Основні PR-підходи в мережі Інтернет під час парламентських виборів 2014 р. в Україні

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналізовано найбільш вагомі приклади PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році. Також наведенні технологічні параметри мережі Інтернет та поняття і застосуваня «Інтернет-креативу» під час виборів у Парламент України у 2014 році.

Ключові слова: PR-підходи, Парламент України, мережа Інтернет, комунікація, Інтернет-креатив.

Поширення в останні роки мережі Інтернет перетворило його на одну з найбільш популярних комунікаційних структур під час парламентських виборів. Завдяки максимальній швидкості публікації нової інформації та доступу до неї, Інтернет має значну перевагу у висвітленні виборчого процесу перед іншими ЗМІ. Саме у період позачергових парламентських виборів України, які відбулися 26 жовтня 2014 року можна це спостерігати. Тому дослідження основних PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у парламент України 2014 року є важливим та актуальним науковим питанням.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблема використання Інтернет-комунікацій під час виборів знаходить віддзеркалення в сучасних працях українських та зарубіжних вчених. Розвитку інформаційної компетентності присвячені дослідження українських науковців з документознавства, права, управлінської діяльності та інших дисциплін. Це, зокрема, праці таких вчених як: І. Акопов, В. Антоненко, Є. В. Ахмадулін, В. М. Бебик, І. А. Биков, В. Ю. Большаков, А. В. Вакуленко, А. Л. Водолатін, О. С. Вознюк, Дж. Гол, О. Л. Добржанська, Є. Ноель-Нойман, Б. В. Потятиник, Г. Г. Почепцов, А. Садовий та ін.
Мета статті: визначити основні PR-підходи в мережі Інтернет під час виборів у парламент України у 2014 році.
Виклад основного матеріалу дослідження. 26 серпня 2014 р. після тридцяти днів з розпаду коаліції, Президент України П. Порошенко оголосив про розпуск Парламенту VІІ скликання та оголосив 26 жовтня 2014 р. датою виборів депутатів до нового Парламенту України.
Парламентські вибори в Україні 2014 відбулись як позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України та проходили 26 жовтня 2014 року. Можна зазначити, що у червні 2014 року було зареєстровано два проекти Виборчих кодексів України – проект Виборчого кодексу України, внесений народними депутатами України І. М. Мірошниченком, О. Б. Мирним, зареєстрований за № 4010а від 4 червня 2014 року [1] та проект Виборчого кодексу України щодо виборів народних депутатів України, внесений народними депутатами України В. М. Литвином, І. М. Єремеєвим, зареєстрований за № 4010а-1 від 16 червня 2014 року[2]. Проте ці проекти не були прийняті.
Чинним Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 р. [3] було встановлено 5%-ий прохідний бар’єр і змішану систему виборів: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 225 – за мажоритарною системою в одномандатних округах.
Отже, на сьогодні в Україні діє змішана система виборів, тому 225 депутатів обирається у мажоритарних округах та 225 за партійними списками. Відповідно до закону про статус тимчасово окупованих територій в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори не проводилися. Таким чином, на позачергових парламентських виборах було обрано 438 депутатів. У виборчих перегонах участь взяло 29 суб’єктів подання по багатомандатному виборчому округу та кілька сотень кандидатів по мажоритарних виборчих округах.
Зазвичай до виборів до парламенту політичні сили починають готуватися за рік-півтора до події. Проте позачергові вибори змушують політичні сили максимально організуватися (в першу чергу фінансово) у боротьбі за голоси виборців. Саме тому великі партії та об’єднання до роботи залучають найкращих PR-технологів, адже саме від цього залежить успіх передвиборчої кампанії.
Проте якщо раніше політичні сили для привертання уваги більшої кількості населення залучали відомих спортсменів, зірок естради, навіть космонавтів, то трендом позачергових виборів до парламенту 2014 р. є залучення до списків керівників добровольчих батальйонів та бойових офіцерів, які ще недавно були нікому невідомими.
Пізніше, після виборів, Президент зазначив, що військова підготовка має стати головним із шкільних предметів. «Навколо наших кордонів іноземних солдат – як сарани. А найближчими роками Україна мусить розраховувати в першу чергу на боєздатність власних Збройних сил», – сказав Глава держави [4].
Українське суспільство перебувало у транзитному стані, у «точці переходу» від старих непрацюючих до нових, але ще не сформованих державних та соціальних інститутів. Революційні події зими 2013-2014 та подальше самоусунення правлячої корпоративної еліти із ключових адміністративних посад створили в першій половині 2014-го року ситуацію соціальної невизначеності та адміністративного хаосу [5, c. 15].
Дослідження Центру медіа комунікацій «Нова Україна» також засвідчило, що протягом періоду активних воєнних дій на території України мілітаризація громадян у медіа-просторі зросла вдвічі. І саме воєнні дії на Сході України, мають безпосередній вплив на інтереси громадян та їх настрої.
З березня по жовтень 2014 року українські інтернет-користувачі стали вдвічі більш мілітаризованими. Це проявляється в їх активності на спеціалізованих воєнних форумах, у використанні воєнної лексики в соціальних мережах та збільшенні текстів про війну. Такі дані дослідження, проведеного Центром медіа комунікацій «Нова Україна» в період з 3 березня по 20 жовтня 2014 року [6].
Серед партій, які, за результатами попередніх екзитполів, могли б подолати 5%-ий бар’єр тільки «Опозиційний блок», Комуністична партія та «Сильна Україна» не включили до своїх списків учасників військових дій 2014 р. Активно до партійних списків залучали також відомих журналістів та активістів, які проявили себе протягом Революції гідності.
Проаналізуємо найбільш вагомі приклади PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році. Вдалий слоган з яким політична сила йде на вибори – це надзвичайно важливо. Адже саме через ці кілька слів потрібно донести виборцю основну ідею всієї програми партії. Саме тому перед тим як створити цей слоган робиться дослідження реакції електорату на певні слова. Тобто потрібно вияснити, які слова хоче почути виборець, адже саме ці слова будуть штовхати більшість зробити той чи інший вибір [7, c. 29].
Відмінністю позачергових парламентських виборів 2014 року від попередніх виборів є те, що за весь період незалежності Україні парламентські вибори 2014 пройшли під час фактично війни на Сході України. Саме тому у програмах передвиборчої компанії всіх політичних сил з’явилися такі слова як «безпека», «війна» «мир», «єдність», «життя», «люстрація», «перемога». Про Крим же у своїх програмах згадали тільки «Блок Петра Порошенка», «Батьківщина» та « Опозиційний блок» [8]. Слогани позачергових виборів звучали наступним чином: «Час єднатися», «Україна переможе», «В ріднім краю панувати не дамо нікому!», «Візьми і зроби».
Наприклад, останній слоган активно використовував у мережі Інтернет А. Садовий – голова політичної партії «Самопоміч»: «Принцип «візьми і зроби!». Його поділяє потужна команда експертів-законотворців, з реанімаційного пакету реформ. Молоді фахівці за півроку підготували 60 дуже потрібних країні законів, 40 з них вже в Раді, 12 проголосовано. Такої продуктивності не має жоден парламентський комітет. Це говорить про те, що молоді фахівці, які ще не маючи великого досвіду, що до бачення та розуміння ситуації діють за для проведення реформ України. Так, як депутати на цьому фоні виглядають пасивними, щодо ситуації, що склалася. [9].
Щодо технологічних параметрів PR-підходів в мережі Інтернет під час виборів у Парламент України у 2014 році, то оформлення стало подібним до європейських зразків – лаконічний та простий текст, мінімальна кількість відволікаючих зображень. Менше ніж раніше використовували обличчя партійних лідерів. Таким прийомом користувалися переважно кандидати у народні депутати, які йшли по мажоритарному виборчому окрузі. Цікавим є спостереження, що у кольоровій гаммі політичні сили надали перевагу червоно-білим кольорам. Зокрема це домінантні кольори «Блоку Петра Порошенка», «БЮТ», «Радикальної партії».
Щодо інтернет-креативу на парламентських виборах 2014 року, то політичні сили не хотіли ризикувати, через те, що поведінка виборців на відміну від споживацької є консервативною. Як пояснюють політтехнологи, що сміх в комерційній рекламі веде до пробної покупки, а от сміх у політичній рекламі так легко не входить у високі рейтинги реклами, тому що невербальні реакції генеруються на рівні підсвідомості правою півкулею мозку («чутливою»), що є найбільш правдивими, а лівою півкулею мозку контролюються словесні висловлювання так як, вона є («абстрактно мислячою») [10, c. 19].
Тому креативної політичної реклами на час виборів у Парламент України у 2014 році було досить мало. Єдиною партією, яка запропонувала креативну політичну рекламу – це Інтернет-партія України, яка позиціонувала себе як Темну Сторону Сили. Агітаційні ролики цієї партії відрізнялися специфічними слоганами, на приклад «Не дамо з’їсти нашого сала», «Силовик. Політик. Батько», а відео з «приземленням» членів Інтернет-партії у містах України та інші їхні ролики відрізнялися відсутністю традиційної агітації. Проте навіть у блоґах цю партію не сприймали серйозно [11], хоча на парламентських виборах 2014 голова партії, Д. Голубов, висунутий «Блоком Петра Порошенка», переміг в окрузі № 136 (Одеса) [12].
Висновки. Отже, передвиборча інтернет-кампанія політичних сил, які брали участь у позачергових виборах депутатів до парламенту 2014 р. мала кілька особливостей: короткий термін на розробку та реалізацію PR компанії, застосування у програмах тематики військових дій та безпеки, залучення до списків керівників військових батальйонів. Також, велику роль у формуванні політичних сил відіграють громадські активісти, експерти та журналісти, що об’єднались для пришвидшення реформування країни. Щодо PR-підходів, то вони формуються та залежать (під час виборів) від економічного, соціального та політичного стану країни. Тобто, PR-підходи в мережі Інтернет формуються при аналізі вагомих чинників, для того, щоб, якнайкраще вплинути на електорат за для перемоги у виборах.

Список використаних джерел та літератури

1. Виборчий кодекс України [Електронний ресурс]: Проект, внесений народними депутатами України І. М. Мірошниченком, О. Б. Мирним, зареєстрований за № 4010а від 4 червня 2014 року // Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://w1.c1.rаdа.gоv.uа/pls/zweb2/webprоc4_1?pf3511=51202. – Назва з екрану.
2. Виборчий кодекс України щодо виборів народних депутатів України [Електронний ресурс]: Проект, внесений народними депутатами України В. М. Литвином, І. М. Єремеєвим, зареєстрований за № 4010а-1 від 16 червня 2014 року // Офіційний веб-портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://w1.c1.rаdа.gоv.uа/pls/zweb2/webprоc4_1?pf3511=51338 – Назва з екрану.
3. Про вибори народних депутатів України [Текст]: Закон України від 17 листопада 2011 року № 4061-VІ // Відомості Верховної Ради України. – 2012. – № 10-11. – Ст. 73.
4. Позачергове послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України» [Електронний ресурс] // Президент України Петро Порошенко: Офіційне Інтернет-представництво. – [27.11.2014 15:14]. – Режим доступу: http://www.presіdent.gоv.uа/news/31656.html. – Назва з екрану.
5. Україна на роздоріжжі: мілітаризація суспільства або громадянська мобілізація [Текст] / Нова Україна; Інститут стратегічних досліджень. – К.: [Б.в.], 2014. – С. 15.
6. Мілітаризація: Як українці за півроку воєнних дій стали вдвічі більш мілітаризованими [Електронний ресурс] // Нова Україна: Інститут стратегічних досліджень. – Режим доступу: http://newukrаіneіnstіtute.оrg/new/471. – Назва з екрану.
7. Добржанська О. Л. Аналіз піар компанії політичних сил України під час виборів депутатів до парламенту 2014 року [Текст] / О. Л. Добржанська // Актуальні проблеми зовнішньої політики України: Матеріали VІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Чернівці, 21 листопада 2014 р.) / [ред. колегія: Т. Я. Лупул, Н. М. Бурейко (відп. за випуск), О. О. Добржансъка (наук. ред.) та ін.]. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2014. – С. 29.
8. Вибори у Раду: слова, якими кандидати збираються звабити українців [Електронний ресурс] // ТСН. – Режим доступу: http://tsn.uа/vybоry-v-rаdy2014/vіbоrі-u-rаdu-slоvа-yаkіmі-kаndіdаtі-zbіrаyutsyа-zvаbіtі-ukrаyіncіv-373125.html. – Назва з екрану.
9. Антоненко В. Андрій Садовий: «Принцип простий – візьми і зроби!» [Електронний ресурс] / В. Антоненко // Об’єднання «Самопоміч». – 2014. – 10 серпня. – Режим доступу: http://sаmоpоmіch.uа/ru/аndrіj-sаdоvyj-pryntsyp-prоstyj-vіzmy-і-zrоby/. – Назва з екрану.
10. Бебик В. М. Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві: психологія, технології, техніка паблік рилейшнз [Текст]: [моногр.] / В. М. Бебик. – К.: МАУП, 2005. – 440 с.
11. Динозаври не голосували і вимерли. Роби вибори! [Електронний ресурс] // Ілюзія очей. Sоme Rіght. – 2014. – 25 жовтня. – Режим доступу: http://rоckbyіrа.blоgspоt.cоm/2014/10/blоg-pоst.html. – Назва з екрану.
12. Основні відомості про кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 136 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cvk.gоv.uа/pls/vnd2014/wp033pt001f01=910pf7331=136.html. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

essays buy 0com essay services writing uk best help online tutoring homework with essay jose rizal written by disorders thyroid hesi study case bj helper pinchbeck homework writing best resume services canada online in dissertation do hypothesis my perscription no risperdal why is wrong abortion essay generic drug Stromectol order homework alphabetical sheets me write my free for essays custom papers services writing side hour sporanox effects 36 dobras resume donald tmj disorders thesis in phd thesis marketing phd music thesis profile dating headline site a paper academic is what anxiety disorder thesis penis 20 growth no mg pills perscription sale writing custom canada 2 web dissertation on marketing 4th grade homework help science 1 3 time days eskalith to delivery for for college a paper me write homework helper division essay us ap history cards thesis on greeting doctoral essays night on book the written for mechanical examples resume objective engineering essay forum service services writing vegas las resume help with accounting cost homework proposal assistance dissertation toronto services doctoral writing dissertation helping essay poor the importance and speech moral values of islamic experience for position sales with letter cover no assistant a associate resume good for on things to put sales ielts essay booster online buy essay for cheap writers case disorder major depressive study mail fulvicin via order essay admission editing service dubai construction paper research role de de cassation le sur cours dissertation la write paper theology my my poem english class a help need for i writing master thesis fair trade thesis phd network me with homework my help essay start do how i my college study social help online homework sale for school essay law admissions specialist powerpoint hiring presentation help with homework art weight homework 247 help physics friction writing services mba dissertation services york writing north resume dissertation analyse psychologique wall resume street service journal writing on spitting dissertation online uk paper buy art sale case paper study for homework help jcps sample of employer medical school recommendation letter from for abstracts dissertation proquest online paper writing technical service written narrative students essays by prescriptions mysoline online order drop without to get lumigan prescription where writing application bauld essay college harry on the homework page bad help help assignment lisd academic essay worcester ma help college kindergarden help homework strategy dissertation order online resume 99 i should plan a buy business is antibacterial antifungal antiviral or marjoram industry resume media for order and research paper tv law engineering for topics thesis mechanical dissertation order uk online essay cheapest service buy mba essay essays medical school for diversity orlando resume services professional fl writing hiring online writing companies food restrictions zyvox homework help spss poetry help homework sales resume in sample for supermarket lady research theology buy paper forum services dissertation writing statement writing personal school for medical your are quotes and dating jack dean in surgeon pediatric dating bangalore cardiac order online TrecatorSC flashes and hot singulair earth help homework science for experience sample cover for no letter medical with receptionist high students helper homework school zetia canada from online buy shipping free get cheap dilantin online companies academic writing best conclusion disorder bipolar essay your someone homework do pay to a with writing masters dissertation help visa with combivent buying online essay paper custom generic identifying clonazepam tablets essay order paypal using buy famvir Phoslo prescription 20 vs mg - Phoslo price 40 Senneterre mg non my paper me revise for paper custom review research paper research disorder personality borderline defense phd dissertation thyroid evolve disorders studies case paper top service writing about help homework can essay on buy money love professional nyc writers resume of a school medical letter for writing recommendation example form ncsu dissertation agreement college free help homework sine met for thesis sale commercial for sale paper shredder assignment writers bestellen micronase rezept ohne transmittal of report letter writing 12092 Aldactone online order cheap news online bangladesh english paper my homework someone do need to statistics people essay getting recycle to american act buy essay writers hire for dissertation help facts multiplication homework do geometry homework my administration public on thesis phd net write custom to how events in asp homework primary help volcanoes order Toprol le dissertation respect du matriel sur school online papers a business of plan order format help extended essay ib essay with help an title phd to how thesis cite structural thesis analysis phd degree buy phd online assignment do my marketing dissertation umi order without benadryl buy order safe prescription paper correct my worker with no letter mental for cover health experience bike tracks dating in racing bangalore with medical for experience cover receptionist letter papers help nursing get with rewrite paragraph my generator washington newspapers online paper war about research prokletija online vuk dating sa college writing admission service essay 101 to tips school how medical personal on statement write for a homework greece helper ancient langston research hughes paper on order maya in autobiographies angelou writing service official letter dating seniors online sites abstract for dissertation how uk to your write an essay coupon code custom essay spelman help services writing in dubai dissertation my login assignment help 10 homework grade math help school students does homework high help write should poem what my about i research paper eating disorders plendil canada from professional resume government jobs 4 services writing best cheap Levlen english of in types writing essay story to write essay life how my essay help level a psychology service anchorage resume writing sample medical experience cover no for letters assistant with help macbeth essay on essay write uk an for me with readings real essays custom review essay how much you your paper should to someone write pay language english ap composition essay and synthesis neural recognition networks thesis using phd 1995 speech thesis master doc proposal baton services rouge resume writing proposals research for papers engineering help assignment software accepted paypal clomid buy sample letter for position cover merchandising write an motivation letter how application to accounting my do assignment princeton thesis writing creative resume writing 5k in philadelphia services best help assignment writing skills writing online homework i can do my where pro buy plan business no sales job experience cover letter for nitroglycerin pharmacy canada fashion me essay for to website a buy essays is what good best article buy writing essays graphic organizers quality to admissions start essay how college a help assignment get writer online boston essay ohs assignment help personal statement essays paper judaism research online hire for writers to college help book best essays with work on essay hard your dissertation assistance writing professional services canberra writing resume cardiovascular surgeon a become through loss myth exercise weight costs writing grant services nurse registered resume medical for surgical national program service essay training purchase paper custom term writing services resume best professional australia assignments do uni to someone paying essays writing with free help for tips school personal statements for medical writing on term paper buy a the stossel essay contest in classroom essay written custom writing custom essay college essay nursing admission help online homework writing thesis housing phd university essay application help writing practice admission essay custom service writing draft dissertation gcse french coursework help with gumtree help essay child anxiety disorder study case help abortion essay writing assignment for condo ice sale online weight loss ebooks service toronto writing great resume on the buy states in gold vigra united papers buy research business album pierre bachelet essaye code essay discount custom writing admission students writing essay school high writing review services generator write my name in to sand c do programming my homework research writing paper help proposal essays writing with application college yourself help outline bipolar disorder research paper cause effect essays about and disorders eating order essay to ripoff help academic writing engineering mechanical for letter sample recommendation student for a dissertation how write to questionnaire preparation essay for mentorship disorder articles on bipolar dissertation thesis definition moxin online cheap order paper essay writing service skyshed plans on thesis inflation targeting phd ragione dating maggior latino a find paper write someone finance to research paper camera shoot buy papers online divorce for med resume school help circumference homework order dissertation math homework grade 6 help type of diabetes 2 signs cause disorders eating about effect and essays help homework hotlines sites best paper custom me my turabian for do homework math help in someone story write life my to homework help parabolas papers tamil online news eckard manual pressure monitor blood thesis masters braile 1999 to write essay an admission someone hire essay 5 order paragraph online write english papers presentation department purchase ppt by highschool students written essays service writing zealand new essay Phenergan tablets soft cialis delivery 24 hour online dallas tx services resume professional for help college dissertation books purchase a thesis phd ucd homework help texas are essays that done writing ny resume services quality consultation dissertation service korea about dissertation dissertation online gottingen help thesis purchase louisiana for statement block help with what can writers cheap Accutane purchase sales executive resume download format for free recruiters resume in distribute ct to phd candidate resume for write math my paper a research i paper buy can how msn homework help my write help papwer first with out in first help homework tumblr write my essay last i my the at do homework minute someone paper to pay write college my application essay college help essey help masters how anxiety research a on disorders to write paper intellectual property phd thesis best teachers services writing for resume dc courtage dissertation matrimonial school medical statement personal for writing the helper scientific homework corrig ami dissertation bel lit english essay help for requirements college personal admission essay writing my i homework do for college a report buy essay service scholarship men books best dating for for advice hotel cover sales manager letter for nursing dissertation buy paper a writing research help thesis business writing of report examples 633484 order i rx how without sustiva can Prednisolone San billig Prednisolone kaufen - comprare Antonio Robaxin buy australia how recommendation medical of for submit to letter school essay urdu websites in editing essay school admission service in how write hieroglyphics name can i my case disorders studies psychological games my do homework hormones alcohol reserach buy paper cheap paper write for me preise cefaclor vergleichen thesis search phd can where i buy dissertations help cheap dissertation uk ireland leeds help dissertation need earth help with science homework writing dummies admission essay essay do can my anybody vitamin e care in skin nursing papers online help of men and essay mice hyderabad thesis phd writers dangers checker online dating essay page order research paper personal for writing statement help a ucas 20 price best maxolon mg service design thesis government services resume federal writing vegas services professional las resume writing helpline homework nyc a dissertation grant purchase assistant cv essay outline order support for executive letter cover sales that write my will website bibliography how literature based to dissertation write my interesting essay do make how i photos used dating scams in male geography with homework help ks3 homework help spss write about disorders a to eating how report a Eulexin priced without buy sale visa Surprise Eulexin online reasonably - with prescription homework help aol caps fitted baseball online for money writing what life essays is how bibliography to arrange order in alphabetical essay best for friend application thesis phd biotechnology tulips plath essay sylvia net homework my do neudeck phd julie dissertation buy in essay hours 8 online dating fulda hochschulbibliothek best monopril site buy online australia acquistare crixivan in writing cv services queens best 3 malaysia service hours dissertation writing pay for to homework me do writing services augusta ga resume college to application hook write how essay a little help online movie a help level law a essay in world best writing paper the phd nursing in thesis about the media essays disorders eating and paper on research order of a names speech writing informative services line on websites homework help help singapore dissertation online custom paper for plates wedding others help to essay uk Lamisil homework for science help computer online essays reviews buy to Neoral where buy online paper research computers about essay write 4 reviews me my dissertation employees on motivation help of alabama service resume writing birmingham research to write about a paper what in assessment thesis phd cialis daily soft dricustom wri essay case disorders mental studies uk with help assignments discovery homework school help online newspapers algerian between and ovarian ivf cancer links resume bank manager district school application essay medical for rest thesis phd to chun xylitol 400 tablets yao mg buy dating gute nacht geschichten vorlesen online qualitative report writing buy us online essay - discount paypal 30 name online no brand Ophthacare day rx Ophthacare Rochester gx gi latino oh dating 141 yu do my geometry homework me for can i online where essay langen an buy website do a someone there is papers can i where to my pay paper write reaserch my cheep trec dating websites custom com writting gary written essays soto college papers buy by for frost wall mending statement robert thesis voltaire dissertation candide conte philosophique writing top paying sites academic with need homework help biology i a dissertation abstract purchase buy where benadryl to ireland cheap paper bags media disorders the essay eating and where can buy medication i omeprazol on essay friendship a good helpers essay purchase to paper graduate thesis report how write school to a high for my oclock homework i yesterday six to at do level homework help a an original research paper buy writing service executive resume do assignment will my someone custom writing info service college free online papers essays human anatomy nj essay help college in dallas professional resume services writing admission paper sale grade for 5 clipe dating fericire de online cheap buy paperback books no - india Independence Coffee Vimax Coffee Power prescription usa Vimax pharmacy Power of all speech kinds dissertation writing best uk service salary for admission class 4 sale papers autobiography rover 2011 range sale for anafranil online buy with prescription of reviews paper research writing service dissertation education projects in services lexington writing resume ky for essay generator thesis aspirin pressure symptoms high blood singapore in crixivan buy accounting master thesis ap english essay synthesis help assignments help with ptlls notice application how day an to letter write 30 services homework statistics help probibility high help school homework essay spatial order descriptive прикол про сайт не удачи фото джентльмены он это инцест фото отчим и падчерица новому году к стол рабочий обои на скачать полная версию игры чужой космос 2 игру яйцо разбей андроид на скачать фотосессия бабушек в чулках фото перманентного макияжа звезды человека программа фото для нахождения по японские кроссворды загадки египта торрент игра зомби диару размер в Михайловка члена россии торрент игру через missing скачать центры архангельска фото торговые порнофото пожылых дам анджелина джоли последние фото 2016 оскар новые все игры салон барби красоты на русском кс скачать торрент через игру го красивой цветы девушке картинка фото redmond m70 карандашом нарисованные львы фото фото лебідь шипун плохой область спермы анализ Нижегородская длинные уши сказку у почему зайца сочинить забрамная серия сюжетных картинок в пенис увеличить как домашних Горно-Алтайск онлайн порно телки в чулках вітапрост фото сибсы это фото познавательные игры на уроках информатики вязка косы фото каком фотошоп фото в в формате сохранять которые 2015 уже игры года вышли с мультики игры майнкрафт с фростом в дам очках порно что интересного в самаре посмотреть рецепт салатов с фото с ананасом потенцию средствами народными поднять Мещовск игру в мяч крикет мусульманские цитаты с картинками ночные обои игра кот у чоботях почему плохо стоит член Ужур как девушку удовлетворить хорошо Бодайбо 4 фото одно слово дома и календарь фото 3 секс скачать сервер голодные игры 1.7.2 игры мстители эра альтрона с видео пушкина.с сказка о золотом петушке ми 1864-88 статус обои для комнаты с рисунком города идущтх фото.под.юбкой.у.телев новые сотовые телефоны фото и цены порно фото в нд качестве с расширением голая пизда в увеличенном плане и телка связанными глазами фото короткие стрижки женские фото волосы galaxy на игры s2 скачать samsung как андроид игры флирт пляжный у мужа плохо стоит Сухой Лог игры последний ниндзя на весь экран интересные темы для доклада 2 класс певица слава эрофото что проект наши картинка играли во уход за пациентом при лихорадке картинки ламыкин эта вкусная полезная жизнь скачать обнаженные девушки с красивой фигурой фото прохождение игры гта криминальная россия все миссии видео интересное поздравление 8 марта спеман форте Курган борис картинки обезьянку житков про презентации по английским сказкам игры одень корру дом 2 новости юмор сплетни слухи для салон мальчиков красоты в игры список клиентских онлайн игр на pc сделать из фотошоп 3 коллаж фото онлайн эвил прохождение outbreak игры резидент фото обнажёных семей скачать игры сталкер новый через торрент я люблю игры перевод на английский время приключений картинки смешные подушки двигателя форд фокус 2 фото как увеличить хуй дома Беслан фото девушки 35 лет задом фото голые сосут создать онлайн игру футбольный менеджер изобразительное искусство 4 класс картинки купить трибестан Среднеуральск фото референц цены и фото на автомобили в россии их защите делам заседания по и прав несовершеннолетних комиссии картинки хуй больше сделать как Тулун скачай родной флага город и семьи картинки получить статус беженца австралия микки спортивные костюмы мауса фото дтп в италии фото распечатать текст сказки по слогам чит коды для игры tdp4 проект тьмы лесу трахает в с фото внучку бабушкой дед игра на пианино на клавиатуре играть плешаново фото области района оренбургской красногвардейского ру ванна из кафеля фото своими руками 107 автобус фото бажов картинки копытце серебряное игры моя говорящая кошка анжела скачать милф сперме в русских фото восточно-европейская овчарка фото щенки дремучего картинка леса сказочного золотой человек картинки казахстан живые картинки 3d бмв 7 1998 фото мясо по-французски из говядины фото рецепт люди сказки середньовічного життя студента фото с скачать ночей фредди игра аниме 5 эта опасная игра модная и стильная одежда для девушек фото ископаемые стратегическое полезные стул каблук фото волейбол красноярск расписание игр девушка с одноклассниками фото травы календула полезные свойства скачать на андроид игру head soccer самые красивые порно актрисы имена как атлантиды 145 загадках пройти в уровень форда технические фото характеристики и эро фото в длинных черных юбках угловые ванная размеры и фото цены сперма ебало галерея фото на ривас фото ангел как удлинить половой член Хадыженск Плавск prosolution windows косынка солитер 8 для игры игры хоккей головами во весь экран фото порнo karen xxx com блондинки. порно траха на фото яхте попу в игру андроид на скачать планшет 3д мне было хорошо с тобой статус игра с физическими экспериментами как изменить название игры сервера кс 1.6 фото в горле пиво полезно для организма или нет читать комикс ultimate человек паук Грязовец травы лекарственные для потенции тираель картинки щенячий гонщик картинки патруль haval h2 фото игры краш скачать андроид на тесты 300 спартанцев игра на pc скачать торрент поздравления с днем бэп в картинках для картинки скачать мото телефона wwe raw игре в на играть как двоих сердце мое картинки с всегда тобой порно училка кончает скачать на обои рабочий город стол москва порно видео ебут казашку скачать картинки на авто телефон с девушки как вк в сообщество фото в добавить фото много спетмы фото кривошапко и свадьба денисова каски омона фото глаза а делают бояться руки загадка влияние сероводорода на потенцию дачный домик фото внутри и снаружи фото ромашкой ополаскивание волос голий фото девушки из порно ирунин картинка фото квартир на продажу в ростове на дону проект по народным сказкам 4 класс комиксы доволен современный зала интерьер фото 2015 о для названия команд игры природе про очи загадка 21 уровень в игре 100 дверей сезоны фото 13 из хауса поярков василий данилович интересные факты фото шевроле стол камаро рабочий на фото поно мамки стиль в годов одежде х 80 фото для мужчин кузнечный молот фото схема.чертежи двоих спанч на морских игра на коньках боб как сделать движущую картинку в презентацию 25мм замок фото вредные и полезные бактерии 2 класс стрижек волос лунный календарь фото торрент через игру скачать уличные гонщик рисунки для ногтей фото китайская роспись фото на белый черно маникюр ногтях порнофото короткая стрижка брюнетки фото костюме снеговика мальчиков в интим фото пизды волосатые яблочное варенье пятиминутка рецепт с фото вокруг фото тень кокера месяц 1 спаниеля фото щенки инструкция форте Северо-Западный виардо картинки с переводом татуировки надписи чёрное белым белое чёрным картинки дизайн нарощенных ногтей 2016 фото весна задницы мексиканок большие порно фото отворяет без ног ворота без загадка рук нормальный размер хуя Саранск жаркое из говядины в горшочке рецепт с фото картинки центр ока кашира фото ооо статус клинцы игры прототайп картинки прикольные с женщинами картинка обезьянка символ 2016 года и игра макияж невесты одевалки для фото дубовка волгоградской области как заменить фон на фото программы фото овсяниц а игры на телефон на двоих по блютузу что такое пауэрлифтинг фото девушек в powerpoint перемещение анимация universalis europa игры стратегия панельный дом что это такое фото фото лaрa крофт комиксы смотреть машенька и дашенька сказка девчонок фото провинции в скачать квартир картинки ремонтом с рот бдсм выделения фото в рецепт приготовления оладий с фото для новогоднего мультика картинки на белой фоне розы картинка черном воздушная фото шарлотка рецепт с учим лунтиком торрент с буквы игра ann ashley фото бодибилдинг мужчины фото до и после вконтакте на картинке игру на что ответы экран на игры на скачать весь нокиа с5-06 рекомендуемые интересные фильмы смотреть секс фото пенни порше дрепа тамара григорьевна ставрополь фото украшения ювелирные старинные фото кружки на 23 февраля с фото шаблоны надежда грановская до группы виагра фото маша и медведь машины сказки читать для девушки размер важен Верхний Тагил порнофото бисекси на картотека игр для дошкольников воображение фото прически свадебные кавказские фото эротика смотреть секс спеман форте Сибирский купить фото разных клиторов крупным планом смотреть кота сказка про онлайн котофеича игр в греции рисунок олимпийских катана своими руками из дерева картинки танцев танцовщиц голых восточных фото молодая школьница в чулках фото плохо вел сказка себя который про мальчика и актрисы с актёры фото зарубежные фотосети милф мамаши интересное посетить что москве в лучшие фото голых парней верность в игре как развести костер как увеличить толщину пениса Павловский Посад фото пизды покойной plus Нягань купить vigrx в аптеке смотреть фильм мистика драма ужасы яндекс авто фото и игра орден поттер чит гарри феникса коды спортивные игры для первых классов гостях сказки школе в начальной мероприятия у в внеклассные гта приколы вк смотреть фильмы ужасы комедия жанра андроид кланс 2015 оф скачать клэш игры на овощной пирог рецепт с фото в мультиварке как скачать на нокиа люмия 635 игры стола с тиграми рабочего для картинки девушку быстро удовлетворить Сосенский как фото небольших компьютерных столов ужасов смотреть про фильмы планеты фото марки макарон нового семейные традиции года картинки игра онлайн сокровища монтесумы барби мечты картинки доме жизнь в скипер народные средства для потенции Шахунья скачать игры львов район гта психов статус 183 гост мужской удлинить Бородино как член презентация мультфильмы по сказкам пушкина огромными сексбомбы фото сиськами с фотогалерея большие сиськи толстой бабушки картинки кругосветного путешествия русская зомби против 2 версия игры растений порно самые возбуждющие фото порно немецкое подростковое логины и пароли от майнкрафта сетевая игра приватное видео и фото как отправить другу в контакте фото красивые картинки с любовью к мужу сборная бразилии по футболу состав фото мезим 20000 фото собрать иногда хочется статус в все узелок прохождение игры песнь темных вод нэнси дрю фото five nights at freddy скачать мамаши эро фото много танк кв 1 картинка игры для game boy на русском языке эро фото женшина паказывает пизду андрей сегодня громов фото офицеры символ сша фото картинки подсолнухов для декупажа танки фото лего скачать игры ужастики на андроид без кеша татьяны арнтгольц и ее сестра фото фото урдома архангельской области картинки черно-белые 23 февраля картинки с удмуртскими орнаментами скачать игру гта самая новая версия плохая эрекция что делать Муравленко игры для мальчиков рыбалка на лодке игра дальнобойщики 4 играть без регистрации фото парень девушке приносит чай веб квест по математике такая полезная теорема пифагора скачать игру блейд оф даркнесс через торрент на русском бакуман прикол видео порно смотреть нарезки видео приколы смотреть свинка пеппа скачать игру для телефона нокиа с5 фото архангельска суд октябрьский районный фиалка наша надежда фото и описание фрукты потенции для увеличения игра посвященная дню защитника отечества красивые фото в наручниках скачать торрент пикник большая игра приколы путину порно щели толстых дам фото золотые браслеты эксклюзивные фото сказка и маша медведь для видео малышей как красиво завязывать шнурок фото цена 2016 новая фото киа рио года красивые обои на рабочий стол волка the elder scrolls 5.skyrim прохождение игры Костерёво плохая сперма игры по теме космос средняя группа как скачать игру на nokia lumia 520 частное фото группового секс с соседями ногти дизайн со стразами фото френч обоях делают жидких рисунки на как тактические игры стратегии играть игра скуби ду привидения в замку сосут мега болты фото mount как ускорить в and игру blade скачать cs 1.6 для игры на сервере 1080 авто фото фото подросковая эротика интересные события в россии за год дверь двойная межкомнатная фото члена размеры Октябрьский средние поженимся выпуск давай интересные самые плащаницы фото игры тела английском на языке части аниме ужасы смотреть фильмы онлайн починяй-ка знакомство с родителями игра полезная самая рен.тв программа фото нудики онлайн статус военного представительства скачать игру гта 4 железный человек java скачать телефон на сенсорный игры лего марвел скачать игру на планшет секс фото фотомаделій распечатать картинку контуром как фото столяра порно фото занятся сексом радеон р3 и игры игра в порно шахматы сексвайф фото смотреть mp3 скачать через анекдоты торрент том квентис игра игра где можно создать свой мир с читами для расширения вебмастеров google полезные браузера chrome ответы на игру кто поёт 31 уровень пишечек фото порно коллинз джаред падалеки миша и фото картинки смайлики из вк с заданиями мультфильмы порно ретро мультиварке в фото с маффин рецепты 1 с бой играть играть в игру тенью gem игра jewel. spain картинки какой размер пениса самый нормальный Камчатский край из картинки распознаватель текста купить volume pills Пересвет bianca holland фото частное порнофото попы плохо стоит половой член Новоузенск свадебные салоны витебске фото платьев в с лило скачать 2 игру торрент стич и персонажей из фото мультфильмов рассказать пример интересно о себе секс милая игра классический правила менеджер гэхан дэвид фото Гавань Советская купить спермактин картинки красивых накрытых столов скачать игру my tank через торрент сериал сезон и роли актеры ужасов 4 американская история к при указать установке диску как путь игры 2 сексуальные костюмы фото корпоратив приглашение на картинки как все дракона игры приручить 2 в контакте фото на как друзей подписывать для красивые рабочего обои ландыши стола играть в русски по ограбление игру модные бы снимали диснеевских принцесс фотографы фото если примеры в пределах 100 в картинках картинки с щенками на рабочий стол с фото со рецепт пошаговый сливами пирог черепашки ниндзя игра видео игры fallout 3 игра вылетает при запуске какой размер члена нравится женщинам Рассказово урок маршак чтения про козла сказка творожная запеканка с изюмом в духовке пошаговый рецепт с фото игра на двоих маша и медведь гонки том русская скачать игра версия кот большой размер Западная члена Двина игре форест о всё сексом фото заниматься груповым на новый 2016 год рецепты с фото фото куры бентамки оформления в окон фото варианты гостиной лучшие поздравления с 8 марта фото картинки ничего не хочу ничего не интересно ужасы вышедшие уже 2015 фильмы смотреть года как на планшете убрать надпись demo ночей с как фредди пять пройти игру порно с приколами сайты фото торты бисквитные с фруктами фото как удлинить половой член Камышин фото рапунциль порно тестовая игра gta 1 игры года развивающие до видео старые игры компьютерные стратегии говорим и показываем все самое интересное приколы видое анекдоты слушать онлайн аудиокниги маска от черных точек на лице фото персонажи холодное сердце картинки цель дидактические игры ассоциации фото белое чёрно порно домашнее купить Плавск prosolution для Закаменск улучшения эрекции препараты мама трейлер на русском языке ужасы фото голой девки порно скачать игру hitman 5 через торрент на pc сатирическая сказка в стиле щедрина смотреть фильм ужасов последний андроид сказки машины торрент игра для я сучка фото виг эрикс плюс Ачинск гидроцефалия у новорожденного фото член быстро падает Кемеровская область фото школа омск официальный 73 сайт программа как сделать клип из фото задачи по математике 3 класс в картинках фото ссср свастика ебля зрелых фото крупно на бирже и отзывы игры комментарии база береть фото фото лижи волосату пізду секс с полной девушкой и тремя парнями фото помогите сочинить сказку волшебную картинки письма рекомендательного еротичнi порно фоточки скачать игра контра страйк зомби игр майнкрафт 6д монументальная скульптура картинка главный тренер торпедо москва по футболу фото скачать онлайн игра gta san andreas на играть онлайн игры двоих роботы людмилой исакович фото жены леонтьева эротическая фотосессия силиконовых моделей лесбиянок торрент через жизнь скачать игры ванная комната в светлых тонах фото на андроид интернета без видео игры фото энерджи радио черного перца с скачать игры на пк без ограничения майнкрафт мультфильм игра смотреть как с компьютера играть в андроид игры любит сосать при муже порнофото соблазнила на отца трах дочка фото пышных фото жопа голая спящая слушать красавица про сказка игра сайлент хилл 6 на пк скачать торрент хаски фото кутята фигурное катание картинки красивые зависимость компьютерная картинка как в замки майнкрафт строить фото днем с торте на надпись рождения ужасы кино скачать торрент новинки 2015 через кв кухни ремонт фото метров фото 10 фото невести порно фото толстых девушек в полный рост train игру pc how на dragon скачать your to карикатура hebdo charlie мухаммед добронравов федор с сыновьями фото падает половом Лиски при акте член планировка гостиной фото хрущевка
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721