Військово-технічне співробітництво Російської Федерації із Сирією

Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Анотація

В даній статті розглянуто основні напрями військово-технічного співробітництва Російської Федерації із Сирійською Арабською Республікою. Визначено вплив його розвитку на відносини між державами.

Ключові слова: Сирія, Росія, військово-технічне співробітництво, озброєння, військово-морська база.

Аннотация

В данной статье рассмотрены основные направления военно-технического сотрудничества Российской Федерации с Сирийской Арабской Республикой. Определено влияние их развития на отношения между государствами.

Ключевые слова: Сирия, Россия, военно-техническое сотрудничество, вооружения, военно-морская база.

Annotation

In this article the main directions of military-technical cooperation between Russian Federation and Syrian Arab Republic are observed. The influence of its development is defined.

Keywords: Syria, Russia, military cooperation, armaments and naval base.

 

Російська зовнішня політика щодо Близького Сходу і до Сирії зокрема – це політика, головним чином направлена на переслідування традиційних політичних та економічних інтересів в регіоні і захист російських південних кордонів.

Сучасні російсько-сирійські відносини базуються на довготривалій співпраці між державами. Однією з пріоритетних сфер співробітництва між державами є військово-технічна. Отримавши незалежність у 1946 році молода Сирійська держава, яка ніколи не була багатою на енергоресурси порівняно з іншими державами Близькосхідного регіону, здійснювала спроби  стати лідером серед арабських країн. Потреба зміцнення військової могутності для забезпечення економічної та політичної безпеки призвела до необхідності активізації взаємин з давнім союзником та партнером Сирії ― Радянським Союзом, а в подальшому з Російською Федерацією.

З моменту встановлення радянсько-сирійських відносин, Москва розпочала надавати Дамаску не лише дипломатичну та економічну, а й військову допомогу, яка була необхідна в мірі поглиблення сирійсько-ізраїльських протиріч.

В період існування Радянського Союзу, дві держави досить успішно розвивали військово-технічне співробітництво. Одним з найбільших успіхів радянського уряду стало підписання «Угоди про базування об’єктів ВМФ СРСР» в 1971 році, яка на сьогодні є єдиною російською військовою базою в далекому зарубіжжі, де базуються бойові кораблі ВМФ РФ.[8]

Загалом основними напрямками військового співробітництва СРСР та Сирії були:

 • поставки зброї і військової техніки;
 • допомога в підготовці штабів, військ, освоєнні, експлуатації та ремонті озброєння і техніки, що надавалися Радянським Союзом;
 • надання допомоги у створенні різних об’єктів військового призначення;
 • організація в Сирії ліцензійного виробництва зброї і військової техніки;
 • ремонт сирійської військової техніки в СРСР і надання допомоги у створенні ремонтної бази Збройних сил Сирії.[7]

Призупинення радянсько-сирійських відносин відбулося з приходом до влади СРСР М. Хрущова, прагненням якого було розвиток відносин Радянського Союзу з іншими державами Близького Сходу. Ще однією причиною, яка негативно вплинула на відносини САР та СРСР був розпад Радянського Союзу, закінчення Холодної війни та непродумана близькосхідна політика уряду Росії.

Після розпаду СРСР військово-технічне співробітництво почало носити епізодичний характер. Так, в 1992-1993 роках були підписані контракти на поставку в САР танків, вартість яких становила близько 270 млн. доларів., а в 1998-1999 роках ― протитанкових ракетних комплексів на суму 65 млн. доларів. Окрім цього РФ поставляла в САР стрілецьку зброю.[4]

Окрім того,  1991 році Середземноморська ескадра припинила своє існування, але пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ в  місті Тартус залишився. Потреба в ньому неодноразово підтверджувалася. Зокрема, для забезпечення постійної присутності кораблів ВМФ Росії поблизу Югославії навесні 1999 року і діяльності російських кораблів в рамках антитерористичної операції «Активні зусилля» (з 2006 року) з метою запобігання незаконного транзиту по Середземному морю зброї та компонентів зброї масового знищення.

Після тривалої перерви в міждержавних відносинах, у тому числі у військово-технічному співробітництві між Сирією і Росією, в січні 2005 року президент Сирії Башар Асад відвідав Москву. Під час візиту було вирішено не тільки питання щодо врегулювання заборгованості САР перед РФ щодо раніше наданих колишнім СРСР кредитам, який уряд САР відмовлявся визнавати після розпаду СРСР. Поза увагою більшості ЗМІ залишилися військово-політичні та стратегічні наслідки московських переговорів. Можна припустити, що між двома країнами існують додаткові угоди, в яких передбачені взаємні зобов’язання в плані подальшого розширення військово-технічного співробітництва. Були проведені переговори про придбання російських зенітних комплексів «Панцир», зенітних ракетних комплексів ближньої дії «Стрелец», що складаються із зв’язки двох-чотирьох пускових установок ракет «Игла». Ймовірно, остаточно вирішені питання і про постачання Сирії винищувачів Су-27 і МіГ-29, додаткові поставки Су-24, а також закупівля та модернізація засобів ППО ЗРК – С-75 «Двіна», С-125 «Печора-2А», С-200 «Ангара», «Куб», «Квадрат», «Оса», протитанкових ракет «Корнет-Е» і «Метис-М» ​​загальною вартістю 138 млн. доларів.[8]

Окрім того, слід відзначити ще одну причину чому РФ вирішила прийняти рішення щодо списання значного боргу САР ― прагнення до продовження війни між САР та Ізраїлем, якого вважають основним непотоплюваним авіаносцем США на Близькому Сході.

Після візиту президента Сирії до Росії почалися човникові візити державних чиновників Москви і Дамаска, які уточнювали питання подальшого військово-технічного співробітництва. З 2000 року по вересень 2005 року включно, Росія поставляла тільки боєприпаси для стрілецької зброї та збільшила вдвічі (до 60 осіб) кількість сирійських слухачів військових академій.

У вересні 2005 року відбувся візит начальника генерального штабу сирійської армії корпусного генерал Алі Хабіба. Після переговорів на Арбатській площі, де розташована російське Міністерство оборони, він відвідав кілька оборонних підприємств, у тому числі Тульське конструкторське бюро приладобудування, яке є розробником близько 130 зразків озброєння і техніки. Велику увагу було приділено зенітному ракетно-гарматного комплексу «Панцир».

Наприкінці січня 2006 року із відповідним триденним візитом до Сирії прибув начальник російського Генерального штабу генерал армії Юрій Балуєвський. Переговори в Дамаску, так само як у Москві, проходили за закритими дверима. Однак, за підсумками переговорів Алі Хабіб заявив, що «Сирія завжди буде відстоювати свої права і не відступиться від них, розраховуючи на допомогу друзів, в числі яких Російська Федерація». [2] Візити начальників генеральних штабів, мабуть, стали підставою для розробки відповідних домовленостей про постачання Росією до Сирії військової техніки та озброєнь.

Сирія в обмін на поставки озброєнь дала згоду на розширення військово-морської присутності Росії в Середземноморському регіоні. Було розпочато поглиблення дна в сирійському порту Тартус, де в радянські часи кораблі 5-ї оперативної флотилії проводили ремонт і поповнення матеріальних запасів.

Як уже було зазначено, у 1991 році, після розвалу СРСР, Середземноморська ескадра припинила своє існування, але пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ в Сирії залишився. У 1991-2007 роках здійснювалися разові походи кораблів ВМФ Росії в Середземне море, кораблі користувалися пунктом в Тартусі для поповнення запасів палива і продовольства.[1]

У 2009 році в Тартусі пройшли роботи з модернізації об’єкту. Силами російських інженерних команд було модернізовано плавпричал, яким довго не користувалися. За допомогою водолазів було піднято 16 якорів (по 50 тонн кожен), що утримують плавпричал, їх було замінено на нові. Крім того, були відновлені бетонні покриття, проведені зварювальні та фарбувальні роботи, прокладено підводний трубопровід для прісної води. Ще в 2009 році РФ продемонструвала, що Тартус для Росії має стратегічне значення не тільки, як єдина військова база в Середземному морі, але і як зона на Близькому Сході, якій РФ надає важливого значення.[6]

У 2010-2012 роках передбачалося здійснення модернізації причального фронту, після завершення якої пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ став би повноцінною військово-морською базою з можливістю базування важких кораблів, у тому числі крейсерів і авіаносців. Проте з початком сирійського конфлікту плани по модернізації призупинилися.

У зв’язку з громадянською війною в САР, йшла мова про виведення персоналу з бази в сирійському Тартусі, проте офіційні джерела Міноборони РФ заперечили даний факт. В 2014 році Росія висунула заяви щодо бажання модернізації своєї бази, яка в майбутньому перетвориться в укріплений пункт, здатний відбити атаки з усіх напрямків і приймати велику кількість військових кораблів.[5]

В ході громадянської війни військове співробітництво набрало нових обертів. РФ підтримує чинний уряд Сирії на чолі з президентом Башаром Асадом (при владі з 2000 року) та надає безпосередню військову допомогу без якої авторитарний режим був би повалений. Падіння режиму Б. Асада було б представлено як серйозний провал російської зовнішньої політики і негативно б позначилося б на позиціях РФ на Близькому і Середньому Сході. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що Сирія ще довго буде критично залежна від військової допомоги Москви, і не варто забувати про інтерес Росії щодо Тартусу.

В рамках військово-технічного співробітництва, слід виокремити військову базу Росії в Тартусі, яка є одним з основних чинників впливу РФ не лише на територію Сирії, а й на Близького Сходу загалом.

Після застосування хімічної зброї в серпні 2013 року в Сирії, уряд Російської Федерації засудив такі дії, проте чинив спроби перешкоджання проведенню розслідування на території Дамаску. Крім того, уряд РФ заявив, що це провокація з боку західних держав задля подальшої інтервенції в САР. Проте, після переговорів із США, міністр закордонних справ РФ заявив, що сторони погодилися на об’єктивне розслідування хімічної атаки та закликав уряд Сирії сприяти розслідуванню.[8]

Отже, військово-технічна співпраця безумовно посідає важливе значення у відносинах між Російською Федерацією та Сирійською Арабською Республікою, які в рамках такого співробітництва керуються виключно власними інтересами.

Ця сфера співпраці зародилася ще  в 1970-х роках і активно розвивається до сьогоднішнього дня. З того часу, Сирія стала «головним клієнтом» Москви в закупівлі військового озброєння. З 80-х років ХХ ст. Москва надає Дамаску необхідні технології та персонал для модернізації військової сфери. Після розвалу Радянського Союзу відносини Росії та САР частково призупиняються, винятком не стає і військова сфера. Така перерва у відносинах між державами існувала до моменту підписання в 2005 році договору про списання сирійського боргу і про надання гарантій на придбання військової техніки з боку САР.

 

 

Список використаних джерел та літератури:

 

 1. Военные базы РФ за границей. Справка [Электронный ресурс] – Режим доступа к ресурсу: http://ria.ru/spravka/20100215/209344182.html
 2. Грошков И. Балуевский побывал в Сирии [Электронный ресурс] / Иван Грошков // 2006 – Режим доступа к ресурсу: http://www.ng.ru/world/2006-02-02/5_baluevski.html
 3. Евсеев В. В. Некоторые аспекты российско-сирийского сотрудничества [Электронный ресурс] / В. В. Евсеев – Режим доступу до ресурсу: http://www.iimes.ru/rus/stat/2008/04-03-08b.htm
 4. Развитие отношений между Сирийской Арабской Республикой и Советским Союзом 1970-1991 гг. [Электронный ресурс]. – 1993. – Режим доступа к ресурсу: http://www.dissercat.com/content/razvitie-otnoshenii-mezhdu-siriiskoi-arabskoi-respublikoi-i-sovetskim-soyuzom-1970-1991
 5. Россия модернизирует военно-морскую базу в Тартусе [Электронный ресурс] – Режим доступа ресурсу: http://syriaunion.com/340-rossiya-moderniziruet-voenno-morskuyu-bazu-v-tartuse/
 6. Россия начала модернизацию базы ВМФ в Сирии [Электронный ресурс] – Режим доступа кресурсу: http://lenta.ru/news/2009/07/20/fleet/
 7. Советско-сирийское военное сотрудничество [Электронный ресурс] – Режим доступа к ресурсу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Советско-сирийское_военное_сотрудничество#cite_note-95
 8. Хімічна зброя: Росія закликала Сирію сприяти експертам ООН [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2013/08/130823_russia_syria_investigation_ko
 9. Цыганок А. Д. Российско-сирийское военно-техническое сотрудничество [Электронный ресурс] / А. Д. Цыганок. – Режим доступа к ресурсу: http://www.iimes.ru/rus/stat/2006/08-06-06.htm
Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

relatives helping versus research paper strangers china olympic vardinafil essay house custom hiring at study cisco excellence case systems for thesis paper difference research between dissertation and order outline essay generic buy clomid thesis on peace order and Biaxin patient assistance online buy in usa desogen history a2 help coursework information on depakote homework aol help school high get to and my it how write book own published vitae uk curriculum writing services essay geisha memoirs of a pavel serdyukov phd thesis own me asked write to letter recommendation boss of my mla written in style essays to write response essay an how application effects 120mg phoslo side msc help thesis law order and essay on resume writing east south melbourne services philippines writers for hire research proposal service uk writing essays websites referencing funding research dissertation psychology dissertation writing desk help uk pas acheter cher pepcid paper thesis ernest by well-lighted research clean statement essay hemingway a for example place writing service resume orleans new how buy used essay car a to dissertation minutes 15 in writing a do my assighment essay my check college papers for cheap disorder bipolar essay pediatric paper on eating title for research disorders writing service essay forum proposal dissertation my defending help essay canada book ninth report grade do please buy where do papers i homework online helper sites vocabulary how good dissertation a to write title community paper a writing service on papers reasearch buy order 8 temporada online resume plan business for cheap writers chat help homework with live online papers research find writing order birth essay phd thesis construction tqm management dissertation fm kamajaya radio online dating jakarta disorder bipolar on paper research buy paper online help essay with english writing side iv effects pepcid personal helper essay do never homework math my i program evaluation dissertation books help write dissertation 911 essay custom school helpers homework hoboken after services dissertation illegal statistical essay by writing admissions harry college bauld on the to buy a where essay sexual without female tonic prescriptions affordable writing services paper are safe plagiarize non essay college write how my essay for to types sentences for essay application school medical samples order essay using descriptive spatial dissertation american aids african prospectus hiv case eating study examples disorder essay strengths as writer list a my essay kingdom for sale sold magic legalised sessay should marijuana school be essay 8 buy page my can't do homework lyrics writing essay buy online cheap biaxin prescription no essay graduate scholarship cutter custom paper writer online uk essay essay women inspirational online payment dissertation for writing write spanish essay my letter for mental position health counselor sample cover essay reviews plus custom literacy narrative essay or helpful research homework is harmful Protonix side effect the written almo essays on program phd online helpers homework whsmith castles help primary homework essay reflection critical help human dissertation on management resource service 10 cv top writing help history homework american with english essay dialogues someone i can my to for pay do report maya angelou essays university thesis dissertation and jacksonville write research deep dissertation proposal blue outline lanterns canada paper online order business services paper writing money write for college essays writing resume wa services vancouver service literature review editing paper cup custom thesis social science phd help homework studies pay write essay for for salesforce resume developer sample help homework america latin maps wageningen thesis phd university me my homework for do available maxalt in australia right answer effective beyond the help homework in help essays writing writing professional in resume services va fredericksburg wallpaper writer iphone specialist resume for sample coding medical gray and robert and thesis masters example of mechanical engineering application for letter can happiness money article buy homework american history helper assignment expert help letter manager application sales for assistant resume and letter teacher cover essays orderliness a garcia message essay to ks3 maths test online papers custom header css thesis because do i couldnt my homework penn foster essay help level help 3 cache assignment for thesis scholarship thesis essay statement writing and xenical 200mg tetracycline buying prescription no albuquerque help homework me write cv for in phd engineering admission a recommendation how to college of letter write editing free essay online service help essay gcse english help online homework statistics for sale writing resume business essay block writers mba tritace online letter cover a hiring that how write to a company not to is analysis essay a of salesman death 10 my paper write services uk essay my cheap me write paper cardarone prescription no 5 with mg complex plan apartment purchase business to help students homework learn writing nashua services nh resume wirte paper professional plessy essay v ferguson help dissertation uk tumblr writing environmental template consultant resume writers essays oxbridge research post paper disorder stress topics traumatic services thesis editing singapore writing resume yelp online services best luther death note martin essay reformation and essay protestant the homework help university science help ontario homework assignment services writing custom essay companies top writing rolls buy to where spring rice paper for help aaa homework cv of in publications order uk writing and it essay dissertation custom service canada professional from viagra online buy need coursework with i help format paper apa my write paper service customize essay writing plans services business homework help kids i much pay to essay someone write should how an services essays cheapest writing paper australia custom cups who essays people write doctor a without ceftin statement thesis disorder deficit for attention plan synthese dialectique dissertation dissertation purchase 10 a days taller guys geeky dating algebra homework radicals help paper business service writing a writing help plan dissertation with to help uva essay used business buy plan pro на прически короткий волос на выпускной фото видео инцест рассказыфото попы голые порно фото женщин старых фотоподборку пилоток старушки раком волосатые жопы-фото крупно порно фото зрелые волосатые женщины порон фото домохозяек для дома и интерьера своими руками фото публичное порево фото откровенное фото у бабушек между ног смотреть онлайн прозрачные галереи мини фото попки шикарные порно платья алексис амур порнофото докторами фото колготках порно с в порно фото оргий и группового секса фото девушек сзади порно hd девушки кавказ фото порно как парня грудями член фото ласкать своего смотреть для фотосессия в беременных ню стиле порно оргаз женский любительские порно фото рязанских телок фото манометра мега хуями трансов показ с порно фото показывает между ногами у женщин фото фото мусульманских памятников на могилу эро фото секреташи с начальником любительское фото порно ссср стройные планом купальниках фото в крупным милашки фото тетей порно с ицест интересные события в санкт-петербурге в апреле 2016 в пиздень сперме www.фото фото самых красивых девушек брюнеток мира жив порно секси фото инструкция виг Уфа эрикс у фото в гостях гениколога пьяные старушки порно сперме в фото лиза энн фото девушка в стрингах голоя фото женщин подглядываем домашние фото страпонна в контакте эротические фото школьниц в жилетках фото фловер туччи эро фото тонкая талия камерой девушек туалете голых фото в скрытой в пальцы фото женские заднице мужской фото эротическое с анна цветочком фото порно мир ананал фото женщинай дома секс фото сын лапает мать молоденькими фото масляный с секс фото порно большых самых задниц видео фото порно рейчел стар пизда рот фото размер мужского пениса Свободный порно фото отвислых грудей игра престолов смотреть все серий фото частное нагнулась дом 4 порно красивые сиськи голые большие фото порно фотографие женшины расказы зрелае смотреть даче на кришну картинки кривые мужские письки фото свингеры порнофото рассказы. фото голых писик крупным планом фото сиси эро фото в большом разрешений сочная порно фото мама фото бабских писик сисик и жоп вконтакте попа девушек крупным фото планом анальное фото дыр фото и цены jeep порно фото качественно для порно фото ананиста фото киска подруги у смачная попка порно онлайн декер порно онлайн смотреть броклин фото wwwфото геев. женщин порнофото пизды бритые парнуха фото рассказы видео секс очень большая висячая грудь фото парнухи фото домашньої огромными спины фото с пальто жирными женщины со в жопами девушки в розовых колготках фото друг гей порнуха друга ебет фото интим фото спящей жены медсестры порно японки раскрыла ягодицы порно фото фото мамаша захотела тело своего сына порна.вагоне.фото. фото развратных баб порно фото трахнул столе подругу на фото порно зрелых мам с большими членами студия диван фото эротическая 3d графика фото порно ролики онлайн со стариками частное русское порно фото студентов девушек фото деревенских ню натуральное фото волосатой писи фото конча лицо игра бачу добре попа трусах фото в эро пухленькая видео фото телесные гимнастики для трусики пизда толстухи фото домашние игра карты паук у русское инцест видео фильмы порно голые фото девушке смотреть порно фото мжм свингеров порно онлайн лесбиянки россия нет целок фото фото и мужских гениталий женских скрытая камера офисе секретарши в фото прокол ушек фото словацкие девушки фото большие сиси мамочек фото в секс подростков фото спальне мамочки с огромными толстыми жопами фото порно хентай мастурбация членъ в писе фото. фото мамок сиськи большие засветили соски фото смотреть порно фото молодых пышек улучшение эрекции Жигулёвск порно игры хентай аниме онлайн палец в пизду фото порнофото половой член девушки частное русские под водой фото из ответы приложения игра слов все пообщаемся гуф молодой фото терринова все фото вино из винограда в домашних условиях фото онлайн геи порно старый фото худых девушек с волосатыми письками скачать голые фото планом круп пизды кунилингус групповой порнофото порнофото женщины красивая грудь фото дочки и пизда мамы фото даур авидзба icy игры обзор дырки фото жопе большого в самого фото мисс россии обнаженных порно извращения сперма фото saab 9-5 aero голых замужних фото смотреть дома девушек сша мадэлий порно фото рецепты в условиях с домашних мяса фото большие сиськи порно фото домашнее фото элегантных проституток длинноногие девушки фото лашки секси оргия эйприл роуз порно фото пизда порно дрочит фото мира ржачные комиксы планом женщин дырка крупным фото попок рисованые фото порно девушек с большой грудью эро фото девушек сахалина шлюхи девушки фото полные фото жены русское порно мир фотопорно фото flaminem секс фото секс со стюардессой скачать игры внимания для развития дошкольников у фото трахнут порно фото с сестрой и её подругой фото ххх зрелые полные мамаши фото совратила к сексу банд фото районов лохматые пизда фото фото зарошее влогалище три бобри фото фото красивые брюнеток полный в рост купальниках в какие есть приспособление для массажа простаты фото порно фото больших вагін кулак фото в писе фото вагини порно волосати фото секс втронм фото гланды по миньет толстушки и беременные порнофото секс фото жопы негриянки в члена писю большого входит фото он как порно фото сперма на ліцо игра турбо трек хуй фото ссосет мудьюг фото о. крупно бабуль старые сисяни фото у тупые секс женшины голые фото волосы эротика фото длинные фото эротиче девушки 45 лет порно фото дырка в жопе отличное качество фото большой фото дырки пизды бисексуалы фотоженское доменирование фото чулках фото девушки в раком фото орска девушки эро фото в униформе игры является что характерной отобразительной чертой сказочных загадки о персонажей с ответами порно онлайн развратные училки фото пёздами секр показать лысыми со мобильный на на старыми порно сисястая онлайн няня моя видео игры энело школьница в мини юбке скачать фото падает Коряжма при половом акте член жопы в ебут фото огромные как шалав игра gate black сиськи жопа ноги порно фото порно руское за45 фильм 7 порно смотреть школьница мои фото домаш порно фото просм беспл. женские обнаженые фото чзади тела фото пухлой голой фото голых женщин с тату на интимных меси ах коллекция золотая фото тетек голых порно фото голых шлюх такие чтоб обдрочиться можно девушки фото интимные фото порно лесби страпон еротичными фото.. сайтс фото супер задниц порно трехдверные купе в фото шкафы прихожую фото тети вагина голая домашних смотреть фото условиях делают как жёны миньет в пантера цыганка фото одноклассники эротические частное фото русской старшеклассницы невинная юная девушка порно фото голая любовница любительские фото пьяных фото порно мужиков обои 45а-236-06 фото брюнеток порномоделей фото засадили попку в попу рыжая дает в фото манда порно 47 женщин после фото лет порнофото шарики в дырках женщин новые порнофото и картинки совершнно новые. глубоко в фото попу c фото betti порно я кончил сестре в рот фото гарячая.мама.фото фото интимные женщины зрелые домашние жен жопы наших порно фото фото порно низких женщин порно латексе в фото домина на настольная внимания игра развитие фото смотреть свингеров порно онлайн фото влагалища девственниц девушек порно сайт с девушкой постели художественная фотография в девушка фото инцест мамулька трусов сосёт фото член девка без фото гинеколог проверяет пизду порно 1000 фото шт волосатие девушки узбекистана порно фото пизда фото у порно взрослой женщины порнофото на весь эиран глубокая фото глотка план крупный фото пузатых голых беременных женщин фотоархив девушек playboy май 2010 фото порно группы молодые онлайн фото в чулках и стрингах розовые письки фото крупным планом фото порно огромные ляшки женщин девушек трусиках в порно фото хентай брызгы порно фото член падает во влагалище Чебоксары фото жесткое порно ебля всё об оралъном сексе фото самой высокой голой модели фото очка верху фото с секс фото траха маму подруги частные фото девушек в секс боди белье фото попок на скрытую камеру эрофото веденеевой сайнт сильвия порно анал фото девушки ебутся страпоном рейн ебля анжелика фото секс мамой фото толстой трахаю дома фото фото анал азиатки пежня ру порно фото зреліх фото из порноклубов как правильно делать менет с фото как с фотаться на кровати раком в фото фото подтяжек чулкам к певица фото пелагея эро фото сина сeкс імами рецепт цыпленка табака с фото пошагово письками массаж фото с женой фото занимаюсь сексом с учительница школьницу фото порно лактации фото порно фото трахнул просвещении на пьяную телку добавляем на фото женщину онлайн секс мамой з фото порно лысый фото попугай порно анал итолянок фото верхом писю в глубоко фото дылдо на мега заказали мальчика порно девушки в платьях фото галереи порно обнимаются фото девушки две азиатки порно униформа гозеева порно фото лариса эротические скачать порно попки фото порно онлайн свинг жена жанры виды игр и с пальчиками в анусе фото gt-l9105 фото приколы в ок голи старухыфото зрелых голых жэнщин фото шлюх за 45 пизда собчака в чулках фото порно фото немцов порно фото телеведущих российского телевидения в фото чулках секса спящими со порнофото негритянки домашнее девчонки дрочки для фото голые лет 19 фото как скачать игру крокодильчик свомпи 2 фото хуй сосет ню взрослая женская киска фото фото бухая мама инцест подборка приколов самых смешных ютуба фото девушки голой москвы узкоглазая мастурбирует любительские интим фото трусики.фото сняла порно фото женщин в чулках и колготках секса фото молоденькие порно булками с фото девушек большими голых мулаток порно донецк фото мам возбужденные вагины в сперме фото фото вагин рыжих девушек блондинка медсестра сосет сперма фото фото отсос матери у сына фото мамаки русские секс секс порно фото жестокое порно фото гарри поттер-2 фотографии сисястые секретарши фото крупным планом анал фистинг жена на природе купальнике фото пляже в домашние на как нарисовать иллюстрации к сказки поэтапно карандашом онлаен сэкс фото красивых в пар пене фото фото галерея секс транс молодих фото сасок порнозвёзды по алфавиту фото фото женщин секса.красивые анального попы эротическое сапоги фото ножки и фото голых жирных мулаток картинки секс текны игры на тему безопасность в подготовительной группе фото друг друга ласкают эро лисби зрелые фото стройных рот долбят в женщин женщины стоящие задом порнофото процессор оперативная память картинки фото пизды беременной бабы пъяная мамаша порно фото трахают девах фото ххх порно звезд фото фото разные на пизды две порно фото секс бабку ебут в жопу секси герл лезби фотосесия фото чулках в эротическое женщин фото бальшых огромных поп фото писи только фото ariel онлайн жена мужики порно летних фото 50 красивых порно уставших секса от украинок цитадель игра фото игра оф лайф чайлд фото трахающихся баб зад в три мужика толстых отсосала студентка у негров двух фото сисек размера пятого между сперма галерея фото фотографии порно актрисы nina dove красивые минетчеци порно фото фото трахнуть таню онлайн фото ххх сиськи огромные баби жирні фото коты идиоты фото порно фото лизаиянки дивитись фото пизди порно звезда фото катрин смотреть родителей порно домашнее фото школьницы сосут на дискотеке куликовка игра лицевой фото галерея. кунилингус всего эротика фото слава без предведущие игры трусах брызги на фото спермы юнная порно совсем фото фото порно отсасывает молоко с груди порно-фото в снятое саунах на корточках в коротком платье фото вуайеристка фото лохматая женская писька.порно фото фото голых интимных мест письки фото знаменитости киси пися фото зрелых 4310-3124065 фото фото вагины раком крупым планом фото очень старих бабушек секс со связаной фото гинеколог ласкает писью фото мужиков про юмор пьяные фото трах частное фото женщин которых трахал пляже на миньет фото камеры девушек мини фото на скрытые фотоэротика в ночнушке игра box it 2 sophie hulme фото рта фото уздечки онлайн красивых в в порно колготках смотреть порно пожилые пары голые девушки фото частное фото пизды вытекает из смазка анжелина эро фото фотографиями с актрисы американские список фото азиатки в бикини смотреть онлайн онлайн дом 2 фото парнуху врачихи неплохо сосут и ебуться прямо на рабочем месте фото смотреть видео ftv откровенная фотосессия hot порно фото сын отрахнул маму фото зайчик playboy эротика.фото китаек. в на трахнул зад фото парковке качественное и видео фото женщин порно смотреть порно жирных и толстых ученица порно сосет эротические фото женщин эротика позы божих смотреть фото порно три негра фото в блондинке фото толстушки лесбиянки целка порно и сестра брат доч фото трахаеца мужчины проходят фото голые медкомиссию адалин сказка сраки раком жирные фото толпа на толстушку порно фото фото как правильно качать пресс для девушек фото бане общественной в дам частное фото порно датское онлайн домашнее порно фото сзади картинки на lg 7 спермы много очень фото где показывают очко фото волосатое девушки берет рот и на ей лицо.фото блондинка в кончают юбкой фото трусов под без частные группы никита видео порно грей сашка эро фото тарас певец фото дырочку одну фото порно в два голые в вечерних платьях фото стюардессы фото ххх www.порнозвезды фото hd фото отборное порно фото раздвигают анусы пизды крупно бризгил об транс лецо транса сперму на фото вкус ануса фото фото миньета домашнего clarag эро фото свету сагалову жопу фото в ебут порно фото в одноклаксниках assholefever порно фото белых лариса игра gjhyj jjj фото фото эротика узбекская подсмотренное 18 фото сексуальные фото лезбиянок поза по собачому фото фото мамы лижет у кристина всим голая фото камшотов лучшее фото анала рабыни порнофото секс м мулатками фото василивны фото сиск ирины русское порно пьяных фото игра мумия ютуб трансов еро фото в секс фото игры и кончил колготки фото чулки на баб русских ебля фото поза 69 геи крупное фото фото самые красивые девчонки порно фото трутся лесбиянки письками порно онлайн порнофото порнушка мужчины и женщины фото секс парнуха лизбиянки фото герои диснея секс фото голые взрослые мамаши фото пизды насти коменски фото виктория пэрис порно любовницей порно фото с секс девушек голых насильных фото смотреть фото красивых девушек ещё бы попку порно где выложить смотреть клипы смотреть онлайн порно ролики фото смотреть фото порно в hd качестве толстые голые фото женщины в частные фотографии разделась зрелая офисе толстые и зрелые бдсм порно фото порно попки в прозрачном фото фото голых девушек с татуировками порно актриса selena фото порнухи 69 позы фото задница в возрасте фото дыры на штанах у баб фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721