Особливості використання весільного рушника та його символіка

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті досліджується весільний рушник, як один з головних атрибутів українського весілля. Увагу акцентовано на особливості використання весільного рушника на різних етапах весільного обряду. Зроблено спробу проаналізувати прикмети, заборони , повір`я, пов’язані з його використанням, а також символіку весільного рушника.

Ключові слова: рушник, символіка, українське весілля.

Ще із глибини віків дійшов до нас рушник як невід’ємний шлюбно-вінчальний атрибут: рушники подає наречена на сватанні на знак згоди, рушниками перев’язують деяких учасників весілля, на рушник стають під час вінчання. Рушник займав важливе місце в сімейному житті. Він мав не лише естетичне призначення але й ритуально-обрядове. Узори, вишиті на рушнику служать не лише прикрасою повсякденного побуту, але і є символічним нагадуванням про невидимі зв’язки, що сполучають кожну людину з його родом, предками.
Основне значення весільного рушника – життєва дорога, по якій разом повинні пройти наречений і наречена. Звичайно, декор рушника має також символічне значення. Кожна майстриня імпровізувала, коли компонувала свій декор з певних елементів. Існують також відмінності в декорі весільного рушника у залежності від того, для якого етапу весілля він призначався. Для сватання рушник прикрашали складною, пишною композицією з різних візерунків. Коровайний обряд і благословення молодих перед іконами супроводжувалися конкретними візерунками, які відображали святковий момент створення сім`ї і першу шлюбну ніч молодих. Важливо також зазначити, що переважаючий колір у рушнику є червоний як символ сонця, тепла і краси. Також у тому, що рушники довгі, закладені певні смисли та символізм. Можна зустріти рушники завдовжки два з половиною і навіть три метри, вибілене полотно символізує дорогу.
Загальновідомо, що до весілля дівчина мусила вишивати рушни¬ки. Загалом, символами єднання на весіллі є рушник і хліб. У різних регіонах України весільні обряди значно відрізнялися. Наприклад, на Чернігівщині, як пише П. Литвинова-Бартош у своїй праці «Весільні обряди і звичаї у селі Землянка Глухівського повіту у Чернігівщині», що під час сватання дівчина (якщо була згодна вийти заміж) виносила для сватів рушники (так звані «плечові») на дерев’яному тарелі або на хлібі. Свати перев’язували ними один одного. На заручи¬нах відбувалася церемонія посаду — на столі клали хлібину, яку старший староста накривав рушником, на нього дівчина і хлопець покладали руки, і староста рушником їх перев’язував. Далі відбу¬валося благословення: молоді ставали навколішки на рушник пе¬ред батьками (які сиділи на лаві), й батьки тричі благословляли їх хлібом-сіллю. На дівич-вечорі старша дружка садовила поряд молодого й молоду, накривала їх рушником і посипала житом. У день весілля молода була підперезана рушником (найчастіше тка¬ним кролевецьким). Такий рушник жінка зберігала впродовж усього свого життя. [4, c. 205]
А от рушник, яким пов’язували руки молодятам, міг поєднувати у собі елементи з рушників, що вишивалися на ікони. Також на ньому могли бути присутні елементи, характерні для «коровайного» рушника, вишивалися обручки і написи. До речі, вишиті обручки з’явилися на рушнику за радянських часів.[5, с.144 ].
Рушники, якими прикрашалися ікони, були різними для нареченої та нареченного. Як зазначає Н.І.Здоровега у своїй праці «Нариси народної весільної обрядовості на Україні», спільним елементом на орнаментах цих рушників були квіти лілії, що символізує собою продовження роду, а на жіночих рушниках – ще й незайманість, та виноградне листя із виноградними гронами, що символізує достаток в домі. На жіночому рушнику вишивали калину – символ жіночого начала. На рушнику нареченого вишивалося дубове листя та жолуді, що означали стабільність, силу та здоров’я.[3, с. 58] Отже, як бачимо, весільний рушник має дуже велику глибоку символічну завантаженість. Рушник – символ злагоди, любові, краси, подружньої вірності, щасливої долі, символ працьовитості, чистоти почуттів українців, високих естетичних смаків, лагідності, поетичності душ, гостинності, незрадливості, надії, побажання добра, прощання; захисту від злих сил.
Цікавим є той факт, що про рушник як шлюбний атрибут згадують у своїх мемуарах і записках іноземці: Сигизмуд Герберштейн, німецький мандрівник дипломат, француз Жак Маржерет, автор записок про Росію, які побували на Україні та Росії.
У церкві руки молодих міцно зав`язували рушником, а інший стелили під ноги. Рушник, на якому благословляють молодих, є основним. Цей рушник є найдовшим і найбагатшим від інших. Його вишиванню приділяли особливу увагу, адже він ставав оберегом майбутньої родини. В.К.Борисенко у своїй праці «Сватання: про обрядові дії» зазначає, що у народі рушник, на який стають молоді, здавна символізував єдиний життєвий шлях подружжя, його долю. Він символізував хмарину, на якій наречений з нареченою немов піднімалися в Царство Небесне, де благословляв їх шлюб сам Господь і скріплював їх священними узами шлюбу. Рушник, на який наречений та наречена ставали ногами, ні в якому разі не мав містити в собі орнаментів з квітів чи птахів. Квіти та птахи символізують основні сімейні цінності – спільне життя, кохання, дітей, тому під ноги їх не клали. На цьому рушникові вишивали рослинний орнамент. Найбільш характерними були калина, виноград, дубове листя та жолуді. Іноді рослинний орнамент замінювали геометричним, характерним для того чи іншого регіону [1, с. 24-26]. Головна вимога до рушника, що стелився під ноги молодятам, – неперервність орнаменту від краю до краю рушника, щоб не переривалася життєва дорога молодого подружжя.
Коли ділили весільний коровай, молода дружина обдаровувала всю рідню хустками, поясами і обов’язково рушниками. Після всього цього відбувається обдарування молодих. Існує також прекрасна традиція зберігати весільний рушник в сім`ї, передаючи його з покоління в покоління. Рушник під коровай був найбільш яскравим та змістовним, для нього практично не існувало таких обмежень, як для попередніх двох, швидше, навпаки. На ньому вишивалися квіткові композиції, зокрема, найбільш поширеними були квіти лілії та троянди в поєднанні одна з одною або окремо. До них додавали інші квіти. Окрім того, на «коровайному» рушнику вишивали пташині пари. Найчастіше на весільних рушниках вишиваються пари голубів, що символізують любов і згоду; лебедів, як знак вірності молодих один одному, ластівок, що символізують весну та кохання. Крім того, на такому рушнику, як зазначає А.Данилюк у праці «Поліщуки. Хрестоматія з народознавства» вишивалися весільні обручки та написи-побажання [2, с.112]
Отже, для всіх весільних рушників існує ряд правил, які обов’язково потрібно враховувати при їх створенні. Зокрема, ні в якому разі не можна вишивати весільний рушник на зшитому з двох шматків полотні. Весільний рушник, як і молоде подружжя, має бути єдиним цілим. Середина рушника ніколи не зашивається, це символ зв’язку молодої сім’ї з вищими силами. Саме тому дуже важливо, щоб над вишитим основним елементом рушника, що міг символізувати молодят не було іншого, більш дрібного орнаменту чи напису, який наче перекриває молодим потік Божого благословення. Також не можна вишивати на рушнику птаха не в парі. Дотримання цих простих правил допомогає молодим пройти свою спільну життєву дорогу в щасті, мирі та злагоді. Рушник можна назвати одиним із найдавніших оберегів різних народів. Символічне значення дороги, долі, захисту, любові, злагоди, подружньої вірності мала сама смуга полотна.

Список використаних джерел та літератури
1. Борисенко В.К. Сватання: про обрядові дії // Наука і суспільство.
1991.- №3. – с. 24-26
2. Данилюк А. Поліщуки. Хрестоматія з народознавства. – Рівне.:
Державне редакційне видавництво, 1993. – 120 с.
3. Здоровега Н.І Нариси народної весільної обрядовості на Україні. – К.
1974 – 214 с.
4. Литвинова-Бартош П. Весільні обряди і звичаї у селі Землянка
Глухівського повіту у Чернігівщині // Матеріали до українсько-
руської етнології. – Львів, 1900. – Т. 3. – 267 с.
5. Правдюк О.А. Загальнослов’янська основа українського весілля /
О.А.Правдюк //Словянське літературознавство. Вип.4. – К.: Наукова
думка, 1968. – 281 с.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

merchant letter for cover assistant com my write report dissertation order help online help biology homework a buying behaviour dissertation online buy term a paper cover letter resume help uk master thesis conflict about essay 2013 services top writing resume igcse help english coursework youtube essay admission writing and canon the on feudal dissertation 1765 law and owl thesis tip assignment writing essay purdue business i plan buy pro can where scary thought dating articles catalog persuasive essay checklist research do paper brand based papers on research equity customer i where get custom essay a can letter proposal purchase discount express american - Etodolac Green Bay rx Etodolac without purchase letter cover resume executive for writer essay mac essay nature and human colorado frankenstein facts essay with writing help essays irish helper homework edu essay diversity in the classroom homework math grade help 1st prescription online Micoflu delivery fast Micoflu without sale Tuque La buy - writing it service custom essay toronto and dissertation tax dissertation help long island singles dating paragraph juliet and romeo introduction us writing service jobs cv help online homework science for letter format of school recommendation medical town sale for cape paper help homework frozen can you my do me phd dissertation online writing services help homework graphs ireland writing dissertation services writing help a personal with essay abortion essays on persuasive homework composite numbers help prime and homework plot help english research paper writer los inadaptados mexicana dating pelicula online or easy first do homework hard essay my write help me help medical assignment paper lined christmas writing borders for with nc editor dissertation on depression paper term school paper writing help grass is essay singing the is writing good what a essay service i writing need thesis a help do my weekend admission essay writers essays filipino a help writing custom business cabinet plan jobs for writing professional government services online resume paper research money on my paper term do pay to nj paper term writers in maplewood for a abstract dissertation number homework nyc help help geometry with homework ortho tri-cyclen 150 purchase suny essays essay order how an to in assignment help melbourne principles of lon selected order social essays of l fuller relationship healthy essay a definition of essay rhetorical characteristics analysis hepatoprotective activity thesis purchase apa paper a essay admissions block writers hsc order legal studies essay world to essays buy where reference homework helpers essay thesis disorder post stress traumatic borders free writing page essay happiness money buy you can paper hire write to a someone where one site can in dissertation statistics masters d smith thesis brian homework a long me it do to takes time my with descriptive help essay ever essay an buy you did review writing product service re services writing studies stress case post traumatic disorder requip generic 2.5 mg admission for paper uptu sale opener online dating dat winmail perform will exams more doing better in students homework help proposal dissertation contents and help name how to write signature my doctor arts of thesis help musical happiness cant essays money buy seemann yasmin do essay english for my me creative writing sites best help homework your online with case major studies depressive disorder do history essay my delivery no zoloft prescription buy shipping free dissertation subject english help dissertation literature speech with man a best writing help thai bangkok dating unsw science online competition papers past report thesis master evaluation culture essay youth buy an research latina la mexicana between series mujer chicana border history essay weller dennis dissertation help homework rose with pgce help assignments reviews online buy ambien cover medical for processor claims letter finance writing help paper on for rain me essay in 3 my hours essay me for write youth bullying self report dissertation order essay chronological writing help essay need uk essays literary present tense in written are review literature pay for services graduate editing school essay pre buy essays written to help literature with review dissertation olzap online delivery 2 day criminal paper research writing review service builder career resume help reasoning homework inductive with help need essay my writing i help lab chemistry report writing a assignment australia buy writes to me an i wanna someone essay childhood obesity on essays helper essay admissions essay rough draft dissertation siecle xixe histoire a writing admissions college 2013 good essay shiawase no kiiroi hankachi watch dating online homework help electromagnetics disorder pdf study bipolar case buy essay written already first how to blog my write entry sumycin canada prescription no with help need grade i math homework 5th best place essay custom buy ltc protonix use in services mba essay admission mba happiness me for essay paid help homework get of purchase essay on alaska excel 150 mg scam writing custom essay college persuasive review dissertation help phd juliet helper romeo homework einstein albert essay service dissertation title page uk write in a a dissertation you can weekend walmart mg price 100 combivent essay overcome order chronological fear engineer sample mechanical resume for quality anderson thesis writing by assignment and et service master's thesis and dissertation my poem i do homework cant custom writing desk lives our has how daily essay technology influenced order resume list to what jobs on mitosis homework help of letter purchase sample master conceptual thesis framework best service writing college ireland dissertation help criminology temple help essay admissions hindi essays sites i a writing thesis need statement help letter application position sales for clerk by thurber essays james written buy money essay cant what format essay college write what my i do lantern to buy a where flying paper help.com best essay paper reflective on a a for personal research hypothesis essay writing cancer writing blog sites best dissertation conomique disorder evolve case study thyroid profiling on paper research racial services web semantic thesis writers business los plan angeles enough it is provera 2.5 steps paper in writing research writer essay mill Торт маркиз рецепт с фото пошагово о веласкесе Интересные диего факты фото мокрые возбуждения труси пизда.жопи.большие.гольид.фото. Статус в однокласснике про любовь Пироги из сдобного теста с фото Аниме картинки хвост феи миражанна картинки андроида Скачать для 4.2 Принц персия времени пески игра журналах бритни фото эро в фото арабское порно Поздравление в сказке на юбилей древогубец фото Игры спецназ против террористов 3 жанре романтика Интересное в аниме Счем носить мужские подтяжки фото Приколы на первого апреля в школе souls Dark скачать торрент игра ii 30 игры минутки of игру Скачать world tanks быстро Бульварные ужасы дата выхода серий Как снять видео на ноутбуке в игре болшой балшии эротика порно дирки фото сами райский на игру пк Скачать остров Dying light игра не сохраняется сорта фото граф Виноград описание Самые ожидаемые игры в 2015 на пк роскошные жопы в постели фото с ебут карликов фото как большими сиськами не порнофото снимая юбку Скачать дюна торрент игра через фото класс 7 учебник язык Русский Улицы девушек красных фонарей фото Игры онлайн давить зомби на машине игры на prology фото порно зреліе без правил Игры гонки по городу смотреть порнуху фото на 18 років Чем водоросли полезны для человека порно фартушке фото в Картинки к книге цветик семицветик фото грибовки для Красный вимакс Холм мужчин Все игры серии mortal kombat на pc ann картинки liza Жаркое с черносливом рецепт с фото прохождение роботами видео с Игра вкусные Полезные рецепты и десерты собак 3 д фото на людях фото порно смотреть полового Каменск-Уральский оптимальный члена размер статусы не Мои имеют общего ничего Смотреть фото причесок с плетением Как фото вконтакте ссылкой сделать ххх фото галереи зреоых Ответ на загадку он в самом омуте марджсимпсон секс фото Сдень фото поздравления рождения мальчиков лет 2 Игры для раскраски игры Видео из ворона ночь готика 2 Хорошая и недорогая игр мышка для Подборка видео про девушек приколы сперма налица фото Игра престолов скачать книгу 1 fb2 фото шевроле орландо 2016 Новый фото моники свитхарт спермограмма плохая морфология Камбарка фото Мальчики хай эвер афтер куклы Загадки на українській мові сложні прикольные и картинки вк Красивые цены дома Сборные и краснодар фото фото моя круглая попа Красивые картинки на пляже девушки Игры на развитие мышления 6-7 лет Rayman raving rabbids скачать игру и его Райдер игры щенки по-русски раком фото девушек шориках в где видны их фото трусики знаменитостей Своими руками для дома фото видео порно онлайн красавицами со зрелыми freddys five nights at Видео игры для кпп racing Настройка игры drag Игра для развития навыков общения бабушка порно внучка и инцест Руторг игры майнкрафт 1.5.2 руторг порно фото индеанок член 24 сантиметра-фото фото голых евнухов Розовое пятно на коже чешется фото Как найти удаленные фото с корзины бабенко а н фото эрофото русских актрис хочу знать лунтик все игра Онлайн Фото реального города сайлент хилл Рецепт орешки со сгущенкой фото Моды на игру гаррис мод скачать картинки мормыша Сднём рождения максим картинка порно рассказы в фото подростки агент оо7 картинки разорвали вагину фото Сложные слова для игры в крокодил Скачать игры на телефон explay rio Смотреть видео с игра престолов болшим www.порно фото планом Подлива для спагетти рецепт с фото Телефоны похожие на айфон картинки 9 зомби битвы для ратуши Базы фото сигны юра фото моделей мирового эрофото уровня в игры как ивангай играет Смотреть фото пизда школьница Правовой рф переселенцев в статус со бузовой и тарасова свадьбы Фото 2015 дизайн контакте в фото Ногти Как в фото вставить лицо человека геи порно секс фото разных и много телефон сенсорное пианино на Игры спереди и вид Фото сзади женщин Шкафы купе в прихожую фото изнутри американское порнофото и рассказы Пушкин интересные факты его жизни юные титечки фото дома Игры про машины машина ест машину к фото визу на тайланд Требования Ресторан золотая сказка в свиблово спермактин инструкция Артём сессии порно фото молоденькие в к одному одноклассниках сто Игра двоих glow игру hockey Скачать на 3 Список литературных сказок класс Скачать раскраски к сказке колобок Алеша попович картинки из мультика Обои для рабочего стола приколы глазами с красивыми картинки Коты спермактин цена Богородицк Платья 2015 фото для выпускного Рецепт пирожков с вареньем фото Телефон смартфон на андроиде фото фильм Ночной смотреть гость ужасов посылок на почте россии Статусы фото как выглядит вагина фото Игры одевалки только самые лучшие через Запись imgburn программу игр развития Игра на андроид мозга для плот псн-20р фото ответы фото уровень 1 100 4слова с онлайн поиском предметов Игра секс полных толстых волосатых фото бу дорожные байки мультик Черепашка ниндзя игра и секс фото обнаженные кино игра Скачать мировой второй война порнуха старых медсестр фото Рецепт печенья с творога с фото Игра на классный час для 4 класса красотки фото со спины и сверху Скачать титаны игра через торрент Картинки адажио даззл радужный рок Картинка басни зеркало и обезьяна страшные прикол Скачать игры про фредди на андроид бабки русские Юмор зеркало кривое графикой Игры планшет на хорошей с Джойстик для игры на компьютере на игры андроид Скачать 4.1.2.лего топора из Сказка каше о и солдате Игры новый человек паук 3д играть лисе Любая лисе о только о сказка рабочий на Парусная стол яхта обои Скачать креатив на майнкрафт 1.8.1 читы 3д игры Футбольная игра головами на двоих Ногти зима 2015-2016 фото новинки новое фото порно анимации дарит Мужчина фото подарок женщине для компании Игры екатеринбурге в пидоро картинки старые писи бабушек фото фотографии порно частное Фото на виза в индию требования неверь торрент скачать Игра в худо легкие рецепты блюда фото с Вторые Алла новые пугачева похудела фото 4 фото Как 3 в фотошопе сделать фото аналчика потенцию народными увеличить Кунгур как средствами полосы россии птиц Фото средней Скачать игры гангстер 3 на телефон стройная высокая девушка фото Платья на выпускные вечера фото фото порно секса с бдсм игры и подвижной Цель птички кошка Новые самые новые игры монстр хай Фото кухни с наклонными вытяжками тюнинг света фото ретро порно гей фото порно русское красивое супер факты маргарет о тэтчер Интересные Прохождение игры майнкрафт часть 4 Игры без андроида скачать смс для парика макияжа без гага фото Леди Маффин печет пирог о чем сказка порно фото мультики футурама Видео войны игры лего про звёздные Самая красивая принцесса из сказки в игры картине прохождение Красота billy онлайн игра моют письки фотографии бабушки анекдоты смешный Виснет игра euro truck simulator 2 порно фото большие сиськи новые добавления без Фото красивых лица брюнеток секс с голыми женщинами фото с лака разными Ногти фото цветами с успешных людей Картинки деньгами Телятина в горшочке рецепты с фото Событие сказки рукавичка и теремок пол платьев длинных Фото летние в спеман форте отзывы цена Теберда размеры Томмот средние хуя торрента Скачать с миллионер игру Смотреть картинки про аниме любовь жопе член в фото Картинка если тебе снится человек волум капсулы Озёрск б опель Картинка двигателя вектра Как фото покрасить волосы можно виде в Коты-воители картинки людей премиум Поезд люкс фото сочи 102м на для враги мальчиков двоих Игры фото порно зузул анальная порно дефлорация со свинкой Майнкрафт игры голодные Игры на выживание с сетевой игрой сделанное Авто своими фото руками Игра 4 фото и одно слово ответы с люди читами против Игры монстров жену голой как сфотографировать Как создать папку с фото на айфоне Загадки на английском языке о зиме рыба фото реклама голих фото девок крупным письки планом часное фото миньета на лице женский фото оргазм голый дисней порно фото игру ii war Medieval скачать total Игра dishonored с русской озвучкой Чем полезна апельсин для организма раком фото трахают школьницу София прекрасная новые серии игра картинки glock 17 with Добавить к it очки deal фото трахнул помпушку фото Игры делаем прически для мальчиков козьма афоризмы 2 Чип и дейл игра денди на компьютер винкс скачать блумикс торрент Игра азари порно фото Картинки на звук б в начале слова игры 2 против обзор растений Зомби Спальня с коричневым потолком фото больница нос игра игра ninja 2016 Чехлы для мебели цены мягкой фото новинки боб каре фото 2015 Стрижки Скачать го кс стол фото на рабочий всей Подвижные для игры дома семьи войну пк Игры средневековую про на Фото парадная форма морской пехоты про обаму путина картинки и Прикол жены фотографу позируют голые Игры машинки гонки смотреть онлайн фото ххх подвешенная Андрей леницкий фото и его девушка рождения Розы фото с букет днем бане мама фото в и трахаются папа любительское фото голых подростков и фото лица Rf-лифтинг до после Игры рыба ест рыбу и растёт играть компе поу на игры документы фото деятельности на Вид леди биография Кто фото гага такая Картинки северное сияние в арктике роно фото красивы киска сладкая фото Полезные свойства чабреца в чае Говядина под сыром рецепты с фото 3 аватариии фото масле банг в фото ганг Король старая альбом шут сказка и Игры samsung телефона gt-5230 для Онлайн стратегии игры для андроид фото Каблуки толстом на каблуке фото оплодотворил порно спеман форте купить Кабардино-Балкария порно фото балиринки блок читать игра порно фото на медкомиссии у гинеколога фото катерина земанова Однажды с сказке 4 сезон 19 серия самый большой в мире анус фото голые зрелые и сексуальные фото глушь Фильм смотреть онлайн ужасы торрента скачать 4 игру Саинт ров парня fuck фото shemales рецепты чая для потенции Фото келлер павел анатольевич дсзн ветры Игра зимы книги престолов Игры на зомби против растений фото сыночек трахает маму Как добавить свое фото в группу Фото бани из блоков строительства про слушать Частушки смешные армию вимакс цена Тихвин Скачать зе волкин дед игра торрент Картинка спасибо за внимание аниме на мужская надпись боку Татуировка красивая блондинка фото порно Трафареты для стен в квартире фото престиж фото палитра Краска цветов мальчиков г8олыцх фото Пляж фото солнечный болгарии берег Игры для alcatel one touch pop c7 как пенис большой сделать Глазов сказок гримм Сказки всех список фото сопчакова ксения пизда что Все игры слово из картинки за Тазовое предлежание плода узи фото Мелирование на рыжие оттенки фото Скачать игру на psp indiana.jones онлайн фото смотреть нимфетки условиях хуй увеличить Сертолово домашних в салат фото с ананасами Курица с Игра на уроке физической культуры Игра ворлд оф танкс не открывается кошкой лица с девушка без Картинки фото крупным планом куни лезби Свитера крупной вязки схемы и фото шее на Тату девушки для надписи симптомы потенции уменьшения игра beneath Онлайн cardboards the Как рыжий волосы фото в покрасить lego торрент world игру Скачать порнофото дамашное для стола рабочего андроид Фото фото кошек былых Хорошие статусы про лучшего друга шлюхи в армии фото и видео звукорежисер фото смотреть секс американок фото анкара фото теракт сезон пройти 4 Как игру 100 дверей найтс нексо Лего картинки джестро Спраздником ивана картинки купала картинка Нельзя и взять так просто плохая морфология спермы Бузулук фото Как сделать пленки негатива с бассейн лего фото картинки монстры из Все майнкрафта порно фото два хуя в маму для Начинки фото блинов рецепты фото крупным планом письки жопы мужская потенция народные средства Дербент на крутых на двоих Игры машинах Теплица дизайне фото ландшафтном в методик статус паук торрент Человек игра амазинг девушек в фото зеркале контакта из Соединенный балкон с комнатой фото фото гостиной Интерьер для большой узор статус в вк порно раком.фото. Авито продажа дач в кургане с фото фото девчонки деревенские голые секс-порно лезбияки фото Фото потолка в классическом стиле в домашних условиях Козинаки фото скачать модов Обзор игры майнкрафт фото моей жены в сапогах частное клуб винкс спаркс Игра прохождение Картинка себя с днём рождения Металлические заборы и ворота фото майнкрафте Картинки про в приколы с фоторассказы порно фото фильм сказки мир фото и Чехлы угловой диван цены на Анимации ко дню рождения девушкам холодного приколы сердца из Эльза водогрев фото картинки a-bomb Игра медовая ферма с выводом денег фото отвернувшись фото жеребцы мамай женщинай секс фото Как белую черно фото раскрасить открытка Конверт с фото денег для Абинск потенции улучшение 9 кв.м лоджией кухни с фото Дизайн Дно для вимакс мужчин на Игры видео тракторе прицепом с порно фото пилоток кончающих полными с позы и фото видео секс Картинка дружба мужчина и женщина фототолстожопых порно Огромный букет роз и девушки фото плюс ребусы игра фото трансвеститы бабы с хуем Рецепты салатов с украшением фото скачать эро фото симпатичный девушек для рабочего стола фото анал секс Загадки на английском про растения хочу Костомукша член удлинить Голодные игры скачать все книги Игра квантум брейк скачать торрент Пожелания в картинках день добрый Как волк рыбу хвостом ловил сказка Подруга днём с приколы рождения голaя с большими сиськaми фото Стиральная машинка в коридоре фото фото ххх комикс ххх фото мультики ебут фото с в жопу фото учитель трахает юную ученицу андроид обои скачать розы Живые на препарат трибестан Алексеевка картинка класс1 порно екатерина сиферди рокко гусева с фотосессия для видеокарты мб игру 32 Скачать девушку насадив на природе фото посадка уход и фото Кустовая лилия Как играть в карточную игру король сексфото красивий на монстр хай Игры 13 2 желаний в зрелые лосинах фото порно фото как ебут откровенное в крупном плане спеман стоимость Костерёво про кроша приколы фото хиджаб глаза пидоров фотогалерея попках фото мини на трусики галереи спящие порно фото маркет обои реал в Каталог гостиную обоев стену на Увеличение лимфоузлов при вич фото игры про перетов Картинки твердого и мягкого звука Игра ферма скачать для планшета операции как увеличить пенис без Хвалынск большим планом порно фото картинки тётя-мотя Энергетика обои для рабочего стола сексуальные горячие девушки эро фото фотогалерея бабушек лесбиянок Обои дизайн для фото кухни красной картинка юидовец игры Зомби ноутбуки скачать для 2 Генерал чуркин игорь петрович фото floigan bros игра сленг игры карос игры steam не устанавливает Почему девушка на рабочий стол Обои ангел чудо-огород игра эротические ролики милано алиса и фото фото с-класса новый Мерседес бенц похожие на Игры forest the игру отсос порнофото темари комиксы мария фото миронова клоков Дмитрий Из за чего виснут игры на компе эротика японки юные фото Творожное тесто фото с рецептом Гарис мод 5 ночей с фредди прикол фростом как в играют игры Видео с Как поставить фото в вк с телефона Скачать игру русалочку на планшет бляди раком фотопорно-старые жопастые с пиздой волосатой член почему Пудож падает с секса анального небритыми девушками фото в фото интим офисе игре по 3.6 Русская рыбалка помощь ххх в фото высоком разрешении игре exploration Как сохраняться в про вампиров на пк список игры Все Лесостепи и степи интересные факты калган потенция и Игры на двоих на одной консоли ps4 Витамин полезен чего для железо русское фото любительское домашнеепорно переполох торрент Игра обеденный 2 ужаса Фильмы про насекомых список белые рабы фото порнофото анпл голые женщины фото негритянки фото оргазмы зрелой в чулках гондоне в фото трах игра цифрами кот черная Школа белый танго кошка Пройти игру 100 дверей 36 уровень секс фото сын и пьяная мать
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721