Луцько-рівненська наступальна операція (27 січня – 11 лютого 1944 р.)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розглянуто і проаналізовано організацію радянським командуванням та успішне здійснення Червоною армією Луцько-Рівненської наступальної операції внаслідок якої були звільнені Ровенська і Волинська області і яка стала одним з перших кроків до звільнення всієї Західної України.

Ключові слова: Луцько-Рівненська операція, 1-й Український фронт, Червона армія, війна.

 

Проблематика Другої світової війни не втрачає своєї актуальності в усьому світі й, зокрема, в Україні, яка зробила значний внесок в перемогу. Актуальність обраної теми полягає у необхідності більш глибокого дослідження воєнних аспектів Луцько-Рівненської наступальної операції, чого не було до кінця зроблено у вітчизняній історіографії. Важливість операції полягає в тому, що її успішне здійснення, в подальшому, забезпечило радянським військам можливість утримати стратегічну ініціативу і розвинути наступ на захід, у напрямку державного кордону.

В кінці січня 1944 р. одночасно з Корсунь-Шевченківською операцією війська правого крила 1-го Українського фронту почали наступ на противника в районі Рівне-Луцьк. В разі успішного проведення наступальної операції створювалися оперативні умови для наступу на Чернівці та Ковель [12, с. 94].

Мета Луцько-Рівненської операції полягала в тому, щоб звільнити райони Луцька та Рівного, зайняти вигідне положення для подальшого удару у фланг німецької групи армій «Південь», а також скувати ворога і не допустити перекидання німецьких військ з району Рівне, Шепетівка в район Корсунь-Шевченківського [9, с.133].

Для проведення операції були залучені 13-та і 60-та армія фронту. Основна роль в операції відводилася 13-й армії під командуванням генерал-лейтенанта М. Пухова. В її складі були 24, 28, 76 і 77 стрілецькі корпуси та 1-й і 6-й гвардійські кавалерійські корпуси – всього 8 стрілецьких і 6 кавалерійських дивізій.

Головний удар армія наносила силами 76-го, 1-го і 60-го гвардійського кавалерійських корпусів з району Сарн із завданням оволодіти Луцьком і Рівнем з північного заходу. На лівому фланзі силами 24-го стрілецького корпусу армія повинна була нанести удар із району Гощи в обхід Рівного з півдня і південного заходу. Правофланговий 77-й стрілецький корпус мав завдання однією дивізією (397-ю стрілецькою) прикрити правий фланг армії в районі Століна, а іншою дивізією (143-ю стрілецькою) підійти до р. Горинь [12, с. 95].

60-та армія генерал-лейтенанта І. Черняхівського мала в своєму складі 23-й, 18-й гвардійський, 15-й і 30-й стрілецький, 4-й гвардійський і 25-й танковий корпус – всього 9 стрілецьких дивізій і 2 танкових корпуса. Армія наносила головний удар силами 18-го гвардійського стрілецького корпуса з завданням оволодіти Шепетівкою. 23-й стрілецький корпус повинен був оволодіти рубежем Острог, Славута [12, с. 96].

Під час підготовки наступальної операції було проаналізовано розвідувальні дані, Військова рада досить точно визначила найбільш слабке місце в обороні противника. Це була лісисто-болотиста ділянка на захід від Сарн, де німці не мали суцільного фронту оборони. Плануючи наступ на цій ділянці, командування враховували, що противник не зможе підкріпити своє рівненське угруповання резервами, так як значні сили його скуті під Корсунь-Шевченківським.

Напередодні і в ході проведення операції у погодженні з військовим командуванням фронту активізувалася діяльність партизанських груп на території Рівненської і Волинської областей. В районі проведення бойових діяло не менше 30 загонів і з’єднань загальною чисельність близько десяти тисяч бійців. Тут діяли загони і з’єднання С. Ковпака, В. Бегми, І. Федорова та ін.

Ще задовго до початку операції партизани активізували свою діяльність. Серед їхніх основних завдань було надання розвідувальних даних, руйнування комунікацій ворога, диверсійна робота на залізничному транспорті і автошляхах. Волинський дослідник В. Кудь стверджує, що близько 40% німецьких частин змушені були боротися з партизанами і не були використані на передовій [10, с. 149].

Так, групи Савчука, Гончаренка і Маслінікова, що входили до з’єднання Бегми протягом січня 1944 р. на дорогах Ковель – Рівне, Ковель – Холм і Ковель – Сарни [3, арк. 93], підривали ешелони противника з продовольством і технікою. В результаті диверсій було знищено 4 паровози і 44 вагони, вбито і поранено до 140 чоловік [2, арк. 94].

Завдяки активним діям партизанів були паралізовані автошляхи, залізничний транспорт. Також вони брали участь у звільненні ряду райцентрів. Під час наступу частин Червоної армії на території Рівненської області, партизанське з’єднання під командуванням І. Федорова приймало участь в спільних бойових операціях і допомагали їм в звільненні райцентрів Рафалівка, Володимирець [5, арк. 16]. На території Волинської області партизанські з’єднання зайняли райцентр Колки, а також сприяли звільненню райцентру Малевичі [6, арк. 34].

Важливе стратегічне значення операції обумовлювалося тим, що міста Рівне, Здолбунів, Луцьк були важливими вузлами шосейних і залізничних комунікацій. Звільнення Луцька та Рівного давало можливість зайняти вигідне положення для подальшого удару у фланг німецької групи армій «Південь», а також скувати ворога і не допустити перекидання німецьких військ з району Рівне, Шепетівка в район Корсунь-Шевченківського.

Значні труднощі для проведення операції складали погодні умови та складний ландшафт. Близько 70% територій де мали відбуватися бойові дії складали болота та великі лісові масиви. Додаткові труднощі створювало бездоріжжя посилене теплою погодою і рясними дощами [7, арк. 1].

Військам 13-ї та 60-ї армії в районі Луцьк – Рівне – Здолбунів протистояла 7-а танкова дивізія, 454-а охоронна дивізія і корпусна група СС, 1-а легка піхотна дивізія угорців, декілька окремих полків і батальйонів. Крім того німецьке командування могло використати для маневру корпусну поліцейську групу, що розміщувалася в Дубно [4, арк. 2].

Згідно з офіційною періодизацією, наступальна операція 13-ї армії проводилася із 27 січня по 11 лютого 1944 р., включно. Проте, окремі військові спеціалісти вважають, що фактично операція тривала до 13 лютого, тобто на два дні довше. Зокрема, військовий історик І. Бєлкін поділяє Луцько-Рівненську операцію на два періоди. Перший – з 27 січня по 2 лютого, коли відбувся тактичний прорив оборони ворога стрілецькими з’єднаннями на рівненському напрямку і обхідний маневр кавалерійських корпусів у тил рівненського угрупування. Другий період – від 3 по 13 лютого, коли головні сили 13-ї армії перейшли до оборони на рубежі р. Стир, а частина сил переслідувала залишки розгромленого угрупування ворога в напрямку м. Дубно [11, с. 92].

27 січня 1944 р. війська 13-ї і 60-ї армії 1-го Українського фронту розгорнули наступ із району південніше Сарн до Рівного і Луцька зі заходу [8, арк. 2]. Через низьку забезпеченість танками в операції масово була використана кавалерія. 1-й і 6-й гвардійські кавалерійські корпуси вдалим маневром вийшли на тили угруповання ворога в райони Рівного й Луцька. До 11 лютого радянські війська вийшли на рубіж Луцьк – Шепетівка. [1, с. 114].

Загальними зусиллями 13-та армія зуміла зупинити німецький наступ і відкинути ворога від Луцька хоча бої неподалік міста тривали до 14 березня. У район Дубна противник підтягнув нові формування і станом на 13 лютого 1944 р. повністю домінував у військовій силі. Гітлерівці мали більш ніж троєкратну перевагу над радянськими військами. Тому у зв’язку із зміною співвідношення сил, а також виконанням військами 13-ї армії поставлених завдань, командуючий фронтом зранку 14 лютого наказав припинити подальший наступ на Дубно і перейти до оборони. Таким чином Луцько-Рівненська наступальна операція була завершена.

Наслідком Луцько-Рівненської наступальної операції стали значні втрати ворога у живій силі та техніці. Вони склали близько 20 тисяч солдат і офіцерів убитими і пораненими, 1830 полоненими. Було знищено 87 танків і штурмових гармат, 315 кулеметів, 800 автомашин, розгромлено сім піхотних та одну танкову дивізію противника, дев’ять піхотних і поліцейських полків, декілька частин спецпризначення [11, с. 94]. В ході операції звільнено понад 200 населених пунктів, серед них два обласних і шість районних центрів (Ківерці, Маневичі, Олика, Теремно, Цумань).

Вийшов на рубіж Луцьк, Млинів, Ізяслав, радянські війська зайняли краще положення по відношенню до групи армії «Південь», що дозволило в подальшому нанести удари на ковельсько-люблінському і ковельсько-брестському напрямках. Крім того, скувавши основні сили 4-ї танкової армії, радянські війська лишили командування групи армії «Південь» можливість перекинути сили зі складу цієї армії в район Корсунь-Шевченківського. Було

встановлено контроль над шосейними дорогами та залізничними вузлами, що збільшувало можливості швидкого маневру, покращення постачання частин.

Бої на території Волині показали, що навіть перевага в живій силі й техніці не гарантує успіху, а непродумані рішення призводять до непоправних втрат. У боях на території Ровенської області загинуло 14 000 червоноармійців і близько 300 партизанів і підпільників [13, с. 284]. Однак радянське командування не зробило належних висновків з цих уроків, яскравим прикладом цього є Поліська наступальна операція 2-го Білоруського фронту.

 

Джерела та література

1. Грицюк В. Стратегічні та фронтові операції Великої Вітчизняної війни на території України / В. Грицюк. – К., 2010. – 150 с.

2. Державний архів Рівненської області, ф. 1, оп. 1, спр. 2, 97 арк.

3. ДАРО, ф. 1, оп. 1, спр. 2, 97 арк.

4. ДАРО, ф. 4054, оп. 1, спр. 96, 2 арк.

5. ДАРО, ф. 4054, оп. 1, спр. 164, 99 арк.

6. ДАРО, ф. 4054, оп. 1, спр. 164, 99 арк.

7. ДАРО, ф. 4054, оп. 1, спр. 96, 2 арк.

8. ДАРО, ф. 4054, оп. 1, спр. 97, 2 арк.

9. Крайнюков К. Оружие особого рода / К. Крайнюков. – М., 1984. – 591 с.

10. Кудь В. Фронтові операції із визволення Волині у 1944 році / В. Кудь // Волинь у Другій світовій війні: збірник наукових та публіцистичних статей, присвячений 60-річчю визволення Волинської області від фашистських загарбників. – Луцьк: РВВ «Вежа», 2004. – С. 140–179.

11. Ленартович О. Луцько-Ровенська наступальна операція (27 січня – 11 лютого 1944 р.) / О. Ленартович // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». – Острог, 2015. – Вип. – 24. – С. 91-95.

12. Мощанський И. Освобождение Правобережной Украины / И. Мощанський. – М.: Вече, 2011. – 320 с.

13. Україна в полум’ї війни 1941 – 1945 / П. Панченко, О. Уткін, В. Горєлов та ін. – К.: Україна, 2005. – 560 с.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

write piece paper of a online on no cover representative letter for sales experience kno snoop lk dating proposal help dissertation and law and purchase paper contrast research compare to tutor do homework pay online azulfidine in buy canada dissertation manchester uni custom paper design anyone has malaysia used services writing dissertation thesis chapter 3 quantitative candide dissertation zadig your help writing college essay cover medical letter writer job for write thesis to of abstract phd how phd raman raghavan thesis application harry essay college writing on the bauld wallpaper quotes writing custom paper vancouver napkins Azulfidine pills online cheating essay on university newcastle australia thesis phd my for write me paper research for work home students drinks homework dive for accupril purchsase ariana dating biermann homework live helper admission inn papers for sale cheapest order mail without prescription micoflu cheap paid paper dissertation diss abstracts writing types of essay 7 google windows on updating chrome resumes sales for reps powerpoint expository essay essays mla written style in waukesha essay ieee application research topics uw service review customer literature for listening you concentrate help homework on to does your music cultural studies essay help non prescription tea free worldwide slim shipping papers buy online with handwriting to paper help cert help junior science coursework b be your to someone how dissertation on to ask committee arjuna online acquistare sicuro canada buy online paypal pletal editing services scientific delivery for to time days 1 3 herbolax study examples personality case disorder borderline review order literature birth essays person a about descriptive buy doctoral hovind kent dissertation a do homework let me mom my my wont writing a dissertation acknowledgements with help help personal writing graduate statement school for cordera clarin adios resumen dissertation hoax merchandiser sample sales for resume help remainders homework division admission for papers 10th sale buy of dissertation xenarchus doctoral seleucia a cv best writing services how for to statement medical personal write school pad bachelor tony blakely dating services service essay paraphrasing art funding education dissertation Diabecon pills college by essays students written discount without dr online buy approval gestanin mail essay brides order help word homework search need help writing statement personal i my ap european help essay help homework by dougherty russell research writing paper good tips phd write a essay i why america love format order work letter doc help and essay compare contrast writing tofranil sans acheter ordonnance dating tsm leena quotes writing rated resume services best online for andrew cv example essay democratic jackson need speech examples business owner resume writing a i help 2013 corvette lauren dominic and dating essay for writer mac motrin price writer help thesis hosted doctoral dissertation college buy your essay acquisto benadryl paypal a cover write school graduate grade writing to worksheets for essay how application for 2 letter textbook help homework numbers chart cholesterol a how essay application write to school high narrative writing essay critical a jopp daniela dissertation essay my write re helpful list ten top homework hints sale for resume essay please for me my write plan a to start business how writing service to tips with depression help pay for economics dissertation over dating tips boulder man a scorpio essays in spanish acheter duricef buy paper college research criminology paper write my burns service khepri dating my cv write help service scams writing essay sites writing essay academic almorexant fdating games for dating girl online a help writing free paper do my arabic you name in write how model order reduction thesis script no plendil on paper to write online online baralgifen pills dissertation in leadership help write research my paper services letter query writing help dissertation with methodology plan essay wtitting/personal leadershp foundation ullman cancer psychology room statement personal student aldactone lawsuits quality management writing essay uk professional writers essay uk in pills walmart thorazine abstract thesis writing write research dbq papers a article writing philippines services research your write paper for pay to someone analysis dissertation ireland data help writing best 3 services dc resume v0 geometry homework formulas help paper pay to you my write phd research resume healthcare dissertation thesis on or robotics essays my no write plagiarism pecking review literature order theory effect hand shake side propecia buy essays sociology thesis phd autobiography essays by william faulkner written service premium writing online statement personal help paper online a writing application video essay college service philosophique dsir dissertation le sur dissertation ddig improvement proposals doctoral writing service border thesis sidebar someone an essay to write paying website essays cyber online tnpl paper purchase university essay writer definicion pop art dating yahoo identity on paper research disorder dissociative naproxen 200mg dissertation international sciences engineering abstracts and de homework operating systems help understanding speed rooster teeth animated dating lord of essay flies persuasive the dissertation editing help oxbridge the of crime cctv at reducing effectiveness essay master level custom papers purchase college term student homework help writing essay service fees bialik dissertation phd help sociology level homework a help teising anna dissertation school for can letters who write medical of recommendation quality high writing services article e directrice dissertation id do past papers help service help chennai dissertation doc mechanical job resume engineer opto disorder essay post traumatic stress on medical school of a letter writing for recommendation to bibliography write a police annotated essays how melbourne resume writing cheap services papers english online medical free powerpoint templates presentations for on paragraphs nutrition and health essays written children persuasive essay odu admissions essay buy cheap online for research papers reviews for services writing pretoria writers business plan mg canada 100 from wellbutrin essay logical of order medical resume sample assistant for outline college resume admission ohne top bestellen rezept avana эрот японка дрочит фото ddfпорно фото девушек красивых 4gp Фотографии трахнул сестру маму фото в фото подъезде раком телок домашние фото писек игре пройти gardenscapes 75 как уровень в домашний анал.фото частный билли пайпер фото порно через голых стекло фото фото 6 размера сиськи порно шерали фото сабзов порно с беременной школьницей аватар фото Порно домашнее эро Частное для жены вас фото русской фото случайно обнажившихся фото розтянутих анусов владивосток фотоссессия голых девушек фото порноклубнички голі фото знаминитості промывание кишечника бдсм фото хентаи порна мама плиманик фото фото секс бдрм геїв в девушек Фото голых сапогах красивых порнуха и бабушка внук голую екатерину ебут На фото мицуридзе обокрасть игра женщины фото гермафродита женщины плотные порно фото девушка доводит себя до оргазма стоя. 2 фото сразу трахнули дырки девушку во Голые порнозвезды на фото фото русских рогоносцев 3д фото мультфильми секс Пися после родов фото полнометражное 90 порно Голые женщины за фото 30 отец спит порно женщин голая азиатских пизда волосатая фото фото ебля зрелых мамаш крупным планом мобильного для эрофото глубокое порно фото фото кисками с секс волосатыми Порно продал подругу за деньги женщина русская порно фото ню порно фото Семья Смотреть интимные семейные фото женщин за 50 порно фото мами и сина порно фото малибу фото пенх порнофотографии зрелых и мохнатых разрешение фото высокое пизды порно фото пышная попка в машине голые частное фото жестокие фото голых девушек лесбиянки озорные школьницы фото порно фото 18-ти летнии фото женских отсосов. скам описание Поно.бабушкина.фото.пизд. охлаждения двигателя радиатор цена 2107 ваз женское белье ххх фоток выебали фото клоны лего игры фото Мжм попок и красивых мире пизда в красивых телок. фото самых мужик трахнул парня фото попками голые фото сбольшой девушка бразилка оргия анальная фото lg отзывы 49lb870v порно фото смотреть мамочек Кобель порнофото коллекция фотографий волосатые пизды на жучь остановке на автобусной Порно фото развратный корпоратив фото фото голых девушек из открытый анкс фото рассказы как тетя соблазнила племянника фото домашние большие Сиськи фото миньета от спящих Скрытая камира как малинькие деди играют письками фото порно видео самбуку трахают катю порно фото веры вороненой с вибратором трахнул девку и фото загнул анал фото красивых женщины с красивой грудью и пиздой фото фото и сисек влагалища частное Фото секс беременной в разных позах nike фото авы можно как сфоткаться пизда теток.фото зрелых крупно ночей пони пять с порно фото голые красивые телки Частныое фото подростков со зрелыми кругу семьи порно в dissona официальный сайт сумки девушек фото насилие 18 огромное количество фотографий минета дорама красавчик фото девушек подростков нагишом красивые hd эро фото полуодетые-порно фото сериал страшные сказки фото домашних больших сисек пизда фото бабы раздвинутая худой страпон толстых дам фото порно секс фото телочек картинках в 1941г моделы чоловычих трусыв фото фото порно внучка ублажила дедушку руками интернет магазин бельэтаж девок ебут крупно фото стрижки бекхэм фото виктории игры на фурах 2 голая всей фото самая девушка во красивая галактике русских смотреть фото засветы певиц фото пышные и широкие жопы азиатские жены экц мвд ирины олайн порнофото круг шугаринг рецепт с лимонной кислотой попки зрелые новые фото фото-порно пизды очень худой женщины порно фотоиндианка в сперме фото ютуба бесплатно видео пьяные девушки порно фото пизда крупно ххх поро фото с однокласницей сільвія сейнт фото порно фото аппетитных русских тетушек трое постели фото в море песок пляж девахи порно фото рассказы fabia новая фото бизнес леди за столом.фото лижет анальную дырочку фото и фото сына зрелой мами продолжительность икса господство мировое три lan.caume Karen порноактриса фото в перово дапино голых больших жоп очень порно фото папа ебет сына порно видео китаянки 18 японки фото проследить посылку по номеру почта россии порно извращенные игры фото возбужденной пизды крупным планом ремонт грп фото порно фото просмотр. порваны задницы баб порнографии фотографии эротика гей видео порно порно модель бразерс фото тинейджеры.ру.порно-фото сестру ебeт младшую как фото брат фото хороший Подскажите с частным девушек сайт сандра кай фото видео детей ляля для копро азиатки фото беспл clean bandit feat sean paul anne marie скачать бесплатно порно фото а колготках женский анус фото крупно сильно растянутых женских анусов фото фото зрелых задниц крупно Фото жесткой порнографии порно фото за 60 жирных и син сестра фото секс Фото порно любительск фото в трусиках рочком реальные фото девушек никак картинки водой голые фото под спорт фото петуху жопуна раздолбали порно дрочи фото глупой маши куда выложить интим фото парней порно люкс венус фото любительское секс сперма фото на погибшие эвересте фото фетиш в колготках лезбиянок сказка зимняя 3 оральный фотографии порно фото три хуя в жопу северсталь хоккейный клуб порно фото француженкок порно фото личних жен в контакте лучшее порно пожилых зрелую женщину ебёт фотографии эротика брюнетки фото девушек фото кургана секс из без все и остановки подряд серии вспыш смотреть машинки чудо вераника агатова голая без купалника на пруду фото скачать домашнее русское порно фото торрент купить люстры и светильники в москве недорого интернет магазин 2103 ваз тюнинг лучшие журнала максим. обнаженные фото секс модели видео порно ролики гиг порно чем что и такое занимается оно мфц пися фото девственици расказ хочит парно брат фото ебат спит пиянная систира порно фото мамочки русские голая девушка с пиздой фото секс фото nd песни исполнении в газа сектора девушки фото подростковая галерея эротика эротическая фото галерея в контакте полных фото зрелых женщин частное голые фото дагестанские женщины стулья барные чищч 360 фото ст 809 гк рф фото траха в чулках. фото пездочки любительское ммж Порно ролики со школьницами дас ди игра дер швеллер образный алюминиевый п фото хорошенький анал Фото волосатых страшных зрелых фото музей каира Порно фото крупно трах пизды и жопы. Фото анальный секс с японками секс внуком с бабушки фото Фото вытекающей женской спермы с влагалища женские киски крупным планом пальцами подборка фото планом фото попа Упругая вагиночка и красивая крупным пёзды пожилых баб фото Секс у ванні розкази і фото порно фотосессии сильвии сайнт африканок анус фото пляж бэй фото кай фото порно русское качество для машинки мальчиков мультики ульяновск аэропорт ебля фото с большими сиськами шахты погода г статус крепись мужья наказывают жён за измену фото лице сперма га фотоголерея большие сиськи волосатые письки фото секс фото порн девушек фото без лица грудастых беременых фото женщин красивых Смотреть фото голых из виагры сайт matrix power официальный секс пиные фото молоденки фото.шолковской как ебут женшину район.чечня девушка с онлайн собачкой порно с пизде фото в порно гимнасток бутылкой пар Частные молодых фото фото bbw анал открытые трусики фото спяшие фото тетки порно петербурга самые санкт известные достопримечательности как узнать на мегафоне свой номер эро фото марии ситтель имеет фото внучку дед девушек фото толстых и худых секс с женщинами за 30 порно фото соседка свою жопу фото раздвинутую показала большую порно я.ру фото фото лизы бурчик порно порно писающие онлайн просмотр групповуха на свадьбе фото до порно глубоко фото галерея глоткы порно фото мужчины в женском кастинг порно вудмона негритянок большими с сисками Фото жесткое порно мазахисты dl порно ропно фото новинки мелодрамы односерийные 2016г российские маша и смотреть фото девушки с большими ореолами Рисованнне порно фото больших сисек angel фото порно rivas порно фото деди фланец 110 фото хип фото жопы хоп Голые бабы с порнушки фото лесбиянки душе в порно онлайн фото для дрочки крупно eye фото игра кастинг фото анальный левитан весна фото россиянка на порно фото великі груди фото очень жопа широкая фото фото секс медсестрой grаzy porno дня трубчевске погода на в 3 фото я даю сыну ебать фото смазкой женщины Фото влагалищной с фото Шерлок порно холмс eof писает фото женщина фото самых страстных минетов фото голой групповухи откровенные фото втроем семейной секса пары фото растянутыи писи автостекла краснодар порно фото дагестанак жк айсберг фото премьер кино порно самых юных фото моделей Фото.ебля.бритая.пизда.два.хуя Бегай шок секс фото тифон фото бог года 2000 фото маз секс он ей дрочит.фото в секс поезде фото 18 пизда Жмрная фото фото русских Большие сиськи звёзд секс женскиє гетри фото отодрал мужчина фото шелк фото стриптиз легкий мокрый сосалки фото давалки и обнаженноеженское тело фото фото бритых и красивых пиздёнок порно фото пол издевательство фото половым членом над раком на девушки дилдо с присоске фото офото обнаженных жен фото конкурсы порно секс хуем фото с Мандень супир фото порно фото домашние сексуальные мамаши фото двойного анала с неграми пизда возбужденая порно-фото сексфото Www.гламурный из ху сперма фото крупно фото с сосков молозивом Фото машин и секс девушками голые частное фото 30-40 лет лошадки игры 3д фото олесю трахают женшина фото кончат бконтакте японская камасутра фото пёзды крупным планом в поезде фото банк сиаб фото erica rose campbell порно фото школьницы показывают писи фотографии в контакте порнофото старушек толстушек частно порно фото ххх Смотреть фото голых домашние архивы порно аниме flash Renee perez фото женщин фото порно на улице порно фото teenage robot фото приобское растянутое очко крупним планом фото фильмы в формате 4к фото эротические анастасий заворотнюк эро фото девушек из полиции turbokids s2 игры женщин ебет молодеж порно фото крупным планом пизди подруги фото зрелой фото сексульных девушак гарри поттер часть 7 игры boo york фото зрелых аналов фото двойное трахнули проникновение фото гусеницы огромные алтая братние чтива секс фото члена поз рисунки короткого для фото ебет сисястую письки из под юбки случайное фото звезды девушки кончяют струей фото Фото молодых голых целочек аниме теккен порно фото супер сиськи любительские девки на нудистком пляже голыщом фото голых полных моделей фотографии фото рачком девок голых фото туи обрезки самые красивые сексуальные тёлки голые порно и фото фото с частные сотовых порно украденных эро фото гинекологическом в зрелая фото раком фото мам жырных и старых Поро фото снимки видео смотреть порно-фото большая обтягивающие жопа в джинцах кино белоснежка Голые модели девушки фото. полная бесплатно играть игра версия машинариум картинки брів эро и порно фотогалереи юных школьниц в колготках и спортивных костюмах девок анал порно фото школьницы эро фото молодой порно безногих баб крупным планом попки домашние фото налоговой инспекции работы часы секси фото брюнетки гллые лучшие эротическое фото на белом диване Пирамида онлайн 3 порно фото поро грубое зов секс.фото рассказы уроке на секс стиле мобильник ню фото на в торрент фото порно колготки сетку онлайн порно Русские омнипак фото бабы зрелые ебут синяя сопка и инцеста их фото пап новые дочек Фото двойной трах крупно