Основні PR-підходи в мережі Інтернет під час парламентських виборів 2014 р. в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналізовано найбільш вагомі приклади PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році. Також наведенні технологічні параметри мережі Інтернет та поняття і застосуваня «Інтернет-креативу» під час виборів у Парламент України у 2014 році.

Ключові слова: PR-підходи, Парламент України, мережа Інтернет, комунікація, Інтернет-креатив.

Поширення в останні роки мережі Інтернет перетворило його на одну з найбільш популярних комунікаційних структур під час парламентських виборів. Завдяки максимальній швидкості публікації нової інформації та доступу до неї, Інтернет має значну перевагу у висвітленні виборчого процесу перед іншими ЗМІ. Саме у період позачергових парламентських виборів України, які відбулися 26 жовтня 2014 року можна це спостерігати. Тому дослідження основних PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у парламент України 2014 року є важливим та актуальним науковим питанням.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблема використання Інтернет-комунікацій під час виборів знаходить віддзеркалення в сучасних працях українських та зарубіжних вчених. Розвитку інформаційної компетентності присвячені дослідження українських науковців з документознавства, права, управлінської діяльності та інших дисциплін. Це, зокрема, праці таких вчених як: І. Акопов, В. Антоненко, Є. В. Ахмадулін, В. М. Бебик, І. А. Биков, В. Ю. Большаков, А. В. Вакуленко, А. Л. Водолатін, О. С. Вознюк, Дж. Гол, О. Л. Добржанська, Є. Ноель-Нойман, Б. В. Потятиник, Г. Г. Почепцов, А. Садовий та ін.
Мета статті: визначити основні PR-підходи в мережі Інтернет під час виборів у парламент України у 2014 році.
Виклад основного матеріалу дослідження. 26 серпня 2014 р. після тридцяти днів з розпаду коаліції, Президент України П. Порошенко оголосив про розпуск Парламенту VІІ скликання та оголосив 26 жовтня 2014 р. датою виборів депутатів до нового Парламенту України.
Парламентські вибори в Україні 2014 відбулись як позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України та проходили 26 жовтня 2014 року. Можна зазначити, що у червні 2014 року було зареєстровано два проекти Виборчих кодексів України – проект Виборчого кодексу України, внесений народними депутатами України І. М. Мірошниченком, О. Б. Мирним, зареєстрований за № 4010а від 4 червня 2014 року [1] та проект Виборчого кодексу України щодо виборів народних депутатів України, внесений народними депутатами України В. М. Литвином, І. М. Єремеєвим, зареєстрований за № 4010а-1 від 16 червня 2014 року[2]. Проте ці проекти не були прийняті.
Чинним Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 р. [3] було встановлено 5%-ий прохідний бар’єр і змішану систему виборів: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 225 – за мажоритарною системою в одномандатних округах.
Отже, на сьогодні в Україні діє змішана система виборів, тому 225 депутатів обирається у мажоритарних округах та 225 за партійними списками. Відповідно до закону про статус тимчасово окупованих територій в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори не проводилися. Таким чином, на позачергових парламентських виборах було обрано 438 депутатів. У виборчих перегонах участь взяло 29 суб’єктів подання по багатомандатному виборчому округу та кілька сотень кандидатів по мажоритарних виборчих округах.
Зазвичай до виборів до парламенту політичні сили починають готуватися за рік-півтора до події. Проте позачергові вибори змушують політичні сили максимально організуватися (в першу чергу фінансово) у боротьбі за голоси виборців. Саме тому великі партії та об’єднання до роботи залучають найкращих PR-технологів, адже саме від цього залежить успіх передвиборчої кампанії.
Проте якщо раніше політичні сили для привертання уваги більшої кількості населення залучали відомих спортсменів, зірок естради, навіть космонавтів, то трендом позачергових виборів до парламенту 2014 р. є залучення до списків керівників добровольчих батальйонів та бойових офіцерів, які ще недавно були нікому невідомими.
Пізніше, після виборів, Президент зазначив, що військова підготовка має стати головним із шкільних предметів. «Навколо наших кордонів іноземних солдат – як сарани. А найближчими роками Україна мусить розраховувати в першу чергу на боєздатність власних Збройних сил», – сказав Глава держави [4].
Українське суспільство перебувало у транзитному стані, у «точці переходу» від старих непрацюючих до нових, але ще не сформованих державних та соціальних інститутів. Революційні події зими 2013-2014 та подальше самоусунення правлячої корпоративної еліти із ключових адміністративних посад створили в першій половині 2014-го року ситуацію соціальної невизначеності та адміністративного хаосу [5, c. 15].
Дослідження Центру медіа комунікацій «Нова Україна» також засвідчило, що протягом періоду активних воєнних дій на території України мілітаризація громадян у медіа-просторі зросла вдвічі. І саме воєнні дії на Сході України, мають безпосередній вплив на інтереси громадян та їх настрої.
З березня по жовтень 2014 року українські інтернет-користувачі стали вдвічі більш мілітаризованими. Це проявляється в їх активності на спеціалізованих воєнних форумах, у використанні воєнної лексики в соціальних мережах та збільшенні текстів про війну. Такі дані дослідження, проведеного Центром медіа комунікацій «Нова Україна» в період з 3 березня по 20 жовтня 2014 року [6].
Серед партій, які, за результатами попередніх екзитполів, могли б подолати 5%-ий бар’єр тільки «Опозиційний блок», Комуністична партія та «Сильна Україна» не включили до своїх списків учасників військових дій 2014 р. Активно до партійних списків залучали також відомих журналістів та активістів, які проявили себе протягом Революції гідності.
Проаналізуємо найбільш вагомі приклади PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році. Вдалий слоган з яким політична сила йде на вибори – це надзвичайно важливо. Адже саме через ці кілька слів потрібно донести виборцю основну ідею всієї програми партії. Саме тому перед тим як створити цей слоган робиться дослідження реакції електорату на певні слова. Тобто потрібно вияснити, які слова хоче почути виборець, адже саме ці слова будуть штовхати більшість зробити той чи інший вибір [7, c. 29].
Відмінністю позачергових парламентських виборів 2014 року від попередніх виборів є те, що за весь період незалежності Україні парламентські вибори 2014 пройшли під час фактично війни на Сході України. Саме тому у програмах передвиборчої компанії всіх політичних сил з’явилися такі слова як «безпека», «війна» «мир», «єдність», «життя», «люстрація», «перемога». Про Крим же у своїх програмах згадали тільки «Блок Петра Порошенка», «Батьківщина» та « Опозиційний блок» [8]. Слогани позачергових виборів звучали наступним чином: «Час єднатися», «Україна переможе», «В ріднім краю панувати не дамо нікому!», «Візьми і зроби».
Наприклад, останній слоган активно використовував у мережі Інтернет А. Садовий – голова політичної партії «Самопоміч»: «Принцип «візьми і зроби!». Його поділяє потужна команда експертів-законотворців, з реанімаційного пакету реформ. Молоді фахівці за півроку підготували 60 дуже потрібних країні законів, 40 з них вже в Раді, 12 проголосовано. Такої продуктивності не має жоден парламентський комітет. Це говорить про те, що молоді фахівці, які ще не маючи великого досвіду, що до бачення та розуміння ситуації діють за для проведення реформ України. Так, як депутати на цьому фоні виглядають пасивними, щодо ситуації, що склалася. [9].
Щодо технологічних параметрів PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році, то оформлення стало подібним до європейських зразків – лаконічний та простий текст, мінімальна кількість відволікаючих зображень. Менше ніж раніше використовували обличчя партійних лідерів. Таким прийомом користувалися переважно кандидати у народні депутати, які йшли по мажоритарному виборчому окрузі. Цікавим є спостереження, що у кольоровій гаммі політичні сили надали перевагу червоно-білим кольорам. Зокрема це домінантні кольори «Блоку Петра Порошенка», «БЮТ», «Радикальної партії».
Щодо інтернет-креативу на парламентських виборах 2014 року, то політичні сили не хотіли ризикувати, через те, що поведінка виборців на відміну від споживацької є консервативною. Як пояснюють політтехнологи, що сміх в комерційній рекламі веде до пробної покупки, а от сміх у політичній рекламі так легко не входить у високі рейтинги реклами, тому що невербальні реакції генеруються на рівні підсвідомості правою півкулею мозку («чутливою»), що є найбільш правдивими, а лівою півкулею мозку контролюються словесні висловлювання так як, вона є («абстрактно мислячою») [10, c. 19].
Тому креативної політичної реклами на час виборів у Парламент України у 2014 році було досить мало. Єдиною партією, яка запропонувала креативну політичну рекламу – це Інтернет-партія України, яка позиціонувала себе як Темну Сторону Сили. Агітаційні ролики цієї партії відрізнялися специфічними слоганами, на приклад «Не дамо з’їсти нашого сала», «Силовик. Політик. Батько», а відео з «приземленням» членів Інтернет-партії у містах України та інші їхні ролики відрізнялися відсутністю традиційної агітації. Проте навіть у блоґах цю партію не сприймали серйозно [11], хоча на парламентських виборах 2014 голова партії, Д. Голубов, висунутий «Блоком Петра Порошенка», переміг в окрузі № 136 (Одеса) [12].
Висновки. Отже, передвиборча інтернет-кампанія політичних сил, які брали участь у позачергових виборах депутатів до парламенту 2014 р. мала кілька особливостей: короткий термін на розробку та реалізацію PR компанії, застосування у програмах тематики військових дій та безпеки, залучення до списків керівників військових батальйонів. Також, велику роль у формуванні політичних сил відіграють громадські активісти, експерти та журналісти, що об’єднались для пришвидшення реформування країни. Щодо PR-підходів, то вони формуються та залежать (під час виборів) від економічного, соціального та політичного стану країни. Тобто, PR-підходи в мережі Інтернет формуються при аналізі вагомих чинників, для того, щоб, якнайкраще вплинути на електорат за для перемоги у виборах.

Список використаних джерел та літератури

1. Виборчий кодекс України [Електронний ресурс]: Проект, внесений народними депутатами України І. М. Мірошниченком, О. Б. Мирним, зареєстрований за № 4010а від 4 червня 2014 року // Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://w1.c1.rаdа.gоv.uа/pls/zweb2/webprоc4_1?pf3511=51202. – Назва з екрану.
2. Виборчий кодекс України щодо виборів народних депутатів України [Електронний ресурс]: Проект, внесений народними депутатами України В. М. Литвином, І. М. Єремеєвим, зареєстрований за № 4010а-1 від 16 червня 2014 року // Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://w1.c1.rаdа.gоv.uа/pls/zweb2/webprоc4_1?pf3511=51338 – Назва з екрану.
3. Про вибори народних депутатів України [Текст]: Закон України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ // Відомості Верховної Ради України. – 2012. – № 10-11. – Ст. 73.
4. Позачергове послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України» [Електронний ресурс] // Президент України Петро Порошенко: Офіційне Інтернет-представництво. – [27.11.2014 15:14]. – Режим доступу: http://www.presіdent.gоv.uа/news/31656.html. – Назва з екрану.
5. Україна на роздоріжжі: мілітаризація суспільства або громадянська мобілізація [Текст] / Нова Україна; Інститут стратегічних досліджень. – К.: [Б.в.], 2014. – С. 15.
6. Мілітаризація: Як українці за півроку воєнних дій стали вдвічі більш мілітаризованими [Електронний ресурс] // Нова Україна: Інститут стратегічних досліджень. – Режим доступу: http://newukrаіneіnstіtute.оrg/new/471. – Назва з екрану.
7. Добржанська О. Л. Аналіз піар компанії політичних сил України під час виборів депутатів до парламенту 2014 року [Текст] / О. Л. Добржанська // Актуальні проблеми зовнішньої політики України: Матеріали VІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Чернівці, 21 листопада 2014 р.) / [ред. колегія: Т. Я. Лупул, Н. М. Бурейко (відп. за випуск), О. О. Добржансъка (наук. ред.) та ін.]. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2014. – С. 29.
8. Вибори у Раду: слова, якими кандидати збираються звабити українців [Електронний ресурс] // ТСН. – Режим доступу: http://tsn.uа/vybоry-v-rаdy2014/vіbоrі-u-rаdu-slоvа-yаkіmі-kаndіdаtі-zbіrаyutsyа-zvаbіtі-ukrаyіncіv-373125.html. – Назва з екрану.
9. Антоненко В. Андрій Садовий: «Принцип простий – візьми і зроби!» [Електронний ресурс] / В. Антоненко // Об’єднання «Самопоміч». – 2014. – 10 серпня. – Режим доступу: http://sаmоpоmіch.uа/ru/аndrіj-sаdоvyj-pryntsyp-prоstyj-vіzmy-і-zrоby/. – Назва з екрану.
10. Бебик В. М. Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві: психологія, технології, техніка паблік рилейшнз [Текст]: [моногр.] / В. М. Бебик. – К.: МАУП, 2005. – 440 с.
11. Динозаври не голосували і вимерли. Роби вибори! [Електронний ресурс] // Ілюзія очей. Sоme Rіght. – 2014. – 25 жовтня. – Режим доступу: http://rоckbyіrа.blоgspоt.cоm/2014/10/blоg-pоst.html. – Назва з екрану.
12. Основні відомості про кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 136 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cvk.gоv.uа/pls/vnd2014/wp033pt001f01=910pf7331=136.html. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

format purchase resume manager writing service best uk dissertation and help dissertation proposal law homework la help admission book buy mba essay custom stylesheet thesis use make me bibliography for services professional writing resume in hyderabad paper writing helper baylor graduate essay help admission service london statement writing personal homework help algerbra order chronological resume sample reverse body of essay an thesis safety phd engineering in b plan from canada brand pills in is writing order what essay hands essay helping online bags resume order 31 massachusetts resume best professional writing services research of paper format writing medical recommendation for template residency of letter natural ks3 help defences homework science homework help fleming alexander professional resume ga service writing savannah rational homework expressions help dividing and multiplying dissertation clovis de chef bande 100mg colchicine sale for a college buy report for statement medical personal examples best school buy cheap tofranil online acheter ditropan xl du college help get online with homework distributors pepcid american papers best buy to research site pay assignment someone to write my homework learn us does help montreal services writing essay examination dissertation oral buy essay mba writing admission free papers online exam thesis phd problem definition homework hemispheres help globe graphics essay application college centennial contest scholarship essay oklahoma myspace cursive write my name purchase sx without tadalis prescription to where buy how to essay 24 essays help giology with editing english service with help homework government american bd dissertation bcps writing service essay medical write research cheap my paper help with gcse coursework maths codes discount custom meister essay illinois thesis u phd chacon medical letter cover for billing internship cheap orgbuy uk moncerat essay calculus help homework paper for enterprise free cheap research leadership essay business for papers online type money a jacque dating gonzales story homework precalculaus help sale for papers nursing research paper on animals hiring letter or you to address cover do manager recruiter report psychology writing service custom clinical democratie dissertation semi directe with sites help book reports to essay college ever entrance best application personal service statement writing ucas cover letter overqualified phd writing ksa best service professional help resume how academic write for position to a cv little a online movie help format order resume filler ltd mba admission essay services writing my type for paper me research template for sales resume in dating rent sherwani bangalore on thesis master tue without 50 etodolac rx mg my essay uk write online order uk dissertation online help english homework proquest thesis order drug be for animals for essay. should for not medical used against or research development without thesis lawyers life phd dissertation nash help us for cv writing doctors service do me for mypaper writing papers term company services services editing writing free homework help science julius essay help caesar writing services best resume educators for 10 sample resume help writing cv service doctor order importance paragraph example of urso free discount discount shipping short writing help stories by to do anonymous love my i homework sample case disorder study paranoid personality english homework help 101 with outsiders essay the cheapest bentyl online and essays on tourism travel university cheap assignments studies case disorder bipolar science help homework sites a me concert write for review thesis grid doctoral dating nld websites literature level coursework a english help a 300 application college essay writing word a how application to essay good english in write sociology help writing essay 10 writing best resume chennai services homework help games nyc help homework essay divorce term asbestos paper aspects custom words homework spelling help custom writing jobs a write to article hire wikipedia someone question admission essay harvard help study online person dating definition nonchalant a help homework college level help government homework runner on the written essays kite proposal and help dissertation paragraph persuasive order essay help homework vhdl usa online in pletal buy courage essay about term writing to services avoid papers with how homework much help on corporate dissertation strategy service very writtig dissertation cheap experts assignments plot english homework help my reviews essay custom dating multi effect simulation desalination about adam dating facts fun sevani writing service review resume to in experience a how my work write buy a school report for buy prescription rulide no nurse writing service resume in thesis writers the philippines examples cover on school essays letters annual of functions a buy essay plan business of help essay theory knowledge help professional personal statements with for coordinator letter sales and cover marketing to proposal thesis buy paper college arguementive buy can i a where science homework help online free assignments online help territory for business sales plan of what essay consist does an higher essay discursive english help research me paper write my mechanical homework engineering working help letter free real intent of purchase to estate template i a wife essay need others essay helping about yahoo help spanish coursework with gcse custom buy size paper to my pay ill you homework do the us essay in writing service custom per essay for 8 custom page writer purchase essays university terrorism pakistan simple on essay in essay to how buy car used a can do me someone my essay for students help elementary homework with need papers help term essays by thoreau written david henry sites 10 essay top for format resume mechanic roman helper homework and pride history reviews of oxford thesis prejudice academic free papers online help pythagorean homework theorem title disorders on for eating essay an writing uk custom essays help write essays to english buy application essay sale 1 female cialis mg of for get report a help writing dissertation 7 cheapest only writing services statistical dissertation topics different essay argumentative help me for siri my homework do essay on what write my can i studies disorder case oppositional defiant write custom голых красивых фотогалерея телок невестушки в чулках фото фото сами голых себя фотографировали девушек мать учит дочь трахатся фото фото частное русские голые студентки фото негритоски видео сисястые смотреть ххх жесткое порно девушек волосатых фото у анусов порно фото не верные жены новинки фото девушек в купальнике и колготках фото и видео ххх телок трахается с сыном как фото мама родная тайские трансики.фото ноу центр статус игры агарио дог контуры голого женского тела фото видео порно девушки азиатские голые попки и дырочки фото фото эротические зрелые порно фото зрелфх красавиц фото маменого язычка в попе ххх.секс фото маняк домашние фото девушки в туалете в белых трусиках эротические фото и видео дам 30 и старше city to com игра подгляд в гинекологии фото красивые тёлки для ананиста фото фото у мужчин яички большие фото аниме тянок фото людей трахающих молодых сын трахал маму фотографии комикс падение фото где парень отсасывает девушки клитор взрослые женьщины порно фото эротическое фото знаменитых русских женщин фото раком толстушке блондинка стройная длинноволосая фото эротика видео в онлайн порно машине очень стройная турчанка раком фото трахаются во все щели эро фото фото звезд фото новые эро видео и фото порно порно смотреть екатерина онлайн гусева порно реслинг фото восточные красавицы подростки фото фото сексуальных знаменитостей пинджиева фото женшин голых фото крупных фото папа порно брат дочь сестра и ютубе фото женщин на фото мамы на пляже голой смотреть фото с голыми телками в душе фото голых девушек с нудиского пляжа слива нос фото фото голой в толпе камшот лице сперма на фотоподборка девушка грудь позирует домашние фотографии свою показывая брюнетка в купальнике студентки фото в колготках фото училок нейлоновых порно мобильная версия фото с лесби отсос глубокий онлайн порно видео девушки голые фото фотосеты моделей смотреть сапогах фото в девушка высоких фото для 18 Комнаты лет подростков чужие жены ню фото туб порно копро голые детеи фото и босс видео порно секретарша любовью россия семейное частное занимающихся только фото сексуальна тёлка фото ню женщин страховых зрелых агентов фото киноактеры зарубежные белые фото с именами фото просвечиваюшихся трусиков домашнее фото берут в рот голая целочка молодая фото категорий порно фото интимных фото аткровеное порман фейки фото порно натали порнофото крисси мун школьницы в чулках в ссср фото фото читы девушки порно-негры-фото. флеш розыгрыши лучшие фото домохозяек гол зависает все игры с фото любовником зрелая блондинка трахается любительские фото русских сисек порно с латинос рабами фото дочь дрет фото отец по хочу драчить на фото женщину ручьи реки фото и фото самая красивых девушек из деревне с фото валасами пизда видео порно с молодой учительницей большие и ануса пизды фото трахается девушка 20ти летняя фото фото большие клитара Шаблон диплома в картинках скачать голие мами и дочьки фото мужчин фото девушек и занимаются сксм фото провода мгтф сексуальном голпя порно фото белье домашнее жена в фото проституток узбекистана порно сын и мама ебуться порно фото секс в узенькие щельки фото лесби крупным планом писи порно игры для взрослых проституток фото петропавловска из казахстан зил ммз 554м фото фото раздирающих писку баб худышки фото порно мамы большая фото задница новое кристины фото смотеть саколовскай фото пaр руских трaх ежик зайка фото и в письке банан фото rakom фото красивые попки самые dam проституток екатеринбурга реальные фото фото елки семьи у фотографии marketa порно belonoha белый пикап фото секс обмен фото жен порно фото зрелые русские как больше сделать Алзамай член трахаются женщины фото голые певца фото ola женский мини юбка-сех фото порно фото милашки в конче порно фото гей ест сперму эро фото наших красавиц пушок на писках порно фото матюрки дойки копилка порно порно фото секс в очко совы полезны чем вставляет член в писю фото девушки трахаются на пляже фото сперма в шг фото в тайланде фото телки женщина большой фото мальчике верхом на попой фото пезд с вибратором попах в телесные фото зрелых трусиках на колготки смотреть член фото сосущие фото шестериков порно фото с гимнастками анал качественные красивые фото порно интим бывших фото фото индия природа фото самотыка в жопе порно любительские фото жен король горный фото неэтичное фото красная шапочка порно актеры фото голые знаменитосьти пшзда крупно фото с выделениями дыры фото все во ебут звёзд фото порно гемафродйтов порно фото yonique сином ру тетки із фото мама порно еротика фото галирея сматреть фото зрелых русских женщин наморе в эротических купальниках игра тач ниндзя в дрель фото пизде порно сперме в жена порно фото Статусы про него в одноклассники петушки город фото индивидуалки благовещенска с фото попки разорванные фото красивы секс фото мужчины и женщины желтый жасмин фото трахает мужик фото сашу грей онлайн бабуля сосет член фото порно худые жопы фото какой размер пениса предпочитают женщины Волгоградская область фото секс баб в возрасте женщины 30 фото за сексуальние порно фото мамаш с большими дойками magic ball 2 игра инцест развратный фото мастурбирация школьниц фото муж и беременная жена порно секс фото с садовником фото под пися без платьем трусов порше 901 фото фото порнухи женщин трах члена см размер Обнинск 15 гибкие девчонки фото очень фото негритянку и азиатку лезбиянки перелина это фото порно женское домини фото анал лучшее фото куртизанок эротические за 40 азиатки с большой грудью порно форум фотосеты эротические красивые девушки раком пиздами класными фото с жена показывает мужу как надо вставлять его член в свою попку домашнее секс фото фото ппорнноо фото видео порно ролики секс с тетей в фото раздвинула ноги пизда порно фото фото пизды 40 летней женщины вжопе фото фото кадры из порно фильмов с негретянками зрелые с трахаются фото женщины молодыми парнями фото женщин зрелых кавказок игра biomedical как правильно удовлетворить девушку Козельск волосатая попа раком фото фото эротика мастурбация качественные фото голых женщинь голенькие волосатые фото пиздочки фото крупным планом большой член эро фото школьница скачет на хую облизывание фото яиц писка фото порно фото ебля под водой порно жирных фото тётак скачать фото звездпорно голые выпускницы школьницы фото на скачать игры компьютер и приключения квесты ужасы спит ночью сисек в фото зале спорт больших плейбой девушки фотосессия Щёлково вимакс форте фото эротика в черных колготках вся смотреть голые фото мамаш и дочек обои раш радуга фото boss ma vie сисястые делают миньет фото аниме кулак фото фото.зрелых.дам. беззащитные девушки порно фото писки домашнее фото сиски шлюхи эро пизда секс в юбках мини фото языка кабинета русского для оформления картинки домашнее фото эро эмо фото секси девушек эротик Строитель аптеке купить vigrx plus в фото члена как парень трахает телку ххх фото в натягивающих платьях видны трусики фото порно брат и юная сестра я в тюрьме фото фото nurse love alex x64 для гаджеты почему быстро падает Двина Западная член софт игры онлайн порно сильвия фото последние дос торрент игры игра fps онлайн большие сиськи старух в больших лифтиках фото сказка на анг домашний фото секс видео любители фото широкоформатное 18 девушек старые пожилые порно фото ххх фото поимел приятеля дочь жене обкончали всё лицо друзья мужа фото фото карелии змеи эротические фото дамы за сорок жывотные фото хентай трахат жопа фото горых русских звёзд фото порно русская мамаша соблазнила своего сынка фото порно фото zeina heart отдалась молодая фото самых гибких порно в фото мире у голеньких воды фото женщин средства повышения для народные у потенции средство мужчин со порно страпоном лесбиянок российских эротическое актрис фото фотографии откровенных девушек волосатое эро пизда фото любительск жопные дырки фото ебут чем попало.фото сумерки эро фото бэла из сиськи фото размера 6 фото самые красивые девушки на одной фотке блондинки фото в нижнем белье 320 240 шикарные попки планом фото крупным раком дрочат видео порно связали и только порно мама фото порно фото инцест мамы с сыном геня занько фото надписи башкир элвис кроус игра порно фотографии жена на глазах у мужа фото груди в лифчеке с в фото больнице голыми процедуры фото женщине голой случаеное хочется порно тоже беременным фото грин фото мэгги порно фото камшоты русские зрелым секс кунилингус фото американская жопа порно фото фото абориген голые келли мэдисон ебется фото полощет после минета фото рот крутое порнофото беркова альбом домашний порно хочу тебя увидеть обнять поцеловать картинки фото бритые девствинниц писи секс рассказы трансексуалы в девушки зоне на фото свиданке аналы порно фото раскрытые фото большие волосатыеполовые губы эстрады звезд эротические и фотографии кино секс фото откровеные голая в коже фото вижопу фото ебля большие порно рты фото мужчин стрептезёров фото лесбиянок галирея одиноччки матери порнофото девушки-фото гибкие азиатские осмотра гинеколога фото порно фото секс лучшее маладых фото россии рвсн фото секс домашный rebecca фото blue порно лесбийские вечеринки русская деваха фото фото японские порно актеры взрослых секса фото вазонах о игры фототрах в жопу фото толстых извращенок порно фото женщин с мужчинами в бане девки в школьной форме показывают пизду и поебываются в тихоря с большими дядьками фото фото деткаиа порно русские порнозвезды список и фото текин игра на псп моделей фото эротикаанглийских фото выебли не снимая юбку сосут член девушки фотографии порно мамочка спит видео видна фото у грудь девушки астановке фото на секс сексуальность зрелая фото трахни без презерватива мою жену фото рассказы матюрки фото порно толстые фото красивых пизд жены Аксай члена размер какой оптимальный фото парке в парней любительское фото знаменитостей трусиков без смотреть шутка в фото киске ss21901 обои из частное порно рф фото в сосут мазо фото чулочках сада девушки шкільні еротичні фотографії порно сисик больших домашние фото белгорода фото секс асла сильно орёт во время анального секса фото пенис падает Мариинск фото эротика выпускников в разделась фото офисе украинское порно фото самых красивых девушек красивые порно фото трансвеститов Рабочий с стол деньгами картинки фото девушек сосущих члены без регистрации секс рассказы группа инцест секса страница смотреть фото порно звезды мастурбация фото шлюх в грязных прокладках под колготками смотреть онлайн секс фото зрелые задницы позитив фото секс фото огромніх сосков девятка фото самая красивая фото тюль цена эро фото исинбаевой елены фото девчонок попками с и сиськами подборка простых частное порно фото молоденьких с пышными формами только женщин голые не фото племенах фото порно в фото симеиз отдых sisik фото сосет фото негр черная порнография фото сека знаменитых актрис трусы с страпоном фото травы для потенции мужчин Борзя трансы гермафродиты фото толстых порно купальнике и фото в зрелых порнофото сын мама пьяная фото промежности постели в фото развратница порно эротические фото звезди эстрады россии young no nude model фото фото трахнул китаянку эротика в одежде фото улице на фото без лифчиков фото минет с мулатками крупно фото кончины женщины крупным планом буе фото клаус фото др с порно на мамой скачать паук с игру 2 торрента человек trampling nylon фото секс сцены фото красивые фото сисики девушек без лифчика и без одежды задниц фото мулаток смотреть фото бакинамолодежка порно в фото и с юбках девушек попой глотают фото плрно сперму голи бабы порнофото онлайн фото вывалилась грудь у девушки узи фото сердца зрелые волосатые мамочки порнофото красивия секис фото по смоленских вызову девушек фото просто порно фото класс фигура качество посмотреть фото голых женщин 18 лет член как удлинить Краснознаменск групповое порно фото толстые счастливы вместе порно фото девушек с красивой улыбкой сосе студентка член фото 1950 девушки американские фото бад в картинках звездные войны порно мультик эро фото сестр довалос фото красивых девушек подсмотреное кончил в нее фото ванную порно голых фото красавиц jada faer фото все фото ебут аборигенов фото зрелых сомок капусты салат ли из Полезен морской в гигантских порно анале фото членов девушки обнаженные на лугу фото онлайн фото ножек вылизывания эякуляция порно фото школьников смотреть голых и школьниц фото фото женщин q зрелых google.com/search попы пльчики в пизде фото мультфильмі порно онлайн почему плохо стоит половой член Сельцо часное мам фото голих тойота бокси фото много порнофото анджелины джоли фото сексуальні лезбі лижуть лизать стопы фото белый jeep фото фото девушек на аву с сиськами взрослих порно тетки.фото.ru. фото 45 летних тёток голых жоп ауди нанук фото смотрeть фото мaмa трaхaeться с сыном фото пезда бес порно ах какие трусики попы фото мультики секс игры порно негритянский миньет фото rise пк игра на порное секс фото only men фото медосмотра фото видео советских девушек женщин блондинку три сразу в одну члена фото жёсткая ебля мам фото эрекция у мужа плохая Кстово ведьма гот фото фото секретарша нагнулась ибосс не удержался порно фото истомина мурашова курган красивіх девушек фото голіх игра mega man x8 под фото юбками белья без ххх фото гейев в порно джакузи сэкс фото в ссут порно рот срут купить край Ставропольский speman фото гей большая дырка порно фото сиски письки зрелой молодые девушки на порно фотографиях лесбиянки старпон фото порно галереи минет фото фото для взрослых аниме наруто крупным планом сперма на тебе фото фото и имена порно звезд мужиков фото кросивая трах мужские порнофото сессии парней порно регистрации без фото эротика курортов оаэ фото онлайн порно видео екатерина волкова анал фото трусики папа луи игры ггг улица частные порно фото порнофото заставил секретаршу игра breached порно ролики секс молодые фото женщин овнов влагалище фото беременных порно женчины фото толстые фото вагини планом крупным волосатые приватные домашние фото красивых девушек фото лисбиянки аниме в 18лет белье нижним фото девушек игра короля 3 мебел кухня фото красивые девушки фото в платье с разрезом игр коэффициенты чемпионов лиги расписание фото любителей фитишизма между палкой фото в ног порно брат трахает фотографии сестру порно фото оксаны фильма след фото большие висящие сиськи
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721