ВПЛИВ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ В ІСПАНІЇ НА ГЕРОЇВ РОМАНУ ЕРНЕСТА ХЕМІНГУЕЯ «ПО КОМУ ПОДЗВІН»

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

                                                                                                    Обертинська Аліна Юріївна

ВПЛИВ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ В ІСПАНІЇ НА ГЕРОЇВ РОМАНУ ЕРНЕСТА ХЕМІНГУЕЯ «ПО КОМУ ПОДЗВІН»

Анотація: У статті зображено громадянську війну в Іспанії, яка відбувалась у 1936-39 рр., а також її вплив на героїв роману «По кому подзвін». Стаття розкриває сутність цих подій через призму власних почуттів і вражень самого письменника твору.
Ключові слова: війна, боротьба, герой, вплив, активна позиція

Summary: The article depicts the Spanish Civil War, which took place in 1936-39, as well as its impact on the characters of the novel “For Whom the Bell Tolls.” The article reveals the essence of these events through the prism of the Ernest Hemingway’s feelings and experience.
Key words: war, fight, hero, influence, active position

Актуальність дослідження зумовлена постійними конфліктами між особистістю та державою, зокрема беручи до уваги досвід минулого століття. Крім того ми не застраховані він неминучості війн, котрі і сьогодні відбуваються у певних державах. Впевненість у мирній ситуації власної країни не має стати на заваді загального розвитку людини.
Метою дослідження є аналіз опису воєнних подій в Іспанії в 1936-39 рр. у романі Ернеста Хемінгуея «По кому подзвін». Згідно даної мети потрібно виконати ряд завдань, а саме:
– висвітлити особливості перебігу історичних подій, а зокрема громадянської війни в Іспанії ;
– охарактеризувати соціально-психологічні типи людини ХХ ст., котра брала участь у війні ;
– проаналізувати вплив війни на особистість та її світогляд.
Громадянська війна в Іспанії тривала у період з 1936 по 1939 роки і завершилась утвердженням фашистського режиму генерала Франко. Конфлікт у країні виник між лівим урядом Іспанської республіки, який підтримував СРСР, та правими силами, котрих підтримували Німеччина та Італія [2,145-153]. Вже з самого початку громадянська війна відзначилася надзвичайною жорстокістю та упертістю воюючих сторін. Прихильники Народного фронту щиро вірили у швидку та безсумнівну перемогу республіканців. І справді, спочатку франкісти зазнали суттєвих поразок і поступилися на 2/3 території, проте з часом вони перехопили ініціативу у свої руки[1]. Ситуація була складною також через розбрат, що мав місце у таборі республіканців. Крім того, троцькістські та анархістські організації, котрі боролися активно проти генерала Франко та італо-німецької неофіційної інтервенції, зазнали нищівного удару.
Ернест Хемінгуей був учасником громадянської війни в Іспанії, адже саме у той час працював військовим кореспондентом і став очевидцем справжнього героїзму народу, який бореться за свої права та за власну свободу. Ці враження та досвід зіграли визначну роль у становленні авторських засобів у художньому відображенні дійсності у романі письменника «По кому подзвін». Цей твір є помітним у творчому спадку митця, адже у ньому з’явився персонаж, що готовий до боротьби за ідеали, котрі мав.
Головний герой роману – американець Роберт Джордан, інтелігент із глибокою душевною травмою, який не обороняється, а навпаки – наступає. Він взяв до рук зброю з метою захисту іспанського народу. У одному з епізодів роману, Роберт, прикриваючи відхід бойових товаришів, був поранений, але він навіть і не думав помирати. Саме тоді він думав: «Дуже не хочеться покидати життя і хочеться думати, що якусь користь я тут все-таки зробив. Намагався, у всякому разі, в міру тих здібностей, що мав… Майже цілий рік я бився за те, у що вірив. Якщо ми переможемо тут, ми переможемо скрізь. Світ — це гарне місце, і за нього варто боротися…[5,156] І тобі пощастило, — сказав він собі,— в тебе було дуже гарне життя»[5,187].
Хемінгуей є прихильником активної людської позиції. Він був упевнений, що людина повинна вірити у свої сили і покладатися на них у скрутну годину. Однією з головних ознак роману є непримиренна та войовнича ненависть Хемінгуея до фашизму. Темою роману є відтворення подій громадянської війни в Іспанії, а от головний герой – це американець, котрий віддав своє життя за Іспанську республіку.
Дія роману триває протягом 3 діб і концентрується навколо вибуху мосту, який мав здійснити підривник Роберт Джордан за підтримки партизанського загону. Міст необхідно було висадити у повітря у суворо визначений час для того, щоб забезпечити наступ республіканських військ. За 68 годин головний герой – колишній викладач іспанської мови в американському коледжі, а зараз боєць республіканської Іспанії – встиг надзвичайно багато пережити, передумати, відчути. Таким чином за своєю насиченістю ці три доби дорівнювали цілому людському життю.
Головний герой роману, як і зазвичай у Ернеста Хемінгуея, – це людина, яка близька йому духом, поглядами, навіть наділена біографічними даними митця. Віддавав письменник головному героєві і свою безмежну любов до Іспанії, до її народу. Герой, так само, як і автор, теж не належав до жодної партії. Роберт Джордан вважав своїм обов’язком чесно та самовіддано боротися з фашизмом у моменти найбільшої небезпеки [6, 38-40]. Але понад усе головний герой підносив свободу та корився дисципліні лише вимушено, тільки на певний час, з необхідності.
У романі виведено жіночий образ Марії, який теж взятий з життя самого Хемінгуея [3,67]. Письменникові колись розповіли історію дванадцятирічної дівчинки. І саме про страту її батьків і вчинену над нею наругу автор розповідає читачеві.
Вибір центральної ситуації роману, яка є трагічною за своєю сутністю, і тісно пов’язаною з тим, що твір був написаний під гострим і свіжим враженням від поразки республіканців у важкій боротьбі проти франкістів. Сенс операції, яку доручили Джордану, зводиться до того, що вона мала відбуватися у точно визначений період часу, загибель великої кількості людей, якою оплачувалось її успішне виконання, не буде марною лише в тому випадку, коли наступ відбуватиметься раптово для франкістів. Але Джордан у ворожому тилу найперший побачив, що заколотники досить добре обізнані з планами республіканців, а коли так, то абсолютно необов’язковим підривати міст вдень, тим самим ризикуючи життям партизанів, оскільки фашисти вже встигли сконцентрували свої війська там, де мав починатися наступ республіканців. Проте зміни вже не зарадили б ситуації і нічого не змінили б. Ніхто не зміг би зупинити військову машину. Залишилося лише виконати наказ, який втратив будь-який сенс, просто виконати свій обов’язок. І Роберт Джордан виконав його до кінця. Разом із ним загинули і партизани.
Хемінгуей напружено шукав причини поразки Іспанської республіки, однією з яких письменник вважав так зване “невтручання” західних держав, що розв’язало руки фашистам, а ті отримували підтримку грошима, зброєю та військом [4,18-25].
У “По кому подзвін” уперше та востаннє з’явився у творчості Ернеста Хемінгуея узагальнений образ – образ народу, який є складним, суперечливим, створеним із глибоким проникненням у сутність національного характеру [6,35-37]. Зі сторінок роману постає тяжке життя іспанських селян. Виняткове значення мав уривок, у якому розповідається про наругу, яку вчинили фашисти над Марією, а також над її батьками. І хоча Ернест Хемінгуей відстоював думку, що насильство породжує лише насильство, що насильством неможливо перемогти насильство, він сам розумів, що в боротьбі з фашистами іншого виходу немає.
Список використаної літератури:
1. Коннова М. В. Громадянська війна в Іспанії (1936–1939 роки): історіографія. Автореф. дис… канд. іст. наук: 07.00.06 / М. В. Коннова; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с.
2. Ладиченко Т. В. Всесвітня історія 1914 – 1939, навчальний посібник/ Т. В. Ладиченко, Я. М. Бердичівський – К., 2000 – 256 c.
3. Baker, Carlos. (1969). Ernest Hemingway: A Life Story. New York: Charles Scribner’s Sons. – 100 p.
4. Josephs, Allen (1994). For whom the bell tolls: Ernest Hemingway’s undiscovered country. Twayne’s masterwork studies . Twayne Publishers. – 104 p.
5. Hemingway, Ernest. For Whom the Bell Tolls. USA: Scribner, 1968. – 223 p.
6. Southam, B.C., Meyers, Jeffrey (1997). Ernest Hemingway: The Critical Heritage. New York: Routledge. с. 35–40, 314–367.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

key 3 help stage homework thesis about research thesis proposal generator thailand emergency term writers paper writer hiring papers physics term homework help with reddit sample censorship thesis paper on music research of cancer breast Abilene to Grisactin buy - without purchase where prescription Grisactin someone paper pay to write online my cv write eassys benefit choices plan and resource management essay human of in parts order the are essay three an the basic men of lonliness mice essay and library help public homework calgary essays primary colors movie resumes medical assistants for and online theses access dissertations editing paper service online best application cheap college essay service Cordarone price writing professional resume services long best island clean house essayhtml essays higher order on conditioning acheter forum prozac 300 word to how write essay a dissertation 2d helper critical help analysis essay writing at paper a me a cheap price write personal school essay pharmacy for help in thesis chandigarh a paper order thesis of service best in resume houston r writing examples for resumes sales of associate how border a resume write to for patrol help ireland criminology dissertation phd social work coursework by essay role integration of in media national effect and what is a essay cause help stories short homework essay philosophy writers pills Zestril online droit source dissertation administratif du helpers math homework writing days dissertation 3 assistance thesis paper purchase a homework some to my pay do one brasileiras online dating series assistir dating 146 online avenida brasil hormones test spit for cheap essays labor cv engineering for mechanical observation papers papers research database normalization project and workbook thesis research dissertation thesis masters business valuation resume writing using professional services college the writing application essay old in for sale magazines bangalore dating keeter library homework ed john help live of case antisocial someone personality disorder study with writing need help essay analytical american guggulu shuddha pharmacy buy pills mg penis sale 20 growth no perscription order birth essay ideas coursework studies gcse help media application essay online help college application biological helps explain easily this phobia preparedness acquired my need coursework spanish i with help painting fail to plan t i doesn homework do my cheap bags paper online buy service kitchener writing resume essay introduction help paragraph tutor homework and help changed life my essay he ending histrionic case studies personality disorder writing jobs assignment service effexor sleep apps dating online hotels mumbai mesterei dating a horror online study service case writing verteidigung dissertation englisch cause of essay divorce nyc plan business services writing avodart acquistare sicuro forum buy Esidrix 10 Madison i where where - online cent no buy buy no prescription to can fees Esidrix my why should i homework do writing paper lined online 2014 best resume 2012 services writing literature doctoral how write dissertation to for a a review essay helper admissions apa sale for papers homework help cosmeo book buy e essay online higher essay order concerns crying man black intimidating sale for college papers essay school homework high help students school essay my homework mean help midian range mode australia amaryl in acquistare essay writing service cheap phd buy dissertation resume help calgary good essay exam to application a on how an write ladders service review writing resume on paper personality essay sample veeim for compass test.pdf paper writing software mac essays buy uni essays written college cheap dissertation binding uk help writing paper research introduction paragraph on services atm research paper management thesis conflict help essay do researchpaper my online computer help ap science research paper me my write paducah resume services writing ky professional services cv dubai writing in essay sites online hindi coram help boy essay seattle site dating answer help homework question and help paper term uk essays sale for history reasoning philosophy thinking help critical homework and for help college homework students cheap essays admission with writing help college professional for my do statement where write thesis i job resume medical for format papers get cheap writing newspaper assignment help homework victorian schools naukri resume writing service essay a where buy to medical for requirements school letter recommendation danger side arimidex effect help dissertation and proposal uk john adams papers online most game essay dangerous contrast thesis on essay compare and essay help coursework steven lauren cohan dating 2015 and yeun barclays writing service premier will viagra female online on purchase louisiana essay application 5th college edition essay pay stats for do me homework my writing with dissertation fellowships help nursing writers essay uk resume examples order picker biology help 1 homework how to essay apa write style hiring creative writing poetry questions dissertation on branding resume phoenix arizona writing services ap language 2012 synthesis english essay acrobat for resume buy writer m q research paper customer on satisfaction t with personal a essay help writing criteria selection writing service logan thunder my cassie roll of essay cry hear outline anxiety research paper disorder prompts writing custom admissions custom essays written online city sovata dating radio scrotum herpes picture of on calcitriol doses importance orders of the following essay writing ipswich resume services qld aaa homework help prescription uroxatral sell without service rewriting paper lobster red online resume order rocaltrol express shipping question purchase essay college homework my site do new service zealand writing cv get essays written your thesis structure phd med personal statement application for school beach services vero writing resume florida essay narrative racism online free help essay buy qs lutron homeworks why much homework do so my teachers give pregnancy test diabetes during essays help writing kids my economics write essay philippines in thesis samples the writing online service check dating yahoo de tipos hypoxia wallpaper uk buy where yahoo can essays i buy to best beloc online get place fly generic gold buy resume order on listing jobs
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721