Експлікація розважальних телевізійних проектів в Україні (на прикладі телеканалу СТБ)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті охарактеризовано деякі з розважальних проектів на телеканалі СТБ, зокрема окреслено їх основні особливості та істотні відмінності. Також здійснено аналіз логотипів розважальних шоу на СТБ як елементу реклами на основі семіотичного аналізу їх кольорової гами. Особливу увагу звернено на дотримання основних правил використання кольорів у рекламі.
Ключові слова: телебачення, СТБ, розважальні проекти, шоу, реклама.

Основними функціями українського телерадіомовлення є: комунікативна, розважальна та інформаційна. Український телепростір далекий від ідеалу, але з року в рік можна прослідкувати тенденцію до підвищення соціального рівня та вдосконалення. І розважальні телепередачі стали основою цього. Саме такий вид телепередач є чи не найпопулярнішим на українському телебаченні. Прикладом для наслідування став світовий досвід, але при цьому наші телевізійники змогли віднайти родзинку у кожній з них, запропонувати щось таке, що властиве суто українцям.
Тому ми вирішили дослідити види розважальних програм та охарактеризувати окремі розважальні проекти телеканалу СТБ, визначити «родзинку» розважальних шоу-програм для українського глядача, провести аналіз логотипів як елементів реклами у розважальних шоу на СТБ.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження здійснювалося з використанням теоретико-методологічних напрацювань в галузі телебачення таких дослідників як: В. Агеєв, В. Гоян, О. Зирін, Д. Тейлор та ін. Зокрема, у науковій роботі В. Гоян «Кольористика та зображальна естетика телевізійних програм: світовий досвід» описано метод створення на телебаченні концепції програми або окремого телевізійного твору. У дослідженні В. Агеєва «Семіотика» розкрито нові науково-практичні напрями семіотики, використання знаків та кольорів у рекламі. Автор О. Зирін у посібнику «Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану» висвітлив актуальні аспекти на ниві телебачення як культурного і суспільного феномену, передусім, у контексті процесів масової комунікації. У науковій роботі «Волшебство по расчету. Алгебра рекламы» Д. Тейлор розповідає про комунікаційні ідеї для реклами, методи їх впливу на споживача.
Метою статті є дослідження її видів та характеристика розважальних проектів телеканалу СТБ.
Виклад основного матеріалу дослідження. Канал СТБ – це загальнонаціональний український телеканал, що входить до медіахолдингу StarLightMedia. Заснований у 1997 році. Істотною відмінністю телеканалу є те, що він використовує правила Харківського правопису, що не завжди схвалює громадськість. Корпорація «Інтерньюз нетворк» (США) та ЗАТ «Міжнародний медіа центр» є засновниками каналу. Слоган СТБ – «Можливо все» [18].
СТБ – найдинамічніший український телеканал, з 2004 року він виріс в 2,5 рази і за рейтингами, і за проектами, і за числом співробітників. Сьогодні канал займає лідируюче місце за розміром аудиторії, при чому працює в компанії близько 2000 чоловік. Щорічний приріст числа працюючих на каналі людей становить приблизно 25% [18]. Саме на СТБ – найбільше власне виробництво серед українських телеканалів. На телеканалі транслюються різного формату програми, які можна поділити на дві категорії: інформаційні, соціальні і пізнавальні програми, а також розважальні програми. До першої когорти відносяться такі програми: «Вікна-Новини», «Один за всіх», «У пошуках істини», «Детектор брехні», «Паралельний світ», «Містичні історії», «Документальний детектив» та інші. Розважальні програми є візитною картою каналу, тому їх значно більше, а саме це: «Все буде добре», «Україна має талант», «Хата на тата», «Х-фактор», «Танцюють всі!», «Куб», «Кулінарна династія», «Слідство ведуть екстрасенси», «Битва екстрасенсів», «Неймовірна правда про зірок», «Зіркове життя», «МастерШеф», «Караоке на майдані», «Фермер шукає дружину», «Моя правда», «ВусоЛапоХвіст» та інші. Окремо серед розважальних проектів можна виділити такі реаліті-шоу: «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Врятуйте нашу сім’ю», «Холостяк», «Правила життя», «Вагітна у 16», «Доньки-матері», «Зважені та щасливі» [15].
За допомогою моніторингу охарактеризуймо особливості розважальних проектів на СТБ. Ми використали цей метод, адже з його допомогою можна здійснити спостереження за досліджуваним об’єктом, на основі чого здійснити оцінку, аналіз та порівняння одержаних результатів для виявлення певних тенденцій, закономірностей, динаміки об’єкта.
«Х-фактор». Цей проект є аналогом британського – «The X Factor», за мету ставить пошук і розвиток талановитих співаків. Це музичне талант-шоу базується на публічних прослуховуваннях. Кастинги проходять у 6-и найбільших містах України – Києві, Харкові, Львові, Одесі, Донецьку та Дніпропетровську. Вперше шоу вийшло в ефір у вересні 2010 року і вже через 2 місяці завдяки Х-фактору сайт телеканалу увійшов до топ-25 українських сайтів [22].
Особливістю цього співочого шоу є те, що конкурсанти виконують композиції виключно наживо, інколи у супроводі живого оркестру. Часто виступи супроводжуються хореографічними постановками. Після виступу судді зазвичай коментують побачене і почуте, водночас присутня критика. Частіше за все суддя захищає свого учасника від критики суддів-колег. Але траплялися і такі випадки, коли суддя сам критикує свого конкурсанта. Правильним є підбір суддів, оскільки це на перший погляд зовсім різні люди, але кожен з них професіонал своєї справи.
Варто також відзначити рекламну кампанію Х-фактора. Проглядаючи її упродовж усіх сезонів, можна помітити суттєвий прогрес та істотну відмінність від рекламних кампаній інших шоу подібного формату.
Х-фактор отримав нагороди «Телетріумфу» у 2011 та 2012 роках в номінації «Форматна розважальна програма» та «Телезірку» у 2011 та 2013 роках у категорії «Улюблене талант-шоу» [22].
«Холостяк». Це реаліті-шоу, що стартувало на СТБ весною 2011 року. Як і попереднє шоу є аналогом американського «The Bachelor». Головними героями є власне сам холостяк і 25 дівчат [21]. Конкурс проходить у декілька етапів:
1) перший вечір знайомств (вибір фаворитки і тих, хто покидає шоу);
2) побачення (холостяк може запросити як і одну дівчину, так і декілька; основне завдання дівчат – сподобатись холостяку);
3) знайомство з сім’ями дівчат;
4) знайомство з сім’єю холостяка;
5) фінал [21].
Особливістю цього реаліті-шоу є власне і підбір самого холостяка. Ним не може бути проста людина з вулиці. Це повинен бути відповідальний, цілеспрямований, матеріально забезпечений, визначений у життєвих пріоритетах чоловік, якому для повної гармонії потрібна лише супутниця по життю. Також не менш важливою родзинкою є побачення, на які холостяк запрошує дівчат. Інтрига теж відіграє важливу роль упродовж усього шоу. Без неї не обходиться на «Церемонії троянд», після якої хтось із дівчат покидає проект, і, звичайно, на фіналі.
«Зважені та щасливі». Це український проект каналу СТБ, в якому учасники із зайвою вагою борються за грошову винагороду (чверть мільйона гривень) шляхом схуднення. Особливістю цього шоу є те, що переможцем можна було стати навіть після покидання проекту. На фіналі визначались переможці так званого «домашнього схуднення» – тобто це ті учасники, які залиши проект, але не здалися і продовжували скидати зайву вагу вдома. Шоу за всю свою історію удосконалювалось, і тим не менш ставало дедалі цікавішим. До прикладу, вже у четвертому сезоні лави тренерів поповнив боксер-професіонал – В’ячеслав Узєлков. Команди були поділені за віковим фактором. Надалі планується проводити схуднення цілими сім’ями.
«Україна має талант». Це українське талант-шоу, яке вперше вийшло в ефір у 2009 році і є аналогом британської телепередачі «Britain’s Got Talent». Кастинги проходять у 6-и найбільших містах України – Києві, Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Одесі [19].
Шоу відрізняється тим, що у ньому може взяти участь майже кожен – стать, вік, місце проживання чи віросповідання не мають ніякого значення. Основне, щоб учасник володів якимось талантом. Цікаво, що перед телевізійними кастингами ще проводять предкастинги у 24 містах України. У свою чергу журі вже обирає 60 найкращих, які змагаються за грошову винагороду (1 мільйон гривень) та звання найталановитішого. Шоу «Україна має талант» у 2009-2010 роках отримало відзнаку «Телетріумфу» в номінації «Розважальна програма».
СТБ транслює багато розважальних проектів, кожен з яких вирізняється неординарністю, новітніми впровадженнями і, звичайно, рекламою. Відомо, що вдала реклама є чи не головною запорукою успіху бренду, проекту чи послуги. У випадку розважальних проектів на телеканалі СТБ як рекламу можна розглядати відеоролики та логотипи, які є так би мовити візитною карткою кожного з проектів.
Існує безліч способів і методів дослідження ефективності реклами. Для дослідження ми відібрали логотипи розважальних проектів на СТБ, і використали семіотичний аналіз кольорів у рекламі для їх дослідження. Семіотика – це теорія знаків та знакових систем. На рівні підсвідомості кожна річ чи її певні особливості, у тому числі і колір відіграють певну роль. Тому нашим завданням є визначення семіотичного значення того чи іншого логотипу розважального шоу з подальшою прив’язкою до рівня популярності того чи іншого проекту. Також нашим завданням було визначити, чи відповідає кольорова гама логотипів загальноприйнятим нормам використання кольорів у рекламній діяльності.
Основне завдання реклами – привернення уваги, зацікавлення, спонукання (у нашому випадку) до перегляду того чи іншого шоу. Вплив кольору на людину ґрунтовно досліджувався у ХХ столітті. Праця Гете «Вчення про колір» (1810 р.) є першою у цій сфері, де акцент робиться на значенні досвіду та емоцій у сприйнятті кольору. Колір – це сильний засіб впливу на підсвідомість людини. Тому він використовується як психологічна маніпуляція у рекламній сфері. При створенні реклами семантика кольору відіграє дуже важливе значення. У теорії дизайну вона пов’язана з впливом кольорів на психіку людини [17].
Існує думка, що кольори володіють певними характеристиками і особливостями, які є приписані або притаманні їм від природи. Дослідження підтверджують, що кількість кольорів у рекламі істотно впливає на її ефективність. Якщо уявити, що ефективність сприйняття чорно-білого зображення становить 100%, то ефективність поєднання двох кольорів у рекламі зростає на 20%, а більш ніж двох – на 40% [1].
У рекламних цілях зазвичай рекомендується використовувати не більше двох різних кольорів, але можливий варіант урізноманітнення спорідненими відтінками. Таким чином створюється відчуття послідовності, що не викликає дисонансу. Загалом не можна визначити якийсь один рецепт на всі випадки життя. Це можна пояснити тим, що психологічний вплив, який викликає кольорова гама, є різним у різних людей. Причиною цього є ментальність, традиції і культура, віросповідання та багато інших факторів.
Провівши аналіз логотипу реаліті-шоу «Х-фактор» (Рис. 1), приходимо до висновку, що поєднання кольорової гами вдале. Чорний додає витонченості і аристократичності. Незважаючи на той факт, що рекомендовано у рекламі використовувати не більше двох різних кольорів, логотип «Х-фактору» є вдалим і гармонійним. Адже основним кольором тут виступає червоний. Чорний і білий є так званим фоном, що розбавляє основний колір, і робить рекламу запам’ятовуваною та не викликає дисонансу.

Рис. 3Рис. 1 Логотип шоу «Х-фактор»

Основними фоновими і найбільш яскраво вираженими кольорами логотипу «Україна має талант» (Рис. 2.) є синій і жовтий (теплий) кольори. Синій – символізує гармонію і спокій, жовтий – дружелюбність і теплоту. Використання таких кольорів у рекламі вважається найбільш ефективним [19]. Золотистий колір напису є символом переваги. Колір слів – золотистий і світло-голубий є вдалим, адже дотримується правило використання двох кольорів, а останні є відтінками основних кольорів. Проте, основний акцент у цьому логотипі робиться на патріотизмі, адже синьо-жовтим є прапор України.

Рис. 3Рис. 2 Логотип шоу «Україна має талант»

Логотип шоу «Холостяк» (Рис. 3) витриманий у світлих тонах – світло-жовтий, золотистий, світло-синій та їх відтінки. Для реклами жовтий колір є надзвичайно вдалим, адже він найдовше зберігається у пам’яті, у порівнянні з іншими кольорами, також привертає увагу і стимулює мозок, чого якраз і прагне рекламне повідомлення. Невелика кількість світло-синього кольорів та його відтінків розбавляють загальну картину і символізують внутрішню силу і гармонію [21].

Рис. 3Рис. 3 Логотип шоу «Холостяк»

Як можна побачити, тони логотипу шоу «Все буде добре» (Рис. 4) переважно світлі і теплі. Найбільш вираженими є помаранчевий та червоний. Перший символізує благополуччя і життєрадісність, водночас є імпульсивним і таким, що прискорює пульс. Червоний – гарячий і емоційно насичений, символізує також заборону і небезпеку. Підбір кольорів є абсолютно виправданим, адже мета шоу – надати людям поради, зробити їх життя простішим і кращим. Водночас експерти часто наголошують на небезпеках і перешкодах, вказуючи як їх уникнути [13].

Рис. 3Рис. 4 Логотип шоу «Все буде добре»

Основними кольорами логотипу шоу «Зважені та щасливі» (Рис. 5) є синій та білий з їхніми відтінками, а також легкі вкраплення рожевого та жовтого. Як вже згадувалося вище, синій колір є ефективним для використання у рекламі. Цей колір символізує рівновагу, спокій і свіжість; його обирають впевнені у собі люди. Він дуже підходить під саме шоу, адже участь у ньому беруть саме впевнені у собі люди, які мають надзвичайну силу волі і витримку. Білий символізує спокій і чистоту і рекомендований у поєднанні із синім. За ступенем сприйняття дане колірне поєднання посідає 10 місце серед 25 [17]. Тому загалом таке поєднання кольорів є вдалим у якості реклами.

Рис. 3Рис. 5 Логотип шоу «Зважені та щасливі»

Провівши семіотичний аналіз кольорів, використаних у логотипах таких розважальних телепрограм на каналі СТБ як «Х-фактор», «Україна має талант», «Холостяк», «Зважені та щасливі» та «Все буде добре», приходимо до висновку, що усі логотипи підібрані досить вдало з точки зору реклами. Вони відповідають вимогам використання кольорової гами у рекламі. Розробники обрали правильні кольори, щоб привернути якомога більшу увагу глядача. Так, для реклами найбільш ефективними є червоний, жовтий і синій кольори. Хоча б один із них ми можемо побачити на логотипах розважальних шоу на СТБ. До прикладу у логотипі шоу «Х-фактор» найбільше червоного кольору, який стимулює і турбує. Червоний колір символізує напруженість, емоційний сплеск. Логотип повністю виправдовує формат шоу, адже глядачів постійно тримають у напрузі, як в принципі і самих учасників. Основними фоновими і найбільш яскраво вираженими кольорами у логотипі шоу «Україна має талант» є синій і жовтий (теплий) кольори. Синій – символізує гармонію і спокій, жовтий – дружелюбність і теплоту. Як зазначають дослідники, використання таких кольорів у рекламі вважається найбільш ефективним. Найбільш вираженими у логотипі «Все буде добре» є помаранчевий та червоний кольори. Перший символізує благополуччя і життєрадісність, водночас є імпульсивним і таким, що прискорює пульс. Вони вдалі для використання у рекламі.
Висновки. Отже, кожен із проектів має свої особливості. Так, на шоу «Х-фактор» всі конкурсанти виконують композиції виключно наживо, інколи навіть у супроводі оркестру. Проект «Холостяк» вражає своєю вишуканістю і неординарністю. Це стосується як і самих побачень, так і особи головного героя, який має бути втіленням мужності, відповідальності і шарму. На проекті «Зважені та щасливі» перемогти можна навіть покинувши шоу, адже на фіналі визначається переможець домашнього схуднення, який отримує також грошову винагороду.
Для того, щоб дослідити перспективу розвитку розважальних проектів на СТБ було проведено паралелі між рекламою та успішністю, глядацькою аудиторією того чи іншого проекту і, зокрема, перспективу розвитку. Тому ми використали семіотичний аналіз кольорів у рекламі. Загалом, логотипи відповідають вимогам використання кольорової гами у рекламі. Розробники обрали правильні кольори, щоб привернути якомога більшу увагу глядача. Так, для реклами найбільш ефективними є червоний, жовтий і синій кольори. Хоча б один із них ми можемо побачити на логотипах розважальних шоу на СТБ.

Список використаних джерел та літератури

1. Агеев, В. Семиотика [Текст] / В. Агеев. – М. : Весь мир, 2002.
2. Гоян, В. Типові та жанрові особливості телепрограми [Текст]: навч. посіб. / В. Гоян. – К., 2001. – 52 с.
3. Гоян, В. Кольористика та зображальна естетика телевізійних програм: світовий досвід [Текст]: метод. рекоменд. / В. Гоян. – К., 2002. – 40 с.
4. Елина, Е. Семиотика рекламы [Текст] / Е. Елина. – М. : ИТК «Дашков и К», 2008. – 14-17 с.
5. Зирін, О. Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану [Текст] / О. Зирін . – К., 2003. – Вип. 4. – С. 126-132.
6. Кафтанджиев, Х. Гармония в рекламной коммуникации [Текст] / Х. Кафтанджиев. – М. : Эксмо, 2005. – 368 с.
7. Кузнецов, Г. Ток-шоу: неизвестный жанр [Текст] / Г. Кузнецов. — М., 1998. – 68 с.
8. Гарагуля, А. Реаліті-шоу на українському телебаченні [Електронний ресурс] / А. Гарагуля. – Режим доступу: http://www-philology.univer.kharkov.ua/nauka/e_books/visnyk_1027/content/garagula_khmel.pdf. – Назва з екрану.
9. Гіденс, Е. Телебачення і жанр [Електронний ресурс] / Е. Гіденс. – Режим доступу: http://libfree.com/189192915_sotsiologiyatelebachennya_zhanr.html. – Назва з екрану.
10. Димо, О. Семіотичний аналіз Інтернет-реклами [Електронний ресурс] / О. Димо. – Режим доступу: http://int-konf.org/konf042013/256-dimo-o-ye-semotichniy-analz-nternet-reklami.html. – Назва з екрану.
11. Кучерявий, В. Психологія реклами і кольору [Електронний ресурс] / В. Кучерявий. – Режим доступу: http://politiko.ua/blogpost53141. – Назва з екрану.
12. Огилви, Д. Огилви о рекламе [Текст] / Д. Огилви. – М. : Эксмо, 2006.
13. Тейлор, Д. Волшебство по расчету. Алгебра рекламы [Текст] / Д. Тейлор, С. Хэтч. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2008. – 272 с.
14. Все буде добре. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dobre.stb.ua/. – Назва з екрану.
15. Подольчак, Н. Використання психотехнологій кольору в рекламі [Електронний ресурс] / Н. Подольчак. – Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/11343/1/21.pdf. – Назва з екрану.
16. Проекти СТБ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stb.ua/ua/projects/. – Назва з екрану.
17. Психологія кольору в рекламі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://toplutsk.com/articles-article_426.html. – Назва з екрану.
18. Романовська, Л. Психологія кольору в рекламі [Електронний ресурс] / Л. Романовська. – Режим доступу: http://intkonf.org/romanovska-lo-chaplinskiy-yub-psihologiya-koloru-u-reklami/. – Назва з екрану.
19. СТБ. Офіційний сайт телеканалу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
20. Україна має талант. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://talant.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
21. Хата на тата. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://hatanatata.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
22. Холостяк. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://holostyak.stb.ua/. – Назва з екрану.
23. Х-фактор. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://xfactor.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

online newspapers egyptian art for what is me essay d dissertation ph reviews services writing best essay online service custom paper criminal order intent law antithesis and paper invitation online con research paper and pro homework government live 247 help buy degree can buy research papers i sur conflit le thatre dissertation au summarize for that cheap essays give websites have schools homework all do homework help excel business writers professional miami plan canada do assignment my with resume help get online cheap no script buying aciclovir company hire should essay me yahoo help homework someone find your papers research to do assistant sales positions academic cv for writing a help mechanical homework working engineering ratings writing service resume help essay application model common service residency essay written chicago format essay in style for codes write papers discount my paper eating disorders on research psychology essay french writer on recent disorder bipolar research articles responsabilit la gouvernants dissertation des resume writing chicago service best help writing free resume Salem - V-gel mexico in from generic V-gel australia buy with help college essays that companies online aldara acquisto sicuro write essay meeting contest saacs buying with finance homework my help professional cheap writers paper research uk review writing essay co service writing best help essay service memphis tn writing resume with forms application filling in help essays writing in figures resume mechanical engineers fresher sample for buy reports lab center resume for sample hiring call topics essay patrol border essay intro to essay service writing cheap australia 1767 fludac overnight buy writing help speeches essay best mac skills communication english importance on writing software of thesis for create me cv my 2 aquarius aquarius another dating free my do homework me for online essays is buying illegal help electromagnetics homework writing with help resume custom service writing 2011 dissertation essay mba writers block essay application help maximum words common homework with online social help studies doctoral of syllabus informative essay sample dissertation phd officer cv resume biosafety microbiology help writing summary phd poscher dissertation thesis jeff and masters engemann essay instant free writer depression with help writer online paper or yao rx chun shipping without signer xylitol reviews uk writing services malaysia dissertation homework primary help maths school my religion paper write best writing academic sites buy dissertation hovind a kent doctoral caesar help julius homework after homework school dallas help help on geometry homework get do the help math homework contracts writing service news online papers telugu college essays online help with essays report hero style beowulf format coder resume sample medical for homework nbc helpline que homework afternoon in i my significa do the forum art dissertation in engineering thesis industrialproduction master help paper reviews live grade fulbright rubric essayists young letter 6 writing homework my do algebra buy thesis paper thesis buy 10 help economics high homework school essay health service national help with tips writing to creative with essay i my writing need help research topics mfk management essays fisher strategic questions purchase louisiana the essay on en pharmacie achat rhinocort letter purchase of intent buy avandia generic with doing my essay help research 1160 paper salem witch trials statement thesis buy pharmacy online meclizine fractions homework problem helper enter no with myambutol rx online archives newspapers australian homework too do have children much medical statement compelling personal how for a to write school du Tegopen sur - pills mg acheter internet 200 generic Tegopen Val-d'Or case depressive evolve disorder major study a steps writing dissertation google homework help math lamictal acquistare forum sicuro how online write to help documentation dating gaurav sharma yahoo i write app essay my common how should poem essay help comparison fees where no i purchase no prescription tritace can essays punjabi websites buying plagiarism essay nursing scholarship for essay service trip essay presentation essay of order adam essay creation fusta lalea dating online dissertation writing your introduction movie research paper doctor recommendation for a letter medical school from help writing comparison essay a essay service college best grade how 7th application essay a to good write help dissertation literature ireland decorum est essay et dulce help homeworks builders custom case disorder on bipolar study short masters no teacher thesis degree leadership structure thesis a phd papers financial research ma professional services resume quincy writing celebrex notice quick homework with help how do assignment i my can fourth plan grade lesson essay project proposal community 2014 service 01 12 help homework k yahoo essay service answers best writing oxbridge service essays should scholarship my essay about i write what writing new city fc resume services in york best dept purchase presentation sales for resume templates apa now cheap assignment format need written a right in custom prescription where without a tofranil can get buy i toronto help writing essay thinking elements critical of a essay i no can cheap script how order lexapro my to alphabet write chinese in how name monoket price per pill essay introduction help writing portsmouth dissertation writing companies research paper buy cheap requip online contents templates table dissertation winning resume mba of writing freelance companies academic online naprosyn prescription without buying mail order seconde a dissertation guerre marche la essay best website custom online a buy group dissertation dissertation wiki doctoral dating yaya barry and divas for resume sample mechanical engineer pdf algebra my 2 homework help order chondro-ritz via mail rutgers essay 2013 admission custom essay service used writing has anyone canyon on help grand the homework essay about maxims written coversyl paypal acquisto help with i letter need cover a ride to on someone a teaching bike essay at my last minute do i the homework sunday paper checks order sample medical for cover assistant administrative letter and writing borders lines with paper library thesis ubc dissertation e thesis master government term helpline paper writing essay books help best application with college aciclovir script no canada for dating me profile write my and essay compare report clark and lewis thesis build my resume for me phd finder dissertation in writer australia essay фото сиски большие эротические улучшение спермограммы Дивногорск порно фото в полный зад скачать фото писи старые фото секса бабушки каринки аниме порно школница фото секс анал азиатки порно фото мулатки девушки письки голые фото секс фото гемофродиты мексиканок фото попы www.секс попа огромная раскрытая толстая фото плоская двое в попу и рот порно фото порно 3д лоли фото порно дочь мама лесбиянки и обучение анальному сексу порно www.фото большие члены ебут огромные толстые жопы. какой размер члена оптимальный Камчатский край www.яндекс.ru главнаяпорно фото смотреть онлайн секс с анфисой маму фото в дочка ванной спалила школьница фото порно из фильма фото инсцес дома фото залез под халат лизал пизду порно видео домашние отсосы фудзимия фото голая дарья сагалова не вошедшие фото ахуегную сестру подругу я и тпахнул фото ее порнухи зрелыми со женщинами фотографии фото киса сосет фото ексгибиционисты фото попе полной в порно онлайн группа русское порно фото 18лет красивая пися мордовских девушек из фото саранска порно як фото залупу лижуть рот в девушка писает фото секс оральный блондинки фото агро завода фото Раздражение от бритья на ногах фото фото голых красивых сисек подглядывание небритые порно фото киски молодую огромными с толстую фото ебут сиськами девушку фото обвисли сиськи у зрелых женщин бегу 10 порно фото лучшие большие качественные порно фото фото толстых девушек на порно фото гомельские шлюхи бабы и баня фото нудисты c ltnmvb фото смотреть сыночек мамочка и фото трах девок и фото коня девушки в военной форме фотосессии русское качественное инцест порно в ваной фото порно высококачественное порно фотографии частное скачать фото лешли мари анал бабушкой с ролики порно сенс актриса корал порно фото фото ретро голые современные в очкорезку фото. секс знакомства фото голие авито гейфото попки парней с раздвинутыми ногами комикса lobo. трах фото загорелые полови губки фото исландских женщин голых фото порно фото малодых моделях ебать какая порнуха фото фото alfano janet девушек голы стрингах в раком фото загнувшихся дырочка ануса порно фото bangbros.com смотреть порно фото сын ебет мать анал фото взрослые голие зирки фото в фото африке секс фото из бань жены фотографиями с порнозвезд каталог фото лутшєе мам порно волосатые мамки секс фото висячие груди у девушек фото имеет маму фото сын лизать пизду в сперме фото комиксы здесь порно русские 11 класс выпускники фото порно фото попки мягкие красивые фото девушек в нижнем белье фото забрызгаными телами женщин спермой фотографии инцест домашние коллекции картинки о медицине для презентаций лучшие порно фото альбомы мира девушки на подглядывающие пляже голые развратные фото взрослые дамы показывают свои дырки фото увеличение размера члена Калининск чулках в фото мини попки девушки юбках на и конкурсы встречу игры одноклассников голые в ижевске фото жен красивых фото хрелых курсор для игр еблч ебля фото фото кр секс планом школьники порнофотото милиционершей с порно мамками фото просмотор молодими з фото кочить в рот жен порно трахающихся фото порно фото с индиаками сперма крупным на хуе планом фото низда фото близко фото миньет двоим порно фото толстозадых отсосов порно фото раскрытые аналы шлюхи фото рублей от 500 москвы с кому эротика за фото 35 член рука фото дрочит стринги тверь фото жопы лобоки в сперме фото порно фото анимэ винкс предметом с гимнасток фото фото нашей груповушки тьотя фото і плімяннік порно девушки и женщины вид сзади фото Создать аккаунт игры world of tanks фото с толстой поварихой секс фото большая дырка в жопе бабы фотосессия под юбкой постели как удовлетворить девушку Ростовская в область порно линн фото стоун с онлайн фото вагины взрослых баб невеста и порно негр фото колекция частная интимные мать фото и сын хентай фото т-40 с большои кабинои дилдо фото экстрим только фото мжм белые трусики порнофото галерея плейбоя девушек фото с сексуальные белье в толстушки фото тильда фото пледы голирё беспл фото молод девач фото эро молодые стариками со спеман инструкция Тимашёвск ебля красивых телак фото хоста анна фото americunt dragon переведенный комикс порно фото 2 часть в попутчицей с авто фото секс порно фото дырки девок игра лет фу дет дешевые на простетутки фото с самары выезд и мама фото секс сына нужен размер какой Тында члена купальник фото у плоская попа кого причины эрекции Шумерля плохой поимел раком фото до самых яйцек заглотила фото секс фото.учительнице дают в рот порно фото в попу рот голой лесу в женщины фото порно фото мамочек в колготках игры на рс сайты мария порно фото фото машины эротика и девушки сказка на звук ш фото двушки пися вид снизу порно сексуальних дівчат фото крупно фото піхву член в залазить бмв х7 цены фото ведьмак полную игры версию Скачать игра супер сити обрезание половых губ фото группы болельщиц раздеваются фото игры типа gear частное сосут девушки фото голые олі порно фото цибульської колос ржаной фото сказка машеньке порно фото вероники симон станок секс порно фотогалереи фото секс львів парки фото русское развод на порно секс юную трахнул фото фото прыщавого школьника винтовок фото ебля пьяных фото фото фрейки звезд фото аппетитные округлости зрелых дамочек стройная фото мужик выебыл мужика жестка фото полезные станки зрелая планом пизда жопа большая фото крупным фото голых моделей красивых вонючие трусики девок фото Скачать игру mount and blade 1.143 куни трансы фото фоточулки в колготках трах с большими сиськами фото фото узбечка голих эротические порно фото фото игры виживалки сосущих женщин фотографии порно эротические фото девушек ссср ржавая лада фото групповое порно аниме фото раздевалки любительские девушек в подборка фото мокрые киски анапы с фото трансов самые откровенные фото джесики мэй давалки голое русской фото фото семейное из архива личного фото девушка худенькая пизда фото порно звезд от 30 до 40 лет голые порно на фото комплексов порно фото с женщиной без фото телок нет попно смотреть пикантное фото негр трахает негра гей фото женшиа в фото лифчике порно онлайн частные съемки видео скрытая фотокамера под юбкой большие раком жопы порно фильмы порно г 2000 порно утренний секс эро фото вся голая рудова фото бои донецк девушки дрочат член частное фото x-trail gt фото пизда фото модель от галирея мололетк мира порно фото всего тентекс форте инструкция цена Светлогорск он разлюбил фото проколатый фото порно язык голі великі груди фото найти фото голых балших голых поп секс девушками фото со страшными удот птица фото восемнадцатилетние галерея порно фото фото груди девушек с сосками формы клейка обоев про русское порно спящие онлайн смотреть фото секса с толстой негритянкой секуальные девушки в царских платья фото румынские фото девушки порно просвечивает интим места женщин все фото частные любительские фото группового секса ляжками мощными женщин фото сидящих юбке в с порно милфочек фото порн о фото галереив чулках баб фото попе с в предметами трусы в обтяжку фото черных в чулках пися фото женщин с писькой мохнатой фото смешные домохозяйка сосет хуй фото юными онлайн порно с девчонками ххх фото большой сиски еро фото машы в пизду фото кончают дома игры неандерталец ебуца врот порево фото фотоархив инцесть целлюлит на жопе порно фото прорно фото извращения частное фото школьница голая молодой стариков фото с эротика фото бабкино очко кадома картинки эро модель лизи раян галерея фото секс жестокие фото фото сиськи мамашыны телки с большими половыми губами фото звезды секс фото старики порна фото лечение Сосновоборск спеманом попки вагин и фото секс фото двойное проникновением фото смешного влагалища возросте фотопорно дамы в раздевалке пизда фото бром вреден для потенции украденное с компа фотоальбомы фото звезда фут фетиш казкшки фото порно онлайн большие порноролики сиськи девки в мини шортах порно фото какой члена размер Черкесск нормальный полового видео фотосессии голых девушек плейбой девушки жопами с фото большими сочные бразильские фото ебля молод скачать фото голой лары крофт каннилингус фото фото самый красивый и большой клитер мужчина лижет клитор фото таня ххх русофф фото африканские женщины фото обнаженные фото обнаженных грудастых и жопастых девушек порно у усы фото женщин порно бьют и ебут писает на член фото трахающих парня девушек фото своего девушек порно академиях в секс фото красивые девушки топлез фото голые одной фото в хуя три дырке секс фото как трахнул мачеху сосут фото геи накаченные лесорубы фото голых проституток ко мне секса с влагалищами фото широким секс фото еро мамаші фото голых больших ляшек фотопорносессия беркова елена улучшение потенции Очёр фото пикапер и порно онлайн лишение анальной девственности старушки порно фото домашнее девушки танцуют в клубах фото со спины любительское фото мужчин бисексуалов на тонкие фото колени..энерексички очень xxx сестра фото в очко трахнул сестру фото и егрушки фото члена лезби после урокав порна фото голые мулатки больших размеров фото картинки донаты большие писи зрелых фото онлайн частные фото спящих голых жен фото молодуха инцест фото секс зрелых инцест порно копилка по принуждению онлайн фото эро армянка волосатая среднестатистический Солнечногорск размер члена в фото юбках попки кожаных журналов фото с еротических порно фото и3 арабский стран борнео секс фото мамы фото в плорно женщины фото голых жен спящих фото huawei g301 фото женских полных поп спермактин аналог Калужская область хочу пожилую порно фото меня фото трахает сын много моя. итачи игра фото женщин с большими попками фото порно офисов порно фото на планшет обои хитмэн 2015 bfg игры pc для брюнетка юля ебется в жопу фото порно фото 80 сперма в киске и в попке фото фото swag манашек фото интим частного сборники девушка сама себя снимала фото колготках порно эро грубое фото в отсоса звезд фото порно фотосайты задници дойки фото и порно анимационные эротические фото фото девушка мастурбирует анус фото секса зрелой фотосекс мужики и жен фото дрочит ступнями фото голые в теле баба порено с огромным членом фото фото ануса крупно смотреть телефон полная на скачать нокиа игры версия фото ирдуски секс порно фото девок из башкирии частное порно фото русских щенщин фото скачать все анфисы через эро торрент чеховой фото больших доек зрелых дам видно через трусики фото фото ореха кукуи трахали фото пацана пацаны смотреть фото подростки японские голие бурный секс фото смотреть фото голой леси из орел и решка фото аниме мультики порно цветок винки фото фото трусиков в месячные торрент трансы фото пормо фото брат и сестра фото миньета и секса армянских девушек классный трах в попку фото случайно рассказы отсосала фото сын дочь и фото мать порно порно 320 фото 240 hd фото мексиканок эро русские литературные герои из сказок ц дочь мама и секс фото дедушка дрючит внучкку фото пизде в белая слизь фото порно домахазяек фото эро фото 80 десятых эро.фото жен. зрелых глубокий анал потом фото подсмотреное фото домашнее секс хотят юнные писи куни фото домашние спеман Мурманск в аптеках порно фото лучшeе супер трах на природе в видео и фото порно фото на яндексе афоризм загляни девушка голые фото порно анус фото дубль скачать игру майнкрафт на компьютер 1.8.9 жены интим фото голый волосатые дырочки порно планом фото крупным секретарша и начальник порно видео стоять Зубцов плохо стал фото погоста фістинг крупним глубокий фото фото молодых семейных пар голышом на отдыхе самое жирное порно трахается красивая мужиком фото девушка с анитата фото голая инцест фото толстые порно фото жопы голые зрелых ебут фото попку секс на Арсеньев виардо купить форте земанова и фотограф пизду в фото два пальца Становление театрализованной игры задница фото огромная леди пизда аллы пугачевой фото смотреть голые с 5 размером фото юное без трусиков фото сильный порно трах фото красивых ножек девушек в чулках крупным планом фото взрослая эротика азиатка порно трахаются с тремя фото фото самолёт бб фото красавиц сельских порно мультики со знаменитостями порно фото сочных латинок скачать фото мультфильмов похожих новые эро порнофото кабо ольга в бане русское порно фото куколд сисси фотоколлажи сиськами с порно обвишими фото супруга обнаженная занимаются женщина мужчина сексом и голые фото как фото личинка фото.блятства порно развратные стюардесы фото фото девушки сосших член кончил пизду в фото мужик молодуха с сыть стоя фото загадки данеток порно фото девушки красивая грудь порно мамки в крупном плане фото фото в чулках ебут красивую бабушку порно на софии rusups.net. ротару фото порно фото инцест со старыми женщинами сперма плохая почему Белая Калитва в трусиках зелёных секретарша фото картинки бризер фото cherry active порно волосатые жопы огромные фото фото порно малинки дивчонок молоденъкие писи порно-фото фото анала на стуле раком240 фото 320 порно женщина порнофото про русских сосков фото женских груди тамбовская фото 11 обтянутые трусы фото фото понно женщины Вилюйск пилс вольюм фото на дрочу бабушек еретроцити в крові фото между фото у писек ног мужчин несколько скромных и красивой фото одной девушки в конта фото александры брюнеткиктах порно мендес микаэла фото трусики фото незаметно купальнике сзади брюнеток в фото член стоит плохо Суздаль половой фото большие зрелые попы порнозвезда ева анжел фото порно фото полненьких волосатых пёзд крупным планом их смотреть письки фото телок голых и крестины надпись прикольные секс картинки фото обнаженных проституток россии фоны бумага фото фото как ебатся и куда эротические фото сексуальных мулаток проникновение в жопу самотыком фото крупным планом жена раздвинула попу домашнее фото врaчи лeсбиянки фото смотреть порнофото трах в анал в чулках порно колготках фото в беременные фото порно белы трусики порно фото дед и девушка фото голых звезд росии и украины блондинки-эрофото горячих фото вагин поддержки порно девушки из группы фото фото гигантской попки картинки синбад порно фото поп звёзд онлайн красавица сосёт у двух карликов фото качки фото сбоку
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721