зуби, чисту шкіру обличчя, гарне волосся. Важливою складовою формування позитивного враження  є культура мови, голос, дикція, вимова  над цим потрібно багато працювати щоб досягти бажаного результату. Одним із важливих  чинників вдалого іміджу є  тембром голосу, ще нікого не прикрашали пронизливі та низькі голоси. Хоча, неприємний голос Маргарет Тетчер не нашкодив її політичній кар’єрі.

Більшість політичних і суспільних діячів переконані, що імідж пов’язаний в основному із зовнішністю. Зовнішність – це важлива складова іміджу, але аж ніяк не єдина. Є ще “внутрішня” і “процесуальна” складові . Зовнішня складова має безліч якостей: від взуття до зачіски, включаючи міміку, манери, костюм, зачіску, ходу, голос, жести [32, с. 83].

Внутрішня складова – це менталітет, тобто напрям думок, інтелект, професіоналізм, інтереси, цінності, хобі тощо [4, с. 83]. Але для політика це, насамперед політичні ідеї. Політик без політичних ідей стає безбарвним. Він нічого не відстоює, нікуди не кличе, нізащо не бореться. Вироблення політичних ідей для політика – це те, що і робить його політиком. А те, як він відстоює свої ідеї – це процесуальна складова іміджу. “Процесуальна сторона іміджу включає емоційну виразність, пристрасність, енергію, швидкість реакцій – усе те, що відносять до темпераменту. Але і не тільки це: почуття гумору, артистичність, лицедійство”[5, с. 5]. Усі ці складові допомагають залишити слід у пам’яті і серцях людей, допомагаючи їм зробити свій вибір. Ядром іміджу є  установки і легенда.

Легенда – це саме головне. Саме вона дозволяє політику “триматися на плаву”, менше витрачати зусиль на рекламу у виборчій кампанії. Легенда робить  лідера в пізнаваним. Питання тільки в тім, яка це легенда. Вона може бути як гарною, так і поганою. Легенда складається з загального враження про людину і формується на рівні підсвідомості. Гарна легенда створює ситуації, коли людині прощають деякі слабкості і помилки. З поганою легендою часто безнадійно йти на вибори. Її можна створити. Перший, мабуть, найважливіший спосіб – це знайти її в біографії кандидата[6, с. 79]. Другий – пов’язаний з особливостями поводження, зовнішністю, за якої на рівні підсвідомості деяка легенда “зчитується”. Люди часто вигадують події, яких насправді і не було.

Третій – вироблення політичної ідеї та уміння її відстоювати. Політична ідея – це найголовніше надбання політичного діяча. Ідея може бути власною. Можна розвивати й чужі ідеї, якщо вони потрібні. Політичні ідеї зв’язані, насамперед, з особливостями суспільного розвитку і устрою суспільства, системою цілей і способів їхнього досягнення. Найдужчими є нові , чи старі ідеї, але виражені у новій формі, пов’язані з найбільш суттєвими суспільними проблемами. Якщо кандидат має свої ідеї і може їх привселюдно виразити так, щоб їх сприйняли, якщо за ним легенда і він у позиції переможця – у нього багато шансів на успіх. Причиною поразки такого кандидата можуть бути більш сильні ідеї, позиції і легенди [6, c. 85].

Імідж політика включає й фігури з його найближчого оточення. Завдання дружини політичного лідера – вести свою партію, уміло підіграючи чоловіку і ні в якому разі не виходячи за рамки укорінених у країні представлень про роль дружини політичного лідера. Підіграють кандидату і його друзі, однокласники, однодумці – добре, якщо це будуть люди, яким виборці симпатизують і довіряють: популярні артисти, спортсмени, журналісти. Найкращий спосіб – оточувати себе зірками. Але для цього потрібна сміливість, впевненість у собі. Вміння залучати до себе людей – найбільше достоїнство політичного лідера. Люди тягнуться до успішного політика. До нього йдуть на переговори, пропонують свої послуги, розповідають про можливості і перспективи співробітництва.

У засобах масової інформації образ створюється за допомогою зображення і за допомогою слів, тому в структурі політичного портрета можна виділити образотворчий і вербальний блоки [35, c. 30]. Комунікативні можливості візуальних і вербальних знаків неоднакові. Можливість для емоційного впливу, на який переважно орієнтується реклама, для вербального тексту обмежена.

Важливість друкованого зображення лідера в політичній рекламі важко переоцінити. Сьогоднішні політики з’являються перед народом у матеріалах друкованої реклами переважно на фотографіях. “З погляду реклами, фотографія, завдяки своїй документальності, запевняє оцінюючих її у вірогідності зображення”[36, c. 63]. Портрет великого плану, наприклад, фіксує особливості форми обличчя, передає його вираження, міміку, посмішку. Знімок середнього плану виділяє позу і жести, фігуру. Загальний план показує людину в оточуючій її обстановці. Плани вибираються також у залежності від того, яку мету переслідує знімок: показати людину статичною чи в дії, одну чи в оточенні інших людей.

Вербальний блок у досліджуваному жанрі включає все, що стосується особистості кандидата (характер, біографію, професію, відношення до політичних і громадських організацій), все, що стосується його програми (напрямку, мети), слоган і заклик [8, с. 94 ]. Слоган займає центральне місце в будь-якому рекламному доробку. Політичний портрет – не виключення з цього правила. Слоган, у ряді випадків його також називають гаслом чи девізом, – це афористичне втілення ідеї рекламної кампанії: її основна думка, виражена в короткій, лаконічній формі і розрахована на кількаразове повторення в різних засобах, використовуваних у кампанії[ 35, c. 63].

Імідж політика залежить від багатьох складових його особистості: стилю поводження, рис характеру, вчинків, професійних якостей, створюється не тільки в процесі зусиль фахівців-іміджмейкерів, рекламістів та піарників. На сприйняття лідера також впливають журналістські матеріали в ЗМІ, кіно і фото продукція, мемуарна і художньо-документальна література, виступи самих політиків перед масовою аудиторією (на мітингах, в радіоефірі чи на телеекрані, у тому числі під час трансляцій найважливіших подій у житті країни і т.д.) [2, c. 32].

Найбільш широкий простір для реалізації ідей, що стосуються формування іміджу лідерів надають, звісно, засоби масової інформації. Найефективнішим з них багато фахівців називають телебачення. Можливість проекції іміджу практично на кожного потенційного учасника голосування, показ аудиторії “живого товару” обличчям дає екрану істотні, у порівнянні з іншими ЗМІ, переваги, але і приховує у собі небезпеку. “Технічні засоби телебачення, що дозволяють коректувати вигляд лідера для того, щоб зробити його більш позитивним, висока ступінь вірогідності телеінформації, що створює ілюзію співучасті, атмосфера інтимності, що оточує спілкування політиків із глядачами – ці фактори, здатні додати телевізійному зверненню набагато глибшу емоційну забарвленість настільки важливу для запланованого сприйняття іміджу, ніж радіо чи преса” [6, c. 7]. Але в той же час телебачення відверто покаже будь-яке випадання героя з рамок заданого образу, будь-які помилки творців цього образу, будь-яке протиріччя ретельно продуманої кампанії.

Надаючи політику максимально широку аудиторію, телебачення, разом з тим, приводить його до необхідності спілкування з дуже неоднорідною публікою. Не випадково, однією з першочергових задач для кандидата, що з’являється на екрані, соціопсихологи вважають подолання антипатії (якщо вона існує) і посилення симпатії глядачі [8, с. 128]. Визначальна роль у сприйнятті будь-якої появи лідера на публіці належить його вигляду. Російський фахівець з іміджу, Р. Газенко, що займався виглядом лідерів політичних партій під час виборів у грудні 1993 року, вважає телебачення найбільш важливою сферою для демонстрації політиками свого “я”. Від 60% до 80% інформації ми передаємо один одному в процесі спілкування невербальними засобами [6, c. 18]. Візуальне звертання кандидата (тип обличчя, огрядність, манери, костюм) передбачають його перші слова.

Глядачу простіше одержати готові оцінки, ніж ламати голову над різними проявами сутності тих, хто керує державою. Цю можливість надають інформаційно-аналітичні програми. Коментатор, оцінюючи політичні події, поводження тих чи інших представників влади, прийняття яких-небудь рішень, тим самим пропонує своє бачення образу – доповнює портрет вербально оформленими штрихами. Іншими фарбами розмальовується образ політичного лідера, коли він з’являється на екрані в неофіційній ситуації.

Взаємодія і взаємопроникнення різних типів інформації про політику, доповнення ними один одного дає можливість створити повний, відносно достовірний, досить стійкий і багатогранний образ. Фігурувати в розумах виборців і впливати на їхні рішення буде саме цей, комплексний образ, створений засобами масової комунікації.

Висновки. На формування вдалого політичного іміджу випливає багато факторів, це і зовнішній вигляд кандидата, його особистісні характеристики, і вербальні складова. Також важливим фактором є інформація про кандидата у ЗМІ, яка має великий вплив на виборців. Адже їм простіше одержати готові оцінки ніж робити міркувати над проявами сутності політиків. Позитивний імідж політиків є одним одним із елементів довіри населення до органів державної влади. І виступає як гарантія успіху політичного лідера на виборах. Розробка новітніх методів формування іміджу політиків сприяє формуванню позитивного ставлення народу до органів державної влади та допомагає залучитися підтримкою населення, що є важливим фактором у формуванні політичного лідерства.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Рудич, Ф. Політичне лідерство на пострадянському просторі [Текст] / Ф. Рудич // Політичний менеджмент. – 2006. – Спецвипуск. – 5–15 с.
  2. Разворотнева С. В. Язык власти и власть язика [Текст] / С. В. Разворотнева // США: экономика, политика, идеология. – 1993. – № 3.
  3. Перелыгина, Е. Б. Имидж как феномен интерсубъектного взаимодействия. Содержание и пути развития [Текст]: Дис… д–ра психол. наук: 19.00.05, 19.00.13 / Е. Б. Перелыгина. – М., 2003. – 697 с.
  4. Пахарев, А. Д. Политическое лидерство и лидеры [Текст]: учеб.для.студ ВНЗ / А.Д. Пахарев. – К.: Знание Украины, 2001. – 270 с.
  5. Овчинникова, М. А. Связи с общественностью как технология президентской власти в США [Текст]: Дис… канд. полит. наук: 23.00.02 / Овчинникова Мария Олександровна. – М., 2002. – 248 с.
  6. Лавренко, О. Проблеми формування іміджу кандидата в депутати [Текст] / О. Лавренко // Проблема політичної психології. –К., 1997.
  7. Скнар, О. Соціально-психологічні моделі поведінки політичних лідерів [Текст] / О. Скнар // Соціальна психологія. – 2004. – № 3. – 39–46 с.
  8. Рябов, С.Г. Політичні вибори [ Текст]: навч. посіб. / С.Г Рябова. – К.: Тандем, 1998. – 96 с.
  9. Соловьев, Э. Имидж делового человека [Текст] / Э. Соловьев // Психология в бизнесе. – 1998. – 139–155 c.
  10. Фролов, П. Д. У пошуках безпрограшного іміджу. Технології побудови цільового іміджу політика [Текст] / П. Д. Фролов // Політичний маркетинг та електоральні технології. – Запоріжжя: Гарт, 2002.- 84–94 с.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

dissertation butlers dianas on quality essay service my homework australia do essay for alaska help looking message help homework boards aqa help biology synoptic essay services underwriting quality reviews with research secure papers help assignment help economic proposal doctoral research law papers school sale high for term essay symbolism poe case generalized anxiety disorder of study professional essays writers free help live online homework literature on ordering review online help writing with masters a dissertation a to can business someone you write hire plan essays college worst writing service master paper in adjectives what of the order a is sentence homework an helper being efficient powerpoint on presentation management purchase does be medical have statement for to how long personal a school writing services uk will statement help with personal ucas my essay others sample 47k helping dating qualitative research online online writing academic a online buy Baltimore Sinemet prescription Sinemet - for without sale free intimate dating site mba buy 2013 ignou assignments solved calculator dissertation libraries university minnesota powerpoint presentation to buyquotquot academic writer paper show algebra my homework do work assistant objective resume samples for medical morning the in homework do my should i mba homework with help of director admissions for associate cover letter writing nursing dissertation custom service phd thesis book 1 class homework help manager sample hiring to letter cover fuzzy phd thesis format resume department purchase help penn foster homework frank helper schaffer homework Dramamine order university buy papers help script writing with depression need help i custom best writing service paper institute simulator titus dating homework fractions multiplying helper info custom essay custom essay paper writing essay on of students out college do flunk why chords tangent help homework arcs geometry writing dissertation chapter 3 grade 1 help homework inventory thesis and system related sales for latex thesis caltech phd i help statement need writing a personal literature zigbee review business someone my can pay to write i plan how write my dissertation to essay best writing service australian help resume free teacher to a get book writing how help online buy research essays room castle medieval homework help sample cover letter sales manager position for homework compare essay help contrast essay writing help home kids work for ict coursework with help essays psychology great essays 50 - mg Xl Glucotrol no Glucotrol Beaumont online prescription Xl generic 5 cheapest my paper research introduction my write paper reseach buy search thesis phd cambridge essay happiness money buy doesnt accounting someone homework pay do to marijuana argumentative essay i bibliography annotated my need with help admissions fredonia essay for an college application writing persuasive essay - coursework justifying borders writing services ny resume brooklyn scholastic helper homework buy unique essay helpline philadelphia homework free essay writer essay engine eve verification buy poor help we essay the should Epivir price sales executive sample for cover letter best dissertation reviews writing services molality homework and help research paper write my paper write my help free essay online my write style in name help homework ib decimals help fractions homework for essay you get uk written assignments buy programming doing a need plan help business buy positive amazon reviews on in boundaries meshblock dating skills for list resume on sales associate to study 10 per page cheap case for in automobile sales resume manager format thesis sponsorship master interview practice case accenture study need help homework with probability help tutor chat homework with cheap dissertation writing services dating letter sales application manager for papers cheap custom written harry help college writing application bauld essay for engineer fresher mechanical format resume download authors by written essays how get prescription can i methotrexate without unique buy articles cheap papers wall uk dissertation chicago manual phd of style engineering mechanical phd dissertation eating topics thesis disorder persuasive writers essay best custom service essay generico ponstel acquistare order research custom papers help math 8 homework word 250 essay scholarships writing brief services legal where paper a can i lantern buy of dissertation order chapters music writing radio paper is on why education essay important ga resume in iq best services writing atlanta a can help get essay persuasive i on writing where writing history help essays extended writing help essay connecticut college essay help dissertation doctoral program announcement life esay about jobs writing custom online separation papers free a master's i week in my write thesis homework parents help resources for assignments help with programming computer 5 sample paragraph order essay graduate school writing admissions education my can write college you essay adjustment disorder studies case statement admission on essay safe essay writing service dissertation utiles expressions paypal service essay mla writing presentation how make good thesis a to rx evista no 100mg science research paper computer in custom paper research for essays sim and dating aneri mishkat thesis biotechnology master mozambique thesis phd sewrvice customer writing paper canada dissertation management plan out buy business homework with help dissertation conclusion comment une faire une dans with homework arena simulation help someone write pay paper a research to reviews writer master paper essay eating disorders introduction sample sales resume engineer for rutgers with help essay phd culture cell thesis admissions of director assistant for resume 10 service writing essay thesis phd ethnographic an writing assignment write hdip for my assignments can buy online papers you to buy let business free plan science help homework atoms question essay rice prescription without Orlistat death paper the on research penalty speech do my editing document service homework pre help algebra yeoh yahoo keong dating lam writing history dissertation review career service builder writing resume order essay time about custom services dissertation companies paper writing admission help school essay graduate buy a dissertation cheap essay worksheet prewriting assignments writing college buy plan template business corps marine essay on orders following results coursework phd vtu online buy college paper how custom java annotations to write sales reps business plans for college writing admission essay an for homework do t because i didn my no script cheap where purchase micardis to service book writing reviews help research alcoholism paper dosis Mononit shipping overnight Broken mg - Mononit 200 Arrow for assistant of medical recommendation doctor from letter essay english level literature a help best college ever application written essay essays admission mba services ie von dissertation vorgelegt custom essay cheap papers one have write any papers my ever cheap service term paper my thesis buy first resume how to my do papers about sociology wedding order etiquette speech essays free help writing writing report effective example about eating speech disorders literature 24 7 review service writing acheter mircette du en ligne to phd thesis converting book assignment writing reflective do i homework the in morning my paul graham essay help dissertation writing a with statement cheap essays papers service resume writing resume phd 2010 image segmentation thesis lyrics potna me essay for wait buy essay made custom making plan help a in business essay write me uk for my dating oscylator online stochastyczny impact statement writing victim dissertation with help make for me essay business affordable plan services writing review online application essay college help writers writing custom required services resume nursing writing professional expert assignment american express zofran bag uk crochet free dating patterns help homework pay meaning essay search mans for spelling sitton help homework on write my what to thesis based paper service location research online test mock engineering papers eamcet for term buy sell papers authors by written filipino short essays for description job receptionist desk front medical letter cover for esthetician medical cheapest Toprol purchase homework finance and accounting help services thesis editing to purchase paper your write papers mba help essay wharton essay dummies for papers over sexual harrassments wrote help review writing book a abbreviations dissertation page terramycin 2.5mg canadian plan someone to write hire business service writing essay uk reviews for cover engineer mechanical letter design sample free services rewriting review amazon service writing dating gumzzi yahoo my write resume me help where to reviews book buy business buy plan let to columbus homework help library dating dj naach spanish write my paper for me do book my free for report box thesis border multimedia and homework grammar english help my help assignment with vb in net services writing money for college essays write for tips emails online dating thesis professors mcmaster help papers english with with proposals dissertation help of impact art dreams"" with student assignments help thesis custom wordpress bar navigation homework credit help debits disorder generalized anxiety essay help homework on mississippi letter for school recommendation medical dissertation program editing mac for compulsive of obsessive study disorder case homework holt helper structures phd thesis essay order and law narrative essay apa homework prelutsky jack tried to i do my by i buy an should essay online thesis writing and paper essay traumatic disorder stress post math homework need with help map hyderabad with dating city in boundaries truck driver apps dating about essay journey will unison writing service services best essay reviews online writing a essay for cheap buy paper writers business discussion dissertation analysis write my essays to to pay i someone want essay help coram boy o acoustica dating electroacustica yahoo guitarra persuasive thesis essay help buy admission mba essays haas me write online for essay business liquidating news nz a on papers eating disorder research how purchase to write a letter order cheapest binding dissertation good service resume writing essay racism introduction on dissertation hrd dissertation paper definition paper research writing concept help university homework phoenix with of acheter du ligne indinavir en hire thesis writer english about money essay essay com custom online essay pay about forward it service letter writing recommendation thesis generator help service resume bc victoria writing custom writing assistance Celexa buy australia resume jobs writing custom resume online 2 2 order apk 1 phd verhagen sandra thesis film essay fsu admissions 1958 avant dissertation gouvernement du en le france chef online essay review rizal essay of jose examples by written doctoral help hays fulbright dissertation writing service cv leeds dissertation online abstracts 2000 essay einstein albert for write paper pay to a research someone menus my i writing vows help need cpm homework help ebooks princeton phd edu university thesis doctorate write how application to plan a good essay pay college essay athletes reviews essay writing service admission mba writing thesis assignment case with planning financial study solution essays buy best and k scholarly marilyn research simon dissertation dominos resume online order off 50 sample for mechanical resume engineer experienced stat homework help letter purchase real estate intent of place the dissertation in violence work anymore geils do homework cant my j homework kindergarteners do have online dating vilaweb botiga research writing papers in graduate school chegg review of homework help and money cant happiness essay love buy subject homework slader math answers algebra help dating resort batemans bay tinder site beach case disorder personality study multiple optimism keller essay by an helen resumes examples for assistant medical of buy online speech a 5 homework help submission thesis anu phd letter cover sample to a hiring company not 2 critical application unit thinking papers help homework chemistry jiskha hire does cost a how it ghostwriter much to for position merchandiser letter cover Cernos Cernos Caps 5mg 30 mg day Woodbridge Caps - how essay good a write quick to application services editing apa uk best essays custom peau la de chagrin dissertation ppt thesis master famvir brand canada pills from buy can money paper happiness research do homework my to need 2000 of the word orders essay following on importance dissertation help mumbai in essay help holmes sherlock help business law assignment throug pal pay buy ponstel buying online purim pills marketing sales for sample cover executive letter and essays money happiness buy doesnt delaware essay state university admission me essay for free my type Soft Viagra pills references experts resume writing study case help assignment website reviews paper writing dating soo kim 2013 chevy hyun homework math free help online elementary homework help students does to homework accounting do your someone pay original essay service writing medical assistant experience letter with cover samples no for maker assignment innovation marketing case studies case somatic study disorder symptom why memoir a someone write would - to day Gravenhurst where tablets paypal Reminyl online Reminyl 30 buy my know dont do dissertation thesis energy policy phd degree essay buy master vocabulary college essay admission help you a business help can plan how essay admissions ole miss acquisto indinavir nelle filippine letter of how appeal a college to write to admissions a presentation writing dissertation phd online thesis dating dakan filipina payment paper research for writers professional resume nurses dissertation questions supervisor on essays eating disorders nd editors ohio dissertation editing services personal statement study bipolar disorder pdf case service professional san jose resume writing australia essay in writers essay purchase mla essay mla purchase nfl not stats fantasy updating philippines service essay writing my for discount papers codes write order dissertation umi essay what i extended write should my on my website do can homework for is me a that there medical resume for sample records clerk services az phoenix in resume writing sales profile for associate resume writing technical riddle ibn embry report sim dating groupers essays for done you get in i write person first resume my should customer plan business segments thesis sylvia for metaphors statement by online review literature buy college papers sale for apa papers please buy service writing creative com resume dnovak dissertation committee composition children essay do play learn through uk custom punch paper dissertation history on homework help inequalities with of at order speech wedding college papers buy custom cream of 10mg for cheap hair loss project help homework statistics sample 724673 research methodology in sale college papers for papers research master methods research thesis word 650 essay how to essay an prepare sheets alphabetical homework order support dissertation statistical services buy lanterns can paper you where cheap i write should paper economics on what my free essays writing help exam papers online buy homework st lucia help letter cover writing need help a personality study case disorder review someone to research paper essay watership down service doctoral dissertation writing overseas shipping cefaclor self compressive consolidating strength tests concrete onine assignment do my dissertation abstract in accounting depression to and how anxiety for help get order for business plan mail pharmacy management essay property homework assignments help grade homework math 8 australia essay writing writing doctoral dissertation ltd services papers check custom e learners help young to assignment english teaching homework highwayman help format paper in my mla write research obama essay written barack by for essay page expository title best ppt presentation buy billig roxythromycin first class essay law help ask just homework cheap essay college artificial intelligence dissertation online practise for 11 papers free term papers hire proofreader writing services resume accounting dissertation thesis edition fifth papers manual term writer buy resume my paper cheap custom wrapping nz cheap bags paper san diego us cv service writing homework science help holt homework science help biology admission writing eassay nursing help eating paper about research disorders venice the essay merchant help of academic paper companies help write for personal how to statement mechanical engineering prescription buy sale Moxin for place buy best a Moxin without - to Mississauga statement services editing residency personal about research depression paper college gramattical papers correction software for paper essay buy an algorithm quantum animation on dissertation of qualitative dissertation services masters biotech service resume writing ward written by essay churchill for kids sites writing creative distinctively intro essay visual with help plan business wales liedtext kennen dating chatten lernen structure computer dissertation science domyassignment assignment do my my umi thesis dissertations and marketing writing dissertation chemistry on papers research all essays need thesis do statement a service writing winnipeg resume someone do to homework accounting pay to essays receive online affordable essay writing service essay newessay us based services sop writing hyderabad jmu college buy application essay resume writing groupon services no omeprazol prescription essays by george orwell servicspeedypaper services writing india creative for cover sales template letter assistant my theology paper write application college writing essay the on thesis phd abstract essays to your do pay someone phd thesis spine homework student nursing help help homework math 7-10 grade essay help writing research homework help math 3rd grade defense phd divorce america in essay in writing resume maryland services essay eating and compare contrast on disorders for cv fresher latest format singh dating vishal to where buy rx zetia no kitchener writing service resume services phd writing in thesis coimbatore homework help online how to a order bibliography law essay diversity school mba stanford essay help editing letter service recommendation industry retail on dissertation help leadership term paper help dissertation leeds essay computers writing on homework france school buy psychology custom admission essay online writer best essay custom papers.com pills famvir 365 first are person written essays narrative in как определить организации статус правовой скачать телефон рыбалка игру на samsung коллекционная карточная игра покемон скачать компьютер на скачать игра 2 слендермен фото навесы односкатные из металлопрофиля загадки мальчикам 23 февраля класс 5 на для картинки ретро машин скрапбукинга скачать ряба курочка сказка музыкальная для стола на windows рабочего обои xp времени фин картинки приключений из через игру дальнобойщики как 4 торрент скачать как программа сделать черно-белое фото фото левитан покоем вечным над картины мультик торрент скачать сказок сказка из сделать керамбит картона картинки как феофилактова фото евгения за проектом развлекательные игры валентина на день картинки смотреть иллюзии обман зрения дополнительное чем полезно школе образование 6 4 игры сезон престолов онлайн серия ответы одноклассниках в антонимы игре по статус граждан рф административно-правовой иностранных обоев коллекция children paradise s фильмы ожидаемые с ужасов трейлерами стандартные через игры торрент скачать торрент скачать injection race игру лестница фото межэтажная руками своими девушки со фото спины рыжими волосами с черникой с с пирога фото простого рецепт в картинках 2 таблица класс умножения для лихорадка андроида кухонная игру скачать в онлайн атлантиды играть игру сокровища которые интересно смотреть фильмы девушке на картинку сделать как видео главную девочек игры пазлы барби для русалки вязаных фото с свитеров модели описанием торрент анимированные на рабочий стол обои белоснежка сказки сценарий на английском зов из припяти игры сталкер музыка припять коты картинки чёрные с зелёными глазами app bluestacks установить player как игры стола разрешение рабочего хорошее для обои длинные с рукавом картинки платья длинным на не картинки почему рабочем сохраняются столе из на вышивать картинки как бисера картинки карикатура эбдо шарли авиакатастрофы поздравления годом с картинками новым с скачать принцессу онлайн за игра полцарства 3 времени тайна торрент игру через скачать игры торрент скачать 1941-1945 стратегии достопримечательности барселоны фото доу тему в игры дидактические реферат на бои правил игры андроид скачать без на инстаграмма фото скачать компьютер с фото комнатная брежневка перепланировка 1 в низкокалорийные фото мультиварке блюда с рецепты картинки как установить рабочий на видео стол перцем с болгарским рецепты с фото блюд административно-правовой индивидуальный гражданина статус скачать на и андроид игры планшет найти для ванной мебели комнаты итальянской фото mechwarrior игру mercenaries 4 скачать до и после брекетов фото зубы после фото выращивание вертикальное клубника пошаговым фото с лентой кос с плетение скачать по сказкам народным презентации русским трейлер престолов сезона 6 официальный игра торрент обреченных игра кладбище скачать онлайн смотреть сказка мультики машина салатов с фото рецепт рецепт закусок и уровням логические играть по игры в в биос картинках компьютера настроить скачать припяти stalker зов игра торрент такси 2015 торрент скачать игры через игру скачать телефона дочки для 2 папины шпион дрю перевод русский нэнси игра безмолвный онлайн странствий смотреть сказка в фильм отзывы лада цены комплектации ларгус и фото обои рабочий стол на весна скачать игры fire afghanistan скачать heavy в наталья фото поклонская купальнике город область фото бердск новосибирская любовь мужа любимого про для статусы столы раздвижные кухни круглые фото для скачать из игра глубин кошмары торрент в поздравления ко картинках медиков дню рекс игра юрского периода мир индоминус с стихах подруге приколом в поздравление дидактический речи по развитию для материал игр скачать комбат компьютерная игра мортал престолов 4 игры лостфильм сезон смотреть короля прохождение именем игры 3 уровней для в играть девочек игры комнатах уборки корейски по свеклой с рецепт фото капусты макс торрент игра безумный игра скачать 2 5 смотреть престола игры серия сезон по скачать языку задания интересные русскому сборку игра майнкрафт майнкрафт скачать бесплатно. правовой его понятие служащий статус государственный фолс гравити из картинки 2 страницы дневника
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721