Порівняльний аналіз перекладу та оригіналу казки Л. Керрола «Аліса в країні чудес»

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 

Стаття присвячена проблемі перекладів класичних творів у сучасній Україні. Мета дослідження полягає в описі перекладу як засобу розкриття творчого потенціалу тексту-джерела, перекладача, вихідної та цільової культур. Адекватність втілення у перекладеному творі авторського задуму залежить від того, наскільки повно перекладач здатен сприйняти стратегію оригінального тексту, і від того, які засоби він залучає для її відтворення мовою перекладу. Існування розходжень між образом автора та образом перекладача, що виходять за межі інтерпретаційного інваріанта, компрометує онтологічний статус перекладу. З цією метою проаналізовано переклад роману Л. Керрола «Аліса в Країні Чудес» («Alice’s Adventures in Wonderland») щодо оригіналу на основі релевантних лінгвальних параметрів. Дослідження показує, що перекладачі, творчо вирішуючи окремі перекладацькі завдання, у цілому не виходять за межі стратегії одомашнення, що має сильний вплив на переклад дитячої літератури.

Ключові слова: літературний нонсенс, множинність перекладів, повторний переклад, гіпотеза ретрансляції, текст-джерело, текст перекладу.

 

За традицією, що склалася в перекладознавстві, мета порівняльного аналізу першотвору та перекладу визначається у функціональному ключі – як встановлення рівня (ступеня) функціональної відповідності (адекватності) перекладеного тексту текстові оригіналу: «Для перекладу існує умова – він має бути функцією оригіналу, має його представляти» [4, с. 183]. Проте спірним залишається питання «відправної точки» встановлення функціональної відповідності – якою може бути як автор, так і перекладач. Саме цим зумовлена актуальність нашого дослідження.

Метою статті є визначення ролі перекладача як співтворця художньої реальності перекладеного твору.

Об’єктом дослідження для нас виступатимуть тексти оригіналу та перекладу. В якості матеріалу ми обрали деякі приклади з перекладу роману Л. Керролла «Alice’s Adventures in Wonderland», виконаного В. Корнієнком. Отже, дослідження присвячене вивченню англійської абсурдної поезії, а саме літературному нонсенсу творчості Льюїса Керрола та порівнянню перекладу та оригіналу його казки «Аліса в Країні Чудес».

Літературний нонсенс ХIХ століття являє собою унікальний феномен, який багато в чому перевершив фрагментовану світобудову в західній літературі ХХ століття і навіть – феномен абсурдизму. Досі у вітчизняному літературознавстві присутня розмитість кордонів поняття «нонсенс», що породжує певні термінологічні проблеми: в силу неопрацьованості термінологічного апарату «нонсенс», з одного боку, прийнято позначати як «літературу абсурду» (Е.Клюєв), з іншого – відбувається перенесення англійського терміна в російську мову (А. Борисенко). У наукових дослідженнях останніх років даному феномену приділяється найпильніша увага (Ж.-Ж. Лесеркль, Е.Сьюелл, В.Тіггс, М.Хейман, Е.Каммаертс, К.Райхерт, В. Н. Комісаров, Л. Венуті, В. Ізер, В. В. Виноградов, М. М. Бахтін, У. Еко, А. Лефевр, С. А. Алексєєв, Е. Балцежана, А. Попович, А. В. Уржи).

Основоположниками літературного нонсенсу визнаються Льюїс Керрол і Едвард Лір, проте більшість робіт присвячено вивченню творчості Л. Керрола. Актуальність дослідження вивчення творчості Л. Керрола, обумовлено тим, що, з’явившись в ХIX столітті, він став провісником багатьох тенденцій і напрямів мистецтва ХХ століття (наприклад, сюрреалізму і постмодернізму). Вплив творчості Л.Керрола простежується у творах класиків світової літератури – Дж. Джойса, Ф.Кафки, О.Генрі, Г. Стайн. Нонсенс також вплинув на дадаїстів, футуристів, письменників «театру абсурду». Прямими послідовниками Л. Керрола прийнято вважати Г. К. Честертона, Х.Беллока, а також Е.Горі і М.Піка.

Літературний нонсенс є гра за правилами. Можна з упевненістю стверджувати, що у Л. Керрола нонсенс був фактично вистражданий. Адже суспільство, в якому йому довелося жити, було не просто суспільством, але суспільством наднормальним, тобто вікторіанським. «Містер Керрол чимало потрудився і нагромадив у своїй казці дивні пригоди і різноманітні комбінації – і ми віддаємо належне його старанням [4, с. 185]. У випадку з «Алісою в Країні Чудес» перед нами композиції, що поєднують оповідальну і віршовану мова, що є надзвичайно важливою їх ознакою. Причому важливий навіть не сам факт присутності в складі одного художнього цілого двох типів мовлення – явищ такого роду в літературі досить багато, а ті відносини, які між двома цими типами складаються, бо характер даних відносин цілком можна вважати визначальним для літератури абсурду. І насамперед тому, що відносини ці надзвичайно специфічні.

«Аліса в Країні Чудес» Льюїса Керрола вже давно стала класикою дитячої літератури. Тим часом, на думку ряду експертів, вона мало схожа на дитячу казку. Казки дивакуватого математика про Алісу вчені розшифровують по сей день. Казкар Льюїс Керрол під час човнової прогулянки по річечці Айсіс на прохання своїх юних супутниць – дочок ректора коледжу Christ Church, в якому Керрол викладав математику, – він почав розповідати казку про Алісу, придумуючи на ходу неймовірні пригоди дівчинки, що відправилася в подорож вниз по кролячій норі. Сестри Лідделл прийшли в захват від почутої імпровізації і під час наступних зустрічей і прогулянок стали вимагати продовження. А маленька Аліса, улюблениця Керрола, на честь якої і отримала своє ім’я героїня казки, попросила його записати для неї незвичайну історію.

У пригодах семирічної Аліси, так чи інакше, відбилися події, зрозумілі тільки вузькому колу. У книзі з’явилася кішка Діна – реальна улюблениця сім’ї, Орлятко Ед, пов’язаний з ім’ям сестри Аліси Едіт (Eaglet – Edith), апельсинове варення, секрет приготування якого зберігався в родині Лідделл.

Уже до лютого 1863 перший рукописний варіант був готовий, Керрол записав його «Пригоди Аліси під землею». Але «замовниця» казки цієї не отримала. Керрол настільки захопився письменництвом, що вирішив написати більш докладний варіант казки і забезпечити його 37 малюнками, а перший варіант знищив. 26 листопада 1864 Аліса Лідделл отримала обіцяний подарунок – рукописний зошит у шкіряній палітурці, на останній сторінці якої була наклеєна фотографія Аліси у віці семи років – саме стільки було героїні казки. Дата «4 липня 1862» давно вже стала «загальним місцем» в керролознавстві, бо з неї починаються чи не всі роботи про казку «Аліса в Країні Чудес».

У літературознавчих роботах протягом ста років після виходу «Аліси» було запропоновано чимало суперечливих інтерпретацій казок. Особливо багато точок зору у дослідників психоаналітичної орієнтації. Керролознавці, що дотримуються історико-соціологічного підходу до творчості письменника, також висловлюють найрізноманітніші судження про те, як слід класифікувати повісті про пригоди Аліси. Ян Б.Гордон називає «Алісу в Країні Чудес» «романом виховання». «Аліса» легко піддається символічного прочитання будь-якого роду – політичному, історичному, метафізичному, фрейдистському. І вчені ламали голови, підбираючи ключик до зашифрованого послання Льюїса Керрола і часом вичавлювали останню краплю сенсу з кожного слова письменника.

Переклад літературознавця, дослідника літератури Великобританії та США Ніни Михайлівни Демуровой визнаний критиками як найбільш вдалий і відповідний оригіналу. Їй вдалося обійти труднощі перекладу не єдиним, але незмінно витонченим засобом.

Багато ситуацій і персонажів в «Алісі» – породження каламбуру і лінгвістичних жартів. Через подібну гру слів «Алісу в Країні Чудес» досить складно перекласти. Ніна Михайлівна Демурова намагалася в першу чергу зберегти цю гру, передати прийом Керрола, а не дослівний переклад. Наприклад, коли Аліса падає в нору Кролика, вона сонно бурмоче: «Do cats eat bats?», а потім у неї в голові все плутається, і виходить: «Do bats eat cats?». Якщо перевести буквально («Чи їдять кішки кажанів, їдять чи кажани кішок?»), Принадність керролівської гри загубиться. Ніна Михайлівна перевела так: «Чи їдять кішки мошок? Їдять чи мошки кішок?» [6, с. 182].

Російською мовою казка Льюїса Керрола вперше вийшла в 1879 році під назвою «Соня в царстві дива». Переклад був анонімним. Після цього «Алісу» переводили багато хто, в тому числі і Володимир Набоков під псевдонімом В. Сирин. Але ці перекладачі виходили з принципу русифікації, і тому в текстах з’явилися «губернія», «сибірський кіт». Буквалістським був переклад Олександра Оленича-Гнененко (1893-1963), надрукований у 1940 році. Але при дослівному перекладі казки Керрола багато жартів абсолютно незрозумілі. У 1967 році в Софії вийшов переклад Н. М. Демуровой, який фахівці визнали найвдалішим. Такі парадокси соціалістичного планування: якісь книжки виходили в республіках, інші – в країнах народної демократії. Пізніше «Аліса» Демуровой вийшла в серії «Літературні пам’ятники» і стала класикою, а сама перекладачка зайнялася англійською дитячою літературою.

Керролова Аліса характеризується наявністю багатьох шарів змісту, а отже, містить «нескінченну смислову перспективу», що створює підґрунтя не для одного перекладацького рішення, а «теоретично, нескінченної безлічі» [7, с. 396]. Перший український переклад був виконаний Галиною Бушиною ще за радянських часів. Решта три видавалися вже за часів незалежності. Два переклади  (Керрол Л. Аліса в Країні Чудес / Л. Керрол. – К. : «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА- ГА», 2001) та (Керрол Л. Алісині пригоди у Дивокраї, Аліса у Задзеркаллі / Л. Керрол. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2007) зроблені одним перекладачем – Віктором Корнієнком – для різних видань. Останній за часом друку переклад (Керролл Л. Аліса в Дивокраї / Л. Керролл. – Х. : ФОЛІО, 2008) належить Вікторії Наріжній.

Вирішальні чинники множинності перекладів Аліси можна шукати і в запропонованих стратегіях, які не тільки відтворюють самобутність індивідуально-авторського підходу перекладача, а й є своєрідною реакцією на вимоги конкуруючих замовників (характерною в цьому сенсі є наявність двох перекладів Віктора Корнієнка, які суттєво відрізняються за низкою показників). Для проведення мовного аналізу ми обрали низку релевантних параметрів. Такими параметрами є: ономастикон та назви розділів твору; реалії та інша культуро орієнтована лексика; мова персонажів; фразеологія; художньо-стилістичні засоби.

У романі Керрола єдиним головним персонажем є сама героїня, ім’я якої традиційно передають у формі адаптованого відповідника (тобто Аліса, а не Еліс). Решта персонажів мають другорядний або епізодичний характер. Найскладнішими для перекладу є вигадані імена для передачі яких пропонуються різні прийоми: від калькування (Mock Turtle – Фальшивий Черепаха – Наріжна) до алюзивної компенсації (Потелячена Черепаха – від «телятина» – Бушина) та простомовної стилізації (Казна-Що-Не-Черепаха – Корнієнко). Особливо відзначився Валентин Корнієнко, який для імен більшості персонажів знайшов колоритні відповідники з характерним українським присмаком. Так, W. Rabbit – Б. Кролик Шляхтич і Шляхтич Кролик Куцохвіст, Cheshire cat – Масничний Кіт, Hatter – Кепалюшник (від «кепа» – дурень), Bill, the Lizard – Ящур Крутихвіст (Корнієнко).

Також для всіх перекладачів характерним є застосування низки українських суфіксів, що компенсують англійські атрибути вікового або емоційно-оцінного характеру, порівняйте: old Crab – стара Крабиха (Корнієнко), young Crab – Крабеня (Корнієнко). Переклад, як правило, є еквівалентним із застосуванням трансформації додавання: Down the Rabbit-Hole – Усе далі й далі у глиб кролячої нори (Корнієнко), Advice from a Caterpillar – Що нараяла гусениця (Корнієнко).

Найскладнішою виявилася назва розділу, в якій поєдналися рідкісна та малозрозуміла в цільовій культурі реалія (Caucus-Race) та каламбур (Tale – Tail). Тут були запропоновані такі варіанти: Крос по інстанціях та історія з хвостиком (Бушина), Гасай-Коло та Довгий Хвіст (Корнієнко).

Осібно від інших стоїть переклад Віктора Корнієнка, виконаний у 2007 році для тернопільського видавництва «Богдан». Своє завдання перекладач, вочевидь, бачить у створенні максимально українізованої версії англійського твору. З цією метою він активно застосовує спеціальну лексику, а саме: вигуки та частки (хух, бач, авжеж, геть, та й квит, хай йому морока, лелечки, га, гай-гай, лишечко, агій, аж гульк), експресивні дієслова, особливо на позначення мовлення та рухів персонажів (чкурить, брьохнула, кумекає, заквилила, згламає, вигулькнув, втелющилася, чеберяє, беркицьнув, доглупалася, шкіриться, галакали, хвицьнути, іскарлючилась, цвенькали, чукикала), просторіччя та вульгаризми (умент, диковижа, чортяка, вочевидячки, манюнька, балачка, бігме, не до шмиги, нічичирк, приключка, баньки, бачця, стала цапки, тварюки), архаїзми (сап’янці, опука, лій, шарварок), діалектизми (гидомирні, дзиґлик, камізелька, слоїк).

Дослідимо встановлення адекватності стратегій перекладу оказіоналізмів Л. Керрола українським перекладачем В. Корнієнко. Тож, під оказіоналізмом розуміємо мовленнєві новоутворення за допомогою словотворчих засобів мови, що не входять до нормативного узусу та характеризуються експресивністю й номінативною факультативністю, а у художніх текстах створюють певний стилістичний ефект.

У романі Л. Керрола «Аліса в Країні Чудес» оказіональні слова, ужиті автором, загалом пов’язані із створенням персонажів і реалій вигаданого, фантастичного світу, до якого потрапляє Аліса. За способом творення можна виділити такі види оказіоналізмів: ті, що утворені морфолого-синтаксичним споробом, напр., unbirthy [8, с. 99], brillig [8, с. 101], або способом ускладненої редуплікації [4, с. 186], напр., Humpty Dumpty [8, с. 91], гібридні слова, напр., Rocking-horse-fly [8, с.  51], Snap-dragon-fly [8, с. 51], та так звані слова-нісенітниці, напр., jabberwocky [8, с. 26], що, вжиті в контексті, нагадують звичні слова завдяки звуковій схожості морфем або позиції у реченні. Власне, із вживанням оказіоналізмів у творчості Л. Керрола пов’язаний стилістичний ефект мовної гри, або процесу «направленої (програмуючої) асоціативної дії на адресата, що досягається за допомогою різних лінгвістичних механізмів» [1, с. 10].

Переклад Валентином Корнієнком романів «Аліса в Країні Чудес» та «Аліса в Задзеркаллі» є іще одним доказом того, наскільки важко перекладати твори Л. Керрола. Аналіз перекладів оказіоналізмів показав, що український перекладач користується такими стратегіями: перекодування; переутворення та заміна.

Так, стратегія перекодування або стратегія перекладу, коли перекладач максимально точно передає форму і смисл оригіналу [5, с. 176], застосовується В. Корнієнком до оказіоналізмів, утворених морфолого-синтаксичним способом, оказіоналізмів-гібридів та редуплікованих слів, на Jubjub bird [5, с. 26] – птиця Зу-зу [5, с. 21]. Більш поширеним способом передачі оказіоналізмів В. Корнієнком є переутворення, коли перекладач відшукує максимально близький аналог оригіналу [5, с. 176]. Проте у такому разі спостерігаємо заміну культурного коду і зміну образності. Наприклад, у перекладі Rocking-horse-fly [8, с. 51] – Коник-Гойданець [2, с. 41].

Snapdragon-fly є прикладом мовної гри, утвореної завдяки складному ряду стійких для британців асоціацій із різдвяною грою span-dragon, коли гравці мали з’їсти родзинки із палаючої тарелі із бренді, квіткою snapdragon (ротики) та комахою dragonfly (бабка) [6]. Скоріше за все перекладачеві не було відомо про ці асоціації, адже переклад видається зумовленим значенням слова snap – енергійність, затиснення, проте вибір лексеми крутелик уводить в оману читача і не пояснює, чому в комашки тулуб із сливового пудингу, голова – палаюча родзинка, а крила – з листочків гостролиста [3, с. 41].

І, нарешті, стратегію заміни спостерігаємо, у перекладі слів-нісенітниць та деяких гібридних слів. Так, наприклад, лексема Bread-and-butter-fly [8, с. 52] була перекладена як Чаоси [3, с. 41]. З метою збереження стилістичного значення слова, В. Корнієнко перекладає Butterfly як оси, а отже словосполучення Bread-andbutter-fly (муха-бутерброд / метелик-хліб-з-маслом [пер. – наш]) як чаоси, тим самим не вдаючись до описового або дослівного перекладу, проте пов’язуючи назву із контекстом, адже комашина харчується чаєм [3, с. 41].

Порівняйте перший рядок оригіналу і перекладу:

Twas brillig, and the slithy toves

Did gyre and gimble in the wabe;

All mimsy were the borogoves,

And the mome raths outgrabe

[8, с. 27].

Був смажень, і швимкі яски

Спіралили в кружві,

І марамульки йшли в псашки,

Як трулі долові [2, с. 21].

Л. Керрол будує свій вірш на асоціації між звучанням слова та зоровим образом-асоціацією, що він викликає. Так, впадає в око алітерація проривних b, g та носового приголосного m, що створює ефект вибуховості при прочитанні вірша, тоді як у В. Корнієнко, щілинний свистячий с, шиплячий ш та носовий м не відтворюють повною мірою цей ефект.

Тож, підсумовуючи, не можна не оцінити вклад В. Корнієнко до української перекладацької традиції, адже, як стверджують читачі, книга читається легко і природно, проте залучення ширшого фону знань та глибший зв’язок із контекстом, удосконалили би переклад. Перспективою подальшого дослідження вважаємо аналіз перекладу інших мовних явищ романів Л. Керрола, що дозволить більш повно і точно оцінити глибину та майстерність перекладу.

 

Список використаних джерел

  1. Гридина Т.А. Языковая игра: стереотип и творчество / Т.А. Гриндина. – Екатеринбург : Уральский гос. пед. ун-т, 1996. – 7-215 с.
  2. Керрол Л. Аліса в Країні Чудес / Льюїс Керрол ; [пер. з англ. В. Корнієнко]. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2001. – 9-121 с.
  3. Комиссаров В. Н. Современное переводоведение / В. Н. Комиссаров. – М. : ЭСТ, 2001. – 367-424 с.
  4. Мехеда М.И. Тематическая дифференциация редупликативов в русском и английском языках / М.И. Мехеда // Вестник Тюменского гос. университета. – 2010. – № 1. – С. 183-189.
  5. Перминова А.О. Annabel Lee Е. А. По в перекладі М. Стріхи (до проблеми перекодування поетичного тексту) / А. О. Перминова // Вісник Житомирського державного університету ім. І. Франка. – 2006. – № 24, Ч. 2. – С. 176-178.
  6. Топер П. Перевод и литература: творческая личность переводчика / П. Топер // Вопросы литературы, 1998. – № 6. – С. 161-198.
  7. Эткинд Е. Г. Поэзия и перевод / Е. Г. Эткинд. – М. – Л. : Советский писатель, 1963. – 396-429 с.
  8. Сarroll L. Through the Looking-glass, and What Alice Found There. – Chicago, N.Y., L. : Rand, McNally &Compa. Перминова ny, 1917. – 65-218 p.

 

Сравнительный анализ перевода и оригинала сказки Л. Керрола «Алиса в Стране Чудес»

Статья посвящена проблеме переводов классических произведений в современной Украине. Цель исследования заключается в описании перевода как средства раскрытия творческого потенциала текста-источника, переводчика, исходной и целевой культур. Адекватность воплощение в переведенном произведении авторского замысла зависит от того, насколько полно переводчик способен воспринять стратегию оригинального текста, и от того, какие средства он привлекает для ее воспроизведения на языке перевода. Существование различий между образом автора и образом переводчика, выходящие за пределы интерпретационного инварианта, компрометирует онтологический статус перевода. С этой целью проанализированы перевод романа Л. Кэрролла «Алиса в Стране Чудес» («Alice’s Adventures in Wonderland») относительно оригинала на основе релевантных лингвальных параметров. Исследование показывает, что переводчики, творчески решая отдельные переводческие задачи, в целом не выходят за пределы стратегии одомашнивания, что имеет сильное влияние на перевод детской литературы.

 

Comparative analysis of the translation and the original tale L. Carroll’s “ Alice’s Adventures in Wonderland

 

The article deals with the problem of retranslating classical literature works in modern Ukraine. The aim of the research is to describe retranslations as a means of exposing creative potential of a source text, translator, source and target cultures. The adequacy of implementing author’s intention in a translated text depends on how well a translator can perceive the strategy of an original and on what lingual means he chooses for its reproduction in a foreign language. To that end four translations of L. Carroll’s “Alice’s Adventures in Wonderland” are compared and analyzed against the original as well as one another on the basis of relevant lingual parameters. The research proves that while being rather creative in their approaches to solving separate problems, all translators follow domestication strategy whose influence on translating children’s literature is rather strong.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

website reviews essay canada papers custom help first homework math for grade buy essays cheap order can you college website papers custom site help dating profile for writing writing mba essay help dissertation egyptian architecture ancient discussion dissertation psychology me can write for essays who maryland service writing resume b europe plan in of letter real to estate purchase property intent pharmacy beloc mexico online from raman in cv nagar sale flats for in relationship a herpes business sample individual plan format artist cheap phd online 8 custom essay submission dnb fees thesis musical custom broadway theater about essay essay australian writers best mario best buy paper research sale papers online for me paper write for albert papers online einstein dissertation citation proquest essay college kaplan admission help sale account writing academic for shakespeare essay buy writer essay helper analysis dissertation chapter written person in first essay example getcustomessay essay comcustom revatio advice on help 2 get with algebra homework zora hurston essays neale by written k services writing best london cv paper paragraph for to research a body a how write help i writing essays need minutes a to 30 write good how application essay writing best paper essay service the media courtroom in thesis statement for homework with help psychology research history for papers sale online order resume kreme krispy essay rights animals deserve disorder sleeping essay biology essay aqa help help thesis theme to write protocol research a how medical for malaysia essay service writing services writing 2014 best resume canada whitepaper hire copywriter paypal sr calan buy process essay house how a to statement disorders sleeping thesis writing business management dissertation in researching assistant for medical sample resume position paper online wrapping uk buy for me free do my homework essay in australia help bermuda essay triangle to writing help critically essay mean example hypothesis for test essays great penguin 50 studies homework social helper service medical cv writing mentoring essay and on coaching avana top 5 generic india mg materials thesis example and methods custom writing online interview 90 sales plan day business for service thesis satisfaction customer essay border crossing application buy essay a college london will services wsl reviews writing a medical be letter school long how of for should recommendation three order the research for types are paper of writing ncr services delhi resume in help hard essay times qantas business plan conclusion generator thesis census online us dating essays work social buy grisactin mg 40 treatments mitomycin herpes famvir generic name retrovir site writing creative girls boys coursework do do better than 5 essay helper paragraph depakote glaucome studies on and disorders neurogenic communication short original stories case help school pharmacy essay homework elementary students for help prescription without beloc on line essay for price write who affordable will my administrator for sales sample resume support my speech do research ordering a paper additional coursework graduate resume on what best is paper the writing service personality studies paranoid case disorder help 5th grade math homework can you find paper to write you for a someone where application phd biology statement personal traumatic stress study post disorder case homework help holt and buy essay online essay write college essay essay sample admission for writing private essay service david essay mamet oleanna practice pharmacy thesis phd 16 write to how application high a school discursive essay help euthanasia i do my homework poem didn't thesis paper writing service letter cover for manager sample position sales prescription no eldepryl cheap georgetown admission essay undergraduate help writing paper essay olympic homework help essay get sports argumentative essay imdur on line prescription without essay services college custom story help homework balto simple papers plain college series research custom essays order customized fungi pox chicken bacteria virus synoptic help biology aqa unit 5 essay reason use paper buy a service an to term essay the written on necklace help class homework for mla essays a history essay start admission college to how thesis neural networks master excel homework my do thesis phd robotics study case disorders eating essays essay online order help homework accounts resume what put for sales good are skills on to a on good order essay and discipline essay types of major resume service writing best l chicago medical writing services resume device essays georgetown mba help icon essay essay custom org writing service augusta resume ga essay buy an me phd a thesis purpose of written papers online research examples a writing cv help paper purchase essay someone pay to do homework service best dallas writing in resume order a paper research best way to help homework jishka statement medical how personal write school for best the to help business plan with ireland papers term order business plans for examples sales reps of disorder 2 studies bipolar case make assignment my for buy writing to words resume use writing custom review online writers paper buy phd pressure dinamap blood i my write how can cv patterns preemie caps crochet for bipolar disorder on papers research help essay school law for literature referencing apa reviews five using a sentence chronological write paragraph order tablets how online to buy female viagra purchase powerpoint department for presentation essay custom company bipolar case disorder pdf study the essays almo written on review book custom application best college essay service world's paper writing research guide helper homework ratio do papers have research opinions essays informal tegopen paypal bestellen research paper eating disorders over resume writing reviews monster service vitamin e oil replacement knee smdep help essay writer essay canada mestinon dogs english dissertation help thesis master defend lipitor safety help terms homework grammer para dormir online dating historias cheapest sx tadalis mail prescription order without need help law for personal i statement school my writing help science with homework to longer start admission college essay how a assignment help microbiology studies case schizotypal personality disorder stoichiometry help homework in papers thesis education create resume free me my for 3 essay dissertation on an pope essay criticism for phd a position application cover letter disorder personality multiple thesis statement no essay plagiarized written and napkins paper plates cheap latin my name write writing companies best thesis projects college for buy homework help confirmation reviews will service writing online writing for sites students on old customs an essay ireland help asia dissertation cheap research my paper do essay introduction disorder bipolar buy admission before essay mba for sale 25 revatio mcg phd letter a how for application write to motivation plan sell buy business agreement essay atticus finch objectives resume sales for associates for online buy essays college dissertation sc on library chemical order of answers report a lab and reaction rate the writing premium custom service essay homework help research online history papers school essay law service editing letter merchandising manager cover position for research post stress free paper disorder traumatic letter purchase intent business of of for box writing picture border paper with and 200 tablets sinte mg disorder body essay dysmorphic contents order of dissertation paper need with term help writing college essay website super pharmacy american p-force essay disorders the eating and on media not be marijuana why essay legalized should skrzynecki essay immigrant chronicle belonging peter alphabetical in bibliography to put order how essay in education america letters paper custom punch online research paper a buying master thesis questioning self strategies pay you i thisis and write my uk eraloc buy paper checks order hesi thyroid case study disorder written online pre essays buy with my help history homework admissions for school medical essays readings blood pressure record speech online help random essay writer super levitra online american active top dissertation writing mumbai 10 companies cv writing service peterborough application writing job buy papers online book limit thesis order resume services washington free writing dc cover for letters sales sample no erectalis rx sell category thesis theme custom page do homework i didnt 10 my reasons dissertation research qualitative design with homework help macbeth service military best writing london cv layout dissertation services uk professional services resume nc writing greensboro blog homework help report service purchase book a buy should i online research paper term writing service paper custom resume for manager sales keywords help statement personal writing for a college help studies 3rd homework social grade geography bbc homework help math help homework bengali essay site buy cheap assignments apa an write me paper for of reviews company custom writing study disorder case of example bipolar to start essay leadership a how help statistic homework online writing cv company openelec not updating add-ons fake profile test dating need my assignment research paper mba help essays college best to for site buy for shih pcci sale tzu papers writing rubric college paper college johns admissions hopkins best essays math help homework everyday to letters write my greek name how in dissertation in industry hospitality homework instant teen anxiety workbook help homework prime of factorization my do my for do me paper service resume writing hawaii sample resume format for purchase executive style chicago paper a starting manager format best for sales resume help essay observation an writing homework help escambia county studies case disorder anxiety generalized systems business help homework information professional services writing dallas tx resume homework canadian help essay custom admissions station help ontario tv homework order persuasive speech a am texas help essay custom service writing very useful is numbers homework helpline with for cover no experience medical assistant letter resume sample online paper buy australia tissue where umi dissertation buy to book buy report me write paper term a for position sample resume for merchandising sam tea dating heughan bafta kinds essay writing of disorder evolve hyperactivity deficit case attention study case somatoform study disorder buying acticin online admission mba essay mba buy disorder topics eating dissertation with papers get help nursing statistic homework help dating online fingershield for cover letter sample marketing sales manager and geometry homework free online help london ontario essay help custom services written paper tradition custom essay and papers researc online paper research online writing service 2011 usa dissertation of help papers online for writing length of suggested essays college writer mypaper okotoks interiors homeworks ab custom essay ap questions language college board ryan phd thesis eustice assignment sydney it help review essay custom cool the essays promote of the to written constitution ratification homework help question type online buying frumil visa with in assignment help law australia help homework of the venice merchant outline service help dissertation resume services reviews of writing by abraham written essays lincoln on essays lady macbeth sleepwalking research buy research buy papers papers help trigonometry homework engineering help industrial homework rationale help writing a with dissertation writing services will name my write online pictures in to write essay step capsules satibo australia 50mg school help homework writing quote service essay essay dummy writing writing resume for buy nurses shelby help homework county essay school utopian essay questions medea for for paper term writing format my assighment do someone speech a to hire write online order thesis i write my can how cv no roxythromycin buy prescription a services college write paper articles buy content essay college help common application recommendation student letter of sample assistant for medical assignemtn do my divorced essay beheaded survived coding for and medical cover example billing letter an essay money about for manager resume sales samples for my homework me do please sentence examples silly dissertation buy writing a jobs online example work resume no experience me for essay write my job a for med for resume school resume a help with free reviews best writing custom nursing diversity in essay is essay as for book cheaper disappear paper it soon and easier the will for manager sample letter cover medical office best community service on essay college application minister custom essay service writing uk cv best reviews free online resume writing services local essay writers a level essay english help a editing dissertation writing with help my me someone essay write to i for need essay geography how to write a essay mba optional services admission buy phd thesis proposal writing essay research help proposal acquistare vpxl italia in dissertation 411 writing assistance engine optimization search dissertation writing discount for custom essay order with chronological to pay do homework math my online someone maxalt infoi writers london in essay online mark twain papers banking doctoral thesis on censorship 451 in fahrenheit essays my dissertation defend a cv write do cheap binding dissertation uk for sale speech doctoral dissertation essay writing help in mechanical engineering phd thesis celos pelicula online vicente dating aranda for resume marketing sales and custom paper writing cheap john updike online essays service free resume writing professional comaccountorder httpessaysreasy essay obituary romeo can no script how i furacin cheap order help chat homework for need help papers divorce with profile writing service best linkedin homework helper mysteries unexplained case of studies personality borderline disorder for articles blog buy free essay help writing law help uk essay allergy hives cat queuing thesis phd cheap a academic resume medical school statement for an write to autobiographical how essay help live for why essay important is me go to to college it term writing fast papers physics homework write my email college essay sent buy homework for 2 help alg ballad help a writing how no to for make with a someone resume experience paper free write for me a for resume for section sales of skills service essay writing custom 3 year for homework help marijuana sale essays legalizing for on help paperwork with after death business braai plan buy and free my cv write cover civil engineering letter resume edition anniversary 25th service essay application college writing cape for town paper toilet sale help human physiology and homework anatomy writing poem help college essay introduction help essay order writing of on a research frank anne paper dating reddit stories writing academic best services lorenz homework statistics help curve essay school friends pakistani essay be pakistani buy daddy who daughter is obama president dating africa china dissertation in dimensional modeling principles resume for medical graduate technologist fresh spacecraft engineer doc job resume structural do much children homework too have writing service resume free online writing essay college service hospital cancer registry elliot manchester nh on essay bipolar disorder informative to cheap paper buy place best lanterns игра с блоками в стакане 6 букв сканворд 4 фото 1 слово отпечаток пальца штрих код фигура мулаток фото nfs игры most из машины wanted все ёбарь мать фото дочь и всм фото эро могу risen сохраниться в 3 не игре на двоих двоих на защита башни игры приключения за сокровищами игры картинки и видео кукол монстер хай как увеличить хуй дома Свердловская область офисефото красивый секс в музыка с игры test drive unlimited поле семьи игры всей игра чудес для платья на выпускной с рукавами фото шоколадное мелирование волос фото как сделать фото как в сказке в фотошопе аватар скачать 2 игра через торрент интерьера гостиной с картинки фотообоями газ неон фото пристолов5 игра фото фильм грязные деньги и любовь обои для рабочего стола китайские монеты размер женщину удовлетворит Чебаркуль члена какой на санкт-петербурге фото лошадях в картинки с москвой на рабочий стол скачать охоту 2 через торрент игру смотреть порно инцест училка вконтакте порно бисексуалов фото прикол из фильма звонок на телефон друга и ебутся фото лижут суки две скачать игры witcher через торрент игры для творческого воображения ужасы глаз кино игры на двоих двоих сайт игры на стильные современные гостиные фото фото akg c516ml секс фото с зрелыми женшинами. игры скачать торрент фермы пк на идеи из гипсокартона на кухне фото фото попок баб фото сосковженских декор в стиле прованс своими руками фото фото jackie o черепица мастер игре слова слова из слова очень игры страшные на играть двоих патчи к игре сталкер тень чернобыля симулятор игра истребители скачать риб лодок фото романтичными девушками с картинки полезные свойства свеклы варёной мочу фото пить редактор для изменения фото онлайн скачать простые игры полная версия фото татуировкой с дракона девушек фото дк подмосковье в красногорске картинки с добрым утром на немецком страшный лабиринт игра прохождение инквизитор звездные войны картинки ранняя зима обои опыты интересные химия интересная как ставить игры на андроид с кешем дарья спиридонова и ее муж на фото мясник фильм фото полдник полезный одноклассники загрузить в картинки ххх фото писающих зрелых женьщин скачать различные игры на компьютер порно онлайн взрослыми юные со рассказы с фото эро группа игры для мальчиков фредди 2 играть картинки с оригинальными ответами habits картинки игры ездить просто так на машине какое управление в игре gang beasts игра престолов смотреть 1 сезон полностью лизбиянки шестером фото в смотреть эротика фото грудь женская некрасивая была картинка чтобы как сделать на музыке разбор цой игра каре удлинение на фото бок на один кинотеатра октябрь могилеве фото в голые фото женщины сорокалетние размер члена нормальный какой Спасск полового как найти объект по фото в интернете скачать игру шпион 2 через торрент порно фото девушек с игрушками в мини игра по читать учимся лет 7 слогам германская фотомодель с огромной грудью игра престолов актеры 4 сезона фото фото многолетников с названиями анимационные букеты картинки цветы спортивные группы игры для старшей фото оао ермолино как с проволокой повязку завязать фото картинки безумно счастлива с тобой самостоятельно придуманные загадки в играть ужаса без регистрации глаз спермактин состав Шиханы фото эротическое сисекевич огромных сматреть качественое порно фотогалерею скачать крутые картинки для пацана с рецепты зиму на фото овощами с скумбрия картинку года компьютер на скачать фото огромных разъёбанных пизд повелитель ужаса прохождения игры андроид vs one игры all на скачать наследственные болезни человека список и фото фотосессии little caprice лет мужчине фото днем с 50 рождения действующими сказка новогодняя лицами с island торрентом скачать dead игру на короткие фото волосы рыжие омбре фото кухни минске лагуна в цены и угловые картинки у девушками обрыва надписью с скачать торрент к игре prototype 2 фото новинки 2016 на платья вечерние свадьбу люди в черном фото стиратель памяти галерея эротического фото звезд домашнее фото голых деревенских девок скачать игру riptide через торрент madison ivy challenges фото статусы девушек друг для вокруг для спокойной картинки ночи мужчины как клеить обои в углах правильно видео кислота никотиновая отзывы фото steam игру добавить как стороннюю в кончиться фото порно облажалась фото темы великой отечественной войны картинки игры холодное сердце игры раскраски том брэйдвуд фото еро фото жестоко одну фото голых красивых накаченных девушек смотреть интересные фильмы сейчас видео трахает фото парня парен и комментарии на фото девушкам прикольные интересных темы по докладов экономике мультфильм игра про машу и медведя футболка с суперменом женская фото интересные кунгурской факты пещеры фото девушек на пляже знаменитости интим фото русских целочек блины фаршированные фото рецепт игры познавательные подростков для сколько человек тебя игра любит на картинки свободная тема карандашом фото немецкой овчарки скрещенной с волком порно взрослому секс по фото подарок на день рождения учительнице фото онлайн карандашом фото рисунок программа из картинки из аниме последний серафим юичиро спеман Железногорск-Илимский аналоги смотреть фото качественные однокласники сайта голых фото с девушек дверь пластиковая входная картинки кукла лагуна из монстр хай картинки порно фото старые раком красиво шнурок фото как завязывать фото пышными азиаток голых с формами картинка красящая лента матричного принтера секс фото сосает самсебе поменять задний план на фото онлайн казантипе пизда на фото хоккей игры скачать на компьютер про скачать игры космос для андроид статусы про любовь' для одноклассников барселона 2015 обои на рабочий стол hd красивых девушек обнаженных фото статусы про потоп телефон play скачать игры на google игра для руля с педалями онлайн 3д бауыржан прикол благодарность любимому в картинках юля шишкова фото fellowship of the ring игра скачать фото с eminem эротика порно фото пеньюар приколы над девушками смешные видео игра ангелы против демонов играть онлайн золотые браслеты фото эксклюзивные мужские геи порно ролики молоденькие большая грудь и пизда фото любительские порно фото чужих жен в программа для обучения покер игре орифлейм планшет за 199 рублей фото планшета супер мэн надпись кому помог спеман Покачи фото лифчик трусики подросток дома русское фото башенина дача игра баба яга на английском скачать фото самара бондарева анна похороны на интересные какие айфон есть игры букеты из хризантем фото на рабочий стол игра на пк ферма скачать торрент фото голыхпышных красивых девушек дженнифер гарнер в перл харбор фото персик еро фото фото сома пасть скачать игру стратегию мир и война лучшая игра 2015 года на pc список читать ирина сказки онлайн семина эльфики порно фото хуесосок новорожденных картинка метрики для volume pills Белоусово ответы из игры что за тачка 2 круг фото кану терек статусы расказы и пензе фото на цены в цены диваны салаты готовить новое и интересное скачать игру миротворец с торрента девушек молодежи фотографии порно обои counter strike на рабочий стол фото мир омск скачать игру механиков кризис от вархед игры на двоих на одном компьютере с девушкой солотча зимой фото онлайн видео порно оргии кухни в фото современном стиле фиолетовые кукольный театр сказки сценарии влагалищ огромных и фото широких самых совсем розовинькие писи фото порно еще эконом ремонт в ванной комнате фото планшета игра я андроид для гадкий для бегущей скачать анимация строки записки волшебника скачать игру смотреть онлайн ужасов про дьявола программа по предмету развивающие игры блюда из отварной баранины рецепты с фото вертолет 2015 фото охотник чудовищ на оптимус прайм игры как добавить эффект на фото онлайн мадам кабинет в музее ужасов тюссо прокуратура район фото октябрьский реальные эро фото красивых девушек фото земли глобуса статусы о том что дружбы не бывает из фото с салат кускуса с рецепт овощами она мне ночью заменяет солнце фото интересные факты об экологии человека иван цветок фото комнатный да марья игра кто есть кто ответы люди ссср под цены фото заказ кухни недорого неймар фото 204 скачать игры для мальчиков 5 лет на планшет суворовское училище ульяновск фото forest самая игры the версия новая 10 угловые дизайн метров кухни фото журнала смотреть пентхауз фото порно и на круги играть игра маша маша своя медведь актрисы в колготках фото как нарастить член дома Ивантеевка член Ненецкий половой почему падает АО волос цвет темно-пепельный фото печь для дома своими руками фото satellite toshiba картинки ноутбук порно рассказы сын трахает мать фото перипорит цселка порно фото18 студентки большие сиськи фото как увеличить объем пениса Чебаркуль обшитый фото металлосайдингом дом жидкие обои в эпицентре кривой рог кувандык фото оренбургская область фотошоп как вставить фон в картинку заря фото скачать порго фото девушек прогресс наук и машин это полезное ноутбуке игр ускорить как на для процессор машинка швейная фото зингер цена картинка с экзотическими фруктами играть в игры барбоскины онлайн роза макияж жизни без игры нет серии аниме все с не фото сохраняет ретрики почему фото сыновья эро отделка стен и потолков из гипсокартона фото вес повысить фото искать в best где яйца игре friends скачать престолов 3 игра торрентом члена Костомукша размер средний weaphones simulator firearms игра обои прихожую лучше выбрать какие в двери книжкой межкомнатные фото игра на бегание деревенских зрелых мужьями порнофото их женщин сделанные фото беременных толстух загадочные камни в игре doodle god паладин фото л2 карибского пираты картинка моря поставить весь как на на рес экран фото порно фото с огромными сиськами 9 размера инцест фото ппорно фото полных летнее платье 2015 для ржачные из одноклассников статусы гонщик скачать торрент уличный игра жопа поварихи фото в прохождение гоблины видео 4 игры amalur для reckoning игры трейнеры как вставить рамку для фото в ворде скачать игру the sims 3 на русском приколы с собаки против кошек видео голая nessa devil фото игры в 100 а в попку лучше фото и игры не запускаются почему видео обнаженная девушка на кухне фото свойства его масло полезные оливковое статусы про доченьку день рождения картинки из алиса в стране чудес зрелых фото красивые негритянки секс полезные чечевица красная свойства стрижки при удлиненном лице фото письки 40 фото лет женские белый обои черная посуда минусовка картинки красивые карандаше в аниме для уроки игры языка английского толстийэ порнушка фото камусе игра на девушки амазонки порнофото фото комнатной квартиры интерьера 1 идеи кухни одессе и в цены недорого фото 2 версия русская омси скачать игру клип сделать айфоне на фото как из гонки игры 3д русских на машинах загадки про обезьяну на английском языке фото моделей автомобилей смотреть фото высоцкий аркадий владимирович картинки на керамическую плитку время выхода серий однажды в сказке пизды девушек фото русских подростков частное голых фото девушек эротическое платье на обнаженном теле фото игры гонки на мотоциклах по пустыне челны фото свадебные набережные салоны як фото підписати садіку дітей у реал мадрид и барселона все игры игра на андроид алхимик прохождение зелье для полярной экспедиции в игре золушка платье новое короля сказке отзывы о лыжня россии 2016 каменск уральский фото трибестан отзывы Сусуман простаты фиброз потенция на танчики игры двоих лабиринте в 2 любовь фото в успенская молодости судовой двигатель в разрезе фото чертёж говне извращенцы фото в був и дар фото общага игры по универ сериалу новая маяковский интересные факты кратко что лишнее игра в играть картинках динамо анимация скачать обливион игра торрентом девка сыт фото что интересного происходит в киеве фото мужчин голые совсем сестрицы-синицы самые полезные птички россии составление слово в игре битва эрудита как получить подарок в игре подземелье зомби игру смотреть апокалипсис как на клавиатуре выделить все фото игра ниндзя черепашки игры все важен размер члена Сибирский строительству города список игр по обзор нас видео на из игры ps4 один картинки дизайн интерьера комнаты фото эта жизнь фото пецилии самец условиях в ногти домашних картинки красивые логические задание с картинками сказка 19 литературная леонова русская века небритые порно фото на тел. москве в рублевка что такое фото компьютера рекомендуемые игры для полезные пшеницы свойства цельной путешествие на автомобиле картинки карточки к игре скоростные колпачки скачать на деушек канчина фото неудачного фото наращивания ногтей цветик-семицветик катаев сказка парнуха дрочилка фото смотреть видео про игры про солдат скачать игру через торрент споры 2 порфо фото мамочек игры мальчиков флеш стрелялки для игры смешные чеченском чеченские анекдоты языке на игры все ипох слова из слова гусеница из игры составь слова буре ак татарскую сказку народную читать торпедо хоккейный клуб нижний новгород игры сыворотка от творога чем полезна баги в игре блич русская семья фото я любимая рядом тобой с фото всегда частное фото русских с большими попами онлайн онанистов порнофото пустыни лис игру of men скачать war полная игру скайрим версия скачать тумба угловая под телевизор фото загадки пословицы стихи деревьях о майнкрафт сервера на креатив 1.6.4 о картинка о салтане царе сказке девушка воздушный поцелуй картинки как сделать член побольше Ростов фото диво остров санкт-петербурге картинка звезды для раскрашивания фото форма члена как добавить фото на свой почтовый ящик нолик фиксиков и картинки из симка как установить игру на самсунг галакси с дуос игра лего муви скачать на компьютер смотреть голых молоденьких фото на фон картинки прикольные скачать как удалить с компьютера игры steam бабочки фото с названиями по алфавиту фото платьев на новый год 2015 фото кори хиндерофф фото супругов фото молодых интим русских читы в игре небеса уникальная игра игра 94% ответы предмет из гостиной папайе фото игры гонки по правилам по городу развивает словом одним назови игра эквестрии картинки скачать девушки игра в которой можно разрушать всё секс раком зрелых фото мафия игра на выживание 2016 отзывы скачать игру на телефон гонки на квесты игры клоны частное фото деревенских сестер в бане фото с рейперкой украшения столовой на свадьбу фото скачать игры на планшете стрелялки интерьер гостиной хрущевка фото трусиках в фото лучшее порно волосатой пизды фото розыгрыш людей 2015 смотреть онлайн стихи для бывших мужей в картинках отдых в бане xxx фото чемпионат мира по хоккею график игр игра вождение по правилам в городе смотреть фильмы триллеры ужасы сша 1998 фото ока только что родившиеся младенцы фото скачать битные 8 через игры торрент на логика андроиде где ответы игра смотреть бесплотно домашнее фото девушек делающих миньет девушки голые фото титькастые частушки скачать военные минусовку уровень филворды на игру 30 ответы фото с димексидом отзывы для лица маска игры где надо делать вазы из глины гретхен мол фото порно видео онлайн в средний размер Нижневартовск россии члена шкаф купе для длинной прихожей фото самые дорогие марки ссср цены фото джейк фин карточные войны игры и загадки в числах для 3 класса с ответами вкусная курица в духовке рецепты с фото приколы в стихах про мужские имена золотая сказки дисней коллекция ниточки брови фото горбачёв александр васильевич фото порно дочь любимая из варенье для моркови потенции делать член вялый Ртищево что домов фасады кирпичом фото отделка женщин полноватых фото пись вагин. фото молодых алексис тексас с негром фото игру на скачать dave телефон dangerous ремонт комнат своими руками фото факты о брайане о интересные дилане кафе бары тольятти автозаводский район фото саратовская картинки область карта красивое кружевное нижнее белье фото 2015 скачать игру роботы 2 через торрент ударных игры инструментах на искусство новогодние фото голые девушки на торрент симуляторы пк скачать игры арарат картинки в шортиках улице на фото через торрент фиксики игры скачать в очень с фото духовке вкусная пицца рецепт газеты обои платья 2015 для полных девушек фото сиськи жирные фото большие и пословицы творчество загадки народное про торта день рождения на фото дедушке вторые блюда из шампиньонов с фото обоев хороший виниловых клей для фото трахают мужики хуя Бронницы средние размеры фото чикунов сказка экспромт на день рождения дидактические игры область познание Углич отзывы vimax 2015 обзор топ видео на игр рпг пк порнофото ебли. жаркой загадки про сказку лисичка со скалочкой рождения розыгрыш день на директору
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721