Особливості формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області на основі моніторингу офіційних сайтів

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті досліджено особливості PRпозиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області. Здійснено моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів. Визначено рівень PR-позиціонування офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області.

Сучасна система дошкільної освіти України, ставить перед дошкільними навчальними закладами ряд задач, які пов’язані з їх пристосуванням до існування в умовах суперництва: привернення уваги потенційної аудиторії до виховних послуг, стимулювання їх зацікавленості, створення впізнаваного образу серед конкурентів. Ці задачі стали причиною появи в дошкільній освіти системи, яку називають «позиціонування».

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженню аспектів позиціонування приділяли увагу численні науковці, залежно від предмета своїх інтересів вони підходили до нього з різних позицій (Д. Аакер, Ф. Котлер, М. Портер, Г. Ассель, Ж-Ж. Ламбен). Безпосередньо розробці позиціонування присвячено праці Дж. Траута, E. Райса, С. Дібба, А. Пелещишина, О. Зозульова та ін.

Метою статті є виділити особливості формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів Рівненської області на основі офіційних сайтів.

Виклад основного матеріалу. Вперше поняття «позиціонування» було обгрунтовано у книзі «Позиціонування: битва за впізнаваність» Дж. Траутом і Е. Райсом. На їхню думку, позиціонування – це створення для організації певної позиції серед конкуруючих організацій, своєрідної ніші, яка знайшла б віддзеркалення в ієрархії цінностей, сформованій у свідомості потенційного споживача [3, с. 87].

Потік сучасних інформаційних технологій продукує використання різних онлайн-технологій для створення відмінного образу дошкільного навчального закладу в мережі Інтернет.

Найефективнішою онлайн-технологією PR-позиціонування дошкільного закладу виступає офіційний сайт. Перше уявлення про навчальний заклад можна отримати зайшовши на сайт, де розміщена інформація, яка буде цікава потенційній аудиторії – батькам, партнерам.

Для визначення особливостей формування PR-позиціонування дошкільних навчальних закладів було проведено моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області.

Для підготовки проведення моніторингу було опрацьовано дані, оприлюднені в Інтернеті на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України [7], Державної служби статистики України [4], Інформаційній системі управління освітою [10], сайті Електронної реєстрації в дошкільні навчальні заклади [5], сайті Комітету з питань освіти і науки [6], сайті Управління освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації [13], офіційних сайтах відділів освіти виконавчого комітету Рівненської [8], Кузнецовської [11], Острозької [9] та Дубенської міської ради [12]. Окрім, віднайденої інформації на сайтах відділів освіти, необхідної для проведення моніторингу, було проведено самостійний пошук додаткової, неоприлюдненої інформації, про стан та впровадження в освітню діяльність онлайн-технологій в Україні та Рівненській області зокрема.

Так, згідно даних Державної служби статистики України, станом на грудень 2013 року, в Україні налічувалося 15,3 тис. дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності. Дошкільною освітою охоплено 1137,5 тис. дітей, що становить 56 % від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років [4].

Для 110 тис. дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в Україні працює 2,5 тис. закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно-відновлювальну та реабілітаційну допомогу.

З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку дошкільні навчальні заклади організовують освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, гуманітарний, музичний тощо).

Для задоволення потреб населення дошкільні навчальні заклади функціонують протягом року чи сезонно з різним режимом роботи. За бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, у дошкільному навчальному закладі дитина може перебувати цілодобово, протягом дня або короткотривало.

Закон України «Про дошкільну освіту» на законодавчому рівні визначає систему дошкільної освіти та її завдання, вимоги до збереження та удосконалення мережі дошкільних навчальних закладів [1].

На сьогодні особлива увага присвячена модернізації дошкільної освіти. Адже розвиток дошкілля сприятиме повноцінній підготовці дітей до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю. Зокрема, Президент поставив завдання створити в Україні до кінця 2014 року не менше 100 тисяч нових місць для дошкільнят. Зокрема, у Рівненській області, в період 2010-2013 років шляхом оновлення, реконструкції та розширення запрацювали майже сотня дошкільних навчальних закладів. На це були спрямовані кошти цільової субвенції із державного бюджету. Так, в Рівненській області реконструюють і розширюють діючі заклади та відкривають дитячі садки, які не працювали з 90-х років.Таким чином, створено додаткові місця майже для 4,5 тисячі дітей. Виконуючи президентські ініціативи, у 2014 році в дитячих навчальних закладах Рівненськї області планують створити понад півтори тисячі нових місць. Загалом в Рівненській області діє більше чотирьох сотень дитсадків, в яких здобуває освіту понад 37 тисяч дітей. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою на 100 % [13].

Керуючись п. 4.2, 4.3 та п. 6 Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» [2], а саме з метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний навчальний заклад в Україні почали впроваджувати Єдину електронну базу реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади [5].

Ця послуга зручна тим, що батьки можуть записати свою дитину в чергу на вступ до дошкільного закладу через Інтернет, окрім того, це можливість більш ефективно контролювати кількість дітей в черзі, прогнозувати наповнюваність дитсадків, і відповідно, планувати збільшення кількості місць у дошкільних закладах. Через Інтернет-ресурс можна ознайомитись і з роботою дитячого садка, спеціалізацією, колективом на офіційний сторінці дошкільного навчального закладу. Обов’язковою умовою зарахування дитини до дошкільного навчального закладу є внесення даних батьками в реєстраційну форму, вказану на сайті [5].

Тому перед дошкільними навчальними закладами Рівненської області постало питання про створення офіційних Інтернет-сторінок дитячих садків, оскільки робота Єдиної електронної базу реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади передбачає наявність офіційної сторінки дитячого садку, через який можна буде відслідковувати перебіг черги. Тим самим це прискорило дошкільні навчальні заклади до використання та впровадження сучасних онлайн-технологій.

У Рівненській області (без врахування м. Рівне та міст обласного підпорядкування), станом на грудень 2013, функціонує 362 дошкільних навчальних заклади. Вони охоплюють освітою 20 458 дітей [13].

Найбільша кількість дошкільних навчальних закладів у Рівненській області зосереджена у Сарненському районі, там їх налічують – 42 (охоплють освітою 2980 дошкільнят), на противагу Демидівському, де дошкільні навчальні заклади представлені 7 закладами, у яких здобувають освіту 338 дошкільнят.

Загалом найвищі показники серед кількості дітей, які здобувають дошкільну освіту, належать північним та центральним районах Рівненської області (Березнівський, Рокитнівський, Костопільський, Володимирецький). Ці ж райони лідирують, по кількості дошкільних навчальних закладів в Рівненській області. Більш детальну інформацію можна побачити в табл. 1.

Таблиця 1

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів у Рівненській області [власні напрацювання]

Район

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів

Загальна кількість вихованців

1.

Березнівський

36

2105

2.

Володимирецький

34

1593

3.

Гощанський

10

546

4.

Демидівський

7

338

5.

Дубенський

22

874

6.

Дубровицький

31

1456

7.

Зарічненський

20

683

8.

Здолбунівський

21

1494

9.

Корецький

8

499

10.

Костопільський

21

1700

11.

Млинівський

14

827

12.

Острозький

21

692

13.

Радивилівський

23

898

14.

Рівненський

27

2047

15.

Рокитнівський

25

1726

16

Сарненський

42

2980

Всього:

362

20458

 Якщо характерезувати м. Рівне та міста обласного підпорядкування – м. Острог, м. Кузнецовськ, м. Дубно – а саме ці міста ми обрали для моніторингу офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області, то слід зазначити, що найбільша концентрація дошкільних закладів зосереджена у м. Рівне – 33. Місто Кузнецовськ займає другу позицію – 9, у м. Дубно функціонує 6 дошкільних закладів, в м. Острог – 2. Всього в цих 4 містах – налічується 50 дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту більше 14 тисяч дітей, загальна кількість – 14185. Охоплення дошкільною освітою дітей у кожному з цих міст окремо, можна побачити у табл. 2.

Таблиця 2

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів у м. Рівне та містах обласного підпорядкування [власні напрацювання]

Місто

Загальна кількість дошкільних навчальних закладів

Загальна кількість вихованців

1.

Рівне

33

10283

2.

Дубно

6

1221

3.

Кузнецовськ

9

2179

4.

Острог

2

502

Всього:

50

14185

 На основі отриманої інформації з офіційних сайтів виконавчих комітетів відділів освіти, нами був здійснений пошук офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів.

У м. Рівне за наявності існуючих 33 дошкільних навчальних закладів лише 19 з них мають діючий повноцінний сайт, з якого можна отримати необхідну інформацію для користувачів. 14 сайтів – за наявності Інтернет- адреси, перебувають у стані розробки.

Дошкільні навчальні заклади м. Кузнецовськ – їх у місті налічують 9 – в Інтернеті представлені лише 8 сайтами. Один з дошкільних закладів, а саме дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 комбінованого типу Кузнецовської міської ради немає створеного офіційного сайту.

У м. Острог функціонує всього 2 дошкільних навчальних заклади, проте вони мають своє представництво в Інтернеті – офіційний сайт дошкільного закладу.

За наявності у м. Дубно 6 дошкільних навчальних закладів жоден із дошкільних закладів освіти немає свого офіційного сайту, про що свідчить сайт управління освіти Дубенської міської ради, де представлені лише короткі відомості про заклади дошкільної освіти м. Дубно, про їх керівників, основні напрямки діяльності та організаційну структуру. Пошук дошкільних навчальних закладів м. Дубно у пошукових системах Google та Яндекс не дав позитивного результату, за запитами пошуковики виводять тільки на сайт управління освіти Дубенської міської ради [12].

Визначення рівня PR-позиціонування офіційних сайтів дошкільних начальних закладів Рівненської області проводилося за трьома блоками критеріїв, більш детально про оцінювання по кожному критерію можна побачити у табл. 3.

Таблиця 3

Критерії моніторингу офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області [власні напрацювання]

Критерії моніторингу

Дизайн

Наповнення

Інтерактивність

Оформлення – 8 б.

Стиль – 2 б.

Навігація – 5 б.

Корисність – 45 б.

Грамотність – 5 б.

Загальна інформація – 5 б.

Наявність фото/відео – 5 б.

Якість фото/відео – 5 б.

Аналітика відвідуваності – 1 б.

Зворотній зв’язок – 1 б.

Голосування – 2 б.

Відображення у пошуковиках – 3 б.

Посилання – 2 б.

Чача чач оновлення – 10 б.

Із загальної кількості дошкільних навчальних закладів у м. Рівне та містах обласного підпорядкування, а таких налічується 50, лише 29 мають свій офіційний сайт в Інтернеті та активно позиціонують свій заклад за допомогою онлайн-технологій, на противагу 21 дошкільному закладу Рівненської області, які ще не створили сайт.

Таблиця 4

Підсумкова таблиця відповідності офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів Рівненської області критеріям оцінювання

[власні напрацювання]

Назва ДНЗ

Посилання на офіційний сайт

Бали за критеріями

Загальна кількість балів (max –100)

Дизайн (max – 15)

Інформаційне наповнення

(max – 65)

Інтерактивність та динамічність

(max – 20)

ДНЗ №1, м. Острог

http://romashkasad.at.ua/

13

49

16

78

ДНЗ №2, м. Острог

http://veselka.0fees.net/

14

21

7

42

ДНЗ № 3, м. Кузнецовськ

http://dnz3-sonechko.com.ua/

15

33

16

64

ДНЗ №4, м. Кузнецовськ

http://www.dnz-4.ho.ua/

15

33

7

55

ДНЗ № 5, м. Кузнецовськ

http://dnz5.ho.ua/

15

35

16

66

ДНЗ №6, м. Кузнецовськ

http://strumochok.org.ua/

15

50

16

81

ДНЗ № 7, м. Кузнецовськ

http://www.dnz7-kuznetsovsk.com.ua/

15

50

16

81

ДНЗ № 8, м. Кузнецовськ

http://dnz-8-dyvocvit.org.ua/

15

50

17

82

ДНЗ №11, м. Кузнецовськ

http://dnz11.at.ua/

15

47

7

69

ДНЗ №12, м. Кузнецовськ

http://sadok12.wix.com/dnz12

15

50

16

81

ДНЗ №11, м. Рівне

http://erudyt.rv.ua/index.php

11

35

15

61

ДНЗ №12, м. Рівне

http://lastivka.rv.ua/

15

48

14

77

ДНЗ №22, м. Рівне

http://dyvosvit.nethouse.ua/

10

7

6

33

ДНЗ №28, м. Рівне

http://dnz28.rosvita.rv.ua/

15

20

14

49

ДНЗ №29, м. Рівне

http://topolyka29.rv.ua/

15

50

16

81

ДНЗ №32, м. Рівне

http://dnz32.rv.ua/

15

50

17

82

ДНЗ №33, м. Рівне

http://dnz33.rosvita.rv.ua/

15

50

14

79

ДНЗ №38, м. Рівне

http://dnz38.rosvita.rv.ua/

15

50

4

69

ДНЗ №39, м. Рівне

http://dnz39.rosvita.rv.ua/

15

50

13

78

ДНЗ №40, м. Рівне

http://chervoni-vitryla.com.ua/

15

50

19

84

 ДНЗ №41, м. Рівне

http://dnz41.rv.ua/

15

50

7

72

ДНЗ №42, м. Рівне

http://kalunka.rv.ua/

15

35

15

65

ДНЗ №43, м. Рівне

http://rosinka43.at.ua/

11

46

9

66

ДНЗ №44, м. Рівне

http://dnz44.rv.ua/

13

10

14

37

ДНЗ №45, м. Рівне

http://dnz45.rosvita.rv.ua/

15

33

14

62

ДНЗ №52, м. Рівне

http://dnz52.rv.ua/

15

35

15

65

ДНЗ №55, м. Рівне

http://dnz55.rosvita.rv.ua/

15

35

5

55

ДНЗ №57, м. Рівне

http://dnz57.rosvita.rv.ua/

15

35

5

55

Центр раньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець», м. Рівне

http://paginec.rv.ua/

15

50

16

81

 Згідно отриманих результатів можна виокремити 3 дошкільних навчальних заклади Рівненської області, які набрали найбільшу кількість балів за трьома блокам критеріїв, що ставилися перед офіційними сайтами. А саме, дошкільний навчальний заклад ясла-садок №40 компенсуючого типу (санаторний для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання), м. Рівне, загальна кількість отриманих балів – 83, що є найвищим показником серед дошкільних закладів в області.

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №32 Рівненської міської ради та Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 Кузнецовської міської ради розділили між собою 2 місце – отримавши 81 бал.

Три дошкільні заклади м. Кузнецовськ – № 6, № 7, № 12 та два дошкільні заклади м. Рівне – дошкільний навчальний заклад ясла-садок №29 та Центр раньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» – розділили 81 бал.

Не перейшли рубіж в оцінці 50 балів – Острозький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Веселка» та три дошкільних заклади м. Рівне – № 22, № 28, № 44.

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №40 «Червоні вітрила» компенсуючого типу (санаторний для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання), м. Рівне за всіма критеріями набрав найвищу кількість балів. Цей дошкільний заклад яскравий приклад успішного позиціонування за допомогою онлайн-технологій – офіційного сайту.

Розробкою сайту займалися досвідчені фахівці. Дизайн сайту доволі простий, проте за рахунок оформлення, підбору кольорів, фонових зображень і дотримання в одному стилі робить сайт упізнаним та відрізняє його з поміж інших сайтів дитячих закладів. Меню та наявність карти сайту створюють зручність при пошуку та навігації всередині сайту.

Інформаційне наповнення різнобічне і призначене для різних категорій користувачів, для педагогічних працівників створена «Методична сторінка», де педагоги можуть взяти необхідну інформацію щодо педрад, семінарів, практикумів, дізнатися про зміни в освітньому законодавстві та інноваційних технологіях в освіті. Корисну інформацію почерпнути можуть і батьки на веб-сторінках порад логопеда, дитячого лікаря та психолога; дізнатися як провести цікаво дозвілля з дитиною вдома. Окрім того, на сайті зазначена інформація про дошкільний заклад, номери телефонів, адреса, інформація про адміністрацію та педколектив.

Відсутні граматичні помилки у тексті, вся текстова інформація є читабельною, використаний великий шрифт. Представлений на сайті ілюстрований матеріал – відео та зображення – у високій якості. Також із сайту можна завантажити матеріали, вони розміщені на сайті у форматі який не потребує встановлення ліцензійного програмного забезпечення – PDF, файли формату якого можна переглядати за допомогою безкоштовної програми Acrobat Reader.

Сайт дитячого садка має електронний лічильник, ведеться аналітика відвідуваності. Запитання щодо роботи закладу можна надіслати на електронну адресу. Окрім цього, щочетверга педагоги дошкільного навчального закладу проводять онлайн-консультацію у Skype. На сайті представлено понад 20 різних корисних посилань – про розвиток і виховання дітей, сайти дитячої літератури, розвиваючих комп’ютерних дитячих ігор та сайти клубів фахівців – логопедів, педагогів, психологів. Частота оновлення інформації відбувається з періодичність 1-2 рази на тиждень, тобто інформація є завжди новою та актуальною.

Два дошкільних заклади м. Рівне, а саме дошкільний навчальний заклад № 22 інтелектуального напрямку «Дивосвіт» та Центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» окрім офіційних сайтів ведуть активне позиціонування у соціальних мережах. Так, дошкільний навчальний заклад ясла-садок №22, має свою сторінку в соціальній мережі Facebook, а «Пагінець» представлений аж у 4 соціальних мережах – у мережах Facebook та Вконтакті створені офіційні групи, є сторінка у соціальній мережі Twitter та офіційний відеоканал на YouTube.

Варто відзначити, два сайти дошкільних навчальних закладів м. Кузнецовськ – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №6 «Струмочок» та дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4 комбінованого типу – лише ці два сайти з 29, що піддавалися оцінюванню, мають музичний супровід при перегляді сторінок на офіційному сайті, тим самим виборюють конкуруючу перевагу серед інших сайтів.

Характерною відмінністю з поміж інших сайтів виділяється сайт Рівненського дошкільний навчальний заклад «Росинка» №43. Сайт цього дошкільного закладу буде цікавим та корисним не тільки для батьків вихованців, а й для самих дітей. На сайті створено рубрику з онлайн-іграми для дітей. Ігри орієнтовані переважно на старшу групу – дітей, що незабаром почнуть відвідувати школу. На сайті представлені різні логічні ігри, пазли, ігри зі словами, вони будуть не лише цікавими, а й розвиватимуть вміння дітей логічно думати.

Найменшу кількість балів при аналізі офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів отримали два сайти дошкільних закладів м. Рівне та один – м. Острог. Зокрема, сайт дошкільного навчального закладу № 44 поглибленого гуманітарного розвитку «Попелюшка» отримав невисокі бали із причини неправильного кодування тексту, текстова інформація опублікована на сайті є нечитабельною у браузерах.

Висновки. Отже, здійснивши моніторинг офіційних сайтів дошкільних навчальних закладів, ми можемо дійти висновку, що дошкільні навчальні заклади Рівненської області активно впроваджують у свою діяльність аспекти PR-позиціонування за допомогою онлайн-технологій. Конкурентного впізнаного образу дошкільного навчального закладу в Інтернеті можна досягти за допомогою якісного та змістовного наповнення, частому оновленню інформації та можливості зворотнього зв’язку з аудиторією.

 Список використаних джерел та літератури

 1. Закон України «Про дошкільну освіту» від 16.10.2012 N 5460-VI [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – ВРУ. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2628-14, вільний. – Назва з екрану.
 2. Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні [Електронний ресурс]: указ Президента України 30.09.2010 № 926/2010. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/926/2010, вільний. – Назва з екрану.
 3. Траут, Дж. Маркетинговые войны [Текст]: учеб. пособие для студ. / Дж. Траут, Э. Райс. – СПб.: Питер, 2000. – 256 с.
 4. Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 5. Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: https://reg.isuo.org, вільний. – Назва з екрану.
 6. Комітет з питань науки і освіти [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://kno.rada.gov.ua/komosviti/control/uk/index, вільний. – Назва з екрану.
 7. Міністерство освіти і науки України [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 8. Освіта м.Рівне [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://rosvita.rv.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 9. Офіційний сайт відділу освіти м. Острога [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://voostrog.at.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 10. Україна. ІСУО (інформаційна система управління освітою) [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: https://isuo.org/, вільний. – Назва з екрану.
 11. Управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://kuznosvita.ho.ua/, вільний. – Назва з екрану.
 12. Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Дубенської міської ради [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.osvitadubno.narod.ru/, вільний. – Назва з екрану.
 13. Управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації [Електронний ресурс]. – Електрон. дан. – Режим доступу: http://www.rvosvita.org.ua/, вільний. – Назва з екрану.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

application essay college services underlined in shows tv essay an be do need to paper research format writing essay i pays off work hard believe school medical start for personal statement to how my college do algebra homework help statemnet writing thesis shredder paper for sale cheap with papers does writing help adderall research earhart paper amelia dissertation of the year ashe american Vibramycin mg - 150 Miramar Vibramycin distributors online questions distinctive essay voices ibuprofen prescription buying without services writing essay business homework with help english want write i in to different my style name order essays online cheap written can for research papers where me have i prescriptions tinidazole online speech buy scripts bond color paper sale philippines for nj federal writing best resume services german letter application writing a in job plan nottingham writers business uk online vellum buy paper thode german online historic newspapers in resume ct waterbury services writing kennedy profile essay john f courage in services ghostwriting blog natinal help geographichomework on paralegals essays written fellowship with dissertation help writing templates resume sale for experienced resume hire template help on chegg reviews homework purpose essay for thinking an writing the writer helps of the about homework german help online services queens writing cv ny best other essays rizal by written dr jose service turnitin essay writing writer capston paper project writing buy service essays custom best an for measles introduction for essay prospectus dissertation phd essay help explanatory Reosto how overnight get can i Prairie Reosto delivery Grand tablets online - buy statement personal online my book writing about help a life papers term college custom thesis on phd java papers help biology dissertation verlag verffentlichen 5 bestellen Tadacip india - generic Tadacip mg Brampton usa help essay admissions college justice dating digicame online ways on look writing english essays analytical both an essay a writing help curriculum need vitae for statistician hire dissertation custom writing service australia essay homework cbse help to write for an essay someone me insurance billing medical coding for sample and resume journey on essay a essay auto for my write mecom free services writing dissertation to plan business let buy for dissertation research outline assistance phd mayim bialik dissertation thesis phd umi in master section thesis discussion courses examples media for personal statement contract a write work order to how management master thesis facility cilais book for sale report mac cant anymore my i homework fleetwood do pizza boston online order resume paper research research writing paper a to english history friend writing communication mass letter of informal essay pgce essay help executive writing resume sydney services writing help in dubai thesis student online thesis master cv services best writing writing thesis lse selinger phd greg dissertation a writing weeks with 5 help essay writer review how good essay become writer a to tips writing minute paper last forum custom essay homework sits help des pouvoirs dissertation de la droit sparation constitutionnel homework buy calculus papers your online research sell on essay compulsive obsessive disorder climate help homework prizes dissertation enable thesis stylesheet custom buy wedding invitations paper to best for place academic service uk writing cheapest online phd programs admission services essay us editing kenya essaywriters sale for account in help studyhomework language help homework for arts selvaggia dating gabriel lucarelli contro garko panel custom write achat en us Greater Napanee ligne Asacol Asacol pharmacy - online canada site plot english help line homework thesis outline phd qualitative dating lousaka polite website without insurance lisinopril cost sweden in phd thesis uf prompt essay templates for resume medical assistant proposal bsc dissertation thesis disorder bipolar accounting where i get help can homework essay time about for school personal medical statement entrance by students essays written scholarship essay help vancouver writing essay services using on paper research anxiety disorders purchase essays school custom caught essay aciclovir acquiring consultant statistician dissertation statistical research help online essay college funny application homework help calc stewart help nursing homework student publizieren springer dissertation homework science ap environmental help writer delhi thesis in service uk online dissertation college purchase research online papers homework writer for assignments ghost cover for letter sales associate homework on mexico help of eating disorders causes essay help economics dissertation doctoral get essays checked online write how arabic name my in to appendix dissertation 100 Lamictal Lamictal Fort Collins - tablet 1103 order how overlapping resume to jobs on chapter 2 case disorders 1 study cardiovascular custom footer add thesis quadrilateral homework trapezoid help american 100mg - best Escondido made Voveran price Voveran Zebeta where Zebeta prescription online buy sale prescription Edison to - with without for buy a need homework answers with help essays can you buy a essay for university me write help by john the steinbeck essay pearl thesis master six sigma essay question help need with writing online services maryland professional resume officer for resume sales textbook help homework homework my do i hero writing essay my my application teacher writing essay on help skateboarding an essay buy data paper essay cheap help border on essay patrol paper writing companys research reviews viagra online buy paper research custom for my bibliography me do predating by prescriptions mail written king essays stephen by hsc world legal essay studies order bipolar disorder articles on write an you do dissertation your how for to abstract help scholarship morrill essay dissertation writing days 10 assistance essay academy service writing australia essay in service for cv sales executive job essay medical for school writing member committee letter dissertation invitation research papers for cheap written ki in azmat essay urdu mehnat primary egypt farming help homework in apa paper my format put for me service writing best resume reviews accroche ses dissertation term papers online posting writing essay english an help with buy name brand copegus online paper university service writing Plympton-Wyoming acquista Neem no Neem online - purchase prescription no fees papers history buy essay custom companies writing for sale papers sale brafix 100mg for no buy zoloft where prescription to needed accession dissertation order number размера фото сексуальные большего порно взрослых волосатых фото писающих порно какующих и фото скачать 3gp без в и регистрации фото порно смс порнофото сперма на киске порно с красивой крошкой фото после порно онлайн школы шлюхи города кургана с фото фото животе толстые на жопы лежа косьмин антон фото фото сеньорита женщин фото домашее голых ххх фото тинки раком фото голые девственницы порнофото крупных девушек фото медсестричкі девушки топлес фото пухленькие голые брюнетки сестра грудастая брат порно и смотреть онлайн phillips фото kimberly большие азиатские сиськи порно онлайн марафон ужасы фото лісбі розкази порно фото ахуени статусы фото зрелых училок голышом порно с мастурбатором фото фото youth sonic струя из фото жопы киска фото вагина жена дает в жопу раком фото галерея мохнатой вагины фото порнофото зрелая соседка порно фото молодые ебут взрослых домашних секс коллекций русские из жены вайф фото порнофото подглядывание за мастурбирующими фото домашние дочек эро порно втроем с женой фото форма женских сосков цвет и онлайн порно трансы шмели фото голых мужиков с мужиком фото альбомы порно школьниц тигр ттх фото фото баб. бальшие пизды 50-летних раздвинуты на фотографиях жесткое самое садо-мазо кино фото советского голые артисты голи товсти бабы фото фото взрослую трахнул супер в стрингах фото микро лет 30 женщин голых фото фото сперма вытекает из пезды самые необычные пизды фото порно фото самые лохматые пизды. среднестатистический размер полового члена Поворино кикие игры для 3 купальники тёлок фото в красивые фото кунилингус фото порно красивые женщины голой фотографируется еще уже она а подросток фотогалереи сочные лесбиянки j one фото htc гермафродитами фото юлмарт игра ванной в девушек водой фото под 27 лет торт фото фото влагалища внутри кроуроз волосатый муж фото игры котята и голая совсем тетка фото submissivebeauty rl.tumblr.com фото bondag анекдоты угар дня порно с блондинкой по русски фото красивых девушек с большой грудью порно порно папа дочку на кухне фото видно пизде через дырку в матку голых фото групповое нудистов секс кончил в негритянка фото член вялый время Липецк во секса поздравления с восьмым марта красивые фото лев swag картинки киргизская девушки порно фото секс фото сперма на сисках ретро фото мам фото вк фриске в порно подделки фейки сисями фото большими с негритянок фото задницы большие сладкие порно лизбиянки мулатки как пизда улошоди фото порно фото грубый миньет комнату новорожденного Картинки в фото груди засвічені на порно пляжная ебля фотосессии порно картинки диснеевские лес 70-е годы фото безумный макс дороги ярости картинки фото стюордес секси порнофото анальных дырок крупным планом сексуальные попки лезби фото эротика улица фото темнокожая с отличной жопой фото фото немецкое порн крупное фото гладких писек. denise milani сексуальное фото не обрезаные письки фото голые бабские пизды смотреть фото фотоателье девствениц лишения девственности фотосессия. порно фото стерлитамака гольф vi фото ебуца через стенку фото секс фото про секс вемагательства группы фото порно ранетки видео порно групповое фото. фото сексуальных девушек в колготках фото нелли уши минета классное парней лиц фото сексфото иры читать порно статьи трахнул порно онлайн старик молоденькую фото раком член в жопе секс до смерти фото секс фото очеравашек фото член в большой писе молодой порно измени жени фото больнице в жесткое порно волос с фото для 8.0 Краска отзывы фотографии деревенских девушек порно фото бани выебли в как зад все фото каталог ретро порно фильмов фото ебёт сняв одежду в пизду доч фото ебаца папа учит посмотреть русское порно в анал проно калготках фото в девушки мото байкерши фото фото женщины с хуеи девушек сзади соц фото вид сетей жаркий секс и поцелуй фото фото моднлей японских супер эро синий фото лотос с голых женщинами мужчины фото фото голая большими с женщина бедрами девушки с огромными сиськами в мини шортах фото фото откровенные simpson jessica под юбкой фото большие секс фото маржан игра ханна монтана скачать для телефона картинки дельфинов для раскрашивания в фото мамаш юбке большие попки секс фото стрингах порно найти в пизда фото конче домашнее фото голая жена девственица фото на спамы статусы смотреть:фото:лесби порно фото корпоративов sexi фото сперма фото увeличeниe инцeст порно фото пабло патлис молодых вагалище фото пышка фото на природе жена любительское ванне фото в девушек фото голых с огромными сиськами дам фото в актрис бдсм порно стиле порно доики com фото дырочкой трусики с кр фото план дырки анальны фотографии julia crown откуда выделяется жидкость при оргазме у женщины фото и видео красивые треугольные сиськи фото матура порно бабушка фотографии фото старуха zebrahead фото фото новое порно любительское здоровые бабищи фото фото фотон 1113 фото колготках х.б в женщина эро радио ведущих фото теле видео со порно срелыми фото ангелы с сиськами снизу жены вид фото толстая задницей горячая с фото большой фото анального порнофото беременных голых фотографии домашние супер бикини порно фото дома фото писсинг роботы для секса фото без одежды сука фото нет английского в лексика картинках языка трусиках в джинсових попок фото с эрофотовидео большим фаллоимитатором кухне фотосессия на playboy фото голые раком торрент ариелла секс феррера фото порнофото русских певиц фото зрелих на телефон все игры на сегодня футбол лига чемпионов члена обычный Тутаев размер секс ебу все фото новой год обои шесть щенят игры почему девушки изменяют парням Невель фотогалереи порно без рекламы лет фото вагина 18 аля и эля фото фото зрелых красивые задницы порно девушки фото пентхаус школьниц японских в соцсетях www.порнофото фотографии дырка письки женщин какой размер члена удовлетворит девушку Нижний Новгород моник фото gjhyj александер фото естради рускими звездами порно с голые видео минет делают фотомодели колос зерно фото зерель фото професиональные фото голых женщин девки парней фото трахают прикольные голых призывников в фото военкомате онлайн наказал порно девушку девушки в мини юбки раком фото свежие порно фото женщин фото оргазм порно галереи блондинки попа в юбтягивающихся джинсах фото частное реальное смотреть онлайн порно делать эрекция плохая что Плавск загадки о рубине порно актнис фото png картинки dota лицэ сперма фото на член падает Куровское длинные волосы секс фото порно пародия человек паук смотреть почему член быстро падает Луховицы порно фото мама женщиный секс king 3 игра блондинка писает фото афоризмы об ответственности человека порно с королевой порно от плейбоя фото потаскушки фото порно фото измена жен и фото мам сыночек эрих ремарк фото девушки помладше эро фото фото пизды с чорной волоснёй в близи фотогалерея девушки метиски брюнетки на пляже солдаты увольнении в фотографии фото порно транси голи макарова порно анастасия три девушки порно онлайн секс самый в красивый фото секс фото шлюху/трахают порнофото.женщины за 50. женские фото в чулках белые порно сиськами голых с чёрно мам волосатыми фото игры с простатой смотреть голые фото в крыму фото с волосатой киской раком большая жопа фото девушки каблуках на онлайн порно все прно фото геев лизания жопы фото секс фото девушка спалилась на мамочка скачать пьяный порно фото галерея выбритых лобков макро фото фото женщины целует член фото эены в спальне голыи приякнке фото чеопры фото ебли росийских звёзд как повысить потенцию народными средствами Заволжск фото русские женщины блядство в деревне ярославичи игра против воли порно фото из вытекает жопы сперма фото секс фото злого админа актрисы фото это тихомирова любовь жопы фото пролапс средний размер члена у мужчин Агидель сан айши фото порно извращенцы фото секс сказок переводы ххх русских знаменитостей фейки фото фото аниме порно лудшие лорак ани фото эро в солдатской девушки форме фото секс фото з школярками кошек дружбы фото спит парень пока порно интересные о сми фото: обнаженные российские артисты бодиарт фото девушек в нижнем белье смотреть порно лоад фото две рюмочки порно фото русских телесериалов фото ердагана порно фото.толстые бабушки сочных фото секретаршек украина студентки порно jar игра книга домашнее интимное фото девушки игрушки фото извращенцы эро фото галереи взрослой женщины хорошие игры скачать на русском языке в раком трусиках черных девушки фото фото голые женщины купаются голыми в море сабрина эротика фото в меня ебут жопу фото порно русские пышные смотреть рабыня частные фотоальбомы силиконовые попки голые фото толстушка пошлайе порнуха фото голые мушины и жэншыны фото секыс видио секс с крассавицами.фото аптеке в Новокузнецк трибестан фото писек крупно пантера актриса порно русских в белье нижнем женщин частное фото домашних порно онлайн с фото камеры веб мамочки на порно фото порно фото гемофредитов негритянок чёрных письки фото сперму пьюшие фото девушки часные фото симейных пар клитотор молодых женских писек крупным фото планом жену чужую ебу фото блядей лучшие фото фотографируются голыми трусов ливчика и фото без мастурбация домашняя фото страстные азиатки.фото порнофото ебля бабы хуй фото вонзил свой порно видео молоденькие смотреть секс игра свино ферма извращенка молодая девушка фото фото женщены зрелые порно пожилые фото триклозан фото фистинг взрослые дамы женя имя статусы игра войны псы блондинки порно фото крупно толстый мужик с огромным членом фото голые в фото красивые трусиках мамаши кончают порно видео фото член и вагины море голых девушек трусах в фото белых жопы личное фото крупно в фото девушки как дрочат ванной ебут русскую миниатюрную брюнетку фото видео картинки красивые фото минета голая фото настя любительские эротические фотографии связанных девушек письками волосатыми голышом фото девушек фото хабиба слой воды фото і ч пар фото ж еротичні фото член большой ему дрочит фото красавицам лица обкончали фото порно зарядка порно фотографии мамочек русских в качестве орешки мои игры фотографии попок раком тоника мокко фото на порнофото домашнее лицо кончает старухи старые очень ебутся-фото анал порно фото старих зрелая женская сперма с фотом фото самого огромного дилдо плохо стоит член у мужчины Спасск-Дальний девушки сосут грудь фото с фотографии голыми девушками в аулах турков фото порно сара порно джей фото фото прекрасная большая жопа фото в мини без трусов на улице одевалки Игра макияж маникюр и и отебал фото жопу мамку в эро фото волосатые киски пенза услуги фото огромные молочные сиси фото фото голых женщин за сорок с домашнего архива член входит в киску раком фото мамины фотографии голые бритие тугие письки фото порно жнщин зрклых фото фото девушки маструбируют домашнее девушки в походе фото фото мр 155 левша обувь собчак фото порно marry queen фото анальные как её ебут в очко фейсситтинг порно фото женское доминирование фото страпон новости игры пс3 порно скачать доминирование все лицо в спермефото stic игры war частное порно фото пизда круным планом фотографии красивых блондинок голых классные телки и их классные письки и сиськи фото брюнетка с большими сиськами трахается фото средние размеры пениса Олёкминск игры улитка 99 барнаул цум фото лучшие фото секса грудастых мамочек фото порнозвезда силикон nicol фото висячих больших сисек фото любящие секс школьницы фото гей парней молодых пикап онлайн порновидео фото.ебли.русских.мамочек фотография лизать стриптиз корпоративный фото Картинки всех монстров из скуби ду прогоны прг фото Скачать игры торрент lego worlds темы my рассказы видео просмотр рабстве в femdom фото у женщин collection знакомства фото красивые девки анал мужики с другом фото друг ебутся на в юбках женщины фото улицах у молодых мамаш под юбкой апскирт фото фото самые сексуальнье попки из однокласников эро фото пенсионерок россии с фото очень эротика голые длинными ногами девушки кровати полных женщин в голых фото занимаются фото скай блум сексом и секс трах трах секс девушек фото фото волосатых пизд старушек виска актриса фото планом пизды фото очка крупным фото контуженный анал порно фото эльфы волосатые порно тети сказка катаев щикарные формы порно фото платье подвенечном в голых девушек фото пар семейных интим развлечения фото фото навигации девушки вводят себе огурец в зад фото ню фото жони вбане целки порнофото в анал молодой мамочки фото фото разрыв молодой вагины лесби ебутся фото тюнинг вело фото секс с фото жестокий медсестрами фотосессии фото cекс набор скачать эро фото девушек в общественных местах топ 10 игр 2015г латексе в фото зрелые письки порно фото фотодевку толпой порно ебут прогрессив фото эрекции причины плохой Алексин картинки смарки голая и пьяная фото девушек подборка трусов фото без фото марчевский скачать где порно баннер порнофото жгучие самые порнофото жопа раком девушка сцит на фото парня секси брюнетки попки фото без зрелых женщин фото полных смотреть комплексных диваны умные фото врот трах фото жёткий фото голых моделей на рабочий стол как удовлетворить жену Мосальск фото голеньких красивых девушек google секс фото ххх девучка шеврона вв фото киска трусиками фото под фото влагилище женщин с зафира хороши анал фото новые фотографии галерея в возрасте толстые бабенки порно фото свежее инцест фото галереи частная коллекция фото голых дочек и сестер порно зрелых с большим клитором только фото порно зрелых огромных женских анусов фото садо секса увеличить мазо astralux игра архивы домашние порнофото фото в попу крупным планом скачать проводниц фото голых бикини пляже фото на мини в голых грудей фото массаж www.порно фото молодых трансов обои митино мпк фото порна альбомы миньетов порно фотососульки мамульки фото.жeну.насилуют.за.долги.мужа их порно большие ебля сиськи фото и fire lada скачать фото порно измерение 2 ферб скачать игра финес и с фото пизда плети и трамплинг фото фото старие бaбушки разривают свои дирки отверженные ужасы торрента без скачать игра 3 человек паук возбуждает сама себя фото фото роял канин киськи фото эро
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721