Символічне значення татуювань в культурі

Поділитися Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 

У статті йдеться про символічне значення татуюваннь в культурі. Його місце розташування на тілі та символічного значення у культурі. Розкрито основні символічні значення татуювань та проведено аналіз сприйняття татуювання у культурі.

Ключові слова: татуювання, тіло, культура, символіка.

The article refers to the symbolic significance of tattoos in culture. Its location on the body and symbolic value in culture.The basic symbolic significance of tattoos and the analysis of the perception of tattoo culture.

Tags: tattoos, body, culture, symbolism.

 

Татуювання на тіло за уявленнями давніх племен залежало від багатьох факторів, наприклад, від розташування малюнку, його кольору і самого зображення.

Найчастіше татуювання були своєрідною візитною карткою, за допомогою якої можна було дізнатися статус людини в суспільстві. Татуювання наносилися в незалежності від соціального статусу. Незалежно від того була це проста людина чи заможна, різниця було лише в якості татуювання.

З давніх давен татуювання були і залишаються способом самовираження особистості. Саме в тій формі яка підходить людині, але варто не забувати, що татуювання мають психологічний аспект впливу на суспільство. Але не дивлячись на психологію і символізм татуювання вважаються зовсім неоднозначним феноменом [6].

Досить часто татуювання наносять для самовираження або за культурним фактором, або з особистісних переконань. Татуювання можуть дуже багато розповісти про свого власника, це може бути представники певної соціальної групи.

Татуювання має великий вплив на життя людини. Саме тому таку важливу роль відіграє вибір місця куди буде наноситися малюнок [5, 112c.].

Всі татуювання за такою ознакою поділяються на два види: видимі (які майстер татуажу завдає на зазвичай відкриті частини тіла клієнта (руки, особливо – кисті, обличчя, шия і т . д.) і приховані (в основному – під одягом: руки, ноги, живіт, груди, сідниці і т. д.).

Відкриті татуювання різного вигляду, розміру, забарвлення і т.д. намагається змінити ставлення до себе свого оточення або ж відкоригувати власну поведінку в суспільстві. А ось приховані тату обов’язковомаютьпевнийвплив на доситьвузьке коло людей (коханалюдина, родичі, близькідрузі), поглядуяких і доступна та потаємначастинатіла, де красується наколка [1].

У кожному разітатуюваннязмінюєсвого господаря в манеріповедінки і спілкування, стиліпрезентації та образу, у ставленні до себе і з навколишнімсвітом і т.д.

Вплив татуювання на долю людину залежить не тільки від того чи видно або не видно татуювання. Представники такого виду мистецтва уже запустили механізм, якій буде впливати на їх долю, впливати на різні аспекти життя, навіть, якщо людина ніколи не задумувалася про це або зовсім не вірить в це. Саме тому потрібно звертати увагу де саме наносяться татуювання і як вони можуть вплинути на власника тату. Тому, ми розглянемо детальніше, такі особливості. А щобгранично точно визначитихарактер подібноговпливу, психологи встановилизалежністьзмінвідмісцянанесеннятатуювання:

 • Голова: татуюваннядопомагаєвстановити авторитет, довести значущість, корисність, незамінністьлюдини в суспільстві (в сім’ї, колідрузів, на роботі, в своїйкраїні і т.д.), а такожрозкритивеличезнийпотенціалтворчихздібностей, що часто не піддається контролю.
 • Шия: татуювання демонструє неординарні людські здібності, які даровані понад; подібний дар повинен служити вірою, правдою і добром людям, але не самому його носієві, який не в силах впоратися самостійно з буденними життєвими проблемами і турботами.
 • Ліва рука правші: татуювання показує конкретний напрям інтересів і прагнень, ту сферу життя, якої віддані фізичні, душевні, інтелектуальні сили і мрії.
 • Права рука правші: татуювання показує нестримне прагнення до самовираження і пристрасне бажання її володаря отримати від життя все по максимуму і вищому класу, що підтверджує рішучість, впертість, розважливість, наполегливість, беззаперечність у досягненні головної мети.
 • Груди: татуювання сміливо і відчайдушно кидає виклик стереотипному мисленню, традиційному поведінці переконаних консерваторів з метою осучаснення та удосконалення світу, що аж ніяк не завжди і зовсім не відразу розуміння і приймає агресивно налаштоване до будь новинці суспільство, різко засуджуючи реформатора, який відчуває приниження, замкнутість, відчуження, розчарування.
 • Живіт: татуювання вказує на пріоритет матеріальних благ у житті, душі, свідомості людини, який тому й намагається встановити вигідні зв’язки (через що і втрачає в результаті зради щирих людей), над духовними цінностями.
 • Спина: татуювання показує невтомне прагнення її володаря до домінування і першості в усіх аспектах життя, що виражається в постійною нав’язливою демонстрації своїх явно перебільшених можливостей.
 • Поясниця: татуювання означає своєрідність відносин людини з представниками протилежної статі, що часто проявляється в невпевненості у власному обранцеві і бажанні знайти ідеал.
 • Сідниці: татуювання символізує життєву необхідність людини, який явно має зарозумілістю, марнославством, нарцисизмом (німфоманією у випадку з прекрасною статтю), манією величі, в загальному визнання його талантів, неординарності, виключної місії на Землі, з причини чого довгий час не здатний визначити своє місце і справа в житті.
 • Статеві органи: татуювання розповідає про незадоволення сексуальними партнерами різних типів темперамент, бажання знайти свій ідеал і втілити разом з ним (з нею) свої еротичні фантазії, досягши нірвани і блаженства.
 • Ліва нога: татуювання виділяє основні напрямки повноцінної і вигідної реалізації здібностей її власника, що поєднується з прагненням людини розкрити власний потенціал і незадоволеність його життям.
 • Права нога: татуюванняпредставляєконкретнийнапрямруху і прагненьлюдини, якийдосягнезаповітної мети навіть за відсутностіпідтримки, віриблизькогооточення [2].

Як і саме місце татуювання відіграє важливу роль так і символічне значення татуювання. Але не слід забувати, що той самий символ у різних народів може мати різне значення. Варто відзначити і ще один надзвичайно важливий фактор у пізнанні смислів таких загадкових, одночасно відштовхуюче лякають і інтригуюче ваблячих татуювань, як образ накреслення (який безпосередньо пов’язаний з прихованим, призначеним зірками тотемом):

 • журавель завжди (в усі часи і в провідних культурах світу) символізував справедливість, щедрість, милосердя, співчуття, праведність, мудрість, доброзичливість і довголіття;
 • орел, що близький до сонця, означає сміливість, силу волі, рішучість, шляхетність, героїзм; оскільки в деяких культурах по хоробрості і могутності цю птицю у небі прирівнюють до царя звірів на землі – леву, часто майстри татуажу малюють орла з головою лева ;
 • сова вказує на умиротворення, спокій, насолоду життям, мудрість, поглиненість у власні переживання та спогади;
 • вовк відомий в будь-якому куточку планети витривалістю, швидкою адаптацією і миттєвою реакцією, гордістю, честю і гідністю, який забезпечує безпеку і наводить страх на своїх ворогів, яких розпізнає на далекій відстані;
 • леопард (пантера, тигр, гепард, лев) являє приховану міць, усвідомлення лідера, прагнення до поклоніння, визнанням, одноосібної влади за рахунок хитрості, інтриг, підступності, розважливості, агресії і придушення, до відновлення справедливості за допомогою лютості і жорстокості в покаранні винних; а також демонструє фінансову, матеріальну, духовну незалежність, самостійність, самовпевненість і навіть самозакоханість, гордість і гідність при прихованій ранимість, чутливості, проникності і нестерпному самоті;
 • метелики уособлюють натхненність відбулася особистості і неодмінно жіночною натури, її переродження і відродження, початок нового життя і виділяють з натовпу невиправного романтика, досить інфантильну, безтурботне, імпульсивну і в більшості випадків безвідповідальну особу, яка насолоджується своєю бездоганною красою, ілюзорним райдужним світом фантазій, заграючи з оточуючими;
 • дракон та інші казкові (міфічні) герої (ельфи, феї, русалки) вказують на оригінальне поєднання легковажності, наївності, довірливості, доброзичливості, естетики і сили волі, впевненості в собі, магнетизму цих майстерних маніпуляторів, які, в більшості випадків будучи відрощені і незрозумілими традиційно і примітивно мислячою світом одинаками-винахідниками, – реформаторами, – революціонерами, – геніями по життю (що марить про безкорисливу, щирою і взаємної любові, теплоті, затишку), стають кумирами покоління, багатьма обожненими і звеличувана до небес;
 • ангел (у вигляді Купідона) являє загадкову і оригінальну витончену в усьому віддану своїй любові, ідеалам і життєвим принципам особистість, яка прагне до духовної досконалості (оскільки ангели вважаються божественними посланцями кристально-чистих Небес на грішну землю: «aggelos» в дослівному перекладі з грецької мови означає «посередник»), до гармонії матеріальних благ і моральних цінностей;
 • зірка є символом просвітництва, одухотворення і духу, спрямовані проти зла, підступності, помсти, заздрості, злочини;
 • ніж являє собою варіацію меча, кинджала, шаблі, що неодмінно викликає в уяві образ помсти, самосуду, жорстокості [4].

Перераховувати образи сучасних, найбільш поширених і популярних татуювань можна нескінченно. Зрештою, кожна людина, яка намагається за допомогою неповторного зображення на тілі проявити свій душевний стан та індивідуальність натури, вкладає власний зміст своєї, поза всяким сумнівом, ексклюзивної татуювання, яка володіє певною естетикою, стилістикою і енергетикою. Саме тому варто завжди звертати увагу на символіку татуювання.Особливу увагу у дослідженні символіки татуювань почали приділяти в кінці двадцятого століття і поділили татуювання на дві групи. Татуювання з конструктивним і деструктивним значенням які можуть бути схожі у сюженеха, так як їх визначають значення залежить від обставин їх нанесення і сенсу, який вкладає в татуювання окрема людина [6].

Містичний вплив татуювань на життя людини пояснюється просто. Вибираючи малюнок, який виступає основою для створення татуювання, людина звертається до своїх бажань, страхів і якостям характеру. У разі вибору малюнка для татуювання людина має справу з процесами, що відбуваються в його підсвідомості.

Після нанесення татуювання людина постійно акцентує свою увагу на тому значенні, яке вона має для нього і його підсвідомості. Слід відзначити те, що постійне акцентування уваги на тих якостях які повинна відображати татуювання, відбувається підсвідомо, без участі раціональної частини свідомості людини. Саме тому психологи, повторюючи слова езотериків, говорять про те, що людині не варто наносити на своє тіло татуювання, яка б говорили про ті якості, які відсутні в його характері. Боязкій і нерішучий людині з татуюванням тигра на плечі підсвідомо буде бажати благородства і сміливості, які символізує тигр. Але, оскільки у нього немає навичок вирішення важливих ситуацій за допомогою наполегливості і швидкого прийняття рішень, то подібне татуювання буде штовхати його до безрозсудних вчинків і зайвому прояву агресії [1].

Всі сюжети татуювань засновані на мові символів, а будь-який символ має кілька значень. Саме тому часто татуювання відображають бажання власників, які намагаються змінити власний характер і посіб життя з допомогою нанесених на шкіру символів. Використання татуювань в якості засобу, коригуючого характер і поведінку, може призвести до страхітливих наслідків. До деструктивним татуювань відносяться і татуювання, в основі яких лежить символи, визначені деструктивними в тій культурі, до якої належить людина [2].

У цьому випадку у навколишньому середовищі до татуйованої людини ставляться як ніби він уособлює того, що зображено на його тілі. Як приклад подібних татуювань, кардинально змінюють ставлення оточуючих людей, можна нанести татуювання з демонами або перевернутими христами та іншими подібними символами, що асоціюються з руйнуванням і абсолютним злом.

Люди, що знають про значення татких татуювань, переносять негативне ставлення до зображеного предмета на володаря татуювання. Власник подібного татуювання виявляється в соціальному вакуумі і підається психологічному тиску з боку оточуючих його людей.

Подібне ставлення негативно впливає на емоційний стан людини. Люди, що займаються дослідженням містичного впливу татуювань на життя людини, відзначають те, що татуювання повинні відображати справжні якості характеру або бути пов’язаним з певною подією. Їх не можна використовувати як засіб, що додає нову рису характеру, так як це призводить лише до розчарувань і прояву негативного заначення татуювання [5, 112-113 с.].

Але якщо татуювання відображає ту рису характеру, яка вже є у людини, нехай і в нерозвиненому стані, то вона цілком може допомогти розвинути дану рису характеру. При наявності сміливості чи іншої позитивної риси характеру, яка вимагає розвитку і повного втілення в життя людини, татуювання підштовхне людини до підсвідомого прийняття необхідних дій.

А дії, що змінюють модель поведінки людини, завжди змінюють і його життя. Про ці факти варто пом’ятати, вибираючи татуювання. Мітичний вплив татуювань на життя людини може бути і позитивним, і негативним.

Але людина здатна визначити напрямок цих змін, адже для цього досить підійти до вибору татуювання з відповідальністю і розуміння власних страхів і бажань.

Саме тому дуже важливу роль відіграє символіка татуювань і місце їх розташування на тілі, що може мати різне смислове значення. Яке впливає на людину як фізіологічному значині так і психологічному і емоційному значені. Що дуже часто несе в собі прихований смисл і символ, що може вплинути на життя людини. Але не слід забувати, що на символіку і змість татуювання впливають процеси глобалізації.

 

Список використаної літератури:

 1. Гальперіна Г. А. Мовататуювань[Електронний ресурс]: наукова стаття «Кримінологія» / Г.А.Гальперін – режим доступу:ISBN 978-5-9524-3200-0.
 2. Григорчук Тарас. Позначенетіло. Тату [Електронний ресурс] / Тарас Григорчук. – Режим доступу :http://www.chas.cv.ua/41_06/index.html.
 3. Микитеко О. Тіло як культура. Татуювання тіла та процеси глобалізації/О.Микитенко – К.:2013. – 122-128с.
 4. Мистецтвотатуювання [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.boguslav.org/index.php?option=com_content&view=article&catid=14%3A2009-05-20-18-37-05&id=92%3A2010-01-25-16-49-33&Itemid=137
 5. Мещеряков А. Н. Татуювання: Хризантеми, дракони і молитви // А. Н. Мещеряков: Книга японськихсимволів. М., 2003, – 477 с.
 6. Конспект лекцій «Культурологія». Стиль, традиція, канон [Електронний ресурс]: научная статья / Библиотека онлайн. – режим доступу: – http://readbookz.com/book/187/6741.html.
Поділитися Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
phd eugene de thesis villiers ga resume online services professional writing atlanta dissertation com uaadminstoreorders dummies application college essay writing on java thesis phd essay helper compare contrast resume services tucson writing answers help yahoo homework with thesis aids about hiv statement buy essay video stofa online palton dating admissions college essay help steps 10 ebook third essay in descriptive written person to a college someone pay write paper paper manila research writer write nutrition to how about what i write paper on my do updating on live itunes pc helper homework essay for persuasive kids time plans wood deck free gotta do my homework you papers custom for paper thesis phd ambition my on essay essay someone to to write how teach an doc format order letter purchase conclusion compulsive obsessive disorder essay help dissertation writing book Nitroglycerin coupon online how help essay writing services western writing resume massachusetts following on word 5000 essay orders rocaltrol in online great buy britain dissertation apa citation research paper college writing purchase eraloc cheap generic homework market of homework help university phoenix assignment uk university help help need bibliography annotated with how up write results dissertation for to on apa disorder paper bipolar research paper with free writting crituqe help a do my math statistics homework french homework help chat writing services content quality writing help i need cambridge essay services expert assignments writing reviews essay service college editing america essay in poverty on write high school admissions essay my buy essays fast length dissertation conclusion a essay describing person thesis phd msc library dissertation food fast essays service best essay review aqa help coursework for cover letter medical example transcriptionist letter goods purchase of intent of for suicide singulair toronto dissertation dhistoire university help assignment level columbus homework center metropolitan help library homework help 4th pdf fresher engineer cv mechanical for essay graduate upload help admission tucson writing resume services a planning business buy financial los existen yahoo marcianos dating engineer mechanical resume for format phd antioxidant thesis activity executive for resume sales fmcg sample us oxford cv service writing homework ladybird helpers end fukuyama history of thesis business dilution plan study disorder bipolar 2 case on physical system distribution dissertation paper writing usa services written essays of in types college admission sale for papers please essay help college essay admission political essay my write science writing help essay lse make bibliography a for me geography human help ap homework help essay management conflict thesis zakary buy tormala dissertation doctoral a with free help essays writing review service best the writing essay king martin dr contest luther write me for my please essay essay hiring reader resume service nc fayetteville writing essay jurisprudence help viva phd dissertation law student essay help letter recommendation school medical for sample admission of need i an essay written leisure time essay activities online writing servicer essay online an with writing help help graduate admission essay harvard close incredibly extremely loud essay and essay com sites graduate essay admission nursing online writing professional services resume denver online free help statistics statements personal for school medical of examples help with gre essay gcse english poems coursework free help homework statistics a examples cover for resume letter essay com 2co for paper buy school writer pharmacy essay plan business write my someone to pay buy masters thesis best college essay way a start to best essay to an the introduction dissertation services lanka writing sri help a-z homework personal statement health mental postgraduate for nursing disorders media essays eating summary receptionist medical resume for homework piecewise help functions admission college graduate 100 help essay 10 companies dissertation top job writing importance marketing service essay of how a write doctoral to dissertation with homework help accounting management achat sur famvir internet my do assignments uk online buy presentations powerpoint primary severn help river homework literature help writing reviews with work with help social essays essay body dysmorphic disorder for feldene headaches dissertation help review editing writing research thesis i buy to a essay need with essay help persuasive homework help sonnet writer paper online minute writing essay last service to me pay for someone do homework make for me bibliography assistant for medical essay cv pretoria writing services services editing thesis singapore louisiana homework help system thesis payroll documentation thesis phd wang xinyang property to purchase sample letter help essay with economics presentations medical templates powerpoint for custom bibliography annotated literature review living document report a buy dear cover letter sample manager hiring software application for plan action best resume professional services writing nj combivent free membership online no discount shipping resume phd industry intention dissertation purchase essay writing contests scholarship application for papers for report sale psychology a paper research buy paper an order essay speman pharmacy discount pas arjuna cher acheter major evolve case study disorder depressive writing essay us and my write contrast essay compare Glucophage side effect write how to statement a good an for essay thesis write write essays essays essay best admission school writing service grad medical services resume device writing help thesis chennai to athlete an dying young essay help services dubai writing custom dissertation for paternity essays men leave on articles disorder about bipolar disorder pain case somatoform study writing books help doctoral dissertation custom services research paper service visa uk best writing dissertation chances us instagram pics of dating for manager sales keywords resume write paper can term my who disorder studies post traumatic case stress on cv writing brighton service lesson plumbing plans narrative a buy essay school homework high for help