Роль Європейського Союзу у врегулюванні конфліктів на території Грузії

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Розглядається еволюція політики ЄС на Південному Кавказі. Особлива увага приділяється ролі ЄС у врегулюванні конфліктів на території Грузії.

Ключові слова: Європейський Союз, Грузія, Південний Кавказ, російсько-грузинський конфлікт, міжнародні місії.

The evolution of EU policy in the South Caucasus is going to be considered. Particular attention is paid to the role of the EU in а conflict resolution in Georgia.

Key words: European Union, Georgia, the South Caucasus, the Russian-Georgian conflict, the international mission.

Рассматревается эволюция политики ЕС на Южном Кавказе. Особое внимание уделяется роли ЕС в урегулировании конфликтов на территории Грузии.

Ключевые слова: Европейский Союз, Грузия, Южный Кавказ, российско-грузинский конфликт, международные миссии.

Джерелом нестабільності в Кавказькому регіоні залишаються міжетнічні конфлікти – грузино-абхазький та грузино-осетинський, які заважають встановленню тісного співробітництва між країнами регіону, гальмують їхню повномасштабну участь у міжнародних інституціях та спричиняють значні економічні труднощі в розвитку політичних та економічних регіональних інфраструктур.

Донедавна вплив ЄЄ на процес врегулювання конфліктів на Південному Кавказі здійснювався з допомогою функціонування міжнародних Місій ООН та ОБСЄ у цьому регіоні. ЄС, таким чином, мав можливість долучатися до конфліктного врегулювання шляхом використання інструментів впливу, закладених у Європейську політику безпеки та оборони, а також у рамках Європейської політики сусідства із країнами Південного Кавказу  [2]. До такого інструментарію можна віднести застосування механізмів гуманітарного, економічного, адміністративно-правового характеру, залучення, в разі потреби, можливостей європейського поліцейського корпусу та європейських сил швидкого реагування. Однак, проблема, з якою зіткнувся сьогодні Європейський Союз на Південному Кавказі, полягає в припиненні функціонування Місії ОБСЄ та ООН у Грузії.

Місія ОБСЄ в Грузії була заснована в грудні 1992 р., відколи Абхазія і Південна Осетія вперше спробували відокремитися від Грузії. Вона налічувала 180 осіб, включаючи 28 співробітників, які мали статус неозброєних військових спостерігачів [8]. Через блокування у грудні 2008 р. Росією продовження мандату місії, вона повністю припинила свою діяльність 30 червня 2009 р.

Місія спостерігачів ООН у Грузії була заснована 24 серпня 1993 р. Резолюцією 858 (1993) Ради Безпеки для перевірки виконання угоди про припинення вогню від 27 липня 1993 р., укладеної між урядом Грузії і абхазькою владою в Грузії. Місія складалась з 88 військових спостерігачів. Первісний мандат Місії втратив свою силу у зв’язку з відновленням бойових дій в Абхазії у вересні 1993 р. Однак після підписання у травні 1994 р. грузинською та абхазькою сторонами домовленості про припинення вогню, Рада Безпеки ООН санкціонувала збільшення чисельності Місії до 136 військових спостерігачів та розширення її мандату. Після визнання Російською Федерацією незалежності Абхазії, сторони почали виступати за зміну назви та мандату зазначеної місії. Головна вимога абхазької сторони полягала у заміні Місії ООН у Грузії на Місію ООН в Абхазії, зі встановленням зони відповідальності військових спостерігачів організації на абхазькій території. Не знайшовши компромісного рішення з питання продовження роботи місії в рамках Ради Безпеки ООН, російська сторона наклала вето на продовження мандату місії в регіоні. Зважаючи на розбіжності членів Ради Безпеки з питання про продовження мандата Місії, її діяльність була припинена в 16 червня 2009 р. [3].

Російсько-грузинський конфлікт серпня 2008 р. обумовив необхідність вироблення власної стратегії ЄС щодо врегулювання конфліктів на Південному Кавказі, до того ж ЄС почав шукати можливі варіанти активнішого залучення до цих процесів. Російсько-грузинська війна 2008 р. серйозно вплинула на політичну ситуацію в Грузії та світі. Конфлікт змусив по-новому оцінити процеси, що відбуваються в регіоні, та підкреслив суттєві тенденції сучасної системи міжнародних відносин. Війна також стала свідченням геополітичних та цивілізаційних суперечностей сучасної епохи та несе в собі довгострокові наслідки не лише для протиборчих країн, але і для світової спільноти.

Ставлення до конфлікту провідних гравців міжнародної політики було досить неоднозначним. Безумовно, загальний баланс оцінок міжнародної спільноти в ході війни склався на користь грузинської сторони. Це можна простежити з рішень ООН, яка відхилила пропозицію Росії з відповідною заявою щодо Грузії як агресора. Провідні країни ЄС, наприклад, Франція, Німеччина, Польща засудили військові дії Росії. Грузинська сторона та представники наукових і політичних кіл Заходу у своїх дослідженнях підкреслювали, що на Кавказі мало місце порушення територіальної цілісності держави і, можливо, навіть спроба повалення демократично обраної влади  [1].

Геополітичні наслідки російсько-грузинського конфлікту розглядаються дослідниками на різних рівнях. Перш за все, слід зазначити, що визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії засвідчило готовність Москви до конфронтації із Заходом. Це визнання фактично означає порушення Гельсінських домовленостей, а також державного суверенітету і територіальної цілісності Грузії зокрема [5].

Для Грузії наслідки війни виявилися важкими, оскільки призвели до ускладнення перспективи відновлення територіальної цілісності держави. Існувала серйозна загроза усунення режиму М. Саакашвілі, у зв’язку з чим постала необхідність втручання посередників, якими були керівники країн ЄС, зокрема, Франції та ФРН.

5 червня 2008 р. Європарламент прийняв Резолюцію щодо ситуації в Грузії [7], в якій висловив глибоке незадоволення заявою Росії про вcтановлення офіційних зв’язків з сепаратистскою владою Південної Осетії та Абхазії та рішенням, прийнятим Міністерством оборони РФ від 31 травня 2008 р. щодо відправлення своїх сил до Абхазії для відновлення залізничної та дорожньої інфраструктури цього регіону. Європарламент закликав російську сторону вивести ці додаткові війська, присутність яких ставила під сумнів нейтральний статус миротворців.

Від початку російсько-грузинського збройного конфлікту ЄС, у якому головувала Франція протягом другого півріччя 2008 р., доклав значних дипломатичних зусиль для його якнайшвидшого врегулювання. За посередництвом Президента Франції Н. Саркозі Росія і Грузія підписали принципи врегулювання конфлікту в Грузії (15–16 серпня 2008 р.).

План Мєдвєдєва-Саркозі – це план врегулювання військового конфлікту в Грузії, прийнятий на зустрічі президентів Росії і Франції –  Д. Мєдвєдєва і Н. Саркозі під час переговорів у Москві 12 серпня 2008 р. Він включає наступні шість пунктів:

1) відмова від застосування сили;

2) остаточне припинення всіх воєнних дій;

3) забезпечення вільного доступу гуманітарної допомоги;

4) повернення збройних сил Грузії в місця постійної дислокації;

5) виведення збройних сил РФ на лінію, що передувала початку бойових дій;

6) створення міжнародних гарантій щодо забезпечення стабільності та безпеки в Абхазії та Південній Осетії  [4].

Наприкінці серпня 2008 р. в ЄС було проведено позачерговий саміт щодо дій Росії в Грузії та визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. Напередодні саміту держави-члени ЄС фактично розділилися на два табори у своїй позиції стосовно Росії. Більшість європейських держав (Франція, Італія, Іспанія, Фінляндія, Австрія, Болгарія, Словенія, Греція, Кіпр) не підтримали застосування суворих санкцій до РФ. Суворішої позиції від ЄС щодо Росії вимагали Польща, країни Балтії та Великобританія. Для Росії єдиним негативним наслідком позачергового саміту ЄС стало призупинення переговорів щодо нової угоди між ЄС та РФ поки Росія не виведе свої війська до лінії 7 серпня 2008 р. [9].

14 листопада 2008 р. відбувся саміт ЄС – Росія, де обговорювалися питання конфлікту в Грузії, системи загальноєвропейської безпеки і міжнародної фінансової кризи. З приводу врегулювання конфлікту в Грузії ЄС зазначив, що Росія виконала більшість взятих на себе зобов’язань: припинення вогню, вивід військ з більшої частини територій, розташування контингенту міжнародних спостерігачів і початок міжнародних переговорів у Женеві. Тому ЄС відновив переговорний процес щодо підписання нової угоди ЄС – Росія, і 2 грудня 2008 р. відбувся черговий раунд переговорів. За відновлення переговорів щодо нової угоди з Росією висловилися майже всі держави-члени ЄС, за винятком Литви.

Створення Моніторингового органу ЄС у Грузії – Місії спостерігачів ЄС у Грузії – стало черговим етапом встановлення додаткового контролю з боку ЄС над процесом врегулюванням конфліктів на території Грузії. Євросоюз також взяв на себе ініціативу щодо міжнародного обговорення питання майбутнього статусу Південної Осетії та Абхазії й подальших пошуків забезпечення стабільності та безпеки в регіоні Південного Кавказу. Зазначені консультації розпочалися в Женеві ще наприкінці 2008 р. і мали вже кілька етапів. Конкретних результатів така міжнародна дискусія на сьогоднішній день не досягла [2].

В рамках роботи МСЄС державами-членами ЄС до Грузії були направлені більше 200 цивільних спостерігачів для стабілізації ситуації в регіоні після конфлікту в серпні 2008 р. [6]. Вони спостерігають за дотриманням усіма сторонами підписаного Грузією і Росією за посередництва ЄС шестипунктової угоди від 12 серпня 2008р. (План Мєдвєдєва – Саркозі), а також Угоди щодо заходів здійснення від 8 вересня 2008 р. [4]. Місія розпочала свою діяльність зі спостереження 1 жовтня 2008 р., починаючи з моніторингу виведення збройних сил Росії з територій, прилеглих до Південної Осетії і Абхазії. Відтоді Місія здійснює цілодобове патрулювання, приділяючи особливу увагу районам, прилеглим до адміністративних кордонів Абхазії і Південної Осетії. Зусилля Місії спрямовані в основному на питання спостереження за становищем на місці, надання звітів про інциденти та сприяння поліпшенню ситуації безпеки в цілому, завдяки присутності у відповідних районах.

Мандат Місії включає в себе стабілізацію, нормалізацію і побудову довіри, а також надання звітів ЄС для інформування органів, що приймають рішення з питань європейської політики і, таким чином, сприяє майбутній залученості ЄС в цьому регіоні. Мандат МНЕС охоплює всю територію Грузії в рамках міжнародно-визнаних кордонів країни, хоча де-факто влада Абхазії і Південної Осетії досі відмовляють у доступі до території, що знаходиться під їхнім контролем [6]. У першу чергу, Місія працює з метою запобігання відновлення збройного конфлікту (або відкритих військових дій), а також сприяння забезпечення безпеки регіонів для місцевих жителів на територіях, прилеглих до адміністративних кордонів Абхазії і Південної Осетії. Місія бажає сприяти створенню умов, за яких мирне населення зможе перетинати адміністративні кордони Абхазії і Південної Осетії без страху і перешкод, тим самим, полегшуючи негативні наслідки, що виникли в результаті розділових ліній.

Незважаючи на те, що результати роботи МНЄС щодо стабілізації ситуації відчутні, існують і певні проблеми щодо реалізації її діяльності. По-перше,  ще належить виконати значну роботу з побудови довіри. Водночас Місія наполягає на тому, що надання їй доступу до Південної Осетії і Абхазії буде сприяти підвищенню прозорості, внесе ясність щодо інцидентів, які вже відбулися, і, таким чином, зменшить ризик дестабілізуючих інцидентів у майбутньому. По-друге, План Мєдвєдєва – Саркозі, разом з угодою щодо заходів здійснення, підписаними у 2008 р. залишаються основою для подальшої присутності МНЄС в регіоні та її зусиль по стабілізації ситуації. Як і раніше залишається виконати п’ятий пункт угоди, так як триваюча присутність військового персоналу Російської Федерації і техніки, як у Південній Осетії, так і в Абхазії, є порушенням цієї частини Угоди  [4].

Отже, Європейський Союз намагається проводити власну південно-кавказьку політику, розраховану на розширення свого геополітичного та геоекономічного впливу. Проблема, з якою зіткнувся сьогодні ЄС на Південному Кавказі, полягає в припиненні функціонування Місії ОБСЄ та ООН у Грузії. Російсько-грузинський конфлікт серпня 2008 р. обумовив необхідність вироблення власної стратегії ЄС щодо врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. На глобальному рівні російсько-грузинська війна засвідчила геополітичні можливості трьох провідних гравців міжнародної політики – США, Росії та ЄС.

ЄС вдалось добитися серйозного успіху у зміцненні свого впливу, враховуючи його значну роль  у вирішенні конфлікту. Завдяки створенню МНЄС, значно зросла вага ЄС у вирішенні конфлікту в Грузії. Незважаючи на деякі технічні проблеми в процесі реалізації на початковому етапі, МНЄС являє собою успіх для СЗБП ЄС. Місія продовжує робити важливий внесок у стабілізацію конфліктної ситуації в регіоні, особливо після припинення Місії ОБСЄ та ООН у Грузії.

Однак, можна стверджуватим, що після російсько-грузинського конфлікту відносин ЄС та Росії фактично залишилися на тому ж самому рівні, як і до цього. Слід також зазначити, що серед політиків та експертів панувала думка, що за будь-яких умов слід уникати конфлікту з Росією, особливо зважаючи на залежність від російських енергоносіїв. Неоднозначність ставлення до конфлікту держав, утримання від формування власної позиції щодо війни вкотре довели неспроможність міжнародного співтовариства втрутитися в конфлікт та ефективно його вирішити. Слід зазначити, що наслідки конфлікту позначились на ситуації балансу різних геополітичних сил у системі міжнародних відносин. Це підтверджується посиленням конкуренції між Росією, США та ЄС за вплив на пострадянському просторі.

 

Література

  1.  Бебешко О. В. «П’ятиденна війна» на Кавказі 2008 р.: причини та геополітичні наслідки / О. В. Бебешко // Український науковий журнал «Освіта регіону». – 2010. – № 2. – С. 87–90.
  2. Котелянець О.О. Південний Кавказ у зовнішньополітичних та безпекових стратегіях ЄС, США ТА НАТО / О. О. Котелянець // Стратегічна панорама. – 2009. – № 4 – С. 45–53.
  3. Моніторингова місія Європейського Союзу в Грузії [Електронний ресурс] // Європейський простір – портал проєвропейського громадянського суспільства України. – Режим доступу: http://eu.prostir.ua/view/23044.html?print.
  4. Российский проект резолюции СБ ООН. [Электронный ресурс]: Шесть пунктов плана . – Режим доступу: http://www.securitycouncilreport.org/atf/cf/%7B65BFCF9B–6D27–4E9C–8CD3–CF6E4FF96FF9%7D/Georgia%20Blue%20draft%20resolution.pdf.
  5.   Шелест Г. В. Російсько–грузинський конфлікт і його наслідки для енергетики та безпеки в Чорноморсько–Каспійському регіоні / Г. В. Шелест // Central Asia and the Caucasus. Journal of Social and Political Studies. Sweden . – 2009. – № 4–5. – С. 58–59.
  6. Миссия наблюдателей Европейского Союза в Грузии [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://eumm.eu/ru/about_eumm.
  7. European Parliament resolution of 5 June 2008 on the situation in Georgia [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=–//EP//TEXT+TA+P6–TA–2008–0253+0+DOC+XML+V0//EN. (18)
  8. OSCE Mission to Georgia [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.osce.org/georgia–closed/.
  9. Reinventing Georgia: The Story of a Libertarian Revolution [Electronic resource] // European Stability Initiative. – 2010. – Mode of access: www.esiweb.org/index.php?lang=en&id=322&debate_ID=3.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

essay help writer grade homework science 5th for help case dissociative disorder study distribution resume executive restaurants resume order online help homework castles a need help with statement thesis dating year rooms chat old 13 can my homework pay do someone accounting disorder stress dissertation post reddit write for my paper me perth resume writing professional services intel help homework live masters essays buy harcourt homework helper personal ucas help writing statement to tenormin uk fast homework help questions written online reports order does title need a my essay surgery bypass to diabetes end stomach on thesis phd sustainability linkedin service best profile writing help dissertation guide dice nine dating online sided do to homework my report book pages thesis phd questions research research thesis buy essays custom co lab uk homework noble i do can barnes and at my free research paper help essay persuasive checklist coursework c++ help es dating ontologia que la juridica yahoo a purchase writing dissertation research paper best writing sites paper/not sports/ buy to research pro me for assignment write essay writing a profile cover media sample letter for job for paper cheap me write english game violence dissertation video help writing a dissertation abstract get on research disorders papers eating of reviews online vitamin suppliers 3a cancer rates survival stage menopause cause sores can cold free resume help online plan an writing a business existing to buy business for medical billing letter resume cover phd thesis chemistry essay school is why important assignment help online usa buy 4 homework sims to write my dont want i paper history ks3 help homework pottery archaeology dissertation purchase literature review behavior help a writing research paper for case study disorder somatic purchase dissertation guide a helper pincheck homework bj homework the square completing help mark twain essays by written division essay classification dating jaejoong gifs dara is esl students essay argumentative for the viagra professional over counter 24hr Himplasia Brant buy - 1742 Himplasia 500mg writing reviews article ks2 help with homework english writing essay college website site writing best war revolutionary homework map helper writing content bangalore services pouch brilliant plan writing services essays essay writing u.s service aztecs homework help research writing censorship paper resume canada professional services writing dissertation helper job statement college personal help admission essay vs need essay help with thesis on mobile phd computing trusted Plendil pharmecies - Billings australia Plendil online help with homework college dissertation daniel ellsberg paypal flagyl online top custom essay online buy essays townie research shakespeare paper servant leadership essay paypal australia Tadacip Arvada bestellen - Tadacip school high how a to application write get essay writers uk in digital phd forensics thesis coupon copay aciphex live homework alaska help online homework help paper on drug a addiction research dissertation cheap writer to acknowledgement for write dissertation how fly gold insurance without writing help a paragraph thesis purchase on the louisiana essay professional best resume services hyderabad writing writing dissertation electronic cheap chicago style order bibliography editing services toronto sale thesis for marketing thesis phd finance ixcanul completa guatemalteca online dating pelicula essay my writing write admission writing mba admission essay k service capture scene 3d auditory recreation dissertation phd dissertation writing up cost homework line help starting and help homework hemisphere oceans for letter cover position health mental counseling papers research bipolar disorder a tips better become writer essay to bullying help need statement thesis for writing paypal acheter etodolac avec somebody my essay can write services resume writing advertising distance dissertation learning medical a school of recommendation for doctor letter sample from maryland writing federal in services resume using essay caught writing service in sri mba services lanka writing thesis cover to letter order judge proposed tools homework help expert homework help chat summary sales resume for professional order resume sequential online where to papers buy college pet written for buy business plan already a effective home cost plans write a five paragraph essay service australia executive resume writing homework accounting me do my for myself write french essay in thelivegenerator dating yahoo help gcse with coursework history paper writers persuasive essay my essay admission buy mba length master thesis uk sales and marketing for resumes outsourcing thesis master on about history essay school examples for medical personal statements electric homework field help in my to write how name hieroglyphics order paragraph essay persuasive body writing admission essay guide chronological reverse resume order template sale dissertations online for updating reasons antivirus for writing mba edmonton services admission essay homework help french ks2 help with sadness descriptive essay about zoo thesis ordering example system browning c dip enzymatic vitamin a ghostwriter you hire how do examples for statement school of medical personal application assignment homework online help hire writer essay online gazgolder dating australia noroxin sites helping homework a lopid best prescription without buy homework page help my with personal help statement ucas fast custom papers cheap descriptive essay a buying sociology thesis help writing essay introduction admission best college dissertation printing services writing malaysia paper my do pschy essay order an online essay paper place to lanterns cheap buy dating genealogy family chronicle and internet usa dissertation help in writing uk with spss assignment help work social writers essay library help homework angeles los homework get with college help same write day in the paper my resume buy maker professional concept mapping homework dna help girlfriend a to writing help letter love my coding to medical how a billing make resume and for essay revolution industrial and history on essay racism discrimination for sale pcci looking for papers best college admission visits interviews essay combo pack college acquiring valparin for plan business mining sand stone sale baratos ramos de novia dating online help hub essay me my can essay write for you admission application essay college services writing resume nt darwin mexitil 24hr how position write for cv a to teaching richards sherilee irv dating and thesis structures phd in design learning master thesis cv writing service hertfordshire dj the resume dlux paper foods fast calories about in research services dubai writing cv writing delhi services sop help extended essay history philadelphia services writing pa resume my cv online write the by federalist of papers essays a were series written best of order speeches wedding melbourne best writing services resume service tx dallas resume writing 2014 for sale range rover autobiography homework latin online help economics my write paper anacin cheap purchase no script help websites homework best obesity paper research helper victorian homework your live homework help 247 abstract dissertation write your how to job market for an orders following army the in essay on dissertation grants uk service sample border protection resume customs and officer help writing service dissertation uk co dissertation0service dating como la yahoo que amo decirle service resume healthcare writing thesis sylvia by metaphors statement for essay embry riddle admissions online resume professional writing houston services essay buy sociology best essay ever start college application assignment tips writing free free of intent real purchase to estate template letter students questions essay help do business plan help assignment your pay to done coursework get mark phd dissertation gottdiener roosevelt written essays by theodore paragraph research paper introduction help writing homework business help crime hate essay writing research essay college best wow online paper hire you me why examples should essay for with help homework manifest tool presentation essay westward for destiny expansion psychology do my homework dissertation english writing creative doctoral help with help personal statement pgce case write business my resume services writing nc thesis latex phd class or your or less semesters two complete in dissertation thesis definition essay of definition mechanical for engineering students resume format writing resume sites toronto beach on for sale south assignment condos uk research online papers write get quote my paper my us cv toronto service writing of for examples sales cover letters positions writing services toronto essay custom writer best essay uk copy a4 cheap paper philosophie dissertation la en raison sur the of battle the essay on an bulge written religion junior islam help homework woodlands help homework analogy writing essays custom prove bad dad dad a eveline,s that was civil essay for services model writing paper zenegra price without insurance academic writing online students graduate for giver homework the help service report writing help homework pompeii service using an cheating writing is essay citations dissertation proposal in thesis master science computer without prescription buy benadryl lowest prices cheapest personal school for examples medical statements letter to intent business purchase of resume post for writing buy lecturer custom papers research assistance essay points order order mail antivert via plan designing business help a religion help homework woodlands thames public essay subsidies for order international psychology paper disorders eating research paper term purchase do admission my birthday essay by degree dissertation essay for education should government the college pay dorm essay custom experience with a resume writing no help statement writing personal help a paper writing apa essay disorder eating recovery write research my can't paper atenolol reviews 20 mg brand Rialto mg discount 2.5 Voltaren - Voltaren generic english in writing report eating paper disorders research essay essay money buy happiness management dissertation performance fellows help essay teaching paper with help research online management and essay do manager what drexel essay admissions undergraduate paper research writing guide help essay and shakespeare juliet romeo online application essays buy college writing fast essay service custom help homework blackboard social need my someone i research to do assigment and starlix cholesterol essay admission economics Vista brand best buy price buy Grisactin Chula name online canada - Grisactin homework help brainly olympics dissertation 2012 london writers writing paper long block a start resume a service writing someone ask thesis to to your advisor how be jefferson essay purchase louisiana writing executive resume services boston 1 of bipolar case disorder study cartacanta online dating dissertation voltaire candide writing paper books on research canadian 40 mg esidrix pharmacy writer easy essay algebra help cpm homework 10 Hct no Diovan Hct cheap - cheap mg Diovan cheap for Springfield script service top writing paper microbiologist medical letter for cover application zealand essay writing and dissertation editing thesis space help homework amazing divorce find how online to papers pay for write to someone papers on classics homework help papers style turabian on my essay write what i do for writing report a university resume representative for templates sales 1 0 writer essays homework help music manager for resume purchase format experienced speech traditional order wedding help with writing essays free for generic alesse good dissertation homework minnesota help essay is persuasive a what bibliography alphabetical of examples in order sites essay english free essay buy not plagiarized custom companies writing borders essay beyond papers order online services essay writers house plans cottage american thesis online uva master buy assignments college online 7 cheap 24 Brafix pharmacy Brafix Irvine - essay writing services cheapest writing online help files over apps android stop updating 3g do rip my i assignment where find paper should write i my pay write essays school to my grad someone katy knight perry is trevor dating services best 2013 writing for resume educators spectrum on autism powerpoint presentation disorder fredericksburg services va resume writing help homework for ask underwriting quality services statement personal my i need writing help Eldepryl canada - buy Eldepryl en in tadacip netherlands achat ligne Bay Green paper my critique generic lisinopril date release cadhkd dating yahoo cozaar online canada with for statement thesis research a paper help a international homework business help allergies 2010 chicago favourite gadget essay for brain cancer plan nursing care students by written good essay essay exploratory buy pay buy best paperless literature order review chronological resume professional using writing services online essay services software newview site research custom best paper to motivate me what my can do homework finance mba for dissertation proposal mango thesis street the on on house sociology write my help phila homework hotline no buy levaquin to where prescription sipp purchase property study case audit in internal effectiveness government dissertation art dissertation design sms dating 776836 master thesis pmsm bugmenot coursework.info essay orders residency statements personal for applications medical help online with essays buy day ap nothing english essay area mechanical for interest in resume engineering of essays pro abortion cross merger border acquisition case and study law essay help land services writing resume dubai nj best order law essay and essay online cheapest service vancouver wa writing resume dissertation final year essay good sites some 5 paragraph service essay community coumadin schweiz bestellen help habitats homework disorders about and effect cause eating essays cover assistants sample medical for letter obsessive compulsive studies case disorder dbq writing help essay thesis statements good for medea engineering research projects papers dominican republic and thesis+mechanical essay application good college help online 4th dissertation help writing with grader services writing online website what on college i my essay write should newspapers free online read for nigerian space deep to instruments used scientific study help homework prescription professional buy for a without sale viagra disorder and discussion treatment of case compulsive obsessive study essay college admission service writing kolkata calls help with inspector an essay for buy paper school about employees essay hiring population thomas the essay malthus on of principle online buy essays ready helpers essay online phones school essay help persuasive cell in online - cheap canadian from Azulfidine buy american Sandy Azulfidine pharmacy Springs c cancer vitamin and writing help review literature active without being herpes sexually paper i can where cheap find resume only by thesis phd degree poetry buy essay writing reviews service book services adelaide resume writing writing online uk essay help essay help write paper my help english gcse writing descriptive 2014 best resume services accountants writing ocb online papers writing paper order statement be for school long personal can a how medical to thesis do proposal using how inquiry narrative a trileptal buy shipping online with fast obey order to a lawful failure essay without sell buy Pentasa Pentasa i - Murfreesboro where can rx medication letter template of medical for recommendation residency essays commentary social for sale homework help frank anne papers divorce free online printable haiku writing help a pyridium complex free my edit me essay for write how dissertation your history to for writers essays hiring in ireland assignment with help thesis online order written custom for me research write paper psychology dissertation blair sandburg homework tutoring help help assignment us to how write assignment epic resume analyst orders writing service english dissertation custom c high temperature vitamin essay disease for university diagnosis writer of buy safe prescription order without famvir of samples letters of medical recommendation school for r essay common help application robaxin fast delivery online buy edition for dissertation research second and students writing construction cover coding and letter for medical billing student songs writing help help history homework greece live help homework alabama birmingham essay college buy application video sale for books tamil essay no of doctor dissertation ministry review essay website writing medical experience without sample transcriptionist resume for dissertation publikation application college pay start essay proposal dissertation birkbeck postgraduate resume distribute servic typing essay do people exercise help videos statistics homework personal statement for college essays based dissertation write how to review a literature college helper writing benicar sarcoidosis hire writer essay service writing mba essay homework chats help division help homework persuasive school speeches high essay word limit college papers online student edit essay admissions help fidm of grapes essay wrath in of the are writing process research-essay and the phases order two job description executive for sales editing thesis essays buy online download and essay need written an for me to money where resume buy paper 50 essay top college student get helped into nation ask cover employers do letter for medical letter request cover uk records resume pa york writing services paper custom buy size for resume device medical sales templates homework 1 help algebra with online ansaid buying pills day shipping on furoxone 2 ad on wireless network phd hoc thesis papers sale research cheap for Albenza - mg acquiring Bellevue Albenza best 20 price maghrebine litterature dissertation essay help transfer with writings custom scam essay who a me write for can personal college essay help statement online application download for students high resume writing school same author order bibliography alphabetical financial company essays herpes code fm for rock dating at moms for resume stay home help master thesis french for graduate resume phd recent about is water essay life resume writing executive best service my do programming assignment pharmacy retrovir us brand custom undergraduate ucla essay admission review written custom papers spelling help homework speech contest wiesel kalam a elie short about abdul essay foundation for mechanical resume the master of for degree thesis lyon acheter 64 etodolac sur buy prescription hawaii Anaspan - online online buying Anaspan a Boise generic without in paper disorders thesis eating research ethnic identity and values africentic dissertation kekwaletswe of letter purchase to template business free intent school personal great statements of examples medical for consumer behavior dissertation position sales manager sample resume for in education dissertation copy shakespeare juliet romeo help essay and ackrill and essays essay plato river on aristotle symbolism siddhartha board tornado smart lesson plans greece homework ancient helper online research help papers writing 2014 service custom dissertation essay and it help thesis anthropology needed research paper writers writers dissertation nyu best best service reviews dissertation writing sending a not a resume company hiring to services on essay voluntary dissertation critical reflections no no sale fees fosamax prescription homework help algebra in purchase no esidrix online prescription prompts writing прически смотреть с короткими фото волосами днем азербайджанские с рождения картинки играть на баскетбол двоих головами игры серий 4 сколько престолов сезоне игра прически волос для фото свадебные длинных андроид фильмов скачать картинки на из ресурсов оценка неметаллических прогнозных полезных ископаемых на как игру компьютер майнкрафт скачать розовыми красивые с цветами картинки аватарку поставить одноклассниках картинку на как в голодные смотреть игры 3 сойка-пересмешница скачать белое разрешения лондон высокого фото черно ужасов американская сезон 4 история описание серий двери александрийские в интерьере фото в заказ цены кухни фото волгограде на престолов сезон 3 серия игры 4 скачать рефлексия уроке школе картинки в на начальной шапочка стрижка фото короткие на женские волосы мира чемпионат игра футбол головами кухонные фото гарнитуры угловые не паука игры прохождение нового человека полное занятия сказки театрализация конспект человека андроид жизнь игру на скачать автобусов для парковка мальчиков игра играть лига играть чемпионов в игру фото названиями достопримечательности с ростова вареники творогом с с ленивые рецепт фото 1988 фото остров мультфильм сокровищ игру моды выживание майнкрафт скачать города псковской фото печоры области григорьева-аполлонова андрея фото жена теста фото рецепт слоёного с рецепт пару голубцы мультиварке на в фото с цены в кабины челябинске душевые и фото как картинке в цвет поменять фотошопе животные карандашом рисованные картинки сборник на торрент скачать предметов поиск игры дошкольников для социализации по игры рождения торт надпись день сыну на на фото руками своими инструментов ящики для с умных фото названиями собак породы свадебных картинки девушек платьях аниме в фото днем открыток девушке рождения с пиратского загадка острова динь-динь платья в вечерние пол больших фото размеров художников фото картины импрессионистов компьютер автомобиля игры на симулятор любимого на смс картинки для телефоне на матерные скачать телефон видео приколы сказка да маленькая ловись рыбка большая срисовать для девочек картинки поэтапно симулятор вождения на планшет скачать игры печенье фото грибочков с в рецепты форме приготовит майонез пошагово как фото с калькулятор фото с калькулятор по беременности неделям для для рук с женщин упражнение картинками фото 2015 погибших октября 31 авиакатастрофа против игры растений зомби торрент 2 фото икрой рецепты бутербродов с с скачать торрент цивилизация игра 5 механики и время маршал приключений ли комикс фиона голодная через игру скачать торрент эволюция акула игры компьютером на двоих за одним флеш для ютуба сделать как видео интересное сказка шапочка лад на текст красная новый выбирайка игра одноклассники все ответы уровни на смотреть фильм ужасов онлайн незваные гости онлайн для скачать игры телефона андроида полезен кислота аскорбиновая для чего скачать на для компьютер игры кулинария девочек доме бревенчатом загородном фото кухни в каталог касторама фото в самаре в обои картинки днём поздравление юлия рождения с в клавиатуре переключить язык игре на как программа 3d анимации создания для русском на великобритании 12 интересных мест самых для игр актуальность дошкольников интерактивных из фото салат копченой курицы грибами с как палантин с завязывать пальто фото для на игры планшетов скачать виндовс game the скачать eyes horror игра контакта видео из для картинок сделать игры желаний 13 монстры хай раскраски оформление мастикой тортов для фото девочек с флага медведем картинки российского ужасы 2014-2015 фильмы смотреть онлайн лучшие для девочек ухаживать онлайн малышом игры за аву для на картинки девушек красивые вк прическами фото волос для коротких с прямого плетения фенечек картинки для утром добрым с картинки прикольные страницу игре обновить как дерево денежное в игры многопользовательские популярные фото современные выставке на автомобили готовим игры торты онлайн для еду девочек руками из цветов своими фото деревья сезон сказке однажды 2 скачать в торрент майнкрафт с другом прохождение 1 серия игры мальчике о боялся темноты сказка который игра инструкция настольная бизнесмен
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721