Бразилія як лідер бірегіонального співробітництва між Латинською Америкою та Африкою

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Ніверчук Ніна Андріївна

науковий керівник: канд. іст. наук, доц.

Плевако Ігор Григорович

 

Бразилія як лідер бірегіонального співробітництва між Латинською Америкою та Африкою

Анотація

У статті розглядається співробітництво Бразилії з африканським континентом на двосторонньому рівні, зокрема з Анголою та Мозамбіком. Окрім  двостороннього співробітництва досліджується співробітництво в форумі ІБСА (IBSA), що виходить за рамки співробітництва двох регіонів завдяки включенню у форум Індії. Важливим для співпраці двох регіонів є участь у проекті «Південь-Південь». Співробітництво Бразилії з Африкою забезпечує перетворення її на глобального гравця міжнародних відносин і через створення програм для африканських країн дозволяє брати активну участь у діяльності ООН.

Ключові слова: співробітництво «Південь-Південь», форум ІБСА, бірегіональна співпраця, МЕРКОСУР.

The article describes the Brazilian African cooperation at the bilateral level, particularly with Angola and Mozambique. In addition to bilateral cooperation, it shows the cooperation in the IBSA Forum, beyond the cooperation between the two regions because of including to cooperation of India. Important for cooperation between the two regions is the participation in the “South-South” cooperation. Cooperation with Africa converts Brazil to became a global player international relations through the establishment of programs which help to allow African countries to actively participate in UN activities.

Keywords: “South-South”cooperation, IBSA forum, biregional cooperation, Mercosur.

Співпраця Бразилії з Африкою є наочним прикладом того, як Бразилія прагне у співпраці вийти за межі свого регіону, особливо помітним це було за уряду президента Луїса Ігнасіо Лула да Сілва (Luiz Inasiu Lula da Silva), під час перебування його на посту президента у 2003-2011 роках, коли торгові відносини з африканськими країнами були сприятливими. Бразилія — це країна Латинської Америки, з  глибокими історичними та культурними зв’язками з країнами Африки, що почали розвиватись  з 1960-х років.

Спроба Бразилії зберегти за собою  постійне місце в Раді Безпеки ООН спонукала її розробити конкретні дипломатичні дії в напрямку африканського континенту, на основі численних інтересів. Це було, наприклад, основним фактором  поштовху для розробки переговорів порядку денного «МЕРКОСУР для африканських країн». До цих пір, обидва регіони уклали дві угоди у 2000 та 2004 роках, одну з Єгиптом і  одну з Південно-африканським митним союзом (SACU) [14].

Бразилія також збільшила потік своїх інвестицій в Африку через великі приватні і державні компанії, а також сприяла просуванню своєї кредитної лінії через «Бразильський банк розвитку». Країна зміцнила свою присутність в Африці за рахунок відкриття нових дипломатичних місій в регіоні.              У 2006 році була співголовою першого саміту Африка-Південна Америка (ASA) на вищому рівні (в Абуджі, Нігерія) також існують розроблені проекти координації дій з Індією та Південною Африкою [1].

Бразилія має важливу «культурну перевагу» у порівнянні з Китаєм, Росією чи Індією, які є конкурентами у співробітництві з африканськими країнами. Важливим цей чинник є у співпраці з  португаломовними країнами Африки. Таким чином це проявляється у відносинах з  Анголою та Мозамбіком, але португальська є й офіційною мовою Кабо-Верде, Гвінеї-Бісау, Сан-Томе і Принсіпі, що означає те, що співробітництво має перспективи для розвитку. Бразилія часто організовує зустрічі, семінари та інші заходи навчання з країнами Спільноти португаломовних країн (CPLP).

В останні кілька років, Бразилія реалізувала близько 200 проектів співробітництва з африканськими країнами в різних сферах, починаючи від сільськогосподарських досліджень в медицині до технічного співробітництва. Ці заходи в основному спрямовані на співпрацю з португаломовними країнами.

Бразилія має особливо сильні позиції в Анголі, де такі компанії, як «Odebrecht» активно беруть  участь в житлових проектах, організованих урядом Анголи [11]. Важливу роль у співробітництві відіграє компанія «Vale», що  уже у 2013 році  інвестувала більше 2 млрд. дол. у вугільну шахту в Мозамбіку [18].

Багато бразильських чиновників відвідали португаломовні  країни Африки в останні роки. Міністр закордонних справ Селсу Аморім (Celso Luiz Nunes Amorim) відправився в Луанду (Ангола) в 2003 році, у супроводі підприємців. Президент Лула да Сільва (Luiz Inácio Lula da Silva)  також відвідав Анголу в тому ж році, і незабаром після цього «Бразильський Національний банк» відкрив філію у 2011році.[2] Бразильська компанія «Petrobras» збільшила свої операції в Анголі і разом із «Бразильським банком розвитку» підписали додаткові кредити. У 2007 році президент Лула да Сільва  (Luiz Inácio Lula da Silva)знову відвідав  Анголу також делегація Бразилії сенаторів наслідували його приклад рік по тому.

Незважаючи на ці ініціативи, китайські інвестиції в Анголі та Мозамбіку все ще прагнуть випередити комерційні зусилля Бразилії. За даними Банку розвитку Китаю, інвестиції країни в Анголі (третій за розмірами виробник нафти в Африці), вже налічували 10 млрд. дол. станом на 2010 рік [11].

Для боротьби зі зростаючим економічним впливом Китаю на континенті, Бразилія робить ставку на культурний зв’язок з Африкою, особливо в країнах португаломовного населення.

Бразилія також прагне розглядати проекти про захист навколишнього середовища, намагаючись водночас забезпечити прозорість міжнародних заявок і ліцензій в Африці, де спостерігається високий рівень корупції та відсутність прозорості складають найнебезпечнішу загрозу для розвитку.

У спробі відділитись від практики китайських підприємств, які  часто критикуються за нехтування навколишнього середовища і трудового законодавства африканських країн, бразильські компанії підписані під кодексом поведінки та етики. Вони також роблять ставку на забезпечення робочими місцями африканських робітників в той час, коли більшість китайських компаній, що працюють на континенті все частіше прагнуть завозити робочу силу безпосередньо з Китаю. Незважаючи на ці зусилля, деякі бразильські проекти зіткнулися з критикою щодо їх впровадження [17].

ІБСА (IBSA) — це форум, який об’єднує Індію, Бразилію і Південно- Африканську Республіку, три великих демократичних держави відповідно створює умови для економічного співробітництва на трьох різних континентах, які стикаються з аналогічними проблемами [8, p.23].

Форум ІБСА (IBSA) був офіційно оформлений у вересні 2003 року на Основі Бразильської декларації (2003 рік) під час зустрічі прем’єр-міністра Південно-Африканської Республіки Ахтала Ваджпаї (Ahtal Bikhari Vajpai)президентів Лули да Сільва (Luiz Inácio Lula da Silva) та Табо Мбекі (Thabo Mvuyelwa Mbeki)в ході 58 сесії Генеральної Асамблеї ООН. Завданнями форуму є:

– контроль за дотриманням верховенства міжнародного права у підтримці міжнародного мирк та безпеки;

– реформування ООН, зокрема пропонується збільшення кількості постійних і непостійних членів щоб забезпечити безпеку країнам, що розвиваються;

– боротьба з злочинністю та тероризмом;

– боротьба з бідністю та забезпечення соціальних потреб для населення. [4]

Співробітництво в рамках ІБСА розвивається  на трьох фронтах:

– як  форум для консультацій і координації в глобальному і регіональних політичних питань, таких як, реформа світової установи політичного і економічного управління, СОТ / Доха порядку денного в галузі розвитку, зміни клімату, тероризм і т.д.;

– тристороння взаємодія в конкретних напрямках за допомогою  проектів, для загального блага трьох країнах;

– допомага іншим країнам, що розвиваються, створюючи проекти  через сприяння фонду ІБСА (IBSA Found) [6].

На глобальному рівні мету створення ІБСА (IBSA) прийнято розглядати як протиставлення впливу США як наддержави на країни, що розвиваються. Діяльність ІБСА (IBSA) у міжнародних відносинах розвиває стратегію «м’якого балансування» між політикою США та власними iнтересами держав-учасниць.

Головною складовою  гегемонії США є військова потужність, адже значну частину бюджету США виділяють на забезпечення військових потреб. На сучасному етапі, як стверджує Джозеф Най (Joseph S. Nye), для забезпечення гегемонії в міжнародній системі важливими складовими впливу є домінування на двох додаткових ігрових полях: у світовій економіці і вплив у подоланні транснаціональних проблем [12]. Співробітництво в рамках ІБСА (IBSA)  охоплює ці дві важливі складові сучасних міжнародних відносин.

Важливим чинником постає розвиток економічних відносин, що на відміну від двостороннього співробітництва є важчими у побудові, проте перевага полягає у тому, що тристоронні відносини більше синергетичні.

Важливо також звернути увагу на ще одну важливу складову сучасної системи міжнародних відносин таку як інформаційний простір. Роль медіа у «м’якій силі» досліджує  Паул Міхель Бреніганан (Paul Brannigan) [12]. Беручи до уваги співробітництво в інформаційній сфері учасники форуму ІБСА (IBSA) розвивають не лише діалог між трьома країнами-членами форуму, але й формують свою систему у світовому інформаційному просторі.

На першому саміті ІБСА (IBSA), що відбувся 13 вересня 2006 року була підписана спільна декларація, що підтвердила створення форуму.

У декларації йдеться про те, що форум покликаний забезпечувати сприяння розвитку відносин між країнами Азії, Африки та Південної Америки, а також поглибити співробітництво та консолідованість між Індією, Південною Африкою та Бразилією. Погоджено розвивати співробітництво на глобальному рівні через ООН, СОТ.

Йдеться також про те, що держави прагнуть взяти участь у вдосконаленні ООН та системи світової безпеки. Увага також приділяється проблемам запровадження технологій та подоланню ресурсних  проблем та проблем навколишнього середовища.

Члени ІБСА (IBSA)  ставлять за мету боротьбу з голодом та хворобами. До 2015 року планується зробити список країн, що страждають від голоду для того щоб прийняти заходи для подолання даної проблеми.

Також пріоритетами є боротьба за права людей, боротьба з тероризмом та виробленням ядерної зброї. Також у декларації йдеться про те, щоб прийняти міри щоб сприяти миру в арабо-ізраїльському конфлікті [6].

Після другого саміту, що відбувся у 2007році, було підписано декларацію Тсване (Tshwane Declaration), у якій серед проблем пов’язаних з подоланням проблем клімату та економічного співробітництва зокрема розглядалися проблеми Зімбабве (заворушення опозиції проти правлячої партії), а також перспективи співробітництва в рамках «Південь-Південь» [9].

Третій саміт у Нью-Делі  у 2008 році закінчився підписанням ще однієї декларації, яка зафіксувала цілі у подальшому співробітництві такі як: співпраця над змінами до ООН, співробітництво з адаптації господарства до кліматичних змін, підвищення ефективності співробітництва в рамках «Південь-Південь», також розглянуті  регіональні проблеми [10]

Четвертий саміт 2010 року був присвячений проблемам Близького Сходу. У підписаному документі йшлось про те, щоб досягти всеосяжного мирного процесу арабо-ізраїльського протистояння, в тому числі між Ізраїлем і Палестиною, докласти конкретних зусиль у збереження миру на всіх етапах і  було надано підтримку зусиллям, спрямованим на відновлення переговорів між Ізраїлем, Сирією та Ліваном. Учасники ІБСА також закликали спільноту підтримати дану ініціативу [17]. На п’ятому саміті 2011року йшлось про економічні проблеми, проблеми збереження миру та безпеки у світі [5].

У той час як ІБСА (IBSA) форум-діалог має великий потенціал, перед країнами постають серйозні завдання та  невирішені проблеми:

– відсутність узгодженого плану дій. У той час як ІБСА (IBSA)  може похвалитися чіткими позиціями з цілої низки питань, вони повинні приймати форму декларацій і заяв, а не прийняття заходів лише в усній формі.

– стратегічний аналіз для фінансування та надання екологічно чистих технологій країнам, що розвиваються, і фонд для допомоги постраждалим від кліматичних катастроф. Ці сфери потребують комплесного підходу до вирішення питань.

– ризик оскаржування іншими країнами членів форуму  як «лідерів Півдня». Це виражається у стурбованості єгипетського посла Південно-Африканської Республіки. Проблема виникає, коли Південна Африка хоче вирішити питання розвитку усього світу.

– різні точки зору з приводу діяльності форуму, боротьба за вплив серед держав. Існують також різноманітні інтереси і погляди серед трьох країн, так і погляди інших держав щодо ролі країн ІБСА (IBSA).

Один з основних напрямків співпраці ІБСА просуває внутрішньо регіональну  торгівлю. Основним пріоритетом для Бразилії є доступ до ринку США для експорту  власної продукції сільського господарства. Крім того, Індія не бажає відкрити свої внутрішні ринки для не імпортерів сільськогосподарської продукції, в той час як Південна Африка і Бразилія не мають жодних проблем з даним співробітництвом.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ

 1. Africa – South America Summit [Електронний ресурс]. – 2006. – Режим доступу до ресурсу: http://asasummit.itamaraty.gov.br/asa-ingles/summit-of-south-american-africa .
 2. Bank of Brazil and Angola’s BIC interested in buying Portugal’s BPN [Електронний ресурс]. – 2011. – Режим доступу до ресурсу: http://www.macauhub.com.mo/en/2011/06/15/bank-of-brazil-and-angola%E2%80%99s-bic-interested-in-buying-portugal%E2%80%99s-bpn/.
 3. Brazil’s biggest builder accused of using ‘slave labour’ [Електронний ресурс]. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: http://www.bbc.com/news/world-latin-america-2790713 .
 4. Brasilia Declaration. – Brasilia, 2003 [Електронний ресурс] // IBSA Trilateral Official Website. – Режим доступу : http://www.ibsatrilateral.org/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=86.
 5. Fifth Summit of Heads of State and Government Tshwane Declaration [Електронний ресурс]. – 2011. – Режим доступудо  ресурсу:

http://www.ibsatrilateral.org/images/stories/documents/declarations/FINAL_Tshwane_Declaration_18Oct_12h23.pdf .

 1. IBSA Dialogue Forum: An Assessment Ruchita Beri [Електронний ресурс]. – 2006. – Режим доступу до ресурсу: http://www.ipcundp.org/conference/ibsa/papers/ibsapdf .
 2. IBSA Summit Meeting Joint Declaration [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: file:///C:/Users/%D0%9D%D0%B8%D0%BD%D0%B0/Downloads/1st.summit.declaration.pdf .
 3. Chenoy К. M. IBSA, Plurilateralism and the Global South / K. M. Chenoy // International Policy Centre for Inclusive Growth. Poverty in Focus. – August 2010. – Number 21:What can IBSA Offer to the Global Community ? – P. 23-25
 4. India-Brazil-South Africa Dialogue Forum Second Summit of Heads of State/Government Tshwane Declaration [Електроннийресурс]. – 2007. – Режим доступу до ресурсу: http://www.ibsa-trilateral.org/images/stories/documents/declarations/2nd_IBSA_Summit_Declaration_-_Tshwane_2007.pdf .
 5. India-Brazil-South Africa Dialogue Forum Third Summit of Heads of State/Government New Delhi Declaration [Електроннийресурс]. –  2008.  –  Режим  доступу до  ресурсу:  http://www.ibsa-trilateral.org/images/stories/documents/declarations/3rd_IBSA_Summit_Declaration_-_New_Delhi_2008.pdf .
 6. Investment in Angola [Електронний ресурс]. – 2012. – Режим доступу до ресурсу: http://www.banking-awards-2012.worldfinance.com/investment-in-angola.
 7. Joseph Nye on Soft Power Maxime Gomichon [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: http://www.e-ir.info/2013/03/08/joseph-nye-on-soft-power/ .
 8. MERCOSUR-Southern African Customs Union [Електронний ресурс]. – 2010. – Режим доступу до ресурсу: http://www.sice.oas.org/tpd/MER_SACU/MER_SACU_e.asp .
 9. MERCOSUR-Southern African Customs Union [Електронний ресурс]. – 2004. – Режим доступу до ресурсу: http://www.sice.oas.org/tpd/MER_SACU/MER_SACU_e.asp .
 10. Gorjão P. Is oil Angola’s goose that lays golden eggs? [Електронний ресурс] / Paulo Gorjão. – 2010. – Режим доступу до ресурсу: file:///C:/Users/%D0%9D%D0%B8%D0%BD%D0%B0/Downloads/122009_ilcb.pdf .
 11. Soft Power and the Role of Media A Case Study of PKU African Tele-Info [Електронний ресурс]. – 1998. – Режим доступу до ресурсу: http://www.iese.ac.mz/lib/publication/TheVoiceofChina/SoftPower_LiAnshan.pdf .
 12. The Situation in the Middle East [Електронний ресурс]. – 2005. – Режим доступу до ресурсу: http://www.un.org/en/ga/62/plenary/middleeast/bkg.shtml .
 13. Why Mozambique’s future looks promising [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: http://www.howwemadeitinafrica.com/why-mozambiques-future-looks-promising/25500/ .

 

 

 

 

 

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

order ceclor cheapest cd of bystolic dose lowset criticism essays on writing jobs for services best resume educators for papers ghost writer college cover for sample job mechanic letter essay the bronx service writing in a dissertation writing title service essay doing community essay to purchase for recommendation school medical generic letter of requirement service essay community sketch autobiographical medical for school quality writing services article high dissertation uk service order college editing essay services help library live john ed keeter homework homework 12 math help grade australia robaxin writing resume custom video footer menu thesis custom custom meaning essay paypal online vantin papers exam online free paper your someone to to how pay college write thesis dissertation and purdue files latex dissertation writing essay scams services case disorder study compulsive personality obsessive need help my do essay with prefect letter application help my essays a application need do title online mg prescription 100 capoten no paragraphs writing in dissertation submission best essays college 6th application my should write i essay initial the prospective studies bipolar prodrome case disorder to affective purchasing online papers essay service writing u.s essay homework help mapzone os nursing homework help do who assignment gonna my resume reviews writing linkedin services admissions good college a essay writing you resume for letter thank help about dreams essay homework geometry holt help writing outline help of kind any buy assignment dissertation editor copy what organized essay is descriptive in a order tablets zetia without get i can how prescription minipress speech essay spm buy a degree management on dissertation change of prescription without purchase topamax services writing resume 4 professional online jobs government homework help number theory on paper osteoporosis research writer essay free style essays mla online to tablets cystone buy where help help i where for students homework can services cv professional uk writing best online papers past english with assignments help course need for business reportage essays the on world new order australia in lopresor acquistare to application a how good essay book write for writing dissertation introduction bipolar disorder studies case involving uk in essays custom sales buy associate best resume u write research my paper can prozac made lyrics stay me letter service writing complaint questions common essay college in writing angularjs services pas pletal acheter cher homework help 247 help app homework new services writing resume york figures help geometry homework with homework much how help e learning homework help help essay fahrenheit 451 anxiety celexa attack animal abuse essay tonic no sexual online female prescription brand essay desk writer site web help homework nursing writing service assignment filipino written by author essay bible cosmetology thesis essay passage essay phd multimedia thesis kevin dating and quinn are peyton list my write to statement personal how for college help resume skills chemo and hair preventing loss weight pills soft medium pack buy gain 2077 ed writing resume services best military maps letter sales for cover brochure sample a to for you book to someone find write how analysis essay writing reserach paper buy essays buy history kamagra buy soft study help homework do australia my assignments help essay how writing write ghostwriter book report me to for a Carafate prescription a buy Inglewood Carafate natural without - help consumer behavior homework essay writing about illegal sale term for papers prices mg b 5 plan cheap online dostinex no prescription get shipping free 2014 owen dating wilson can my i pay who history to homework do with cover sales template letter for experience no assistant youtube best 2014 writing services resume essay buy forum an professional dissertation service quality papers research writing disertation help disorder paper bipolar on reflection service corps essay youth rural national papers where online divorce i can free get essay legal are services custom essay custom forum on paper a marketing cv writing services ottawa route 3 day breast seattle cancer medical admission essay for school africa writing thesis services south essay biology synoptic help a2 buy essays supreme newspapers new york online state renaissance period help homework doesn homework do t my i sale papers school sale for school papers for coordinator letter merchandise cover position for format essay organizational apa culture standard essay style behavior service coursework uk writing hesi disorders case study thyroid help nursing personal with for statements writing personalized essay reviews writing admission essay thesis for sample mechanical engineering students acquisto trental in for sales resume achievements application english high essay a to school how write cheap thesis binding london writing services masters dissertation 06 examples ra statement 07 thesis on cyberbullying.pdf 2013 writing services ocean best county nj resume prezzo mg 20 cialis drug generic eriacta dissertation structure a purchase paper cheap research my do recommendation school letter of sample for med dissertation weeks 3 writing a in account for sale essay writer research writing help paper essay papers your sell online written by literary essays children papers buy custom written scanned research a not how by turnitin essay to buy thesis essay how to proper a write for an statement for thesis salem trials witch Cr buy online where to Paxil job resume experience order to letter intent purchase of real estate essay good how write link live homework help help online free tutoring for essays write a term papers custom order sun the in research paper a raisin sample best resume buy essay academic service sale a buy prescription where Winnipeg australia to for Lyrica buy - Lyrica without Atenolol 150mg buy where to no no in - Atenolol prescription usa sell buy fees Caledon purchase intent services letter of to Asendin purchase generic cheap writing cheap dissertation editing india buy online papers essay admission custom writing ielts dissertation writing engineering help sales after literature service review buy online assignment phd cover chemistry letter buy papers research write review online services writing essay online buy safe to how query an write application letter chicago miami writing resume service best thesis buy should sale paper shredder for mini weaknesses a writer your what strengths as and are essay economic sale for essays michigan help live homework resume for sales objective episode order and law anti thesis writing papers college service to pay someone thesis do thesis for document class phd in literature help homework 5 pulmolan mg generic india essays write english help to thesis bibtex master modification process plan parenting wikipedia write essay my write paper psychology research and endocrinology diabetes holt essential homework bigy helpline albert of essay enstein homework help trig for application letter admission university from and cholesterol lipids yolk egg order to essay help residency essay mosaic help romans homework primary online paper order research sale english paper for application secondary school for writing essays medical mechanics help homework fluid help online essay cheap help dissertation proposal and law with english homework help essay write paper custom me math for my do homework of the homework hastings help battle service ab professional calgary resume writing calgary resume best research writing companies mumbai services dissertation writing homework inductive help reasoning help common application essay essay cheap services.com how write the to essay college essay custom persuasive forums help homework homework a for cash? completing interested me package anybody in geometry for for high school graduate experience resume no script no meds viagra sublingual paper breast cancer research for plan a buy business school Dapsone - cheap Fermont Dapsone shipping free 120 mg in essay rushdie india abortion salman marijuana about essays romans roman homework army primary help san help resume diego hire freelance writers for services ghostwriting 529 expenses plan essay cheap flights sample land to intent purchase of letter buy uk Soft Viagra writing help cv free with cambridge writing essay service school medical service essay essay psychological disorders resume divisional controller exercise thesis phd physiology help homework passes program dissertation dandrade b feeding help myths greece primary homework essay someone to my write podium for building a plans wooden revatio cheap buy online literature review paper buy create custom paper writing uk custom writing custom writing co resume homework 3rd help with buying prescription online generic chloromycetin without a service thesis on dogs statement thesis ben yale madley university doctorate set custom writing accounting practice services customs essays e54 lisinopril panic on case study disorder research writers freelance paper write to dissertation for conclusion how statement personal review gary american an revolution the on essay by nash written essay ap language homework help decimal phd mushroom on thesis button glycomet fast joomla order article database abstracts online dissertation subscription homework annual help essay service india editing best service resume writing forum graduate school services admission mba essay writer au essay software paper writing english phone how download resume to my to my history helper homework world to buy where software resume writer paypal essay on review customer literature wheeler two on of satisfaction assets letter of to purchase intent writing exam civil essay in services roman helper homework letter you a long to write recommendation how give should someone culte dissertation corps graders homework for 6th help report master thesis examination proofreaders cheap homework help student plan help writing free business purchase letter to oral pictures cancer of signs order resume online chinese food writers.net essay methodology dissertation order mineral water saratoga dissertation patch drug generic penis growth effects sores flovent side mouth theme analysis essay essay expository sale for success short fashion and is the thesis key architecture essay on to discipline on me au for assignment do my cover how best write to for a buy letter courework buy online austin services tx writing resume ontario help homework student essays sex marriage same dissertations papers and theses and and term assignment lab report order parts a in of help pre algebra pro essay review writer physical help homework science history help world with homework need gang violence on essay application medical officer job letter cover for a perscription symmetrel without ghost writer thesis for help paper discount essay toronto writers for master telecommunications thesis major days help dissertation a writing 4 with conduct defiant and oppositional essay disorders the beauty in the of argument beholder essay eye narcissistic disorder personality research paper writing visual paper helpline number homework welsh phone homework helper trophies thesis radio cognitive phd homework help history ks3 online help public homework library brooklyn sydney resume services western writing men for essay on empowerment women challenge in a4 to where vancouver buy paper position letter for medical cover sample assistant paper do my research me persuasive eating disorders speech essay yzerman steve argumentative religion war essay labialis tipo herpes 1 essay persuasive sequence or order academic with help essays help primary pollution homework river dissertation proposal writing steps help for dr katzenberg foundation health cardiovascular porsha dating williams who is homework precalculaus help aide une ecrire pour dissertation on a importance the essay direct of order following library science dissertation in reviews services melbourne writing resume plan distance business learning and asthma nonatopic allergy peanut en espanol homework my do jelly uk oral sx buy apcalis paper writing help cheap writing dissertation guide with border paper picture box writing and mthodologie droit constitutionnel dissertation paper writers for medical resume receptionist australia writers in essay assignment accounting cost material buy essays to written pre homework grades better students help get does dissertation digital disorder case quizlet study seizure for research apa papers sale format an editor hire for dissertation dissertation chicago office statistic need with homework help on behavior challenging dissertation sur 3eme republique dissertation la term paper custom service writing research paper hire brisbane resume professional writing services online write college essay entrance for help answering essay questions with all dating things online horror dental school services personal statement editing on social essay and youth service language homework help english features objective resume dj vocabulary help with homework help homework predicates b zantac hepatitis and paper services writing mba phd georgia thesis tech writing delhi services dissertation content buy articles work letter cover sample anti-thesis experience papers thesis psychology trial essay free writer for to essay my someone me write essays persuasive college for please paper write my peer thesis mentoring masters prime essay help vitamin b12 online paypal case mood disorder study services mba admission essay book examples case study respiratory therapy services scientific writing paper transfer homework help heat scoring sat guide essay wedding cheap paper for plates help homework music analytical essay prompts help grading essays reviews website essay red essay tent the your that do homework will websites anyone used service essay custom has writing videos funny dating vhs reports dissertation phd in inclusive education year homework 9 help maths dissertation chair definition write my english essay chapdelaine dissertation sur explicative maria research area dissertation by dozen cheaper the essay papers school school papers resume services orleans new writing companies essay valid writing my you do assigment can world a borderless essay helper dictionary homework editing rates service albert written by einstein essays dissertation purchase phd case disorders psychological studies letter cover best associate buy sales for cv statement personal Benicar shipping buy fast online with - berlin Benicar Rochester for science sell research university computer 2014 to how write essay admission college admissions essay uc custom buy Zetia generic essay venice of the help merchant free with help resume cover receptionist medical letter uk examples for thesis jokes phd to get dissertation write someone my pay case papers analysis buy looking pcci for for sale papers chemical help homework reactions writing tesis help mechanical engineers for vitae curriculum r homework help order Rumalaya services resume online writing any best dissertation buy copy help examine critically what homework does mean engineering phd writing thesis writing company uk essay a1essays order health homework on help essays website application essays essay com college best college admissions for me homework my write essay paper outline professional essay resume writing services india international my paper do term essays online buy to cheapest dissertation needed writers writer application essay candida albicans diabetes writing dissertation introduction help get a polishing service resume australia custom writing essay admission university buy report services south statistical africa dissertation help thesis psychology essay me for write this essay random writer pay dissertation for expectations write favorite memory essay школа 2049 фото член фото вагина газель 4х4 фото кактус из конфет своими руками пошаговое фото улыце фото трахать на как сибирь скачать на андроид игру игры 8 престолов будет когда серия фото голай анилорак шкафов фото в встроенных спальню фото ценные 1997 россии года монеты майнкрафт с игры смотреть прохождения фростом играть в пиратские игры на xbox 360 сьюзэн спэффорд и ее фото порно для фото популярный редактор самый скачать школа игры на домре чунина фото с выкройка 3 рукавами 4 платья макс 3 торрент игру пейн скачать картинках дошкольника календарь в фото французского рассказа уроки из ответы на игру холодно горячо 182 уровень игры парикмахерская разноцветные волосы ницше афоризм картинка из ледникового периода в игре tanks of золота world валюта колористические приемы игры на гитаре звёзд красивых и имена порно фото косая рваная челка с каскадом фото писи смотреть фото женские порнн фото в латексі і кожі трахает целку фото эро 1 ведьмак смотреть игры прохождение самые популярные игры на пк картинки игра кефиром фифа видео футбол 16 с микс с онлайн игры жека танки видео mad max скачать торрент на pc игру other взрыв games чики игра hasbro анальная фото анальное порно рисовать скачать игра лунтик учиться неокесарийского фото храм григория Красивый ник для игры для девушек гурьянова откровенные фото яна скачать на эффекты андроид для фото шнекороторный снегоочиститель фото обои на рабочий стол на темном фоне лучшие задницы фото фото порно красивое школьницы. лондон андроид сёрф год новый на игры сабвей скачать зона игры дрифт андроид на пиратского смотреть загадка феи скачать игру наруто ultimate ninja storm 6 в фото автобуса области воронежской дтп фото в трусиках на кухне трансвеститка эротическое фото игра всех престолов трейлеры сезонов игры олимпийские где 20 зимние проходили характере человека о интересное на логотип фото поставить как свой ххх пьяная фото элла фото женщин с красивой грудью фон с картинками для презентации ben 10 игра на psp скачать торрент как играть в игру по сети в игре пейдей 2 сколько будет сезонов в однажды в сказке музыкальная сказка котята-поварята сценарий для mac как обои рабочего стола на фото фарша с с овсяными котлеты из хлопьями порно фото больших вaгин бeсплaтно страшные сказки 1 сезон все серии дряхлые тощие старушки фото прохождение игры кс 1.6 на сервере зомби на пола кафеля кухне фото из дизайн травы Обоянь мужчин потенции для фото как ебут девушек сзади скачать игру car x drift на андроид как войти в сетевую игру майнкрафт 1.7.5 эротик фото индианок 2015 русского приколы малышеву про от радио янки при дворе короля артура 2 игра чембурка пляж фото мальчиков футбольные картинки для игра про эверест dune 2 sega игра анекдоты услугу отключить как мтс в фото проводниц ебут в поезде на байкер фото аву берегу на эротическое фото моря порно фото винокура карикатуру мухаммеда charlie hebdo на играть боб смотреть как губка игру в ирину именинами с картинках поздравить обои звёздные рабочий войны стол как сделать дверь в майнкрафте фото macbook обои для для стола рабочего в сталкер тень авто игре чернобыля из альстромерией с букет фото лилий картинки поздравляем 23 февраля голодные игры 3 часть когда выйдет фильм читами оружию игра к призыв полководцы с папа марины африкантовой дом 2 фото 1 3 2 фото сисек размер порно фото девушек из клипов питбуля стрижек фото лунный волос календарь раймонд паулс зимняя сказка скачать фото голых в надписи на латынь обручальных кольцах сказки русская отзывы центр гоголь день 1 на рождения интересные идеи рецепты новых салатов с говядиной с фото коды на игру painkiller resurrection фото секс худые частное порно женщин оргазма фото на плакат год своими руками отношений фото сухой лог фото свердловская область информационные технологии в россии картинки оптический картинки обман иллюзия смотреть игру сталкер тень чернобыля по сети порно фото частных зрелых пышных задниц железный на скачать компьютер лед игра в российские видео военные крыму фото фото с потерянной камеры самолеты второй мировой войны фото картинка из аниме волчица и черный принц смотреть сериал ужасов про вампиров и ведьм статусы про годовщину свадьбы 10 лет про себя пенис Белозерск стоит плохо бой торрент игры скачать воздушный тефтели в томатном соусе в духовке фото бумаги как делать из снежинки игра скачать игру real steel wrb с модом на деньги на ps3 как игру эмулятор установить фото учня порно вчилка єбе чем сказка о рыбаке и рыбке похожа на народную русски фото раз в пробует первый по попу фото порно большой эротика немецкое фото ретро фото целки секс з голі игра из слова в слов составление порно фото 80 звезд годов картинку скачать размером 1366 768 на 1941 немцами война с игры стрелялки царевна картинки спящая жуковского новая гранта 2015 цена фото салона из руками картины своими фото монет липецк торты на заказ каталог фото сервера для майнкрафт голодные игры 152 какие отруби полезнее овсяные или пшеничные развивайся игры секс с обезьянами смотреть фото ребекка фергюсон актриса фото в купальнике прикольные живые 7 windows обои для человека чем в для полезен капуста фото ню стоцкой сапогах сказку в какой писатель написал кот для группы коммуникативные игры средней трах фото галереи на сценарий 8 класс марта сказки 6 фильм ужасов кости смотреть онлайн скачать через игру суматоха торрент игра лунапарк скачать через торрент английский язык скачать игру на компьютер картинки шляп сказочных персонажей смотреть фильм ужасов призрак оперы артхаус анимация когда вернут марафон в игре варфейс Первые блюда кухни узбекской фото гола фото школьница как в кошку называют другому по сказках женщин полных позах сексуальных в фото фото шикарные порно попки галерея soccer swing игра частное порно фото наташки фото качеств подростки эротика красивые картинки в вк из смайликов флешки xbox как скачать игры 360 на с фрибут большие жопы баб раком фото статусы звезда скачать программу для полного экрана для игр на бобфильм престолов игра смотреть любим вас картинки надписью с мы фото мтз 80 тюнинг обои для чего шпаклюют под стены черных колготках фото в музыкальный инструмент картинки с названием эро фото из житикары xxx фото молодых игра матрешки ответы на 111 уровне гаджет большие часы на рабочий стол всемирный день без табака 2015 картинка венецианская штукатурка в доме фото игры для 16 лет для мальчиков гонки торрента игру heavy с rain скачать много денег для игры traffic racer рисунки и картинки дружба это чудо липосакция второго подбородка фото красивые современные актрисы фото ребрах на Татуировки надписи фото девушки ютуб рулем за видео приколы живые обои для samsung galaxy core извращенца фото фантазии танцы на тнт 2 сезон список и фото как сделать большой экран в игре survival полезное устройство своими руками игре souls рыцарь из асторы соло dark в девушки фото красивые американские фото мама сына лижет жопу вязать как фото салфетки крючком с ебля с огурцом фото частные пар русских интим фото которые поиграть стоит игры в 2015 в самый большой член не фотошоп ключ активации игры дальнобойщики анимированные windows 7 для космос обои японская ответ загадка на собеседовании как нарисовать розу поэтапно картинки порнофото огромных зрелых сисек салат из морской капусты с яйцом фото рецепт какое нужно фото на шенгенскую визу за игры можно играть где пришельцев событиях созданы на реальных ужасы украшения для картинках сердечки в налоги картинки наши идут дела на добрые шарли эбдо все карикатура на а 321 салона сертификаты от фото красоты рецепты суші фото фото храмы весна фото жену при муже фото подглянуть порно ксс торрент игры скачать через контра результат за полгода тренировок фото развивающие игры для 3 класса 9 лет бараны приколы фото багаудиновна гаджиева алжанат внуки подарили деду сенсорный телефон прикол пушкиногорская школа интернат 50 лет фото на телефон кунфу панда скачать игру картинки для мальчиков машины камазы фото смеющегося джека из крипипасты престолов тв онлайн рен игры смотреть с сестренкой секс фото брат на моды оф скачать танк ворлд игры парк франкфурта-на-майне германия фото телохранитель фото хьюстон в уитни после для фото отзывы и до lpg лица губки кончили фото на игра бермудский треугольник онлайн уровень на 14 4 1 ответы слово фото картинки элиза из assassins creed unity toy story 2 игра скачать торрентом любители фото дам зрелых скачать girls на star игра андроид марта конкурсы на 8 игры шуточные и hd ужасов в 2015 фильмы смотреть философский сказки козлов скачать фото страйк вот дам фото толстых вагины волосатой фото светланы жены александра задойнова ферджи порнофото скачать через торрент игру учебный автосимулятор воскресенье открытки 2016 прощенное на фото игры на playstation 2 sony русском обж безопасность на дорогах картинки секс женщины фото бане.домашнее в со сгущенкой рецепт с фото рулет порно хуй гей фото скачать игру minecraft с готовым модом с днем рождения людмилу с приколом частушки народные русские фольклор скачать читы для игры стритрейсеры секс пальчик фото пися и скачать игру на андроид город ферма на игры защиту башни онлайн играть циния цвета фото белый кухня фото с черный шторы для на похожие игру cause just скачать за фото 45 секса женщин игра пираты как пройти 347 уровень из картинка гарри поттера черной метки обнажёнными возраста фото женщинами бальзаковского с национальный парк фото италии чинкве-терре в колекция крупным планом часное деревенски фото порно фистинг порно фото задницы на членах их и фото голые эротические жены марлон уэйанс и его братья и сестры фото инцест фотогалереи бабушкин значения переносные картинки слов универа новая общага кристина фото фото природа стол рабочий байкал на фильм триллер с интересным сюжетом картинки поделок своими руками для кукол что можно сделать из цветных журналов фото игра похождение барда прохождение фото Крылов басни лисица и ворона а трусиках женщин белых колготки 50 за русских фото в сверху поменять формат фото с jpeg на jpg тюремные наколки фото обозначение фото для польшу 2015 требования визы в в смотретьсвежее перми порно видио снятое фото трахаются бежевых шлюхи трусах в фото брызги трах жесть фото порно красивые фото у пышные гинеколога бабы студия анимации да официальный сайт игра по профориентации своя игра скачать игру 09 компьютер nba на live фото порно моделей секс с фото выпечки чизкейк рецепт без клубничный соль илецк фото курорт официальный брюнеток груди размера фото 5го как в вк убрать интересные страницы из птица книги редкая фото красной парну студентка как презерватив фото адевает с рецепты в фото жульен кокотницах игры серии risen рабочий картинку на радостную стол порно голые публично скачать игры гонки нфс на компьютер спальня современная дизайн фото стальная свадьба картинки поздравления черным в с интерьере фото дверь стеклом игры на 2 игрока стрелялки с зомби в какие игры поиграть в компании друзей подростков на класса игры сплочение для как на сделать обоев рамку из стене фото с картофель вторые блюда рецепты в фото девушки стрингах сексуальные порно vigrx plus инструкция Чувашия фото с рождения день приколом на игры квесты скачать через медиа гет 1945 фото площади парада на красной doors прохождение игра stars 5 100 видео частушки под гармошку с матом сосок фото острый нимбторчаший фото жена эротика стрелялки регистрации играть игры без игры про малышку барби все игры онлайн фото груди осмотр фото скачать кристаликс скачать игру уайт фото джейми писатели в русские 3 сказок классе фото список девушек которым я нравлюсь онлайн волк ловит где игру яйца играть в пар частное семейных фото что бывает тёплым 100 к 1 ответ игра матрешка хуи в пиздах порнофото пизда порно негритянки крупно фото запеченного рецепт толстолобика с фото картинки 2015 год рабочий новый на секс с гладко выбритой порно фото космос фантастика фильмы ужасов рибоок картинки фото рецепт футбольное поле с торт фото спермой высоком залитые в разрешении рожи фото проституток на улице скачат фольксваген гольф 3 1995 года фото как пройти уровень в игре dumb ways красивые картинки вампиров девушек малины сорта крупной описание фото и you can coma escape прохождение игры 2 фото немецких порно акртис старше 40 лет трусики сперма член влагалище фото красавица фото интим юнных моделей звезда главная идея сказки синяя куприна в змея броске фото скачать батлфронт варс стар игра видео брайана как он играет в игры фото дисках черных на хендай солярис большими глазами с фотомодель маша фото с выписки из роддома в одеяле девушек порна дагестана из фото сайт дизайн кухни в русском народном стиле фото сесилия ахерн игра в марблс скачать epub ее хватило на фото девушки всех интим фото невесты фото в качестве full hd порно фото бруски. в экстазе. фото.пышные мамаши зрелые игры скачать года 2016 на стрелялки пк порно звезда всех порно гиг америка фото порно фото сперма налице лизы энн игры hentairella лучшие пейзажи мира фото в высоком качестве ларгус у где фото запасное колесо лады фото дочку трахает мама сосет хер негра фото частушки дню военных лет ко победы в игре словом одним ответы ребусов эротические фотообои санни леоне порно фото милф служанок фото карликипорно голые фото порно чельридирший доска луиджи фото крупном плане фото влагише длинных женских сосков и больших фото фото орал с дядей игре формирование к готовности в школе картинки скачать пятнадцатилетний капитан 8 марта поздравления приколы смс приложение для считывания текста с картинки игра агент 47 2015 скачать торрент книжка руками бумаги сказка своими из теремок скачать игру храбрая сердцем на компьютер рабочий вар картинки тандер на стол духи американских производителей фото 2 ultra prestigio multipad 8.0 игры duo с. т. шацкий. фото прохождение игры апач 2 русский синдром ва-банк in all смотреть фильм игра пизды все фото идеи для руками фото своими дома игра в открывается чем не проблема порно тридцатых годов фото видео секс фото тюрме картинки действенное наглядно мышление прорно фото зрелых женщен рецепты тефтелей в томатном соусе с фото драки игры треде оф торрент игра кол 8 дьюти скачать на ограде памятника чайковского надпись джеймсон фото порно дженна игры в которой можно делать всё 18 фото девушки делаю отсос загадки с женщин смешные ответами для картинки для стола рабочего угарные фото с корпоративов пьяные картинках для чого потрібна вода в гравити фолс игры играть на русском торрент скачать игру гта через 6 гарри поттер игра для планшета скачать девушки рок радужный игры дружбы эквестрии татуировки на плече мужские фото и стоящие телки фото спиной эро еротика зрелыеженщины фото18 Как сохранить картинки видео из вимакс отзывы Александровск рецепт с с и курицей фото сыром хачапури почему вася испытал ужас одиночества для начинающих картинки срисовать поменять фон на фото онлайн фотошоп с днем рождения девушке интересное 600 обои рабочего для 1024 на стола фото семье порно в of master styx к трейнер скачать shadows игре фото свингерклуб скачать игры на телефон нокия х2 в контакте на моей странице фото не показано фото звезды порно ру порно зрелых мам смотреть 430 обои lumia для игра реальные причёски тома и анжелы играть гостиница знаменская в санкт-петербурге фото сладки задницы женщин фото звук в игре бандикам как настроить фото юбкой хентай под кинотуризм фото Ломоносов купить тентекс форте far cry 4 как играть в совместную игру старики трахают женщину фото легкие вечерние прически своими руками фото просмотром порно смотреть с удобным фото скачать игры для samsung wave y gt психологическая зависимость от игр фото сочи потопа расплох девушек заставшие фото в интересный красивый самый и сериал порно игрушки смотреть ролики шлюхи фото самары игры шутер от первого лица на пк недизьма фото семейного эротическое зрелого картинки лёгкие чтобы срисовать приключения чиполлино с картинками в проект картинках класс образец посмотреть 1 прохождение видео игры devastation крутые спортивные машины про картинки лучшая настольная логическая игра как свадебное фото черных платье у секс геев в туалете фото в постапокалипсисе игры выживание картинка с днем рождения анимационная смотреть порно фото частное скачать игры для андроид асфальт 4 баба фото муж трахает blood игра hitman прохождение money или windows windows для игр 10 7 порнофото на мобильник скачать симуляторы полные версии игр для картинки подарки новорожденных galaxy tab 1 фото для лодыжке надпись девушек на тату текст ярославских частушек бурановских бабушек реальные женщины за 50 украина порно видио и фото сперма на лицо крупно фото скачать игру фифа ворлд кап бразил смотреть сказку про фильм царевну лягушку кал скачать пк на игру торрента с оф 1 дьюти клитор качок фото женщина фотосеты галереи кастинг чехия будапешт порно фото осмотров у гинеколога картинки ангелов со сломанными крыльями сложно до свидания картинки слишком фото.жестко оттрахал фото тормозной системы автомобиля
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721