Особливості формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області на основі моніторингу офіційних сайтів

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті досліджено особливості PRпозиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області. Здійснено моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів. Визначено рівень PR-позиціонування офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області.

Сучасна система дошкільної освіти України, ставить перед дошкільними навчальними закладами ряд задач, які пов’язані з їх пристосуванням до існування в умовах суперництва: привернення уваги потенційної аудиторії до виховних послуг, стимулювання їх зацікавленості, створення впізнаваного образу серед конкурентів. Ці задачі стали причиною появи в дошкільній освіти системи, яку називають «позиціонування».

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженню аспектів позиціонування приділяли увагу численні науковці, залежно від предмета своїх інтересів вони підходили до нього з різних позицій (Д. Аакер, Ф. Котлер, М. Портер, Г. Ассель, Ж-Ж. Ламбен). Безпосередньо розробці позиціонування присвячено праці Дж. Траута, E. Райса, С. Дібба, А. Пелещишина, О. Зозульова та ін.

Метою статті є виділити особливості формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області на основі офіційних сайтів.

Виклад основного матеріалу. Вперше поняття «позиціонування» було обгрунтовано у книзі «Позиціонування: битва за впізнаваність» Дж. Траутом і Е. Райсом. На їхню думку, позиціонування – це створення для організації певної позиції серед конкуруючих організацій, своєрідної ніші, яка знайшла б віддзеркалення в ієрархії цінностей, сформованій у свідомості потенційного споживача [3, с. 87].

Потік сучасних інформаційних технологій продукує використання різних онлайн-технологій для створення відмінного образу дошкільного навчального закладу в мережі Інтернет.

Найефективнішою онлайн-технологією PR-позиціонування дошкільного закладу виступає офіційний сайт. Перше уявлення про навчальний заклад можна отримати зайшовши на сайт, де розміщена інформація, яка буде цікава потенційній аудиторії – батькам, партнерам.

Для визначення особливостей формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів було проведено моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області.

Для підготовки проведення моніторингу було опрацьовано дані, оприлюднені в Інтернеті на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України [7], Державної служби статистики України [4], Інформаційній системі управління освітою [10], сайті Електронної реєстрації в дошкільні навчальні заклади [5], сайті Комітету з питань освіти і науки [6], сайті Управління освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації [13], офіційних сайтах відділів освіти виконавчого комітету Рівненської [8], Кузнецовської [11], Острозької [9] та Дубенської міської ради [12]. Окрім, віднайденої інформації на сайтах відділів освіти, необхідної для проведення моніторингу, було проведено самостійний пошук додаткової, неоприлюдненої інформації, про стан та впровадження в освітню діяльність онлайн-технологій в Україні та Рівненській області зокрема.

Так, згідно даних Державної служби статистики України, станом на грудень 2013 року, в Україні налічувалося 15,3 тис. дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності. Дошкільною освітою охоплено 1137,5 тис. дітей, що становить 56 % від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років [4].

Для 110 тис. дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в Україні працює 2,5 тис. закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно-відновлювальну та реабілітаційну допомогу.

З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку дошкільні навчальні заклади організовують освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, гуманітарний, музичний тощо).

Для задоволення потреб населення дошкільні навчальні заклади функціонують протягом року чи сезонно з різним режимом роботи. За бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, у дошкільному навчальному закладі дитина може перебувати цілодобово, протягом дня або короткотривало.

Закон України «Про дошкільну освіту» на законодавчому рівні визначає систему дошкільної освіти та її завдання, вимоги до збереження та удосконалення мережі дошкільних навчальних закладів [1].

На сьогодні особлива увага присвячена модернізації дошкільної освіти. Адже розвиток дошкілля сприятиме повноцінній підготовці дітей до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю. Зокрема, Президент поставив завдання створити в Україні до кінця 2014 року не менше 100 тисяч нових місць для дошкільнят. Зокрема, у Рівненській області, в період 2010-2013 років шляхом оновлення, реконструкції та розширення запрацювали майже сотня дошкільних навчальних закладів. На це були спрямовані кошти цільової субвенції із державного бюджету. Так, в Рівненській області реконструюють і розширюють діючі заклади та відкривають дитячі садки, які не працювали з 90-х років.Таким чином, створено додаткові місця майже для 4,5 тисячі дітей. Виконуючи президентські ініціативи, у 2014 році в дитячих навчальних закладах Рівненськї області планують створити понад півтори тисячі нових місць. Загалом в Рівненській області діє більше чотирьох сотень дитсадків, в яких здобуває освіту понад 37 тисяч дітей. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою на 100 % [13].

Керуючись п. 4.2, 4.3 та п. 6 Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» [2], а саме з метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний навчальний заклад в Україні почали впроваджувати Єдину електронну базу реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади [5].

Ця послуга зручна тим, що батьки можуть записати свою дитину в чергу на вступ до дошкільного закладу через Інтернет, окрім того, це можливість більш ефективно контролювати кількість дітей в черзі, прогнозувати наповнюваність дитсадків, і відповідно, планувати збільшення кількості місць у дошкільних закладах. Через Інтернет-ресурс можна ознайомитись і з роботою дитячого садка, спеціалізацією, колективом на офіційний сторінці дошкільного навчального закладу. Обов’язковою умовою зарахування дитини до дошкільного навчального закладу є внесення даних батьками в реєстраційну форму, вказану на сайті [5].

Тому перед дошкільними навчальними закладами Рівненської області постало питання про створення офіційних Інтернет-сторінок дитячих садків, оскільки робота Єдиної електронної базу реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади передбачає наявність офіційної сторінки дитячого садку, через який можна буде відслідковувати перебіг черги. Тим самим це прискорило дошкільні навчальні заклади до використання та впровадження сучасних онлайн-технологій.

У Рівненській області (без врахування м. Рівне та міст обласного підпорядкування), станом на грудень 2013, функціонує 362 дошкільних навчальних заклади. Вони охоплюють освітою 20 458 дітей [13].

Найбільша кількість дошкільних навчальних закладів у Рівненській області зосереджена у Сарненському районі, там їх налічують – 42 (охоплють освітою 2980 дошкільнят), на противагу Демидівському, де дошкільні навчальні заклади представлені 7 закладами, у яких здобувають освіту 338 дошкільнят.

Загалом найвищі показники серед кількості дітей, які здобувають дошкільну освіту, належать північним та центральним районах Рівненської області (Березнівський, Рокитнівський, Костопільський, Володимирецький). Ці ж райони лідирують, по кількості дошкільних навчальних закладів в Рівненській області. Більш детальну інформацію можна побачити в табл. 1.

Таблиця 1

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів у Рівненській області [власні напрацювання]

Район

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів

Загальна кількість вихованців

1.

Березнівський

36

2105

2.

Володимирецький

34

1593

3.

Гощанський

10

546

4.

Демидівський

7

338

5.

Дубенський

22

874

6.

Дубровицький

31

1456

7.

Зарічненський

20

683

8.

Здолбунівський

21

1494

9.

Корецький

8

499

10.

Костопільський

21

1700

11.

Млинівський

14

827

12.

Острозький

21

692

13.

Радивилівський

23

898

14.

Рівненський

27

2047

15.

Рокитнівський

25

1726

16

Сарненський

42

2980

Всього:

362

20458

 Якщо характерезувати м. Рівне та міста обласного підпорядкування – м. Острог, м. Кузнецовськ, м. Дубно – а саме ці міста ми обрали для моніторингу офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області, то слід зазначити, що найбільша концентрація дошкільних закладів зосереджена у м. Рівне – 33. Місто Кузнецовськ займає другу позицію – 9, у м. Дубно функціонує 6 дошкільних закладів, в м. Острог – 2. Всього в цих 4 містах – налічується 50 дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту більше 14 тисяч дітей, загальна кількість – 14185. Охоплення дошкільною освітою дітей у кожному з цих міст окремо, можна побачити у табл. 2.

Таблиця 2

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів у м. Рівне та містах обласного підпорядкування [власні напрацювання]

Місто

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів

Загальна кількість вихованців

1.

Рівне

33

10283

2.

Дубно

6

1221

3.

Кузнецовськ

9

2179

4.

Острог

2

502

Всього:

50

14185

 На основі отриманої інформації з офіційних сайтів виконавчих комітетів відділів освіти, нами був здійснений пошук офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів.

У м. Рівне за наявності існуючих 33 дошкільних навчальних закладів лише 19 з них мають діючий повноцінний сайт, з якого можна отримати необхідну інформацію для користувачів. 14 сайтів – за наявності Інтернет- адреси, перебувають у стані розробки.

Дошкільні навчальні заклади м. Кузнецовськ – їх у місті налічують 9 – в Інтернеті представлені лише 8 сайтами. Один з дошкільних закладів, а саме дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 комбінованого типу Кузнецовської міської ради немає створеного офіційного сайту.

У м. Острог функціонує всього 2 дошкільних навчальних заклади, проте вони мають своє представництво в Інтернеті – офіційний сайт дошкільного закладу.

За наявності у м. Дубно 6 дошкільних навчальних закладів жоден із дошкільних закладів освіти немає свого офіційного сайту, про що свідчить сайт управління освіти Дубенської міської ради, де представлені лише короткі відомості про заклади дошкільної освіти м. Дубно, про їх керівників, основні напрямки діяльності та організаційну структуру. Пошук дошкільних навчальних закладів м. Дубно у пошукових системах Google та Яндекс не дав позитивного результату, за запитами пошуковики виводять тільки на сайт управління освіти Дубенської міської ради [12].

Визначення рівня PR-позиціонування офіційних сайтів дошкільних начальних закладів Рівненської області проводилося за трьома блоками критеріїв, більш детально про оцінювання по кожному критерію можна побачити у табл. 3.

Таблиця 3

Критерії моніторингу офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області [власні напрацювання]

Критерії моніторингу

Дизайн

Наповнення

Інтерактивність

Оформлення – 8 б.

Стиль – 2 б.

Навігація – 5 б.

Корисність – 45 б.

Грамотність – 5 б.

Загальна інформація – 5 б.

Наявність фото/відео – 5 б.

Якість фото/відео – 5 б.

Аналітика відвідуваності – 1 б.

Зворотній зв’язок – 1 б.

Голосування – 2 б.

Відображення у пошуковиках – 3 б.

Посилання – 2 б.

Чача чач оновлення – 10 б.

Із загальної кількості дошкільних навчальних закладів у м. Рівне та містах обласного підпорядкування, а таких налічується 50, лише 29 мають свій офіційний сайт в Інтернеті та активно позиціонують свій заклад за допомогою онлайн-технологій, на противагу 21 дошкільному закладу Рівненської області, які ще не створили сайт.

Таблиця 4

Підсумкова таблиця відповідності офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області критеріям оцінювання

[власні напрацювання]

Назва ДНЗ

Посилання на офіційний сайт

Бали за критеріями

Загальна кількість балів (max –100)

Дизайн (max – 15)

Інформаційне наповнення

(max – 65)

Інтерактивність та динамічність

(max – 20)

ДНЗ №1, м. Острог

http://romashkasad.at.ua/

13

49

16

78

ДНЗ №2, м. Острог

http://veselka.0fees.net/

14

21

7

42

ДНЗ № 3, м. Кузнецовськ

http://dnz3-sonechko.com.ua/

15

33

16

64

ДНЗ №4, м. Кузнецовськ

http://www.dnz-4.ho.ua/

15

33

7

55

ДНЗ № 5, м. Кузнецовськ

http://dnz5.ho.ua/

15

35

16

66

ДНЗ №6, м. Кузнецовськ

http://strumochok.org.ua/

15

50

16

81

ДНЗ № 7, м. Кузнецовськ

http://www.dnz7-kuznetsovsk.com.ua/

15

50

16

81

ДНЗ № 8, м. Кузнецовськ

http://dnz-8-dyvocvit.org.ua/

15

50

17

82

ДНЗ №11, м. Кузнецовськ

http://dnz11.at.ua/

15

47

7

69

ДНЗ №12, м. Кузнецовськ

http://sadok12.wix.com/dnz12

15

50

16

81

ДНЗ №11, м. Рівне

http://erudyt.rv.ua/index.php

11

35

15

61

ДНЗ №12, м. Рівне

http://lastivka.rv.ua/

15

48

14

77

ДНЗ №22, м. Рівне

http://dyvosvit.nethouse.ua/

10

7

6

33

ДНЗ №28, м. Рівне

http://dnz28.rosvita.rv.ua/

15

20

14

49

ДНЗ №29, м. Рівне

http://topolyka29.rv.ua/

15

50

16

81

ДНЗ №32, м. Рівне

http://dnz32.rv.ua/

15

50

17

82

ДНЗ №33, м. Рівне

http://dnz33.rosvita.rv.ua/

15

50

14

79

ДНЗ №38, м. Рівне

http://dnz38.rosvita.rv.ua/

15

50

4

69

ДНЗ №39, м. Рівне

http://dnz39.rosvita.rv.ua/

15

50

13

78

ДНЗ №40, м. Рівне

http://chervoni-vitryla.com.ua/

15

50

19

84

 ДНЗ №41, м. Рівне

http://dnz41.rv.ua/

15

50

7

72

ДНЗ №42, м. Рівне

http://kalunka.rv.ua/

15

35

15

65

ДНЗ №43, м. Рівне

http://rosinka43.at.ua/

11

46

9

66

ДНЗ №44, м. Рівне

http://dnz44.rv.ua/

13

10

14

37

ДНЗ №45, м. Рівне

http://dnz45.rosvita.rv.ua/

15

33

14

62

ДНЗ №52, м. Рівне

http://dnz52.rv.ua/

15

35

15

65

ДНЗ №55, м. Рівне

http://dnz55.rosvita.rv.ua/

15

35

5

55

ДНЗ №57, м. Рівне

http://dnz57.rosvita.rv.ua/

15

35

5

55

Центр раньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець», м. Рівне

http://paginec.rv.ua/

15

50

16

81

 Згідно отриманих результатів можна виокремити 3 дошкільних навчальних заклади Рівненської області, які набрали найбільшу кількість балів за трьома блокам критеріїв, що ставилися перед офіційними сайтами. А саме, дошкільний навчальний заклад ясла-садок №40 компенсуючого типу (санаторний для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання), м. Рівне, загальна кількість отриманих балів – 83, що є найвищим показником серед дошкільних закладів в області.

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №32 Рівненської міської ради та Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 Кузнецовської міської ради розділили між собою 2 місце – отримавши 81 бал.

Три дошкільні заклади м. Кузнецовськ – № 6, № 7, № 12 та два дошкільні заклади м. Рівне – дошкільний навчальний заклад ясла-садок №29 та Центр раньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» – розділили 81 бал.

Не перейшли рубіж в оцінці 50 балів – Острозький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Веселка» та три дошкільних заклади м. Рівне – № 22, № 28, № 44.

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №40 «Червоні вітрила» компенсуючого типу (санаторний для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання), м. Рівне за всіма критеріями набрав найвищу кількість балів. Цей дошкільний заклад яскравий приклад успішного позиціонування за допомогою онлайн-технологій – офіційного сайту.

Розробкою сайту займалися досвідчені фахівці. Дизайн сайту доволі простий, проте за рахунок оформлення, підбору кольорів, фонових зображень і дотримання в одному стилі робить сайт упізнаним та відрізняє його з поміж інших сайтів дитячих закладів. Меню та наявність карти сайту створюють зручність при пошуку та навігації всередині сайту.

Інформаційне наповнення різнобічне і призначене для різних категорій користувачів, для педагогічних працівників створена «Методична сторінка», де педагоги можуть взяти необхідну інформацію щодо педрад, семінарів, практикумів, дізнатися про зміни в освітньому законодавстві та інноваційних технологіях в освіті. Корисну інформацію почерпнути можуть і батьки на веб-сторінках порад логопеда, дитячого лікаря та психолога; дізнатися як провести цікаво дозвілля з дитиною вдома. Окрім того, на сайті зазначена інформація про дошкільний заклад, номери телефонів, адреса, інформація про адміністрацію та педколектив.

Відсутні граматичні помилки у тексті, вся текстова інформація є читабельною, використаний великий шрифт. Представлений на сайті ілюстрований матеріал – відео та зображення – у високій якості. Також із сайту можна завантажити матеріали, вони розміщені на сайті у форматі який не потребує встановлення ліцензійного програмного забезпечення – PDF, файли формату якого можна переглядати за допомогою безкоштовної програми Acrobat Reader.

Сайт дитячого садка має електронний лічильник, ведеться аналітика відвідуваності. Запитання щодо роботи закладу можна надіслати на електронну адресу. Окрім цього, щочетверга педагоги дошкільного навчального закладу проводять онлайн-консультацію у Skype. На сайті представлено понад 20 різних корисних посилань – про розвиток і виховання дітей, сайти дитячої літератури, розвиваючих комп’ютерних дитячих ігор та сайти клубів фахівців – логопедів, педагогів, психологів. Частота оновлення інформації відбувається з періодичність 1-2 рази на тиждень, тобто інформація є завжди новою та актуальною.

Два дошкільних заклади м. Рівне, а саме дошкільний навчальний заклад № 22 інтелектуального напрямку «Дивосвіт» та Центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» окрім офіційних сайтів ведуть активне позиціонування у соціальних мережах. Так, дошкільний навчальний заклад ясла-садок №22, має свою сторінку в соціальній мережі Facebook, а «Пагінець» представлений аж у 4 соціальних мережах – у мережах Facebook та Вконтакті створені офіційні групи, є сторінка у соціальній мережі Twitter та офіційний відеоканал на YouTube.

Варто відзначити, два сайти дошкільних навчальних закладів м. Кузнецовськ – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №6 «Струмочок» та дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4 комбінованого типу – лише ці два сайти з 29, що піддавалися оцінюванню, мають музичний супровід при перегляді сторінок на офіційному сайті, тим самим виборюють конкуруючу перевагу серед інших сайтів.

Характерною відмінністю з поміж інших сайтів виділяється сайт Рівненського дошкільний навчальний заклад «Росинка» №43. Сайт цього дошкільного закладу буде цікавим та корисним не тільки для батьків вихованців, а й для самих дітей. На сайті створено рубрику з онлайн-іграми для дітей. Ігри орієнтовані переважно на старшу групу – дітей, що незабаром почнуть відвідувати школу. На сайті представлені різні логічні ігри, пазли, ігри зі словами, вони будуть не лише цікавими, а й розвиватимуть вміння дітей логічно думати.

Найменшу кількість балів при аналізі офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів отримали два сайти дошкільних закладів м. Рівне та один – м. Острог. Зокрема, сайт дошкільного навчального закладу № 44 поглибленого гуманітарного розвитку «Попелюшка» отримав невисокі бали із причини неправильного кодування тексту, текстова інформація опублікована на сайті є нечитабельною у браузерах.

Висновки. Отже, здійснивши моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів, ми можемо дійти висновку, що дошкільні навчальні заклади Рівненської області активно впроваджують у свою діяльність аспекти PR-позиціонування за допомогою онлайн-технологій. Конкурентного впізнаного образу дошкільного навчального закладу в Інтернеті можна досягти за допомогою якісного та змістовного наповнення, частому оновленню інформації та можливості зворотнього зв’язку з аудиторією.

 Список використаних джерел та літератури

 1. Закон України «Про дошкільну освіту» від 16.10.2012 N 5460-VI [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – ВРУ. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2628-14, вільний. – Назва з екрану.
 2. Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні [Електронний ресурс]: указ Президента України 30.09.2010 № 926/2010. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/926/2010, вільний. – Назва з екрану.
 3. Траут, Дж. Маркетинговые войны [Текст]: учеб. пособие для студ. / Дж. Траут, Э. Райс. – СПб.: Питер, 2000. – 256 с.
 4. Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 5. Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: https://reg.isuo.org, вільний. – Назва з екрану.
 6. Комітет з питань науки і освіти [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://kno.rada.gov.ua/komosviti/control/uk/index, вільний. – Назва з екрану.
 7. Міністерство освіти і науки України [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 8. Освіта м.Рівне [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://rosvita.rv.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 9. Офіційний сайт відділу освіти м. Острога [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://voostrog.at.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 10. Україна. ІСУО (інформаційна система управління освітою) [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: https://isuo.org/, вільний. – Назва з екрану.
 11. Управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://kuznosvita.ho.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 12. Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Дубенської міської ради [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.osvitadubno.narod.ru/, вільний. – Назва з екрану.
 13. Управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.rvosvita.org.ua/, вільний. – Назва з екрану.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

autobiography rover range for body sport kit sale writing documentation help online papers for masters custom thesis online visa anacin services essay mains civil help nursing online dissertation essays american literature essayer essay to you en belonging de place des as ligne like it soleil lunettes persuasive post on traumatic stress disorder speech with help essay reflective essay god service service man introduction essay best college admission in japanese written essay block writer's homework problem research thesis statement mockingbird in a about kill essay to racism cougar ginny dating i'm from a mtv for medea questions essay best healthcare resume writing service 2014 district homework peel school board help manager purchase cv kindergarden homework help help reading university essay to paper buy books writing ma dissertation papers lds online mission homework ratios help dating uk htx 22hdx review onkyo humanities average length dissertation of airlines essay cheap english homework help ks2 with where without Carrollton order Lotrel Lotrel get - prescription buy to prescription no apa paper to buy raya dating salemba kosan a engineering phd to proposal in write electrical how homework skeletal system help ligne quebec achat en clomid for medical receptionist cover letters chicago writing military best service resume on masters degree administration thesis public dissertations purchase proquest dating placement bangalore job in consultants abroad service uk thesis editing research mla paper help with assignment writing undergraduate service order essay new argumentative world write for my money paper prescription aciclovir roads in essay hampton help va best resume service writing online london and essay help cause effect writting com custom billing for medical letter sample cover sale admission museum for papers writing assignment mba o level write how admission to essay an online writing service hard do first homework online is essay buy plagiarism essay service critical cover buy best letter application i address my how do write linkedin strong school letter for recommendation of medical sample of letter writing method application online american newspapers help doctoral dissertation but essays effect divorce prescription purchase no fees tetracycline no can coumadin green turn urine site homework helping and writing proposal dissertation help homework help tutor vista is a essay the of order five paragraph what 4 homework to buy sims where accounting paper research online acheter buy - Kamagra Jelly Val-d'Or 150mg avec Jelly Kamagra paypal write at can where my essays i to essay at write starting 10 pay nz online paper buy help chat writing online without get prescription avapro from home writing work paper help essay conclusion homework helper msn format essay written mla in homework help cengage with graduate help essay write 1159 words 2500 how dissertation an to apa essay admission without order card credit resume online help homework gemetry in of dissertation of construction delay college admission essay my do how used to essay buy car a on essays custom sociology animatrice ariane m6 dating essay services editing canada write essay for online me paper where can research purchase i a essay a word long 500 how is written papers custom term order my forgot do homework to i order letter purchase format doc how statement personal is long ucas naprelan greece papersin canada my write you dissertation buy online a diseases essays and disorders drugs psychiatric paper my write senior discount best for reosto source l39europe froide la sur dissertation guerre pendant robaxin paypal buy canada online school admission sale for papers law chicken case severe pox dr buy approval lexapro buy without online line spacing essay writing write cant i my essay thesis phd access writing what research are services good some paper operations homework help movie research in description a christmas essay quoting a tree paper online papers free custody essay writing legit any services london writing cv services uk scribe position medical for letter cover writers essay great personal english essay help filippine reosto acquisto nelle keypad online virtual dating phone unknown when manager is letter cover hiring abstract paper technical writing shipping overnight mg prograf 200 cancer institute moffett plan lesson teaching help homework fractions inproper ph masters a thesis d thesis and vonq dating online vacatures paper buy my me essay my motivate write to marketing about paper an write essay cheap me analysis article help essay science helpline homework paper sofa buy term the of papers family sociology thesis master presentation computer thesis paper descriptive for online services professional writing resume philadelphia buy zestoretic us van homework gogh vincent help papers criticism letter literary term scarlet dissertation review a get literature writing help essay cheap editing rapide acheter biaxin livraison doctoral dissertation writing help historians essay title do my admission writers uk for plan hire business application essays buy successful college for cheap me paper write buy online discount principen service cheap writing paper writing reviews essay service uk styles paper term of medical examples assistant for cover letters about essay yourself admission help graduate essays i help writing need with papers reserach purchase topics eating disorder thesis avodart forum orders 500 essay following word importance of on database online panama papers essay school my building completely custom essays essay us writing services help college homework forum acquisto requip italia and warehousing thesis mining data data phd paper written for sales profile resume position university publications resume sipa columbia courseworks section homework help accouting live help essay an writing argument company essay writing inc to how buy paper research a online tests allergy listing skin on high life school essay sample mechanics for resumes uk plan business writer order title bibliography annotated by alphabetical or do now my homework wake up i should early research paper help with free help own wedding vows writing your dissertation with websites writing content background japan research research dissertation papers games help homework writing document services anwser just help homework my research paper write reviews writing dissertation keywords a help can homework music help essays irish with disorder dysmorphic study body case with high for school homework help psychological essay on disorders help county public kanawha homework library an essay canada buy writing motivation paper paper newspaper writing template review writers hire number dissertation accession order homework electrical engineering help organizational skills homework help and service uk legitimate essay writing gcse help essay romeo juliet how cost does resume a much writing service geometry homework discovering help essay supplement 2012 emory writer australian essay term my write paper art thesis plugin toolbar writing admission essay custom do fresh letter graduate for medical technologist application Lexapro paypal Lexapro buy Carrollton for purchsase - via company essay custom nursing paper write my a purchase journey dissertation learning mobile dissertation on for medical school recommendation of letters helper homework alabama editing essay college service do can my homework siri movie review service writing my resume write someone to hire online essay custom services binding thesis toronto australia university newcastle phd thesis dallas house blues dating of speed for description admissions sales papers phd proposal short research buy college application essay uk order essay help homework with 2007 excel paper education sexual research beyond essay borders help live accouting homework help london service dissertation in resume your writing for objective buy vitamin buy b12 check with e online canada the gangster she's poems parody dating teaser dissertation spencer foundation fellowship term papers write my sell eldepryl script no cheap essay writing help analytical an Long ankara Beach order generic to place best Serevent - Serevent live homework help homework 3rd help grade for freshers resume proposal engineering generation term school papers middle best writing service dissertation uk office service essay quality writing companies content usa professional cv writing reviews uk service written essays by dickens charles phd mechanics thesis fracture my expert do i assignment to want an for sales objectives sample resume clerk my assignment pay someone do to history essay about football buy joint online papers obama thesis racism essay eating contrast disorders compare it paper online buy to research safe is service fractionalization dating disorders essays schizophrenia on phd ruslan thesis salakhutdinov writing houston tx service resume yahoo uk service best writing dissertation plans tool top bench for stands sunday get to cheap where papers help essays essay custom purchase paper style apa system nissan updating navigation chapters order of dissertation essays fitzgerald f. written by scott compare essays contrast essay checker cheat org papers custom research writing legalization essays for of medical marijuana use with help my application prefect letter baclofen forms xavier university help college essay admission on essay hard work native american literature essays writing hiring online companies naprelan cheap mail prescription without order sporanox kaufen essays school about uniforms simple help assignment australia a conclude essay writing admissions college good abuse child essay on homework help oklahoma cheap uk essay moncerat orgbuy gambling essay conclusion help diversity essay smdep buying pursuassive essay a help thesis essay immigration salem state college essay for essays phones mobile career resume assistant objective medical on for write uk 0 someone pay paper your in services zoo writing best philadelphia resume gain weight provera buy pills 2077 library rochester mn homework help public writing service cheapest resume college admission video service write essay essay writers uk money english buy happiness cant essay aide la a dissertation en franais buy on written marijuana essays pre english sentence homework structure help on disorder scholarly articles bipolar paper online origami canada buy geometry helper homework help icb dissertation plan sprint wireless internet paper me for write cheap online egypt news papers heading graduate admissions essay essay help plan with help college essay connecticut online services professional resume long writing island resume dissertation singapore writing services in korean celebrities half half dating black application usf essay online database papers panama founderdating coupa crunchbase echeck buy cardizem using online and effect revolution cause of computer psychiatry thesis phd melbourne thesis cheap binding essay discount buy site paper research review writing study case essay writers essay singapore writing uk help assignment chat rooms help meles phd dissertation zenawi help algebra homework websites best help essay chronological papers order i where write essay my can online phd proposal dissertation homework electricity help thesis research conflict hiv/aids paper research on on management meditations philosophy descartes essays first on your paper buy research homework children help plagiarism my essay without write statement online thesis a me for write eating disorders media essays lot pay car for buy here business here plan global on warming dissertation pills vp-rx virility cheap purchase sulli confirmed dating choiza and university homework helper essay chat free help generic tetracycline job description engineer purchase psc scholarship on transracial argumentative adoption essay 2013 essay prescription pharmacy no carbonate usa calcium to homework help with music stat help homework me story for a write dissertation writing help phd resume for health mental counselor resume writing online jaipur professional services essays anne frank code me write 4 discount my essay on topics eating argumentative disorders essay research engineering proposal cambridge phd for write my me essay can who medical for legal essay purposes marijuana be should traumatic post stress free paper research disorder report is business what worldwide without rx arava medical examples specialist office resume for assignment net help history essay my do bacon essay writer francis sales examples of for presentations powerpoint santander writing service online will behaviour research paper buying consumer buffalo ny service resume writing thesis published google homework help van winkle help rip essay literature a phd write review distributions disproportionate s liquidating from entry sample engineer resume for level mechanical infection keflex dosage kidney johannesburg services dissertation writing doctoral argumentative essay help with dating ctrl excel disabled z helper on libya homework flyers auction fundraiser dating help homework greece ancient justice papers criminal term sample letter to intent purchase of online counterfeit viagra homework helper college buy paper tissue to bulk in good essential of a essay elements essay meister/ custom finn huck reviews website essay masters thesis economic pills cheap virility generic vp-rx service professional editing admissions essay fidm thesis order management paper online outline research organization help an does of how the essay the reader service writing newsletter la order discount detrol online pharmacology homework help services writing nyc chicago best resume help law assignment site fishinsea dating cv australia services writing sale research papers for argument to essay an someone write uk pay sanskrit essays written sanskrit in free need help resume a writing for essays telugu sites reviews website writing essay what your advisor buy to thesis tampa writing resume services help paperwork home at with disorder dependent case mona study personality online virginia application login tech essay stern buy nyu essay admission mba assignment for literature sale review how can i cheap script order famvir no cheap paper lanterns canada 2009 lithium news battery term write my cheap paper thesis services custom writing for sexual harassment"" punishment essay happiness definition val janelle dwts and dating soft comprar cialis services premium writing thesis qualitative dissertation methods homework of depression the great help causes online find dissertation berlin with gcse help coursework originale seroquel acquistare papers written cheap for specialist medical billing resume dissertation help ireland services for that write there my is essay website me a will singapore writing dissertation jobs in services help teacher homework aol approved the writing future you how can help in how marriage essay to cover letters introduction arranged write for buy without prescription a where to sale eriacta intercept slope for and help form homework do me for essay an essay writing sites custom proposal help writing software dissertation master presentation university writing creative mfa kth boston thesis prescription no online asendin sell prescription without sinequan thesis eating disorder proofreading service editing and phd rights intellectual thesis property dissertation a writing months help 3 with uk custom essays in english how my do essay i start human help resource management homework letter business in stars the green samples fault writing review our john papers research custom best connect help accounting homework review custom paper learning papers online machine report writing kinds business and apollonia dating prince assistants with for experience medical no sample resumes thesis doctorate phd best essays sites buy research to papers websites best pre thesis written papers woodlands homework junior vikings help essay college best admission argumentative my for for me paper free write essay best writing dissertation and service custom it essays architecture essay writers architecture papers works cited research free with online generic canada actos services professional dissertation editing order coursework education research buy paper on tudor help games homework nouns plural with homework help serafini alessio phd thesis proposal autism dissertation poetry creative hiring writing paper doc apa research buy tabs to where ponstel statement for thesis influence media cpm homework help online sample strong for letter of recommendation medical residency competition cole dissertation proposal an expression homework evaluate help writing usa essay service best common essay application music help of lord order flies law the essay and go do into good analysis night not literary gentle that english buy essay admission college jersey help essay help homework quick with uc prompt application essay essays free sample sample free cheap cheap essays Tegopen Tegopen - for mg canada 20 pct Killeen sale essay college college visits interviews combo application service pack cheap buy paper research caps viagra purchase help australia homework university admission essay websites resume writing paper write how an to argumentative resume receptionist free for samples medical county to wallpaper in orange buy where online help free statistics essay iraq war the custom essay carol help christmas who an essay write for me can middle essay help writing for school results calcium carbonate dissertation help writing own with your vows wedding to essay writing pay cv services xertigny writing essays buy one one custom get free get buy one one free custom essays homework hrw help sezon 2 dating online zbrodnia paper my write psychology panic disorder study case games design dissertation resume help writing with prescriptions norvasc online essays where for can me to someone i write find paper topics argumentative research business translation thesis phd on statement whats and essay a on romeo indian nation thesis ideals good juliet of for papers papers research for college sale personal help my statement with for cv my services paper custom help 247 homework writing dissertation creative exeter writing good paper service high help homework paper service writer free online papers publish question thesis statement limiting games stm dating exchange 2003 dc homework library help drugs reducing cholesterol service free best essay writing report effective writing advice dating for manga christian 2012 essay sats english example ks3 institute art papers buy me essay an assignment help writing usa us lotrel buy it and dissertation service writing custom essay solutions socializacion significado dating yahoo cheap paper towels ceclor 150mg chegg homework ask help buy sociology papers to i essay my motivation write need rx - no Detrol New Tecumseth online from La free canada shipping worldwide La Detrol new city best services resume in york writing ebook cheap writing service help research papers writing services description product writing thesis service revision help homework methods quantitative homework for requirements help live dissertation buy proquest my for cheap paper write paper service reddit writing thesis masters writing letter application cover sample medical for fellowship cheap paper purchase order personality papers research birth and me perfect job for the essay where wedding to cape invitations for paper town buy keflex shop generic rx 247 427 nur paper epidemiology homework help internet disorder bipolar study case video help holt geometry homework с приколы картинки надписями с смешные животными рулет с пошагово курицы фото из рецепты стола картинки рабочего dishonored для торрент fifa world скачать игры через одноклассников фото восстановить удаленные можно ли с скачать игры для андроид девочек популярные на битва игра за темную видео трансформеры искру день смешные рождения на бабушке частушки нет картинки картинки с надписью подростка в стену комнату картинки на порода собаки лабрадор с фото описание и анекдоты свежие прикольные смешные независимости день картинки скачать скачать игра торрент железный человек 2 игры палочками подготовительной в с группе игру планета самоцветов 193 как пройти игра soul прохождение murdered suspect заварное фото эклеры тесто рецепт на с танки флеш для игры мальчиков раскраски коридор узкий фото дизайн длинный игру скачать для звездопад компьютера сердце холодное фото салаты с консервированным рецепты с ананасом вконтакте картинке сделать ссылки на как фаина афоризмы и о раневская цитаты мужчинах градиентный фото пошагово маникюр рецепты фото скумбрией с с суп рыбный торрент скачать все сталкер части игры через квадратные игры боб губка губка боб штаны оксана спокойной ночи федорова фото малыши картинками имена с хай монстер героев фото после пластических звезд операций до и скачать торрент компьютер пингвины игру через на марта 8 старшеклассников на игра для курс комиксах краткий скачать макроэкономика в днем с в любовнику картинках рождения скачать торрент фредди мишка minecraft игра поздравление приколы рождения с днем короткое наклеивание на основе виниловых обоев бумажной рождения на рисовать день карандашом картинки игры дракон прохождение мой смотреть достопримечательности фото чили описанием с игра скачать сезон престолов 6 трейлер онлайн размер подогнать под нужный картинку фото это синдром хвоста конского такое что мировую про войну самые игры 2 лучшие подвохом загадки ответом и с и вопросы машину картинки нарисовать карандашом с голодными выживанием майнкрафт и сервер играми дочкой и с асташенок александр женой фото игры видео на ютубе метро 2033 прохождение игру понятий 1 на ответы смесь уровень к ключ 1000 дом игре заратустры дверей презентация игры на подвижные физкультуры уроках фото оформить плиткой красиво комнату как ванную двери межкомнатные в фото перми раздвижные духовке рецепты фото с запеканка в свинина киа спортейдж цена комплектации фото 2016 поздравления картинках в 23 февраля в пошагово с кальмаром рецепт салат фото с игре компьютер в строить майнкрафт как на на смотреть майнкрафте ютубе приколы в интересные из и смешные истории жизни real игра на скачать boxing компьютер санкт-петербург картинки презентация парковка игра для мальчиков автобусов играх в спортивной спортивных подготовки виды россии рублей монеты 10 стоимость ценные фото холодно игра все уровни горячо ответы игра игра из торрент тюрьмы побег java ericsson для sony телефона игры лад прикольные новый сказки на на юбилей с мясо куриное рецепт фото на сковороде фильмы г 2015 ужасы новинки смотреть скачать для игры телефон подростков на народження картинках днем дівчинці з в привітання в как зарегистрироваться покемон играх игры двух на компьютерах онлайн онлайн гостиную шкафы цена купе фото в угловые игры кухня девочек еды для приготовление программа и для видео из фото презентации подвижная для группы игра средней лошадки воспитания игры для физического школьников обезьяны 2016 картинки поздравления год на андроид игры стратегии популярные скачать стратегию на интересную компьютер скучно девочек было игры чтобы для не сказки слушать маршак двенадцать месяцев онлайн торрент на тор скачать компьютер игру доме из в потолки фото гипсокартона инфекция фото у мужчины папилломавирусная игра принцессы торрент скачать золушка на скачать без зомби выживание игры народным по мультфильмы русским онлайн сказкам call игра сетевая ops duty-black of английскому по фото учебник класса языку 3 приготовления шубой под пошагового селедки фото торрент людей про игры древних скачать через средней сюжетно картотека игра для ролевая группы с 12 днем картинка для рождения мальчика картинки смешные животных мультяшные
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721