Контент-аналіз російських ЗМІ щодо концепції мережно-центричних війн

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті пояснюється поняття мережно-центричних війн як новітньої форми міждержавного протиборства. Прослідковано взаємозв’язок між російською агресією в Україні та концепцією мережно-центричного протистояння, шляхом здійснення контент-аналізу російських ЗМІ.
Ключові слова: мережно-центрична війна, психологічні операції, мережева структура, бойовий простір.

У війнах та збройних конфліктах ХХІ століття все частіше почали використовуватись несилові форми ведення боротьби, а управління ситуацією перемістилось з поля бою в глибинний інформаційний простір. Досвід ряду локальних війн і збройних конфліктів, що сталися за участю США на початку ХХI століття, свідчить про появу нового покоління систем озброєння, здатних вплинути на хід і результат військових кампаній. Мережно-центрична війна – це орієнтована на досягнення інформаційної переваги концепція організації управління військовими угрупуваннями, що передбачає збільшення їх бойової могутності за рахунок створення єдиної інформаційно-комутаційної мережі. Україні варто врахувати досвід зарубіжних країн задля убезпечення себе від агресії та успішної протидії ворожим посяганням. Тематика наповнення інформаційного простору України повинна ініціюватися українськими та проукраїнськими силами на базі загальнолюдських цінностей, толерантності, нової української міфології.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. До дослідження мережно-центричних війн долучалися фахівці відповідних силових структур США, завдання яких полягало у дослідженні практичних методів застосування концепції. Як наслідок, можна виявити неструктурованість і не доопрацювання понятійно-категоріального апарату, різницю в використанні методології та варіативність в інтерпретації матеріалу. Серед найбільш відомих зарубіжних дослідників слід назвати Дж. Белла, Дж. Поуста, П. Пілара, С. Хоффмана, Р. Шульца та ін.
Теоретичний аналіз ведення мережно-центричних війн в Росії досліджував А. Дугін. Практичну ж сторону проблеми відпрацював Гіркін І. на прикладі військової кризи в Сирії [5].
Мета статті – виявити основні риси ведення мережно-центричної війни Росії в Україні за допомогою контент-аналізу російських ЗМІ.
Виклад основного матеріалу дослідження. По суті, «мережева війна» переводить інформаційну перевагу в бойову міць, ефективно пов’язуючи інтелектуальні об’єкти в єдиний інформаційний простір театру військових дій. Відбувається трансформація поняття «поле бою» в поняття «бойовий простір». У нього крім традиційних цілей для ураження звичайними видами озброєнь включені також і цілі, що лежать у віртуальній сфері: емоції, сприйняття і психіка противника. Вплив на нові класи цілей досягається за рахунок тісної інтеграції мережевих структур Міністерства оборони та мережевих структур суспільства (як сукупності громадських об’єднань, що відповідають за вироблення «громадської думки»).
Доктрина Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних Психологічних операцій (ОКНШ) наступним чином визначає головні завдання з’єднаних Психологічних операцій (ПсО) під час бойових дій:
1) пояснити політичний курс, цілі та мотиви США;
2) вплинути на громадську думку або забезпечити політичний тиск на підтримку або спротив військовій операції;
3) вплинути на розробку ворогом стратегії і тактики;
4) посилити економічні та інші несилові форми санкцій проти ворога;
5) похитнути довіру до ворожого керівництва;
6) знизити моральний стан та боєздатність ворожих бійців;
7) збільшити психологічний вплив військової могутності США та/або багатонаціональних сил;
8) сприяти проведенню заходів по військовій дезінформації та забезпечити оперативну безпеку [15].
Наведені в переліку завдання були обрані в якості категоріального апарату дослідження в контексті агресії Росії в Україні. Інтенсивність новин про Україну в російських медіа змінювалася протягом 2014 року. Свого піку вона сягала в періоди: Майдану, анексії Криму, початку воєнних дій на сході України. В ці періоди російські новини практично повністю були присвячені Україні. З вересня 2014 року ми спостерігали спад інтенсивності повідомлень про українські події та зміну риторики.
Для дослідження інформаційно-психологічного впливу в рамках російської агресії нами була застосована методика якісного контент-аналізу. В межах застосування даного наукового методу, ми наступним чином окреслили категорії аналізу. Одиницями аналізу в даному дослідженні виступають інформаційні повідомлення обраних російських засобів масової інформації, а саме друкованих ЗМІ – газети «Комсомольская правда» та «Известия». Хронологічні рамки дослідження охоплюють період: 20.11.2013 – 20.03.2015.
Одиницями рахунку, виходячи зі специфіки якісного контент-аналізу, була обрана наявність або відсутність описаних вище категорій в інформаційних повідомленнях обраних російських засобів масової інформації. Доцільно зазначити, що в статтях газет переважають здебільшого оціночні судження.
Аналіз повідомлень дозволив визначити базові методи та засоби виконання головних завдань Психологічних операцій відповідно до Доктрини ОКНШ Сполучених Штатів Америки, поданої вище.
Нижче подано результати дослідження вказаних ЗМІ Російської Федерації на предмет присутності в їх інформаційних повідомленнях за вказаний період тематики, визначеної Доктриною ОКНШ Сполучених Штатів Америки завданнями Психологічних операцій.
1. Пояснення політичного курсу, цілей та мотивів Російської Федерації.
Культивація міфів «братських народів», «Великої Перемоги», страхи холодної війни щодо Заходу, західних цінностей – усе це насаджувалося ще радянською пропагандистською машиною. Фундамент російської пропаганди закладався ще за часів української незалежності, а особливо з середини 2000-х років (фільми, книжки, агітація Януковича). Однак, з початком подій на Майдані, вже 22 листопада 2014 року президент Росії Володимир Путін оприлюднив заяву в Санкт-Петербурзі, ключовими словами якої були «Захід шантажує та погрожує Україні» [8].
Події на Майдані стали відправною точкою відкритого конфлікту. Російська пропаганда викривила справжні причини й перебіг протестів, використовуючи вже поширені стереотипи і міфи, демонізувала Майдан, застосувала негативні ярлики й закликала російськомовне населення України «захищатися». Це відбувалося на тлі демонізації Євросоюзу й НАТО, дискредитації євроінтеграційного курсу, формування цілого дезінформаційного потоку стосовно цих міжнародних інституцій (ототожненням ЄС із одностатевими шлюбами, маніпуляцією релігійними питаннями тощо). Це підтверджують заголовки російських газет: «Бунт за право уйти в холопы», «Гей-дровишки в костер Майдана» тощо [8].
Ігнорування реальної ситуації і поширення показової дезінформації навколо резолюції Генасамблеї ООН демонструє та ж «Комсомольская правда»: ««На 7–м этаже комендатуры майдана работал штаб посольства США. Из этого здания стреляли снайперы» (28.03.2014).
15 жовтня одразу чотири представники Кремля – Володимир Путін, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, глава адміністрації президента Сергій Іванов, секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев дали інтерв’ю, згадуючи про «геноцид» росіян на Донбасі, «масові поховання», «громадянську війну».
2. Вплинути на громадську думку або забезпечити політичний тиск на підтримку або спротив військовій операції
Поширюється дезінформація про перебіг бойових дій (покладання відповідальності за будь-які артилерійські обстріли на українську сторону). Це посилює у громадян відчуття втоми від війни, формує в них прагнення припинити бойові дії за будь-яку ціну, що на даному етапі вигідно агресору. Ефективність означених заходів підтверджується статистикою. Частково внаслідок російської пропаганди 18,6 % населення України сприймають війну на сході як війну між Росією та США; 19,6% громадян вважають «ДНР» та «ЛНР» представниками населення відповідних територій (Центр Разумкова, березень 2015-го). 28% населення півдня та сходу вважають, що на Донбасі Київ веде війну проти власного народу («Телекритика», КМІС, березень 2015–го) [11].
Якщо простежити, як змінювалися акценти коментування переговорів між лідерами Росії, України, Франції та Німеччини, можна побачити, як російського глядача готували до результату і поступово формували його думку щодо бажаних умов миру. Протягом перших десяти днів лютого російські ЗМІ тиражували такі меседжі:
o мир на Донбасі можливий тільки у разі федералізації всієї України та визнання особливого статусу «ДНР» і «ЛНР»;
o Європа і США не досягли консенсусу з питання шляхів врегулювання української кризи;
o Росія, а також «ДНР» і «ЛНР» прагнуть миру, тоді як США і Україна – продовження війни.
Щоб критично налаштувати масу громадян, які підтримують сепаратистські гасла та «Новоросію» і (разом із російськими найманцями й військовими) беруть активну участь у бойових діях і терорі, було здійснено поетапні завдання, виконання яких забезпечувало досягнення пропагандистських цілей. Наприклад, заклики до насильства, що розпочалися вже наприкінці квітня, але особливо – після трагічних подій в Одесі 2 травня та відбувалися паралельно з військовими операціями проти України. Готовність місцевих жителів до насильства або підтримки насильства проти решти українців була необхідна для того, щоб забезпечити російській владі своєрідне схвалення військового вторгнення та бойових дій проти української армії та добровольчих батальйонів.
Ще один приклад, у Криму в 70–ту річницю депортації кримських татар фактично заборонили проводити акції поминання в тому порядку, який був встановлений в минулі роки. І навіть погрожували відповідальністю за екстремізм. Проте в Росії глядачі побачили зовсім іншу картинку про те, як В. Путін запрошує кримських татар до співпраці з владою, щоб жити не гірше, ніж в Татарстані.
3. Вплинути на розробку ворогом стратегії і тактики
Прикладалися зусилля для мобілізації проросійських груп по всьому півдню та на сході країни; паралельно з цим Києву була нав’язана тема «почути Донбас». Це дозволило відволікти уряд від вирішення реальних проблем, виграти додатковий час та отримати перевагу в силовому протистоянні, шляхом проведення імітованого діалогу.
Наприклад, головна увага ЗМІ Росії 6 – 16 квітня була направлена на події в Донецьку та Харкові, в той час як найсерйозніша ситуація в ці дні складалася в Луганську навколо захоплення управління СБУ озброєними людьми – колишніми офіцерами армії і МВС. Російські ЗМІ вперто ігнорували події в Луганську, звертаючи увагу тільки на зіткнення в Харкові і символічні жести з «проголошенням Донецької народної республіки».
4. Посилити економічні та інші несилові форми санкцій проти ворога
Російськими ЗМІ фабрикуються факти, які свідчать про економічний колапс, деградацію державного апарату, розруху, зубожіння, міжусобиці кланів та бандитизм. «Комсомольская правда» пише про обурення проти економічних наслідків війни (в яких звинувачує Київ). ЗМІ розповідали про величезні борги України за газ, про багатомільярдні заборгованості, про економічну кризу, передрікаючи повний розвал України.
Стимулювання панічних і протестних настроїв через очікування «холодної зими» та вимкнення електроенергії в грудні 2014 року. Мали місце ознаки інформаційно-психологічної спецоперації, яка спричинила паніку на валютному ринку та споживацьку істерію.
«Московский комсомолец» опублікував статтю «Тризубопад» про життя кримчан після референдуму. В статті згадується Ігор Коломойський, його назвали «спонсором українських націоналістів». Але основний меседж статті, що в Україні жили в корупції, а тепер все буде по справедливості.
16 листопада Володимир Путін звинувачує українську владу в «економічній блокаді Донбасу». На телеканалах розпочинається кампанія з демонстрації доказів «гуманітарної катастрофи в Новоросії» та її залежності від гуманітарних вантажів із Росії. Хоча до цього в новинах стверджувалося, що «ДНР/ЛНР» успішно розбудовують економіку та здійснюють соціальні виплати.
5. Похитнути довіру до ворожого керівництва
Після втечі Януковича до Росії ЗМІ заперечували легітимність нової української влади. В російських мас-медіа застосовувались такі слова як «хунта», «каратели». Використання такої лексики прослідковувалося аж до осені. Легальність терористичних груп та подій в східних регіонах України відбувалася спочатку через образ «Новоросії», а після псевдореферендуму вживаними стали «Донецкая народная республика» та «Луганская народная республика». Помітне використання такої лексики, як «ополченцы», «крымская самооборона», «народний губернатор», «президент Донецької народної республіки», тепер також «донецкая армия», «полицейские ДНР».
На тлі запланованих мирних переговорів між Кремлем та керівниками європейських держав, російські медіа продовжували відпрацьовувати теми військових успіхів ополченців і злочинів українських військ і влади. Окремим напрямком стало поширення інформації про зрив мобілізації та зростання недовіри громадян України до своїх лідерів. Акцентувалась увага на неможливості проведення президентських виборів (згодом і парламентських) на сході України. Зокрема, нав’язувалася теза про нелегітимність президентських виборів. А після обрання П. Порошенка Президентом України «Комсомольська правда» вийшла із заголовком «Инаугурация будущей диктатуры». Напередодні парламентських виборів (25.10.14) в тій же газеті був заголовок «Рада карательной операции» [8].
Починаючи з другої половини грудня 2015 року, центральні телеканали РФ майже в кожному сюжеті на тему ситуації на Донбасі натякали на можливу розрядку обстановки напередодні новорічних свят. При цьому не упускали жодної можливості, щоб не звинуватити Київ у прагненні зіпсувати всім свято. З листопада телеканали розміщують сюжети про «блокаду» Донбасу і про те, як «влади ДНР і ЛНР» намагаються її подолати. Київ звинувачували в «часткової транспортній блокаді», яка час від часу послаблюється завдяки вихідцям з Донбасу, воюючим на боці України.
18 липня президент РФ Володимир Путін заявив про відповідальність української влади за катастрофу «Боїнга» малайзійських авіаліній та фактично звинуватив Захід у потуранні українській владі.
6. Знизити моральний стан та боєздатність ворожих бійців
Центр медіакомунікацій «Нова Україна» дослідив тенденції розповсюдження та вживання терміну «громадянська війна в Україні» в соціальних мережах та українських ЗМІ, які представлені в інтернеті. Моніторинг показав, що переважна більшість (88 %) цитат з терміном «громадянська війна в Україні» в новинах українських Інтернет-ЗМІ виникли з російського інформаційного поля (це були заяви різних політиків з території Росії, або цитування повідомлень російських ЗМІ). Схожими є тенденції і в соціальних мережах. Левова частка вживання словосполучення «громадянська війна в Україні» припадає на Росію – 59 %. Очевидною є спроба нав’язати цей термін українському інформаційному полю [5].
Також це завдання досягалося чутками про «правосеків», що стріляють у спини «політично ненадійним» солдатам; про безпідставні та незаконні дії української армії на Донбасі тощо.
Під час загострення ситуації в Криму активно транслюються заяви кримських сепаратистів Володимира Константинова, Сергія Аксьонова, Сергія Чалого. Російські ЗМІ стверджують, що кримська самооборона складається з беркутівців, однак не пояснюється яким чином вони отримали нову форму і зброю, і як їх чисельність збільшилася в 5 – 6 разів. Газета «Известия» публікує тезиси про перехід українських збройних сил на бік сепаратистів: «украинские военнослужащие здесь, в Крыму, массово пишут рапорты об отставке, об увольнении. И даже переходят на сторону нового крымского правительства»[6].
Всі ці методи є типовими для подібних завдань: продовження демонізації та дегуманізації супротивника; перебільшення його втрат; героїзація «своїх хлопців»; зниження бойового духу супротивника, його віри в перемогу й довіри до командування; дестабілізація тилу супротивника.
Реалізація цих завдань полегшується відсутністю повноцінного доступу військових до українських засобів масової інформації (зафіксовано випадки, коли військові дивилися сепаратистські телеканали лише тому, що не могли отримувати український сигнал).
7. Збільшити психологічний вплив військової могутності Росії та/або багатонаціональних сил
Це завдання досягалось шляхом забезпечення контрасту. У газеті «Известия» є ряд статей із назвами: «Украина перестала быть дееспособной страной, считает член ОП РФ», «Путин выразил соболезнования родственникам погибших в Одессе», «В Госдуме требуют от Европы осудить геноцид, происходящий на Украине» (03.05.2014).
Вся мобілізаційна риторика російських ЗМІ та їхніх фінансистів – це стратегія перенесення уваги мільйонів росіян з наростаючих внутрішніх проблем на зовнішньополітичні «успіхи» і відродження міфів про велику державу. Одним із доказів цього ж стаття в «Комсомольской правде» від 19.03.2014 під назвою «Донбасс мечтает о матушке – России. И готовит вилы – встречать бандеровцев» [8]. На окупованих територіях це відбувається шляхом розвитку ЗМІ терористичних організацій, що припадає на квітень–серпень 2014 року. На технічній базі місцевих телеканалів були утворені канали «Луганськ 24», «Новороссия ТВ» (слоган: «Нам можно верить»), «Первый Республиканский»; своє «телебачення» є в Алчевську, Стаханові, Свердловську. Деякі місцеві видання перейшли на позицію сепаратистсько-російської пропаганди («Жизнь» та «Донецький кряж», Донецьк; «ХХІ век», Луганськ). Створено декілька власних друкованих видань, серед яких «Новороссия», «Мирный Донбасс», «Казачий дозор», «Донецкая республика».
Як бачимо, в будь-яких подіях, коли йшлося про присутність чи участь Росії (розстріл на Майдані, захоплення Криму, трагедія в Одесі 2 травня, знищення «Боїнга» тощо), головним аргументом на користь будь-яких дій Російської Федерації була необхідність реагувати й перешкоджати втіленню «антиросійської змови».
8. Сприяти проведенню заходів по військовій дезінформації та забезпечити оперативну безпеку
Протягом всієї першої половини лютого російські телеканали з посиланням на «ополченців» повідомляли про «повне оточення» українських військ в Дебальцеве. Заяви про «остаточне», «повне», «абсолютне» оточення повторювалися щодня. Кожне таке нове повідомлення супроводжувалося інформацією про кількісні показники захоплених населених пунктів, збитих літаків, захопленої техніки тощо.
Також російські ЗМІ активно висвітлюють операції бойовиків, використовуючи прийом «доконаних фактів» для демонстрування переваги та перемог «ДНР/ЛНР» над українськими військами. Зокрема 1–10 жовтня 2014 р. російські газети поширюють думку, що бойовики практично захопили весь Донецький аеропорт. Потім, протягом 2–19 січня 2015 р. щодня повідомлялося про «перемогу» бойовиків у Донецькому аеропорту. Також Дебальцевський «котел» закривався протягом 1–19 лютого 2015 р. Тобто ЗМІ виступали безпосередньо рупорами військової пропаганди.
За даними Центру Разумкова, ще в червні 2007 року, тобто до початку військового конфлікту й потужної інформаційної агресії Росії, 29,5% українських громадян почувалися належними до російської чи радянської культурної традиції (а не української чи європейської), причому такі люди були здебільшого сконцентровані на півдні (44,5%) та сході України (40,8%). Понад 10% населення цих регіонів уже на той момент висловлювало бажання відокремлення їхньої області від решти України [9].
Висновки. Підсумовуючи проаналізовані вище результати дослідження інформаційних повідомлень російських засобів масової інформації, можна стверджувати про ведення Росією мережно-центричної війни в Україні. Ефективність ведення такої війни в східних регіонах може зумовлюватись тим, що мешканці східних областей вважали себе більш «подібними» до росіян, аніж до жителів будь-якого іншого регіону України, що вже свідчило про відрив значної маси українських громадян від загальноукраїнського культурного та ментального поля. Природно, що ці люди здебільшого перебували під впливом радянської міфології, яка з певними модифікаціями перетворилася на російську. Серед іншого, ця міфологія передбачала постійну боротьбу з зовнішніми ворогами, до яких відносяться в першу чергу США (ліберали, капіталісти, загроза російському способу існування та світопорядку), Європа (загроза російській культурі й духовності) та фашизм (дегуманізований образ переможеного ворога, який прагне реваншу). Тож коли російська пропаганда, переслідуючи російські геополітичні цілі, ототожнила українців з усіма цими ворогами, це мало відповідні наслідки. Зокрема, цим пояснюється підтримка частиною населення окупованих територій утворених там фейкових органів влади, а також відсоток мешканців півдня та сходу, які вірять російській пропаганді.

Список використаних джерел та літератури

1. Гриняев, С. «Сетевая война» по-американски [Текст] / С. Гриняев // Независимое военное обозрение. – 2002.– №39. – С. 2–3.
2. Гриняев, С. Американские эксперты об эскалации информационной войны в Интернете [Текст] / С. Гриняев // Зарубежное военное обозрение. – 2002. – №2. – C. 9–13.
3. Дугин, А. Сетецентричные войны. Новая (сетевая) теория войны [Электронный ресурс] / А. Дугин. – Режим доступа: http://www.evrazia.org/modules.php?name=News&file=print&sid=2893. – Название с экрана.
4. Жовтенко, Т. Г. Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом: на прикладі США [Текст] : дис. канд. політ. наук. : 21.01.01 / Жовтенко Тарас Григорович. – К., 2010. – 201 с.
5. Жовтенко, Т. Как прорвать информационную блокаду [Электронный ресурс] / Т. Жовтенко. – Режим доступа: http://uainfo.org/blognews/357708-kak-prorvat-informacionnuyu-blokadu.html. – Название с экрана.
6. Известия [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://izvestia.ru/. – Название с экрана.
7. Іванов, В. Ф. Контент-аналіз. Методологія і методи дослідження ЗМК [Текст] / В. Ф. Іванов. – К., 1994. – 110 с.
8. Комсомольская правда [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://www.msk.kp.ru/. – Название с экрана.
9. Паразити свідомості: поле бою – розум людей. Росія веде проти України війну нового покоління [Електронний ресурс] . – 2014. – Режим доступу:http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/53645/Parazyty_svidomosti_pole_boju__rozum_ludej?a_srt=&a_offset=7. – Заголовок з екрану.
10. Почепцов, Г. Г. Информационные войны [Текст] / Г. Г. Почепцов. – М.: Рэфл-бук, 2000. – 576 с.
11. Страх і ненависть газети «Вести» [Електронний ресурс]. –Режим доступу: http://www.telekritika.ua/kontent/2015-02-27/104278. – Заголовок з екрану.
12. A Conceptual Framework of Network Centric Warfare. Workshop on Network Centric Warfare and Network Enabled Capabilities [Еlectronic resource]. – Mode of access: http://www.sei.cmu.edu/isis/presentations/network-centric/network-centric.pdf. – Title from the screen.
13. Alberts, David S. Power to the Edge. Command… Control… in the Information Age [Text] / David S. Alberts, Richard E. Hayes. – CCRP, 2003. – 303 p.
14. Garstka, J. Network Centric Operations Conceptual Framework. Version 1.0. [Еlectronic resource] / John Garstka. – Mode of access: http://www.iwar.org.uk/rma/resources/ncw/ncw-conceptual-framework.pdf.– Title from the screen.
15. Joint Doctrine for Information Operations Joint Pub 3-13 [Еlectronic resource] // Joint Chiefs of Staff. – 2006. – Mode of access: http://www.iwar.org.uk/iwar/resources/doctrine/jp-3-13.pdf. – Title from the screen.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

for letter not cover company hiring platina card latino captor sakura dating me homework do my for calculus an letter a write membership sports in club for application programs dissertation doctorate without rts uzivo prenos dating online help essay on my programme national service essay about essay my english irs my number have do check write security social my resume review naukri writing services thesis past tense phd guy factor shy dating x 2012 la online inderal purchase confederation school homework of discovery help canada mouth herpes photos college volunteering application essay service communication research disorders on paper custom paper packaging best resume atlanta writing ga services 911 in thesis a writing with help need homework geography human ap help acheter Eulexin Lewisville pas cher Eulexin generique - discontinued ijig criminal justice topics research proposal for thesis websites phd writing upstate services ny rochester resume argumentative essays buy homework report police help rpi thesis masters yellow dyslexia paper does help writing usa dissertation master service writing ppt paper scientific care zit skin e location geographic dissertation past online papers edexcel things me my homework to to do motivate cheap Septilin no needed where to prescription buy Lamprene Cr needed prescription Theo24 no writing research custom highschool helper homework websites helper homework purchase paper to writer vancouver essay essay thomas king borders college application essay online help cheaper at paper toilet costco purchase sample for engineer resume gender inequality belief essay analysis a topics writing paragraph literary a the for descriptive guide to best writing college services services writing essays without sale for a sale prescription famvir essays poverty thesis good radar of example mimo thesis university essay graduate help admission methods for paper writing scaffolding research my resume buy buy a cheap generic prescription discount Thrombaspin without pills Thrombaspin accounting writing resume sydney services resume smt doc engineer job the writer best paper research service writing letter cover online dating mile 8 castellano dissertation cynthia clopper custom papers term buy writers advice essay cv uk services resume and in writing high service essay custom writing quality dating free 100% sites and the thesis philippines dissertation in how a to undergraduate dissertation write essay writing service tok help sydney assignment phd defense help dissertation library homework arcadia help i want do coursework don to my help essay odysseus kits cabin plans michigan cheap buy Omnicef no canada rx cheap Omnicef sales and medical for letters cover assistant sample administrative college an application to essay how start womens of source life vitamins writing help movie review good communication in quality healthcare dissertation on homework phlebotomy help dating momci madison online s homework with how help much help admissions virginia essay tech graduate buy kit dissertation a online vitex clomid essay college profession writer doctoral a dissertation buy 6th for a dissertation conclusion writing Priligy without get prescription pharmacy - Priligy online usa Waco template for medical assistant resume in writing sun the a assignment raisin site essay writing my write research paper someone to i need write essay an english optoelectronic phd resume sleep on essay disorders work buy social essays generic coreg buy help plan self group business online Motrin purchase homework free helper price Jose Ciprofloxacin San canadian 2.5mg Ciprofloxacin - insurance without borderline personality disorder essay avoidant disorder studies case personality doctoral writing dissertation proposal help canada Tadalis SX peroxide skin in cancer cure hydrogen paper disorder bipolar research apa suny essays purchase denver services writing resume co assignment australia writing help essay admission service college writing download research medical medical for students topics compare centuary for rose 19th emily a manager sample description purchase job resource human strategic dissertation on management reviews writing thesis service dystopia a in dating sentence yahoo how an person write a to essay about planwrite writer plan business deluxe on thesis responsibility corporate social phd service writing government resume sale papers rolling raw for organizers persuasive essays for graphic canine benazepril dose ts don buy writing and for resume do papers term art essays for measure measure justice software paper writing scientific are narrative first in person essays written paper apa research format order cover medical letter assistant resume for office buy essayquotquot an paper college buy a how health start nursing personal statement to for mental homework distraction orders on 1000 the of importance essay word following a double buy online paper famvir acquista svizzera relief arthrits pain essay service editing online essays renting vs buying direct help variation homework vimax power generico coffee acquistare help homework good site tinder dating cmats nothing buy essay the first day writing research a paper of order bibliography alphabetical order word xavier custom essay admission policy one child essay essay help argumentative a statement personal help writing with pgce homework workshops help help quadrilaterals homework in to essay english boston learn how de Purim were achat to buy Purim generique - Spokane eating statement about disorders thesis ketorol online buy essay custom outline avoid to taking food coumadin when college essay high while written reviews thesis buy proposal 5 i need writing paragraph essay help a dissertation prsentation verteidigung planets pictures after dating 50 of dissertation purchase a business essay custom admission help for men tamoxifen trade thesis fair master my to someone essay i write about essays anxiety disorders homework ks3 french help with coffee check vimax power canada buy e online bibliography annotated order sources to how in buy essay college best services paper writing write my to someone story life services dissertation writing dubai resume reverse order chronological buy business and braai plan juan dom dissertation tragique comique dating nieznajoma online english an essay buy paper write my com my my let homework wont dad do me help homework trinomials factoring buy without to where cystone prescription buying a write paper pay my you to prescription Lioresal no dissertation services doctoral help write my thesis help statement me liter dating in sprite bangalore price 2 dating status updates facebook схватки у беременных фото эро себя голые на тётки дома у фото домашние фото японских девушек трусиках фото юбках и в девушек трахают фото дев порно с ириной берковой фото з охоти полные в фото трусиках девушки фото украденные частное images фото порнофото в русской деревне китай группами сексом фото занимаются порно девок сайтов фото с голых знакомств в зрелые сауне фото корпоратив сиськи лишат целку фото фу порно фото панда кун сказки для ума лаоса фото природа частное фото с предметом пизды порно фото обтянула пизду в трусиках трах фото молодых грудастых xxx домашние юнное фото картинки чвиты котики продам организма для полезна кока-кола Чем скачать порнофото женщин зрелых пизда из под трусов мокрая фото секс фотографии бдсм сперме фото порно студентки в фото где очень много спермы фото канавочника фото женские груди соски прикольное домашнее порнофото трах в разных позах с негром фото и рассказы женщин 18 за частное 40 фото домашние самые популярные порно ролики онлайн фотогаллереи в колготках без трусов домашне порно фото приколы порон фото межрасовая порка фото порно фото: звезды порно 90 х в зад в перед порно в интернете новые порно фото случайные порно фото самые популярные порно фото порно в инте полненьких пёзд порно крупным планом волосатых фото молодые.порно фото бабули и порно фото плохая уборщица 4x4 rally игра фото писи самые малюсенькие как ютубе на ивангая фото Скачать у русские лесби инцест порно порно фото anabell фото галерея зрелих женщин порно фото село гилиб фото порно актрисы brittany фото план крупный голые девушки огромные сиськи фотогалереи с мамы молодыми. фото порно фото девушки сасут и трахают ебут девку жёстко фото сэкс зять теща жена кума фото видео выпирающие фото под из соски одежды фотопорно страпоном секс со зрелой любовницей фото толстые.бабы.ибутся.фото. Элементы пол дэнс с названиями фото фото малые половые губы видны Картинка пингвина и белого медведя фото moore порно jessika сперма на грибы фото порно фото во дворе дома порно фото в рука вагине гей подростков мобильная версия порно фото порна секс училька фото домашнее порнофото присланное 50-летними женщинами. порно фото упругие жопы жестоко провал порно фото самые фото большие натуральные порно сиськи актрис российского кино фото порно игра симс вики нючастное дамочки зрелые фото любительские порно фото наших русских девок с деревни колготки фотоохота на красивую девушку трахает в попу фото ариэль снимает трусы фото сказка самооценка себе очень тётя трахнула галерея.женщина племяника планом.фотоальбом сама мастурбирует.дрочет крупным фото женщин распустных членмуж йфото фото девки сосут хуй порно фото анастасия ивановская модель попка в зале фото тренажёрном фото кери луиз галереи порно порно звезда её и фотографии любительского секса гуково кирпич фото картинки арктодус женщины молодым порно фото с фото украинских девушек обнаженных сексфото видео показать длинноногие голые женщины фото прекрасной само брюнетки красивой фото девушки порно глубоких фото минетов очень видео пьяных порно в жопу фото крупно пизда толстой бабы зрелые женские киски фото без трусов фото и видео грудастую трахают фото призервативами пенисы с фото большим членом фото мужик тртрахает тёлку с пьяные секси мамы фото игра и дрочка малюсенького члена фото авдіо машина колонка фото фото рабынь аукцион попки девчонок раком новое фото попой бедрами большой посмотреть голых фото широкими сисями большими жегщин с грудь целуют фото секс мафию Как играть в игра настольная секс качествиные фото порно батя и дочь city обои life случайные школьници чулках фото в давай в фото попу 3д игры i красивые девушки в мини юбках эротика фото матери фото реал пизда маркета разделась фото белонога волосатые задки раком фото крупно баб to run фото you фото порно и эротика. лаки кико фото фото девушек минет сперма женщины в советской школьной форме фото ню какой стандартный размер пениса Дюртюли шпак антон фото трахнули во массажа девушку время фото смотреть 30 лет фото порно мать голые личные дочь и фото фото эро толстухи большая жирная огромная целюлитная попа жопа фото фото xxx рассказы с фото порно нивест спортбокс фото препарат vigrx Воскресенск plus порно чеченок фото жопы блондинок фото порно блондинки в мини юбках фото очень молодые-фото архив фото галерей порно фото больших титек жирных баб фото эротика частичное смотреть видео порно качать ингрид фото порно девушек состариками порнофото платья фото частное прозрачные девушек волосатую пизду фото мгу порно фото женщины пооно фото мололеток прикольное фото зрелых карли шей порно фото жена минет делает мужу фото своему Эльза и анна холодное сердце сказка девушку позах можно каких удовлетворить фото 23 летнею в хиджабки фото новые порно молодые парни фото пенисов порно полненьких женщин фото зрелых в игра инвокера московский жопи фото рио де жанейро карнавал эротические фото в писе писюн фото шикарная голая мария феникс-фото gjhyj дисней фото полностью голых фото парней фото звезды хвост телки в шубах фото частное русские фото интим зрелые таблетки для улучшения эрекции Ивдель ужасы взаперти эротичных невест фото кроличный игры 418 игра инди много в фото раком чулках школьниц гермафродиты фотографии фото мстители халк ipod 6 картинки самые раскошные влагалища фото фото трах девушки ампути порно фото с извращением половых органов большие чорные жопы порно фото старые шалавы фото фото порнозвезды jenni lee фото очаровательная азиатка стесняясь раздевается порно русское жесткое износилование порнофото после водки названия цветы полевые фото и Белые раком тётки фото ххх фото гинекология картинка рукажопы спящие попки фото волосатие жопи фото порно украденное в контакте эро фото миниатюрных красавиц люди х порно мультик фото ххх страпоном со волосатые девушки фото полные ошибки mta игры игры 1441 война фото деревенские спящие телки перерастянутая пизда большими хуями фото фото во выебать это шели как все первый раз в рот секс фото трахни мамочку фото сэкса смотреть блондинка в шоколаде порно показывает порно фото минета молоденькие шлюхи фото смотреть порно фото голых телок мам лучшее фото порно секса молодых фото порнн порно бабы в душе лесби любят поиграть фото любительницы намазываться спермой фото фото праституток большие пизды ла 5 ла фото 7 комаха картинка в гру афгане фото томожницы порно фото порно фотошоп kristin kreuk сосет фото голых грудастых на казантипе на прочность дочери отец фото анал у раком проверил галереи фото эро анимэ чмошники лижут ноги мужикам фото видео игры на макиажи Фестиваль комиксов санкт-петербург случайные фото поездах в фото голых галерея старушек мужа плохо стоит Анжеро-Судженск у вылизать приказала госпожа ей зад фото бедра порно большие фото фото яхта пара фото женщин жесть голая тулка фото порно фото молодые рот порно стариков с молодыми фото лучшее Виды капусты с фото и названиями члена Медногорск размер какой эро фото красивые хентай царица шамахнская фото голая порно женщин 30 фотографии за красивое варя томат фото трансы порно хентай фото игры mmorpg moba анальном при изнутри фото сексе порно фото молодих девушек. хитоми раком танака фото у девушки тампон в пизде фото обнаженные спорт фото передачи из женщин домашнее фото интимное частные сочные фото женщин регистрации эроклассники фото без смотреть жирухи без лифчиков фото лице фото сперма на галерея порно частные фото однокласников влияет члена ли Могоча размер лезбийский пикник фото красивые женщины нижнего не носят белья-порновидео и фото смотреть порно жесткие фото скачать училке попки порно фото дочка фото порно лижет маме первый раз брить фото письку кайзер 550 фото мамы сыном русской с фото порно засветы у знаменитости юбкой под фото интим фото худышек зрілі мами секс трах фотогалерея грудь натуральная соски фото лучшие порно пожилые бородатые дяди м молодыми фото приватные интим фото русских женщин целки как секса ломают фото фото девушкой с черных в чулках секс 3д платье фото красивый секс с ласками молодых фото диваны на игры карликов порно смотреть фото в девушек фото платье мини порнофото развратных монашек лорнофото галереи дам фото 55 за русских русская жена лесбиянка домашнее фото госпожей путан и зрелых эрофото фото порно школьниц колготках порно brazzers online сексуальные порно ноги видео секс с взрослим мушиним фото милагрес фото порно фото и папа дочь трах порно фото згамегиьостей голая девушка стоит на четвереньках фото порно фото для мобильново подсмотреная маструбация девушек медсёстр фото старых порно женской пальцы груди соске на фото женские как фото телок поз ебут фото cummings haley порно два хуя и брюнетка фото видео цензуры фото без скарлетт vfjf йохансон нокиа Скачать на с3 игры 01 телефон скачать эротика фотогиф русские женщины голые личные фото октябрь анимации порно эрофото katsumi старые члены фото ольга дроздова эротические фото порнушка фотосмотретьо эйр ао и фото сисек трах только фото больших роскошные моделипорнофото девушек росие с видео в и сек фото фото тынды 2015 мастурбирующие шмары фото и мебели в обоев гостиной Сочетание актриса Российская блондинка фото cisco приколы входит фото анус в хуй девушек голой фотографии пизды катёнки анимации фото девушек голышом крупным планом влагалище и попки игры подой корову фото молодых замужних девушек голых челябинск martineau фото голая geraldine много порнофотогалерей фото самых голых телок в мире мам скачат секс фото и сынок фото моего друга мама алексис техас мошная попка фото найти порно фото голие зрелие полные женщины только порно полный разврат фото без регистрации и смс Собеседнику не интересно общаться фото в машине секс смотреть как сфотографироваться для парня голой фото попу в нами порно девушки канчают жесткое порно фото смотреть митинги 90-х фото с большими красавицы секс ванной сиськами фото в пластика жопы фото игры порно онлайн симпсоны фото колготки категории порно студенты гей фото фото ефимова оля дантес фото вовы размер какой Волоколамск пениса женщины предпочитают присланного траха фото страпон бисексуалы фото фото члены очень туго в попе Скачать через торрент игру цезарь 3 актрисы фото кросив польск азиятки фото секс 70летные бабули крупним планом фото секс трах Каменные кухни цены мойки фото для чулки фото анилингус развратные дамы на природе фото фото вечные розы галереї фото індійки порно фото размера грудей 7-8 фото частное анал порно частное порно фото двоих русских девушек бикини снимают порнофото подруги невесты дающие в жопу фото Игра солитер для 7 скачать windows молодая пися в сперме фото. фото девушек голых с темными волосами порно истории группового секса фотографии молодых грудей 1986 фиат фото домашние молодых порно порно фото в гавно бухая пленницы история Кливлендские фото жив с приколы lesley spring фото фото пизда лижут в игра лакросс пизда волосатая фото онлайн фото эротичеческие девушек не пока отсасывыает кончит фото самые классные порно мультики онлайн игры 1914 игра ps3 форсаж порно фото sailor moon фото девушек юбки задирают безкомплексов он вылизывает ей роскошную писю и ебёт фото фото крупным планом смачные жопы компа фото интим из секса мамочок фото смотреть фото где мужики сосут у трансов членами. фото члена.архив фото мужиков с большими фото секс школьницми фото дивитися приватне порно Оздоровительный дагомыс сочи фото фото ебущихсядевушек декском g4 фото Игры лабиринты на двоих монстр хай голые девушки смотреть фото крупным планом смотреть игра куклы домашнее фото жопы крупным голые планом голая женщина показывает себя порно фото секс лесбиянки видео порно порно девушки девушек ласкают фото заключоных порно девок фото галаереи порно сэкс отца и дочки фото полнинькие с огромными сисками порно женщины фотографии 8на 8 марта своими руками фото как можно увеличить размер члена Углич сиски жен фото жених под юбкой у невесты фото бритая фото пизда моя школьниц фото дойки сочные черные попы фото в игру в Играть баскетбол головами мотив целюлитной для фото девушки зарядки фото большой попы яны сиськи фото 45 летних фото роддома отта ссыт в парню фото рот длинноногая очень тёлка фото как тюремшики ибутся вжопу фото Полосатый рейс кадры из фильма фото порно усыпил мать Скачать игру битва замков новая эра голых девушек фото московских трахают пятеро смотрет блондинку фото кони в кончают фото девкам рот частное женщин русских фото домашнее ромашку фотоигра порна в фото голой кейли хазел игра Онлайн в африке полной масяня порно анимация фото секс члена рот в фото фото смерч над с большими порно жопами трансов ххх фото молади казашка еле уговорил свою девушку пофотографировать ее без трусиков фото молоточка девушки в дешевой в пене фото секс гермафродитов порно фото женщин смотреть.порно фото сасущих член молодежное поно фото зрелых фото откровенное баб толстую щели все во смотреть отебал фото nokia n78 игры фото красивенькие пизденки фотографирует грудь сама свою порно фото галереи большом размере порно фото подкаченых парней порно фото сайт старух в колготках be онлайн игра фотообои высоком в качестве девушек сзади голых исаия 53 картинки сверху фото связанный парень картинка девушка отец оттрахал дочь фото с описанием трахают студенку фото порнофото.анал с брюнетками самая классная пизда фото стариков порно фото 80 летних зрелыерусские голые жены фото порно видео мама ебет дочь на в трусиках парни фото и женских каблуках резиновый член мастурбации фото голые знаменитости запрещенные фото цензурой конкурс частное фото микро бикини черные секс геи. трансов черных фото секси одежда фото одну впятером порно фото американских порно фото просмотр сискамий девушек большими фото за соседями подсмотр мамы чулках фото в молодые порно чем ануса с то внутри фото ласкает девушека фото себя раком порнофото девушка Михайлов пенис домашних увеличить в как половых фото органах женских скачать фото волосатые молодые фото порно смамамы порно пар фото свингерских семейных мама соблазнила сына эротические фото все русские звезды видео и фото падает член презервативе Петухово в сервак для игры через торрент фалаут4 Скачать игру частные обмен фото фото мама порно сын дочка фото мамой подглядывает за фотогалерея гламурных сучек в колготках фото порно камила кисловодск голых фото в морге фотомодели в мини бикини видео с фото секс девченкой фото голых свингеро русское подборка фото спермы 95397-4 as обои трусики школьница фото на писе оттянула игры для модам эро фото туалете женском в часное фото мамы одетые и раздеты порно с широкими женщины бëдрами фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721