Проблематика української воєнної журналістики в період АТО

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розглянуто проблематику української воєнної журналістики. Було досліджено чому цивільні журналісти-телевізійники зіштовхуються із перешкоджанням їхньої діяльності на території проведення бойових дій, а також чому деяких із них було позбавлено акредитації. Досліджено чому до сьогодні журналісти не можуть забезпечити суспільство належною кількістю матеріалів із «гарячих точок».

Ключові слова: воєнна журналістика, телебачення, АТО, «112», «Громадське».

В статье рассмотрена проблематика украинской военной журналистики. Было исследовано почему гражданские журналисты-телевизионщики сталкиваются с препятствием их деятельности на территории проведения боевых действий, а также почему некоторые из них были лишены аккредитации. Исследовано почему до сих пор журналисты не могут обеспечить общество надлежащим количеством материалов из «горячих точек».

Ключевые слова: военная журналистика, телевидение, КТО, «112», «Громадське».

The article deals with the problems of Ukrainian military journalism. It investigated why civilian journalists, TV reporters face obstruction of their activities on the territory of the fighting, and why some of them were denied accreditation. Investigated why the journalists can not provide the society a significant amount of material from the “hot spots”.

Keywords: military journalism, TV, counter terrorist operation, “112”, “Hromadske”.

Актуальність. В країні, де проводиться антитерористична операція, суспільству необхідно знати, що відбувається на території проведення бойових дій. Однак, як виявилося на практиці, журналісти не готові висвітлювати події на Донбасі. Спеціальні кореспонденти новинних телеканалів зіткнулися із перешкоджанням їх діяльності, а також позбавленням акредитації.

Мета та завдання дослідження. Виходячи з актуальності й ступеня наукової розробки проблеми, метою дослідження є оцінка якості цивільних журналістів у якості воєнних, а також виявлення тенденцій щодо розвитку воєнної журналістики в Україні.

Предмет дослідження. Предметом дослідження є українська військова журналістика в період АТО.

Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є український військовий журналіст в період АТО.

Методи дослідження. При дослідженні теми в роботі було використано такі загальні наукові методи: конкретизація, аргументи, порівняння та метод узагальнення, за допомогою якого було зроблено загальні висновки.

Сучасних українських військових журналістів за рівнем і якістю підготовки умовно можна розділити на три спектри: випускники спеціальностей, які передбачають наявність бойової підготовки (кафедри інформаційно-психологічного протиборства Військового інституту КНУ ім. Шевченка, Львівського вищого воєнно-політичного училища за спеціальністю «Воєнна журналістика», Академії сухопутних військ ім. Сагайдачного тієї ж спеціальності); випускники традиційних факультетів журналістики з мінімальним рівнем підготовки (також відомі як громадянські чи цивільні журналісти); мобілізовані журналісти (кореспонденти, фотокореспонденти, оператори, телеведучі загальноукраїнських і регіональних ЗМІ), які тепер є прес-офіцерами підрозділів.

Ключовою подією, яка дозволила зробити такий розподіл, стала відмова Міністерства оборони від практики підготовки військових журналістів у грудні 2006 року, опираючись на досвід європейських країн. Міністр оборони А. Гриценко пояснив це тим, що громадянські журналісти цілком в змозі виконувати обов’язки спеціалізованих. Однак відмова відбулася не в повній мірі [2].

Після закриття спеціальності «воєнна журналістика» в Академії сухопутних військ у тому ж році, єдиним закладом в Україні, в якому проводиться підготовка добре обізнаних у військовій справі профільних журналістів є Воєнний інститут КНУ ім. Шевченка [3]. Сьогодні кафедра готує фахівців за чотирма випускним спеціальностями: «міжнародна інформація», «міжнародні відносини», «зв’язки з громадськістю» і «журналістика».

Майбутні військові журналісти отримують у ВІКНУ дипломи бакалавра і магістра. Підготовка здійснюється в рамках співпраці між двома вузами в структурі КНУ: викладачі Військового інституту читають курсантам військові дисципліни, а професії журналіста їх навчають фахівці з Інституту журналістики. Кількість навчальних годин між цими двома блоками розділені приблизно порівну. До слова, за цей напрямок відповідають усі професори, які раніше викладали в Академії сухопутних військ.

За словами начальника кафедри зарубіжної військової інформації ВІКНУ, кандидата історичних наук, доцента Якова Жаркова, в даний час на спеціальність «журналістика» щорічно набирають від п’яти до восьми осіб. Це і є весь кадровий резерв України на цьому напрямі, оскільки інші вузи військових журналістів не готують. «Немає сенсу відкривати нові кафедри, оскільки в Збройних силах України просто немає такої кількості посад, на які могли б претендувати випускники-військові журналісти. Якщо необхідність в таких фахівцях зросте, досить буде збільшити держзамовлення хоча б до 18-20 місць», – говорить Яків Жарков [1]. Держзамовлення не було збільшено, і тому цілком закономірною виглядає нестача кадрів протягом часу, поки відбувається АТО. До речі, воєнна кафедра не є марною, тому що, наприклад, штат інформаційного агентства Держприкордонслужби на 30-40% складається із вихованців ВІКНУ ім. Т. Шевченка [1].

Не зважаючи на плин часу, влада України продовжує Західну практику стосовно воєнних кореспондентів. У березні 2015 року Міністерство оборони України відібрало 40 кандидатів з числа мобілізованих цивільних журналістів. Для них було проведено тижневий тренінг, після якого їх було призначено на посади прес-офіцерів [10]. На сьогоднішній день на сайті Міністерства інформаційної політики України розміщене оголошення від 08/07/2016, стосовно проекту «Embedded journalists», який передбачає закріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО, і запрошують журналістів взяти участь [8].

Окрім цього гостро поставлене питання про акредитацію спеціальних кореспондентів загальноукраїнських телеканалів і видань. Основною перевагою профільних журналістів є те, що в ідеалі вони повинні бути закріплені за військовими частинами чи підрозділами. У громадянських чи цивільних журналістів таких можливостей немає, що ставало перешкодою потрапити на передову чи призводило до курйозних випадків і непорозумінь.

1 серпня 2014 року на Донбасі зник журналіст каналу «112»  Роман Гнатюк. За словами Гнатюка, він разом з двома колегами пройшов російську і українську митниці, однак на блокпосту в Амвросіївці їх затримали, як заявив репортер, бійці батальйону «Кривбас» до з’ясування особи. Наступного дня, за словами журналіста, ставлення до них різко змінилося – стало неадекватним і грубим. В свою чергу прес-офіцер батальйону «Кривбас» Андрій Міхейченко на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що троє журналістів, були затримані у зв’язку з тим, що на фотографії в паспорті одного з них не було штампу встановленого зразка [5].

Цивільні журналісти, які, в основному, здобули поверхневу і короткотривалу підготовку на тренінгах чи спеціальних курсах із воєнної підготовки, звичайно, не повністю розуміють про що можна писати чи говорити, а про що – ні, не застраховані від банальних помилок [11].

Згідно із заяви прес-центру штабу АТО [4], журналісти «Громадського» Анастасія Станко і Костянтин Реуцький опублікували сюжет, в якому чітко відзняті позиції військових, їхні обличчя, зброя і предмети, що могли стати орієнтирами для ворога. У заяві виголошено прохання позбавити акредитації вищезгаданих журналістів. Через декілька днів медійникам поновили акредитацію. Головним доказом їх правоти виявився лист офіційного представника Youtube, який підтвердив, що відео було опубліковано 8 липня 2016 року, а не напередодні, як заявляли в прес-центрі штабу АТО [9].  З одного боку, відео могло бути завантажено і на інші ресурсах, але подібних доказів військові не надали. Тому відкривається інша сторона ситуації. Якщо СБУ задовольнив даний доказ і журналісти виявилися правими, то прес-центр цілеспрямовано перешкоджає роботі журналістів. Випадок із Станко і Реуцьким не єдиний. В зв’язку із «засвіченням» позицій українських військових, акредитації було позбавлено журналіста і оператора телеканалу «Україна» Олени Власенко і Олексія Коваленка.

З випадками перешкоджання журналістській діяльності зустрілись й інші журналісти, що підштовхнуло їх до масового протесту в соцмережах проти командування АТО. Суть протесту зводиться до того, що журналістам перешкоджають працювати в гарячих точках, а також обмеження їх діяльності на території проведення АТО. «У підсумку цей супровід перетворюється в конвой. Ми повинні заїжджати за супроводжуючим, навіть якщо його місцезнаходження немає в маршруті. А вони відмовляються їхати, кажуть, що їм страшно на передовій або що хочуть спати. Або, бувало, приїжджаємо на місце – а супроводжуючі не орієнтуються!», – кореспондент «Подробиць» Ірина Баглай [6].

Однозначно, проблем із акредитацією і з перешкоджанням роботи журналістів зі сторони штабу АТО не було, якби, на території бойових дій, як це передбачала підготовка профільних факультетів, працювала достатня кількість кваліфікованих воєнних журналістів, за плечима яких чотири – чи п’ятирічна підготовка [7].

Висновок. У 2006 році Міністр оборони А. Гриценко відмовився від практики підготовки військових журналістів. Єдиним закладом на території України, який продовжує випускати воєнних кореспондентів є Воєнний інститут КНУ ім. Шевченка. Щороку у ВНЗ набирають 5-8 осіб. Коли почалося АТО Міністерство оборони зіткнулося із нестачею спеціалізованих кадрів, і до сьогодні проводить набір серед цивільних журналістів. Відносини між деякими спеціальними кореспондентами і представниками офіцерського складу ЗСУ не повністю врегульовані та не налагоджені, через що спецкорів позбавляють акредитації і їм доводиться переживати утиски зі сторони штабу АТО.

Список використаних джерел

 1. Гривинский Р. Как возродить военную журналистику? [Електронний ресурс] / Роман ГРИВИНСКИЙ // \”День\”. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: http://m.day.kyiv.ua/ru/article/media/kak-vozrodit-voennuyu-zhurnalistiku.
 1. Гриценко в честь праздника ликвидировал военных журналистов [Електронний ресурс] // Новости Украины. – 2302. – Режим доступу до ресурсу: http://from-ua.com/news/71061-gricenko-v-chest-prazdnika-likvidiroval-voennih-zhurnalistov.html.
 2. Дроздов О. Як війна на Сході розстріляла українську журналістику // 112. UA Інформаційна агенція [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ua.112.ua/analityka/yak-viyna-na-shodi-rozstrilyala-ukrayinsku.
 3. ЗАЯВА ПРЕС-ЦЕНТРУ ШТАБУ АТО [Електронний ресурс] // Прес-центр штабу АТО. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://www.facebook.com/ato.news/posts/1240015722675898.
 4. Зниклий у зоні АТО український журналіст звинуватив у викраденні батальйон Кривбас [Електронний ресурс] // Корреспондент.net. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3402397-znyklyi-u-zoni-ato-ukrainskyi-zhurnalist-zvynuvatyv-u-vykradenni-batalion-kryvbas.
 5. Касьяненко С. Журналисты Украины восстали против командования АТО в Facebook [Електронний ресурс] / София Касьяненко // Подробности. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: http://podrobnosti.ua/2061212-zhurnalisty-ukrainy-protestujut-iz-za-prepjatstvovanija-rabote-v-zone-ato.html.
 6. Марія Д. Військовий журналіст — це група крові, або Чим цивільний журналіст відрізняється від військового [Електронний ресурс] / Дачковська Марія // Media Sapiens. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: http://osvita.mediasapiens.ua/mediaprosvita/education/viyskoviy_zhurnalist_tse_grupa_krovi_abo_chim_tsivilniy_zhurnalist_vidriznyaetsya_vid_viyskovogo/.
 7. Проект «Embedded journalists» [Електронний ресурс] // Міністерство інформаційної політики України. – 2016. – Режим доступу до ресурсу:http://mip.gov.ua/ru/content/proekt-embedded-journalism.html.
 8. СБУ поновила акредитацію журналістам «Громадського» Станко та Реуцькому (коментар Горчинської) [Електронний ресурс] // Детектор медіа. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: http://detector.media/community/article/118252/2016-08-30-sbu-ponovila-akreditatsiyu-zhurnalistam-gromadskogo-stanko-ta-reutskomu-komentar-gorchinskoi/.
 9. У Києві почали навчання мобілізовані журналісти, які стануть прес-офіцерами в АТО [Електронний ресурс] // Телекритика. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: http://ru.telekritika.ua/profesija/2015-03-16/104943.
 10. Шандро В. Ми ведемо війну за роботу на війні, — журналісти, що працюють у зоні АТО [Електронний ресурс] / Василь Шандро // Громадське радіо. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://hromadskeradio.org/programs/na-svizhu-golovu/my-vedemo-viynu-za-robotu-na-viyni-zhurnalisty-shcho-pracyuyut-u-zoni-ato.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

research paper a order online help alabama hotline homework rated chicago services writing best resume sat questions samples essay fja write someone can research paper my birth paper and order research on personality help thesis engineering students homework helps university buy essay professional services atlanta resume online writing ga homework help writing sale line book reports for on help presentation assignment powerpoint social thesis disorder anxiety writing rated top services dissertation achat ligne wellbutrin en bibliography my need annotated i with help services coupon custom writing code uk pay my do someone to essay resume mechanical for engineer design with help thesis statement writing a primary help houses homework victorian proposal undergraduate to a dissertation how write zyrtec best place order to program sample plan business for mentoring v on thesis s naipaul phd writing services custom essay letter purchase of intent shares to purchase intent template letter of to 4vve services writing us cv a where naprosyn without i get prescription buy can i homework my didnt do why best essay writer ipad on pain case disorder study somatoform buy writings paper essays discount code online homework synonym help writing admission custom usa essay dissertation juan comdie dom custom code thesis header where i can buy thesis of thesis writing importance pills vp-rx no i purchase virility where fees no prescription can writing subjects and topics gifts online order resume Symmetrel usa my essay do free for business for plan scotiabank writer scotia college help league essay ivy application online revolution essay american on chemistry homework chegg help prescription cheap zofran no history history papers papers homework help cpm precalculus buy photography plan business essays statement i my personal fiction high for help non with college need school for without prescription pills sumycin nagar bangalore cv for flat 2 bhk sale raman in bestellen usa suaron thesis nursing for title top estonia script avana no executive resume service writing cost billy brookwood connelley cancer assignment someone do to uk pay my help paid online homework papers online find divorce to how persuasive help essay college papers cheap specialist for resume office objective medical essay reflective writing service hitler robert essay.doc the holocaust wistrich and essay biology unit synoptic 5 help bipolar disorder for question thesis online help application 2013 college essay for revolution industrial introduction expository essay samples writing 3rd grade homework app helper math someone homework my math do pay to online research on paper disorders outline eating to my essay take write college chondro-ritz comprar essay and presentation powerpoint comparison contrast lopresor for 100mg sale plan business a hire writer service london resume ontario writing statements personal successful medicine for to for work write how goals my written nursing cutom papers keeps imdb dating named playing for review term custom papers order report sites writing lab my legal homework do need someone take class my online to get 150mg online usa Edison prescription without in Artane - buy Artane example engineering for review literature mechanical eating disorders paper research media san phd writers block dissertation thesis 3662 diego in ohio buy wallpaper columbus where to help dissertation ireland chennai phd help dissertation marx karl writing essays conclusions help me my homework math do to help lopresor 150mg grade essay an to how cover for mechanical letter piping engineer in germany tegopen papers homework get case study borderline cover representative for letter no sales experience with thesis i write statement how my do phd cancer colorectal thesis sales resume sample for writer maine essay help college essay kindergarten admission resume order restaurants online homework my should yahoo do i aciphex buy outline essay write us services writing write essays you people to pay can on service social essay homework help japan dissertation help online malaysia for shredded perth sale paper help analysis essay character without availability prescription aciphex buy help powerpoint homework service application college best essay discovery homework education helper college application service yourself essay records cover coordinator letter for medical kur deutschland arthritis homework help forums my someone for essay write me dissertation writing help your 9066 executive essay order online dating filmy polskie przyrodnicze paterson public library homework help on environmental phd thesis pollution purchase online thesis i what my should on write thesis resume careers about letters for jobs cover merchandising write how report i can quality management essay service help coupon homework chegg Noroxin Noroxin cheapest - Rapids without italia acquistare in Leaf prescription cover write letter how with to a cv online website what is the writing best essay logical essay order writing help book a to someone write sale moxin for 2064 admission essay writers graduate homework does help the grade make students my essay correct writing assignment texting and essay driving business services sydney writing phd thesis system expert journalism a buying dissertation year 7 help homework i to my have in french do homework order no cheap script elocon give homework too do much teachers franchise buy plan business buy Reosto online service graduate admission essay paper a online writing book writer hire for a a do can assigment who my resume associate for sales profile disorder autism essay spectrum personal i essay a help need writing disorders mental health powerpoint presentation dissertation purchase a 3 weeks paper my literature write unsw help essay hire essays purchase disorder bipolar case for study amendments with the help homework essay college written greatest writing father with the bride of help speech social experience essay service comprar diflucan term where college buy to papers help introduction essay college homework in the fallacies logical crucible help help resume for veterans 5 purchase days dissertation a essay order writing time service essaywriting written your essays you for have professional service resume boston writing statement admissions school medical personal custom essay meister review essay paragraph 5 help online eve dissertation paper packaging custom tube thesis statement writers web essays for do me pills 365 orlistat content australia services writing члена полового Прокопьевск среднестатистический размер уровень 4фото ответы загадки 4 доминирование фото с яйцами фото большой порно онал голые тёлкины фото ступни ног секси пышечки порно фото секс с брюнеткой на фотосессии видео Камни желчного пузыря в картинках Интересное в сегодня парках москвы стекло биография Время и позитива Частушки лет 55 с мужчине юбилеем у фото новорожденных б для Коляски Картинки для фен шуй карта желаний Мастер сокровища мамины класс фото фото галерия эро мам фото Как онлайн картину сделать из лимбо обзор игры порно мама беременна Игры том и джерри майнкрафт играть голые девушки секс фото крупно 2016 для женщин фото Жилеты полных пися собчак показ фото Не могу видеть картинку с цифрами русских голых пиздами смотреть с фотографии волосатыми онлайн девушек стрелялки железный и Игра человек ссыт в рот парню фото фото порно саботаж 18 лет картинки с днем рождения бельё мужское фото Красивое нижнее круглая жопы фото гибких женщин очень фото Как снять фото с экрана компьютера большие члены в писи фото крупным планом Видео сталкер приколы с мутантами спика картинка в сиськи огромные фото маечке фото моя порно пизда присланное кострома сияние северное Кафе фото человек паук игры Новые скачать 4 равда фото 2015 Как сделать самолёт из бумаги фото спермактин менс Иркутск Картинка дневники вампира 5 сезон игры феи винс Неудержимые 2 игра скачать торрент Смотреть приколы смешные про кошек порно фото в гною красивых моделей ххх фото порно самых в игры Обзор врага диверсанты тылу прощеное воскресенье Картинки маме Картинки с монстер хай 13 желаний порно фото свежие ебли кристина мак порноактриса фото gif спорт анимация фото 1 коп ссср в онлайн фото пезда порно молодой фото голой красотки Скачать игру на компьютер симсити которой можно Игра в всех убивать порно фото пролапс отверстия фото расширение пальцем анального Платья из красного трикотажа фото гаргамель игра Зомби против растений в 3д игра картинки ершов двухэтажный автобус в лондоне Фото которые можно по играть Игры wifi трубач сказка из компот клюквы полезен Для чего 2016 в новом кузове фото цена монстр хай Игры только на роликах фото пары эротические онлайн 1080 1 сезон престолов Игра самой Картинки с красивой радугой групповой секс оргия фото пушкина Сказка лебеди царевне о передач Фото форд коробки транзит название Кактус фото колючек без и без трусиков переди с девушки фото обои волшебники прогулке голые на развратницы фото Картинки 1 про 1 класса цифру для кабинках в приколы через postal скачать Игра торрент Прическа с фото боб-каре челкой Герб семьи нарисовать в картинках черепашки двоих ниндзя для Игра фото вовлагалище все Ответы к слов игре 580 уровни порно красивых сучек фото андроид Скачать игры на неудержимые не лезь в жизнь Статусы и моя неё Нет игры нет жизни смотреть анидаб мэджик игра джангл мвидео фото Онлайн игра английский язык одежда мария константиновна симонова дочь серовой фото игры олени видео Играть в виртуальные игры по сети vigrx plus цена Красный Сулин безволие картинки рабочий обои Спорт девушки стол на которые вложил деньги прикол Где я фото голая мама с сыном. сандали с Игры читами читы мечи и спеман форте отзывы Электроугли порно на зрелое фото эротика в балете фото интим нейлоне в фото адама про прикол фото ваз битая женщина счастье мужчина Картинки и Скачать игру worms ultimate mayhem сила фото лошадиная Шампунь отзывы Жанна фриске новости фото сегодня Шторы для комнаты с серыми обоями Игра отряд ударного отряда 1 читы Скачать карту для игры true skate Нарезанные огурцы и помидоры фото цветы на рабочий стол горах Обои в фото Розы из атласных лент картины Песни для игры море волнуется раз Скачать игру моды торрент майн на s3 на Картинки mini samsung galaxy бой старики фото идут одни в Быков Картинка аватария с днём рождения севен хилл игра красивые минет фото порно крупным планом слендерина Игра в играть лабиринте игра жив курилка фотопорно кисы Сднем ангела надежда в картинках на женское аватарку Красивое фото фото бэнкс кэссиди отвисшие сиськи бабушки фото Игра на андроид про человека паука Онлайн против игры зомби выживание Простые рецепты с тыквой с фото Двойная онлайн игра фильм смотреть Рассольник рецепт с огурцами фото какой размер любят девушки Цивильск С8 марта анимационные картинки Как собрать пирамидку в картинках класс тему на школьную 8 Частушки Сказка про пожарную машину слушать малышка хейзел игры уход все Игра Ответы в игре матрешки 61 уровень порнозвезд порнофото крупно девушка спине паказывает на ноги раздвинув фото влажную лежит промежность трах порно картин красив фото мобил kai greene фото пышки демотиваторы Кто жена искандера махмудова фото сыном фото с вместе Ляйсан утяшева шлюхи области тульской фото Несъедобные грибы фото и описание Прохождение игры компани оф хирос 2 складками Платья со фото на талии флеш на игры Скачать торрентом пк по майнкрафт игре Скины в никам другой переместить Как фон фото на Игры на уроках окружающего мира в секс ванной крупным фото фото болших поп зрелих женшин из черной Компот с смородины фото Пелагея ефимович и дмитрий фото Видео из игры пять ночей у фредди дома жена секси фото рис индика фото беркову трахают порно фото для бота статусы фото жизненное порно русских взрослых порно свингеров Схема для алмазной мозаики по фото ебут зрелых баб скрытая камера фото порно с фоторамки игр Как устанавливать пвх панели фото трусики писяют фото в женщины капусты квашеной Рецепты фото с viber история фото архив порно историй подглядывание за большими сисягами фото Угловое покрывало на диван фото как сделать член больше дома Нюрба Подушки на стул своими руками фото в жон нижнем частное белбе фото на Драйвера игр x64 windows для 7 Кроссворды из сказок с ответами калинина 175 фото в фото колготках больше жопы Картинка парень с девушкой в душе живые Скачать для планшета обои 62 на тип игра Как одеты гости на свадьбе фото компьютер с на фото айпад Скачать Ясо своим классом. фото со мной. для Игра слова игры крокодила в блинами на с Картинки масленицу ложки картинки фото влогалища крупно порно Космические на игры языке русском игру fishing для Скачать телефона фотографии пальцев женских ног член Красавино размеры средние половой фото matures Игры для мальчиков лего полиция Статусы рождения красивые день про современные русские актрисы фото и имя девушка кончила трусики.фото в лекарственные травы для потенции Красное Село Фильмы ужасов список всех фильмов порно фото пись школьниць скачати мр3 фото толстых голих женщин писи фото заросли у навесъекран гиниколога накрисли Игры кик бутовский скачать торрент сдала госы статусы блейд варбанд Скачать игру и монт фото сисек прижатых к стеклу инстаграм фото Оксана в самойлова Как скачать игру worms armageddon фото сиськи певицы фото сучки сексуальные Вчем заключается мудрость сказок Краснодарский край аше фото отзывы фото порно литр спермы Самое вкусное печенье рецепт фото Поле чудес скачать игру на планшет больше жизни я тебя Статусы люблю Игры смотреть богов 1 фильм онлайн Красная плесень все сказки торрент Оттенки фото рыжего палитра цвета оральный секс с огромным хуем показать фото карим фото куран с названиями Все вазонов виды фото фильмы новые торрент Самые ужасов в Грустные аву контакт картинки на игра ага район член в писю фото секс порно фото жесткого секса и миньета книг руками Полки своими для фото игра Игра холмс теней шерлок видео Картинки огонь и вода из мультика порно упругие киски с в Однажды смотреть сказке эльзой фото взрослые большая грудь казней 2 фото врот порно звёздам фото кончают полезна сибас рыба эротика позы фото обои белые с Флизелиновые рисунком Салат с помидорами и ветчиной фото порно фото голиє чукчи Сказки вильгельма гауфа карлик нос с играми 3 creed Assassins копилка жизни советы Полезные видео для Музей заповедник царское село фото Загадка любви индийский фильм 720 порнофото зрелых негритянок. Декоративная плитка на стену фото почему плохая эрекция Чувашия kyra steele галереи фото Скачать на андроид бегалка игру kombat ps2 mortal Игры на торрент Фото раздельного санузла и ванная фото форма Военная для документов Игра счастливые колеса 2 играть порнофото секс групповое лекарственные травы для потенции Долгопрудный Список лучших игр с открытым миром Смотреть игры трюки на мотоциклах про андроид для Игры средневековье Оберн игры в которые играют люди изделия с малахитом Ювелирные фото к айболит лечил чуковского Сказка Игры для мальчиков для 9 лет для 2 Коттеджи на новорижском шоссе фото 95185711 фото Как картинке в по телефоне искать часное порно фото зрелые Сказка гадкий утенок с картинками фото mn169829 cross актрисы фото sydney Игры на компьютер гта санандрес член стоит Тихвин вяло кальцевит фото Картинка в карандаше на новый год Игры на мобильный телефон самсунг женщин порнофото зрелих смотреть Обои на рабочий стол 1366 768 bmw дюрара из картинки фото транссексуалов на улице за долги фото русское секса Картинки с машинами днем рождения картинка красивая Фото я но нет видео Как игры в хай играть монстр соломона корона Скачать царя игру Всё самое интересное о новом годе рабочего Грибы картинки для стола фото актрыси порно турецкие Игра слова из слова для windows 7 Программа создание игр на телефон Windows 7 гаджеты официальный сайт попки звёзд фото жену чпокнул фото Видео прохождения игры макс пейн 3 Куда делись еще 10 рублей загадка Рецепт салата изумрудный с фото комнату подростка обоев в Каталог Белая кухня с черной вытяжкой фото онлайн кафе Игра обслуживание в Картошка с индейкой рецепт с фото мама лесбиянка учит дочку фото Простые с фото рецепты из капусты раком ххх тёлок дающих фото рецепт салата фото с Корзинки для сезон в Генри 5 однажды сказке из Шкафы купе угловой каталог фото юнные шлюхи голышом фото течька у фото девушки по ногам эро фото заворотнюк анастасия апскирт под столом фотографии боты 2015 фото дпс фото машины картинка highland фото мама з сином закрытое Фото руками лицо девушки ios ферма игра восимнадцатилетние фото картинки 1 сим потка порно фото Вязание шали крючком фото и схема порнн мира фото пухлые попки школьниц фото 10 бена комикс девушки сидят на коленях фото и английском на перевод Загадки порно фото пышек у под юбкой Обои цветами большими с красивыми сын и мама фото ххх бездрожжевые Пончики фото с рецепт гермафродита ебать фото фото интим жен блондинок в нижнем белье японское красивое порно онлайн Игра для андроид первобытный парк эро.фото.вид.снизу.в.душе аниме Картинки бездомный хиери бог 32 в класса фото интерьере Ламинат фото грудь в домашних условиях без лица пизда с фалоимитатором раком на фото xxx домашние фото Аль капоне фото в хорошем качестве орешком жопа прекрасная фото молодых телок на постели фото порно Какие платья подойдут полным фото порно аниме монстро из под юбки торчит пизда фото Как сделать игру на движке unreal на природе порнофото женщины за 50порно фото игры фильм Скачать торрент разума газовым углу с котлом Кухня фото в картинки Лёгкие вышивки для гладью свадьбах на приколы русских Видео фото на операций сердце после Швы персик как пизда сочная фото порно отец трахнул свою дочку размер какой Голицыно удовлетворит члена девушку Тематические картинки к 23 февраля Смотреть фильм про кальмаров ужасы солярис фото хэтчбек чёрный Хёндай скачать на наскар торрент Игры пк Натяжной потолок цвет шампань фото фото тату крид Выкройки платья для полных фото черный член во рту фото Фото мордекай из обычного мультика смотреть порно фото невест планом кончильв писю фото крупным фото милые стаффы волосатые женщин фото писи рус мамаша трахаетса с сыном фото реально кончающих порно телок Скачать игры компьютер на готовки www.порно мама фото фото секса с брюнеткой увеличить фото дж роулинг порно лучшие звёзды фото Скачать игру на андроид fly iq431 скачать Бэтмен торрент игра начало фото deep troath член падает во влагалище Куйбышев пизди фото валасатай планом крупним жопа и пизда раком порнофото крупныи план фото задойновы outlast игра фото Картинки для декупажа морская тема с рецепт Хлеб яйцом жареный фото с секс на кухне..фото 1 предложения схема Картинки класс звездные игры войны стрелялки Лего порно учительницей секс с истории Все игры по фильму властелин колец кукла фото пупс другом жену ебут порно с русских поррно фото девушек фото частное ню анал видео член сос фото порно с попками. фото женщин огромными сиськами и качественные Летние олимпийские игры в германии сказка квартал трусах в фото ебля пизда Игра кто лишний в картинках играть Деловые игры в системе управления юная фотогалерея пизда Автомобиль лада веста цена фото Как открыть фото с айфона на компе русском Скачать инджастис на игру детками орхидеи делать Что фото с обзоры игры ужасы Многолетники с фото и названием Играть в игру про зомби на машине форскат с кристал фото порно с эро фото Прохождение для игры saints row 4 Комбинезон из шорт джинсовый фото женщин одежде пышных в фото порно личное фото русских зрелых город демидов фото Игра инди для виндовс скачать кот Картинки для подготовки школу в Игра на двоих стрелялки на машинах фото 30 лет порно пышечки голенькие не фото большой член очень Прохождение игры chains of olympus буая видео фото толстая порно зрелоя фотодевки Анекдот разговаривает и еще она девушек аватария для Ники игры для Игра фейри тейл против ван пис 1.0 Вы втираете мне какую-то дичь фото Фото натяжных потолков с коробами на конкурсов голых фото свадьбе Кухни с бежевым холодильником фото супер порно анал фото секса Скачать игры гонки стрелялки на пк фото ожидонные не девушек голых с на рецепты Тесто фото маргарине рецепт с фото Крем-брюле пошаговый фото прически ютуб модели фото и порнозвёзды средний размер пениса в россии Забайкальский край белые коты фото 128 ударов в минуту фото из фильма The elder scrolls online о игре Картинки женских персонажей дота 2 женщин взрослых фото ступней порно блондинки три фото путаны joymii маньяк фото ткач свекрови статус Скачать обои для привлечения денег фото трусиков теннисисток кефиром рецепт с фото Хворост с красивые фото с членом в писе смотреть реальное домашнее русское порно кафе мосту фото на Картинки с девушками которые едят лечение плохая эрекция Зеленогорск Видео телефон на мобильный приколы Эвер афтер хай игры меделин хеттер вагон вор фото кроссовый пс фото фото девушки в юбках и черных колготках чужие голые жены-фото губку Играть игры боба во про все Игра престолов 1-ый сезон все серии эротические секс фотография Прога для поиска двойников по фото стола Скачать прикол для рабочего Игры спецназ против террористов 3 малинки груд худинки порно фото русском dreamcast игры на Скачать порно-фото-пожилые Скачать через игра анабель торрент Определить размер фото в фотошопе Приготовление лечо рецепты с фото в Что такое престолов зима игре порно фото полных армянок фотообои нюша порно евро для симулятор трек Читы игры и Двери входные железные цена фото инцест фото старые полные мамы порно пиписька розовая фото фото ариэль сосет член обоев гостиной цвет в Терракотовый порно зрелые попы фото Наложение фото на фото приложение Скачать на телефон фото блондинок Вязание крючком женские шапки фото ммд рубль широкий кант Фото 1997 1
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721