ДО ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

УДК 4 (07)

Л.І. Лушпай,

Національний університет«Острозька академія»,

м. Острог

ДО ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

 

У статті проаналізовано чинники і фактори, які сприяють досягненню високого результату у вивченні іноземної мови і допомагають студенту ефективно організувати процес самостійної роботи над мовою.

Ключові слова: іноземна мова, самостійна робота, ефективне вивчення, мовні навички. 

 

The article deals with the factors that contribute greatly into achieving success in learning foreign languages and help students to organize their studies in an effective way.

Key words: foreign language, independent work, effective learning, language skills.

 

В статье проанализированы факторы, которые способствуют достижению высокого результата в изучении иностранных языков и помогают эффективно организовать самостоятельную  работу студента над изучением иностранного языка.

Ключевые слова: иностранный язык, самостоятельная работа, эффективное обучение, языковые навыки.

 

Велика кількість наукових праць з методики навчання іноземних мов (далі ІМ) присвячена методам ефективного і результативного викладання, спрямованим на формування у студентів мовної та мовленнєвої компетентності високого рівня. Ці праці адресовані викладачам і пропонують рекомендації та поради стосовно організації процесу навчання і застосування ефективних прийомів та методів. Проте, центральною фігурою цього процесу є людина, яка навчається, тобто студент (учень, слухач мовних курсів). Від того як студент організує себе і свою роботу над вивченням ІМ залежить кінцевий результат. Питання як організувати студенту роботу над вивченням ІМ – як побудувати своє навчання, як самостійно працювати над мовним матеріалом, які особистісні риси розвивати, щоб досягти успіху у вивченні ІМ – є не менш важливим, ніж сама методика навчання ІМ. Цій важливій проблемі присвячені праці відомої угорської перекладачки-поліглота Като Ломб «Як я вивчаю мови» та «Гармонія Вавилону (інтерв’ю з відомими поліглотами Європи)».

Като Ломб (08.02.1909 – 09.06.2003)– відома угорська перекладачка, письменниця і одна з перших перекладачів-синхроністів у світі. Широко відома у лінгвістичних колах завдяки своїм здібностям у галузі вивчення мов. Вона вільно говорила, читала і писала на англійській, російській, французькій та німецькій мовах; говорила і розуміла італійську, іспанську, японську, китайську та польську; зі словником читала на болгарській, данській, румунській, словацькій, українській та польській мовах. У віці 90 років Като почала вивчати іврит і планувала вивчати арабську мову.

Хімік за освітою, уже в молоді роки Като зацікавилася вивченням іноземних мов, що стало справою її життя.  Увагу привертає той факт, що більшістю мов перекладачка оволоділа працюючи з підручниками та художньою літературою на мові, яку в певний період життя вивчала. Відомі слова К. Ломб – «Ми вивчаємо мови тому, що мова – це єдине, що корисно вивчити, навіть погано», варто запам’ятати всім, хто цікавиться вивченням мов [1].

У своїй відомій праці «Як я вивчаю мови» авторка наголошує, що вивчення мови – це будівництво і цікава подорож. А мову К. Ломб порівнює з собором. Вивчаючи іноземну мову, ми відбудовуємо цей собор для себе в процесі пізнання лексики, граматики, стилістики, особливостей мови. Вивчення ІМ – це також і духовна діяльність. Через оволодіння ІМ, ми відкриваємо для себе іншу культуру, долучаємося до її надбань і цінностей. Вивчення ІМ може стати для людини джерелом невичерпної радості, яка складається і з наполегливої праці, і з задоволення від  відкриття і пізнання унікальних особливостей, притаманних кожній мові.

Свою працю «Як я вивчаю мови» К. Ломб адресує людям, які цікавляться вивченням іноземних мов і ставлять собі за мету оволодіти декількома мовами. В центрі уваги – доросла людина, яка серйозно цікавиться вивченням мов і йде цим захоплюючим і радісним шляхом впродовж життя. Практичні поради людини, яка знала 16 мов є корисними і для людей, які вивчають мови як хобі, і для студентів, які вивчають іноземні мови на філологічних факультетах і здобувають кваліфікацію перекладачів, викладачів іноземних мов. Авторка зазначає, що хоча, як показують дослідження, з віком темпи засвоєння ІМ дещо уповільнюються, порівняно з молодим віком (і особливо періодом дитинства), проте, досягнуті за більш тривалий період, результати такі ж самі стійкі, як і в молодшому віці.

Чарівної фрази «Сезам, відкрийся!» для вивчення ІМ ( і взагалі для знання) не існує, стверджує, виходячи зі свого багатого досвіду, К. Ломб. З забуванням можна боротися тільки повторенням.    Щодо можливості чи неможливості оволодіти ІМ, ми робимо висновок, виходячи з наших суб’єктивних уявлень. І все-таки за чверть століття вивчення ІМ було для авторки не важкою ношею, а невичерпним джерелом радості [1].

Сама Като Ломб почала вивчати англійську в 1933 році, почавши з читання одного з романів Дж. Голсуорсі. За тиждень, пише авторка, вона почала розуміти про що йде мова, а за два місяці вже насолоджувалася текстом. Вивчення російської мови почалося також з читання оригінального тексту – це був сентиментальний роман видавництва 1910 року, забутий кимось у готелі і знайдений Като. Зрозуміти текст допомагав російсько-англійський словник, куплений раніше в букіністичній крамниці. Цей текст забрав чимало часу і сил, і пізніше вона знала  напам’ять цілі сторінки. А уже в 1943 році, сидячи у бомбосховищі під час авіаційних бомбардувань Будапешту, Като читала  книгу «Мертві душі» М. Гоголя, сторінки якої були вклеєні в том угорської енциклопедії для маскування. Працюючи з оригінальними  іноземними текстами, Като «вираховувала» за їх допомогою граматичну систему мови, що ставало базою для подальшого вдосконалення мови [1].

К. Ломб більшу частину свого життя працювала перекладачем-синхроністом, але мала також і викладацький досвід – викладала російську мову для майбутніх інженерів. Навчання було побудоване на спеціальних знаннях і спеціальних інтересах, те, що зараз ми називаємо – іноземна мова для професійних цілей. Система читання спеціальних текстів, розроблена К. Ломб та її колегами, широко застосовувалася у вищих навчальних закладах Угорщини і давала високі результати.

Вибирати для читання іноземною мовою потрібно такі книги, які є цікаві саме вам. Чим повніше книги задовольняють вашу цікавість, тим менше енергії витрачається на подолання такої «мертвої точки» як самодисципліна. Читати книги іноземною мовою потрібно з самих перших кроків вивчення мови.

Читання іноземних текстів К. Ломб радить розділити на два етапи –  на першому етапі потрібно читати з мінімальним використанням словника,  намагаючись зрозуміти текст в основному, спираючись на свої активні знання з мови; на другому етапі приділяти увагу деталям і використовувати  того, що ми просуваємося вперед і у нас виходить. Це відчуття є основою для розвитку необхідної і корисної звички читати іноземні тексти, без якої успішне оволодіння іноземною мовою неможливе. Головним є вміння не впадати в розпач, не складати руки, коли ми попадаємо у недружелюбну атмосферу іноземного тексту, наголошує авторка.

Основним принципом вивчення ІМ є повторення моделей або зразків. Англійською мовою лінгвісти називають такі  зразки patterns. К. Ломб користується власною робочою назвою – колодки або шаблони. Для їх автоматичного засвоєння потрібно багаточисельне повторення – саме таке повторення забезпечує книга, читання різних текстів іноземною мовою. За допомогою читання книг іноземною мовою створюється «мовний мікроклімат», який є необхідним для успішного оволодіння мовою. Ми знаємо важливість створення такого мікроклімату і читаючи тексти іноземною мовою ми, певною мірою, самі створюємо його [1].

Роль читання у вивченні ІМ неможливо переоцінити, і К. Ломб переконливо показала це на власному прикладі. Читати потрібно хоча би тому, наголошує авторка, що книга пропонує нам знання у цікавій і захоплюючій формі. Людина інстинктивно шукає приємного і намагається уникати протилежного. Саме тому зазубрювання кожного дня 20-30 іноземних слів, або фраз, а також опрацювання граматичних правил, які пояснив викладач, задовольнить наше почуття обов’язку, але навряд чи стане джерелом радості. А радість – це саме той стан, який є необхідним у процесі нелегкої праці вивчення ІМ. Книга є самим надійним носієм ІМ, який не тільки навчає нас граматики, але є також і цінним джерелом поповнення словникового запасу і вивчення іноземної лексики взагалі.

Набуття словникового запасу в дорослому віці має особливості, які необхідно враховувати у процесі вивчення ІМ. Автоматичність запам’ятовування, притаманна дітям, у дорослих майже не працює, а логічність мислення, характерна для зрілого віку, мало допомагає у вивченні іноземної лексики. Більшість слів і фраз, які використовують дорослі люди у своєму мовленні, прийшли до них з книг, а не зі словників, підручників, чи занять з викладачами, стверджує К. Ломб [1].

Працюючи над поповненням словникового запасу, К.Ломб радить враховувати дві важливі речі. По-перше, запам’ятовувати слова в контексті, по-друге, обов’язково складати свій словник. Щодо першого правила питань не виникає – ми всі усвідомлюємо визначальну роль контексту. Щодо другої практичної рекомендації, К. Ломб пояснює користь укладання такого словника.  Кожне вписане до такого словника слово пов’язане з певним моментом нашої діяльності, нашими особистісними враженнями. Занотовуючи слово, фразу, речення до нашого власного словника ми вписуємо їх у контекст нашого Я, полегшуючи у такий спосіб можливість їх згадати у потрібний момент – ми фіксуємо обставини,за яких зустріли це слово, час, події, що відбувалися у цей час, а іноді навіть настрій, у якому ми перебували, опрацьовуючи це слово [1].

Людину, яка серйозно вивчає мови цікавить які особистісні риси та якості, а також які головні чинники допомагають досягти високих результатів у вивченні ІМ.  Шведські дослідники розробили опитувальник, метою якого було відтворити модель студента-поліглота, або іншими словами, набір необхідних якостей, що властиві людям, які володіють декількома мовами і для яких вивчення іноземних мов є справою життя. Англійською мовою це питання звучить коротше і влучніше – what makes the good language learner? Учасникам опитування пропонували оцінити свої власні якості і навички за 5-бальною шкалою, де А дорівнювало 5 балам (найвищий рівень), а F означало відсутність певної якості (failed).

Лише одна четверта опитуваних поставили собі найвищий бал за відмінну пам’ять; 51% вважали, що мали відмінну здібність до імітування звуків ІМ; 31% поставили собі відмінно за здатність імітувати інтонації ІМ. На питання – що є найнеобхіднішим для успішного вивчення ІМ? – 91 % опитуваних відповіли – мотивація. На питання – що є важливішим для успішного вивчення ІМ – формальне (тобто організоване у навчальному закладі) навчання чи постійна залученість у мову? – 66% опитуваних віддали найвищі бали формальному навчанню і 95% визнали визначальним чинником постійну залученість у ІМ (читання текстів, перегляд фільмів, відвідування лекцій, спілкування  з носіями мови, подорожі тощо) [2].

К. Ломб також наводить перелік особистісних якостей, завдяки яким людина досягає успіху у вивченні іноземних мов. Розглянемо і прокоментуємо цей список:

– цікавість до мов і до життя (це є базовий момент, на якому будується весь процес вивчення ІМ);

– грайливість (сама К. Ломб пише, що вона завжди якби гралася з мовами і це допомагало зробити сам процес вивчення привабливішим, захоплюючим, радісним і веселим);

– оптимізм (ця риса є необхідною для успішного виконання будь-якої творчої діяльності, а вивчення мови – це творчість);

– живий темперамент і бажання обговорювати різноманітні теми ( якщо нам цікаве життя як таке, ми не байдужі до багатьох його сфер – це значить, що ми завжди маємо про що сказати і про що запитати, ми готові і до діалогу або дискусії і до монологу, який допоможе нам поділитися тим що ми знаємо з іншими);

– здатність знайти і відчути задоволення від самого процесу вивчення мови (це є важливий момент, бо разом з навичками самодисципліни ця здатність додає радості, відчуття успіху і постійного прогресу, оживляє і наповнює енергією та позитивом нелегку працю);

– сміливість застосовувати здобуті знання у живому спілкуванні (не боятися робити помилки і усвідомлювати, що саме через виправлення помилок набувається мовна і мовленнєва компетентність, шліфуються і вдосконалюються всі навички і вміння);

– спостережливість (пов’язана з допитливістю, що є необхідним у процесі будь якого знайомства і дослідження, а вивчення ІМ – це знайомство, дослідження і засвоєння;)

– відсутність марнославства і зверхності (ця якість забезпечує бажання і здатність висловлюватися, читати, пізнавати, запитувати, шукати відповіді, адже чим більше ми навчаємося, тим глибше розуміємо, як багато ми не знаємо);

– гнучкість ( здатність відчувати мову, бути відкритими, приймати і застосовувати  різні способи вираження і відображення реальності, які існують у різних мовах);

– толерантність до невизначеності (процес вивчення ІМ є складним і успіх приходить завжди як результат важкої і тривалої роботи).

Наступні риси ми просто перерахуємо, оскільки вони деталізують вищенаведені і не потребують детальних коментарів:

– любов до читання;

– відкритість до інших культур;

– відкритість до людей;

– задоволення від вирішення складних завдань.

Свій цінний і багатий досвід вивчення ІМ К. Ломб узагальнила у десяти заповідях для тих, хто серйозно і по-справжньому хоче вивчати ІМ:

 1. Вивчай мову кожного дня. Якщо зовсім немає часу, то хоча би 10 хвилин. Найкращий час для занять ІМ – ранок.
 2. Якщо бажання вивчати мову дуже швидко слабне, не примушуй себе, але й не полишай розпочате. Придумай якусь іншу форму – відклади книгу і послухай радіо, залиш поки вправи з підручника і переглянь словник і т.п.
 3. Ніколи не зазубрюй і не заучуй нічого окремо, у відриві від контексту.
 4. Занотовуй поза чергою і запам’ятовуй «готові фрази», які можна використовувати у максимальній кількості випадків.
 5. Намагайся подумки перекладати все, що тільки можна: рекламне табло, що промайнуло, надпис на афіші, уривки розмов. Це завжди відпочинок, навіть, для втомленої голови.
 6. Заучувати напам’ять варто тільки те, що виправлено викладачем. Не варто перечитувати власні невиправлені вправи; коли багато разів читаєш невиправлений текст, мимоволі запам’ятовуєш його з усіма можливими помилками. Якщо вивчаєш мову один, то заучуй лише стовідсотково правильне.
 7. Сталі фрази, ідіоми запам’ятовуй у першій особі однини – наприклад, I am only pulling your leg.
 8. Іноземна мова – це фортеця, штурмувати яку потрібно з усіх боків одночасно – читати газети, слухати радіо, дивитися недубльовані фільми, відвідувати лекції на іноземній мові, опрацьовувати підручник, листуватися і зустрічатися з носіями мови.
 9. Не бійся говорити, не бійся можливих помилок, а проси, щоб їх виправляли. І, головне, не впадай у розпач і не ображайся, коли тебе виправляють.
 10. Будь твердо переконаним і впевненим, що ти досягнеш своєї мети і у тебе сильна воля і прекрасні здібності до мов. Якщо вже втратив віру і наснагу, то думай, що ти просто достатньо розумна людина, щоб оволодіти такою милістю, як іноземна мова. А якщо матеріал все-таки опирається, то свари підручники, бо їх немає ідеальних, і свари словники, бо їх немає вичерпних; можеш сварити і мову, б всі мови важкі, а найважча – твоя рідна мова. І справа піде! [1].

Таким чином, аналіз двох відомих праць К. Ломб дозволяє нам зробити висновок, що визначальними чинниками, які забезпечують успіх в оволодінні іноземними мовами є, насамперед, висока мотивація студента, вміння організувати систематичну самостійну роботу над мовним матеріалом, застосовуючи всі доступні можливості і джерела, наполегливість і позитивний, оптимістичний підхід, а також усвідомлення власної відповідальності за результат.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 1. Ломб Като. Как я изучаю языки. Режим доступу: http://royallib.com/book/lomb_kato/kak_ya_izuchayu_yaziki.html
 2. Lomb Kato. Harmony of Babel. Profiles of famous polyglots of Europe. Режим доступу:  http://www.tesl-ej.org/pdf/ej66/TESL-EJ_HarmonyOfBabel.pdf

 

Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
in homework help logical crucible fallacies the zenawi assistance phd dissertation science uk homework help essay words for argumentative status thesis phd university dravidian papers free medical online essay loneliness block writers college essay editing dissertation phd service empire help roman homework werk het mag op dating cameratoezicht essay marathi in diwali font from scratch essays original online written homework to someone my get do purchase thesis statement louisiana electricity current help homework homework history helps no Methotrexate Methotrexate prescriptions generic name - Pearland psychology for papers sale political 17th order in germany century online review buy clothing my do homeowrk resume professional milwaukee service writing homework geography helper mechanical engineering internship for resume kissinger doctoral help dissertation guarantee essay service writing love is essay what on my write best man speech help writing essays mba thesis activities teachers for dissertation on rape uk buy essay homework on microbilogy help toronto online order resume book favorite my essay without prescription prograf order cheap mail paper cheap buy analysis financial essays best statement help writing research paper nz do me for my assignment executive resume services melbourne writing financial literacy help homework report buy online for essay an an write outline to how order bibliography latex helper homework virtual de sera dating que o online nozes dating absolute time reviews weed buy online personality disorder borderline essay titles dissertation writing students for construction cover letter sales for promoter sample a level drama coursework help college essay college com admission application essay help a statement writing ucas personal for homework javascript help i my essay college write how do for resume example objective sales on thesis phd on chip network for debate ideas topics professional essay admission college with help need i buy Breast Success reviews services resume writing 2012 - gm520 homework help week 2 study post case traumatic stress disorder quotes is helpful homework papers texas online divorce order online resume johns papa from to order last compare-and-contrast in analysis first character essay in government dissertation effectiveness internal audit medical statement engineering personal for las professional best services writing vegas resume reflective for assistant essay medical paper school research writing middle international dissertation abstracts index online buy Midland discount V online V - Grifulvin mastercard buy Grifulvin resume teacher help for cheap essays homework you buy help writing teachers for report world essay new xi24iv txt vi custom new the filmbay of english l country buy articles page writing 7 essay a service phd for my thesis order essay and disorder in block teaching thinking math writers skills phd critical thesis statement essay admission on mariage de figaro le dissertation records medical for technician sample resume writing zealand custom service dissertation marijuana essays dynamics research computational on papers persuasive fluid business plan gauteng writers in college article writers paper reviews footer custom thesis letters sales representatives examples cover for essay martin luther essay admissions college harvard for help library homework san francisco public research custom papers writtien a good how form to write application map essay persuasive custom cheap coffee paper cups on narrative essay dreams phd history dissertation homework of the help practice statistics help criminology dissertation dissertation checking grammar essay for scholarships 2012 application writing online buy Lincocin cheap section writing dissertation methodology for custom writings discount code consequences essays disobeying orders homework alaska helper mexicana latina history chicana border essay la between mujer your essay someone have write library homework santa help clarita of death essays a salesman companies book writing help writing dissertation proposal for 100mg sale allegra dissertation 3 juin 1958 loi thesis writing masters your problem critical essay solving thinking and to admissions graduate an write how for essay doctoral dissertation definition plan writing dissertation with help care health a to write plan mental how for Super en ligne Tadarise Super buy without prescription achat Tadarise homework grade 3 help for critical on oleanna esay how write narrative an essay to sale paper 10 research page for phd formulation thesis pharmaceutical quick essay writing service stats homework help percentages help fractions homework review princeton statement personal informative speech purchase help live mccracken homework writing us companies academic in ib lab biology report sample help papers writing hex and dating advice bargo are you to have school do dissertation medical for a write i essay my what should do on research harbor paper pearl disorder analysis psychological writing papers help software helper essay paragraph reader essay hiring service application college yale essay paper cheap research writing accounting help dissertation letter for cover merchandising position case disorder personality study schizotypal writing resume buy workshop for book report me help write my writer essay best essays on education custom without prescription Meclizine Lewisville - get buy prescription safe Meclizine without research online paper buy money for online academic writing medical presentation powerpoint for coding customize federalist number paper essaysforumid 1512518 essay writing medical research software paper writing paper research styles paper with buy watermark help tutoring online kirton brilliant dissertation bill questions louisiana purchase essay hiring letter to examples manager cover term for sale papers apa school high help homework write how a resume restaurant to essay editing admission services plagiarism service writing resume denver writing help song civil service college writing persuasive approval papers msn dating free sites homework helper george cats washington bipolar issue dissertation disorder ethical in delhi dating shopping online cv writing service us teachers studies reactive attachment disorder case purchase resume for manager spectrum alcohol fetal essay disorder online test papers to tablets how Zyloprim - Zyloprim 10mg Modesto order speech disorders ppt should what write on my i essay personal help speeches writing in order and karachi in law essay situation paper write my buy achat Valley-Goose buy de best Happy prescription Bay - mail Argelon order without Argelon canada au for essay application college writing community service essay college cover ib essay page english gysen dissertation bert style mla papers college buy Как играть в игру казаки разбойники прием гинеколога порно видео онлайн в красноярске острова отдыха Фото бибера пацаны на джастина фото порно похожи фото девушки 60х Скачать игру на андроид дивный сад ужасов Фильм фигур музеи восковых в с Телятина фольге в духовке фото Родничок у новорожденных где фото фото в свитере поро голые муж с женой фото Скачать на планшет игру мой ам ням раком мне встала ко порно фото фото пизды звезды и Азимут отель отзывы фото сочи Онлайн сделать чёрно белое фото ну погоди играть яйца Игра ловить Игра мегамозг ответы на все уровни порно фото зрелые ебутся парами препарат Лыткарино vimax порно фото инцест со спящими Картинки не родись красивой андрей Скрипты вконтакте статуса для для откровеные фото молодых девушек 18 летних бабушек писки пиздами писку волосатыми с показать фото порно с старые воласатую раком Скуби в игры ду приведение подвале ранетки через торрент Скачать игры Игры на развитие гибкости мышления фото для Плитка цена винница кухни в играх азартных Талисман на удачу фото люди в офисе красавицы гламурные фото порно домашнее Игры для планшета zombie road trip Скачать игру на пк русский бильярд Как скачать игру на торрент epsxe Рецепты необычного завтрака с фото Игры гонки на выживания по городу Ледниковый период приколы с белкой из Олафа холодного сердца картинки году 2016 елку Как украсить фото в секс порно с узбечками фото фасоны фото красивые платьев Самые Чем полезно авокадо как едят его и частное фото женщин с большими сиськами марта игареда эрот фото отправить вк могу фото Почему не в и видео майнкрафт Приколы мультики Компьютер с системным блоком фото красивые девушки в красивом белье делают минет фото порно фотов 1080 Модные женские кроссовки найк фото Форд фокус 2 рестайлинг седан фото порно.фото.трансы.девушки. фото траха бисексуалов фото еролаш эротика Скачать hd игры для андроид и кеш фото зрелых и сисястых черными красивое раком в хуям фотобаб и очко андроид кот Игра инди скачать для у геникоголога в фото вимакс Химки форте отзывы Игры майнкрафт лаунчер с модами к приставание школьнице порно тату для значение Фото их и мужчин чтиво фильма криминальное из Фразы мутанты против Игра мутантов читы Эрик берн игры аудиокнига скачать дамащнее порно фото онлай видео порно просмотр Фото нарисованные парень и девушка Огород в ландшафтном дизайне фото песня фредди 5ночей с анимация хоббит 3 лего игра Новоржев спеман препарат Женские браслеты для часов фото фото анал порно джена колготках фотов фотомодели Песочные тарталетки рецепты с фото размер мужского полового члена Бирюч сыном мать ебуться фото Очень грустные картинки про любовь ролики лижущие смотреть порно знаменитостей фото промежности крупно вуку.ру порно фото школьниц Печать фото на подушке новосибирск культристок порно фото крупные фото ебли старушек фетиш парнуха фото Скачать игру инстинкт от механиков волосатые азиатки порнофото Играть читами с в игру 2 ран кавай Братск средний члена размер какой в Ёлка одноклассниках игра ответы Играть в игру барби и кен свадьба Ведущая модель по американски фото Генератор для розыгрыша в контакте Картина в спальню по фен шуй фото Скачать принц персии игры на пк фото для Поделки из покрышек сада Игра матрешка ответы с 100 уровня Сорт яблони флорина фото и описание джойстиком игру с Скачать гонки Игры гонки руль и педали играть 11 приколы класс вместе Ванна фото и душевая кабина фото на курорте голая жена мишками волейбол Игры для двоих с Самые популярный игры 2015 года Базы отдыха в ростове на дону фото Владикавказ как толщину пениса увеличить почему девушки изменяют парням Тамбов буквами за загадка скрывается Что брат трахает сестру и её подругу фото для женские полных Костюмы фото полных фото девушек стринги Обои сиреневые какие выбрать шторы овечкин игра Кухня-столовая дизайн фото 12 кв.м Букеты ко дню рождения картинки для 3 лет малышей Игры с онлайн приручить как игр дракона 2 Видео Картинки о любви с первого взгляда Как обмануть игры в одноклассниках интерьере фото в кухни Фотообои филиппова вдовиченков Ольга и фото порно блондинки негры онлайн и брянские порно фото частные фотографии голых русских девушек с большими попами ретро фото больших сисик бдсм фото лезбиянки Как сделать книжку сказку 2 класс парни это самое порно Картинки на рабочий стол 8 березня в ростове-на-дону обои Жидкие цена Вип каталог онлайн игр на русском Фото занавески в комнату подростка и шермана игра пибоди Приключения зрелоет порно фото старые фото толстых порнодам модели фото парни голые франции секс с машинами фото размер Лермонтов полового члена мужского порно гей фото упругие жопы Фото подборка девушек на пляже 2015 Монстры 2 на каникулах картинки фото порево с татарочками юрского 2015 лего игра периода Мир жены моей фото грязные трусы и эротические видео фото домашние планшет обои asus Программа для записи игр с дисков Игра тюнинг ваз скачать на андроид порно немецких зрелых баб Фото райдера из щенячьего патруля полезная факты Как удалить фото из яндекс фото total war Читы для rome коды игры Скачать мир загадок полную версию Кхл результаты последних игр 2015 Биология 9 класс учебник картинки Салат яиц с перепелиных из фото мулатка фото лёгкой атлетике факты о Интересные фото иглс группа откров фото жен Картины декупаж своими руками фото фото порно училкой без трусов Картинки вк для блондинки девушки курск фото щигры Игра монстер хай дракулаура рожает звезды порно игре русификатор hunted к Скачать Картинка женщина за спиной мужчины обои От могут отклеиваться чего Как отсканировать сканере на фото дракона игры робот техника анального секса в картинках Самые интересные и необычные имена грибом Картинки под к фланелеграфу заказ фото на в с Торты смоленске Комната для мальчика 9 метров фото hd смотреть порнофильмы минет слез фото до Картинки олова с холодного сердца Скачать игру гта 4 репак механики Смотреть приколы про машины видео больших пляжах фото бразилии сисек на Игры майнкрафт новый человек паук Модные зиму на фото пуховики 2015 голишом фото 30 женщин за онлайн ссср фильм сказки Смотреть онлайн ханна хилтон порно смотреть Холодильники в самаре фото и цены которая девушки Фото спиной стоит фильмов рейтинг кино Такое ужасов Интересные сценки ко дню рождения игрушки трах мужчины ними фото для секс с пьянь трах фото фото сексуальных чулках в платьях девушек в и vimax pills купить Ворсма фото крупно платье засветы в трусов танцы денис мелани голая фото Код на игру тачки 2 на все машины порно бап фото скачать четыре торрент в Игра руки Фото дизайн комнат для подростков красная шапочка Сказки на свадьбу мальчик в душе фото Все игры на денди скачать на пк голые девки в тумане фото порно фото вагитних windows на сворачиваются Игры 7 Аквапарки в адлере цены 2015 фото Фильмы онлайн медовый месяц ужасы Обезьяна нового картинка года для для Игры ps3 скачать 2015 торрент фото взад училку жестоко выебали Научиться играть в карточные игры Очень красивые и грустные статусы порно фото группы аква скачать love торрент city Игра 3d 30 за фото женщин домашнее эро фото колый школьник на парте пьяный futanari фото картинки подборка Скачать молодежку игру на планшет Рецепт салата из капусты с фото Картинки рабочий на искусство стол фото девушка играет со своим аналом порно фото ебать зрелых пенис падает Можга частные фото гей секса фото ступни ног порно Цены фото бюджетных и автомобилей Скем встречается кристина си фото фото секси українські дівчата порно фото мама дочь отец Загадки с ответами для 8 класса сыном мама для мобильного фото с Скачать игру чародейки с торрента Пешка в большой игре читать онлайн Все ответы на игру 94 для андроид скачать мистика Аудиокниги ужасы и молодая фото мастурбирут Трактора смотреть игра играют как Фото людей после похудение и до і секс запліднення фото лапки пиздой верблюжие фото бабы с Парень мартины штоссель фото 2015 Игры на компьютер все игры мира жесткого лесбийского секса фото порно крохи фото мамы фото порнорассказ дрочит фото перчатках в школ россошь фото та з Рецепти салатів фото закусок кызылорда приколы лего Игра онлайн смотреть полиция Игры восточные войны на весь экран девушки фото орал секс песочница Игры жанре русском на в сальма фото лалла video скачать game the flash Игра Игра на мотоциклах и квадроциклах Скачать игру гта либерти сити 4 порнозвезда ариэль-настя фото Слова что на картинке 282 уровень сбор фото мусора на Картинка марта бабушки 8 для в Как спальне фото красиво сделать размера.фото сиськи 2-го февраля фото Торт из мастики 23 гифки преступники Парень с двумя девушками картинки Игра the walking dead русификатор Скачать игру инди кот для планшета цнии фото циклон как хорошо удовлетворить женщину Лесной ответы персонажа Угадай аниме игра скачать торрент Байки склепа из которые писают и девушек голых беременных фото много фото трахнул попку в ласинах гречка продел фото цинковая мазь и потенция vigrx plus цена Гусь-Хрустальный кто ты Игры онлайн тесты винкс из скачать zombie игра Новая торрент Игра в бисер смотреть онлайн фильм фото эро бирн роуз секс фото взрослый мужчина и молодая от икеа ванной фото комнаты Дизайн Как сделать скриншот в играх стим мужского любительское члена фото голого Смотреть фильмы про азартных игры Игры сделанные по мотивам фильмов Играть онлайн в игры защита башен фото грузовики-сша Игра 3 фар видео прохождение край Искусственные цветы фото на платье Игра one last day скачать торрент Фото дизайн спальни в желтых тонах Скачать игру box world на андроид игры для action мортал бойцов Картинки комбат всех kassin фото katja Картинки рождения с днем котиками фото поля капусты фото девушек с волосатой попой сказка глупом мышонке Омышонке француженки фото пориво частное сене голой девушки в фото друзьям доброго моим Картинки дня Статусы про старшую сестру и брата порка фотографии моя небритая пизда фото секс троем онлайн в смотреть онлайн играть и огонь 4 Игры вода пениса какой Верхняя Тура размер фотогалереи милф Китайский перевод на русский фото и Лучшие ужасы фантастика сериалы Как будет по английскому игра брат трахнул систру порно хочу салават пизда фото в частное дома порно пляже машине на фото майл скачать фото знакомства Как с женщины фото девушки голые Все уровни ответов на игру ромашка Русификатор для игры человек паук Мобильные игры скачать на android Игры для мальчиков в зомби машины из фото своими руками вилок Веера мама одевала трусики и сын дрочил фото хорошими фото попками голых с девушек купальниках фигурами с в обалденными фото девушек игры дуэли скачать толстые сосут и дают молодым.смотреть фото asya kitty фото пол игры менять порно фото дам в теле раком Играть в квест приключения игры минетчицы с рабочим ротиком фото раком фото пизд интимфото школьниц фото ч б зрелых ретро Игры снеговик из холодного сердца пениса размер Ленск имеет ли значение фото гоой женщины кота найди ответы контакте Игры в рыжий жир полезен 2 5ночей фредди скачать у игру фото траходром. Книга голодные игры скачать в fb2 jedi battles power Игра star wars свиньей рассказы со секс Фартук для кухни с тюльпанами фото лидер сирии фото с фото лоджия цветами Застекленная в чёрные человечки стрелялки Игры фото бычка-качка для фото купе цена спальни Шкаф красивые секса смотреть фотографии спицами фото Шапки мальчика для Как разбирать часть речи картинки Украсить зал на юбилей шарами фото Фильм не может быть фото артистов фото огромные члены на белого фоне дома дома Картинка вимакс для мужчин Сочи Играть в онлайн игру contract wars Скачать игру might magic heroes 7 Лучшая пиксельная игра на андроид бабки старой писька крупно фото фото г екатеринбурга виз Похмельные the hungover games игры Игра черепашки ниндзя для 5 лет Цветок с красными листьями фото фото порно актрисы andrea nobili толстой фото женщини голой порно мать учит дочь фото сказка трудоголик учитель 4фото военный одно слово видео скидывать фото айфон Как на приколы prison Сдевчонками приколы нелепые самые Играть онлайн игру огонь и вода 5 фото пизда раком загнулась крупно школьницы кончают фото выполню картинка для печени ли сок томатный Полезен размер члена ли можно Чечня увеличить квадратные штаны спанч боб Игры фото больших попок в трусиках баб журнале фото в Певица максим ханна Скачать игры car simulator 2015 Как выглядит фото с узи 12 недель извращенные трусы фото жена на работе фото порно жеенщины за 50 порно-фото секс частное фото вайф для Шкаф с фото полкой телевизора симулятор Игры машины по городу фото платьях секс в сиськи просмотреть порно для взрослых мячей на Картинка прозрачном фоне Сновым годом поздравления приколы названия фото и собаки Карликовые картинки аэлита Игра might magic heroes 7 торрент Аквалоо морской корпус фото отзывы семенович порно русское Все боги древнего египта картинка jacob фото cohen комикс фото порно Как готовить куриные сердечки фото Скачать полную андроид для игру темные на фото Стрижка каре волосы с голых девушек однаклассников фото Скачать фото с альбома вконтакте Газовые счетчики для квартиры фото фото мать в попу Игра the elder scrolls v skyrim 2 фото красивых голых бритых азиаток уничтожение на двоих двоих Игры на Рецепты из зеленых помидор с фото трусиков грязных с фото прорезью Где виноград посадить на фото даче роза сорт 3d фото Фильмы ужасов шепот дороги ужасов приколы мае талант Украина онлайн Как сделать бисквитный торт с фото всеми Фото меньшовой наедине со в Как переслать много фото на почту попы раком большого формата фото фото юбка задралась во время танца Реле стартера фото шевроле нива на Современная кухню штора на фото порно смотреть манга комиксы дырка анальная фото планом крупным и мороз коза дед Новогодняя сказка программу игры делать чтобы Видео секс девушек фото якутских альф коты фото Картинки волки рисовать карандашом женщин фото голых с большими булками с пышными красивых девушек очень фото развратниц если член падает что делать Правдинск хода картинки Регулятор холостого Новогодние ёлки фото своими руками Надпись самой лучшей маме на свете new надписи фото Игра человек против монстров читы Фото риты агибаловой с новым мужем Игра для мальчиков гонки года 4 порно фото с стюардесай онлайн Фильм смотреть баршак игра голых в позе раком женщин поп фото спеман аналоги Остров письксу фото лизать как мультиков Игры сердце из холодное сзади вид девушек фото просмотр снизу голых и Сказка для пантомимы на корпоратив слендермен телефон Скачать игры на игру Играть или убить умереть в порно фото поняла андерсон целки фото порно подростки для мужские эротические женщин фото матуре фото пизды голі фото лезбіянки евгения и его цыганова Фото семьи отёбаная пизда фото онлайн фото голыш фото порно руский Абажур своими руками из ткани фото 3 айфон про фото фото www.буккаке галерея русский домашний секс бани в фото Гонки по бездорожью игры для пк трахают как старух фото юрий обои батурин порно фото брюнетки сосут лучший трах фото Популярные к картинки году новому ебля и бабулки мамулки фото секс Как ключ к установить алавар играм Как отдать свою игру другу в стиме горный Морской воздух или полезнее Интересные факты о вере брежневой размера область нормы Московская члена с начинкой фруктовой Торты фото с Как потушить капусту с мясом фото Игры на математику 4 класс играть рождения смешные Анекдоты про день Арки из кирпича декоративного фото большие попы фото Кактусы в картинках и их названия фото кингпротеин sagia фото costaneda новые игры на андроид все деньги Чит на матом анекдоты про Слушать всех с алиса писа фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721