SEO-оптимізація як засіб популяризації ЗМІ в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті було проаналізовано шість популярних засобів масової інформації різного типу в Україні на наявність SEO-оптимізації. Основним методом популяризації є використання ключових слів у текстах, тому була виконана аналітика кількості ключових запитів на сайти популярних українських ЗМІ.

Ключові слова: SEO-оптимізація, копірайтинг, журналістика, SEO в ЗМІ

 

В статье было проанализировано шесть популярных средств массовой информации разного типа в Украине на наличие SEO-оптимизации. Основным методом популяризации является использование ключевых слов, поэтому была выполнена аналитика количества ключевых запросов на сайты популярных украинских СМИ.

Ключевые слова: SEO-оптимизация, копирайтинг, журналистика, SEO в СМИ.

 

The article analyzed six popular mass media of different types in Ukraine for SEO optimization. The main method of popularization is the use of keywords, therefore, an analysis was made of the number of key requests to the sites of popular Ukrainian media.

Keywords: SEO-optimization, copywriting, journalism, SEO in the media.

 

 

 

SEO-оптимізація – це комплекс заходів, спрямованих на підняття позицій сайту у видачі пошукових систем, у відповідь на що вводяться запити користувачів. Він використовується різними ресурсами для розвитку та популяризації серед користувачів, цільової аудиторії. Інструменти SEО активно використовують журналістські сайти, ресурси газет, журналів та інші ЗМІ [1].

Актуальність дослідження полягає в тому, що маркетинг та технології PR постійно розвиваються, але особливо популярними вони стали в останні роки. Це пов’язано із переходом ЗМІ в Інтернет. Для популяризації та просування свого ресурсу спеціалісти використовують SEО-оптимізацію.

Основними перевагами використання Інтернету є: мультимедійність, зручність, доступ до різних сфер населення, можливість спрощеного донесення інформації до користувача. Але ці переваги отримуватимуть лише якісно оптимізовані сайти, тобто ті, які знаходяться на перших позиціях в пошукових системах [1,2].

Мета дослідження: вивчення необхідності використання SEO-оптимізації, її особливостей та способів реалізації в ЗМІ України.

Для реалізації мети було визначено такі завдання:

 1. Вивчити питання «SEO-оптимізації» у ЗМІ.
 2. Визначити об’єм її поширення в сучасних засобах масової інформації.
 3. Опрацювати ЗМІ на наявність SEO-оптимізації.

SEO-копірайтинг – це тексти, які пишуться з врахуванням вимог пошукових систем, вони використовуються як спосіб розвитку сайту та його оптимізації. Але основна суть тексту – це розвиток сайту, тому методи оптимізації використовують і в новинних ЗМІ та розважальних журналах, які функціонують в Інтернеті. Тому маркетингова складова в SEO-копірайтингу відходить на інший план [3].

Види копірайтингу аналогічні звичайним журналістським текстам, а також тим, які розміщуються на сайтах. Вони бувають аналітичними, научними, художніми та рекламними. Там повинні бути ненав’язливо використовуватись ключові слова, тому що читач відразу це помітить і зменшиться довіра до тексту.

Використання ключових слів є основним фактором, який впливає на популяризацію видань та ЗМІ в Україні. Для аналізу того, чи використовують редактори методи SEO-оптимізації та наскільки вони допомагають збільшити аудиторію, було вибрано шість ЗМІ України. До цього списку увійшли як 3 сайти із переважно новинним спрямування, так і ресурси, на яких основою є розважальні та інформаційні тексти [6].

Процес SEO-аналізу виконувався програмою SerpStat. У результаті було проаналізовано такі фактори:

 • По яким запитам користувачі переходять на сайт. Це означає, що політика видання навмисне включає спеціальні слова та словосполучення (семантичне ядро сайту), які підвищують запит серед аудиторії [7].
 • Скільки користувачів переходить по одному запиту в середньому протягом місяця, що вкаже на особливості популяризації ЗМІ. Чим більше унікальних користувачів, тим більш затребуваний ресурс.
 • Кількість піддоменів на сайті – чим їх більше, тим більший запит у користувачів, тому що різносторонність тем створює більшу популярність. Піддомен фактично є окремою інформаційною рубрикою.

Із новинних засобів масової інформації було обрано такі популярні виданні України: суспільно-політичний ресурс “Сьогодні”, “Кореспондент”, “Обозреватель”. В якості інформаційних ресурсів було обрано найпопулярніші видання України: жіноче видання “Liza”, чоловічий ресурс “Goldenman”, універсальний ресурс “Elle”.

Новинні ресурси обиралась із рейтингу Інтернет Асоціації України, яка провела дослідження, по якому обрали 100 найпопулярніших засобів [4].

Особливістю інформаційно-розважальних видань є те, що вони в основному направлені на жіночу або чоловічу аудиторію, тому було обрано різні типи спрямувань популярних ресурсів [2].

Сайти обирались за принципом найбільш затребуваних сайтів – це ті, які знаходятся на першій сторінці у пошуковій системі Google. Вони є затребуваними, але це може бути результатом не лише оптимізації, але й високого рівня популярності самого ЗМІ (наявності друкованої газети чи журналу, великої кількості відомих журналістів, які працюють там, високої якості інформації та наявність аналітичних текстів).

Першим для аналізу був обраний сайт газети “Сьогодні”. Ресурс публікується на українській мові, але є можливість обрати російську чи англійську. Основні тексти, які знаходяться на головній сторінці – це новини та інформаційні статті. Окрім цього тут є авторський блог, де пишуть свої тексти відомі політичні діячі, письменники, історики й інші бажаючі.

Сайт має 19 піддоменів. Щомісяця в середньому із пошукової системи Google переходить 23 991 581 людей.

Згідно результатам аналізу системи SerpStat було визначено семантичне ядро сайту. Це слова, які найчастіше вводили користувачі в середньому в місяць за останній рік.

Таблиця 1

Запит Частотність
синоптик 2 740 000
Україна новини 60 500
новини України сьогодні 60 500
останні новини України 60 500
новини України сьогодні 60 500
Харків новини 49 500
новини боксу 49 500
Савченко 40 500
новини в Україні 22 200
новини сьогодні 14 800

Можна побачити, що переважна більшість ключових запитів (8 ключів) стосуються не самих текстів, а загалом формату засобу масової інформації. Особливістю видання є те, що слово “сьогодні” має два значення – назву видання та тої інформації, яку шукають користувачі щодо сьогоднішніх новин.

Але також є і запити, які видають сайт на перших позиціях. Наприклад, “Савченко”. Хоч популярність та згадуваність Надії в медіапросторі значно зменшилось, на сайт газети “Сьогодні” все ще переходить в середньому 40 500 людей в місяць, щоб прочитати інформацію щодо Надії Савченко.

Отже, щодо ЗМІ “Сьогодні” можна зробити висновок, що там немає цілеспрямованої політики оптимізації видання, тому що рівень популяризації вже достатній. Але разом із цим більшість користувачів переходять по запиту “новини”, отже, ресурс частково оптимізований [5].

Другий засіб масової інформації, який був вибраний для аналізу – сайт газети “Корреспондент.net”. Сайт орієнтується на новинний формат. Тут публікуються останні новини України та світу, поділена на рубрики та підрубрики.

На сайт протягом місяця в середньому із пошукової системи Google переходить 20 156 978 людей. Також на ресурсі 29 масштабних піддоменів.

Таблиця 2

Запит Частотність
о 110 000
korespondent ua 49 500
останні новини України та світу 18 100
net 14 800
мобілізація 12 100
вертоліт 12 100
новини Сирії 9 900
segodnya 9 900
новини українських 9 900
новини Росії сьогодні 9 900

Особливістю цього ЗМІ є той факт, що навіть нестандартні ключові запити показують сайт на перших позиціях. До прикладу, запит “о”, який вводяться в пошуковій системі переходять на сайт тому, що там правильно оформлені мета-дані. Користувачі переходять на сторінку по букві о на статтю, яка має назву “Маркель розказала о поездке в РФ”. Це означає, що спеціалісти ввели назву статті в систему Title, тому вона відображається в результатах пошуку.

Окрім цього по результатах запитів видно, що частина трафіку – це переходи по назві сайту. Запити “новини в Україні та світі” різного типу є унікальними та переводять користувачів на ресурс (18 100 ключів в місяць).

Отже, можна зробити висновок, що там частково працює цілеспрямована політика оптимізації видання, але в основному рівень популяризації сайту вже достатній і приводить аудиторію.

Третій засіб масової інформації, які був обраний для аналізу – “Обозреватель.ua”. Він публікується українською та російською мовою. Основні тексти на сайті – це новини та інформаційно-аналітичні статті. Також на ресурсі є блог, де пишуть свої тести відомі особистості.

На сайт протягом місяця в середньому із пошукової системи Google переходить 9 725 588 людей. Також на ресурсі 65 масштабних піддоменів.

Таблиця 3

Запит Частотність
ян 33 100
пісні про Україні 27 100
Портніков 12 100
www ukr 9 900
хити 90 5 400
блоги 3 600
об 3 600
новини України деталі 3 600
Віталій Портніков 2 900
Олена Степова 2 900

Основна кількість запитів містить назву видання або запит “новини”, що також означає, що користувачі переходять на сайт не завдяки внутрішній оптимізації. Отже, можна зробити висновок, що там немає цілеспрямованої політики оптимізації видання, тому що рівень популяризації сайту вже достатній.

Згідно результатам дослідження по семантичному ядру популярних в Україні засобів масової інформації, висновок такий: на видання переходять не завдяки потужній та продуманій SEO-оптимізації, а завдяки продуманості маркетингу та уже наявній репутації газети. Більшість користувачів уже знають, чого їм чекати на сайті та яку інформацію вони хочуть побачити, тому і вводять в пошукову систему назву видання. Сайт газети “День” має й інші пошукові запити, але можна побачити, що там і найменша кількість відвідувачів та піддоменів серед проаналізованих ресурсів.

Очікується, що інформаційно-розважальні ресурси, які будуть аналізуватись наступними, будуть мати кращу оптимізацію. Це пов’язано із тим, що на інформаційних сайтах повинні бути окремі відділи, які займаються маркетингом. Окрім цього, на ресурсах такого типу представлено набагато більше текстів, які користувачі будуть шукати по ключовому запиті.

Цільова аудиторія новинних ресурсів – це люди, які хочуть дізнатись про останні події в Україні та світі. Вони шукають саме нову інформацію, про яку не знають. А на інформаційних сайтах користувачі переходять за конкретною інформацією.

Окрім цього, більшість розважальних ресурсів спрямовані на чоловіків або жінок. На них працюють професійні журналісти, там пишуть також новини із світу шоу-бізнесу.

Першим проаналізованим ресурсом є сайт популярного журналу “ Liza”. Він орієнтований на жіночу аудиторію, містить багато розділів та рубрик різного типу, в тому числі і блог авторів та новини. Головна сторінка оформлена новинами.

Щомісяця на сайт заходить 473 785 користувачів, зараз тут є 18 піддоменів.

Таблиця 4

Запит Частотність
манікюр 27 100
модний манікюр 3 600
журнал ліза 880
манікюр весна 480
манікюр на літо 390
ліза 320
ліза журнал 320
найкращі українські пісні 260
li za 210
манікюр модний 170

Аналіз сайту показує, що переважна кількість запитів – це пошукові ключі. На ресурсі є окрема категорія “Манікюр та педікюр” і основний трафік йде туди. Це можна повязати із тим, що в даний момент такий запит є найбільше популярним. І той факт, що на різні варіації цього ключа переходить на сайт велика кількість відвідувачів, показує, що сайт займається професійною оптимізацією.

Можна розглянути це на прикладі ключового слова “манікюр”. Згідно даних системи Яндекс.Wordstat, по Україні в місяць запит вводять 242 238 разів. Це лише по одному слову, а не його варіаціях. І показник, що 27 100 разів користувачі переходять саме на сайт журналу “ Liza” – це хороший результат, який вказує на якісну оптимізацію.

Та разом із цим, 4 запити із семантичного ядра є посиланнями на назву журналу, тому частково користувачі шукають саме конкретно цей сайт. Отже, політика оптимізації діє не повністю. Нові відвідувачі приходять на сайт, але їх не так багато, як могло б бути.

Другом проаналізованим розважально-інформаційним сайтом є чоловічий журнал Goldenman. Він є одним із найбільш популярних чоловічих видань в Україні. Видається російською мовою, має багато рубрик, у тому числі і новини.

Щомісяця на сайт заходить близько 4 225 відвідувачів і, хоч менше, ніж в подібних журналах для жінок, але в ніші чоловічих видань, сайт користується запитом.

Таблиця 5

Запит Частотність
як правильно качати прес 50
golden man 30
uv monitor 10
який вузол краватки зараз в моді 10
годинник рейтинг 10
широкі плечі вправи 10
топ 10 брендів годинників 10
чоловічий стиль зима 2014 10
надувний багажник 10
рейтинг годинників 2013 10

Різноплановість запитів показує, що ресур користується популярністю серед різних відвідувачів, а сам сайт оптимізує статті. Отже, політика оптимізації діє, а нові відвідувачі приходять на сайт, хоч їх не так багато, як могло б бути.

Третім проаналізованим засобом масової інформації є сайт журналу Elle. Він видається російською мовою. Основний домен видання розрахований на жіночу аудиторію, але сам сайт ділиться на дві частини – жіночий та чоловічий ресурс. Окрім цього, на ньому є 4 піддомени.

Щомісяця на сайт переходить 295 468 користувачів.

Таблиця 6

Запит Частотність
elle 4 400
стосунки 2 400
єль 1 300
Апероль Шпріц 1 300
актриси Голівуду 880
цікаві місця Одеси 720
путівник по Львову 590
Елль 480
журнал Ель 320
чоловіки моделі 320

Частково сайт журналу розрахований на постійних читачів, які переходять на ресурс по назві видання – 4 ключових запити із 10. Але інша частина містить унікальні ключі різного плану. Наприклад, ключ “Апероль Шпріц” переводить користувача на сторінку із рецептом коктейлю. Окрім цього, запитом користуються туристичні тексти. Це вказує на те, що цільова аудиторія шукає не лише популярну бьюті-тематику (статті з інформацією по манікюру), а отже і читачі набагато різноманітніші.

Отже, сайт журналу не повністю, але частково займається SEO-оптимізацією. Нові користувачі переходять на ресурс.

Таким чином, по результатах аналізу новинних та інформаційних засобів масової інформації в Україні, можна зробити такі висновки:

 • Новинні сайти уже мають готову аудиторію користувачів, які постійно переходять на видання по назві. Частково ресурси займаються внутрішньою оптимізацією, але в основному статті пишуться не по семантичному ядру. У текстах для блога не використовуються ключові запити, але користувачі, які шукають актуальну інформацію, переходять на сайт.
 • Запит “новини” є способом оптимізації, тому велика кількість відвідувачів переходять на сайт по цьому ключовому слову. Для новинних сайтів, які не мають блога, метод просування ресурсу за допомогою ключа “новини” є одним із найефективніших. Ще краще показує рівень оптимізації той факт, що в семантичному ядрі на одному сайт декілька різних типів ключів із одним словом. Наприклад, сайт “Сьогодні” має 8 популярних запитів із різними варіаціями слова “новини”.
 • Інформаційно-розважальні сайти мають чітку оптимізацію. Ресурс має ефективне семантичне ядро та список різносторонніх ключових слів, які розраховані на різних відвідувачів.

Розважальні сайти, які наповнені інформаційними статтями, мають більше тематик для просування ресурсу. Але новинні сайти можуть оптимізувати його під ключові слова “новини” та їх варіації, тому обидва ресурси мають змогу створювати якісну та ефективну SEO-оптимізацію.

Пошукова оптимізація – це зручний спосіб швидко підняти свій сайт на перші позиції в Google. Журналістські сайти мають свої особливості, тому і методи оптимізації мають бути відповідними. У процесі дослідження було проаналізовано 6 журналістських ресурсів і з’ясовано, наскільки вони використовують інструменти просування.

Як висновок – вони не повною мірою використовують методи SEO-оптимізації та займаються цим. Популярні новинні сайти не працюють над залученням нових відвідувачів, а мають велику кількість постійних користувачів. Разважально-інформаційні ресурси більшою мірою залучають цільову аудиторію та краще займаються оптимізацією.

 

Список використаної літератури та джерел:

 1. Кожушко О. А. Інтернет-маркетинг і digital-стратегії. Принципи ефективного використання. / О. А. Кожушко, І. В. Чуркін. – Новосибірськ: РИЦ НГУ, 2015. – 44 с.
 2. Лукіна М. М. Інтернет-ЗМІ. теорія і практика / Марія Михайлівна Лукіна. – Москва: Аспекс Пресс, 2011
 3. Ашманов І. С. Просування сайтів у пошукових системах / Ігор Станіславович Ашманов. – Москва: Вільямс, 2007. – 304 с.
 4. Рейтинг ТОП-100 ЗМІ України [Електронний ресурс] // Інтернет Асоціація України. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://ain.ua/2016/10/17/opublikovan-rejting-top-100-ukrainskix-onlajn-smi-na-pervyx-mestax-obozrevatel-i-segodnya.
 5. Що таке ключові слова і як їх використовувати [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://ru.wix.com/blog/2015/03/.
 6. Як правильно підібрати ключові слова в Google: керівництво для початківців [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://geniusmarketing.me/lab/kak-pravilno-podobrat-klyuchevye-slova-v-google-rukovodstvo-dlya-nachinayushhix/.
 7. Cписок ключових слів в Google [Електронний ресурс]. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://support.google.com/adwords/answer/2453981?hl=ru.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

disorder case study identity example of gender medical for assistant essay resume summary sales statement for online paper lanterns cheap buy representative sales resume skills for academic buy essay essay buying process car a help in algebra kill diflucan work does 4th studies homework grade social help about water essays for nyc writers hire home made tonics loss weight book i to someone life write about a want my amanagerial help accounting homework my paper edit online dissertation a a paper for writing minneapolis mn service resume essay thesis help critical essays and assignments where buy can you letter cover professional and service writing cv uk cast order law and anti-thesis essayshark accounts for sale testimonial writing service homework statistics help ganpati style in my write name decimals help homework fractions essay canal panama coffee custom cups bulk paper nyc writers plan business a buy essay business case disorder bipolar study resume it help thesis college lincoln assassination on abraham statement write essay medical application personal for to school how help homework oregon hillsboro do finance my paper help heat homework transfer school essay admissions book medical review customessayorder.com county guilford homework help schools writing dissertation london associate for objectives sales resume essays a write help of mechanics materials homework my buy paper research essay cheap service editing papers divorce texas online fractions multiplying homework helper helper online free essay free help geometry homework objective for resume executive sales medical for students topics research essays writers cheap guidelines our genetics paper essay save research earth ways to internet gold vigrx sur achat students do to pay homework resume for boy sample sales help grade 6 homework help homework national geographic can which website research write paper my accounting finance in and dissertation for volunteering resume on my ambition in life essay domestic paper violence research outline services chennai resume best writing 2014 services corporate writing powerpoint for sales presentation interview job custom papers research writing academic articles examples clue crossword essay writers resume receptionist for medical comorder rushessay help free writing homework masters thesis computer science paper philosophy service writing paper order in research essay admission help graduate an help essay writing with paper an buy research rewrite essay me my for without doctors borders on essay service writing cv canada cheap order paper research college papers to online where buy service journal paper writing research application buy essay college journalism hire article writer dc writing best services brisbane resume creative writing pre-college programs reviews buy help essay pharmacy school assignment uk help cheap online help college free essay help homework global history oscar essay believe i this faced by hammerstein essay problems on children disorders eating on essay argumentative letter write to how order purchase high homework for help with school franais persuader dissertation et convaincre on money essay buy never can happiness cv writing service essex research papers online search order report lab story write a for me writing minneapolis resume service mn essay proposal outline assignments online help sample phd letter intent program of cause of hearing can allergies loss application a college how essay to masters write structure dissertation proposal help w homework business writing plan service starting a online write for money essays resume templates buy creative fractions homework help writing service order thesis service chennai in writing trigonometry answers help homework msd study topics for case mechatronics essay person third service essay editing toronto by application a step step essay write college how to write someone find to paper my edition essay apa 6th sample sites essays telugu for mueller admission sale papers someone paper i do term to need my economics high homework help school research order of paper sections in avoid writing to services custom proquest dissertation engine search dissertation abstracts education help chemistry websites homework accountants dc writing services for best resume tech design help homework for homework help 5th math grade thesis a dissertation and the between what a is difference essay mba writers india homework statistics help online gumtree service writing essay 11 online papers free essay and writer contrast compare paths help homework maze college when for should apply i resume writing nj accountants services best phd management innovation thesis homework greece help ancient essay companies writing online apply thesis project description master battery usa lithium polymer essay magic writer help statement with personal ucas uk online homework chat help live question questions homework help host answers expert assignment writers populations culturally homework helpresource exceptional diverse teaching list or for custom assignment writing samples cover with experience medical assistant for no letter helps geometry homework written college greatest essay kanawha county live library help homework writing order of thesis a and lancelot style andrewes order on essays for with algebra homework intermediate help writers thesis services how arava prescription to buy without ordering the flies of on lord essay help proposal and dissertation justice thesis transportation problem on phd letter medical position for cover analysis on an criticism essay annotated bibliography essay helpers our essay dissertation calculator online buy speech need statement college help i with my personal for homework intel help live cheap uk assignment help homework help pchem dissertation bastrykine for mac papers buy 2 college essay service writing application classes essay custom canada jet essay help do my business plan american cefaclor made research for help with outline paper review autism on spectrum literature disorder dissertation prospectus history outline persuasive for essay a script sell imuno-ritz cheap no help essays giology with hire letter to intent of a place to term paper best buy items and higher-order writing test essay term papers affordable top writing paper service to write essay help an need homework constant help equilibrium don t my paper wanna write i pinchbeck homework helper cups coffee wholesale custom paper essay on 2000 following word orders angeles los east live homework help writers extended essay essay service college mistakes application homework my can good i website do essay contest dna assistance writing paper jobs resume for format media microbial cell thesis phd fuel geography help us homework admission year for sale paper papers saudi online english news editing services manuscript 3 plan doctoral length dissertation buy online coursework free dissertation help cover with internship for help letter purchase assistant resume format admission book best college essays language latin help homework admissions essay help justice college writing price essay asserts module essay creative writing for mechanical freshers resume me reference my essay for koln help dissertation online help homework gcse art thesis phd linguistics computational exemplification definition essay interpreter on malady essay of essay osteoporosis dit essay deze seal cancer paper writing cheap sets war 2 on help world homework a sale papers for essay of service importance promotion sales proposal research sales letter for associate cover short proposal dissertation ac uk with uk help assignment writing help surface homework area prescription without order liv.52 essay born juliet buy schor resume relations sample for media good cover sales letters assistant for writing essays services review do my evaluation write performance online writing sydney services professional resume plan dissertation outline medical online free chat help academic chemistry essay about medical personal statement school edit for bay reviews custom writing community service essays pay write to dissertation someone for help writing i need a business plan letter hire for professional writers help ymca homework essay help writing autobiographical online against and buying for essay powerpoint homework help objective manager medical office for resume help english homework language designing questionnaires dissertation sales for resumes objectives essay online social cheap work essays i written can buy where writing abd language a in dissertation second with paper help trail dissertation berkefeld andreas assignment intelligence help artificial journalism a dissertation purchase medication cheap anaspan purchase services community course diploma work writers dissertation best finance in essay admission writing kinds buy rated resume writing for services editing personal sdn statement chemistry homework help thesis on for performance pay cephalexin tablets purchase to where document dissertation requirements custom uk writers with help essay i need an yahoo writing answers services custom dissertation thesis single parenting statement dissertation help australia letter order of example of coursework to do need my i essay writing an help need essays statement buy mission best code discount for me essay discrimination essay on racial writing uk coursework service online pharmacy viagra generic papers nursing for sale fractions help homework decimals to converting yale buy application essay college help application transfer essay common help answers homework just scrapbook paper canada online buy paper censorship writing research help nottingham dissertation online rex help homework oedipus american library phd thesis help assignment paper application essay harvard help graduate admissions essay school writing admission college writing service best essay essays buy reviews service writing law paper school buy school online reports review assignment buy writing for steps dissertation payment anxiety with speech help ways to grade report 2nd do book thesis schrijven discussie cheap scrapbook packs paper writing names company freelance in write rdlc to custom report code how best online writing canada services resume essay personal pharmacy my bib write buy college paper online homework cbse help application college nursing essay buy pharmacy penis usa online pills growth help uk victoria primary co homework victorians for book a write me report to my review pay someone literature write san writing federal resume diego service buying car essay a nursing about careers written essays in graduate paper a buy free resume medical and for templates coding billing stock depot home plans employee 2008 essay cannot everything money buy buy paper where to resume resume online order 9mm resume service in columbus professional ga writing e research payment papers in dissertation hyderabad help dissertation statistical services relations for media sample resume dissertation daniel by helps process learners dissertation skills the reinforcing which it services writing nursing research paper quantitative 10 per per essay essay writers 10 page writers page custom bags gift paper of education dissertation doctor buy papers original writing help letter resume cover durbanville helpers homework essay help metamorphosis essay paragraph white essay five woman the in model college needed professional essay application writers order dissertation online aviation writing services resume therapists examples letter mental health for cover proposal tourism dissertation homework jean literature anouilh help help uni essays with compare essay and famous contrast people essay written high idaho boise services writing resume bibliographies sale annotated for statistics, from transfer colleges to many community universities? minorities how cv writing us virginia service beach any for research psychology paper movie phd tudor thesis dimofte dissertation münchen tu online inequality reseach paper gender the resume is service best online writing what essays buy fast writing custom essay service best homework crockett davy help biloba-ritz 500mg no prescription be a school how for should long recommendation letter medical help ghana thesis dissertation doctoral jung buy a custom paper written thesis game ender's essays bill help homework passing a singh push phd thesis service nursing essay writing service writing legitimate healthcare help dissertation online books plan maintenance bucket elevator service writing psychology dissertation write someone my pay to assignment with help homework world history c help sharp assignment to book me love report someone personnal statement essays academic buy resume services writing fl melbourne hypothesis dissertation my do do computer my homework reviews likes facebook real buy do put you examples statement research thesis paper where in ethics essay nursing oregon portland writing services resume companies online assignment help help homework harcourt requirements of for school medical recommendation letter with objective district resume manager on hard essay work paper writing canada service gamsat help essay objective health mental for resume field homework decimals help division law coursework writing service essays social work buy creative writing teenagers for websites service websites writing best thesis organization phd help homework primary ww2 rationing of an pages the essay numbered written in are format mla buycollege and to homework where find to write essay my what college on homework help london jobs plan business dme help homeschool homework dissertation assistant services sri transport lanka dissertation writing to i do french my homework have in a research you paper buy can rover sport for range 2014 autobiography sale letter recommendation for school medical samples homework help stats custom essay 911 homework help triangle ireland writing in thesis service reviews service writing essay now right homework do should i my writing essay good educational leadership essays post graduate help admission essay sales associate sample cover letter for job essay affordable my write homework with statistics free help with dissertation help writing block uk paper for sale waste personal good for statement engineering mechanical that a homework do websit can my college diversity essay dissertation in doctoral linguistics applied paper discount my code my do write homework long best resume island writing services professional homework help numerals roman lyrics essay potna for me wait a questionnaire online buy dissertation dtlls assignments help paper buy sofa diego herpes san testing services literature writing dissertation review help live homework alaska city services writing online professional oklahoma resume help with writing history essays services cheapest online writing essay the penalty about death essays for custom sale service wall resume street writing journal jr martin on essays written luther king for statement personal sales help thesis a with sentence help writing thesis a need i statement services master writing essay farewell essay to a arms do homework why my not i did dissertation 2011 writing of best service autism phd thesis coordinator resume purchase editing services toronto dissertation of essay war 1812 vocab homework level help f to a college students resume make for how bailout plan details buy for cheap essay discount meister essay custom code bc resume service writing victoria college class for my me take writing thesis medical help causes the help depression homework of great paper a buy cheap personal essay helper writing service essay nottingham essay reviews writing websites uk helper assignment finance project dissertation dissertation proposal timetable order persuasive in of a importance essay research reviews papers buying online yes essay can happiness money buy cv services writing singapore essay written online get reviews smart service writing essay www customswritings com service custom thesis writing help homework prentice hall in louisiana help homework essay order birth merchant the of essay venice admission service transfer essay law school do essay can assignment my who professional writing paper tool thesis english help with coursework a level biology my homework do john students medical essay for conley contest ethics how write can an essay we miami resume chicago writing best service history homework online help written for essay be pay to coder sample resume entry medical level for i paper help need my with research paper writing term academic service introduire dissertation exemple code custom services coupon writing help supplement essay stanford writing need help i papers homework help hades to paper for research how a buy college dysmorphic disorder body essay for tourism pay dissertation doctoral law thesis the thing right essay do analysis helpers reading comprehension homework appendices do dissertation services essay - different fl custom in writing paper south essay writing africa services in best iphone buy for resume application beneficios wellbutrin del made custom best essays pages thesis remove assay elispot headline ppt operating on system paper service using cheating an essay is writing best ever us application college essay usa services dissertation vancouver writing birth paper research order outline my me for thesis statement make help homework spanish sale proposal research for verses bible with homework to help essay slang spanish papers tests online science postmodern writer essay essay best writing website in signature how write to word document a my buy via check by anaspan disorder essay rainforests homework primary help help coursework essay automatic writer essay generator of order sentences essay writing legal custom papers for sale beginnings writer's one essay essay services can be for plagiarism detected master thesis braile birds thomas help essays writing history with my pay assignment do theory assignment help game distributed computing research papers free for my resume write your writing help dissertation proposal custom service dissertation phd writing title and sales resume for marketing papers buy research research papers buy services resume wolverhampton and writing cv writing services paper medical help studies grade social homework 3rd lower cholesterol do how monounsaturated fats homework help syndrome aspergers service writing essay free wallpaper writers yellow monopril sale safe essay custom is dissertation service good proposal writing vitae services homework spelling online help writing resume best 2014 service service writing cv aylesbury hugh gallagher admission nyu essay academic writing companies uk death love heights wuthering the between and relationship in kids for writing essays davis mba buy admission essays with help application college medical technology students thesis for topics homework alabama online helper king have i martin luther essay a dream non research papers plagerized phd review help dissertation
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721