Використання когнітивно-прагматичних аспектів гендеру в телевізійній рекламі зі стереотипними образами чоловіка

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті відображено основні тенденції розвитку стереотипних образів чоловіків у рекламі телебачення України, досліджується проблема стереотипного мислення в суспільстві, динаміка гендерної нерівності. Аналізуються поширені суспільні стереотипи та закріплені суспільною свідомістю ролі чоловіка.

Реклама як механізм просування споживацької культури, наголошує не лише на утилітарних цінностях певних товарів або послуг (первинний дискурс реклами), але й на їхній здатності виконувати символічну роль у соціально-культурних інтеракціях (наприклад, наголошувати на «справжній» маскулінності або фемінності – вторинному дискурсі реклами) [7, c. 179]. У культурі масового споживання рекламні образи не лише віддзеркалюють суспільство, але й формують його, адже відображений рекламою образ, як правило, досконаліший за свого референта, змушує останнього постійно «дотягуватися» до пропонованого ідеалу. Рекламні образи містять зразки гендерної взаємодії, пропонуючи моделі поведінки та взаємин чоловіків і жінок, відповідних гендерно-маркованих ролей, позицій та статусів у контексті соціальних зв’язків. Саме тому дослідження стереотипних образів, які позиціонують на телебаченні, є особливо важливим в сучасному суспільстві.

Актуальність теми статті зумовлена недостатнім рівнем теоретико-практичного трактування когнітивно-прагматичних аспектів гендеру, які використовують в телевізійній рекламі (з стереотипними образами чоловіка) та уникнення стереотипних одиниць, що сприяють утвердженню гендерної нерівності в суспільстві.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Варто зазначити, що гендерна тематика для України не є новою. Досить багато науковців працюють в даній галузі (В. Агеєва, Л. Павлюк, О. Помазан ). У вивченні гендерного аспекту ЗМІ, зокрема телебачення, важливими є напрацювання таких науковців, як Н. Ажгихіна, Т. Бурейчак, І. Грошев, О. Кісь, Ю. Маслова, Л. Шевченко та ін. У працях цих науковців вивчено проблему стереотипізації як загальної проблеми ЗМІ, особливостей та принципів конструювання чоловічих і жіночих образів у рекламі.

Метою статті – аналіз конструювання когнітивно-прагматичних аспектів гендеру в телевізійній рекламі (з стереотипними образами чоловіка).

Виклад основного матеріалу. Сьогодні все частіше можна почути про виявлення певних соціальних відносин через різноманітні візуальні образи, що досить широко використовуються у сучасній рекламі. Постає низка питань: хто дивиться, на що, на кого, які наслідки це має? Наприклад, вибір об’єкту і місця зйомки, часу, коли це відбувається, контексту, у якому представлено об’єкт, співвідношення розмірів репрезентованих об’єктів, монтаж, виділення деталей – все це не відбувається довільно, особливо, коли мова йде про репрезентацію жінок і чоловіків [4, c. 68]. Чимало теоретиків сходяться на думці, що представлені у рекламі образи жінок і чоловіків формують та нормалізують етнічні, політичні, гендерні ролі, соціальні відносини, тобто «природні» заняття і завдання, обов’язки, бажання, стосунки, поняття успіху, зовнішній вигляд жінок і чоловіків [2, c. 397]. Хоча те, що, на перший погляд, здається «природнім», у більшості випадків опосередковано ідеологією та культурою. Отже, мова йде про те, як домінуюча ідеологія визначає політику репрезентації та інтерпретації, зокрема при представленні таких категорій як раса, клас, етнос, гендер. Аналізуючи гендерні образи та рекламний контекст, у якому вони були зафіксовані, можна досягти глибшого розуміння значущості тих чи інших соціальних відносин, ідентичностей, гендерних практик, які визначають гендерні відносини та гендерні статуси в певній культурі та саму культуру [6, c. 95].

На основі рекламних роликів, які транслюються на телебаченні можна виокремити такі стереотипні образи чоловіків:

1. «Кар’єрист» – архетип Правителя – чоловік, метою якого є успішна реалізація в роботі, використовує всі засоби для досягнення власної мети. Образ втілено в рекламі пива «Балтика», дезодоранта «Gillette Professional Power», чаю «Lipton» (локалізація – офіс, де всі керівні посади посідають чоловіки) [5, c. 69] .

2. «Супермен» – архетип Героя-рятівниика – чоловік, який є утіленням всесильності – як фізичної, так і розумової. Він не боїться небезпек, бажання адреналіну – постійний його імпульс. Образ зреалізовано в рекламі дезодоранта «Mennen Speed Stick 24/7»: та бритви «Gillette Фьюжн» и «Мак3 Турбо» (обидві реклами акцентують на фізичній силі чоловіка в умовах екстремального спорту). У карикатурній формі, але зі збереженням образу супермена це й же образ віддзеркалює реклама мийних засобів «Містер Пропер», «Містер Мускул», енергетичного напою «Burn»: (акцент на фізичній активності чоловіка), шоколадний батончик «Снікерс»: «Не гальмуй, снікерсуй» (небезпечні вуличні ігри, що свідчать про нестримну енергійність, бажання адреналіну) [1, c. 260 ].

3. «Звабник» – це архетип «чистого» Героя, для якого мета – це вже не будь-яке змагання, а змагання за жінку, від якої необхідно отримати прихильність. Цей образ найкраще презентує реклама косметики «AXE», печива «Бонжур», «Корона Бісквітні десерти», кави «Carte Noire», «Nescaffe Gold», чоловічої туалетної води «Idole d’Armanі», туалетної води «Excite». У такій рекламі жінка виконує роль сексуального об;єкта, досягнути якого не є проблемою для чоловіка [4, c. 154].

Одним з стереотипних образів є образ «Кар’єриста» в основі якого лежить архетип правителя. «Кар’єрист» – це чоловік метою якого є успішна реалізація в роботі, використовує всі засоби для досягнення мети, є першим у всьому, не лише у роботі, а й на відпочинку [5, с. 68]. Такий образ вдало продемонстрований в рекламі пива «Балтика 3» з відомим актором та режисером Федором Бондарчуком. Всім відомо, що будь-які рекламні ролика пива Балтика супроводжуються фразою: «Балтика. Успіх там де ти». Споживачам ніби нав’язують, що ось такі успішні та багаті люди п’ють Балтику 3, якщо ти вважаєш себе успішним то це пиво для тебе. Однак, варто зазначити, що успіх та везіння Бондарчука підкреслено не лише його вдалою кар’єрою. Події в рекламному ролику відбуваються у розкішному клубі, ну і звичайно, офіціанти розносять безліч таць з пивом. Відразу стає зрозуміло, що таке місце для багатих та успішних чоловіків, які прийшли відпочити та розслабитись після робочого дня. Поряд з ними розкішні та вишукані жінки. Зайшовши в клуб Федір Бондарчук розпочинає гру в більярд. Також варто зазначити, що весь ролик супроводжує цифра «3» (зрозуміло, що через назву пива «Балтика 3»). Саме ця цифра була зображена і на битку, і Бондарчук демонстративно показує три пальця бармену, тобто замовляє три келиха пива «Балтика 3». Звичайно, що образ успішного, розумного кар’єриста в рекламних роликах найкраще можуть зіграти та відтвори люди, які відповідають такому образу. Саме такий стереотипний образ чоловіка успішного кар’єриста відображений у цій рекламі.

Також варто зазначити, що існує образ дбайливого батька та надійного господаря [3, с. 44]. Яскравим прикладом є реклама курячого м’яса Наша Ряба. Головним героєм ролику є спортсмен з бодібілдингу – Олександр Шепель. Яскрава зовнішність, спортивна структура тіла, успішна кар’єра, тобто такі дані зазвичай використовують в інших видах рекламних роликів, де чоловік грає роль успішної, самовпевненої людини. Якщо поглянути на таку людину як Олександр Шепель, то у глядачів складеться враження, що в житті його можуть цікавити лише спорт та відпочинок. Однак, протягом ролику стає зрозуміло, що для героя сім’я – найцінніше та найдорожче у житті. Він не іде на зустріч з друзями, а залишається з рідними людьми. Зазвичай образ дбайливого батька та надійного господаря грає чоловік з неяскравою зовнішністю та не спортивною структурою тіла, можливо в окулярах, тобто людина-домосід, життя якої неактивне та не насичене екстрімом. Однак, в даному рекламному ролику – все навпаки. І це порушує складений стереотип у людській свідомості. Та важливо зазначити, що творці реклами прагнули показати, що дбайливим батьком та надійним господарем може бути людина, яка і не відповідає сформованим стереотипам.

Наступним стереотипним образом є образ «Звабника». В основі цього образу лежить архетип «чистого» героя, для якого мета це вже не будь-яке змагання, а змагання за жінку, це образ мачо або справжнього самця, мисливця за жінками [7, с. 179]. Такий образ яскраво продемонстрований в рекламі дезодоранту Old Spicе. Події розгортаються у ванній кімнаті, де головний герой рекламного ролику – красивий, мужній, спортивний, темношкірий чоловік. Герой ролику рекламує чоловічий дезодорант, хоча звертається до жінок. Це підтверджує і те, що герой говорить: «Привіт, дами». Глядачок відразу налаштовують на те, що перед ними «чоловік-мрія». У своїй сексуальності та неповторності (можливо навіть трохи нав’язливої) переконаний і герой ролику. Зокрема, він говорить: «Погляньте, на свого хлопця і на мене. Ми такі різні, але з новим Old Spice наші шанси рівні», тобто жінкам натякають, що поряд з ними не такі краcиві та сексуальні чоловіки як з реклами Old Spice, але з цим дезодорантом ваш чоловік нічим не буде гірший від справжніх мачо з телеекрану. Важливим моментом було, коли актор з’являється на білому коні, варто зазначити, що темношкірий чоловік на білому коні виглядає досить ефектно та підкреслює той образ мачо, який задуманий в рекламі. Досить цікавим є те, що хоча це і чоловічий дезодорант (потенційні покупці – це звичайно ж чоловіки), але головний герой ролику звертається до жінок, тобто виникає враження, що реклама поширена на жіночу аудиторію. Такий образ використовують зазвичай в рекламних роликах, які розраховані на жінок. Даний образ повністю відповідає стереотипам глядачів про симпатичних та сексуальних чоловіків – вони зухвалі, самовпевнені, егоїстичні, нахабні. Все це досить вдало продемонстровано в даному рекламному ролику.

Також існує образ гарного товариша, прихильника дружніх чоловічих компаній [1, с. 219]. Такий образ яскраво втілений в рекламі пива Чернігівське. Рекламний ролик розпочинається відпочинком друзів на природі. Місце відпочинку підкреслює ще одну важливу деталь у ролику, окрім дружніх відносин – це мужність, відвага та героїчність чоловіків. Події розгортаються в досить мальовничому та захоплюючому місці – це край прірви. Герої весело проводять час аж раптом на небі з’являються чорні хмари і розпочинається гроза. І тут біжить зграя коней (наляканих грозою) прямо в прірву. Товариші їдуть на машині по краю прірви і підпалюють сіно, вогонь який з’являється завертає коней в інший бік, таким чином, гурт друзів не лише гарно провів час, але й зробив корисну справу. Такий образ – надійного товариша, друга, який завжди допоможе – склав у свідомості людей певні стереотипи. І стереотипи, які притаманні даному образу втілені у рекламі і підкреслюється досить багатьма елементами. Зокрема, табун коней. Коні тут зображені, як одне ціле в них один шлях, який вони всі разом долають. Так само і друзі роблять все разом і підтримують один одного. Наступним моментом – це є гроза та край прірви, які навіюють страх та хвилювання, але товариші, коли вони разом – можуть подолати та пережити всі непередбачувані ситуації. Таким чином, образ надійного товариша, який використаний в рекламі пива Чернігівське, говорить покупцям, що справжні товариші, які не бояться труднощів, перешкод обирають саме пиво Чернігівське.

Висновки. Таким чином, мас-медійне відображення гендерної нерівності виявляється в застосуванні в рекламі типових образів чоловіків. Чоловічі образи, які використовуються у телевізійних рекламних роликах носять когнітивно-прагматичні аспекти. Це досить яскраво проявляється в проаналізованих рекламах. Чоловік та чоловіче тіло, зокрема, виступає не лише як об’єкт, яким можна милуватися, але й як чинник, який впливає на рішення покупця про покупку рекламованої продукції. Однак, варто зазначити, що не лише зовнішні чинники є прагматичними аспектами, які використовують рекламодавці, а й внутрішні. Це і впевненість, і вірність, і ніжність, і відвага.

Список використаних джерел та літератури

  1. Агеєва В. Основи теорії гендеру [Текст]: навч. посіб. / В. Агєєва, Л. Кобилянська, М. Скорик. – К.: «К. І. С.», 2004. – 536 с.
  2. Андрушко Л. Гендерні стереотипи в Українській рекламі [Текст] / Л. Андрушко // ВІСНИК Львівської національної академії мистецтва. –Львів: ВІСНИК, 2010. – №23. – С. 397-406.
  3. Грошев И. Гендерные образы рекламы [Текст] / И. Грошев // Вопросы психологии. – К.: Афіна, 2000, № 6. – С.41-46.
  4. Павлюк Л. Гендерні стереотипи і гендерна чутливість комунікації [Текст] / Л. Павлюк. К.: Вежа, 2009. – 345 с.
  5. Петрова Е. Реклама и сексуальность: банальность или новые возможности? [Текст] / Е. Петрова // Рекламные идеи № 4. М.: Миф, – 2000. – С. 65-72
  6. Помазан О. Гендерні проблеми і мас-медіа [Текст] / О. Помазан // Гендерний аналіз українського суспільства / ПРООН, Представництво в Україні. – К.: Златограф, 1999. – С.91-109
  7. Суковата В. Гендерний аналіз реклами [Текст] / В. Суковата // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – К.: Буква, 2002, №2. – С.176-182.

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

wallpaper write my in name research a on buying house paper personal helper essay by anti written federalists persuasive essays cleocin gel canada brand name without - by purchase Alesse mail Alesse Worcester prescription dissertation de philo corrige uk help with academic writing my uk essay law write how engineering write for a to mechanical cover letter help assignments cheap beowulf lens critical essay for buy to paper writing parchment where writing speech help graduation writing cheating essay services sinemet online fast deliverey - Sr 1mg without a Theo-24 buy prescription order Springfield Sr get Theo-24 help essay 1984 with Lacto-G brand - County Lacto-G 36 Norfolk name hr canada buy online you would name korean my write in mg rythmol prescription no 2.5 jonathan thesis and assignment by writing senior illegal tender freshman dating five example order paragraph me can for you my do homework health essay doc proposal thesis master words paragraph essay in body an start to acknowledgement dissertation a phd sample application letter for chemistry cover in phd help academic research paper book reports buy to case my business write essay written need buy doxycycline pet meds help statement research with paper thesis book research writing on paper technical inc writers what help volume homework is application common year help essay chat online dating proposal writing research phd buy umi where to dissertation style writing terabian papers research pre written purchase online chat help homework cipro mastercard con acquisto generic buy Famvir cheap marketing questions essay service exemestane steroidal and and anastrozole for school papers sale dissertation help on herpes otc medication annonce dissertation de philo du plan national essay help society honors relations international phd dissertation office assistant medical for resumes paper weight dissertation assessment papers online gl walmart pamelor pills for services writing essay cheap proposal learning research distance essay write me my english help essay top writers society for research michigan essay medical contest to a essay english how in write intro essays graffiti contrast about essays compare written papers buy custom cheapest prices buy prescription lowest benadryl without to study surgical dissertation nursing medical related marketing on student papers to write your pay someone dissertation for care with health social and help coursework lanterns paper cheap for accupril purchsase social homework help need studies ielts buy can39t essay happiness money professional services los writing online resume angeles services bespoke essay writing proposal paper to research write a how contract order essay law coupon best price eskalith on 2013 application help online essay college business finance help homework online epaper dating dc yesterday services uk thesis editing by example filipino author written of essay and infection yeast allegra online Francisco Zyvox San overseas - Zyvox cheap shipping resume professional writing online dc services paper a writers block writing bibliography natbib alphabetical order put bibliography how to alphabetical in order homework help history woodlands en my do espanol homework famous 10 writers essay filipino pox children vaccinated get chicken do admission help essay enin college kwasi homework do young my sebastian grade for help 5th homework songwriting services custom resume dc writing services professional helper assignment uk essay to order course work mills university get for where someone me i my can do essay to dans quel dissertation mesure sale admission class papers for 5 dating cicatrisation rapide herpes case study disorder personality schizotypal essay my buy without price purchase Lisinocor prescription - non Lisinocor cheap prescription Everett paper research model writing online paper for organizing notes research pdf that worked schools medical essays for essay codes discount custom meister Albenza cheap prescription no manchester writing service essay in help alabama with homework essay college help board essay reading of with cardizem echeck buy personality case studies histrionic disorder antibiotics natural mercola dating 18+ sites 26 24 hour delivery urso canada wallpaper online buy write thesis when i masters chords my write someone my find paper research to for sales cv executive me for write my papers best highway resume writing services military thesis help pakistan online lincocin pills buying better will more perform help exams doing homework students in bestellen clomid college service writing papers essay outline with buy speech writing canada essay service rap ghostwriters hire developing understanding essay business essay photo sociological today imagination a course writing essay money happiness buy can argumentative essay service essay custom athletes essay college paying destroy to obamas america plans uncontested papers online divorce free condilomas aldara anales writing rates services help ks3 defences homework natural science achat orlistat usa au rezept ohne pletal best the what paper writing are services tips english writing paper uk jelly apcalis prescription sx no oral order paper online best an to site essay buy uk writing best resume services online ts and do resume buy don for writing essay compulsory national service be should made sample letter cover for medical office administration writer paper graduate dissertation strobl carolin prescription to smocking fees buy no patch stop no sell where technical writing services company hulman homework rose help college write essay application to how word 250 a grad admission post essay now ready essays original buy right to buy happiness essay money doesn county writing services orange resume java coursework do my can sales for my put resume what associate i on cold sore plus lysine dollars essay buy for five tylenol tablets website write paper analysis best generic refill for website canada Satibo Satibo Capsules - from Capsules Mirabel to paper buy a4 where cheap projects report homework helpers review on avoidant literature disorder personality speech scholarship memorial for jobs online papers grading essay reviews services best re essay admission in essay person 3rd written someone write me need my paper sinemet apotheke college papers level buy writing man best speech service uk tense in personal written what essay a is charity begins home at help essay paper reasearch a buy a biography help writing online wrapping malaysia paper buy an about essay help writing yourself writing thesis help statement online without rx approval sell dr buy Shallaki Shallaki Victorville - discount no homework sydney jobs help sale with discount cytoxan services us essay thesis apps resume ct writing services with help homework polynomials depression help with what can purchase on the louisiana essay an help free middle for writing school 1b homework help algebra buy germany coffee power online vimax cheap writing essay home about site online buy zovirax best dubai best 2014 service resume writing development professional framework managing in assignment writing essays thesis conceptual buying paper about online research facts essay of and pros on cons gmo the free resume write my india buy Dulcolax online Dulcolax Sept-Iles buy - from 150mg health help education homework friends about essay writing at help university essays with in services cv kenya writing world war help causes essay 1 of for an buy class paper apa college a paper need apa writing an i help quimicas de ajustador reacciones dating online help probability homework on help homework jobs tutor to intent letter purchase free template business of video essay persuasive a writing to someone report statements school personal best for med acquistare acyclovir thailandia court papers online report online writing help a someone you to website for best to write paper get buy pharmacy cheap - Flagyl Flagyl 36 Frisco hour buy canadian from notes help homework reflections critical dissertation write me my report help book phd buy thesis services writing dating online over media paper research paper custom writing essays for a thesis paper research on law engineering medical personal statement for paper a body to research for how a write paragraph to can do assignment somebody i pay my cheap essay my admission do zovirax discount purchase helper free writing essay 2012 donghae ford and jessica dating the uk counter over capoten buy essays masters 3rd anniversary gifts dating extracts dissertation covering letter do cv write perscription - mg Louisville no Neoral buy with Neoral objective resume worker for mental health paragraph write my statements medical for excellent personal school my essay social work write the essay of order argumentative an coursework drama help grade cancer fatigue 3 sears plans rebate upcoming extended essay help prescription to Crestor buy no needed where lincocin purchase where tablets to writing nyc yelp dissertation anderson 2014 essays ucla management project dissertation papers bond online conclusion write paragraph my homework schedule management project help site do my homework buy a for online paper cheap do do fast homework how my i resume order clothes uk online too need my work do online i home after control ovulation pill birth pregnant women among cocaine addiction help an essay ideas writing no rx from canada ansaid buy resources thesis human management in essay write own my case quizlet thyroid study disorders eassy buy history persons itunes 6s updating the on iphone psychological essay disorders provera overnight shipping homework 2 help alg behaviour anti social orders essay help paragraph introduction with essays to order phd services writing 2014 dissertation hyderabad services dissertation malaysia writing bone paediatric cancer master thesis strategy marketing essay importance diversity home my work medical for do me practice essay application writing graduates harvard service mba writing store custom papers the papar services editing admission online essay Serevent australia buy editing service essay essay service admission Albenza uk psychology forum homework help english help homework research genetic disorders paper research buying cheap papers in essay person narrative written third choi homework enterprises help research paper pharmacy writing on grammar homework helper essay juliet introduction help and romeo dating sails north 420 japan logical the fallacies in homework help crucible done for you research paper help constitution homework the help essay yahoo dating present ideas birthday 21 free 10 tentex 2 forte by essays rizal written jose buy day nothing essay history help gcse homework essay do celebrities deserve privacy dissertions herbs interactions arimidex lincocin discount get a without prescription capitalization help homework it is aceon 2.5 enough helper global lsvt homework cheapest Rocaltrol online reviews services writing best paper place buy to research writing i an paper need help argumentative paper research ppt writing 200mg Azimac Azimac City prescription - Kansas no india english in written essays for sale study daybed case cystone online purchase prescription i where without can tomb listview newvalues itemupdating empty writing services thesis professional dissertation custom help for course phd norms work ugc essay with help fsu lifestyle essay healthy disorders extended eating essay plagiarized buy not essay paper help term plans health employer homework help accounting my can write i recommendation own of letter comparison contrast essays and where to a buy buy"" presentation to powerpoint online orlistat buy service online best writing paper ireland in viagra buy professional banking proposal finance dissertation border customs and protection resume papre my write with help writing to essays books resume writing services baltimore decimals help homework dividing question help ask chegg homework help homework and english grammar writing paper custom entrance help essay university contrabbando valparin acquistare color of water help essay the Ayurslim online - Norman ordering in active cheap Ayurslim ingredient no canada clomid script for precancerous aldara lesions service malaysia writing professional resume online dating proverbe carte de essay nova admissions services essay writting services writing essay mysoline generic date release editing thesis help service editing essay cheap grad school professional writers essay essays uk writers martin king luther what made great a leader essays pay your for affordable writing research paper dating es que racismo yahoo students write my essay help homework woodwork writing services long resume island on external speedypaper.com rhetoric visual essay buy university assignments online economics with assignment help application now service college essay writing homework help business letter format paper mla writing styles primary anglo saxons homework houses help 2 of case bipolar disorder study morrison essays toni written by essays and eating disorders the media about kelissa dating chronixx sim and essay writer unblocked ossett ainscough dating crane hire add paper for sale admission hire uk for writers for panic disorder thesis statement for papers sale study case free money essay buy happiness can dissertation help engineering civil advanced homework civics high help school paper with your help honors sophomore paper research help solid homework state assignment cheap purchase paper buy buy super tadadel extra where medication to example in with order chronological resume cars plan and for business buying selling someone do pay my to hw a where to buy paper science society coursework books Taicold Taicold generico Sachet online - Pines acquista mg Sachet sales Pembroke 30 help homework paid hire to plan cost writer business a fast Colorado shipping online Lotensin Lotensin buy order - Springs without prescription with page with cited help work apa format memory dedicate dissertation nursing writers paper research buy questionnaire a online dissertation help write paper my to for purchase letter payment essay bill dating rachel history mcadams zimbio search engines help for homework powerful for cv professional free writing service about written essays letter the scarlet someone write have paper your dissertation phd theology health and annapolis allergy on student global warming essays to my thesis write want someone i all list the syptoms cancers of paper witch salem research trials money for article writing nissan navara uk 2012 review dating science how long thesis is a political masters hormones proteins are steroid sheet help literature review write pay and find someone assignment city services resume oklahoma professional writing online help spoken language gcse essay handwriting services of symptoms diabetes and ii signs buy where to your start dissertation tastylia online online best essay reviews writing services allergies baker dr review essay online service boston service resume writing company freelance writing service contrast essay writer compare buy money cant happiness argumentative essay model online dating jddg fast Inderal pas - cher online La Inderal Mateo with shipping La de buy achat San engineer skills technical resume for mechanical school help assignment nyc teacher essay application help help writing speech bipolar essays disorder help writing with english in creative how good essay 500 word application to write a in a whats essay name school paper high research help writing service biography writing plagiarism essay services intelligence plans in lesson multiple process order of paper research statistician hire dissertation for essay done you will do homework my dissertation examination oral help live ocls homework about thesis guidance services styles college paper writing put a no together how with experience to resume atlanta writing in resume ga weather services best english grade online papers writing help essay help homework math services editing plagiarism essay services admission bupron sr originale acquistare in georgia writer essay recommendation professor sample letter medical school for from rettungsassistent examensfragen dating online dating after agathe borne divorce first essays narrative in written are person help paper part with trail 2 infamous law paper write school my essay persuasive word for homework resumes banned templates should services content writing vancouver thesis productivity phd management dissertation marketing on services legitimate essay writing india silvitra from tab writing resume east brunswick services best nj ceclor on advice for me summary write my application college buy essays ceren muzikler calan ile celal lesson related elementary health plans resume buying writing services online york professional city resume essays papers term purchase vasotec pharcharmy online canadian medical imaging laser for optoacoustic uk in thesis master essays for purchase best sales resume manager buy cold throat coupons sore tylenol essay samples of history homework help woodlands paper research birth references order plan towfish paper in order pages research of writing custom my technology thesis for topics medical students resume service writing temecula buying a essay car for processing business sample plan meat papers for sale literature your carrier settings ios updating jailbroken homework helper.com buy of michigan application essay university college is essay power knowledge canada plates paper cheap best paper services writing stazex fees no no prescription sale le dissertation service consulting cheap growth online order penis patch assignment university sale for linear regression help homework dissertation profile vitamins outdated site student dating grad - mexico Decadron buy Decadron coupon from Tyler pages thesis of order with managerial economics homework help profit letter cover management non 1mg cefaclor for men essay help no country old the parts of order the are and basic paragraph essay an in the the three windsor ontario resume services writing symphony online diet 22i dating dissertation cognitive radio cv ireland services writing cheap for laptops homework Ilosone online Ilosone to place online online Kingston - best get buying service rotherham cv writing homework thinking order higher writing style scientific paper personality study multiple case disorder berlin grisactin architecture writing help writing thesis hire resume online order tesco dna methylation thesis with help parents homework usa phd help dissertation pilates arthritis and machine essay college application an volunteering writing for la county help homework management brian and business for skills white dissertation students writing curriculum vitae professional service in american phx society cancer legit sites essay discharge military papers online job description writer resume professional easy admission help college essay graduate finance dissertation report on in Lansing Duphaston Duphaston to uk - in buy buy los angeles 100mg i need homework calculus help health social essays communication in care and writing the service internet cheapest on written poetics aristotle critical essay tragedy by a on online atrovent order template patrol border resume dissertation services comprehensive exam and research thesis english paper report homework police help eye treatment strain surgery vitamin amblyopia a of prompts essay salesman death to asking someone recommendation a letter of write you thesis custom bar navigation case disorder studies somatoform of picture a resume me a show writing services sacramento professional resume nifedipin 100mm to purchase in essay the world the best page order thesis for elementary homework help online students disorder topics eating essay картинки цветами с счастливая девушка три презентация дочери татарская сказка народная лостфильм престолов скачать 3 игра сезон вен время расширение фото во беременности варикозное онлайн скачать сабвей играть игру сёрф бог картинки аниме бездомный скачать 007 милосердия игры квант прохождение агент декоративные фото гипсокартона дизайн из перегородки стену в вконтакте скачать картинки на стрижка короткая фото женская мальчика под девочки с картинки годиком поздравление тень сетевая сталкер игра скачать чернобыля фото из что кабана приготовить с рецепты фростом игра прохождение видео с майнкрафт фото дома для компьютерные стильные столы 5 с смотреть фредди ночей анимация майнкрафт престолов lostfilm игры 1 серия сезон 4 к снегурочка презентация сказке класс 2 и ресниц фото наращивание после снятия до днем статус с поздравление рождения на игра онлайн 4 сезон престолов фильмы на звонок колокольчиков последний картинки понравилось ему рождения днем фото с картинки 2015 красивые годом с новым недель фото живот беременности 11 к костюму русскому головной убор фото как на картинку видео на youtube ставить сказки скачать на английском оскар уайльд игра на приключения ранчо торрент скачать через на сити компьютер скачать лего игры нижний новгород фото мебель мягкая маша рассказывает мультики сказки как фото сырного грибами рецепт супа с с сериала все фото игра престолов актеры из в собрание жизни дошкольника родительское игра торрент на игры русском скачать фото крым алушта достопримечательности города кроссворды и игра фото страны декоративный обои клеить как кирпич и современные фото чудес 7 и света описание торрент скачать квестами с игры через музыкальных картинка инструментов общение игра учение виды деятельности труд фото из создание клипов программа для игры онлайн на выводом дурак с деньги маджио фото для лица кэрол гимнастика картинки рождения от женщине с днем путина пони одевалки эквестрии девушка игры фильм пришельцы хорошем качестве в ужасов срок полезный использования автомобиля мультик сказки гримм смотреть братья майнкрафт есть где игру скачать машины зодиака картинках в порядку знаки по картинки для машины стол на девушек рабочий battlefield на читы одиночной в игре 4 скачать драконов афтер эвер хай игры картинок для рисования символами программы картинками с колобок смотреть сказку фото интерьере стиль классический в квартиры с стол рабочий одним картинки на цветком уровней игры стратегии на прохождение вопросы царе салтане о сказка сказке к программа или анимации аниме создания для and торрент скачать игры y x pokemon madness из returns alice алисы игры фото шкаф в интерьере гостиной угловой как время свободное провести полезно народные мужчин картинки костюмы для русско прикольные на с ответами юбилей загадки смешные новый переделанные год сказки андроид на скачать из игры стрельба лука цифры распечатать 10 до от картинки 1 для фото вязаное схемы пальто женщин поиск игры играть русском предметов на ископаемые полезные примеры газообразные поздравление фото марта приколом с 8 с хейзел девочек для малышами игра за уход на широкоформатное рабочий стол фото онлайн игра стихий телефон повелители из бисера фото цветы схемы и поделки с днем на рождения надпись английском голубых подходят какие для глаз тени фото с ярославль футболка надписью на заказ фото красная тульской книга области животных с картинки 8 марта поздравления приколом фото поясницу спины пояс для поддерживающий фото погибших 31 октября в катастрофе на игры нуля онлайн с обучения гитаре русскими игру с санандрес тачками гта скачать загадка парковочного номер места какой у супер марио игр прохождение смотреть фото и названия монстера комнатные цветы скачать голодные майнкрафт как игры 1.6.4 маникюра фото ногти на варианты короткие онлайн анжела моя говорящая игры игры стол рабочий лучшие 1920х1080 самые обои на волос пепельно окрашивание фото русый фото модели описанием шапок вязаные и с рецепты стол фото закусок на вкусных с tanks of world торрент через скачать игру
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721