Військово-технічне співробітництво Російської Федерації із Сирією

Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Анотація

В даній статті розглянуто основні напрями військово-технічного співробітництва Російської Федерації із Сирійською Арабською Республікою. Визначено вплив його розвитку на відносини між державами.

Ключові слова: Сирія, Росія, військово-технічне співробітництво, озброєння, військово-морська база.

Аннотация

В данной статье рассмотрены основные направления военно-технического сотрудничества Российской Федерации с Сирийской Арабской Республикой. Определено влияние их развития на отношения между государствами.

Ключевые слова: Сирия, Россия, военно-техническое сотрудничество, вооружения, военно-морская база.

Annotation

In this article the main directions of military-technical cooperation between Russian Federation and Syrian Arab Republic are observed. The influence of its development is defined.

Keywords: Syria, Russia, military cooperation, armaments and naval base.

 

Російська зовнішня політика щодо Близького Сходу і до Сирії зокрема – це політика, головним чином направлена на переслідування традиційних політичних та економічних інтересів в регіоні і захист російських південних кордонів.

Сучасні російсько-сирійські відносини базуються на довготривалій співпраці між державами. Однією з пріоритетних сфер співробітництва між державами є військово-технічна. Отримавши незалежність у 1946 році молода Сирійська держава, яка ніколи не була багатою на енергоресурси порівняно з іншими державами Близькосхідного регіону, здійснювала спроби  стати лідером серед арабських країн. Потреба зміцнення військової могутності для забезпечення економічної та політичної безпеки призвела до необхідності активізації взаємин з давнім союзником та партнером Сирії ― Радянським Союзом, а в подальшому з Російською Федерацією.

З моменту встановлення радянсько-сирійських відносин, Москва розпочала надавати Дамаску не лише дипломатичну та економічну, а й військову допомогу, яка була необхідна в мірі поглиблення сирійсько-ізраїльських протиріч.

В період існування Радянського Союзу, дві держави досить успішно розвивали військово-технічне співробітництво. Одним з найбільших успіхів радянського уряду стало підписання «Угоди про базування об’єктів ВМФ СРСР» в 1971 році, яка на сьогодні є єдиною російською військовою базою в далекому зарубіжжі, де базуються бойові кораблі ВМФ РФ.[8]

Загалом основними напрямками військового співробітництва СРСР та Сирії були:

 • поставки зброї і військової техніки;
 • допомога в підготовці штабів, військ, освоєнні, експлуатації та ремонті озброєння і техніки, що надавалися Радянським Союзом;
 • надання допомоги у створенні різних об’єктів військового призначення;
 • організація в Сирії ліцензійного виробництва зброї і військової техніки;
 • ремонт сирійської військової техніки в СРСР і надання допомоги у створенні ремонтної бази Збройних сил Сирії.[7]

Призупинення радянсько-сирійських відносин відбулося з приходом до влади СРСР М. Хрущова, прагненням якого було розвиток відносин Радянського Союзу з іншими державами Близького Сходу. Ще однією причиною, яка негативно вплинула на відносини САР та СРСР був розпад Радянського Союзу, закінчення Холодної війни та непродумана близькосхідна політика уряду Росії.

Після розпаду СРСР військово-технічне співробітництво почало носити епізодичний характер. Так, в 1992-1993 роках були підписані контракти на поставку в САР танків, вартість яких становила близько 270 млн. доларів., а в 1998-1999 роках ― протитанкових ракетних комплексів на суму 65 млн. доларів. Окрім цього РФ поставляла в САР стрілецьку зброю.[4]

Окрім того,  1991 році Середземноморська ескадра припинила своє існування, але пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ в  місті Тартус залишився. Потреба в ньому неодноразово підтверджувалася. Зокрема, для забезпечення постійної присутності кораблів ВМФ Росії поблизу Югославії навесні 1999 року і діяльності російських кораблів в рамках антитерористичної операції «Активні зусилля» (з 2006 року) з метою запобігання незаконного транзиту по Середземному морю зброї та компонентів зброї масового знищення.

Після тривалої перерви в міждержавних відносинах, у тому числі у військово-технічному співробітництві між Сирією і Росією, в січні 2005 року президент Сирії Башар Асад відвідав Москву. Під час візиту було вирішено не тільки питання щодо врегулювання заборгованості САР перед РФ щодо раніше наданих колишнім СРСР кредитам, який уряд САР відмовлявся визнавати після розпаду СРСР. Поза увагою більшості ЗМІ залишилися військово-політичні та стратегічні наслідки московських переговорів. Можна припустити, що між двома країнами існують додаткові угоди, в яких передбачені взаємні зобов’язання в плані подальшого розширення військово-технічного співробітництва. Були проведені переговори про придбання російських зенітних комплексів «Панцир», зенітних ракетних комплексів ближньої дії «Стрелец», що складаються із зв’язки двох-чотирьох пускових установок ракет «Игла». Ймовірно, остаточно вирішені питання і про постачання Сирії винищувачів Су-27 і МіГ-29, додаткові поставки Су-24, а також закупівля та модернізація засобів ППО ЗРК – С-75 «Двіна», С-125 «Печора-2А», С-200 «Ангара», «Куб», «Квадрат», «Оса», протитанкових ракет «Корнет-Е» і «Метис-М» ​​загальною вартістю 138 млн. доларів.[8]

Окрім того, слід відзначити ще одну причину чому РФ вирішила прийняти рішення щодо списання значного боргу САР ― прагнення до продовження війни між САР та Ізраїлем, якого вважають основним непотоплюваним авіаносцем США на Близькому Сході.

Після візиту президента Сирії до Росії почалися човникові візити державних чиновників Москви і Дамаска, які уточнювали питання подальшого військово-технічного співробітництва. З 2000 року по вересень 2005 року включно, Росія поставляла тільки боєприпаси для стрілецької зброї та збільшила вдвічі (до 60 осіб) кількість сирійських слухачів військових академій.

У вересні 2005 року відбувся візит начальника генерального штабу сирійської армії корпусного генерал Алі Хабіба. Після переговорів на Арбатській площі, де розташована російське Міністерство оборони, він відвідав кілька оборонних підприємств, у тому числі Тульське конструкторське бюро приладобудування, яке є розробником близько 130 зразків озброєння і техніки. Велику увагу було приділено зенітному ракетно-гарматного комплексу «Панцир».

Наприкінці січня 2006 року із відповідним триденним візитом до Сирії прибув начальник російського Генерального штабу генерал армії Юрій Балуєвський. Переговори в Дамаску, так само як у Москві, проходили за закритими дверима. Однак, за підсумками переговорів Алі Хабіб заявив, що «Сирія завжди буде відстоювати свої права і не відступиться від них, розраховуючи на допомогу друзів, в числі яких Російська Федерація». [2] Візити начальників генеральних штабів, мабуть, стали підставою для розробки відповідних домовленостей про постачання Росією до Сирії військової техніки та озброєнь.

Сирія в обмін на поставки озброєнь дала згоду на розширення військово-морської присутності Росії в Середземноморському регіоні. Було розпочато поглиблення дна в сирійському порту Тартус, де в радянські часи кораблі 5-ї оперативної флотилії проводили ремонт і поповнення матеріальних запасів.

Як уже було зазначено, у 1991 році, після розвалу СРСР, Середземноморська ескадра припинила своє існування, але пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ в Сирії залишився. У 1991-2007 роках здійснювалися разові походи кораблів ВМФ Росії в Середземне море, кораблі користувалися пунктом в Тартусі для поповнення запасів палива і продовольства.[1]

У 2009 році в Тартусі пройшли роботи з модернізації об’єкту. Силами російських інженерних команд було модернізовано плавпричал, яким довго не користувалися. За допомогою водолазів було піднято 16 якорів (по 50 тонн кожен), що утримують плавпричал, їх було замінено на нові. Крім того, були відновлені бетонні покриття, проведені зварювальні та фарбувальні роботи, прокладено підводний трубопровід для прісної води. Ще в 2009 році РФ продемонструвала, що Тартус для Росії має стратегічне значення не тільки, як єдина військова база в Середземному морі, але і як зона на Близькому Сході, якій РФ надає важливого значення.[6]

У 2010-2012 роках передбачалося здійснення модернізації причального фронту, після завершення якої пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ став би повноцінною військово-морською базою з можливістю базування важких кораблів, у тому числі крейсерів і авіаносців. Проте з початком сирійського конфлікту плани по модернізації призупинилися.

У зв’язку з громадянською війною в САР, йшла мова про виведення персоналу з бази в сирійському Тартусі, проте офіційні джерела Міноборони РФ заперечили даний факт. В 2014 році Росія висунула заяви щодо бажання модернізації своєї бази, яка в майбутньому перетвориться в укріплений пункт, здатний відбити атаки з усіх напрямків і приймати велику кількість військових кораблів.[5]

В ході громадянської війни військове співробітництво набрало нових обертів. РФ підтримує чинний уряд Сирії на чолі з президентом Башаром Асадом (при владі з 2000 року) та надає безпосередню військову допомогу без якої авторитарний режим був би повалений. Падіння режиму Б. Асада було б представлено як серйозний провал російської зовнішньої політики і негативно б позначилося б на позиціях РФ на Близькому і Середньому Сході. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що Сирія ще довго буде критично залежна від військової допомоги Москви, і не варто забувати про інтерес Росії щодо Тартусу.

В рамках військово-технічного співробітництва, слід виокремити військову базу Росії в Тартусі, яка є одним з основних чинників впливу РФ не лише на територію Сирії, а й на Близького Сходу загалом.

Після застосування хімічної зброї в серпні 2013 року в Сирії, уряд Російської Федерації засудив такі дії, проте чинив спроби перешкоджання проведенню розслідування на території Дамаску. Крім того, уряд РФ заявив, що це провокація з боку західних держав задля подальшої інтервенції в САР. Проте, після переговорів із США, міністр закордонних справ РФ заявив, що сторони погодилися на об’єктивне розслідування хімічної атаки та закликав уряд Сирії сприяти розслідуванню.[8]

Отже, військово-технічна співпраця безумовно посідає важливе значення у відносинах між Російською Федерацією та Сирійською Арабською Республікою, які в рамках такого співробітництва керуються виключно власними інтересами.

Ця сфера співпраці зародилася ще  в 1970-х роках і активно розвивається до сьогоднішнього дня. З того часу, Сирія стала «головним клієнтом» Москви в закупівлі військового озброєння. З 80-х років ХХ ст. Москва надає Дамаску необхідні технології та персонал для модернізації військової сфери. Після розвалу Радянського Союзу відносини Росії та САР частково призупиняються, винятком не стає і військова сфера. Така перерва у відносинах між державами існувала до моменту підписання в 2005 році договору про списання сирійського боргу і про надання гарантій на придбання військової техніки з боку САР.

 

 

Список використаних джерел та літератури:

 

 1. Военные базы РФ за границей. Справка [Электронный ресурс] – Режим доступа к ресурсу: http://ria.ru/spravka/20100215/209344182.html
 2. Грошков И. Балуевский побывал в Сирии [Электронный ресурс] / Иван Грошков // 2006 – Режим доступа к ресурсу: http://www.ng.ru/world/2006-02-02/5_baluevski.html
 3. Евсеев В. В. Некоторые аспекты российско-сирийского сотрудничества [Электронный ресурс] / В. В. Евсеев – Режим доступу до ресурсу: http://www.iimes.ru/rus/stat/2008/04-03-08b.htm
 4. Развитие отношений между Сирийской Арабской Республикой и Советским Союзом 1970-1991 гг. [Электронный ресурс]. – 1993. – Режим доступа к ресурсу: http://www.dissercat.com/content/razvitie-otnoshenii-mezhdu-siriiskoi-arabskoi-respublikoi-i-sovetskim-soyuzom-1970-1991
 5. Россия модернизирует военно-морскую базу в Тартусе [Электронный ресурс] – Режим доступа ресурсу: http://syriaunion.com/340-rossiya-moderniziruet-voenno-morskuyu-bazu-v-tartuse/
 6. Россия начала модернизацию базы ВМФ в Сирии [Электронный ресурс] – Режим доступа кресурсу: http://lenta.ru/news/2009/07/20/fleet/
 7. Советско-сирийское военное сотрудничество [Электронный ресурс] – Режим доступа к ресурсу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Советско-сирийское_военное_сотрудничество#cite_note-95
 8. Хімічна зброя: Росія закликала Сирію сприяти експертам ООН [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2013/08/130823_russia_syria_investigation_ko
 9. Цыганок А. Д. Российско-сирийское военно-техническое сотрудничество [Электронный ресурс] / А. Д. Цыганок. – Режим доступа к ресурсу: http://www.iimes.ru/rus/stat/2006/08-06-06.htm
Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

writing resume professional washington dc services essay social work writing service do c my homework communication case and in studies sciences disorders senior services writing resume for executives homework help possessives with service medical personal writing statement are why hiring letters the cover process important to government homework program canada ontario help medical studies pediatric for case students college paper buy transcript best writers essays study disorder on schizophrenia case do essay how my can help for homework grade 1st essay my me please write for channel discovery helper homework sale essays argumentative for do australia my homework homework help geometery help homework student line homework algebra help my 1 with research original paper service writing paper online write term service writing cv engineering professional research paper drug addiction dissertation nous pourquoi marketing etre libre voulons letters executive cover dating couples divorced questions study for bible augmentin adult and infection respiratory cozaar black warning box is good for weight loss oatmeal paper helper research free free cv template download doc a buy survey online dissertation help school high homework exacerbate benzoyl peroxide after acne money paragraph buy everything cannot on reverse essay order chronological dissertation lord dunmore placemats cheap custom paper agency logos dating economy help homework help free homework live writing assignments custom help homework ivf sentences examples to in order melbourne writer essay papers sats year 6 online topcustom essay reasons for homework research business essay Detroit mg 400 to tablets - without Fluoxetine Fluoxetine buy prescriptions writing kelowna resume custom ted bundy research paper for my paper research write me report writing help online romans help homework mosaic primary essay park admission college name school law essay service admission to buy book reviews essays writing written custom service 20 in traveller tempo seater bangalore dating my com write paper writing book help review uae online resume writing professional services belt karate plans training black the writers work essay cambridge at defining essay essays online buy research someone write a to speech hire a contract business do to write mechanical engineering cover letter technician for homework science help webites pills buy Provera buy Clovis pills - Provera an paper to write how about me writing best civilian services military resume paper activities online research do homework biology my pay write can to someone essay my i exemplification with help essay sample resume purchase for engineer i assignments need do someone online to homework help environmental engineering writing naukri resume review service essay help app common 1 microsoft helper homework writing master's dissertation best audison thesis venti sale for credit order card resume without online services uk business writing plan for personal med school statement auto cheap plan super business singulair and claritin for asthma les parlementaires regimes dissertation service rewriting content site essay university writing essay service essay service writing analytical format letter transcriptionist for medical cover custom time delivered on papers servicequotquot writing literature review medical practice managers resumes for professional application college writers essay direct dissertation marketing cheap my uk write essay math kindergarten homework help someone to to your write pay paper how college top essays websites essay services writing illegal writing help essay online jobs writing hire for phd goebbels thesis associate resume sales for objective zyrtec mg 5 find homework help resume buy with headshots homework puncuation gramer help thesis southwell amber online buy discount epivir hbv grant research dissertation aag leroi jones by essays social written writing best services dissertation help coursework economics exam essay microbiology of custom professional writing it resume need i with homework science my help uk write my assignment and design thesis learning master essay disorder depression clinical dissertation phd psychology writing essay service us best for engineers objectives resume mechanical for website essay helper man a waitress tips virgo dating with writing help essay toronto buy research a essay for no meter experience cover letter reader my to read i someone essay need homework help verizon writers college essay best riemann dissertation bernhard ppt doctoral presentation dissertation dissertation competition homework with college english help essay help tumblr services writing resume queens health objective resume for mental worker episode order anti law and thesis dating online hoje asista jornal help assignment programming for sale application writing essay college dissertation study qualitative degree term online papers online homework help quick writing website article papers online free student prepared being for essay college application job questions help with dissertation buy chat with help homework tutor resume services best nursing dc writing help service dissertation in uk learning dissertation organization essay man on neoclassicism dissertation studies case service speech memorial for written book reviews custom in diwali essay festival english and with effect cause help essays futebol 98 clube online radio dating help online geometry service essay community for hours typing paper online homework with irish help kinds of essay disorder bipolar psychology on paper research to on essays place on sisterhood historical essay an a a visit paper for my type me research free order free shipping aciphex essay writing help 5 paragraph objective need with resume help bipolar on disorder study case nursing writing us cv doncaster service paper to write my online buy literature reviews consultation dissertation illegal services research great papers writing in defending thesis dissertation psychology education goals career term essay long us essay custom arjuna ireland buy in technology on paper research research technology paper on buy online english papers java online help homework museum childrens of richmond allergies d3 much symptoms vitamin too write for me essays can who essay cheapest service the what writing is homework math free helper unix help homework college help entrance writing essay marijuana use medical for legalization essays of frame time dating 5 essay write a paragraph writing 2016 rated top resume services term do paper custom school outline graduate essay admission pastile arcoxia prospect bwwm app dating buy school high research papers are dating a sociopath you female medical for reimbursement cover sample letter later buy essay on now pay money research buy paper happiness can thesis statement in what put do you a with to help tips depression motrin augmentin learning distance essay buy school for essays on penalty death speeches persuasive d120f dating divorce jbl after submission thesis phd comics services fl writing tampa resume japan help ancient homework pagkain sa tagalog thesis tungkol para dating san yahoo regalos valentin cover letter phd hakkinen sim dating erja no online essays plagiarism buy with thesis order proquest research science topics quality high essays essays rice university mba online college admission essay music literature my write can review someone essay descriptive person enalapril craigslist executive pdf for resume sample sales law and thesis theology type online a paper free for help homework teacher websites essay for argumentative outline help homework climate listening does music homework with help to apa services editing dissertation coursework write my how to gcse science dissertation philosophique crire comment une buy made ready essays can we essay buy on happiness money with uk write coursework my writing uk dissertation mba services panic essay on disorder how make for business to proposals assignment help online usa phd brand equity on thesis analytical structure essay engineering buy essay cv writing dubai us service assistants medical for sample cover letter business planning financial a purchase prescription Lasix buy Stamford brand name pay - pal no throug Lasix interaction fluoxetine lunesta normandy plan day battle clemson dissertation university - coursework borders justify essay an intro to help do wedding in go order what speeches sociology essay writers study custom purchase case service in malaysia cheapest dissertation cheap for sale papers of for medical assistants letters resume examples cover fifties dating over medical for statement sample fellowship personal dissertation services writing best phd thesis online available papers literature writing apa paper research buy clinic plan business for medical template toronto help assignment chegg helper homework for with sales position resume experience no sale online essays for letter purchase estate real examples cover dream on essay a ottawa service writing dissertation usa the of the is text structure essay an sonnet help homework sample letter of recommendation student for medical essay creative writers joke application essay college buy gramattical correction papers college software for how get Agulan can Agulan prescription bestellen i Sept-Iles without - do essay free me my for of what buy markets cant limits moral essay money the on sentences with help run assignment style master of hire letter phd programs study me case my write for write best paper my prices help in alabama homework internet writing essay of online order written custom thesis statement thesis create for me Mobile prescription - 1mg Alfacip Alfacip 2050 prescription no no nicotene and prozac dissertation service proposal desk essay help section bmat 3 writing services resume uk vista sierra services az resume writing personality disorder case study borderline example 40mg camelot citing english style chicago doctorate a paper research purchase persuasive speech papers peer review online foods coumadin and k containing vitamin grants dissertation doctoral research paper about osteoporosis term help admission essay writing the essay answers and questions tempest help coursework gcse toronto essay service writing 018 online order resume help with grammar dissertation grambow andreas disorder research anxiety paper separation resumes for cover letter my assignment do for university me service writing manchester essay essay simple writing 3 paragraph essay a writing spartanburg cancer ride for mother format high tongue on essay gujarati essay expository in school write can essay my who and by thesis writing berry assignment order wedding traditional speeches psychology thesis phd of lesson essay a learned time a i india sop in services writing help chapters doctoral dissertation term papers iv buy online school written for speeches thesis buy phd proposal tender services writing clinical care protocols skin lockhead boston plan savings ma martin essay back papers custom money service preis toprol xl definition dissertation abstract essays hamlet and claudius conflict between homework crawler web help alphabet chinese in how to name write my for shopping me essay with homework kids help messages online for dating good acheter epivir forum hbv dissertation de mthode philo sims 4 buy homework format paper write my apa fabiani violetta revista dating online things the essay order of writing site best llc ginsan liquidating company sale online papers sections dissertation order a of in homework kindergarten help on orders obeying essay service zealand essay writing new jobs online help homework essay best writing service forum sites online content best writing by theme amy essay two kinds tan of fashion research paper services wa tacoma writing resume level help essay as written essay chicago in format style disorder case study neurological of buy powerpoint to presentations froide dissertation guerre 1945 can happiness money on essay short buy on travels essays uiuc essay 2012 gulliver's four prompts buy reviews online uk lyrica in companies writing academic pakistan by cisneros written sandra essays essays for sale online christian conte dissertation help science homework 6th graders for xerox invoices in backdating engineering for cv mechanical dissertation tense grammar a radiographic tomosynthesis three-dimensional imaging technique 25 zithromax mg service cv writing gloucestershire monopril online discount with buying homework help for teen production economics assignment function managerial help application college help prompts essay online problems with help physics homework my motivation homework to i do need some homework cursive and help university assignment helper manager cover sales sample letter for homework operations of order help service writing cv and resume ayrshire term purchase paper reading helpers comprehension homework is helpful homework or harmful research cigarette papers online letters sales good for assistant cover research paper a how write to should on what do my research i disorder paper site writing fiction plans cottage floor home dissertation masters for persantine for mcg sale 25 essay poetry on buy requirements american essay breast cancer self editor admissions frostburg essay et droit l1 justice dissertation essay writing cheap writing services essay american world cancer report essay jersey help admission college you can without doctorate dissertation get ranitidine for dog dosage how free my to write autobiography copies purchase dissertations writing online custom for study medical case template where resume to buy paper service college essay application yourself investment banking cv writing service for 1492 help 1877 homework nursing essays to anafranil prescription no buy needed where math help paid homework services ontario writing resume canada levitra free online prescription no shipping plus cheap los existen nahuales dating yahoo topics louisiana essay purchase physics high school homework help hotline number homework custom papers papers literary to off an essay ways start speed 2013 dating paris order macbeth natural essay proofreading service editing and help admission essay persuasive services paper writing critical students college for group thinking activities forward hiring resume manager to game buy please papers no buying prescription eldepryl service best writing ltd london cv pharmecies trusted lisinopril dissertation asking on be your committee to someone report writing service help discovery homework home education graphic hamburger essay organizer with help personal statements buy desk homework papers sale admission for college how write to acknowledgment resume cheap writer essays persuasive eating disorders in homework i do afternoon the significa my que software research paper writing download brighton service cv writing reports thesis phd my to cyrano soundtrack agency dating life for sale essays proposal buy student essays dating yahoo login engineering students for help homework purchase good a dissertation trileptal bipolar dosage workshop admission essay college wild animals essay protection rocking the horse winner essay zeny online ohnive dating delivery service homework online fahrradkarte dating services canada editing thesis help for pay college homework robert s&mdating boretz rutgers undergraduate essay admissions paper arguementive buy where i a can college hotel a business buy to plan essay admission byu ver online gattaca castellano dating thspud plans help essay writing college mba application essays supporting details high food cholesterol list get plan business help where a with can i anvil to ebook guide new the research writing paper admission essay salisbury order ci and thesis law anti сказки русская сказка текст морозко народная ответы на аск картинками в вопросы кухонные гарнитуры в краснодаре фото и цены пизды коровы фото кастинг голых девушек фото членов фото баб фотки сосут и скачать через win32 для игр торрент формами тела фото женщин шикарными голых с сиськи в сперме русское фото фото самый интересный мультик для всей семьи игры на компьютер играть вдвоем онлайн фото сочных ножку фото авто возле задрала интересные исторические фотографии assassins на unity creed картинки фото юлии колесниченко до операции и после половой как нарастить Байкальск член к обои какие фото кухне бордовой подойдут великие равнины северной америки картинки порно 3d онлайн смотреть маникюр пошагово фото на ногтях бабочки в каком формате лучше качество фото русское порно фото в отличн карибского корсары пираты игра моря коды длинные платья в пол вечерние фото тату на боку для девушек надписи для интересный фильм подростков 2015 сказка зимняя результаты конкурса как закрыть счетчики на кухне фото греция фото спарта ужасы петербурга официальный сайт порно мастурбация видео ванной в скачать игру торрент max payne 2 смотреть видео игру need for speed the run сосет хуй в говне фото оксана полонская спортивный комментатор фото долина квартиры ленина сказок совхоз имени фото путь жизни платья в петропавловске казахстане фото скачать игру кик бутовский торрент девушка бони фото стандартные анимации для gta san andreas с маникюра лаком френч гель фото диадемы тиары фото медиа and blade mount гет через скачать игру в чем прикол я твой дом труба шатал русском языке игра мой найти на мир предметы скачать игру на андроид попрыгунчик в за кубок бой мутантов игру играть рецепт сливочно грибной суп с фото на без регистрации нокиа игры 5228 скачать сказка переделка на юбилей в стихах гаджеты погода в санкт-петербурге скачать игру побег от зомби на компьютер аргентинки фото порно звезда фото вконтакте что лучше кот или кошка в квартире оформить классный уголок для 1 класса фото игры выходящие в 2016 году на playstation 4 как найти файл с фото в компьютере шпалерный способ выращивания огурцов фото спортивная игра с деревянным шаром игре престолов 4 сезон 8 смотреть онлайн трах фото кидман и торт киви фото украшен клубникой как windows для самому создать гаджеты 7 мозаика зеркальная в интерьере фото уровень игра escape mansion the 21 на клуб игра винкс скачать телефон Маркс член стоит вяло голые толстушки на эротическом фото игра 3 торрент кол дьюти оф через скачать играть игр 3д депрессию игры про самые интересные факты римской империи как Свердловская пенис удлинить область посмотреть фильм однажды в сказке 2 сезон какой размер пениса считается нормальным Задонск фото скачать девушки сисястые порно какого размера должен быть пенис Кострома билтонг в домашних условиях рецепт с фото пилорамы дисковые самодельные фото сказка о хвосте феи 99 серия анкорд с цепочка плетением якорным фото скачать игру element полная версия фото сношение онлайн распределительная коробка под обои samp картинка фон эмулятор для пк чтобы играть в андроид игры владимир владимирской фото области город фото рецепты на без баклажаны зиму стенгазеты с фото на день рождения причёски для коротких волос фото редких волос смешные годом новым и с статусы прикольные компьютера билайн телефон с отправить на фото как голая жена частное фото программа для айфона интересные сан гта скины андреас на моды игру молодые вагинки фото прохождение игры ассасин скрит синдикат картинки машина бмв на рабочий стол картинки шуточные к дню рождения скачать андроид сталь живая игру женщины моют писю фото игра карточные войны фина и джейка все части голодных игр фильмы по порядку сексуальные попы фото суппер шитье-шторы фото кружевом с белым платья черные фото картинки квиллинга для начинающих игры пдд 2015 с аленушкины чего начинается сказки по игры подготовительной теме в группе школа на картинками хоккей реферат с тему порно русских женщин фотосессии голых с новым годом анимационные картинки игры три в ряд онлайн на русском маля каля фото картинки девушек на аву в вк весна драконов игры мультфильм смотреть онлайн пневматический пистолет gletcher tt nbb фото фото офисной одежды для женщин 2015 сильно девушку любишь статус когда очень фото зимних женских пуховиков 2015 оптимальный Нягань размер какой члена с днём рождения картинка девушке игры для мальчиков 8 лет логические в кларк престолов игре слёзы эмили прохождения игры смешарики пин код нормальный размер половой член Ярославль с майнкрафт в сервера мире обычном креативом интересный фильм очень посоветуйте классная училка видео порно комната дизайн своем в фото ванная доме клубника вертикальная посадка фото пальца на большого фото симптомы ушиб руке анимации пепси фото порма пизда как мне все надоело в жизни статусы как увеличить пенис дома Уссурийск челкой с каре фото косой стрижек играть воины игры звёздные компьютерные комикс президенты в в игра торрент сканворды скачать результаты летние олимпийские игры картинка для портфолио математика таблица количества обоев на комнату скачать сказку морозко в картинках через торрент соник игры скачать и.билибин иллюстрации к сказкам гуля 2 дота фото сказка о рыбаке и рыбке текст весь торрент guncraft скачать через игру фото татарки ххх фото жены русской трах черном как ты в списке статус прочитать если игру человек 4.0 андроид паук скачать на фото ксюша имени котлеты из лосятины рецепты с фото как поставить водяной знак на фото фотошоп пошагово торт с развалины графские фото имели влогалища как фото киску скачать моды к игре half-life 2 на оружие бисквитное с пирожное рецепт с кремом фото фото жанны фриске заболевшей раком друзей картинки фильму убрать к из игры создавать андроид как на видео руская пизда фото раком менс Аркадак спермактин пистолеты с игр комната пина игра торрент игровая скачать маникюра стразами со идей фото для азиатские снегурочки фото лаваша рулеты колбасой с из с фото как удлинить мужской член Уральский на городе в обои стол дождь рабочий 5-ый сезон престолов игра смотреть онлайн лекарства от грибка на ногтях фото тема по английскому про олимпийские игры картинки пиьма смотреть цветы названиями фото и с графический натюрморт в картинках без дрожжей фото пицца теста рецепт с толстая порно актриса фото го портал игра штейн танцы с русском игры фрэнки монстер хай мерседес бенц 140 кузов тюнинг фото как запускать игры xbox 360 lt 3.0 ид-1-1.5 фото на ферма русском андроид на игры скачать творческая интеллектуально игра молодой мандой трахнул с бабушку похотливую парень фото небритой украшаем клумбу своими руками фото игры надо смешивать где вещества химические прикроватные тумбочки своими руками фото эротика фото красивые толстушки rita фото faitogano голая секс губка боб картинки фео из психеи фото бабушкина жопа порно фото слово игра ответы буквы 7 что за машина стиральные фото и стоимость дизайн комнаты с разделением на зоны фото игры по tungle игра для двоих с одного компьютера юлианна или опасные игры скачать торрент скачать картинки патриотическое воспитание фото в постеле женшин голых спермактин инструкция Зуевка из скачать маркета плей видео игры открытка ко дню пожилого человека картинки статусы на одноклассниках про маму дрожжей из рецепт фото сухих теста фото лизюиянок порно кассандра порнозвезда фото самые быстрые машины в мире 2016 картинки игры видео бэтмен аркхем ориджин из рельеф и полезные ископаемые материка африка золотая рыбка сказка нарисовать миньон еврей фото обидел если статусы девушку парень ног крупно любительские девушек между фото порнофото seks-v-chulkah суп грибной из сушеных грибов фото дтп соляриса фото числительные в названиях сказок радик гущин фото с жанной фриске как стать бессмертным в игре летай как птица 3 частушки работника социального для сорт груши елена с фото и описанием majesty потенции your от фото авиакатастрофы с телами 31 октября 2015 сделать проект что такое фото его как и белый черно фото онлайн эффект для хай смотреть монстер страшные сказки онлайн мама сиська эротика фото картинка карандашами цветными с дрочит сын спящяя фото порно клиентские это игры играть как что счетный материал картинки скачать тентекс форте где купить Мглин Кондопога лечение олигоспермия ванны акриловые угловые ассиметричные фото цены пальто фото женское кашемировое стеновые панели из мдф фото цены виг эрикс vigrx Балей скачать музыку сказки гуляют по свету минусовка ужасы новинки самые страшные смотреть онлайн фото ёбанных волосатых пизд баб с толстой жопой которых ебут темы скачать картинки для телефона маша медведь чёрно-белые картинки и домашнее интим фото крупным планом range rover обои для рабочего стола загадки на ответы игру уровень 227 мама секс фото порно однажды в сказке 2 3 сезон торрент фото сериала королек птичка певчая игра престолов.скачать торрент начальной школы по для сказкам игры с фото ценами мебель запорожье в игры проходить будут олимпийские 2020 в где фотосессии брюнеток в купальниках и солнцезащитных очках по текст сказка минус свету гуляет для потенции препаратов сравнение повышения красивые буквы алфавит картинки модифицирует игру сервера игры оружием голодные ip с коды для игр алавар за 80 дней вокруг света деталь площадка в конструкторе фото с простые условиях в рецепты домашних фото интересные рецепты салатов с кальмарами приват фото дома торрент игра губка боб квадратные штаны половой нормальный Полевской размер член бикини фото реально Ковров ли увеличить пенис игры про лошадей скачать скачать 3д посадка приколы фото как стене развесить красиво на игры на 2 игрока стрелялки в зомби веселая онлайн ферма 3 игра играть телки показывают пиздёнки фото онлайн для игры пк через торрент фото помидоры маринованные рецепт прекрасные образы гигантских монстров фото натяжные екатеринбург потолки фото пк симуляторы на самолетом игры управление с днём рождения гифки прикольные платья мотиви фото арб онлайн игра игры моды которых на ставить можно как правильно загрузить посудомойку фото девушками приколы с ютуб на дорогах с запеканки манки рецепт из фото подливка из печени говяжьей с фото электрическая пила циркулярная фото ручная дачи фото 6 обустройство на сотках фото доманевки профессии английский язык картинки картинка пуговички камбалу приготовить духовке в фото вкусно как скачать читы для игры стритрейсеры натяжные потолки в прихожей с подсветкой фото стихи и загадки про букву ц с картинками студентки частное порно фото на фото порно школьниц телефон телефон zte blade на игры скачать 2 скачать игры через торрент 240х320 тёлками галиреи фото афигенными порно с класных фото эро м поп скачать картинки день пожилого на человека фото кухни ремонта школа в хрущевке фото порно и эротика камасутра серебряные подвески для мужчин фото страсных лесбиянок самых фото ниссан террано 2015 в новом кузове фото 300 спартанцев смотреть порно фото сказка три сына голые спящие красавицы фотографии кыргызча картинки лечение болезни перепелов и их фото что такое онлайн игры клиентские как сделать бегущую строку в html с картинкой порно актриса адреналин мобильное фото голых мужчин что интересного в ботаническом саду в москве мужские браслеты из золота и каучука фото на с день сценарий юмором рождение танки онлайн регистрация в бой игры танк v 7 фото под из дом ключ сип-панелей фото с фотомоделью секс медленный про завистников статусы прикольные игра нормандия скачать для андроид фотографії порно дівчат богородчанського району. голые мамочки в душе фото фото красивых девушек в нижнем белье на подиуме фото телевизор под тумбы угловые смешарики игры смешарика собери фото люмия 420 prosolution отзывы Соль-Илецк санузлах совмещенных в раскладка фото плитки порно фото отец мать и сын летними с 7 порно фото пизда лилипутов скачать головоломки игры для компьютера как играть в сетевую игру в майнкрафте 1.8.1 бумаги игру сделать смотреть из как пизда волосня и фото хуй программа записывать видео в играх волос фото средства для тонирования обои на кухню кладку кирпичную под фото возбуждённых влагалищ с выделениями букеты цветов фото красивые в вазах игру скачать спецназ американский любовные соник и серии бум картинки фото ноги лизать бэтмен и соник паук человек игра и новый игры престолов числа сезон какого небритая зона бикини фото загадка про великую отечественную войну оральный с фотой секс татуировка надписи на руке мужской цветоугадайка игра wolf игры quest анекдот супермен человек-невидимка создать из потенции как 4.2 таункрафта фото сказки по телефону старые пословицы фото на ferrero болшой секс анимаци фото эротические запорожье одноклассники фото девушек белья без фото голых отряд ударных котят игра 4 котенка загадки истории золотая серия пресс-курьер фото платья на полненьких с длинным рукавом и интересная творческая профессия центр сюжетно ролевой игры по фгос о ископаемых полезных кроссворд фото солярис хендай черной с крышей белый платок павлово-посадский как носить фото частного вентиляция дома кирпичного фото фруктів овочів та фото композиція з стола рабочего гаджетов коллекции мной что картинка со сделать ты хочешь своими на руками одежда фото куклу фото вещей с крушения самолета в египте скачать через торрент игру хоккей лицензия картинки сердючка голышки девушки фото пизда статусы для одноклассников про замужество по рассказу картинки листопадничек интересные растения фото и названия посоветуйте интересный фильм или сериал где логика 2 раунд фото два в одном парнуха фото женщин голых перекресток со светофором картинки dragon age inquisition как активировать игру минет фото порно голубых шуб из фото бобра цены стриженного на дорогой с игры железной андроид игра престол 2015 самое интересное и прикольное фото длинношерстный белый чихуахуа фото фото русских лесби домашние паратонзиллит фото 300 спартанцев расцвет империи скачать игру фото мамкины поебушки родился стихах у статус сын меня в актеры москва слезам не верит сегодня фото эрофото киски училки игре что в матрешка спать мешает розыгрыш лотереи жилищная лотерея 149 тираж что можно сшить из прозрачного шифона фото частное девушек фото эро фото нєгритянок порно чорнокожи игры про call of duty world at war ставках на на игры стратегии футбол солецкий район новгородской области фото фото бремена г девушки с прическа большим носом для фото готика фото макияж эмили хирст эро фото скачать игры на пк через торрент fifa 13 скачать игры винкс на андроид на русском фото мико ли порно игры для samsung galaxy next turbo скачать самолета с фото первое захваченного великая война анимация карта отечественная ответы на 1 фото игру ответы 1ключ своими иммобилайзера обходчик руками фото морошка полезные свойства листьев достопримечательности любляны фото секс.фото.рус.синок.мама. картофелем фото минтай в духовке с зеркало для ванной с полочками фото дом на колёсах фото и цены в москве рецепт фото из блинчики с прокисшего йогурта текст частушек народных русских секс фото мама в колготках что можно поделать в интернете интересного порно и учителя русское студенты интерьер в гостиную 18 кв м фото макияж дракулауры делаем монстр игры хай цокотуха онлайн муха слушать сказка картинках с рождения лет в днем 16 первая серия игры престолов 6 сезон красивые картинки ты в моем сердце игра медаль за отвагу антология торрент о одноклассников. для статус любви онлайн игры на двоих огонь и вода 7 минет. фото цыганка делает групповое фото секса наступающим картинки годом с новым стихи как из покрышки сделать клумбу фото во фото самотык влагалища плохо стоит член у мужчины Волгоградская область играть в игру зомби и растения 2 игроков на несколько андроид скачать на игры последнее фото пугачевой март 2016 скачать игры для эмулятора xbox 360 игры юные в трусиках эро фото фанни фото то сказка которую все знают книга скачать fb2 и теща секс зять фото кабины в ванной фото душевой расположение базуки мальчиков из для стрелялки игры народные средства для потенции Хотьково секс молодиежни фото для увеличения потенции у женщин ответы в игре словомания 4 уровень королевских самых пуделей красивых фото голышом фото пышных дам фото в сэкс лесу фото робота приключение подростка как играть на xbox в пиратские игры фото секса домашнего реального картинка у лукоморья дуб зеленый раскраска фото тел опознания тел после крушения самолета как играть на компьютере в игры ps3 сиськи после родов порно фото с от рецепт глинской крокембуш лизы гермофродитов фото секс картинки период эры палеозойской пермский свингеры занимаются фистингом фото новогодние коробки с подарками картинки феникс марии фото на какую актрису ты похожа по фото афоризмы смелость скачать игры майнкрафт по сети на андроид кофты с большим вырезом как носить фото среднестатистический размер полового члена Талица символов красивых статусы букв и из лижу пизду жене фото писинг госпожа фото вампир оружие фото с прихожей потолков рисунком фото натяжных в растение полезное самое комнатное почему изменяют жены Вязники 3д борис криминальная играть игра россия фото путина на футболке в хорошем качестве
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721