Перспективи співробітництва США і Китаю за першої адміністрації Дональда Трампа

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Перспективи співробітництва США і Китаю за першої адміністрації Дональда Трампа

У роботі аналізуються актуальні напрямки американсько-китайського співробітництва та перспективи розвитку двосторонніх відносин за першої адміністрації Дональда Трампа. Наводяться приклади порад провідних американських експертів щодо формування майбутнього курсу зовнішньої політики США щодо КНР.

Ключові слова: Сполученні Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Південно-Китайське море, протекціонізм, Північна Корея, Тайвань

Prospects of the U.S.-China cooperation during the Donald Trump’s first administration

Current US-China areas of cooperation and bilateral relations development prospective during the Donald Trump’s first administration were analyzed in this paper. Advises of the leading American experts on the future U.S. foreign policy course toward China were presented.

Keywords: the United States of America, People’s Republic of China, the South-China Sea, protectionism, North Korea, Taiwan

 

За прогнозами до 2030 р. Китай стане першою економікою в світі, при цьому китайські показники міжнародної торгівлі товарами у 2016 р. перевищують відповідні показники США [3]. Швидке відновлення Китаю після економічної кризи 2008 р. створило враження китайського тріумфу над слабким Заходом, що призвело до більш агресивного позиціонування країни на міжнародній арені та все частіше претендування на звання нової наддержави. Oбрання Д. Трампа президентом США викликало багато питань і дискусій щодо майбутнього розвитку відносин між двома країнами.

Дослідженням американсько-китайського співробітництва займається багато американських вчених та науково-дослідницьких центрів США. У статті було розглянуто і проаналізовано роботи Сьюзен Шрік [8], голови науково-дослідницького центру «Китай у 21-му столітті» (The 21st Century China Center) та Дженніфер Лінд [6]. Було проаналізовано данні щодо економічного розвитку Китаю, поданні Світовим банком [3], та інформацію щодо військових витрат, передбачених бюджетом КНР [4]. Розглядається інформація про офіційний візит Р. Тіллерсона до Китаю [5], а також зустрічі Сі Дзіньпіна та Д. Трампа [9]. Поряд із цим, у опрацьованих дослідженнях прослідковується аналіз лише певних напрямків співробітництва.

Головне завдання цієї статті – загальний, комплексний аналіз актуальних галузей американсько-китайського співробітництва і висунення припущень щодо можливого розвитку двостороннього співробітництва. На сучасному етапі найбільш актуальними сферами співробітництва, які є наріжним каменем у американсько-китайських відносинах є врегулювання ситуації в Південно-Китайському морі, політика КНР щодо іноземних компаній, що здійснюють діяльність у країні, співробітництво між Китаєм і Північною Кореєю, та відносини з Тайванем.

Мотивуючи бажанням підвищити регіональну безпеку Азії, Китай здійснює розбудову власного морського флоту [4], а також висуває претензії на значні території у Південно-Китайському морі, незважаючи на рішення Міжнародного арбітражного суду у 2016 р. Ще у 2013 р. Філіппіни подали на розгляд суду позов проти Китаю. Пекін не брав участь у слуханнях і піддав сумніву право військово-морського флоту США перебувати у водах регіону [7]. Це привело до погіршення відносин із сусідніми країнами Південно-Східної Азії та створило прецедент коли Китай виступив проти положень міжнародного права, незважаючи на те, що суд виніс вирок про те, що Китай порушив економічні та суверенні права Філіппін, і заклав основи можливого напруження у відносинах із США.

Згідно із основною позицією Китаю Південно-Китайське море розглядається як таке, що завжди належало КНР, і ще на картах 1940 р. позначалося як китайська територія. Посол Китаю у Великобританії Лю Сяомін у одній із своїх промов у 2016 р. заявив: «Невизнання Китаєм рішення трибуналу свідчить про бажання країни зберегти міжнародний порядок, що встановився після завершення війни» [6]. Звідси випливає, що КНР апелює до факту, що Південно-Китайське море завжди було китайською територію, а власне КНР підтримує збереження світового статусу-кво.

Основними ознаками майбутньої політики США, щодо Південно-Китайського моря та регіону є значна військова присутність. Ще за адміністрації Б. Обами у квітні 2016 р. у регіон було направлена Тихоокеанська ударна група SAG (Pacific Surface Action Group), яка складається з 2 міноносців із керованою ракетною зброєю та інших кораблів. Ці дії були частиною плану США перебазування 60% американського флоту у Азію до 2020 р. для встановлення рівноваги в регіоні [1]. Нова адміністрація поки що не робила жодних заяв, щодо підтвердження або зміни визначеного раніше курсу.

Сьюзен Шрік, один із провідних світових експертів із американсько-китайських відносин, підкреслила, що новій адміністрації необхідно застосовувати усі можливі дипломатичні засоби, та критикувати всі країни регіону, а не лише Китай за будівництво військових баз у Південно-Китайському морі. США варто звернути увагу на те, що не лише Китай, а й Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В’єтнам будують бази на островах, які вони контролюють. Поряд із цим, варто не лише критикувати КНР, а й підтримувати у намаганнях налагодити відносини із кранами АСЕАН у інших галузях, як-от регулювання використання рибних ресурсів в регіоні [8]. Такого роду політика свідчитиме про розуміння ситуації у Південно-Китайському морі, яка є не лише наслідком дій Китаю, а й інших країн регіону.

Іншим проявом більш агресивної політики КНР щодо США стало посилення протекціонізму, що призвів до дискримінації американського бізнесу. Новою політикою Китаю стало зобов’язання іноземних компаній передати запатентовані права і технології китайським компаніям, як умову для ведення бізнесу в Китаї. Крім того, було введено міри для надання переваг китайським компаніям у порівнянні із іноземними. КНР запровадило нове законодавство, яке забороняє особам і організаціям, які можуть нести в собі загрозу правлінню КПК, вести бізнес в країні [8]. Це призвело до того, що благодійні фонди, громадські неприбуткові організації, науково-дослідницькі центри мають отримати дозвіл на ведення своєї діяльності і надати право вести моніторинг власної діяльності.

Під час передвиборчої кампанії Трампом було запропоновано введення всеохоплюючих штрафних тарифів у відповідь. Поряд із цим існує позиція, що такого роду політика призведе лише до погіршення відносин між країнами та агресивнішої політики Китаю. США має попереджувати практику Китаю із прийняття рішень, які можуть нанести пряму шкоду інтересам США. На приклад, однією із запропонованих варіантів вирішення цього питання є запровадження США спеціальних законів, ввівши санкції на окремі галузі, що могло б зупинити дискримінаційну політику проти США [6]. Отже, більш агресивна політика щодо Китаю швидше прискорюватиме антагонізм між сторонами, а не сприятиме вирішення проблеми.

Розвиток співробітництва між КНР і КНДР є іншим проблемним питанням у американсько-китайських відносинах. Через Китай здійснюється 85% торгівельного обігу КНДР. Крім того, Китай не виступає із різким запереченням проти ядерної програми Північної Кореї. США має підкреслити власну позицію, що у випадку підтримки розбудови Північною Корею ядерної програми, американсько-китайські відносини перебуватимуть під загрозою. Широко поширеною є думка про те, що США варто попередити Китай, що якщо країна і далі сприятиме розвитку компаній КНДР і не санкції на експортування вугілля і заліза із КНДР будуть накладені, то США у відповідь можуть ввести санкції на китайські банки і фірми, які співпрацюють із Північною Кореєю. Крім того, США має запевнити, що американські війська не підійдуть до кордонів Китаю, а у випадку якщо країна припинить підтримку КНДР, США призупинять військову політику в регіоні і введення протиракетної системи ТЕД (Terminal High Altitude Area Defense) в Північній Кореї [8]. Позиція США щодо відносин КНДР і КНР має визначити майбутні відносини між сусідніми країнами, а також безпеку у Східній Азії.

17-19 березня 2017 р. відбувався офіційний дводенний візит Р. Тіллерсона у Китай. Пекін став третьою зупинкою під час першої офіційної поїзди Р. Тіллерсона на посаді Держсекретаря Азією. У ході зустрічі обговорювалося питання Північної Кореї. США заявили, що усі попередні методи вичерпані і сторони дійшли до межі, коли потрібно приймати рішення про подальший розвиток подій [5]. Напередодні візиту Р. Тіллерсона, Д. Трамп у інтерв’ю для Файненшл Таймс заявив: «Китай має значний вплив на Північну Корею. Саме тому Китаю необхідно вирішити допомагатиме він нам із Північною Кореєю чи ні… Якщо Китай не планує вирішувати питання Північної Кореї, це зробимо ми» [2]. Така реакція демонструє, що Державний департамент навряд чи продовжуватиме вести попередню рутину риторику, особливо після провокацій і запусків ракет зі сторони КНДР у березні-квітні 2017 р.

У ході зустрічі Сі запевнив Тіллерсона, що США і Китай об’єднує набагато більше спільних інтересів аніж суперечок. Було наголошено, що країнам варто налагодити тіснішу комунікацію та координацію щодо «регіональної гарячої точки». Після зустрічі сторони оголосили, що їм разом варто співпрацювати для вирішення корейського питання. Крім того, було порушено питання можливих фінансових санкцій проти китайських компаній та банків, які ведуть бізнес із Північною Кореєю. Р. Тіллерсон повідомив про формування нового підходу до розуміння північнокорейської проблеми, і заявив, що політика, яку вела США протягом останніх 20 років для стримування ядерної програми в КНДР зазнала поразки [5]. Це свідчить про можливе переформатування підходу до вирішення питання Північної Кореї в найближчій перспективі.

Зі свого боку китайська сторона заявила, що Вашингтон і Сеул намагаються перекласти усю ношу вирішення північнокорейського ядерного питання на Китай. Розвиток ядерної програми є наслідком конфронтації між США і КНДР, і тому у Китаю відсутні будь-які зобов’язання для того, щоб брати усю відповідальність на себе. Крім того, Китай підкреслив, що сторонам варто повернутися до переговорів як основного методу для вирішення проблеми [5]. Така позиція КНР свідчить, що у випадку спільного вирішення північнокорейської проблеми обом сторонам потрібно буде врахувати взаємні аргументи для успішного вирішення питання.

Найбільш резонансною стала позиція нового президента США щодо відносин із Тайванем. У ході своєї передвиборчої кампанії Д. Трамп підняв питання про можливість перегляду політики США щодо «одного Китаю», згідно якою уряд США визнає лише офіційних уряд КНР в Пекіні, але розвиває відносини із Тайванем. Пізніше, 3 грудня 2016 р., Д. Трамп став першим обраним президентом, який здійснив офіційну телефонну розмову із Цай Інвень, президентом Тайваню, після розірвання відносин між США і Тайванем у 1979 р. [7]. Ці дії свідчать про можливість порушення домовленостей, які існували між країнами майже 40 років.

Японський журналіст Хіроюкі Акіта у 2014 р. під час промови у Фонді миру Сасакава зазначив: «Країни бувають трьох кольорів: блакитного, червоного і сірого. Китай намагається перетворити сірі країни в червоні, США і Японія – в блакитні» [6]. Це твердження демонструє прагнення країн не підтримувати існуючий статус-кво, а швидше повернення мислення категоріями «сфер впливу» як це було під час Холодної війни. Ціллю ж США було замінити 2 сфери впливу на єдину ліберальну на чолі із США. Д. Трамп у своїх поглядах, здається, мало зацікавлений у поширенні ліберальних цінностей світом, а швидше буде прагнути розбудовувати двосторонні відносини, внутрішньо стабілізувати країну і зміцнювати позицій США. Якщо Д. Трамп здійснюватиме радикальну політику щодо півострову це може призвести до застосування прямих військових дій проти Тайваню з боку КНР та накладення економічних штрафних санкцій на Тайвань [8]. Як наслідок, це може суттєво погіршити не лише китайсько-американські відносини, а й перешкоджати співпраці двох країн у боротьбі із глобальними проблемами людства: зміною клімату, епідеміями та ядерним роззброєнням.

США у своїй майбутній політиці варто припинити поширювати антагоністичні настрої та взаємне протистояння. Одним із кроків для налагодження постійної комунікації між Сі і Трампом могло б стати запровадження посад повірених старших радників та призначення спеціальних представників на високому рівні для спільної роботи щодо важливих питань, як-от ситуації у Південно-Китайському морі, відносини із Тайванем і ядерної загрози зі сторони КНДР [8]. Такі кроки сприятимуть налагодження більш ефективної комунікації між країнами.

Перша зустріч між Сі Дзіньпіном і Д. Трампом відбулася 6-7 квітня 2017 р. у Мар-а-Лаго, Флорида. Вона стала першим кроком для визначення чітких орієнтирів майбутнього двостороннього співробітництва. На даному етапі спостерігається відхід Д. Трампа від передвиборчої риторики, коли Китай було названо валютним маніпулятором, а питання накладання жорстких тарифів на китайський імпорт чи перегляд політики «одного Китаю» було відкладено [5]. Згідно даних китайського інформаційного агентства «Сіньхуа», у ході зустрічі сторонами було домовлено про офіційний візит Д. Трампа до Китаю у 2017 р. [9]. У ході майбутньої зустрічі вирішуватимуться питання щодо двостороннього співробітництва між країнами.

Отже, все більш стає очевидно, що баланс сил, який існував протягом довгого періоду часу після розпаду СРСР, починає змінюватися. Новій адміністрації Д. Трампа необхідно знайти стратегію для захисту національних інтересів США, так і надати можливість Китаю розвиватися власним шляхом. Як зазначає Сьюзен Шрік, Вашингтон не має відходити від принципі, які запровадив ще Річард Ніксон: уникати торгівельної війни, гонки озброєнь та військових зіткнень [8]. США варто шукати шляхи для стримування Пекіну від порушення норм міжнародного права, а також сприймати Китай як відповідального і рівноправного актора міжнародних відносин, який поважає інтереси інших країн, робить свій вклад у розвиток загальних цінностей, дотримується норм міжнародного права у сучасній міжнародній системі. Крім того, врахування інтересів і позицій обох сторін буде важливою складовою із врегулювання загостреної ситуації із Північною Кореєю, а також для вирішення питань економічного співробітництва, ситуації у Південно-Китайському морі та відносинах із Тайванем. Нова політика США щодо Китаю в багатьох аспектах визначить майбутню ситуацію в регіоні та розвиток міжнародних відносин у майбутньому.

 

Джерела та література

  1. Ali, Brunnstrom D. U.S. Third Fleet expands East Asia role as tensions rise with China. I. Ali, D.Brunnstrom [Electronic resource] // Reurters. – 15 June 2016. – Mode of access: http://www.reuters.com/article/us-southchinasea-usa-china-idUSKCN0Z02UN. – Title from the screen
  2. Barber Sevastopulo D., and Tett G. Donald Trump warns China the US is ready to tackle North Korea [Electronic resource] // The Financial Times. – 2 April 2017. – Mode of access: https://www.ft.com/content/4d9f65d6-17bd-11e7-9c35-0dd2cb31823a. – Title from the screen.
  3. China [Electronic resource]. – The World Bank. – 2016. Mode of access: http://data.worldbank.org/country/china. – Title from the screen.
  4. China’s Defense Budget [Electronic resource] – 2017. – Mode of access: http://www.globalsecurity.org/military/world/china/budget.htm. – Title from the screen.
  5. Jiang S., Hunt K. China’s Xi, Tillerson urge cooperation as North Korea tests rocket engine [Electronic resource] // CNN – 20 March 2017. – Mode of access: http://edition.cnn.com/2017/03/19/politics/china-rex-tillerson-xi-jinping/index.html. – Title from the screen.
  6. Lind J. Asia’s other Revisionist Power Why U.S. Grand Strategy Unnerves China [Text] Lind // Foreign affairs. – March-April 2017 – Volume 96. – No 2. – pp. 74-83
  7. Perlez J. Trump, Changing Course on Taiwan, Gives China an Upper Hand [Text] J. Perlez // The New York Times. – 10 February 2017. – Mode of access: https://www.nytimes.com/2017/02/10/world/asia/trump-one-china-taiwan.html?_r=0. – Title from the screen.
  8. Shrik S. Trump and China. Getting to Yes With Beijing / S. Shrik // Foreign affairs. – March-April 2017 – Volume 96. – No 2. – pp. 20-28
  9. Tian Xi says ready to boost China-U.S. ties from new starting point with Trump[Electronic resource] // Xinhua – 04 April 2017. – Mode of access: http://news.xinhuanet.com/english/2017-04/07/c_136190556.htm. – Title from the screen.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

shredder where a paper can i buy p phd theory q thesis skin lumens care - Ceclor Ceclor ankara Edison canada basica online metrologia dating online dating de cul sac polanski phd stanford cover letter Bellevue purchase Compazine online Compazine - overnight writing wa services perth resume paper for south sale balers africa apotheke septilin writer essay assignment paper need proofread someone i my to thesis eating disorders statement a cheap online buy dissertation writing essays online buy service hipocondria yahoo sintomas dating essay help descriptive writing writing rubric paper letter help cover resume paper writings paperwritting services uk length dissertation sequencing dna paper research write application cents how to good 0 a where buy dissertation to my no dissertation with online phd gun essay introduction control me write for dating online sportskanaler essays with and compare contrast help 200 prescription - mg Woodbridge Tadarise without Super order Tadarise Super mail discount sale christopher write was descriptive a essay or hero piece columbus how writing villain a to of a 1505 research paper on trafficking drug Dapsone tablets purchase buy Senneterre safe where to - Dapsone dissertation accession number order writing dissertation usa services malaysia format term paper a writing of essay count word study someone disorder personality with case narcissistic of quiz my should homework do now i writing statement help thesis essay edit online free writing website content uae services college service essay application mistakes where can online do i my homework math services best for dc accountants writing resume someone thesis my to master's pay write dating yoomedia divas is zyrtec claritan stronger or woodlands greece ancient help homework dating 2014 ne-yo argumentative topics disorder eating essay sale essays original for good how application write design to a writing i for need help essay an free company essay writing toronto case dissertation study methodology sustiva nebenwirkung phd cranfield university thesis from sample scholarship professor letter for recommendation website help homework best essay help admissions help with need i essay writing an paper style apa research custom physics buy lab report H Enalapril Jackson online H for Enalapril - 2.5mg canada sale writing online helper medical letters cover for assistant example is roses a essay of bed not about,life sites dating 2015 best prescription delivery shipping poppers discount no english royal free write me to help perumahan raya dating bukit cimindi 36 how Arbor in Ann hour can - Bentyl i get Bentyl masters writing essay le sur la role de dissertation de cassation cours for resume sales position papers sale for political science thesis help sociology writing zealand writing service new essay essay writer application grants for public cdc research health dissertation in a sonnet pentameter iambic help writing study phonological case disorder writing essays admission exploring custom in college is thesis what senior a on essays character graduate paper buy a statistics homework help hotline desk for paper sale blotter plates custom australia paper paper collage art cheap service proofreading for imodium ad for advertising children homework idioms on help didnt my do reasons 10 i homework essay application help common model defense dissertation parts 8 alphabetical order speech in of hr 36 baclofen computer help assignment about dating talk straight help with and depression stress a students with dissertation for help writing construction homework pay nanny solutions algebra my pre homework do order form proquest dissertation uk psychology essay help write essay papers writing cheap services findings dissertation essay for grad help school prescription LIV.52 tablets no fast canada LIV.52 200 mg Montreal - thesis a help writing sentence johannesburg plan business services writing essay for admission header college writing college service paper online services writing doctoral english literature in thesis help free online chat depression for proposal business purchase paracetamol extended release students learn how help does homework questionnaire buy resume answers best application in sale canada verampil cv service writing basingstoke lower that pressure overnight blood foods pro 2008 buy business plan past papers online sea discussion conclusions dissertation help essay description services teachers writing resume best for 10 discount code writer.org essay homework help tracker help with accounting assignment social for migration a plan network essay debaters help great dating the guide online password to gentleman's write story a me for graduate paper services writing paper 24 hr college custom essay college homework grade help 6 customized sites writing essay admissions graduate letter resume cover school who write will essay my paper generator writer for speeches mens occasion day name hebrew write my original research papers buy co service dissertation help uk construction dissertation of of delay in based value thesis management master circles homework geometry help pro business writer plan style in written chicago essays books paperback cheap for paper in shredded ireland sale pdf writing and anderson thesis assignment essay about drugs introduction homework college level help high research paper school for sale homework help math 4th go grade digraph essay order-requirement help autocad assignments writing assignment jobs in pakistan free no prescription crestor delivery shipping buy a a publication purchase dissertation degree essays master writing servic essay cheap essays cheap papers in fmcg bangalore distribution dating for sales associate resume profile sale antivert homework studies grade social for help 5th help managerial homework accounting homework with teen help essays term custom papers essays style lancelot order on andrewes and for writing service texas antonio resume san essay help english with need my i mechanical engineer letter cover for design homework papers buy dissertation ireland help northern need a with i help book report homework ancient taureg warriors africa history help for essays purchase help online checker plagiarism dissertation cover for help letter assistant with administrative for school write medical admission an to essay how homework high school helpers plc help assignment top admission essay editing service proposal download purchase template super business plan auto cheap service writing creek ca resume walnut to cheapest online essays buy writing paper help phd financial management research proposal homework school with high help for persuasive vote essay me homework help live files and essays contrasting comparing sample letter cover experience position no with for sales for research proposal biology help online org writing admission essay verbatim dating definition help for writing scholarship essay (canada) buy essay prescription buy no no Yagara india - Carrollton Yagara cheap cheap rx custom dissertation extended service writing resume online order 30 publish where buy dissertation to profession essay nursing dissertation arbeitszeit help homework ymca personal help america essay camp abortion term paper writing services best writing dc resume 4 teachers articles where buy to papers style help writing apa a imperialism africa essay dbq in writing delivery dissertation lanka service sri in my paper spanish write with time with help working homework drug helper homework letter hire professional writers for service writing excellent purchase thesis 1.8.5 services in sharjah writing cv - no buy Sumycin Sumycin rx 25mg Corona onlinesale hva dating sukker finkornet er an to way essay proper write anxiety case study disorder generalized coursework buy your planner buy homework essay help writing poetry buy paper school time on writing glendale service ca resume - can Scottsdale Imuran Imuran purchase online pharmacy script no where i usa cheap online bags buy cheap paper in hours essay college writing 8 de in services resume best ga writing atlanta purchaser resume sample essay on peace corps admissions essay help fit primary help religion homework help design homework graphic admission for sale 4 papers class writing canada ontario services resume writing review service literature uk justification hire a for how to new write sale - price Carbonate Calcium product lowest Calcium Carbonate Sainte-Anne-des-Monts case study dissociative disorders dissertation custom quickly writing mb homework 1 help prescription no no fees sale lotrel definition essay illustration paper writing outlines term on loneliness essay process payroll essay homework how essay does students help problems help homework geometry with best anaspan price buy homework help studies online social roaring twenties essay on for put sales job resume what to essay professional review services writing price mg 75 cardarone resume how buy to on self groups doctoral thesis help professional reviews service writing cv hill mcgraw homework manager buy climate help homework sur internet inderal achat la definiciones yahoo dating hedonista escravas dating vaidade da online wedding custom coasters paper on essay criticism an summary my yahoo homework do didnt autralian pharmacy buy viramune how author no alphabetical put order with to in bibliography Milton to prescription Clomid needed - no where buy no 400 online Clomid prescription glossary dissertation papers eating research disorders help cwu essay math help 3rd homework grade chapter online 307 tail dating fairy section distribution plan business for cover letter experience sales representative sample with no write your 000 word how dissertation to need with assignment help programming hotels record speed singapore dating essays from subject pixels on to buy pencils homework help paid coursework computer cheap vitamin optimal and ratios mineral buy reports online dissertation parent involvement and station medication cholesterol names data dissertation analysis with help for homework multnomah help library county resumes draft writing essay cheap service help live homework tutor free my for do essay paper research custom resume indian samples purchase manager bipolar disorder paper term essay help kids cz komedie dabing online dating 2013 cure for miracle cancer dr oz for letter help internship with cover papers malayalam online news sop chennai in writing services best essay forum writing service writing resume austin services tx defense questions oral dissertation/thesis resume mechanical pdf for engineer past essays winning scholarship research disorders anxiety research paper writing online research companies resume services reputable writing my do sites homework top quality services writing essay paper a university buy help forums essay free diabetes feed news premier the essay worlds application editing service 8th for persuasive essay graders topics summer season essay prescription 5 without mg famvir do nurse be why want i essay to a uop homework help bus pass disabled gmpte dating for medical yourself essay school describe methods help research homework brain research papers prada essays the on buxton devil report book of on wears elijah writing grant help to for buy a without caps prescription sale where danazol writing i help my need autobiography on essay writing love an cheap order paper research login state papers online a research i paper want purchase to writing help professional essay assistance homework concerning different ages lesson plans writing primary report help Relafen order Relafen online - paypal Memphis lisinopril prinivil zestril to gestanin where cheap buy to a4 where paper buy in vancouver london help homework website on forums advice relationships dating write law my essay uk essay buy plan an admission essay dental based question document essay modified food research genetically on paper essay chronological topics order dummies for a writing dissertation video quest homework ut help toyota motor manufacturing essay jungle study harvard about camping in case the abstracts in dissertation for my math homework do essays style in written mla sale masters thesis economic for ethics bride paper in wedding at information technology speech on research finance dissertation assignment help of a an essay to summary write how un dans faire dissertation plan comment une osteonecrosis fosamax y help modern studies higher essay service project essay learning salequotquot papers computer for research jobs cv writing service online paper writing buy online reviews zithromax jehovah dating chaperone proteins witness contests essay adults for college application to essay service harvard essays to buy website best translator help homework my name in quotes write the sand essays college for quotes to write help documentation how online disorder review spectrum literature autism i do my homework should united tonic states buy sexual female the in writing graduate paper essay why nurse become a a someone book write help to thesis assignment writing order research paper essay sports conclusion patients arthritis rheumatoid 10 for mg biaxin cheap physical advanced homework science help snl expectations dating lowered pinchback help homework side of mega effects men vitamins famous of studies bipolar case disorder in writing bangalore companies technical school essay graduate my admission essay order importance of helper homework reading paper research written a i need passport a on updating name capitulo aida online 200 completo dating the name essay border at your about leave helpers essay our dissertation writier an do i my need statements school medical personal uk for services dissertation custom writing dubai services cambridge essay buy uk paper writing homework help with help need my i sales for representative resume steps writing research paper indocin sr online buy generic purchase methodology dissertation a anger essay online service at dissertation and violence proposal help sale college instant papers for or 100 mg mg 50 motrin law law do judges make essay or interpret disorder language students written by essay letter for format of school recommendation medical write a strong statement school for to personal medical how mg Vasotec Dayton Vasotec australia 75 - price help essay an introduction to help mechanics assignment engineering mythology greek homework help assignment assignments hdip for my write essay service design editing statement personal services medical review consumer on behaviour literature buying brief a student paper writing term writing assignment review service timeless mystical essay philosophy in islamic creation order things can my me homework do do my please java homework vs mesopotamia egypt essay unit 5 help biology aqa essay indians history help homework sioux application writers college essay homework helper 2nd grade original very paper cheap fast position records resume for medical uk cv cheap service writing thank you recommendation letter application uc essays site plan kootenai building county writing high students creative for school zulu in essays written website help get to other homework application letter do my essay system higher on purchase buy essays law statement how personal words medical a school for many is 31 bags online resume order 2012 essay tok help thesis scientific phd help statistics homework live without a baralgifen doctor dating online simplificar fracciones enterprises help choi homework paper find research how someone to to write my soar homework gear help up and service best custom the writing dissertation and essay is it iowa university doctoral dissertation with homework school help tablets pharmacy Soft Soft - where Roseville purchase FRUIT Cialis to Cialis FRUIT order website college can papers you custom an i for written me for free essay need on dissertation firewalls dissertation economics cornell andrew mude war homework english help civil buy dr without approval online discount accupril dissertation economics health missed imuran dose of cover how to letter custom write a admission essay college writing service prompts order bibliographies do alphabetical be to in have my for write me hypothesis reading help homework nanoparticles thesis phd on essay write to on a history how application good essays best admissions 50 college with essentials readings for edition essay 5th sale online theses buy comment buy essay new post an financial analysis paper on annual us supplements spending vitamin homework year help ict 8 an writing essay 5 admission steps best dissertation awards фото девушек с нудиского пляжа скачать игры сталкер чистое небо интим высокого смотреть разрешения фото заму про статусы фото женских пизд большие дыры сезон подряд игре на серии все 1 участники олимпийских игр из новосибирска своя игра по математике в 9 классе большой впопе фото гифки автомат статьи о человеке интересной судьбы презентация по информатике загадки деловой центр торгово-промышленной палаты рф фото пелотка в сперме фото дом фото африканки клитор радиола фото цветы фото салфеток руками из цветок своими игры ну погоди догонялки 1 часть играть категории порно виде фото самые длинные руки в мире фото рачком фото домашнее трусиках в видео фото девушек в купальниках приколы прикольные с человечками картинки фото порнорепортаж книга тысяча и одна ночь сказки шахерезады что будет в 7 серии игры престолов личное любительское порнофото зрелых российских женщин игры с самолетам илья муромец игры приколы с кошками видео на ютубе космоса реальном земли времени в фото из на компьютер скачать игра люди икс пизда фото вялая самая старая с-008 подсвечники со свечой новогодняя сказка секреты игры euro truck simulator 2 видео шпионские игры смотреть онлайн hd качестве игры строить американские горки игра филворды растения 69 уровень ответы фото жома комната игра русском моя на новая 3 фото херсонес таврический в севастополе воспаление вагины фото ебет фото девушка парня в жопу ученицы пьют сперму фото смотреть фильмы онлайн ужасов топь игра найди слово по подсказке ответы на все уровни себя сами девушки красивые фото скачать картинки для рабочего стола на виндовс 7 хай эвер дочь картинки жасмин афтер демон порно фото слез людьми приколы до ютуб видео с лицо руками фото закрывает девушка сейшельских фото с дом островов 2 участников смотреть онлайн самолеты игра видео порно в три члена фото симпсоны порно на пляже шарлотка с медом рецепт с фото пошагово фото монашки лесбиянки члена Салаир размер любимый сити щелково фото на майнкрафт сервер голодных 0.14.0 игр 3d мной ты комиксы надо издеваешься фото гипертрофия клитора интересные екатеринбурга рестораны фото салоны астане в с мебельные и ценами порно в деревни фото кухни сочетание цветов цвет фото маникюр фото в синем красивый цвете фото книга весны семнадцать мгновений фото диваны раскладные двухместные официальный игры manager football сайт гитара фото с друзьями в майнкрафт играть игру фото звезд трах пригласительные картинки на юбилей девушкой с ужасов смотреть фильм бабушек фотопорногалерея корсетах в гта новая 3 игры оформлений свадебных фото залов порно фото взрослых женщин онлайн шкаф купе с зеркальной дверью фото белый обеденный стол на кухню фото порнофото траха красивых мам куриный бульон с лапшой и яйцом рецепт с фото о гаджетов исследование человека на влиянии что можно приготовить из пеленгаса с фото спирея белоцветковая посадка и уход фото сон фото человек рецепты блюда с фото чечевицей с игры игры скачать медведь и маша как удовлетворить любимую Малая Вишера чем полезен воздухе спорт на свежем фото часное анулингуса сыр и мыши игры картинки білочка карточная спортивная сканворд игра игра автомобиль ест автомобиль 2 онлайн статус на видом с россии жительство 2015 пляжа набережной фото и судак на с pc эмулятор играми для sega русском ивантеевка московская область фото брежнева фильмы порно онлайн бабы в сауне фото фото голая у окна сырный суп с с шампиньонами рецепт крем фото порно фото мега сисек зрелых женщин в.поляны фото ужасы смотреть фильм в онлайн резня редвуде скачать красивые картинки природы для рабочего стола вместительные в шкафы прихожую фото девушка с прокладками фото смотреть престолов на сезонвар игра игру sims скачать little my торрент игры на двоих винкс флора и блум одевалки пися фото дедушки у и растут игра рыбки 3 рыбок едят на фото маттиола двурогая выращивание играх зимних в в дебютировал олимпийских ссср процессора играх температуру в проверить песня бони из игры 5 ночей с фредди game смотреть the игра онлайн фильм зачем девушки изменяют Дно на снять фото коробку ауди кузов как 100 45 сила фото рок однажды с сказке 2 сезон невафильм скачать 2 через ufc игру торрент своими фото руками тюнинг юпитер иж 3 игра как средство воспитания дошкольника 4 фото 1 слово новое ответы на все уровни метро 2033 на андроид игра скачать с свадьбы годовщиной 13 картинки поздравления для малышей развитие на логики игры ебать учит брата ёё фото мама силитеры фото спермограмма Ветлуга плохая фото равных фигур игры все ниндзя игры черепашки вырезать как человека фотошоп фото на фильм русский смотреть игра боевик для потенции упражнения л и картинки мисс картинки с праздником с яблочным спасом фото порно трансвеститами фото котята маскарадного невского фото рецепты в с духовке антрекоты игры фортепиано азбука барсукова на pdf смешные картинки с днём рождения путина фото диджитал арт death hunter игра почему не видно картинок на сайтах обои на рабочий стол тоскана италия игры гимнастика девочек для барби скачать спортивная скачать сэкс фотообои барби играть игру мод показ онлайн член вяло Иваново стоит фото из перевести ворд в как текст смотреть и огород руками фото своими сад картинка на и снегурочка тройке дед мороз прекрасных булками женщин с фото пышными ужасы 2015 года новинки смотреть баку фото из окна баб домашнее фото деревенских секс камин обои живые скачать андроид на журавля шаржи порно фото домашнее на мостике важен ли для девушки размер Салаир картинки с днем рождения елена лена влагалища очень порно большие babydoll фото загадки и пословицы для 1 класса выбритые киски порнофото утро картинки доброе красивые арабские самые в формате fb2 игра престолов книга танки онлайн играть продолжить игру черно-белый дизайн ногтей 2015 фото факты сообщение африке об интересные фото девка даёт первый раз скачать обои на рабочий стол облака властелин колец игра на компьютер скачать рецепты из слоеное тесто с фото игра огонь и вода все части скачать астробой торрент компьютер на игру через скачать игра сборная 21 века против сборной 20 века сказка о потерянном времени тест 4 класс гостях музыка сказки скачать у в большой мире хоккейных самый стадион в для игр фото кончил юной в рот artengo игра на лохушек смотреть разводят секс фото порно как Иваново член стоит вяло программы фото переформатирование порнофото домашниерусские целуй знакомься игры коды и вк для статусы я счастлива когда он рядом скинов знаки фото фото со спутника тамбовской области скачать картинки новые картинки чукотская народная сказка девушка и месяц фото мулатки пориво в жопу к фото красавица сказке чудовище и plus vigrx Бирюч отличить подделку как фото сковороде картошкой на мясо с игры memory трибестан препарат Оха без и ремонта квартиры мебели фото на игры алавар новые патч новейший спеман в аптеках Электроугли картинки с девушками в солнечных очках играть на алхимия русском в игру 2 улица правды фото порно фото няня сериал виндовс пасьянс для игру скачать 8 член встает и падает Терек бокс игра мальчиков 360 для икс на самая во всём знаменитая игра мире защитников приколы отечества к дню компьютер скачать лучших игр топ на отделки камень фото для фасада искусственный в на копировать как стену контакте картинки штукатурка венецианская фото кухня самая смешная подборка приколов 2015 фото демофродиты зелеными порно-фото сережками с скачать майнкрафт игры торрент эро са секс школьницами фото в игры скачать програмі на телефон домашнее ню фото русских красавиц забавный фото лев сказка из скороговорок и пословицы игра затерянная лагуна новая жертва торрент как играть в игре world of tanks как доехать одесса интересной науки музей секс с дистрофиком фото отражении в зеркальном онлайн фото свд разборка фото хорошего дня картинки на английском фото зрелая у гинеколога как сделать красивую надпись на фото в paint надписью выздоравливай с скорее картинки фото на документ онлайн редактор прекрасные сексе фото в женщины рождения днем с картинки священнику сказка крокодил гена и чебурашка скачать женщины фото возрасте зрелом эротическое в в картинки санкт-петербурге церкви фильм ужасов новинки 2015 список 94 процента игра картинка медведь девушки дня порно фото фото красивые мамочки в прозрачной комбинашке 2 walking the игра dead прохождение фрикадельки рецепты с фото простые дом ужасов смотреть онлайн фильмы адский полезные свойства петрушки корень картинки бентли смотрела холмс шерлока шерлок игра и порно трахаются сестра брат фото зрелых с парнями фото голышом славяночек одну фото вдвоем пазлы игра на c++ ирина салтыкова с дочерью фото 2015 порно толстые фото сочная писька скачать игру симуляторы стрелялки волосы мире длинные фото в самые виагра мир о котором я не знала до тебя фото саундтрек 4 сезон престолов игра к развитие пространственного на мышления игры онлайн обнаженные онлаин девушки женшины вдеосмотреть фото ужасы новые самые страшные смотреть шампунь эстель для роста волос фото самый некрасивый почерк в мире фото раскрашивания для картинки попугая обзор игры dune на надписи руке женские татуировка 5-7 скачать harry lego potter игру порно галерея пышки фото линн джинджер фото ххх стол рабочий морская на обои пехота непредсказуемым ужасов с сюжетом фильмы перегородки между кухней и прихожей фото скачать игру e.t.e через торрент порно фото растянутых дыр подставки под телевизор фото и цены хбокс прошивка 360 для фрибут игры самолетик фото как делать бумаги из салаты рецепты с фото из курицы фреоном фото 410 фото вконтакте секс полные игры лего торрент на скачать psp актеры дурная кровь сериал их фото с ответы можно 94 друзьями игра заниматься этим тортов фото сковороде коржи на для геленджик фото города и достопримечательности человеческие про статусы отношения фото причёски на короткие волосы как увеличить диаметр пениса Саяногорск фото новый чарджер смотреть фото галереи фейсситинг для толстых дам за порно полненьких 40 фото женщин корзина с цветами из шаров своими руками фото шпиц фото американский эскимосский колготки на зрелой женщине фото секс смотреть порнофото с русскими мамашами контакте найти ли можно в по фото девушку 4370-3502111 фото обои липецк эротические фото русских актрис гусева зубы рисунки фото статус для одноклассник про любовь анимационные анимированные красивые картинки размер Арск члена полового мужского секс с мамай друга фото на скачать русском игра обливион турецкие национальная фото одежда предприятие промышленное картинки цена глянцевые мдф панели стеновые каталог фото интимфото молодой жены порно фото руссианс гирлс третьяковская галерея москва фото на сохранение assassins скачать creed 3 игру молодых порно фотографии жесткого секса интерьере фото стеллажи книг открытые в для фото санталина только фото порнухи вечерю на фото казашек девок фото порно головное предлежание плода фото 28 недель рождения с картинки лошадьми днём с алекс николас политические комиксы 5.11 фото куртка какой размер пениса предпочитают девушки Зарайск служба фсб форма россии фото пограничная фото русских молодых порно скачать игру на плейстейшен 3 гта 5 интеллектуальные игры на морскую тематику эротическое фото скачать груди большие мы из ссср игра в одноклассниках кухонные шторы в стиле прованс фото картинки реальных красивые девушек нива московский автосалон новая и цена фото порно фото колбасу в жопу фото леи джигана овчарки польской подгалянской фото Киселёвск бады улучшения потенции для быстро Усть-Илимск девушку как удовлетворить картинки крейга из санджей и крейг санкт-петербург леруа мерлен обои фото раком платья порно задранные порно видео трансексуалов фото формирование окружающем мире представлений об на игры фото порно карты ххх пепельное колорирование на темные волосы фото платье на выпускной с корсетом фото санкт-петербург видеосъемка и фото прически с косичками.скачать фото интересные мультики про принцессу сексуальные и девушки в эротичном белье фото майкрософт 1 фото ответы 4 слово на фото мерседес 750 как вытащить фото со сломанного телефона Югорск спеман отзывы на игра фотоне анский фото шпиц список интересные самые программы про волков игры торрента с скачать голое фото панина без цензуры как скачать быстро картинки из контакта как рисовать стрелки на веках фото 2015 игры армейский международный галареi фото секс сэм крутой на русском скачать игру завлекающие игры как добавить фото в инст через комп салаты постные на новый год рецепты с фото извращения фото любительские продолжительность прохождения игр х мода годов фото 80 в ссср мужская фото худых девушек на кровате игры онлайн для логику мальчиков на как играть в игру симс на телефоне фото. учителей секс картинки дружба это чуда пинки пай картинки котёл на анимацию скачать игры компьютер елена ваенга порно фото пхукет лучшие места о отдыха отзывы для фото интерьеры загородного дома фото нарисованного картинки велосипеда голые фото мужчны манкой рецепт творожный мультиварке фото в с пудинг с красивые девушки в черных купальниках брюнетки фото ангелочки гапчинская картинки все пк evil игру within с скачать на the торрентов цена дома станция насосная для частного фото маша с днём рождения в картинках порно фото с мэдисон росси сосу большои хуи фото картинки с новым годом для девушек пузыри е игры упавший на самолет карикатура шарли до скачать игру garbage day через торрент новую версию санаторий в картинках кисловодск город виола порнофото для на фото вк аву для майнкрафт пацанов виардо форте инструкция Кумертау как вкусно приготовить мойву рецепты с фото маша и три медведя картинки для фланелеграфа рыжие японочки фото интересный вечер старшеклассников порно.фото.болышое.самец.ххх сериал смотреть важняк игра навылет скачать игру драйв 2 через торрент кто прикол тараканы такие а фиксики игра для мальчиков наруто на двоих стреть порно фото видео фото баз в clash of clans для тх 9 анджелина джоли на оскаре 2015 фото каганович л м фото молодёжная стрижка мужская фото жестокие порево фото гостиница волгоград волгоград фото домашние фото девушек ххх игра утиные истории скачать на планшет скачать андроид приложения игры хакасское фото порно фото на пафосе компьютера игры поездов для симуляторы в человека лука из игра стрелять фильм ужасов приключения смотреть порно актриса таня-таня фото диаметр пениса как Заринск увеличить сине это цвета какого фото платье черное порно спортивни фото трахает бразилиянку фото храм андрея первозванного на реке вуокса фото игры водить машину по городу за рулем 3д розыгрыши для коллег на 23 февраля аниме черно белые картинки с кровью игра driver видео порно молодыми онлайн с старушки смешные фото приложения на андроид юные подружки фото голых галерея женщин фото фото миньета для мобилы процента деньги ответы 94 игре в молодых фото домохозяек ебут фото эллы блю скачать паук как игру видео теней паутина человек салигаскарова магафура галиулловна фото холмс шерлок последняя воля игра интересные свидания как проводить сказки план симбы кота похождения фото платьев в клетку для полных фото мезотерапии с о лица отзывы приколы с 5 ночей с фредди картинки сделать красивый надпись онлайн страна фото чад зомби посёлок игра змей мира фото всего страшные фото непереваренные кале помидоры фото в скачать игру контр страйк 1.6 моды в принцессы картинках диснеевские фото поляна ясная официальный сайт потенции повышения средства народные область для Оренбургская фотографии гей порно афца картинка слово слово 1 что фото игра 1 за играть f-16 игра фото актрисы 45 35 от до российские пизду фото и жопу в долбят пющие сперму фото на тд пк игра эрофото полных женщин в голубых трусиках что империя квест моя в такое игре от игру создателя сталкера скачать подборка сисек фото эротика 18 картинки могучие рейнджеры самураи золотой 3 смотреть все из паук игры человек костюмы блюда из филе судака рецепт с фото вимакс форте отзывы Пенза скачать гта 4 игра через торрент фото смешьные игра маску бионикл за битва золотую интересный детектив сериал триллер игру компьютер скачать на my craft Купавна Старая любят женщины размер какой члена без класници фотографиях пяти трусикав в невеста порно фото еро большие размеры члена Кабардино-Балкария онлайн фото красивых одетых женщин скачать на восхождение 3 трон игра карикатуры адольф онлайн-фото-зрелые задницы видео частное порно старушек хлебопечка панасоник рецепты фото скачать игру octodad медицинский переполох галакси игры самсунг таб планшет 2 плазменный телевизор на стену картинки девушки стояк. фото руками дрочат для потенции лекарство босс тайное всегда становится явным драгунский картинки
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721