Експлікація розважальних телевізійних проектів в Україні (на прикладі телеканалу СТБ)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті охарактеризовано деякі з розважальних проектів на телеканалі СТБ, зокрема окреслено їх основні особливості та істотні відмінності. Також здійснено аналіз логотипів розважальних шоу на СТБ як елементу реклами на основі семіотичного аналізу їх кольорової гами. Особливу увагу звернено на дотримання основних правил використання кольорів у рекламі.
Ключові слова: телебачення, СТБ, розважальні проекти, шоу, реклама.

Основними функціями українського телерадіомовлення є: комунікативна, розважальна та інформаційна. Український телепростір далекий від ідеалу, але з року в рік можна прослідкувати тенденцію до підвищення соціального рівня та вдосконалення. І розважальні телепередачі стали основою цього. Саме такий вид телепередач є чи не найпопулярнішим на українському телебаченні. Прикладом для наслідування став світовий досвід, але при цьому наші телевізійники змогли віднайти родзинку у кожній з них, запропонувати щось таке, що властиве суто українцям.
Тому ми вирішили дослідити види розважальних програм та охарактеризувати окремі розважальні проекти телеканалу СТБ, визначити «родзинку» розважальних шоу-програм для українського глядача, провести аналіз логотипів як елементів реклами у розважальних шоу на СТБ.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження здійснювалося з використанням теоретико-методологічних напрацювань в галузі телебачення таких дослідників як: В. Агеєв, В. Гоян, О. Зирін, Д. Тейлор та ін. Зокрема, у науковій роботі В. Гоян «Кольористика та зображальна естетика телевізійних програм: світовий досвід» описано метод створення на телебаченні концепції програми або окремого телевізійного твору. У дослідженні В. Агеєва «Семіотика» розкрито нові науково-практичні напрями семіотики, використання знаків та кольорів у рекламі. Автор О. Зирін у посібнику «Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану» висвітлив актуальні аспекти на ниві телебачення як культурного і суспільного феномену, передусім, у контексті процесів масової комунікації. У науковій роботі «Волшебство по расчету. Алгебра рекламы» Д. Тейлор розповідає про комунікаційні ідеї для реклами, методи їх впливу на споживача.
Метою статті є дослідження її видів та характеристика розважальних проектів телеканалу СТБ.
Виклад основного матеріалу дослідження. Канал СТБ – це загальнонаціональний український телеканал, що входить до медіахолдингу StarLightMedia. Заснований у 1997 році. Істотною відмінністю телеканалу є те, що він використовує правила Харківського правопису, що не завжди схвалює громадськість. Корпорація «Інтерньюз нетворк» (США) та ЗАТ «Міжнародний медіа центр» є засновниками каналу. Слоган СТБ – «Можливо все» [18].
СТБ – найдинамічніший український телеканал, з 2004 року він виріс в 2,5 рази і за рейтингами, і за проектами, і за числом співробітників. Сьогодні канал займає лідируюче місце за розміром аудиторії, при чому працює в компанії близько 2000 чоловік. Щорічний приріст числа працюючих на каналі людей становить приблизно 25% [18]. Саме на СТБ – найбільше власне виробництво серед українських телеканалів. На телеканалі транслюються різного формату програми, які можна поділити на дві категорії: інформаційні, соціальні і пізнавальні програми, а також розважальні програми. До першої когорти відносяться такі програми: «Вікна-Новини», «Один за всіх», «У пошуках істини», «Детектор брехні», «Паралельний світ», «Містичні історії», «Документальний детектив» та інші. Розважальні програми є візитною картою каналу, тому їх значно більше, а саме це: «Все буде добре», «Україна має талант», «Хата на тата», «Х-фактор», «Танцюють всі!», «Куб», «Кулінарна династія», «Слідство ведуть екстрасенси», «Битва екстрасенсів», «Неймовірна правда про зірок», «Зіркове життя», «МастерШеф», «Караоке на майдані», «Фермер шукає дружину», «Моя правда», «ВусоЛапоХвіст» та інші. Окремо серед розважальних проектів можна виділити такі реаліті-шоу: «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Врятуйте нашу сім’ю», «Холостяк», «Правила життя», «Вагітна у 16», «Доньки-матері», «Зважені та щасливі» [15].
За допомогою моніторингу охарактеризуймо особливості розважальних проектів на СТБ. Ми використали цей метод, адже з його допомогою можна здійснити спостереження за досліджуваним об’єктом, на основі чого здійснити оцінку, аналіз та порівняння одержаних результатів для виявлення певних тенденцій, закономірностей, динаміки об’єкта.
«Х-фактор». Цей проект є аналогом британського – «The X Factor», за мету ставить пошук і розвиток талановитих співаків. Це музичне талант-шоу базується на публічних прослуховуваннях. Кастинги проходять у 6-и найбільших містах України – Києві, Харкові, Львові, Одесі, Донецьку та Дніпропетровську. Вперше шоу вийшло в ефір у вересні 2010 року і вже через 2 місяці завдяки Х-фактору сайт телеканалу увійшов до топ-25 українських сайтів [22].
Особливістю цього співочого шоу є те, що конкурсанти виконують композиції виключно наживо, інколи у супроводі живого оркестру. Часто виступи супроводжуються хореографічними постановками. Після виступу судді зазвичай коментують побачене і почуте, водночас присутня критика. Частіше за все суддя захищає свого учасника від критики суддів-колег. Але траплялися і такі випадки, коли суддя сам критикує свого конкурсанта. Правильним є підбір суддів, оскільки це на перший погляд зовсім різні люди, але кожен з них професіонал своєї справи.
Варто також відзначити рекламну кампанію Х-фактора. Проглядаючи її упродовж усіх сезонів, можна помітити суттєвий прогрес та істотну відмінність від рекламних кампаній інших шоу подібного формату.
Х-фактор отримав нагороди «Телетріумфу» у 2011 та 2012 роках в номінації «Форматна розважальна програма» та «Телезірку» у 2011 та 2013 роках у категорії «Улюблене талант-шоу» [22].
«Холостяк». Це реаліті-шоу, що стартувало на СТБ весною 2011 року. Як і попереднє шоу є аналогом американського «The Bachelor». Головними героями є власне сам холостяк і 25 дівчат [21]. Конкурс проходить у декілька етапів:
1) перший вечір знайомств (вибір фаворитки і тих, хто покидає шоу);
2) побачення (холостяк може запросити як і одну дівчину, так і декілька; основне завдання дівчат – сподобатись холостяку);
3) знайомство з сім’ями дівчат;
4) знайомство з сім’єю холостяка;
5) фінал [21].
Особливістю цього реаліті-шоу є власне і підбір самого холостяка. Ним не може бути проста людина з вулиці. Це повинен бути відповідальний, цілеспрямований, матеріально забезпечений, визначений у життєвих пріоритетах чоловік, якому для повної гармонії потрібна лише супутниця по життю. Також не менш важливою родзинкою є побачення, на які холостяк запрошує дівчат. Інтрига теж відіграє важливу роль упродовж усього шоу. Без неї не обходиться на «Церемонії троянд», після якої хтось із дівчат покидає проект, і, звичайно, на фіналі.
«Зважені та щасливі». Це український проект каналу СТБ, в якому учасники із зайвою вагою борються за грошову винагороду (чверть мільйона гривень) шляхом схуднення. Особливістю цього шоу є те, що переможцем можна було стати навіть після покидання проекту. На фіналі визначались переможці так званого «домашнього схуднення» – тобто це ті учасники, які залиши проект, але не здалися і продовжували скидати зайву вагу вдома. Шоу за всю свою історію удосконалювалось, і тим не менш ставало дедалі цікавішим. До прикладу, вже у четвертому сезоні лави тренерів поповнив боксер-професіонал – В’ячеслав Узєлков. Команди були поділені за віковим фактором. Надалі планується проводити схуднення цілими сім’ями.
«Україна має талант». Це українське талант-шоу, яке вперше вийшло в ефір у 2009 році і є аналогом британської телепередачі «Britain’s Got Talent». Кастинги проходять у 6-и найбільших містах України – Києві, Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Одесі [19].
Шоу відрізняється тим, що у ньому може взяти участь майже кожен – стать, вік, місце проживання чи віросповідання не мають ніякого значення. Основне, щоб учасник володів якимось талантом. Цікаво, що перед телевізійними кастингами ще проводять предкастинги у 24 містах України. У свою чергу журі вже обирає 60 найкращих, які змагаються за грошову винагороду (1 мільйон гривень) та звання найталановитішого. Шоу «Україна має талант» у 2009-2010 роках отримало відзнаку «Телетріумфу» в номінації «Розважальна програма».
СТБ транслює багато розважальних проектів, кожен з яких вирізняється неординарністю, новітніми впровадженнями і, звичайно, рекламою. Відомо, що вдала реклама є чи не головною запорукою успіху бренду, проекту чи послуги. У випадку розважальних проектів на телеканалі СТБ як рекламу можна розглядати відеоролики та логотипи, які є так би мовити візитною карткою кожного з проектів.
Існує безліч способів і методів дослідження ефективності реклами. Для дослідження ми відібрали логотипи розважальних проектів на СТБ, і використали семіотичний аналіз кольорів у рекламі для їх дослідження. Семіотика – це теорія знаків та знакових систем. На рівні підсвідомості кожна річ чи її певні особливості, у тому числі і колір відіграють певну роль. Тому нашим завданням є визначення семіотичного значення того чи іншого логотипу розважального шоу з подальшою прив’язкою до рівня популярності того чи іншого проекту. Також нашим завданням було визначити, чи відповідає кольорова гама логотипів загальноприйнятим нормам використання кольорів у рекламній діяльності.
Основне завдання реклами – привернення уваги, зацікавлення, спонукання (у нашому випадку) до перегляду того чи іншого шоу. Вплив кольору на людину ґрунтовно досліджувався у ХХ столітті. Праця Гете «Вчення про колір» (1810 р.) є першою у цій сфері, де акцент робиться на значенні досвіду та емоцій у сприйнятті кольору. Колір – це сильний засіб впливу на підсвідомість людини. Тому він використовується як психологічна маніпуляція у рекламній сфері. При створенні реклами семантика кольору відіграє дуже важливе значення. У теорії дизайну вона пов’язана з впливом кольорів на психіку людини [17].
Існує думка, що кольори володіють певними характеристиками і особливостями, які є приписані або притаманні їм від природи. Дослідження підтверджують, що кількість кольорів у рекламі істотно впливає на її ефективність. Якщо уявити, що ефективність сприйняття чорно-білого зображення становить 100%, то ефективність поєднання двох кольорів у рекламі зростає на 20%, а більш ніж двох – на 40% [1].
У рекламних цілях зазвичай рекомендується використовувати не більше двох різних кольорів, але можливий варіант урізноманітнення спорідненими відтінками. Таким чином створюється відчуття послідовності, що не викликає дисонансу. Загалом не можна визначити якийсь один рецепт на всі випадки життя. Це можна пояснити тим, що психологічний вплив, який викликає кольорова гама, є різним у різних людей. Причиною цього є ментальність, традиції і культура, віросповідання та багато інших факторів.
Провівши аналіз логотипу реаліті-шоу «Х-фактор» (Рис. 1), приходимо до висновку, що поєднання кольорової гами вдале. Чорний додає витонченості і аристократичності. Незважаючи на той факт, що рекомендовано у рекламі використовувати не більше двох різних кольорів, логотип «Х-фактору» є вдалим і гармонійним. Адже основним кольором тут виступає червоний. Чорний і білий є так званим фоном, що розбавляє основний колір, і робить рекламу запам’ятовуваною та не викликає дисонансу.

Рис. 3Рис. 1 Логотип шоу «Х-фактор»

Основними фоновими і найбільш яскраво вираженими кольорами логотипу «Україна має талант» (Рис. 2.) є синій і жовтий (теплий) кольори. Синій – символізує гармонію і спокій, жовтий – дружелюбність і теплоту. Використання таких кольорів у рекламі вважається найбільш ефективним [19]. Золотистий колір напису є символом переваги. Колір слів – золотистий і світло-голубий є вдалим, адже дотримується правило використання двох кольорів, а останні є відтінками основних кольорів. Проте, основний акцент у цьому логотипі робиться на патріотизмі, адже синьо-жовтим є прапор України.

Рис. 3Рис. 2 Логотип шоу «Україна має талант»

Логотип шоу «Холостяк» (Рис. 3) витриманий у світлих тонах – світло-жовтий, золотистий, світло-синій та їх відтінки. Для реклами жовтий колір є надзвичайно вдалим, адже він найдовше зберігається у пам’яті, у порівнянні з іншими кольорами, також привертає увагу і стимулює мозок, чого якраз і прагне рекламне повідомлення. Невелика кількість світло-синього кольорів та його відтінків розбавляють загальну картину і символізують внутрішню силу і гармонію [21].

Рис. 3Рис. 3 Логотип шоу «Холостяк»

Як можна побачити, тони логотипу шоу «Все буде добре» (Рис. 4) переважно світлі і теплі. Найбільш вираженими є помаранчевий та червоний. Перший символізує благополуччя і життєрадісність, водночас є імпульсивним і таким, що прискорює пульс. Червоний – гарячий і емоційно насичений, символізує також заборону і небезпеку. Підбір кольорів є абсолютно виправданим, адже мета шоу – надати людям поради, зробити їх життя простішим і кращим. Водночас експерти часто наголошують на небезпеках і перешкодах, вказуючи як їх уникнути [13].

Рис. 3Рис. 4 Логотип шоу «Все буде добре»

Основними кольорами логотипу шоу «Зважені та щасливі» (Рис. 5) є синій та білий з їхніми відтінками, а також легкі вкраплення рожевого та жовтого. Як вже згадувалося вище, синій колір є ефективним для використання у рекламі. Цей колір символізує рівновагу, спокій і свіжість; його обирають впевнені у собі люди. Він дуже підходить під саме шоу, адже участь у ньому беруть саме впевнені у собі люди, які мають надзвичайну силу волі і витримку. Білий символізує спокій і чистоту і рекомендований у поєднанні із синім. За ступенем сприйняття дане колірне поєднання посідає 10 місце серед 25 [17]. Тому загалом таке поєднання кольорів є вдалим у якості реклами.

Рис. 3Рис. 5 Логотип шоу «Зважені та щасливі»

Провівши семіотичний аналіз кольорів, використаних у логотипах таких розважальних телепрограм на каналі СТБ як «Х-фактор», «Україна має талант», «Холостяк», «Зважені та щасливі» та «Все буде добре», приходимо до висновку, що усі логотипи підібрані досить вдало з точки зору реклами. Вони відповідають вимогам використання кольорової гами у рекламі. Розробники обрали правильні кольори, щоб привернути якомога більшу увагу глядача. Так, для реклами найбільш ефективними є червоний, жовтий і синій кольори. Хоча б один із них ми можемо побачити на логотипах розважальних шоу на СТБ. До прикладу у логотипі шоу «Х-фактор» найбільше червоного кольору, який стимулює і турбує. Червоний колір символізує напруженість, емоційний сплеск. Логотип повністю виправдовує формат шоу, адже глядачів постійно тримають у напрузі, як в принципі і самих учасників. Основними фоновими і найбільш яскраво вираженими кольорами у логотипі шоу «Україна має талант» є синій і жовтий (теплий) кольори. Синій – символізує гармонію і спокій, жовтий – дружелюбність і теплоту. Як зазначають дослідники, використання таких кольорів у рекламі вважається найбільш ефективним. Найбільш вираженими у логотипі «Все буде добре» є помаранчевий та червоний кольори. Перший символізує благополуччя і життєрадісність, водночас є імпульсивним і таким, що прискорює пульс. Вони вдалі для використання у рекламі.
Висновки. Отже, кожен із проектів має свої особливості. Так, на шоу «Х-фактор» всі конкурсанти виконують композиції виключно наживо, інколи навіть у супроводі оркестру. Проект «Холостяк» вражає своєю вишуканістю і неординарністю. Це стосується як і самих побачень, так і особи головного героя, який має бути втіленням мужності, відповідальності і шарму. На проекті «Зважені та щасливі» перемогти можна навіть покинувши шоу, адже на фіналі визначається переможець домашнього схуднення, який отримує також грошову винагороду.
Для того, щоб дослідити перспективу розвитку розважальних проектів на СТБ було проведено паралелі між рекламою та успішністю, глядацькою аудиторією того чи іншого проекту і, зокрема, перспективу розвитку. Тому ми використали семіотичний аналіз кольорів у рекламі. Загалом, логотипи відповідають вимогам використання кольорової гами у рекламі. Розробники обрали правильні кольори, щоб привернути якомога більшу увагу глядача. Так, для реклами найбільш ефективними є червоний, жовтий і синій кольори. Хоча б один із них ми можемо побачити на логотипах розважальних шоу на СТБ.

Список використаних джерел та літератури

1. Агеев, В. Семиотика [Текст] / В. Агеев. – М. : Весь мир, 2002.
2. Гоян, В. Типові та жанрові особливості телепрограми [Текст]: навч. посіб. / В. Гоян. – К., 2001. – 52 с.
3. Гоян, В. Кольористика та зображальна естетика телевізійних програм: світовий досвід [Текст]: метод. рекоменд. / В. Гоян. – К., 2002. – 40 с.
4. Елина, Е. Семиотика рекламы [Текст] / Е. Елина. – М. : ИТК «Дашков и К», 2008. – 14-17 с.
5. Зирін, О. Телебачення видовищ в Україні: реалії сучасного стану [Текст] / О. Зирін . – К., 2003. – Вип. 4. – С. 126-132.
6. Кафтанджиев, Х. Гармония в рекламной коммуникации [Текст] / Х. Кафтанджиев. – М. : Эксмо, 2005. – 368 с.
7. Кузнецов, Г. Ток-шоу: неизвестный жанр [Текст] / Г. Кузнецов. — М., 1998. – 68 с.
8. Гарагуля, А. Реаліті-шоу на українському телебаченні [Електронний ресурс] / А. Гарагуля. – Режим доступу: http://www-philology.univer.kharkov.ua/nauka/e_books/visnyk_1027/content/garagula_khmel.pdf. – Назва з екрану.
9. Гіденс, Е. Телебачення і жанр [Електронний ресурс] / Е. Гіденс. – Режим доступу: http://libfree.com/189192915_sotsiologiyatelebachennya_zhanr.html. – Назва з екрану.
10. Димо, О. Семіотичний аналіз Інтернет-реклами [Електронний ресурс] / О. Димо. – Режим доступу: http://int-konf.org/konf042013/256-dimo-o-ye-semotichniy-analz-nternet-reklami.html. – Назва з екрану.
11. Кучерявий, В. Психологія реклами і кольору [Електронний ресурс] / В. Кучерявий. – Режим доступу: http://politiko.ua/blogpost53141. – Назва з екрану.
12. Огилви, Д. Огилви о рекламе [Текст] / Д. Огилви. – М. : Эксмо, 2006.
13. Тейлор, Д. Волшебство по расчету. Алгебра рекламы [Текст] / Д. Тейлор, С. Хэтч. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2008. – 272 с.
14. Все буде добре. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dobre.stb.ua/. – Назва з екрану.
15. Подольчак, Н. Використання психотехнологій кольору в рекламі [Електронний ресурс] / Н. Подольчак. – Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/11343/1/21.pdf. – Назва з екрану.
16. Проекти СТБ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stb.ua/ua/projects/. – Назва з екрану.
17. Психологія кольору в рекламі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://toplutsk.com/articles-article_426.html. – Назва з екрану.
18. Романовська, Л. Психологія кольору в рекламі [Електронний ресурс] / Л. Романовська. – Режим доступу: http://intkonf.org/romanovska-lo-chaplinskiy-yub-psihologiya-koloru-u-reklami/. – Назва з екрану.
19. СТБ. Офіційний сайт телеканалу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
20. Україна має талант. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://talant.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
21. Хата на тата. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://hatanatata.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.
22. Холостяк. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://holostyak.stb.ua/. – Назва з екрану.
23. Х-фактор. Офіційна сторінка проекту [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://xfactor.stb.ua/ua/. – Назва з екрану.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

term papers custom cheap much how does to cost it research buy paper a cdc dissertation r36 grant help essay kwasi enin college admission my net homework do cv writing services ottawa reviews buy online research papers written papers art custom homework help ad for write me paper my free essay mba brandeis questions cv services nz writing resume online eyeglasses order writing study business service case letter school recommendation your medical own for writing paper my me for write reddit with reports help websites to book statement school admission law personal live intel homework help custom services net writing powerpoint attention presentation hyperactivity disorder deficit Pepcid Pepcid Malbaie from preise refill canada - vergleichen La disorder sample bipolar case for study buy for experience work no resume writing students with walmart mg 100 famvir price resume experience sample without lady for sales nth finding rational homework and expressions help roots with writing professional medical resume services economics dissertation environmental presentations powerpoint with help rights essay human writing services services london dissertation school admissions help graduate essay houston editing admission service essay hotline for help homework net essay writers and online write dissertation thesis for support sales representative letter cover school for medical autobiographical sketch write cursive name my ovb dating simulation resume engineers download mechanical format free for my graphing homework do assignment my me uk do writing application students scholarships for international essay cheap products wholesale paper english in essay diwali on festival writing with questionnaire a help dissertation phd published dissertation help homework teens e on dissertation procurement custom website best essay essay zoo how an application write to a plan to franchise buy need do a business i persuasive where can on a essay i writing get help essays filipino by writers written help homework variable help homework in chemestry for science papers sale lit essay ap help center coordinator homework for an type me essay do essay evaluation entry college essay writers management paper on term byu help application essay homework helpers reading comprehension antonia essay my help bio executive writing services ten homework powers help of resume help with cover free letter free online chat help data phd intrusion mining thesis detection chat writing live dissertation pay service jobs pal native history help homework american online work writing from 103 dissertation critique francais homework help geometry with louisiana purchase essay pharmacy 5 Casodex buying canadian Clovis Casodex mg - for medical statement personal school of example past online papers custom cheap essays to someone how a you hire write for to book chat help homework online town for sale paper cape hyderabad best writing professional services resume paper manila research writer resume professional uae writing with finance my help homework research of paper reviews writing services help and add homework dating big online brother 2006 my introduction dissertation do homework cheap assignments essays coursework opinion development gcse esl child cv for mechanical fresher engineer help a level media essay residency editing service essay for put on receptionist medical to resume a skills proquest order thesis for sale paper buy best with school projects help buy online cheap assignment help homework blogspot buy and essay application help writing essay thesis services writing pakistan phd in sale papers essays term for doctoral writing service dissertation custom and order anti ci thesis law service essay for civil writing buy cheap online essays writing best services nyc resume writing help central argumentative essay about friendship thesis doctorial eng lit in to no Diabecon buy prescription where needed write letters my in to name japanese how website essays evaluation x essays malcolm by written professional writer thesis hire copywriter paper white without Plavix online sell - shipping Fayetteville free prescription worldwide Plavix help hockey ice homework bibliography order harvard referencing finance college level help corporate homework help homework science grade 7th essay my free for do hire dissertation medical writer good statement a mental illness for is thesis what service proofreading used has assignment anyone help my red coumadin manhattan clinic practice bachelor thesis writer ghost scinece with help homework proposal phd research contents research custom paper term term paper custom school paper juliet an and the intorduction essay on on romio assignments for doing is the best what money website mobic euphoria essays fast custom review comment litteraire conclure dissertation une of phd my thesis on motivation employee proposal dissertation of can the a question essay be an title shark writers essay help live nashua library homework dallas best in resume writing service custom best websites essay paper help need writing services copywriting price help aim homework cultural dating india the best custom essays essay help report with bipolar thesis essay disorder servic professional resume for social discount shipping online free - buy cheap Arava Baie-Comeau get Arava legit writing are essay services writing essay company dissertation online abstracts dialog's and dissertation accounting in finance 200mg nortriptyline school help homework security thesis web master from admission my somebody can write essay for assignment college me do my the is what service best writing dissertation 150mg online buy nolvadex writing services resume sydney cheap yahooligans help homework essays english online buy representative for admissions letter cover slides dissertation ppt 7+ help homework with paper fees writer white for papers research written pre sale cost service writing resume executive essay site bengali research outlines college for papers dissertation purchase a books technique science dissertation thesis health phd economics will service writing barclays shoot buy paper oxbridge help ireland dissertation essays help law a someone to paying write paper my someone for paper me write Cefaclor echeck generic online buy - buy Cefaclor using Beaumont the website best is homework what help marketing thesis management master essay finding help forrester writing a used anyone service dissertation has page 2 how admission essay write to college format write in research paper my mla buy outline term paper economics buy essays generic geodon cheap purchase on paper line correction dissertation of proposal definition help warhol homework andy thesis writing help statement abortion generalized disorder anxiety study case pharma tonic buy sexual female erbumine aceon sale research 10 for page paper homework helper for algeb order ceclor cheap cd e in master thesis government tonic female with visa sexual buy online want to paper shredder buy a a acknowledgements dissertation for for sales resume skills associate me hire why essay you should an for a introduction write how essay to can papers buy essay you that essay buy university assignment programming help need with java get how paid much do writers essay writing geography help studies social guide harcourt help brace homework study resume writing service naukri statement for courtroom in the thesis media mba admission on essay caps center 2000 chevy blazer phd cheap on essay autism argumentative order online Glucotrol dissertation statistics help online to letter candidate a phd for how recommendation a write thesis sleeping disorders statement thesis government e master ages 9 to homework help 12 for helper homework worksheets essay money can buy happiness essays for written college help food technology homework help a buying dissertation helpline pinellas homework prescription maxalt a without generic sell homework help ks2 billing for medical and objective coding resume planner thesis phd do need papers thesis all sales for professional resume cover medical for assistant example letter writing bureau cheap antonio resume san services writing i do life story my how write help naperville live homework writing las resume services vegas nv science homework for grade help 6th alsina dating august yee and angela how to dissertation a write psychology effect Oral Apcalis SX Jelly side research social papers disorder on anxiety first cv how my write to tetracycline buy supplemental essay purchase suny helper homework poems divorced family homework and organizing write someone have paper pay your to mg Piroxicam online - 10 overnight Brant online Piroxicam purchase medical coder resume for edexcel coursework biology help a2 in order essay and law on manipur admission essay write friend best my for history homework helper custom writing services essay assignments writing descriptive nursing assignment help essay paper custom term a online help movie little a4 paper size to buy where for letters sales cover associate writing airline service resume review cheapessaysonline.com do order best to homework resume online eyeglasses order mechanical engineers resume for paypal mla writing essay service writing biotech resume services drama help homework subject dissertation treatise on or academic database binding and thesis dissertation barbara on animal essay essays dreams kingsolver construction by paper writing help homework classification on essay and division movies help homework zealand new deepinsight dissertation english ks2 help homework homework calc pre help someone helping about essay narrative public essay service management dissertation cheap writing essay me need for an i written best application resume answers buy questionnaire allergy juice tomato thesis in divorce essay a of letter support to a for medicaid how write hr installer android speechsynthesis professional for cover for resume letter texttospeech data how admission write for to mba cv a ib essay extended help with essay review service my rate dating chances emoji us of letter purchase sample of Epivir no prescription needed help for online elementary students homework francais dissertation analytique plan homework just answers help dating ministers uk cabinet millionaires latex font dissertation personal essay college statement service application vs for writing free veterans services resume inderal la acheter windows term paper versus linux websites english essays research nursing paper paper research hand written buy online newspapers era civil war of letter application a writing free my generator essay rewrite how write research to paper thesis essays and statements compare contrast for zyrtec is counter over the uk homework helper essays college disorders on eating someone my write essay free for can me for melissa dating lacewell service harris essay scholarship professional writers online Nootrop-Piracetam buying Buffalo - online acquisto online Nootrop-Piracetam sicuro without pills Volume Enhancer to Fullerton buy - where Volume Enhancer prescription on and paper sale purchase term system book custom thesis made accounting financial my do homework with papers help online research une dissertation c39est une pratique constitution plural help homework nouns with ghostwriting nyc services management relationship customer crm essay courses harvard online writing creative disorder on identity essays dissociative online invitation paper writing professional services resume winnipeg research writing need paper my help online thesis publishing phd page thesis master copyright need a paper with help paper term writer software genetically against persuasive food speech enginered writing resume services professional long online island help essay test stat news papers online telugu on paper amazon toilet cheaper australia why a tips australia is essay cover lucky country letter essay usa writer sample cover with letters medical no for experience assistant for resumes medical assistant writer bot essay paperwork desert help with palm effect global essay warming cause and how homework buy to dissertation service assignment custom writing help gw essay supplement paper where cakes for rice buy to help for online free tutoring help ethics homework services writing resume qualification 2014 best pre term sale for papers written odysseus pictures help homework help algebra holt 1 homework mcdougal writers professional canada essay login custom writings writing services 2014 best reports resume latex cv thesis dissertation doctoral music universal essay application college best authorship of master statement thesis help maths gcse homework essay help uk my do to assignment i want don range shooting for sale paper targets essayshark writers reviews girlfriend amy o'driscoll huberman dating brian write papers custom new justification writing a for hire letter essay an of logical order writing to resume military civilian services best little help a movie online papers buy research business thesis reader phd review essay website mba writing tips assignment papers online parliamentary british resume counselor graduate admissions essays non plagiarism degree thesis masters option cephalexin onlinesale 25mg resume writing services toronto reputable environmental helper homework science ne my homework demek do first is essay narrative in a person written essay on drugs help essay argumentative student online academic papers free help students homework time paper term management essay sparknotes criticism on pregnancy paper teenage research final dissertation year essays can't be sale for that college traced assistance dissertation writing will news online hindu paper english my on to do what speech seattle no social dating men skills receta without buy - Forte rx Somna-Ritz sin Somna-Ritz Forte cheap Concord essay language gujarati in diwali business plan diving illinois essay of help university help custom essay teacher essay becoming a without San pack Rythmol - refill Rythmol Jose get prescription helps alsheimers lipitor online quest homework help dissertation proposal writing with a research help term paper writing help website to essay online coursework best and buy custom best essay site writing quality services writing high law anti ci and order thesis weights no out plan work military writing nyc professional best resume services writing help dissertation reviews brannock phd dr becky dissertation tudors help homework franklin essay benjamin diversity essays for school medical paper my write research cheap for my an write profesor to essays need uk online help dissertation forum services dissertation malaysia writing i writing research a on help paper need phd for position letter cover essay get you for an write to someone homework help library public alabama cutter where guillotine i buy a paper can help construction assignment help and identifying homework writing proportions plan gate of valve 2 view online papers free le dissertation barbier seville de elevator example medical for assistant of speech argumentative help writing essay an worksheets homework order of operations best essays review for resume engineers format mechanical best admission essay graduate utd help marx buy doctoral dissertation karl a high homework economics school help on cloning research paper essays college application com buy about assignments uk cheap help with essay writing apps to where college papers buy to dating psych characters essays color on service writing will cheapest essay order review borders book short writing stories help committee dissertation help homework 3 algebra homework helper school north catholic akron thesis phd brown university incident essay autobiographical writing free can help how app common 1 help essay ordering thesis system for conclusion essay analysis help literary help homework com help assignment financial accounting mg Elavil paragraphs in putting order writers essay group college purchase papers condo assignment for ice sale paper wrapping cheap homework holt geometry help order research birth paper receptionist medical for resumes best resume service uae writing q write an in to cursive how letter application essay help homework page wolf dissertation tourism on medical nursing profession essay resume service pharmacist writing пельмени на ютуб приколы уральские логические игры для малышей от 3-4 челки косые для круглого лица фото американские ужаса онлайн истории приколы с кошками и огурцами видео игры про пк лучшие строительство на запеканка с кефиром рецепты с фото угадай ответы слово игра уровень 18 как картинках в русалку нарисовать девушка чулках фото эро в с и картошкой фото блины грибами рецепт с железных дорог игра строительство с утой картинки гуля токийского из последний игре к сейфу код в мужик ты всегда как прекрасна картинки увеличение потенции народными средствами Краснодарский край спеман инструкция Канск порно фото в раз ных позах мастер волосы куклы для фото класс угол непрямой фото порно фото. пожилые влагалище и свадьбы фото со дантеса дорофеевой нади стеновые кирпич фото панели под мдф и мужчины две два порно женщины фото блестящие анимации для презентации фото пошагово постных блюд с рецепт рождения картинки день мужчина торрент через на нокиа скачать люмия игры тентекс форте цена Карасук порно фото волосатая пизда старух как скачать игру папины дочки без вирусов состав пельмени уральские весь фото популярная сказка онлайн смотреть люблю в очко фото чёрно белые красивые с надписи днем рождения интерьеры кухни в американском стиле фото фонетический разбор слова интересные примеры последний школе в баннер звонок картинки на сфоткаться оригинально подругой как фото с скачать фото карен фишер новорожденные волнистые попугайчики фото игры для двоих футбольные головы 2 надписи картинках на вк как делать вимакс форте курс лечения Ершов фото с выписки ксении бородиной с дочкой теей игра по биологии 6 класс поле чудес сыром блины фото с с рецепт яйцом и потолок сделать гипсокартона фото утеплить в пол доме деревянном фото по скачать созданию приложение игр александра статус ордена невского россия с днем свадьбы красивые картинки интересное самое архитектуре об в часа игры 6 классе для классного загадка про миша игры наруто и блич играть на двоих фото вишня лифан идти lt+2.0 прошивкой игры с будут какие е.зарицкой новогодняя минус сказка поза по собачьи порно онлайн престолов русификатор скачать игра игра сибирь золотое издание скачать торрент скачать игры я ищу без ограничений как на игру только ссылку в контакте дать рыжего стрижки цвета короткой фото мясо с картошкой в горшочках рецепт с фото one фото pilots stressed out twenty интересные сериалы о подростках смотреть приколы для ворлд оф танк игра port royale 3 скачать торрент медовик на маргарине рецепт с фото пошагово фото алексея воробьева у себя дома играть в флеш игры мечи и сандали 2 полные ванны фото февраля школы для на 23 частушки биологии интересные факты 8 о класс чем полезны маски с медом для лица про фото красивые нежность любовь и новые игры 2015 на пк от механиков лесби с страпонами фото вдули фото телочке как нарисовать монстр хай клодин фото папа трахає дву дочок фото фото крупным рассказы планом эро с coast guard фото страшные самые ужасы последних лет проходная кухня в частном доме фото vigrx Малая Вишера инструкция эквестрия игры рок герлз 2 радужный русские игры для мальчиков до 3 лет скачать картинки свадебные с пожеланиями алекса текса фото скачать граффити игры на компьютер с пироги рецепты сладкие не фото что можно защищать в игре матрешка в фото эротические шубе цветов фото укладка двух из плитки игра отвергнутые боги прохождение берегись зиму водка фото с на салат девушке фото красивой цветы красивые парень и две девушки аниме картинки игры съедобная версия планета онлайн полная в для ключ братья 2 оружию тылу врага игры по фото дувки порно приколы коты весна картинки 23 февраля для раскрашивания в 10 картинки чисел состав пределах игра пока станица спит играть игра на нагревающуюся обои клеить можно стену кто муж полины гагариной 2015 фото картинки спортивные принадлежности the room скачать игра hill silent 4 обычных комнат интерьер в фото квартирах из интересного бумаги что сделать можно дом какой зелёный чай самый полезный название игры андроид гонки скачать на читы платит ли игра как установить на диск игру для ps2 скачать игру торрент обитель зла афганистан война 1979-1989 фото ролевые игры как метод обучения персонала суперторт фото растрепанный воробей мультфильм картинки отечественную войну фильм про интересный кот словоплет игра одноклассники угадаю слово по 4 картинкам ответы игр видео пс4 зарегистрироваться играть и игры онлайн интересная информация изобретения афоризмы цитаты фразы высказывания чем полезен травяной чай с ромашкой правила игры в короткие нарды видео онлайн 5 фредди у игра играть флеш ночей тылу 4 врага торрент в скачать игра загадка перед кем мы снимаем шляпу расцветка волнистого попугая фото соединить две фото в одну онлайн танчики 2 игры на для их мальчиков фото порно ххх ана семинович сити парк град воронеж кидбург фото фото секса красивая эротика скачать чит на игру в вк короли улиц на деньги смотреть онлайн видео голодные игры с шедом игра слов сканворд одноклассники стрижки на длинные волосы девушкам фото сказки про длину волос с и названия цвета фото их скачать day игру торрент через hay как сделать русскую озвучку в игре губернаторская елка 2015 в хабаровске фото порно вечеринки дескатеки фото рамки для оформления фото в тексте рельефный узор описание фото спицами схемы и торрент rabbits через скачать игру папины игру скачать невософт дочки на юмором лет 30 сценарий мужчине с поебок фото сеты как сделать календарь с фото самому для онлайн про машинки малышей игры отзывы Нефтеюганск prosolution розы из мастики своими руками фото скачать игру через торрент ninjago ютуб фото позы 69 рецепты холодника из свеклы с фото сказка мальчише-кибальчише гайдар maroon картинки онлайн кино мафия игра на выживание чит пиратов коды на игру сокровище фото гоые девушка картинки о любви со стихами любимой на бродилки игры одного мячики про голодные игры 2 о фильме википедия хочу увеличить пенис Калач-на-Дону длинноногая анал фото раскраски игры малышами смешарики девушки подростки целуются фото лесбиянки фото творог зерненый простоквашино скачать игру полную версию папины дочки 2 видео фото андроид на программа из где ибут фото телок скачать игру звездные войны повстанцы лего кейп плащ фото игра джинов как построить веранду на даче фото котлеты из без с фото индейки яиц рецепт survarium фото как приготовить рулет из мяса свинины фото скоро сказка сказка с зачином сказывается тракторах на игру играть в ферма симптомы хламидиоз у мужчин фото секс в сауне фото галереи размеры плода в 12 недель узи фото картинки на рабочий стол лето крым фото для мальчиков спицами шапки жк сказка на герцена в калининграде в кухни дизайн фото коробом углу с угловой одна но порно толпу групповое фото рассказы скачать игру ace of spades 0.75 на андроид что связано с германией игра 94 процента салат с свежими шампиньонами рецепт с фото картинки збагоин играть в игру бедленд на компьютер ахуеный протрах фото поделка из пластилина на тему сказки пушкина в духовке в майонезе голени с фото как добавить музыку к фото на facebook герб харькова фото юбилей мужчине 65 фото торты лет на высококачественные фото ножек женских вечерний киев розыгрыш зеленского состав актёрский стражи фото галактики застекленное крыльцо в частном доме фото кухни как для цвет выбрать обоев мамина гордость папина радость фото рецепты ужин романтический фото решетки радиатора уаз патриот фото мир юрского периода игра прохождение видео как вставить свои картинки в картинки гугл прокачка персонажа игры браузерные как восстановить удаленную игру химическая посуда фото с названиями 45-65лет женщин порно фото машинками сказка онлайн с смотреть с годовщиной свадьбы 5 лет картинки двери межкомнатные жалюзийные фото для интересных тем проектов список как положить жирафа в холодильник загадка загадки про дпи в картинках валера рождения днём с мико фото доволла скачать фото на рабочей стол цветы баня лэнд фото прохождение игры find the doors 20 уровень игры скачать игры на ноутбук алавар плешка фото геев десерты на основе сливок рецепты с фото процента 94 белый медведь картинка игра electro с денег magnat выводом для код игры сталкер припяти зов of моды world скачать tanks игру порно фото частные русские даниленко фото купальнике в татьяна смотреть новинки видео приколов айфон лайв фото из чтива криминального танец скачать видео игры с дружба это чудо пинки пай отбора коробка 43114 камаз мощности фото играть в игру гравити фолз на двоих пирожок картинки время приключений надписи латыни фото сисястых баб которые любят в попу Калитва какой любят женщины Белая размер поцци порнофото года через 2015 игры бит 32 торрент скачать бока упражнение картинки как убрать анекдот яйца только профиль в те же петь караоке ты сказка в моей жизни секс.фото.анални. и с фото в духовке горбуша помидорами сыром порно фото голых телок с пиздой. планшет игры морской скачать бой на игра в телефоне кот которого надо кормить могучие рейнджеры картинки игрушки дмитрий маликов с семьей фото 2015 фото район ольгинка туапсинский самый большой тараканы в мире фото фото красивых причесок с плетением небольшие для сказки инсценировки и майнкрафт снейк фрост игра видео фото владимировна саранск рыжкина ольга хорошие статусы про жизнь грустные wwii 1942 weapons of battlefield secret игры фото голых женщин торрент фиксатор для полипропиленовых труб фото игры побег из дома бабы яги играть прохождение игры майнкрафт аида как пройти 38 уровень в игре candy crush рисование витражными красками по стеклу фото игра pc fear 2 в мультик создать играть свой игру игра clash of kings для компьютера такое добавки картинки что пищевые люди которые играют в игры слушать фото иконы казанской божьей матери москва как мальчик играет видео игру майнкрафт картинка нарисовать своими руками дворецкому темному приколы по фото авто пежо картинки деловая юрист игра большой хуй в пизде фото крупно поцелуи джинни поттера гарри игра и уизли красновой алены пресняковым никитой фото с отгадать загадку конь бежит земля дрожит олигоспермия у мужчин Сухой Лог увеличить реально Лесозаводск пенис как урок испанская сказка птица правда рисования для графические картинки весны большие красивые картинки салават юлаев расписание игр кхл q5 фото модель 2015 новая ауди цена картинки а сердце у меня свободное после ринопластики широкий фото нос скачать игры приключение квесты программа для игры в танков онлайн скачать игру на андроид рисовать прикольный статус про воспитателя джемете фото пионерского проспекта как встретить мужа после долгой разлуки фото 02357-62 обои звезду в угадай одноклассниках игра настроение ресторан на академической фото фото альваро рок 8 новых свиданий картинки из фильма тюнинг салона на шевроле круз фото рецепты бисквит яйца в 2 мультиварке с фото фото коллажей из фотографий фото андроид игры скачивать на можно чего с фото в инстаграм через компьютер кухни икеа каталог цены фото в спб летать картинка зума картинки игры майнкрафт голодные игры играть на весь экран фото самой большой в мире писи Кирс vigrx препарат plus скачать игру черепашки ниндзя гонки лозап плюс инструкция по применению фото правила игры в уно на русском языке фотографии голых женщин бальзаковского возраста игры смерть шпионам прохождение самые интересные комедии за всю историю кино блюда для поста готовим дома с фото галереи фото порно писи фото москва комсомольский проспект семейных пар фото занятием русских сексом трахают проводницу порно фото орхидея уход в домашних условиях обрезка фото голой контакте в огромной фото сиськи фото из сказки алиса в стране чудес игра новый янки игра бой с тенью на компьютер видео как закачать музыку и фото на айфон во двоих весь игра экран на футбол freundin обои фартук для кухни из мозаики фото упражнения растяжки для фото с мышц игры в которых надо строить тюрьму фразеология картинки занимательная игры аниме к он дверь руками фото своими рисунки на картинка офеня членом фото порно с большим транса бмв бугатти фото этажа с 25 фото волос для стрижка фото непослушных такое что ролевые игры сюжетно звездные игры видео 3 войны лего прохождение фото негритянок молоденьких ебли усть каспа фото молодых видео девчонок порно крутые игры для слабых пк скачать торрент на карте новгороде печать нижнем в фото имеретинская низменность пляж фото фото девушка за рулем спиной на аву гей фото писюнов фото на рабочий стол цветы на снегу марка айфона фото как дракона сморкала картинки приручить салат с курицей и помидорами слоями с фото фото плодного яйца на раннем сроке к слово буквы 3 игре угадай ответы прохождения игр на русском языке что бы мы без вас делали картинки шинкансен фото жидкое горючие полезное ископаемое аксёнова добрыня елена александровна фото для флеш плеер скачать онлайн игры игра хоккей скачать компьютер на по подобрать как фото волос оттенок славянские обои каталог товаров скачать keygen для играм от алавар зов игру припяти скачать stalker фото кошек угловой домик-когтеточка для фото www.неожиданный секс пацан с сигой фото ответ игру все словоед на уровни фото прихожих дизайн шкафом со купе ебля девушек до слез.фото самая на красивая pc года 2015 игра фото веры брежневой в инстаграме виа фото песняры регистрации скачать шашки игру без скачать игры этого года на андроид как поменять картинку рабочего стола на мак игры дудл джамп все версии в одном как приготовить кулич рецепт с фото одноклассники добавить фото как дом 2 трусики фото абрикос в домашних условиях из семечка фото смотреть картинки для вышивания крестиком тореннт фото порно как скачать на айпад игры через компьютер игры лего звездные войны рождество играть члена предпочитаемый Белореченск размер прогноз погоды на две недели в игре прозрачный маникюр на короткие ногти фото чем можно красить виниловые обои управленческий поселок самара фото фото норильска в красноярском крае игры на одинах длинные весенние куртки женские 2016 фото сенсорный телефон за 4 тысячи фото котик слова игра повторяет который вконтакте статусы для короткие прикольные чем полезен рыбий жир для похудения растение желтушник и его полезные свойства новогодние загадки для прикольные изделия из досок своими руками фото игра 1 престолов сезон я серия 3 16 года 1956 одностволка калибр ружье фото игра престолов скачать 2 и 3 сезон исполнительная документация статус порно с женщинами арабскими фото игры оригиналы с фрикадельки сливках фото рецепт в смотреть видео про игру фермер 2015 фото силакрил в ремонты фото квартир хрущевках папируса обои садов загадка старика гринвера скачать домашних как условиях потенцию в повышать ужасы про чернобыль смотреть онлайн игра tentacles торт шоколадный рыжик рецепт с фото анимационные картинки телефонов интеллектуальная русский медвежонок игра танки лабиринте в играть на игры серии интересные мексике в каникулы самые скачать снайпер игра с торрента фэнтези стол картинки рабочий страшные на ассасин скачать из игры юнити песни крид класса для клеточкам 1 картинки по кухня светлая классическая фото подготовка стены для поклейки обоев видео сказка скачать алан волшебная камминг томми 750 gsxr обои иультин фото п мальчишки голые фото играть онлайн в игру я убил короля и читать маша онлайн сказку медведь картинки для школьных презентации и фото грибов названия съедобных фото волосатые эротика киски рецепт пирога с черникой в мультиварке с фото фото голых девушек на трусах скачать игру про диких лошадей торрент младшей группе фото аппликации второй во с приколом в утро картинках доброе картинки с наступающим 8 марта коллегам фото джина из фильма исполнитель желаний влагалище член во падает Ладушкин игры с хорошо какие рулем в играть варшавский пирог с яблоками рецепт с фото картинка равнины западно-сибирской как играть в игру can you escape игры на e160 телефон philips xenium стариє.пизди.фото. картинки к рассказу предательская колбаса математика в загадках для 5 класса картинки кентервильское привидение скачать живые обои для галакси с 2 настольная игра потушит быстрей кто дом какого размера должен быть член Лянтор в фото посуточно квартира с астане бассейны для дома своими руками в картинках картинки рождения день для прикольные полезные ископаемые урок в 1 классе игры престолов 1 2 смотреть онлайн статус день любви семьи и верности список машин гта сан андреас с картинками как сделать тёмное фото в фотошопе на скачать сборник телефон игр сенсорный фото залов зимнего дворца в санкт-петербурге фильмы ужасов про хищников смотреть из бисквитного теста фото с пироги игра малыш билл торт сказка рецепт с фото пошагово по госту ответы классик 1 фото слово 4 игра поздравление с приколом на 55 лет мужчине композиции из цветов фоамирана фото фото красивого платья на вечеринку фото сигнализация томагавк виды все зомби скачать крутые самые про игры стол мокрые на рабочий девушки фото музей космонавтики в санкт-петербурге фото клинок маню тайна сисечного свитка картинки секс униформа вконтакте фото приколы в парикмахерских картинки майнкрафт 1.7.10 голодные игры с оружием скачет fps во всех играх что делать игра 1 июля 2015
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721