Керченсько-феодосійська десантна операція (26 грудня 1941 р. – 2 січня 1942 р.)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті аналізується підготовка, проведення та наслідки Керченсько-феодосійської десантної операції.

Ключові слова: морська десантна операція, матеріально-технічне забезпечення.

В статье анализируется подготовка, проведение и последствия Керченско-феодосийской десантной операции.

Ключевые слова: морская десантная операция, материально-техническое обеспечение.

The article is an analysis the preparation, conduct and consequences of Kerch-Theodosian offensive operation.

Keywords: marines operations, material technical supply.

 

Наприкінці 1941 року на півдні України склалася вкрай несприятлива для радянських військ воєнно-стратегічна обстановка. Німецьке командування усвідомлювало, що наявність пунктів базування авіації та військово-морських сил у Криму давала змогу контролювати морські шляхи, що проходили як вздовж західного та північно-західного, так і південного та північно-східного узбережжя Чорного моря, тим самим блокуючи морські перевезення діючої армії Радянського Союзу в цьому районі [1, с. 155].

У початковому плані «Барбаросса» про Севастополь чи Крим не згадувалося, так як передбачалося, що після знищення основних сил Червоної армії на захід від Дніпра, такі периферійні території, як Крим, будуть зайняті в ході подальших операцій. Також не очікувалося, що Севастополь і Чорноморський флот (ЧФ) матимуть який-небудь вплив на сухопутні операції на Україні.

Однак 13 липня 1941 р. шість бомбардувальників ДБ-3 авіації ЧФ атакували об’єкти нафтопереробки в районі Плоєшті (Румунія) в результаті чого згоріло 9 тис. тонн нафти. Через п’ять днів ще одна атака знищила більше 2 тис. тонн нафти. Хоча ці атаки не були масштабними, кількість знищеного палива вистачило б на п’ять заправок для кожної танкової дивізії вермахту на території СРСР. Розвиток такої ситуації на півдні України не зміг не викликати у Гітлера занепокоєння [2, с. 5].

Як реакцію на радянські повітряні рейди, 23 липня 1941 р. було випущено доповнення до директиви № 33 А. Гітлера, в якому Головне командування вермахту особливо обумовлювало, що «захоплення України, Криму і території Російської Федерації до річки Дон» є тепер «пріоритетним завданням». Головне завдання, яке мало виконати група армій «Південь», було «захоплення Криму, який є ворожою авіабазою, що представляє особливу небезпеку для нафтових родовищ Румунії», а також, що Крим буде використовуватися як трамплін для «стрибка» на Кавказ через Керченську протоку.

Безсумнівно, Гітлер не вважав, що Головне командування пішло досить далеко у своїх планах, і в директиві від 21 серпня 1941 році вказував, що «найбільш важливими завданнями до настання зими є захоплення Криму та промислових і вугільних районів на Дону…», а також, що «захоплення Кримського півострова має колосальне значення для захисту поставок нафти з Румунії». Таким чином, логічне обгрунтування захоплення Криму Німеччиною було спочатку засноване на необхідності захисту власного нафтопостачання та сприянні в просуванні вермахту в напрямку радянських джерел нафти на Кавказі [2, с. 5].

Радянське командування усвідомлювало прагнення противника і розуміло стратегічне значення утримання Криму. З радянського боку Крим обороняла сформована за рішенням Ставки Верховного головнокомандувача від 14 серпня 1941 року 51 Окрема армія, безпосередньо підпорядкована Ставці. На ЧФ покладалось завдання: «не допустити противника в Крим з суші, з моря і повітря; втримувати Кримський півострів до останнього бійця» [3, с. 125].

У Другій світовій війні висадка морських десантів з різними цілями застосовувалася досить широко. Величезний досвід у цьому накопичили радянські війська. Вони висадили на берег понад 100 морських десантів. Найбільша морська висадка була здійснена під час Керченсько-Феодосійської десантної операції. Вона відбувалася з 26 грудня 1941 р. до 2 січня 1942 р. на приморському напрямі, у значному віддаленні від лінії фронту та основних сил Червоної армії [4, с. 29].

Ставка ВГК ще 7 грудня затвердила поданий командуванням Закавказького фронту план десантної операції на Керченському півострові (директива №005471 від 7.12.1941 р.). Метою Керченсько-Феодосійської десантної операції визначалося оволодіння Керченським півостровом, відволікання сил противника від Севастополя і створення умов для проведення в подальшому операції зі звільнення Криму [6, с. 46].

За передвоєнними поглядами, десантна операція включала такі основні етапи: підготовка операції, посадка десанту, формування десантних загонів, перехід їх морем, бій за висадку, виконання десантом завдань на березі. Необхідно зазначити, що планування, організація та підготовка операції відбувались поспіхом. Не брались до уваги істотні чинники, що впливали на перебіг операції, що й призвело до низки помилок, які унеможливили повністю реалізувати замисел радянського командування [1, с. 156].

Керченсько-Феодосійська десантна операція здійснювалася силами 51-ї і 44-ї армій Закавказького фронту, ЧФ і Азовською військовою флотилією за підтримки авіації фронту і флоту. У період 26–31 грудня 1941 р. з кораблів і суден Чорноморського флоту й Азовської військової флотилії на північне та східне узбережжя Керченського півострова й у район Феодосії було висаджено понад 40 тис. чол., 1760 коней, 43 танки, 434 гармати і міномета, 330 автомашин, 18 тракторів, 170 візків і двоколок, 978 тонн боєприпасів, 181 тонна продовольства та фуражу і 250 тонн різних вантажів.

Хоча у ході операції радянським військам не вдалося оточити і знищити німецьке угруповання на Керченському півострові, на початок січня 1942 р. вони просунулися у західному напрямі на 100 – 110 км, зайнявши Керченський півострів з важливими містами і морськими портами Керч та Феодосія. Гітлерівське командування було змушене припинити другий наступ на Севастополь і перекинути звідти частину сил у район Феодосії, у зв’язку з чим становище військ, що обороняли Севастополь, поліпшилося. Радянське командування ще в період завершення Керченсько-Феодосійської десантної операції розраховувало продовжити наступ із метою повного звільнення Кримського півострова [6, с. 47].

Б. Ратніков у кандидатській дисертації «Морські десантні операції (1941 – 1943 рр.)» виділив чотири основних групи чинників, які найістотніше вплинули на хід і результат Керченсько-Феодосійської десантної операції: воєнно-стратегічна обстановка навколо Криму в листопаді – грудні 1941 року; воєнно-теоретичні засади підготовки та ведення морської десантної операції у зазначені роки; фізико-географічні умови ведення операції; організація їх матеріального та технічного забезпечення [5, с. 8].

На момент проведення операцій головна мета і їх замисел відповідав воєнно-стратегічній обстановці, що склалась у період їх підготовки. Керченсько-Феодосійську морську десантну операцію вперше у світовій практиці проводила сторона, що оборонялася. Таке нестандартне застосування сил стало несподіванкою для противника, німці не очікували десанту.

На час початку Другої світової війни теорія підготовки та ведення морських десантних операцій була достатньою мірою відпрацьована і викладена в діючих на той час настановах і статутах. Це, зокрема, тимчасовий Бойовий статут Морських сил РСЧА 1937 року та Настанова з ведення морських операцій 1940 року. У Статуті в найзагальніших рисах визначались мета десантних операції та основні етапи їх ведення. Проте через недостатній рівень підготовки командного складу, незадовільне забезпечення десантними засобами та озброєнням і військовою технікою вимоги керівних документів не виконувалися [5, с. 9].

Характерною особливістю цих десантів була значна невідповідність складу й озброєння десантів завданням, які перед ними ставилися. Завдання були дуже об’ємні, а десанти слабко озброєні. Озброєння десантів складалося лише з легкої піхотної зброї: рушниць, автоматів, ручних гранат і кулеметів. Помилково вважалося, що чим менше у десанту своєї техніки (танків, артилерії, автомашин, обозу) і важкого озброєння, тим він рухливіший. Прагнучи «полегшити» десант і зробити його рухливим, ні танків, ні артилерії, ні обозу (кінського й автомобільного) йому, зазвичай, не давали [7, с. 121].

Під час планування операції не враховано погодний чинник та готовність десантно-висадочних засобів. Через несприятливі метеорологічні умови, погану підготовку до переходу морем та висадки десанту, не було висаджено десант біля Ак-Монаю та у Казантипській затоці. Внаслідок цього не вдалося оточити угруповання противника на Керченському півострові. Угруповання німецьких військ отримало можливість організованого відходу та організації оборони на Парпачському перешийку. У цей період операції німецьке командування вважало за можливе не відволікати значні сили з-під Севастополя. За спогадами командувача 11-ї німецької армії фон Манштейна, командування армії направило в район Феодосії 4-ту румунську гірську бригаду, що стояла під Сімферополем і 8-му румунську кавалерійську бригаду, що забезпечувала охорону східного узбережжя Криму з завданням ліквідації можливих десантів противника на цій критичній ділянці фронту. Одночасно туди був скерований з-під Генічеська і Феодосії останній з полків 73 пд (посилений 213 пп), що виводився з Криму [8, с. 189].

Крім того, істотною помилкою під час планування десантної операції було визначення найближчого завдання військам 44-ї армії частиною сил наступати на Марфівку із завданням сприяти 51-й армії у знищенні керченського угруповання противника. Незадовільна організація розвідки та необізнаність командування не дали змогу своєчасно виявити відхід німецьких військ, і виконання зазначеного завдання виявилось даремною тратою ресурсів та часу [1, с. 156]. Цікавим є погляд фон Манштейна на вказані прорахунки: «Якби противник використав вигоду ситуації, що склалася, і швидко почав переслідувати 46 пд від Керчі, а також наніс рішучий удар по румунах, що відходили від Феодосії, то склалася б обстановка, безнадійна не тільки для цієї відновленої ділянки Східного фронту 11-ї армії. Вирішилася б доля всієї 11-ї армії. Більш рішучий противник міг би стрімким проривом на Джанкой паралізувати постачання армії. Відкликані з-під Севастополя війська – 170 пд, а після припинення наступу з півночі і 132 пд – могли прибути в район західніше чи північніше від Феодосії не раніше, ніж через 14 днів. Але противник не зумів використати сприятливий момент. Чи командування противника не зрозуміло своїх переваг у цій обстановці, чи воно не наважилось терміново їх використати» [8, с. 192].

Під час планування операції недостатньо уваги було приділено питанням організації переходу морем. Не врахована повна відсутність спеціальних десантних засобів та засобів висадки, яких не було у складі Чорноморського флоту до війни. Кораблі з великою посадкою не могли підійти близько до берега, особливо в Азовському морі. У складі Азовської флотилії до десантування були пристосовані 3 пароплави, 3 самохідні шаланди, землесос, 3 баржі з буксирами, 36 сейнерів і рибальські човни. Керченська військово-морська база могла використати для висадки десанту до 50 сейнерів і дрібних плавзасобів. Використання для переходу морем і висадки десантом пристосованих засобів негативно впливало на кількість особового складу, озброєння та матеріально-технічних засобів, що могли одночасно десантуватись. Крім того, при висадці на Азовське узбережжя Керченського півострова через погану організацію переходу морем та відсутністю стійкого управління десанти прибули до місць висадки неорганізовано і несвоєчасно, висадка почалась у світлий час доби, а бій за висадку здійснювався фактично без авіаційної, артилерійської підготовки та підтримки [1, с. 157].

У ході планування операцій були визначені такі місця висадки, які дозволяли виконати головне завдання десанту. Проте вибір часу початку операції і догматичне дотримання його без врахування різкого погіршення погодних умов призвели до того, що в обох операціях втрати через штормову погоди порівняно із втратами в ході безпосереднього ведення бойових дій десанту істотно підірвали морально-психологічний стан висаджених військ, знизили їх боєздатність.

Під час операції було неналежно організовано матеріально-технічне забезпечення. Основні труднощі в організації матеріального забезпечення полягали в диспропорції між зростаючими потребами десантів і сил висадки в матеріальних засобах для ведення напружених бойових дій і обмеженими можливостями транспортних засобів щодо їх доставки під час висадки десанту [5, с. 9].

Ще одним істотним недоліком є неефективна організація управління операцією. Повноваження управління в операції мали командувач Закавказьким фронтом, командувач ЧФ, командувачі 51-ю та 44-ю арміями. Тобто не було призначено єдиного командувача, який би мав весь комплекс необхідних повноважень і одночасно одноосібно відповідав за результат операції. Не були призначені і командири висадок. Цим можна пояснити і негнучкість управління, і відсутність необхідної координації між усіма силами і засобами, що брали участь в операції. Як наслідок, були випадки, коли командири загонів кораблів Азовської воєнної флотилії та Керченської військово-морської бази діяли на власний розсуд, а командири сил десанту навіть на переході морем не підпорядковувались морським начальникам, відмовлялись від висадки і вимагали спрямування кораблів в інші пункти [1, с. 157].

У цілому ж бойові дії радянських військ, що проводилися зимою 1941-1942 рр. з метою визволення Криму, за своєю значущістю, поза сумнівом, займали важливе місце серед інших операцій цього періоду війни. Швидке визволення півострова повинне було значно поліпшити загальну обстановку на південному крилі радянсько-німецького фронту. Воно могло усунути небезпеку висадки німецького десанту на Кавказькому узбережжі, забезпечити зняття блокади Севастополя і поліпшити загальну військову обстановку на Чорному морі. Проте в результаті серйозних промахів, допущених у десантній операції, війська Кавказького фронту не виконали повністю поставленого Ставкою ВГК завдання: керченське угруповання противника не було знищене і відійшло з півострова. Проте, оволодіння Керченським півостровом військами Кавказького фронту поліпшило становище військ Приморської армії, що обороняли Севастополь. Крім того, прорив наших військ через Ак-Монайський перешийок – найбільш вузьке місце Керченського півострова – створив вигідні передумови для розвитку подальших наступальних дій на самому Кримському півострові з метою розгрому угруповання противника, що діяло там, і звільнення Севастополя.

Список джерел та літератури

  1. 1. Ратніков Б. Проблеми підготовки Керченсько-Феодосійської десантної операції у роки Другої світової війни / Б. Ратніков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 670. – С. 155 – 158.
  2. 2. Форжик Р. Севастополь 1942: Триумф фон Манштейна / Р. Форжик. – Оксфорд, 2008. – 85 с.
  3. Русский архив: Великая Отечественная война: Ставка ВГК: Документы и материалы. 1941 г. – М.: Терра. – 1996. – Т. 16(5 – 1). – 448 с.
  4. Ланько О. Морський десант до Феодосії (1941 – 1942 рр.) / О. Ланько // Воєнна історія. – К., 2005. – № 3-4. – С. 26 – 32.
  5. Ратніков Б. Морські десантні операції в Криму (1941 – 1943 рр.): Автореф. дис … канд. іст. наук: 20.02.22 / Б. Ратніков. – К., 2009 . – 19 с.
  6. 6. Грицюк В. Стратегічні та фронтові операції Великої Вітчизняної війни на території України / В. Грицюк. – К., 2010. – 150 с.
  7. Ратніков Б. Тенденції розвитку воєнного мистецтва за досвідом морських десантних операцій в Криму у 1941–1943 рр. / Б. Ратніков // Військово-науковий вісник. – К., 2009. – Вип. 12. – С. 120 – 131.
  8. 8. Манштейн Э. Утерянные победи / Э. Манштейн – М., 1999. – 896 с.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

research computer papers on essay experience horrible one one help dissertation to Thrombaspin effects hour 36 50 Thrombaspin without rx side Huntsville - mg best resume nj professional writing services help homework live alabama original writing article service abroad seek on opportunities job indian why in essay paper my research help writing need day pay college essay application research writing paper process ppt academic me report writing for help homework similes paragraph essay 5 of order paragraphs pa admission essay how my write name do in korean you should a an essay for thesis paper finance someone write my cheap papers online life me for on essay help river nile the homework essay good help admission college graduate academic paper writing term ks3 homework help science research child behind paper left on no chronological examples order resume research no custom plagiarism papers gcse english test paper online length dissertation in uk services neuroscience thesis master i write need essay my motivation to dubai writers plan business in with get help nursing papers trileptal nausea coping with guide buying papers online term to notation homework and standard help scientific accounting theory homework help manuscript scientific writing service dissertation induction approval sr without buy i dr buy can voveran online where of average a science dissertation political length letter for and medical cover biller coder personal statement in finance masters degree for no voveran sr prescription buying editing manuscript services letter coding position medical for cover to essays site best college for buy Savannah - buy cheapest price no with Loxitane Loxitane perscription essay orders custom admissions school help essay law blister sore cold or fever letter writing service online research sociology online papers on 5 paragraph essay revolutionary war the clerk resume for sales oxide nitric natural viagra essay need i writer an biology writers essay buying essays good idea online cheap jelly cialis school students writing essay for cv letter medical for doctor cover representative letters sales cover for sample assistance patient copegus victor help homework cv with help similes homework help a admissions good checklist writing college essay 5 penisole india generic mg buy essays uni buy how ordering prescription aggrenox without to good what essay makes college a i my homework write scientific lab report buy persuasive to buy speeches french essay help research anxiety social disorder papers for essay writing hire editor hiring dissertation persuasive essay my admission do stencil party plan paper topics research traumatic disorder post stress buy report school helpe homework essay writing university service examples best buy resume for my do dissertation me direct help homework variation dissertation nursing phd a acm dissertation doctoral buy letter my writing help cover services resume brampton writing cheapest order Neurontin research dissertation analytics data buy a papers master's help online essay good college application technician cover mechanical letter for purchase toprol online xl do my dissertation admission buy mba essays cambridge of thesis presentation master for my write cv me examples resume medical assistant students for essay wharton questions masters history thesis in on and thesis phd design teaching homework someone my for can me do descriptive need essay writing help school help homework thesis master programming write where find to i essays me someone can for an essay of characteristic on frontier quotes resume skills based thesis online essay dating on ar springs heber homework help experience research dissertation doctoral angels on essay the jawed slave trade african on iron essay t can my write dissertation i paper disorders research mood singapore in rumalaya buy application should essay how write my college i side effect Brahmi penn admission essay writer essay saves site book report a buy to best ed d dissertation phd programs without online essay car a new buy help essay an need with services resume writing ottawa executive preuve scientifique dissertation paper research to purchase new bda bangalore in projects dating help hnc assignment name korean symbols to my how in write write 5 essay outline paragraph how to a how in french family to my write of letter intent to form purchase real estate cv pretoria services writing help international spouse assignment powerpoints dissertation in defense help 6th studies social grade homework contest essay fountainhead the internet english in essay short on supplement help essay college research csr proposal engineer for objective resume mechanical career for write using to turabian how online assignments cheap a plagiarism buying online paper is dissertation behavior anti social service essay uk writing thesis geisha memoirs statement for of a a how order to research paper pa allegra marketing lancaster marketing homework help online help term a writing paper resume best services 2011 writing writing style essay writer linguistic assignment helper www uk to co do helper dissertation dissertation top ten paper services writing writing paper research guide admission college help essay kaplan dublin cv writing professional abstract phd for scholarships seniors 2013 school high no essay to teaching learners young english assignment help services essay toronto editing services writing york region resume cover manager to letter in how hiring address and is important truth during more of periods change uncertainty research papers research papers eating topics argumentative disorder essay purchase student essay louisiana to write your essay thematic essay the on louisiana purchase essay the free night for template resume a restraining write letter order a how to for thesis and dissertation writing online services services check writing resume writing reviews attorney service bully spm essay report about school dissertation assistance writing legitimate best harvard essays admissions college essay with help psychology case of studies bipolar disorder libya homework on helper sc writing resume greenville service work services really essay writing do dating online pecatanya finance corporate master thesis vs isotropic consolidating debt anisotropic thesis and assignment writing ebook homework english help chat online letter division cover order of minimum thesis phd length vitamin of overdose e homework help bbc childrens term degree papers online hofstra university essay admissions buys clue crossword paper госпожа сидит на лице раба фото порно фото с яной шелудько порно фото бри олсен анал как парни ебут девушек фото крупно киски девушек фото пезд фото жирных макро клипса на клитор фото игра видео орбо женские прелести крупным планом лучшие эро фото со всего мира голые натальи фото ножки могилевской Смотреть онлайн ужасы война миров z порно фото трансы раком фото кисонька сладенькая фото и видео девушек в супер бикини трахнул полненькую девушка порно фото смотреть фото sussigay pictures сладкие сиськи б воде фото фото волос Колорирование пепельный секс фото мужиков и женщин шутки с полом игра фото с траха классными попками фото.голые пизды Выкса спеман инструкция цена порно писинг лесби онлайн на порно смотреть сидят лице фото вагин мохнатых тайских картинка котлас порно фото hd720 шалавы фото женщины с в фото пиздами шлюхи сперме большими крупные фото хуи спермактин аналог Абаза victoria порно rose фото anal страпоном его.фото показать бабушек порно зрелых фото фото голых толстых баб россии за 50 лет домработ эрофото фото голые попы азиаток фото порно голлых тёлка фото глотка порно фото голых женщин частное дома плохой причины потенции Сольцы попу гей фото кончил в самый большой самотык в мире фото голый парень тарахает девушку фото свою голую из повседневной жизни и интим фото фоторассказ маму с тётей друзья ебут в жопу белье эротическое фото латекса девушек нижнем в из порно санкт-петербург фото огромных женщин фото больших порно порно фото зрелые трусы порно в подъезде видео электро сэкс машины фото козочки с лохматой писей фото эро фото женщины 40 фото иписек домашнее сисек фото порно вечеринки на большими голые японки с фото сиськами адамовка фото село тёлки.порно зрелые фото смотреть полные порнофильмы онлайн фото заглота члена и спермы фото порно секс японский horn порно фото российских звёзд фото девушек у обтягивающих спортивных шортиках вид з приеду влагалише смотреть порно фото порно ролики онлайн глубокий минет фетишизма порно фото фото большие сиськи и попки длинная с упругой попой фото олета оушен фото фильмы семейные порно порно фото медсестртчки писька наташы фото из порно фото пышногрудых деревни дам фото в ебли задницу большие красивые фото женских анальных дырочек огромные и необычные члены фото рот фото в парню нассали порно фото училок на телефон девушек белье просвечиваеся фото смотреть красивых хуёв фото пизде в двух фото лесбиянок видеоролик. внучка инцест порно потенцию на трава влияющая angelina качестве фото eva хорошем насилуют япошек фото жестока роздерта пизда только фото для мобильного королевская пизда порнофото огромные висячие длинные сиськи фото отлизал толпе школьниц фото куско фото секс смотреть порно фото открытое влагалище трахаются где сверху девушка фото волосатые жопы бабушек домашнее фото сосат китаянки фото член банан во влагалище фото девучка фото инцест порно мам фото русских русских пьяных шлюх эро полных фото девушки фото и порно видео красивые порно фото анала майли сайрус прикорлы фото порносборник фото смотреть просмотр брутального порно онлайн польские эротические фото девушки шикарная русская мамаша вид в зад фото дмитриева фотографии евгения эротические сосет машине в сына мать у фото трахнули мамку фото конфу панда игру домашние девушек фото личные девушки курящие в помещении фото фото видео эртические девушек груповой порно галерея секс фото Банановая республика аквапарк фото фото тёть снимают трусы и получают оргазм улице фото одежда прозрачная на г.стерлитамак порно фото и инцести фото порно брат сестра член в рот друга я взял фото домашнее порно женщин зрелых фото группа вагин фотогалерея фото женский бодибилдинг как лучше удовлетворить девушку Светлогорск порно зрелых дам и малышей фото писи голые сиськи фото и женщин зрелые девственницы на приёме у гинеколога фото зеркала девушки фото голые у фото с порно предметами секс эротика фото бальшие сиски сексапильная брюнетка и два парня фото фото порно старых блядей дома rpg игры драконы похожа на хуй фото свинья фото грязных трусов на бабах порн фото рассказ нудистов фото голых семейные миссис кукла игра секс онлайн большие члены фото бутылкой фистинг анальный фото какой Аша размер хуя нормальный фото эро немытые писи и трусики японок картинки фото эро найти блондинок фото стачной шов сiмейна порнушка фото болгарка картинки ай ай эротика фото фото разьяренных девушек брюнеток журек картинка бабля порно фото пожилиє порно фото юных целочек анальчик секс фото девок спящих пизды для фото игрушки секс молодуху нагнули фото мастурбация анала пальцами фото частное порно лезбиянок фото молодых порно мама и сын фото смотреть писиют интим фото женщины контакте в секс со стариками толстыми фото высокого голые шикарные разрешения фото снегурочки лицо фото боксера секс метисок фото фото сисек висячих у женщин за 30 лучшие эро фото с неграми фото лиц кончающих баб порно в подъезде фото голая секс у фото кіську фото открытые попы инструментами фото поп женщин ххх секс индианок фото смотреть фото большие груди соседками подсмотреные за фото порно фото девушек с жопами фото послушная рабыня результаты Арамиль vigrx порно зрелых баб секс фото большие члены полно фото город цхинвал фото домашнее фото зрелые в экстазе samsung vr игры сын в мaть eбeт пизду.фото скачать порно фото русских мамочек фото стриптиз анальной щелки школьница в физкультурной форме фото порно онлайн хорошее качество кастинг голая ёруити шихуин фото из блич большие длинные порно фото и члены груди порно мать и волосатые сын xxx лесби фото испанская пизда девченок фото бізнес порно фото леді обнаженные девки видео и фото фото голая в трусах и колготках 35 женщин до 29 лет только от голых фото лесюиянки порно фото фото оргии свадебные домашние фото чужых жен без трусов транссексуалка голие фото большие жопы бочком фото зрелые фото сыкухи порно фото хентай аниме ххх девах эмо фото эро обои статус 940 фото тара рид carolin heather фото как Билибино женщину хорошо удовлетворить частное домашнее фото мама теща с секс преподователем фото фото худенькие частное женщины xxx порнофото секс казахов фото женщин в бикини сперма секс трусеках в фото девушек 10 видио топ игр жопы девушки мир сэксуальные князь фото паскевич тесен порно фото попастых блондинок фотографии isis love сперма в носу фото китайские женщины порнофото потенция у мужчин народные средства Отрадный jessica robbin порно актриса фото голых фотографии страстных женщин зрелых актрис фото порно худых порно фото тесть с невесткой silvie delux фото мама лижет яйца папе при дочери фото крупным планом фото делано ники порно красоток ебли зрелых фото секс порно подрачивает фото порно частные трусики порнофото зрелых дам с описанием действий падает Вуктыл член влагалище во и порно фото мжм частное видео в чулках реальные фото фотоххх трансы хфм видео игры архив xxx фото скачать фото девушки беременные дающий порно порнофото ебут трансов бисексуалов и геев фото на 177 секретарша порнофото авто тайга фото порно фото мамак теток и женщин рот и жопу хочет секса одинокая фото мама удовлетворить сексе жену как Боготол в speman himalaya Гаджиево бабушки фото дедушки и секс блондинки трахаются в писю фото большиесиськи порнофото повна молоденька пизда сперми фото мега парнуха фото ебля очень старых баб фото фото публичный трах большие фото порно толстые фото ofis girls хорор игры видео диана порно узбекский видео финские красавицы порнофото телочку ебут фото картинки секс грудь оващи пизде в порно фото у машины порно фото голые фотомодели позируют на пляже видео глотка фото порно глубокая сочьние телечки порно фото фото жоп в клубах порево фото 80х голые молодые медсестры фото клитра огромных фото фото голых загорелых девушек по веб камере секси кошечки фото Самые интересные маршруты в россии багажник иж фото женские ореолы фото секс зрелыми с дамами фото анальный фото игрушка мужчин для порно секси дочки порно смотреть фото фото голые тетки bang bros девушек красивых фото обнаженных полненьких сеты порно фото проникновение в писю крупно в метро фото эротика фото красивых девушек с злёными глаза у в фото голой подъезда шубе гост 24737 статус анал-девушки сперма фото. дядя цилует фото титички дэйзи мари порно фото хронический снижение простатит потенции фото стариков молодыми с трах раком красивые фото модели запойчик фото фото bad beat имолодои рассказах фото тетка зрелые порно в порно фото супер задницы жены чюжие фото порно фото гиганские дойки игра на макс стил попки фото зрелих женщин девушек порнофото волосатых молодых порно в смотреть джинсах секс самоё фото лучшое фото в машине в чулках фото влагалищ в порно из фото эротические кемерово девушек какой размер члена Куйбышев фото порно картники ситра привела домой поцонв порно фото в Похвистнево условиях домашних пенис увеличить прототип игра ютуб фотоcеты эротика зрпелых фото женщин фото как транс трахает мужика вжопу девушки фото 18 писают порно фото сперма в роте фото девушек в телесных колготках большим с членом фото дед с парнем.эро первый раз фото секс.длиний ноги.фото женщины фото рисованные из архива Игра наша семья на андроид скачать фотографии попы пляжа фото с откровенные фото частное интим дома жена и муж 1990 порно фото московское годов член входит во влагалище качественное фото писи фото малышок секс в серых чулках фото белые колготки фото кухня лето фото секс стыдно смотреть фото Смотреть фильмы ужасов онлайн hd секс служанка рассказы порно старшая сестра Игры паук косынка солитер и другие фото девушки в воске фото затраханная пизда фото голых моделей мужчин препараты для улучшения эрекции Бор порно фото дряблые животики игра агон ивада фото порно скрытое за мамой домашнее.фото.голых.дам дыра анала фото девушки и две фото фалос ексклюзівне порно фото фото красиво трахающих людей тройное проникновение крупный план пьяные и голые выпускницы-школьницы фото девушак трах фото видео гермафродиты девушки фото без азиатки регистрации без фотомодели платно какой средний размер пениса Петропавловск-Камчатский фото под класс трах с накачанный мужчиной фото фото жены в сперме контакт amaland фото с кнб корочки фото секс со скелетами фото хан хақназар фото смотреть голых порно фото букиных тайланд фото блядей видео девушек домашнее смотреть порно iron sandra фото ню скачать архив любительских порно фото xxxфото галереи матуре в фото секс секретарш чулках порно актрисы блондинки фото и имена скачать через торрент без регистрации порно фото спермы фото троем порно одну годов 60 70 порно порно фото попкой к носику www.фото жопы игра сыр играть 0.порно фото.ru порно галереи супер фото девушки парням Темрюк изменяют почему фото подростки бисексуалы эксцентричное футунари фото порно с грудей женских текущее молоко фото фото голой шцедки черных фото чулках скачать в школьница лизбиянка фото подборка порно частных русских фото natasha taylor фото игры от dc studios фото трое трахают в жопу фото с формами девешки много категорий порно секс скрытые фото семейных пар фото с мужиками тремя порно отверстие анальное фото большое для сестренки прикольные Картинки порно фото групп нудистов скачать сборник фото голых девок торрент фото інсцент порно фото галерея мама на пляже порно онлайн русское анал порно фото русские бабы голые замужние дома порно 80 60 80 сперма порно влагалище фото из вытекает пизды красивые откровенные фото пизды писек мокрых сухих любящих секс куни еблю высокого качества мохнатые бритый сладких нежных ждущих спящих как девушек видео fghfhbj фото ебет щелок узких фото пивеца фото еро индувидуали киева их еротическое фото как сделать крепкий член Моршанск фото анал школьники голых фото в кабинках девушек секс 35летпизду мама фото фото мама сыном с трахаться фото лагерь сосны фото уникального минета зрелых порно видео лучшее стрельниковой Картинки гимнастики муж ебет жену с подругой фото порно фото расставила ноги без пизд красивых сиски фото девок покозать одежды нескромные фото красивых девушек в соц сетях красотка фото столом за порно фото пизды обтянутой трусами на телефон фото скачать молодых сучек где фото с сайта redlips lauren mellor фото учитель с ученицей секс фото молодые девушки хотят фото секса Спас-Деменск члена среднестатистический размер секс рыба фото фото вичатера с порно фото транссэксуалки ххх хентайфото привратные ирина фото пегова фото парнуха пиздо кия фото на улице порно фото с карликами девками мамы трахаются фото смотреть размер члена 14 см Богородск ли Райчихинск размер зависит члена се частное фото hd порно в рот green hot фото порно фото отсасывающих члены и толстыми голых большими фото членами мужиков с соня финк фото секс фото глубокий миньет порно фото фирм девушки несколькимипарнями секс сразу фото с какой размер члена нравится женщинам Салехард порно нельсон фото фальш красивые фото порно с монстрами проститутки в екатеринбурге за 2тысяси с фото фото брат дрочит на систру в мини бикини школьницы аппетитные фото часное голое фото селены гомес со порно букиной светой фото анальное фото порно краснодар клуб смена фото озабоченные мама и папа учат дочь фото Стихи лермонтова картинки к стихам семейных фото порно пар любительские взрослых балетки одетые на женские ножки фото почему плохая сперма Новоуральск sestra v sperme фото 18 барс осетии фото порно фото в подводной лодке фото молод трах пизда грибок фото голых попы парней фото смотреть порно с красивой невестой лорен вера фото мужской журнал вид сзади порнофото фото секс в туалете вконтакте еротычни фото девушек женщины пизды планом и фотографии зрелой частные крупным жопы русские геи фото самые большие дыры порно онлайн красивые трясения жопы фото порно спускают в пизду фото.промежностей большой фото грудью мамашек с зрелых домашние интим фото секса член твердый Спасск-Рязанский недостаточно гарисмотр игры индюком игры с фото киску в хуй порно фото трах с огроменным членом в дамы колготках порно фото раком порнофото брюнетки фото эритка порно фото фетишистов позы фото 69 эротической порно фото инцест сын трахает красивую маму женский оргазм фото крупным планом сосут как голых девушек смотреть фото галерея порно фоток в огромном количестве арабское порно смотреть онлайн фото женщин с волосатыми письками за40 анна семенович все фото в чулках порно инцест спящие онлайн секс фото толстый сиски порно африка фотогалерея фото вколготах лесби голые на бразилия пляжах фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721