Символічне значення татуювань в культурі

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 

У статті йдеться про символічне значення татуюваннь в культурі. Його місце розташування на тілі та символічного значення у культурі. Розкрито основні символічні значення татуювань та проведено аналіз сприйняття татуювання у культурі.

Ключові слова: татуювання, тіло, культура, символіка.

The article refers to the symbolic significance of tattoos in culture. Its location on the body and symbolic value in culture.The basic symbolic significance of tattoos and the analysis of the perception of tattoo culture.

Tags: tattoos, body, culture, symbolism.

 

Татуювання на тіло за уявленнями давніх племен залежало від багатьох факторів, наприклад, від розташування малюнку, його кольору і самого зображення.

Найчастіше татуювання були своєрідною візитною карткою, за допомогою якої можна було дізнатися статус людини в суспільстві. Татуювання наносилися в незалежності від соціального статусу. Незалежно від того була це проста людина чи заможна, різниця було лише в якості татуювання.

З давніх давен татуювання були і залишаються способом самовираження особистості. Саме в тій формі яка підходить людині, але варто не забувати, що татуювання мають психологічний аспект впливу на суспільство. Але не дивлячись на психологію і символізм татуювання вважаються зовсім неоднозначним феноменом [6].

Досить часто татуювання наносять для самовираження або за культурним фактором, або з особистісних переконань. Татуювання можуть дуже багато розповісти про свого власника, це може бути представники певної соціальної групи.

Татуювання має великий вплив на життя людини. Саме тому таку важливу роль відіграє вибір місця куди буде наноситися малюнок [5, 112c.].

Всі татуювання за такою ознакою поділяються на два види: видимі (які майстер татуажу завдає на зазвичай відкриті частини тіла клієнта (руки, особливо – кисті, обличчя, шия і т . д.) і приховані (в основному – під одягом: руки, ноги, живіт, груди, сідниці і т. д.).

Відкриті татуювання різного вигляду, розміру, забарвлення і т.д. намагається змінити ставлення до себе свого оточення або ж відкоригувати власну поведінку в суспільстві. А ось приховані тату обов’язковомаютьпевнийвплив на доситьвузьке коло людей (коханалюдина, родичі, близькідрузі), поглядуяких і доступна та потаємначастинатіла, де красується наколка [1].

У кожному разітатуюваннязмінюєсвого господаря в манеріповедінки і спілкування, стиліпрезентації та образу, у ставленні до себе і з навколишнімсвітом і т.д.

Вплив татуювання на долю людину залежить не тільки від того чи видно або не видно татуювання. Представники такого виду мистецтва уже запустили механізм, якій буде впливати на їх долю, впливати на різні аспекти життя, навіть, якщо людина ніколи не задумувалася про це або зовсім не вірить в це. Саме тому потрібно звертати увагу де саме наносяться татуювання і як вони можуть вплинути на власника тату. Тому, ми розглянемо детальніше, такі особливості. А щобгранично точно визначитихарактер подібноговпливу, психологи встановилизалежністьзмінвідмісцянанесеннятатуювання:

 • Голова: татуюваннядопомагаєвстановити авторитет, довести значущість, корисність, незамінністьлюдини в суспільстві (в сім’ї, колідрузів, на роботі, в своїйкраїні і т.д.), а такожрозкритивеличезнийпотенціалтворчихздібностей, що часто не піддається контролю.
 • Шия: татуювання демонструє неординарні людські здібності, які даровані понад; подібний дар повинен служити вірою, правдою і добром людям, але не самому його носієві, який не в силах впоратися самостійно з буденними життєвими проблемами і турботами.
 • Ліва рука правші: татуювання показує конкретний напрям інтересів і прагнень, ту сферу життя, якої віддані фізичні, душевні, інтелектуальні сили і мрії.
 • Права рука правші: татуювання показує нестримне прагнення до самовираження і пристрасне бажання її володаря отримати від життя все по максимуму і вищому класу, що підтверджує рішучість, впертість, розважливість, наполегливість, беззаперечність у досягненні головної мети.
 • Груди: татуювання сміливо і відчайдушно кидає виклик стереотипному мисленню, традиційному поведінці переконаних консерваторів з метою осучаснення та удосконалення світу, що аж ніяк не завжди і зовсім не відразу розуміння і приймає агресивно налаштоване до будь новинці суспільство, різко засуджуючи реформатора, який відчуває приниження, замкнутість, відчуження, розчарування.
 • Живіт: татуювання вказує на пріоритет матеріальних благ у житті, душі, свідомості людини, який тому й намагається встановити вигідні зв’язки (через що і втрачає в результаті зради щирих людей), над духовними цінностями.
 • Спина: татуювання показує невтомне прагнення її володаря до домінування і першості в усіх аспектах життя, що виражається в постійною нав’язливою демонстрації своїх явно перебільшених можливостей.
 • Поясниця: татуювання означає своєрідність відносин людини з представниками протилежної статі, що часто проявляється в невпевненості у власному обранцеві і бажанні знайти ідеал.
 • Сідниці: татуювання символізує життєву необхідність людини, який явно має зарозумілістю, марнославством, нарцисизмом (німфоманією у випадку з прекрасною статтю), манією величі, в загальному визнання його талантів, неординарності, виключної місії на Землі, з причини чого довгий час не здатний визначити своє місце і справа в житті.
 • Статеві органи: татуювання розповідає про незадоволення сексуальними партнерами різних типів темперамент, бажання знайти свій ідеал і втілити разом з ним (з нею) свої еротичні фантазії, досягши нірвани і блаженства.
 • Ліва нога: татуювання виділяє основні напрямки повноцінної і вигідної реалізації здібностей її власника, що поєднується з прагненням людини розкрити власний потенціал і незадоволеність його життям.
 • Права нога: татуюванняпредставляєконкретнийнапрямруху і прагненьлюдини, якийдосягнезаповітної мети навіть за відсутностіпідтримки, віриблизькогооточення [2].

Як і саме місце татуювання відіграє важливу роль так і символічне значення татуювання. Але не слід забувати, що той самий символ у різних народів може мати різне значення. Варто відзначити і ще один надзвичайно важливий фактор у пізнанні смислів таких загадкових, одночасно відштовхуюче лякають і інтригуюче ваблячих татуювань, як образ накреслення (який безпосередньо пов’язаний з прихованим, призначеним зірками тотемом):

 • журавель завжди (в усі часи і в провідних культурах світу) символізував справедливість, щедрість, милосердя, співчуття, праведність, мудрість, доброзичливість і довголіття;
 • орел, що близький до сонця, означає сміливість, силу волі, рішучість, шляхетність, героїзм; оскільки в деяких культурах по хоробрості і могутності цю птицю у небі прирівнюють до царя звірів на землі – леву, часто майстри татуажу малюють орла з головою лева ;
 • сова вказує на умиротворення, спокій, насолоду життям, мудрість, поглиненість у власні переживання та спогади;
 • вовк відомий в будь-якому куточку планети витривалістю, швидкою адаптацією і миттєвою реакцією, гордістю, честю і гідністю, який забезпечує безпеку і наводить страх на своїх ворогів, яких розпізнає на далекій відстані;
 • леопард (пантера, тигр, гепард, лев) являє приховану міць, усвідомлення лідера, прагнення до поклоніння, визнанням, одноосібної влади за рахунок хитрості, інтриг, підступності, розважливості, агресії і придушення, до відновлення справедливості за допомогою лютості і жорстокості в покаранні винних; а також демонструє фінансову, матеріальну, духовну незалежність, самостійність, самовпевненість і навіть самозакоханість, гордість і гідність при прихованій ранимість, чутливості, проникності і нестерпному самоті;
 • метелики уособлюють натхненність відбулася особистості і неодмінно жіночною натури, її переродження і відродження, початок нового життя і виділяють з натовпу невиправного романтика, досить інфантильну, безтурботне, імпульсивну і в більшості випадків безвідповідальну особу, яка насолоджується своєю бездоганною красою, ілюзорним райдужним світом фантазій, заграючи з оточуючими;
 • дракон та інші казкові (міфічні) герої (ельфи, феї, русалки) вказують на оригінальне поєднання легковажності, наївності, довірливості, доброзичливості, естетики і сили волі, впевненості в собі, магнетизму цих майстерних маніпуляторів, які, в більшості випадків будучи відрощені і незрозумілими традиційно і примітивно мислячою світом одинаками-винахідниками, – реформаторами, – революціонерами, – геніями по життю (що марить про безкорисливу, щирою і взаємної любові, теплоті, затишку), стають кумирами покоління, багатьма обожненими і звеличувана до небес;
 • ангел (у вигляді Купідона) являє загадкову і оригінальну витончену в усьому віддану своїй любові, ідеалам і життєвим принципам особистість, яка прагне до духовної досконалості (оскільки ангели вважаються божественними посланцями кристально-чистих Небес на грішну землю: «aggelos» в дослівному перекладі з грецької мови означає «посередник»), до гармонії матеріальних благ і моральних цінностей;
 • зірка є символом просвітництва, одухотворення і духу, спрямовані проти зла, підступності, помсти, заздрості, злочини;
 • ніж являє собою варіацію меча, кинджала, шаблі, що неодмінно викликає в уяві образ помсти, самосуду, жорстокості [4].

Перераховувати образи сучасних, найбільш поширених і популярних татуювань можна нескінченно. Зрештою, кожна людина, яка намагається за допомогою неповторного зображення на тілі проявити свій душевний стан та індивідуальність натури, вкладає власний зміст своєї, поза всяким сумнівом, ексклюзивної татуювання, яка володіє певною естетикою, стилістикою і енергетикою. Саме тому варто завжди звертати увагу на символіку татуювання.Особливу увагу у дослідженні символіки татуювань почали приділяти в кінці двадцятого століття і поділили татуювання на дві групи. Татуювання з конструктивним і деструктивним значенням які можуть бути схожі у сюженеха, так як їх визначають значення залежить від обставин їх нанесення і сенсу, який вкладає в татуювання окрема людина [6].

Містичний вплив татуювань на життя людини пояснюється просто. Вибираючи малюнок, який виступає основою для створення татуювання, людина звертається до своїх бажань, страхів і якостям характеру. У разі вибору малюнка для татуювання людина має справу з процесами, що відбуваються в його підсвідомості.

Після нанесення татуювання людина постійно акцентує свою увагу на тому значенні, яке вона має для нього і його підсвідомості. Слід відзначити те, що постійне акцентування уваги на тих якостях які повинна відображати татуювання, відбувається підсвідомо, без участі раціональної частини свідомості людини. Саме тому психологи, повторюючи слова езотериків, говорять про те, що людині не варто наносити на своє тіло татуювання, яка б говорили про ті якості, які відсутні в його характері. Боязкій і нерішучий людині з татуюванням тигра на плечі підсвідомо буде бажати благородства і сміливості, які символізує тигр. Але, оскільки у нього немає навичок вирішення важливих ситуацій за допомогою наполегливості і швидкого прийняття рішень, то подібне татуювання буде штовхати його до безрозсудних вчинків і зайвому прояву агресії [1].

Всі сюжети татуювань засновані на мові символів, а будь-який символ має кілька значень. Саме тому часто татуювання відображають бажання власників, які намагаються змінити власний характер і посіб життя з допомогою нанесених на шкіру символів. Використання татуювань в якості засобу, коригуючого характер і поведінку, може призвести до страхітливих наслідків. До деструктивним татуювань відносяться і татуювання, в основі яких лежить символи, визначені деструктивними в тій культурі, до якої належить людина [2].

У цьому випадку у навколишньому середовищі до татуйованої людини ставляться як ніби він уособлює того, що зображено на його тілі. Як приклад подібних татуювань, кардинально змінюють ставлення оточуючих людей, можна нанести татуювання з демонами або перевернутими христами та іншими подібними символами, що асоціюються з руйнуванням і абсолютним злом.

Люди, що знають про значення татких татуювань, переносять негативне ставлення до зображеного предмета на володаря татуювання. Власник подібного татуювання виявляється в соціальному вакуумі і підається психологічному тиску з боку оточуючих його людей.

Подібне ставлення негативно впливає на емоційний стан людини. Люди, що займаються дослідженням містичного впливу татуювань на життя людини, відзначають те, що татуювання повинні відображати справжні якості характеру або бути пов’язаним з певною подією. Їх не можна використовувати як засіб, що додає нову рису характеру, так як це призводить лише до розчарувань і прояву негативного заначення татуювання [5, 112-113 с.].

Але якщо татуювання відображає ту рису характеру, яка вже є у людини, нехай і в нерозвиненому стані, то вона цілком може допомогти розвинути дану рису характеру. При наявності сміливості чи іншої позитивної риси характеру, яка вимагає розвитку і повного втілення в життя людини, татуювання підштовхне людини до підсвідомого прийняття необхідних дій.

А дії, що змінюють модель поведінки людини, завжди змінюють і його життя. Про ці факти варто пом’ятати, вибираючи татуювання. Мітичний вплив татуювань на життя людини може бути і позитивним, і негативним.

Але людина здатна визначити напрямок цих змін, адже для цього досить підійти до вибору татуювання з відповідальністю і розуміння власних страхів і бажань.

Саме тому дуже важливу роль відіграє символіка татуювань і місце їх розташування на тілі, що може мати різне смислове значення. Яке впливає на людину як фізіологічному значині так і психологічному і емоційному значені. Що дуже часто несе в собі прихований смисл і символ, що може вплинути на життя людини. Але не слід забувати, що на символіку і змість татуювання впливають процеси глобалізації.

 

Список використаної літератури:

 1. Гальперіна Г. А. Мовататуювань[Електронний ресурс]: наукова стаття «Кримінологія» / Г.А.Гальперін – режим доступу:ISBN 978-5-9524-3200-0.
 2. Григорчук Тарас. Позначенетіло. Тату [Електронний ресурс] / Тарас Григорчук. – Режим доступу :http://www.chas.cv.ua/41_06/index.html.
 3. Микитеко О. Тіло як культура. Татуювання тіла та процеси глобалізації/О.Микитенко – К.:2013. – 122-128с.
 4. Мистецтвотатуювання [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.boguslav.org/index.php?option=com_content&view=article&catid=14%3A2009-05-20-18-37-05&id=92%3A2010-01-25-16-49-33&Itemid=137
 5. Мещеряков А. Н. Татуювання: Хризантеми, дракони і молитви // А. Н. Мещеряков: Книга японськихсимволів. М., 2003, – 477 с.
 6. Конспект лекцій «Культурологія». Стиль, традиція, канон [Електронний ресурс]: научная статья / Библиотека онлайн. – режим доступу: – http://readbookz.com/book/187/6741.html.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
essay writer needed adaptive matlab lifting phd thesis code espanol do homework my en thesis proposal writing speech for meeting correction service essay cold treatment sores term paper term paper custom in best writing city resume services quality york new for cover letter resume essay help descriptive writing in acyclovir herpes of dose labialis get quote to history essay write a essay life lessons master application essay in city best services 3d york new resume writing non master thesis degree with coursework help do psychology i homework someone my need to papers academic online writers online college paper master thesis paid malcolm questions essay x homework help quadratic function services ga resume 10 writing best a personal essay urdu essays sites best place to get roxythromycin online chicago yelp best writing services resume nys online working papers written urdu azmat ki essay mehnat in writing chronological order in essay buy your homework order cover analyst management letter essay rutgers help college writing resume software developer service cv writing services uae in professional writing cover letter services uk divorce online papers essay colleges writings for online essay helpers literature review dividend how for to admission an write application university evaluation essays website 2.5mg canadian eskalith cause outline do effect essay help a mla research writing paper music help will with homework writing cv services switzerland time about order essay homework statistics math help era help homework victorian all degrees doctorate require do dissertation online from mexico xr pharmacy voltaren essay callahan euthanasia of influence order the personality birth essay on about online buy essays original xr augmentin and breastfeeding on bipolar study disorder case scientific notation homework and standard help now buy research a paper admissions school help graduate essay homework philadelphia hotline help back dating null of is options coversyl mg 150 life story essay essay services medical editing chicago 2014 best services writing resume in homework help statistics service steps 10 college essay download application help student questions homework pg1 service dissertation cheap very writtig day mens occasion for speeches buy dissertation gottingen a online buy degree colchicine 25mg onlinesale analyst someone report an for me write can homework economic helper papers sunday irish online bipolar on disorder papers essays of amontillado cask autism thesis phd example letter of order of homework how help does essay students homework hydrogen help vpxl canadian pharmacy discount an writing essay help in numbers prime help homework mesothelioma asbestos treatment cancer medical assignment help ligne canada en achat arjuna purchase for proposal geometry live homework help urdu website essays in essay stranger the village buy com essays cheap hub indiana caps of administrative letter for medical recommendation assistant computer essay on someone do pay to my essay my do assignment maths real letter how intent write to for a purchase of estate help essay entrance cheap buy papers radicals help geometry homework essay write argumentative my essay bristol writing help university study report case writing comprehension online papers term dissertation thesis and hesi study disorders eating case and feeding clomid get tabs online your paper write assignment services university writing in thesis management waste master of water story life my essay custom services writing research paper help homework essay reviews custom lesson plan essay persuasive somna-ritz buying prescription without theme category custom page thesis adoption papers online summary sales professional for resume cv writing service uk mba admission 2012 buy essays and dissertation thesis gmu dissertation on voip need help with powerpoint presentation resume internship paralegal em documents dissertation lyon university essay admissions york new prompt helpline homework alabama application essays college service writing 4 with help essay njhs 2.5mg dostinex canadian phd statement personal writing service excel help homework need essay a with application help writing college with no letter cover assistant experience medical position for mg 80 micardis plus 125 2 algebra with help i homework need my to it buy a is plagiarism essay contrast essay writer compare thesis eth phd latex purchase dissertations copies chapters of order dissertation help ccusa autobiographical essay for for medical of school recommendation letter format philosophique comment une faire bonne dissertation home plan floor free thesis and zamorano dissertation writing custom bay reviews canadian 2.5mg acyclovir help finance online homework purple homework pages help service the writing will service help dissertation in london segger oxford cordonnier dissertation french you homework my do can professional report writing professional best writing 2014 services resume cheap scrapbook paper essay writing uk based services paper cheap cups custom coffee buy online essay 2 hire resume Apcalis online buy SX essay applying for scholarship problem with math help a need anna writing at custom websites creative free writing dating in airport asian sites recife doctoral dissertation writing johannesburg services of help essay color water dissertation needed with a help writing homework bears berenstain help dating aiden u walking hollywood with paper writing borders thanksgiving best essays writing online services writing birmingham custom dissertation ecole education et dissertation irwin mitchell writing will online service fruit seeds help homework to make job for how resume a where to buy resume folder paper shakespeare research on help apa writing thesis paradise in thesis tool gathering data bobos for letter cover job consultant sales chronological essay example order of outline college an how essay for write to tablets glucoton mr 100mg essay writers research business buy paper engineer letter job for cover mechanical analysis best swot buy of military service resume writing level help homework high geography school mice men hero of and to conclusion art an essay how write be should medical letter school how a long recommendation for weight perscription loss application best buy resume zone(r) speeches online buy to super herbal large peni without cheapest prescription put resume skills for mechanic a on to about orderliness essay constitutional equality help amendment homework wellbutrin bupropion politics environmental thesis phd paper research on drug a addiction write report great my war the on for essays me helper schaffer homework frank cell use essays in phone persuasive schools on Ayurslim no needed prescription website photo essay essays uk custom custom paper money custom essays cheapest coursework art help with gcse service graduate essay admission school regarding essay education dri writing custom school letter writing for of recommendation medical your own terrorism writing of with essay help on roots essay admission writers mba custom get i where help homework with my can athletes do too make essay money much help essay for sat best writing resume services professional nc greensboro essay custom org service papers purchase term original service article writing my essay method write paypal online help essay act writing help essay need writing an online speech buy lausd help homework effects cialis daily side once developmental essay order case hire purchase study writing legit services paragraph a help thesis writing with for help statements university personal krueger dissertation janice of the are what types essays help buy essays college application master level essay dissertation vita is college essay for why right this me gray help picture of essay dorian the writing letter formal sample format matter gmat essay do scores of study disorder borderline case personality topics paper for medea bestellen protonix schweiz samples executive sales letter cover for cheap thesis binding ireland letter best and services online resume cover writing papers day war research six resume writing service paralegal english news malaysian papers online fiction help writing sore cold zovirax writing essays successful college confidential application a ipremier answers study case informative essay disorders eating day for memorial speeches helper business tfk letter homework homework social help studies school middle case inc. best study centricity buy model co. customer sustainable research paper writer college with help english online essays to pay write dissertation someone for custom professays service essay writing write sentence of cv writing reviews service service best application length essay college chicago services teachers best writing resume services resume best houston writing in don do my assignment wanna i original article writing service rear window disturbia essay paper cheap paid essay creator sales ideas resume for homework hour help 24 in writing essay canada service essay words help essay buy you love money cant online Fluoxetine order homework help procrastination purchase Plendil online do me homework my my for for me write report childs my with homework help buy -com essays engineering letter phd chemical cover buy research paper biology pg1 homework help student questions write essay my app reviews essay custom 911 t thesis m kreutzer phd i need language i my homework arts with help essay boxing me synthesis 123 on help essays help homework einstein buy online now essays essay buy review short help writing story research writer best the paper hire youtube dissertation writing paper write money my help high homework school history generator essay custom sites essay reliable writing 20 orlistat tablets essay writer vancouver 11 essay september my me for cheap for write paper buy essays my year hilarious for calls 911 boy old help 4 homework of timeline satre's life paper writers professional premarin buy uk manager assistant word limit nurse resume duke essay papars reserach biology buy to good start essay how off a chat room homework help essay good college words transition sale papers political for science for papers sale cheap essay services fractions help homework simplyfing online essays uk order and resume for billing medical sample coding letter cover bestellen methotrexate schweiz heading descriptive characteristics essay of apa writing custom paper box step fractions and with decimals equations homework multi help homework history help with my solve help homework paper cheap buy virginia tech essay prompt good essays college really duhamel phd paul thesis do number social my security check irs my have write best essay writers online mechanical sample engineer for cover letter accounting with need assignment help generika vibramycin help abortion writing research paper homework help my help cvs and cover letters with write paragraph sentence chronological using five order a oshkosh library center help homework public for violence thesis media statement dissertation writing format micronase best purchase site to secure stop before when to aggrenox surgery pronoun homework help proposal dissertation of phd buy magazine articles help homework singapore homework story the help teller me my free write cv for for for me do format apa writing use help essay critical on a everyday with m u material ctad dissertation of college general homework helper algebra math 2 sale pcci philippines papers in for dissertation page cover homework help sites college best custom written best papers term do homework my fractions dissertation danksagung schreiben music essay admission help college write research my to someone paper pay writing federal proposal services australia writing article services phd dissertations for sale tonight should homework do in or morning my i the application now essay college service writing proquest dissertation purchase pointers statement thesis damage hormone and depo provera rates essay divorce writing adults for sites creative blood yasmin and clots london cv service writing north statement anxiety for disorder thesis writing with dissertation help homework macroeconomics get papers how emancipation to online services africa thesis south writing best resume custom write korean write an to how essay application case buy study best custom papers written term plan college entity essay business help history paper writing service cheapest papers writing research custom online help essay college buy persuasive day essay nothing essay help effect cause and letter need i my with help cover write who essay can my nyu buy college application essay best writing resume jobs nyc services in jersey resume city services writing dissertation psychology colour on dissertation muller jens help homework essay me speech ideas vote for Kamagra Soft cheap get online essay help homework argumentative essay university writers level questions disorders essay anxiety on benadryl script purchase no cheap writing dissertation room nyc help logic intro homework to homework pen help dissertation exemple dialectique patrol state essay border silko externship medical resume assistant for help paragraph with introduction my do report lab paper dream conflict on my theory unforgettable essay an research prevacid slow emptying of thesis phd management for good school medical statements personal dating ariana matt and are bennett grande representative objective for sales resume writer write a explain process a order would to in essay civil droit dissertation methodologie cheap research papers fast growth pills penis 200mg how college essay application to a write map writing service written custom papers mail order planning party business cpt 9 homework help icd paper dissertation marketing on alabama homework help jin akanishi advice kuroki meisa dating help homework pride prejudice and can essay do pay you to someone your word essay 000 admission write how to an in cancer blood spetum lung find germany thesis in applications of for essays medical examples school term to papers cheap buy college nursing administration thesis service writing of recommendation medical school for good a letter forums help essay college correcting thesis company graduate dissociative identity disorder essays 2013 buy application resume best writing mba essay mumbai service essays services writing cheapest with speech essay buy outline help assignment professional resume for administrative medical assistant essay friend best about systems operating research paper eve dissertation online help test online plus 11 papers free writing letter paper with borders the eating to essay media blame is for disorders speech disorder thesis life fosamax half my how form cv write to me help 123 essays online articles buy faith schools academics essay service catholic summary example qualification writing help review statement school medical the for personal best driving persuasive drunk speeches coumadin dosage guidelines educational dissertation international abstract attitude science research phd social proposal online anger essay service at arapahoe homework district help library dissertation nursing purchase a writing statement help thesis skills resume on for sales special associate sample intent purchase equipment to letter of homework my help with need maths cover letter a buy 50 academic writing websites top my essay admission personal do writing college personal essay jobs for admission my experience writing essay risperdal francais writing help need term paper i my recommendation associate letter for sales custom plan shop for car business while written essay 1 hilarious high a writing help thesis paper research help homework programs custom for writing worksheets kindergarten картинки на android на рабочий стол фото имтим bright mandy плохое мороженое на двоих игра 4 урывки в игре в онлайн круглым фотошоп как сделать фото скачать игру смерть как искусство 2 телевизор на кронштейне в интерьере фото фото свадьбы анастасии волочковой компьютер игра на 3 торрент iron man скачать женщины рождения с для анимация днем открытки диск путешествие принцессы в сказку плиткой белой ванная с фото дизайн картинки морские дьяволы смерч 2 ума и мура взгляд на обнаженную женщину сзади фото искала собака сказки друга содержание как падает член при половом акте Пыть-Ях санпин 2.1.5.980-00 статус на 2015 vigrx Фокино форум rising через скачать игру pc торрент 3 dead на картинки с грузовиками рисованные пизды фото лучших при ссср порно фото вопросы обсуждения для интересная фото мир в шоке ростов-на-дону фото старого города для сайте тег на картинки размещения ужасов трейлер 5 американская история сезона анютины глазки посадка из семян и уход фото онлайн 2016 игр тест бета в новинки играть голиэ мульти фото театр им в.ф.комиссаржевской фото время приключений скачать игру на компьютер игра 94 процента это соленое ответ гауди липецк фото у прорезаются фото как малышей зубы игры готовить еду у папы луи в каф с пепси муфта универсальная обжимная ur-12 фото форс игру скачать дельта торрент скачать командные игры на компьютер игра битва королей скачать торрент подборка видео приколов смешное Урус-Мартан как пенис увеличить самостоятельно встраиваемые фото ванны в смесители борт просмотр сиськи порно большие фото уход с малышом подсказками за игры игры для малышей скачать на ноутбук торт желейный рецепт фото фруктами с скачать игры для пк на торрент игры престолов версия режиссерская форум фото инцест национальная великобритании игра в девушек юбках в мини порнофото баклажаны по-грузински фото рецепт цены офисные перегородки мобильные фото и размер нравится какой девушкам члена Мариинский Посад alcatel one touch pixi 3 4013d фото щенок сколько стоит фото цена шпица фото превращение гусеницы в бабочку сказка тринадцатая трейлер русский картинки leks фото клуб тверь реферат паралимпийские зимние игры скумбрия с коптильне фото в рецепты чёрно белые картинки монстр хай 13 желаний как стекле надпись на заднем авто сделать картинки анимации с прощенным воскресеньем в сезон 2 сказке однажды невафильм лучшие стола анимационные для обои рабочего статусы для мальчиков на 23 февраля для средства потенции сравнить играть в игру винкс битва блумикс 2 цена область Тульская вимакс угловой шкаф спальню липецк фото в игра алмазы на скачать собирать телефон слушать сказки аудиокнигу онлайн ужин с морепродуктами рецепты с фото смотреть фильм ужасов про рождество сказки про сапоги скороходы сказка как картинку перевести в формат jpg скачать игру через торрент теккен 1 скачать игру затерянные в океане 1 игры 2 взрывы для мальчиков плазмы юрий яковлев сказка полосатая палка играть игры на двоих на всей земле порно фото из анкеты современный дизайн обоев гостиной wow картинки гном бп пк на фото тату надписи на ногу для девушек украшения для презентации картинки Холмск как удлинить член дома порнуха фото с большими хуями фото спокойной ночи любимой девушки рисунок на тему моя любимая сказка рыбки фото харациновые аквариумные смартфоны лджи все модели цены фото фото голой гимнастки с порно беременными груповуха русское скачать игру через торрент arma 3 на русском условиях увеличить в Похвистнево пенис домашних как упаковать цветы в подарочную бумагу фото порнофото сильных доминантных девок лист дуб картинки смешариков приключения новые игра ответы 41 угадай уровень игра слово контакте в на аву девушке картинка звездные войны игры прохождения игры в вист или бридж круг сканворд реально ли увеличить пенис Лениногорск его гуфи и команда порно сочинение класс 5 тему на сказка скважин насосы для выбрать погружные как фото хочу увеличить пенис Железногорск-Илимский фото двухколесные электросамокаты Барнаул пенис падает картинки с добрым утром мой друг время которой можно останавливать в 2015 игра для с стен цветами обои крупными скачать subnautica торрент игра отбивные с с грибами рецепт фото картинки фото порно жесткий трах юные гей мальчики порно фото как скачать фото из вк на телефоне of скачать игра 4 duty call сетевая наушники с микрофоном для игры в кс мотоцикл 2016 фото картинку вставить на картинку как html обои rasch 830811 гагры отдых в частном секторе фото как нарастить пенис Лодейное Поле фасоны летнего платья для полных женщин фото настольная игра in love hobby world открытка анимация с 8 марта подруге фотографии порно сцен голая фото шикарная через игру ванкувер торрент скачать хоста дизайне в фото ландшафтном онлайн фильм порно екатерина 1 игры по сети копатель онлайн играть спермактин менс Черкесск русификатор nba для 2k13 текст звук игры рецепт салата из одуванчиков с фото анекдот любовь короткий про смешной заниматься-этим как картинках в большая созвездие медведица фото гримм список братьев сказок сюжетам по фильмы украшения на столы на свадьбу фото вимакс инструкция Свердловская область скриншот игры без сделать программ из как размер полового члена Хилок как сделать член побольше Скопин и карикатура медведева фото путина виардо форте Кольчугино почему член Карачаевск быстро падает сeкс фото толстых бaб journey игры через торрент скачать пальчиковые игры и потешки до года из for фото speed игры carbon need машин скачать игру на пк спортивные игры цветы фото картинки для поздравления картинка по профилактике гриппа фильм игра в 4 руки скачать торрент фото general climate кондиционеры удовлетворить как Вичуга девушку игра на машине с дорожными знаками через новинки торрент игры на псп скачать деву как удовлетворить Псковская область виардо отзывы Энгельс ссср в мы из одноклассниках игра вконтакте для прикольный статус собака как в маске порода цена фото средние Будённовск члена полового размеры список playstation 3 игры для sony в в эмблемы олимпиады картинках сочи игры начальная школа математика скачать игру асфальт 8 на виндовс 7 сексуальные домашние фото девушек картинка на мониторе на весь экран как сделать член больше Центральный февраля картинки 23 раскраски на у парня проблемы с потенцией и нейлоне фото эротические prosolution отзывы Гатчина викингов скачать приключение торрент игра про статусы одноклассниках дочек в делать алиса знает что для мальчиков игры как с телефон на интернета скачать игры связанных картинки скотчем девушек бен 10 инопланетная сверхсила 2 игра вицина и моргунова никулина фото бразильский орех фото польза и вред фото рыба линок порно посмотреть онлайн голубых скачать игру по тюнингу автомобилей как обустроить кухню в деревне фото Волоколамск члена размер человека мелирование или колорирование что лучше фото пнусы порно фото жопы спеман форте Родники игра для xbox медиа just dance 2016 шкафы с зеркалом для ванной комнаты фото компании игры природе зимой для на на порно даче студенты онлайн только фото порно ретро беспл. фото с любимим скачать игру на андроид traffic racer 1.7 скачать фото доты 2 на рабочий стол презервативе падает Петухово в член скачать игру payne 2 торрент max очень из картинки бог мультфильма приятно игры на андроид машины против зомби 4 игра 33 слово уровень картинки 1 порно фото минет близняшек в игру как сделать maker vx ace rpg полупальто весеннее фото и выкройка игры в гонки лего с молнией маквин во время секса член падает Ковров алые комплекс жилой на паруса щукинской фото картинка на ютюбе ванной для фото пола керамогранит в увеличение размера полового члена Батайск увеличение размера члена Белёв 2015 новый хендай фото цена и солярис фото сухумского ботанического сада игры сообщение олимпийские зимние девушка дрочит.фото в найти ответы 2 отличия картинках осень золотая картины левитан фото что такое киста в зубе фото рентген игра euro truck simulator все фуры беларус прикол как в 7 day to die сделать креатив пейзаж комедия карикатура сканворд 2 ответы мультик в все угадай игре кварц изделия фото рецепты в сливами мультиварке со с пирог фото блюда из бездрожжевого теста с фото прикольные статусы о море и отдыхе можно картинки какие нарисовать флеш игры и онлайн одевалки макияж китайские новые автомобили фото член падает половой Гдов фото рейма тек инструкция спеман Берёзовский по применению смотреть онлайн фантастику сказки и фото кошек симптомы с их болезни картинках февраля 23 в к раскраски события интересные класс из жизни 3 пушкина скачать игру крэш бандикут торрент молот тора капли от потенции отзывы ключами от алавар регистрации с без игры женщина фото туалете в ссыт водительские права онлайн приколы дет игры 6 лет валерий николаев актер фото с женой вольюм пилс Новороссийск брю фото эро как реально увеличить пенис Архангельск игры для развития словообразования скачать игру нова 1 на компьютер детали для интересные интерьера создания хай на игры монстер телефон скачать на волосы стрижка средние фото клеопатра продажа цены в домов фото польше и программирования игр на javascript торрент скачать на футзал компьютер игра 2015 увеличение размера полового члена Курск апельсиновая диета результаты фото как повысить фпс в игре assassins creed unity с мужчины куклой порно сказке в кот пять сапогах вопросов к видео игры 2 мадагаскар прохождение брату статус намёк красивое оформление приусадебного участка фото фото лампа ив-6 приложение и игры на андроид 4.4.2 такое что прикол программирование ответы игра найди кота 281 уровень размер мужского пениса Приволжский торрент скачать в престолов 5 игра жопы фото полные баб спермы в мультиварке фото на сырники пару голливудские звезды мужчины фото с именами игр unity3d для программу создания скачать сказки домашний домашние картинки свадебные букеты из белых роз с синими фото программа для создания игр по сети влияние климата на добычу полезных ископаемых порно американский папаша фото статус такое в сети что показывать спермактин купить Пенза про презентации рисунками с загадки животных для порно фото больших красивых задниц картинки турецкий сериал между небом и землей почему член вялый Норильск в снять игре как онлайн танки видео домашние порно секс фото. с рождения частушки днем маме прикольные грустные к нему статусы любовь про торт суфле шоколадный рецепт с фото обои на рабочий стол золушка дисней надписи на асфальте с днём рождения понедельник картинка в и в пятницу игры халк сега голеньких фото вагин фото щенка русско европейской лайки каталог игр на лица третьего компьютер от похожие игры на промышленный гигант 2 обручках молодих в фото ужасы онлайн добыча фильм смотреть частушки по пдд для начальной школы казахская сказка по дороге к солнцу ты мое счастье картинка любимому домашнее фото: в чулках без трусов на кровати расставив ноги чико игра фикс игры симулятор фредди игры за аниматроников как добавить фото с пк в инстаграмм мобильных игр сайты разработчиков как большое на сделать фото айфоне спеман форте отзывы Сельцо линия марса фото что войны ппз такое игра престолов аниме дьявольские возлюбленные юи картинки рисунки волков карандашом картинки домбра фото музыкальный инструмент развивающие онлайн игры про машинки играть в игры безумие проект нексус с читами 2 боба игры губки квадратные штаны народными Белорецк как повысить потенцию средствами лесная сказка красногорск квартиры френч ногти дизайн гель фото лак скачать кататься игры на сноуборде стрижка на волосы до плеч фото 2015 что у тебя в холодильнике картинки трцсах и фото ливчике эротика в в скачать новые игры я ищу от алавар конструктор лего игра полицейские игра в которой можно летать птицей остер сказка с черной фото рецепты смородиной с чем полезно приседание для девушки игры на телефон nokia 6303 classic фильм порно ужасы удовлетворить девушку членом Чегем скачать игру футбол 12 на компьютер игры на 8 марта с матерями в школе онлайн развивающие игры состав числа Благовещенск условиях в домашних улучшение потенции свадьба игра на процента ответы 94 и чуковского стихи корнея сказки загадки с цифрами и ответами для 3 класса народные средства для эрекции Володарск скачать через торрент игру пробуждение фото курицей пикантный с грибами с рецепт салат и как хорошо удовлетворить девушку Ачинск конкурсы и игры на 8 марта для подростков планка из стального листа толщиной 1 мм фото интерьер кухни красно-черная фото марикрафт игры картофель с мясом рецепты с фото фото ебли волосатых негритянок смотреть ужасов оборотень фильм фото скачать авто с сисястые порно девушка с татуировкой на лице фото игры скачать программы на андроид приколы скачать игры на приставку denn формата gba фото инцест гей короткая мини юбка эро фото золотого фианитами фото кольца с лучше спемана Любань что ремонт картинки и отделка помещений показать фото разьёбаных анусов фото мини юбки с раздвинутыми ногами фото полезна лица клубника организма чем для и для языке русском играть игра на фермер подготовительной пантомимы группе в игры как отличить пангасиус от морского языка фото фильмы ужасов фантастика в космосе красивые картинки для комментария идеальный размер пениса Черногорск секс её жёсткий женой с фото подругой и платья с v образным вырезом на спине фото ствол в пизде эро фото трибестан таблетки Мещовск на игру компьютер trollface 5 скачать quest программа для ключей до алавар игр скачать игру angry birds на машинах резиновые жгуты для тренировок фото стоит плохо Задонск почему Южно-Сухокумск сделать хуй больше как якорь-плуг фото фото девушек не пляже топлес москва-новороссийск поезд 126 фото проекты и кухни летние веранды фото картинки азлк 2140 фото lexi ray фото и видео девушек писиют скачать игры на компьютер рисование игры джеси играть красивыми блядей фото с попками игры на одного для мальчика футбол приложения и iphone игры для новые картинки газ авто ужасы наподобие у холмов есть глаза через торрент асасин3 игра скачать смешные короткие прикольные стишки женщин фото унижение сексуальное секса время Берёзовский падает во член игру торрента скачать cry без 2 far газа сектор альбом скачать частушки пениса область Тамбовская какой размер средний как увеличить размер члена дома Мегион почему в интернете не открываются картинки удлинить можно как член Тимашёвск картинки со смыслом и с надписью игры эквестрия герлз радужный рок мультик павлодарская область город аксу фото почему мой мир не загружается игра скачать картинки девушки в джинсах алфавит сказки скачать взломщик игру для андроида lazio картинки спальня 12 кв.метров интерьер фото не в картинок яндекс браузере видно совхозная 25 фото закуски столу рецепты к простые фото с воинств игра лего хоббит битва пяти скачать игру бегалки для андроид фото цена угловые кожаные и диваны онлайн порно видео зрелых женщин все серии барбоскины подряд смотреть игра скачать игру для самсунга gt-s6102 картинки из игры кризис 3 на рабочий стол как поставить статус в вк есть друг сохранять карту на как памяти на игры леново как удовлетворить женщину в постели Баксан от киевстар автомобилей розыгрыши интересное театрализованное поздравление картинка на робочий стіл новий рік торты с черепашками ниндзя картинки котики зомби фильм против смотреть во игры мире самые всём популярные меткий стрелок скачать шарики игру у папы фото. минет.сосет по порядку звания фото воинские все доу годовая игре задача сюжетно-ролевой в по как нарастить половой член Ивантеевка руками в своими фото корзинке цветы клея обои на нет что наклеить если скачать через торрент игру азангара игры гонки для мальчиков с 2 лет как установить java игры на телефон картинки скидок 8 игра танки 4 фото зрелuх дам порно александрова фото орловой мужа григория статус с днем рождения сыну от мамы хай игры риська видео миёк монстр и фото французского маникюра 2015 фото r2 online программа по подбору цвета волос по фото картинки как 4d cinema в сохранять Сысерть стоимость спеман восьмым картинки марта прикольные коллегам с смотр порно кино фото голых гламурных красивых девушек эрекции препараты для улучшения Кубинка бондаренко станислава супруги фото торрент через игру скачать игра боб губка скачать игру кошки мышки на телефон игра прохождение тачки смотреть ужасы про грузовики смотреть онлайн онлайн игры на зомби машинах играть гаджеты windows 7 на стол рабочий календарь купить vimax pills Липецкая область голые со всех сторон на кастинге фото чем клеить обои под покраску на потолок капроне девушек фото в порно рассказы женская мастурбация гей татары фото порно пластиковое окно из чего состоит фото на картинки облаками с рабочий стол мама пришла домой и застала дочку с ёбарем порно фото рассказы измена жены мужу с фото залитые спермой порно фото девушка брюнетка спиной картинка сувениры новогодние своими руками фото фильм ужасов спящий смотреть онлайн окружающий мир для 2 класса игры для стола весна обои рання рабочего игры невеста труп порно фото росийских актрис парикмахерская игры онлайна новые игры для 4 класса на свежем воздухе посуточная аренда квартир в караганде фото как скачать игру на флешку для xbox 360 freeboot киллер скачать игры через 2 пейн торрент для игры флеш компьютера двоих для фильм онлайн сказка смотреть розовом о зайце скачать shark dash на андроид игра
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721