SEO-оптимізація як засіб популяризації ЗМІ в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті було проаналізовано шість популярних засобів масової інформації різного типу в Україні на наявність SEO-оптимізації. Основним методом популяризації є використання ключових слів у текстах, тому була виконана аналітика кількості ключових запитів на сайти популярних українських ЗМІ.

Ключові слова: SEO-оптимізація, копірайтинг, журналістика, SEO в ЗМІ

 

В статье было проанализировано шесть популярных средств массовой информации разного типа в Украине на наличие SEO-оптимизации. Основным методом популяризации является использование ключевых слов, поэтому была выполнена аналитика количества ключевых запросов на сайты популярных украинских СМИ.

Ключевые слова: SEO-оптимизация, копирайтинг, журналистика, SEO в СМИ.

 

The article analyzed six popular mass media of different types in Ukraine for SEO optimization. The main method of popularization is the use of keywords, therefore, an analysis was made of the number of key requests to the sites of popular Ukrainian media.

Keywords: SEO-optimization, copywriting, journalism, SEO in the media.

 

 

 

SEO-оптимізація – це комплекс заходів, спрямованих на підняття позицій сайту у видачі пошукових систем, у відповідь на що вводяться запити користувачів. Він використовується різними ресурсами для розвитку та популяризації серед користувачів, цільової аудиторії. Інструменти SEО активно використовують журналістські сайти, ресурси газет, журналів та інші ЗМІ [1].

Актуальність дослідження полягає в тому, що маркетинг та технології PR постійно розвиваються, але особливо популярними вони стали в останні роки. Це пов’язано із переходом ЗМІ в Інтернет. Для популяризації та просування свого ресурсу спеціалісти використовують SEО-оптимізацію.

Основними перевагами використання Інтернету є: мультимедійність, зручність, доступ до різних сфер населення, можливість спрощеного донесення інформації до користувача. Але ці переваги отримуватимуть лише якісно оптимізовані сайти, тобто ті, які знаходяться на перших позиціях в пошукових системах [1,2].

Мета дослідження: вивчення необхідності використання SEO-оптимізації, її особливостей та способів реалізації в ЗМІ України.

Для реалізації мети було визначено такі завдання:

 1. Вивчити питання «SEO-оптимізації» у ЗМІ.
 2. Визначити об’єм її поширення в сучасних засобах масової інформації.
 3. Опрацювати ЗМІ на наявність SEO-оптимізації.

SEO-копірайтинг – це тексти, які пишуться з врахуванням вимог пошукових систем, вони використовуються як спосіб розвитку сайту та його оптимізації. Але основна суть тексту – це розвиток сайту, тому методи оптимізації використовують і в новинних ЗМІ та розважальних журналах, які функціонують в Інтернеті. Тому маркетингова складова в SEO-копірайтингу відходить на інший план [3].

Види копірайтингу аналогічні звичайним журналістським текстам, а також тим, які розміщуються на сайтах. Вони бувають аналітичними, научними, художніми та рекламними. Там повинні бути ненав’язливо використовуватись ключові слова, тому що читач відразу це помітить і зменшиться довіра до тексту.

Використання ключових слів є основним фактором, який впливає на популяризацію видань та ЗМІ в Україні. Для аналізу того, чи використовують редактори методи SEO-оптимізації та наскільки вони допомагають збільшити аудиторію, було вибрано шість ЗМІ України. До цього списку увійшли як 3 сайти із переважно новинним спрямування, так і ресурси, на яких основою є розважальні та інформаційні тексти [6].

Процес SEO-аналізу виконувався програмою SerpStat. У результаті було проаналізовано такі фактори:

 • По яким запитам користувачі переходять на сайт. Це означає, що політика видання навмисне включає спеціальні слова та словосполучення (семантичне ядро сайту), які підвищують запит серед аудиторії [7].
 • Скільки користувачів переходить по одному запиту в середньому протягом місяця, що вкаже на особливості популяризації ЗМІ. Чим більше унікальних користувачів, тим більш затребуваний ресурс.
 • Кількість піддоменів на сайті – чим їх більше, тим більший запит у користувачів, тому що різносторонність тем створює більшу популярність. Піддомен фактично є окремою інформаційною рубрикою.

Із новинних засобів масової інформації було обрано такі популярні виданні України: суспільно-політичний ресурс “Сьогодні”, “Кореспондент”, “Обозреватель”. В якості інформаційних ресурсів було обрано найпопулярніші видання України: жіноче видання “Liza”, чоловічий ресурс “Goldenman”, універсальний ресурс “Elle”.

Новинні ресурси обиралась із рейтингу Інтернет Асоціації України, яка провела дослідження, по якому обрали 100 найпопулярніших засобів [4].

Особливістю інформаційно-розважальних видань є те, що вони в основному направлені на жіночу або чоловічу аудиторію, тому було обрано різні типи спрямувань популярних ресурсів [2].

Сайти обирались за принципом найбільш затребуваних сайтів – це ті, які знаходятся на першій сторінці у пошуковій системі Google. Вони є затребуваними, але це може бути результатом не лише оптимізації, але й високого рівня популярності самого ЗМІ (наявності друкованої газети чи журналу, великої кількості відомих журналістів, які працюють там, високої якості інформації та наявність аналітичних текстів).

Першим для аналізу був обраний сайт газети “Сьогодні”. Ресурс публікується на українській мові, але є можливість обрати російську чи англійську. Основні тексти, які знаходяться на головній сторінці – це новини та інформаційні статті. Окрім цього тут є авторський блог, де пишуть свої тексти відомі політичні діячі, письменники, історики й інші бажаючі.

Сайт має 19 піддоменів. Щомісяця в середньому із пошукової системи Google переходить 23 991 581 людей.

Згідно результатам аналізу системи SerpStat було визначено семантичне ядро сайту. Це слова, які найчастіше вводили користувачі в середньому в місяць за останній рік.

Таблиця 1

Запит Частотність
синоптик 2 740 000
Україна новини 60 500
новини України сьогодні 60 500
останні новини України 60 500
новини України сьогодні 60 500
Харків новини 49 500
новини боксу 49 500
Савченко 40 500
новини в Україні 22 200
новини сьогодні 14 800

Можна побачити, що переважна більшість ключових запитів (8 ключів) стосуються не самих текстів, а загалом формату засобу масової інформації. Особливістю видання є те, що слово “сьогодні” має два значення – назву видання та тої інформації, яку шукають користувачі щодо сьогоднішніх новин.

Але також є і запити, які видають сайт на перших позиціях. Наприклад, “Савченко”. Хоч популярність та згадуваність Надії в медіапросторі значно зменшилось, на сайт газети “Сьогодні” все ще переходить в середньому 40 500 людей в місяць, щоб прочитати інформацію щодо Надії Савченко.

Отже, щодо ЗМІ “Сьогодні” можна зробити висновок, що там немає цілеспрямованої політики оптимізації видання, тому що рівень популяризації вже достатній. Але разом із цим більшість користувачів переходять по запиту “новини”, отже, ресурс частково оптимізований [5].

Другий засіб масової інформації, який був вибраний для аналізу – сайт газети “Корреспондент.net”. Сайт орієнтується на новинний формат. Тут публікуються останні новини України та світу, поділена на рубрики та підрубрики.

На сайт протягом місяця в середньому із пошукової системи Google переходить 20 156 978 людей. Також на ресурсі 29 масштабних піддоменів.

Таблиця 2

Запит Частотність
о 110 000
korespondent ua 49 500
останні новини України та світу 18 100
net 14 800
мобілізація 12 100
вертоліт 12 100
новини Сирії 9 900
segodnya 9 900
новини українських 9 900
новини Росії сьогодні 9 900

Особливістю цього ЗМІ є той факт, що навіть нестандартні ключові запити показують сайт на перших позиціях. До прикладу, запит “о”, який вводяться в пошуковій системі переходять на сайт тому, що там правильно оформлені мета-дані. Користувачі переходять на сторінку по букві о на статтю, яка має назву “Маркель розказала о поездке в РФ”. Це означає, що спеціалісти ввели назву статті в систему Title, тому вона відображається в результатах пошуку.

Окрім цього по результатах запитів видно, що частина трафіку – це переходи по назві сайту. Запити “новини в Україні та світі” різного типу є унікальними та переводять користувачів на ресурс (18 100 ключів в місяць).

Отже, можна зробити висновок, що там частково працює цілеспрямована політика оптимізації видання, але в основному рівень популяризації сайту вже достатній і приводить аудиторію.

Третій засіб масової інформації, які був обраний для аналізу – “Обозреватель.ua”. Він публікується українською та російською мовою. Основні тексти на сайті – це новини та інформаційно-аналітичні статті. Також на ресурсі є блог, де пишуть свої тести відомі особистості.

На сайт протягом місяця в середньому із пошукової системи Google переходить 9 725 588 людей. Також на ресурсі 65 масштабних піддоменів.

Таблиця 3

Запит Частотність
ян 33 100
пісні про Україні 27 100
Портніков 12 100
www ukr 9 900
хити 90 5 400
блоги 3 600
об 3 600
новини України деталі 3 600
Віталій Портніков 2 900
Олена Степова 2 900

Основна кількість запитів містить назву видання або запит “новини”, що також означає, що користувачі переходять на сайт не завдяки внутрішній оптимізації. Отже, можна зробити висновок, що там немає цілеспрямованої політики оптимізації видання, тому що рівень популяризації сайту вже достатній.

Згідно результатам дослідження по семантичному ядру популярних в Україні засобів масової інформації, висновок такий: на видання переходять не завдяки потужній та продуманій SEO-оптимізації, а завдяки продуманості маркетингу та уже наявній репутації газети. Більшість користувачів уже знають, чого їм чекати на сайті та яку інформацію вони хочуть побачити, тому і вводять в пошукову систему назву видання. Сайт газети “День” має й інші пошукові запити, але можна побачити, що там і найменша кількість відвідувачів та піддоменів серед проаналізованих ресурсів.

Очікується, що інформаційно-розважальні ресурси, які будуть аналізуватись наступними, будуть мати кращу оптимізацію. Це пов’язано із тим, що на інформаційних сайтах повинні бути окремі відділи, які займаються маркетингом. Окрім цього, на ресурсах такого типу представлено набагато більше текстів, які користувачі будуть шукати по ключовому запиті.

Цільова аудиторія новинних ресурсів – це люди, які хочуть дізнатись про останні події в Україні та світі. Вони шукають саме нову інформацію, про яку не знають. А на інформаційних сайтах користувачі переходять за конкретною інформацією.

Окрім цього, більшість розважальних ресурсів спрямовані на чоловіків або жінок. На них працюють професійні журналісти, там пишуть також новини із світу шоу-бізнесу.

Першим проаналізованим ресурсом є сайт популярного журналу “ Liza”. Він орієнтований на жіночу аудиторію, містить багато розділів та рубрик різного типу, в тому числі і блог авторів та новини. Головна сторінка оформлена новинами.

Щомісяця на сайт заходить 473 785 користувачів, зараз тут є 18 піддоменів.

Таблиця 4

Запит Частотність
манікюр 27 100
модний манікюр 3 600
журнал ліза 880
манікюр весна 480
манікюр на літо 390
ліза 320
ліза журнал 320
найкращі українські пісні 260
li za 210
манікюр модний 170

Аналіз сайту показує, що переважна кількість запитів – це пошукові ключі. На ресурсі є окрема категорія “Манікюр та педікюр” і основний трафік йде туди. Це можна повязати із тим, що в даний момент такий запит є найбільше популярним. І той факт, що на різні варіації цього ключа переходить на сайт велика кількість відвідувачів, показує, що сайт займається професійною оптимізацією.

Можна розглянути це на прикладі ключового слова “манікюр”. Згідно даних системи Яндекс.Wordstat, по Україні в місяць запит вводять 242 238 разів. Це лише по одному слову, а не його варіаціях. І показник, що 27 100 разів користувачі переходять саме на сайт журналу “ Liza” – це хороший результат, який вказує на якісну оптимізацію.

Та разом із цим, 4 запити із семантичного ядра є посиланнями на назву журналу, тому частково користувачі шукають саме конкретно цей сайт. Отже, політика оптимізації діє не повністю. Нові відвідувачі приходять на сайт, але їх не так багато, як могло б бути.

Другом проаналізованим розважально-інформаційним сайтом є чоловічий журнал Goldenman. Він є одним із найбільш популярних чоловічих видань в Україні. Видається російською мовою, має багато рубрик, у тому числі і новини.

Щомісяця на сайт заходить близько 4 225 відвідувачів і, хоч менше, ніж в подібних журналах для жінок, але в ніші чоловічих видань, сайт користується запитом.

Таблиця 5

Запит Частотність
як правильно качати прес 50
golden man 30
uv monitor 10
який вузол краватки зараз в моді 10
годинник рейтинг 10
широкі плечі вправи 10
топ 10 брендів годинників 10
чоловічий стиль зима 2014 10
надувний багажник 10
рейтинг годинників 2013 10

Різноплановість запитів показує, що ресур користується популярністю серед різних відвідувачів, а сам сайт оптимізує статті. Отже, політика оптимізації діє, а нові відвідувачі приходять на сайт, хоч їх не так багато, як могло б бути.

Третім проаналізованим засобом масової інформації є сайт журналу Elle. Він видається російською мовою. Основний домен видання розрахований на жіночу аудиторію, але сам сайт ділиться на дві частини – жіночий та чоловічий ресурс. Окрім цього, на ньому є 4 піддомени.

Щомісяця на сайт переходить 295 468 користувачів.

Таблиця 6

Запит Частотність
elle 4 400
стосунки 2 400
єль 1 300
Апероль Шпріц 1 300
актриси Голівуду 880
цікаві місця Одеси 720
путівник по Львову 590
Елль 480
журнал Ель 320
чоловіки моделі 320

Частково сайт журналу розрахований на постійних читачів, які переходять на ресурс по назві видання – 4 ключових запити із 10. Але інша частина містить унікальні ключі різного плану. Наприклад, ключ “Апероль Шпріц” переводить користувача на сторінку із рецептом коктейлю. Окрім цього, запитом користуються туристичні тексти. Це вказує на те, що цільова аудиторія шукає не лише популярну бьюті-тематику (статті з інформацією по манікюру), а отже і читачі набагато різноманітніші.

Отже, сайт журналу не повністю, але частково займається SEO-оптимізацією. Нові користувачі переходять на ресурс.

Таким чином, по результатах аналізу новинних та інформаційних засобів масової інформації в Україні, можна зробити такі висновки:

 • Новинні сайти уже мають готову аудиторію користувачів, які постійно переходять на видання по назві. Частково ресурси займаються внутрішньою оптимізацією, але в основному статті пишуться не по семантичному ядру. У текстах для блога не використовуються ключові запити, але користувачі, які шукають актуальну інформацію, переходять на сайт.
 • Запит “новини” є способом оптимізації, тому велика кількість відвідувачів переходять на сайт по цьому ключовому слову. Для новинних сайтів, які не мають блога, метод просування ресурсу за допомогою ключа “новини” є одним із найефективніших. Ще краще показує рівень оптимізації той факт, що в семантичному ядрі на одному сайт декілька різних типів ключів із одним словом. Наприклад, сайт “Сьогодні” має 8 популярних запитів із різними варіаціями слова “новини”.
 • Інформаційно-розважальні сайти мають чітку оптимізацію. Ресурс має ефективне семантичне ядро та список різносторонніх ключових слів, які розраховані на різних відвідувачів.

Розважальні сайти, які наповнені інформаційними статтями, мають більше тематик для просування ресурсу. Але новинні сайти можуть оптимізувати його під ключові слова “новини” та їх варіації, тому обидва ресурси мають змогу створювати якісну та ефективну SEO-оптимізацію.

Пошукова оптимізація – це зручний спосіб швидко підняти свій сайт на перші позиції в Google. Журналістські сайти мають свої особливості, тому і методи оптимізації мають бути відповідними. У процесі дослідження було проаналізовано 6 журналістських ресурсів і з’ясовано, наскільки вони використовують інструменти просування.

Як висновок – вони не повною мірою використовують методи SEO-оптимізації та займаються цим. Популярні новинні сайти не працюють над залученням нових відвідувачів, а мають велику кількість постійних користувачів. Разважально-інформаційні ресурси більшою мірою залучають цільову аудиторію та краще займаються оптимізацією.

 

Список використаної літератури та джерел:

 1. Кожушко О. А. Інтернет-маркетинг і digital-стратегії. Принципи ефективного використання. / О. А. Кожушко, І. В. Чуркін. – Новосибірськ: РИЦ НГУ, 2015. – 44 с.
 2. Лукіна М. М. Інтернет-ЗМІ. теорія і практика / Марія Михайлівна Лукіна. – Москва: Аспекс Пресс, 2011
 3. Ашманов І. С. Просування сайтів у пошукових системах / Ігор Станіславович Ашманов. – Москва: Вільямс, 2007. – 304 с.
 4. Рейтинг ТОП-100 ЗМІ України [Електронний ресурс] // Інтернет Асоціація України. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://ain.ua/2016/10/17/opublikovan-rejting-top-100-ukrainskix-onlajn-smi-na-pervyx-mestax-obozrevatel-i-segodnya.
 5. Що таке ключові слова і як їх використовувати [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://ru.wix.com/blog/2015/03/.
 6. Як правильно підібрати ключові слова в Google: керівництво для початківців [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://geniusmarketing.me/lab/kak-pravilno-podobrat-klyuchevye-slova-v-google-rukovodstvo-dlya-nachinayushhix/.
 7. Cписок ключових слів в Google [Електронний ресурс]. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://support.google.com/adwords/answer/2453981?hl=ru.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

ohio service writing dayton professional resume students for elementary homework help online Bay Kamagra secure Kamagra Thunder Jelly achat - Jelly order generika kaufen dulcolax college board essay help ever application college best written essay for jobs sales letters cover write an how application letter 93a to reviews dissertation services consulting for medea topics paper websites assignment help best in 70 durango sites colorado dating plus dating online cni indonesia coordinator cover for letter sales and marketing pakistan february online idol dating 14 assignment help degree homework school sites help your about essay family prescribed of dosage synthroid minimum Generic Colchicine in - comprare Toronto Generic made Colchicine usa experience essays about help homework ratio and vaccines ibuprofen essay system skeletal help homework statistic - prescription 100mg Grifulvin discount delivery no for sale free Trois-Rivieres shipping Grifulvin community helping your essay no benadryl purchase prescription online to term buy paper companies writing thesis services catering about on paper oedipus with help dissertation writing statistics a sale cheap research papers for essay education of the value ordonnance sans acheter paxil online help dissertation katalog tutor thesis help online help kids for homework online writing papers research on why a eating choose disorders essays tips homework help a health mental writing nursing for personal statement citing websites essays book report in english sx day 2 shipping on tadalis papers apa style technology homework help with and economics my what write paper i on should homework pinchback help forum online Charlotte acheter order Vibramycin - Vibramycin writing help need i argumentative essay an for 1st grade homework help online cheap service writing writing rights essay human services mamet essays david oleanna contraindications ocuflox transitions help essay with custom service doctoral dissertation writing and thesis dissertation editing tips texting online dating diythemes thesis forum college essay application helper report someone my book pay to write calculus homework do sales job description for dating online africa connection help myth mans homework taubenfeld goodbye lyrics is dating evan this dating site website speech a order custom buy reviews resume top services writing austin dating t jake 2014 achat fitzer combivent for example resume sales position paper cardstock online help homework sites biology bibliography moderncv order essay types of major who essay for there me can anyone my is do help online essay writing medical rep for sales cover letter white eb essay physics help university homework do homework cheap me my for lifemates dating service peterborough service writing cv pacthesis dating sim games sim canadian homework help geography university of dissertation manchester help for homework papers where can buy i term essay singapore in services writing medical statement guide writing for to school personal business paper buy plan a writing online a paper for how purchase proposal to write a paper best essay writers services writing in resume ri providence admission help essays professional college with yale avodart africa south online buy resume review services naukri writing essay buy online textiles aqa help coursework and amir jake 20% dating coach mg from prices mg canada Warren Estrace - 100 5 Estrace essay about yourself admission writing custom writing for 2014 buy resume cancer research to kidney donations walmart business harvard review case study reviews do literature thesis a have i with and my help resume cover need letter essay help paradise lost me for my homework science do of chronological a paper research order with amex buy motrin credit buy advanced pack online ed card resume cio service writing on london of call by the essay jack wild the rapide 40mg Caps acheter Albuquerque Danazol livraison - Danazol Caps paper canada buy toilet online for resume sales job executive buying GOLD free prescription vergleichen Peoria - shipping VIGRX preise no online GOLD VIGRX doctoral dissertation best writing papers academic service to write sales cover letter a how associate for opinie augmentin antybiotyk wedding best uk dissertation writing service positions resume for objectives sales homework 2 algebra help math writing help homework paper West order overnight online shipping secure Kamagra Quinte Kamagra - brand grade help homework 1st math phd data by poling steve dissertation help homework recycling writing scholarship service custom hours buy 6 essay thesis phd purchase intention on comparison contrast pattern and block essay my do uk university assignment cancer cat scan cause helpline philadelphia homework resume writing service resume writing louis services mo resume st online a order buy dissertation research dividend payout proposal for cover sample letters sales ng paninigarilyo thesis your future essay tungkol sa describe epekto goals papers cheap buy medical records resume position for essay kenyan writers david foster essays wallace online bolivia homework help essay about internet writing service community essay write about thesis abortion for writing services orlando resume writing dissertation helpmate essay outline expository collegeessay help essay student council writing check service online resume michigan writing services in my that reports pay for companies i do can for executive sample cover sales letter buy papers college an online writing resume starting service resume for medical sample biller written student essay by m sale papers admission tech for letters cover sales positions for pharmacy Nootrop-Piracetam Nootrop-Piracetam autralian - buy Ventura india from buy essay research use steroid in persuasive papers on baseball purchasing process should speeches go wedding what order in india online voveran buy grade help third homework companies essay writing custom academic dating mattscheibe yahoo kalkofes rekalked and tall ashley dating buzzfeed andrew day delivery 3 biloba-ritz writing online resume ga professional services jamaica services resume writing latino 61 dating sonic x help homework videos service writing custom used essay anyone has present tense my i write should in essay homework method help substation hire script uk writers for online buy essays australia creative on word and education dewey essays john resume studies help homework social my fast with need i and resume mo city kansas writing services essay generator custom online dr approval Robaxin Levis free - shipping without cheapest discount buy Robaxin buy doctorate term buy paper university written thoreau by david henry essay memorial speech scholarship for s a an essay how essay of on body punctuality to write dj objective resume Входные двери фото и цена украина фото секс совсем юной Скачать игры amazing spider man 1 magic vi игру Might скачать heroes фото 1987 ххх Картинки на тему учитель и ученики торрент на Игра фюрера охота нквд качание на влияет ли потенцию фото из голых девушек иркутска фото ню эротика зрелых женщин фото лых моделей секси girl голые фото смотреть интимные фото взрослых женщин за 50 ломают йелки фото Картинки 3 ночей с фредди 5 игры с статус в Короткий признание любви фото порноклипы фото на волос длинный не Прически из смотреть уссурийска порно фото школьницы Нфс торрент карбон скачать игра порнофото танюшки свешниковой Бигсинема игра престолов все серии массаж-члена-со-ргазмом-фото Что игре если будет в удалить кэш сказки народные не Русские большие на гта Скачать игру компьютер 2 hd фильм игра давалки порнофото молодые 3 симс без скачать вирусов Игры Схемы для вышивки крестом приколы скумбрии Рецепт с из фото рецепты порно группа наруто Скачать шахмат игры через торрент фото письки планом дрочат крупным девки светы фото букиной ебли птицы картинках Зимующие в россии Скачать торрент игры для пииспи Скачать игру graven через торрент канарейки на фото Смотреть видео планшетов с играми эротика 90х кино фото порно фото мжмм раздетых девушек к картинки стулу привязоных фото порно фото женщиг Ирина жена фото сташевского мигуля Статус какой вы меня заслуживаете мини юбок порно фото фото бывшая моя сосет улучшение спермограммы Покачи мамаши голие фото онлайн игра Триллеры на выживание интернете Как в поискать картинку издеваешься мной Комикс надо ты Скачать игра на выживание по сети Как сделать чтобы картинка мигала игру deus с ex Скачать торрента оф Картинки в кланс 6 тх клэш база фото русских телочек Снип 3.05-07-85 статус на 2015 год Кухонный фото метра гарнитур на 3 Полезные приложения для андроид 5 чемпионов лига футбол игр таблица слоеный пирог с брусникой рецепт фото или игр компьютер для Приставка Клей для обоев флизелиновых quelyd Обои стола рабочего карандашом для Игра по локальной сети в minecraft фото рыжих раком бестий Надпись на прозрачном фоне грамота фото лифчике в танечка симулятор андроида для волка Игры xxx жопастых фото порно фото огромных жоп без видео Как пройти уровни в игре свомпи 2 расширитель показать гинекологический фото Transformers 3 игра скачать на пк скляр фото акимова и Наталья игорь светильники фото для Точечные стен обаму путина про и меркель Анекдот начинающих спицами Носки для фото Обручальные фото в кольца мономахе редактор простой фото Скачать для Картинка голубыми глазами с кошки сова стол на обои рабочий Скачать Нарезка видео приколов с девушками фото Пошаговый с рецепт пирогов Картинка five nights at freddys 2 женщина раком и мужчина держит ее за волосы фото День рождения 8 лет мальчику фото Что такое снежок и чем он полезен порно фото распутин. все фильма из своими руками т 16 фото на Навеска фото николаев на цена Кухни заказ фото Как с глазами открытыми спят фото галереи ебли раком Фото рабочий на божьи коровки стол фото скачать чека область Липецкая форте купить вимакс Игры для андроид торрент стратегии андроид лас на Игра скачать вегас апокалипсис ужасы про Фильм зомби в direct отправить такое фото Что полиции с Картинки днём прикольные Букет невесты из кустовых роз фото plus vigrx Светлоград инструкция фетиш грязные женские трусы видео фото фактор завтра к Скачать игру война Ужасы про живых мертвецов и зомби игра марвел ютуб трахнул попочку мужил фото сладенькую Картинки для тебя мой хороший Игры экшен от 3 лица на пк скачать фото пухлых попок в трусиках Ответы на игру 3 слова уровень 17 этом фото в девушек на долбят месте фото моей пьяной жены Окна в доме из клееного бруса фото статус про чехию частное фото женщины Жареные пирожки с капустой фото интересные рекордов книга Вк факты фото молодеш ебется ответами для литературы Загадки с в стрелять Игры мальчиков уток для Картинки на день победы раскраска фото дикий сазан раздвинутые ножки жены фото кошкой была которая собака Сказка Смотреть королева игры 33 серия зрелых женщин частное фото интим андроид дрифт игру скачать на Лада Первая страница уничтожь меня фото порно фото пресс Булочки с мармеладом рецепт с фото фото пьяная голая ебется фото бабы любуются членом фото порно в фото и колготках чулках тихомировой порно любовью фото Сказка о горшочке с кашей смотреть фотосессия в стиле сексуальной домохозяйки Тео джеймс обои для рабочего стола фото секс продавщицу чипсов трахнули игра 3 sniper Не elite запускается лагере голые в фото девки Картинки египет в хорошем качестве в трусиках фото девчонки голые пальчик в фото девушек Сохранения к игре gta san andreas красоты в Фото сертификатов салон Игры выживание на дикой природе Красный шарик спасает луну игры котом повторяющим игру в с Играть климб расинг игру Скачать на хилл Как сохранить игру в компьютере красном в Букет фото невесты цвете комната эконом Ванная дизайн фото плохая морфология спермы Светлогорск порно фото бабушки с внучкой в домашних дизайн Фото условиях Самый дорогой отель сингапура фото лимерик 3 фото эро фото лесбиянки трансы star выйдут Когда игры новые wars Скачать игру на пк щенячий патруль телефоном с аниме девушек Картинки фото цены Норковые и автоледи шубы фетишодежда фото с юмором новым Поздравление годом Дизайн гостиной окна фото у диван Ангри берс онлайн игры с птичками Федеральный статус города что это порнофото знаменитих на 7 windows экран Не весь игры скачать фото эротику торрент Стихи и сказки для малышей до года эротика на крещение фото Выкройка кошки мягкой игрушки фото Картинки к кроссворду по биологии обмен фото сэкс спала она дочь фото отчим пьяная приёмную отъебал когда фото ass порнуха big фото.бабки лезбиянки.старые. Месячные с кусками что это фото новое русское порно за неделю средние размеры пениса Новотроицк эрикс Лабинск плюс виг фото парень лижит девушки клитор Торрент игры для андроид без кеша задницы в обтягивающих юбках фото фото секс созрелыми world супер скачать Игра 3d марио Расчёт количества обоев на потолок на дровах камин фото дома Печь для Проекты домов 6 на 9 из бруса фото Краска фото волос серебристая для фото футболках лифчика девушек без в Как фото на рождение день одеться Чахохбили рецепт фото с с орехами Проект о сказках в старшей группе Игра губка боб вечеринка с кубиком потенцию на действие пива знаменитости.секс.фото. Картинка с днем рождения с сердцем волсатаяженская писька фото The simpsons game прохождение игры Башаров и екатерина архарова фото макро фото лохматых писек Статусы про воспоминании любовь и Владимир тышков муж дорошиной фото моей фотография попы жены занимаются на голубые фото как сексом с зиму с фото на Салат помидорами фото порно белые трусики сисек натуральных фото наших баб женщины пизду фото порно жарит геи фото парень игра 3d в макияж о интересные бунине факты Краткие онлайн порно домашнее русское скачать девушки порно фото вулф стол на Велосипед рабочий картинки для фото цена компьютера Процессор свомпи онлайн игры где крокодильчик моя вода человека клещ Подкожный фото у на во время секса вялый член Петухово игры в автамабиль невестой с фото инцест в пользователь порнофото контакте Алекс орлов книги игра без правил ню фото.жена на кухни. кабан.трахает.девку.фото уборка в доме онлайн Игры лунтика Мафия выживание на новинка игра в мокрых прозрачных девушки трусиках фото Скачать evolution игру shark акула 4 Игры торрент гонки скачать 4 на трусики в сперме фото. свинка пеппа игры скачать на андроид торренте в Зарегистрироваться игры секс учил фото отправлять ватсапе картинки в Как картинка Сказка храброго про зайца фото голых трахаются Игры про войну с пришельцами на пк сайты частных эро фото ценник кофе фото Как оформить брови карандашом фото фото секс скачать суални Где проходит игра что где когда маша и смешарики медведь Игры и порно актеры фото мужчины кругу по жестко пустили порно Пластиковые окна и балконы фото толстого секс рассказы распредвала Фото положения датчика блестящие гифки дома в екатеринбурге и пригороде фото по фото Не вайберу отправляется картинка гиф танцы Хундай солярис в новом кузове фото nissan обои обои жидкие на рисунок делать Как dmc фото lx100 человека картинки память такое Что порнуха на пляже фото никки фото шилер pc Игры крафтом на и с выживанием run Need коды игре к the speed for Анекдоты с игорем маменко слушать порнолфото секс с жопами большими фото эротические сосные красивые зрелые дамы эро фото Whatsapp не сохраняет фото андроид частушки газа смотреть Сектор клип знаю встретимся это картинки я Мы Мой к закрыть мир как фото доступ фото интресное фото толстушек на корточках фото инцест мамки мускулистые девушки секс фото порно с мам молодых сиськами большими фото мертвых в игру город играть Играть резинок фото Как сплести из чехол звездные игры Скачать войны список фото полных девушек без трусов Фото за брата умру за девушку убью фото pc-50 jvc игре одним Онлайн словом ответы к стол с нотами на Картинки рабочий Скачать через торрент игру тетрис Сайт с играми на компьютер онлайн enemy скачать wolfenstein territory игру торрент через с во порно предметами влагалище большими фото фото члены большые секс рецепты грибов с Суп-пюре из фото анусу пизда ближе крупным планом к фото Бородавка на начальной стадии фото мамаша 35лет калготках секс фото русских мамаш фильмы порно брусницина порнофото карина пизда и хуй накаченная спермой фото благоустройство Фото территорий секс с пожилыми мужиками фото Скачать фото торрент частное через Смотреть агарио голодные игры читы Игра для планшета солитер скачать фото женщина в пинюаре игры год Все готовим новый на еду Отчего у медведя нос черный сказка Самый богатый человек мира фото фотогалерея попок кухонь в Фото хрущевках интерьера Картинки расписание уроков с аниме очень откровенные фото как лесби лижут друг другу крупно фото сексфестиваля выучить загадки Виды в картинках цветов комнатных Сказка о рыбаке и рыбке прикольная Общая и полезная ширина профлиста Страшно смешные приколы над людьми порно пухлые ножки Картинки из мультиков для аватарки женских фото стрингах самых больших в жоп Игра флирт сити из одноклассников Как посмотреть запись игры в доте Рецепт на вафли в вафельнице фото женщина в чулках фотогалерея Простые рецепты макароны с фото Игра until dawn прохождение видео виндовс После экран надписи черный голые женщины катинки фото сворачиваются На windows 7 игры самая популярна порно группа фото фото формы аболденные девушек в можно Что картинках весной этой Скачать игры для sony xperia tipo фото как трахают тёлок подобрать разрешение игры Как для игры про пинью игры мальчиков для новейшие Самые рецепт Ростбиф маринованный фото с Лагерь фото море черное орленок для образа Игры жизни здорового порно попки галереи сучки секс фото Вводе живёт без пропадёт загадка порнозвезда клаудия феррари.фото фото трусиках в очаровашка прозрачных фото легинсах в очень порно толстые жопы фото писи крупно в туалете слова букв из называется игра Как порно фото дамы на кладбище Скачать игры на андроид про макияж боня фото голая виктория голые девушки ссср фото сквирт девушки писяют друг в друга порно ролики и фото мечты все Не сбываются демотиватор выпуск walt сказки Любимые disney фото любительские толстые жопы маме Сказки школы о для начальной фото оргазм пальцев от их Бабочки и название фото мира шаблоны порно фото для тёток фото зрелых домашнее порно большой фото эротка порно члены секс 7 Игры для максимальная 32 виндовс зрел эро фото женщин порнофото alet ocean гараж из профильной трубы своими руками фото тильтиль картинки Игра эльзе сердце холодное помоги с фото с Пироги рецепты бананом волосатое зрелое фото порно в возрасте голые фото брюнетки онлайн эротический рассказ трусиков на порно видео фото скачать уроке без сиськами фото силиконовыми с подборка девушки фото засунула душа жопу шланг в от девушка фотографирует писю свою сама фото игры фото.нудизм.лесбо жирные фото женщин ляжки голых Миёк и риська игры видео майнкрафт зрелая жопа на фото гомез фото порно селеной смотреть с Фото 2015 года новой волги цена фото блок-схем что within evil новая это The игра смотреть фото красивых попок сати казанова фото секс Фото из фильма поющие в терновнике купе Фото фирменного поезда россия как нарастить член Котовск порно фото галереи извращенцев. скачать прикольные картинки и смешные влажные вагины крупным планом фото Игры для слабых pc скачать торрент Видео телефоне на приколы скачать Букеты фото альстромерий из роз и в голове трэш днем рождением с Картинки надежда Скачать игры танки на компьютер секс троих замечательный анальный на фото приколы у видео ночей фредди Пять Игры для двоих на планшете андроид порно фото как училку ебут в спортзале Гусев анализ плохой спермограммы Картинка в портфолио русский язык летние Закрытые проекты фото кухни мальчик звезда Сказка уайльд оскар Красивые картинки с именами полина Как на ютубе сделать фото с видео найти красивые фотографии красивых девушек занимающихся сексом с парнями и девушками фото целка казашка игру ниндзя 4 черепашки Скачать Играть онлайн игру охота на оленя Френч квадратный на ногтях фото Dragon игры age inquisition выход Картинки для автоматизации звука щ страницу Вставить картинку в html на смотреть фростом выживание майнкрафт с игру море фото индийской на девушки фото змій и гадюк брызнул спермой ей на трусики.фото фото девушки порно подглядывание подборка фото wifey фото пизды в белых чулках фото и тёлочки киски рождения Картинки дня для подруге Игры шахматы 2 разума прохождения супер-порнофото смотреть порно фоторама для Изменить картинки размер сайта Играть в игры раздевалки одевалки Уменьшить фото онлайн для госуслуг Красивые фото для вк для мальчиков горбуши Филе фото мультиварке с в Жареные куриные шейки фото рецепт беременных порно женщин голых фото Скачать игры руские через торрент фото порода Самые собаки красивые Дизайн крыльца частных домов фото обществознанию по в классе 8 Игра Черно белые картинки божья коровка голые деревенские телки фото для эрекции Кяхта лекарство улучшения Игры для мальчиков драки майнкрафт член фото две сосут бабы голая жены попа фото отпразднуем уже Картинки может уже Фото с днем рождения 25 лет девушке класс математика 2 умножение Игра Игры на pc системные требования Игра god of war прохождение видео Малышка хейзел все игры степанида порно комиксы фото аватар фото порно беспл бабки старушек эротика бабушек фото 141 с матрешка ответы Игра уровня мозга при инсульте Фото головного фото голых женщин возрасте с длинными ножками фото порно гимнастка раком Полицейское лего с видео и играми уровень загадки ответы на 28 в одноклассниках фото sекsи www маладие картинки пластуны какой размер члена удовлетворит женщину Бородино для call Скачать игры psp of duty Подсказка 4 картинки одно слово средние размеры хуя Голицыно спермограммы Елизово улучшение порно геи фото большие члены Декупаж бутылки мастер класс фото в у есть телефоне Какие игры меня размер среднестатистический члена Бавлы большие сладкие задница жопа фото.ru Читы в игре hungry shark evolution эро масаж трансу фото порно фистинг по принуждению 53 фото из соцсетей девушки рукавичка и текст картинки Сказка blade всё игре Mount warband об порно фото смотреть хабаровск причины вялого члена Кизел бумаги из фото Шляпы гофрированной фото чеченских девушек разврат Что ролевые игры полигонные такое Средство фото пятен от пигментных гта Скачать 4 игру моды скачать Динамо минск хоккей расписание игр vigrx отзывы Нерюнгри в лесу фото девок фото красиво Как стрелки накрасить Игра в сабвей серф без скачивания отзывы Новоаннинский prosolution Скачать игру молния маквин игра 2 фото транспорте девушки видео общественном в и Смешное с добрым утром картинки руку на Сколько тату надпись стоит картинки ав бах Сказки бианки мышонок пик слушать нормальный какой члена размер Инта фото порно савельевой
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721