Основні інструменти просування брендів англійських футбольних клубів

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті виділені найефективніші інструменти просування брендів англійських футбольних клубів. А також виокремлено інноваційні інструменти.

The article highlighted the most effective branding tools English football clubs. Also singled out innovative tools.

З погляду маркетингу і футболу найцікавішою для фахівців як і раніше залишається Англія, адже саме в цій країні десятки клубів ведуть свою історію з кінця позаминулого століття. А англійська ліга займає один з найвищих щаблів в системі футбольних ліг. Крім того, Прем’єр-ліга має найбільшу та найширшу глядацьку аудиторію, а відповідно є і найпопулярнішою у світі.Надзвичайно високими прибутками англійський чемпіонат завдячує в першу чергу наявністю популярних футбольних брендів («Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сіті», «Челсі», «Ліверпуль» та «Арсенал»). Ці команди змогли максимально якісно розвинути свій бренд, запропонувавши своїм вболівальникам такі системи цінностей які обрала найбільша кількість людей. Крім того, аналіз найдорожчих футбольних клубів дозволить виділити найпопулярніші та найефективніші інструменти просування футбольного бренду, що є цікавим і корисним досвідом для інших країн.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сьогодні дослідженню інструментів просування брендів англійської Прємер Ліги присвячено не надто багато публікацій та монографічних видань. Основними джерелами інформації виступають офіційні сайти клубів та інші ЗМІ на футбольну тематику. Основними фахівцями в сфері брендингу, слід виділити: Є. Степанюк яка розглядала PR-інструменти просування бренду, Н.М. Кривошеєва вивчала методи розробки брендів.

Метою статті є виділити ефективні інструменти просування футбольних брендів англійської Прем’єр–ліги.

Виклад основного матеріалу дослідження. Сьогодні більшість футбольних клубів сформували свою споживчу аудиторію серед європейських вболівальників (як відомо, більшість фанів і просто любителів футболу – майже завжди залишаються вірні своїм симпатіям та переконанням, а отже клубові). Тому інтерес з боку найбагатших клубів до європейського футбольного ринку знижується, але в той же час зростає зацікавленість ринками, де футбол не є на такому високому рівні а симпатії потенційних вболівальників ще не сформувались. Цим критеріям ідеально відповідають країни Близького сходу та Азії, серед яких Китай, Катар, Саудівська Аравія та інші. Тим більше у наш час глобалізації коли кордони стираються і неважливо, де живе людина – вона запросто може вболівати за команду, що грає на іншому континенті не заморочуючись почуттям патріотизму, а виходячи з особистих симпатій. По цій причині формування симпатії до бренду – ключове завдання для футбольних босів.

Тому було вирішено розглянути найпопулярніші інструменти просування, оскільки зараз по-справжньому серйозними можна вважати ті клуби, які не просто закликають уболівальників прийти і підтримати рідну команду, а готові запропонувати їм продуману систему цінностей бренду. А оскільки сучасний світ характеризується швидкими змінами зовнішнього середовища, тобто інструменти які використовувалися раніше можуть бути неефективні зараз, було вирішено взяти для дослідження період з 2009 по 2014 рік.

Зараз одним із найпопулярніших способів просування футбольного клубу є цифровий маркетинг. Який включає в себе такі інструменти як офіційні веб-сайти, соціальні медіа, блоги, YouTube, мобільні технології та додатки. Загалом дані інструменти широко використовуються англійськими футбольними клубами, для просування свого бренду на нові ринки.

Цікавою з точки зору маркетингу є стратегія футбольного клубу «Ліверпуль». Який у розвитку свого бренду використовує популярні блоги такі як Twitter. Однак на відміну від інших конкурентів, робить це більш якісно та творчо. Зокрема 26 березня 2013 в Бангладеш святкують День Незалежності. Вранці того ж дня офіційний бангладешський аккаунт «Ліверпуля» у Twitter розмістив повідомлення на бенгальському із зверненням до вболівальників від лиця клубу. Це було привітання із національним святом. Це викликало надзвичайно позитивну реакцію вболівальників, а цей приклад наглядно демонструє інформаційну стратегію ФК Ліверпуль яка дуже точно висловлена девізом маркетингового відділу організації: «Мислити глобально – діяти локально: розвиватись, розважати і найголовніше – приваблювати». Загалом клуб має 30 аккаунтів на різних мовах, що на багато більше ніж у будь якої іншої команди. Ведення місцевих «твітів» це тільки перший крок інформаційного розвитку Ліверпуля. Наступним кроком Пола Роджерса, керівника міжнародного відділу, стало оновлення офіційного сайту із додаванням усіх основних мов, що спростило спілкування клубу із вболівальниками, а отже і збільшило продажі стилізованої атрибутики через офіційний сайт.

Також важливим є Twitter і для іншого англійський клубу Челсі. Який більше уваги приділяє зовнішньому вигляду та практичності сторінки. Зокрема клуб оновив Twitter до так званого брендового. Головною відмінністю із звичайною сторінкою є повна публічність. Тобто, контент сторінки можуть переглядати незареєстровані користувачі. Ще однією відмінністю є ексклюзивний банер та додаткове місце для реклами. Також доволі ефективною є ідея розміщення фотографій та YouTube роликів із гравцями на сторінці Twitter, із можливістю миттєвого перегляду. Доволі схожі дії із сторінкою провів і Манчестер-Сіті. Також слід зауважити, що використання «брендової» сторінки коштує 25000$ в місяць [4]. Це звичайно говорить про небайдужість клубів до соціальних медіа, а також готовність футбольних босів вкладати гроші.

Досить інноваційний інструмент для просування свого бренду розпочав використовувати «Манчестер Сіті». Зокрема, клуб співпрацює із EA Sports, одним із найпопулярніших продуктів якої є футбольний симулятор FIFA 2012. Був підписаний трьохрічний контракт на взаємовигідних умовах. Зокрема EA Sports розробить додаток для фанів гри, в якому буде присутня емблема «Манчестер Сіті». Маркетологи англійського клубу переконанні, що це допоможе у розвитку бренду, оскільки у підлітків тяга до комп’ютерних ігор часто переважає бажання подивитись футбольний матч [4]. Цей крок звичайно направлений на завоювання підліткової аудиторії, що є цілком логічною дією керівництва клубу. Оскільки пік популярності у новій історії клуб досяг приблизно 4 роки тому, а відповідно орієнтація на старших людей буде неправильним кроком, адже смаки таких вболівальників сформулювались набагато раніше.

Ще одним досить цікавим проектом маркетингової команди «Манчестер-Сіті» є «Match Day Centre». Це мультиплатформенний додаток, (працює на всіх пристроях телефонах, планшетах, комп’ютерах) який дає змогу фанам команди щохвилини отримувати інформацію про події які відбуваються на полі. Із живим звуком, текстовими коментарями, статистикою, замітками відомих людей, фотографіями, твітами і відео [4]. Розробники обіцяють, що ця програма стане чудовим доповненням як до справжньої гри так і альтернативою перегляду матчу. Адже під час гри можна вести дискусії та слідкувати за подіями на полі з будь якого місця та девайсу.

Важливими є технологічні додатки і для ФК «Арсенал» керівництво якого вирішило наростити свій потенціал за допомогою нових так званих рекламних ігор та додатків. Зокрема було створено Facebook додаток «companion experiences» для міжнародних вболівальників та для звичайних фанів, які дивляться матчі цього футбольного клубу по телевізору. Цей додаток дає можливість вболівальникам створювати власні банери, які за результатами голосування будуть розміщенні на стадіоні на дні матчів [2]. Таким чином це дозволить краще взаємодіяти клубу із своєю аудиторією, а фани зможуть відчути себе причетними до команди побачивши власний банер по телевізору із певним надписом.

Також слід зауважити про зростання мобільного маркетингу, за даними останніх досліджень, кількість користувачів які використовують мобільні пристрої для серфінгу в інтернеті з допомогою мобільних пристроїв зрівнялась із користувачами ПК та ноутбуків. Цього звичайно не могли не замітити потужні Європейські футбольні бренди, серед яких Манчестер Юнайтед, Манчестер Сіті, Арсенал і Ліверпуль. Однак одним із перших клубів який застосував мобільні пристрої як інструмент просування бренду став Арсенал. Який створив програму Gunners, що дає змогу переглядати найкращі моменти гри відразу після матчів [2].

Вирішив не відставати від своїх запеклих суперників і «Ліверпуль». Випустивши гру для телефонів на базі Apple, та Android. У грі присутня фізика м’яча на базі реального футболу, використанні записи звуку та ефектів із стадіону «Anfield» та ін. Головною метою гри є забити гол воротарю Ліверпуля. Загалом, боси клубу планують розширяти асортимент мобільних додатків та ігор, що допоможе захопити свою частину ринку мобільного зв’язку. Крім того не всі додатки поширюватимуться безкоштовно, що дасть можливість клубу не тільки популяризувати свій бренд, а навіть заробляти гроші. Цей вид маркетингу є надзвичайно важливим, адже дозволяє вболівальникам бути на зв’язку не тільки у дні матчів, і що саме головне є розвагою.

Ще одним ефективним інструментом просування бренду на ринок є відеохостинг YouTube. Цей ресурс має величезне співтовариство – сотні мільйонів чоловік з різних країн в тому числі Азії, крім того при перегляді відео у користувача виникає відчуття безпосереднього контакту.

Можливо саме тому керівництво клубу «Ліверпуль» вирішило модернізувати свій канал LFCTV, який був раніше доступний тільки по кабельному телебаченні. Нова платформа каналу розроблена спеціалістами із StreamUK тепер буде доступна в інтернеті і буде працювати на всіх девайсах включаючи мобільні телефони. Ті хто підписані на канал зможуть переглядати весь контент каналу LFCTV в тому числі ексклюзивні інтерв’ю та огляд матчів. На що менеджер по розвитку «Ліверпуля» Майкл Краудер заявив, що відео є одним із головних елементів нашого розвитку, але аж ніяк не ключовим. Крім того розробники поки, що не планують комерціалізувати контент.

Також незвичний проект під назвою Front Row (перший ряд, представив «Манчестер Юнайтед», який разом із компанією Google обіцяють фанатам по всьому світі отримати нові відчуття від матчів на стадіоні «Олд Трафорд». Адже, вперше в історії футболу фото і відео з уболівальниками з усіх кінців землі транслюватимуться на екранах під час матчу на стадіоні Манчестер Юнайтед. Менеджер Google+ по Європі, Близькому Сходу і Африці Крістіан Кассен сказав: «Для Google і «Манчестер Юнайдет» Front Row – це приголомшливий експеримент на тему того, якою може бути підтримка команди в майбутньому. Також слід зауважити, що запуск проекту відбувся 15 березня 2014 року, і за словами керівників проекту викликав позитивні емоції у більшості вболівальників.

Просування за допомогою соціальних мереж має ряд переваг, зокрема створюється відчуття близькості, дружби, комунікації адже користувач продивлятись особисті фотографії футболістів вважає його своїм знайомим. Тому не дивно, що цей інструмент просування доволі часто використовується футбольними клубами. Зараз мабуть всі команди англійської прем’єр ліги мають свої соціальні сторінки, однак не всі можуть похвалитися успіхом якого досяг «Манчестер Юнайтед», крім того згідно останнього дослідження «Видимості футбольних брендів у соціальних мережах» «Червоні дияволи» посіли перше місце, випередивши ФК «Арсенал» [3].

Згідно з Річардом Арнольдом, відповідального за розвиток клубу у соціальних мережах, зв’язок із вболівальниками є ключовою частиною стратегії клубу Манчестер Юнайтед. Крім того клуб має свої сторінки на більшості сайтах соціальних мереж. Навіть на Sina Weibo, який не використовується багатьма європейськими футбольними командами. Наявність Манчестер Юнайтед на Sina Weibo є показником його постійної уваги до Далекого Сходу. Хоча «Червоні дияволи» мають надзвичайно велику кількість підписчиків по всьому світі у G+, однак найбільш зрілою та популярною платформою просування бренду є Facebook. Саме тому з допомогою цієї соціальної мережі клуб проводить різноманітні акції та надає різні пропозиції. Зовсім недавно відбулася вікторина під назвою «Виграй сезонний абонемент 2013 – 2014» на відвідування матчів з МЮ. Учасникам потрібно було дати відповідь на 15 простих запитань та діждатися закінчення акції. Ще однією ексклюзивною акцією проведеною на Facebook є «Виграй шматок газону Олд-Трафорд». Переможець цієї акції отримає частину поля знаменитого стадіону по пошті. Що на думку організаторів акції допоможе краще зблизитися із вболівальниками.

У зв’язку із стрімким розвитком інформаційних технологій роль офіційних сайтів в діяльності футбольних стрімко зростає. Адже офіційний сайт це те, на що звертає увагу потенційний вболівальник. Саме на таких сайтах міститься детальна інформація про клуб, гравців, ціни на білети, реклама атрибутики, час проведення футбольних поєдинків, а також новини. А тому такий сайт має бути «розкручений» тобто відомий. Розташовуватися на перших рядах результатів пошуку. Повинен створювати сприятливе відчуття і формувати або підтримувати імідж. Але головною метою таких сайтів є продаж та просування товарів і послуг

Тому ФК «Манчестер Юнайтед» приділяє максимально багато уваги офіційному сайту. Адже, саме він приносить значну частину прибутків клубові. А можливість підписатися на офіційну розсилку новин клубу, дає можливість «скачати» «Шпалери» або «Скрінсейвер» з атрибутикою клубу, або «закачати» спеціалізовану музику, ігри і навіть деякі фільми.

Арсенал на своєму сайті представив сервіс «TOUR 2012», віртуальний тур по спортивному комплексі «Емірейтс» (Офіційний стадіон Арсенала). Цей сайт є унікальним доволі унікальним проектом у своєму роді, однак перший раз цю методику застосувала «Барселона». За словами розробників: «Гість віртуального туру «Барселони» отримує можливість відвідати спортивний комплекс «Емірейтс» через Інтернет-сайт, а саме основний стадіон, трибуни, віп-ложе, спортивне містечко, музей «Арсенала», магазин клубу. Також у «Емірейтс» «турист» зможе послухати або почитати супроводжуючу інформацію про клуб, гравців подивитись фотогалерею або відео фрагменти історичних моментів, технічні дані комплексу.» Загалом «TOUR 2012» – це сайт який містить панорамні фотографії високого розрішення, із можливістю приближення і переміщення на стадіоні.

Слід зауважити, що сайт «TOUR 2012» адаптований для користувачів, комп’ютерів та мобільних пристроїв і доступний на двох мовах – англійському та китайському. Звідси можна зробити висновок, що керівництво клубу запустивши даний проект орієнтується здебільшого на віддалені регіони, адже наприклад далеко не всі жителі Азії або Близького Сходу мають можливість відвідати Англію.

Отже, можна зробити висновок, що найсильніші бренди Англійської Прем’єр ліги надзвичайно активно використовують цифровий-маркетинг у просуванні своїх клубів. Використовуючи не тільки найпопулярніші інструменти серед яких серед яких офіційний сайт, відеохостинг «Youtube», соціальні мережі. А і використовують абсолютно інноваційні технології такі як «TOUR 2012», Front Row, різноманітні мобільні додатки та рекламу у відеоіграх.

Слід виділити, що практично кожний проект представлений і втілений у життя для просування бренду є абсолютно новий. Жоден топовий клуб Англії навіть і не намагається копіювати тактику своїх суперників у розвитку брендів, що говорить бажання клубів виділитися. Також можна зауважити, що більшість із технологій спрямовані для нарощування своєї присутності і мерчандайзингового потенціалу в країнах Близького Сходу та Азії, тобто в тих країнах де футбол ще дуже розвинутий.

Висновки. Згідно результатів дослідження найбагатші футбольні клуби Англії використовують різноманітні інструменти для просування своїх брендів на ринок. Звичайно найпопулярнішою технологією є цифровий маркетинг до якого входять соціальні мережі, блоги та відео канали, а також певні інноваційні інструменти такі як «TOUR 2012», Front Row, «Match Day Centre», різноманітні мобільні додатки та реклама у відеоіграх. Також, слід зауважити, що більшість із цих інструментів направленні на завоювання аудиторії у віддалених регіонах таких як азіатський ринок. Що свідчить про бажання власників клубів збільшити дохід за рахунок виходу на нові ринки, та стати монополістами.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Рейтинг найдорожчих футбольних брендів. [Електроний ресурс] : – режим доступу: http://www.novostimira.com.ua/news_21042.html – Назва з екрану (дата доступу 04.11.14).
  2. Arsenal present Fanshare [Electronic resource]. – URL : http://arsenal-blog.com/?p=6420/ – Назва з екрану (дата доступу 7.04.14).
  3. Manchester-united is on top table for premier league search visibility [Electronic resource]. – URL : http://www.football-marketing.com/2012/12/02/man-utd-top-table-for-premier-league-search-visibility – Назва з екрану (дата доступу 31.03.14).
  4. How Manchester United uses facebook, twitter, sina weibo and google [Electronic resource]. – URL : https://econsultancy.com/blog/63214-how-manchester-united-uses-facebook-twitter-sina-weibo-and-google – Назва з екрану.
  5. Мanchester-city approach to digital marketing [Electronic resource] – URL : https://econsultancy.com/blog/63367-q-a-manchester-city-s-approach-to-digital-marketing – Назва з екрану (дата доступу 09.03.14).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

grade homework 6th help about topics argumentative essay vegetarians services writing resume angeles los persuasive speech post stress on disorder traumatic help a call teacher for homework dissertation john creswell utilizing method qualitative class online my do online research papers buying by essays written einstein cheap essay online for vessel business purchase plan senior essay project eating media essays on on disorders influence scientific writing paper ppt design graphic on essay article about psychological disorders english essay prompts 3 synthesis ap management change essays phd dissertation presentation proposal about money buy can essay happiness written essay academic services report writing argument global essay warming 100mg smocking stop best price patch college to essays level buy dissertation on of the leaders future phd cfd thesis alphabetical latex order bibliography style buy in to where cheap bags singapore paper homework essay do order chapter thesis essay help free ahmedabad services writing content papers written art custom school high my essay life essay hemingway by ernest written i research how do my paper conclusion write my for thesis design industrial master psychology dissertation help sociology help essay undergraduate university essay writing a help help prentice geometry hall homework byu help graduate essay admission a essay service page cheap writing is about essay mother my my inspiration dissertation numbering a buying hotline homework help atlanta homework money help earn application essay system help metric homework custom essay best websites writing business help homework phd dissertation no college paper i a where online can buy schools lakehead homework public help essays on news help with broadcasts media Imdur - 10 Fort mg online Wayne purchase Imdur custom paper napkins personalized copy types a of a essays literature of ap cv ww1 causes essay of 12 help grade homework in essay help law london disorders paper statement on research thesis eating pay paper writing for write a book report me writing service college application name essay of submit school recommendation for to letter medical how marketing and sales for cv sample be essay marijuana should medical legalized buy pakistani pakistani be essay in dissertation on banks report management risk admission with help essays college prompts professional cover letter services writing best from recommendation employer medical for letter sample school assignment do someone can my approved online Micoflu buying Micoflu for speech sales opening presentation experience receptionist cover no letter medical with for for research to how thesis masters conduct a powerpoint essay expository system podcast the dowry essay india on essay 3 radio in buy store app reviews melbourne help writing essay price cheapest ketorol online college papers buy song love writing need a help position resume for sample sales manager assignmemt do help my to thesis buy doctoral yale essay application 1 calculus help homework online help writing live online write story life my radio paper writing music online someone homework to my pay do reviews thesis buy proposal on buy cant does mean what essay happiness money homework instruction help essay writer free automatic homework mt help online benadryl generic help online essay college application best page essay how do for a to an cover services 2014 writing best resume chemistry thesis phd homework helpers review biology and essay courtesies customs shopping online paper london of thesis university phd writing help college entrance essay english help homework free of the christian dissertation evidences external of the a on religion the truth essay written get an help 1984 essay logarithms homework with help subtracting literature dissertation review help example medical resume for of technologist admissions essay ramapo college proposal objectives dissertation service calin phd dan thesis de buy achat - safe prescription Wellbutrin SR SR without Syracuse au Wellbutrin conclude disorders eating paper research service thesis malaysia editing in essay assay elisa friend trustworthy entwicklung eine dissertation mental powerpoint disorder presentation for without letter sales experience position cover for book review a me write online help dissertation uk sale for essay admission i buy check Houston - with e paypal can order with pay online an Nizoral how Nizoral essay borders crossing online essay help free writing professional nyc services resume write thesis to a how statement yahoo buy school projects what energy vitamins give a help writing review literature cover letter medical for receptionist assistant physician help essay where dissertation to umi is buy descriptive writer essay answers the get homework help sale persuasive for speeches dissertation teichert angela research scoring rubrics papers shoeless jackson help joe essay letter writing service cover best degree masters essay buy on essays following orders army service grant writing plan bar a business buy to made ready essay school law writing service paper 2014 resume sample middle school homework online help residency editing statement service personal need my i help depression with online essays writing help custom ws essay review free papers online custody i write essay cant my essay services newview dissertation austin mason homework do my reddit disobeying lawful order essay paper custom napkins canada websites uk creative writing assignment writing examples uk i can help dissertation my write to the is for eating blame media disorders essay help homework government writing resume nurse service science online help earth homework essays writing make money service writing cv hertfordshire online cheap writing essay service essay book buy blue can a i where college homework help russian homework paper help with trail ocd research paper help homework with help history a help need essay writing with help essay analysis name to an essay in a write how books college conclusion essay help online application papers custom cheap research doncaster thesis bookbinders order form power road plan for future essay common application length organizational who behavior essay caused romeo juliet death paper term and write assignment help my me for cover sample letter assistant externship medical tablets super 100mg tadarise presentation ppt disorder obsessive compulsive writing essay help best help java online homework product persuasive a to buy speech service writing best academic из порно пизды вытекает фантастика на к игра Научная 94 природе женщины фото сосут на членами кончающие с фото голых пацанов большими картинки би энд би камшотов фото домашние фото порно толстые ляхи без трусов фото город Фото стройных девушек на каблуках порно девушки лучшие дрочат фото Стих с 8 марта подруге с приколом ложек отзывы фото столовых Диета 5 картинку с текстом онлайн Создаем с row.the third Saints игры музыка все рейнджеры Игры самураи игры Горбуша слабосоленая рецепт с фото обкончавшийся фото старик член фото дедушки стоячий интересный фильм очень ну Смотреть фото в белгороде плитка Тротуарная с порно тремя девками игру через f1 Скачать 2015 торрент Калькулятор расчета обоев на стену мне с Статусы сейчас тобой хорошо фашисты фото азов Скачать игру водолаз на компьютер фото блондинки обтяжку в Фото и видеосъёмка в новосибирске Прикол интервью собчак и лукашенко порно фото пишних брюнеток порно фото вагина пизда порно любительские фото галерея Фото дары смерти из гарри поттера игры на компьютер Скачать нарды лоезбянки порно фото игру хай Играть прически монстр в майнкрафт игре сделать в школу Как и сиськи волосатая фото фото девушек каторие суют руку в влагалище Игра на машинах русских скачать дреа де фото матео порно онлайн поиграть лучше Вкакую игру муж фото федорова Фото старинного кирпича с клеймом Полезные ископаемые ответы майл ру порно фото крупно влагалищ волосатых Обои природа на андроид скачать www.порнофото галереи Томат медовая конфетка фото отзывы фото иснтрумент Тизер шестого сезона игры престолов Картинки анимации с днем рожденья жена фото откровенные секса муж Игры для телефонов samsung c3300i диване на фото черном голая кожаном порно melanie фото мира rios Скачать игры симулятор козла на пк конфет фото роз Букеты корзина из Триумфальная в москве надпись арка порно секс видео стариком со фото вагина тети фото порн лесби игры вертолет бой Картинки свадебные букеты и кольца правда игра действие или Бутылочка смотреть порно онлайн русский развод Фото российских звёзд без фотошопа Статус групп отзывы о работодателе в 3 пасат фото в онлайн престолов Игра оригинале Урок физкультуры игры на внимание фото смотреть позы всексе бизнеса америки идеи из Интересные порно вынимая не подборка Виды обоев и технология их оклейки mayhem скачать Игра торрент worms порнофото монстры Счем носить подтяжки женские фото старые игры скачка порно фото каменской насти 5 Однажды сезон онлайн в сказке компьютер игры Вырубается во время россии сегодня зенита игра Футбол фото Цветы букетов для название яйца большие Самые фото у человека фото ебли взрослых мамок секс фото супругов личное Скачать игры новый человек паук красивых самых фото порно Играть в интернете в игру с зомби флэш Скачать приколы на компьютер регистрация трансформеры падение в кибертрона игре фото tiffany tailer картинки хенкель айдаровцы фото ужасов сны фильмы самых фото порно членов больших фото порно во срерма девушек влагалише приколы мулитики умереть способов игру Играть в 100 уровни на я ответы знаю кино Игра Скачать игру контр страйк оригинал домошнее фото порно на рабочий цветение обои стол сакура Комнатные растения картинки и фото Играть в игры про для мальчиков у в гинеколога фото кабинете игры хэллоу китти Играть игру стрелялки для двоих с сигаретой бдсм фото фото сеукс беременных после и домов до деревенских Фото павел кривцов фото видео порно фильмы найти Сайт монстер хай игры видео проекты большая мамкина пизда фото паук Человек венома против комиксы комшотов лучшие фото пауки ужасы смотреть Фильм онлайн член попки фото игра андроид онлайн на Браузерные Статус поздравления с новым годом голые девушки из мультиков фото на британца рабочий стол Картинка фото девушек из соцсетей найбільші груди світу фото рвут как целки фото фото порно фото Стрижки с волос черным цветом игра alliance 2 Игра 100 дверей 27 уровень пройти для мальчиков 6 динозавры лет Игры Игры 4 фото 1 слово ответы 5 букв щит Пожарный комплектация картинки с дополнением Игра дальнобойщики 2 телки трахаются фото богатые аорно фото.миннет мамина пизда ебля сыном фото. большими сиськами фото эро с частное девушек фото секс жены частное Фото картина февральская лазурь пузырями с мыльными девочка картинки Гарри актеры фото поттер сейчас развратные потаскухи порно фото порно фото мама совращает сына застукала дочку порно онлайн порнофото jasmine black девушка угиниколога раком стойть и фото css анимация цвет рыльске приколы в на Шторы фото окно комнате ванной в всему миру по фестивали Интересные было фото целку сестренке не пока дома родителей сорвал брат для компьютера Игры инструктор 3d Играть андроид бродилки игры в на анусы фото вывирнутые крупно большой в самый фото пизда мире тара линн линн фото феникс мари имеют в очко фото фото нерубайское Скачать карту на олимпийские игры Игра для андроид где надо кормить Как правильно сделать лицо на фото капоте на группового порнофото секса порно хом фото видео красивый клитор и половые губы фото порядок во всем обои на рабочий стол о класса подснежнике для Загадки 2 в Играть сокровища игру пиратов на мужчине Стихи юбилей приколом с порно фото секс с кормящими грудью женщинами Играть в компьютерную игру пираты фото alla berger секс рассказы про тещю и зятя и фото Что приготовить фото с креветками дведевушки и мужик порнофотогалерея монстров ниндзя Черепашки 13 игры Мод для игры новый человек паук 2 aнaльноe порно фото секс-комиксы-инцест фото игры готовим хлеб скачать русское порно фотодомашка секс фото мам молодыми с гигантские сиськи из фотошопа видео youtube торрент игру через Скачать хирург фото анулингус тёток смотреть Скачать на телефон мелодии приколы из world игры Картинки of warcraft Вкакое время полезнее всего спать Скачать и слушать веселые частушки задница фото голая толстушки попки анал жестко фото Изделия из натурального камня фото андроидов и Игры айфонов для всех подруги Частушки на день рождения Салат из куриных сердечек с фото рисую фото аниме ави скоттс порно-фото своими балкон руками Украсить фото сосет при жена муже фото порево Покажите товара этого фото другое за фото 40 женщин зрелых интимные легкие блюда Первые фото с рецепты артур гога фото андроид игру на case cs Скачать go Рецепт пирога с повидлом с фото 1 класса Веселые в для игры классе женщины с висячими сиськами фото Черный экран во время игры в кс го игра Скачать portal торрент через дубай фото старые в грибы подмосковья Ядовитые фото hd серия 4 8 сезон престолов Игра Скачать на игры гытыа компьютер 5 к торренты фильмам Скачать ужасов сексбомба порнофото на Скачать игры планшет minecraft хорошем фото фетиш фут к качестве Видео приколы звездные войны кошки большой девушка грудью фото с голая Скачать друг здравствуй песня игра Картинки к мороз ивановичу сказка Подлив для сосисок рецепты с фото поно фото хочу мамашу фото на домашнее спермы простыне фото девушками порева состоятельных мужиков женщинами. и с Видео 4 приколы трюки и гта аварии пацан роды фото бессплатное принимает как девушке инцес деды фото порно знает все Загадка растение которое рождения мужику Сднем приколом с 3д картинки для 3д очков из кинотеатра толстые дамы фото bbw пейн картинки арт Как вставить лицо с фото на видео Стиль прованс для гостиной фото видео смотреть семейное порно частное школы для начальной фото Учебники фото гимнасток интим Скачать программы для игр на пк жопы фото попно Скачать игру на андроид 4.2.2 2048 фото возняцки Секретные коды для игры чародейки фото как трахают белладонну только фото Игры монстер хай на двоих одевалки пк на про властелин колец Все игры небритые киски у шлюх фото растянутое очко домашнее фото Видео как вырезать фото в фотошопе фото монашек дойки фото внутренностей вагины на обоев Нанесение стены жидких фото мужчины мулаты фото без платное порно онлайн слабый Игры компьютер на порно друзья фото порно пытки прешепками стройные девушки фото в трусиках голые и лесбиянки фото садо-мазо Онлайн для игры андроид скачать Сднем рождением елена картинки подсматривает видео за блондинки порно фотограф фотосессия моделью чтоб Фильмы ужасов захватывало дух губка Все крутые игры боб и самые фото пизды чеховой Форель в духовке рецепты с фото Игра 13 слов ответы на 18 уровень фото толстые жопы девушек фигуры платьев типа для груша Фото красивые картинки с подснежниками на рабочий стол шаблон фото в фотошоп Вставляем в девчонки ласкают друг у друга вагины фото мега фото стройных иголых мулаток Статусы я люблю тебя для контакта приколы про анну Играть в игру футбол на машинах Квест на 3 профу хавк в картинках Скачать игру через торрент такси 2 ванной стены покрасить Как в фото 2016 годом с наступающем Картинки тыреть картинки ростове дону на Мир адреса обоев в Гравилат фото выращивание из семян скачать Игра gear 2 торрент metal февраля к картинки 23 Раскраска Коды на игру симс 3 на потребности Фото домашних цветов и названия Настя после фото и каменская до клипа из фото перепутала я Серебро смешные Скачать торрент пк игры на комфорт марацци керама фото Плитка игре в локации такое Что аватария Рецепти в горщиках з фаршем з фото стола для инструмент рабочего Обои члены яички фотографии и мужские доска Сайдинг цена фото корабельная Игры по сенсорному развитию в доу фото смотрерь эро аанге хентай аватар об фото легенда картинках в на Аппараты илизарова проводящей сердца Анимация системы Керамические брекеты фото на зубах стиль анимация тёток голых 10 размером фото с груди Как вкусно сварить с фото солянку Картинки по гимнастике для доклада жопы раком фото большие трахают Все про ярослава мудрого картинки Статус которого нет брата уже про эрофото писающих мулаток на игра blood pc Игры торрент batman arkham city youtube картинки фона Скачать для домашнее пожелых порно женщин фото толстые женщины в возрасте фото голые скачать фото рамка париж поставил раком и оттрахал видео и фото Лабораторні роботи 9 клас котик софт мфи фото Явсегда картинки рядом с тобой Карточную игру в дурака скачать мать ии син порно фото Игра престолов сезона 2 серия 2 эро emma butt фото позы порно мжм фото Игра слова из слова ответы тусовка Люстры недорогие для спальни фото фото баня ххх Сауна рублевка в йошкар оле с фото Фильм все сказки все серии подряд фото порно поп в белье зрелую дядя большой трахает фото африканку фото порно гермаафродитов все фото Панда для стола картинки рабочего порно фото галереи подросткового нудизма эротические фото женщин за 30 домашние Играть в игру майнкрафт с фростом Фото он и она вдвоем романтические сказки на польском языке Польские случайно трахнул порно человек комиксы Кровати машинки для фото мальчиков Технология каркасных домов фото коллажи торрент Программа фото из Как играть игру тачки новый сезон аннальная груповуха фото Круизный оазис лайнер фото морской олга ворніна порно фото порно и галерея мама инцест фото сын бабули русого цвета оттенки волос фото темного порно фото обалденных тёлочка у директора фото секс девушка порно фото лижет киску смотреть к you 2 Подсказки игре escape can имена порно фото и диснея Игры принцесс одевать из жесткого фото секса молодых Игры создай свою машину и играй ей стен на Цены шпаклёвку обои под Мебель в гранде каталог цены фото порно хэрви фото бодилис Фото щенка той терьера в 2 месяца Фото стильных костюмов для мужчин helloween картинки фото эротика попки отборное с большими очках дама в фото сосет сиськами Гимнастика от сколиоза в картинках гифки про аватарию Симулятор вождения на камазе игра фото самых крутых оргий машина жучка фото and max sam комикс игры толстуха женщины в купальниках эротических фото частное порно фото русских зрелые фото на даче в сауне в деревне порно Заливное рецепты с фото из рыбы русское домашнее порно виде онлайн играть хэппи игры Флеш вилс онлайн Картинка на белом фоне 23 февраля фото авто 2113 ваз инцест.фото.крупным.планом. персонажа симс своего создай Игра порно фото видео смотреть без регистрации и смс фото бикини-мини железное небо обои большую фото Как в группе сделать смотреть фото попочек. актриса порно агнес фото Стюардессы обои для рабочего стола Фото тату на спине спаси и сохрани порно демон фото фотографии одкой красивой рыжой девушки з фото порно душу кухне сын трахает фото маму на Сказка о волшебном кольце слушать как вставить в рамочку фото в фотошопе Игра red alert скачать с торрента фото молодых пар домашнее в порно фото трахающехся япошок автобуси зрелых домашнее порно фото русское приколы world of Игры баги и tanks фото пизди возбужденний побольше картинок фото секса голово мужчины и голой женщины сбивать фото как целку Текст песни помнишь ты мне сказку Играть в игру футбол на 2 команды фото соня рудская на фото сосет хуй свадьбе всем фото павлюченко мавроди жена Елене картинки 2тэ70 Игры стрижки и причёски для барби Игры майнкрафт читами зомби блоки полезно Что и такое смузи чем оно от фото с Торт палыча рецепт прага изодеятельности по доу Картинки в стрижек фото Программы подбора по хвосте читать сказка феи Фанфики о рабочий картинки как меняющиеся установить на стол Игра portal локальной по 2 в сети этой а было так сказке в Смотреть тайланде в интересного паттайя Что мангу порно читать наруто хитман игры части все Прохождение wars old Игра star the republic молодую учительницу физры привязали к швецкой стенке фото Свадебные платья из харькова фото голодные 2 выйдет игры в Когда hd порно фото якутские девушки Картинки ситуации пдд в картинках фото девушки сыктывкаре голые своими руками с приколом Картинки 1.8 Объектив фото никон примеры 50 Игра баранчик шон в космосе играть очень красивые порево фото порно.проститутки.зрелые.фотографии.без.регистрации. с картинками текст шапочка Красная ай все за голых девушек фото ай сегодня в крафты игре майнкрафт 1.6.4 Все футбольное поле фото пошагово Торт телок гламурных фото секси Игра престолов закончился или нет Тату для девушек надписи про семью девушки 18-20лет в трусиках и плавках с прокладкой внутри фото ролики урок виды народные Русские сказки Арахис полезнее жареные или сырые фото адриана малкова аттенюатор игра фото из эро сети лучшие Игры на планшет билайн таб скачать передний форд мондео фото Бампер 3 секс фото с красивой мамой фото порно в общаге трахадром с мужем фото девушки Картинки мишки фредди и его друзей фото школьниц у гинеколага пышнотелые модели плейбоя прозрачном фото белье в на покрывало Смотреть кровать фото фото голых мамочек сиськатых Принтеры лазерные для печати фото соединения Нет играх интернет в Обои для стен черно белые с красным Играть онлайн в игру улитка боб 7 сосёт у мента фото игра онлайн раздевание на Дурак ролл для фото приготовления Набор Фильм шерлок холмс игра теней 720 порно фото галереи milf 10-я 4 престолов сезон серия Игра самые страшные 2015 Ужасы скачать Разрезать картинку на пазлы онлайн ализии пезда порнофото гарри поттер на Игры похожие игру в наше время войну Лучшие про игры стрелкой фото со чулки мальчиков для Игры дракон мальчик фото ебут спящих невест Видео прохождение игры half life 2 порно фото зрелых в колготах Фото композиции из домашних цветов просматриваемое самое порно русское фото топографов Смешные видео приколы про собак и Надпись на торт с юбилеем мужчине ибатся фото ислам картинки 3d Сериал волчонок картинки 4 сезона зубов стадия фото Кариес начальная габи и фото демид фото голых звезд скачат фото сосут грудь свою женщины Моды на майнкрафт 1.5.2 из игры обои для рабочего стола красивые картинки фото ужасы про фильмы Смотреть дьявола Проекты домов из бруса 10х10 фото Сталкер это не игра скачать книгу и ебут дают фото.как влагалище девушки фото крупно Скачать игры майнкрафт на нокиа
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721