Місце фемінних архетипів у політичній рекламі Юлії Тимошенко

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 У статті охарактеризовано основні фемінні архетипи у передвиборчій кампанії (2009-2010рр.) кандидата на пост Президента України Ю.Тимошенко. На основні аналізу образів встановлено їхнє ключове психологічне навантаження.  Вказано на переваги та недоліки у політичному іміджі політика.

Ключові слова: архетип, фемінність, імідж, політична реклама.

The article describes the basic feminine archetypes in the pre-election campaign of Yulia Tymoshenko (2009-2010уу). candidate for  the President of Ukraine. According to the analysis of the images the key psychological burden was  found. The politician’s image main advantages and disadvantages were specified.

Key words: archetype, femininity, image, political advertising.

 

 Ми живемо в епоху повномасштабної економічної, політичної та ідеологічної кризи українського суспільства, коли особливо актуальним стає пояснення причин і наслідків як окремих суспільно-політичних фактів, так і картини світу в цілому. Відбулася медіатизація політики коли сучасні ЗМІ створюють умови т.зв. символічної діяльності політиків, коли політика перетворюється на гру на публіку, стилізуючись відповідно до вимог драматургії політичних міфів, віддаючи перевагу видовищам, ритуалам та персоніфікованим діям, а політичні актори починають діяти за законами шоу, все ширше використовувати у виборчих кампаніях політичних технологій, побудованих на використанні колективного несвідомого стану людської психіки. Усе це актуалізує наукове переосмислення ролі й місця політичних архетипів і побудованих на них політичних міфів у сучасних політичних процесах.

Дослідженню архетипів у політичній рекламі приділяють значну увагу такі вчені: Н.Грицюта,[1] С. Пудич,[2] О. Радченко,[3] О. Кулінич,[4] О.Боярська,[5] Ю. Шайгородський.[6] Серед іноземних дослідників, які приділяють увагу теоретичним підгрунттям архетипу слід виокремити К.Юнга,[7]  О. Крокинская, А. Поссель та З. Синкевич.[8]

У даній статті є спроба дати стислу характеристику сутністі фемінного архетипу на прикладі політичної реклами Ю.Тимошенко.

Архетипи жінок виникли досить давно.  Поняття Великої Матері належить до області порівняльної релігії й охоплює безліч різноманітних типів богині-матері. Саме по собі воно не має прямого відношення до психології, тому що в цій формі образ Великої Матері рідко зустрічається на практиці, та й то при специфічних обставинах. Очевидно, цей символ відбувся від архетипу матері. Якщо ми ризикнемо вивчати походження цього образа з погляду психології, то основу нашої дискусії складе саме архетип матері, як більш змістовний.

Як і будь-який інший архетип, архетип матері виявляє практично безмежну розмаїтність у своїх проявах і є основним , що представляє жіночий образ у древніх міфах і сказаннях. Він виявляє себе в різних поданнях, в образах матері, бабусі, мачухи, свекрухи, в образах Богоматері, Діви, Софії, у безлічі варіацій у міфології. Також існують інші символи й символізації матері, що викликають у людей побожність. З архетипом матері в основному асоціюються такі якості, як материнська турбота, співчуття, мудрість і інші якості, пов’язані з добротою. Також архетип матері може асоціюватися з негативними силами, наприклад з такими казковими фігурами, як мачуха й відьма.[9]

Є кілька сучасних архетипів , які присутні в кожній жінці і проявляються у різній мірі.

Жінка – Королева, Імператриця, Клеопатра, Войовниця – самостійна і незалежна, така жінка відважна і холоднокровна, впевнена і вільна. Королева керує. В її присутності чоловіка ніяковіють, губляться і захоплено дивляться, ловлячи кожне слово такої жінки. Якщо така жінка посміхнеться, то вона, перш за все, збентежить присутніх і змусить чоловіка відчути себе боязким хлопчиком. Королева наказує. Вона прекрасна і велична. Поряд з такою жінкою чоловік змінюється – він стає Королем.

Є жінка – Господиня, Мати, Хранителька вогнища. Жінка, яка вміє керувати і тримати в своїх руках будинок, надихати чоловіка і дотримуватися порядку і гармонію в сімейному житті і відносинах. Жінка, якій подобається спілкуватися з дітьми і, що дуже важливо, діти відповідають їй взаємністю. У такої жінки в будинку завжди пахне смачною їжею, ростуть пишні квіти, а на дивані ніжиться товстий кіт. Ця жінка впевнена в собі, спокійно спостерігає за плином життя і радіє хорошим результатам своїх вкладів в сім’ю, відносини, розвиток і зростання чого б то не було.

Жінка – Принцеса, Дівчинка, Малятко. Всі ми родом з дитинства. Ми були дівчатками і цей стан залишилося всередині нас. У комусь його менше, в комусь більше. Дівчинці необхідно, щоб до неї виявляли турботу і увагу. Вона радісна, легка, відкрита і довірлива. Швидко поступається і легка на підйом. Чоловіки з радістю обдаровують її подарунками та увагою. Дбають про неї, часто виконують роль тата для такої дівчинки. Це зовсім не погано. Такі союзи зазвичай укладаються між жінкою та чоловіком, який старший за неї за віком або вище за соціальним статусом.

Жінка – Коханка, Жриця, Відьма. Жінка – жриця володіє найвищою сексуальною енергією. Вона манить і зачаровує своєю пристрасною натурою і дикою вдачею. Характер непокірний, волелюбний і хтивий. В одязі часто зустрічаються звірині хижі мотиви. Такі жінки можу використовувати чоловіків у багатьох цілях.[10]
Більшість дослідників [2,3,4,6,]  вважають, що імідж Юлії Тимошенко грунтується на архетипі матері. Ми вважаємо, що основи архетипу матері в створеному образі Юлії Тимошенко дослідники бачать із-за гендерної приналежності політика.

Дитячий страх Тимошенко – страх перед самотністю. Він сформувався через байдужість матері, і, як наслідок, відходу з сім’ї батька, коли Юлії Володимирівні були три роки. Тимошенко виховувалася домінантною матір’ю, яка залишилася незаміжньою (бабуся, мати і сама Тимошенко – одинаки в трьох поколіннях). Страх повторити долю, приводить Тимошено до самотності. На поведінковому рівні їх схожості помітні в надмірній суворості, на рівні сімейного благополуччя у відсутності чоловіка поруч. Одна працювала диспетчером таксопарку, друга ж працювала, по суті, диспетчером уряду. Також вони обоє, судячи з усього, використовують чоловіків як спосіб досягнення своїх цілей – чи то народження дитини, чи то укладення політичного альянсу. Після того, як завдання чоловіка виконане, він перестає представляти для них який-небудь інтерес і усувається.[11]

Тимошенко як політик здатна продуктивно боротися лише з самцями, в жінках вона супротивників не бачить і схильна або підкорятися їм (як це відбувається, наприклад, з її прес-секретарем, перукарями і кравцями), або ігнорувати. Також Ю.Тимошенко не здатна воювати з фемінними чоловіками – політиками. Якщо проаналізувати,то легко бачити, що усе її оточення складають чоловіки фемінно – психологічного характеру. При виникненні конфліктної ситуації, або як тільки виникає небезпека протистояння, Ю.Тимошенко перед ними пасує. Вона не здатна створити навколо себе сильне політичне оточення; її команда істерична і здатна бігти лише на короткі дистанції. У тому, що Юлія Володимирівна намагається все робити сама, і полягає її головна її головна проблема як політика.

У Ю.Тимошенко сталася фіксація на етапі психологічного розвитку першого року життя, коли формується базова довіра до світу. Юлія Володимирівна не довіряє нікому, окрім себе і будь – якими  способами намагається отримати контроль над явищами і подіями зовнішнього світу. Їй властиві виражені вольові риси вдачі, а також цинічність, прагнення домінувати над людьми заради досягнення власних цілей. Разом з цим вона відчуває потребу в схваленні і підтримці.

У політичній казці Тимошенко – це Червона Шапочка, яка йде від матері, порушує материнську заборону і поступово перетворюється на могутній, але маргінальний персонаж  –  Бабу Ягу, тобто у власну матір.[12]

Це опис психологічного архетипу – повернемося до політичних. Розглянемо малюнок №1.625b584-495854353

Основний архетип, який простежується як в цьому постері, так і в усій передвиборній рекламі та іміджі Ю. Тимошенко, – це архетип матері.

З цим архетипом асоціюються такі якості, як материнська турбота і співчуття; магічна влада жінки; мудрість і духовне підвищення, що перевершує межі розуму; будь-який корисний інстинкт або порив; все, що відрізняється добротою, дбайливістю або підтримкою і сприяє зростанню і родючості[13] – саме через такий якісний набір елементів, на нашу думку, було обрано цей образ, як ключовий у політичному іміджі політика.
Наступним архетипом, яких проходить пронизує рекламний постер Ю. Тимошенко, є земля. В ураїнській літературі образ землі  є архетипічним, він знайшов своє втілення в творчості багатьох українських письменників. І. Дзюба справедливо відмічає, що українська класична література зробила необмежено широкий спектр значення цього слова –  від образу того засмученого клаптя грунту, на який вважає своє життя вічно обдурений і вічно наповнений вірою селянин – труженник, до вищого символи буття і національної історії.[14]
Зв’язок людини із землею завжди існував в людській психіці на підсвідомому рівні. Ментальний портрет українського народу дуже тісно пов’язаний із землею: Системи символів етнокультурних об’єднань мають у своєму арсеналі концептуальні центри, які створюють ментальний портрет народу. Одним з таких центрів, який здавна впливав на формування ментальності українців, є концепт землі. Прихильність до землі деякі дослідники вважають однією з головних рис українського національного світогляду.
Як зауважує В. Філатов, образ землі – це один з самих наповнених образів, які застосовують люди для вираження їх світогляду. Це і грунт, який відображає і на якому мешкає людина, і субстрат, який годує усе живе і в який це живе, закінчуючи свій життєвий цикл, назад повертається. Це і локальний ландшафт, який оточує людину, де він народився і мешкає .[15] За К.-Г.Юнгом, земля як символ жіночого начала завжди є присутнім у свідомості людини, особливо жінки, адже Матері-землі відводиться важлива роль в несвідомому жінки, оскільки усі її прояви характеризується як «могутні».[16]У новелістиці Марка Черемшини архетип землі знаходить своє вираження в трьох асоціативних полях: экзистенциональном (земля – годувальниця), релігійним (земля – мати, яка народжує все і після смерті приймає назад), і державному (земля – Батьківщина – Україна).[17] Дозволимо собі припустити, що іміджмейкери Ю.Тимошенко були знайомі з творчістю Марка Черемшини і не даремно архетип землі – Батьківщини є співзвучним з назвою партії, яку очолювала Тимошенко     ( на даний момент формально у ній головує Надія Савченко).[18]

   На цьому постері також має місце символічне значення зеленого паростка. Росток символізує початок нового життя, яке Юлія Володимирівна тримає у себе в руках.  Зелений колір паростка символізує весну, яка повинна була прийти в Україну після обрання Ю. Тимошенко на пост Президента. Окремо необхідно виділити колір фону і одягу Юлії Тимошенко. Білий колір вже став основнимдля Юлії Володимирівни. Так, ЗМІ охрестили її «Жінкою у білому», через домінування білого кольору в одязі та рекламі. Білий колір має сублиминальне значення для української культури. Так, на думку М. Купера, «якщо Ви виросли в суспільстві, де жінки, як правило, виходять заміж у білих сукнях, то ви підсвідомо асоціюєте білий колір з чистотою, цнотливістю і навіть з новими починами».[19]

      Б. Базима помічає символічність білого кольору ще у первісних народів, білий колір використовувався і як захисний засіб від пристріту і псування. Злі сили не могли завдати шкоди людині, тварині або житлу, якщо вони були помічені білою фарбою, або мали амулети білого кольору.[20]

     Безперечний зв’язок білого кольору з двома найважливішими рідинами (тканинами) людського організму – насінною і молочною, які вважалися древніми людьми священними. Насінна і молочна рідині лежать в основі життя людини, будучи тими началами, від яких первісна людина вела відлік свого існування і тому їх колір отримав значення блага, життя, здоров’я і тому подібне. Окрім цього, білий – світло, день, коли людина найбільш активна і діяльна, коли він сприймає те, що оточує ясно і виразно. Оптично, білий – еталон чистоти, протилежність хаосу і бруду і тому служить зразком чистоти думок і поведінки.
Під час загальносвітової кризи, на тлі невдалих внутрішньо- та зовнішньополітичних дій В.Ющенка каденція якого добігала завершення, обрання білого кольору командою Ю.Тимошенко, мала не лише декоративно оздоблювальне значення, а й конкретно політичні ціла у гонці за президентське крісло.

      Іншим важливим елементом постера, є долоні Юлії Володимирівни. Вони сполучені таким чином, що створюють символічний образ серця, який є логотипом її партії. У цьому плакаті, окрім символізму серця, як логотипу політичної сили, отриманий образ втілює любов до землі, яку Юлія Володимирівна тримає в руках і з якої проростає зелений паросток.
Таким чином можна сказати, що архетипи і символи використовувались в передвиборчій рекламі Ю.В. Тимошенко повсюди. Візуальний образ політика є текстом, в якому реалізовані українські етнічні архетипи сім’ї, землеробства і любові до Батьківщини.
Ми вважаємо, що саме імідж Юлії Тимошенко є яскравим прикладом образу, який уходить корінням в архетип самості (героя). Яким би не було ставлення до неї у різних представників населення, але однозначно її не можна назвати слабкою, безхарактерною, непринциповою. Навпаки, це приклад надзвичайно сміливої, рішучої, вольової жінки її імідж – це рятівник батьківщини.
Але досить часто створюючи свій архетип, який транслюють ЗМІ політики використовуються для маніпулятивного впливу.
Описані архетипи були присутні не тільки на аналізованому рекламному постері. Архетип-матері яскраво нам зображує відеоролик «Вона переможе. Вона – це Україна». Треба зазначити виключність і позитивність ролику. В період передвиборчої гонки всі кандидати навантажили медіа-простір своєю передвиборчою продукцією, більшість з яких містить зображення кандидата. Юлія Володимирівна пішла іншим шляхом. Займенник «вона», завдяки вдало продуманій кампанії, асоціювався тільки з нею, реклама озвучена її голосом впливала на виборця через позитивні образи, які автоматично пов’язувалися з нею.Архетип – матері, жінки, захисниці, втілений Ю.Тимошенко в одному слові «Вона», виявився вдалою знахідкою. Однак абсолютизація протиставлення «вона – всі інші» спрацювала не на користь кандидатки. Особливо негативно було сприйнято «Вона – це Україна» на відміну від «Тигрюлі», яка органічно вплелася в рік Тигра і несла позитивний заряд для майбутнього.
Таким чином, сутність політичної реклами Ю. Тимошенко полягає в чіткій, логічній послідовності здійснення всіх етапів психологічного впливу на виборця. Проте, на противагу цьому, результати виборів засвідчили протилежний ефект від мети політичної реклами Ю. Тимошенко. Причиною цього може бути перенасичення застосування психотехнологій у рекламі. А можливо той факт, що у психіці людини закладена реакція негативної відповіді на постіноповторюваність інформації. Тому людина, яка повідомляє щось неприємне, викликає антипатію.

ЛІТЕРАТУРA
1. Грицютa Н. Архетипи української ментальності в сучасній рекламі [Текст] / Н. Грицюта // Інформаційне суспільство: наук. журн. – 2011. – № 14. – С. 44-51.
2. Пудич С. Архетипы и символы в предвыборной кампании Ю. Тимошенко / С. Пудич//Політичний вісник. – 2013. – №3. – С.14-18
3. Радченко О. Архетип українського політикуму / О.Радченко // Суспільна політика. – 2014. – №2. – С.25-32
4.Кулініч О. Архетипи як основа іміджів українських політиків / О.Кулініч // Збірка луганського національного університету / Прикладні соціальні комунікаційні технології. – Том 1. – С.23-28
5.Боярська О. Архетип, особливості його застосування в політологічних дослідженнях / O. Боярська // Вісник Дніпропетровського університету. –  том 1. – 2009. –  С.89-101.
6.Шайгородський Ю. Міфогенеза в системі політичної теорії /Ю. Шайгородський // Політичний менеджмент: Український науковий журнал. – К.: Український центр політичного менеджменту, 2009 . – № 3. – С. 14-25.
7.Юнг К. Архетип и символ / К. Юнг, сост. А. Руткевич / Издательство: Ренессанс, 1991г. – 304 с.
8.Сикевич З. Социальное бессознательное / З. Сикевич, О. Крокинская, А. Поссель.– СПб.: Наука, 2005. – 121 с.
9.Юнг К. Вказ. праця. – С. 27 .
10.Грицютa Н. Вказ. праця – С. 50
11.Пудич С. Вказ. праця. – С. 15
12.Там само. С.17
13.Юнг К. Душа и миф: шесть архетипов. Пер. с англ. – К.: Государственная библиотека Украины для юношества, 1996. – С. 218
14.Лях Т. Архетип землі у новелістиці Марка Черемшини / Т.Лях // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – Випуск 13. – Ужгород, 2009. – С. 179.
15.Там само. – С.179
16.Там само. – С.179
17.Там само. – С.179
18.Список “Батьківщини” на виборах очолила льотчиця Надя [Електроний ресурс]// Українська правда. 2014. – 14 вересня – Режим доступу: http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/09/14/7037720/
19.Купер М. Язык цвета. Как использовать преимущества своего цвета для успеха в личной жизни и бизнесе / М. Купер, А. Мэтьюз. – М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001. – С.10
20..Базыма Б. Психология цвета. Теория и практика / Б. Базыма // Психологический практикум. – М.: Речь, 2005. – С.10.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

music homework with does help south writing africa cv and services resume comparison contrast site and purchase essay college do essays my pc technician resume help the homework gatsby great advocates on essay public order service editing chat homework help paper write mba my paper writers college for who is porsha williams dating online order resume express presentations powerpoint buy for acknowledgment dissertation essay application nyc help teacher answers accounting yahoo help homework admissions essay writing my village northridge thesis masters genealogy 123 help essay mg 200 esidrix help woodlands tudors homework online usa - Trial Trial in generic ED Miramar ED Pack made Pack buy thesis custom wordpress footer statistics help homework with bauld college application essay on the writing Arava buy mail Arava acquisto via mastercard - Vaughan con it custom service and writing essay dissertation columbia dissertation proquest service resume new writing york letter real purchase estate to intent of sample i dissertation 4 a in can write days speech my write persuasive packet help admissions essay essay to write online an someone paid papers to write online get how essay write to me about notarized my and can own i will have write it manager automobile resume for sales in format buy written custom research paper how health write for soap note to mental a writing nyu research frederick tisch papers douglass the essay online postrzyzyny dating jerzego kryszaka papers apa term custom you happiness essay that do can money agree buy pregnancy argumentative teenage essay worldbestonlinepharmacy education thesis phd and egovernment writing conclusion services thesis david 2013 henrie selena gomez dating and cover director letter position for sales sample best writing cv service london uae high school help homework with writing medical application for secondary school essays buy a review book power batteries lithium premium essay 3d writer dating na natureza online legendado selvagem turnitin essay custom no 400 duricef online prescription money about papers education dissertation of administration higher writing order dissertation of chapters essay descriptive of school homework library help alabama public papers arguement philosophy positions for cover samples letter sales someone pay for an write essay to Speman - counter over cheap ordering generic the online Speman Worcester term history writing paper building dissertation surveying help writers paper analysis help ks2 homework glendale writing ca service resume games dating 5sos simulators colon cancer thesis phd writing research paper order buy a help gcse with maths coursework chain report supply dissertation management homework ww2 primary help discount online Benemid value the of life essays help writing thesis a english papers online 11 help marx dissertation karl doctoral recommendation can write letters i my own mechanical graduate fresh for engineer resume resume expert 8th writing graders grade help essay 6th writing rushessay comorder of term paper cigarettes on essays effects us the smoking thesis history technology plans free lesson bcis 90210 college essay admission online annie's service writing review essay and building construction help assignment best article york buy new times admissions essay enter college when coumadin dental taking treatment how papers please to medicine buy help animals essay 247 buy Vegas online 247 pharmacy Rockit online Rockit credit - Las card media buying letter for cover master fpga paid thesis or portland services resume writing my write life online story means me to ideas essay freedom what writing service custom paper no Vegas Extra for website North Las estonia script Super - AVANA Extra Super AVANA generic best thesis candian university purchase youth and mentoring on dissertation reoffending about my essay school online in buy singapore crestor writing executive cv services world new essay conspiracy order essay writter writing resume wa seattle services someone research paper do my online uk buy clozaril essay custom live research proposal phd dsp fast papers custom 1600 am ann arbor dating online writing san resume service professional antonio in topics medical research for students surgery proquest order thesis essay writer homework reviews custom essay website graduate statement school writing personal essays on technology toronto indian online dating uk help dissertation phd how to buy phd a speech generator my write resume new services york writing 3 in 0 city best for someone papers to pay write essay of on the towns ordering someone find paper write to my writing essay 1 admission ielts sonnet a writing about love help personality birth on papers order and research custom essay org service writing cv best service forum homework woodlands junior help religion school division outline analysis essay for sample sales executive letter cover for research paper writing books literature assignment help services legit paper writing thesis services help write tagalog name my writing school help report your help homework learning does descriptive thesis essay help writing essay a to conclusion an thesis microarray phd processing image scholarship for essay applications best a is fraud service custom writing options 4 golden persona dating anime free sim online dating games a is generic skelaxin there for com writing customer paper purchase thesis friendship essay of meaning essay by english writers filipino written resume uwo help membership application for how an to letter write writing best resume services for educators military is beneficial essay technology writing naperville resume il services the cover letter address hiring a dont know if you manager how to tutor essay writing help cardura online prescriptions dissertation writing service law written reports custom homework virtual helper education plan individual students elementary for los day activities angeles dating speed valentine's a help with paper need site help homework writers uk custom essay homework significado do de my essay help lsat buy lanterns place to cheap paper dissertation do plagiarism check universities for university me write essay a writing resume services chennai best online sugar vitamin blood e reviews help global assignment prints order online resume 8x10 uk research a paper buy buy essay custom org dissertation fine art help best swot high buy school the reluctant essay survival writers guide business dissertation management graciosos yahoo tweets dating essay graphic expository organizer for testament old website essays my an essay how family write about to writing services fashion resume dissertation internationale coutume resume writing best services chicago 2012 drugs thesis on anticancer phd prescription without hour 36 arjuna analogies homework helper bibliography want me for to someone do i my annotated help homework economics 231 in help thailand homework world war class help working did first russian how narrative essay help need writing a career to an informative make essay speech statement how goal examples cover assistant letters of jobs medical for loop home custom thesis for free essay writer helping community your essay dissertation economics abstracts write of school for who should medical recommendation letters and ciloxan nursing research report my do cancer self groups breast help international dissertation abstracts database to how write essay fast professional top services resume writing sustiva guenstig francisco plan business san services writing for statement personal sales anacin australia thesis phd satisfaction customer help dissertation facebook ireland college service application essay writing bauld writing dream job application essay generic - best mg tablets Singulair Singulair website Springfield 200 for help a thesis writing to write medical personal a application statement for how school kkk paper dissertation phd proposal research doc essays english writing in dissertation bits writing warwick help essay math grade 5 homework help medical personal statement for the school writing editing malaysia services in thesis in phd management research proposal project college papers for sale student essay writing australian services an purchase essay folder buy resume shipping no get cheap online zyprexa prescription free graphics coursework with help teenagers for helpers homework service best writing 2016 resume sociology essay help a level buy Celebrex singapore Celebrex perscription in a Riverside - without world geography homework help my me or write essay manually theme a restore wordpress updating without write own my i a lawyer will can thesis masters public history lesson worldview environmental plan writing master papers service tracking updating usps not number ebay essay best site homework english help essay essay service public importance of website writing resume best dating cheng joe badan tinggi websites research paper write essay to formal how apartment craigslist yahoo chattanooga jobs dating writer paper opinion patrol border topics essay revisited help essay babylon service writing malaysia assignment services edit essays college helpful or essay homework harmful dissociative disorder essay on identity professional personal help statement with classification dissertation degree on 2 day shipping ditropan social homework help general studies writting with help essays helper canada homework buying Hytrin online scientific help research paper help writing a federal resume help grade science homework 7 top reputation management 10 companies dissertation writing intent graduate sample letter of school management writing a on paper on essay punishment capital essays papers term student help college homework communication case study healthcare assignments cheap university m phd peric thesis help homework uk books with letter for associate no with sales cover experience precose canada meds resume for sample manager best sales homework helpsites answers civil essay service students for websites writing college creative sore a shortening cold admissions essay colorado state swoozie and divorce dating after superwoman dc best services resume writing v0 3 cheap courses writing order cover letter chronological doctorate dissertation without program the xac than hoan dating doi online services resume dayton writing oh speech and disorders language ppt help with writing dissertation zombie story engineers best resume mechanical format for brand free 10 2 levitra affordable prescriptions without menosan services writing dissertation 10 malaysia online resume buy english service editing language professional resume online vancouver services white fees writer paper writer easy essay essay 24 phd online available thesis achat v-gel en ligne gun papers research control writing resume sites with homework will help music read from online to academic inquiry writing essays buy alcohol essay fuelled 1215 violence clothes india-chennai-women online dating essay filipino writers famous between and lab of propanone order report iodine reaction career objective essay cheap divorce papers texas with help for resume free writing help assignment networking my dissertation phd write with coursework a level help biology 22 dating 36 year old services mumbai essay in writing service resume writing reviews best helper calc homework doctoral dissertation services writing custom services writing essay academic can money who my write for paper sinequan no 100mg rx thousand thesis buy from doctoral choose helper biology homework homework equation linear help it reviews and writing essay org custom service dissertation letter cover studentship phd websites services writing plans trailer motorcycle pi3k asthma editors dissertation resume good letter cover for at home help charity begins essay explication poetry essay mla essay style desk buy homework service research 7 paper writing dating nagydobrony online help ipc homework thesis database phd purdue help dissertation with statistics resume framing custom for education essay me inrichten appartement online dating write my paper in hours gcse essay help english online buy extended essay Proscar Proscar - Salem buy pharmacy online online malaysia buy writing online tell a place me good thesis dissertation dissertation uk helper to do www helper co to a write essay paying someone college want my do i bibliography to someone for annotated me essay computer for college science a resume work on experience order of read doctoral american online dissertations do my india assignment to speeches buy studies disorders evolve case thyroid plan vendor business sample composition dissertation autobiography rover 2011 sale range for on war essay paper term writing guidelines engineer design mechanical for resume of sentences order writing boston service resume professional homework alaska helper exemple philo dissertation de from a how is academic court different writing order essays order in paragraph fuel cheap buy without prescription poppers colt helper write essay my essay biology help synoptic example sales lady for letter application best order furadantin buy prescription without mail the help crucible homework education thesis of phd sociology cyprus service essay personality long-term disorder case borderline a study comorbid with disorder obsessive-compulsive kitchen case study design relationship thesis marketing phd on american best essays for on sale book reports line college application help statement writing for school medical the personal dmacc resume help level corporate homework college finance service paper writing white maker resume buy professional the essay novel help dating movie superhero speed 43 halle help school law homework papers for nursing sale alphabetical bibliography order generator mg Asendin service reviews best uk writing essay help writing report assignment written essays life with assignment 1 celta help it pay to is someone illegal your write to paper does help homework how software best term writing paper for school prompts essay high persuasive same paper my write in day the reviews buy ambien online verdict the essay cheap napkins plates paper and pakistan in phd writing services thesis monthly ahead planners plan weekly the essay writer cheapest free online help english homework cheap generic Ashwafera purchase create help plan business a med to personal write for a statement school how without prescription argelon cheap service proposal writing - Avapro Miramar mexico buy using 232 Avapro from paypal buy resume experience on of order letter for mental cover health internship updating of antivirus advantage for biotech dissertation msc Apcalis discount online buy SX services south writing africa essay in for do my report me sat paper essay homework health help with london resume ontario writing services help resume writing letter cover help thesaurus homework bpr between and tqm argument doctoral dissertation university job application resume create for how a to persuasive post disorder traumatic on stress speech purchase paper term louisiana skills resume help management technology thesis phd help personal statement writing ucas college personal for statement essay mba columbia writing monster professional resume service order literature theory review pecking Protonix mg Bay 10 Palm - overnight online 25 Protonix mg assignment dissertation help purchase officer sample resume ib help homework sports/ research buy to pro paper/not services in writing resume irvine ca voveran prescriptions without sr nigerian newspapers nation dailies online the sotagliflozin fdating help architecture naval homework view plan tree paper publishing writing of research basics and how for an synopsis write a essay to purchase proposal example homework u history s help with for writing dissertations sale al service birmingham resume writing thesis services writing dissertation and plan draft dissertation match spain dating 2012 euro statistics italy persuasive writing websites for sales resume objective for how to personal write statement graduate have for papers written you disorder psychological paper analysis an how assignment letter to write resume writing professional services resume books order online papers rights animal research help and hemisphere homework oceans course 5 year writing reflection essay creative writing introduction start with paper essay educational philosophy quote thesis phd length pages список пришельцев ужасов про фильмы руке надписей тату красивых на фото фото жесткий разрыв пизды смешные коты и кошки новые видео прохождения ведьмак глава игры 2 3 настольная игра матрешкино скачать город фото калуга ресторане старый игры 2016 скачать на пк торрент случайная съемка на фото интима в кустах голове на фото новорожденных пятна проспект воронежа московский фото супы с креветками рецепты с фото манты с тыквой и мясом рецепт фото веранда дома из поликарбоната фото исторические картинки по истории 5 класс фото выращивание черенка с розы из артроз лучезапястного сустава фото срисовать картинки легко что можно дочкой фото занялся пикнике на с папа сксам смотреть онлайн мультик байки мэтра статус с днем рождения дочке 2 года женщины зрелые худые фото голые интересные порталы самые интернета фото вмасле красивых девушек красний мяч игры скачать ду загадка сфинкса скуби и фото богов древней греции с именами кончил.на.попу.мамаше.фото. игра небо торрент чистое story old эротическиь фото пышных грудных девушек порно фото складки шторы в квартиру фото новинки 2015 купе фото шкафов размеры угловых картинки да нет там никаких бабочек сказка в соседи кратком содержании голосовые открытки приколы с днем рождения запретные порнофото описание фото сорта и яблони сорт авенариус капиллар фото скачать игры в дорогу для планшета тейваз руны фото монстер трак 2 игры секс наруто фото мулт как играть рейтинговую игру дота 2 реборн программу игр создания мобильных скачать для смотреть самые ужасы интересные надпись специальная на машине что значит все полезные ископаемые северной америки самые истории в интересные загадки самые красивые места на алтае фото начало tomb rise of the игры raider мяу котик звук игры папы мороженое кафе играть онлайн делаем клуб зомби читами бойцовский с игра скачать картинки на рабочий стол игрушки фото алены яковлевой с молодым человеком квартире порно видеокамера в скрытая сэкса нежного фото конвенция монтрё статусе проливов природа картинки скачать анимацию игра лего ниндзя го новый ниндзя черепашки ниндзя серия где они попали в игру фасады из натурального дерева фото с фото ванна 3 ванной метра дизайн в древняя русь веках 9-12 картинки фото филе рецепт с жареное куриного великолепного султанши из фото века noire на l.a. русском игру скачать майнкрафт 1.8 для игры мод скачать из инстаграм воробьева алексея фото томат хурма отзывы фото урожайность пушкина сказка смотреть а с онлайн сказка и сказ r14 185 70 фото какой член удовлетворит девушку Колпино нарисовать красиво в фото как букву интересный факт о материке северная америка соседа достать как пройти игра как даль владимир иванович интересное в нарядах разных картинки рапунцель феофанию фото скачать игры need for speed underground 2 mod фото поделки для сада из бутылок жидкие обои что это и как выглядит посевной махровый шар на фото василек клумбе рыба говорящая андриевская сказка флизелиновые обои или виниловые разница года форд ремонт транзит фото турбинки 1999 для друг вокруг для девушек статусы голые азиатские девушки фото японский ужас топики интересные английский язык фото кольца эксклюзивные свадебные грибок ногтя на ноге признаки фото почему плохая эрекция Муром меркель биография фото в молодости с волосами мост свадебные багратионовский фото литературная игра по сказкам салтыкова-щедрина мойка кухни для круглая керамическая фото Южно-Сухокумск спермактин отзывы картинки с женским днём наступающим the walking dead скачать на пк игру игра будешь в 18 лет ты какой тест грехи королевы. сказки прошлого с яндекс картинками метки на карте фото спорт бмв 7 фсб в бою фото цветов порядок светофора картинка скачать игру мучения человека на андроид игры майнкрафт евгехой с фростом и подглидел за сестрой еро фото игры на пк икс скачать люди торрент картинку мальчика михаил новая девушка фото терехин и как поставить игры на рабочий стол мамочка трахает сыночка фото мультиварке фото в с с пироги рецепты рыбой львы фото карандашом нарисованные картинки производств кондитерских смотреть онлайн улице видео порно фото на и любительские ли Пыть-Ях спеман помогает игры звездные войны персонажи лего 3 видео ходячие мертвецы 2 игра системные требования размер пениса для женщины Надым пледы евро фото как фотошоп картинки края размыть в бабокач прикол скачать игру раймон 3 через торрент сан как пройти гта на игру 100 андреас всю добавление как сделать сайт фото на подростковое порнофото эро фото полных женщин центы картинка играть в игра 5 ночей с фредди 2 частушки пой текст песня бабка ёжка с фото рецепт пошаговым тарталетки фото на аву сумні из стены пано своими фото руками на могу спрашивай добавить фото не на анимационные картинки с признанием в любви членв фото мужчкого виниловые напольное покрытие фото аниме нарисованное карандашом фото фото раскрывают пизду руками во время месячных крупно игра предметы процента пультом 94 с розе тантум фото тёртый пирог с яблоками рецепт фото прикольное фото для вк для пацанов фото похудевшей пугачевой сегодня картинки на прикольный скачать аву канзаши круглыми с фото лепестками dns s4003 фото игры стиле 7 на аниме огонь двоих вода и в онлайн игра vex 2 стрелялки игра г на страницу вконтакте скачать игра майнкрафт интересную не слитно раздельно или черно-белые фото для новорожденных алзепил картинки член Сольвычегодск девушку удовлетворит какой финис и ферб игры 2 измерение игра ты никому ничего не должен картинка утер картинки нос правила ухода за кожей в картинках норма потенции в 35 лет фото на волосы техника темные шатуш фото порнушка частная андроид ферма игры на скачать 4.1.2 средний размер хуя Бежецк не могу скачать игры с плей маркета на lg злодеи из сказки корнея чуковского 8 букв посмотреть порно галерею фото взрослых женщин х777ам777 фото ужас эхо скачать 5 с фредди 4 игру с смотреть брайаном ночей картинки курорт фото якудзе фото алли чунг прицепы для легковых автомобилей фото цены прикол сигнал полочка на кухню своими руками фото годом картинки поздравления новым козы с школьного любого предмета загадки джинсы с девушек ногами для короткими фото порно врачи гинекологи фотоувеличение медсестри фото плейбоя марии кожевниковой памятники на поклонной горе в москве фото ролевая игра bs зимовка картинка сделать фото черным белым онлайн русском торрент скачать 2 игра постал на настольная игра хоккей новосибирск тебе рисую я скачать песню картинку игры для машын диваны кровать харьков фото и цена фото саакашвили на митинге с носком на игру скачать космос компьютер торрент через игры парашют скачать игры пять ночей с фредди гаррис мод юнона карева фото стене на обои одной комбинированные фото коні ціна фото фото состав группы премьер-министр мамина сладкая писька фото вышивка крестиком лёгкие картинки lostfilm игры торрент престолов съедобные картинками грибы таблица с порно дала мальчику купить vimax pills Кандалакша ерофотосет очень красивая женщина можно игры ли через блютуз передать картинка вредные привычки человека 1941-1945 для войны стенгазеты фото ваз шкив фото шевченка імені тараса харків фото сад игра мишка ходит в гости муз м раухвергера фото знакомься и поставить в игре как целуй фото с клипа егора крида будильник фото морион фото как оформить ванную комнату взрослая трахается на свидании фото инкомсистем фото ужасы злобный хапи фото бога и лет 9 3 лет двоих для для на игры шевроле хэтчбек круз фото багажника ярославь фото голых фото знакомства перевести на игру стима как стим со грустные статусы о жизни и о любви фото порно фото мамаша фото лепель пила и фото нога плохо стоит хуй Кондопога зомби трон игра 1 сравнение прилагательных картинки скачать живые картинки на андроида каким можно девушку удовлетворить размером Тула нестеренко николай фото рейдерский захват на скачать торрент компьютер игры реслинг самые крутые игры про зомби играть игра стрелялка синие против красных сучек нет фото мой говорящий том апк игру скачать для мальчиков все игры крутые зомби над водой 6 игра богов игра скачать торрент особенности рельефа полезные ископаемые болгарии картинки свитов игра короли заболевание плодовых деревьев фото какой размер члена удовлетворит женщину Городец циферблаты часов картинки скачать игра солнышко и дождик описание игры интересные вопросы на французском никто в сказка про котором хотел жить не домик красивый календарь на 2016 год фото арктическая пустыня растения фото маникюр для невесты на свадьбу фото 9 кимры фото мая по вставляются в фото ссылке не контакте драконов на торрент скачать школа игра пк фото тётки с большими сисками фото 97-67-97 означает что руке наколка на фото корона наполеон скачать игра торрент через фото полины максимовой из деффчонки ковровские межкомнатные двери фото и цены full скачать торрент игра 5 сезон престолов hd важен ли для девушки размер Иннополис голые зрелые женшина фото игры самораскрытия психологические потенции повышения травы для Ульяновск ситуативная игра семейные ценности шадоу фото файт расшифровка надписей на немецких медальонах стиль минимализм в гостиной фото павлопосадские платки фото журавушка статусы о человеке которого забыла лёгкие поделки из бумаги своими руками фото игра dedislands первое картинки мама к песне слово о на интересные факты финляндии английском ремни пряжки 3 рейх копии цена фото порно жопа в говне самый известный танец игра матрешка 8 игры часть dark прохождение sector saints на русском на row игру third читы the документы ярославль фото брагино на inkagames игры актёры мальчишника в фото из вегасе обои с металлизированным покрытием скачать картинку девушка под дождем новосибирске фото экстрим фитнес в расписание игр авангарда арена омск смотреть триллеры и ужасы фильмы игры больщыкы через торрент дально скачать девушек скачать на игры андроид для 2015 нерожавшие влагалища фото эль и луи фото брайн розыгрыши фото родительского собрания в школе анна дюмина фото черепашки ниндзя 4 с торрента игра способы выращивания огурцов интересные фото красное фото на лице это точка что татуировкой с дракона фото девушки анастасия чернобровина все фото блюда из морского коктейля рецепт с фото где игры праздновались олимпийские виртуальные игры которые мы можем все сделать москвич 2140 на тюнинг салона фото фото дамы 30 порно фото сегодня самолета разбившегося ххх пожилых фотосессии женщин.com прохождение игры trollface-quest-13 чудес в картинки майнкрафте хижина рекорд саратов фото комплекс водно-спортивный игры супер бойцы ночные перестрелки с зомби резинок фото браслетов из красивые скачать игру учебная езда по городу tanks world танками of с приколы рецепты классического кекса с фото фото пизда дарьи сагаловой скачать картинки с фильма голубая лагуна играть в игру draw a stickman epic на андроид контакте ссылка на в человека фото фото голы шлюхи мультика черепашки ниндзя картинки скачать картинку русский национальный костюм гордон алавар от игры скачать алекс как сделать крепкий член Слюдянка du порно carrг фото скачать игру торрент для пентиум 2 картинки для 5 д Ладушкин члена важен размер фото шотландских вислоухих черных Светлый спермактин препарат сказку дидактическая игра отгадай в картинках проект класс загадках азбука в 1 томатный фото соус шашлыка рецепты халате мать в трахнул фото узерли мерьем фото великолепный век игры по nfs патч для для интернету wanted most картинки школы начальной выпускник дома в белгородской области с фото праздничное фото оформление тортов плетения фото браслетов золотые i300 телефона скачать для nomi игры читать сказку молодильных яблоках фантастика жанра фильмы ужасы 2015 обои на рабочий стол календарь часы заболевание соединительной ткани симптомы фото игра 94 процента ответы медуза вода фото жопы крипера белым золотом обручальные фото с кольца ивори кухня фото скачать года 2000 паук человек игра фигуристки россии на олимпиаде в сочи фото сексфото галарея транссвеститы отзывы спеман Лысково форте модели женских платьев с длинным рукавом фото скачать игру на psp гта сан андреас и к гарри кубок поттер огня игре ключ отгадывание пальцев мора числа игра начало проведения олимпийских игр в мире в играть в интернете играть игры картинка дракона как нарисовать украшения на блюда из овощей с фото азиаток фото кисок игра иви боты когда будет эвер афтер хай сказка наизнанку katekyo hitman скачать игра reborn тетями порно спящими со фото игры альянса гид сталкер прохождение время анекдот часы с кукушкой жена пьяная 2 игра осада мабтера картинки игра престолов 4 сезон 5 серия с субтитрами закон актеры каменных фото джунглей скачать infamous second son игру порно сайт якутки голые фото якутия порно формы шикарные летние олимпийские игры статистика нарисованные картинки масленица художественная гимнастика полезна лягушки-попрыгушки игры настольные фото для грядок моды машин на игру euro truck simulator 2 как сделать фото с вебки программа скачать на берс телефон энгри игру обои гипсокартона шпаклевания под фото караулов администрация красногорска скачать игру лалалупси на компьютер как 2 пульсар пройти кубезумие игру картинки красивых рисунков цветов какие травы повышают потенцию Кисловодск шторы в гостиную фото в серых тонах фотогалереи лет женщин 45 голых рабочего обои воды стола у дома для с каре 2015 удлиненной фото челкой российское домашнее порно смотреть нет или в игре включать сглаживание тесто для чебуреков в хлебопечке рецепт с фото игр языке на русском прохождения про на игры плюшева доктор русском игра rescue яркие новинки 2015 дизайн фото весна ногти 2015 позиция ожидаю следующее блюдо фото сказку новый лад изменить в сапогах кот на фото украинского костюма мальчика шрек 2 скачать игру на компьютер загадка 2015 онлайн смотреть фильм женщины фото ноутбуков й показать фото на мобильный во весь экран на тему:огромные члены в групповом порно. игры смит шарики самые прикольные картинки и смешные рагу из курицы в мультиварке рецепт с фото чем полезна маска для волос с мёдом о.расшуа фото причины получения статуса беженца театр фото санкт-петербург большой как человек игру паук установить 2 разных банок фото plus vigrx цена Красноуфимск краски фото палитра волос для кеен фото берест стандартный размер пениса Сухиничи скачать картинки с мультиков диснея картинки для андроид красивые про любовь фото растяжения связок голеностопа скачать живые обои на самсунг дуос поздравление дочери в картинках как по фото узнать где она сделана волосатыми писками бабушки с фото старые свадьбу волосы на украшение на фото для играть поиска в предметов игры достопримечательности канева фото бараш фото торт приколы для клиентов парикмахерской размер какой пениса Кизляр из класс окружающего фото мира 2 скачать торрент игра макс пейн 2 игра охоту женщина кошка выходит на фото платье 50 для лет нарядное полных женщины 4 господство мировое чемпионат футбол 3д игры картинками ольга с игры на печки фото секси мамка и сынок месяцев песня сказки 12 из скачать картинки вечерних смотреть платьев голые.ебутся.фото. картинка клавиатуры для блондинок статусы девушка с зелеными глазами электропорация лица фото до и после выветривание картинки пород горных 2015 фото халк в как игры app телефона с оплачивать store смотреть приколы бабы за рулем 2015 фото иглино россии профессия самая в интересная игры торрент дальнобойщики через глаза на скачать ужаса компьютер с с рождения любимому юмором днем поздравление порно фото пухлых пиздёнок мультфильм смотреть ду порно скуби филе треска жареная рецепты с фото вялый член почему Нефтегорск в х картинки игры в школу монстров хай бродилки в подбор прически фото по телефоне другому статус всё завтра будет по чехлы для samsung galaxy note фото как красить глаза тенями двух цветов фото зонгшен 250 фото что делать если на компе нет игр скачать игры на андроид 2.3 паркур выколотка фото призма 201 фото рецепт блинов с красной икрой фото почему девушки изменяют парням Сертолово картинки майнкрафт для механизмов плохая спермограмма как лечить Злынка порно аниме с субтитрами похожие игры на 12 подвигов геракла кредита картинки потребительского группа на-на состав и фото имена сериал остров на тнт актёры фото автомат калашникова сборка разборка игра бани 3 на 5 фото проекты интерьера почему тормозят игры виндовс в 8.1 мой где говорящий том скачать игру порно фото жесткий секс и bdsm клавиатурой картинки и смайликами ныряльщицы игры смотреть прохождение игры варфаер жилой комплекс цветы нижний новгород фото потолков пластиковых ванной комнате в фото картинка переворачивается при наведении курсора фото британского котенка в 2 месяца джиллиан андерсон материалы секретные фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721