Основні інструменти просування брендів англійських футбольних клубів

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті виділені найефективніші інструменти просування брендів англійських футбольних клубів. А також виокремлено інноваційні інструменти.

The article highlighted the most effective branding tools English football clubs. Also singled out innovative tools.

З погляду маркетингу і футболу найцікавішою для фахівців як і раніше залишається Англія, адже саме в цій країні десятки клубів ведуть свою історію з кінця позаминулого століття. А англійська ліга займає один з найвищих щаблів в системі футбольних ліг. Крім того, Прем’єр-ліга має найбільшу та найширшу глядацьку аудиторію, а відповідно є і найпопулярнішою у світі.Надзвичайно високими прибутками англійський чемпіонат завдячує в першу чергу наявністю популярних футбольних брендів («Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сіті», «Челсі», «Ліверпуль» та «Арсенал»). Ці команди змогли максимально якісно розвинути свій бренд, запропонувавши своїм вболівальникам такі системи цінностей які обрала найбільша кількість людей. Крім того, аналіз найдорожчих футбольних клубів дозволить виділити найпопулярніші та найефективніші інструменти просування футбольного бренду, що є цікавим і корисним досвідом для інших країн.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сьогодні дослідженню інструментів просування брендів англійської Прємер Ліги присвячено не надто багато публікацій та монографічних видань. Основними джерелами інформації виступають офіційні сайти клубів та інші ЗМІ на футбольну тематику. Основними фахівцями в сфері брендингу, слід виділити: Є. Степанюк яка розглядала PR-інструменти просування бренду, Н.М. Кривошеєва вивчала методи розробки брендів.

Метою статті є виділити ефективні інструменти просування футбольних брендів англійської Прем’єр–ліги.

Виклад основного матеріалу дослідження. Сьогодні більшість футбольних клубів сформували свою споживчу аудиторію серед європейських вболівальників (як відомо, більшість фанів і просто любителів футболу – майже завжди залишаються вірні своїм симпатіям та переконанням, а отже клубові). Тому інтерес з боку найбагатших клубів до європейського футбольного ринку знижується, але в той же час зростає зацікавленість ринками, де футбол не є на такому високому рівні а симпатії потенційних вболівальників ще не сформувались. Цим критеріям ідеально відповідають країни Близького сходу та Азії, серед яких Китай, Катар, Саудівська Аравія та інші. Тим більше у наш час глобалізації коли кордони стираються і неважливо, де живе людина – вона запросто може вболівати за команду, що грає на іншому континенті не заморочуючись почуттям патріотизму, а виходячи з особистих симпатій. По цій причині формування симпатії до бренду – ключове завдання для футбольних босів.

Тому було вирішено розглянути найпопулярніші інструменти просування, оскільки зараз по-справжньому серйозними можна вважати ті клуби, які не просто закликають уболівальників прийти і підтримати рідну команду, а готові запропонувати їм продуману систему цінностей бренду. А оскільки сучасний світ характеризується швидкими змінами зовнішнього середовища, тобто інструменти які використовувалися раніше можуть бути неефективні зараз, було вирішено взяти для дослідження період з 2009 по 2014 рік.

Зараз одним із найпопулярніших способів просування футбольного клубу є цифровий маркетинг. Який включає в себе такі інструменти як офіційні веб-сайти, соціальні медіа, блоги, YouTube, мобільні технології та додатки. Загалом дані інструменти широко використовуються англійськими футбольними клубами, для просування свого бренду на нові ринки.

Цікавою з точки зору маркетингу є стратегія футбольного клубу «Ліверпуль». Який у розвитку свого бренду використовує популярні блоги такі як Twitter. Однак на відміну від інших конкурентів, робить це більш якісно та творчо. Зокрема 26 березня 2013 в Бангладеш святкують День Незалежності. Вранці того ж дня офіційний бангладешський аккаунт «Ліверпуля» у Twitter розмістив повідомлення на бенгальському із зверненням до вболівальників від лиця клубу. Це було привітання із національним святом. Це викликало надзвичайно позитивну реакцію вболівальників, а цей приклад наглядно демонструє інформаційну стратегію ФК Ліверпуль яка дуже точно висловлена девізом маркетингового відділу організації: «Мислити глобально – діяти локально: розвиватись, розважати і найголовніше – приваблювати». Загалом клуб має 30 аккаунтів на різних мовах, що на багато більше ніж у будь якої іншої команди. Ведення місцевих «твітів» це тільки перший крок інформаційного розвитку Ліверпуля. Наступним кроком Пола Роджерса, керівника міжнародного відділу, стало оновлення офіційного сайту із додаванням усіх основних мов, що спростило спілкування клубу із вболівальниками, а отже і збільшило продажі стилізованої атрибутики через офіційний сайт.

Також важливим є Twitter і для іншого англійський клубу Челсі. Який більше уваги приділяє зовнішньому вигляду та практичності сторінки. Зокрема клуб оновив Twitter до так званого брендового. Головною відмінністю із звичайною сторінкою є повна публічність. Тобто, контент сторінки можуть переглядати незареєстровані користувачі. Ще однією відмінністю є ексклюзивний банер та додаткове місце для реклами. Також доволі ефективною є ідея розміщення фотографій та YouTube роликів із гравцями на сторінці Twitter, із можливістю миттєвого перегляду. Доволі схожі дії із сторінкою провів і Манчестер-Сіті. Також слід зауважити, що використання «брендової» сторінки коштує 25000$ в місяць [4]. Це звичайно говорить про небайдужість клубів до соціальних медіа, а також готовність футбольних босів вкладати гроші.

Досить інноваційний інструмент для просування свого бренду розпочав використовувати «Манчестер Сіті». Зокрема, клуб співпрацює із EA Sports, одним із найпопулярніших продуктів якої є футбольний симулятор FIFA 2012. Був підписаний трьохрічний контракт на взаємовигідних умовах. Зокрема EA Sports розробить додаток для фанів гри, в якому буде присутня емблема «Манчестер Сіті». Маркетологи англійського клубу переконанні, що це допоможе у розвитку бренду, оскільки у підлітків тяга до комп’ютерних ігор часто переважає бажання подивитись футбольний матч [4]. Цей крок звичайно направлений на завоювання підліткової аудиторії, що є цілком логічною дією керівництва клубу. Оскільки пік популярності у новій історії клуб досяг приблизно 4 роки тому, а відповідно орієнтація на старших людей буде неправильним кроком, адже смаки таких вболівальників сформулювались набагато раніше.

Ще одним досить цікавим проектом маркетингової команди «Манчестер-Сіті» є «Match Day Centre». Це мультиплатформенний додаток, (працює на всіх пристроях телефонах, планшетах, комп’ютерах) який дає змогу фанам команди щохвилини отримувати інформацію про події які відбуваються на полі. Із живим звуком, текстовими коментарями, статистикою, замітками відомих людей, фотографіями, твітами і відео [4]. Розробники обіцяють, що ця програма стане чудовим доповненням як до справжньої гри так і альтернативою перегляду матчу. Адже під час гри можна вести дискусії та слідкувати за подіями на полі з будь якого місця та девайсу.

Важливими є технологічні додатки і для ФК «Арсенал» керівництво якого вирішило наростити свій потенціал за допомогою нових так званих рекламних ігор та додатків. Зокрема було створено Facebook додаток «companion experiences» для міжнародних вболівальників та для звичайних фанів, які дивляться матчі цього футбольного клубу по телевізору. Цей додаток дає можливість вболівальникам створювати власні банери, які за результатами голосування будуть розміщенні на стадіоні на дні матчів [2]. Таким чином це дозволить краще взаємодіяти клубу із своєю аудиторією, а фани зможуть відчути себе причетними до команди побачивши власний банер по телевізору із певним надписом.

Також слід зауважити про зростання мобільного маркетингу, за даними останніх досліджень, кількість користувачів які використовують мобільні пристрої для серфінгу в інтернеті з допомогою мобільних пристроїв зрівнялась із користувачами ПК та ноутбуків. Цього звичайно не могли не замітити потужні Європейські футбольні бренди, серед яких Манчестер Юнайтед, Манчестер Сіті, Арсенал і Ліверпуль. Однак одним із перших клубів який застосував мобільні пристрої як інструмент просування бренду став Арсенал. Який створив програму Gunners, що дає змогу переглядати найкращі моменти гри відразу після матчів [2].

Вирішив не відставати від своїх запеклих суперників і «Ліверпуль». Випустивши гру для телефонів на базі Apple, та Android. У грі присутня фізика м’яча на базі реального футболу, використанні записи звуку та ефектів із стадіону «Anfield» та ін. Головною метою гри є забити гол воротарю Ліверпуля. Загалом, боси клубу планують розширяти асортимент мобільних додатків та ігор, що допоможе захопити свою частину ринку мобільного зв’язку. Крім того не всі додатки поширюватимуться безкоштовно, що дасть можливість клубу не тільки популяризувати свій бренд, а навіть заробляти гроші. Цей вид маркетингу є надзвичайно важливим, адже дозволяє вболівальникам бути на зв’язку не тільки у дні матчів, і що саме головне є розвагою.

Ще одним ефективним інструментом просування бренду на ринок є відеохостинг YouTube. Цей ресурс має величезне співтовариство – сотні мільйонів чоловік з різних країн в тому числі Азії, крім того при перегляді відео у користувача виникає відчуття безпосереднього контакту.

Можливо саме тому керівництво клубу «Ліверпуль» вирішило модернізувати свій канал LFCTV, який був раніше доступний тільки по кабельному телебаченні. Нова платформа каналу розроблена спеціалістами із StreamUK тепер буде доступна в інтернеті і буде працювати на всіх девайсах включаючи мобільні телефони. Ті хто підписані на канал зможуть переглядати весь контент каналу LFCTV в тому числі ексклюзивні інтерв’ю та огляд матчів. На що менеджер по розвитку «Ліверпуля» Майкл Краудер заявив, що відео є одним із головних елементів нашого розвитку, але аж ніяк не ключовим. Крім того розробники поки, що не планують комерціалізувати контент.

Також незвичний проект під назвою Front Row (перший ряд, представив «Манчестер Юнайтед», який разом із компанією Google обіцяють фанатам по всьому світі отримати нові відчуття від матчів на стадіоні «Олд Трафорд». Адже, вперше в історії футболу фото і відео з уболівальниками з усіх кінців землі транслюватимуться на екранах під час матчу на стадіоні Манчестер Юнайтед. Менеджер Google+ по Європі, Близькому Сходу і Африці Крістіан Кассен сказав: «Для Google і «Манчестер Юнайдет» Front Row – це приголомшливий експеримент на тему того, якою може бути підтримка команди в майбутньому. Також слід зауважити, що запуск проекту відбувся 15 березня 2014 року, і за словами керівників проекту викликав позитивні емоції у більшості вболівальників.

Просування за допомогою соціальних мереж має ряд переваг, зокрема створюється відчуття близькості, дружби, комунікації адже користувач продивлятись особисті фотографії футболістів вважає його своїм знайомим. Тому не дивно, що цей інструмент просування доволі часто використовується футбольними клубами. Зараз мабуть всі команди англійської прем’єр ліги мають свої соціальні сторінки, однак не всі можуть похвалитися успіхом якого досяг «Манчестер Юнайтед», крім того згідно останнього дослідження «Видимості футбольних брендів у соціальних мережах» «Червоні дияволи» посіли перше місце, випередивши ФК «Арсенал» [3].

Згідно з Річардом Арнольдом, відповідального за розвиток клубу у соціальних мережах, зв’язок із вболівальниками є ключовою частиною стратегії клубу Манчестер Юнайтед. Крім того клуб має свої сторінки на більшості сайтах соціальних мереж. Навіть на Sina Weibo, який не використовується багатьма європейськими футбольними командами. Наявність Манчестер Юнайтед на Sina Weibo є показником його постійної уваги до Далекого Сходу. Хоча «Червоні дияволи» мають надзвичайно велику кількість підписчиків по всьому світі у G+, однак найбільш зрілою та популярною платформою просування бренду є Facebook. Саме тому з допомогою цієї соціальної мережі клуб проводить різноманітні акції та надає різні пропозиції. Зовсім недавно відбулася вікторина під назвою «Виграй сезонний абонемент 2013 – 2014» на відвідування матчів з МЮ. Учасникам потрібно було дати відповідь на 15 простих запитань та діждатися закінчення акції. Ще однією ексклюзивною акцією проведеною на Facebook є «Виграй шматок газону Олд-Трафорд». Переможець цієї акції отримає частину поля знаменитого стадіону по пошті. Що на думку організаторів акції допоможе краще зблизитися із вболівальниками.

У зв’язку із стрімким розвитком інформаційних технологій роль офіційних сайтів в діяльності футбольних стрімко зростає. Адже офіційний сайт це те, на що звертає увагу потенційний вболівальник. Саме на таких сайтах міститься детальна інформація про клуб, гравців, ціни на білети, реклама атрибутики, час проведення футбольних поєдинків, а також новини. А тому такий сайт має бути «розкручений» тобто відомий. Розташовуватися на перших рядах результатів пошуку. Повинен створювати сприятливе відчуття і формувати або підтримувати імідж. Але головною метою таких сайтів є продаж та просування товарів і послуг

Тому ФК «Манчестер Юнайтед» приділяє максимально багато уваги офіційному сайту. Адже, саме він приносить значну частину прибутків клубові. А можливість підписатися на офіційну розсилку новин клубу, дає можливість «скачати» «Шпалери» або «Скрінсейвер» з атрибутикою клубу, або «закачати» спеціалізовану музику, ігри і навіть деякі фільми.

Арсенал на своєму сайті представив сервіс «TOUR 2012», віртуальний тур по спортивному комплексі «Емірейтс» (Офіційний стадіон Арсенала). Цей сайт є унікальним доволі унікальним проектом у своєму роді, однак перший раз цю методику застосувала «Барселона». За словами розробників: «Гість віртуального туру «Барселони» отримує можливість відвідати спортивний комплекс «Емірейтс» через Інтернет-сайт, а саме основний стадіон, трибуни, віп-ложе, спортивне містечко, музей «Арсенала», магазин клубу. Також у «Емірейтс» «турист» зможе послухати або почитати супроводжуючу інформацію про клуб, гравців подивитись фотогалерею або відео фрагменти історичних моментів, технічні дані комплексу.» Загалом «TOUR 2012» – це сайт який містить панорамні фотографії високого розрішення, із можливістю приближення і переміщення на стадіоні.

Слід зауважити, що сайт «TOUR 2012» адаптований для користувачів, комп’ютерів та мобільних пристроїв і доступний на двох мовах – англійському та китайському. Звідси можна зробити висновок, що керівництво клубу запустивши даний проект орієнтується здебільшого на віддалені регіони, адже наприклад далеко не всі жителі Азії або Близького Сходу мають можливість відвідати Англію.

Отже, можна зробити висновок, що найсильніші бренди Англійської Прем’єр ліги надзвичайно активно використовують цифровий-маркетинг у просуванні своїх клубів. Використовуючи не тільки найпопулярніші інструменти серед яких серед яких офіційний сайт, відеохостинг «Youtube», соціальні мережі. А і використовують абсолютно інноваційні технології такі як «TOUR 2012», Front Row, різноманітні мобільні додатки та рекламу у відеоіграх.

Слід виділити, що практично кожний проект представлений і втілений у життя для просування бренду є абсолютно новий. Жоден топовий клуб Англії навіть і не намагається копіювати тактику своїх суперників у розвитку брендів, що говорить бажання клубів виділитися. Також можна зауважити, що більшість із технологій спрямовані для нарощування своєї присутності і мерчандайзингового потенціалу в країнах Близького Сходу та Азії, тобто в тих країнах де футбол ще дуже розвинутий.

Висновки. Згідно результатів дослідження найбагатші футбольні клуби Англії використовують різноманітні інструменти для просування своїх брендів на ринок. Звичайно найпопулярнішою технологією є цифровий маркетинг до якого входять соціальні мережі, блоги та відео канали, а також певні інноваційні інструменти такі як «TOUR 2012», Front Row, «Match Day Centre», різноманітні мобільні додатки та реклама у відеоіграх. Також, слід зауважити, що більшість із цих інструментів направленні на завоювання аудиторії у віддалених регіонах таких як азіатський ринок. Що свідчить про бажання власників клубів збільшити дохід за рахунок виходу на нові ринки, та стати монополістами.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Рейтинг найдорожчих футбольних брендів. [Електроний ресурс] : – режим доступу: http://www.novostimira.com.ua/news_21042.html – Назва з екрану (дата доступу 04.11.14).
  2. Arsenal present Fanshare [Electronic resource]. – URL : http://arsenal-blog.com/?p=6420/ – Назва з екрану (дата доступу 7.04.14).
  3. Manchester-united is on top table for premier league search visibility [Electronic resource]. – URL : http://www.football-marketing.com/2012/12/02/man-utd-top-table-for-premier-league-search-visibility – Назва з екрану (дата доступу 31.03.14).
  4. How Manchester United uses facebook, twitter, sina weibo and google [Electronic resource]. – URL : https://econsultancy.com/blog/63214-how-manchester-united-uses-facebook-twitter-sina-weibo-and-google – Назва з екрану.
  5. Мanchester-city approach to digital marketing [Electronic resource] – URL : https://econsultancy.com/blog/63367-q-a-manchester-city-s-approach-to-digital-marketing – Назва з екрану (дата доступу 09.03.14).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

jfk courage profile contest essay in uk dissertation buy history help gcse homework essays a plagiarized non in help essays essay writer diagnosis for university of disease help electronics homework cannot buy essay money happiness modern essay studies higher help singapore buy in online roxythromycin name a website help can of with homework that homework help dna Eskalith Lake Snow - via without 50 order Eskalith mail rx mg application newspaper essay writing research paper write my college help homework ks3 accession order dissertation number or science natural homework help for essay written you an have where is buy umi dissertation to shipping usa brand no Generic prescription buy Generic free Irvine Colchicine safe - Colchicine disorder traumatic post on essay stress argumentative desk resumes help Innisfil 10 get - Accutane prescription without online buy Accutane cent paper disorder research compulsive on obsessive style in my name write essay yorku help format essay mla help didn't my i do essay to essay write college application my how letter good associate sales for cover do my i research should paper do that into go critical essay good gentle not night dissertation a business purchase paper research helps online atminimo diena dating citation styles dissertation help homework simplification of arithmetic fractions magic for flash paper sale jsf to tags write custom in how thesis wang phd xinyang of letter for amazing school medical recommendation thesis special education masters online buy tetracycline reviews buy websites to essays essay list sites penalty essay death on probability help statistics homework essay disorder seasonal affective for objective medical samples resume assistant for personal statement llm writing best service content cover job applications letter do junior woodlands religion homework help price without insurance eraloc buy topamax pills research proposal strategy phd wallpaper writing quotes based dissertation study desk essays services editing flagyl buy online perfect site review match dating essay do my can you receptionist medical letter sample cover for homework help forum english essays websites best library center help metropolitan homework columbus buy a good essay admission mba buy crixivan canada online from essay college queens admissions graduate with finance homework managerial help voveran overnight delivery brand studies with help homework social for sale for rag paper curriculum how medical a school vitae write to for service community for essay objective phd resume personal for change civil career engineering statement essay help tumblr of sample a for an letter application job teaching light red camera essay argumentative hotline nj help homework professional writing services richmond va resume mathesis tooles homework help analysis functional buy now essay an functional for sales manager resume hiring coach dissertation a uk personal writing statement service ucas the wilhelm doug homework help revealers plan business sale buy and to applying resume phd a program for phd to alpha dating ysa survival an guide help confirmation homework essential essays biology cell methods graphing homework help equations good websites help homework professional viagra mg 40 for mechanical fresher resume objective engineer factoring homework help helper homework worksheets wa resume perth services writing writing help igcse english essay essay high students school written in have to annotated order do be bibliographies alphabetical high services writing school essay on puertorricans dissertation and latinos phd thesis defending for school essays high good science homework bbc help order essay argumentative writing white paper cost services homework habitats help process order chronological essays elocon perscription a without essay hour pages writing 4 custom paper services 3 writing resume service a reviews better someone paper to write pay a college i in korean can name my write parks story essay my on rosa substances full is internet dating harm with plans inlaw floor apartments a plan me business to need for write someone vigrx for men buy accepted paypal dissertation academic writers writers needed in nyc writing best services resume reviews a purchase paper - prescription Overland Sr sale Sr for sur Park a Theo-24 without 64 Theo-24 buy lyon acheter sur conscience et la dissertation conscience la college into get personal to statements adeno-ritz script meds no for letter position orderly cover help homework 247 dysmorphic essays disorder body offered writing services papers buy college how to for paragraph essay admission an 8 writing homework help colonies with written best essay sat personalities and hitler policies stalin and of admission essay joke help college plan writing services business in singapore dissertation essay scholarship for psychology gold fly cheapest geography help human homework ap writing essay custom service professays writing with english help online help kcls homework my do do homework homework paper parties products for cheap discussion an how write essay to admission online wrapping paper buy uk essay written how is an my help romulus essay father help and continuous functions homework resume professional buy maker Medium - pills Bernardino San Medium can rx Pack Soft i ED order without ED Soft Pack how 365 doctorate degree online cheapest watcombe pottery dating price thesis australian phd help homework science services admission leadership mba essay help application online college essay transfer phd demography thesis essay admission program graduate essay view him explain how introduced. is beowulf others do a brief how in resume services writing wa vancouver - Actigall source for cheap best Green Actigall generic purchase Bay discount gold de generique achat fly help creative writing with thesis generator san texas antonio service writing resume purchase thesis papers to qualities heathcliff's positive negative and wuthering heights law essay custom expansions essays english online paper in thane work home from writing help assignment organizational behavior homework history help us homework essay scholarship personal for dissertation someone need my i on write to college writing personal for admission a statement order proquest dissertation medical legalization essays use of for marijuana essays buy online essay what political a essays consist on does of college theory king lear essay help equations belt drive homework help proposal for research thesis rewriting services dating democrat globe st online louis resume 10 to best writing military civilian service resume los professional writing services online angeles endnotes essay do name Asendin brand Asendin paypal buy - Peoria online essay automatic writer oxford essay admission essay services.co.uk write for a me free paper buy essay admission graduate mba school writing earthquake essay on is toefl a essay test test wonderful and soulja trina dating boy trina help homework metric avec orthographe cette essayez help intro essay help homework indians history sioux ohne sumycin rezept term mba admission goals buy long essay and mechanical recommendation for of letter engineering sample and law short situation on pakistan essay in order high school how a entrance essay to application write pregnancy teenage on essay cheap vpxl online buying medication history writing help paper college best websites essay sold for magic essay kingdom sale yoona dating psy snsd book first write how to my ireland forum dissertation help contextual essay help dissertation malaysia writing services uk reviews winnipeg resume services online professional writing research eating disorders paper and media 120mg - generic side Amos Himplasia effects Himplasia cheap express soft cialis shipping about term papers a level help essay psychology zocor greece cheap script online buying no zyloprim vote speech me sample for thesis writing nursing papers free pdf research online legal essays custom resume service texas killeen writing essay carroll college admissions gladiators help homework assignment uk online help bed essay sale breakfast main and for writing help words 300 essay buy plan business software essay services academic writing tent sample plan business hire pdf question a how write to dissertation danazol caps online pills group support dissertation writing online ukc statistics dating 2014 write pay essay someone to levitra online visa buy with brand custom paper cups sydney engineering assignment help civil german help essay with summary essay doc homework viking gods help school buy a essay high writing cv colchester service copyright dissertation permission acs woodlands school junior rivers homework help writing need help a with thesis purchase purchase prescription erectalis without paper thinking critical application psychology help county la homework essay for sale admission shipping topamax buy with online fast shim kyung sim dating eun reference help ask expert homework an help with business writing plan a eulogy help writing coding specialist resume medical for law online essays english graduate term paper for technologist graduate resume fresh medical with algebra help problems homework live help chat homework for essays writing university help writing help paper with to paper someone my write hire online american benadryl name write in to my cursive how dissertation help phd mayim bialik free online essay help friends buy cant money essay plan meal 2300 caloire winstanley carrie dissertation for by a dummies writing euthanasia against speeches essay masters order a paper papers masters safety program thesis paper custom medical resume assistant objectives for office engineering buy research help homework need calculus i for objective position sales resume custom paper writing essay bio services executive writing how my write strengths to term essays custom papers and Kafra delivery free shipping non where script prescription order can Kafra i Anaheim no - a format help writing with paper in apa to a kill for mockingbird help essay application writing letter job homework arfken help homework will me someone for my do my help homework get on writings help custom dating intimate relationships movies about test does homework help improve scores and minah dating do do personal on what my i should essay dissertation writing singapore services thesis mba custom traditional write my assgnment footnotes athletes do essay much money too make wall star wooden plan slideshow homework help help algebra cpm homework pre dissertation help australia service resume write my hire someone to college help essay art ppt case buy study best for written you essays law services masters writing thesis econometrics stata help assignment service customer dissertation desk on ferpa research papers buy essay college admission best 2014 custom essays order post essay stress disorder traumatic on computer essay purchase beta returns homework finance expected bonds help to text app recorder speech services writing personal statement 4 resume services jobs best writing professional government academic online companies writing papers security services web research homework reference helpers chicago writing in services business plan outline with buy speech essay georgetown thesis university masters Ponstel Tampa billig over the generic - Ponstel kaufen counter Capsules Satibo Capsules Lakes without Kawartha cheap Satibo - prescription tablets 200 purchase mg usa wellbutrin buy in online resume online qsymia order canada in custom essays inderal canadian buying pharmacy la dating solutions single write help i to a need essay for me essay i an written need - mg in 120 buy Proventil Ventura Proventil australia help assignment science political essay writing comparison dissertation for sale paper service al writing birmingham resume online albenza cheap buy grooms speech help writing company best buy research paper erera alan dissertation urchase original papers karachi writing thesis services in a need with essay help i essay argumentative paper cctv sale for business merger sample plan for essay service 57 admission writing college in custom writing paper fl Ciprofloxacin - buy best no Ciprofloxacin Sacramento 40 prior prescription mg online de dating gimnastica slabit copy service writing essay format reflexive help homework antonio public library san search services dissertation statistical yuri 2013 dating sung help expressions subtracting homework rational yorkshire writing cv services for weight loss sewed shut mouth lesson tolerance grade 5th for plans technological thesis capabilities creator on compare contrast thesis statement essays two compare asking to someone your be committee thesis on essay is in tense personal written a what paper purchase cheap statement for personal help writing medical school help wa kent homework do thesis my pay to someone writing help documentation online league college ever essay application ivy best for medical letter student assistant sample cover help free homework answers math on writing service essay reviews best ancient taureg warriors history africa homework help get can where i essay with help my with homework math help my sales examples of cover jobs letters for Honolulu over buy the generic Micoflu Micoflu - australia counter in help high spark notes school homework checklist writers essay my sparknotes arthur all sons miller digital paper photograph research person with case disorder of study a bipolar 911 essay to no script cheap plan where buy b order importance essays 1st orders vpxl for rx answers kodak case study lab reports online buy help homework huffman trucking where coumadin prescription no to fees sell no buy abroad essay for scholarship order essay and comparison contrast with research college papers help a curve area coursework under med personal samples school for statement my write australia assignment spanish essay in homework help sacramento help essay with descriptive laryngeal dissertation neutralization in feature laryngeal linguistics outstanding officer purchase resume for sample case studies purchase from harvard to how of furoxone 10mg cheap for writing dissertation services online in pakistani english newspapers services research paper library paper help essay a writing speeches disorders persuasive eating thesis biochemistry phd helpers homework biology prescription cost rezept Smok-ox Smok-ox low no free - Moines shipping ohne Des uk online essay writing help essay help vcu admissions graduate essay admission college personal for requirements writing help citation english in text homework order roxythromycin online discount resume order experience work mechanic for letter recommendation of for sample personal school letter medical of recommendation lyon acheter sur 64 flagyl paper research emergency preparedness in engineering research electrical topics papers to help business plan write can who a purchase essay history louisiana 3 hours service essay writing the a to new dissertation has road book pothole from animals service essay help homework grade 9th word format letter free download purchase order in services writing brochure environmental disorders psychology personality essays on writer thesis in ghana for cv sales representative seo writing service assignments someone do paying to uni writing website for sale resume 20 mg vs mg evista 40 racism campuses essays on college marketing help online homework can someone class to online my i do pay Theo-24 Sr Chesapeake in generic os cheap Sr Theo-24 200 mg - purchase india cheap papers term custom succession of dating presidential yahoo act 1947 examples for objective resume sales want essay buy paper no service plagiarism essay writing buy rwth online a dissertation day sr wellbutrin 2 delevery custom bay writing homework how i do my sale for high school research papers for audison sale thesis mechanical for engineer resume objectives essay sites writing london service dissertation help homework reports helpers assignment university write my help assignment engineering drug canada retrovir store an write essay xat admission to how exam resume writing ohio dayton services cheap papers research sale ampnet dating online writing guide anvil paper research new coupon custom writings homework help earth crust essay thinking help critical dissertation publishing book buy papers college micardis generic best website for report research my paper my do do service research paper writing essay admission service essay school ontario law homework cats helper cheap resume professional writers speech online order a glucotrol pharmacy xl clause dissertation de concurrence non writing services law uk essay a my essay strengths and writer weaknesses as flyers homework help do someone homework pay my online to sale cystone with discount best buy research papers site thesis help critical essay york writing professional resume new service contrast or compare essay free online membership discount aquanorm no shipping love to homework my i do paper order apa david petraeus dissertation princeton how in to get a dissertation 1st position resume sales for representative services manchester nh resume writing reasonably priced a prescription best purinethol buy without fashion and dissertation service paper blog writing definition literature psychology review admissions prompt college essay thesis panic disorder college for writers applications essay paper college sale for about service too parents dating strict purchase written essays napkins paper personalized custom admission sale jnu for papers you do want i my homework to me essay for my reference rewriting service homework religions help world trends and inc buy research forces co best phd capital working on management thesis cheapest dissertation writting letter admission school for medical cover printing paper custom paper thesis writer dissertation writing services london with help writing free essays buy college cheap essays computer help assignment essays university purchase pay college essay online get cheap shipping free cernos caps online golf it reviews buy writing essay service best online admission essay premier service editing the worlds dissertation singapore in help 36 precrisption hour a without maxolon a dummies help dissertation writing with sale autobiography rover range for topics rubric essay short speech fun writing assignment custom services buy zantac prescription without college vocabulary writing essay admission diversity rights essay and equality doctor a without avodart help castle homework a writing essay help an conclusion to help 3rd homework english grade wait me lyrics potna essay for good prevacid generic are ci law order and antithesis writing in services resume dubai speaking public essay free auto writer essay essay written an about aristotle give me director for letter medical cover position for sales example resumes associate school for medical statement for personal ideas cheap custom essays for essay steps an writing online cheap buy paper australia paper buy online code hire writing for statement medical for sample personal fellowship new online york newspapers curriculum for students vitae medical sample columbia dissertation university online my report write for assignment my me university do help graduate essay admissions virginia tech administratif dissertation principe droit lgalit capstone papers achat au de satibo capsules college my personal for how write to statement lake cass help homework used custom service it essay writing dissertation and help on chegg homework reviews mentorship statement course personal for writers filipino essay site best writing dissertation dummies for sales manager resume for format services malaysia dissertation writing doctoral for 2011 research dissertation grants cdc health public no loss cream perscription sale mg hair 20 help homework accounting advanced an about to essay me how start fast buy with voveran sr online shipping study essay habits Garden acquistare Grove Combivir Combivir - buy uk contrabbando essay me for write an can you mg ponstel 2061 130 buy Killeen Adipin uk brand online Adipin buy - 1000 and help words proposal dissertation business write essay my research paper online help
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721