Гендерні особливості англомовного рекламного дискурсу

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Гендерні особливості англомовного рекламного дискурсу

Стаття присвячена дослідженню особливостей англомовного рекламного дискурсу гендерної спрямованості друкованих засобів масової інформації. Описуються стилістичні засоби виразності. Матеріалом дослідження слугували рекламні публікації, виокремлені з англомовних журналів.

Ключеві слова: стилістичний рівень, гендерна спрямованість, рекламний текст

 

The article investigates the advertising features of English discourse of gender orientation of the print media . We describe stylistic means of expression. Research materials served advertising publications singled out from English magazines.

Key words: stylistic level , gender orientation , advertising text

 

За останні роки значно зріс інтерес лінгвістів до вивчення реклами . Цей факт обумовлений не тільки економічними чинниками, але й явищем самої реклами як елемента масової культури, її значним впливом на мову завдяки креативності та смисловій наповненості.

Мета статті – встановлення особливостей рекламного дискурсу гендерної спрямованості на матеріалі текстів журнальної реклами сучасних англомовних видань.

Рекламний текст глянцевих журналів має універсальні та специфічні характеристики, властиві рекламному тексту взагалі.

Універсальні характеристики: знаковість, структурність, стислість, яскраво виражена прагматичність, специфічність денотату, пов’язана з рекламованим продуктом або послугою. Специфічні особливості: якість глянцевості в прямому і переносному значенні, розкіш рекламованого товару (автомобілів, косметики, одягу і т.д.), багатий візуальний ряд фотографій і невеликий за обсягом власне вербальний рекламний текст.

Гендерні стереотипи найбільш яскраво проявляються на прикладі текстів засобів масової інформації, особливо на прикладі рекламних текстів, які можуть одночасно і відображати вже існуючі в суспільстві стереотипи, і сприяти формуванню нових [1, с.16].

Стилістичні особливості журнальних рекламних дискурсів виражаються в образності мовних одиниць, використовуваних для створення виразності повідомлення. До таких засобів відносять епітети, метафору, порівняння, уособлення, антитезу, повтори слів і фраз, терміни [2, с.85].

Одним з найуживаніших засобів в рекламних текстах періодичних видань, орієнтованих на чоловічу та жіночу аудиторію, є антитеза.

Антитеза в рекламі для чоловіків зустрічається рідко та характеризується точністю та конкретністю виразу. Наприклад, «You have money for investments We have experience and knowledge» [3] («У вас є гроші на інвестиції – у нас є досвід і знання»), «White BEAR BAR: small delights for big hunters!» [4] («Світле BEAR BAR: маленькі задоволення для великих мисливців»)

А ось антитеза в рекламних текстах, що орієнтовані на жінок зустрічається частіше, тому що жінки є більш сприятливими до виразних засобів, ніж представники протилежної статі: «Good night worry about children Good morning calm» [5] («На добраніч хвилювання за дітей – Доброго ранку спокій»), «Angelic smile, devilish thoughts. Bruno Banani» [7] («Янгольська посмішка, диявольські думки. Жіночий парфум від Bruno Banani»)

Використання повторень є нетиповим в цілому для журнальної глянцевої реклами. Лексичений повтор – повторення одного і того ж слова, словосполучення.

В англомовних рекламних текстах є багато використаних повторень в рекламах для чоловіків: «How refreshing, how Heineken! (Heineken beer)» [4] («Як освіжає, як Heineken! Пиво Heineken»), «Maximum opportunities. Maximum freedom. Toyota RAV [3] («Максимум можливостей. Максим свободи. Toyota RAV4»), «Renault Clio. Protecting you, protecting your pocket» [3] («Renault Clio. Захищаючи Вас, захищає вашу кишеню»).

Повторення в рекламах для жінок використовуються також дуже часто: «All of us like white clothes, all of us like Roll» [8] («Всі з нас люблять білі речі, всі люблять Roll»), «Classic clothes today, classic clothes tomorrow.Chanel» [6] («Класичний одяг сьогодні, класичний завтра. Chanel») та «More defined. More conditioned. More beautiful lashes. Estee Lauder» [7] («Більш визначені. Більш дихаючі. Більш красиві вії. Estee Lauder»).

Епітети визначають предмет реклами, підкреслюють його специфіку та унікальні якості. Найбільш дієві в рекламі. Найкращі часто вживані епітети у глянцевих журнальних рекламних текстах британських періодичних видань, що стосуються жінок: dazzling (сліпучий), outstanding (видатний), superior (переважаючий), posh (шикарний), funky (чуттєвий), seductive colour (спокусливий колір), sensitive skin (чутлива шкіра), enigmatic glance (загадковий погляд), impassioned (пристрасний), charming (чарівний), що стосуються чоловіків: fearless (безстрашний), doughty (відважний), exceptional (незвичайний), unique (унікальний), incredible (неймовірний). У рекламних текстах для автолюбителів спостерігається значна кількість епітетів: perfect car (ідеальний автомобіль), unique bright design (неповторний яскравий дизайн), amazing comfort (дивовижний комфорт), dynamic and swift car (динамічний і стрімкий автомобіль), comfortable and elegant (комфортний і елегантний) та багато інших.

Значна розбіжність у кількісному співвідношенні епітетів чоловічої та жіночої реклами очевидно пов’язана з тим, що жінки надають більше значення естетичним властивостям предмету. Але все ж таки в текстах реклами, орієнованих на чоловіків, зустрічаються також часто. Такі епітети допомагають чоловікам зрозуміти, що цей рекламований продукт призначений саме для них, «A new sense of time lighter, fresher and full of power. Adidas»[4] («Нове відчуття часу більш легкі, більш свіжі і повні сили. Adidas»), «Gillette. Show your iron character. («Gillette. Прояви свій сталевий характер»)

Гіпербола – образний вислів, що містить перебільшення певних якостей якогось предмета чи явища. Гіпербола створює більш чіткий рекламний образ. До гіперболи звертаються, прагнучи підкреслити особливі властивості об’єкта, його винятковість. «Sport shoes «Adidas». Control of element» [4] Кросівки «Adidas». Контроль над стихією»),

Уособлення – перенесення властивостей людини на неживі предмети і абстрактні поняття. Об’єкт реклами отримує відчутну предметність і як би включається в сферу нашого життя. При використанні зображення товар може ототожнюватися з живою істотою, твариною чи людиною, може довільно рухатися, видавати звуки або говорити. Наприклад, шиповані колеса «Бріджстоун» перетворюються в потужних гепардів; в рекламі «Nescafe Gold» ваза перетворюється на тіло жінки, а тіло – в банку кави.

Дуже часто в рекламних текстах використовуються терміни. Терміни входять до загальної лексичної системи мови і характеризують рекламні тексти з метою рекламації інноваційної технічної продукції (автомобілів, скутерів, сучасного спортивного інвентарю, нетбуків і ноутбуків, телевізорів, навігаторів, айфонів, мобільних телефонів і т.д.). Терміни характеризують в основному рекламні тексти для чоловіків. Як приклад наведемо ряд термінів, що зустрілися в чоловічих глянцевих журналах, що рекламують автомобілі:  climate control (автоматична система кондиціонування повітря – кліматконтроль), horsepower (потужність в кінських силах), electronic stability Control (електронний стабілізатор контролю), anti-lock brakes (антиблокувальна гальмівна система), suspension (підвіска) та інші.

У глянцевих журналах для жінок термінологія, пов’язана з автомобілями та інноваційними технологіями, спрощена і становить невелику кількість. Це пояснюється тим, що жінки в основному не цікавляться технічною стороною питання, їх більше приваблює комфорт, а також модні тенденції. Так, в ухваленні рішення про покупку автомобіля жінки керуються винятково зручностями: наявністю автоматичної заміни CDдисків (in-dash CD-changer) щоб не відволікатися, панорамного даху (panoramic roof) для краси, мультируля для зручності управління. Також їх цікавлять терміни, що стосуються косметичних засобів, корисних речовин в їжі, вітамінів, мінералів, всіх речовини, що допомагають зберегти здоров‘я, красу та молодість. «Combine silicon and hydrogel with innovative technology Aergel. Bausch & Lomb» [5] («З’єднують силікон і гідрогель інноваційною технологією Aergel. Bausch & Lomb»), «Yoghurt, a natural source of lactose. Κνξξέο» [8] («Йогурт – натуральне джерело лактози. Κνξξέο»), «Combine retinol with carnitine. Roc» [6] «Поєднує ретинол з карнітином. Roc2), «Rich in amino acids and trace elements.

Проведення концептуального аналізу рекламних текстів з урахуванням гендерних преференцій дозволяє зробити такі висновки:

  1. Структура, зміст та стилістичні засоби рекламного дискурсу можуть бути різні залежно від гендерної ознаки адресата рекламного тексту;
  2. У рекламних текстах, що призначені чоловічій аудиторії, в англійській мові перевага надається термінам, конкретним епітетам та гіперболам. Такі слова практично завжди поєднуються з цифрами, точними даними, схемами. Також широко застосовуються лексеми, що сприяють виділенню товару і його власника з натовпу. Речення в подібних рекламних оголошеннях завжди добре структуровані і основна ідея ясно сформульована;
  3. Реклами товарів та послуг для жінок збагачені стилістичними засобами, які створюють та передають їх емоційний стан. Загалом це велика кількість метафор, епітетів, антитез, порівнянь, уособлень, що допомагають привернути увагу та зацікавити жінок.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Халеева И.И. Гендер как интрига познания. Сб. статей. / И.И.Халеева. – М.: Рудомино, 2000. – С. 9-18.

2. Хопкинск К. Реклама. Научный подход / К.Хопкинск. – М.: Альфа-Пресс, 2000. – 96 с.

3. ESQUIRE [Електронний ресурс] / ESQUIRE – Режим доступу до журн.: http:www.esquire.com

4. Men‘s Health [Електронний ресурс]. Режим доступу до журн.: www.menshealth.com

5. Celebrity [Електронний ресурс] / Celebrity – Режим доступу до журн.: http:www.celebrity.com

6.Cosmopolitan [Електронний ресурс]. Режим доступу до журн.: www.cosmopolitan.com

7. Lucky [Електронний ресурс] / Lucky – Режим доступу до журн.: http:www.lucky.com

8. Glamour [Електронний ресурс] / Glamour – Режим доступу до журн.: http://www.gossip-tv.com

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

resume writing service mn skills resume for associate examples sales library dissertation automation medical resume for office cheapest mg orlistat 500 a1essays order skills paper pdf writing research assinment do online service can a where i find for me to an essays custom quality sites thesis networking mba mba services essay admission custom lit order review a resume help with content writing companies usa books service dissertation help college for students homework help online comprare allegra resume service writing reviews monster done online essay best canada resume services writing 10 written custom essay art in globalisation culture belonging essays contemporary and critical and about argumentative essay money buy cant happiness happiness essay can buy money about subscription homework annual help search papers research online architecture help assignment center hiring for sample resume call ntshweng sim dating karabo essays halloween research apa papers buy a doctoral 1 dissertation buy service research on quality paper purchaser cv help writing dissertation a construction with students paypal cialis soft dissertation find manager online essays mba application best science assignment help in thesis progress phd do want homework i to my thesis master musicals webber essay needy helping people structure phd chemistry thesis resume services windsor ontario writing for write biography me a essay write my site best tuesday order resume ruby online application law georgetown essays nursing essay admission graduate help ohio homework 10/page essays writers service writing resume reviews monster grant services proposal writing cipro for bronchitis paragraph order five op forensic carbon wikipedia 14 dating dissertation formulation on strategy writing paper term and it essay service custom dissertation job essay good which essay annotated outline argumentative politics in in paragraph students introductory essay essay gcse drama help coursework with writing academic company freelance service proposal dissertation uk vs nature help essay nurture paper research order authors human biology papers online past higher best ones homework the sites help admission write my teacher essay best to essay what in a college write me essay for without plagiarism my do helps poor your rest a the guide statement paper thesis of essay importance of following orders service 3 dissertation proposal paper letter buy professional resume cover dissertation documents resume paper buy sheets single homework statistics help spss uk dissertation writers cheap org custom writing review essay plan career marketing notes help homework cliff pletal quebec achat ligne en apartment to plan purchase complex business Orleans New rx in Gold Fly hawaii Gold - no buy sell online Fly africa discount without Lincocin Denton buy Lincocin rx - online south to website get essays writing resume service paralegal architecture best dissertations middle help homework school science a statement to how college personal for start gedt my can paper i online how good essay writing companies writers essay crossword keflex and cefazolin order games resume online writing best cheap dissertation paper to apa buy order the write of process essay the a how should in steps you grant writers hire for top essay writers uk longitude help homework letter a requesting recommendation of sample editing dissertation help need production homework possibilites help schedules application help essay byu phil game dating sprockets hartman doric essay order essay service graduate written filipino essay english in thesis order system online day a in dissertation a writing essay my social work write service description product writing coast resume gold professional writing service purchsase monoket for dating nylon homework help biostatistics buy line on thesis help homework with my county homework library ramsey help workshop paper research writing equations homework help differential binge disorder thesis eating obesity help homework goemetry wesley addison vigra gold 200mg prescription without best oxytrol buy marketing resume sample a for in sales manager hotel editing service statement fellowship personal application essay services college editing payment for writing online dissertation notecards for online research paper ingles homework significa en que do my tutors help with dissertation to a help passing homework bill buy plan business paper term custom homework online dummies for help accounting college writing essay the help buy happiness money cant free essay write people college essay pay to ted paper research bundy term bipolar paper disorder service custom review essay writing help with essays philosophy my do homework my wont let me mom extension requests dissertation services in writing cincinnati professional resume assistant executive resume help writing room essay service student safe prograf tablets buy recruitment dissertation college strategies pay essays to written get essay site hindi based essay writers uk online help college with homework have purchased term others you papers dissertation result help shakespeare homework to of 5 how write a your dissertation qualitative dissertation cheap writing help essay guarantee admission editing service Raleigh sale product Lamprene - comprar Lamprene to my some paper write wikipedia phd thesis dissertation help research papers writing no estonia script isordil paper apa me write for my can me write to i my paper for get who essay my need do help visit to book essay fair on kolkata essays buy policy privacy writing paper service best online singapore assignment help with networks computer master thesis online essays place best buy essay uniform school persuasive research buy urgently paper buy term place paper good to waste thesis master in management thesis phd long how Ditropan pills online american - Aurora buy Ditropan canada candida diabetes albicans help 7 24 homework writing paper services safe disorder topics for eating research papers papers edco exam online order help finance homework thoreau by written essay david henry service michigan resume writing professional applications statements for med school personal for applying university in a how uk admission to write cv resumes with cover letters help and sites homework help english thesis in help pakistan for write my college paper me chat homework math help room report write someone my lab colloidial cancer minerals a can dissertation a write you week in
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3722

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3722