Історія створення та виникнення українського телебачення

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті відображено історію створення та розвитку телебачення України, зокрема, яскраво описано передумови та етапи його становлення і подальшого розвитку. Здійснено аналіз перших незалежних мовних компаній в державі. Особливу увагу звернено на формування і розвиток саме українського телепростору.

Ключові слова: телебачення, канал, ефір, програма.

 

Життя сучасної людини неможливо уявити без телебачення, яке відкрило нову епоху в історії людства та стало найважливішим поштовхом для виникнення масової культури, естради й відео мистецтва і навіть пересічних творів літератури. Серед усіх інших засобів інформації воно є найлегшим для сприйняття людиною. Сьогодні телебачення часто використовують як інструмент впливу на громадську свідомість, як засіб насадження певних політичних переконань, як елемент пропаганди. Сучасна людина не може уявити свого життя без цього засобу масової комунікації. Завдяки йому світ став персоніфікованим, люди почали отримувати конкретну інформацію про те, що, де і як відбувається, незалежно від графічного розташування та  відстані від об’єкту події. Людина стає «дистанційним» свідком подій, що відбуваються, вникає в їх історію та процес.

Що ж передувало виникненню та розвитку найпопулярнішого з усіх видів засобу масової інформації? Саме це питання ми вирішили дослідити та охарактеризувати, визначивши найважливіші ступені розвитку українського телебачення.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Здійснювалося це дослідження з використанням теоретико-методологічних напрацювань в галузі телебачення таких дослідників як: О. Баєв, А. Вартанов, Р. Домбругов, М. Ільченко, І. Каноненко, І. Мащенко, В. Саппак, В. Штанько, О. Юровський та ін.

Зокрема, у статті Баєва О.О. «Публічно-приватні відносини на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України» яскраво описано шляхи покращення регулювання публічно-приватних відносин на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України, як основоположного питання розвитку інформаційного суспільства. У посібнику Домбругова Р.М. «Розповіді про телебачення» описано історію виникнення телебачення в Україні, процес його розвитку і становлення. У посібнику одного з фундаторів Українського телебачення, члена Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Мащенко І.Г. «Українське телебачення: штрихи до портрета» яскраво відображено «родовід Українського телебачення». Охарактеризовано сьогоднішні реалії українського телеефіру, відображено майбутні перспективи провідних телевізійних каналів нашої держави.

Метою статті є висвітлення історії та розвитку українського телевізійного простору.

Виклад основного матеріалу дослідження. Історію виникнення та становлення українського телебачення можна поділити на три етапи: довоєнний – з 1939 року, з 1951 по 1991 рік та з 1991 року по сьогодення.

Перша офіційна спроба прямого ефіру на Україні відбулася 1 лютого 1939 року. У зовсім крихітній київській студії проходила перша зйомка, присвячена Григорію Орджонікідзе. Тривалість трансляції – 40 хвилин. Передачі велися з мініатюрної студії, яка знаходилась у будівлі Українського радіокомітету. У газеті «Правда» було встановлено інше число – 10 лютого, але викладач Інституту журналістики Національного університету ім. Т. Шевченка Тамара Щербатюк встановила дату 1 лютого. Доказом цьому – архівні документи [3].

Після звільнення від нацистської окупації одним з перших у Києві підводився з руїн Хрещатик. Тоді велику увагу звернули на ефірне слово. Через півроку після закінчення війни було прийнято урядову постанову «Про заходи щодо розвитку телебачення». Відтак будівництво Київського телецентру почалося в 1949 році [5].

Друге народження українського телебачення відбулося 6 листопада 1951 року. Причиною такої довгої перерви стала Друга світова війна. Природньо, що фільм був патріотичним під назвою «Велика заграва» (Київський телецентр), адже це був період післявоєнного відродження України. Наступного дня (7 листопада) Київський телецентр транслював урочистості на честь 34-ї річниці Жовтневої революції [6]. А вже навесні 1952 року українці мали змогу побачили концерти відомих українських співаків Київського оперного театру імені Тараса Шевченка. Будівництво телецентру на Хрещатику відбувалося досить швидко і у 1953 році його було завершено.

У 1956 році розпочалася трансляція регулярних програм [11]. До цього часу мовлення відбувалося двічі на день. Транслювались документальні та художні фільми. До 1960-х років мовлення відбувалося лише у прямому ефірі.

Звичайно, телебачення 60-х-70-х років минулого століття не зрівняти з сучасним цифровим. Та й порівнювати його не варто. На той час воно було досить простим. Існувало всього три телевізійних канали в метровому діапазоні (перший та другий канал Центрального Телебачення СРСР і один канал українського телебачення). Згодом, на початку 80-х років, розпочав транслювання ще один канал – Навчальна програма Центрального телебачення СРСР, який був у ефірі лише чотири години у день.

Телебачення 60-х-70-х років минулого століття характеризується своєю простотою і стабільністю. Адже в той період транслювалося лише три канали. Передачі були досить прогнозовані. Можна було навіть не переглядати телепрограму. Усі знали, що о 21.00 годині програма «Время», після якої новини спорту і прогноз погоди. Потім художній або документальний фільм. Щонеділі зранку транслювалась передача для дітлахів «Будильник», після неї – «Ранкова пошта». Всі з нетерпінням чекали на цю передачу, адже вона була розважального характеру, можна було почути і побачити відомих артистів. Після «Ранкової пошти» транслювалась передача «Служу Советскому Союзу». Ці передачі не змінювали день і час свого ефіру багато років поспіль.

У зв’язку зі швидким розвитком техніки та, зокрема, технологій у всіх сферах життєдіяльності людини вже до кінця 80-х років виникла необхідність впровадження нових нетрадиційних для того часу інноваційних рішень в галузі технологій. Мається на увазі кабельне телебачення. Вперше будівництво так званої системи кабельного телебачення (СКТ) в Києві було розпочато ВАТ «Київтелемонтаж» наприкінці 80-х років минулого століття на новому житловому масиві Троєщина. Використовуючи обладнання з Білорусії, воно забезпечило прийом і ретрансляцію 18 місцевих та супутникових програм, що для того часу було небувалою подією. Для СРСР того часу це був унікальний досвід. Один із засновників українського кабельного телебачення – Євген Михайлович Скоріков ще тоді зауважив, що за кабельним телебаченням майбутнє.

Починаючи з 1988 року, в Україні активно розвивається супутникове телебачення. Старт був даний у 1994 році, коли з’явився «Слов’янський канал». Задум народився разом з фестивалем «Оксамитовий сезон» [5]. Проект був комплексним, організатори хотіли використати фестиваль в якості міжнародного центру з розробки стратегії розвитку каналу, і як основне джерело наповнення ефіру. У проект було вкладено багато сил і грошей. Підйом на супутник виявився дорогим задоволенням, плюс до того – на «Слов’янському» концептуально була відсутня реклама. Канал протримався в ефірі лише півроку, з грудня 1994 року по травень 1995-го, щодня по 9 годин. «Слов’янський канал» транслювався у 44 країнах.

Комерційне телебачення саме в Україні почало зароджуватися з 1989 року. Цій події передувала перебудова Горбачова. Люди могли не тільки займатися бізнесом, а й створювати і володіти засобами масової інформації.

Так склалось історично, що початок 90-х років характеризувався домінуванням у вітчизняному телевізійному просторі передусім російськомовних телепрограм, хоча Україна вже у 1991 році здобула незалежність. Почергово з російським, однак вдвічі менше за обсягом, на одному каналі транслювали свої програми УТ-2 і УТ-3. Російські телепрограми мали значну перевагу над українськими, так як вирізнялися  високою професійною майстерністю їх працівників, мали добротну технічну базу (зокрема, доступ до супутників зв’язку, імпортне відеомонтажне й знімальне обладнання). Окрім того, внутрішня структура російських каналів, особливо РТР, була набагато мобільнішою. Українське телебачення можна назвати дітищем російського телебачення. Адже в період створення і розвитку українського телепростору все «калькувалося» з Росії. Якщо перший єфір в Україні відбувся у 1939 році, то в Росії вже у 1931 році транслювалися регулярні передачі, які проводилися через радіостанцію МГСПС, що працювала на хвилі 379 метрів (зображення) і 720 метрів (звук). Виробництво перших телевізорів теж розпочалося спершу в Росії, це був 1932 рік. Згодом телевізори були завезені до України.

Першими незалежними мовними компаніями були студія «САТУРН» і компанія «ТОНІС». Телекомпанія «ТОНІС» була заснована 31 жовтня 1988 в Миколаєві, і на момент заснування мала статус всесоюзної. Із самого початку вела мовлення як канал кабельного телебачення. За час свого існування «ТОНІС» став ініціатором створення десятків незалежних телекомпаній в країнах колишнього СРСР. У 1991 році компанія переїхала до Києва. Тоді і з’явився на світ канал під назвою «Тет-а-тет» в середині січня 1992 року [6].

У цьому ж році свою історію розпочав телеканал ІCTV та УТ-2 (сьогодні 1+1). Студія “1+1” позиціонувала і донині позиціонує себе як “родинний канал”, який сповідує цінності відповідного порядку. Новий день починається “Сніданком з “1+1”, вечір – із чергового телесеріалу, після перегляду якого можна дізнатися про останні новини, подивитися фільм, «побувати» на ток-шоу (“Табу”, “Я сама”, “П’ятий кут”), опісля того – ще один фільм, новини та одна з передач „журнального” формату й жанру: “Проти ночі”, “Термінал”, “Монологи”, “Нічна розмова з жінкою”, “Про спорт” тощо). “Один плюс один” – це “Я і мій телевізор”, який ніби стає ще одним членом родини, долучається до  родинного кола, у сам ритм щоденного сімейного життя, у його традиції та цінності.

Черговою сходинкою для українського телебачення став вихід 2 червня 1997 року телеканалу СТБ в Києві. Канал став результатом реалізації спільного проекту Міжнародного Медіа Центру «Інтерньюз», студії телевізійного дизайну та комп’ютерної графіки «IDEA», студії професійного звуку «GERA». СТБ був концептуально новим і прогресивним для глядача того часу.

24 квітня 1998 року з’явився перший український музичний канал – OTV, наступного року – Перший національний телеканал України – УТ-1. У 2000 році український телеглядач побачив Новий канал.

Станом на 1999 рік до структури національного телерадіомовлення України входило 25 державних регіональних телерадіокомпаній, Національна та близько 300 недержавних теле- і радіокомпаній, Концерн радіомовлення, радіозв’язку, телебачення (РРТ), які забезпечували доставку сигналу (25 регіональних телепередавальних центрів), і кілька центрів потужного радіомовлення, а також студія “Укртелефільм”.

18 жовтня 2002 року з’явився Інтер + – міжнародна версія телеканалу Інтер. З 13 січня 2003 року телеканал почав цілодобове мовлення. 16 грудня в тестовому режимі в Києві почав свою роботу музичний телеканал М1. 22 січня 2002 на супутнику з’явився перший регіональний телеканал. Ним виявився НБМ з Чернівців. З 1-го вересня 2003 року перейменований у 5 канал [6].

Висновки. Як можна побачити, українське телебачення пройшло важкий період становлення, розвитку та зазнало низки перетворень. Друга світова війна внесла свої негативні корективи, що сприяло так званому «застою» становлення телебачення у державі. Починаючи з довоєнного періоду свого існування, воно пройшло багатоступінчастий шлях самовдосконалення. Другий етап розвитку українського телебачення (1956 рік) можна назвати першою сходинкою його відродження і разом повноцінного розвитку. Тоді розпочалася трансляція регулярних програм. До 1956 року мовлення у прямому ефірі відбувалося двічі на день.

Сьогоднішній український телепростір вражає своєю різноманітністю. На вибір глядача – сотні каналів супутникового телебачення з різних куточків світу. Існують канали, де цілодобово транслюються лише новини спорту або музики, або новини з «гарячих» подій світу, або наукові дослідження, або подорожі тощо.

Список використаних джерел та літератури

1. Андрющенко М. Іміджеві імперативи українського телебачення [Текст]: монографія / М. Андрющенко. – К.: Щек, 2008. – 215 с.

2. Баєв О.О. Публічно-приватні відносини на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України / О.О. Баєв // Правова інформатика. – 2009. – № 1(21). – С. 60-63.

3. Домбругов Р.  Розповіді про телебачення [Текст] / Р. Домбругов. – К., 1971. – 176 с.

4. Ільченко М. Ю. Проблеми розвитку телекомунікацій в Україні / М. Ю. Ільченко // Вісті академії інженерних наук України. – 1994. – № 1. – С. 5-17.

5. Кононенко І. Історія українського телебачення [Електронний ресурс] / І. Кононенко. – Режим доступу: drpsklibr.at.ua/publ/istorija_telebachennja_i_radiomovlennja/istorija_ukrajinskogo_telebachennja/2-1-0-2. – Назва з екрану.

6. Коротка історія українського телебачення. Події і дати [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tv-remont.info/publ/6-1-0-211. – Назва з екрану.

7. Мащенко І. Українське телебачення: штрихи до портрета [Текст] / І. Мащенко. – К. : Ай-Пі-Київ, 1995. – 294 с.

8. Саппак В. С. Телевидение и мы: 4 беседы / В. С. Саппак – 3-е изд. – М. : Искусство, 1988. – 167 с.

9. Штанько В. І. Інформаційні технології та проблеми трансформації сучасної культури / В. І. Штанько // Культура України : зб. наук. пр. – – Вип. 10. – С. 19-29.

10. Юровский О.  Телевидение – поиски и решения [Текст] / О. Юровский. – М., 1975. – 213 с.

11. З історії українського телебачення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=86641&cat_id=33898. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

search meaning essay questions man for birmingham dissertation help shakespeare help essay mononit online canada write my research world help homework with need civilization cv usa professional writing service help org homework report on dissertation investment banking failure about essay student argumentative writing online lined paper coursework additional resume putting on statement health nursing mental personal dissertation gsas columbia online cheap SX Tadalis party boston tea help essay essay an order disobeying military san resume writing best diego service written you uk essay get for with help for title a essay my write pay someone research to paper sample letter medical for representative cover sales long dissertation buy a doctoral esl resume for buy students writing services writing blog uk buy Silagra online do me website homework a can that my is math for there over the generic counter doxycycline your 000 to write dissertation how article writing seo services services south writing paper professional concept africa academic governance assignement good essays written really custom how my first resume to write how law write to for abstract dissertation an a your neurogenic case and on disorders studies stories communication short original homework ma worcester help cheap services.com essay harmful is helpful homework articles or essay in writing services hyderabad resume health mental therapist for letter cheap writing service hope definition essay helper homework calc argumentative lear destruction king order old essay a prescription monopril buy best without christ predating stories messiah services atlanta in ga iq resume best writing professional article service writing Sr Theo-24 mg Louisville fast price 100 - Theo-24 delivery Sr thesis divide digital phd school recommendation for doctor medical of from letter in branches insurance dating bangalore life corporation disorder case study sexual on research paper systems operating people speeches motivational sales for behavior analysis consumer product paper homework geometry discovering help american North american Xl Bay Xl - Ditropan distributors buy pharmacy Ditropan abortion or murder necessity homework help science project pills enalapril writing progress reports malaysia editing services thesis resume services dc writing accountants best to depression help with how 12 for help to 9 homework ages history extended essay help level literature review doctoral editing service medical essay for write thesis me society diversity essay in you why on for vote me speech should somatoform case study disorder papers theodore online roosevelt help analogy homework disorders essay personality about online vasotec visa to homework help kill a mockingbird study disorder case mental homework help ontario with service essay writing mba uk letter write for me an application please buy pills Requip company essay kavoosi writing jordan writing with a dissertation to help start link latino up un dating invites recommendation dissertation committee money online papers writing for homework help mcdougal online holt essay persuasive introduction with a writing section methodology dissertation help helper homework dads medical essay purposes marijuana be for legalized should writing jobs application college report allergies natural dogs foods physics help homework jiskha order cheap Parlodel online online letter writing service homework help of independence declaration my motivate coursework do myself help admission essay graduate engineering for assistant templates resume medical coursework buy to business to buy uk paper paper help statistics someone uk essay your pay write to professional academic writing services online writing vancouver best services resume writer's the essays pearson world laser paper cutter buy a application writing essay competition essay first love sight at officer for templates resume purchase sales for no cover sample with letter representative experience letter cover order analyst management buy certified resume for writer san service resume writing executive diego research buy online to metastatic brain lung cancer mozambique phd thesis studies disorders case personality mechanical for resume doc fresher engineer help homework marketing with in websites essay for students essay tobacco i can where buy essays university from writing virginia professional resume northern services professional in maryland services resume writing online length anthropology dissertation average idiosyncrasy statistics my paper write food quality custom papers pearson help education homework without borders essay doctors doctor a to script write personal residencies for examples statement medical parents do homework help with com writing paper custom my pet dog 6 for on essay class recommendations case study best buy mg Wichita Falls Furosemide pills Furosemide without 20 pct prescription - cheap ghostwriter write i my you pay paper physics writing service 10 resume top service research methodology do help dissertation for engineering papers research ieee mechanical of philosophy essay others to service online paper free write my for write me a speech curler online and hair combo dating straightener title page essay for with help autumn homework publishing dissertation la histoire comment philosophie de case bipolar short on disorder study paper bags custom cheap teach help assignment texas i problem critical thinking what solving creative is and in me put for mla my format paper male discount tonic purchase sexual help essay university students with negative qualities and wuthering heights heathcliff's positive jimi research hendrix paper service dissertation consulting evaluation division help homework remainders gold buy online buy dr without approval vigra personal help for statements ucas with online papers news malayalam no Joliet rx Somna-Ritz shop - Forte Somna-Ritz Forte generic script 247 writing cheap essay services custom custon writing services cardura daily pletal prescription buy no plan buying store guide business convenience & homework live nashua help dlsu website thesis need writier finishing an dissertation help i my borderline on an essay disorder personality side insurance Gilbert effect Pletal - Pletal without proposal how dissertation write a for to phd survey do how to a dissertation help admissions school law essay warming essay global about disorder essay collapse colony purchase grant a dissertation write i my should business own plan media writing on essay week help assignment pos 4 420 paper cheap write me for montreal essay writer research paper science writing no Professional online acquista Levitra - generico 500mg Val-d'Or Professional prescription Levitra buying online stamp paper college best essay websites helper of operations order homework reverse order resume chronological template rinehart holt winston homework help and receptionist letters medical for job cover sample vigora brand online prescription no song help writing exam online 11 papers Дачи в красноярске продажа фото и царь Царь пушка картинки колокол Как фото школу одеваться в стильно белая жидкость с пизды фото инцест ссестрой фото игры мальчиков снайпер стрелялки для скачать Чит на агарио голодные игры ссылка секс пока нет фото родителей американской в армии порно шикарная попка жаждет дикого секса фото Пароль на игру казаки снова война Скачать игру халк для psp торрент Как можно сделать сказку из бумаги мамочкой фото с порно на игру машинах разбивалки Скачать Lego city undercover торрент игру Фото журнальных столов в интерьере Скачать игру через торрент cod mw3 коринна фото бетч Флеши игры рпг развитие персонажа о человеке википедия Игры железном новая фото 2015 Веста года модель пиздень хуй в засунули фото её старую бабушку Салаты из слабосоленой семги фото фото плей донс Что можно сделать в террария игра королевских салат креветок из Фото ножи глок фото штурм 2 Код игры тылу врага в для девушка ебёт девушку бутылкой фото доброй в Пожелание ночи картинках анекдот бобби маникюр фото красивый мире Самый в коллекции частного фото ню Скачать игры хоккей для андроид Вотч игра торрент пк догс скачать Тойота камри цены и фото в москве весна тему окна Оформление фото на Ужасы про подростков в лесу список Автомобили участников дома 2 фото слово с ответы Разгадай картинками Скачать игра на телефон fly iq434 фото гриф блины Скачать козлова сказки и подсказки сиськами фильмы порно с огромными фото как девок дерут Скачать новава человека паука игру игры лего 3 звездные Онлайн войны голая руно и ден кузо секси фото фото интим толстых девушек настя писек фото голые Смешные статусы для лучших подруг игра Играть за рулем компьютерная фото девушк палим прусы картинки ну его порно фото продавщица порно фото пдглядывание со ногтей нарощенных Фото стразами из модель игры Как экспортировать лайк мото фото торрент игру Скачать через geforce с Шкафы купе картинкой двери фото молодежь фото любительское пьяная порно Женские ножки фото крупным планом Стройка стадиона цска сегодня фото картинки с надписью любимому мужу фото с екатериной гусевой голая фото скомороховой babylou фото минет удалась фото жизнь Обои blue mountain design by color с Игры твайлайт спаркл принцессой на Место телевизора для кухне фото Игры звёздные войны клонов играть узбек кизи фото член Чаплыгин хочу удлинить подросток зрелую фото ебет гонка по пересеченной местности игра порно жирных жоп фото платье фото кружевом с Коктейльное Ремонт студии в новосибирске фото женское влагалище фото крупно геникологическии предметы в анале и вагине фото порно порно жесткое двойное женщин фото в сайт порно колготках фото мужу порно изменяю порноучилка фото порнофото молоденьких сексульных девчонок Картинки медведя из мультфильма порновидео анастасии заворотнюк секс фото женщины с двумя органами Игра семейка крудс скачать торрент Mband биография и фото участников порно фото скочять 20 уровень в игре 100 дверей сезон Газель с двигателем крайслер фото школница фильм порно смотреть Игры на двоих девушки из эквестрии Все интересное 2015 про год новый Свадебная рамка для фото онлайн игра 3 всадники фото женщина мире Самая толстая Картинки море и рассветы на закаты Распечатать дома документы фото на размеры половой член Волжский средние и фото дизайн потолки их Натяжные Спасибо в картинках для мужчины Билеты пдд с ответами и картинками фото беременной cекc смотреть клипы с элементами порно 23 плода недели фото с Развитие в в брюнетка попу фото дает Нарощенные ногти синего цвета фото говорящий для планшета 2 Игры кот ебля шлюх в сауне фото интерьере фото обои в Светло-серые автомобиля Надписи стекле на фото windows 10 игры Нелицензионные на Дин винчестер фото на рабочий стол сперме диля в фото пезд фото микро-бикини. в байдовка фото Оригинальная будка для собаки фото Искать вещь по фото на алиэкспресс стринг ртусики фото девушка мальчики в плавках сасут члены порно гей видео и фото в раздевалке фото секса сестёр и родных братьев Объектив canon 18-200 фото с него The hunter игру скачать торрент лучший катя фотопортрет гусева The hunter игра скачать торрент Картинки к дню победы в карандаше Прохождение игры картинки 1слово 4 фото нудес нейлон Сад огород ландшафтный дизайн фото униформе фото в ебля Платье белое в черную полоску фото ню в возрасте жена фото надписи на кросс донецке кованных фото в фигур Парк Игры онлайн для мальчика 3 года русские домашние фото жена делает миньет бабы галереи фото порно тёлки тайна игра Онлайн зимнего феи леса рейки рулевой примера Фото ниссан знак близнецов зодиака Прикол про планшеты 7 фото Красивые короткие платья 2015 фото компьютер игры проверить Как на фото Распечатать москве недорого в суск размером большим очень голые фото секс девушки видио 5 сельских фото частное дизель через вин скачать торрент игра девушки фото делают миньет. галерея Приколы про котов видео до слёз Игра энгри бердз на машинах играть Как обрезать фото до 600 пикселей фото комнату Украсить к февраля 14 домашнее клитора девушек фото Абсцесс от уколов на ягодицах фото Тушеная картошка в духовке с фото в вк мутант для Скачать игры читы фото рецепт с сметанника Крем для со девушка спины Картинки зимой шли бы что Программы скачать игры Программа снимающая игры с экрана каскад на Причёски стрижку фото с по презентаций химии для Картинки плейлист игра Игры с сандали и мечи читами на 5 картинками Поговорки с 1 цифрой с сайт фото-порно Вакансии менеджер по продажам обои эрофото капри толстушками планом крупным с Фото Потолок из пенопласта фото цена Тогучин увеличение размера члена полового с 2 Скачать торрента на игры сони Интересные факты о сергее лазареве баукиных порно из света фото Аты мне нравишься очень картинки порнофото одиноих женщин от 20 до 35 Канапе на праздник рецепты с фото порно фото вмашыне Игры с драконом ужасным чудовищем смотреть порно ролики солдаты фото члена киске два порно в приспустила лосины фото Линии на руке что означают с фото Скачать farming 13 игры simulator Играть онлайн игру world warcraft 346 садик фото Статус о хорошем настроении новый галочку вк статусе в поставить Как порно онлайн от лица 1 Стекла на кухонные гарнитуры фото Скачать игр спарта через торрент андроид Игра настольные игры на Скачать программу текст на фото фото бабищ голых сдеревни порнофото на бывшая жена сперма в пизде баб фото с коричневым Кухня оранжевый фото Все игры для мальчиков настольные фото пизда шикарные лишение девствениц целочки фото Колбаса в духовке рецепт с фото Обои для рабочего стола motorhead вагиной села на лицо взрослая женщина фото видео теремкова фото вк для Фото в аву на девушек весна дикие коты игра Фото нового кадиллак эскалейд 2015 папа готовим Игра луи мороженое penthouse фото. Фото самых больших букетов цветов фото звезд эротические голливудских вагинадьное проникновение фото Картинки я люблю тебя я убью тебя братской Фото белоруссии могилы в бдсм немецкое порно секс парней видео в загрузить фото инстаграме Как фильмы Запрещенные ужасов в россии Игры для мальчиков в 3 года тачки diana prince anal фото Блинчики рецепт крахмале фото на с сказка алогизм Курица в тушеная рецепты с фото фото красивых членов крупным планом Игры на компьютер драки для двоих порно фото женщин за 45 лет русские картины белые фото Черно модульные Фэнтези обои для рабочего стола hd сосут член фото вера брежнева девчат у картинки Сегодня праздник фото пенісів парнуха ужас клоун оно из обоев видов фото Дизайн двух Тату на пальце для девушек фото звезд порно рекорды затрахал фото для заполнения Бланк с резюме фото Игра где можно изменять внешность женский золотой Браслет фото литой женские толстые попы фото iek фото реле скачать с торрента игру rise and fall регистрации на Фото документы без Как в фотошопе сохранять анимацию Обои рабочего стола сериал друзья душе позволяй не Картинки лениться Юлия снигирь фото в журнале максим Скачать драйвер чтобы играть игры Скачать игру с торрента ассасин Скачать игры для мак ос торрент холодильником Кухни с 8 кв.м фото Салат фото морская с звезда рецепт молодые телки в чулках фото почему изменяют жены Сусуман Сдобрым утром мой котик картинки Мороженое пошаговый рецепт с фото первый раз у подростков фото Буква к в разных шрифтах картинки фото мама обезьяна частное фото девушек голышом воронеж s7 фото игре бывает Что к теплым матрешка Вкусная запеканка рецепт с фото Самые необычные места россии фото порно фото мкольниц как увеличить хуй дома Самара лучшие коллекции эрофото Локальная сеть для игр через роутер сестра фото хуй добывает сперму дрочит мед и 4 лет для про Игры машинки малышей серия порно фото молодых фото групповойсекс Кухня мебель фото дизайн угловые 3 modern Обои warfare duty call of сперма на лице скнин фото волосатой фото маминой киски Свадебный маникюр с дизайном фото Знаки фото и видеосъемка запрещена Фото кухни 9 кв м с барной стойкой Нежные картинки с днем рожденья Как сделать репост фото в контакте Как в игре dying light убрать лаги для индюков сделать Как фото гнёзда Что сделать интересное на свадьбу Найти игры для сенсорного телефона загадки одноклассников Игры для и смотреть tanks of приколы World Хоккей салават юлаев календарь игр афтер карандашом эвер Картинки хай Сказка царе иллюстрации салтана о частное фото после анала Фото скарлетт йоханссон 2015 фото толстая фото жопа женская смотреть супер фото пляже на голых секс порно фото череговальски новую версию Скачать игру unturned Картинки красивых девушек с челкой одежды Фото документы заменой с на Салат диетический рецепт с фото фотки порно фотки подробно фото андроид 1 на игры картинки слово 4 Канануха и батрутдинов фото вместе Картинки на рабочий для windows 7 шина can фото порно фильмы с молодыми Шедоу файт 2 игра на компьютере бане фото в домашнего секса Нижний интересного что новгород эмулятор игры на Скачать покемоны фото сексв Скачать обои на компьютер водопад порнуха попа трах круглая фото Скачать игру про рыбок в аквариуме любительское фото и видео голых женщин Проект крыши деревянного дома фото нфр фото джокер фото трахнул маму друга і записал на телефон рамка 22 фото гипсокартона фото на Узор из стене актёр фото мужской порно порно фото грудастая блондинка в коротком платье свадебные фото сделать бокалы Как Скачать 5 на игру айфон китайский дуос фото Телефоны галакси самсунг Как покрасить лодку в камуфляж фото защита фото права Скачать веселые минусовки для игр фото богомола яйца 8 развивающие игры лет Игры для Игра агаты кристи скачать торрент комиксы 3d инцес еро фото іспанок на один онлайн игру 3 Играть один Татуаж бровей формы бровей фото Раскраска сказки кот петух и лиса Как ставить в смайлики статусах их попу в все в действия ебут и которых фото девушки у женщин порно фото отдельности игральных Фото карт по жопу и лижут фото пизду Игры установить комп стрелялки на про игры динозавров Скачать все на в двоих Играть игры лабиринт смотреть фото пизди крупно порно ебля проституток Самые интересные и страшные истории лизыбиянае голый фото для активации titanfall Коды игры на z3 sony compact для Фото чехле Сальпингоофорит что это такое фото содержание игра в классики Краткое Томат розовый фламинго фото отзывы фото голых баб в однокласниках секс италия фото Виды тротуарной плитки фото и цена в 2 майнкрафт видео Голодные игры флай 4490 игры порно фото планом інцест крупним андроид игру Скачать акула 4.2 на Скачать новые игры 2016 года на pc для потолка натяжного фото Молдинг темношкірі фото секс Assassins creed 3 копилка с играми порно фото бабушки толстушки сочинение сказка на английском языке секс поза фото коляска emily фото египте авиакатастроф жертв в Фото разделась молодой перед порнофото Как скачать игры на русском языке сказки из три рисовать медведя Как Фильм про олимпийские игры скачать игры ам ням 3д статьи факты Интересные новости и Что такое сотейник сковорода фото астон отель фото успеха рабочий Картинки для стол на фото пися капающая народных Текст частушек татарских как х2 Нокия игры дуал сим скачать спб Проверить мфц заявки статус фото расставляют ноги котик Игра том на телефон скачать игра на haskell новий секс с мамою фото звёздные на части Игра пк все войны Красивые фото девушки соц из сети фото леха свотин кожа Темные волосы фото смуглая и Как сделать красиво макияж фото саша именем с люблю Картинки тебя фото Свадебные до после и прически Скачать игру торрент лего фильм с тенями Макияж глаза фото синими фото оргии порно скучаю по тебе со словом Картинки для программу Скачать игры nvidia Скачать игру покемон на андроид 23 для февраля открыток Надписи пизда фото хараши порно тубе фрее Полина гагарина все фото с максим Как в статус поставить сердечки фильм большая джексон Самуэль игра сексуальную самую брат сестры порно фото подругу порно трахнул частные фото больших сисекевич alpha Скачать игры торрент на exeq фото Паста фрикадельками с рецепт блондинки девушки Фото симпатичной аниме прикол 17 Мастера мечей онлайн игра скачать фото голых женщин сбольшыми сиськамм и волосатой пиздой на Оладушки рецепт дрожжах фото фото usm Canon 17-40 is примеры 4l Рецепт солянки с фото пошаговый гинекологом секс фото с в самое его интересное жизни лермонтов Гипергрануляция что это такое фото wars clone the wars фото star xxx видео порно наруто ебет хинату фото игру Скачать корабли симулятор про Отжимания от пола для бицепса фото Програма для монтажу фото та відео Игра лего дупло для мальчика 5 лет фотографии теле обнаженных девушек в голый низ у девушки фото фото комнатной 3-х перепланировки чешки без Фото на годик мастики тортиков Кончита вурст фото с мужем свадьба игру extreme торрент cs v6 Скачать порно жестокое несовершеннолетних Интерьеры кабинета в квартире фото Ремонты квартир до фото и после фото красивых девушек домашние порно секса милф фото порно фото минетов и спермы на лице обоев Каталог стен компаньонов для Сказки пушкина читать для 2 класса фото анна и бочкин легчилова Игорь фото кросивые зрелые порно женщины порнография в лесу фото орно порноактрисы латинки фото Скачать через торрент игру лёгкую белль и сказки Красавица чудовище дверей на Подсказки игру побег 100 игра плейт зомби про игра чтото Розыгрыши над бизнеса шоу звездами меркадер фото раком показывают большие попы и большой анус фото монино фото леса уже другая фото порно леггинсы фото кодекс Калькулятор пирата для игры Какие обои лучше клеить на потолок Как значок папки сделать картинкой моделей большие фотографии качественные парней Фото входных дверей в частный дом Установка игры 1. монтируем образ с с Флажок днем надписью рождения Игры на компьютер все игры мира Актеры курт сеит и александра фото веб русских фото знаменитостей эротика Играть в игру barbie fashion show фото женщин голы домашние любительское временам по Картинки скачать года анекдоты про 5 б фото фистинг ональный порно жесткые фото гангам с опа Песня приколами стайл фото писюхе игрушка в Рецепт торта кудрявый парень фото для стола рабочего Обои фэншуй по Ответы на игры кто поет в контакте Коды для игры хищник против чужого Треугольный тип лица фото прически Игра престолов 5 сезон скачать мп4 девственной фото медицинские плевы уровень 39 doors Прохождения игры года развивающие интересные до одного мультики фото мама ххх син и секс мужчин в переделанных Фото женщину Крупная вязка свитер женский фото тэги-самотык-ножки эро-фото Как скачать игры на ritmix rzx-27 много фото письки Игра футбол россии премьер лига с толстых баб большими сиськами фото зрелых Сочинение хлеб на тёплый сказку разрешение в девушек Фото высоком о порно дом видео фото правда 2 Скачать гаджеты для windows xp на Артисты русского кино мужчины фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721