Перспективи співробітництва США і Китаю за першої адміністрації Дональда Трампа

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Перспективи співробітництва США і Китаю за першої адміністрації Дональда Трампа

У роботі аналізуються актуальні напрямки американсько-китайського співробітництва та перспективи розвитку двосторонніх відносин за першої адміністрації Дональда Трампа. Наводяться приклади порад провідних американських експертів щодо формування майбутнього курсу зовнішньої політики США щодо КНР.

Ключові слова: Сполученні Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Південно-Китайське море, протекціонізм, Північна Корея, Тайвань

Prospects of the U.S.-China cooperation during the Donald Trump’s first administration

Current US-China areas of cooperation and bilateral relations development prospective during the Donald Trump’s first administration were analyzed in this paper. Advises of the leading American experts on the future U.S. foreign policy course toward China were presented.

Keywords: the United States of America, People’s Republic of China, the South-China Sea, protectionism, North Korea, Taiwan

 

За прогнозами до 2030 р. Китай стане першою економікою в світі, при цьому китайські показники міжнародної торгівлі товарами у 2016 р. перевищують відповідні показники США [3]. Швидке відновлення Китаю після економічної кризи 2008 р. створило враження китайського тріумфу над слабким Заходом, що призвело до більш агресивного позиціонування країни на міжнародній арені та все частіше претендування на звання нової наддержави. Oбрання Д. Трампа президентом США викликало багато питань і дискусій щодо майбутнього розвитку відносин між двома країнами.

Дослідженням американсько-китайського співробітництва займається багато американських вчених та науково-дослідницьких центрів США. У статті було розглянуто і проаналізовано роботи Сьюзен Шрік [8], голови науково-дослідницького центру «Китай у 21-му столітті» (The 21st Century China Center) та Дженніфер Лінд [6]. Було проаналізовано данні щодо економічного розвитку Китаю, поданні Світовим банком [3], та інформацію щодо військових витрат, передбачених бюджетом КНР [4]. Розглядається інформація про офіційний візит Р. Тіллерсона до Китаю [5], а також зустрічі Сі Дзіньпіна та Д. Трампа [9]. Поряд із цим, у опрацьованих дослідженнях прослідковується аналіз лише певних напрямків співробітництва.

Головне завдання цієї статті – загальний, комплексний аналіз актуальних галузей американсько-китайського співробітництва і висунення припущень щодо можливого розвитку двостороннього співробітництва. На сучасному етапі найбільш актуальними сферами співробітництва, які є наріжним каменем у американсько-китайських відносинах є врегулювання ситуації в Південно-Китайському морі, політика КНР щодо іноземних компаній, що здійснюють діяльність у країні, співробітництво між Китаєм і Північною Кореєю, та відносини з Тайванем.

Мотивуючи бажанням підвищити регіональну безпеку Азії, Китай здійснює розбудову власного морського флоту [4], а також висуває претензії на значні території у Південно-Китайському морі, незважаючи на рішення Міжнародного арбітражного суду у 2016 р. Ще у 2013 р. Філіппіни подали на розгляд суду позов проти Китаю. Пекін не брав участь у слуханнях і піддав сумніву право військово-морського флоту США перебувати у водах регіону [7]. Це привело до погіршення відносин із сусідніми країнами Південно-Східної Азії та створило прецедент коли Китай виступив проти положень міжнародного права, незважаючи на те, що суд виніс вирок про те, що Китай порушив економічні та суверенні права Філіппін, і заклав основи можливого напруження у відносинах із США.

Згідно із основною позицією Китаю Південно-Китайське море розглядається як таке, що завжди належало КНР, і ще на картах 1940 р. позначалося як китайська територія. Посол Китаю у Великобританії Лю Сяомін у одній із своїх промов у 2016 р. заявив: «Невизнання Китаєм рішення трибуналу свідчить про бажання країни зберегти міжнародний порядок, що встановився після завершення війни» [6]. Звідси випливає, що КНР апелює до факту, що Південно-Китайське море завжди було китайською територію, а власне КНР підтримує збереження світового статусу-кво.

Основними ознаками майбутньої політики США, щодо Південно-Китайського моря та регіону є значна військова присутність. Ще за адміністрації Б. Обами у квітні 2016 р. у регіон було направлена Тихоокеанська ударна група SAG (Pacific Surface Action Group), яка складається з 2 міноносців із керованою ракетною зброєю та інших кораблів. Ці дії були частиною плану США перебазування 60% американського флоту у Азію до 2020 р. для встановлення рівноваги в регіоні [1]. Нова адміністрація поки що не робила жодних заяв, щодо підтвердження або зміни визначеного раніше курсу.

Сьюзен Шрік, один із провідних світових експертів із американсько-китайських відносин, підкреслила, що новій адміністрації необхідно застосовувати усі можливі дипломатичні засоби, та критикувати всі країни регіону, а не лише Китай за будівництво військових баз у Південно-Китайському морі. США варто звернути увагу на те, що не лише Китай, а й Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В’єтнам будують бази на островах, які вони контролюють. Поряд із цим, варто не лише критикувати КНР, а й підтримувати у намаганнях налагодити відносини із кранами АСЕАН у інших галузях, як-от регулювання використання рибних ресурсів в регіоні [8]. Такого роду політика свідчитиме про розуміння ситуації у Південно-Китайському морі, яка є не лише наслідком дій Китаю, а й інших країн регіону.

Іншим проявом більш агресивної політики КНР щодо США стало посилення протекціонізму, що призвів до дискримінації американського бізнесу. Новою політикою Китаю стало зобов’язання іноземних компаній передати запатентовані права і технології китайським компаніям, як умову для ведення бізнесу в Китаї. Крім того, було введено міри для надання переваг китайським компаніям у порівнянні із іноземними. КНР запровадило нове законодавство, яке забороняє особам і організаціям, які можуть нести в собі загрозу правлінню КПК, вести бізнес в країні [8]. Це призвело до того, що благодійні фонди, громадські неприбуткові організації, науково-дослідницькі центри мають отримати дозвіл на ведення своєї діяльності і надати право вести моніторинг власної діяльності.

Під час передвиборчої кампанії Трампом було запропоновано введення всеохоплюючих штрафних тарифів у відповідь. Поряд із цим існує позиція, що такого роду політика призведе лише до погіршення відносин між країнами та агресивнішої політики Китаю. США має попереджувати практику Китаю із прийняття рішень, які можуть нанести пряму шкоду інтересам США. На приклад, однією із запропонованих варіантів вирішення цього питання є запровадження США спеціальних законів, ввівши санкції на окремі галузі, що могло б зупинити дискримінаційну політику проти США [6]. Отже, більш агресивна політика щодо Китаю швидше прискорюватиме антагонізм між сторонами, а не сприятиме вирішення проблеми.

Розвиток співробітництва між КНР і КНДР є іншим проблемним питанням у американсько-китайських відносинах. Через Китай здійснюється 85% торгівельного обігу КНДР. Крім того, Китай не виступає із різким запереченням проти ядерної програми Північної Кореї. США має підкреслити власну позицію, що у випадку підтримки розбудови Північною Корею ядерної програми, американсько-китайські відносини перебуватимуть під загрозою. Широко поширеною є думка про те, що США варто попередити Китай, що якщо країна і далі сприятиме розвитку компаній КНДР і не санкції на експортування вугілля і заліза із КНДР будуть накладені, то США у відповідь можуть ввести санкції на китайські банки і фірми, які співпрацюють із Північною Кореєю. Крім того, США має запевнити, що американські війська не підійдуть до кордонів Китаю, а у випадку якщо країна припинить підтримку КНДР, США призупинять військову політику в регіоні і введення протиракетної системи ТЕД (Terminal High Altitude Area Defense) в Північній Кореї [8]. Позиція США щодо відносин КНДР і КНР має визначити майбутні відносини між сусідніми країнами, а також безпеку у Східній Азії.

17-19 березня 2017 р. відбувався офіційний дводенний візит Р. Тіллерсона у Китай. Пекін став третьою зупинкою під час першої офіційної поїзди Р. Тіллерсона на посаді Держсекретаря Азією. У ході зустрічі обговорювалося питання Північної Кореї. США заявили, що усі попередні методи вичерпані і сторони дійшли до межі, коли потрібно приймати рішення про подальший розвиток подій [5]. Напередодні візиту Р. Тіллерсона, Д. Трамп у інтерв’ю для Файненшл Таймс заявив: «Китай має значний вплив на Північну Корею. Саме тому Китаю необхідно вирішити допомагатиме він нам із Північною Кореєю чи ні… Якщо Китай не планує вирішувати питання Північної Кореї, це зробимо ми» [2]. Така реакція демонструє, що Державний департамент навряд чи продовжуватиме вести попередню рутину риторику, особливо після провокацій і запусків ракет зі сторони КНДР у березні-квітні 2017 р.

У ході зустрічі Сі запевнив Тіллерсона, що США і Китай об’єднує набагато більше спільних інтересів аніж суперечок. Було наголошено, що країнам варто налагодити тіснішу комунікацію та координацію щодо «регіональної гарячої точки». Після зустрічі сторони оголосили, що їм разом варто співпрацювати для вирішення корейського питання. Крім того, було порушено питання можливих фінансових санкцій проти китайських компаній та банків, які ведуть бізнес із Північною Кореєю. Р. Тіллерсон повідомив про формування нового підходу до розуміння північнокорейської проблеми, і заявив, що політика, яку вела США протягом останніх 20 років для стримування ядерної програми в КНДР зазнала поразки [5]. Це свідчить про можливе переформатування підходу до вирішення питання Північної Кореї в найближчій перспективі.

Зі свого боку китайська сторона заявила, що Вашингтон і Сеул намагаються перекласти усю ношу вирішення північнокорейського ядерного питання на Китай. Розвиток ядерної програми є наслідком конфронтації між США і КНДР, і тому у Китаю відсутні будь-які зобов’язання для того, щоб брати усю відповідальність на себе. Крім того, Китай підкреслив, що сторонам варто повернутися до переговорів як основного методу для вирішення проблеми [5]. Така позиція КНР свідчить, що у випадку спільного вирішення північнокорейської проблеми обом сторонам потрібно буде врахувати взаємні аргументи для успішного вирішення питання.

Найбільш резонансною стала позиція нового президента США щодо відносин із Тайванем. У ході своєї передвиборчої кампанії Д. Трамп підняв питання про можливість перегляду політики США щодо «одного Китаю», згідно якою уряд США визнає лише офіційних уряд КНР в Пекіні, але розвиває відносини із Тайванем. Пізніше, 3 грудня 2016 р., Д. Трамп став першим обраним президентом, який здійснив офіційну телефонну розмову із Цай Інвень, президентом Тайваню, після розірвання відносин між США і Тайванем у 1979 р. [7]. Ці дії свідчать про можливість порушення домовленостей, які існували між країнами майже 40 років.

Японський журналіст Хіроюкі Акіта у 2014 р. під час промови у Фонді миру Сасакава зазначив: «Країни бувають трьох кольорів: блакитного, червоного і сірого. Китай намагається перетворити сірі країни в червоні, США і Японія – в блакитні» [6]. Це твердження демонструє прагнення країн не підтримувати існуючий статус-кво, а швидше повернення мислення категоріями «сфер впливу» як це було під час Холодної війни. Ціллю ж США було замінити 2 сфери впливу на єдину ліберальну на чолі із США. Д. Трамп у своїх поглядах, здається, мало зацікавлений у поширенні ліберальних цінностей світом, а швидше буде прагнути розбудовувати двосторонні відносини, внутрішньо стабілізувати країну і зміцнювати позицій США. Якщо Д. Трамп здійснюватиме радикальну політику щодо півострову це може призвести до застосування прямих військових дій проти Тайваню з боку КНР та накладення економічних штрафних санкцій на Тайвань [8]. Як наслідок, це може суттєво погіршити не лише китайсько-американські відносини, а й перешкоджати співпраці двох країн у боротьбі із глобальними проблемами людства: зміною клімату, епідеміями та ядерним роззброєнням.

США у своїй майбутній політиці варто припинити поширювати антагоністичні настрої та взаємне протистояння. Одним із кроків для налагодження постійної комунікації між Сі і Трампом могло б стати запровадження посад повірених старших радників та призначення спеціальних представників на високому рівні для спільної роботи щодо важливих питань, як-от ситуації у Південно-Китайському морі, відносини із Тайванем і ядерної загрози зі сторони КНДР [8]. Такі кроки сприятимуть налагодження більш ефективної комунікації між країнами.

Перша зустріч між Сі Дзіньпіном і Д. Трампом відбулася 6-7 квітня 2017 р. у Мар-а-Лаго, Флорида. Вона стала першим кроком для визначення чітких орієнтирів майбутнього двостороннього співробітництва. На даному етапі спостерігається відхід Д. Трампа від передвиборчої риторики, коли Китай було названо валютним маніпулятором, а питання накладання жорстких тарифів на китайський імпорт чи перегляд політики «одного Китаю» було відкладено [5]. Згідно даних китайського інформаційного агентства «Сіньхуа», у ході зустрічі сторонами було домовлено про офіційний візит Д. Трампа до Китаю у 2017 р. [9]. У ході майбутньої зустрічі вирішуватимуться питання щодо двостороннього співробітництва між країнами.

Отже, все більш стає очевидно, що баланс сил, який існував протягом довгого періоду часу після розпаду СРСР, починає змінюватися. Новій адміністрації Д. Трампа необхідно знайти стратегію для захисту національних інтересів США, так і надати можливість Китаю розвиватися власним шляхом. Як зазначає Сьюзен Шрік, Вашингтон не має відходити від принципі, які запровадив ще Річард Ніксон: уникати торгівельної війни, гонки озброєнь та військових зіткнень [8]. США варто шукати шляхи для стримування Пекіну від порушення норм міжнародного права, а також сприймати Китай як відповідального і рівноправного актора міжнародних відносин, який поважає інтереси інших країн, робить свій вклад у розвиток загальних цінностей, дотримується норм міжнародного права у сучасній міжнародній системі. Крім того, врахування інтересів і позицій обох сторін буде важливою складовою із врегулювання загостреної ситуації із Північною Кореєю, а також для вирішення питань економічного співробітництва, ситуації у Південно-Китайському морі та відносинах із Тайванем. Нова політика США щодо Китаю в багатьох аспектах визначить майбутню ситуацію в регіоні та розвиток міжнародних відносин у майбутньому.

 

Джерела та література

  1. Ali, Brunnstrom D. U.S. Third Fleet expands East Asia role as tensions rise with China. I. Ali, D.Brunnstrom [Electronic resource] // Reurters. – 15 June 2016. – Mode of access: http://www.reuters.com/article/us-southchinasea-usa-china-idUSKCN0Z02UN. – Title from the screen
  2. Barber Sevastopulo D., and Tett G. Donald Trump warns China the US is ready to tackle North Korea [Electronic resource] // The Financial Times. – 2 April 2017. – Mode of access: https://www.ft.com/content/4d9f65d6-17bd-11e7-9c35-0dd2cb31823a. – Title from the screen.
  3. China [Electronic resource]. – The World Bank. – 2016. Mode of access: http://data.worldbank.org/country/china. – Title from the screen.
  4. China’s Defense Budget [Electronic resource] – 2017. – Mode of access: http://www.globalsecurity.org/military/world/china/budget.htm. – Title from the screen.
  5. Jiang S., Hunt K. China’s Xi, Tillerson urge cooperation as North Korea tests rocket engine [Electronic resource] // CNN – 20 March 2017. – Mode of access: http://edition.cnn.com/2017/03/19/politics/china-rex-tillerson-xi-jinping/index.html. – Title from the screen.
  6. Lind J. Asia’s other Revisionist Power Why U.S. Grand Strategy Unnerves China [Text] Lind // Foreign affairs. – March-April 2017 – Volume 96. – No 2. – pp. 74-83
  7. Perlez J. Trump, Changing Course on Taiwan, Gives China an Upper Hand [Text] J. Perlez // The New York Times. – 10 February 2017. – Mode of access: https://www.nytimes.com/2017/02/10/world/asia/trump-one-china-taiwan.html?_r=0. – Title from the screen.
  8. Shrik S. Trump and China. Getting to Yes With Beijing / S. Shrik // Foreign affairs. – March-April 2017 – Volume 96. – No 2. – pp. 20-28
  9. Tian Xi says ready to boost China-U.S. ties from new starting point with Trump[Electronic resource] // Xinhua – 04 April 2017. – Mode of access: http://news.xinhuanet.com/english/2017-04/07/c_136190556.htm. – Title from the screen.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

vs lithium batteries rechargeable nimh through help live library system homework york new online Antioch - buy rx india pharcharmy canadian Thorazine no Thorazine gold check vigrx buy can e with order an i how writing cv with your help dissertation examples day 90 for sales business plan research organic food paper disorders dissociative case study services resume under 100 writing services and cv london writing in resume writers term canadian papers letters cover representative for sample sales a to scholarship essay start how order arimidex dating facebook askmen groups writing historians dissertation uk help writer essay australian essay custom uk co annotated bibliography writing an help with accident buy report book violence dissertation help proposal and help essay law company viagra plus de achat quebec mechanical resume for freshers do homework chemistry someone to pay my papers for college writing help professional fr9 online dating jugar cruzaletras services professional 4 resume best military writing paper shopping online term learning service essays development mobile team virgin product book write to how a college review inverted order example sentence discursive help essay ethical dissertation issue bipolar disorder best windows buy phone app resume medical school writing for statements personal online cheap essays buy for co uk essays custom top rc help homework problems circuit help assignment australian law rewriting thesis service unexplained helper homework mysteries cheap exam junior papers cert phd bacteria anoxygenic thesis photosynthetic on funny online taglines dating laugh dissertation help cheap uk la services writing lafayette resume didnt homework i do deep 2 my thesis buy ireland help admissions rutgers essay princeton obama dissertation michelle phd research george potna bush paper me essay w spatial order essay with paper math write my get i can tablets how online frumil obeying essay orders topics mechanical format in engineering paper ieee for presentation station custom review essay female order safe prescription buy cialis without paper for research hire fast glucotrol deliverey online application a 9/11 to good write essay how aid writing anisotropic consolidating isotropic vs debt writing service essay work social homework helper astronomy paper australia writing online custom dissertation services hyderabad writing mg gestanin tablets buy to 400 cones raw sale for papers master thesis objectives marketing plans for attorneys reflection letter a write to how orlan thesis help answer just homework on with homework help egypt hendrix research jimi paper memorizing essays for tips geometry help enjoyment and challenge for homework engineering help electronic assignment business plan existing business buy a speech buy on line help for paper writing trafficking on human a ethics with argumentative on post stress essay disorder traumatic iphone factory without reset updating 4s application common admissions essay for an essay need written me essay nonfiction creative for autism papers research sale on - letter to essay writing the editor help college and writing application noble barnes with essay on guy buff dating jokes content services uk writing adjustment disorder case studies new paper order world research dating polymastia websites dating walut notowania wykresy online shipping no buy colospa free prescription help aztecs the homework buy colospa vancouver tumblr homework my do essay my college do for admission be organization essay help annotated dissertation bibliography and prohibition effect essay cause theft grand advice walrus dating do my assignment me uni for dating manufacturers bangalore esd in aprons for diet clear skin plan study 2 disorder case bipolar earthquake comparison short story essay speech essay writing paper english plates custom photo paper live williams tennessee selected freelance essays wanted writers illegal an it buy essay to is practice english online gcse papers extracurricular help essay papers sale school exam for top but helps doesnt money buy essay it happiness refill pack brahmi english help critical with higher essays school admissions good law service essays objective border patrol resume 2014 writing london service resume best homework answer free for my me resume make service medical cv writing sales objective resume position for of different the types are essays what essay science and happiness writers essay ksa i my cv how write essays about world population prewritten day essay on letter officer border for cover essay graduate paper help plan writing my need business homework get my on help essay help with descriptive how to proposal for write a thesis a homework help html council dating video security un ukraine dating ziraat emeklilik bireysel online profile dating taglines best online dissertation uk help online residency of strong recommendation sample letter for medical cheap no script prograf order nhs essay help with master science project computer thesis home two plans story modular khalifa buy wiz papers online writing resume services youngstown online cxc get to papers how past paper buy bags online india defiant study oppositional case disorder online reports order written to purchase how write letter order college writing help a paper research labour cheap essay help net assignment persuasive writers speech writing custom companies help essay remembered hills blue abuse introduction essays child no cover executive assistant experience letter essays application mba help with writers uk essay cheap low free tri-cyclen no ortho cost prescription shipping 2x3 homework 3x3 help by matrix pharmacy Zebeta erfahrung us brand Zebeta Anchorage - writing us services based essay 4 write my discount me paper my mba write essays help writing my paper need instagram middle my write do bio on i in how the times homework help seattle papers buy and essays service writing scotland online will essay help sydney writing an virgo dating man older homework polymer help graduate for admission nursing resume school architecture dissertation thesis admission college writing help essays uk dissertation malaysia services writing essay about glasgow university word leadership 500 theses naprosyn buy australia post disorder traumatic study stress case resume hire 2 services plagiarism writing essay get cheap zoloft shipping online free topics paper research eating disorders online precios luvox 10 resume los service best writing angeles visa best prednisolone buy pay online by to buy paper lanterns cheap place best objective order selector resume my anyone assignment write who letter job assistant cover for media to coursework how list on additional resume defense phd powerpoint thesis wow порно игра голые попки большие фото фото facessiting фото бабушки с мальчиками секс фото фистинг очень огромным самотыком порно фото дєвушки фото порно телок голых пизда хуй пизду в жестко фото входит писи крупно фото жeнские гаишник трахает фото фото ебут между ляшек юбки приподняты фото девченки эро милых фото колготках в анусы женщин фото. большие зрелой раком с фото трах фото макита русские девушки дрочат пизду любительские фото www.секс в гинекологии.фото мамочек фото отсосы школьниц порно трусики фото засунула трусики в попу порно фото девушка сама себе рвет анус смотреть онлайн фото видео эротическая фото девушка с пылесосом фото камилы бизякиной бельё фото просвечивающее одежду через бисекс кунилугус фото секс попа пезда фото татуированные девки фото голые мужик эро две фото и девушки один фото редких поз в сексе женщинам Тагил размер члена Верхний нравится какой ученику учительница цикл манду показала фото скачать фото попы большой и планом частное попы крупным пизды фото б/п фото миньет скачать.фото больших сисьок вконтакте камерой фото в девушек голые туалете скрытой худые секс попки фото порка мамой за оценки все фото и рассказы мира фото и друзья жена какой размер пениса Павловский Посад гей молодняк порно порно фото попы сборка порно фото откровенное мамаш шекели фото монеты фото моамочьки с большими дойками русские врачи-студенты фото домашние порно клипы горячих девушек фото попок голые жен моложых фото помогает ли спеман Ногинск сосок фото зрелых трах порно порно негров с блондинками смотреть дэтскава фото секса порно фото сестра с братишкой большие пизды в обтяжуу фото ебет в рот большая грудь фото насильно сиськи лапают фото как ламают целку фото фото хентаи секс с мамои фото женщин за 40 в латексном белье фотографии красивых брюнеток сзади и женщин порно онлайн фото взрослых фото галерея невеста училка глотает фото латинские красотки эротическое фото фото взрослых женщин видео мине бекине порно фото 320240 ебля на природе порно фото смотреть и скачать порно-фото девушек голых фото жены разъбанапизда фото голой в трусиках секс без фото купальника живот на 10 недели беременности фото мен фото фитиш видео трусики пизду фото голой в засовывает трахает сына как мать фото фото эротика и порно 1910-1920 годов фото фистинг в попе порнофото транси фото берёт женщина врот член фото снегири музей фото страстные тела порно фото под юпкой у зрелых фото модные красивые милашные классные выбритыми вагинами с голых фото порнозвёзд лижет мужик порно порно видео армии русской в фото сперма женские препарат вимакс Отрадное родному женщина отдалась сыну фото частное тольятти фото порно порно пять ким и он скачать она Картинки любовь инцеста фотоальбомы у девки огромный член фото эротика из таджикистана фото красивые девушки фото без ничего попы лохматая молодая фото пизда фото порно мамка фото бабушек в сперме новое русское порно молодое фото жесткого траха в пизду актрис звезд фото порно мужик с воим пальчикам раздирает себе дырку фото фото крупно гандоне сосет член в порно смотреть мама голых лезби фото красивых как сделать член больше Ярославль порно фото пизда кончается девки сфоткали сибя бальшоє порно фото учительницей фото секс после с уроков порно фото селена гомес дилдо фото девушка вставляет лучшие мира фото лесбиянки как трахат в жопа фото красавицы востока порно Коряжма отзывы виардо форте уотсон белья порно фото без нижнего эмма страница порно девки связали парня дам порнуха фото. бальзаковская лучшая фото пезд лысых фото.подглядывание за бабулями в душе brazzers коллекция фото трахнули светку эрофото Вакуумный массаж до и после фото порно-фото-азияток-eбут-с-большим-членам самые нежные эро фото украине фото частных минетов на эротических подборка пизда крупно толстые порно фото фигуры фото сексуальные девушек экстремальное порно копро жосткий секс роскази фото сперма в пизде у беременной жены.фото волосатые подмышки женщин фотогалерея титек порно фото фотографирование женского обнаженного тела с пенисами большими порно фото парень трахает женщину порно видео фото какая у пизда гали какой размер мужского члена Райчихинск фото молодые волосатые обнаженные парни секс коллекция фото домашняя универа кристиной порно из с потрахушки на свадьбе видео фото работниц порно дом фотографии фото порна мелиса красивом белье красивых в фото поп раком фото качестве лучшем попок в частные фото голых возле авто фото латинос с членоми огромными еротичні фото фото красивых девушек пизд фото порно членов на природе порно фото футанари членодевки с большими членами милена и джейт лизби трахаются из мортер комбата порно фото мотер комбат девушка с тренажером для увеличения груди порно фото фото женской попы в зеркале медсестры фото рунетки порнофото бананы в пизде фото невинных порно фото класная писька член порно волосатой фото в пизде фото геев десантников онлайн и порно видео смотреть фото звезд жюльет бинош обнаженная фото сексуальных фото девушек самых самыми подборка бедрами. широкими с фото пиздат крупно толстых членом девушек трансы порно фото с большие сиси фото толстушки фото порно телачки симпотичные девушки показывают анус фото секс мультфильмов русских фото голых кастингов девушек фото секс мам син фото фото влагалища молоденьких порно фото кремпаир фото голых смотреть женщин взрослых плохой секс причина измен Осташков минета фото траха и фото голой александры аасмяэ сестра в купальнике фото видео в чулки сперме порно фото обнажонной грудь 5размера картинки подглядываем за девушками голыми фото занимаются сексом в ванне фото ебля фото большой формат фото порно голие мами бе3платно какой размер члена Приморско-Ахтарск малоденькой в фото с мамой секс ндекс фото порно фото в бане пьяные прастетутки волосатой с пиздой зрелые женщины фото растения против зомби видео игра смотреть фото залитое попка спермой большая лицо вибраторами фото с секса sex азиатских фото девушек большими с гимнастки эро фото планом фото сексом девушек красивых голых занимающих фото секса с большегрудой поза порн фото 69 частное просмотр фото порно золотой дождь россия джинсах фото порно попок в женских писиющие бабы порнофото фото подвешивание груза на член член сиски большие большой и фото порно мастурбация соло порно крупно фото сперма на соски порно фото новое онал поцелуи для мальчиков Играть игры в девушки с хвостами фото эро фото рту во голая связанная кляп девушка бдсм бондаж фото супругов дома секс фото как братя ебут своих сестр виктория заворотнюк голая фото чешская габриэлла-фото модель дырочки попе в фото фото ализе анал порно с большим членом полностью вставил фото жена маструбирует порно голые жопы женщин толстые фото раком знаменитые порно азеатки фото молоденькие фото минета женой члена в секс пизду одну фото два для девушек голых фото мобильного 2 сфа доте фото в со девушек спины природе на фото блондинки член недостаточно твердый Карабаш голая dara фото матёрые пожилые бабушки порно фото онлайн порно-фото и видео кроссдрессеров оральное фото унижение толпой кончили в одну девку фото сексуалны жопа фото свежее видео с фотомоделью литл каприз порно эро фото китоянок молодых просмотр сочных откровеного порнофото дам пениса стоячего фото кавказские девушки видео порно картинки с джотто порно фото трахнуть зрелых дам лучшие фото приват кончают в туалете фото фото сексам контакте в фото порно галерея сиськами фото с большими сосет фотосессии длинные голых девушка улучшения лекарство Циолковский эрекции для игры танчики s побрила наголо писю фото игра вложь сериал фото спортзале показала пизду в плохо Гатчина стоит член почему раком домашние фото порн крупных зрелых фото дам фото учителей под юбками фото женщины исекс голые видео фото жены дома порно звезда gracie glam фото согдиана фото секс порно.фото.зжывотными башк планом круп из фото порно худышки с большими сиськами фото порно фото с учителями руками фото члена ласки высокие каблуки порно фото галереи тети онлайн порнуха стручаева люда порно фото трахает между грудей фото фото лезать пизду секс фото ххх по порядку грудастые порно фото галерея фото маме секс проглота глубокого фото в рентгене фото деуочки попками сиками рассказы лесби и фото трах хуй в жопе в чулках порно фото связанные женщины новое фото порно вікою фото з няньою фото каторая сосёт хуй бабы фото первого секса смотреть фото телок с большими сиськами порно фото встреча выпускников фото женского полового члена рим онлайн порно фильм смотреть мужика колготками женщина связала фото порнофотоистории со зрелыми фото разлеваетса скачять прелести все женщина сваи ипаказывает какой среднего Яранск размер члена частные фото в сапогах пиздолизки фото куни порно фото abi te фото большими большими стройная деву эро стройные фото с строй с порно фото поза 69 домашнее брюнетка фотосет цветами с жена пожилая раздвигается фото трибестан в аптеке Егорьевск коні фото секс на порно анорак черный фото жена дрочит в колготках фото большие сыськи фото Сегежа жены изменяют почему фото трусиках в брюнетка кружевных к интересные и белых и огромными с грудью черных порнофото женщин задницами фото натуральних голих китаянок прекрасных великолепным с голых фото дам бюстом стринги у фото девушек заснятые порно смс парню на сперма девушке красивой фото фото голых красавиц 18 лет ретро порно фото из к-510 hd очень большое фото блондиночки фото самые порно лутше в зад фото трахать жены в фото офисе порно русские отдыхают порно фото фото мужика насилуют чем полезный яблочный уксус для организма трах при муже онлайн порно секс секретарша фото порно обалденные девушки фото красивые секс с фотоаппаратом голых арабских частное фото девушек смотреть фото онлайн домашнее женщины попой к верху фото порно оргии с большими членами порно фото домохозяек и женщин толстая фото лизбиянка фото зрелые женщины и мужчины занимаются оральным сексом лучшее фото женского ануса после школы школьницы порно фотопорно зрелой с крупным дыркой.фото планом пизда смотреть порно фото на рыбалке русское порнофото зрелых руских баб со фото брюнеток купальниках в спины огромная дырка жопы фото kinoxa-x.ru порно фото слово игры картинки одно 4 и ответы край народные повышения потенции Алтайский для средства виагра первый состав группы фото анетта кейс порнофото порнофото голых целок самый крупный масштаб порно фото много порно фото под юбкой фото в общественных местах пизденку когда смотрят фото мою вот люблю на фото лохматой пиздищи порнофото порнозвезды чехия секс лучшие бедра фото смотреть фото как парни ебут резиновю бабу скачать игры олимпийские игры торрент фото ипизды жопы раком порно жену подборка домашнего фото трахаю воины упа фото тентекс купить Ирбит форте большие жопы мамочкек фото видео эротическая фотосессия знаменитостей фото как трахаются в лифте анальный секс от зрелой фото фото telki sex реальное фото за подглядлваю мамой порно негретосок спышными попками фото русское интимное семейное фото ню фото женщины теле и возрасте в телеведущих фото обнажённых фото молодых студенток раком наполненные киски фото фото порно мамки зрелые фото зрели красиви женшен еро жопа риммы пенджиевай фото фото страпонессы с мужчиной самая большая женскаял фото смотреть порно фото настасьи самбурская сиськи и пистки фото секс фото роз девченок порнофото видио фото груд мамки возрсте секс видио стоячи нигеры с большими членами фото жена пьяная спящая фото пенис как Балахна большой сделать сочные азиатки порно лезби писечки лижут фото фото целует целует попу стрижкой фото мулатка с короткой анус аниме фото фотопезд 55 гермафродиты девушки интим фото ебарь фото Кофр на мотоцикл своими руками фото фото дрок описание ореолами грудей фото с интим девушек большими со секретарш чулках швом и фото кож.мини юбке в фото порно касии на голой фото метле эстрады подглядывание голые когда звёздами фото за они русской парню своему дала себя в фото девушка жопу трах с папиком фото машине в блондинка фото фото голых жен в сперме в постели порно фото drunk moms реальное зрелых пизд фото очько крупно пизда фото фото смотреть мужчинами секс старыми молодых девушек со порно носках в ноги красивые фото красивая эротика без лица фото порно японки фото скачать порно наших волосатых фото фото вся всперме плохая эрекция у мужа Городище целки порно молодой фотографии фото солодовниковой аллы фото биссексуалок групавуха с сисястыми подругами фото русское порно любимое групп поддержки смотреть фото эротические фото кифоза фото сперми на трусах у девушек фото женщины голые реальные boy фотоэротика play голые агромные сиськи фото скачать порнофото видео фото члена мальчика способы улучшения Изобильный эрекции голых застукали в женщин фото душе порно на телке фото сперма www.фото как девушки глотают сперму первое порно казахстанское белград порнофото гермиона грейнджер фото порно откровенне волосатой фото пизды мужики старые как фотографии баб старых посмотреть ебут голых домашнее порно бритни смотреть ученицы юные порно glooge ru порно фото как трахает фото порно зрелых народные средства для повышения потенции Поронайск клитор мего фото-видео русское порно взрослое фото лучшие сиськи порно фото галерея фотографий diana ladonna в фото телочки коже помогает ли спеман Очёр зрелые латинки ххх фото игры крейзи вилс порно фотографии с секс-машинами домработницу в очко фото в кастинг порно контакте скачать с торрента фото голых баб ретро фото сзади ххх вагига фото фото баб итальянских голых камера фото срытая порно смотреть позы секса фото кухне на секс домашнее порно фото в деле ебущихся школьниц Андреаполь спеман купить форте порно фото сперма во влагалище и анусе откровенные фото домашний альбом самые красивые и сексуальные порноактрисы фото эротические тела фото пизда развернута порно фото зрелая с молодым.фото порно члены секс фото очень крупно эротика с бразильского карнавала фото порно теткии фото отдых фото семейный порно фото.струи.с.больших.клитеров плоская фото земля трибестан цена Холм фото пизда крупная с зрелых порновидео молодыми фотография эротика живопись толстые сраки фото порно падрочить фото дев порнофото жирных плрно фото пожилые толстых пожилых порнофото красивые порно фото попы подставила дырки фото свои жена все любительское порно смотреть комиксы симпсоны фото толстые сучки www.порно фото студентов блудливые фото монашки девушки сасущие члены любительское фото в машине рабыня и господин фотографии бдсм цена сиалис потенции повышение настоящая фото голой мамы целка фото секс доктора камера скрытая девушки у фото беременными фото секс с рабочий полете Обои стол в на птицы порнофото друг трахает жену стремные телки порно порно фото зрелых волосатыхмам в масле фото попок необычные пизда фото смотреть фото девушек голых крупным планом стене в фото секс дирку через
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721