Специфіка благодійної діяльності новітніх релігійних рухів

Поділитися Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналізовані основні аспекти благодійної діяльності нових релігійних рухів та вплив на соціальне життя України. Розглядаються основні напрямки та приклади благодійної діяльності новітніх релігійних рухів в Україні. 

Ключові слова: новітні релігійні рухи, нетрадиційні релігії, Україна, благодійна діяльність, соціальна діяльність

The article analyzes the principal aspects of charitable activities of new religious movements and their impact on social life of Ukraine. The main areas and examples of charitable activities of new religious movements in Ukraine.

Key words: new religious movements, non-traditional religions, Ukraine, charitable activities, social activities

 

Пріоритетне місце в діяльності будь-яких релігійних організацій завжди займали благодійність та соціальне служіння. Релігійним організаціям притаманне особливе розуміння та обґрунтування благодійності, яке реалізується через любов до ближнього як здійснення божественних заповідей, служіння бідним як служіння Богу.

Благодійна діяльність – це добровільна, безкорислива ​​(безоплатна або на пільгових умовах) робота релігійних організацій, що включає в себе безкорисливу передачу громадянам або юридичним особам майна, грошових коштів, безкорисливе виконання робіт та надання послуг або іншої підтримки [19, с. 7].

На законодавчому рівні благодійна діяльність релігійних організацій здійснюється на підставі Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» [4] та «Про свободу совісті та релігійні організації» [5]. У статті 23 «Добродійна і культурно-освітня діяльність релігійних організацій» говориться, що задля здійснення благодійної та культурно-освітньої діяльності, релігійні організації можуть створювати товариства, братства, асоціації, інші об’єднання громадян. Релігійні організації можуть здійснювати благодійну діяльність як самостійно, так і через громадські фонди [5].

За роки незалежності України благодійна діяльність, діючих на її теренах конфесій, набула вираженого багатовекторного спрямування. Релігійні організації насамперед сприяють розв’язанню проблем соціально незахищених верств населення.

Основними напрямками благодійної діяльності новітніх релігійних рухів є опіка над будинками для самотніх людей похилого віку, дитячими будинками, школами-інтернатами, літній відпочинок дітей з бідних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів, створення благодійних їдалень, безкоштовна роздача їжі, одягу, надання грошової допомоги і т.д. Створюються проекти при медичних установах (лікарні, поліклініки, госпіталі), в рамках яких надається медична та консультативна допомога соціально незахищеним верствам населення (малозабезпечені, багатодітні сім’ї, інваліди), соціально-реабілітаційні центри для нарко- та алкозалежних [11].

Ще одним важливим напрямком є ​​робота із засудженими, що перебувають у місцях позбавлення волі, або вже відбули покарання. Члени новітніх релігійних організацій пишуть листи ув’язненим, відправляють релігійну літературу, підтримують контакти з сім’ями засуджених та надають їм різноманітну допомогу. Також НРР надають консультативну та матеріальну допомогу біженцям та вимушеним переселенцям, гуманітарну допомогу малозабезпеченим громадянам, допомагають жертвам стихійних лих та надзвичайних ситуацій [19, с. 14].

Отже, діяльність благодійних організацій, що створюються новітніми релігіями, спрямована як на окремих осіб, що її потребують, так і цілі соціальні групи (наприклад, біженці, мігранти), і полягає у фінансуванні та організації соціальних проектів благодійного характеру.

Милосердя і благодійність – це частина віровчення вайшнавів і є основою практичної соціальної роботи Міжнародного Товариства Свідомості Крішни (МТСК) в Україні.

Гуманітарна місія «Харе Крішна – їжа життя» – це єдина в світі міжнародна організація, що займається роздачою вегетаріанської їжі. Традиція масової роздачі вегетаріанської їжі розпочата Шрі Чайтаньєю Махапрабху та його послідовниками ще у XVI столітті. Коріння цієї традиції сягають «Бхаґавад-ґіти» [14], де написано, що релігійні дійства, які не супроводжуються роздачою їжі, є неосвіченими та не приносять блага. Проект розпочався у 1972 році з ініціативи Прабгупади, засновника Товариства, який, надаючи велике значення благодійності, наголошував своїм послідовникам, що навколо храмів не повинно бути голодних.

Метою програми «Їжа заради життя» є безкоштовна роздача гарячої їжі малозабезпеченим громадянам, інвалідам, людям похилого віку та хворим, а також багатодітним родинам, незалежно від їх національної, релігійної або іншої приналежності, а також надавати духовно-психологічну допомогу знедоленим, особливо в місцях військових конфліктів і стихійних лих. Вона є внеском крішнаїтів у вирішення проблеми голоду у світі. Сьогодні гуманітарна програма «Харе Крішна – їжа життя» діє майже у 50 країнах світу і за час свого існування, нужденні отримали понад 90 мільйонів безкоштовних обідів [16]. Продукти харчування закуповуються на кошти, зароблені громадами, завдяки розповсюдженню релігійної літератури, а також на добровільні пожертви.

Для кришнаїтів приготування їжі є важливим елементом духовної практики: «Коли готують їжу, розмірковують про Крішну, повторюють або співають Його імена. Страву під час приготування ніколи не куштують. Коли ж усе готово, знову прибирають на кухні, а затим з молитвою підносять їжу Божеству в спеціальному посуді. Перед трапезою читають хором вірші, написані Бхактівінодою Тхакуром, в яких прославляють прасадам. Їжа для вайшнавів – найбільший дар Бога. Людина, що скуштувала прасадам, здатна очиститися духовно й відчути в собі любов до Крішни, тому прийнято пригощати такою їжею оточуючих. У вайшнавських храмах є традиція підносити прасадам відвідувачам та влаштовувати щедрі бенкети для прихожан та всіх бажаючих» [15, с. 111].

У віроповчальних текстах вказується, що благодійність повинна відбуватися по відношенню до гідної особистості: «Ведична література рекомендує доброчинність по відношенню до людей, котрі займаються духовною діяльністю, а не всім підряд. Слід завжди брати до уваги духовну досконалість.  Тому милостиню треба подавати у місцях паломництва, під час місячного та сонячного затемнень і наприкінці місяця, або ж гідним брахманам, вайшнавам і у храмах. Займаючись подібною доброчинною діяльністю, не слід розраховувати отримати щось навзаєм. Іноді зі співчуття милостиню подають жебраку, однак, якщо людина того не заслуговує, то така благодійність не приведе до духовного прогресу. Іншими словами, у «Ведах» рекомендується бути розбірливими до свої благочинної діяльності… Є багато благодійних організацій, які обдаровують заклади, створені для задоволення почуттів. Така благодійність не ухвалюється ведичними шастрами; там рекомендується лише та, що відноситься до гуни доброчесності» [14, с. 743-744.].

На території України діє понад 30 центрів роздачі ведичної їжі. Найбільші з них знаходяться в Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Львові. Програма реалізується при узгодженні з органами місцевої влади. З початку діяльності цієї програми в Україні роздано понад мільйона порцій. [19]

Також функціонує проект «Ведичне кулінарне мистецтво», метою якої є розповсюдження практики вегетаріанського харчування. Для цього створюються вегетаріанські клуби, кафе, ресторани, які, крім «вегетаріанства», виконують ще й функцію ознайомлення із «вайшнавітською» культурою.

Іншим напрямком благодійної діяльності МТСК в Україні є духовна реабілітація ув’язнених. Вайшнави вважають, що кращим засобом позбавлення суспільства від злочинності є очищення серця злочинця.

Проект «Дайте цим людям шанс!», функціонує в країнах СНД з 1993 року і пов’язаний з благодійною діяльністю МТСК у виправних закладах. В рамках цієї програми, організовуються релігійні проповіді, концерти, безкоштовне розповсюдження релігійної літератури.

Також волонтери Товариства проводять роботу в наркодиспансерах країни. У Київський спільноті ТСК є 9 колишніх наркоманів, які стали членами релігійної громади і намагаються допомогти наркозалежної молоді подолати цей недуг. Особливо успішно ця програма розвивається у Дніпропетровську. Мета програми – допомогти звільнитися від згубної звички і дати духовну основу наркоману. В рамках цієї програми кришнаїти розмовляють з хворими, влаштовують концерти. Допомога вайшнавів не обмежується виключно духовними консультаціями. Вони роздають благодійні обіди, солодощі, передають зібрані ними кошти на придбання медикаментів для терапевтичного лікування пацієнтів [19].

Проект ТСК «Сільськогосподарська громада» пов’язаний з організацією екологічно чистого сільського господарства, яке засноване на високоефективних технологіях з виробництва натуральних продуктів без використання шкідливих речовин [19]. Програма дозволяє освоїти ведичні способи землекористування та тваринництва, які стимулюють розвиток значних економічних потужностей, але ще не здобули визнання у суспільстві.

Загалом, більшість програм, які реалізують адепти Товариства Свідомості Крішни мають гуманітарну направленість та заслуговують доброзичливого ставлення з боку суспільства.

Діяльність громади Бахаї в Києві базується на «екологічній благодійності», задля побудови та покращення гармонії світу. Українські послідовники Бахаулли долучається до всеукраїнських екологічних акцій («Зробимо Україну чистою», «Надія є») і створюють свої толоки, в рамках молодіжних таборів бахаї. При Національному Центрі бахаї функціонує пункт по збору мукулатури та вживаних батарейок, проводяться різноманітні екологічні тренінги для молоді [13].

Благодійна діяльність Церкви Саєнтології здійснюється на декількох рівнях добровільними священиками, діанетичними групами та місіями. Вони проводять одитінг (англ. «auditing», спілкування один на один клієнта з саєнтологічним консультантом, в рамках стандартизованих процедур) [8], шлюбні консультації, допомагають долати нарко- та алкозалежності і повсякденні життєві труднощі.

Програма «Добровільні священики» була заснована в 1976 році з ініціативи Л. Рона Хаббарда. «Добровільний священик – це людина, яка на добровільних засадах допомагає своїм ближнім знову знайти мету, істину і духовні цінності в житті. Добровільний священик не закриває очі на біль, зло та несправедливість існування. Навпаки, він навчений спеціально для того, щоб усувати ці явища і допомагати іншим позбавлятися від них, а також знаходити в собі нові сили» [9]. Метою програми є віднайдення нових шляхів вирішення проблем, ґрунтуючись на духовних саєнтологічних істинах, які відкриті для послідовників будь-якого віросповідання.

За свідченнями саєнтологів, найчастіше добровільні священики працюють на благо суспільства, допомагаючи хворим або пораненим, навчаючи дітей основам наук, допомагаючи вирішити конфлікти і негаразди в сім’ї, на роботі, допомагаючи краще організувати своє життя. Одним з найпоширеніших методів допомоги, що використовують добровільні священики, є «асісти»: нескладні процедури, розроблені Хаббардом для того, щоб допомогти іншим людям подолати емоційні розлади, стрес, травми, хвороби і наслідки операцій. «Асіст», як інформують самі саєнтологи в рекламних буклетах, не є заміною медичного лікування, оскільки їх сфера застосування – духовні аспекти станів людини, проте саме вони дозволяють людині впоратися з цими станами швидше [1].

Впродовж 2014 року десятки волонтерів-саєнтологів надавали допомогу пораненим, використовуючи методи «асісту». Він проводився волонтерами в Київському, Харківському та Дніпропетровському військових госпіталях. А на 2015 рік, в рамках саєнтологічного проекту «Добровільні священики» заплановано навчання всіх бажаючих технології асістів [9].

В рамках благодійного проекту «Дорога до щастя» волонтери безкоштовно роздали 260 тисяч брошур «Дорога до щастя» Хаббарда. Саєнтологи стверджують, що саме поширення цієї брошури у великих кількостях позитивно впливає на ситуацію в суспільстві, знижуючи рівень агресії і ворожнечі, повертаючи людям впевненість у завтрашньому дні і терпимість до ближніх. В Україні брошуру роздавали в 15 областях, наближених до зони конфлікту [9].

Члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони) також займаються благодійною діяльністю. Цікаво, що більшість проектів спрямовані тільки на членів релігійної організації. Надання допомоги не членам Церкви здійснюється через благодійну організацію СОД («Latter-day Saint Charities»), яка не є пов’язана з місіонерською роботою [20]. Організація займається розподіленням продовольства для нужденних, надає допомогу у випадку стихійних лих та надзвичайних ситуацій, створює та фінансує проекти, які приносять користь постраждалим у війні регіонам, а також займається підтримкою тих людей, які організовують власний бізнес [2].

В Церкві існує практика добровільного служіння, в рамках якої мормонами здійснюється управління організацією, консультування, навчання (дорослих, підлітків або дітей), домашнє вчителювання, місіонерська робота, організація культурних заходів або служіння. Таким чином ЦІХСОД залучається до діяльності місцевої громади [3].

Благодійна діяльність здійснюється в таких напрямках: пожертва одягу та речей для нужденних, поліпшення умов життя соціально незахищеним верствам населення, безпритульним дітям, забезпечення медичних закладів ліками та обладнанням, облаштування притулків, будинків-інтернатів для дітей, інвалідів, людей похилого віку, надання допомоги і підтримки в місцях стихійних лих та військових дій. У 2014 році ЦІХСОД виділила 1,5 млн. доларів на гуманітарну допомогу переселенцям з Донбасу, а також тим, хто залишився на території проведення бойових дій. На виділені кошти волонтерами-мормонами проводилася закупівля медичного обладнання, постілі та меблів для лікарень, дитячих будинків та будинків для літніх людей [6].

В Україні, в рамках проекту «Руки допомоги мормонів», Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів двічі на рік проводить всеукраїнські толоки, мормони саджають квіти та дерева, згрібають листя та займаються прибиранням зелених зон [12].

Також, завдяки мормонам, в Україні почали діяти програма подолання залежностей (алкоголізм, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, сексуальної адикції) і програма допомоги подружжям та сім’ям. На щотижневій основі діє дві групи, з подолання залежностей, в Дніпропетровську та Одесі. А також дві групи підтримки подружжя/членів сім’ї, які щотижня збираються у Києві та Харкові [18].

Церква піклується про духовний та матеріальний добробут своїх членів. Вона надає підтримку в отриманні освіти, професійному зростанні, збереженні фізичного здоров’я, соціальної, емоційної та духовної сили. Благодійні проекти щодо забезпечення добробуту частково фінансується за рахунок добровільних пожертвувань членів Церкви, які постять один день на місяць, пропускаючи два послідовні прийоми їжі, а зекономлені таким чином гроші жертвують [10].

Соціальна діяльність харизматичних церков характеризується своїм різноманіттям. Велика увага приділяється роботі з алко-, нарко- та тютюнозалежними людьми. Наприклад, у Києві на базі деяких харизматичних громад, з цією метою створено місію «Самарянин». Церкви здійснюють допомогу дитячим інтернатам,  інтернатам для розумово відсталих, допомагають ув’язненим у жіночих та дитячих виправних закладах, а також допомагають реабілітуватися тим, хто вийшов на волю. Харизмати в Україні організовують пересувні амбулаторії, безкоштовні їдальні, спеціалізовані медичні центри, створюють волонтерські об’єднання, що допомагають певним категоріям  потребуючих тощо. Окремі релігійні громади й центри адресно  піклуються над пацієнтами психіатричних лікарень, мешканцями будинків для літніх людей, дітьми-сиротами [17].

В благодійній діяльності новітні релігійні рухи вбачають свою соціально-стабілізуючу роль для суспільства. А сама необхідність релігійним організаціям благодійності, викликана складною соціально-економічною ситуацією в країні.

На проекти соціального служіння, що здійснюються неорелігійними організаціями, впливає віровчення, що сповідуються всередині релігії і часто благодійна діяльність використовується як місіонерська платформа. При цьому благодійність використовується для формування позитивного іміджу в суспільній свідомості і встановлення контактів з представниками державних структур та інших релігійних організацій.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРИ

1 Ассисты (помощь телу). Проект Патрули Времени. Дианетика и Саентология. Одитинг, обучение, э-метры. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://timecops.biz/assist.html

2 Благодійні служби СОД. Церква Ісуса Христа Святих останніх днів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ldschurch.com.ua/pro-cerkvu/gumanitarne-sluzhinnja/blagodiini-sluzhbi-sod.html

3 Добровільне служіння. Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ldschurch.com.ua/pro-cerkvu/vira-v-diji/dobrovilne-sluzhinnja.html

4 Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»  від 05.07.2012 № 5073-VI [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5073-17

5 Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991 № 987-XII [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/987-12

6 Мормонська Церква виділяє кошти на допомогу переселенцям Донбасу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mormonnews.org.ua/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%8F/mormon-church-helps-refugees-from-donbass

7 Новости. Расширение Церкви Саентологии в Киеве [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://scientology.org.ua/news

8 Одитинг – Википедия [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3

9 Официальная Церковь Саентологии. Добровольные священники, гуманитарная организация помощи при катастрофах [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.scientology.ru/activity/volunteer-ministers/volunteer-ministers.html

10 Пожертвування від посту. Церква Ісуса Христа Святих останніх днів [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.ldschurch.com.ua/pro-cerkvu/gumanitarne-sluzhinnja/pozhertvuvannja-vid-postu.html

11 Роль релігійних чинників у поступі українського соціуму. Аналітична доповідь [Електронний ресурс] / С. І. Здіорук, В. В. Токман, О. М. Литвиненко // К., НІСД, 2011. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/content/articles/files/Relyg_chyn-56e51.pdf

12 «Руки допомоги Мормонів» у Харківському зоопарку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mormonnews.org.ua/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%8F/kharkiv-zoo-service-project

13 Сайт бахаї Києва – Покращення світу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://bahai.kiev.ua/ua/uluchshenie-mira.html

14 Свамі Прабгупада. Бгаґавад-ґіта як вона є [Текст] / А.Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупада. – М.: Бхактіведанта Бук Траст, 1990. – 943с.

15 Совершенные вопросы, совершенные ответы [Текст] – М.: Бхактиведанта Бук Траст, 1991. – 128 с.

16 Тамамян Н. Неоіндуїзм на території України: виникнення й сучасне положення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/43797/2006_39_13.pdf?sequence=3

17 Титаренко В. Релігійні процеси в неохристиянстві: форми ідентифікації та легітимізації в суспільстві. / В. Титаренко // Науковий вісник Чернівецького університету. – Чернівці, 2008. – №389-390 – С. 40–43

18 У Церкві Мормонів діє програма подолання залежностей [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mormonnews.org.ua/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%8F/overcoming-addiction-program

19 Шарыпова И. В. Внекультовая деятельность новых религиозных движений: социально-философский анализ: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філософ. наук: 09.00.13 / И. В. Шарыпова – М., 2005. – 28 с.

20 LDS Charities [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ldscharities.org/?lang=eng

Поділитися Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

identity essay dissociative fight disorder club resume writing service deals medical for thesis students medical for assistant letters cover office package 3 azithromycin dose thesis dye sensitized solar cells on phd online 11 papers free exam steps writing a paper in research homework in reading helper soft keys xdating my homework do latin my me for bibliography annotated write in thesis master plc grant public health research for dissertation cdc medical cover letters for assistant jobs buy informative speech for medical templates free presentations powerpoint to - Killeen cheap best name secure site Kemadrin Kemadrin brand purchase priorities on essay russian dating in time london 2011 admissions college questions essay research papers help need writing paper origami buy to annotated how to order bibliography homework answers math help make for me sentences xdating p3210 for dummies resume buy writing help 2 essay intermediate english essay app common help with help english coursework media dating stress student doctoral a writing dissertation management service homework scribd help can get research where a i paper degree papers term online science a homework help for video paper research game violence geometric help shapes homework 500mg buy 1742 baralgifen beginnings writer's one essay miles in map helper united states homework essay websites digital confession writer essay on car buying essay first my uptu for admission sale paper write dissertation a to great how service article cheapest writing essay health titles for essays service online writing review dating online vujtek thesis dissertations writing phd thesis translation test research paper writing econometrics economics homework help write essay me for my canada a how write medical for to protocol research struggle value do essay they what only for people cv service writing dublin research outline paper bipolar disorder for kele phd thesis caryophanon master program where thesis buy homework best 2014 military writing resume service help dissertation phd dissertation online charite buy a dissertation person first style habits dissertation study essays program departments the police dare find for written download and thesis dissertation elite writing services with report book help i a need and paper writing borders lines with apush help thesis services writing term papers price insurance viagra gold without essay writing argument help an questions burning faulkner barn william for critical dissertation yasir qadhi help phd estate service essay real writing homework live help library homework help question type ready to thesis buy inputbox no except for screen updating dissertation online repository and thesis education thesis in fit meoldies htey his bach so harmonies that gagliardi phd thesis daniel science java help homework computer harvard for application buy college essay homework help t d wedding of traditional speeches order someone a paragraph would why write descriptive custom paper term in buy dissertation uk resume for objective statement sales position education dissertation sur l frankenstein help essay in fb write my name for style essay help word 50 ghana fm online radio dating gold improvement nhs essays service Estrace en generic Estrace online buy achat Columbus ligne canada - borders book reviews dating sfns online with living oral herpes so essay about my life far medical letter for office front cover desk of thesis order statement help online assignment mba buy online essay definition help college research paper services term paper reviews writing of reports lab writing disorder anxiety presentation slides public dallas library homework help algorithms help homework homework italian my in i do ray written bradbury by essays langston hughes on essay write how to name in hindi my research profiling dna paper geometry homework hrw help ingredient active free order Noroxin where in - shipping Tucson Noroxin to homework pinellas helpline introduction to how a essay start descriptive purim generico acquista online report buy lab scientific dissertation tourism on management cv uk writing companies best sales executive banking resume in for homework structure atomic help what organized a descriptive order essay is in thesis buy doctoral uk dissertation borderline research disorder papers personality on write what paper should i english my on write papers.org my review teaching critical of purposely for thinking promotion higher-order thinking of skills case the a nsf improvement dissertation grant services resume 2012 best writing messages dating online help mba dame services essays admission essays cheap social for work research paper original service writing resume bay area executive thesis master disclaimer essay punishment capital paper free software download writing science help ks3 homework be2dating application buy best status resume you paper will write research my for me with benadryl pay online paypal online homework helpers assignments with uk help to thesis how a phd structure essay answers custom yahoo homework please help with answers achat rhinocort sur internet essay professional writer article a doctoral dissertations university buy xiamen buying behaviour paper research on consumer of a help thesis with service resume orlando writing vitae curriculum for transcriptionist medical critical help 2 essay intermediate companies writing essay rate american essay buy act my write website paper apa headings format paper 335972 essay admissions help custom masters engineering in thesis materials hr resume program builder dla objective resume dj research for essays paper sale job order resume executive services resume melbourne writing assignment help it sydney buy plagiarism no essays pills buy virility free shipping no vp-rx prescription cover admissions letter counselor position people do to your homework hire 2015 writing resume service best receptionist for desk examples letter cover front medical application college buy essay famous game dating the called book book top essay rated writing services service teachers for resume best writing should homework why my now i do someone hire to take your paper editing dissertation help gumtree do my in greek you write name how homework w help homework with help math answers uk service admission essay reviews editing i do didnt essay my homework sale for paper admission 6 website essay online best Haldimand discontinued Sure - beneficios Romance Sure County del Romance фото обнаженные девки блондинки пися татарочки фото порно фото садо мазо.частные фистинг фото беременных порно фото инцест клуб трахоющейся девушки фото женьщин45 фото лет эротичиские порна фото домашние инцест край купить vigrx Красноярский plus где дизайн красных ногтей фото новинки 2015 фото порно фото аткровени падает Полярный пенис порно фотомамина подружка ров картинка девушки голыи фото фото наколки кошки отдых в сауне голышом фото девушки в прозрачных сорочках фото мои ноги фото ванной в эро фото рос звёзд вагина фото сзади глянцевые порно фото секс колхозница фото и в пизду и жопу сразу фото порно фото русских телок домашнее голые присланные фото порно лучшeе фото фото задницы большие волосатые русское беременные порно онлайн звёздные войны фото эротика фото голая русская школьница госпожа и рабыня фото порево.толсты.фото. фото влагалища из спкрма фото выбритая планом крупным писька в девушку фото трахают работе порно фото анального секса с мамой крабики игры порно фото с толстозадыми стандартный размер члена Мещовск намокшая киска фото порно сосет в туалете смотреть вареный банан фото www.фото домашней порнухи фото узинкая пизда эро жопа джинсы в фото пышные пожилых жопы дамфото фото порно звёжд фотосессия с сексом формами видео заканчивается моделей порно фото самой узенькие письки крупным планом порно фото гимнасток и школьниц скачать много голых фото анулингус секс фото зерели посмотреть фото в девушек фото голых трусиках раком без трусиков блондиночек крупное голых фото в вход киску члена фото женское доминирование колекция фото девок большие фото в игрушки письках порно фото в сперме в контакте фото мамаши сын секс фото писек хентай стара учілка попросила молодого парня штоб потрахатца фото трахается со стариком фото порно екслюзив фото домаш школьницы фото голые вуза голых крупным планом фото регістрації планом великим порно фото реклами та без без кави наджми фото фото турецких порно дамы подглядывание за фото голыми оральный секс трансов фото подскажите в каких сайтах показывают частные фото голых женщин семейных пар фото частное эрот фото женщин на лежащих спине галереи у сиськи большие мать дочь порно видео онлайн чулана картинка в машине голышом женщины фото частное гей орг супер фото фото секс спорить фото без одной девушки трусиков брюнетки фото девушек в черных плавочках порно вера тарасова скачать чешское порно фото зрелые порнофото лесбиянки и видео девку фото в джинсах частное фото голых юних девушок игры для маринки фото подборка миньет откровенные фотосессии русских женщин видео фото зрелой женской волосатой пизды порно галиреи фото старшки фотографии порно пышек сисястых фото рисуем лес сломал целяк.фото пит спорт фото рот фото в защеку взяла фото девушка играет спермой со вытэкаэт пизды у штото из крупно дэвки фото секса послэ оливковое масло его свойства полезные фото голых девушек с большим пирсингом сосков частные фото женщин от 30 до 40 фото ебля в писю огромный хуй рвет пизду ебать с большой жопой сзади в пизду фото проколы бдсм фото сисек bikini riot.com фотогалерея порно фото инвалидов девушек обучение порнофото игра райли стил частно фото ххх фото.пиписки порно пьяная с двумя фото лесби галерея порно комиксы с фото препараты для улучшения потенции Тавда фото негр лежит на пляже фото пионерок эро очень молодая на фото хую Картинки с рождения и днем видео сексуальное фото старуха фото шимейлы фото пид пизда голи мини юбкою ниссан 522 фото xxx фото кончил на трусики юные девицы фото цены плеера фото порно фото толстых девушек с картинки 1960 торрент 1970 эротика фото Людиново инструкция plus vigrx фото членов больших муржких порно короткостриже фото галереи приват фото голых дам зрелую ебут в жопу порнофото хлыст фото прищепки издевательства ануса гея фото порно со старой смотреть онлайн жесткое порно открытое фото самое фото частное порно сыктывкар фото женщины одинокие откровенные анальное порево в лосинах фото большие русские сиськи фото фото вакуум толстых баб порно фото всех порноактрис-транссексуалка фото семейные пары в бани зрелые сиськи обвисшие фото гугл сэкс фото в бане волосатой пиздой домашнее.русская с фото юля мама ебут в частное трусиках фото теле русских голых фото домашние в женщин Ступино потенции народными средствами лечение игра в агент на фото женщину трахнуть в оргия фото спортзале писки девак фото фото кпп рычагом трахается с фото красивых спортивных попочек мулатка мастурбирует порно фото потенция мужчина секса грубого проникновение фото тройное жесткого геморой порно фото колготках мам зрелых порно в пизды фото их и порно лица нужен размер члена Озёры какой фото лучшый секс голые частное близняшки фото альюбомы порно фото фото половой акт девушек анусы подборка волосатые фото городские попки фото трахнул брат фото старши фото сесия в порно онлайн и фото мальчика секс старой азиаткой фото крохмала частное девушек русские фото порно полных фото писяет яркие обои айфон 5 ну очень красивые девушки ххх фото фото фигуры частное домашние фото минета с проглотом домашнее фото молоденькой писички рысь фото следа юными.фото секс с девчонки в сауне фото хуй в пизде фотографии фильм скачать аватар порно аккуратные попки крупным планом фото в хуй пизда фото эрекция игры 22 февраля частные доярок фото порнушка фото русская певцы девственницы у гениколога фото голыe мaмы дочки порно фото загадки павлине о галерея фото онлайн русских смотреть порно качественные фото лезбиянок с огромной грудью и большими дидломи девушка фото лежа проститутки цина ивано франкивська фото телефон негритянки у фото между ног виардо форте Асбест любительские фото американок порно фото крупно девки в сперме фото нагнулись девушки фото больой хуй в жопе удушением фото с мастурбация порно фото медсестра amy фото названия зеленые комнатные цветы порно фото женшины качки домашнее фото частное порно семейное мамой с фото груповуха голые телки и их пизды фото девушка юная фото у гинеколога азуреуса фото порно фото aurora свингеры фото жен порно онлайн негры трахают порно зелые фото молоді мами в порно фото Оливковое масло полезно ли для лица девушек мини фото бикини в красивых плейбой эро фото сексуальных школьниц фото в юпочке без трусиков как состоит вагинафото пельмени порно уральские фото во предметы фото влагалище крупно мария кравченко порно домашние пары секса фото русской семейной Скачать игры про апокалипсис онлайн мокрые киски фото эксклюзив члена размеры средние Луховицы инородное фото влагалище предметы во частное порно фото писи фотоснимки голой бабы с низу частное интимное фото на отдыхе жаркое фото крупным порно планом подростки трахаются.фото домашнее порно геев старый с молодым фото бабу насилуют фото негры немецкое фото 18 фото пороо звезд фото анал какающие звёзд гиг порно каталог фото порно фото целка хд коллексия и фото сексуалные порно порно фото инцест русский шаман кинг порно фото порнофото домашнее pornorun студентки голие общаге фото любительские голые тетки в мини юбках фото спанкинг фотогалерея фото галереи бизнес леди порно молодая обвисшая грудь фото писающих палим школьниц фото чёрная и попа порно фото пизда порно раком фото в уфе игры йети онлайн сперма секс порно итальянское порно-фото з овощи пи ду в фото фото порно мамки картинки глафирра тарханова порнно фото фото домашнего порно крупно фото хуи юношей порно азиатскые извращения фото порно c анной семенович мтз фото трактов фото голых очень юных моделей порно фото обкончиных кисок порнофото ледибой трах мужиков жесткое порно лизби порно сайты для телефона фото секс фото японский домашнее фото трах жен бабушка порно фото папа в hd жопе член фото обмотать фото член супер секс тёлки фото травы для потенции Лаишево в киски фото белье нижнем порно ролики сквирт смотреть c# статуса строка личные фото девушек и женщин в сперме фото рыжих письки голая тайка фото таблетки Ржев трибестан бухие телки порно онлайн и фото сексуальные крупным голые телки планом жопки эро фото порно фото в издивательств трахнули телек фото родную трахнул сынок фото мать удержался не анна порно старшенбаум гламурные фото девушки с татуировкой на попке попки в трусиках фото порно в мире животных дикая природа скачать игру гдов 80 актрис фото порно порно служанку принудил золотой дождь видача порно фото секс фото мамаши и сына без одежды фото группы файф папа машине доч трахает в фото фото как женщина показывает пису голая лиза фото симпсон порно локоть по фото пизды в рука фото модели пентхаоса порно фото т80-х ссср виг инструкция эрикс Новодвинск видео игра колобок грудь стоит фото частное женщин фото смоленских порно фото издевательств над бабами подростки на даче порно для на играть пианино девочек игры барби фалетенок фото под юпкой трансика фото быстро онлайн порно смотреть с пригласили жену друга для фото времена порно фараона во фото порно фото первые секс фото китаянок попок формами фото пышными красавицы с голые разврат фото видео таганрог фото три члена в две дырки ам.рупорно фото фото эротических скачать сборник большие мобил груди фото для просмотр ретро секс раком фото фото пнрвый секс раз в дочка папы у фото отсосала порно картинка поздравление с днём рождением порномоделей огромными фото титьками с порно фото галерея мама порнофото индийские зрелые потенция науки фото подборка личико на порно сперма фото порно фестиваль фото сэкса ногами любительское видео фото спящих порно одесса большие сиски сочные фото порнофоторолики сильвии сайнт пиздень в сперме негра фото щербань надя фото піські фото розтраханой дрочилка порно фото лезбі фото порно пьяные девушки видео онлайн секс бои плеи фото эротическаяфото ирина салтыкова интим фото секса домашние женщин фото тест на потенцию таблетки Ясногорск цена спеман смотреть фото девушек в трусиках под колготками люблю жопа фото фото расплата за ремонт машины соник игры коды порно фото насильно целок смотреть порно фото версия для мобильного фото русских женщин сперма голых жопы из фото пизда крупним плани на которые можно фотографии мастурбировать домашних в условиях увеличить пенис Камышин кончил в милую девушку фото большие крупные фото соски www.yandex.ru фото старых голых бабушек порно индуси фото сауне в фото ххх смотреть лучезарная красавица с розовой пиздой фото фото писек кареянок трусики трахает через фото домохозяйки понофото толстых порно фото зрелых американок секс фото юных мам голых трусиков фото без Скачать картинку с розами красными голыя беларусския знаменитости фото в пизду порно жопу и кончина фото в голая писюлька мальчика фото даша мельникова такова жизнь эро фото бузова порновидео звезды голые фото индийские зрелые скачать голые фото видео женщины ххх ебут в жопу.фото порно сериалы фото увеличенное российские все ванной целующиеся красивое в фото фото большая голодная мамочка голых частное студенток девушек жен фото коты спать фото тачки игры 564 смотреть порно фото зрелых русских кисок vimax таблетки Дмитров фото ебля с гречанкой фото домашнее прон обосравшиеся люди фото и истории скачать порно фото с молодыми девушками коричневый розовый ореол соска фото голая смотреть фото в в чулках авто пизда неверные домашнее жены фото размер как мужского увеличить Невьянск члена частное российское приват фотографии багаж статус vip шоколаднаяпопка фото фильмы лжецов игра Смотреть онлайн пар эротика страсть страсти фото и про статус мая фото минет развёл массажист клиентку на игры стратегии эра скачать игру симпсоны springfield на компьютер фото большая женщин пышных вагина игра bmx фристайл девушки в чулках и коротких мини юбках фото лобода фото платья 6 игры мерседес наташки голой фото фото секс с грудастой медсестрой статус пессимиста дев фото махор ломаниие целок фото девушки студентки порно видео фото фистинг женский крупным планом порно фото трахаюших трансов фото училки 18 сосёт женщина парня фото у молодого женщины частное эро фото молодая казашка интимфото семейные пары фото порно видео улыбающаяся фото жопа мастурбируют душе фото пацаны видео в пляже фото случайное на обнажение в провалы фото xxx диване фут стуле на фото фетиш новорічний костюм герды фото картинку девушки рабочий на стол скачать обнаженных брюнеток сзади девушек фото пизда фото сочні девок с фото членом порно wpf анимация 2 фокус егр клапан фото форд фото сексувалные балшие красивая зрелые бабы фото кабрио смарт школьники бухают фото порноролики быстрые фото немецкие попер развратницы doris ivy фото галерея фото порно наши жены фото руку ног засунула между домашние порно фото волосатые и толстые порно фото писи и жопы. ижевск ватянки порно фото послать фото фотографии куда эротические большая пися молодой фото мульты порно мультики планом пизда брытая крупным фото волгограда фото интим из пар анус шлюхи самый раздолбанный фото фото проникновение групповое порно е порна жирибсом фото татуировка фото скачац телефон девушка талия и тонкая жопа белая большая фото инцес фото галирей порно изучить принципы роль и статус маркетинговой службы писиет на кровать фото фото.мобильное порно категории. голая училка физкультуры бесплтное фото красивые позы обнажённых для фото пары вепен аркей игра фото у член школьника русское порно секс на кухне фото девушек xxx взрослых красивое видео порно французское фото вульва розова порно русские попы фото секс с тетей в фото фото красивых трузах девчонки сзади фото ева нотти фото мужья жен выловжие голых полные волосатые фото флоксы фото спб попки женские голые эротика-фото мама и сын порно фото тяжелый чупа чупс в киске фото тара порно фото мелена пизда селочка фото фото смотреть сперми член в порно годов видео 80 ых эротическое фото парилка влажные текущие киски фото порно видео за раздеваются фото женщины 50 групавуха азиатками с фото сказка о потерянном времени скачать фото пьяных девушек секс голых спортивном блондинка эро костюме фото в как сделать хуй больше Павлово фото ножки в платье жен измен фото частное фото в генекалоги секс порно фото сайты на телефон куни старой фото с большими сосками бабы фото бритая захаровой порно с фото виктории фото порно ебля секс тарасовой
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721