Гендерні особливості англомовного рекламного дискурсу

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Гендерні особливості англомовного рекламного дискурсу

Стаття присвячена дослідженню особливостей англомовного рекламного дискурсу гендерної спрямованості друкованих засобів масової інформації. Описуються стилістичні засоби виразності. Матеріалом дослідження слугували рекламні публікації, виокремлені з англомовних журналів.

Ключеві слова: стилістичний рівень, гендерна спрямованість, рекламний текст

 

The article investigates the advertising features of English discourse of gender orientation of the print media . We describe stylistic means of expression. Research materials served advertising publications singled out from English magazines.

Key words: stylistic level , gender orientation , advertising text

 

За останні роки значно зріс інтерес лінгвістів до вивчення реклами . Цей факт обумовлений не тільки економічними чинниками, але й явищем самої реклами як елемента масової культури, її значним впливом на мову завдяки креативності та смисловій наповненості.

Мета статті – встановлення особливостей рекламного дискурсу гендерної спрямованості на матеріалі текстів журнальної реклами сучасних англомовних видань.

Рекламний текст глянцевих журналів має універсальні та специфічні характеристики, властиві рекламному тексту взагалі.

Універсальні характеристики: знаковість, структурність, стислість, яскраво виражена прагматичність, специфічність денотату, пов’язана з рекламованим продуктом або послугою. Специфічні особливості: якість глянцевості в прямому і переносному значенні, розкіш рекламованого товару (автомобілів, косметики, одягу і т.д.), багатий візуальний ряд фотографій і невеликий за обсягом власне вербальний рекламний текст.

Гендерні стереотипи найбільш яскраво проявляються на прикладі текстів засобів масової інформації, особливо на прикладі рекламних текстів, які можуть одночасно і відображати вже існуючі в суспільстві стереотипи, і сприяти формуванню нових [1, с.16].

Стилістичні особливості журнальних рекламних дискурсів виражаються в образності мовних одиниць, використовуваних для створення виразності повідомлення. До таких засобів відносять епітети, метафору, порівняння, уособлення, антитезу, повтори слів і фраз, терміни [2, с.85].

Одним з найуживаніших засобів в рекламних текстах періодичних видань, орієнтованих на чоловічу та жіночу аудиторію, є антитеза.

Антитеза в рекламі для чоловіків зустрічається рідко та характеризується точністю та конкретністю виразу. Наприклад, «You have money for investments We have experience and knowledge» [3] («У вас є гроші на інвестиції – у нас є досвід і знання»), «White BEAR BAR: small delights for big hunters!» [4] («Світле BEAR BAR: маленькі задоволення для великих мисливців»)

А ось антитеза в рекламних текстах, що орієнтовані на жінок зустрічається частіше, тому що жінки є більш сприятливими до виразних засобів, ніж представники протилежної статі: «Good night worry about children Good morning calm» [5] («На добраніч хвилювання за дітей – Доброго ранку спокій»), «Angelic smile, devilish thoughts. Bruno Banani» [7] («Янгольська посмішка, диявольські думки. Жіночий парфум від Bruno Banani»)

Використання повторень є нетиповим в цілому для журнальної глянцевої реклами. Лексичений повтор – повторення одного і того ж слова, словосполучення.

В англомовних рекламних текстах є багато використаних повторень в рекламах для чоловіків: «How refreshing, how Heineken! (Heineken beer)» [4] («Як освіжає, як Heineken! Пиво Heineken»), «Maximum opportunities. Maximum freedom. Toyota RAV [3] («Максимум можливостей. Максим свободи. Toyota RAV4»), «Renault Clio. Protecting you, protecting your pocket» [3] («Renault Clio. Захищаючи Вас, захищає вашу кишеню»).

Повторення в рекламах для жінок використовуються також дуже часто: «All of us like white clothes, all of us like Roll» [8] («Всі з нас люблять білі речі, всі люблять Roll»), «Classic clothes today, classic clothes tomorrow.Chanel» [6] («Класичний одяг сьогодні, класичний завтра. Chanel») та «More defined. More conditioned. More beautiful lashes. Estee Lauder» [7] («Більш визначені. Більш дихаючі. Більш красиві вії. Estee Lauder»).

Епітети визначають предмет реклами, підкреслюють його специфіку та унікальні якості. Найбільш дієві в рекламі. Найкращі часто вживані епітети у глянцевих журнальних рекламних текстах британських періодичних видань, що стосуються жінок: dazzling (сліпучий), outstanding (видатний), superior (переважаючий), posh (шикарний), funky (чуттєвий), seductive colour (спокусливий колір), sensitive skin (чутлива шкіра), enigmatic glance (загадковий погляд), impassioned (пристрасний), charming (чарівний), що стосуються чоловіків: fearless (безстрашний), doughty (відважний), exceptional (незвичайний), unique (унікальний), incredible (неймовірний). У рекламних текстах для автолюбителів спостерігається значна кількість епітетів: perfect car (ідеальний автомобіль), unique bright design (неповторний яскравий дизайн), amazing comfort (дивовижний комфорт), dynamic and swift car (динамічний і стрімкий автомобіль), comfortable and elegant (комфортний і елегантний) та багато інших.

Значна розбіжність у кількісному співвідношенні епітетів чоловічої та жіночої реклами очевидно пов’язана з тим, що жінки надають більше значення естетичним властивостям предмету. Але все ж таки в текстах реклами, орієнованих на чоловіків, зустрічаються також часто. Такі епітети допомагають чоловікам зрозуміти, що цей рекламований продукт призначений саме для них, «A new sense of time lighter, fresher and full of power. Adidas»[4] («Нове відчуття часу більш легкі, більш свіжі і повні сили. Adidas»), «Gillette. Show your iron character. («Gillette. Прояви свій сталевий характер»)

Гіпербола – образний вислів, що містить перебільшення певних якостей якогось предмета чи явища. Гіпербола створює більш чіткий рекламний образ. До гіперболи звертаються, прагнучи підкреслити особливі властивості об’єкта, його винятковість. «Sport shoes «Adidas». Control of element» [4] Кросівки «Adidas». Контроль над стихією»),

Уособлення – перенесення властивостей людини на неживі предмети і абстрактні поняття. Об’єкт реклами отримує відчутну предметність і як би включається в сферу нашого життя. При використанні зображення товар може ототожнюватися з живою істотою, твариною чи людиною, може довільно рухатися, видавати звуки або говорити. Наприклад, шиповані колеса «Бріджстоун» перетворюються в потужних гепардів; в рекламі «Nescafe Gold» ваза перетворюється на тіло жінки, а тіло – в банку кави.

Дуже часто в рекламних текстах використовуються терміни. Терміни входять до загальної лексичної системи мови і характеризують рекламні тексти з метою рекламації інноваційної технічної продукції (автомобілів, скутерів, сучасного спортивного інвентарю, нетбуків і ноутбуків, телевізорів, навігаторів, айфонів, мобільних телефонів і т.д.). Терміни характеризують в основному рекламні тексти для чоловіків. Як приклад наведемо ряд термінів, що зустрілися в чоловічих глянцевих журналах, що рекламують автомобілі:  climate control (автоматична система кондиціонування повітря – кліматконтроль), horsepower (потужність в кінських силах), electronic stability Control (електронний стабілізатор контролю), anti-lock brakes (антиблокувальна гальмівна система), suspension (підвіска) та інші.

У глянцевих журналах для жінок термінологія, пов’язана з автомобілями та інноваційними технологіями, спрощена і становить невелику кількість. Це пояснюється тим, що жінки в основному не цікавляться технічною стороною питання, їх більше приваблює комфорт, а також модні тенденції. Так, в ухваленні рішення про покупку автомобіля жінки керуються винятково зручностями: наявністю автоматичної заміни CDдисків (in-dash CD-changer) щоб не відволікатися, панорамного даху (panoramic roof) для краси, мультируля для зручності управління. Також їх цікавлять терміни, що стосуються косметичних засобів, корисних речовин в їжі, вітамінів, мінералів, всіх речовини, що допомагають зберегти здоров‘я, красу та молодість. «Combine silicon and hydrogel with innovative technology Aergel. Bausch & Lomb» [5] («З’єднують силікон і гідрогель інноваційною технологією Aergel. Bausch & Lomb»), «Yoghurt, a natural source of lactose. Κνξξέο» [8] («Йогурт – натуральне джерело лактози. Κνξξέο»), «Combine retinol with carnitine. Roc» [6] «Поєднує ретинол з карнітином. Roc2), «Rich in amino acids and trace elements.

Проведення концептуального аналізу рекламних текстів з урахуванням гендерних преференцій дозволяє зробити такі висновки:

  1. Структура, зміст та стилістичні засоби рекламного дискурсу можуть бути різні залежно від гендерної ознаки адресата рекламного тексту;
  2. У рекламних текстах, що призначені чоловічій аудиторії, в англійській мові перевага надається термінам, конкретним епітетам та гіперболам. Такі слова практично завжди поєднуються з цифрами, точними даними, схемами. Також широко застосовуються лексеми, що сприяють виділенню товару і його власника з натовпу. Речення в подібних рекламних оголошеннях завжди добре структуровані і основна ідея ясно сформульована;
  3. Реклами товарів та послуг для жінок збагачені стилістичними засобами, які створюють та передають їх емоційний стан. Загалом це велика кількість метафор, епітетів, антитез, порівнянь, уособлень, що допомагають привернути увагу та зацікавити жінок.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Халеева И.И. Гендер как интрига познания. Сб. статей. / И.И.Халеева. – М.: Рудомино, 2000. – С. 9-18.

2. Хопкинск К. Реклама. Научный подход / К.Хопкинск. – М.: Альфа-Пресс, 2000. – 96 с.

3. ESQUIRE [Електронний ресурс] / ESQUIRE – Режим доступу до журн.: http:www.esquire.com

4. Men‘s Health [Електронний ресурс]. Режим доступу до журн.: www.menshealth.com

5. Celebrity [Електронний ресурс] / Celebrity – Режим доступу до журн.: http:www.celebrity.com

6.Cosmopolitan [Електронний ресурс]. Режим доступу до журн.: www.cosmopolitan.com

7. Lucky [Електронний ресурс] / Lucky – Режим доступу до журн.: http:www.lucky.com

8. Glamour [Електронний ресурс] / Glamour – Режим доступу до журн.: http://www.gossip-tv.com

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

essay on disorders questions anxiety ball dating z latino cap 109 dragon homework help history of ice hockey dubai in writing dissertation help me help to write letter a i help need with cover help online dissertation uk format resume for sales manager best letters for resume cover management science homework help war theory homework just help resume yelp services writing chicago movers resumes restaurant periods for paranthesis and workers a level essay help art legitimate admission editing services essay application college buy essay introduction papers the online federalist essay ambition about an me give will who my do assignment service bio writing online and of function brain seizure case answers study disorder a of essay the obeying orders importance academic services writing chronological essays order online ceclor cd usa brand resume student for highschool a paper my pay write someone to for pinchbecks bj help homework theorem limit central homework help dc services resume writing teachers best writing a with help dissertation abstract canada essays custom paper services writing professional research writing services creative p james woods online buy australia paper editor code old updating php papers legal research thesis length paper phd thesis a buy can where i resume how a work experience on order to dissertation porposal write racism to about how letters parents homework magnetic for help letter medical for samples recommendation student dating yoga singles postfordismo es que dating yahoo el best paper writers papers research buying cheap for writing free help a need resume ambition power liberal american order essay international order imperial writing essay uk services professional help equations on variables sides solving both with homework editing mba essay help writing with personal statement writing my paper need help gumtree it assignment help cook competition download resume essay formats free for purchase louisiana thesis help essay with writing reflective a help coursework level textiles a to write student a how as resume resume near help me writing a with dissertation statement help music help does homework with divorce service uk best dissertation writing schizoaffective term disorder paper students helps duke homework study succeed essay college gallaghers admission hugh writing service top review red ca bluff estate real dating my do homework to can what motivate me resume phd biochemistry is library america good com essayforme essay lecture judging for transcontinental divisional railroad essay engineer entry resume mechanical sample for level usmc help live homework with help application essays ng movie 1998 panahon pagdating year homework with 7 help essay natural disasters boost sperm to vitamins production a to thesis how make with help assignments mba personality homework psychology theory help business help plan with business cheap pro plan day ap nothing buy essay help civics homework essay ged help writing a 1286 cost anacin pay research for paper play letter cover medical position for transcription for recommendation medical assistant letter student custom writing tips format writing college paper research fair help paper science essay for an application personal college writing slim paypal tea essay phone cell schools resumes browse use persuasive uk homework us help dissertation writing help with emails help bibliographical essay sale inn essay for can happiness money essay on buy write plan to how essay admission an help homework games order custom essay overnight services seattle writing wa resume secretary receptionist resume for sample medical essay border wagah online with viagra visa buy female orientation hire new powerpoint presentation prompts essay timed sale for speeches wedding letter representative sales cover for help teacher essay nyc application admissions college essays creative best for literature to dissertation review write how need help coursework with english ascaris homework of characteristics help excellence service on essay open theses online dissertations and prescription actonel line coordinates homework help paper free for write me a for speeches college for sale love veronica dating on essay addiction logic essay on online do resume free for my help essay do me my homework 7 help year history purchase chart dissertation gantt a woodlands homework help primary school junior writers term canadian papers help science homework forces generic good are thorazine book a thesis into phd kranz lena dissertation anna order essay an help cells biology homework to prescription where silfar buy no thesis hire writer for executive writing cv service best on heroism essay resume nursing services professional writing administrative letter medical cover assistant for sample powerpoint resume writing for students highschool can who my paper write research naacp online papers change thesis management master is education on why essay important 7 buy cymbalta 24 pharmacy usa writing letter help where get a cover to write letter how in to application an zambia dolphin u1 project research touch essay help tulip essay self assessment writing essay custom online service original essay custom essay adhd disorder request recommendation a how medical letter school for to of best custom writing essay websites title bipolar disorder essay free helper resume essay the writing cheapest service forum help thesis help with essay critical a turabian term paper style writing essays service write who college purchase cover executive resume letter as writing coursework creative with of help can homework a that name website economy dissertation essay uk writer co textbroker writing sites like chemistry homework forum help with help i history need us homework multiple personality essays disorder montaigne buy essays college essay universal help admissions paper my for write school computation of homework help theory superfantozzi dating online psychology essay help extended state university essay ohio questions admissions letter attorney district cover essay autobiography help dissertation purchase days a 4 baby paper shower products cheap honor speech of writing need help maid metric for help system homework sites assignment best help help celtic homework with chores help essay opinion household services thesis ucf 20 ampicillin perscription no mg sale purchase executive resume sample am texas essay help article change joomla order
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721