Круглий стіл, присвячений 120-річчю з дня народження М. Гайдеґґера

30 вересня 2009 року Кафедрою культурології та філософії НаУОА було проведено круглий стіл, присвячений філософії Мартіна Гайдеґґера (1889-1976). Гостями наукового заходу були представники кафедри філософії Національного університету водного господарства та природокористування, що в Рівному. Мартін Гайдеґґер – відомий німецький філософ ХХ століття, який по-новому поставив питання про буття. Використовував феноменологічний метод, розроблений Е. Гуссерлем. Його філософія спричинила онтологічний переворот в сучасній філософії, що мало значний вплив на подальший розвиток філософії, психології, політичної теорії. Найважливіші праці: „Буття і час”, „Пролегомени до історії поняття часу”, „Що називається мисленням?” та ін.

Під час круглого столу було обговорено різні аспекти творчості мислителя, розглянуто перспективи подальшого розвитку ідей Гайдеґґера в філософії (філософська герменевтика), естетиці, політичній теорії (політична філософія Г. Арендт), психології (Dasein-аналіз).

Фото: Тетяни Кучер, Дмитра Шевчука

Інші записи: