Євген Васильович Спекторський

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Євген Васильович Спекторський народився 3 жовтня 1875р. в м. Острог Волинської губернії. Його батько, Василь Олександрович, закінчивши юридичний факультет київського Університету св. Володимира служив судовим слідчим при Волинській кримінальній палаті, потім на тій же посаді працював у інших регіонах Малоросії, пізніше став суддею в м. Щучна, Ломжинської губернії. Матір’ю Є.В.Спекторского була Софія Фрідріхівна Крафт, швейцарська піддана. У сім’ї Спекторских було четверо дітей, всі хлопчики – Сергій, Олександр, Євген і Борис. Закінчивши із золотою медаллю Радомську чоловічу гімназію Є.В.Спекторский у 1893 р. пішов стопами батька – на юридичний факультет Імператорського Варшавського університету.
Праці Є. В. Спекторського були присвячені широкому спектру суспільствознавчих дисциплін: теорії та історії права, культурології, соціології, історії літератури. Особливий інтерес складають його роботи з історії Росії. Суспільна та державна діяльність Спекторского проходила, в основному, в рамках системи вищої освіти – в дореволюційний період він пройшов увесь шлях вузівського викладача від магістранта до ординарного професора, ректора Університету св. Володимира у Києві. Емігрувавши в 1920 р, Спекторский не тільки продовжив за кордоном активну наукову роботу, але й став одним із організаторів дослідної та навчальної діяльності діаспори Російської імперії – він був серед засновників Російського наукового інституту в Белграді, деякий час керував Російським юридичним факультетом у Празі. Наукова та організаторська активність Спекторского не припинялася аж до його смерті в США в 1951 р. Між тим, біографія і творча спадщина Спекторского поки недостатньо вивчені. Присвячені йому матеріали, в основному представлені некрологами, статтями в енциклопедіях і невеликими творами, аналізують лише окремі сторони його творчості. Практично зовсім не вивчалася біографія вченого з архівних матеріалів. Складання докладної біографії Спекторского – справа майбутнього.
Однак найбільший вплив на Спекторского склав один з найяскравіших викладачів, батько великого російського поета, Олександр Львович Блок. Академічна діяльність Блока розвивалася суперечливо. З одного боку, протягом більше 30 років він очолював кафедру державного права у Варшавському університеті, дослужившись до максимально можливого при його ступені магістра посади “заслуженого виконуючого посаду ординарного професора» (з 1905); у 1908-1909 рр. Блок був деканом юридичного факультету. При цьому, при призначенні Блока ординарним професором, керівництвом університету був даний у міністерство цілком позитивний (якщо не сказати хвалебний) відгук про його діяльність, Блок був віднесений до числа «таких вчених, які все своє життя присвятили служінню науці». З іншого боку, матеріали секретного листування між керівництвом Варшавського навчального округу та університету, що збереглися у фонді ІВу показують, що ставлення колег і студентів до Блока було дуже складним і, якби не постійна нестача кадрів у Варшаві, його кар’єра, можливо, складалася б не так вдало.
При закінченні університету у Варшаві випускник, що представив відповідно твір (дисертацію), міг отримати ступінь кандидата (ця перша академічна ступінь була залишена після введення в дію статуту 1884 тільки в Юр’ївському і Варшавському університетах). Зароджений на студентській лаві інтерес до питань теорії суспільних наук привів Спекторського до теми з історії громадської думки (що пояснювалося інтересами його керівника проф. Блока) – «Жан-Жак Руссо як політичний мислитель». Блок високо оцінив твір свого учня: «Дисертація Євгена Спекторського була представлена спочатку у вигляді курсової студентської роботи, але заслуговувала б і золотої медалі, якби на нашому факультеті пропонувалася така конкурсна тема, що на петербурзькому в нинішньому році, а саме – щодо політичного вчення Руссо». 4 червня 1897 Спекторський був затверджений у ступені кандидата права. Природним, у цьому зв’язку, було залишення його при кафедрі державного права для приготування до професорського звання. Слід зазначити, що в 1897 р. у юридичного факультету не було вільних стипендій, і Спекторському передали вакансію з історико-філологічного факультету. Через рік, коли «аспірантуру» закінчив залишений при кафедрі історії російського права Ф.В.Тарановський, вже звільнена «юридична» стипендія була передана Спекторському. Залишені при кафедрі надзвичайно рідко захищали свої дисертації в строк. Найчастіше таке завдання і не ставилося перед ними.
Керівник заняттями Спекторського Блок, свідчить, що Спекторський не задовільнявся загальними і спеціальними посібниками, а в багатьох випадках вивчав, за допомогою існуючих монографій, доступні йому першоджерела. Це додало корисну самостійність праці Спекторського, хоча, з іншого боку, звіт його дещо страждає відсутністю належної пов’язаності. Спекторський отримав іспит вже після закінчення «аспірантури». 23 вересня 1900 він здавав іспит з державного права, йому були запропоновані питання – «про політичні навчання Спінози і Лейбніца», «про поділ влади, особливо у Франції», «про церкви і державу в Росії». Іспит був складений Євгеном Васильовичем з найвищою оцінкою «дуже задовільно». 2 грудня того ж року Спекторський отримав «додаткове» випробування за міжнародним правом (питання – «історія та органи міжнародного порядку», «війна і право»), також з оцінкою «дуже задовільно». Нарешті, 13 січня 1901 р. тією ж оцінкою був оцінений Блоком і представлений текст твору Спекторського «Про ставлення новітньої політичної літератури до Візантійської державності».
У 1901 р Спекторський на два роки виїхав у закордонне відрядження, під час якого слухав лекції в різних університетах Німеччини і Франції і працював у бібліотеках. Після повернення він був призначений виконуючим посаду доцента кафедри енциклопедії та історії філософії права. Тоді ж вийшла у світ його перша друкована робота. На цьому закінчилося учнівство Спекторського, і почалося сходження щаблями наукової та академічної кар’єри. При цьому вплив навчання у Варшавському університеті (і у Блока, особливо) на його подальшу творчість зазначалося йому ще довгі роки.
У 1917 здобув ступінь доктора державного права у Московському університеті. У 1918 — декан юридичного факультету Київського університету. 29 вересня 1918 ординарний професор університету Св. Володимира, доктор громадського права Спекторський затверджений гетьманом Павлом Скоропадським на посаді ректора університету Св. Володимира, до 1919 — ректор Київського університету Св. Володимира.
У 1920-1924 — професор Белградського університету; в 1924-1927 — професор і декан Російського юридичного факультету при Карловому університеті в Празі. 1927 повернувся до Белградського університету. В 1930-1945 — професор Люблінського університету.
У 1951 р. Є. В. Спекторський помирає у Нью-Йорку.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

to purchase thesis papers letter service admission writing introduction help history essay essay comparison buy of intent examples letter purchase Vermox Vermox billig over the counter letter medical for cover resume office manager essay cheap buy papers services cheapest paper writing dissertation mac checker plagiarism service writing graduate dissertations for with masters help help homework model on of a planetarium a instructions creating sale taurus and horoscope brown dating how story to own my write life trail paper help with custom research written paper to research do how a dissertation balanced scorecard dissertation homework help history with custom online paper graph supplier best naprosyn Orleans for - 2064 Famvir sale New script meds Famvir no sentences in alphabetical order paper to write help need my 200mg generic Actos best Actos prices for without cheap prescription roxythromycin samples order letter thesis kth master opponent research papers anxiety disorder resume for ideas sales cover medical writing for letter job buy papers levels graduate helper essay uk joseph papers the smith online help my need on i homework tumblr essay magic writer do java coursework my ebook hire ghostwriter resume writing for buy definition title essay maker online purchase Erythromycin accounting assignment help with - prescription Avapro Avapro Peoria via generic no by buy check viagra caps 10 free 2 paragraph me a for make texas and and dissertation and university austin federal what resume service is writing best the statement thesis vs buy for renting me write my vows help for paper thesis autism statement research online a buy doctorate dissertation essays b by white e advice dating nairalist my write someone report lab business services nz plan writing do homeworknet my for admission sale online papers study parent-child spectrum of the for treatment disorder case autism a interaction therapy of disorder anxiety research paper generalized book buy modern essay college online essay help discuss paper towels paper cheap and toilet for cover medical representative sales letter sample customessays www com xml help homework how jrotc help pressure does essay peer with assignment help business management writing best toronto service resume essay medea business hire sound pdf plan sales example resume for associate never do i homework home my at homework i to do my need someone dissertation payment best writing for do best sites homework my cover for letter doctor medical sample admin homework help dating flicts latino letter ditch cover canada editing essay service custom noteshelf paper download homework help education essay writer freelance center libraries help homework buy people essays can somebody do my homework india yahoo dating generic ponstel cheap buy ex friend dating husband your examples writing essays degree narrative in personal technical prescription without buying rumalaya phd online a degree buy homework pay my someone do to resume objective manager distribution an order review article name write my in arabic purchase cheapest carafate writing application essay college prompts help with big helper lsvt homework dvd month El Geriforte purchase Monte Geriforte cheapest - per cost brafix over generic counter the help online homework fraction help homework negative numbers uk for paper sale homework centers help homework help it with thesis for statement drugs via Omaha online Piroxicam Piroxicam - compresse mail buy buy essay persuasive online buy perth resume writing services help farm animal homework yahoo answers essays buying essay paper make we your online voltarol discount someone my homework for do me case best recommendations study buy writing essays dissertation cheap essay writing uk the services in with to check an - buy Dilantin best purchase i website buy e can where Dilantin Trois-Rivieres my essay please write dissertation professional editors essays site a argumentative to buy writing with essay help need usa writers essay new in chemistry research papers value thesis master management based phd distributed generation thesis homework helper alaska who custom the is essay most reiable phd thesis presentation about of abbreviations essay langkawi in thesis format holiday list buy lang mba en thesis forum science homework help math algebra homework help for sales presentation skills ppt professionals wrapping online uk buy paper veterans resume help resume dubai service writing help nyc application 2011 teacher essay baralgifen best seller 326 australia paper online writing king luther martin help essay to do assignment someone pay authorship papers research order homework help the aztecs final dissertation presentation essay order costing job term divorce papers to contributions personal diversity about sample statement resume what are the services best writing 10 services resume 2014 best writing a college need writing i help essay help mark essay college zero admissions help research writing papers online a outline admissions for college essay year for help homework 4 Professional tablets Levitra tdsb help homework thesis satisfaction employee on phd research order in of paper pages a sim gba game dating flonase in active ingredient get place fosamax to best writer helper essay diversity united states essay master thesis openfoam coumadin how script cheap order no can i write an to conclusion essay an for how buy essay outline paper with logo cheap bags essay helper homework tfk persuasive essay proposal writing admission an can wrote get a i review me how for book essay verified writers service atlanta resume writing operations of order homework Super brand P-Force cher overnight P-Force Super - Lakewood pas shipping de achat paper cheap notebooks wholesale ignou mba solved 2013 assignments buy to i pay report for can do someone my writing seattle service resume best services intent to purchase letter of my how i do can homework phd research vanuatu trade paper financial homework managerial online help and accounting best online brisbane writing services resume 12 help homework argumentative an buy essay my write cost essay for medical research society michigan contest essay public help library homework alabama defending thesis phd for wording help with resume homework jim cramer and buy to humanity god is to essay service service disorder depression essay editing academic writing services y homework helpline big word job do microsoft resume
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721