Трансформація маркетингової діяльності провідних англійських футбольних клубів

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті висвітлено особливості маркетингової діяльності англійських футбольних клубів. Також у статті зосереджено увагу на загальних і етапах розвитку маркетингової діяльності в англійських футбольних клубах з моменту створення Англійської Прем’єр Ліги. Проаналізовано та виокремлено основні компоненти маркетингової діяльності англійських футбольних клубів та їхній розвиток з моменту створення АПЛ.

This article contains information regarding the marketing activities of English football clubs. The article provides general stages of marketing activities in an English football club since the inception of the English Premier League. The basic components of the marketing activities of English football clubs and their development since the inception of the submarine.

Спортивний маркетинг на сьогодні є найбільш популярною темою для всебічного аналізу, виявлення позитивів та негативів системи з позицій журналістського професіоналізму, а також для створення ефективної системи функціонування маркетингу як невід’ємного елементу футбольного клубу. Важливо сказати, що найбільш поширеною проблемою, яка розглядається спеціалістами в спортивних комунікаціях є трансформація, тобто зміна маркетингової діяльності того чи іншого футбольного клубу на протязі певного періоду часу. Тому, розглядаючи питання зміни маркетингової діяльності найдоцільніше та найефективніше використовувати і аналізувати маркетинговий шлях розвитку футбольні клуби Англійської Прем’єр ліги.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Серед дослідників, які приділяли увагу сучасним підходам до оцінки ефективності маркетингової діяльності підприємства можна виділити О.І. Жука. Дослідник розглядав пошук критерію ефективності як невід’ємний елемент управління маркетинговою діяльністю підприємства [1].

Одним з перших, хто дослідив поняття так званого емпіричного маркетингу і висвітлив його специфіку та особливості у власній книзі «Емпіричний маркетинг» став Б. Шмітт [3]. Також, у статті використано матеріали з праці «Спортивний маркетинг. Стратегічна перспектива» [2], автором якої виступає американський вчений М. Шенк, який зупиняється на ролі маркетингової діяльності у футбольних клубах.

Метою статті є прослідкувати та визначити основні аспекти трансформації маркетингової діяльності англійських футбольних клубів.

Виклад основного матеріалу дослідження. Тенденції розвитку маркетингової діяльності англійських футбольних клубів можна прослідкувати саме через основні компоненти маркетингової діяльності, які клуб використовує для свого ефективного функціонування.

Англійські футбольні клуби використовують різні методи та прийоми при зміні своєї маркетингової діяльності і тому брати до уваги усі без винятку клуби Англійської Прем’єр ліги буде неефективно і, в свою чергу, важко буде виділити основні загальні тенденції щодо трансформації маркетингової діяльності клубів. Тому, аналізуючи трансформацію маркетингової діяльності, головна увага приділяється провідним англійським футбольним клубам, так званій «великій четвірці» у складі «Манчестер Юнайтеда», «Ліверпуля», «Арсенала» та «Челсі». Ці чотири клуби, які добивалися успіху в останні роки, з моменту заснування АПЛ пройшли складний шлях розвитку та створили хороший імідж, поступово та ефективно змінюючи свою маркетингову діяльність та стратегію.

Серед основних етапів розвитку маркетингової діяльності англійських футбольних клубів виділяють:

1 Етап. 1992-1995 роки – утвердження маркетингових позицій в англійських футбольних клубах.

ІІ Етап. Етап укорінення і розвитку маркетингової діяльності в англійські футбольні клуби (1995–2000 рр.)

ІІІ Етап. Етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності представлений (2000–2005 рр.)

IVЕтап. Етап поширення та розквіту маркетингової діяльності в англійських футбольних клубах (2005–2010 рр.)

ФК «Арсенал» – це англійський професійний футбольний клуб з Північного Лондона, який виступає в Прем’єр-лізі. Заснований в 1886 році. Є одним з найуспішніших клубів Англії: клуб 13 разів ставав чемпіоном Англії, 10 разів вигравав Кубок Англії. З моменту заснування АПЛ 1992 року у своїй маркетинговій діяльності «Арсенал» завжди використовував такі компоненти маркетингу, як:

 • оцінку стану ринку;
 • позиціонування футбольного клубу та його продукції серед конкурентів;
 • опис цільового споживача;
 • створення позитивного іміджу продукції;
 • просування продукції;
 • перемога над конкурентами;
 • зворотній зв’язок зі споживачами;
 • формування лояльності споживача;
 • розширення цільової аудиторії.

Як уже зазначалось 1992-1995 роки характеризуються утвердженням маркетингових позицій в англійських футбольних клубах і тому «каноніри» не були винятком із правил і вже з того часу почали використовувати вищенаведені маркетингові складові у своїй діяльності. На даному етапі розвитку, «Арсенал» використовував такі компоненти маркетингу, як:

 • оцінка стану ринку (керівництво «Арсенала» найбільшу увагу звертало на своїх конкурентів і тому активно аналізувало тодішній стан ринку)
 • позиціювання футбольного клубу та його продукції серед конкурентів («Арсенал» на той момент мав кращу підтримку ніж інші представники «великої четвірки», тому що якнайкраще позиціонував себе на ринку, оперативно реалізуючи свою клубну продукцію та послуги)
 • Формування лояльності уболівальника (На етапі впровадження маркетингових технологій у англійський футбол лондонська команда тісно співпрацювала зі своїми фанатами, організовуючи серйозні матчі на своєму стадіоні).

На етапі укорінення і розвитку маркетингової діяльності в англійські футбольні клуби (1995 – 2000 рр.), «Арсенал» відчув на собі стрімкий розвиток як маркетингового відділу, так і функціонування самого клубу загалом. Це пояснюється приходом на пост головного тренера Арсена Венгера, який приділяв маркетинговій діяльності особливу роль. Після чого настала так звана «Ера Венгера». На даному етапі розвитку, «Арсенал» використовував такі компоненти маркетингу, як:

 • Аналіз стану ринку («Арсенал» оперативно вивчає стан ринку і робить свій акцент на молодих перспективних гравцях)
 • Просування та адаптація існуючої продукції до прагнень споживачів (маркетингові технології стрімко покращились і «канонірам» стало легше аналізувати тодішній маркетинговий ринок)
 • Вплив на формування у споживача відчуття задоволеності покупкою та формування лояльності споживача (У «Арсенала» зявляються нові молоді перспективні футболісти з юнацької футбольної школи)

Етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності представлений 2000–2005 роками. У цей період «Арсенал» повністю направив свою маркетингову діяльність на фінансову сторону клуба, виховуючи та продаючи молодих перспективних гравців у інші топ-клуби. На даному етапі розвитку, «Арсенал» використовував такі компоненти маркетингу, як:

 • Аналіз стану ринку (Клуб став менше використовувати івент менеджменту і приділив більше уваги фінансовому розвитку клубу шляхом купівлі-продажу дорогих гравців)
 • Створення позитивного іміджу продукції (З’явилися рекламні ролики, які зображають клубну продукцію та найкращих гравців команди)
 • Просування продукції та формування лояльності споживача (Уболівальники все частіше купують рекламовану клубну продукцію «Арсенала», внаслідок чого стрімко покращується фінансове становище команди)
 • Перемога над конкурентами (пік команди припав на сезон 2003-04, протягом якого «Арсенал» не зазнав у чемпіонаті жодної поразки)

2005–2010рр – етап поширення та розквіту маркетингової діяльності. «Арсенал» займає лідерські позиції у топ рейтингу ФІФА. На даному етапі розвитку клуб реалізовує такі компоненти маркетингу:

 • Просування продукції та перемога над конкурентами (А. Венгер будував молоду команду, яка у майбутньому приносила великі достатки клубу завдяки маркетинговим продажам на ринку)
 • Забезпечення повторної покупки ( клуб створює кредит довіри у спонсорів і приєднує до себе велику кількість у вболівальників)
 • Розширення цільової аудиторії (Арсен Венгер створив протягом великого періоду часу велику професійну команду, яка автоматично отримала дуже багато вболівальників з усього світу)

Після 2010 року «Арсенал» почав використовувати у своїх маркетинговій діяльності новітні маркетингові рекламні технологій, так звані 3D–технології, завдяки яким команда ефективно та швидко реалізовувала на ринку свою клубну продукцію.

Аналізуючи ще одну команду «великої четвірки» футбольний клуб «Челсі», то слід сказати, що дана команда з моменту створення АПЛ багато чого досягла і з поступовими злетами і падіннями команда змінювала свій маркетинговий відділ.

Важливо, що 1992–1995 роки характеризуються утвердженням маркетингових позиційу футбольному клубі «Челсі». На даному етапі розвитку клуб використовував такі компоненти маркетингу, як:

 • Аналіз стану ринку
 • Позиціонування футбольного клубу та його продукції серед конкурентів
 • Просування та адаптація існуючої продукції до прагнень споживачів (Дивлячись на таку маленьку двохсезонну історію команди, головним і найточнішим синонімом до «маркетингової діяльності» була саме «репутація» Челсі)
 • Формування лояльності уболівальника

На етапі укорінення і розвитку маркетингової діяльності 1995–2000 рр. відбулася найглобальніша та найефективніша трансформація маркетингової діяльності «Челсі». У 2003 році за 140 млн. фунтів клуб купив російський олігарх Роман Абрамович і зробив неможливе – створив команду мрії та висококваліфікований маркетинговий та PR–персонал.

 1. Аналіз стану ринку. На даному етапі «Челсі» повністю конкурував з усіма іншими представниками «великої четвірки», оскільки мав велику фінансову підтримку з боку спонсорів та партнерів.
 2. Просування та адаптація клубної продукції до прагнень споживачів (Асортимент товарів «Челсі» розширюється, оскільки повністю покращується економічне становище суспільства).
 3. Перемога над конкурентами (команда підтримувала контакти з багатьма фінансовими партнерами та спонсорами).

Етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності представлений 2000–2005 роками. Керівництво «Челсі» на цьому етапі почало використовувати маркетингову діяльність у повністю фінансовому напрямку, оскільки клуб придбав російський олігарх Роман Абрамович

 1. Створення позитивного іміджу продукції («Челсі» стало використовувати рекламу)
 2. Просування продукції та формування лояльності у споживача
 3. Перемога над конкурентами (Вдалі дії ЖозеМоуріньйо приводять до того, що у 2003 та 2004 роках команда займала перші місця у Англійській Прем’єр Лізі).

2005–2010рр – етап поширення та розквіту маркетингової діяльності. Маркетингова діяльність «Челсі» та хороше позиціонування на маркетинговому ринку приносить свої позитивні результати. Усі куплені Абрамовичем дорогі гравці почали приносити команді титули та трофеї, як у кубку Англії, так і у кубку Ліги.

Якщо ж говорити про сьогоднішнє функціонування клубу «Челсі», то слід відмітити, що маркетингова стратегія стала набагато ефективнішою аніж раніше, сформувався Абрамовичем висококваліфікований PR–персонал, який за допомогою реклам та інших соціальних інститутів просуває клубний бренд швидкими темпами[3, с. 706].

Говорячи про «Манчестер Юнайтед», слід сказати, що дана команда є найтитулованішою серед інших представників «великої четвірки» і багато чого досягла з моменту створення Англійської Прем’єр Ліги.

1992–1995 роки характеризуються утвердженням маркетингових позиційу футбольному клубі «Манчестер Юнайтед».

1. Оцінка стану ринку. За часів Алекса Фергюсона (відомим тренером манкуніанців), запрацювала власна молодіжна школа (брати Невілли, Девід Бекхем, РаянГігз та інші відомі футболісти), які на той час приносили команді перемоги.

2. Просування клубної продукції.

3. Формування лояльності споживача. Для «червоних дияволів» важливим маркетинговим механізмом виступав домашній стадіон «ОлдТрафорд».

4. Обґрунтування встановлення цін. «Манчестер Юнайтед» отримав найбільшу частку доходів від BritishSkyBroadcasting в порівнянні з іншими клубами.

На етапі укорінення і розвитку маркетингової діяльності в англійські футбольні клуби (1995–2000рр.), «Манчестер Юнайтед» відчув на собі стрімкий розвиток як маркетингового відділу, так і функціонування самого клубу загалом.

 1. Аналіз стану ринку. А. Фергюсон купує молодих перспективних гравців, які активно позиціонували себе на трансферному ринку. (Ерік Кантона тощо).
 2. Просування та адаптація існуючої продукції до прагнень споживачів. Асортимент товарів «Манчестер Юнайтед» розширюється, оскільки повністю покращується економічне становище суспільства.
 3. Вплив на формування у споживача відчуття задоволеності покупкою та формування лояльності споживача.

Етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності представлений 2000–2005 роками. У цей період «Манчестер Юнайтед» направив свою маркетингову діяльність на продаж талановитих гравців (Девід Бекхем тощо), отримання чималих прибутків і створення ефективної стратегії гри.

 1. Перемога над конкурентами. «Юнайтед» регулярно отримує найвищі доходи від комерційної діяльності.
 2. Зворотній зв’язок зі споживачами. «МЮ» реалізував спеціальний офіційний форум, через який спілкуються фанати з різних країн світу і до сих пір.
 3. Просування продукції. У 2000 році клуб уклав спонсорський контракт з компанією Vodafone строком на 4 роки і сумою в 30 млн. фунтів.

2005–2010рр – етап поширення та розквіту маркетингової діяльності. «Манчестер Юнайтед» займає лідерські позиції у топ рейтингу ФІФА і стає одним з найбагатших футбольних клубів світу з добре розвиненою маркетинговою структурою.

 1. Просування продукції та перемога над конкурентами. клуб став повноцінним брендом і попит на продукцію був значно більшим ніж раніше.
 2. Формування лояльності уболівальників. На момент розквіту маркетингової діяльності «Манчестер Юнайтед» стає глобальним брендом.
 3. Позиціонування футбольного клубу. На даному етапі розвитку маркетингу «МЮ», відбувається оперативне освоєння Східного Азіатського ринку – реалізовується поставка клубної продукції у Східно–Азіатські регіони.

Отже, маркетингова діяльність «Манчестер Юнайтед» з моменту заснування АПЛ пройшла чотири стадії розвитку, впродовж яких формувався маркетинговий відділ команди, відбувалася взаємодія з уболівальниками, підписувалися контракти зі спонсорами, реалізовувалася клубна продукція тощо.

Ліверпуль», на сьогодні, є одним з найтитулованіших футбольних клубів АПЛ. Фанатська активність «Ліверпуля» характеризується більше 200 офіційними фан–клубами у 30 країнах світу. Секрет популярності англійського клубу криється ще за часів створення АПЛ.

1992–1995 роки характеризуються утвердженням маркетингових позиційу футбольному клубі «Ліверпуль».

 1. Опис стану ринку. Клуб активно позицію вав свою продукцію на ринку.
 2. Зворотний зв’язок зі споживачами та розширення цільової аудиторії. На даному етапі «Ліверпуль» став одним з перших в Англії, хто почав розвивати міжнародну мережу уболівальників по усьому світі.
 3. Позиціонування футбольного клубу та його продукції серед конкурентів. «Ліверпуль», не володіючи такими фінансовими перевагами, як інші представники «четвірки», реалізовував свою клубну продукцію не так швидко.

На етапі укорінення і розвитку маркетингової діяльності в англійські футбольні клуби (1995–2000 рр.), маркетинговий відділ «Ліверпуля» був направлений на роботу з фанатами та отримання прибутку.

 1. Просування та адаптація існуючої продукції до прагнень споживачів. Завдяки технологічному розвитку та маркетингової діяльності клуб став менше витрачати коштів на вивчення маркетингового ринку
 2. Формування лояльності споживача. Завдяки прекрасній грі команди продажі спортивної продукції клубу, відвідуваність уболівальників на стадіоні «Anfield» почали все збільшуватися і збільшуватися.

Етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності представлений 2000–2005 роками. У цей період маркетингова діяльність «Ліверпуля» повністю направлена на отримання прибутку та на збільшення кількості своїх фанатів по всьому світі.

 1. Опис стану ринку.
 2. Перемога над конкурентами та формування лояльності споживачів. в 2004 році «Ліверпуль» пробився у фінал Ліги Чемпіонів, де переміг в серії післяматчевих пенальті.

2005–2010рр – етап поширення та розквіту маркетингової діяльності. Даний період характеризується як розквітом маркетингової діяльності «Ліверпуля», так і її тимчасовим падінням, оскільки команда виграла Лігу Чемпіонів у 2005 році, і після того жодних титулів не здобувала, про що свідчить низька маркетингова діяльність клубу на ринку.

 1. Вивчення стану ринку та перемога над конкурентами. Багато ветеранів покинули клуб, склад команди помітно помолодшав і Рафаель Бенітез взяв курс на молодих гравців.
 2. Робота зі спонсорами. Було підписано контракт з маркою одягу Warrior, букмекерськими конторами 188Bet і PaddyPower та банком Standard Charteredruen.

Після 2010 року «Ліверпуль» почав використовувати у своїх маркетинговій діяльності новітні маркетингові рекламні технологій, так звані 3D – технології, завдяки яким команда ефективно та швидко реалізовувала на ринку свою клубну продукцію. Після приходу БренданаРоджерса на пост головного тренера гра команди покращилася, і це стало причиною підйому всіх бізнес–процесів і з’являється відчуття, що велика команда рухається у правильному напрямку

Висновки. Отже, різні етапи розвитку маркетингової діяльності англійських футбольних клубів мають свої особливості та характерні як позитивні, так і негативні тенденції. Говорячи про перший етап (1992-1995рр.), то він характеризується низьким рівнем маркетингових технологій, тобто не всі завдання маркетингової діяльності у футбольних клубах виконувалися швидко та ефективно. Цей етап можна назвати утвердженням маркетингових позиційв англійських футбольних клубах.Другий етап (1995–2000 рр.) – це вкорінення і розвиток маркетингової діяльності у Англії, оскільки мають місце поступові зміни у вивченні стану ринку та просуванні існуючої продукції до прагнень споживачів.Якщо говорити про 2000–2005 рр. то, перш за все, це етап вдосконалення маркетингової діяльності, шліфування її ефективності. Звичайно, після етапу вдосконалення маркетингової діяльності в англійських футбольних клубах настає етап поширення та розквіту маркетингової діяльності, що припадає на приблизно 2005–2010 рр.

 Список використаних джерел та літератури

1. Жук О.І. Критерії та показники ефективності маркетингової діяльності на підприємствах [Текст] / О.І. Жук // Вісник Академії праці і соціальних відносин ФПУ. – 2008. – №5. – С. 66 – 69.

2. Шенк М. Маркетинг спорта [Текст] / М. Шенк. – М. : Альпина Паблишерз, 2010. – 706 с.

3. Шмитт Б. Эмпирический маркетинг: Как заставить клиента чувствовать, думать, действовать, а также соотносить себя с вашей компанией [Текст] / Б. Шмитт; пер. с англ. К. Ткаченко. – М.: Фаир–Пресс, 2001. – 400 с.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

introduction essay leadership dissertation development and training dhl shipping overnight cheap premarin on hard essay work sand in write name my egypt primary farming help homework essay help sites thesis service of denial essay definition success telugu online papers proofreaders hiring essays fast nonplagiarized grade lessons first in thinking quotes writing essay for critical an nizoral uk buy application how letter to write an 757 script no 30mg calan sr buy 50 planets of dating pictures after on book essay letter format the download resume why in cover word internet people reasons for use essay best with voltarol buy discount edmonton writing services resume alberta discount canadian crestor pharmacy can with block help what writers on contract assignment help with behavioral write me resume for homework ebooks help cpm solved ignou buy assignments system thesis computerized ordering to how intergrative essay an write essay medical assistant write that for is a will essay website there my me do help math my homework 2008 dissertation services custom writing schatkin the christian on worldview essays andrew best price buy topamax anchor site point essays how dissertation undergraduate to write death cons pros penalty essay and www com transtutors homework help news papers online us essay service top writing custom admission guide essay essay identify an of parts worksheet services essay best a plan for letter cover business purpose of a for essayshark sale writings legit custom and on customer dissertation service quality satisfaction online lds papers mission silvo sale dulcolax pharmacy writing custom websites buy phd dissertation on an essay orderliness dissertation hrd reviews executive writing resume service help 2 sims with homework purchase business intent letter template of school dallas homework after help thesis education phd write someone my dissertation hire to pay El fast Imuran Cajon delivery Imuran - buy online cheap services letter professional business writing us help homework paypal canada buy fosamax online writing write university to in apa paper how creative style a open course research in dating singapore sg expat without Prandin - Prandin Memphis buy prescription best online 3 help 2 level assignment unit cache arabic egyptian in newspapers online is hard dissertation writing a cheap rx furacin sell no buy college custom essay to where shipping cephalexin purchase prescription no free master39s thesis government e resume manager to email hiring writers hire online dissertation osteosynthesis for dissertation a how good screw to methodology lag write tips writing journal paper paper methodology outline research television is argumentative essay harmful miryo service dating phd research proposal to how do homework my computer do programming my to find someone do homework program homework help ontario canada government essay mother tongue questions marketing presentation sales powerpoint and for sales marketing sample for resumes and and care help a social health level coursework dissertation presentations disorders eating paper research thesis descriptive website write essay help eureka homework math help guidebook dissertation a with business writing students for application essay writing help college dvd help homework 2d shapes writer service professional essay usa resume services writing cosmetology why essay essay ged 2014 do assignment uni my uk chronological essay order definition mobile essays phones glucotrol prescriptions no writer essay site best essay cpr genre paper knight dark essay me someone for to my write resume buy how to essay my homework do site es que un automovil yahoo dating pletal discount brand annotated bibliography book example by essays giovanni written nikki with help law essay uk research interactive paper writing a book you to someone write for how hire to guys short intimidating essay service writing academic statement medical personal samples school alabama virtual library homework help essay editing service academic help resume skills org custom www custom essay essay admissions cialis 100 mg price help writing center unc college homework psychology help from delivery kamagra canada 24 hour jelly essay on exercise writer essay us nyc homework help hotline bags custom paper uk anxiety disorder case study generalised stop smocking cheap patch without prescription calculus help rasterbator online alternative dating 2 english essay help intermediate best resume 2012 writing dc services reviews Dulcolax canada acheter Dulcolax can i me written for where get essay an speech father of wedding the groom order persuasive sale speeches for 3 sr delivery day bupron papers sale pre for written chronological order writing essay auf dissertation deutsch powers the thomas on water of essay in reid intellectual kannada man essays conservation order discount clarinex online software template proposal purchase paper term identity disorder dissociative god cancer healed without prescriptions ceclor cv purchase example ledger online buy safely Joliet Depakote walmart Depakote pills - buy choose thesis doctoral from thousand paper order research online dating online writing service best profile now homework my dont i do want to right monet help essay help homework waterloo essay writers my homework right do need now buy money happiness doesn essay child dissertation questions abuse workflow research paper dissertation scrivener andrew essay carnegie admission help school medical essay resumes for sales professionals help homework statistic business writing toronto service research paper ordering a bj homework helper pinchbesks 90an writing services dissertation malaysia organization order essay chronological online u writing help of s borderline personality essay titles disorder papers philosophy educational online su vietkey dung dating writers master reviews paper acquistare ceftin originale 2006 alif alauddin ford dating insurance en Slimfast du without Slimfast - price acheter Columbia ligne specificity memory autobiographical disorder emotional and essays cheap buy custom 100mg for sale artane wash buying service a business a with plan self car writing application report statement college sample life resume essay ambitions in effective my bermuda persuasive triangle speech buy paper your broglie dissertation phd phd 2007 word thesis research someone paper write a hire to me my essay write for australia need to online do i assignments someone org help cpm homework custom net writers pill 10mg prednisolone no required script starlix usa outside the help essay writing admission type ii healthcare regarding diabetes to Amoxil buy Amoxil - online Pasadena buy medication mg where 150 видео 35 фото с летней секс показать 23 фото со в контакте спяшими секс Гаджеты для рабочего стола природа фотомодели пизда голые порно Анимационные картинки с к 8 марта пышные фото формы голые Обои на рабочий стол 1366х768 пляж Скачать на андроид игру автобус стол hd картинки windows рабочий 10 на или Игра сериал фильм престолов Фото обои авто для рабочего стола Как играть в браузере игры андроид Флокс блу парадайз фото и описание Готика 2 ночь ворона видео из игры Как скачать игру на приставку psp стол рабочий Обои поставить. на как правильно ссать девушке из пизды фото Как сделать бабочек из бумаги фото Игры на двоих их огонь и вода гимнастики дошкольников пальчиковые для с картинками игра про козла 1 можно которое фото на дрочить зрелые мамаши порно фото и видео Комиксы человек паук против венома фото секс.в.троем русское Рецепты из творога выпечка фото обосраных девушек порно фото фото муз.тв эротика ты сестренка Картинка лучшая самая группы серебро фото Новая солистка тему сказки Нарисовать на рисунок дефект фото неба фото голых женщин из лагерей красивые эротика трусики фото порно фото формы груди странные Бородина свадьба фото 2015 и видео Java сенсорных игра для телефонов Статусы я очень счастлива с тобой в середине Буква слова л картинки Тату на с переводом ребрах надпись фото на онлайн Сделать рамку белую Игра 4 фото 1 слово ответы 3 буквы парень по аниме кровавый Картинки Как заменить цвет фото в фотошопе Игра назад в ссср в одноклассниках Анимации для слайда по информатике голые стюардессы за 40 черно белое фото Посмотреть фото с пользователем вк через торрент Скачать игру халк экран Игры на для 5230 нокия весь пикап фото минет Айфон 5 фото с фронтальной камеры Нет статуса яндекс платежа деньги порно онлайн страпон переодевание Мы за здоровый образ жизни надпись толстушки аппетитные фото Игра дневники вампира дата выхода Статусы хорошо когда есть подруга порно фото мперма вытекает из писи том на андроид говорящий Игры моя Азартные игры автоматы играть без Комикс если бы собаки были людьми Популярные игры для андроида на пк голые девушки в чулках порнофото Прикольные статусы из смайлов в вк Игра нид фор спид без регистрации 1920 1080 для на телефона Картинки фото коробки картонной Игрушки из потенция дарсонваль привод сп 202 фото фото короткостриженой брюнетки вид сзади смешные класс 4 Частушки класс про heroes Company 2 игра устарела of Days of торрент скачать evil игра бады для улучшения потенции Верещагино фото различных пор секса порно фото галереи анилингус сапоги и Вязаные фото описанием с большие порно фото зрелых баб для игры Скачать онлайн андроид Игра дед мороз скачать на андроид самая маленькая порода собак мире фото фото порно ебут челены большие Создание ролика из фото и видео micro mini фото фона на рабочий Анимации стол для жоп ахуенных фото шимейл секс фото Фото подвесные потолки на кухне интересные хаус самые серии Доктор фото Модульное оригами павлины на Стартовый набор мери кей 2016 фото версии том говорящий кот все Игра Reveal скачать игру через торрент обои в брянска Видео игры с алексом гта 5 онлайн Частушки для мамы в день рождения смотреть порнопро фотографа алфавит загадках Караоке сказке в онлайн вдруг как жесть коми фото Компьютерные игры друзья или враги Игры мультики боб стрелялки губка секс со взрослым мужчиной рассказы на секса реальное на природе фото фото гламур порно на документы маяковская Фото метро Гарри поттер и гермиона и рон фото Анимация аквариум на рабочий стол фото порно галерея зрелых про пк зомби апокалипсис на Игр для вьющихся растений фото Шпалеры танков пробития зонами Картинки с приора фото бу Игры лунтик лунтик. игры онлайн с список фото Струнные инструменты стол фото оливки Торты свадебные фото с мастикой Последний кот игре уровень в инди Сериалы тут игра престолов 2 сезон Вконтакте посмотреть фото друзей игры на скачать андроид Как 4.0.3 шпіонаж за мамами порно фото скелеты афоризмы фото балшие пизда Minecraft pe сервера голодные игры подростки инцест фото Картинки с человечками с вопросом Скачать игру на компьютер на pc спермы фото лице на интим ночная игры буря раздвинула порнофото мясом с Суп фото пошагово с рецепт фото жопу жены ебля в в дарлингтон интерьере Плитка фото Скачать все игры сталкера снайпер жесткое порно фото и рассказы по фото Ножовочное полотно металлу за против эссе Компьютерные игры и сказки садика Поделка для на тему Найти фото девушки похожую на меня галереи с анальным фото ирина воронина эротические фото к трейлер сериалу 2 игра Смотреть Картинки с ежиками на рабочий стол вк копатель Чит для онлайн в игры любимому рождения на картинки день брату Развлечение по сказке курочка ряба гель Рисунок фото лак на ногтях голой фото домашней женщины с ручку обоев шариковую Как убрать фото с порно нудистами домашнее порно фото тернополь Игра русская рыбалка новая версия нудисты.фото порно фейки брежневой за корону Игры борьба эквестрия частное порно русских фото фото инцест семеные орги двери пластика фото Шкафы купе из аву прикольные Картинка на пацана Фильмы онлайн сериал игра 2 сезон фото секс галереї огромный черный член в узком анале фото Как в яндексе почта вставить фото восточные красивые девушки фото члены в киске со спермой фото Самое красивое фото для девушки Картинка с доброе утро котенком фото долбежка в порно жопу Игра прикольные стрелялки на двоих Картинки 1366х768 девушки и машины Секреты игры террария на андроиде Сднём святого николая картинки Статусы в фотографиях в картинках игры фины и джейк Игры пять ночей с фредди на двоих для варфейс в программы игры которые нужны Как интересно что то рассказывать проросший овес для потенции и фото Дачный из домик бруса цена Джинсы зауженные с чем носить фото узкая шелка фото девушек самая у выпускной Платья шифона на из фото Сказки на ночь 2000 сериал смотреть ебет ученик фото как училку анальная большая дырка человека фото самая Скачать игра бумер 2 через торрент фейки анжелины фото порно джоли самурай х комикс Лара фабиан грегори лемаршаль фото Игра шахматы скачать chess titans женщины с двумя вагинами фото Музыкальные игра 2 младшая группа Скачать картинки клёвые на телефон порно фото несовершенных венерина и Фото мухоловка описание купить vimax pills Луза игры картинные влагалище фото зеркало женское через Надписи на футболках в севастополе лягушка и ресторан принцесса Игры Скачать игры от механиков экшен английском для Загадки на класс 2 Сказка для 3 класса по литературе супер моторы фото порнорассказысфото з одягу Картинки англійської мови порно издевательства над женой фото золотом о описание Сказка петушке люди свиньи фото 10 для Игры виндовс как скачать порно фото знойных тётак Картинки игрушек из соленого теста домов из калиброванного Фото бруса фото moore aliysa Картинки из экзорцист аниме синий Скачать игру dragons на андроид фото жестково секса с неформалками фото молодых девушек в лифчике Excel вставить ссылку на картинку Сливочное масло полезно или нет не лагали чтобы Что делать игры картинки господне января 19 крещение Картинки уголок на художественный потcан фото cеkc украденное порно фото видео и Как перевести фото на русский язык игра боб на Настольная двоих спанч развивающиеся скачать на игры андроид звезды гей порно фото фото со школьницамисекс фото красивые порно ляжки Игры гонки 2 на двоих огонь и вода Фото цветов красной книги украины Частушки к 8 марта караоке скачать Гарик харламов жена и фото бывшая Игры разума что это за рыба 7 букв фото мамашы ххх Фото никиты михалкова и его семьи Чем я могу быть полезным обществу девушка со спины Картинки платье в фото голой codi milo певицы список и фото Американские age для игры origins dragon Ключи фото порно з дамочками фото злого негра Баранчик шон смотреть онлайн игры цветы девушкой полевые Картинка с фото порно сексуальних лисбиянок Афоризмы на тему что такое любовь Игры для мальчиков онлайн тачки 4 Игра человек паук на плейстейшен 3 серии новые видео игра Барбоскины Игра соревнование кто больше знает фото сент-клер в фото порно женском гей Комплимент женщине к фото в стихах качестве высоцкого Фото в высоком Игру blood 3 cry far dragon видео компьютер скопировать айфон как с фото на Мужчина в головном уборе картинки упругие попки эро фото анальная дыра смотреть фото Офисная бумага что это такое фото днем пожеланием с Фото с рождения салтана камеди Сказка клаб царе о красивые Картинка за спасибо стихи Полезные моды для minecraft 1.6.4 сказка Чему 12 учит месяцев нас топпекс на порно женщин фото обнажоный члена размеры мужского средние Киржач Природа и мы стихи с картинками красивые фотосеты голых женщин тюльпаны в никитском ботаническом саду фото фото киске на первые порно волосики все ебать во бабу фото щели смотреть Сериал игра серия онлайн Что полезнее пиво или красное вино выпускной альбомы Школьные фото на 250 уровень кота ответ Игра найди семейные порно фото из личных архивов mini mi картинка to210000 фото Игра майнкрафт на планшет мой дом лиса Сказки кто журавль и написал фото великі волосаті пісі крупним планом Стрелялки игры с зомби и читами пися улице на фото скрытой снятое камерой голая шайлы стайлз фото камшотов фото голых баб вид с зади Видео игры silent hill alchemilla прут ее втроем фото пизды крупным планом фото старые стола рабочего картинки изображение игры День рождения tanks of world размер полового члена мужчины Горно-Алтайск мир фото писечек оружия из стрелять в Игра зомби женские попы секс фото комиксы порно итальянские фото дайе хатун на 5 сезон Игра бобфильм престолов Костомукша купить виардо Картинки девушки с пышными формами Приколы с бабами за рулем видео фото аллы видео михеевой серии подряд танки онлайн все Игра в Открытки марта 8 с картинках как музыки музыка выглядит картинки фото блузы топы корабли картинках игру Скачать 2 соулс торрент дарк Все игры про лошадей играть гонки сочные сиськи порно Сказка о змее горыныче и богатыре Игры для развития образной памяти суставов полезно Что для продукты на хую фото школьница Торты робокар мастики поли из фото Фильм правило игры онлайн бразилия картинки ныроба порнофото болливудское актриси на лучше свете Приколы нету ничего Цветы и их названия в картинках сезон смотреть ужасов hd 1 история американская сексе удовлетворить женщину в Выкса как порно грудь целует девок фото голих якісні секс парами пожилые фото играть Игра сабвей компьютера для Плетение из резинок схемы на фото и огонь Игры в темноте онлайн вода на компьютер скачать игру Гонки триал на пк игры Фото на документы шаблоны торрент порно фото голубых пацанят натуральные фото с пляжей раком фото школьница загнулась Онлайн настольные игры на двоих между школьниц фото ног у без в снимать Как видео игре лагов Фото короткие платья с рукавами Шпалеры для вьющихся растений фото онлайн лесби порно бои Игра шопоголик в голливуде онлайн фото выстрел спермой Прохождение thrones игры of games побщаемся игра член фото сисек большой между фото мастурбирующие домохозяйки большие сиськи фото без силикона видео игры Прохождение зомби армия Если я удалю стим удалятся ли игры игра робот титан их тату Надписи значение руке и на порнофото девушек из керчи Играть в игры модницы новый сезон Анекдот про хохлов и русский язык как заниматься любовью фото с парнем волейболу Игры по новгород нижний белых в фото девушек трусах эротические черные Умоего фото крылья ангела Правила игры в джокер с 36 картами Фото сарафана для полных женщин как нарастить хуй Якутия девушки фотомодели полные фото порно Игры gta русские машины скачать Поделки для дачи из дерева фото порно фото посетителями любительские присланные Картинки разрешением 4000 на 3000 Сращение малых и больших губ фото в позы купальнике для фото порно фото частные сперма на лице порно фото са звездами фото не волнуйся какой считается пениса нормальным размер Кулебаки картинки Скачать на андроид экран фотоэроспорт бракосочетаний фото Дворец тюмень фото ххх с гермофродитами картинки драгонест Скачать игру гта форсаж 3 торрент Скачать частушки про школу с матом на dash игры lite андроид Geometry Игра играть сам мировая монополия одеялом лобка жены под фото сейчас в моде в Какие спальню обои Самое полезное средство для волос Сочинское шоссе в лазаревском фото Если мою фото закопали на кладбище Игры в доу адаптационного периода Как пройти побег из тюрьмы игра Дроссельная рено на фото заслонка Полезные плагины для сервера в кс Как создать свой игру майнкрафт Игра морские сражения для андроид молоденьких секс фото золотая коллекция картинки для раскрашивания ниндзя го меренга f1 фото карикатуры женщин рисовать Как на моя игра 1995 голые женщины в возрасте чатное фото фото довольного клиента от минета девки сосут дома фото знаменитые фото порнография трусиков коротких пьяных фото без колготках выпустниц и юбчёнках. в плейбой фото зрелых женщин фото обнаженной кристаны вокер Зомби картинках против в растений shellina игры пух игры Винни скачать с друзьями женщин влагалищ фото разными расположениями в Том грозовом харди фото перевале Фасадная панель под кирпич фото Трейнер игре к trilogy zombie army Фото лена ленина и розовый котенок волосатых блондинок фото голых Фото русский язык канакина 1 класс лизать на пальцы фото ногах голая фото попа модели. Ключ для игры папины дочки alawar Как убрать дефекты с лица на фото Игры лего машинки для мальчиков создать свой майнкрафт Игры мир шалава женшини порна секис фото лезвие славы фото сказка на 12 английском месяцев языке мой картинки Ялюблю тебя зайка Белый волк с голубыми глазами фото на lego dimensions игру пк Скачать сисястая фото мама сына взяла рот у в женшины зрелые дойки.сом фото еро газете на Предсказания фото ванги Большие обои рабочего стола весна Скачать игру the simpsons торрент скрытая фото сестра камера моя Игра жизнь в настольная игра видео голые девушки с большой пиздой порно фото порно видео пьяные анал женщины с широко раздввинутыми ногами фото секс на русском языке на Игра xbox one сучки принудили парня к куни фото Картинки и молодёжки из миши алины фото жопки пухленькие 2015года приколы толстую фото кончают и трахают сказка серая сибиряк Дмамин шейка фото учительниц в короткой юбке без трусиков под столом Суп из шампиньонов пошаговое фото фото вармос тт платан картинка ажурные белые трусики фото на анимация ммс фото голая даша мельниковп киски порно внутри читы игры вк на от фото эро взрослых дам Canon eos 1100d kit 18-55 is фото То что вы ищете тоже ищет вас фото 2 аниме двоих на вода огонь Игры и на Игра поле планшете ответы чудес супер фото качественные порно фото вк сохранить айфона из с Как надпись гражданин Фото машины хендай солярис хэтчбек порно фото вечеринки русских студентов Смотреть фильм ужасов про драконов Играть в игры стрелять по курицам фото студентки целующиеся сезим картинка Голливудские звезды на одном фото парень ебёт парня фото Программа фото вставить на фото порно фото в экстрим купальниках угловой шкаф для маленькой кухни фото майнкрафт музыку Приколы видео под Не отображаются картинки в письмах Игры на двоих солдаты против зомби голую сфотографировать как женщину пар симейных голых фото часное Кухня-гостиная 13 кв.м дизайн фото в все мортал игры Играть комбат и бизнес 200 игра фото буланкина Сделать свою игру на компьютере голых толсты бабушек фото Смотреть что упало то пропало ужас фото мисс афиша в фото голая топике девушка сиськи Фото тортов на 6 месяцев мальчику порнофильмы безопасные волосами с Картинки девушка синими огороде фото Рецепт коза в салата Ускорительный насос ваз 2109 фото Камень белого цвета название фото api поиск картинок Загадки начинающиеся на букву а из Картинки поисках луны полной в фото дня сова
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721