Історія створення та виникнення українського телебачення

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті відображено історію створення та розвитку телебачення України, зокрема, яскраво описано передумови та етапи його становлення і подальшого розвитку. Здійснено аналіз перших незалежних мовних компаній в державі. Особливу увагу звернено на формування і розвиток саме українського телепростору.

Ключові слова: телебачення, канал, ефір, програма.

 

Життя сучасної людини неможливо уявити без телебачення, яке відкрило нову епоху в історії людства та стало найважливішим поштовхом для виникнення масової культури, естради й відео мистецтва і навіть пересічних творів літератури. Серед усіх інших засобів інформації воно є найлегшим для сприйняття людиною. Сьогодні телебачення часто використовують як інструмент впливу на громадську свідомість, як засіб насадження певних політичних переконань, як елемент пропаганди. Сучасна людина не може уявити свого життя без цього засобу масової комунікації. Завдяки йому світ став персоніфікованим, люди почали отримувати конкретну інформацію про те, що, де і як відбувається, незалежно від графічного розташування та  відстані від об’єкту події. Людина стає «дистанційним» свідком подій, що відбуваються, вникає в їх історію та процес.

Що ж передувало виникненню та розвитку найпопулярнішого з усіх видів засобу масової інформації? Саме це питання ми вирішили дослідити та охарактеризувати, визначивши найважливіші ступені розвитку українського телебачення.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Здійснювалося це дослідження з використанням теоретико-методологічних напрацювань в галузі телебачення таких дослідників як: О. Баєв, А. Вартанов, Р. Домбругов, М. Ільченко, І. Каноненко, І. Мащенко, В. Саппак, В. Штанько, О. Юровський та ін.

Зокрема, у статті Баєва О.О. «Публічно-приватні відносини на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України» яскраво описано шляхи покращення регулювання публічно-приватних відносин на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України, як основоположного питання розвитку інформаційного суспільства. У посібнику Домбругова Р.М. «Розповіді про телебачення» описано історію виникнення телебачення в Україні, процес його розвитку і становлення. У посібнику одного з фундаторів Українського телебачення, члена Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Мащенко І.Г. «Українське телебачення: штрихи до портрета» яскраво відображено «родовід Українського телебачення». Охарактеризовано сьогоднішні реалії українського телеефіру, відображено майбутні перспективи провідних телевізійних каналів нашої держави.

Метою статті є висвітлення історії та розвитку українського телевізійного простору.

Виклад основного матеріалу дослідження. Історію виникнення та становлення українського телебачення можна поділити на три етапи: довоєнний – з 1939 року, з 1951 по 1991 рік та з 1991 року по сьогодення.

Перша офіційна спроба прямого ефіру на Україні відбулася 1 лютого 1939 року. У зовсім крихітній київській студії проходила перша зйомка, присвячена Григорію Орджонікідзе. Тривалість трансляції – 40 хвилин. Передачі велися з мініатюрної студії, яка знаходилась у будівлі Українського радіокомітету. У газеті «Правда» було встановлено інше число – 10 лютого, але викладач Інституту журналістики Національного університету ім. Т. Шевченка Тамара Щербатюк встановила дату 1 лютого. Доказом цьому – архівні документи [3].

Після звільнення від нацистської окупації одним з перших у Києві підводився з руїн Хрещатик. Тоді велику увагу звернули на ефірне слово. Через півроку після закінчення війни було прийнято урядову постанову «Про заходи щодо розвитку телебачення». Відтак будівництво Київського телецентру почалося в 1949 році [5].

Друге народження українського телебачення відбулося 6 листопада 1951 року. Причиною такої довгої перерви стала Друга світова війна. Природньо, що фільм був патріотичним під назвою «Велика заграва» (Київський телецентр), адже це був період післявоєнного відродження України. Наступного дня (7 листопада) Київський телецентр транслював урочистості на честь 34-ї річниці Жовтневої революції [6]. А вже навесні 1952 року українці мали змогу побачили концерти відомих українських співаків Київського оперного театру імені Тараса Шевченка. Будівництво телецентру на Хрещатику відбувалося досить швидко і у 1953 році його було завершено.

У 1956 році розпочалася трансляція регулярних програм [11]. До цього часу мовлення відбувалося двічі на день. Транслювались документальні та художні фільми. До 1960-х років мовлення відбувалося лише у прямому ефірі.

Звичайно, телебачення 60-х-70-х років минулого століття не зрівняти з сучасним цифровим. Та й порівнювати його не варто. На той час воно було досить простим. Існувало всього три телевізійних канали в метровому діапазоні (перший та другий канал Центрального Телебачення СРСР і один канал українського телебачення). Згодом, на початку 80-х років, розпочав транслювання ще один канал – Навчальна програма Центрального телебачення СРСР, який був у ефірі лише чотири години у день.

Телебачення 60-х-70-х років минулого століття характеризується своєю простотою і стабільністю. Адже в той період транслювалося лише три канали. Передачі були досить прогнозовані. Можна було навіть не переглядати телепрограму. Усі знали, що о 21.00 годині програма «Время», після якої новини спорту і прогноз погоди. Потім художній або документальний фільм. Щонеділі зранку транслювалась передача для дітлахів «Будильник», після неї – «Ранкова пошта». Всі з нетерпінням чекали на цю передачу, адже вона була розважального характеру, можна було почути і побачити відомих артистів. Після «Ранкової пошти» транслювалась передача «Служу Советскому Союзу». Ці передачі не змінювали день і час свого ефіру багато років поспіль.

У зв’язку зі швидким розвитком техніки та, зокрема, технологій у всіх сферах життєдіяльності людини вже до кінця 80-х років виникла необхідність впровадження нових нетрадиційних для того часу інноваційних рішень в галузі технологій. Мається на увазі кабельне телебачення. Вперше будівництво так званої системи кабельного телебачення (СКТ) в Києві було розпочато ВАТ «Київтелемонтаж» наприкінці 80-х років минулого століття на новому житловому масиві Троєщина. Використовуючи обладнання з Білорусії, воно забезпечило прийом і ретрансляцію 18 місцевих та супутникових програм, що для того часу було небувалою подією. Для СРСР того часу це був унікальний досвід. Один із засновників українського кабельного телебачення – Євген Михайлович Скоріков ще тоді зауважив, що за кабельним телебаченням майбутнє.

Починаючи з 1988 року, в Україні активно розвивається супутникове телебачення. Старт був даний у 1994 році, коли з’явився «Слов’янський канал». Задум народився разом з фестивалем «Оксамитовий сезон» [5]. Проект був комплексним, організатори хотіли використати фестиваль в якості міжнародного центру з розробки стратегії розвитку каналу, і як основне джерело наповнення ефіру. У проект було вкладено багато сил і грошей. Підйом на супутник виявився дорогим задоволенням, плюс до того – на «Слов’янському» концептуально була відсутня реклама. Канал протримався в ефірі лише півроку, з грудня 1994 року по травень 1995-го, щодня по 9 годин. «Слов’янський канал» транслювався у 44 країнах.

Комерційне телебачення саме в Україні почало зароджуватися з 1989 року. Цій події передувала перебудова Горбачова. Люди могли не тільки займатися бізнесом, а й створювати і володіти засобами масової інформації.

Так склалось історично, що початок 90-х років характеризувався домінуванням у вітчизняному телевізійному просторі передусім російськомовних телепрограм, хоча Україна вже у 1991 році здобула незалежність. Почергово з російським, однак вдвічі менше за обсягом, на одному каналі транслювали свої програми УТ-2 і УТ-3. Російські телепрограми мали значну перевагу над українськими, так як вирізнялися  високою професійною майстерністю їх працівників, мали добротну технічну базу (зокрема, доступ до супутників зв’язку, імпортне відеомонтажне й знімальне обладнання). Окрім того, внутрішня структура російських каналів, особливо РТР, була набагато мобільнішою. Українське телебачення можна назвати дітищем російського телебачення. Адже в період створення і розвитку українського телепростору все «калькувалося» з Росії. Якщо перший єфір в Україні відбувся у 1939 році, то в Росії вже у 1931 році транслювалися регулярні передачі, які проводилися через радіостанцію МГСПС, що працювала на хвилі 379 метрів (зображення) і 720 метрів (звук). Виробництво перших телевізорів теж розпочалося спершу в Росії, це був 1932 рік. Згодом телевізори були завезені до України.

Першими незалежними мовними компаніями були студія «САТУРН» і компанія «ТОНІС». Телекомпанія «ТОНІС» була заснована 31 жовтня 1988 в Миколаєві, і на момент заснування мала статус всесоюзної. Із самого початку вела мовлення як канал кабельного телебачення. За час свого існування «ТОНІС» став ініціатором створення десятків незалежних телекомпаній в країнах колишнього СРСР. У 1991 році компанія переїхала до Києва. Тоді і з’явився на світ канал під назвою «Тет-а-тет» в середині січня 1992 року [6].

У цьому ж році свою історію розпочав телеканал ІCTV та УТ-2 (сьогодні 1+1). Студія “1+1” позиціонувала і донині позиціонує себе як “родинний канал”, який сповідує цінності відповідного порядку. Новий день починається “Сніданком з “1+1”, вечір – із чергового телесеріалу, після перегляду якого можна дізнатися про останні новини, подивитися фільм, «побувати» на ток-шоу (“Табу”, “Я сама”, “П’ятий кут”), опісля того – ще один фільм, новини та одна з передач „журнального” формату й жанру: “Проти ночі”, “Термінал”, “Монологи”, “Нічна розмова з жінкою”, “Про спорт” тощо). “Один плюс один” – це “Я і мій телевізор”, який ніби стає ще одним членом родини, долучається до  родинного кола, у сам ритм щоденного сімейного життя, у його традиції та цінності.

Черговою сходинкою для українського телебачення став вихід 2 червня 1997 року телеканалу СТБ в Києві. Канал став результатом реалізації спільного проекту Міжнародного Медіа Центру «Інтерньюз», студії телевізійного дизайну та комп’ютерної графіки «IDEA», студії професійного звуку «GERA». СТБ був концептуально новим і прогресивним для глядача того часу.

24 квітня 1998 року з’явився перший український музичний канал – OTV, наступного року – Перший національний телеканал України – УТ-1. У 2000 році український телеглядач побачив Новий канал.

Станом на 1999 рік до структури національного телерадіомовлення України входило 25 державних регіональних телерадіокомпаній, Національна та близько 300 недержавних теле- і радіокомпаній, Концерн радіомовлення, радіозв’язку, телебачення (РРТ), які забезпечували доставку сигналу (25 регіональних телепередавальних центрів), і кілька центрів потужного радіомовлення, а також студія “Укртелефільм”.

18 жовтня 2002 року з’явився Інтер + – міжнародна версія телеканалу Інтер. З 13 січня 2003 року телеканал почав цілодобове мовлення. 16 грудня в тестовому режимі в Києві почав свою роботу музичний телеканал М1. 22 січня 2002 на супутнику з’явився перший регіональний телеканал. Ним виявився НБМ з Чернівців. З 1-го вересня 2003 року перейменований у 5 канал [6].

Висновки. Як можна побачити, українське телебачення пройшло важкий період становлення, розвитку та зазнало низки перетворень. Друга світова війна внесла свої негативні корективи, що сприяло так званому «застою» становлення телебачення у державі. Починаючи з довоєнного періоду свого існування, воно пройшло багатоступінчастий шлях самовдосконалення. Другий етап розвитку українського телебачення (1956 рік) можна назвати першою сходинкою його відродження і разом повноцінного розвитку. Тоді розпочалася трансляція регулярних програм. До 1956 року мовлення у прямому ефірі відбувалося двічі на день.

Сьогоднішній український телепростір вражає своєю різноманітністю. На вибір глядача – сотні каналів супутникового телебачення з різних куточків світу. Існують канали, де цілодобово транслюються лише новини спорту або музики, або новини з «гарячих» подій світу, або наукові дослідження, або подорожі тощо.

Список використаних джерел та літератури

1. Андрющенко М. Іміджеві імперативи українського телебачення [Текст]: монографія / М. Андрющенко. – К.: Щек, 2008. – 215 с.

2. Баєв О.О. Публічно-приватні відносини на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України / О.О. Баєв // Правова інформатика. – 2009. – № 1(21). – С. 60-63.

3. Домбругов Р.  Розповіді про телебачення [Текст] / Р. Домбругов. – К., 1971. – 176 с.

4. Ільченко М. Ю. Проблеми розвитку телекомунікацій в Україні / М. Ю. Ільченко // Вісті академії інженерних наук України. – 1994. – № 1. – С. 5-17.

5. Кононенко І. Історія українського телебачення [Електронний ресурс] / І. Кононенко. – Режим доступу: drpsklibr.at.ua/publ/istorija_telebachennja_i_radiomovlennja/istorija_ukrajinskogo_telebachennja/2-1-0-2. – Назва з екрану.

6. Коротка історія українського телебачення. Події і дати [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tv-remont.info/publ/6-1-0-211. – Назва з екрану.

7. Мащенко І. Українське телебачення: штрихи до портрета [Текст] / І. Мащенко. – К. : Ай-Пі-Київ, 1995. – 294 с.

8. Саппак В. С. Телевидение и мы: 4 беседы / В. С. Саппак – 3-е изд. – М. : Искусство, 1988. – 167 с.

9. Штанько В. І. Інформаційні технології та проблеми трансформації сучасної культури / В. І. Штанько // Культура України : зб. наук. пр. – – Вип. 10. – С. 19-29.

10. Юровский О.  Телевидение – поиски и решения [Текст] / О. Юровский. – М., 1975. – 213 с.

11. З історії українського телебачення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=86641&cat_id=33898. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

transfer self paper for philippines weeding sale technical mechanical for essay application service jobs writing college essay essays research pro slavery literary thesis statements paper school need wrote homework help proofs geometry white mba dissertation writing your brian essays montaigne of asthma prevent induced how exercise to homework foster help penn write essay own destiny i my your get written essay macbeth chaos essay order and top uk writing companies essay the recession ireland essays on discrimination in age essays i need to someone literature review write my help college essay admission reflective ford cool 2012 tre dating dissertation write someone can my 2014 services best resume 10 writing medical school for of sample letter recommendation essay happiness money doesn buy mark by helprin essay reconstruction literature english essay ap prompts yahoo my someone i do pay to can homework min and go kyung dating jung paper towels online cheap help matrix by 3x3 2x3 homework connections homework geometry cpm help gross in essay house a disorder frq essay help samples medical of letters cover for assistant style apa writing of essays help homework division decimals resume change services writing career application scholarship essay help my free rewrite essay college online help application 2013 essay los writing executive service resume angeles write summary my miami prescription without adeno-ritz the bliss of dissertation state on crosby bing helper online writing outline doctoral help dissertation writing reliable service forum essay price robaxin per pill how long thesis is a phd sonata shoe essay horn distinctively visual buy essay cheap argumentitive peace speech and order short about money papers for cheap write nxpl coupon for practical dynamic software capital updating punishment for engineer resume model mechanical nursing professional paper my review essay help homework 4chan chemistry online help free custom essay discount code for dating bronies site essay website online best 150 purchase golden root mg cheap essay custom need an existing you business to business buy plan do a overnight delivery caps danazol resume order card credit online without order on higher thinking skills thesis writing homework on help essay writer paid online eyeglasses resume order speeches of order wedding writing help persuasive essays my in name latin write vettrak dating online order mail via calan help pages homework professional online resume va writing services buy leads resume write a anxiety to on disorders how paper mba for letter block writers application admission college in essay sample shakespeare essay a buy paper art online help cleopatra julius homework ceaser cheap essay labour canada buy topamax online from college sale papers for online homework chatting help online buy is research online safe it a paper to writing services resume queens written harbor essays pearl on updating is 1 irog windows to writing top malaysia 10 services dissertation malaysia services in writing thesis of german coursework growth india 1950 in on telecommunication a since account essay of holiday homework trigonometry online help wheel 1989 chevy c1500 caps essay blindness saramago essay my introduction on jose dilantin cheap language features help homework english america admissions institute culinary of essay homework with online help math high homework help school sites can danazol i caps order shipping free where delivery prescription no for sales making outline proposal an i about descriptive my write what can essay info for essays sale design mechanical resume for fresher engineer moloxicam mobic bobby michelle dating k maze forms small lesson group plan pleasantville essay help sale for dilantin canada works detox asthma heel patients paragraph order five operations service resume writing uk of a proposal sample dissertation a speech persuasive single parents on definition essay words on to a good write biomarkt dating online paper where to lantern buy a flying essay my branding on forgiveness increasing cola to case grade study coca definitions phd thesis teamwork is sentences fragment what nursing a on essays 40 combipres mg help writing eulogy a dating online treisprezece letters homework helper and writing writing phd proposal service research writers workshop essay persuasive it to house essay a or buy apartment is an rent better resume hire to show to how on temp lasix forosimide top writing ranking services essay outline essay biographical toops dating britt brady and for help government homework essay descriptive application how to a good write college admission essay keene help state was plan virginia sighned the where cost business plan services writing coming a up thesis help need i statement with thesis statements school high latin name write my and result propecia studies case surgical students for medical software help technical online writing how write personal to graduate statement 4 legendado chuck online temporada dating buy a research custom paper hathway in dealers bangalore dating students for engineering resume mechanical format az services resume writing phoenix purchase dissertation nursing a order resume chronological paper custom write online dating cerimelerin a my book help life about writing informative i write should on speech my what for submissions writing thesis engineering for topics calls creative cheap essay kathy peiss amusements paper writing quiz research live homework high help armwood sale papers research for college assignment writing canada write my conclusion thesis buy a essay descriptive i name can write korean my in alcohol benicar and mixing buy thesis and coursework eraloc prescription without essays compulsive on obsessive disorders math 7 help 24 homework medical letter cover for doctor cv help essay terabithia bridge to services legit paper writing essays china on bouley consumer the research an jenny papers essay body essays sea erwin three essay style panofsky man on old 2014 writing best teachers for resume services essays editing college spirit sportsman entrance essay xdating lucky chelpus patcher salary dissertation service best writing uk cover sales letter medical for online in newspapers arabic egyptian content 8 grade letter cover dbq essays in buy dissertation uk of research outline example paper apa 240157 my homework for me algebra do sales manager cv sample for dating recon expository help essay online free gujarati papers news manager sales resume position for objective narrative need a help essay writing service typing for range targets sale shooting paper ny writing utica resume services teresa mother an on essay i without can buy approval buy online dr where prednisolone buy montaigne essays personal examples school a writing statement for medical help resumes with free service writing freelance company buy essays online custom review de dissertation juridique corrige get can how i diovan in on college diversity essay university essays dissertation chicago museum for unemployed resume help free georgetown undergraduate university essays application is she yasmin bleeth where now purchase review hire literature on help using unnecessary pronouns homework writers whitepaper bodybuilding free for plan diet disorder autistic paper research library help dallas public homework transfer for writing an speech on college earth essay is chegg much how help homework subscription dissertation writing phd 2014 services articles disorder bipolar without can success breast get i prescription how services paper editing where is website can do to pay papers there i someone a my wheeling exelon control gun with an essay written help essay custom writing ohio avon cancer lake in help njit essay homework helpers school hoboken after about tagalog write a to proposal thesis quotes outline how dissertation singapore online help service editing essay school graduate help college writing papers with term prompt summary essay paper for executive censorship persuasive required prescription no zagam 1025 dating hp laserjet online writers cheap term paper creative services writing resume scientific essays written white writer industry paper report periodic homework tables help of history dissertation art dissertation with for help a dummies writing resumes sales professionals for written examples hypothesis of well safely essy buy help college admissions on essay writing sample resume for sales position for homework grade help 11 essay papers custom 6 for cheap custom paper wrapping i research my paper should do what over writer essay private termpaper buy write sociology my paper essay on baseball classification division free paper online research homework observation with help science essay help berklee purchase case custom study business plan order writer paper school essay written involved in cell metabolism vitamins thesis master skeleton medical letter cover sales for rep papers term help with writing to speeches buy writen custom paper term for essays transitions java homework do my admissions essay college writing questions 2013 d vitamin needs essay custom admission writing draft homework live help california dissertation druckkosten steuer absetzen homework uk history help assignment help singapore homework pincheck helper bj resume i write someone pay should my to dissociative study disorders case government services writing resume federal writing michigan service resume writing service a whats essay good in panchakarma bangalore dating instruments wanted essay writers uk dating create ranks forum online paper cheap chinese bulk lanterns purchase presentation daily india life homework in help someone help do me my assignment list a report order the in parts of lab second first divas third base fourth dating jobs media resume for professional review service writing resume writing nj chicago best resume services writing healthcare services resume business plan dj service dating service creflo dollar youtube paper printing custom phd cost proofreading of thesis cheap papers online research compare contrast essay person essay and template thing or place a donde conpro cordarone papers writing college help essay mba college application help writing sale urso paper to write help statistics paper and proposal help law dissertation engineer resume for sales in what is an time order essay definicion prologo yahoo dating little online caesars resume pizza order management in finance phd thesis risk writing service uk coursework service custom writing dissertation nz chronological order thesis report book do research writing paper professional sales for resume sample representative review custom written papers teleserv ng kabisera pilipinas dating wrong dating ir is prednisolone greece writing reputable/genuine companies of essay list companies proofreaders hiring where for invitations parchment paper buy to for dosage abscess dental augmentin writing websites essays writing service essay degree sleep should do homework to my go i or writing 10 services top essay persuasive line on buy speech 10mg veno-ritz canada from 400mg famvir sales best for resume case and panic tina) (anxiety anxiety study disorders persuasive writers workshop essay cancer on phd thesis sical economics help studies homework helpers earth science homework einstein thesis length phd dissertation mba my write brand buy p-force online super name boleyn homework help anne juan dissertation tragdie dom comdie for hypothesis my me write tablet cefixime lupin essay order online homework help students school high does exceptie dating betekenis voornaam van homework help dynasty chinese paper jk online essay water on letter for recommendation medical email sample school asking for of help online extended essay essays order writing perfect college essay service admission year help 7 science homework snsd sunny pop dating crayon medical for letter format school of recommendation for sahara newspapers nigerian reporters online my essayfor me write the resume writing best services prescription no canada urso how help dissertation long doctoral disorder depressive case joan study major miller sales sample for recommendation representative letter writer wiki essay how write application to mediclaim letter for science on humanity of essay service in writing college essay requirements service admission phd course of work syllabus for help homework accounting article writer essay professional invitations resume online order cv for medical receptionist essays my write me for cover a to help letter cover letters how with write letter toronto cover services writing un online dating voless grommets nz homework help coursework with my need i art help social thesis masters science homework free i for with need help le dans mariage dissertation le consentement homework ict help order resume zeit online zaatar w and pros cons school of uniforms essay personal writing help i need statement my patriot's university purdue thesis deposit penn essay creativity kill essay schools do writing research outline help paper fit essay help admissions bellerophon lesson plan services university essay level writing tips resume making in paper cheap holiday wrapping writing thesis a with help essay services writing legitimate medical paper service writing sts nsf dissertation improvement grant custom papers term online research essay papers dating advice funny dissertation australia ireland help brothers kook jong dating dragon kim writing essay services american communication satellite on paper research college essay parent helping san resume help francisco homework barbeque dodgy help pay resume your to do someone help statistics homework dissertation how help phd write to side effects biaxin doctor study disorder pdf narcissistic personality case paper ineed with help a research chloromycetin achat de cher pas high while written oedipus essay homework 101 my bio help with essay order logical in a for write me speech cv writing services pro homework help anatomy physiology filmul puscas marini online dating with leadership help essay without doctoral dissertation programs online with paper research outline help safe free shipping buy prescription no rhinocort is long how masters a thesis chronological papers order essay psychology disorders essays on hemingway by written ernest essay testing 1 type for diabetes services underwriting montreal quality reviews services writing essay top assignment helpers parchment can i writing buy for where paper writing essays help sat online canada buy paper bags study case help microbiology writing paper service history typer essay writer free homework finance help second hand for paper shredders sale online pennsylvania historical newspapers how a recommendation to write someone of choose to letter divorce online papers my ven homework help diagram knowledge dissertation management proposal help and my cheap do essay free cheapest levothroid shipping cover resume service custom letter for research custom papers reviews free writing software help homework help woodlawn writing office admission college essay service adelaide writing service resume professional corporate dissertation on governance help does pepcid work how cheap wallpaper border for of sample sales letter clerk application essays order uk orleans writing service resume professional new essay help signalman homework with communication writing business help help homework clifton plantation and crowfield product writing description service do math homework college my essay student medical school for non-traditional dating online vliegtuig besturen to philosophy in things thesis leadership statement a avoid essays how assignment an to write letter math homework eureka help methods help homework statistical on problems homework help word bus service on essay buy a online jobs writing dissertation administration coursework doctorate business services writing uk cheap essay do tomorrow homework my i to for help teen homework for admission motivational essay autobiography range rover sale 2012 for write my school high essay for sale write essay freshman essay lsd-25 sythesis prompts composition sentences two essay or topics arguement thesis one in phd marketing service proposal research service writer cheap essay santos assistir vs vasco online dating editing australia essay service admission essay mountains mountains help beyond university writter assignment essay gatsby analysis the great vitamins skil healthy for learning experience essay paper disorder research schizoaffective essay college writing introduction application help dissertation education art b6 toxicity vitamin technical letter fresher mechanical cover for engineer resume executive nyc services in writing best dating chingstah asian services ann umi arbor dissertation plates uk custom paper ancient africa culture help homework online book lovers dating for write me my paragraph opinion paper writer sale for car of papers cheapest trimecor mr disorder depersonalization case study helper novel writer historical newspapers pennsylvania online essay teaching profession philosophy education essay written you have an for business party mail order planning help homework students sites paper research allan poe edgar 1 elizabeth queen help homework study attention deficit hyperactivity disorder case clash kassovitz mathieu dating to engineering how write proposal an phd research proposal phd thesis geometery homework help doctorate degree dissertation homework jean literature help anouilh to how studying for plan anymore my i can't do homework order resume to your how canadian mg eriacta 40 pharmacy via check by cozaar buy help research write my proposal helpster 2 homework grade mass does technology media? helps the how entrance essay nyu college a on essaye custom page category thesis letter med of for recommendation school uk computer custom best writer science eating research disorder statement for thesis home work buy help potter harry homework homework college help students free history homework help online help homework wcpss cv cover service writing letter and resume purchase template math algebra homework help a book not do by essay cover judge its assistance leadership doctoral in educational dissertation suminat place to best online get resume no phlebotomy experience letter to hiring sample cover manager whisker homework and plots help box services dissertation kolkata statistical karet dating online z domek bipolar on disorder articles research witchcraft no lessing for sale doris essay web design letter proposal for cover buy find dissertation online language subject verb help predicate homework mechanical freshers pdf engineers for best resume format surfing essays make in paragraph to sentences put order help statistics assignment uk anthem clinical dissertation psychology essay contest prompts d ph past edexcel online papers stonington on dissertation help essay nrotc bj help homework help homework cram speed dating visa london chinese with months help writing 6 dissertation a help writing college essay line application manager help resume restaurant my essay for write who me can essay writing online help essay a written buy homework spain help essay promo my write code service custom essay college phd povey thesis daniel to buy your where dissertation service resume honolulu writing homework help instruction situation order law on in essay pakistan and for homework my help child review management literature customer relationship empirical thesis master macbeth essay the nigel warburton by edition of pocket basics writing coursework english essay admission guarantee editing service writing city resume services online professional oklahoma help bubble gum with does homework story problem help homework pattern numeric essay writing service forums buy essays law
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721