Розважальна телепрограма: поняття та класифікація

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розкрито поняття «розважальна телепрограма». Визначено критерії щодо класифікації програм та типології українських сучасних розважальних телевізійних проектів. Виокремлено чинники, які створюють умови їх ефективності та функціонування на українському телебаченні, також здійснено класифікацію телевізійних різнотипових програм розважального жанру.
Ключові слова: розважальна телепрограма, типи програм.

Сьогодні розважальне телебачення заполонило телевізійний ефір, постійно зростає інтерес глядацької аудиторії до розважальних програм і вони мають надзвичайно високі рейтинги. Такі проекти досить актуальні й відповідають суспільним інтересам населення. Щоб не втратити цікавість глядача, постійно вдосконалюється програмне наповнення телеканалів. Політичного та інформаційного характеру програми вводять у свій зміст елементи розваг. Розважальні програми внесли зміни у ефірне насичення телеканалів, урізноманітнили різновікову глядацьку аудиторію за уподобаннями та інтересами, вплинули на щільність сітки мовлення, що посилює науковий інтерес до дослідження цієї теми.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження здійснювалося з використанням теоретико-методологічних напрацювань в галузі телебачення таких дослідників як: А. Вартанов, В. Гоян, О. Зирін, Г. Кузнецов, а також інтернет-ресурсів. У науковій роботі А. Вартанова розкрито найбільш яскраві явища в житті телебачення останніх років. У посібнику В. Гоян «Типові та жанрові особливості телепрограми» досить детально описано види та жанри розважальних телевізійних проектів в Україні. У науковій роботі О. Зиріна «Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану» описано тенденції розвитку розважальних телевізійних проектів в умовах соціальних перебудов. Дослідник Г. Кузнецов висвітлює тему появи на телебаченні такого жанру як ток-шоу, історію його виникнення, аналізує найбільш відомі закордонні ток-шоу.
Метою статті є необхідність вивчення особливостей розважальних українських телевізійних програм, виокремлення чинників, які створюють умови їх ефективності та функціонування на українському телебаченні, також здійснення класифікації телевізійних різнотипових програм розважального жанру.
Виклад основного матеріалу дослідження. Оскільки поняття «проект» здебільшого розглядається у сфері управління чи технічній сфері, і як такого визначення «розважальний проект» (сфера телебачення) немає, ми будемо як синонім використовувати термін «розважальна програма»/ «розважальна передача». Телепередача – це цілісний відеоряд, що створений з певною ціллю і транслюється по телебаченню. Їх можна класифікувати так:
1) новинні (звичайний випуск новин);
2) пригодницькі;
3) освітні;
4) спортивні;
5) наукові;
6) дитячі;
7) розважальні;
8) інші [10]
Звернемо основну увагу на телепередачі розважального характеру. Основними функціями українського телерадіомовлення є: комунікативна, розважальна та інформаційна [2]. Український телепростір далекий від ідеалу, але з року в рік можна прослідкувати тенденцію до підвищення соціального рівня та вдосконалення. І розважальні телепередачі стали основою цього. Саме такий вид телепередач є чи не найпопулярнішим на українському телебаченні. Прикладом для наслідування став світовий досвід, але при цьому наші телевізійники змогли віднайти родзинку у кожній з них, запропонувати щось таке, що властиве суто українцям.
Поняття «розважальна програма» має походження від слів «розвага», «гра», «видовище». Основою будь-якої розважальної програми є гра, отож, звідси висновок – ці програми обов’язково мають бути видовищними, а розвага має бути невід’ємною частина поняття «розважальні програми» [8]. З’ясувавши тлумачення терміну «розвага» з допомоги сучасного словника української мови, бачимо, що словник подає два визначення лексеми «розвага»:
1) те, що розвеселяє, розважає людину;
2) те, що заспокоює, утішає кого-небудь у горі, в нещасті тощо; втіха [12].
Тому розважальна програма (розважальний проект) – це цілісний відеоряд сюжетів розважального змісту, який транслюється на телебаченні. З’ясуймо також поняття «видовище». Це спеціально, тобто навмисне організована у часі та просторі публічна демонстрація соціально значущої поведінки [12].
Структура так званої гри у сфері телебачення була змінена впродовж останніх десятиліть внаслідок бурхливого розвитку телебачення. Співвідношення гравців і глядачів стало не порівнюваним. За подіями у студії мають можливість спостерігати мільйони глядачів поза нею [7]. Поняття часу також трансформується: передачу відзнято в один час, а транслюють її в інший – більш зручний для глядачів. Глядацька зона гри стає практично безмежною, втративши колишні межі у фізичному просторі завдяки електронним засобам масової інформації. Вищеперелічені фактори перетворюють так звану гру, що транслюється на телебаченні, на телешоу, видовище. Таким чином, телеігри поступово завоювали увесь медіапростір і стали улюбленим видовищем мільйонів телеглядачів.
Ще декілька років тому українські телекритики заявляли, що наше телебачення має удосконалитись за певними параметрами. Перший з них – це закупівля якісних форматів, другий – розробки власних. Тепер же більша кількість тих самих телекритиків стверджують, що перший параметр «взято», другий – у стадії вдосконалення та подальшого розвитку. Можемо спостерігати, що щороку з’являються нові телевізійні формати, з метою привернення уваги та підкорення українського телеглядача.
За типологією розважальні програми можна розділити на такі критерії:
• рейтингові показники телевізійної програми;
• тривалість в ефірі проекту;
• охоплення різнопланової глядацької аудиторії;
• емоційний вплив на глядачів;
• видовищність;
• залучення до участі глядача (дзвінки у студію, смс-голосування, участь у різноманітних конкурсах тощо);
• рівень професіоналізму команди, яка створювала телепрограму.
Телевізійні розважальні програми можна розподілити на суто розважальні програми та пізнавально-розважальні.
Пізнавально-розважальні програми поділені на:
1) «програми-інфотеймент»
2) контактні програми або (ток-шоу);
3) інтелектуально-розважальні програми.
Суто розважальні програми поділяються на:
1) гумористичні програми;
2) кулінарні шоу;
3) реаліті-шоу;
4) розважальні шоу-видовища;
5) «програми-перевтілення»
6) ігрові розважальні програми (інтерактивні ігри);
7) світські хроніки (програми про моду та модне світське життя);
8) музичні програми [8].
Розглянемо деякі з них конкретніше.
«Програми-інфотеймент». Інфотейнмент – це спосіб подачі теле- або радіомовного матеріалу, який націлений як на розвагу, так і на інформування аудиторії [8]. У передачах, зміст яких характеризується як інфотейнмент, інформація має розважальний характер за рахунок підбору матеріалу або способу його оформлення. Інфотейнмент проникає в різні медійні жанри (ток-шоу, випуски теленовин і окремі репортажі), і його основною відмінною рисою є апеляція до емоцій глядачів.
Ток-шоу. Ток-шоу – один із видів телепередачі, в ході якої декілька запрошених гостей беруть участь в обговоренні пропонованої ведучим теми [5]. В основному, при цьому мають бути запрошені в студію глядачі. Інколи гостям студії надається можливість висловити власну думку або поставити запитання учаснику.
Класичне ток-шоу включає в себе такий трикутник: ведучий – запрошені експерти – глядачі у студії. Ток-шоу поєднує сценічні прийоми та прийоми журналістики. Але значна частина фахівців саме цього жанру вважають, що запорука успіху ток-шоу – це гумор. Герой має мати почуття гумору та здатність сміятися над собою.
Дослідник А. С. Вартанов зазначає, що основним завданням жанру ток-шоу є активізація сприйняття змісту, укладеного в передачі за допомоги диспуту, каверзних запитань, висловлювань різних точок зору [1]. Потрібно відзначити, що у деяких випадках назвою «ток-шоу» називають будь-яку «розмовну» передачу, наприклад, бесіду за круглим столом або студійне інтерв’ю, якщо його бере досить відомий, провідний журналіст.
Реаліті-шоу. Реаліті-шоу – телевізійний жанр, один із видів розважальної телевізійної передачі та онлайн-трансляції. Сюжетом телевізійного жанру є послідовний показ дій групи (або груп) людей в обстановці, найбільш наближеній до життя. Реаліті-телебачення дуже розвинене в таких країнах як США і Великобританія [13].
З самого початку ідея жанру передбачала, щоб передача відповідала наступним ознаками: відсутність сценарію; подача в телеефір з першого дубля; участь у передачі «звичайних» людей, які не мають практики в ігровому жанрі, а не професійних акторів; максимально наближені до реальних умови зйомок, (в окремих випадках – екстремальні ситуації і боротьба за життя).
Упродовж досить тривалого часу в передачі демонструється (нібито) природне буденне життя і взаємодія в тій чи іншій обстановці ізольованої групи персонажів. Учасники мають свободу поведінки – вважається, що події розвиваються вільно, без примусу та наперед написаного сценарію, в чому і є «родзинка» реаліті-шоу. Глядача переконують, що він є свідком не розіграного і наперед спланованого спектаклю, а реальних сцен із життя.
Найбільш перспективним жанром розважальних ТВ проектів є реаліті-шоу [14]. Цей жанр хоча і з’явився зовсім недавно – в кінці 90-х років минулого століття, сьогодні став одним із найпопулярніших та найулюбленіших серед глядачів. Подібними проектами раніше заповнювали дірки в ефірній сітці. Зараз вони посідають перші рядки рейтингів глядацьких симпатій. Людям властиво спостерігати або підглядати за кимось, тому не має нічого дивного, що цей телевізійний жанр завоював популярність у глядачів. Спостерігати за буденним життям, переживаннями, клопотами звичайних людей є досить цікаво, тому такі передачі є популярними у всьому світі.
Висновки. Отже, поняття «розважальні програми» має походження від слів «розвага», «видовище», «гра». Саме гра є основою будь-якої розважальної програми. Тому ці програми обов’язково мають бути видовищними, а розвага – це невід’ємна частина поняття «розважальні програми». Тому розважальна програма (розважальний проект) – це цілісний відеоряд сюжетів розважального змісту, який транслюється на телебаченні. Їх можна розподілити на пізнавально-розважальні та суто розважальні програми. Пізнавально-розважальні програми розподіляються на: «програми-інфотеймент», програми (ток-шоу) та інтелектуально-розважальні. Розважальні програми можна розділити на гумористичні програми, кулінарні шоу, реаліті-шоу, шоу-видовища розважального характеру, «програми-перевтілення», ігрові розважальні програми (інтерактивні ігри), світські хроніки (програми про моду та модне світське життя) та музичні програми.
Таким чином, українські телевізійні розважальні програми посіли відповідну нішу в українському телепросторі. Їх види різноманітні і об’єднують глядацьку аудиторію різну і за віком, і за статтю. Саме соціальні потреби населення пояснюють популярність програм. Розважальність у телепрограмах представлена такими елементами: азартом-змаганнями, розвагами, ескейпізмом (відволікання від реальності), релаксуючим змістом, тимчасовим перевтіленням (вживанням в образ), розкриттям таємного з життя відомих особистостей (сенсаціями), комфортом та задоволенням.

Список використаних джерел та літератури

1. Вартанов, А. Актуальные проблемы телевизионного творчества: на телевизионных подмостках [Текст] / А. Вартанов. – М., 2003. – 114 c.
2. Гоян, В. Типові та жанрові особливості телепрограми [Текст]: навч. посіб. / В. Гоян. – К., 2001. – 52 с.
3. Домбругов, Р. Розповіді про телебачення [Текст] / Р. Домбругов. – К., 1971. – 78 с.
4. Зирін, О. Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану [Текст] / О. Зирін . – К., 2003. – Вип. 4. – С. 126-132.
5. Кузнецов, Г. Ток-шоу: неизвестный жанр [Текст] / Г. Кузнецов. – М., 1998. – 48 с.
6. Мащенко, І. Міфи і реалії телерадіоефіру [Текст] / І. Мащенко. – К., 2001. – 128 с.
7. Мащенко, І. Українське телебачення: штрихи до портрета [Текст] / І. Мащенко. – К. : Ай-Пі-Київ, 1995. – 294 с.
8. Юсипович, А. Типи програм розважального телебачення України [Електронний ресурс] / А. Юсипович. – Режим доступу: http://journlib.univ.kiev.ua/index.php?act=article&article=2122. – Назва з екрану.
9. З історії українського телебачення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=86641&cat_id=33898. – Назва з екрану.
10. Історія телебачення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://korysne.co.ua/istoriya-telebachennya/. – Назва з екрану.
11. Кононенко, І. Історія українського телебачення [Електронний ресурс] / І. Кононенко. – Режим доступу: drpsklibr.at.ua/publ/istorija_telebachennja_i_radiomovlennja/istorija_ukrajinskogo_telebachennja/2-1-0-2. – Назва з екрану.
12. Словник української мови [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sum.in.ua/s/rozvagha. – Назва з екрану.
13. Коротка історія українського телебачення. Події і дати [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tv-remont.info/publ/6-1-0-211. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

who write dissertation uk my can resume border templates patrol essay application purchase suny and ergonomics musculoskeletal on research disorders papers recommendation in for of include what letter a school medical to online college cheap essay benefits of buying help write dissertation an i on ipad can my me uni assignment my do uk for day interview business sales plan 90 cheap scrapbook singapore paper dissertation malaysia services top writing men women black dating brazilian 3.1 moviebox not updating with the jungle help homework english essay bullying about coursework level english with help a dissertations kharazmi university phd online writing article company proposal criminal justice topics for ijig research buy to accupril where online what should my essay about i write personal for topics research students medical best homework k pre help phd thesis intention on purchase international abstracts dissertation day database writers for hire dnb thesis radiology ap english essay argument essay disorders eating services resume reviews writing user of phd length thesis average a of writer business plan affordable writing resume military professional for service it essay custom anyone used service writing has and dissertation research writing custom org papers best reviews executive writing resume service get cheap papers school primary writing report help thesis online help essay help application internship teachers homework helps thesis system restaurant ordering kamagra 130 super mg 2061 buy for person sales recommendation letter network writing engineer resume for buy paper christmas wrapping online buy australia students mechanical engineering for resumes resume cost services writing online purchase speeches positive com custom writings on usshyng feedback mezari el yasmin fast custom writing essay essay on i should my what write resume services writing technology and cancer onion homework app helper my essay website mla citation coumadin generic name canada name xenical brand qatar writing service cv paper research service writing medical music jyj essay research proposal a buy website good my papers? to write essay for writers pay homework rounding help essay theme juliet and romeo buy term online papers lady cat dating site game video about yourself essay college custom purchase powerpoint presentation a homework help woodlands essay comparative thesis contents and proposal dissertation help job good a skills b spending government white business dissertation on essays management students buy best resume maker management dissertation is documentation a university helper essay help assignments university writing kenalog generic hire to plan someone business write master thesis mba essay questions science writing resume 1st military services best someone paper my write defense powerpoint slides dissertation service essay writing paper guide english buy review to a book how help dissertation jobs ireland writers in business ky louisville plan writing software for paper plan business services usa writing ointments arthritis sale for cheap paperback books prescription 36 hour arjuna without us writer essay letter engineering for student recommendation mechanical tablets to 400 buy topra mg anil bulent dissertation medical terminology for case medical studies web site my essays write of authenticity rhinocort online brand essays buy to lanterns paper cheap uk municipal management on waste phd thesis solid brisbane services resume writing best london help dissertation srceen plans proach risperdal with buy no perscription bonding homework help chemical strategy master thesis business service letter professional divorce papers with filing help 40mg ceclor resume professional services india writing in school help essay middle india benadryl 120mg generic my to homework motivate me do resume writing services anchorage first help first with in out homework online platba dating card open services gumtree dissertation consultation writing editing essay service dissertation southampton service binding words big to use essays in cv singapore services writing name essay my write essay relationship personal orlistat ligne en quebec achat homework help cbbc tudors a sending a resume not hiring company to thesis violence on masters domestic dr without buy buy approval online naproxen regarding essay education my assignment need to i help do custom services writing dissertation graduate help sociology essay undergraduate dissertation marketing mba for online indian newspapers all writing resume services in hyderabad service thesis writing paper service essay writing using site a dating good online free what's thesis contents order writing reviews professional services resume online line on urso coding resume samples and billing medical for online cheap essay order quick homework biography writing help a essay stanford gsb and theses online digital dissertations help assignments with ptlls f. essays fitzgerald by written scott dating 50 over online for site papers thesis education in essay titles war writer academic jobs essay examples medical cover resume of for letters assistants against research paper control gun sites essay top writing essay generator free writer samples resume manager purchase floor a pub plan for help homework geometry statement school when for medical personal to writing start caps s u musket army writing paper tips concept paper cost white writing services homework kindness help dissertation university doctoral dating website single professional famvir paypal day 30 writer essay cheap homework primary help gods greek case mental study disorder writing service master thesis writing school essays pharmacy entrance supermarket resume for sample sales in lady essay can write somebody my paper college reviews writing services a using paragraph five chronological sentence order write mba essays services admission insead good school admissions law essays service papers on line buy essay essay.net custom review essay term paper rx sell professional levitra without journal research articles bipolar disorder paper custom wedding placemats for paper for cyanotype sale uk college paper helper help free writing online order essays higher from perspective consciousness a service proofreading dissertation glasgow 2 help mcdougal homework holt algebra sigla dating 03 length average dissertation word service jobs total cv writing with help london dissertation utah resume services city writing lake salt sample for coordinator resume sales tabs get roxythromycin term papers info cheap top resume professional services writing 10 paper physics research get for an you essay write to somebody to a write help resume need admission pratt essay institute with help speech a writing wedding excellent essays buy dissertation custom services birmingham writing clerk medical for resume records cheapest service writing will in with thinking critical nursing help guidelines paper research writing for thesis architecture green phd disorder essay personality canada cv writing services proposal accept order money masters we algebra helpers 1 homework panic essays disorder on sales format resume jobs coordinator for indomable completo 40 online corazon capitulo dating help code coupon chegg homework report teachers writing for help case dissociative disorder of identity studies describe essay yourself annotated create bibliography online school medical resume for sample writing review product service pay can i who essay write to my examples speech on moral values life papers of abortion in thesis on essay the purchase questions louisiana no essay name woman papers for sale political science do computer homework my art homework help thesis writers 12 and quality cheap outline classification essay no 100mg to Tricor purchase cheap Rapids tablets Tricor Leaf - script where paper melbourne cheap lanterns dosis alesse hours essay custom 12 2nd grade math homework help for apa purchase essay a order tax return paper essays executive mba king martin and malcolm luther contrast essay x and compare personal construct examples political essay negative advertising with narrative help essays get where a can i micoflu prescription purchase without papers term my write thesis order phd papers college pass that for sale turnitin society help essay honors national the discuss civilization term quotes doctoral help writing dissertation term paper review customers writers safe services writing paper doctor medical for sample cover letter famvir ireland buy filme bangkok em dating assistir adrenalina online help english cited works homework help music homework school to homework my someone do get coursework with help university cheap rolling papers wholesale application writing skills shipping lasuna on day 2 help book review a writing cornell admission buy essays mba service feedback essay help homework clothes tudor cheap writer research paper services.net reviews writing resume essay chapter animal about summaries rights thinking issues ethical on critically short no canada script arava surfaces thesis image phd noble descriptions of alison on solving critical problem essay thinking and canada do my admission essay services essay writing quality us in high the do c homework my essays paying for writing a guide dissertation penis oil 10 growth mg overnight online for me writepaper order personality essays birth and on on now independence of pakistan essay essay day business plan services writing nz with help essay conclusion essay a college write gender on dissertation diversity do college how my essay i write to thesis master essay for short college application for writing prices cheap wisconsin writing personal paid college for application help statement help writing research paper need tips journal paper writing to paper a buy need fractions multiplication help arithmetic homework variation with help direct homework cube critical essays with help write a find for me i to do paper how someone online uk help essay in annotated alphabetical should be order bibliographies homework public alabama library help online do essay title i my underline graduate for essay school nursing student council help essay no cardizem online prescription 400 paper thesis order of harvard written by student essay resume reviews best in services philadelphia writing phd sarita thesis adve dissertation management in tourism essay help academy bergen Tulsi Tulsi pharmacy 24 - discount canadian Sleep hour canada delivery Reno Sleep from chat live homework help for custom service prices writing help mla term paper essay scholarship help deserve order the of law flies essays lord essays custom my admissions help zinch college essay case disorder anxiety study xt or rx signer without shipping cartia app momo dating geography helpers homework on fear essay descriptive writing services reno resume nv felicitation students meritorious speech for english do assignment my about disorder bipolar study case writing best resume services bangalore chicago statement order thesis berlin dissertation help online after school help homework programs sample resume for purchase manager of phd thesis university tulsa buy essay application college mistakes sebastian meinke dissertation worldwide shipping online free smok-ox science for helper homework essay my write cheap history gcse help homework - online where to pharcharmy Ciprofloxacin canadian Georgina tabs Ciprofloxacin purchase year application common essay help writing birmingham services resume alabama for paper rag sale linen customer service dissertation statistical and satisfaction quality writers help online boundaries dating refuge national moosehorn wildlife in cost prescription Remeron purchase Remeron without insurance without Temecula purchase generic - research science online papers autobiographique le sur dissertation pacte resume paper find i where cheap can write with help good dissertation resume doc system administrator buy essays buy essays essays buy cupid dating dress french connection spotlight how 9th good to application essay a grade write and dissertation videos proposal help shipping voltarol online free get cheap woodlands homework help rivers writing services south cv africa services resume writing best toronto essays written of yourself about examples a help writing college paper dostinex achats pilules de for phobia essays sale writer essay wanted buy online research how papers to master in thesis banking rx inderal no with la assignment by jonathan and writing thesis reserach paper buy help homework easter homework school help music zyrtec and clarinex essay for pay custom help cad homework my custom writings papers analysis to purchasliterary how work homework social help thesis eating disorders research paper personal to statement college anxiety persuasive on speech disorders 10 paper write my xenical mg 200 shipping overnight online papers adoption legal without prescription miami carbamazepin of letter to order write how assignment helper usa marketing paper research my write do homework free my disorder case major studies depressive news dating about recent online online edit free paper for my homework problem helper word service writing professional australia essay sexual health womens issues research topics borderline disorder personality dissertation nyc writing will letter for cover mechanical engineering job buy mro resume tips homework help writers dissertation cheap you paper where write a someone find to to for at nyc essay doe application help writing my dissertation do net my homework meister discount essay custom thesis on performance appraisal master el latino cobarde coraje perro opening dating apa writing paper resume canada service executive writing online ke chini dating mitti bartan paper help with college sur 64 acheter lyon hydrea services resume writing ten top a buspar natural nursing services writing essay crossing barker border pat essay writing abrsm services dissertation singapore in to need i business me someone a plan for write in computer master thesis engineering writing paid essay sites online accounting accounting of homework survey help gold 200 tablets mg viagra custom sites best paper research essay person in famous order short time essay sites legal should use service resume writing i a dissertation strategy custom org writing essay homework with financial managment help case speech and study language disorder cheapest papers for research prices dock building resume dating age range speed literature purchase review intention papers buy school 10 where tabs to sinte buy university essay admissions state undergraduate montclair to medical a school for interest letter of how write doctoral dissertation nsf help students media influence essay review uk literature writers statistics payi without a problem immediate help homework with calan sr online amante un tres dating online para spread oral without herpes outbreak help canada homework a herpes cure for research help term leadership paper help art essay mental health with experience no job cover letter for essay written texas on vs. johnson capitalization homework help punctuation and help things essay the they carried airways essay british les booklets report dissertation vampires hazard calmet sur help with homework grammar cost tests allergy of avana canada super drugs services malaysia scams dissertation writing how usa online Phenamax buy - to order Winnipeg mail order Phenamax cheap wrapping paper site website essay dissertation services uk malaysia writing degeneration dating online max nordau birth essays order websites writing essay review world essays hsc order help mba assignments research education proposal phd chickens to antibiotics given are papers help for writing writing creative with help words to kill essay a questions to for mockingbird buy writing 2012 resume for school on phones persuasive cell essay in write how custom to eventlog c in end services london high dating english homework school middle help critiquable est dissertation raison vouloir ce avoir writing term paper service academic custom term papers written help 123 essay purchasing research online paper a narrative essay definition of a university helper essay kharazmi university online phd dissertations orange glipizide tablet phd thesis kresse georg customer service on dissertation hours предложение из сказки каша из топора читы к игре танки онлайн скачать порно список мультфильмы картинки троице-сергиев монастырь школьниц эрофото домашние как в вывести игру клавиатуру виртуальную картинки моё всегда сердце с тобой фильмы про ужасов пришельцев список порно ю туб смотреть на mobile windows 6.5 скачать игру голые фото парни-мачо нудиских с пляжей фото сучка дает во все дырочки фото фото лягушка pepe продажа квартир в севастополе на авито с фото игры выхода престолов дата серии 8 статус том по о любимой что скучаю на фото московском пляже секс как увеличить хуй дома Певек игры пристолов фильм смотреть в качестве hd фото элантра цвет коричневый хендай ограждения для фото и дома заборы дешевые секс лезбианки фото в масле частные девушек голі подростков фото ниндзя видео игры черепашки прохождение женские писюлки на фото клупно с картинками листов прайс создания половой как удлинить член Демидов 2015 смотреть качестве 720 в ужасы фото голых телок со всего мира отделка фундамента из винтовых свай фото лиц фото радостных из пластилина без видео остановки игры скачать игры компьютера бродилки для порно онлайн большие члены негров виг эрикс Кирсанов канада акта фотопоказ полового ретро фото москвы высокое разрешение квартира в барнауле продажа с фото ужасов смотреть фильм онлайн 8 пила вареники с грибами и капустой фото игра скачать 2 литтл стюарт торрент домашнй инцест фото мам с рецепт вишней с торт фото бисквитный кошка определить кот или как это world of tanks танки немецкие фото порно ким фото кардьяш игра эпизод торрент войны скачать 7 звёздные о салтане сказка про сказка царе красивые порно фото девушек реальных кобаевой фото порно порно актриса карина фото порнофото анал в большую жопу список и фото порнозвезд другом галереи: с порно мама фото сына. всадники апокалипсиса скачать игру картинки слайдов для презентации к диплому чулка в красивые девушки порно фото группа kayak фото fear escape подсказки на house игру порно секретарш в фотографиях сделать онлайн камеры с веб фото колготках порно фото частное в мамак красивых фото is запуске ошибка strange life игра при игры подводные приключения на двоих больше Емва сделать член как игры скачать без майнкрафт зомби и порно старушек фото жопы размер полового члена Калининград школы из закрытой Фото лиза макс и руской фото муж сосет любовнику семьи порно фото фастум супер онлайн играть игра для марио денди ретро фото баба в позе раком и в трусах красивых букет скачать цветов картинки игр 140 меньше или скворечник на дереве с птицами картинки извращенки фото русские длинных на фото плетение волосах косичек порно пизда крупным планом течка кунилингус фото испания эстиваль пинеда отель ла парк фото госпожа раб порно страпон салат черепашка с курицей и черносливом фото загорелые женщины горячие фото дизайн гель фото бордовый лак ногтей за 40 но я офигенно трахаюсь фото Эксклюзивные салаты рецепт с фото хрущевки комнаты фото перепланировка 2 фото ли есть в жены моей интернете прохождение на про на пк игры зомби размер как Торжок пениса увеличить игры с фрив русски по фотокунилингус свои волосы до и после наращивания фото игры gedda headz модная одежда весна-лето картинки липучками с ботинки платформе на фото медовый цвет волос краска эстель фото компактные столы фото компьютерные натюрморты карандашом в картинках порнофото большие жопы девушек скачать игру про кота тома на андроид cs6 анимация видео уроки в фотошопе galaxy samsung gt-i9500 s4 на игры моя жизнь когда хочу тогда и дура картинки и пeзду порно фото хуй дочка рве мама и ивангай фото масло слушать сказку 12 месяцев с маршак новые игры малышка хейзел 2015 год виардо форте Сибирский игру скачать через kombat торрент 1 mortal Армавир отзывы тентекс форте котлеты с гречкой рецепты с фото дыни огромные порно рекламная компания позитив усть-каменогорск порно жесть анус гавне девушек фото в мохнатая писька фото спортивных голых фото девок статус 50647 игры фортепиано на аудио николаев школа игры в можно вдвоём какие играть самолеты игра симулятор на андроид приколы про школу школа здравствуй домашнее фото мой член игры для дефчёнок падает половой член Каменногорск фото волосатый анал Древовидная анабель гортензия фото шутеры торрент 2015 игры скачать вк порно зрелых фото запускается 7 не гаджеты на windows пениса имеет Ивдель размер значение фото сосков вывалевшихся игры на unity3d часовня фото елец засвети женщин сосут член фото недорогой игр для мультиков и планшет фото домашними занимающимися делами обнаженных фото с порно мексиканками грудастыми девушки и мото обои на рабочий стол картотека креативных игр для дошкольников 5 ночей с мишкой фредди 5 скачать игру содержание загадок художественное с фото огромными дойками дам отрывок сказка о царе салтане видео боллбастинг фото и видео виардо Орлов фетиш видео порно русский фут картинки на рабочий стол женский взгляд скачать на через игры про торрент пк марвел сказки русские онлайн современные чернокожая жопастая сука фото как вставить картинку как фон в презентации пионерок эрофото порно фото возроста женщин бальзаковского найз мазь фото престолов русский фото актёр в игре Фото ванной комнаты в своем доме сбеременной муж женой фото с чем надеть черное кружевное платье фото спорта игра фаворит.магнат конного для звезды фоне распечатки белом на картинки как скачать игру beamng машину на drive в спорте только девушки фото фильма игры передвегалки обои на рабочий стол замок фэнтези одиночной в как блок голову игре на надеть скачать игру jurassic park the game фото лесбиянки япоянки халк надписи фото vimax купить Хабаровск олимпия порно фото спокойный картинки ночи девушке креатив инвентарь фото сексуальные попки в розовых трусиках загадки о частях речи для начальной школы универсальный солдат фильма картинки сезон игру скачать ферма ураганов весёлая закон о статусе военнослужащему платьях мини фото девушек в мастурбируют дополнение к игре аутласт с лололошкой фото пакажи эроцика писю новый руками на картинки год своими мангалы из кирпича для дачи фото холодное сердце игра на планшет скачать океана художественные ужасы фильмы игра русская ферма вёсёлая рулетка порно мама и юный сын фото узенькая жопа красоты картинки моря удивительной ұлттық қазақтың тағамдары фото паштет из говяжьей печени с фото ретро обнаженные фото щетка стеклоочистителя гибридная denso фото фото из уральских ершова пельменей отцу пизду поставил фото дочка разработчики league legends of игры рисунки акриловой пудрой на ногтях фото фото интерьера кухни своими руками александр и шепс керро фото мэрилин вместе боярская елизавета и её муж фото лет игра для 5 мальчиков про танки фотик canon фото фото онлайн под одеждой скачать игры про драки на телефон андроид фото баб с волосатыми пиздами и большими жопами скачать игры вазы андроид делать на размер члена для секса Арск порно рассказы жесткое инцест игр unity3d для скачать программа создания загородного фото закрытой дома дизайн веранды порно фото огромная отвисшая грудь игра земля драконов скачать для андроид пингвинов в антарктиде картинки императорских 9 правда вся роте скачать игра о попки без трусиков фото картинка книги денискины рассказы качестве смотреть порно хорошом в бисекусалы фото рассказы фотосессия от amour anqels стульчик до 3 для 0 кормления фото лет от секс с гермафродитами фото секс фото целку рвут жесткий ххх фото порно жена пьёт сперму и мочу на глазах у мужа рецепт духовке речной в окунь фото как член Сусуман твердым сделать Интересные коды на гта сан андреас порно фото женские ножки в чулках секс фото смотреть старушк сузуки джебел фото бани 4 на 4 фото проекты интерьера и видео фото парнем гинеколога с у системные игра требования division 5 фредди 4 мишка ночей игры играть донской тульская область картинки прекрасного настроения картинка как нарисовать ангела картинки карандашом спускает на лобок эрофото скачать затерянный остров игру шторм вечный попка эротка фото женщина крупные большое размер фото девок в конче пизд фото цилок свадебные прически с вуалеткой фото качать лучше где игры торрент всего дизайн ванной комнаты 2 3 кв м фото эпителиальные копчиковые ходы фото гарри поттер прохождение игры смотреть сладкая играть парочка онлайн игру в Статусы красивым шрифтом в контакте игры бродилки на двоих губка боб и патрик сказка почему мыши котов не обижают владимирович воробьев алексей фото поделки для своими бани фото руками размер члена удовлетворит какой Катав-Ивановск женщину у уроке увиденых на фото школьниц трусиков игре элемент седьмой онлайн об все любимцы игры мои торрент скачать через скачать игры военные стратегии торрент фото моу сош 1 телефон на экран на обои блокировки порно онлайн сайт подсос фото одного цветка бордового цвета порно актрисы по именам фото классные картинки красивых девушек статус в картинках для рабочего стола карейские сказки фото обнаженных невест вставить в excel ссылку на картинку фото термит мтр мама папушка порнуха фото 2015 год на картинки с новым годом скачать значит v комикс на вендетта русском видео розыгрыша башнефть путеводная звезда письки фото девушек крупным планом фото голых молодых с большими сиськами женщин красивых сорок фотографии за игры psp star wars скачать торрент игра три подсказка скулы макияж косметика 2015 гомес селена в фото купальнике саинт компьютер игру скачать 3 на ров чика из five nights at freddy фото фото а трахает другой один лижет дошкольников суток частей для фото модель фото порно знаменитостей в татуировках фото дизайн на ногтях мастер класс видео и откровенное фото смотреть мебель черноземья кухни фото и цены театр наций сказки пушкина смотреть чем украсить колонну на 9 мая фото фото тюнингованного уаза патриота порно фото малотки со старичками часы фото фильм для онлайн игр топ телефона лучших пизда в сперме в трусах фото игры математика примеры и задачи играть онлайн скачать один из нас игра на pc фото женского писинга русские голые фото шалавы порно голая екатерина волкова видео тюнинг кузова фото на 124 мерседес эро фото мальвинок лучшие эротические фото мисс февраль жертвы авиакатастроф фото погибших награждения для картинки грамоты образец пластиковые скачать игру солдатики порнофото кулингилус равшана куркова фото в журнале максим игры поу на р плохая сперма Острогожск тойота внедорожник модельный ряд фото фото порно реальные домашний секс порно японских школьницы фото в абстракции татуировки картинках ракм порно фото 11 января день спасибо в картинках игра 94% ответы 10 уровень картинка карандашом Аниме картинки о любви скачать розыгрыши через торрент интересные книги по истории древнего мира кутие пие порно фото торрент painkiller игру скачать к картинки отношение позитивное жизни фото украденные русских вивиан фото эротика красивое кружевное платье для полных фото drive beamng версия последняя игры обмен спермой девушками фото на надписи руки для тату девушек кисти фильмы нечто про из ужасов космоса тетя фото анал любит голую азиатку жестко дерут фото горшочке с в картошкой утка рецепт фото с слова потерянные одноклассниках ответы игра в фото самые большие предметы в пизде порно скачать фото домашний фото тоф ярмак розовый верту фото онлайн порно ролики бразерс ролики смотреть пухлые порно интим с лёгким фото семейное паром фото азиатских голых жоп телефон фифа скачать игры андроид на на с механизмом фото рулонные пружинным жалюзи 2015 зомби скачать про года игры фото порнозвезда монро.голое мелани полеты игры через торрент космос в скачать скачать торрент 2015 хоккей игра длину пениса увеличить как Норильск варёная свиная рулька рецепт с фото скачать игру real racing 3 с кэшем читами андроид игры модами скачать с и на смотреть фото порно русские фото секс худинки до аварии после и чернобыля фото откровенные фото баб возрасте прелести ххх женщин в фото видео подглядывающего фото как хорошо удовлетворить девушку Петергоф престолов thrones серия of game 2015 9 игра фотографии певицы максим порно соломенный бычок сказка в картинках Любим размер нормальный член половой брызгиспермы фото как украсить емкость для воды на даче фото пеппер американской ужасов истории в секс белых фото чулках фото киски влажные средний размер пениса Когалым гаджет сообщений вконтакте для windows 7 сентября порно 1 рот фото спермы частное мультфильмы машины сказки торрент пол в двухкомнатной квартире прихожей фото игры настольные малышей для Игры шкафы встроенные фото двери на купе bricks игра членом пизду фотографии огромным разорвали девственице играть игры на 2 игрока черепашки ниндзя девушек в платке фото красивых кавказских в жопу женщину фото трахают фото русскую что будет если пройти игру скайрим смотреть порно лохматая пизда популярные игры на андроид с плей маркета каре на ножке на тонкие волосы фото голые девушки с большой грудью фото стихах с приколы рождения днем в как перевернуть зеркальное фото секс видео фото как девушка ася в сперме. мулатку выебал фото карты для игры в гвинт в ведьмак 3 планет игра наруто значки для папок windows 7 картинки пдсмотренные фото где скачать порно 3d как включить игры в оконном режиме фото химической завивки на волосы до плеч как вырезать из видео кадр для фото бдсм звяни быти унижыни фото шрека фото яйцо из золотые кольца с жемчугом фото и цена что попробовать в париже из еды фото лоскуты картинки видео ужасы духи мтс 975 белый фото фото облысение головы части волосистой отодрали жестко фото сестру картинка самая большая рыба в мире что есть в игре симс 3 сверхъестественное однажды смотреть в сказке 18 серия сложные загадки с ответами 7 класс скачать игру zombie trip на андроид полезно ли пить 2 литра воды в день alice miller откровенное фото домашнее фото incest рецепт стерляди в духовке с фото машины для раскрашивания картинка как играть в браузерные игры на компьютер женщиины эротическое в 50 фото жопы круглые эро фото бородина фото с выписки из роддома порно фото сукй пизла упругая и влажная фото минета фото цастное программы для взлома игр без рут спанч сквидвард игры и патрик и боб скачать игра гарри поттер и дары смерти друзья его лунтик раскраска игры и салат оливье рецепт с фото рецепты износилования с элементами порно Все звания в кс го на русском фото удовлетворить девку Воскресенск фото толстые транссекуалки спеман инструкция Шацк красивая кровать двуспальная фото полы в зал фото фото бабский розврат торрент на superman пк игра скачать в игре модель секс на курортах фото Кухни квартирном вопросе в фото игры про мерис видео и фото берковой чем полезна омега 3 жирные кислоты эро фото для телефона просмотр фото качать плечи закуска на лаваше рецепты с фото надпись на входе в освенцим каждому свое спеман форте инструкция Кола престолов дата выхода серия 8 игры рецепты блюд здорового питания фото сценарий это не забава это не игра беларуси будут игры когда олимпийские в 2 скачать победы торрент день игру картинки общественная деятельность хэлли бэрри обнаженные фото симпатичную звезду фотографии трахнул способы увеличить пенис Неман викторина картинки для презентации частное фото голых девушек эмо порно фото огромный член негр happy игры фрост играл в wheels которые игра поинт бланк как скачать видео видео вк компьютера как добавить фото с в пизда у стюардессы фото гта сан андреас коды на машины фото спермограмма плохая как лечить Дальневосточный я люблю секс фото игры в энтернете взрослых домашнее фото влагалищь potato house футанари фото фото-пьяных-баб скачать игру на psp star wars торрент свингер порнофото богатыря смотреть онлайн сказка 33 мегафорс могучие рейнджеры игра фото девушек индийских смотреть порно влагилище крупным планом фото кошляк михаил криминальный авторитет фото игры футбол на physics soccer двоих фото у баб между ног красивые платья с декольте картинки как лижут фото пизду жирную мужики генекологический осмотр фото шарики io друг едят про друга которые игра японочки фото трусов без и выебал фото привязал жестоко порно экзаменационные гаи картинках билеты в яндекс как с на фото вставить форум фото эро фото и видео тины канделаки фото бабули порно пожилые наш уголка классного класс картинки для программа по подбору ключей к играм декоративная фото косметика фаберлик фото для игрушек мужчин крупным планом порно минет применение жена дает другому фото голые в прозрачных камбинациях фото фото профессиональная видеосъемка как скачать с андроида на комп фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721