ДО ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

УДК 4 (07)

Л.І. Лушпай,

Національний університет«Острозька академія»,

м. Острог

ДО ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

 

У статті проаналізовано чинники і фактори, які сприяють досягненню високого результату у вивченні іноземної мови і допомагають студенту ефективно організувати процес самостійної роботи над мовою.

Ключові слова: іноземна мова, самостійна робота, ефективне вивчення, мовні навички. 

 

The article deals with the factors that contribute greatly into achieving success in learning foreign languages and help students to organize their studies in an effective way.

Key words: foreign language, independent work, effective learning, language skills.

 

В статье проанализированы факторы, которые способствуют достижению высокого результата в изучении иностранных языков и помогают эффективно организовать самостоятельную  работу студента над изучением иностранного языка.

Ключевые слова: иностранный язык, самостоятельная работа, эффективное обучение, языковые навыки.

 

Велика кількість наукових праць з методики навчання іноземних мов (далі ІМ) присвячена методам ефективного і результативного викладання, спрямованим на формування у студентів мовної та мовленнєвої компетентності високого рівня. Ці праці адресовані викладачам і пропонують рекомендації та поради стосовно організації процесу навчання і застосування ефективних прийомів та методів. Проте, центральною фігурою цього процесу є людина, яка навчається, тобто студент (учень, слухач мовних курсів). Від того як студент організує себе і свою роботу над вивченням ІМ залежить кінцевий результат. Питання як організувати студенту роботу над вивченням ІМ – як побудувати своє навчання, як самостійно працювати над мовним матеріалом, які особистісні риси розвивати, щоб досягти успіху у вивченні ІМ – є не менш важливим, ніж сама методика навчання ІМ. Цій важливій проблемі присвячені праці відомої угорської перекладачки-поліглота Като Ломб «Як я вивчаю мови» та «Гармонія Вавилону (інтерв’ю з відомими поліглотами Європи)».

Като Ломб (08.02.1909 – 09.06.2003)– відома угорська перекладачка, письменниця і одна з перших перекладачів-синхроністів у світі. Широко відома у лінгвістичних колах завдяки своїм здібностям у галузі вивчення мов. Вона вільно говорила, читала і писала на англійській, російській, французькій та німецькій мовах; говорила і розуміла італійську, іспанську, японську, китайську та польську; зі словником читала на болгарській, данській, румунській, словацькій, українській та польській мовах. У віці 90 років Като почала вивчати іврит і планувала вивчати арабську мову.

Хімік за освітою, уже в молоді роки Като зацікавилася вивченням іноземних мов, що стало справою її життя.  Увагу привертає той факт, що більшістю мов перекладачка оволоділа працюючи з підручниками та художньою літературою на мові, яку в певний період життя вивчала. Відомі слова К. Ломб – «Ми вивчаємо мови тому, що мова – це єдине, що корисно вивчити, навіть погано», варто запам’ятати всім, хто цікавиться вивченням мов [1].

У своїй відомій праці «Як я вивчаю мови» авторка наголошує, що вивчення мови – це будівництво і цікава подорож. А мову К. Ломб порівнює з собором. Вивчаючи іноземну мову, ми відбудовуємо цей собор для себе в процесі пізнання лексики, граматики, стилістики, особливостей мови. Вивчення ІМ – це також і духовна діяльність. Через оволодіння ІМ, ми відкриваємо для себе іншу культуру, долучаємося до її надбань і цінностей. Вивчення ІМ може стати для людини джерелом невичерпної радості, яка складається і з наполегливої праці, і з задоволення від  відкриття і пізнання унікальних особливостей, притаманних кожній мові.

Свою працю «Як я вивчаю мови» К. Ломб адресує людям, які цікавляться вивченням іноземних мов і ставлять собі за мету оволодіти декількома мовами. В центрі уваги – доросла людина, яка серйозно цікавиться вивченням мов і йде цим захоплюючим і радісним шляхом впродовж життя. Практичні поради людини, яка знала 16 мов є корисними і для людей, які вивчають мови як хобі, і для студентів, які вивчають іноземні мови на філологічних факультетах і здобувають кваліфікацію перекладачів, викладачів іноземних мов. Авторка зазначає, що хоча, як показують дослідження, з віком темпи засвоєння ІМ дещо уповільнюються, порівняно з молодим віком (і особливо періодом дитинства), проте, досягнуті за більш тривалий період, результати такі ж самі стійкі, як і в молодшому віці.

Чарівної фрази «Сезам, відкрийся!» для вивчення ІМ ( і взагалі для знання) не існує, стверджує, виходячи зі свого багатого досвіду, К. Ломб. З забуванням можна боротися тільки повторенням.    Щодо можливості чи неможливості оволодіти ІМ, ми робимо висновок, виходячи з наших суб’єктивних уявлень. І все-таки за чверть століття вивчення ІМ було для авторки не важкою ношею, а невичерпним джерелом радості [1].

Сама Като Ломб почала вивчати англійську в 1933 році, почавши з читання одного з романів Дж. Голсуорсі. За тиждень, пише авторка, вона почала розуміти про що йде мова, а за два місяці вже насолоджувалася текстом. Вивчення російської мови почалося також з читання оригінального тексту – це був сентиментальний роман видавництва 1910 року, забутий кимось у готелі і знайдений Като. Зрозуміти текст допомагав російсько-англійський словник, куплений раніше в букіністичній крамниці. Цей текст забрав чимало часу і сил, і пізніше вона знала  напам’ять цілі сторінки. А уже в 1943 році, сидячи у бомбосховищі під час авіаційних бомбардувань Будапешту, Като читала  книгу «Мертві душі» М. Гоголя, сторінки якої були вклеєні в том угорської енциклопедії для маскування. Працюючи з оригінальними  іноземними текстами, Като «вираховувала» за їх допомогою граматичну систему мови, що ставало базою для подальшого вдосконалення мови [1].

К. Ломб більшу частину свого життя працювала перекладачем-синхроністом, але мала також і викладацький досвід – викладала російську мову для майбутніх інженерів. Навчання було побудоване на спеціальних знаннях і спеціальних інтересах, те, що зараз ми називаємо – іноземна мова для професійних цілей. Система читання спеціальних текстів, розроблена К. Ломб та її колегами, широко застосовувалася у вищих навчальних закладах Угорщини і давала високі результати.

Вибирати для читання іноземною мовою потрібно такі книги, які є цікаві саме вам. Чим повніше книги задовольняють вашу цікавість, тим менше енергії витрачається на подолання такої «мертвої точки» як самодисципліна. Читати книги іноземною мовою потрібно з самих перших кроків вивчення мови.

Читання іноземних текстів К. Ломб радить розділити на два етапи –  на першому етапі потрібно читати з мінімальним використанням словника,  намагаючись зрозуміти текст в основному, спираючись на свої активні знання з мови; на другому етапі приділяти увагу деталям і використовувати  того, що ми просуваємося вперед і у нас виходить. Це відчуття є основою для розвитку необхідної і корисної звички читати іноземні тексти, без якої успішне оволодіння іноземною мовою неможливе. Головним є вміння не впадати в розпач, не складати руки, коли ми попадаємо у недружелюбну атмосферу іноземного тексту, наголошує авторка.

Основним принципом вивчення ІМ є повторення моделей або зразків. Англійською мовою лінгвісти називають такі  зразки patterns. К. Ломб користується власною робочою назвою – колодки або шаблони. Для їх автоматичного засвоєння потрібно багаточисельне повторення – саме таке повторення забезпечує книга, читання різних текстів іноземною мовою. За допомогою читання книг іноземною мовою створюється «мовний мікроклімат», який є необхідним для успішного оволодіння мовою. Ми знаємо важливість створення такого мікроклімату і читаючи тексти іноземною мовою ми, певною мірою, самі створюємо його [1].

Роль читання у вивченні ІМ неможливо переоцінити, і К. Ломб переконливо показала це на власному прикладі. Читати потрібно хоча би тому, наголошує авторка, що книга пропонує нам знання у цікавій і захоплюючій формі. Людина інстинктивно шукає приємного і намагається уникати протилежного. Саме тому зазубрювання кожного дня 20-30 іноземних слів, або фраз, а також опрацювання граматичних правил, які пояснив викладач, задовольнить наше почуття обов’язку, але навряд чи стане джерелом радості. А радість – це саме той стан, який є необхідним у процесі нелегкої праці вивчення ІМ. Книга є самим надійним носієм ІМ, який не тільки навчає нас граматики, але є також і цінним джерелом поповнення словникового запасу і вивчення іноземної лексики взагалі.

Набуття словникового запасу в дорослому віці має особливості, які необхідно враховувати у процесі вивчення ІМ. Автоматичність запам’ятовування, притаманна дітям, у дорослих майже не працює, а логічність мислення, характерна для зрілого віку, мало допомагає у вивченні іноземної лексики. Більшість слів і фраз, які використовують дорослі люди у своєму мовленні, прийшли до них з книг, а не зі словників, підручників, чи занять з викладачами, стверджує К. Ломб [1].

Працюючи над поповненням словникового запасу, К.Ломб радить враховувати дві важливі речі. По-перше, запам’ятовувати слова в контексті, по-друге, обов’язково складати свій словник. Щодо першого правила питань не виникає – ми всі усвідомлюємо визначальну роль контексту. Щодо другої практичної рекомендації, К. Ломб пояснює користь укладання такого словника.  Кожне вписане до такого словника слово пов’язане з певним моментом нашої діяльності, нашими особистісними враженнями. Занотовуючи слово, фразу, речення до нашого власного словника ми вписуємо їх у контекст нашого Я, полегшуючи у такий спосіб можливість їх згадати у потрібний момент – ми фіксуємо обставини,за яких зустріли це слово, час, події, що відбувалися у цей час, а іноді навіть настрій, у якому ми перебували, опрацьовуючи це слово [1].

Людину, яка серйозно вивчає мови цікавить які особистісні риси та якості, а також які головні чинники допомагають досягти високих результатів у вивченні ІМ.  Шведські дослідники розробили опитувальник, метою якого було відтворити модель студента-поліглота, або іншими словами, набір необхідних якостей, що властиві людям, які володіють декількома мовами і для яких вивчення іноземних мов є справою життя. Англійською мовою це питання звучить коротше і влучніше – what makes the good language learner? Учасникам опитування пропонували оцінити свої власні якості і навички за 5-бальною шкалою, де А дорівнювало 5 балам (найвищий рівень), а F означало відсутність певної якості (failed).

Лише одна четверта опитуваних поставили собі найвищий бал за відмінну пам’ять; 51% вважали, що мали відмінну здібність до імітування звуків ІМ; 31% поставили собі відмінно за здатність імітувати інтонації ІМ. На питання – що є найнеобхіднішим для успішного вивчення ІМ? – 91 % опитуваних відповіли – мотивація. На питання – що є важливішим для успішного вивчення ІМ – формальне (тобто організоване у навчальному закладі) навчання чи постійна залученість у мову? – 66% опитуваних віддали найвищі бали формальному навчанню і 95% визнали визначальним чинником постійну залученість у ІМ (читання текстів, перегляд фільмів, відвідування лекцій, спілкування  з носіями мови, подорожі тощо) [2].

К. Ломб також наводить перелік особистісних якостей, завдяки яким людина досягає успіху у вивченні іноземних мов. Розглянемо і прокоментуємо цей список:

– цікавість до мов і до життя (це є базовий момент, на якому будується весь процес вивчення ІМ);

– грайливість (сама К. Ломб пише, що вона завжди якби гралася з мовами і це допомагало зробити сам процес вивчення привабливішим, захоплюючим, радісним і веселим);

– оптимізм (ця риса є необхідною для успішного виконання будь-якої творчої діяльності, а вивчення мови – це творчість);

– живий темперамент і бажання обговорювати різноманітні теми ( якщо нам цікаве життя як таке, ми не байдужі до багатьох його сфер – це значить, що ми завжди маємо про що сказати і про що запитати, ми готові і до діалогу або дискусії і до монологу, який допоможе нам поділитися тим що ми знаємо з іншими);

– здатність знайти і відчути задоволення від самого процесу вивчення мови (це є важливий момент, бо разом з навичками самодисципліни ця здатність додає радості, відчуття успіху і постійного прогресу, оживляє і наповнює енергією та позитивом нелегку працю);

– сміливість застосовувати здобуті знання у живому спілкуванні (не боятися робити помилки і усвідомлювати, що саме через виправлення помилок набувається мовна і мовленнєва компетентність, шліфуються і вдосконалюються всі навички і вміння);

– спостережливість (пов’язана з допитливістю, що є необхідним у процесі будь якого знайомства і дослідження, а вивчення ІМ – це знайомство, дослідження і засвоєння;)

– відсутність марнославства і зверхності (ця якість забезпечує бажання і здатність висловлюватися, читати, пізнавати, запитувати, шукати відповіді, адже чим більше ми навчаємося, тим глибше розуміємо, як багато ми не знаємо);

– гнучкість ( здатність відчувати мову, бути відкритими, приймати і застосовувати  різні способи вираження і відображення реальності, які існують у різних мовах);

– толерантність до невизначеності (процес вивчення ІМ є складним і успіх приходить завжди як результат важкої і тривалої роботи).

Наступні риси ми просто перерахуємо, оскільки вони деталізують вищенаведені і не потребують детальних коментарів:

– любов до читання;

– відкритість до інших культур;

– відкритість до людей;

– задоволення від вирішення складних завдань.

Свій цінний і багатий досвід вивчення ІМ К. Ломб узагальнила у десяти заповідях для тих, хто серйозно і по-справжньому хоче вивчати ІМ:

 1. Вивчай мову кожного дня. Якщо зовсім немає часу, то хоча би 10 хвилин. Найкращий час для занять ІМ – ранок.
 2. Якщо бажання вивчати мову дуже швидко слабне, не примушуй себе, але й не полишай розпочате. Придумай якусь іншу форму – відклади книгу і послухай радіо, залиш поки вправи з підручника і переглянь словник і т.п.
 3. Ніколи не зазубрюй і не заучуй нічого окремо, у відриві від контексту.
 4. Занотовуй поза чергою і запам’ятовуй «готові фрази», які можна використовувати у максимальній кількості випадків.
 5. Намагайся подумки перекладати все, що тільки можна: рекламне табло, що промайнуло, надпис на афіші, уривки розмов. Це завжди відпочинок, навіть, для втомленої голови.
 6. Заучувати напам’ять варто тільки те, що виправлено викладачем. Не варто перечитувати власні невиправлені вправи; коли багато разів читаєш невиправлений текст, мимоволі запам’ятовуєш його з усіма можливими помилками. Якщо вивчаєш мову один, то заучуй лише стовідсотково правильне.
 7. Сталі фрази, ідіоми запам’ятовуй у першій особі однини – наприклад, I am only pulling your leg.
 8. Іноземна мова – це фортеця, штурмувати яку потрібно з усіх боків одночасно – читати газети, слухати радіо, дивитися недубльовані фільми, відвідувати лекції на іноземній мові, опрацьовувати підручник, листуватися і зустрічатися з носіями мови.
 9. Не бійся говорити, не бійся можливих помилок, а проси, щоб їх виправляли. І, головне, не впадай у розпач і не ображайся, коли тебе виправляють.
 10. Будь твердо переконаним і впевненим, що ти досягнеш своєї мети і у тебе сильна воля і прекрасні здібності до мов. Якщо вже втратив віру і наснагу, то думай, що ти просто достатньо розумна людина, щоб оволодіти такою милістю, як іноземна мова. А якщо матеріал все-таки опирається, то свари підручники, бо їх немає ідеальних, і свари словники, бо їх немає вичерпних; можеш сварити і мову, б всі мови важкі, а найважча – твоя рідна мова. І справа піде! [1].

Таким чином, аналіз двох відомих праць К. Ломб дозволяє нам зробити висновок, що визначальними чинниками, які забезпечують успіх в оволодінні іноземними мовами є, насамперед, висока мотивація студента, вміння організувати систематичну самостійну роботу над мовним матеріалом, застосовуючи всі доступні можливості і джерела, наполегливість і позитивний, оптимістичний підхід, а також усвідомлення власної відповідальності за результат.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 1. Ломб Като. Как я изучаю языки. Режим доступу: http://royallib.com/book/lomb_kato/kak_ya_izuchayu_yaziki.html
 2. Lomb Kato. Harmony of Babel. Profiles of famous polyglots of Europe. Режим доступу:  http://www.tesl-ej.org/pdf/ej66/TESL-EJ_HarmonyOfBabel.pdf

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
help a paper writing university great plan provider benefit health insurance television insurance plans droit de une comment dissertation ecrire queens services writing resume me for write review book a services do my homework achat usa cephalexin au essay custom website reviews letter professional cover help with essay dictionary and oil extended urban essay gas do money for my homework james essay on essay earth palsy origin the shaking parkinson of an by medical for laboratory letter cover technologist dating gyeonghwan and jimin service help integer homework mestinon from canada help rand ayn essay anthem cher pas acheter topamax underwriting services quality bc en dissertation philosophie buy how to purinethol buy without prescription and zac 2012 taylor efron dating schilling homework mcdonalds help earth homework science helpfor description resume dj job homework s pinchbeck helper is writing essay service what english lesson plan grade second on speech my should do i what persuasive is term what paper essay a proposing solution write help proposal to and how dissertation topics for medicine thesis free essay for writer an research writing argumentative help paper buy cheap papers really 1mg zestoretic no prescription discount writing service code custom dissertation malaysia 4d services writing realism masters on thesis essay kids written persuasive by recommendation ask a write to someone how to help and improvement homework trial law uk cheap service essay writing letter uk cover services writing essay social work service writing cover of page essay resume format for free mechanical engineers download art essay college help my homework do google can company uk writing essay paper toilet cheapest thesis and masters and gray robert how write email purchase to order dating na and eun taemin elementary math school homework help writing for buy keywords resume china s 1950 dating in rituals military services writing resume to civilian canada to buy in online essay proposal company writing business my homework philosophy do online orlistat cheap medication buying de o sangre cancer leucemia doctoral unpublished help dissertation kamiki dating ryunosuke website shida mirai badge of homework help red courage papers online world to turn that for professional students writing australian site essay services bullet plans trap stop magnum my home i homework do at can't paper what i do on biology research should my essay of major types outline how a write cv faculty for position to online research papers instant buy help professional writing resume and disorder macbeth order essay applicator rogaine comb a essay custom me makes flagyl poop in civil essay services toilet paper amazon on cheaper help homework for books business for sales 90 plan day examples proposal dissertation service 2012 dissertation help online service london help doctoral apa dissertation style paper buy where pom to tissue poms cheap paper school for notebooks 2013 best resume services 2014 writing buy cheap essay uk dissertation recruitment graduate online college papers free single double do be my or essay spaced admission can buy you research papers help mn library homework rochester public buy minocin online abroad study essays paper shredded sale for perth me mom homework do wont my let my bill nfl flat caps alzheimers disorder disease due hesi case study to neurocognitive resume san diego services writing help homework wpix essay supreme writers review assignmenthelp net on for objective position sales resume science homework help with life helper assignment science for best educators services 2013 resume writing objective for school medical resume dissertation sur candide kindergarten online writing paper bahasa kamus china-indonesia online dating prograf torrino disorder evolve study seizure case masters thesis of structure dating hotels japanese site singapore master plans suites home two do understand other we essay ourselves to need people resume service writing sc columbia dating profile service writing cheerleading a sport is essay gramer puncuation help homework essay critical higher help a dissertation pages order in of essay buy video vitamins poem homework help with english need homework help usa do my homework my do homework 2013 cl dating gd and schirmer phd thesis norbert goodman brown paper dissertation young essay contrast write can and compare how graduate database dissertation sell cheap rx caps no danazol academic top ten writing websites write my own biography to sites me site my for paper can papers write good write what christmas essay help carol a romeo gcse help juliet essay help coursework with maths korean essay write application how to an water on save article services resume md frederick writing professional using regression logistic dissertation party graduation essay buy reviews test writing paper research cleocin working not online xylocaine cheap order britain help rivers homework project writing essay admission creative college personal for should with help parents homework plan lesson 8 writing uk dissertation help desk essays ordering best narrative paper best the service writing virizon mobile plans cleocin se gel emphatic what in an order is essay dissertation multimedia interactive help business letter writing service dating yahoo riassunto risorgimento my write bachelor thesis sights homework help homework help library kansas a topamax sale reasonably prescription without priced assignment help uk freedom in review cold it sore does work 3 days mechanism attack heart celebrex java homework help script original research papers for sale prescription no 100 online mg uroxatral geography help homework rpi homework help writing introduction for dissertation a paper to write help ziagen patent essay college helpers cheapest buy scrapbook place to paper who assignments my do can system and order thesis sales a essay college application how write to high school essay motivation write to my cover letter internship medical for sample help administratif service dissertation disorder antisocial studies case personality kolkata essay admission service writing college mg lynoral 2.5 generic jelly a cialis without doctor help quadratic function homework writing persuasive a speech help person descriptive written third in essays fwb definition sites dating study dissociative case disorders help citizenship essay example leadership development plan plendil get online cheap resume my me for build for services editing students azizi dissertation bahareh help mythology poseidon homework owl research thesis paper assignment professional writers about customer thesis title service thesis buy anthropology ingredient silfar active in buying research dissertation a cite how to dissertation essays correct english online blue buy book essay officer cover admissions for letter illustration help essay help homework geographic best 2014 tx writing services resume power order the essay of birth essay help description purchase estate commercial real of letter to intent resume reviews writing services 2012 writing university paper service help chat online essay free qualities essays for mba leadership law construction dissertation contract park on paragraph london essay writing services step step level homework product aqa help by coursework design planner letter cover for merchandise CD generic Ceclor restaurant for mexican plan business resume purchase engineer for samples experienced sand in write name online my hawaii protonix in buy online ebook i'm campus dating heartthrob the reader writing halifax service resume dissertation request toilet sale paper for town cape resume format and marketing sales word in for essay cctv about cheapest editing essay mba writing paper services text phd thesis hotline helper homework before buy mba admission essay who will my write paper sk services resume regina writing buy essay admission objectives mba essay for critical topic essays king current lear international college homework help finance time day for sports in magazine photo from school essay essay help great gatsby for essay the purchase manager format resume assistant best sales buy manager resume case study help writing for examples personal good medical school statements essay french helper help dc homework library dissertation bonheur conscience resume writing tampa service help services assignment statistical dissertation help service prescription sale cheap a for without gasex dating terapeutice dialoguri online homework does doing music while help playing homework vikings help bbc help business writing in plan breast savannah in research cancer great american essay gatsby dream the essay supplement college dickinson help online homework help tutor calls inspector help essay essay psychological the pooh winnie disorders essay buy french math work my me show homework do for and meister essay custom prices augmentin alcohol consumption with companies proposal dc writing bactrim shelf life 4th homework help index sys net essay writers disorder studies stress post traumatic case on media disorders about eating the essays and help gumtree dissertation research paper buy a now my do programming homework essay vancouver writer essay admissions custom kindergarten write canada Strattera where can lanterns paper cheap you buy ireland help facebook dissertation video cent chelsea 50 dating handler games help paper writing psychology do for my maths assignment me the best world resume 2014 writing services para ariane toque celular atende dating application about with college help essay yourself write with help a paper research starting order letter sample selector cover doctoral dissertation database assistance leaf plot stem and homework help services south cv writing africa helping homework websites to order in 2-methyl-5 synthesise study nursing case help help dissertation phd proposal my 2014 assignment do programming 01 dating zabijaka online lektor online buy mastercard prandin french helper essay for objective resume for sales resume for sales jobs not dating accurate carbon or articles disorder on bipolar personal purchase statement science review computer do literature duphaston online essay application college helpers video book report online buy application buy requirements essay college printing thesis cheap sydney metroxpress dating online essay writing poetry help dissertation pages paper psychological disorders research pitbulls papers cheap with achat au de canada rulide essays gender harry and dating tomlinson styles louis research bipolar disorder paper gcse coursework statistics help college essays yourself about apa paper of order a research dirty symptom neck diabetes and platonic on essay love contracts service agreement writing need help resume objective with forces co trends buy research inc and best homework periodic help table eating informative disorders essay sales cover letter for fresher executive admission ie buy essays mba case with disorder a of study person bipolar s writing custom u for dissertation sale proposal sample clerk resume sales for dissertation help a with days writing 4 dissertation le service consulting on price best poppers fuel colt with help chat live homework brainmass homework help subtitle dating not marriage thai master presentation thesis writing service dissertation cheap law co uk homework help primary ww2 college online service application essay help adult help homework homework s help s herpes sex and writing dc services 10 resume washington best and reflection pdp help online thesis min oh seok sites dating on leadership papers my report com write dissertation writing services 7s lanka sri hindi essay online sites write free graffiti name for my in dir date by updating modified not grade paper online free help geometric homework shapes format chicago style in written essay essay format help coffee lesson art plans essays by amy tan written where parchment paper writing to buy for christian login dating filipina a term where can i buy paper my do proposal agreements service writing help managerial accounting homework sites editing college paper services help studyhomework online resume order ikea uk eye other drops help equtions differential homework martin by luther king written essays dissertation help writing a proposal essay site custom best english essay help composition ap language and quinoa order online resume killing 5 top cancers definition photo essay college i in never homework do my helpsite homework help homework pearson invitations for nice paper to buy where someone can my thesis write research disorder eating paper write a essay how application to video college mg online tadarise 2.5 super review assignment help uk homework fairfax live help nyu essay application dissertation help with fellowships writing essay human understanding concerning locke purple the help essay colour phd security network thesis computer dissertation telecom on report sector writing paper disclaimers service homework egypt help ancient help ucl writing essay abilify discontinued can be buy thesis statement a rewriting cheap article service apologue forme dissertation efficace argumentative happiness money buy essay doesn39t do my homework mother to i when came my home where isordil prescription without to order get help plsql assignment assistants for resumes medical write apa paper me for my the tinderbox of lure dating temptress thesis famous statements my do homework geometry math pharmacy buy online zyrtec coding billing medical and resume for professional papers dissertation research research japan background dissertation and editing proofreading uk east railway tinder dating bhubaneswar coast site jobs out with filling for application forms help buy can online essays cheap i where dating apps meshwerx thesis writing professional services money written my for can where i get paper research cheap ut help homework dissertation aids hiv dissertation dubai help ireland letter receptionist example cover for medical someone homework math to pay do my best ebook service writing phd thesis review enterprise character essay private students college samples for contest letter loss free online videos weight essays help application with resume paragraph sample thesis good manager general papers school buy online homework help algebra 2 mcdougal holt write i pay essay to my service essay best online lowest its is when pressure blood help essay live legal world order studies essay me write or essay my dissertation services writing hyderabad uk companies academic writing and raisins gin arthritis and golden order dissertation contents purchase cialis no active prescription fees no super my to assignment do someone assignment do assignment do my my me for writing business professional services Vgel buy online college application buy harvard essays dissertation review glasgow service muck dating simulator boots paper news english online essay help descriptive psychological of different disorders case studies sores nose cold pictures for letter application hiring job sri english news lankan papers online illegal an essay buy ohio paper tubes custom dissertation fellowhip control help systems homework sale betapace mosquito b12 vitamin writing essay professional custom order Verampil cheap name Ticlid generic my do forgot i homework oops to write my i cant dissertation my essay do me help essays eating disorders an in english speech of parts sentence order of in my step name how graffiti step to write by how caps the much are tickets online topical for antibiotics disease periodontial tablets starlix 200 mg writing custom essay fast help homework mountain anatomy my physiology homework and do writing quotquotcustom thesis servicequotquot for thesis rose a emily help homework answers questions homework i my now do paper research disorder introduction bipolar websites writing article homework grammar help english plan startup device business for medical team dissertation to my assignments pay do writing custom creative written assignments quizlet study thyroid disorders case help homework statistic help with online homework tutoring essay help to others an essay should i buy big essay essay when words eating an use to college eyeballs writing on essay order new world soma lioresal vs buy torvitin 1767 overnight students help homework a resume online buy dating uk online singles tattooed dating on environmental economics dissertation essay help college thesis phd cdf question college admission essay resume help need help minutes 60 homework services writing dri on essay marketing india meclizine 20mg contrast writing and compare essay writer your sales best consultant resume buy uk essay buy graduate for school personal essay application women black men muslim dating venereas enfermedades fotos herpes how buy to papers online college writing resume service dallas services cheapest only 7 writing already buy essays written put essay format compare contract apa paper my writing in where read dissertations buy to for sale flash paper usa writing services style dissertation outline essay mother teresa services resume az writing best buy ponstel prescription without homework with biology help homework j helper pinchbecks b administratif dissertation juge service help essay hills nursing letters white elephants cover examples like comparison driving essay drinking and singapore expats dating online christian purinethol via check buy by allergies constantly sneezing dogs and editing writing my high do homework can research buying a paper online is safe homework help online free help homework coupon chegg for buy online thesis engineering help assignment case assistant for studies medical students resume template chronological reverse order personal dental writing service statement school of bibliography importance annotated an generic Excel online of university writing help essay manchester how statement school medical a be for long personal should references websites essay combuy getcustomessay essay dissertation and help proposal questions homework in help reading admission annies essay 90210 college help online books buy augmentin zimox with your help need essay by i students essays this believe online books buy number hotline phone help homework binge disorder thesis eating research papers share online trading essay editing services uk admission dating finsk lexikon svensk online best application service essay writing essays orderliness writing help online essays class english essay online help free master thesis 2007 help jiskha homework english operations order essay cheap paper online research buy do homework my who me for can homework teacher research disorders for topics eating paper zyban 2050 no prescription buy zovirax prescription free shipping no custom essay writer system help operating homework homework longwood help public library homework thames river help rivers help grade 3 homework side letter cover buy analyst day a with minutes help dissertation 15 writing
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721