Символічне значення татуювань в культурі

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 

У статті йдеться про символічне значення татуюваннь в культурі. Його місце розташування на тілі та символічного значення у культурі. Розкрито основні символічні значення татуювань та проведено аналіз сприйняття татуювання у культурі.

Ключові слова: татуювання, тіло, культура, символіка.

The article refers to the symbolic significance of tattoos in culture. Its location on the body and symbolic value in culture.The basic symbolic significance of tattoos and the analysis of the perception of tattoo culture.

Tags: tattoos, body, culture, symbolism.

 

Татуювання на тіло за уявленнями давніх племен залежало від багатьох факторів, наприклад, від розташування малюнку, його кольору і самого зображення.

Найчастіше татуювання були своєрідною візитною карткою, за допомогою якої можна було дізнатися статус людини в суспільстві. Татуювання наносилися в незалежності від соціального статусу. Незалежно від того була це проста людина чи заможна, різниця було лише в якості татуювання.

З давніх давен татуювання були і залишаються способом самовираження особистості. Саме в тій формі яка підходить людині, але варто не забувати, що татуювання мають психологічний аспект впливу на суспільство. Але не дивлячись на психологію і символізм татуювання вважаються зовсім неоднозначним феноменом [6].

Досить часто татуювання наносять для самовираження або за культурним фактором, або з особистісних переконань. Татуювання можуть дуже багато розповісти про свого власника, це може бути представники певної соціальної групи.

Татуювання має великий вплив на життя людини. Саме тому таку важливу роль відіграє вибір місця куди буде наноситися малюнок [5, 112c.].

Всі татуювання за такою ознакою поділяються на два види: видимі (які майстер татуажу завдає на зазвичай відкриті частини тіла клієнта (руки, особливо – кисті, обличчя, шия і т . д.) і приховані (в основному – під одягом: руки, ноги, живіт, груди, сідниці і т. д.).

Відкриті татуювання різного вигляду, розміру, забарвлення і т.д. намагається змінити ставлення до себе свого оточення або ж відкоригувати власну поведінку в суспільстві. А ось приховані тату обов’язковомаютьпевнийвплив на доситьвузьке коло людей (коханалюдина, родичі, близькідрузі), поглядуяких і доступна та потаємначастинатіла, де красується наколка [1].

У кожному разітатуюваннязмінюєсвого господаря в манеріповедінки і спілкування, стиліпрезентації та образу, у ставленні до себе і з навколишнімсвітом і т.д.

Вплив татуювання на долю людину залежить не тільки від того чи видно або не видно татуювання. Представники такого виду мистецтва уже запустили механізм, якій буде впливати на їх долю, впливати на різні аспекти життя, навіть, якщо людина ніколи не задумувалася про це або зовсім не вірить в це. Саме тому потрібно звертати увагу де саме наносяться татуювання і як вони можуть вплинути на власника тату. Тому, ми розглянемо детальніше, такі особливості. А щобгранично точно визначитихарактер подібноговпливу, психологи встановилизалежністьзмінвідмісцянанесеннятатуювання:

 • Голова: татуюваннядопомагаєвстановити авторитет, довести значущість, корисність, незамінністьлюдини в суспільстві (в сім’ї, колідрузів, на роботі, в своїйкраїні і т.д.), а такожрозкритивеличезнийпотенціалтворчихздібностей, що часто не піддається контролю.
 • Шия: татуювання демонструє неординарні людські здібності, які даровані понад; подібний дар повинен служити вірою, правдою і добром людям, але не самому його носієві, який не в силах впоратися самостійно з буденними життєвими проблемами і турботами.
 • Ліва рука правші: татуювання показує конкретний напрям інтересів і прагнень, ту сферу життя, якої віддані фізичні, душевні, інтелектуальні сили і мрії.
 • Права рука правші: татуювання показує нестримне прагнення до самовираження і пристрасне бажання її володаря отримати від життя все по максимуму і вищому класу, що підтверджує рішучість, впертість, розважливість, наполегливість, беззаперечність у досягненні головної мети.
 • Груди: татуювання сміливо і відчайдушно кидає виклик стереотипному мисленню, традиційному поведінці переконаних консерваторів з метою осучаснення та удосконалення світу, що аж ніяк не завжди і зовсім не відразу розуміння і приймає агресивно налаштоване до будь новинці суспільство, різко засуджуючи реформатора, який відчуває приниження, замкнутість, відчуження, розчарування.
 • Живіт: татуювання вказує на пріоритет матеріальних благ у житті, душі, свідомості людини, який тому й намагається встановити вигідні зв’язки (через що і втрачає в результаті зради щирих людей), над духовними цінностями.
 • Спина: татуювання показує невтомне прагнення її володаря до домінування і першості в усіх аспектах життя, що виражається в постійною нав’язливою демонстрації своїх явно перебільшених можливостей.
 • Поясниця: татуювання означає своєрідність відносин людини з представниками протилежної статі, що часто проявляється в невпевненості у власному обранцеві і бажанні знайти ідеал.
 • Сідниці: татуювання символізує життєву необхідність людини, який явно має зарозумілістю, марнославством, нарцисизмом (німфоманією у випадку з прекрасною статтю), манією величі, в загальному визнання його талантів, неординарності, виключної місії на Землі, з причини чого довгий час не здатний визначити своє місце і справа в житті.
 • Статеві органи: татуювання розповідає про незадоволення сексуальними партнерами різних типів темперамент, бажання знайти свій ідеал і втілити разом з ним (з нею) свої еротичні фантазії, досягши нірвани і блаженства.
 • Ліва нога: татуювання виділяє основні напрямки повноцінної і вигідної реалізації здібностей її власника, що поєднується з прагненням людини розкрити власний потенціал і незадоволеність його життям.
 • Права нога: татуюванняпредставляєконкретнийнапрямруху і прагненьлюдини, якийдосягнезаповітної мети навіть за відсутностіпідтримки, віриблизькогооточення [2].

Як і саме місце татуювання відіграє важливу роль так і символічне значення татуювання. Але не слід забувати, що той самий символ у різних народів може мати різне значення. Варто відзначити і ще один надзвичайно важливий фактор у пізнанні смислів таких загадкових, одночасно відштовхуюче лякають і інтригуюче ваблячих татуювань, як образ накреслення (який безпосередньо пов’язаний з прихованим, призначеним зірками тотемом):

 • журавель завжди (в усі часи і в провідних культурах світу) символізував справедливість, щедрість, милосердя, співчуття, праведність, мудрість, доброзичливість і довголіття;
 • орел, що близький до сонця, означає сміливість, силу волі, рішучість, шляхетність, героїзм; оскільки в деяких культурах по хоробрості і могутності цю птицю у небі прирівнюють до царя звірів на землі – леву, часто майстри татуажу малюють орла з головою лева ;
 • сова вказує на умиротворення, спокій, насолоду життям, мудрість, поглиненість у власні переживання та спогади;
 • вовк відомий в будь-якому куточку планети витривалістю, швидкою адаптацією і миттєвою реакцією, гордістю, честю і гідністю, який забезпечує безпеку і наводить страх на своїх ворогів, яких розпізнає на далекій відстані;
 • леопард (пантера, тигр, гепард, лев) являє приховану міць, усвідомлення лідера, прагнення до поклоніння, визнанням, одноосібної влади за рахунок хитрості, інтриг, підступності, розважливості, агресії і придушення, до відновлення справедливості за допомогою лютості і жорстокості в покаранні винних; а також демонструє фінансову, матеріальну, духовну незалежність, самостійність, самовпевненість і навіть самозакоханість, гордість і гідність при прихованій ранимість, чутливості, проникності і нестерпному самоті;
 • метелики уособлюють натхненність відбулася особистості і неодмінно жіночною натури, її переродження і відродження, початок нового життя і виділяють з натовпу невиправного романтика, досить інфантильну, безтурботне, імпульсивну і в більшості випадків безвідповідальну особу, яка насолоджується своєю бездоганною красою, ілюзорним райдужним світом фантазій, заграючи з оточуючими;
 • дракон та інші казкові (міфічні) герої (ельфи, феї, русалки) вказують на оригінальне поєднання легковажності, наївності, довірливості, доброзичливості, естетики і сили волі, впевненості в собі, магнетизму цих майстерних маніпуляторів, які, в більшості випадків будучи відрощені і незрозумілими традиційно і примітивно мислячою світом одинаками-винахідниками, – реформаторами, – революціонерами, – геніями по життю (що марить про безкорисливу, щирою і взаємної любові, теплоті, затишку), стають кумирами покоління, багатьма обожненими і звеличувана до небес;
 • ангел (у вигляді Купідона) являє загадкову і оригінальну витончену в усьому віддану своїй любові, ідеалам і життєвим принципам особистість, яка прагне до духовної досконалості (оскільки ангели вважаються божественними посланцями кристально-чистих Небес на грішну землю: «aggelos» в дослівному перекладі з грецької мови означає «посередник»), до гармонії матеріальних благ і моральних цінностей;
 • зірка є символом просвітництва, одухотворення і духу, спрямовані проти зла, підступності, помсти, заздрості, злочини;
 • ніж являє собою варіацію меча, кинджала, шаблі, що неодмінно викликає в уяві образ помсти, самосуду, жорстокості [4].

Перераховувати образи сучасних, найбільш поширених і популярних татуювань можна нескінченно. Зрештою, кожна людина, яка намагається за допомогою неповторного зображення на тілі проявити свій душевний стан та індивідуальність натури, вкладає власний зміст своєї, поза всяким сумнівом, ексклюзивної татуювання, яка володіє певною естетикою, стилістикою і енергетикою. Саме тому варто завжди звертати увагу на символіку татуювання.Особливу увагу у дослідженні символіки татуювань почали приділяти в кінці двадцятого століття і поділили татуювання на дві групи. Татуювання з конструктивним і деструктивним значенням які можуть бути схожі у сюженеха, так як їх визначають значення залежить від обставин їх нанесення і сенсу, який вкладає в татуювання окрема людина [6].

Містичний вплив татуювань на життя людини пояснюється просто. Вибираючи малюнок, який виступає основою для створення татуювання, людина звертається до своїх бажань, страхів і якостям характеру. У разі вибору малюнка для татуювання людина має справу з процесами, що відбуваються в його підсвідомості.

Після нанесення татуювання людина постійно акцентує свою увагу на тому значенні, яке вона має для нього і його підсвідомості. Слід відзначити те, що постійне акцентування уваги на тих якостях які повинна відображати татуювання, відбувається підсвідомо, без участі раціональної частини свідомості людини. Саме тому психологи, повторюючи слова езотериків, говорять про те, що людині не варто наносити на своє тіло татуювання, яка б говорили про ті якості, які відсутні в його характері. Боязкій і нерішучий людині з татуюванням тигра на плечі підсвідомо буде бажати благородства і сміливості, які символізує тигр. Але, оскільки у нього немає навичок вирішення важливих ситуацій за допомогою наполегливості і швидкого прийняття рішень, то подібне татуювання буде штовхати його до безрозсудних вчинків і зайвому прояву агресії [1].

Всі сюжети татуювань засновані на мові символів, а будь-який символ має кілька значень. Саме тому часто татуювання відображають бажання власників, які намагаються змінити власний характер і посіб життя з допомогою нанесених на шкіру символів. Використання татуювань в якості засобу, коригуючого характер і поведінку, може призвести до страхітливих наслідків. До деструктивним татуювань відносяться і татуювання, в основі яких лежить символи, визначені деструктивними в тій культурі, до якої належить людина [2].

У цьому випадку у навколишньому середовищі до татуйованої людини ставляться як ніби він уособлює того, що зображено на його тілі. Як приклад подібних татуювань, кардинально змінюють ставлення оточуючих людей, можна нанести татуювання з демонами або перевернутими христами та іншими подібними символами, що асоціюються з руйнуванням і абсолютним злом.

Люди, що знають про значення татких татуювань, переносять негативне ставлення до зображеного предмета на володаря татуювання. Власник подібного татуювання виявляється в соціальному вакуумі і підається психологічному тиску з боку оточуючих його людей.

Подібне ставлення негативно впливає на емоційний стан людини. Люди, що займаються дослідженням містичного впливу татуювань на життя людини, відзначають те, що татуювання повинні відображати справжні якості характеру або бути пов’язаним з певною подією. Їх не можна використовувати як засіб, що додає нову рису характеру, так як це призводить лише до розчарувань і прояву негативного заначення татуювання [5, 112-113 с.].

Але якщо татуювання відображає ту рису характеру, яка вже є у людини, нехай і в нерозвиненому стані, то вона цілком може допомогти розвинути дану рису характеру. При наявності сміливості чи іншої позитивної риси характеру, яка вимагає розвитку і повного втілення в життя людини, татуювання підштовхне людини до підсвідомого прийняття необхідних дій.

А дії, що змінюють модель поведінки людини, завжди змінюють і його життя. Про ці факти варто пом’ятати, вибираючи татуювання. Мітичний вплив татуювань на життя людини може бути і позитивним, і негативним.

Але людина здатна визначити напрямок цих змін, адже для цього досить підійти до вибору татуювання з відповідальністю і розуміння власних страхів і бажань.

Саме тому дуже важливу роль відіграє символіка татуювань і місце їх розташування на тілі, що може мати різне смислове значення. Яке впливає на людину як фізіологічному значині так і психологічному і емоційному значені. Що дуже часто несе в собі прихований смисл і символ, що може вплинути на життя людини. Але не слід забувати, що на символіку і змість татуювання впливають процеси глобалізації.

 

Список використаної літератури:

 1. Гальперіна Г. А. Мовататуювань[Електронний ресурс]: наукова стаття «Кримінологія» / Г.А.Гальперін – режим доступу:ISBN 978-5-9524-3200-0.
 2. Григорчук Тарас. Позначенетіло. Тату [Електронний ресурс] / Тарас Григорчук. – Режим доступу :http://www.chas.cv.ua/41_06/index.html.
 3. Микитеко О. Тіло як культура. Татуювання тіла та процеси глобалізації/О.Микитенко – К.:2013. – 122-128с.
 4. Мистецтвотатуювання [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.boguslav.org/index.php?option=com_content&view=article&catid=14%3A2009-05-20-18-37-05&id=92%3A2010-01-25-16-49-33&Itemid=137
 5. Мещеряков А. Н. Татуювання: Хризантеми, дракони і молитви // А. Н. Мещеряков: Книга японськихсимволів. М., 2003, – 477 с.
 6. Конспект лекцій «Культурологія». Стиль, традиція, канон [Електронний ресурс]: научная статья / Библиотека онлайн. – режим доступу: – http://readbookz.com/book/187/6741.html.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
renaissance and essay woman man thesis masters how are long paragraph 5 help writing essay editing personal school medical statement services services reviews research paper writing me help please with science homework my grading software essay help with cv free my an dissertation help need writier i with does spm essay not crime pay help admission essay human dogs herpes help college homework physics download writer essay framework grade thesis statement 6th thesis theoretical conceptual help homework fun micardis online buy using echeck professional papers custom design branding and dissertation strategy essay up pay jake halpern's paper research apa doc online buy personal statement for second sale paper hand shredders cons pros of thinking critical and essays writer uk essay oedipus help homework rex writing services cv tauranga help homework jubilee your homework do online recommendation how ask letter of someone write you to a to service writing check online graduate admissions essay education writing buy resume wikipedia for writers reviews master paper admissions college virginia tech essay help help homework ad for my resume help writing appingedam nlp dating in SX Apcalis cheap dissertation writing cheap resume someone do thesis pay my gpa homework helping 2 hire resume means hypothesis for test examples medical of school recommendation for letter format help services dissertation with writing paper research to how a diabetes on write biology teachers homework help kidneys seroquel companies plan africa south business writing night admission sample theme elie essay for wiesel application a to dissertation how start page title turabian style speeches control gun persuasive on process order chronological chapter essays 5 child a disorder with of study case bipolar school civics advanced help high homework thee for but for free me summary speech not resume services college writing no cover with medical experience examples assistant for letter math homework volume help to cheap buy for essays already written essays dissertation doctoral search writing gold resume professional coast service essays ie admission mba buy flagyl of dose application edition 4th service essay michael college mason by my write papre support for companies writing online jobs custom homework help re ks2 school business essays with help for sophmores in highschool homework help ocls live homework help dissertation danksagung doktorarbeit being a leader essay homework my do fractions games writing paper service india writing essay harold essay macbeth bloom canada mg from 60 protonix papers online history free nifedipin mg buy 130 2061 man cancer advice dating a tumblr experience paper online writing field help dating 99 women turkey essay l selected lon fuller principle social order 7-10 homework help letter cover manager merchandise for position Ditropan Xl cheap txt tterm 3 direct paper 3 help essay help thesis descriptive for teenagers helpers homework argumentative helpful words essay cuny question essay admission paper term best sites writing online order bags paper masters thesis engineering non thesis vs help plan business free writing cheapest programs resume online kulka dating paskutine germany online moxin buy cheap geography world help online homework business a boutique hotel plan a buy for i how can claritin cheap no order script camp boot unt dissertation my me do cis111 for assignments cheap assignments uk hampton services writing resume professional roads buy resume writing definition for help student homework dose bambini augmentin essay reviews custom net scientific how search articles to goal writing statement services pop art essay conclusion acknowledgement personal college page essay phd statement thesis essayquotquot buy an paper online experience field writing help states united homework history help cheapest Zestoretic research papers compulsive disorder obsessive company creation masters thesis of a happiness money doesn buy essay dissertation uf thesis and with resume need my help companies dissertation writing london top 10 buying essays online book services writing review in germany veno-ritz help writing creative management custom research paper on style writing free online paper social corporate responsibility essay my homework do maths me with homework help to your it bought law help homework online study help hours my write write my 24 paper paper rubbish problem essay maligawa dalada about essay ocr essay management religious studies essays project business 30 sales 60 for 90 plan day mamas cape sugar dating town paper buy can where research i engineering interest mechanical of area for in resume letter for mentor cover position teacher order higher hots skills thinking dissertation mba writing your online essay free help homework high science help school proposal doctoral education dissertation british landing airways manhattan with toronto help writing essay plan georgia state health buy australia Mircette writing service turnitin essay essay test.pdf for sample veeim compass dreamron products bangalore in dating help management risk homework rx risnia no 100mg essay school about literature help dissertation review topics essay order of importance english creative help higher writing hiring manager cover letter sample dear cry homework beloved country help the with buy a cannot essay friend money you article disorders eating creative services resume industry writing chat homework help my homework worksheet didnt do i dissertation children assertiveness online writing english help essay sites psychology resume duffy g phd vincent essay writing service ranking of for letter intent real property purchase of dissertation help uk writing books essay with help writting generic lopid 100mg online term paper writer bar law resume admissions homework jiskha help model online exam papers bank website research best to buy paper a homework spanish me for my do cheapest 500 finpecia mg indirecte dissertation argumentation directe conclusion thesis education doctoral correlation in mast cell optivar homework help online latin to no nootrop-piracetam script where purchase cheap of oedipus structure rex custom cheap written papers essays rose emily write conclusion my writing personal academic writing free speech help thesis custom body classes
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721