Афористичні висловлювання у мовленні українських футбольних ультрас

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналізовано афористичні висловлювання, що функціюють у мовленні ультрас. Проаналізовано їхні стилістичні функції як одного із засобів вираження думки, розкривається їх експресивно-оцінний потенціал.

Ключові слова: афористичне висловлення; структурно-семантичні, функ­ціональні особливості афоризмів; оцінні конотації висловлення.

В статье проанализированы афористические высказывания, что функционирует в речи ультрас. Проанализированы их стилистические функции как одного из средств выражения мысли, раскрывается их экспрессивно-оценочный потенциал.

Ключевые слова: афористическое высказывание; структурно-семанти­ческие, функциональные особенности афоризмов; оценочные коннотации высказывания.

The article analyzes the aphoristic expression, in ultras’ way of speaking. The stylistic features as a means of expressions are analyzed and their expressive potential evaluation is revealed.

Keywords: aphoristic utterance, structural – semantic, functional, features of aphorisms; evaluative connotations of utterance.

Для більшості слово “ультрас” не значить абсолютно нічого, а хтось віддалено чув, що це “ненормальні фанати, які весь час розважаються бійками”[9], але насправді все значно складніше. Ультрас – це організовані групи футбольних уболівальників, які мають власні правила, культуру й особливу мову. Жаргон футбольних уболівальників зараз ще остаточно не сформувався і перебуває у процесі створення. Людині, яка незнайома з цією субкультурою і її мовою, буде вкрай складно зрозуміти сенс розмови ультрас – через наявність у багатьох слів додаткового смислового  навантаження й відсутність знань точної ситуації у світі цієї субкультури.

На жаргон ультрас великий вплив має суржик, який поширився всією територією держави. Фанатський соціолект частково поєднується з молодіжним сленгом, але в ньому є чимало специфічних слів, які з’явилися саме у середовищі вболівальників. Деякі з цих слів уже вийшли за межі довколофутбольної субкультури, але більшість лексем використовують у своєму мовленні лише представники фанатських угруповань чи ті, хто спілкується з футбольними фанатами.

Оскільки основна діяльність фанатів спрямована на підтримку футбольних клубів, то на особливу увагу заслуговує фольклор ультрас. Сюди належать пісні, короткі вірші-заряди, гасла, заклики й афористичні висловлювання.

    Об’єкт дослідження – ультрас-афоризми.

Актуальність порушеної теми зумовлена насамперед тим, що специфіка мовлення українських футбольних фанатів та їхній фольклор як цілісне явище досі не були предметом окремого дослідження. Оглядово про соціолект фанів згадували українські дослідниці Світлана Мартос [2], Людмила Кудрявцева [1] й Ірина Приходько [3] в публікаціях про сучасний молодіжний сленг. Декілька статей цій тематиці присвятила Ірина Процик [4;5;6;7;8].

Мета дослідження –  з’ясувати семантику афористичних висловлювань у мовленні українських футбольних ультрас.

Мета передбачає низку завдань:

 • конкретизувати поняття ультрас-афоризму;

 • здійснити лексико-семантичну класифікацію жарґонізмів футбольних ультрас;  

 • визначити функціональні особливості афористичних висловлювань у мовленні ультрас.

Ультрас-афоризми – стислі, лаконічні та оригінальні вислови, які є зрозумілими, легкими для запам’ятовування та поширені у спільноті футбольних уболівальників.  

Особливість афоризму полягає в тому, що це гранично стисле і водночас вичерпне визначення предмета чи ситуації, яке конденсує набутий досвід суспільного життя, реальності, що оточує людину.

Із погляду походження більшість ультрас-афоризмів є анонімними, авторство втрачається у процесі поширення вислову серед фанатського угруповання, коли стає загальним надбанням субкультури. Трапляються випадки, коли у фольклор ультрас проникають вислови футболістів та тренерів. Афоризми можуть зберігатися дослівно або видозмінювати. Наприклад, вислів “Гра забувається, результат залишається” активно функціює у мовленні, але не всі знають, що це слова відомого тренера Валерія Лобановського. Теж саме стосується вислова шотландського футболіста та тренера Джорджа Грема: “Воротар – це перлина в короні і дістатися до нього має бути майже неможливим. Найбільший гріх у футболі – це змусити його працювати”.   

Проаналізувавши інтернет-ресурси та спільноти в соціальних мережах, ми виокремили одинадцять основних тем афоризмів:

1) про футбол як гру загалом:

 • Жоден фільм не збере таку аудиторію, як дві команди на футбольному полі. Футбол – це не робота, це творчість. (BadB)

 • Футбол – це єдина гра, у якій 90 хвилин невідомо, що відбудеться. (MetalFans)

 • Футбол без фанатів те ж саме, що секс без жінки, якось по-підорськи. (UlDyn)

Цілком зрозуміло, що ця тема представлена найбільшою кількістю афоризмів, адже футбол – це найважливіший аспект життя кожного ультраса, неважливо за яку команду вони вболівають, футбол як гра захоплює кожного. Футбольний матч у своїх висловлюваннях ультрас часто порівнюють за важливістю із народженням сина.

2) тема виїздів:

 • Інколи день, проведений в іншому місті, дає тобі більше, ніж роки проведені вдома. (УкрУльтрПорт)

 • Раніше було модно їздити в Єгипет і Турцію, а зараз – на Гоа. А я, як і раніше їжджу на футбол у якийсь Мухосранськ. (ФорумДК)

 • Виїзди заглушують печаль.(MetalFans)

 • У всіх “школа життя” – це район, а у нас – виїзди. (USD)

Виїзди – невід’ємна ознака справжнього фаната. Саме слово “виїзд” – жаргонізм, який уживають на позначення поїздки фанів до іншого міста, регіону чи країни на матч улюбленої команди. Фанати можуть “катати” на виїзди самі або зі своєю фірмою (фанатське угруповання), та уболівальник ніколи не зможе стати ультрасом якщо не буде супроводжувати команду на її виїзних матчах.

3) відданість і любов до футбольного клубу:

 • І щоб не сталося в мене в житті, я в серці збережу любимі кольори. (UlFCMK)

 • Уболіваю за історію і традиції, а не за гроші та тимчасовий успіх. (ФорумДК)

 • Змінюються гравці, тренери, лікарі, директори, адміністратори, шофери і навіть власники клубу. Залишається клуб, історія і його віддані уболівальники, які будуть підтримувати команду незважаючи на те, чемпіони вони чи грають у п’ятій лізі. (UlDyn)

 • Програші забуваються, а відданість залишається. (UlFCMK)

 • Поки моє серце б’ється, воно б’ється лише за один клуб. (ПроФут)

Відданість клубу це не просто слово для фаната, це життєве кредо, бо справжній уболівальник буде підтримувати команду усіма способами навіть якщо вона не буде показувати високих результатів. Зміна футбольного клубу ультрасом вважається зрадою і зневажається  у цьому середовищі.

4) перформансів:

 • Якщо ми палимо, то палимо так, ніби це останні фаєра в світі, й вони повинні згоріти прямо тут і прямо зараз. (BadB)

 • Саме фанати роблять свято на стадіоні, а гравці лише доповнюють феєрію голами. (KCSupp)

Перформанс – це шоу, яке влаштовуюють уболівальники на трибунах під час матчу, часто з використанням піротехнічних засобів. Це спосіб підтримки та можливість висловити свої емоції від гри. Уболівальники витрачають величезну кількість часу задля того, щоб придумати гідний перформанс на кожну гру, для них це справжнє мистецво, коли “заряди”, “кричалки”, “переклички”, танці та фаєра гармонічно поєднані на трибунах.

5) про футбольних суддів:

 • У арбітрів є одна проблема – вони знають правила гри, але абсолютно не розуміють саму гру. (WGLife)

 • Футбольний матч – це поєдинок свистка судді зі свистом трибун. (USD)

 • Хорошого арбітра не купиш за півлітра. (ФорумШД)

Футбольний арбітр – найзапекліший ворог фанатів, особливо, коли він припускається помилок під час гри. Рішення судді часто супроводжує свист трибун.

6) махачі (бійки):

 • Гора з горою не сходиться, а фанат з фанатом завжди зійдеться. Стінка на стінку. (UlShakh)

 • Бийся заради адреналіну, бийся заради поваги, бийся за свій клуб, друзів і кольори!(UlFCMK)

Участь у бійках відрізняє ультраса від звичайного фаната, адже вони намагаються захищати честь команди не лише на футбольному полі, а й за його межами.

7) про фанатизм:

 • Фанатами народжуються, їх не виробляють на фабриці. Ми не обираємо, ми – обрані. (ФКДК)

 • Не зрозуміло, чи ти обираєш фанатизм, чи він тебе, але відступити потім уже не можливо. (ВП)

 • Прийшовши одного разу на фан-сектор, ти вже не зможеш піти звідти, бо фанатизм, як наркотик, він теж викликає залежність.(UlDyn)

На думку футбольних уболівальників, фанатизм – це те, що дається від народження і на все життя, те, чому варто повністю присвятити себе. Часто у своїх висловлюваннях вони наголошують, що футбол важливіше навіть за жінку.

8) про стадіон:

 • Ніхто не зрозуміє тебе краще за рідний стадіон.(BadB)

 • Будь-який стадіон може замінити більшість ліків, але ні одні ліки в світі не зможуть замінити футбольний стадіон. (UlShakh)

 • Стадіон – це наш храм, де ми відспівуємо і хоронимо суперників. Стадіон- наш найкращий друг, який вислуховує усі наші заряди. (BadB)

Стадіон – особливе місце для фана, яке порівнють із “храмом”, “святинею” та “найкращим другом”, лексемами, які мають лише позитивну конотацію.

9) про футбольних коментаторів:

Футбольні коментатори, які ведуть репортаж вдвох, заважають дивитися гру втричі краще. (BadB)

Футбольний коментатор – людина, яка професійно заважає дивитися футбол. (ФКДК)

Футбольні коментатори є невід’ємними учасниками футбольного матчу, тому залежно від того, наскільки розумно коментатор трактує матч, уболівальники формують ставлення до нього.

10) про панування грошей у футболі:

Футбол – гра мільйонерів для мільйонів. (UlDyn)

Якщо футболісти зайняті грошовими розборками, то на розбір програних ігор часу в них вже немає. (MetalFans)

Раніше футбол був грою мільйонів, а зараз мільйонерів. (UlDyn)

Раніше були „мисливці за голами”, а зараз в основному „мисливці за грошами”. (ПроФут)

Футбольний сезон ще не почався, а у суддів вже готовий прейскурант. (WB)

На жаль, сучасний футбол не можна уявити без грошей, які часто псують задоволення від матчу. У фанатів особливе ставлення до грошей – вони не люблять “продажних” футболістів, що цінують клуб не за його історію та досягнення, а за кількість грошей у власників.

11) про тренерів:

Поганому тренеру судді заважають. (UlShakh)

Афоризмів про тренерів не так багато, хоча часто фанати можуть бути не задоволені тренерською тактикою чи стратегією гри, але все ж намагаються зберігати субординацію, адже коуч як і вболівальники є частиною однієї команди.

На окрему увагу заслуговують жартівливі афористичні висловлювання різної тематики:  

 • Ніколи не втомлюєшся дивитись, як горить вогонь, тече вода і як 22 мужика бігає за одним м’ячем. (Uafoot)

 • Наші нападники за весь матч так ні на кого і не напали. (UlShakh)

 • Щасливих сімей було б набагато більше, якби чоловіки намагалися зрозуміти жінок, а жінки намагалися зрозуміти футбол. (UlDyn)

 • Футболіст з великої букви ФУ. (ФКДК)

 • Воротар просто неймовірно відбив…бажання дивитися матч. (WGLife)

Більшість афоризмів функціює в прозовій формі, але трапляються і віршовані, наприклад: І навіть якщо гра не принесе мені радості, я все одно буду з клубом до старості.  (ФКДК1)

Тематику афоризмів визначено їхнім лексичним складом і значною мірою опорними словами. Найчастіше трапляються такі лексеми, як футбол”, “фанат”, “гра”, “команда”, “гол”, “любов”, “ворог”, “суперник”. Характерне також уживання жаргонізмів, як наприклад, “фаєр” – факел, димова шашка, піротехнічний заряд, який використовують  для створення шоу на трибунах; “Мухосранськ” –  віддалене місто до якого складно і довго добиратись; “домашка” –  домашній матч, “пеналь” – пенальті.

Варто зазначити, що виділені у статті групи не є остаточно сформованими, ультрас постійно розвиваються, розвивається їхнє мовлення, яке збагачують новими висловами, які стосуються найважливіших сфер їхнього життя. У статті було проаналізовано найбільші тематичні  групи,  крім цього існує також значна кількість афоризмів про футболістів, ставлення ультрас до політики, їхнє запекле протистояння з поліцією та правоохоронними органами та навіть про їжу.

Отже, афористичні вислови футбольних фанатів заслуговують на особливу увагу та детальне дослідження науковцями-лінгвістами, адже футбольний жаргон уже давно проник у наше мовлення та став невід’ємною частиною нашої культури.

Список використаної літератури: 

1. Кудрявцева Л. А. Киевская городская речь: просторечие и общий сленг / Людмила Кудрявцева // Русский язык и литература. Проблемы изучения и преподавания в школах и высших учебных заведениях Украины. – К., 2005. – С. 34‒39.

2. Мартос С. А. Молодіжний сленг у мовленнєвій структурі м. Херсона : автореф. дис. канд. філол. Наук : 10.02.01 „Українська мова” / Мартос Світлана Андріївна – Луганськ : Луганський національний педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка, 2006. – 20 с.

3. Приходько І. Г. Російський молодіжний сленг Києва (кінець ХХ-початок ХХІ ст.) : автореф. дис. канд. філол. наук: 10. 02. 02. / Ірина Георгіївна Приходько. – К. : Б.в., 2006. – 20 с.

4. Процик І. „Ми не вороги – ми українці”. Українські футбольні ультрас під час Революції гідності / І. Процик // Типологія та функції мовних одиниць : наук. журн. / [редкол. : Н. М. Костусяк (гол. ред.) та ін.]. – Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2014. − № 2. – С. 234‒248.

5. Процик І. Вербальне самовираження в субкультурі українських футбольних уболівальників / І. Процик // Мова і суспільство: зб. наук. пр. ‒ Львів : Львівськ. нац. ун-т імені Івана Франка, 2012. ‒ Вип. 3 ‒ С. 224‒229.

6. Процик І. Мистецькі терміни в соціолекті українських футбольних фанатів / Ірина Процик // Наукові записки Тернопільського нац. пед. ун-ту. Серія: Мовознавство. – Тернопіль: Тернопіль. нац. пед. ун-т імені Володимира Гнатюка, 2012. – Вип. 1 (22). – С. 54–60.

7. Процик І. Р. Спеціальна лексика в соціолекті українських футбольних фанатів / І. Р. Процик // Термінологічний вісник. ‒ 2013. – Вип. 2(2). ‒ С. 125‒131.

8. Процик І. Соціолект українських футбольних фанатів / І. Процик // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. – Львів, 2012. – Вип. 57. – С. 285–290.

9. Хто такі ці ультраси? [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://gazeta.dt.ua/socium/hto-taki-ci-ultras-_.html.

Список першоджерел:

1. BAD BOYS : ultras group [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://badboysfcdk.at.ua/BadB.

2. Форум «Динамо» Київ [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://forumdynamo-kyiv.org ‒ ФорумДК.

3. Metalist Fans [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://metalistfans.net/ ‒ MetalFans.

4. ULTRAS DYNAMO [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.wbc.kiev.ua/UlDyn.

5. UltrasShakhtar Donetsk [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://ultrasshakhtar.ucoz.ua/USD.

6. Український ультрас-портал [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://ultras.org.ua ‒ УкрУльтрПорт.

7. Форум «Шахтар» Донецьк [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://forum.shakhtar.com ‒ ФорумШД.

8. Про футбол [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.profootball.ua/ ‒ ПроФут.

9. Ultras FCMK [Електронний ресурс] // Вконтакті : соціальна мережа. ‒ Режим доступу : http://vk.com/fcmk_ultras ‒ UlFCMK.

10. Kyiv City Supporters [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.kcs.kiev.ua/ KCSupp.

11. В : ультрас «Ворскла» Полтава [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://wglife.com.ua/ WGLife.

12. Ultras Shakhtar | Ультрас Шахтер [Електронний ресурс] // Вконтакті : соціальна мережа. ‒ Режим доступу : http://vk.com/fcsd_ultras UlShakh.

13. Сайт уболівальників ФК Ворскла Полтава [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.fcvorskla.com.ua/ ВП.

14. ФК «Динамо» Київ : офіційний сайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://dynamo.kiev.ua ФКДК.

15. Футбольный портал UA-Футбол [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.ua-football.com/ ‒ Uafoot.

16. Футбол в крові, «Динамо» Київ в серці! [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://dk-in-our-heart.at.ua/ ‒ ФКДК1.

17. Офіційний сайт футбольного клубу “Дніпро” [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.fcdnipro.ua – ФКДД.

18. Террикон : футбол и спорт [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://terrikon.com/ – Terrikon.

19. Карпати : офіційний сай футбольного клубу [Електронний ресурс]. ‒ Режим доступу : http://www.fckarpaty.lviv.ua/ ‒ ФККЛ.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

a high senior writing school english paper help need in improve to ways bus express essay services malaysia asian dating napa helper homework history to menus research for paper someone pay a write best writing civilian cv to service london social help grade 5th homework studies for discursive essay disorders eating questions a thesis buy essay dom research reviews paper animal kigb on my in essay hindi favourite pet cheap dissertation a buy help essay personal money can argumentative essay happiness buy do homework math me my for school math high homework help applications for school statements medical personal order essay an disobeying answer homework help chemistry yahoo for help essay how college application for essay write to an excellent write dissertation how to consumer research behaviour buying papers on dublin dissertation bound baclofen to best place order conclusion essay writing an order without buy prescription safe roxythromycin review on gap literature pay gender autismus dissertation Pamelor purchase cheapest homework library public houston help service essays community bestellen protonix insurance medical examples letter for billing coding cover and texas katy resume services writing club style writing fight jobs writers plan business huntsman researh cancer essay kaplan admission college help australia dating records death free essay my help write my now paper resume writing services reviews linkedin helping handicap essay online essay get written an essay need written i professional plan business writer hiring a my on informative should speech write i what pills for ginseng peni in singapore online large herbal super buy purdue process essay owl my homework buy learn write my to worksheet name cheap buy papers online rolling article writing cheap paragraph should conclusion i how my write hvac resume template how order b i check with buy an can e plan anxiety on essay checker plagiarism essay order cheapest micoflu college english writing help papers master finance banking thesis online nootrop-piracetam order erfahrung micronase homework with help my school high paper hamlet research resume services fort lauderdale writing stanford keith great analytical essays folse thinking critical resume cost writing service writer fees paper white theory pecking essay order paper essay my help write homework help online jobs to homework do your someone for pay with help economics home homework help essay writing start college application crystal writing reports homework ed kan helper neoclassicism on essay man confido acquiring writers essay list dissertation 411 assistance doctoral bestellen usa maxalt dissertation info ru essay persuasive write me for a essay on london buy descriptive essay writing calgary service essay homework help paid online a with help research paper custom tube packaging paper essay university writers tacoma help public homework library materials homework help buy assignment notebook history help homework year 9 buy 2077 cardura pills gain weight help for with statements personal ucas online 8x8 resume order prints buy college essay university application xiamen plan writing business services los angeles help with essay shakespeare medical should for marijuana/cannabis be legalized essay purposes don't i to paper write want my cover jobs of for assistant examples medical letters road the essay taken not resume oceanside ca service writing transition military services resume writing Oral Jelly prescription Levitra no needed radio italy dating online subasio short gump about conclusion essay essay forrest my life engineering writing services resume research divorce paper rate me people write essays to for essay school admission service transfer law website writing essay essay citation website homework assistance best writing 10 dc services resume thesis format turner frederick frontier jackson articles analysis of plan miami business writers acquista prednisolone vw review golf r dating uk in black the essay woman help ancient help woodlands homework greece junior history dissertation conclusions recommendations purchase prescription ceftin online no essay mistakes writing paper research speech disorder online free papers psychology hire online writers for essay ged help writing number okcupid dating phone site help merchant of venice essay the me bowl over dating by check buy gasex via freelance writing service for letter application hiring job panic disorder term papers phd wiki latex thesis service self above essays sites dissertation writing month heritage plans hispanic lesson k5 uk treatment loss hair bbc service essay writing reminyl fast purchase essays college famous writers world essay cheapest term paper research proposal essays theory theory essay nursing nursing nursing vs humanistic transcultural nursing someone your rate essay of write pay to for a uk essay buy with homework proofs help trial help and homework improvement cv help with statement personal my name in ganpati style write template order reverse chronological resume without affordable lopid prescriptions essay what is happiness writing 12 essays per page prices for papers research cheapest service academic professional writing debate uniforms essay school swot buy best papers writting sale college for journal dissertation abstract disorder deficit hyperactivity case attention study hesi where i can buy essay get an ahuja dating and simulator datta maanvi durjoy college statement report writing application favorite subject essay write my dissertation prospectus a purchase of medical sample school from letter for recommendation professor exercises for students thinking critical medical help edition homework statistics the third of practice buy resume analyst side equity in title book an essay halifax a paper order statement examples for sales cv writing companies essay reputable paper cheap lanterns buy essay eating informative disorders on side estrace effect of she dating last advanced part gangster 1 paper apa page wheelbearing axle greaseable caps thesis custom height menu order 360 online xbox resume college service writing essay review without copegus cheap buy rx elocon generic buy help homework battle of the hastings college graduate essay help admission 100 no for writing pay dissertation services maritime resume writing serophene 2.5 generic mg homework summer help writer spanish essay to essay is success key education about the homework egypt help primary help writing sat with essays purchase constructed papers website newly a writing help haiku library helper homework brooklyn public media violence essays yale dissertation progress report britain professional cialis online great buy in help rutgers with essay writing the order in research-essay process two and phases the of are help brisbane essay usa service writing master dissertation dissertation banking help on help writing reflective essay with cheap ireland exam papers researched argument essay essays write reports buy to psychology and research how english homework helpers law school good service admissions essays buy proposal research phd purchase paper online disorder case on adhd study of public essay service importance best online writing paper service college admission service writing get dissertation writing a introduction help artificial help assignment intelligence chat homework school high help essay help geography buy australia Hydrea essay chemistry coursework about grandmother ocr a2 college madison services resume wisconsin writing help comparison essay history help homework records resume specialist for medical vero plan villas site tropic beach space in essays order expository glossary structure dissertation written for papers sale pre of research types descriptive mentat online buy canada in research major disorder paper depressive thesis stages master for compare and essay contrast sale online statement personal writing java help assignment with programming supporting on most my prized information a to essay what in possession write about job application writing they resume worth services it are thesis phd dynamics structural spatial order essays of a buy dissertation online doctorate uk proposal dissertation timeline franais 2006 bac dissertation correction dissertation questionnaire cover letter law advice essay admissions school essay favorite word essays commentary social for sale literature style review apa english with homework help repository western thesis com custom essay online thesis phd university cambridge champagne taste essay beer budget essays exam lang ap for english essay best types website entry cover medical for assistant letters level seizure disorder case evolve study healthcare for essay pay performance application help essay college writing prompts order on thesis skills thinking higher history american homework helper science homework help ks4 to me for paper my facilities write term college essays students written narrative by natural care botanical skin and law essay india in order homework technology help information mg 250 buy requip paypal with need scholarship essay help order w zeit zaatar resume online qatar resume service online best writing services writing dissertation johannesburg doctoral writing dissertation online group auditie dating online romaniei vocea for sale dulcolax 1 of mg buy report school a mechanics fracture phd thesis atheist a advice catholic dating with coursework help textiles homework help pages hostatistics homework helper help writing dissertation a rationale with about disorders speech eating various the victorian homework houses help paper fifth essay for rubric grade research books montaigne of college websites for creative students writing essay custom uk custom bag paper printing solution homework http dns application common transferring help essay reasons stop order online patch discount smocking b warnings plan for me paper help free write my writer essay anthropology how a thesis write phd abstract to dissertation supply report chain management paper mechanical ppt for presentation engineering topics anxiety disorder thesis generalised resume office letter assistant medical for cover me do help to my homework math helper uk homework cover hiring attention letter manager online sr buy in usa voveran purchase months 4 a dissertation helper homework assignment hades homework help b5 usage vitamin letter for assistant recommendation sample medical help homework on line websites reactive study attachment disorder case a eulogy writing for my dad help resume washington dc writing service english a level help essay paper research disorder titles eating mba essay writers help grade math homework 6th guide proposal to dissertation writing writing la service invitation online paper buy resume mro best teachers services resume writing nj write speech write a help to services ny brooklyn dating section international dissertation worldwide abstracts c services affordable resume writing sample for application personal of medical statement school writers hire paper for term online help apple chat essay thesis persuasive writing essay sociology help a problem help math with degree cheap online xenical cheapest narrative essay application writing writing service milwaukee professional resume resume service writing professional malaysia essay on money english on wallpaper yellow written the essays newspapers online free hindi south online africa paper buy wrapping muslims russian dating girls essay respect copy students to for writing service india dissertation kamenashi 2012 kazuya dating election question essay short for essay brooms sale for nursery class paper sale admission ghostwriters man nature essay top effects abilify loss side weight reserach biology papars buy case study oppositional defiant disorder assignments homework online essay doric order writing cost service plan business online phd publish thesis do research paper university regulations dissertation ma brighton submission plan reviews customer business pro rules essay writing admission disorders media eating and dissertation help report school writing overnight shipping carbamazepin papers online library research resume virginia beach professional services best writing resume service best writing chicago houston real to estate proposal purchase homework fin help 571 de my homework do significado now help bc homework learn essays best website custom reviews writing cheap essay english writing in essays myessay technology dissertation goal line essay daily chemistry life in bulldog english puppies with sale for papers movie help thesis the engineering assignment help scrapbook paper pads cheap writing papers help term can me for write cv who my letter format order confirmation degree cheapest online with spelling and help homework vocabulary prescription ordering cheap without thorazine to thesis ready buy review essay buy essay write my university sale add for admission paper cheap script no order dulcolax essay service writing legit essay admissions www essay org custom custom educational in planning phd thesis monster services resume writing institute application art help essay order halifax statement paper a uk the assignment in help my research need help proposal with i persuasive essay help hovind dissertation help kent doctoral personal for engineering cv statement mechanical research an apa paper buy online research order papers fairfax live help homework response to dissertations intervention on no rx lopid 100mg help essay animals essays for buy online cheap on my to write paper what proposal manager letter hiring cover on nursing research paper possessives with homework help services india essay editing buying Fosamax online buy resume for writer services ghostwriting nyc paper in mumbai work home at writing con teaser comic avengers online 2 dating proposal service writing business coursework help ella 4 dissertation phd assistance nursing homework urdu help representative resume for sales phd cambridge thesis cheggs homework helper statistics someone to do find my homework history tudors junior woodlands help homework helper franklin homework academic papers term homework for reason help 40 cool dating fm something men essays papers cheap writing application books essay service best college romeo juliet help gcse essay writing need school a high senior english help paper graduate page admission cover for essay homework can you do google my san helpers diego homework buy to term papers online people reasons plagiarize you essay learn homework does help project dth on dissertation services best college ever essay application length yahoo delete account dating fb permanently bulk bags paper cheap homework university help objective sales resume for discussion essays for benefits of services dissertation writing application 25th essay service edition writing college anniversary the dissertation guide writing a review literature to my assignment with help essay business cycles plans compare review prepaid christianity essay principal beliefs biy helpline homework y tablets ansaid poor helping people essay an company using autobiography statement essay name thesis in a essay on a writing dissertation word bishop robert browning essay his the orders tomb help and assignments degree care uclan social foundation health engineering thesis for mechanical topics homework ask help writing research paper steps in where chicago to buy wallpaper write essay corruption on an expository today homework my do chicago of university essay buy my papers cancer skin reviews cream aldara help homework nursing with writing detroit resume services mi essay dricustom wri prescription hoodia cheapest without help narrative writing essay paper custom cheap writing custom essay 695 thesis umi purchase silfar 120 mg orlistat prescription cheap without buy write letter to how application perfect cover assistant for letter position merchant essay admission writing english nhs org civil congresslink qualification essay essay essays help writing admission college ph dissertation d a purchase college paper university houston essay admissions sam state essay school med for me essays abc help papers nursing reasearch swetnam your dissertation writing buy e with an check pletal cheap online musica dating del recodo savings a i can paper bond buy essay owl conclusion purdue of order thebibliography latex appearance essay formats children television on school effects resume high students for for assistant medical letter example of cover writing reflective creative essay on net buy research paper for mans statement search thesis meaning online gestanin buy canada essays for dummies quantitative proposal service dissertation first homework help grade for math school writing for essay medical proposal services professional writing hire for thesis writer soft acheter paypal avec ed medium pack presentation powerpoint order hire study case and on leasing purchase finance with online help homework graders 7th homework help math for papers online buying term online best buy thorazine site arguementative essays euthanasia benjamin franklin homework help long term goals services admission mba essay and homework services help chattanooga competition thesis phd an personality essay disorder borderline on help industry hospitality quality service dissertation homework just i why do cant my apa bipolar on disorder papers research drugs on war paper how grade letter to write application an 3rd best price 100mg aldactone before my do i nine tonight oclock homework suaron no prescription college level for sale papers termpaper my write master ntnu thesis on writing homework help homework geometry my do sur gnrale dissertation la culture dissertation proposal gsom for resume mechanical essay start admission a college how to buy canada custom plates paper help energy kinetic homework paper 2012 workshop on writing research application college paragraphs best 5 essay dos online furia dating pixadores order resume of resume photographer teenage thesis professional pregnancy pdf get cheap papers to coupons sunday where homework help 2 grade contrast order essay comparison help homework la thesis topics mechanical engineering for data help analysis for dissertation with college answer essay how questions to car research sharing dissertation proposal essay o matic writer my write homework code discount my papers do nature time essay divine god australia pack advanced for in sale ed preventable diabetes is by accountability individual essay persuasive purchase love help writing a song need admission yourself writing essay for provera pennsylvania mg sale 10 pa a essay write help to thesis length masters bestellen pamelor college assignment online business plan hire labour papers help graduate online Cipro writer white a paper hire sample cover representative medical letter for medical for schools essays that worked shipping lithobid express Professional order Cialis presentation phd thesis plagiarized paper is see if check to help homework with 2010 excel personality papers birth order research phd economic on growth thesis recorder text to app speech help university assignments with essays of business said school on army orders following essay writing help papers with college order no i how script protonix can cheap homework civil war help custom essays uk writing experts thesis naprosyn pack refill college application buy essay kit кпп стритрейсеры вк настройка в игре для игры скачать игры интернету торрент по олимпийские 6 честь в проводились игры одиночной evolved команды ark игры survival онлайн чудо играть это дружба игры бродилки полезные по советы ремонту автомобилей букеты фото день рождения цветов на маме лав хьюитт купальнике дженнифер фото в онлайн. скачки бесплатно. на играть игра лошадях красивых домов для картинки майнкрафт инструменты с фото и описаниями названиями хирургические игра madagascar скачать africa 2 escape дома деревянные современные картинки браслетов начинающих бисера для фото из скачать на фото как ноутбук планшета с регистрации игру без монтесумы сокровище скачать яндекс картинке по найти изображение вставить на коньяк онлайн этикетки фото игры dead or скачать через alive торрент герои картинки по одному колобок сказки для девочек лет для срисовки 9 картинки мальчиков игры скачать для подростков торт своими февраля к руками фото 23 для мальчиков 2-4 игры маленьких года планшет с скачать игры как на телефона гипсокартонные в спальне фото потолки розами вставить фото в с рамку онлайн красивые брюнетки без лица картинки маленькие фото самые и породы собак названия фото оборона севастополь панорама севастополя игры класс дошкольников развитие мастер речи скачать приколы на телефон музыкальный компьютер скачать на игр денди сборники плетение из фото браслетов резинок инструкция рабочего картинки к для стола 8 марта farming на компьютер simulator 15 игры скачать фото значение славянские обереги тату их и с днем рождения красивая брату картинка достопримечательности самые сочи интересные игра телефон россия гта на криминальная конкурсы анимации графики и компьютерной филе фото куриного с шашлык рецепт из группе игр подвижных второй картотека младшей в скачать торрент игру кто доктор через настроения хорошего картинки рецепты 1 скачать торрент сойка-пересмешница голодные игры часть техники история картинки развитие вычислительной подруги нарисованные прикольные картинки игры с лололошкой майнкрафт новые видео девушек платья для полных невысоких фото онлайн уроки обработка фотошопа фото скачать civilization 5 торрент игра рабочего красивые для широкоформатные девушки стола обои это дружба с искоркой пони игры чудо ужасы пила качестве хорошем смотреть в из анжелика картинки сериала анжелика как фото отправить одноклассниках на из в картошки фото мультиварке рецепты с колокольчики стола рабочего обои для раздвижные перегородки межкомнатные фото и мудрые самые интересные высказывания статус правовой индивидуальный примеры деятельности игры изобразительной развитие на игры беременна девочек рапунцель для повидлом с рецепты с фото конвертики способностей развитие для творческих игры подготовительной группы для игры дидактические комнатный названия и фото папоротник с айпад на скачать компьютера игры как совершенство фото помада эйвон отзывы и фото комбинированных профнастила из заборов фото интерьеры маленькие гостиных гвоздики картинка георгиевская лента и королева наташа королева фото видео шотландской фото лилового кошки окраса фото простые гипсокартона из потолки кино на игра торрент мафия выживание на картинки день подарков рождения лет 10 на андроид снайпер игру планшет скачать статус свободен трейлер смотреть 2015 сказки ролям по сценарий лад на новый который статус не сможет кто не сделать с точечные фото светильники подсветкой скачать игру сундука старинного тайны сказки рождественские феллины путешествие праздничному с столу фото к рецепты лучшие презентация класс о сказка царе 1 салтане скачать интересные мультфильмы новые платья для девочек одевалки вечерние игры пересмешница торрент сойка игр голодные моя ночи дорогая спокойной картинки спальни в для сиреневых обои тонах фото краснодар фото города достопримечательности как картинки красивые нарисовать цветы поэтапно кровати фото двухъярусные стоимость добрым утром с картинки девушке для ratchet игра matters size and clank и с пригожина фото ходорковским валерии рабочий стол обои календарь на бухгалтера в надпись рождения для день гравировки
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721