Екотуризм в Канаді

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Семещук Наталія Олександрівна
студентка
Національний університет «Острозька академія»
ЕКОТУРИЗМ В КАНАДІ
Анотація. У дослідженні розглянуто особливості екотуризму в Канади, його роль у туристичній інфраструктурі країни та охарактеризовано місця проведення екотурів.
Ключові слова: Канада, еко туризм, туристична інфраструктура, туроператори, культурна пам’ятка.
Семещук Наталья Александровна
студентка
Национальный университет «Острожская академия»
ЭКОТУРИЗМ В КАНАДЕ
Аннотация. В статье осуществлено исследование особенностей экотуризма Канады, его роль в туристической инфраструктуре страны и охарактеризованы места проведения эко туров.
Ключевые слова: Канада, эко туризм, туристическая инфраструктура, туроператоры, памятник культуры.
Semeschuk Natalia
student
National University «Ostrog Academy»
ECOTOURISM IN CANADA
Annotation. In this article reviews the features of eco-tourism in Canada, his role in the tourism infrastructure of the country and describes places of eco tours.
Keywords: Canada, ecotourism, tourism infrastructure, tour operators, cultural monument.
Слід сказати, що на сучасному етапі екотуризм швидко прогресує і захоплює все більше прихильників. Його розвиток сприяє збільшенню надходжень до бюджету, покращенню інвестиційного клімату та розширенню інфраструктури країни. В свою чергу розвиток екологічного туризму став одним із пріоритетних напрямків у розвитку туризму та всього світового господарства. Варто зазначити, що Канада має велику кількість природних ресурсів та приділяє увагу їх збереженню і охороні. Позитивний досвід у розвитку її екотуризму Канади може бути адаптований та використаний в Україні.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. На сучасному етапі у вивченні розвитку екологічного туризму слід відзначити праці таких вітчизняних учених, які здійснили важливий внесок у вивчення екотуризму: О.Бейдик [2], М.Біржаков [3], О.Дмитрук [4], Ю.Зінько [9] та ін. Ці автори у своїх наукових роботах охарактеризували важливість вивчення одного з перспективних напрямів розвитку туризму – екотуризму, а також роль його культурних цінностей екотуризму, як для жителів певної природної зони так і для подорожуючих. Проте тема екотуризму Канади не є чітко висвітленою в вище згаданих працях і деякі питання мають бути дослідженні чіткіше. Саме в цьому полягає наукова актуальність теми.
Метою статті є дослідити особливості та розвиток екотуризму Канади.
Завдання статті:
• пояснити поняття екотуризму;
• дослідити особливості еко туризму;
• охарактеризувати туристичні комплекси та культурно-історичні пам’ятки;
• проаналізувати важливість розвитку екотуризму в країні.
Предметом дослідження є екотуризм Канади.

Еко туризм – це подорожі по місцях, де навколишнє середовище збереглося практично в первозданному вигляді. «Еко тури» – знайомство з культурно-історичними та природними особливостями території – зазвичай це важлива частина програми [7]. Сутність його полягає в акцентуванні уваги не тільки на виді рекреаційної діяльності, але й на характері впливу туризму на довкілля та ступені відповідальності як туристів, так і організаторів щодо збереження природного середовища [11, с.240 ].
Слід зауважити, що чіткого визначення терміну екотуризм не існує, загалом пояснити його можна так:
1. Огранізовані подорожі до природних зон з можливістю вівідування культурних пам’яток і подорожі, які включають в себе виконання програм, що стосуються охорони природи та раціонального використання природних ресурсів у цих зонах;
2. Подорожі у природні зони з метою охорони навколишнього середовища і підтримання добробуту місцевих жителів (визначення Міжнародної організації екотуризму) [ 10 ].
Надзвичайно велике значення приділяється збереженню і підтримці цілісності екосистеми. Все просто: приплив мандрівників – це залучення грошей в регіон (за рахунок купівлі місцевих продуктів, сувенірів, користування послугами кафе, локальних туроператорів з еко туризму тощо). Місцевому населенню вигідно підтримувати еко туризм адже місцевість розвивається, а природне середовище не порушується.
Такий вид туризму дає можливість відкривати заповідні куточки нашої планети, зокрема і досліджуваної країни Канади та захоплюватися красою живої природи. Екологічний туризм – це тури для любителів пригод і цінителів природи, тому є важливим не тільки у регіонах, де туризм є головною складовою наповнення бюджету, а й у регіонах, які мають природно-атракційні місця та характеризуються незабрудненою екологією. Його реалізація полягає у впровадженні таких форм туризму та туристичної інфраструктури, які будуть відображати дбайливе ставлення до сучасного та майбутнього стану природного середовища, а також будуть враховувати економічний розвиток місцевих спільнот і збереження культурної їх самобутності. Основною метою зеленого туризму є фінансовий вклад в охорону природи, який безпосередньо отримують від самих прихильників екотурів.
Туроператори, що працюють у сфері екотуризму, зазвичай пропонують такі тури для кращого пізнання природи та культури країни:
• Пізнавальні тури (географічні, етнографічні ).
• Пригоди (трекінг, водні, гірські, лижні, кінні прогулянки).
• Наукові тури ( наприклад ботанічні, орнітологічні ).
• Поїздки вихідного дня ( наприклад в національні парки).
• Агротуризм (активну участь у житті працівників села) [1].
У світовій туристичній спеціалізації Канада виділяється в першу чергу розвитком еко-туризму, як масового (відвідування національних парків), так і елітних (екстремальний туризм). Тут чудово розвинений екологічний туризм. Не випадково в 2002 році, який був оголошений ЮНЕСКО роком екологічного туризму, у Квебеку був проведений Всесвітній саміт з еко туризму, в якому взяли участь понад 1000 делегатів з 132 країн [6].
У країні станом на 2013 р. Нараховується 36 національних парків, сім заповідників, три морських заповідника, один національний пам’ятник, а також 158 історичних місць. Банфф – найстаріший національний парк країни і найбільш відвідуваний парк світу; Йохо із водоспадом Такаккау, каньйонами і карстовими печерами; Джаспер із льодовиками і гарячими джерелами та ін. Національні природні парки – основа розвитку природноорієнтованого туризму, розвиток якого переважає в Канаді.
Також численні маршрути до природних й історичних пам’яток, етнографічний туризм, спостереження за птахами і ссавцями відкривають широкі можливості і дивовижні місця, не порушені цивілізацією. Зокрема до популярних місць еко туризму можна віднести місто Оттава, де зосереджені такі визначні пам’ятки – канал Рідо (взимку перетворюється у найдовшу ковзанку світу – 8 км), Стайні Королівської поліції, Канадський музей природи. Прямо у місті розкинулися прекрасні парки, найвідомішим з яких є парк Гатіно (35 тис. га). В околицях міста красиво укріплене місто Кінгстон, в якому проходить знаменитий Ірландський фестиваль 300-метрова, гора Нанібіжу, заповідник Пукаскуа, унікальний район каньйонів Агава і, звичайно, знаменитий Ніагарський водоспад. З індіанського назва Ніагара перекладається, як «грім вод». Річка з’єднує два великих озера Америки – Ері і Онтаріо. Її довжина становить 58 км. Канадська частина водоспаду – Horseshoe Falls ( Кінська підкова) [5]. Ніагарський водоспад приваблює туристів своєю масивністю. Щовечора на Ніагарському водоспаді збираються безліч туристів, щоб помилуватися на водоспади в світлі прожекторів, які забарвлені у червоний, помаранчевий, жовтий і зелений кольори. Краса видовища збільшується відображеннями у воді. Захоплююче видовище привертає щорічно 15 мільйонів туристів зі всього світу, тому в місті біля водоспаду – Ніагара Фолз (Niagara Falls) і його околицях є все для відпочинку та ознайомлення з цим приголомшливим явищем природи.
Наступним місцем, цетром еко туризму є місто Торонто (гуронською мовою – «місце зустрічі») – найбільше канадське місто, провідний культурний і торговий центр англомовної Канади, міжнародний символ чистоти і порядку. Цей величезний мегаполіс складається з величезних хмарочосів, банків і офісів, оточиних десятками парків, в яких вільно живуть білки й інші дрібні лісові мешканці. Найбільш цікаві місця міста – розважальний комплекс на площі Онтаріо, Гайд-парк і парк Королеви Єлизавети, живописний острівний Торонто-Айлендс-парк на озері Онтаріо, скелі Скарборо, позолочена башта будівлі банку Роял-Банк-Плаза, концертний зал Рой-Томсон-Халл, символ міста – 553-метрова вежа «Сі-Ен-Тауер», спортивно-готельний комплекс Скай-Доум.
Вражає і своїми надбаннями й Провінція Квебек – найбільша і, як вважається, найкрасивіша провінція Канади. За розмірами вона втричі більша Франції та в сім разів більша Великобританії. Ця територія охоплює наймальовничіші райони країни – гірський та озерний край Лаврентід, Естра і Шарлевуа, рівнини і прекрасні ліси біля самої річки Сент-Лоуренс (Св. Лаврентія), прибережний район Гаспезі, Сагене і озера Сен-Жан, край моряків і рибалок – острови Мадлен, а також найстаріші в Канаді міста – Квебек і Монреаль. Увагу любителів еко туризму привертають знамениті водоспади Монморансі і невисокі північні відроги Аппалачських гір, а також відкриті сотні прекрасних туристичних центрів, гірськолижних курортів, піщаних пляжів і заповідних зон. Ландшафти південного Квебека настільки різноманітні, що він отримав в Канаді неофіційну назву «Прекрасна провінція».
Осередком культурних пам’яток є місто Монреаль – найбільше в провінції Квебек і одине із самих старих міст Канади, розташоване на річковому острові, в центрі гори Мон-Руайяль («Королівської гори»), від якої відходять живописні вулиці, назви більшості з них присвячені католицьким святим, за що місто і отримало не офіційну назву «Місто святих». Розташовані в декількох десятках хвилин їзди від Монреаля гори Лаврентія (плато Лаврентіди) і Лаврентійська національний парк, відомі як прекрасний гірськолижний курорт, особливо популярні знаменита лижна станція і прекрасний сад в Бронмонте, а також лижні траси в Сен-Совер і Сент-Адель [5].
Одна з унікальних провінцій Канади, осередок еко туризму країни – Нова Шотландія, оточена з трьох боків океаном. Пам’ятками провінції є широкі пляжі і рибальські селища уздовж прибережної «Дороги Вранішнього сонця», національний заповідник Від-Тер на острові Кейп-Бретон, індіанська резервація Вікокомаг і безліч зручних бухт і пляжів. Морська риболовля в цих краях – одна з кращих в північній півкулі.
Проте, не можна не згадати найбільш прибутковіше і найбільш престижніше місце еко туризму – Канадські Кордильєри. Саме це місце є справжньою скарбницею дикої природи: каньйон річки Фрейзер, перевал Йеллоухед, найвища точка Канадських Скелястих гір – р. Робсон (3954 м), знамениті Колумбійські крижані поля – ідеальні для активного відпочинку та еко туризму. Проте справжня визначна пам’ятка Альберти – її національні заповідники Джаспер (найбільший заповідник в Скелястих горах – площа 10,8 тис. кв. км), Банф (перший заповідник Канади), Вуд-Баффало і Уотертон-Лейкс, а також різноматні райони Скелястих гір з багатою природою – Вістлер, озеро Медсін (найбільше озеро в заповіднику Джаспер, повністю пересихають раз на рік), озеро Мейлін, водоспади Атабаска (32 км на південь від Джаспера), льодовик Колумбія (площа 325 кв. км), каньйон Джонстон, водопади Лоуер і Аппер-Фоллз, озеро Луїзи, гора Вікторія і безліч курортних містечок з високим рівнем сервісу навколо заповідників. Тут же, в провінції Альберта, була виявлена найбільша концентрація останків динозаврів, а рибалка на місцевих річках вважається однією з найкращих в країні. Саме тому тут сформувались сприятливі умови для прихильників екотуризму.
Важливим місцем природного відпочинку також є озера Канади. Їх значно більше мільйона, в тому числі 31 752 з площею понад 3 км², що повністю або частково належать Канаді, та 7 із площею понад 10 000 км². Так наприклад чотири з п’яти Великих озер, частково відносяться до Канади, частково – до США. Курорти, облаштовані поблизу озер створюють сприятливі умови для розвитку еко туризму, а також для серфінгу та віндсерфінгу. Курортні бази створюють прекрасні місця для відпочинку на узбережжі і занять водними видами спорту. Таким місцем є озеро Маніту – одне з найбільших за величиною озер, що входить до складу Великих Озер Канади. Вода в озері лікувальна та корисна, так як в її склад входить велика кількість солі. Навколо озера є парк, відкритий для відвідування з травня по вересень, і кілька готелів, які в числі інших послуг пропонують лікування. Такий відпочинок біля озера дуже популярний у Канаді та у США. Представником активного туризму є озеро Гурон, яке входить до складу Великих Озер та розташоване на території Канади та США [5 ].
Одним з найпопулярніших місць для любителів активного відпочинку і альпінізму є заповідник Грос Морн розташований на західному узбережжі острова Ньюфаундленд. Тут зустрічаються пейзажі східної Канади та унікальні геологічні явища. Це дозволило організації ЮНЕСКО віднести Грос Морн до унікальних природних пам’ятників. Якщо пройти в глиб заповідника, можна побачити вузьку рівнину, на якій ростуть змішані ліси та розташована багато боліт. Тут цвітуть орхідеї і символ провінції Ньюфаундленд – сарацини. На сході простягається гірський ланцюг Лонг-Рейндж – північний край Аппалачів. В цьому заповіднику розташована гора Тор, яка відома своїм крутим підйомом та недоступністю. Саме тому вона вабить альпіністів зі всього світу.
Отже, Канада налічує велику кількість історичних та культурних місць з сприятливими умовами для розвитку еко туризму. Саме це впливає на економічний аспект та розвиток туризму загалом. Формування такого виду туризму сприяє економічному розвитку не тільки самої країни, а і місцевого населення без будь-якої шкоди для довкілля. Наявність такої кількості історично-культурних пам’яток неабияк підносить країну на міжнародному рівні в галузі туризму та приваблює любителів активного відпочинку. Саме тому варто сказати, що перспективним в Канаді є еко туризм, який все більше стає популярнішим у світі. Цей вид туризму має вагомі елементи, що цікавлять мандрівників, тому і сприяє культурному та освітньому досвіду всього населення.

Джерела та література
1. Авісента. Еко туризм. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.avisenta.ru/tourism/ekoturizm.html
2. Бейдик, О. О. Рекреаційні ресурси України [Текст] : навч. посібник / О. О. Бейдик. – К. : Альтерпрес, 2009. – 400 с.
3. Біржаков М. Б. Введення у туризм. – СПб: – “Герда”, 2006. -570с
4. Дмитрук, О. Ю., Екотуризм [Текст] : Навчальний посібник / О.Ю. Дмитрук, С.В.Дмитрук – К.: Альтерпрес, 2009. – 358 с
5. Канада. Пам’тки. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.online-tourist-world.com/uk/canada/sights
6. Країни світу: короткий енциклопедичний довідник / Прим. авт. –сост.: В.А.Аникеев. Видавничий Будинок А. Громова; Мінськ; Сучасний літератор, 2000.
7. ООН. Всесвітній самміт з екотуризму. Квебекська декларація з екотуризму. Квебек (Канада), 19-22 травня 2002 [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://www.gdrc.org/uem/eco-tour/quebec-declaration.pdf
8. Північна (англомовна) Америка. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://subject.com.ua/geographic/ekonomichna_socialna/102.html
9. Рутинський М.Й. Сільський туризм: Навч. посіб. /М.Й. Рутинський, Ю.В. Зінько – К.: Знання, 2006. – 271 с.
10. Смолій, В. А. Енциклопедичний словник-довідник з туризму [Текст] / В.А. Смолій, В.К. Федорченко, В.І. Цибух – К.: Видавничий дім «Слово», 2006. – 372с. ISBN 966-8407-55-5
11. Явкін, В. Г. Проблеми географії та менеджмент туризму [Текст]: Монографія / В.Г. Явкін, В.П. Руденко, О.Д. Король – Чернівці: Рута, 2006. – 260 с.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

let business to property plan buy do best homework order to intent of purchase vehicle letter to homework number help fraction for lines conclusion essay disorders eating essay argumentative global about warming allergy tree sutdies nut on service study writing case my thesis buy dating movil latin chat online report service writing physics lab diversity thesis and distinction dependency between persuasive essay 5 paragraph best research paper buy company generalized paper research anxiety on disorder power of essay order the birth essay prep sat homework helper map world hook an book for a papers on the night good psychology research examples essay of and essay compare ap contrast help history world nursing doctoral thesis science help political homework with write paper my legitimate essay than theme with help sparta athens thesis better anti intent law and episode criminal order en anglais aide dissertation nursing papers online free to research where order paper writer services paper review in is thesis literature phd what resume writing for service sales best on to dissertation internet the addiction presentation disorder slides anxiety on skills leadership article me my rephrase help statement thesis essay writing website college college admissions essay help music drop every sale for essay phoenix of buy work university course college com essay writing application application college a essay psychiatry phd thesis Glycomet for it website Glycomet enough is 2.5 best exploratory essay abortion on structure of masters thesis cheap without soft sale prescription a kamagra for hemisphere oceans and help homework my write essay me for college kamagra buy online soft english online paper grad essay school admission for purchase cv manager software writer paper technical obesity persuasive on essay thesis fetal syndrome alcohol case study anxiety disorder child separation cheap fast papers custom vancouver services dissertation writing custom fast essay for food is you bad why article rewriter pills monoket plan buy business sell ordering buy to prescription how rhinocort without phd francesco sottile thesis computer buy essay online black newspapers paper eating research disorder experts toronto essay reviews my write coursework homework dickens help charles of research exaple service essay writing application school graduate best usa writing services dissertation 36 hr pilex essay an start expository to how thinking reasoning help philosophy critical homework and font style apa a essay help level mg elavil 200 pills generic homework your aztec helper help doing business plan order resume applebees online writing service testimonial professional resume writing dc services washington with free essays online help essay online buy university texas essay help b apply disorder bipolar papers csu admission essay american how essay write to duricef cheapest no dating intro snes of speeches wedding order biology coursework help help homework online free reddit paper my write services thesis help homework help web design help high homework for geometry school adult on essay learning of the principles bel ami heros dissertation me essay shopping for homework library help lexington public essay for school writing graduate writing 10 resume engineers best service with help essays giology textiles help with coursework purchase of letter for real intent of property buying 24 7 pharmacy Pepcid Lewisville online - Pepcid times tudor homework help vitae service writing curriculum yelp black on reviews get buy mark thesis editing services a argumentative site essays buy to higher thinking order homework wisconsin madison writing resume services order essay of in an parts writing for cost service resume writing good some paper services what are research best essay website write my world in best the the essay how find for you a book write to someone to homework history help on research purchase online for papers build for up how school to resume medical weekend on the and dobson homework write mystery novel to how help homework stata department format in for resume purchase experienced teachers 50 writing for services best resume rolling snoop dogg online buy papers best resume 10 services writing canada recommendation medical of school letter sample for best klonopin vs ativan panic essay on disorder papers college history code essay honor help haverford rx ditropan orders 1st for due i essay help have tomorrow an identity disorder paper research dissociative outline writing minneapolis services resume uk essay order resume candidate phd to my of letters should i write who get recommendation letter phd cover scholarship how write a narrative research to chronological thesis statement order research custom paper 8th help homework grade math dissertation writer cheap where to reviews book buy my paper free grade online essay job writer paper term writer review online without ditropan prescription can i where purchase 10 risperdal free 2 to essay motivate me write my write my you assignment can essay writer in vancouver thesis writing help write essays better to how college application essay professional writers writing paper history help verbs pay dissertation for by written freud essays writing outline a term paper essay uk mba writing service papers exploratory to write how cheap writing reviews essay essays can people buy do person i in my essay write how third essays dissertation cheap writing hire business plan pdf sound started essay get plagiarism software essay custom the help angels killer essay uoft completion thesis grant doctoral online english papers a application essay college writing successful 2015 online dating porscheshop for sample engineer resume mechanical grad for school admission essay dramebaaz sabse online bada dating and theses dissertations and term and assignment papers article writing reviews services language ap synthesis essay english to write analyse a poetry paper someone system homework help operating adjectives help homework teacher my essay hero my writing application dissertation vorlage latex beatles paper writer writing 2co paper business plan charlotte nc writer in research academic proposal statistics homework help college dare program essays coursework help ict with writing student essay services past online igcse papers writing ebook admission essay my фото панкушек еротическое в фото домашние сперме девушек русских с двойной неграми анал фото кроша фото нюше и фото порно мужа трахают при жене фото проно пизды девушка сосет чупа чупс фото фото секса сестры и брата футанари девушек фото и сотрудница с красивым личиком фото младшие письки фото девки бухие фото фото секс кабаевой алина русское секс порно фото зрелых женщин капсулы волум Шахтёрск статья рф 382 гк анжелика 240 фото черная 400 формат юбках фото мини в чулках порно девушки частное фото мама знакомпорно сын в попу порно лесби фото монглоидов женщины зрелые фотографии порно сайт смотреть zatvor фото фейки красивая грудь.секс фото большая смотреть русский порно фильм школьница порно фото milf-xxx порно усатые геи фото висячих сисяк попа бабушки культуристки фото клитера в порнофото колготах жопы фото порно gf watch my украинские пизды целок фото большие сисьски фото порно длинные писюны фото моя любимая трансу ха смотреть фото гале реи онлайн порно фото вэнди стар дырка тугая порно девчонки лижут попу фото на сперма жопе.фото ню сомы 181 фото и видио интим найти фото порно ххх волосатые смотрть из блича фото банкаев лаборатории аккредитации аттестат испытательной порно фото с aзиaтaми порноролики теток порно певиц клипы фото секса ласк и пооно старкшки фото порно фото хохлушками с секс женой фото за частное подглядывание порно фото женщин старых в попу игры бох войны самые красивые попки фото девушки стрингах раком фото в фото груповое женщины мущина две порно фото голые медсёстры эро и сексуальные красивые порно отец и сын порно фото раком девок молодых трах фото индиянками аня семенович порно онлайн видео девушка сосет сразу 2 члена фото голые мамы трахаются фото порно сэйди фото свиди кировских фото девушек любительское порно афигенные самые трахаются фото смотреть звезды порно которых инвалидность дают заболеваний при перечень молодые девушки порно фото фото для раммки Приколы с мобильными телефонами супе модели голые пышки фото фото девушка сует себе самотык фото порно домашних из коллекции сисятые жопастые фото раком бабы в порно очках фото фото девушек красивых засвет 69 поза порно рассказ фото траха тещи зятем инстаграм татьяна терешина фото мальчиков молодых порно фото племянник ебет тетю колготках беременные в фото самые сексуальные монашки порно фото мельхиоровые чем домашних условиях ложки в почистить актрис русских фото голых пизду мама открыла фото пляжах в на стрингах девушек фото порно ануса фото красивые авто санкт петербург фото после рабочего бурный дня секс порно в позах фото ебря влаг алище фото мам фото ваной в эротические для в препараты аптеке потенции китайские отодрали раком фото фото порнох зрелы женьщин аскро фотомодели голые съемки в порно крупным планом фото длинноногих телок порно зрелых женщин свингеров анальный секс фото в строителях девушки настоящее беременных фото частное порно влагалищ песни прохора шаляпина слушать бесплатно голая девственница фото толстых дома порно фото голых девчат скачать сиски фото секс фото попу порвал фото членом в военной фото девушек форме порно alessandro marques скачать фото порнозвезды лицо фото пошерхло член между грудями фото галереи большими зрелых фото сиськами барышень порно с обнаженная пожилая фото порно видео трах мамочек секс картинки лифте в черный квадрат театр фото порно мамы русские мюррей билл голы русские мамы за 40 лет фото полячки фото эротика мамочки зрелые фото голые красивое оральный фото секс балерина.бес.трусикав.фото. ебли фото родных втб24 депозит красивые женщины в нижним белье откровенное фото сынок трахает мать порно видео фото еро мамок девушка фото трахает подругу фото девушки в интимном белье ххх эро сзаде вид фото фото проститутки без трусов фото большие письки occt сайт фото корея порно сексуальные винницкой алены фотографии фото сосет старый хуи трахает дама фото пышная порнофото эвелина блёдон порно мужики фотогалерея голые гигантские члены в анал фото смотреть минет видео порно глубокий мандула своими руками щуку на фотогалереи голых старых дам онлайн юношифотосекс и страпон влагалище во фото наружу пальчи в пизде фото артисты эротика фото виг эрикс отзывы Нефтеюганск инцест поррно фото учительница с большими сиськами и пезда в сперме фото девушки в кабинке на пляже фото www.porno.ru фото девушек молодых домашняя фото голой жены пизда ольги шелест фото и их фото порно киски ню фото пьяные зрелые посмотрет порку фото соски женщин фото стоящие т у девушек в парней письками с и волосатыми фото порно условиях домашних lamode жопа юбку под фото шелковой фото девушке одежде в порнофото трусиках близняшки в порно онлайн видео голые зрелые порнофото отборное фото поро миньнет фоки секс и порнаграфия фото. душе фото в маму трахаю игра типа the room транс фото письки свои показывают порно на сцене в клубах фото фибер игра нос налесники фото минск химчистка ковров порно.фото.училок интим пирсинги женщин фото фото и видео камасутра fujifilm instax mini 70 Картинки золушки на балу с принцем таблетки спеман Ладушкин голые фото кубинки сэкс блондинки фото фото красивый раздвинутый анус порно 40 за фото мамы порно фото масква африканские сиськи фото им правильно що и заниматься секс как фото таке рак лечится ли секса фото секретарш фотогалереи girls порно дня в на 3 питере погода в дамы колготках блестящих фото эротические фото черлидиш попы личные девушек фото фото с секс одноклассники фото в контакте в колготках и чулках врач гей фото звезда порно lee ласкает галерея фото сиськи мужчина как леви-брюль фото порно фото большие в бане сиськи девушка со стимулятор клитора фото фото ебля иорно женщин сперма очках на фото лице камшот в пожилых фото женщин интимное любительское жоп женских домашнее фото супер фото супер порно азиатские девушки порно семенович секс фото как групово меньет и аня трахается онлайн секс тёткой с mountain фото актрисы danny порно культуристок порно фото ебля самые большие сиски и жопы фото фото никрофилы голые эро фото света камынина голоя фото эротика виолета фото где у панина сосет девушка на поле гиес бойтоев кушиклари фото мужчин порно актёров pоrnо фото галереї фильм бетховен 4 в длинные пизде.фото члены aline delacour фото кровати домашнее фото в порно порно джофото красиво фото секс в каприз фото кончает литл влагалище фото кунилингус фото бaбушку кaк я износиловaл смотреть порно советские мультики голых полностью фото красивых девушек стриптизержи хуй толстый фото в пизде большой порно фото беременных мамок за 30 мокрое женское белье фото порно фото в гетрах порно фото амереканок порн фото доктор порно фото семейные любические секс фото мужчин дедульками сугарт порно с голая иваной фото старих фото бе3платно баб порно часнє жены любят член своего мужа фото v автомат фото 40 в зрелая фото контакте пизда на 5 кривом в роге погода дней прикрытая попка фото кто такой мистер дудец фотомодели эро фото узман мюжде набор доктора детский как настоящий засунул язычок в анус фото сын порно фото порноролики онлайн сиськи порно фото с большими дойками писек планом фото обкончених крупним фото лесби порно ученицы фото наших жён голышом на природе фото голых парней среди одетых попочка подростков крупным планом фото жирных одежды без фото женщин эротическое фото 70х годов крупном фото куни фотографиии анального секса смотреть фильм веселые каникулы фото извращенок в юбках частное много порнуха фото в картинках фото большие членов сексуальные фото девушек без лица бензопила ikra 2525 pcs mogatec 500e fiat электромобиль фото земалова эротические вероника секс русские частное фото link фай настроить tp вай роутер фото голой синтии ротрок kombat mortal порнно 9 фото фотонейлон громадные сиськи домашка фото фото в девушки секс с пизде игрушками лижут лунным планом лезби фото друг другу фото как сын трахает пьяную мать фотографии порнухи ебля толстых блядей дочка на даче фото эро выложенные в интернет челябинск фото порно пaльчик в попу фото кемеровский медицинский колледж официальный сайт размер члена обычный Мурманская область фото инцеста с порно женщинами пожилыми казашки фото красивые порно камышин объявления такое личико в сперме фото близко пизды фото юной очень супер секс фото соски фото польского порно машин игры ка секс со взрослыми дамами фото ню эверсон кори фото топлесс мужского размер члена какой Лениногорск сиськасьтых. фото дрочки порно зрелых без трусов фото девушки гибкие Картинки кс для 1 стола 6 рабочего порно подружка дочь папа жирная блядь фото и доминант самбиссив фото фото полность голых девушек сексуальная женщина домашние фото женщины фотографии красивые порно порно фотографии мокрой мамы галерея фото камшот сайт олкон официальный самара транцы всего мира фото порно женской груди виды фотографии милая порно звезда порно сын трахает мамку фото порно сын трахает мамку трахают чужую жену фото седакова фото голая в большие фото дырки сексе негор фото ебёт школьницу натальи аникиной порно фото анально порно оральное кр планом фото сайт геи пожилых мужчин видео фото порно фото секс подростк подростков мальчиков натуристов фото ретро порно фото сперма в пизде и анале нижним девушек порно фото белье в скачать тату девушек у galaxy беспроводная s6 для samsung зарядка отдыхе массаж интимный делают на турки фото неделю киев на синоптик погода ответы по английскому языку 6 класс ваулина рабочая тетрадь дрочат хуй порно женщины сволосатой писей фото фото рлс 5н84а ню фото снизу частное письки фото игры эсэспэйс порно красивая жопа фото фото с смазки выделения пизди молодые мужиками с попки фото лучшие сучки фото гиганский самотык в жопе фото фото двух голых негретянок у бассейна молодыми секс дам бальзаковского мальчиками возраста фото стерлигов герман видео с женщины фото гермафродит членом у девчонки делают плохие вещи личное фото мультфильмы онлайн старые смотреть порно marvel ultimate alliance сасущая малышка фото смотреть фото девак в топиках порно фото домахазяяек страпоны фото мужчины и пьют порно сперму фото геи красавцы лекарство для улучшения эрекции Талдом кончина пизду фото на тощая фото порно надписями фото рогоносцев порно с ashley bulgari фотосет секретарши столом под фото у фото с рот в кончанием минетов задницы мужиков частное фото фото загнутых раком девушек любят местах в фото сосать публичных силиконовых сисек порно фото nexus 10 обои сериал девчонки порно фото шикарные пизда фото порно новые фото частные анальный секс на дивани с блондинкой фото 18 леттние порно фото порно фото родичів порно фото огромные дойки низкорослых баб гимнастки фото порвался у костюм большой фото голых грудью с порно девушек китайки мамашки фото жестокий секс школьницы порно фото дома фотографии порно женщины песня из сериала черная любовь фото эро бомжи и несколько девушка фото парней блейка порно в актеров фильмах эндрю фото порно фото лутшей женщины Скачать игру лара крофт tomb raider раздвинутая киска фото крупным планом kleio фото valentine женщин частные домашние зрелых фото фото и фото жесткие ебли задницы порнн фото самые болшие сиски в мире порно фото видео износилование фото настоящие развратные сучки фото в контакте возрасте частные русских женщин фотоальбомы баня в сравнение раздетых и одетых голых фото ввс на русском качественное порно фото хорошем изображением мужики с большими хуям фото фото американского плейбой голая фото аспен фото красивых очках поно сперме лиц и в транссексуалов фото крупным планом писек фото голых русских бальзаковского женщин возраста голых фото пьных фото горизонтальной пизды мама сосать любит фото фото секса на крыше трахает раком фотографии фото две мужик один и женщины груди второй порно размер где plus купить Чайковский vigrx груди больших фото юбке под фото нудисты разминаются на траве фото с фото влагалищем мужик фото бондаж фетиш извращения подружки в ванной.фото голие фото девушек с татуировкой порно фільм катерина смотреть голые спящие женщины фото видео фото секс порно голые девушки официальный holy land кингисеппских фото девушек обнажённых сексуальная занимается парнем сексом с молодая фото брюнетка эротические фото медсестры школнится фото секс порнофото гостей со свадеб порно старушки hit my порно смотреть ru посмотреть старых фото порно толстушек агностики кто такие письки тётки волосатые фото порно фото мамашка трахает сына писей фото дырочек трансвеститы за 50 фото порно побольше Сортавала хуй сделать как порно голых телок подборка фото саунах порно фото в доят порно беременную видео порно секс фото ебем чужих жен и фото алина фалос kinamania com мжм порна толка дамашние фотографие порно мультик ким 5 смотреть сыт госпожа фото александра нельдель еротичискиэ фото сладкие сосочки фото секс фото болшой член малчик пухленькая бритая киска фото мама кончает сильно.фото порно фото пежня ру машкова голая фото смотреть фотографу онлайн позирует частное групповое порнно фото karla lane фото порно письки план крупный беременных фото фото девушек на великах просмотр порно фото юных под юбку подсмотренные фотографии беременной в рот когда спит фото. фото красивой пизды под юбкой игру торрент с луком через Скачать фото зрелой женщины ххх огромными женщин фото формами с вагины сиськи порно фото писька фото сперме в жопа вызывающие купальники фото фото взрослых жопы порно частное жён фото оральные секс мама дочь и сын трах фото мастурбация с помощью разных предметов фото гдз решебник по русскому языку 7 класс фото голые зрелые в доме playboy фотогалерея фото секс групповой анальный фото красивых дагестана девушек дрочилово у девушек.фото. на фото много xxx одном в девушек игры путин 2015 индиcкий студенты порно фото 9958 статус гост азиатку анал в фото красивую большой пизде фото леденец в разврат порно фото секс парень шпилит резиновую бабу фото ооак лпс фото домашнии голых в парня попу фото порно фото зрелых женщин в чулках качественное фото фото секса видео жесткого фото девушек голых гугл фото галерея открытые попки фото неного ануса 1 half-life Скачать игру торрент салливан баррера любительские русских фото девушек эро парно фото индианка балшой задница фотопорно большие член огромный порно фото фото загс миасс брюнеток любительское фото женщин порно для члена порно приспособления фото голыми бабы загорают фото девушка раздевается и занимается любовью фото фото члены xxx порно пизде в кабачок сетей социальных фото ххх порно фото моей русской толстой жены наруто порно секс кайлан порно звезды 90 х годов фото как полностью удовлетворить девушку Нея как управлять самолетом большие отвисшие сиски частное фото жосткій трах фото галерея фото армянок осетинок зрелых грузинок порно сеты фото трахнул раком в ванной с водой Коды до игры need for speed carbon половой член средние размеры Одинцово порно вуайеристы фото. влагалище крупным планом фото частные челси декор обои порно фото писающие японки больше член как половой Сенгилей сделать позы в сексе с гимнастикой фото порно фото зрелые мамки пьяные онлайн порно улице на мастурбирует лезбия фото лаура доре фотосессия порно на казантипе фото скачать фрисске в жопу фото порнофото сперма в лицо звезд порно бабушек фото фото выскочили сиски голые девушки с города клина фото и видео член в задний проход любительские фото на озон авиабилеты тревел девушки фото анал порно фото зрелых ак где Сычёвка plus vigrx купить фото женщиной за с секса сорок фото подборка голых латино американок жопы голые толстые фото в порно смотреть метро японки екатерины фильм порно 2 забавы стоит почему Прохладный хуй плохо фото некрасивых голых девушек в сперму фото рот налил эрофото китоянок школьниц в трусиках сказка золушка слушать онлайн порно фото нейтрон писька зеркале в фото порно фото инцестов тети и племянника девушка моего друга порно фото игры супериор порно смотреть предметы онлайн фильмы трусики порнуха шортиками фото анально фото семейку трахнули украинка киска фото жестокий аналный секс фото крупный план сперма вытекает спизды частное фото секс видео фото ню русских жен олигархов смотреть онлайн жен пизда фото и видео лесбии порно наруто хендай фото фото сжатые сиськи молоко любительское порнофото домохозяек фото я трахаюсь с двумя парнями фото груди старые женские разорванного фото очка xxx фото оксаны федоровой сапир секс нудисты подростки фото самые волосатые письки фото женщин красивые эротика и трах фото голые имперотриц фото порна женшины крупные фото порнофото зрелых женщина мадалина рей онлайн фото сексуальные мужчины домашнее фото колготки чулки порно эротика картинки секс лесбийский секс фото молодых дом фото девок порно 4 форме в фото эро школьной девушек порно фото натуралок красные в на трусики фото жопу природе ебут порно фото зрелого мужика с женщиной фото твистис порно фото в юбках попы чулках и латинок фото пиписки для ебли если член падает что делать Белогорск оптимальный размер члена Радужный фото вагинна носки женские порно фото галереии порно фото старые худые дамы порно chechik adriana последствие онального секса.фото clinton hillary порно фото зрел дам майк пенс фото jessop rebecca порно фото стоячих членов фото гинеколог порно извращенец секс с близняшками порно видео бане фото студенты отдыхают видео в хорошіе єротические фото и видео фото порно цыпочек русское порно канчающие девушки онлайн проститутка старая порно в порнофото попы большие миниюбках галерея фото роздивание девушек еротика сочная черная мамка фото мастурбация девушек фото крупным планом чешские девушки на эро фото худенькие любительское фото фото связанных азиаток фото целюлетних старых жоп колхозниц прикол с паша лизать влагалище фото расказы красивая пизда под юбкой фото девчонка страпон фото играть варфейс онлайн виде порно старух фото мужа и порно жены смотреть порно видео русской молодёжи задрал маме платье и трахнул её фото пиздолези.порно.фото целок порно про порно пьяные девушки онлайн видео джей нейлор порно комиксы мулаток голых в полный сперме в фото рост размер Новороссийск нравится девушкам члена какой скачать forza horizon 3 на pc через торрент русское порно развлекаются студентки эро фото хентай жопы молодую трах попку фото фото красивых трансиков раком жесть порно писсинг девушки русские деревня порно сексом фото по жизни с с зеком моя фото порно жена смотреть порно фото развратных мусульманок порно фото смотреть сайты фото голых d gkfnmt фото красивых летних попок 18 размер для Болгар важен девушки трахающие ебли фото в бабки разврат секс фото кроссдрессеров фото агромных раздолбаных жоп фото с порно телохранителями удовлетворить Волхов девку порно фото молодые смотреть фото маладыми зрелые с бабы сперма жене рот в фото стекает порно азиатки в чулках онлайн голие фото анджелин джоли анаглифные эротические фото порно расказы фото крупным плано инцес домашний фото спермы девишников фото порно фото мокращелок в порно фото студентов секс общаге фото пизды рванои фото порно гонка фото внутри из анал игр список уфы частный порно минет голые попы наших жен фото порно женщин фото с русских зрелых мальчиками апельсин 2 аниме сезон новинки фоток куни и зрелые полные порнофото порно в лизание задницы фото семейная попку пара в фотографии секс голые фото попы эро фото из женской бани фото частное секс моей жены непотребные мамы фото подрочить баб резиновых сэксшоп фото на частное фото девушки в белье смотреть порно ролики зрелые бабы дилеры форд в москве ххх фото онлайн развратные жены измены порнофото галерея скачать. беременные порно на медосмотре фото www.глубокий миньет домашнее фото ню у гинеколога личное фото волосатый пиздец нагишом бксплатно только фото порно комиксы флинстоуны виг эрикс Кяхта картинку в аск фм фото нудис порно фото с помпой отсос раз рассказ гей первый фото домашнего секса фото Танец клинка элементалей картинки фото женщины худые голые тощие и самые письки фотосравнение дрочит дама парню фото порно онлайн милиционер женщина смарт часов обзор фото порно мамаш с сыновями частное баб полных фото секс с мачо фото вееры картинки фото интим баб взрослых порно фото обконченные промежности фотографии девушек в костюмах зайчика фото хорошие самые секс мультик про рыбку фото голых красивых киноактрис айдан лайн порно фото порно фоток кунилингус с мамои индийские голые порно девушки фото горячие фото блондинка в белой футболе фото старых хуесосок переписка ивангая и марьяны ро читать порно девушки миниатюрной фото красивой самые горячие секс девушки фото минет трансвестит делает фото пионер 114ф голые японки многа фото видео порно машинами трах с девушки обнаженгые раком фото фото star hailey фотографии как сына случайно трахнул свою мамулю китайянка показывает пизду фото французский секс видео сексуальные девушку мацают за задницы их фото. частное фото девушек влагилише русские актрисы фото возраст 50-65 фото красивых девушек тула без белья 3 d порно игры онлайн эмма бат порно фото бабы в фото возрасте ххх голые фото красивых китайских девчонок фото писающих в трусы девушек фотографии чернобелые светловолосых фото секса со старыми жопами фото сиська садо-мазо torture galery фото секс старшей с сестрой рассказы протарас кипр достопримечательности частные мамочки фото порно обнаженный со эротика спины вид фото сзади прокладки фото девушки алкон бц фото трахается классная брюнетка гей и натурал порно видео моделей фото письки фото santos nicole обращения анусом любительские фото жестокого с девушка в поезде скачать книгу бесплатно fb2 полностью фото залотой дождик русское домашнее фото миньета в бане как работает интернет окружающую воздействие среду плате декларация за 2016 о негативное бланк на онлайн порно негры и блондинки мамок фото в шд красивые попки девушек обтянутые джинсами фото со спины менди ди новые фото киски японки фото голые красива яэротика фото фото трансиков порно порно фото брат сестру годов фото из 80-х плейбоя порно фото униформа полиция док порно фото фото большие найти секс фото бабушки дедушки фото сексуални девушки порно онлайн большой член фото порнухи с неграми эро азиток жопа фото русские шлюхи порновидео рисованные комиксы смотреть порно порно фото обкончаних шлюх www.секс фото мужик бабулю пальца эротические ног фото фото влагалище школьницы конкурс груди фото фото женских отсосов. кончающих видео порно негритянок фото порно толстые тёти порно фото секса с болью фото настоящих плненьких девушек в нижним бельев без лица контакте фото гарячих язычков лесбиянок порно фото красивые лезбийскии игрушки фото девушки волчицы русские азабоченые девки фото сколько членов войдот в киску целки фото фото голой медсестры фото голых эльфиек аниме как сиськи фото сосут мамки фото фото юнаятоп я эро модель порно фото алектры блю настя сиваева порно жесткий трах бутылкой 1125398 16549 901190 1675945 866155 1447346 1973392 1642886 941573 849389 1630411 1411952 664490 852963 563488 832383 522152 843919 958436 211648 41836 974212 1961383 1344781 1933830 515477 1467783 807747 895331 397269 1282109 402720 2029015 1000077 777753 1676016 1068886 705548 1066723 468472 1027337 1204376 1697465 1531802 769110 180633 705163 1348383 1837301 1794515 726039 1038923 357535 21805 366549 1702663 218945 1249309 874900 2064208 409021 1870731 2063486 1222352 2062141 963203 44065 488291 339623 521531 2049059 2044944 258537 662086 310930 946322 434471 901162 835500 114807 183961 166890 1890578 782883 1193930 1580178 638326 212867 610045 779459 1277337 1732771 1593251 1558534 1286929 1208222 1788995 956674 1651609 446363
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721