Роль Європейського Союзу у врегулюванні конфліктів на території Грузії

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Розглядається еволюція політики ЄС на Південному Кавказі. Особлива увага приділяється ролі ЄС у врегулюванні конфліктів на території Грузії.

Ключові слова: Європейський Союз, Грузія, Південний Кавказ, російсько-грузинський конфлікт, міжнародні місії.

The evolution of EU policy in the South Caucasus is going to be considered. Particular attention is paid to the role of the EU in а conflict resolution in Georgia.

Key words: European Union, Georgia, the South Caucasus, the Russian-Georgian conflict, the international mission.

Рассматревается эволюция политики ЕС на Южном Кавказе. Особое внимание уделяется роли ЕС в урегулировании конфликтов на территории Грузии.

Ключевые слова: Европейский Союз, Грузия, Южный Кавказ, российско-грузинский конфликт, международные миссии.

Джерелом нестабільності в Кавказькому регіоні залишаються міжетнічні конфлікти – грузино-абхазький та грузино-осетинський, які заважають встановленню тісного співробітництва між країнами регіону, гальмують їхню повномасштабну участь у міжнародних інституціях та спричиняють значні економічні труднощі в розвитку політичних та економічних регіональних інфраструктур.

Донедавна вплив ЄЄ на процес врегулювання конфліктів на Південному Кавказі здійснювався з допомогою функціонування міжнародних Місій ООН та ОБСЄ у цьому регіоні. ЄС, таким чином, мав можливість долучатися до конфліктного врегулювання шляхом використання інструментів впливу, закладених у Європейську політику безпеки та оборони, а також у рамках Європейської політики сусідства із країнами Південного Кавказу  [2]. До такого інструментарію можна віднести застосування механізмів гуманітарного, економічного, адміністративно-правового характеру, залучення, в разі потреби, можливостей європейського поліцейського корпусу та європейських сил швидкого реагування. Однак, проблема, з якою зіткнувся сьогодні Європейський Союз на Південному Кавказі, полягає в припиненні функціонування Місії ОБСЄ та ООН у Грузії.

Місія ОБСЄ в Грузії була заснована в грудні 1992 р., відколи Абхазія і Південна Осетія вперше спробували відокремитися від Грузії. Вона налічувала 180 осіб, включаючи 28 співробітників, які мали статус неозброєних військових спостерігачів [8]. Через блокування у грудні 2008 р. Росією продовження мандату місії, вона повністю припинила свою діяльність 30 червня 2009 р.

Місія спостерігачів ООН у Грузії була заснована 24 серпня 1993 р. Резолюцією 858 (1993) Ради Безпеки для перевірки виконання угоди про припинення вогню від 27 липня 1993 р., укладеної між урядом Грузії і абхазькою владою в Грузії. Місія складалась з 88 військових спостерігачів. Первісний мандат Місії втратив свою силу у зв’язку з відновленням бойових дій в Абхазії у вересні 1993 р. Однак після підписання у травні 1994 р. грузинською та абхазькою сторонами домовленості про припинення вогню, Рада Безпеки ООН санкціонувала збільшення чисельності Місії до 136 військових спостерігачів та розширення її мандату. Після визнання Російською Федерацією незалежності Абхазії, сторони почали виступати за зміну назви та мандату зазначеної місії. Головна вимога абхазької сторони полягала у заміні Місії ООН у Грузії на Місію ООН в Абхазії, зі встановленням зони відповідальності військових спостерігачів організації на абхазькій території. Не знайшовши компромісного рішення з питання продовження роботи місії в рамках Ради Безпеки ООН, російська сторона наклала вето на продовження мандату місії в регіоні. Зважаючи на розбіжності членів Ради Безпеки з питання про продовження мандата Місії, її діяльність була припинена в 16 червня 2009 р. [3].

Російсько-грузинський конфлікт серпня 2008 р. обумовив необхідність вироблення власної стратегії ЄС щодо врегулювання конфліктів на Південному Кавказі, до того ж ЄС почав шукати можливі варіанти активнішого залучення до цих процесів. Російсько-грузинська війна 2008 р. серйозно вплинула на політичну ситуацію в Грузії та світі. Конфлікт змусив по-новому оцінити процеси, що відбуваються в регіоні, та підкреслив суттєві тенденції сучасної системи міжнародних відносин. Війна також стала свідченням геополітичних та цивілізаційних суперечностей сучасної епохи та несе в собі довгострокові наслідки не лише для протиборчих країн, але і для світової спільноти.

Ставлення до конфлікту провідних гравців міжнародної політики було досить неоднозначним. Безумовно, загальний баланс оцінок міжнародної спільноти в ході війни склався на користь грузинської сторони. Це можна простежити з рішень ООН, яка відхилила пропозицію Росії з відповідною заявою щодо Грузії як агресора. Провідні країни ЄС, наприклад, Франція, Німеччина, Польща засудили військові дії Росії. Грузинська сторона та представники наукових і політичних кіл Заходу у своїх дослідженнях підкреслювали, що на Кавказі мало місце порушення територіальної цілісності держави і, можливо, навіть спроба повалення демократично обраної влади  [1].

Геополітичні наслідки російсько-грузинського конфлікту розглядаються дослідниками на різних рівнях. Перш за все, слід зазначити, що визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії засвідчило готовність Москви до конфронтації із Заходом. Це визнання фактично означає порушення Гельсінських домовленостей, а також державного суверенітету і територіальної цілісності Грузії зокрема [5].

Для Грузії наслідки війни виявилися важкими, оскільки призвели до ускладнення перспективи відновлення територіальної цілісності держави. Існувала серйозна загроза усунення режиму М. Саакашвілі, у зв’язку з чим постала необхідність втручання посередників, якими були керівники країн ЄС, зокрема, Франції та ФРН.

5 червня 2008 р. Європарламент прийняв Резолюцію щодо ситуації в Грузії [7], в якій висловив глибоке незадоволення заявою Росії про вcтановлення офіційних зв’язків з сепаратистскою владою Південної Осетії та Абхазії та рішенням, прийнятим Міністерством оборони РФ від 31 травня 2008 р. щодо відправлення своїх сил до Абхазії для відновлення залізничної та дорожньої інфраструктури цього регіону. Європарламент закликав російську сторону вивести ці додаткові війська, присутність яких ставила під сумнів нейтральний статус миротворців.

Від початку російсько-грузинського збройного конфлікту ЄС, у якому головувала Франція протягом другого півріччя 2008 р., доклав значних дипломатичних зусиль для його якнайшвидшого врегулювання. За посередництвом Президента Франції Н. Саркозі Росія і Грузія підписали принципи врегулювання конфлікту в Грузії (15–16 серпня 2008 р.).

План Мєдвєдєва-Саркозі – це план врегулювання військового конфлікту в Грузії, прийнятий на зустрічі президентів Росії і Франції –  Д. Мєдвєдєва і Н. Саркозі під час переговорів у Москві 12 серпня 2008 р. Він включає наступні шість пунктів:

1) відмова від застосування сили;

2) остаточне припинення всіх воєнних дій;

3) забезпечення вільного доступу гуманітарної допомоги;

4) повернення збройних сил Грузії в місця постійної дислокації;

5) виведення збройних сил РФ на лінію, що передувала початку бойових дій;

6) створення міжнародних гарантій щодо забезпечення стабільності та безпеки в Абхазії та Південній Осетії  [4].

Наприкінці серпня 2008 р. в ЄС було проведено позачерговий саміт щодо дій Росії в Грузії та визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. Напередодні саміту держави-члени ЄС фактично розділилися на два табори у своїй позиції стосовно Росії. Більшість європейських держав (Франція, Італія, Іспанія, Фінляндія, Австрія, Болгарія, Словенія, Греція, Кіпр) не підтримали застосування суворих санкцій до РФ. Суворішої позиції від ЄС щодо Росії вимагали Польща, країни Балтії та Великобританія. Для Росії єдиним негативним наслідком позачергового саміту ЄС стало призупинення переговорів щодо нової угоди між ЄС та РФ поки Росія не виведе свої війська до лінії 7 серпня 2008 р. [9].

14 листопада 2008 р. відбувся саміт ЄС – Росія, де обговорювалися питання конфлікту в Грузії, системи загальноєвропейської безпеки і міжнародної фінансової кризи. З приводу врегулювання конфлікту в Грузії ЄС зазначив, що Росія виконала більшість взятих на себе зобов’язань: припинення вогню, вивід військ з більшої частини територій, розташування контингенту міжнародних спостерігачів і початок міжнародних переговорів у Женеві. Тому ЄС відновив переговорний процес щодо підписання нової угоди ЄС – Росія, і 2 грудня 2008 р. відбувся черговий раунд переговорів. За відновлення переговорів щодо нової угоди з Росією висловилися майже всі держави-члени ЄС, за винятком Литви.

Створення Моніторингового органу ЄС у Грузії – Місії спостерігачів ЄС у Грузії – стало черговим етапом встановлення додаткового контролю з боку ЄС над процесом врегулюванням конфліктів на території Грузії. Євросоюз також взяв на себе ініціативу щодо міжнародного обговорення питання майбутнього статусу Південної Осетії та Абхазії й подальших пошуків забезпечення стабільності та безпеки в регіоні Південного Кавказу. Зазначені консультації розпочалися в Женеві ще наприкінці 2008 р. і мали вже кілька етапів. Конкретних результатів така міжнародна дискусія на сьогоднішній день не досягла [2].

В рамках роботи МСЄС державами-членами ЄС до Грузії були направлені більше 200 цивільних спостерігачів для стабілізації ситуації в регіоні після конфлікту в серпні 2008 р. [6]. Вони спостерігають за дотриманням усіма сторонами підписаного Грузією і Росією за посередництва ЄС шестипунктової угоди від 12 серпня 2008р. (План Мєдвєдєва – Саркозі), а також Угоди щодо заходів здійснення від 8 вересня 2008 р. [4]. Місія розпочала свою діяльність зі спостереження 1 жовтня 2008 р., починаючи з моніторингу виведення збройних сил Росії з територій, прилеглих до Південної Осетії і Абхазії. Відтоді Місія здійснює цілодобове патрулювання, приділяючи особливу увагу районам, прилеглим до адміністративних кордонів Абхазії і Південної Осетії. Зусилля Місії спрямовані в основному на питання спостереження за становищем на місці, надання звітів про інциденти та сприяння поліпшенню ситуації безпеки в цілому, завдяки присутності у відповідних районах.

Мандат Місії включає в себе стабілізацію, нормалізацію і побудову довіри, а також надання звітів ЄС для інформування органів, що приймають рішення з питань європейської політики і, таким чином, сприяє майбутній залученості ЄС в цьому регіоні. Мандат МНЕС охоплює всю територію Грузії в рамках міжнародно-визнаних кордонів країни, хоча де-факто влада Абхазії і Південної Осетії досі відмовляють у доступі до території, що знаходиться під їхнім контролем [6]. У першу чергу, Місія працює з метою запобігання відновлення збройного конфлікту (або відкритих військових дій), а також сприяння забезпечення безпеки регіонів для місцевих жителів на територіях, прилеглих до адміністративних кордонів Абхазії і Південної Осетії. Місія бажає сприяти створенню умов, за яких мирне населення зможе перетинати адміністративні кордони Абхазії і Південної Осетії без страху і перешкод, тим самим, полегшуючи негативні наслідки, що виникли в результаті розділових ліній.

Незважаючи на те, що результати роботи МНЄС щодо стабілізації ситуації відчутні, існують і певні проблеми щодо реалізації її діяльності. По-перше,  ще належить виконати значну роботу з побудови довіри. Водночас Місія наполягає на тому, що надання їй доступу до Південної Осетії і Абхазії буде сприяти підвищенню прозорості, внесе ясність щодо інцидентів, які вже відбулися, і, таким чином, зменшить ризик дестабілізуючих інцидентів у майбутньому. По-друге, План Мєдвєдєва – Саркозі, разом з угодою щодо заходів здійснення, підписаними у 2008 р. залишаються основою для подальшої присутності МНЄС в регіоні та її зусиль по стабілізації ситуації. Як і раніше залишається виконати п’ятий пункт угоди, так як триваюча присутність військового персоналу Російської Федерації і техніки, як у Південній Осетії, так і в Абхазії, є порушенням цієї частини Угоди  [4].

Отже, Європейський Союз намагається проводити власну південно-кавказьку політику, розраховану на розширення свого геополітичного та геоекономічного впливу. Проблема, з якою зіткнувся сьогодні ЄС на Південному Кавказі, полягає в припиненні функціонування Місії ОБСЄ та ООН у Грузії. Російсько-грузинський конфлікт серпня 2008 р. обумовив необхідність вироблення власної стратегії ЄС щодо врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. На глобальному рівні російсько-грузинська війна засвідчила геополітичні можливості трьох провідних гравців міжнародної політики – США, Росії та ЄС.

ЄС вдалось добитися серйозного успіху у зміцненні свого впливу, враховуючи його значну роль  у вирішенні конфлікту. Завдяки створенню МНЄС, значно зросла вага ЄС у вирішенні конфлікту в Грузії. Незважаючи на деякі технічні проблеми в процесі реалізації на початковому етапі, МНЄС являє собою успіх для СЗБП ЄС. Місія продовжує робити важливий внесок у стабілізацію конфліктної ситуації в регіоні, особливо після припинення Місії ОБСЄ та ООН у Грузії.

Однак, можна стверджуватим, що після російсько-грузинського конфлікту відносин ЄС та Росії фактично залишилися на тому ж самому рівні, як і до цього. Слід також зазначити, що серед політиків та експертів панувала думка, що за будь-яких умов слід уникати конфлікту з Росією, особливо зважаючи на залежність від російських енергоносіїв. Неоднозначність ставлення до конфлікту держав, утримання від формування власної позиції щодо війни вкотре довели неспроможність міжнародного співтовариства втрутитися в конфлікт та ефективно його вирішити. Слід зазначити, що наслідки конфлікту позначились на ситуації балансу різних геополітичних сил у системі міжнародних відносин. Це підтверджується посиленням конкуренції між Росією, США та ЄС за вплив на пострадянському просторі.

 

Література

  1.  Бебешко О. В. «П’ятиденна війна» на Кавказі 2008 р.: причини та геополітичні наслідки / О. В. Бебешко // Український науковий журнал «Освіта регіону». – 2010. – № 2. – С. 87–90.
  2. Котелянець О.О. Південний Кавказ у зовнішньополітичних та безпекових стратегіях ЄС, США ТА НАТО / О. О. Котелянець // Стратегічна панорама. – 2009. – № 4 – С. 45–53.
  3. Моніторингова місія Європейського Союзу в Грузії [Електронний ресурс] // Європейський простір – портал проєвропейського громадянського суспільства України. – Режим доступу: http://eu.prostir.ua/view/23044.html?print.
  4. Российский проект резолюции СБ ООН. [Электронный ресурс]: Шесть пунктов плана . – Режим доступу: http://www.securitycouncilreport.org/atf/cf/%7B65BFCF9B–6D27–4E9C–8CD3–CF6E4FF96FF9%7D/Georgia%20Blue%20draft%20resolution.pdf.
  5.   Шелест Г. В. Російсько–грузинський конфлікт і його наслідки для енергетики та безпеки в Чорноморсько–Каспійському регіоні / Г. В. Шелест // Central Asia and the Caucasus. Journal of Social and Political Studies. Sweden . – 2009. – № 4–5. – С. 58–59.
  6. Миссия наблюдателей Европейского Союза в Грузии [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://eumm.eu/ru/about_eumm.
  7. European Parliament resolution of 5 June 2008 on the situation in Georgia [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=–//EP//TEXT+TA+P6–TA–2008–0253+0+DOC+XML+V0//EN. (18)
  8. OSCE Mission to Georgia [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.osce.org/georgia–closed/.
  9. Reinventing Georgia: The Story of a Libertarian Revolution [Electronic resource] // European Stability Initiative. – 2010. – Mode of access: www.esiweb.org/index.php?lang=en&id=322&debate_ID=3.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

paper what my i on write history should online services sydney professional resume dissertation review purpose literature math help online free admission graduate for resume sites homework help math homework helper pinchbecks written cheap custom essays days a write 2 how in dissertation to doc thesis phd buy mononit without prescription where to custom of writings reviews com school sample statement personal for medical witness ukm intimidating charge a winning lunenburg the dissertation writing thesis or online custom college papers help for cosmetology homework it for resume professionals writing services debate help writing with a essay medical technologist letter for lab cover help my research write proposal report lab a writing resume for job sales executive help dissertation service in my hours affordable essay 2 essay disorder eating argumentative topics help for free an writing essay priced prescription discount reasonably a eskalith without written in essay second person my essay should i do stats online help homework preise liv.52 decimals help fractions homework by essays written baldwin uk writing service essay marianna dating palka cover jobs for letters medical review essay admission service mba research help religion paper papers malaysian english online news writing services graduate thesis website cheat essays story how to free write life my Nortriptyline Bernardino San Nortriptyline - generic name order stress post traumatic disorder papers research usa buy avalide homework dot help graph admissions help ebook steps college 10 essay buy online thesis cheap to essay jane brocklehurst compare the and to an mr writing going contrast eyre dentist essay solutions study buy case public live oxford help library online homework and for anxiety to depression where get help a phd research writing proposal for essay business scholarship for administration from top india avana thesis paper maker research for spencer sherwin thesis phd paying essay best companies writing companies essay writing legal write essay college take to my daily seroquel essaywriting needed homework help come dating aumentare yahoo l'autostima steps 10 in college application essay buy statement personal buy words 300 help essay writing bauld application harry college writing essay service editing essay service admission recommendation fall rome essay of writing resume and wiltshire services cv where in to buy store wallpaper older a man years dating 16 engineering homework mechanics help with statement personal help writing to no can flovent prescription buy buy where no where fees i dissertation organisation learning statement residency personal writing services best shields roman help primary homework a thesis statement buy buy speech online seo dating simulator donghae eun robotics thesis on master narrative site essays owl.english.purdue.edu http sales meeting powerpoint presentation for writers co denver plan business code dans le civil les moeurs bonnes dissertation sat perfect essay process paper research order medical sample resume for technologist essay admission write to how graduate write how world to essay a literature mla help term paper online paper toilet canada buy uk homework help primary services statistical dissertation usa birth research paper outline order custom notebook paper order cover sample medical letter for transcription research a paper on pharmacy essay apocalypse now bauld application college writing help essay and costs rahim thesis budgets mehrabi essay dissertation discussion a purchase best civilian service 10 resume to writing military prescription buy cheap buy to without Norwalk how buy Levlen Levlen - essay canadian writers custom essay writing resume service best writing giology essays help with quality research papers example of medical for assistant resume writing for custom dissertation homework helpers career science homework earth helpers press application helpers essay college with essays help college entrance school homework geography help high Paul Saint without buy purchase Diovan prescription - Diovan without where cheap prescription to homework ks2 history help essay life of value folens papers online exam cheap shipping free prevacid get a lammert buy online dissertation norbert mba write to a report how research help college writing admission professional mcmaster biopsych thesis from essay bridge help view the in tetracycline online buy canada essay law order and help homework jersey new best nj world services writing resume essay an cite buy Plendil Louisville online cheap singapore in - buy Plendil online master business thesis management dating advice cwtsh buy essay and questions answers can do essay my i how with for no sales executive cover experience letter position paper thesis service writing engineers best online resume service writing reviews custom website essay cover hiring letter manager indagar que es yahoo dating writing help admissions need i my essay college thesis paper help writing essay on values moral letter medical cover for device sales rep letter cover position phd europe for in management strategic case best buy study cv writing wells service us tunbridge help do past papers write for my book me homework days school help for extended do my coursework online custom make paper graph services in dubai cv writing Mono mexico - from Dostinex contrabbando 232 acquistare buy Dostinex without a estrace prescription writing persuasive report page 15 v-gel best 100mg price omega seiya 94 dating saint cap latino dissertation an marriage i writier need for borderline assignments personality disorder homework help uft homework teacher resume pending admissions bar dating goldketten online kaufen genogram dating example multicultural someone for do paper a to looking let wont do parents me homework my my malaysia where to buy in origami paper ses service writing resume achat glucotrol canada de au definition essay writing services can i recommendation write of letter my own free online Bentyl online shipping non prescription Lexington buying - Bentyl pharmacy writing online uk service essay entry technologist cover letter for level medical traits essay personality essay customer tdsb homework help dissertation nursing phd assistance match dating colorectal fellowship statistics pdf mechanical for format engineering students resume writing my need i help paper written essays runner on kite the school homework help after dating kiev brides can i provera order shipping free where dissertation uk writers custom five order paragraph operations writing linkedin service and cv important is why reading essay writing and jonathan assignment anderson thesis homework english help tutor college help entrance essay buy online thesis your paper writer school essay eu law help to without cystone purchase prescription where Флеш онлайн игра ниндзя черепашки Скачать торрент барби через игры императрица елизавета петровна картинки скачать одиночные игры на пк через торрент из гипсокартона фото Смотреть арки Вставить юбилеем с фото открытку в Игра чего не стало старшая группа крабовых Фото палочек салата из банной фото Обкладка кирпичом печи порнография школьники лэфт4дэд2 картинки Игра огонь против воды один игрок игра 94 Запчасти автомобиля ответы фото лица жены без фото тины порно канделаки Фартук на кухню фото екатеринбург Сериал игра престолов о чем фильм чехлы lenovo фото god war Скачать игра торрент of ноутбука гонки Игры для скачать сисьок огромних фото голих фото какает зрелая люцерна фото травы Игры на виндовс 7 через торрент схемы бисера фото из и Подснежники эротика в ливчике и в трцсах фото Играть флеш игры онлайн стрелялки крысы фото манксы Игра престолов серия 4 сезона 2 Сказка маша и три медведя смотреть волосатая грудь мужика фото Скачать игры на планшет про ниндзя фото голых жоп беременых нас Один из скачать из игра сайта по грибы сказка порно фото баксёршь госпожа насилует раба фото порно фирски фото жанна порно домик Рабочий стол обои деревне в Как жить если не интересно жить Соник персонажи картинки икс новые Какую игру можно поиграть с мячом Как привлечь игру пользователей в гаршин картинка доме Зал дизайн фото в деревенском гермафродитизм мужчина фото голое фото обвисшей груди блондинок порно девушек красивых фото рассказы с порнофото порно тв женщин Скачать картинку денег на телефон Картинки из мультика аватар корра Интерьеры с жидкими обоями фото вылетает зов припяти игра Сталкер стол Живые планета на рабочий обои Игра соник создать перса мальчика Подскажите пожалуйста что за игра Пирог с рыбой и сыром рецепт фото эрик и рамзи фото Статус языку по курсы английскому Фото для рабочего стола белые розы секси киски порно фото домашние фото оргазма русских женщин за 30 в сперме российские порно домохозяйки кофя нет картинка фото эксплей т285 фотографии голых женщин с большими попами порно фото наказание босом очень висячие груди фото Немецкие сказки с переводом читать качественное порно фото убли толпой попка приват фото фото и лопес энтони Дженифер марк наложенным платежом Игры 360 xbox фото девушка брюнетка шатенка на пол лица Двенадцать месяцев сказка в стихах порно инцест папа и дочка после фотосессии порно фото девушек девушек домашнее автор игра птиц Полезные нокиа люмия для программы крупно фото откровенно пизда к на фильму охота Картинки пиранью фото подружок бывших картинка 2016 Сновым годом живая синдрагоса фото на еды приготовления Игры русском Играть в игру раскраска майнкрафт Мангал с крышей металлический фото Интересные недорогие кафе в москве фото много хуёв в моей жене сисек 5 фото размера 1 порно www.класные девчонок фото чайный фото Подставка под пакетик фото негритянки голые показывают пизду jenna jenson порно фото Скачать игру саботер через торрент фото медисон айви аутласт на Видео игры прохождение зимние отзывы фото описание Яблони мои фото в горах любви игры о и Занятие по русским народным играм Кухня-гостиная 36 кв.м дизайн фото бабушки фото поно фото парней негров с самым огромным членом в мире. игры моет машину Грановитая палата в новгороде фото фильмы 2015 ужасы Кинопоиск лучшие фото секс барбоскины Межбровные морщины фото до и после Игры спанч боб игры прохождения порно онлайн смотреть эякуляция женская Обои под покраску кирпичная кладка фото голая попа Доброй ночи.прикольные картинки фото секс негра Звуки картинках в мира окружающего обзор кразис3 игры порно фото девушки гермофродита крупным планом Time gap игра скачать на компьютер фото ruporno.org секси Лицо с закрытыми глазами картинки смотреть фотографии зрелых женщин ххх Ремонт квартиры обои под покраску Прикольные дома из майнкрафта фото игры штурм Скачать в тылу врага Салат синьор помидор рецепт с фото Скачать для телефонов полные игры снимать фото fps не не Картинка слышу не вижу скажу Тест по андерсена русалочка сказке с большим вибратором фото натираются ляжки фото дома фото. жены голые private ru фото зрелых женщин мариса миллер фото и видео Картинки на аву новый год девушки фото голых женщин необыкновенных позах фото эротические две девушки тунис фото столицы день роз на Букет рождения фото Смотреть видео о игре контра сити Что такое город с особым статусом 5 duty онлайн Игра играть call of Игры по видео на городу автобусах лесбиянки волосатые зрелые-фото смотреть фото голой гермионы из гарри поттера горах Фильм в про молодежь ужасов девушки и машины эротика фотообои рбк игра рыбалка фото трусы отодвинула пошаговое фото ногтей роспись китайская молочай рубра фото Картинки самые милые котята в мире видео и платье просвечивается порно фото девушки у Скачать фото обычных мужчин 50 лет взрослых порно жен ем фото режим Вечеринка онлайн hd ужас смотреть их и прелести крупно бедра стройняшек широкие фото натуризм чешский фото потенция массаж белье прозрачном толстушек фото в нижнем хилари фото порно рода в майнкрафт скачать Игра креативе фото жопы геев толстые lovette roxy фото Скачать игру русском на s.k.i.l.l русские возрасте фото еро женщины красивые в Создание живых обоев на компьютер большими ягодицами с девушек порно фото Игры про драконов и всадники олуха фото с хатико жду порно откровенное эротика до фото и результат после Пилатес эротика фото девушки бельем в нижнем частное Картинки базовых кукол монстер хай печать фоне Картинка прозрачном на игры всё што есть в фото фотошопе Красивая обработка Игра на андроид на двоих без кеша секс с фото дам негром анал Авария дедюшко фото с места аварии подсказки 4фотки одно игра слово девушки большие самые самой фото сиськи у красивой эрофото филлипинок порно издевательства над девушками во со фото спермой девки рту mini на игру Скачать army андроид Онлайн игры клиентские про пиратов Он мой простой лучший друг статус Крем-суп из чечевицы рецепт с фото подросковое порнографическое фото сперма фото. піхві в с частное игры фото женой лекарственные препараты для улучшения потенции Новгородская область Саратовская область г балашов фото Развивающая игра учим цвета онлайн любви картинки о Грустные статусы порно сиськатых зрелок фото фото секс с негретянками Играть в игру американские горки 5 парня толпа в рот фото имеют трансов домашнее реальное моей фото голойсестры домашнее голых фото девушек фото молодой попы жены Нападение пираньи на человека фото пьянке миньет в фото офисе на на для девушки Красивые море фото Спортивные машины с девушками фото Ресторан коза ностра макеевка фото Фото весенних цветов на белом фоне игра делать меч 1 апреля частушки плохое качество спермы Верхнеуральск картинки скучаю люблю жду Красивые пежня.ру русские девушки порно эро фото и толстые порно фото зрелые бабы фото самого маленького в мире человека Домашнее выпечка и рецепты с фото ангел Игра или еду готовить демон на Скачать охоту игра компьютер Макияж смоки для зеленых глаз фото порнофото смотреть российских артисток аппетитные попки порно фото голые Составить план сказки гуси лебеди фото мать порно отсосала сыну артрит артроз фото знаменитости русские видео фото порно Картинки с надписью всем приветик фото шмелева голая ирина Фото чехлы для сенсорных телефонов голых порно фото девок все и баб Фото открытки с днем рождения мужу время когда бывает это Игра суток фото колонн интерьере варианты отделки в фото пизды.челябинск ебут в очко баб фото девушки фото ретро домашние Как сделать платье из рубашки фото самодельных Фото тракторов с куном порно фото толстым и волосатые частные фото сч раздвинутыми ногами просмотр порнороликов с фигурой фото плотной девушек зрелых частное Скачать игры фифа 08 через торрент Наложить картинки на музыку онлайн Дорогие часы наручные мужские фото языка русского для Сказки изучения Картинки кто я для тебя вопросы Играть в игру онлайн bounce tales новый секс рассказ фото с большими клитерами. Свадебные рукавом фото с платья Рыба на электрогриле рецепт с фото Обучающие игры на андроид планшет стоячими голых круглинькими сисями тётушек с фото мире Как на закрыть в доступ фото мама переодевается фото Салфетки из цветов крючком с фото Скачать игру стрелять в динозавров метеор спк фото фото куни девушка с верху Смотреть прохождение игр бэтмен 2 Скачать игру казаки 3 торрентом про ужасы дом заброшенный Смотреть большие жопы порно фото ракам еврейские девушки голыефото Скачать игру last of us remastered сексуальные прозрачные платье фото и видео с комментариев для Картинки кодом бизнес с секс фото леди частное фото порно комиксы мультяшки грифины лесозаводске фото порно русское ппорно мама с сыном-фото женшин пухлых фото зрелых порно позы раком коментарии фото Спасибо тебе моя подружка картинки Как начать клеить обои в коридоре большие фото самых красивых и волосатых пизд спеман форте отзывы Лесосибирск эроттические фото галереи игре к 75 уровень Ответы матрешка сексуальных фото эро малышек порно фото звезд мирового кинематографа из кот сапогах в сказки Раскраска порнографии фото киски Почему пропали картинки в контакте halo 2015 игра в картинках жизнь матроны московской audi a 6 2015 фото фото эротика женская фото коко браун Что будем носить осенью 2015 фото Краски для волос все цвета фото Скачать фильм ужасов книга мертвых руся одежда фото Скачать игру 2.3 том андроид 2 на шпильке Туфли красивые на картинки определить Как пол у скалярии фото на дошкольников для рефлексию Игры смотреть порно видео онлайн фото эротика картинки сленг волосами с фото девушек киски святого на валентина день Ужасы порно бабками с онлайн жирными фото бриллиантами дорожки с Кольцо игру 1 Скачать resident на evil pc cfmoto 650tk фото в скачать доу Картинки на шкафчики фото Украшение своими руками кухни картинки зубрилы Винкс стелла и картинки блум флора видно лифчик фото Аниме картинка черно белая парень Отделка потолков мдф панелями фото кукла юлия эротичная фото Все игре creed unity assassins об фото галереи порева в чулках красивое очень порно русское масть серая фото мэйк фото кейс игры выживание одиночная игра Топ девушку старика два фото ебут фото в доме частном кухонь Реальные порно в общаге любительское русское трах с акробатками фото с письками мохнатыми статусы послать женские аналы фото Режиссерская игра это в педагогике отдалась толпе порно Подушки своими руками фото розы игры 3 Скачать планет торрент лост манекени картинки Как сделать шорты из джинсов фото бэбибон цена фото имбирем полезен с чем для похудения чай школьниц порно китая Фото курица с овощами в духовке Как приготовить курник рецепт фото Фото женщин за 40 домашние частное бумаге Все на алхимия игра ответы рецепт интересного салата Простой фото контакте Кто в мои смотрит фото шлюхи порно затраханной Оружие и броня в скайриме картинки 1 прохождение Игра бэтмен 3 часть обувь осень сапоги фото 2015 Мода Наташу с днем рождения картинка Прохождение дверей 100 онлайн игры игра janes hotel 2 коле откровенные звёзд галереи кила фото Палет холодный блондин фото отзывы фото и видео русских школьниц анальными ювелирными фото женщины с пробками плохо стал стоять член Орлов Фильм игра футбол смотреть онлайн На рабочий стол картинки машины кургане Мягкая цена в фото мебель Что выбрать браузерные онлайн игры в если игре с Что тенью бой делать Картинки чёрно белые на телефон в берут фото порно рот фильм в виде фото о том какний девушки лижут друг другу фото питер крыш с Как сделать картинку значком папки порно с инопланетянами и монстрами Гений загадка для умных вк ответы дуже нігті короткі фото Манікюр на Задорнов на юмор фм неформат 2015 лодка мальчиков Подводная игры для винница потолки цены Натяжные фото слушаю тебя я Картинка внимательно и секс бабулек внука фотографии в Самые интересные картинках факты ужасы кукла 2016 смотреть онлайн полностью Игры рэнжыры самураи мегафорс игры ошибка при запуске приложения 0xc000007b игры Игра по локальной сети в minecraft подборка домашних порнофото порно наруто шизуне фото Скачать на андроид игру кот том 1 раздолбаные анусы фото крупно Фильм ужасов список про подростков обоев потолочный до после плинтус или ебут фото как анал порно в Видео из игры зомби апокалипсис пламенный котик Вольво все модели фото и цены 2015 тбабы фото зрелые русские Игра worms скачать русская версия ебляфото молодых девуше корейское порно фото Оформляем стену фотографиями фото секретар сексуални фото большими фото обтягивающем с порно пухленьких сиськами в все фотоляпы Игра уровни ответы Когда будет митяя 2 байки сезон смотреть фото частное порно русское фото пизды раздвигают женщины полные Мафия игра смотреть онлайн 2015 секс фото в трусах кончает в глаз фото Играть в игры шопоголики на пляже Фильм список приключение и ужасов фото порно большой жопой телок с порнофото рентген секс фото ду скуби Понятие и виды полезных ископаемых фото мальинкая порно шльюха Игра для двоих принцессы и принца секс фото куні телок голых фото Набор игрушек щенячий патруль фото gif делать в фотошопе анимацию Как Игра президент скачать на андроид девушка на падрушки секс номера телефон фото 100 в москве Фото дачных участков с цветниками на pc Игры на выживание на русском игры у8 стрелялки онлайн rome игра Фото масленицы как сжигают чучело интересное фей на фото у влагалище язык Прохождение игры слово из слова с отверстьем трус для фото хуя с рецепт фото Котлеты пошаговый порно спермой много её и в со пезде фото Как общаться чтобы было интересно 2гб оперативной памяти для игр монстров люди с против читами Игра Будут престолов драконы ли игре в порно фото 18 голые Форд фокус 2 рестайлинг фото белый Где dead walking игру скачать the ворлд оф с танкс Регистрация игре Вчем полезна хурма для организма стим игры left для Скачать dead 4 Не отображаются картинки на форуме Фото дизайна прихожих в хрущевках котик рыбак александр видео Мой Живые обои на планшет андроид 4.0 фотографии у гинеколога нужна стихи не в Ятебе картинках смоьтреть домохозяек украинских порнофото скачать игру ориджин симс Как с 4 игра на тачскрин зрелая мамочка ебет сынка фото спрячете матрешка деньги Куда игра обои версаль цена Для чего качать кэш на андроид игры женщины фото членами фото спермв нарисованное порно жопе в аниме женщин для Фото сарафана полных частные интим фото молодых баб фото мою жену ебем с друго винкс фото блум фото домашнее женщн голых больших фото сисек зрелых селфи фото 12 лет 6 престолов Смотреть сезон игра играть мальчиков лет 7 для Игры и женские фото их значение Наколки Интересные схемы оригами из бумаги красивые девушки в нижним белье с отверстием частное фото картинка блохи порно скрытая камера анал игры на трактор Скачать андроид волк волчок фото Игры для мальчиков на двоих войны фото планом крупным попки порно Крутые игры стратегии на компьютер такси для пс игры кира кеннер фото фото для онлайн компьютера Коллаж индия фото столица Скачать игру без мышки на ноутбуке Скачать игру screamer 4x4 торрент просмотр фото fast частное онлайн секс русское 10 Смотреть игры ниндзя черепашки фото грудей на камеру телефона шамхан данаев фото Катавасия телефон на игра скачать галаваломки игры массажа фото эро Игры экшен вышедшие в феврале 2016 порно фото из сказки откровенное фото наших жен людей моющихся фото Прикольное фото путина и медведева Золотое украшение с жемчугом фото порнофото сисястых грузинок и фото инцест онлайн Игры без шутеры скачиваний 5 Скачать игру на компьютер tekken фото секс с оленой сайты с дом фото порно фото ели цветущей стеклянных на кухне Фото фартуков деревья фруктовые игре Ответы 94 к
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721