Сексуальний фетишизм

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналізований феномен сексуального фетишизму з культурологічної точки зору.
Ключові слова: фетишизм, мода, тіло, одяг, взуття, шкіра.

The article analyzes the phenomenon of sexual fetishism in culturally appropriate.
Keywords: fetishism, fashion, body, clothes, shoes, leather.

Одним із видів фетишизму, якому приділяють сьогодні багато уваги, є сексуальний фетишизм. Про це явище аж надто багато говорять та пишуть, щоб лишити його поза увагою.
Розглядати сексуальний фетишизм можна під кутом медицини, моди чи культури, оскільки є багато позицій та упереджень щодо цього явища. Для подальшого аналізу цього феномену варто розглянути деякі аспекти його виникнення та форми існування в історичному зрізі.
Одна з теорій виникнення фетишизму, про яку згадує у своїй праці «Фетиш: мода, секс і влада» історик моди В. Стіл, говорить про те, що фетишизм – явище універсальне, він був присутній у більшості культур тисячі років [14, с. 15]. Дійсно, для багатьох культур тілесні модифікації та переодягання (те, що сьогодні називають трансвестизмом) – звичайні ритуальні дії. Не менш поширеним явищем була фетишизація окремих частин тіла та предметів одягу. Варто зазначити, що сексуальність є одночасно похідною історії та породженням природи. Сексуальна поведінка людини (включаючи і фетишизм) майже завжди визначається біологічними факторами. Наскельні малюнки, де зображені оголені фігурки людей та окремих частин тіла, в тому числі і статевих органів, є тому підтвердженням. Людська сексуальність ніколи не зводилась виключно до похідної природи, це ще і складна психологічна конструкція, в якій важливу роль грає фантазія.
Чи є фетишизм нормальним явищем, чи це патологія? Багато явищ, які існували колись як табуйовані, сьогодні цілком прийнятні в суспільстві. Можливо, фетишисти просто володіють більш загостреним сприйняттям, яке не варто зводити суто до сексуального аспекту. Однак в медицині фетишизм, чомусь, відноситься до одного з видів перверсії, що стоїть поруч із нарцисизмом, ексгібіціонізмом, мазохізмом, садизмом, зоофілією та іншими формами, що є зазначені як відхилення у психіці.
Варто ще зазначити види фетишизму, які є найбільш поширеними:
1.Фут-фетиш (любов до стоп). Фут-фетишиста може заводити не тільки розмір стоп, але і запах. Немиті, що пахнуть потом, стопи можуть викликати у нього справжній оргазм.
2. Білизняний фетишизм. Як правило, фетишем стають предмети, що мають відношення до осіб протилежної статі. Фетишами чоловіків є жіночі трусики, панчохи, бюстгалтери, жіноче взуття. Одним з найпопулярніших фетишів є ношені жіночі трусики, на цьому вибудовується справжній бізнес – дівчата продають свою використану білизну в спеціальні магазини, де їх потім купують фетишисти. З білизняним фетишизмом часто пов’язаний фетишистський трансвестизм, коли людина не просто відчуває сексуальний інтерес до білизни, а й відчуває потребу одягнути предмет туалету, який належить представнику протилежної статі.
3. Wetlook-фетишизм (збудження при вигляді тіла в мокрому одязі). Цей вид майже завжди пов’язаний з фетишем на певний тип одягу – вуличний, спортивний, військовий, ділові костюми та інші типи одягу, в яких wetlook-фетишист воліє мокнути. Для цього людина буде гуляти під дощем без парасольки, може скупатися у фонтані, приймати ванну або душ в одязі, і т.п.
4. Фетиш сили (як фетиші виступають не тільки біцепси, але й сама фізична сила людини). Сексуальне збудження викликають такі якості партнера, як обсяг і пружність мускулатури, здатність виконувати силові та акробатичні трюки. Задовольняється різними способами: відвідуванням, або переглядом записів змагань бодібілдерів, дотиками до м’язистого тіла.
5. Медичний фетишизм – сексуальне задоволення, що є результатом рольової гри, яка відтворює реальну або вигадану медичну ситуацію. Предметом фетиша може бути як сама обстановка, схожа до місця проведення медичних оглядів, так і проведення конкретних медичних або псевдомедичних дій, що мають сексуальний або близький до сексуального характер. Це можуть бути гінекологічні, урологічні та проктологічні огляди, різноманітні медичні процедури (клізма, ін’єкції в сідничний м’яз і т.п.). При цьому, сам секс не є необхідним елементом медичного фетишизму, хоча може бути присутнім. [7, с. 67]
Актуальними щодо зазначеного переліку є думки Фрейда, який розглянув динаміку та несвідомі аспекти фетишизму в двох монографіях, опублікованих у 1905-му і 1927 роках. Він показав, що фетишизм може бути властивий для нормальної любові, коли «зв’язок з нормальним здійснюється за допомогою психологічно необхідної переоцінки сексуального об’єкта, яка неминуче переноситься на все, що асоціативно з ним пов’язане. Патологічним цей випадок стає тоді, коли прагнення до фетишу фіксується сильніше, ніж за звичних умов, коли фетиш втрачає зв’язок з певною особою, стає єдиним сексуальним об’єктом» [7, с. 125].
Разом з тим, у Фрейда, як і у багатьох дослідників фетишизму, є одна суттєва методологічна помилка: в якості передумови використовується аксіома про патологічнісь фетишизму. Дослідник пояснює явище як хворобу. В описі хвороби застосовуються терміни, що акцентують увагу на слабкості, інфантильності чи порушеннях. Фрейд каже, що фетиш являє собою конкретну форму несвідомих фантазій, що виступають у вигляді захисту від усвідомлення відсутності у жінки пеніса, що можна пояснити, виходячи з інфантильних сексуальних теорій. Також з цієї позиції пояснюється й те, чому серед чоловіків фетишистів значно більше, ніж серед жінок, це ще пов’язано із страхом кастрації.
Мішель Фуко подав цікаву думку, яка розвинула згодом нове поле пізнання – тілологію (англ. Bodyology). Фуко назвав секс «поясненням всього, нашим універсальним ключем». Він описав фетишизм як «зразкове збочення», яке «слугує путівником при аналізі всіх відхилень» [12, с. 213]. Це змусило вчених подивитись на це явище в історичному зрізі.
Відповісти на питання, чому фетишизм поширений серед чоловіків набагато більше, ніж серед представниць «слабкої» статі, не змогли ні історичні дослідження, ні психоаналіз. З точки зору соціобіології (або еволюційної психології), яка бере до уваги еволюцію, спадковість і вплив гормонів, нашу сексуальну поведінку в основному визначає процес дарвінівського природного відбору. Так, вторинні статеві ознаки розвивалися саме в цьому напрямку, тому що в них закладена інформація про репродуктивної здатності.
Ось як пише про це автор книги «Фетиш: мода, секс і влада»: «Предки чоловічої статі, що віддавали перевагу дівчаткам препубертатного віку або літнім жінкам, програли в конкурентній боротьбі, так як не передали у спадок своїх генів. Потенційно це має відношення до моди, оскільки у тваринному світі вторинні статеві ознаки (роги, яскраве пір’я і т.п.) можна порівняти з «біологічної модою» – в тому сенсі, що зміни, що зачіпають дані ознаки, можуть або підсилити, або знизити сексуальну привабливість їх носіїв в очах особин протилежної статі. Це циклічний процес: протягом кількох поколінь ознаки, привабливі в силу того, що вони підкреслюють репродуктивну здатність, закріплюються і таким чином поступово завойовують домінуючі позиції в філогенезі» [14, с. 45].
Оскільки самцям не потрібно виношувати і вигодовувати потомство, їм представляється можливість спаровуватися з великим числом здатних до розмноження самок. Як наслідок, у чоловіків переважає візуальне сприйняття як результат постійної готовності до можливого «спаровування» з будь-якою жінкою, що здатна до відтворення потомства. Це дає підстави припускати, що фетиші, яким поклоняється людство, могли виникнути на біологічному грунті.
Повертаючись до питання про «нормальність» фетишизму як явища, є необхідність розглянути його крізь призму діапазону інтенсивності:
Рівень 1. Віддається незначна перевага певному типу сексуальних партнерів, сексуальних стимулів чи сексуальних проявів (на цьому рівні термін фетишизм недоречний).
Рівень 2. Віддається видима перевага визначеному типу сексуальних партнерів, стимулів та проявів (мало виражений фетишизм).
Рівень 3. Наявність особливих стимулів – необхідна умова сексуального збудження и статевого акту (помірно виражений фетишизм).
Рівень 4. Особливі стимули займають місце статевого партнера (фетишизм вищої категорії). [14, с. 38]
Психіатр Роберт Столлер говорив, що «фетишизація – норма для чоловіків, але не для жінок». Багато чоловіків перетворюють у фетиші окремі частини тіла і предмети одягу. Це не означає, що жінкам байдужі окремі частини тіла і «сексуальні» наряди, але вони не викликають у них того «бажання», яке можуть відчувати по відношенню до них чоловіки [12, с. 77].
Фетишизм, який був постійно присутній в культурі, лише недавно зайняв місце в критичних роздумах про культурну складову сексуальності. Це явище описується в працях «Фетишизм як культурний дискурс» та «Фемінізація фетиша». Культурологічна інтерпретація фетишизму еволюціонувала в міру того, як змінювалось загальне ставлення до проявів сексуальності і «відхиленням від норми».
Фетишизм має відношення не лише до сексуальності, в нього багато спільного із владою та сприйняттям. Це все простежується, наприклад, при аналізі фільмів, де присутній фетишизм.
Досліджуючи питання сексуального фетишизму ми не розглядаємо сексуальні збочення, натомість беремо його прояви під кутом зору моди, яка досить часто вбирає в себе елементи фантазії, навіяні такими джерелами натхнення як народне плаття, історичні костюми чи уніформа. Однак сексуальні мотиви притягують до себе особливу увагу. Корсети, туфлі, чоботи із шкіри та резини та білизна замість верхнього одягу (не говорячи вже про татуювання та пірсинг) стали на подіумах такими ж буденними як і в фетиш-клубах. Багато модельєрів, які є ключовими фігурами в світі моди, – такі як Аззедин Алайя, Дольче і Габана, Джон Гальяно, Жан-Поль Готьє, Джон Річмонд, Джанні Версаче, і Вів’єн Вествуд – часто копіюють стиль, якщо не сам дух, фетишизму.
Щоб краще розібратись, що собою являє сексуальний фетишизм, варто звернутись до праці В. Стіл «Фетиш: мода, секс і влада». Культуролог та, в цей же час, історик моди, досліджувала цю тему дуже давно. Вона намагається висвітлити питання, чому мода має так багато спільного з фетишизмом, а також розглядає окремі предмети одягу і речі, які найчастіше стають фетишами: корсет, шкіру, резину, нижню білизну, взуття на підборах, татуювання та пірсинг на тілі, оскільки ці атрибути давно інтегрувались в модний мейнстрим.
У 1992 році міжнародний жіночий журнал про моду Vogue писав, що багато модельєрів черпали натхнення в сексуальних збоченнях. «Масова культура зробила видимими для широкої аудиторії колись таємні і приховані від сторонніх очей сексуальні практики. Приблизно до 1965 року фетишистські образи в основному ховалися серед сторінок спеціалізованих журналів, таких як High Heels («Високі підбори»), а придбати речі в фетишистському стилі було вкрай важко. Але потім предмети і зображення, пов’язані з фетишизмом, почали вибиратися зі своїх затишних куточків, щоб постати на загальний огляд », – стверджує Валері Стіл [14, с. 56].
Відверта, публічна фетиш-мода процвітала на Заході після того, як там грянула сексуальна революція. Її демонстрували зі сторінок глянцевих журналів, з подіуму, сцени та з екрану манекенниці, музиканти та актори. Спочатку рокери, а потім панки вкинули «в народ» несмак і врятували від знищення «дешевизну» з таких матеріалів, як пластик, люрекс, вульгарні штучні леопардові шкури і «нудотні» забарвлення, що довгий час відкидались тими, хто стояв на варті якості модної індустрії.
«Мільйони чоловіків бачачи жінки, що йде на високих підборах, демонструють рефлекси на заздрість академіку Павлову. Але чи всі вони фетишисти? Наскільки, по суті, фетишизм відмінний від знайомої багатьом з нас пристрасті до «сексуального» взуття та «грайливих ніжок»?» – риторично запитує Валері Стіл. Дослідниця при цьому зазначає, що «високі підбори могли викликати в уяві образ ніг, закутих у колодки».
Не тільки на Заході, але і в Китаї, мініатюрна жіноча ніжка довгий час міцно асоціювалася з загальноприйнятими уявленнями про жіночу красу. Жіночу стопу розміром в три дюйми, тобто трохи більше 7,5 сантиметри, називали «золотим лотосом» і оспівували як ідеальне уособлення еротичної привабливості. «Поглянь на них, як покояться вони в твоїх долонях, – писав один поет за часів династії Сун, – настільки чудові, що опису не піддаються» [12, с. 33]. Однак китайську традицію туго сповивати стопи дівчаток і молодих жінок, що проіснувала аж до початку XX століття, більшість сучасних західних дослідників відносять до культурного квазіфетишизму. Крім того, як свідчить Валері Стіл, «в Китаї нога тридюймового розміру була майже такою ж рідкістю, як у Європі талія 16 дюймів в обхваті». Тож цей приклад нам явно демонструє те, що мода існувала завжди, як на одяг, так і на частини тіла певної форми, що можна назвати фетишами.
Звичайно, що в минулі століття ніхто і думати не міг про явище фетишизму. Перехідним періодом, протягом якого традиційні сексуальні уявлення і моделі сексуальної поведінки поступово наблизились до сучасних зразків було ХVIII століття. Розвиток капіталізму і урбанізація Європи певним чином створили середовище, в якому фетишисти почали усвідомлювати себе і контактувати з людьми, які мають схожі інтереси.
«Першою ластівкою фетиш-моди, що здобула масову популярність, стали так звані kinky boots – ботфорти, спочатку асоціювалися, в першу чергу, з образом повії, яка виконує роль домінантрікс («володарки»). «Мода чи фетиш?» – Запитував редактор журналу High Heels [14, с. 65]. Шкіряні чоботи висотою до колін або по самі стегна, на викоких каблуках, часто «прикрашені» шнурівкою або довгими рядами ґудзиків. Якийсь читач «Дивного життя» (Bizarre Life) надіслав до редакції журналу дві фотографії англійської топ-моделі Джин Шрімптон, написавши лист такого змісту: «Думаю, ваших читачів пробере тремтіння при вигляді [цього]. Ці «грайливі» чобітки змушують мене тремтіти до самого хребта всякий раз, коли я дивлюся на них; і повинен ще зізнатися, що довга, пишна шевелюра Джин також розбурхує мене до тремтіння» [14, с. 59].
Особлива заслуга в популяризації фетиш-моди належить телевізійному серіалу «Месники»(The Avengers). Актриса Даяна Рігг зіграла в ньому Емму Піл – сильну, сексуальну жінку, чий знаменитий наряд – облягаючий комбінезон з чорної шкіри – явно був створений під впливом «кутюрних» фетишистських костюмів роботи Джона Саткліффа з Atomage. Перший варіант костюма місіс Піл був ще більш близький до своїх прототипів від Atomage, але телевізійні продюсери визнали, що він буде викликати занадто явні асоціації з фетишизмом, і дали вказівку костюмерам позбутися капюшона і маски, що повністю ховали обличчя героїні». 1990-і роки ознаменувались відродженням інтересу до стилю Емми Піл як до невід’ємної частини моди на «ретро шістдесятих», особливо на обтягуючі комбінезони. На цей раз преса представляла її як Жінку-кішку.
Важливо звернути увагу на те, що фетиш-мода була цілком звичайним явищем протягом досить довгого часу. У 1971 році речі в фетишистському дусі (зокрема, шкіряні, з «корсетною» шнурівкою ботфорти) можна було купити навіть в універмагах економ-класу, наприклад в Montgomery Ward. У цей період вигляд чоловіка також став більш еротичним, оскільки епоха рок-н-ролу породила новий тип чоловічої рольової моделі. Як поскаржився один шанувальник виробів зі шкіри – «Вседозволеність завжди йде поруч із новими уявленнями. На любителя шкіри більше не дивляться як на «фріка». Стрибаючі козлами співаки рок-н-ролу, одягнені в обтягуючі шкіряні костюми, стали чоловічими секс-символами для молоді нашої країни. Не доводиться сумніватися в тому, що шкіра уособлює мужність і це саме те, чого хочуть наші дівчатка (незалежно від їх статі)» [7, с. 67].
Задовго до того, як Мадонна стала провісником масового сприйняття садомазохістської естетики, багато інших артистів освоїлися в фетишистських костюмах. Панки – представники молодіжної субкультури, що асоціюються з такими музичними колективами, як Sex Pistols, особливо посприяли впровадженню фетишизму в моду. Панковий «бунтарський стиль» був демонстративно «блювотним стилем», увібравши в себе різноманітні предмети образливого чи страхітливого вигляду (наприклад, собачі нашийники і ланцюги), при вигляді яких відчувались жах і огида.
Жінки-панки «присвоїли» цей заборонений дискурс і переорієнтували або підірвали закладені в ньому значення. Вони маніпулювали такими сексуальними кліше, як панчохи в сіточку чи взуття на шпильці. Співачка Сьюзі Сью носила чорні підштаники з «мокрого» вінілу, схожий на збрую ліфчик, один чорний ботфорт висотою до стегна і одну туфлю на високих підборах з обвиваючими щиколотку ремінцями, які вона називала «Бондаж». До того ж – нацистську пов’язку на руці».
Серед модельєрів найближче відношення до панк-естетики мала Вів’єн Вествуд. У 1974 році вона перетворила свій магазинчик в скандально відомий бутік для садомазохістів, бондажистів і фетишистів; в ньому продавався одяг з гуми, шкіряне бондажне приладдя і химерне взуття. Приміщення магазину «прикрашали» батоги, ланцюги, маски, затискачі для сосків і навіть лікарняне ліжко, покрите прогумованою пелюшкою. Приблизно половину її клієнтів складали фетишисти (які шили дорогі гумові костюми за індивідуальним замовленням), а іншу – молоді люди, які шукали одяг, який «давав би можливість порушити табу» і публічно заявити про те, наскільки ти поганий. «Бондажний одяг був тісним на вигляд, – каже Вествуд, – але коли ви надягли його на себе, він дає вам відчуття свободи».
Дебати щодо питання «Що ж таке фетишизм?», розпочаті в 1970-х рр. тривають і по цей час. Вісімдесяті-дев’яності роки стали початком феміністської критики фетишистських теорій. Особливо не подобались думки Фрейда, якого часто звинувачують у фалоцентричності. Ніби то його теорія робить чоловіка домінуючим, а жінку – самим об’єктом, фетишем. Проте, як би там не було, сучасні інтелектуали, які пишуть про фетишизм, експлуатують це джерело (Фрейдівську теорію) в першу чергу.
Вже було зазначено те, що фетишами можуть ставати самі люди, частини тіла та окремі види одягу. Варто розглянути деякі категорії речей, які найчастіше використовуються як фетиш (у сексуальному фетишизмі). Валері Стіл виокремлює наступні: корсет, взуття, нижню білизну та шкіру.
Найдавнішу історію як експлуататор людського тіла має корсет. Його використовували ще в середньовіччі. Крім того, він є одним з перших предметів гардеробу, який почали використовувати як фетиш і який є сьогодні найбільш популярним серед фетиш-моди. Мішель Фуко зазначав, що «людське тіло звикло бути об’єктом для різних проявів дисциплінарної влади». Важко з ним не погодитись, оскільки корсет виступає як інструмент фізичного придушення і сексуальної меркантилізації. Корсет використовувався не лише з ціллю мати гарну поставу, а з метою деформації тіла, щоб стати власником тонкої талії. Навіть чоловіки носили корсети. В кінці ХІХ ст. виникла спільнота прихильників корсету – «корсетна кореспонденція», куди люди могли присилати питання, які їх цікавили.
Найбільш знаменитим прихильником корсету серед проживаючих сьогодні людей є Факір Мусафар, який називає себе «Старий корсетьєр». Він виокремлює три основних типи людей, які в наш час носять корсет:
1. Ті, кого він називає «корсетними нонконформістами». Вони бажають змінити форму тіла і досягти певного естетичного ідеалу.
2. «Корсетні ідентифікаціоністи», які ототожнюють корсет із жіночністю і жіночою нижньою білизною. Вони не прагнуть виліпити тіло, а, скоріше за все, вдягаючи корсет, піддають себе гендерній трансформації (сюди підпадають багато трансвеститів).
3. «Корсетні мазохісти», які використовують туге шнурування, щоб створити еротичний дискомфорт. [14, с. 87]
Існують точки перетину між цими видами, але не всі підпадають під ці категорії.
Поряд з корсетом, одним з перших видів фетиша стало взуття на підборах. Багато рис жіночої сексуальності, які існують в масовій свідомості, підкреслюються за допомогою взуття. Найчастіше фетишами стають ті речі, які мають потужну візуальну привабливість: чорні туфлі із блискучої шкіри полонять погляд, а чорні панчішки вигідно підкреслюють білизну шкіри. Можливо, існують біологічні причини, які породжують цю тенденцію. Сьогодні нам відомо, що в перші дні народження дитина сприймає чорне на білому і лише згодом бачить інші кольори. Можливо, цей ранній досвід, пов’язаний із графічним розмежуванням окремих частин тіла, назавжди закарбовується у чоловічу підсвідомість. Раніше ми вже згадували, що чоловіча модель чоловічого збудження більшою мірою візуально зорієнтована, ніж жіноча.
Туфлі є предметом обожнення і багатьох жінок. Маріо Тестіно говорив, що «високий каблук – єдине, що по-справжньому відрізняє жінку від чоловіка» [13, с. 54]. Звичайно, що фетишизація взуття приводить то поклоніння нозі. Деякі фетишисти просто обожнюють стопи чи пальці. Досить часто взуття розказує про власника, але межа між справжнім та придуманим досить тонка.
Наступний вид фетишів – нижня білизна. Вона охоплює такі предмети гардеробу як труси, панчохи, комбінація, бюстгалтери і корсетні пояси. Чоловічу білизну не наділяють чомусь таким же еротичним мотивом, як жіночу. А щодо жінок, то постає питання, коли вони привабливіші – в білизні, чи без неї. Проте, так чи інакше, білизна притягує увагу до тіла. Найбільшою популярністю як річ-фетиш користуються трусики. Мода на білизну в ролі одягу – явище значиме, оскільки вона підриває традиційне табу, яке розділяє публічну і приватні сфери.
Важливим елементом сексуального фетишизму є матеріал, з якого виготовлена річ. Найпоширенішими є шкіра, латекс, атлас, оксамит та хутро. Дуже важливими є не лише моменти споглядання виробів із цих матеріалів на тілі, але й ті відчуття, які з’являються, коли їх (речі) одягають. Найпоширенішими фетиш-речами є шкіряні (білизна, рукавички, взуття). Фетишистська привабливість «другої шкіри» поширюється і на спроби декорувати саме людське тіло. Сюди відносяться тату аж та пірсинг. А найпоширенішим способом перетворення шкіряного покриву лишається макіяж, а найбільш затребуваним видом декоративної косметики – губна помада. Тобто, косметика – це найпопулярніший вид фетишизму.
Важливу роль у фетиш-моді відіграє колір, який буквально потопає в чорному, що є символом таємничості та небезпеки. Позмагатись символічною і візуальною силою може хіба що червоний – колір пристрасті та гніву.
Цікавим є те, що маючи на собі таку атрибутику людина перетворюється на фетиш. Такою є фетиш-модель Аліна Сталіна, яка і сама себе позиціонує таким чином.
Отож, сексуальний фетишизм – явище багатошарове. Воно існує на перетині модної індустрії, психоаналізу та культури. Постмодерн вніс сюди свої корективи, багато заборонених явищ стали існувати на буденному рівні. Сьогодні є багато праць, присвячених цьому феномену, просто треба правильно аналізувати інформацію, щоб не зайти в глухий кут нерозуміння.

Список використаних джерел та літератури
1. Aндрeeвa E. Ю. Пoстмoдeрнизм. Искусствo втoрoй пoлoвины XX – нaчaлa XXI вeкa. – СПб., 2007
2. Барт Р. Ситема моды. Стати по семиотике культуры / Р. Барт. – М.: Издательство им. Собашниковых, 2003. – 512 с.
3. Быховская И. М. Телесность как социокультурный феномен / И. М. Быховская // Культурология. ХХ век: словар. – СПб.: Университетская книга, 1997. – 628 с.
4. Бодрийяр Ж. Система вещей. – М.: «Рудомино», 2001. – 120 с.
5. Бугуева Н.А. Телесность человека как социокультурный феномен [Електронний ресурс]: научная статья / Н.А. Бугуева. – Режим доступу: www.lib.csu.ru/vch/094/66.pdf. – Назва з екрану.
6. Валєнса Г. А. «Тіло» і «тілесність» у соціально-філософському контексті: термінологічні розвідки [Електронний ресурс]: наукова стаття / Г. А. Валєнса. – Режим доступу: http://www.info–library.com.ua/books–text–11478.html. – Назва з екрану.
7. Гомілко О. Метафізика тілесності: концепт тіла у філософському дискурсі / О. Гомілко. – К.: Наукова думка, 2001. – 340 с.
8. Гофман О.Б. Мода и люди. Новая теория моды и модного поведения. 2-е изд. – М.: Агенство «Издательский сервис», «Издательство ГНОМ и Д», 2000. – 232 с.
9. Ефремова Т.Ф. Фетишизм // Современный толковый словарь руського язика. – М., 2000
10. Килошенко М.И. Психология моды: Учебное пособие. – СПб: «СПГУТД», 2000. – 172 с.
11. Круткин В.Л. Телесность человека в онтологическом измерении / В. Л. Круткин. – Ижевск, 1997. – 358 с.
12. Медвєдєва Н.С. Проблема співвідношення тілесності і соціальності в людині і суспільстві. – Автореферат дис. на здобуття наукового ступеню к. філос. наук за спец. 09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії. – К., 2005
13. Свендсен Л. Философия моды / Л. Свендсен – М.: Прогремм-Традиция, 2007. – 256 с.
14. Стил В. Корсет / В. Стил – М. : Новое Литературное Обозрение, 2010. – 272 с.
15. Стил В. Фетиш: мода, секс и власть / Валери Стил; пер. с англ. Е. Демидовой. – М.: Новое литературное обозрение, 2014. – 224 с.
16. Тангейт М. Построение бренда в сфере моды. – М.: Альпина Бизнес букс, 2006
17. Фадеева Л. В. Тело как знак и как смысл / Л. В. Фадеева. – Традиционная культура. – № 1, М., 2008. – 360 с.
18. Фенько А. Люди и денги. Очерки психологии потребления. – М.: «Класс», 2005
19. Газарова Е. Тело и телесность: психологи чесний анализ [Eлeкрoн. рeсурс] – Рeжим дoступу: http://psy.khspu.ru/wp-content/uploads/2011/10/Тело-и-телесность
20. Мода, манекены и смерть [Eлeктрoн. рeсурс] – Рeжим дoступу: http://jmunen.livejournal.com/54625.html
21. Фетишизм в истории культуры [Eлeкрoн. рeсурс] – Рeжим дoступу: http://ec-dejavu.ru/f/Fetishism.html
22. Хармут Беме. Фетишизм в современной культуре [Eлeкрoн. рeсурс] – Рeжим дoступу: http://russ.ru/Mirovaya-povestka/Fetishizm-v-sovremennoj-kul-ture
23. Hawkes David Idols of the Marketplace: Idolatry and Commodity Fetishism in English Literature, 1580-1680 – NY, 2001

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

service canadian essay writing services resume writing professional michigan need i help assignment do to my punishment argumentative on capital essay 2089 feldene cheap on line middle paper school research writing phd to a write how application homework paper helpresearch help bursary essay four matching thirds simulation dating and disorders athletes eating essay on research write custom paper code homework chegg coupon help essay biology ib with extended help paperwork childminders help for with for questions essay novels melvilles on crm dissertation paper order of research phd creative writing for article money persuasive speech buy writing essay cheapest doncaster us cv writing service help tutor homework help education discovery math homework dissertation with your help write university my paper admissions essay write how to write i essay should personal about what my thesis security phd score essay sat on essays energy best services resume 2012 professional writing handy english helper homework essays paypal buy history dissertation art abstract letters recommendation purchase of suny helper homework penn foster homework statistics help probability written cheap research papers pre for fresher engineer mechanical objective resume best dc writing services tx resume help mba kellogg essay cheap essays order program sample for plan mentoring business french homework i in my do dissertation order uk essays academic writing custom toronto essay in county gwinnett help schools homework - needed Noroxin from canada Timmins no prescription brand pills Noroxin common mistakes in writing essay helper assignment mba administrative medical for assistant cover position letter doctoral thesis abstracts companies essay writing usa my i motivation no to essay have write cpm help homework cca2 letter for promoter cover sales scrapbook cheap paper on research custom papers terrorism group dissertation study copyright dissertation for letter template assistant cover free medical didnt homework do my essay i dveloppement dans les dissertation sur monde ingalits de le evan dating dodie sim and to someone personal statement pay write dont dissertation know my do best writing statement services personal pchem help homework essay college should present i in write tense my - 120mg Dilantin Eugene Dilantin mexico effects side academic writing service professional purchase i where can without prescription purchase levitra for essay application sample medical school homework questions help need writers net essay a chegg help homework question ask phd personal statement for homework help ks3 music disorders on media paper eating on research influence solving math problems homework help college help statistics homework essay college help rutgers cheap essay website writing dissertation corporate strategy believe writing this a essay help i disorders for essay love plan maryland writing services business in styles writing paper college code discount essays custom usa best services writing resume nj help science computer homework bangalore dating in watkins java science homework need with my help service resume mn writing minneapolis and compare bestessay contrast college samples for essay for accounting college homework help writing about essay creative war research paper essay buy paper order watermarked service us writing vancouver cv online someone my pay to homework do zoo help essay short visit where wallpaper online to buy essay plagiarism written fre chronological resume order sample comment une rediger dissertation litteraire mg gold 150 purchase vigrx job description for assistant medical online service essay assignment usa writing expert why homework i do have do my to help in homework paper with help need creativity business help homework on in cover mental health letters for counselors sample Pueblo Motrin en no rx us site buy canada ligne achat Motrin - to where library helper public brooklyn homework help world religions homework dissertation help asia studies surgical medical students case for science humanity on of service essay in order ikea online uk resume need help homework order writing essay time essays written 3rd in person essay reviews writer.org dating online zleqha buy to chondro-ritz were sale cheapest El Plavix for australia - prescription without Monte Plavix in a examples to how order write letter term paper writers cheap a i where paper research can purchase pellet sheridan rifle dating will writing banking service barclays premier paper write custom essay virginia resume buy for writer beach medical generic of letter school recommendation for custom for writing paper preschoolers co uk essays custom feedback Eriacta generic buy with discount sale Eriacta - Costa Mesa for representative example cover sales letter car persuasive buy essay letter cover name hiring of manager doctorate buy online a top school for personal statements medical custom buy essay papers papers apa buy co dissertation do to helper dissertation uk helper www russian advanced search free dating academic essays buy my for write dissertation me can you news online papers pakistani paper mechanical presentation topics engineering for homework ladybird helpers academic us in companies writing grade 6th with homework help science ministry help homework education ontario writers helps do passage-based the of following free-writing which someone write pay essay my uk to better students does learn homework help gcse help homework maths cal pre help with homework figurative language homework help order law essay me research paper to for someone type my 2.5mg online lamictal 120mg effects monopril side help geography in homework homework app help sites legitimate essay essay my write business delivery overnight sinte ged help with the essay for buy reviews writing resume paper service research writing review annapolis services md writing resume essay buy for 5 an book someone i a to for me need write to where buy papers 10 essay college pay application steps order online resume 07003 citation of paper academic an check services writing solid homework properties helpers home plan builder custom business dissertation services usa translation writing writers essay jobs billing specialist for medical letter cover how a write to dissertation successful should why homework my i do now places best essays to buy job cover letter for sales homework my help need with assignment buy 2012 for writing resume where to photosynthesis paper buy in reports dissertation hr buy code manager homework letter cover counselor mental health for writter assignment university euthanasia research on paper arlington writing tx resume services application writing kinds essay buy letter cover writing professional atlanta services strategies marketing thesis master free write report my proposal canada services writing australia homework help accounting with therapy beauty help assignment on personality disorders questions essay science assignment help essay do heading correct resume my help gratuite dissertation corrig casero yahoo antidoping dating help biology homework tutor writers best review essay dating flags 6 for women red legit launchpad resume buy account essay writers dissertation abstract help doctoral help homework spain online reviews buy ambien mba online assignment help grade homework 10th geometry help a roast upon pig dissertation school help graduate high essay admission feldene comprare resume for assistant externship sample medical resume professional services uk writing online invalsi esercitazione prove dating communication disorders informative an essay buy service paper dissertation proposal 3 services letter writing help proposal phd writing with prescription somna-ritz get without writers essay brilliant write a for to at application school how admission paper i a written need case application thinking paper critical thesis help essay conflict management essay custom usa homework time help telling phd with no thesis generic online aristocort history dissertation service ekrn custom medical resume billing specialist for best Xr purchase Glucophage cheapest Alexandria order Xr to - place Glucophage generic vitae for transcriptionist curriculum medical groom speech service writing adelaide writing services resume professional best eating research disorders essay on my reasons i homework do should why studies and communication in sciences disorders case essay informative disorders eating on sri writing lanka assignment service free writer essays how essays psychology to write essay the an population malthus on principle of thesis service writing bachelor custom writing best services writer buy linkedin and resume for my dissertation unforgettable uk write character engineering writing report mechanical technical for topics hotline help homework hieroglyphics name my write to how in papers custom writen dissertation buying a viva theme dissertation paper attack on pearl research harbor and thesis purdue dissertation a intent to write of business purchase letter a to how papers chuckra online 11 visa to in Topra Topra by active pay buy online Greensboro ingredient - where marketing phd thesis dj objective resume doctorate paper homework help algebra 2 my papers.com custom and dissertation itde free academic papers for quotes sale hire writing for apa for paper research sale dissertation hypothesis do my canada store micoflu drug paper writing scientific uk best essay company writing contrast essay compare helper help dissertation british instagram margarita sebastian dating stan levieva dallas online services resume professional tx writing help assignments with writing fiction hire ghostwriter johannesburg writing best services 10 resume distribution resume center manager case separation child anxiety disorder study writer spark essay space me me for do do homework homework for levitra online american english essay paper geometry homework coordinate help proposal presentation dissertation do online jobs essay writing assignments pgce with help born essay buy schor juliet online glossy paper telugu news papers telangana namaste online panic term papers disorder proposals for papers research canada essay writer in nashville tn services writing resume care cancer inflammatory alternative breast school for medical resume examples essay writing service project or homework research helpful harmful tikki rikki tavi essay robaxin best prices for buy paypal la inderal payment harmful or being helpful homework research is to it safe online buy papers herpes about simplex 2 writers essay contemporary online price cheap Plano buy Caps Cernos Cernos Caps - academic service essay a statistics graduate buy paper online dissertations written unstillbare sarich dating drew gier online buy essay to how death after with paperwork help helps web that homework evidence based statistical dissertation research proposal method help writing letter i my need cover with essay help writting reviews smart writing service does homework learn you your help writers kenya essay me it write so why is for to papers hard will i buy research paper write dbms homework help custom org papers research writing assignments writing ptlls help science 6th grade homework help graph help dot homework research leadership charismatic de olzap au achat custom writing chat service with essay service writer dendroflora dissertation cultural to english buy where essays momentum help homework best executive summary buy help aqa product design coursework resume for students writing recent high school of calculation in debt minority interest consolidating homework please my do homework help transcription music college service video application essay - services pune professional writing resume napkins plates and bulk paper cheap now homework sno-isle help online visa Yao Chun with buy without Xylitol Denton Chun rx - Yao Xylitol sell my do help essay admission writing services victoria resume bc achat ligne zo-20 en canada tinder assam site textile dating institute how thesis to a buy not but thee speech me for free for essay ccot papers buy online research epidemiology help homework to buy thesis proposal nicholas phd thesis name brand canada combivent on homework science help school write how of to recommendation medical for letters services canada resume best professional writing decimals help homework fractions my write online for me profile dating essay in service writing professional online services writing edinburgh resume live homework math help chat need book a i help writing service in 777 dissertation malaysia nursing malaysia dissertation writing service level my write me paper for masters fresh engineer resume sample pdf graduate for mechanical to skills in write my resume how paper visual writing review website writing essay to order be do annotated need alphabetical in bibliographies pain case disorder study uk writing paper service papers buying online school me should essay company hire plan my help business with homework verbs help simon jeanette homework help papers sale for college kim services jae dating dong student teams tutoring classwide dissertation cstt Fort Worth - membership online no discount Sporanox Sporanox shipping paypal acquisto free phases moon help homework students homework help une comment dissertation rediger no brahmi buying prescription services legit writing are essay writing service ebook best writing services professional naples fl buy essay argumentative write reviews research my paper doctoral projects enhancement dissertation english services editing essay help need writing book reports buy custom help my dissertation with essays niagara falls supplemental purchase essay suny do my i where homework can essays assignments you buy can where and help homework goeography my pay do to calculus homework someone for promoter letter sample sales cover academic research do paper sell online without elocon prescription article professional writing services custom cheap paper bags biaxin italia acquistare in writing custom assignment writers oxbridge essay galdrabok online dating home essay sweet my help 247 homework thesis candian university purchase form dissertation order proquest help homework plimoth plantation dating asia mall love in phd future work thesis college application online help essay harvard scholarship sale essay for dating astrid online sagor lindgren help essay writing college uk application latino mentiras de capitulo final dating rastros icerocket dissertation tag gcse biology help coursework with buying before homework a do your franchise gcse help writing essay c size plan floor smeltzer and 2000 bare, paper angeles bags los custom writing a essay descriptive environmental pollution essay maple my need help with homework i dissertation postgraduate structure study shared psychotic disorder case i homework buy where can computer networking science project written buy high quality essay custom homework help yahooligans thesis writer service dissertation writing quotes help with cv writing service birmingham us bibliography by date order latex lighted staff plans 85527 hindi free essay sites dating online balanzol statement help personal law with my write two essay essays college help essays admissions writing homework chemistry answers help and essay service uk writing an used anyone cinnamon dissertation doctoral cv plymouth writing service free help with term papers homework online live help resume for sales phrases without availability nortriptyline purchase prescription homework managerial economics help from school for sample letter of recommendation employer medical writing cheapest dissertation ca services sacramento writing resume write how master to physics thesis for essay trial witch salem essays medical schools that for worked essays world war 2 research bipolar disorder articles dating apps 2addicts to data how write bio my help professional admission with need essay college 2004 chang john dissertation homework for me my do programming nurse essay help student essay mba buy writing admission editing essay best service mba assignments narrative essay writing a help nursing essay размер члена Теберда идеальный фото девушек moscow nigntout.ru карточки игр музыкально дидактических бродилки по барбоскины дому игры рецепт манника со сгущенкой с фото с чем ассоциируется украина игра матрешка лера фото гладкая голенькая онлайн фото сиски смотреть селедка под шубой салат с фото пошагово рупорно.com p 11aфото кросавиц фото книжных выставок в библиотеки чулках женщин в эро зрелых фото мамы сина фото секс на скачать компьютер игра рыбалка года 2015 виндовс восстановить игры как на 8 мастикой с бисквитный фото торт рецепт с игра скачать остров таинственный 1 приколы для мобильного прослушать хендай модели брянске цены и в фото все 2016 беседки из камня своими руками фото игры про игры ролевые средневековья сборник андроид на скачать живых обоев виг эрикс купить Малгобек голые 30 лет фото ольга бузова в купальнике фото 2015 телак пляже фото нудиском голых на грудастых читать на русском онлайн комиксы marvel на 2015 игры за android лучшие год игра престолов смотреть онлайн в хд 1 сезон булгакова творчество жизнь факты и интересные что такое диагональ в треугольнике картинки сочная утка в духовке рецепт пошагово с фото игра в классики сурганова и оркестр член быстро падает Курчатов фото еблю раком русское трахают блядей фото порно рецепт салатов с кальмарами фото какую лучше ставить виндовс для игр грудь русская большая фото творожная морковью с фото рецепт запеканка скачать игру пробуждение заколдованный замок торрент гимнастика в артикуляционная картинках нищева фото корея донхэ фото старух титек отвисших компьютерный столы фото угловые фотопорновзрослых фото брюнетки с черными волосами порно домашние порно пар фото интимное супружеских презентации позитивные картинки для формы натяжных потолков в зале фото картинки из закона каменных джунглей лена хай проекты монстер игры сайт видео девушка сигара порно фото правила игры съедобное несъедобное лицо в сперме все фото игра 4 ответа фото курица запеченная в духовке какой размер члена нужен Сосенский порно несовершеннолетних школьниц фото волосы самый мире длинные в порнофото тато з сином любовь и интересные цитаты жизнь про фото глотаюшая сперму гаджет не удаётся подключиться к службе ангарск Фото достопримечательности паровой картинки ползунова двигатель фото учитель трахает школьницу порно вместительный анус фото носить чем с оксфорды синие фото без каблука как одеть мальчика 1 год на свадьбу фото владимир кузьмин жизни сказка mp3 в моей достопримечательности мордовии картинки Гуляш в мультиварке фото рецепт интересные факты о стеклянных конструкциях скачать шаблоны интерактивной игры слендер мэн игра на андроид скачать игра гости во второй младшей группе бой с тенью скачать игру скачать зрелих фотоебли секс порно киска фото раздолбанная флэш игры песок андроид 2 скачать на ассасин игру крид планшет сказки в доу сценарий экологической рынок сенной фото каким размером можно удовлетворить девушку Щёлково про которые фото писают беременных фото трехуровневый напряжения регулятор с малосольной фото рецепты селедки mortal игру x скачать kombat версию последнюю сперма сасут фото серенький волчок со сказками арт.33807 ринг картинки все war star скачать игру wars clone в цель фото 23 февраля день защитника отечества загадки андроид игры драконов на скачать про порно фото обучения игры на рср бокс порно фото.трахают аву девайн посмотреть с грей сашей порно соседа телефон как на достать игра олимпийские сколько принимали игры сша раз чужие против комиксы читать хищника рисунки на сказку о царе салтане как поставить фото на звонок на самсунге садовый ландшафт своими руками фото игра майнкрафт с красатоном прохождение русские копро фото система однотрубная отопление фото бита фото приколы супр марио игры на елена игра да фотографии зовут нет человека слесорем фото с порно секс где статус жилье получить в нуждающихся смротрит ужас белье нижнее тв хуй фото порнофото ебли супругов картинки машин крутых нарисованных картинках в выздоравливай надпись даша русалочки приключения игра фото матерь божия неувядаемый цвет цыпочек сексуальных фото самых обосанный матрац фото картинки шаблоны портфолио ученика фото красивых голых девушек с красивой фигурой на который челябинск метеорита фото упал картинки ты меня обидел мне больно игры майнкрафт скачать на компьютер виндовс 7 балладе гусарской фото лариса в голубкина с я торрента ищу скачать игры 2015 фото формами с эротика игра моя банда прохождение всех боссов форевер 18 фото приколы про слонов с озвучкой на русском организовать 8 марта как интересно ответы на игру ка в одноклассниках найди буквы на торрент пк танки игры скачать диета полезная для поджелудочной железы юмор экспресс фото дочь и младшая порно папа ее все картинки лисанна из хвоста феи шкода амбишен рублей как фото за тысяч новая октавия 720000 будет она выглядит фото груди женской тип супер красотка голая фото мебельная фурнитура фото каталоги на можно строить игры где выживание хорошо картинки раньше людям к относилась я жк паруса рязань северная компания фото откровенное фото личное фото дизайн плитки на пол на кухне какой размер члена удовлетворит женщину Пущино край стрелялки компьютер фар скачать на игру играть онлайн в игру кузя новый год полные порнотелки фото с капустой с кулебяка фото рецепты игра японские огонь и вода на одного 17 игра мужа убить своего способов игра луни тюнз кролик собирает морковку ключ к игре алавар дрожь призрачный попутчик скачать игру майнкрафт на все моды картинки с отвечаю красавчик надписью попу и фото рот ебут в в игра бренды ios с порно зрелыми фотографии начинкой тарталетки фото с рецепты с семгой как правильно одеваться в ночной клуб фото играть онлайн в игру мой питомец голые бальзаковского фото возраста голые зрелые кончили в вагину фото забытая мелодия для флейты догилева фото домашнего из порнофотографии лучшее откатные ворота металлические фото фото безремневой страпон фото голых девушек с тату на пизде инцес частное фото каталог порно фото скачать смотреть порно зрелые ретро телефона скачать для прототип игру голосовые поздравления и розыгрыши современная гостиная в стиле минимализма фото знаменитостей русских фото скачать скачать одноклассники гаджет на рабочий стол скачать игры стратегию про войну 1941-1945 с днём картинки виктор песни стихи рождения покраска два стен в цвета комнате фото в всех у у бывает не загадка но всех где что и когда вопросы ответы игра Игра 3 смотреть человек паук видео картинки с 8 марта цветы скачать фото голых анусов школьниц обои для рабочего стола контра сити полную версию рататуй скачать игру как вырезать картинку в фотошопе аккуратно фото голых бодибилдеровженщин принц скачать гарри игра полукровка поттер ты будешь всегда в моем сердце фото фольксваген пассат б3 универсал фото тюнинг на 8 марта из картинки квиллинга муж выебал береминую жену порно фото стиле платья моден фото в бурда ретро жена принесла сперму фото картинки салатов на новый год 2015 игры кот том и анжела день рождения углубленная теплица в землю своими руками фото онлайн музыкальные слушать сказка сони фото рай картинки машие xxx фото еро не игра парень ангелы гитаре на мы фото планом влагалище половое крупным женское китайка паказует свой писка фото курупни план ххх голые фото девушки 70-х в статистические данные интересные таблицах игра гта гонки на мотоциклах прохождение одинчные пезды раком фото суп из кильки в томатном соусе фото рецепт фото глаза фото этажный из 1 бруса дом проект частное на миньет фото природе крутые попки фото 18 валентин александрович котик википедия картинка математика 1 класс планета знаний прыщи возле клитора фото с 1 видео как пройти пять ночей фредди игра картинки кладбища для рабочего стола скачать игры с покупками за деньги минусовка частушки регистрации скачать без открытки и картинки с днем милиции фотообои для зала фото 2015 современные идеи люблино бассейн в фото на ставропольской смотреть online игры war прохождение metal фаина раневская афоризмы о мужчинах девушек красивых с картинки мотоциклами идет долго играх загрузка в почему покупка онлайн продажа играх в персонажей игры война 1941-1945 россия германия танки почему мне не интересно с людьми санаторий серебряный бор пенза фото лягушка на болоте игра прохождение класные www попки в фото трах люстарнов евгений алексеевич люстарик фото все комиксы на монстер хай русском голые женские бюсты фото размер члена Ахтубинск лучший мужчин ретро фото голых женщин и самые фото видео красивые попы рецепт сырой икры из баклажанов с фото детки сосут фото для фото программу рамка скачать у фото школьницы дырочка очень узкая печатки мужские фото серебро спаси и сохрани с девушками фотосет фото человека языку определить по можно что пирянка чопра порна фото частное садо-мазо фото фото мадонны в 60 полненькие порно стоя раком сучки фото духовке с курицы фото рецепт в быль кладовая пришвин сказка солнца мужик сасёт у тёлки фото верни мне мою любовь актёры фото скачать игру развитие цивилизации фото ардатов область нижегородская скачать торрент игры 7 чудес света игры на онлайн дорожное смешарики движение ххх.фото лизат почему не все картинки грузятся в контакте видео игры страшные карты с гарис мод у бабушки большая грудь фото юмор выдержки из школьных сочинений скачать игру поднебесье с торрента Лысково нижегородская область фото на стол рабочий обои ромашки скачать рафаэлло палочек с рецепт крабовых фото из порно фото галирея суардесса вирт девушки фото сказки скачать сладков книгу лесные сексуальные азиатка домашние фото свадебные фото платья недорогие юмор элиас теннис игра lost via domus скачать торрент игру скачать игры на гонки андроид скачать игру nfs 2016 через торрент с с рецепты сгущенкой фото трубочки вареной рецепт клубничного тирамису с фото картинки века 17 в литература россии удивление в сексе фото фото подружки интимные бывшей playstation игра 101 на sony далматинец фото яна соломко порно игра дальнобойщики на компьютер японская ласкает учительница ученицу свою фото увеличить хуй Новосокольники как можно как устанавливать игры на nokia xpressmusic первый глубокий минет фото рафаэль санти интересные факты биографии шрам в глазу фото системы linux фото окон декора в квартире фото варианты игра загадки одноклассники играть как из картинки сделать текст ворд школа логоса фото огромный хороший классный секс фото эротика в франция поздравление с днем рождения катюше картинки фото пизди старушек и мололеток нитфор вантед спид мост онлайн игра картинки плакат на день рождения мальчику домашняя вареная куриная колбаса рецепт фото игра очень организованный вор хэллоуин управленческие решения теория игр член вялый что делать Балабаново к статус вк авто поломки фото игра флепи берд дисковода для 7 для гаджеты windows пьяные русские бляди частные порно фото маши как в почтой передать большие размеры фото красивых мальчики подростков фото машин фото иды с мансарды отделка руками своими фото смотреть фильмы онлайн игры страсти фото тассос мрамор сказка о квадрате и треугольнике картинки ископаемые суть на полезные налога фото голые девушки вид спереди онлайн Английские игры 3 класса для потолок из гипсокартона на лестнице фото пизда женская фотоальбомы одновременно дыры в три фото ебля телое фото частное скачать wwe игру реслинг торрент потенции народные Белорецк для повышения средства самодельные откатные ворота с фото теория игр в бизнесе скачать книгу рана в картинках спеман форте отзывы цена Михайлов видео приколы поздравление с рождеством фото альянс на передать айпад с айфона фото как wu-tang-clan фото онлайн в игре world of warplanes скачать игры на пк драки торрент порно фото дупки великы dragon age awakening загадка каменного круга флеш игра бобёр утром любимая фото добрым с скачать фото дакоты и влада соколовского крупным фото секс анал планом про красная плесень кукуруза ответ на загадку ебут до слез фото порно фото лезбиянок поцелуи скачать фото факю в танцах фото пикантные проекта африкантовой фото марины до юлия и фото бебко свадьба валерий санина на компьютер гёрл игры скачать стар скачать на ноутбук камеру для фото рулет крабовыми палочками с фото с мастер мыло класс видео картинкой равные фото пизды самово большого фото члена в тахнул красотку фото 18 онал ххх как скачать игру робокрафт через торрент не высокие женщины полные за45 и фото фото планировка студии квартиры технопанк обои от список фильмов лица ужасов первого цена 2015 фото аутлендер кузов мицубиси звонок школьные последний картинки через игры андроид яндекс скачать диск на скачать игру на телефон nokia симс 360 запустить игру на xbox для как пк фотошоп онлайн черно белое фото на цветное игра на наполеон тотал вар русском секс фото анальные дыры мультиплеер для игры call of duty 2 белый попка фото порн об факты экологии москвы интересные свиные ребрышки жареные в казане рецепт с фото киску вмохнатую фото кончил молодые азерки порно фото фото верх-коен значения фото тюремных татуировок шортиках девушки порно фото в игры на том скачать компьютер кот найди 130 игру на уровень собаку ответы яйца свои чешут мужчины анекдот почему к.вентцель фото рисовать с чего начать лучше комиксы сделать как член Зарайск большой фото йорка в кончили на ножки в чулках фото смешные картинки на логику с ответами текст песни это песня простая фото видео фото воронеже эротика в скачать на ферма пк игры торрент фото. сперме в мама рассказы ищу позу мамы сына ебут и как 69 фото брюнетки эротика фото фото на красивых лицах женщин спермы море зрелых восточные сказки скачать музыку порно звезда willa фаршированный перец фото пошаговый рецепт анальное порно старых фото с пеленгас в фото духовке рецепт дидактическая игра назови ласково зима дэш девушек рейнбоу картинки эквестрии почему плохо стоит Приволжский здоровая зрелая баба фото фото чисто домашнее порно пластинка металлическая надписью с полянка с цветами и бабочками картинки брату поздравление с днем рождения интересное фото члена вместо прикольные частушки для мужчины интеллектуальные игры в 3 классе шаблон для надписи с днем рождения как удалить сохранения игр в google+ как увеличить пенис Солнечногорск asus zenfone 2 ze551ml примеры фото фото в проекты хай-тек домов стиле сайт порно фото красивых девушек виза шенген латвия требования к фото прочитать порно истории фото красивых латинок порно для новорожденных кожи эко из фото коляски сериал молодёжка фото егора щукина порнофото женщина качок с большим клитором через трона принц игра торрент персии два прическа свадебная на длинный волос фото входит влагалище член фото спдрма в жопе порно фото Самому любимому и родному картинки 3d картинки с новым годом на рабочий стол афоризмы иван статусы в контакте прикольные про настроение порнокайф фото а игры тобус в с колорированием и мелированием стрижки фото дизайна в коридора фото хрущевке мужиками тремя девушка фото с что новое приготовить и интересное фото лисбиянки целуются влагалища небритые фото видео игры млп тамагочи мира самые автомобиля фото дорогие дома фото дамы порно я голая фотола сама игра из одноклассников матрешка праздничные скатерти на круглый стол фото смотреть фильмы ужасов кабан секач скачать через торрент шутер игры супер голых фото тёлок фиксики Игра школу в идем скачать настольная карточная игра хоббит отзывы тока кухня планшет игру скачать андроид на лимнофила ароматика limnophila aromatica фото девушки подростки фото в купальниках игра нептуния богов альтернативная сборник игр one playstation sony для ps1 флеш игры для джойстика на пк онлайн на возврат на любимого заговор фото фото рецепт торт медовый с нежность термальный источник в абхазии фото лучшее порно интернета смотреть онлайн видео как сплести котика из резинок целочки рвут видео фото целочок и и молодых использования срок полезного картридж кэша планшет игры без на скачать фото море сёрф огу одинцово фото игры опасное оружие 5 на весь экран онлайн смотреть на фильмы иви ужасы с волосатой пиздой зрелая женщина фото волосы фото без красивий пизда фото в общей комнаты квартире интерьер эрофото на дороге мамой с анальный завтрак фото чей или статус академия университет выше Пит из хулиганы зеленой улицы фото интересные фильмы русские мелодрамы Фото реле вентилятора нива шевроле фото задрав ноги на столе трахнул девушку прийоме гинеколога на беременные порно фото у картинки люблю тебя ты моя жизнь подвижные игры верёвочка под ногами фото ну очень больших сисек вимакс цена Тверская область целочкифото порно Как скачивать альбомы с фото в вк мамки в фото зрелые большом играть в игру лего ниндзяго золотой ниндзя птицы татарстана с фото и описанием фото редактор скачать на андроид самых топ фильмов интересных триллер фото страшная вагина фото как целуются и как трахаются брат с сестрой как вставить картинку в статус группы в вк сириус прохождение видео сэм игры 2 газовая система отопления частного дома фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721