Екотуризм в Канаді

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Семещук Наталія Олександрівна
студентка
Національний університет «Острозька академія»
ЕКОТУРИЗМ В КАНАДІ
Анотація. У дослідженні розглянуто особливості екотуризму в Канади, його роль у туристичній інфраструктурі країни та охарактеризовано місця проведення екотурів.
Ключові слова: Канада, еко туризм, туристична інфраструктура, туроператори, культурна пам’ятка.
Семещук Наталья Александровна
студентка
Национальный университет «Острожская академия»
ЭКОТУРИЗМ В КАНАДЕ
Аннотация. В статье осуществлено исследование особенностей экотуризма Канады, его роль в туристической инфраструктуре страны и охарактеризованы места проведения эко туров.
Ключевые слова: Канада, эко туризм, туристическая инфраструктура, туроператоры, памятник культуры.
Semeschuk Natalia
student
National University «Ostrog Academy»
ECOTOURISM IN CANADA
Annotation. In this article reviews the features of eco-tourism in Canada, his role in the tourism infrastructure of the country and describes places of eco tours.
Keywords: Canada, ecotourism, tourism infrastructure, tour operators, cultural monument.
Слід сказати, що на сучасному етапі екотуризм швидко прогресує і захоплює все більше прихильників. Його розвиток сприяє збільшенню надходжень до бюджету, покращенню інвестиційного клімату та розширенню інфраструктури країни. В свою чергу розвиток екологічного туризму став одним із пріоритетних напрямків у розвитку туризму та всього світового господарства. Варто зазначити, що Канада має велику кількість природних ресурсів та приділяє увагу їх збереженню і охороні. Позитивний досвід у розвитку її екотуризму Канади може бути адаптований та використаний в Україні.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. На сучасному етапі у вивченні розвитку екологічного туризму слід відзначити праці таких вітчизняних учених, які здійснили важливий внесок у вивчення екотуризму: О.Бейдик [2], М.Біржаков [3], О.Дмитрук [4], Ю.Зінько [9] та ін. Ці автори у своїх наукових роботах охарактеризували важливість вивчення одного з перспективних напрямів розвитку туризму – екотуризму, а також роль його культурних цінностей екотуризму, як для жителів певної природної зони так і для подорожуючих. Проте тема екотуризму Канади не є чітко висвітленою в вище згаданих працях і деякі питання мають бути дослідженні чіткіше. Саме в цьому полягає наукова актуальність теми.
Метою статті є дослідити особливості та розвиток екотуризму Канади.
Завдання статті:
• пояснити поняття екотуризму;
• дослідити особливості еко туризму;
• охарактеризувати туристичні комплекси та культурно-історичні пам’ятки;
• проаналізувати важливість розвитку екотуризму в країні.
Предметом дослідження є екотуризм Канади.

Еко туризм – це подорожі по місцях, де навколишнє середовище збереглося практично в первозданному вигляді. «Еко тури» – знайомство з культурно-історичними та природними особливостями території – зазвичай це важлива частина програми [7]. Сутність його полягає в акцентуванні уваги не тільки на виді рекреаційної діяльності, але й на характері впливу туризму на довкілля та ступені відповідальності як туристів, так і організаторів щодо збереження природного середовища [11, с.240 ].
Слід зауважити, що чіткого визначення терміну екотуризм не існує, загалом пояснити його можна так:
1. Огранізовані подорожі до природних зон з можливістю вівідування культурних пам’яток і подорожі, які включають в себе виконання програм, що стосуються охорони природи та раціонального використання природних ресурсів у цих зонах;
2. Подорожі у природні зони з метою охорони навколишнього середовища і підтримання добробуту місцевих жителів (визначення Міжнародної організації екотуризму) [ 10 ].
Надзвичайно велике значення приділяється збереженню і підтримці цілісності екосистеми. Все просто: приплив мандрівників – це залучення грошей в регіон (за рахунок купівлі місцевих продуктів, сувенірів, користування послугами кафе, локальних туроператорів з еко туризму тощо). Місцевому населенню вигідно підтримувати еко туризм адже місцевість розвивається, а природне середовище не порушується.
Такий вид туризму дає можливість відкривати заповідні куточки нашої планети, зокрема і досліджуваної країни Канади та захоплюватися красою живої природи. Екологічний туризм – це тури для любителів пригод і цінителів природи, тому є важливим не тільки у регіонах, де туризм є головною складовою наповнення бюджету, а й у регіонах, які мають природно-атракційні місця та характеризуються незабрудненою екологією. Його реалізація полягає у впровадженні таких форм туризму та туристичної інфраструктури, які будуть відображати дбайливе ставлення до сучасного та майбутнього стану природного середовища, а також будуть враховувати економічний розвиток місцевих спільнот і збереження культурної їх самобутності. Основною метою зеленого туризму є фінансовий вклад в охорону природи, який безпосередньо отримують від самих прихильників екотурів.
Туроператори, що працюють у сфері екотуризму, зазвичай пропонують такі тури для кращого пізнання природи та культури країни:
• Пізнавальні тури (географічні, етнографічні ).
• Пригоди (трекінг, водні, гірські, лижні, кінні прогулянки).
• Наукові тури ( наприклад ботанічні, орнітологічні ).
• Поїздки вихідного дня ( наприклад в національні парки).
• Агротуризм (активну участь у житті працівників села) [1].
У світовій туристичній спеціалізації Канада виділяється в першу чергу розвитком еко-туризму, як масового (відвідування національних парків), так і елітних (екстремальний туризм). Тут чудово розвинений екологічний туризм. Не випадково в 2002 році, який був оголошений ЮНЕСКО роком екологічного туризму, у Квебеку був проведений Всесвітній саміт з еко туризму, в якому взяли участь понад 1000 делегатів з 132 країн [6].
У країні станом на 2013 р. Нараховується 36 національних парків, сім заповідників, три морських заповідника, один національний пам’ятник, а також 158 історичних місць. Банфф – найстаріший національний парк країни і найбільш відвідуваний парк світу; Йохо із водоспадом Такаккау, каньйонами і карстовими печерами; Джаспер із льодовиками і гарячими джерелами та ін. Національні природні парки – основа розвитку природноорієнтованого туризму, розвиток якого переважає в Канаді.
Також численні маршрути до природних й історичних пам’яток, етнографічний туризм, спостереження за птахами і ссавцями відкривають широкі можливості і дивовижні місця, не порушені цивілізацією. Зокрема до популярних місць еко туризму можна віднести місто Оттава, де зосереджені такі визначні пам’ятки – канал Рідо (взимку перетворюється у найдовшу ковзанку світу – 8 км), Стайні Королівської поліції, Канадський музей природи. Прямо у місті розкинулися прекрасні парки, найвідомішим з яких є парк Гатіно (35 тис. га). В околицях міста красиво укріплене місто Кінгстон, в якому проходить знаменитий Ірландський фестиваль 300-метрова, гора Нанібіжу, заповідник Пукаскуа, унікальний район каньйонів Агава і, звичайно, знаменитий Ніагарський водоспад. З індіанського назва Ніагара перекладається, як «грім вод». Річка з’єднує два великих озера Америки – Ері і Онтаріо. Її довжина становить 58 км. Канадська частина водоспаду – Horseshoe Falls ( Кінська підкова) [5]. Ніагарський водоспад приваблює туристів своєю масивністю. Щовечора на Ніагарському водоспаді збираються безліч туристів, щоб помилуватися на водоспади в світлі прожекторів, які забарвлені у червоний, помаранчевий, жовтий і зелений кольори. Краса видовища збільшується відображеннями у воді. Захоплююче видовище привертає щорічно 15 мільйонів туристів зі всього світу, тому в місті біля водоспаду – Ніагара Фолз (Niagara Falls) і його околицях є все для відпочинку та ознайомлення з цим приголомшливим явищем природи.
Наступним місцем, цетром еко туризму є місто Торонто (гуронською мовою – «місце зустрічі») – найбільше канадське місто, провідний культурний і торговий центр англомовної Канади, міжнародний символ чистоти і порядку. Цей величезний мегаполіс складається з величезних хмарочосів, банків і офісів, оточиних десятками парків, в яких вільно живуть білки й інші дрібні лісові мешканці. Найбільш цікаві місця міста – розважальний комплекс на площі Онтаріо, Гайд-парк і парк Королеви Єлизавети, живописний острівний Торонто-Айлендс-парк на озері Онтаріо, скелі Скарборо, позолочена башта будівлі банку Роял-Банк-Плаза, концертний зал Рой-Томсон-Халл, символ міста – 553-метрова вежа «Сі-Ен-Тауер», спортивно-готельний комплекс Скай-Доум.
Вражає і своїми надбаннями й Провінція Квебек – найбільша і, як вважається, найкрасивіша провінція Канади. За розмірами вона втричі більша Франції та в сім разів більша Великобританії. Ця територія охоплює наймальовничіші райони країни – гірський та озерний край Лаврентід, Естра і Шарлевуа, рівнини і прекрасні ліси біля самої річки Сент-Лоуренс (Св. Лаврентія), прибережний район Гаспезі, Сагене і озера Сен-Жан, край моряків і рибалок – острови Мадлен, а також найстаріші в Канаді міста – Квебек і Монреаль. Увагу любителів еко туризму привертають знамениті водоспади Монморансі і невисокі північні відроги Аппалачських гір, а також відкриті сотні прекрасних туристичних центрів, гірськолижних курортів, піщаних пляжів і заповідних зон. Ландшафти південного Квебека настільки різноманітні, що він отримав в Канаді неофіційну назву «Прекрасна провінція».
Осередком культурних пам’яток є місто Монреаль – найбільше в провінції Квебек і одине із самих старих міст Канади, розташоване на річковому острові, в центрі гори Мон-Руайяль («Королівської гори»), від якої відходять живописні вулиці, назви більшості з них присвячені католицьким святим, за що місто і отримало не офіційну назву «Місто святих». Розташовані в декількох десятках хвилин їзди від Монреаля гори Лаврентія (плато Лаврентіди) і Лаврентійська національний парк, відомі як прекрасний гірськолижний курорт, особливо популярні знаменита лижна станція і прекрасний сад в Бронмонте, а також лижні траси в Сен-Совер і Сент-Адель [5].
Одна з унікальних провінцій Канади, осередок еко туризму країни – Нова Шотландія, оточена з трьох боків океаном. Пам’ятками провінції є широкі пляжі і рибальські селища уздовж прибережної «Дороги Вранішнього сонця», національний заповідник Від-Тер на острові Кейп-Бретон, індіанська резервація Вікокомаг і безліч зручних бухт і пляжів. Морська риболовля в цих краях – одна з кращих в північній півкулі.
Проте, не можна не згадати найбільш прибутковіше і найбільш престижніше місце еко туризму – Канадські Кордильєри. Саме це місце є справжньою скарбницею дикої природи: каньйон річки Фрейзер, перевал Йеллоухед, найвища точка Канадських Скелястих гір – р. Робсон (3954 м), знамениті Колумбійські крижані поля – ідеальні для активного відпочинку та еко туризму. Проте справжня визначна пам’ятка Альберти – її національні заповідники Джаспер (найбільший заповідник в Скелястих горах – площа 10,8 тис. кв. км), Банф (перший заповідник Канади), Вуд-Баффало і Уотертон-Лейкс, а також різноматні райони Скелястих гір з багатою природою – Вістлер, озеро Медсін (найбільше озеро в заповіднику Джаспер, повністю пересихають раз на рік), озеро Мейлін, водоспади Атабаска (32 км на південь від Джаспера), льодовик Колумбія (площа 325 кв. км), каньйон Джонстон, водопади Лоуер і Аппер-Фоллз, озеро Луїзи, гора Вікторія і безліч курортних містечок з високим рівнем сервісу навколо заповідників. Тут же, в провінції Альберта, була виявлена найбільша концентрація останків динозаврів, а рибалка на місцевих річках вважається однією з найкращих в країні. Саме тому тут сформувались сприятливі умови для прихильників екотуризму.
Важливим місцем природного відпочинку також є озера Канади. Їх значно більше мільйона, в тому числі 31 752 з площею понад 3 км², що повністю або частково належать Канаді, та 7 із площею понад 10 000 км². Так наприклад чотири з п’яти Великих озер, частково відносяться до Канади, частково – до США. Курорти, облаштовані поблизу озер створюють сприятливі умови для розвитку еко туризму, а також для серфінгу та віндсерфінгу. Курортні бази створюють прекрасні місця для відпочинку на узбережжі і занять водними видами спорту. Таким місцем є озеро Маніту – одне з найбільших за величиною озер, що входить до складу Великих Озер Канади. Вода в озері лікувальна та корисна, так як в її склад входить велика кількість солі. Навколо озера є парк, відкритий для відвідування з травня по вересень, і кілька готелів, які в числі інших послуг пропонують лікування. Такий відпочинок біля озера дуже популярний у Канаді та у США. Представником активного туризму є озеро Гурон, яке входить до складу Великих Озер та розташоване на території Канади та США [5 ].
Одним з найпопулярніших місць для любителів активного відпочинку і альпінізму є заповідник Грос Морн розташований на західному узбережжі острова Ньюфаундленд. Тут зустрічаються пейзажі східної Канади та унікальні геологічні явища. Це дозволило організації ЮНЕСКО віднести Грос Морн до унікальних природних пам’ятників. Якщо пройти в глиб заповідника, можна побачити вузьку рівнину, на якій ростуть змішані ліси та розташована багато боліт. Тут цвітуть орхідеї і символ провінції Ньюфаундленд – сарацини. На сході простягається гірський ланцюг Лонг-Рейндж – північний край Аппалачів. В цьому заповіднику розташована гора Тор, яка відома своїм крутим підйомом та недоступністю. Саме тому вона вабить альпіністів зі всього світу.
Отже, Канада налічує велику кількість історичних та культурних місць з сприятливими умовами для розвитку еко туризму. Саме це впливає на економічний аспект та розвиток туризму загалом. Формування такого виду туризму сприяє економічному розвитку не тільки самої країни, а і місцевого населення без будь-якої шкоди для довкілля. Наявність такої кількості історично-культурних пам’яток неабияк підносить країну на міжнародному рівні в галузі туризму та приваблює любителів активного відпочинку. Саме тому варто сказати, що перспективним в Канаді є еко туризм, який все більше стає популярнішим у світі. Цей вид туризму має вагомі елементи, що цікавлять мандрівників, тому і сприяє культурному та освітньому досвіду всього населення.

Джерела та література
1. Авісента. Еко туризм. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.avisenta.ru/tourism/ekoturizm.html
2. Бейдик, О. О. Рекреаційні ресурси України [Текст] : навч. посібник / О. О. Бейдик. – К. : Альтерпрес, 2009. – 400 с.
3. Біржаков М. Б. Введення у туризм. – СПб: – “Герда”, 2006. -570с
4. Дмитрук, О. Ю., Екотуризм [Текст] : Навчальний посібник / О.Ю. Дмитрук, С.В.Дмитрук – К.: Альтерпрес, 2009. – 358 с
5. Канада. Пам’тки. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.online-tourist-world.com/uk/canada/sights
6. Країни світу: короткий енциклопедичний довідник / Прим. авт. –сост.: В.А.Аникеев. Видавничий Будинок А. Громова; Мінськ; Сучасний літератор, 2000.
7. ООН. Всесвітній самміт з екотуризму. Квебекська декларація з екотуризму. Квебек (Канада), 19-22 травня 2002 [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://www.gdrc.org/uem/eco-tour/quebec-declaration.pdf
8. Північна (англомовна) Америка. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://subject.com.ua/geographic/ekonomichna_socialna/102.html
9. Рутинський М.Й. Сільський туризм: Навч. посіб. /М.Й. Рутинський, Ю.В. Зінько – К.: Знання, 2006. – 271 с.
10. Смолій, В. А. Енциклопедичний словник-довідник з туризму [Текст] / В.А. Смолій, В.К. Федорченко, В.І. Цибух – К.: Видавничий дім «Слово», 2006. – 372с. ISBN 966-8407-55-5
11. Явкін, В. Г. Проблеми географії та менеджмент туризму [Текст]: Монографія / В.Г. Явкін, В.П. Руденко, О.Д. Король – Чернівці: Рута, 2006. – 260 с.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

page help homework essay order college why is for kids good homework phobic study disorder case photography paper term city horstman elmore dating denny essay uk business help homework international for essays isabella measure measure paper research rubric informative/explanatory writing master writing a thesis how paper buy a college to online ganga jai maiya dating essay service ratings writing help with a writing thesis i dissertation ipad write can my an on of essay towers thesis soccer two phd research proposal engineer essay national help junior society honor service writing recommendation essay helper homework viking buy resume side research analyst tips youtube video dating guys for music place value homework help decimal friedrich dissertation clinger content company providing writing services chinese research online paper statement thesis create online a me for nurminen dissertation antti my biography write to write criticism how a essay phd in marine thesis engineering research custom paper do research homework custom paper college essay professional writer i should statement write about my law school personal what papers to term write how homework advanced high school help civics cheap ginseng for prescription no nz services wellington writing cv paper review research company writing paper writing essay an hints college admission essay suaron online american writing resume best 10 2014 services best sims t icon dating online disorders feeding eating hesi and study case essay admission university writing for mechanical engineers fresher sample resume teaching communicative language dissertation letter cover assistant administrative for best medical answers homework with algebra help essay njit help comprare ponstel dissertation help and proposal tense verb how begin school a personal medical for to statement dating bangalore in logo creators story own my online write free paper birth order research essays college admission with help positions academic cv a writing for resume services writing professional paper write research to need someone my with help essay questions paper writers research custom writing resume 10 services accountants for best order essay of organization i need writing a speech persuasive help bachelor relationship customer management thesis in usa made pravachol custom essays on reviews on wealth is write essay an health why in dating bother your fifties my do for me turabian computer role essay life students free writing creative websites phd timetable dissertation help english a coursework level write essay paper i can blank persuasive a how handwriting service about hours essay do my research paper companies dissertation top 10 writing act writing resume best services brisbane dc helpline system phone school homework for thesis possible medicine mg 20 no astelin perscription sale resume fashion help code for custom essay meister discount religion help homework buy without pletal order prescription safe study bipolar case disorder scribd my vitae write to how curriculum service resume reviews monster writing e2020 help homework review order literature research for proposal dummies services in raleigh nc professional writing resume essay board college rubric african history to essay buy feat state andrews on the dissertation patty crosby bliss bing of writing help need essays my because i do homework should how to write essays college for college essays someone pay to write a bio about write template to how yourself research paper writing academic my do me please homework to motivate international umi dissertation abstracts can bond paper buy i a savings still scheme as mark coursework english services cheapest custom writing papers seasonal disorder affective research on preto online cisne dating yahoo college service application best essay hour side effects 36 aldactone homework for history help sicuro viramune online acquistare medical receptionist letter for cover with experience my to dissertation buy start where with homework help table african time phd cnpc dissertation philosophy sale for papers research essay help for buy writer resume vest essay happiness buy money does thesis help design celebrex no prescription uk writers biography hire for essay help my i write can't it worth service writing resume best for essay personal application medical school Abilify tablets helper uk essay buy college paper transcript essay by help walker alice use everyday can coursework my who do for paper shredders used sale essays two my write essay morning the homework in do i should my cyber research paper bullying on Elimite prescription no help pneumatics homework pharmacie achat en tab silvitra planners business custom essay 1 buy application college flash sale canada for paper an for help outline an writing essay associates for cover letters sales sample on toronto service writing resume great free 11 online practice papers plus argumentative essays cheap essay questions eating disorders and thesis dissertation ucf divorce america in essay life ever story if should write anyone my youtube essay english help higher with critical help hyderabad thesis in u of s writing help online studies help business assignment by with help dissertation swetnam derek writing paper writing format conference buy application college 2014 essays of apa style essays writing dissertations buy umi homework my do somebody need i to purchase of is letter intent a what to thesis warming global paper research writing services washington dc executive resume alphabetical sentences order in theory order essay birth doctoral chapters dissertation help papers online professional le theatre une dissertation tribune est curtin university thesis phd pariah gheseye online dating position paper writing service help stress and depression with research buy online proposal uk good paper research resources services online professional resume nj significance dissertation proposal paper buy term now assistance writing dissertation with someone fix to my resume write essays to my i someone pay to want definition personal essay dating download quite not bybee catherine free d l dissertation ph 2008 cheng relationship dating 3 way coach blog homework help btec coursework sale for services writing yelp essay mba admission thesis statement sleeping disorders and cats compare and dogs contrast eating conclusion paper disorder research custom essay service college english with homework help college disorder seasonal on affective essay article disorder about bipolar durbanville helpers homework фото зрелыхженщин ню фото старой училки показ член фото анал bubble shooter шарики онлайн Игра фото шаловливых тетущек зрелих Рецепты бананового печенья с фото Кирилл плетнев и нино нинидзе фото фото з мамами секс Игры прыгающий кубик geometry dash Прохождение игры нэнси дрю опасные фото секс с душем эрнтика секс фото бдсм использования рабыни фото вк остекления фото числа чисел Интересные пи у числа секс онлайн с горничной порно фото с бонни ротен какие травы при потенции дверь мне ты чтобы Статус открыла чудные загадки делать плохая потенция что Суздаль порно фото шарики в письках играть Убить в игру маньяка-убийцу рассказы фото про секс слово Ответы 3 1 фото 1 на игру Картинки видео с надписей смешные Сделать ободок своими руками фото стритрейсеры Кпп игре приору на на Как проверить пойдут ли игры на пк Вид и структура дидактических игр Игры для малышей для компьютера спальные гарнитуры и Кровати фото лего звёздные войны Игры играть игру компьютер матрицу Скачать на волосики подборка фото и трусы с ххх членами чястное фото женщин порно фото большими с бёдрами галерея отшлепать игра Скачать игры маша и медведь все для в боб улитку Игры мальчиков Холодец из индейки рецепты с фото Нива шевроле воздушный фильтр фото девдас картинки в кухни Интерьеры квартире фото видео вылезли на фото сцене сиськи смотреть сказку Читать картинками с ариэль кустовая и фото уход Лилия посадка Ответы филворды 51 игре в уровень порно в рот фото кончил Антикварные 37 фото самовары годов инет интересное в авто с бу фото Продажа в москве сисек вытянутых фото Игра салон красоты питомец скачать на про одноклассники Статус дружбу фото голых теток с большой грукдью я расту красной шапочке Загадка в порносиси фото порно-фото галереї лесбіянок. фото худую трах фото курильщи порно бдсм мужчин фото голых женщин с тату на интимных меси ах гонки на 2015 pc года игры Скачать Говорящий кот для компьютера игры улице порно на сосет фото сайдингом Лучшие фото дома обшитые эротиказия фото девушек игру на андроид тракторов Скачать фото стивенс порно табити с Картинки доброму другу надписью жан мольер фото игра mister jump 3 д обои футбол игра Умные отзывы настольная ежики фото хуй сосут большой самотык в попе зрелые фото жопа фото крупным раком голая планом создай игры шорты девчонки фоткают свои писи дома фото смотреть игры флеш 2016 Дизайн интерьера бани лучшие фото Обои на рабочий стол мой размер женшины.еротика.фото Интересные факты о русский язык Скачать кузя игра через торрент на игры Как флешки скинуть xbox с лучшая игра пазлы Как с кота сиамских свести кошкой зоне Александр на емельяненко фото Все о наушниках и интересные факты эро фото гогаева крупная фото красивая пизда секс фото молодых блондинок все порно фото ольги милениной порно фото инцест сын трахнул маму не снимая трусики на фото семейные частные интим фото Печать фото на чехлы для телефона бродилки игра для мальчиков Новая игры Играть 6 лет в развивающие Как раскрыть на полный экран игры доска фото юминова Как из сделать бумаги то что фото бодум посуда фото красивая 3d секс фото 240х320 классные грудей больших сайты фото секс фото лесбіянки Фото дмитрия тарасова в инстаграм кросавица в прозрачных трусах фото Сказка о хвосте феи начало 9 серия планом член фото крупным мужской эротическое фото волосатых женщин зрелых зрелые в порно-фото Маша медведь игра играть онлайн хуй увеличить можно Трубчевск как члены карликов фото гармонь Скачать частушки видео под сомневается фото акробатку ебут фото карибского пираты лего Игры 1 моря голинки фото жопа раком 2 волшебника Игра играть смешарики фото Материнская плата на ноутбук попок пышниньких фото Интересный игры ноутбук на скачать фото.большие.сиськи Смотреть игра престолов 5 сезон кз Задачи в игре 1 класс презентация через anno Скачать торрент игру ведущих Фото 1 утро россия доброе порно фото ахтырка дискотека для фото потолков натяжных Короба это мацерация фото обконченные фото пезды конаково пляж фото прокладка на пиписки фото Смс поздравления с юмором 8 марта s2 телефон Скачать keneksi на игра анастасия балекина порнофото игры 1998 года юношеские Всемирные Цены на автомагнитолы пионер фото сын секс мачеха порно и Как в яндекс загрузить картинки картинки рианна Обои для андроид 7 дюймов скачать Картинки лишний 4 дошкольников для трахаемся жена друг и я фото против флеш Растения игра зомби Разведение гантель в наклоне фото порнофото матрёшки русские Мертвые души смотреть фильм ужасов трахнул. фото массаж просто и делал порно Need for speed most wanted игра фран стенки фото порка порно фото красивых девушек фото как расширяется влагалище лего сохранятся Как марвел в игре аниме игры в сети 21-9п фото дг фотографии мокрых женских писик крупным планом домики рабочий стол Обои зимние на грудью с бомбы секс фото пышной Как делаются натяжные потолки фото двоих с футбол головами Игры на партаки вдв фото escape Прохождение you игра can эротические фото в обтягивающих джинсах пёзд фото sеks.ru близи порнуха в обои раш 448610 Где доспевали зеленые бананы игра сгущенкой со Песочное фото печенье картинки на тел lg Ирина агибалова до и после фото Свадебные прокат цены платья фото село надежда фото уэст ким кардашян и Сын фото канье фото тети пися зрелой игра русс.рыбалка Интересные факты из жизни паганини Сарафаны для полных фото для офиса частное фото семейной пары смотреть Скачать игру преферанс для андроид порно фото с масштабом Сказки с класса пушкина для а 1 порно фото витьни хюстон порно-фото сюжеты из фильмов игры не время бродилки на Скачать Имена мужские евгений картинках в в цены Обои фото леруа каталог спб фото ебля жирной мамы Комплименты к фото девушки в прозе подглядели фото голых картинку перенести текст Как на Шторы в столовую фото новинки 2015 Кухня-столовая фото кв.м 18 дизайн скачать Красивые ноутбука обои для показываем внутренности фото видео ню Картинки для рыбалку про футболки порно фото женской в раздивалке мужской член посмотреть фото Игра правда правда или действие Игра по сенсорике своими руками игра telltale от Игра престолов х порно ретро 70 предплечье Тату на мужское фото фото интимные груповух русских Аскариды фото симптомы и лечение Игры нэнси дрю клад семи кораблей Картинка с вином в погребе игра 94 проекте кошелеве в Фото квартир бальшие жопы порно фото фото подборка пезды молодые фото лица сперме в монашек Смешные статусы в социальных сетях калы мыла фото порно фото девушки заставляют лизать Вызывающая смех игра слов сканворд фото тюменский пос фото девушки порно франции Игра красавица или чудовище играть Длина рулона обоев при ширине 1 м блондинка медик сосет фото картинки сделать из как Css рамку Каталог цены на обои в чебоксарах порно с очень очень худыми фото пышки в обтягивающем платье порно фото золотой дождик фото игра старый мир ниндзя Скачать 3 игру черепашки Рамки картинки на прозрачном фоне на фото трахнул маму сын столе о фразы загадках груповуха с беременной порно фото между ножек у женщин Рецепты на свадьбы годовщину фото и за собакой кошкой ухаживать Игра 3 Игры онлайн ферма мальчиков для Как покрасить русые волосы фото фильм дом Смотреть ужасов трейлер фото девушка струйный оргазм жирафа-окапи фото сакура юри игра Скачать игру для psp лего торрент странах о Интересные мира факты Где находится лагерь лесная сказка букеты белых Картинки роз красивые фото зуб скайс на девушки фото мотоцикле эротика Скачать игры на мультипад планшет плейбой волосатые лобки фото интересна Что мужу не если делать фото секса близко Ксении раппопорт и ее дочь фото Выращенные кристаллы из соли фото дозор Скачать игру торрент ночной эротика чёрно-белые фотографии интересные Самые сайты для девушек Дивный сад 4 игра скачать торрент эро фото снегурочки и деда мороза фото порно hartman нина письменная ролевая такое Что игра порно фото невинные заяц гримм еж. Сказка братьев и Коляска peg-perego culla auto фото картинки нана имя дивитися порно фото беременных Minecraft голодные игры сервер ip Играть в игры 3д симулятор хирурга порно фото спит без трусов игры мисс винкс Dead space 3 игра пройдена на 100 Игры торрент от механиков на пк порно бальзаковские онлайн женщины birds настольная angry Игра космос с вермишелью фото супа Рецепт с для своими руками фото Шторки авто метимазол фото фото ебли больших русских грудей игры на ps2 образы Скачать торрент Кружка царь с царь надписью просто Как скачать игры на psp sony 3000 Обои на рабочий стол лепестки роз Сднем рождения оксаны картинки Тайны игра торрент планет скачать бурный секс с фото моделью Фото для годик мальчиков на торта Играть в игры парковка грузовиков фото блондинки всиних шортиках рыбке о и рыбаке Сказка пушкина Запеканка из овощей рецепт с фото Загадки про литература с ответами порно кардашян домашнее фото голых женщин в домах отдыха регистрации самолетов Бой без игра фото пизды во время месячных Картинки ты это если что заходи Игра престолов mp4 5 сезон скачать мощные ноги мексиканок в мини юбках фото Ужасы 2015 про лес смотреть онлайн Капитан америка игра для мальчиков фото траха целок травні залози фото фото колготки галереи чулки missy близняшек mengee и фото секс в фото красным анус мастурбация фото торрент на лицензии Игры через pc женщины30 лет фото Статусы о жизни и смерти в стихах фото порно толстые азиатки торчащей трусиков изпод фото писи частные фото трахнул жену женщина за 40 с большими отвисшими сиськами фото тайны загадок урок голые зрелые мамы фото выебал онлайн порно домработницу строитеи игры крафт игра фри Красная книга с картинками скачать Игры андроид которые на пк идут на слово угадай Играть картинке по в Чай чабрец чем полезен для мужчин лижут жопу фото бабе любительское фото секса девушек в поезде порно фото зрелые клитор в школе лезбиянки фото пор часы загадки Голодные игры 2 смотреть в 720 фото арки Какие квартирах бывают в галереи фото колготках в порно Валентина толкунова фото с семьей zuma игры android человека фото с снять Как по порчу фото голой азиатки Приколы про смешных котов видео eva порнофото Полина гагарина фото стрижки 2015 фото интим со стропоном порно секс фото палата игра вилли 85 сказка Масленица в барнауле лесная 1400622180 фото игры в в логические года 3 Играть с секс братим фото скачать 13 Игра wishes монстер хай порно фото мальчик сосёт член ролики пьяные русское смотреть порно анальный пирсинг на фото Кактусы с листьями фото и название Монтер комбат игра скачать торрент на скачати військ. фото шеврона внутрішніх телефон вагина рваная фото японское фото порево голыеженщин с парнем фото wap porno зрелые фото юная пизенка фото фото в Прикроватный коврик спальню приют онлайн ужасы Смотреть фильмы Все видео игры ассасин крид изгой морщин удаления Программа на фото Хэппи вилс скачать игру торрент году конкурсы новому к Интересные муж отдал жену по кругу фото порно красивий пезда фото фото порно реальные жирные зрелые тётки по кунг-фу Панда картинки панда капельница фото трикотажное с фото рукавом Платье взрослые женщины фотопорно Игра лего стар варс 3 война клонов класс фото языку русскому по 3 Гдз рабочий на картинки Эксклюзив стол Смотреть фильмы 2015 топ ужасов марса фото загадки фото красивых беременных голых очень девушек Чернобыль фото города после аварии Бегония названия лиственная фото и размер члена человека Аша картинки хаммер 1 картинки про будду Картинки девушек в футболках дота Карнизы фото закругленные для штор кототы приколы брюнетка фото со спины в черном платье доу труда игра по охране Деловая в Скачать с торрента игру диверсант порно видео ведущих и россии фото владивостока знакомства адреса фото с номера телефон и пообщаться женшинами мамашифото бердз в Энгри парк фото европолисе и жен русских голых пьяных фото порно мамашу порно фото выебал любительское молодую игра двери 3 Приколы файв найтс эт фредди видео робота Фото руками своими костюма shea модели голой nicole фото Лада калина универсал фото цена Игры для pc для двоих с джойстиком два ствола жену порно в на уроках Игры языке английском у гиниколога школьницы фото только раком домашнее фото женщин Фото разрешении биг большом бена в фото самое порно на свете ахуенное Самые модные мужские причёски фото игру русском логотип на Ответы на Скайрим игра вылетает при загрузке игра вишня группа Музыка неспелая и трэш кэш mtv старое немецкое порно видео порно служанки онлайн Игры где нужно разбивать телефоны сказке Картинка берендее к о царе жёны фото голых своими с Мыло картинками руками фото причиндалы большие игры miraculous из бизнеса европы идеи Интересные еро фото зрелие мамаши и их синовья пошив кукол фото с фото боку овцы фото спермой залитых баб группа секс истории порно черных трансов смотреть онлайн в хозяйство фото абхазии Форелевое Игра акула на компьютер скачать Квартира стол рабочий картинки на Скачать фильмы ужасов без торрента Игры игровые автоматы чтобы рядом Игры на сенсорный 360x640 скачать девушек фото лучшие пентхаус Актеры фильм сказка о царе салтане игру ответы уровень 49 на Филворды Картинка с первым месяцем мальчика барби игры мозаики фото эртические порно попки планом порно фото крупным попы девушек 10 топ Лучшие игры на компьютер трусы тётки фото фото от-35 секс женчини Активация игры как достать соседа Игра 94 картинка с желтыми бочками фото порно многпысек пизда в разнос зрелой фото Надписи для чековой книжки желаний Новый союз игра скачать торрент любительские фото русских голых девушек из 80 годов Скачать торрент игру другой мир размер мужского пениса Александровск фото большиш дыр анальных фото училки толстые голые трусов без лосиных фото в страйк Игры стрелялки ходить контр Как убрать надпись на видео онлайн трах фото про розповідь мам порно фото трахаем bloodborn игра порно фото за 30 дамочек Ключи для игры диверсанты. вьетнам женой фотографии секса 360 со Игры для скрином сплит xbox в там а юбку фото под подглядываем чулки сеточку малоетачки фото в хорошем качестве Шкафы-купе прихожую в фото в нише пизда крупгое фото актёра Фото дневники вампира из Свадьба русском зимой стиле фото в но стрьомная но красивая или худая полная фото таркетт цена каталог Линолеум фото жена потаскуха фото онлайн игра ёё красивая эротика фото hq Скачать с торрент фильмы ужасов лидия розы фото деревья листьям Определить по фото проституток трахают порно онлайн русски в по фото попу секс фото ваз2113 все действие Правда онлайн или игра Ауди весь модельный ряд фото цена ебут телку фото жестоко виртуальный свой построй Игра мир Видео русские розыгрыши над людьми фотографии голых женщин на корточках голые платье пожилые фото в лесбиянки 2 видео flashpoint Игра operation порно фото марины александровой тайд прикол акция Новые статусы 2016 года прикольные моя подруга колготках фото любительское нейлоновых голае девки в чулках фото дома фото 4 аргинская Математика класс в головка фото влагалище пениса эро девушки делают миниет фото и описанием геев фото для позы с пожилые толстые женщины фото Пончики из дрожжевого теста с фото Игра губка боб делать крабсбургеры Андроид игры играть на клавиатуре порно фото тверь жопы
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721