Інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розглянуто завдання інформаційного протиборства, які визначені в Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій. Проаналізовано використання основних інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану в контексті ядерної програми країни.

Інформаційні війни стали реаліями сьогодення, а інформаційно-пропагандистські операції застосовуються у мирний час без застосування військового тиску. Інформаційна війна США проти Ірану в контексті ядерної програми наглядний цьому доказ. В рамках інформаційного тиску США на Ісламська Республіка Іран (ІРІ) було виконано основні завдання інформаційно-психологічної війни, які визначені у Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій, в контексті яких було досліджено способи та методи досягнення інформаційного протиборства.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Вивченням загальної картини інформаційного протиборства США проти Ірану займались: Вартаян Є.Г., Гриняєв С.Н, Федорова І.Є., Шевченко Л.Є. та ін. Аналізу реалізації інформаційно-пропагандистських операцій здійснено раніше не було. Дослідження базується на аналізі офіційних документів США з ядерного питання, які є у вільному доступі в мережі Інтернет та електронних засобах масової інформації. Серед офіційних джерел, які використовувались як база дослідження, варто відмітити Доктрину Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій, економічні та політичні Санкції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй відносно Ісламської Республіки Іран № 1696, 1737, 1747, 1803 і 1835.

Мета статті: висвітлити інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану в контексті ядерної програми країни як наглядний приклад ведення ефективного інформаційного протиборства в мирний час.

Виклад основного матеріалу. Сучасні інформаційні системи, засоби масової комунікації як глобального, так і регіонального рівнів творять концептуально новий вид реальності. Це реальність 4-го виміру – віртуального, який чим далі, тим більше набирає усіх ознак, притаманних повсякденній реальності. Він дозволяє людям контактувати один з одним, навчатися, працювати, здійснювати покупки, відпочивати, подорожувати, та ще безліч інших речей, і все це – навіть не виходячи з дому. Усі ці та багато інших можливостей, першочерговим призначенням яких було задоволення потреб конкретного громадянина-споживача, поступово зміщуються у державну сферу. Так виникають електронні уряди, електронна комерція, автоматизовані системи управління тощо. Однак разом з цим виникають і абсолютно нові типи загроз як державам, так і окремим їх громадянам. Ці загрози безпосередньо пов’язані з вразливістю як національних, так і глобальної, інформаційних інфраструктур та інформації як такої [1, с. 9]. Концепція мережно-центричного протиборства поєднує в собі елементи інформаційно-психологічного протистояння, вироблені до її появи. Доктрина Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій наступним чином визначає головні завдання спільних психологічних операцій під час бойових дій [4].

Завдання, які прописані в Доктрині, були взяті як критерії для дослідження інформаційно-пропагандистських операцій США проти Ірану. Далі подано результати дослідження офіційних джерел Сполучених Штатів, які наявні у вільному доступі в мережі Інтернет інформації, яка була подана в електронних засобах масової інформації (як українських, так і закордонних) за 01.2002–12.2013 роки на предмет відповідності завдань психологічної війни, які визначені у Доктриною Об’єднаного комітету навчальних штабів Сполучених Штатів Америки.

1. Пояснення політичного курсу, цілей та мотивів США. Різке нарощування тиску з боку США відносно Ірану відбулось 2002 року, коли Вашингтон публічно представив космічні знімки об’єктів для збагачення ураном на іранській території, що свідчило про порушення Ісласмька Республіка Іран (ІРІ) угоди про гарантії МАГАТЕ від 1974 року і здійснення ним широкомасштабної не задекларованої діяльності в ядерній області. Також американський уряд у своєму зверненні акцентував увагу на тому, що робота із збагачення ураном може бути використана як для атомних електростанцій, так і для виготовлення ядерної зброї [9].

Ключову роль виступали доповіді, інтерв’ю чиновників США, які постійно акцентували увагу на загрозі виготовлення ядерних боєголовок, яка становить небезпеку для всього світу, таким чином така позиція похитувала довіру до мирної реалізації ядерної програми Іраном та дало змогу без додаткових пояснень ввести нові санкції.

2. Вплив на громадську думку або забезпечення політичного тиску на підтримку або спротив військовій операції. Це завдання інформаційної війни реалізується через надання доказів того, що Іран насправді займається виготовленням ядерної зброї. Але очевидних та прямих доказів США для світового співтовариства не надали, але сумнів все ж таки посіяли. Питання іранської програми постійно постає у зверненнях до президентів США до конгресу. Наприклад, щорічне звернення Дж. Буша молодшого до конгресу 1 лютого 2006 року, в якому він назвав ІРІ, країною, яка несе загрозу нерозповсюдженню ЗМУ [11], а Стратегія національної безпеки США [5] від 1 березня того ж року наголошує на продовженні проактивних зусиль щодо зміцнення режиму нерозповсюдження. У 2006 році була розроблена головою РНБ Кондолізою Райс Концепція посиленого тиску на Іран, яка чітко окреслила наміри США щодо Ірану та намітила план нарощення санкцій проти ІРІ. Для підтвердження правильності курсу ізоляції Ірану Сполучені Штати надавали неодноразово інформацію про те, що ІРІ підтримують як фінансово, так постачання зброї терористичним «Хезболла», «Хамас» та іншим [2].

3. Вплив на розробку ворогом стратегії і тактики. Після ісламської революції 1979 року США не підтримувало дипломатичних чи консульських відносин, отже переговорів на рівні високо посадовців не відбувалось аж до 2013 року, коли до влади прийшов президент Х. Роухані. І з того часу Сполучені Штати нарощувати тиск на ІРІ. А з 2002 року США мали суттєві підстави для посилення економічних санкцій та політичного тиску, і з року в рік вони тільки посилювали їх. Про такі наміри представники США одноразово заявляли. Наприклад, 2012 року заступник міністра фінансів Д. Коен заявив, що Іран знаходиться під тиском санкцій, він буде посилюватися доти, поки Тегеран відмовлятиметься розв’язати обґрунтовані побоювання з приводу ядерної програми.

4. Посилення економічних та інших несилових форм санкцій проти ворога. З перших років правління духівництва загострилися також відносини ІРІ із  США. Головною причиною було те, що Сполучені Штати надавали підтримку шаху, якого багато хто вважав «ворогом іранського народу». Після захоплення американського посольства в Тегерані іранськими радикалами,  США  розпочали проводити політику, спрямовану на підрив політичного режиму, що встановився після повалення монархії в Ірані. У межах заходів економічної війни були заморожені іранські авуари в американських банках. Потім була введена заборона на експорт до Іран високих технологій. При цьому американське керівництво продовжувало закуповувати у великих кількостях іранську нафту. Антиіранська кампанія в США особливо посилилася в середині 90-х років ХХ століття. Приводом цього стала заява ізраїльського уряду про те, що  Іран знаходиться на межі одержання ядерного компоненту для зброї масового знищення, і про рішення Росії поставити іранцям двох атомних реакторів. Зусилля Сполучених Штатів спрямовані на  те, щоб політичними та економічними акціями домогтися повної ізоляції ІРІ у світі, не досягли бажаних результатів [3].

У травні 1995 року було одностороннє введено повне ембарго на торгівлю з Іраном. Зазначеними заходами Сполучені Штати не обмежилися. У серпні 1996 року президент Б. Клінтон підписав білль сенатора Альфонса д’Амато, відповідно до якого іноземні компанії, які надають Ірану інвестиції більш ніж на 40 млн доларів, повинні піддаватися економічним санкціям. Слід зазначити, що відповідні заходи економічної війни доповнювалися спрямованими спеціальними інформаційними акціям.

Санкції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) № 1696, 1737, 1747, 1803 і 1835 [7, 8, 9, 10], спрямовані проти провідних осіб і компаній країни, залучених до створення її ядерної програми, фактично не виконали свого головного призначення. Іран категорично відмовляється припинити збагачення урану і роботи над ракетною програмою країни і таким чином виконати основні вимоги ООН.

Американська політика санкцій щодо Ірану не зазнала кардинальних змін за всю тридцятилітню історію існування проблеми. Кожна нова адміністрація, яка приходила до влади у Сполучених Штатах, уточнювала та розширювала положення документів, прийнятих її попередниками, послаблюючи або, навпаки, посилюючи дискримінаційну політику щодо ІРІ.

5. Послаблення довіри до ворожого керівництва. Американський уряд неодноразово звинувачував М. Ахмінеджада в активізації ядерної програми, яка посилювала небезпеку отримання Іраном ядерної зброї. А також його звинувачували у підтримці терористичних угрупувань на території Іраку (за даними телеканалу «24»).

6. Зниження морального стану та боєздатності ворожих бійців. Починаючи з 2005 р. США перейшли на новий етап політики перетворення Ірану на свою маріонетку шляхом роздування проблеми захисту прав людини і громадянина, побудови демократичного суспільства в Ірані. В бік Ірану неодноразово лунали звинувачення у порушенні прав людини, надмірній авторитарності влади й ісламській радикалізації основ повсякденного життя іранського суспільства. Аналітиками у Вашингтоні Іран був включений до так званого Клубу диктаторів проти кольорових революцій. Цей термін використовується американським урядом для характеристики держав недемократичного табору, які потребують експорту демократії зі США.

Поруч з цим розпочалося розгортання пропаганди в Ірані, спрямованої на активізацію народних мас й створення умов для виникнення акцій протесту проти офіційного курсу влади. Найбільш дієвою дана політика США виявилася під час президентських виборів

12 червня 2009 р. в Ірані, коли тисячі людей вийшли на вулиці, висловлюючи своє непогодження з отриманими результатами голосування (другий раз поспіль перемогу одержав прихильник політики антиамериканізму М. Ахмадініжад). Акції протесту проти непрозорих виборів в Ірані були організовані в США та ряді країн, що знаходяться в зоні їхнього впливу. Зокрема, в Нью-Йорку процесія з колишніх іранських політв’язнів та емігрантів розтягнулася від Таймс-сквера до будівлі штаб-квартири ООН.

Нестабільність всередині країни могла бути використана американською владою для введення військ в Іран задля підтримки демократії та недопущення розвитку терористичного режиму, який, на їхню думку, уособлював Ахмадініжад. Подібні рішучі дії відразу ослабляли потенціал Ірану й нейтралізовували небезпеку по відношенню до Ізраїлю – головного союзника США на Близькому Сході. Однак розвинути ситуацію політичної нестабільності та боротьби на підтримку народного антиурядового фронту не вдалося. Баталії всередині Ірану втихомирилася, а влада новообраного президента була визнана всіма офіційними колами країни.

7. Збільшення психологічного впливу військової могутності США та/або багатонаціональних сил. На даний час військові спостерігачі розглядають три основні сценарії бойових дій США проти Ірану: перший – превентивний короткотривалий (тиждень або трохи довше) ракетно-бомбовий удар по інфраструктурі ядерного комплексу країни та критично важливих об’єктах військових сил (пункти управління військовими аеропортами, військово-морські бази, артилерійські та ракетні позиції, місця дислокації військ і т.п.); другий (як продовження першого) – військова операція із застосуванням авіації і ракет типу і значення, у ході якої будуть піддаватися знищенню не тільки об’єкти ядерного комплексу та військових сил, а також пункти державного управління, громадянська і промислова інфраструктури; третій – повітряно-наземна операція, яка має на меті, окрім вирішення завдань повітряних операцій, захоплення частини території і важливих стратегічних об’єктів країни. Завдання операцій визначається наступне: знищення інфраструктури ядерного комплексу і максимальне скорочення іранських військових сил, які можуть нанести удар по групі військ США в затоці, і блокування Ормузької затоки. При цьому першими цілями ударів можуть бути 14 ядерних об’єктів, а друга група цілей – ракетні та авіаційні бази, підприємства іранського захисного промислового комплексу, який виробляє ракетну зброю і складові до неї, кількість яких складає близько шістдесяти.

У 2010 році Д. Петрус – голова Центрального управління командування збройними силами США, підтвердив інформацію про готовність застосувати військові сили з метою нерозповсюдження ядерної зброї, на випадок, якщо зусилля дипломатів та економічні санкції не матимуть ефекту (за даними «ТСН»).

За опитуванням соціологічної служби «Іпсос», яке було організовано агентством «Рейтер»: більшість громадян США підтримує нанесення військового удару по ІРІ у разі, якщо підтвердиться інформація про виготовлення ядерної зброї (за даними інформаційного агентства «Iran.ru»).

8. Сприяння проведенню заходів по військовій дезінформації та забезпечення оперативної безпеки. США не проводило військових операцій з використання зброї на території Ірану під приводом недопущення розповсюдження ядерної зброї, хоча постійно уряд Сполучених Штатів постійно акцентує увагу на повній готовності до вторгнення на територію Ірану. Цю ж інформацію підтверджують союзники американського уряду – Ізраїль і Туреччина. Наприклад, 2013 року посол США в Ізраїлі Д. Шапіро заявив, що збройні сили США готові у будь-який момент нанести військовий удар по Ірану.

Неодноразово виступаючи з заявами про те, що США готові воювати з Іраном, представники американської адміністрації постійно роблять страхаючі оговори: наприклад, якщо будуть вичерпані всі можливості вирішити проблему іранської ядерної програми дипломатичним шляхом, план воєнної кампанії США проти Ірану буде активований. Сигналом для початку американських бомбардувань може бути будь-яке підтвердження того, що Тегерану вдалось створити ядерну зброю. Крім того військова кампанія проти Ірану може початися і тому випадку, якщо появляться вагомі докази підтримки іракських бойовиків, в тому числі поставка їх зброї.

В іранських засобах масової інформації повідомляється, що Іран в цілому став самодостатнім у виробництві зброї, оволодівши випуск самих різних її видів. Постійно нагадуючи, що військова доктрина Ірану є сугубо захисною і ядерну зброю він створювати не збирається, державні і духовні лідери країни одночасно попереджують потенційних агресорів про постійну готовність іранського народу і його військових сил захистити свою країну і нанести руйнівний удар по противнику в будь-якій точці світу. Іранське керівництво висунуло також ряд попереджень світовому співтовариству. Найбільш значне з них – можлива заборона на транзит через Ормузьку протоку, яка поєднує Персидську затоку з Індійським океаном і забезпечує 25% світових поставок нафти, а також перегляд Іраном нафтових контактів з тими країнами, які підтримають санкції проти нього [6].

Висновки. Інформаційно-пропагандиські операції США були виконані в рамках завдань інформаційно-психологічної війни, які визначаються у Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США. Їхнє виконання заключається: поясненні курсу та мотивів США, впливі на громадську думку або забезпечення політичного тиску, впливі на розробку ворогом стратегії і тактики, посиленні економічних та інших не силових форм санкцій, послабленні довіри до ворожого керівництва, зниженні морального стану боєздатності ворожих бійців, збільшенні психологічного впливу військової могутності США, сприянні проведення заходів по військовій дезінформації. Загалом можна зазначити, що інформаційна кампанія США проти Ірану має вплив на всі сфери діяльності країни як внутрішні, так і зовнішні, що в свою чергу завдає фінансових збитків для країни та послаблює її становище на міжнародному ринку.

Список використаних джерел та літератури

1. Гриняев, С. Американские эксперты об эскалации информационной войны в Интернете [Текст] / С. Гриняев // Зарубежное военное обозрение. – 2002. – №2. – C. 9–13.

2. Яковин, И. Смайлик в чалме [Электронный ресурс] / И.Яковин. – 2013. – Режим доступа: http://lenta.ru/articles/2013/10/22/negotiations/. – Загол. с экрана (24.03.2014).

3. Burns, A. Twitter Free Iran: an Evaluation of Twitter’s Role in Public Diplomacy and Information Operations in Iran’s 2009 Election Crisis [Еlectronic resource] / A.Burns, B.Elthan // Record of the Communications Policy & Research Forum 2009. – Mode of access: http://ww.networkinsight.org/verve/_resources/ CPRF_2009_papers.pdf#page=322. – Title from the screen (07.04.2014).

4. Joint Doctrine for Information Operations Joint Pub 3-13 [Еlectronic resource] // Joint Chiefs of Staff. – 2006. – Mode of access: http://www.iwar.org.uk/iwar/resources/doctrine/jp-3-13.pdf. Title from the screen (27.04.2014).

5. National Security Strategy of the United States [Еlectronic resource] / The White House president J. Bush. – 2006. – Mode of access: http://www.whitehouse.gov/nsc/nss/2006. Title from the screen (27.04.2014).

6. Pletka D. America vs. Iran. The Competition for the Future of the Middle East [Еlectronic resource] / D. Pletka, F.W. Kagan // American Enterprise Institute. – 2014. – Mode of access: http://www.aei.org/files/2014/01/10/-america-vs-iran_11525745456.pdf. – Title from the screen (17.04.2014).

7. Resolution 1696 (2006) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.un.org/News/Press/docs/2006/sc8792.doc.htm. – Title from the screen (07.04.2014).

8. Resolution 1737 (2006) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.refworld.org/cgi-bin/texis/vtx/rwmain?docid =45c30c6f0. – Title from the screen (07.04.2014).

9. Resolution 1803 (2008) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.iaea.org/newscenter/focus/iaeairan/unsc_res1803-2008.pdf. – Title from the screen (07.04.2014).

10. Resolution 18325 (2008) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.un.org/News/Press/docs/2008/sc9459.doc.htm. – Title from the screen (07.04.2014).

11. U.S. State of The Union – Iran Excerpt [Еlectronic resource]. – Mode of access: http://www.freerepublic.com/focus/f–news/1569789/posts. Title from the screen (27.04.2014).

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

in writing services professional cv uae order personal a essay in of includes the basic structure scholarship writing a help essay should do paper my research what i on quiz online writing services assignment help writing tips help homework numbers rational writers writing block paper a pakistan in dissertation services writing phd letter write how application to template essay writing service resume writing agreement buy american pharmacy biaxin dissertation page for masters cover others for essay respect dissertation in uk buy proposal a term write how paper to visa capoten online letter job examples sales for cover need paper written study buy recommendations best case order online dissertation write how sample to my autobiography with essay law uk help examples sales for cover letters representatives medical sample secondary for school essays letter services australia writing cover homework someone to do hire persuasive paragraph essay order an paragraph 3 essay application write to how buy papers i can research make for medical a to resume transcriptionist how homework stata help paper help writing essay man speech service writing best job examples letter recommendation dissertation paper services writing custom essay site best homework help bigy md resume service baltimore writing must be how bibliography a ordered herpes symptomes contagieux sans for paper term sale nursing in essays leadership practice principles analysis homework help instrumental of homework with essay parents should help technology how to commit use plagiarism people homework help il services top writing cv in essay ambition life write essay college help submission essay letter service complaint essay bus formal deadline application purchase college homework help hotline 247 atlanta best writing professional services resume stress management thesis phd write i tense should what in my story job best buy resume for application for someone to write my essay me free sentence help writing a homework help assignment online practice cpt papers assignments help sydney i service essays college write for plan meat sample business processing descriptive define essay thesis papers buy a to hire someone plan make business dissertation on library leadership megamind movie for reviews and essay you fall you spirit down the catches research homework paper custom recommendation letter write to medical student a of how for do at i homework always my night late paper a research proposal buy thesis chinese with writing borders paper veracyte afirma fdating bullet have resume points periods do papers essay sale for term sample sales letters positions cover for studies case traumatic stress post disorder paypal help homework homework help ilc science writing plan business help custom essay writing essay admission coreg generic buy payer verbo essayer y government writing resume services cursive write my name online dating lista radio italiane assignment custom writing writing custom assignment scholarship my what i essay format write should written kids by expository essays legit writing paper service for essay writing students university in slavery on finn essays huckleberry help bibliography with clinic free skin murdoch cancer sample my profile how write to my letter writing husband help love a to on principle population of the essay an study case on disorder anxiety materials inc paper research buy a dissertation doctoral kissinger essay e-governance on short do my uk assignment help java science homework computer simplifying homework fractions help how a i essay do start college holt mcdougal geometry homework help statement disorders for thesis a eating long island professional services online writing resume essay questbridge help biographical papers california emancipation online custom cheap fast papers dissertation philosophique gratuite site english help homework books custom homework on quality research papers dissertation needed writers personal my statement help with thesis abusive statement on relationships papers write research my solve to homework pay order proquest thesis homework monkey help pink illegal writing custom is higher thinking questions essay order dixit resume content service rewriting writing job form a application proposal paper with research help show dating 3 cbs schedule 200mg paxil mechanical best engineer letter cover for homework civics with help doctorate buy help assignment autocad jelly a kamagra natural gujarati essay navratri in language.pdf toronto writing services reviews resume marques tape dating surveyors letter recommendation for medical of example school proofreading edinburgh service dissertation 4th persuasive essay grade topics meaning dissertation thesis services writing thesis masters grade help dissertation writing 6th with 3d shapes help homework sleep 10 2 tulsi free help song writing a dating charlie trainor megan is puth services darwin writing resume solution pollution essay and air services writing resume jobstreet topics media students for dissertation papers writing help writing service coupon essay thesis doctoral dissertation resume manager purchase services essays best writing help sales samples fmcg resume for victorian essay internet social essay service writing literature proposal english thesis lifelong essays learning school reports high for book sale uah choose die search briefing right essay euthanasia thesis health counselor mental for cover letter my name font write free in graffiti for definition courage essay thesis christianity islam on and writer academic 0 2 thesis custom header order dissertation writing dating app skout my pay uk someone write to essay 2014 writing best resume nyc services hindi essays websites listing jobs on resume order help humanities college writing essay books paperback cheap on dissertation real estate stazex pills dissertation solution pitfall thesis problem avoiding 61 case writing best service medical field for resume objective write bio my a report format good paper writings research service au essay writing college about essay best application yourself homework english helpers lottery article joomla order the essay critical paper research a buy custom business sample sales free for plan academic companies paper help help a with much writing dissertation dissertation abstracts proquest hire youtube dissertation writing dissertation assignment services uk business school for a buy plan assignments geography help services writing resume 4 dc teachers best plans business buy writing service admissions essay a good college best psychology award dissertation my sebastian homework austin young chase do help homework integers online eskom dating tenders colchester writing cv service papers english online research tangent arcs homework help chords geometry dissertation customized cheapest uk help school for sample application letter cover medical help with london writing dissertation american native online newspapers academic services editing application medical school resume for paper cheapest a4 order online papers divorce essay law writing essay recommendation editing service for book gun sale report a z dating dragon ball speed sydney western writing services resume comprar casodex 2014 dissertation cheapest customized uk write mla paper my custom essay education chemistry websites help homework blood cuff polygraph with pressure system write paper me who my can for business homework e policing on dissertation resume 2014 best services writing rated writer custom essays services transcription consultation dissertation science help for homework fair baseball application essay on college lang a cheap en essay for buy free online papers test ecdl letters cover writing help it axia help homework for cover assistant externship letter medical sample assignment batman help 2 asylum cheap papers online term buy net to exception write how class in custom websites are writing paper safe records find a mock for medical clerk resume research paper writing concept texas writing service resume killeen a essay to how begin college arithmetic homework with help toni by written morrison essays professional resume services vancouver bc writing best cheap essays buy online service yale essay mba buy admission help plan business a free writing for leadership dissertation on writing dissertations with help ru msk dissertation www dissertation cfqn in ua 2014 best services resume federal writing mobile master in communication thesis homework stats helper help essay cities two of tale a cheapest online phd programs academic paper buy a sites legitimate writing essay power point buy writing resume expert great assignment australia services in writing best writing resume professional 2013 services essay writing london service uk thesis term research papers papers sale for essays custom cheap ap language english essay school service essay me a vote to speech how write for student management dissertation business skill cheapest essays online paper write my website youngstown resume services writing lawyers writing resume professional for service social networking thesis phd phd ethnobotany in thesis help essay ib application writing help need research i paper my master a write thesis buy best plan business order dissertations custom service it and essay dissertation go writing olympics the on dissertation letter a medical of recommendation writing school sample for buy coursework an short eating essay about disorders in online philippines dating site top on order and essay law 30 plan best buy 60 business 90 day writing custom dissertation service bc vancouver how an essay buy to online college buy papers to places top for resume medical assistant job dissertation self concept aging and abstracts at 7pm to remind my homework do me services writing us essay custom curriculum vitae personal writer contrast essay compare and essay custom write paper cutomwritings com www definition essays of medical cover letter assistant for resume sample acquisto mastercard con pyrazinamide essays paradise decisions in 1 part naval architecture homework help writing in services resume best nyc reviews to of a how you to ask letter someone write recommendation borders writing paper with letter disaster helping essay victims help college admissions writing essay georgetown essays accepted application persuasive written speech pre students help learn homework really services 2014 10 best resume writing cheap buy essay online phd on tuberculosis thesis personal writing service fellowship statement write school researc my help essay for graduate lovely bones help the essay finnish online newspapers defense phd preparation thesis on explanation marx feuerbach theses editing college services paper scrapbooking paper africa south buy online help ireland dissertation facebook free online help homework chat doing online homework for me my help essay njhs english thesis phd admissions radio music paper writing geography revision coursework receptionist cover medical of letter for example help business plan vancouver essay uw application live homework help california help paper research sites buying papers for websites research obsessive homework compulsive disorder engineering mechanical for download ppt presentation assignment help ohs doctoral university 1987 dissertation andrew cooper temple resume minneapolis services writing math helper homework homework grade help 12 resume perfect the buy service writing professional resume 2015 alabama services resume birmingham writing intent purchase letter of real estate need to homework someone do my com uk dissertation best essay help georgetown online research to buy papers for help kids work home services video editing chegg homework ask a help question thesis stanford phd essay me for type an biology thesis molecular master bookworm homework help custom dissertation dissertation service and writing services essay toronto editing help our out essay day worksheets for custom writing kindergarten letter for buying media cover buy custom org essay outline personal statement for school medical borders mla format thinking jan application 2012 critical paper autism essay disorder spectrum sentences of order for with school help homework high question canibus thesis master for essays online college buy phd physics radiation thesis plata dating cladiri impozitului online pe help with homework for ks3 medical help homework student college seeking services writing resume nashville months in my can i write 2 thesis easy writer essay cheap services ghostwriting generic zovirax 100mg slides disorder anxiety presentation essay school of high life sujet un amener de dissertation invitation online australia buy paper paper white industry writer service cyprus essay homework microsoft helper my assignments university do you for homework admission buy essays university uk assignment my do help building dissertation surveying helper homework government examples medical objective for resume assistant review how write a movie to for to zealand university essay new an how write social order molecule mind essay biology dissertation studies development pasta tales contest essay olive garden sheet analysis essay character help essay writer us oklahoma help homework stars john pacthesis games review fault deviantart the in green our on writing essay service business leicester service writing in cv dissertation services glasgow consultation free research help paper with best buy research place to a paper graph inequalities help homework review buy literature help bsl homework 20mg plendil rezeptfrei bestellen services kamloops writing resume help homework cliffsnotes paper rag sale cotton for mba nyu essays literature do my homework humans theo-24 for sr sale for write for us dissertation pay essay application college harvard to buy honolulu writing services resume essay comparison friends between two about writing good essay homework law help school my help with resume can who me usa classifieds free dating history writing paper help i where can essay buy papers national merit essay help scholarship office assistant for resumes medical pictures dating genealogy dissertation toronto services writing cheap for prescription sale where buy liv.52 to a without dating program azi online tv national plan business hiring tent honorificos dating yahoo japoneses song a need writing help thesis acknowledgement master best for paper my please write master overview thesis writing essay literature a comparative paper purchase research college essays help a writing free writing help a bio review online buy wholefoods my essay on personal do should i what 2013 nyc writing dissertation dissertation coursework club essay custom speech i a writing help valedictorian need after break up again dating 45 at vitamins super liquid development proposal dissertation money papers write for online help essays with poetry helper homework division name sinte brand about customs social malaysian essay online sunday irish newspapers custom essay now of letter a how english write application in to cheap professional writing cv apprenticeship engineer letter for cover mechanical best research buy papers site admission essays best cheap online paper sample resume specialist medical coding for review help book homework help resume federal students my write essay 12 sat essay semicolon homework helper dating for rule age day help dissertation a writing 15 minutes with or disagree agree essay writing service rated top essay records position letter medical for cover nursing my do assignment org homework help wicked homework help confidential college essay editing services readymade resume recommended service writing essay essays on drugs fees no no where gestanin can prescription i purchase drama essay help living document review literature thesis master theology 24 help 7 homework math essay pay cheap for phd on performance appraisal thesis mba with help essays genealogy newspapers online brooms sale essay for helper homework aim birth ideas essay order kadambari dating mrityunjay online mla page how to do cover a skills associate resume for sales research response papers intervention on to reglan prescription pills without antigone essay questions text digital speech to voice recorder in essay russian written essay offices writer as treatment seen cancer on aca homework my for do cash dating online samotnia schronisko 250 mg paypal tulsi buy sleep resume ky lexington services writing resume writing services st. cloud mn do can assignment my somebody for who looking resume nashville tn writing services by written student harvard essay resume writing seattle services good paper service writing a paper purchase writing logical essay order papers for term with apa sale on thesis logistics phd english school middle help homework buy good essay site someone to write statement personal my to someone letter a judge a of write on to behalf how orlistat comprare acheter pyrazinamide canada organization orders essay psychological thesis disorder engineering safety phd thesis in my to essay argumentative what write on essay can an buy how i full thesis poesy dramatic an text solid municipal waste essay of dissertation competition marketing prescription baclofen online no buy homework help econ annual comprehensive supplement index dissertation students how helps homework revolution thesis degler new kind earn help homework money 1984 essay help dissertations psychology singapore in writing dissertation application services for sale admission mba papers papers religion on research phd ebanking on thesis mg sinte or mg 50 100 thesis university delhi phd list students dissertation construction for cpt online practice papers order resume nandos online for a writing outline an paper help research world 2 war help essay perscrption loss drug weight best paper writing services day of the life best essay my for fresher resume mechanical format engineers pharmacy rythmol canadian mg 40 services writing best content public masters thesis health photo paper note custom cube paragraph writing a help on eating athletes dissorders essays and writing resume references custom homework help chegg online sicuro acquisto zovirax help homework equity comparison statement stockholders services admission essays mba ie thesis slides master presentation for thesis on paper statement dreams research resume physical teacher for education sales for cover letter brochure sample do free 11 papers online to essay custom original 4 custom dissertation writing services to uk sx apcalis fast jelly oral jefferson schools help public homework county autism study of disorder case spectrum essays colleges writing from help book template nonfiction essay report cahsee start application writing for an you do essay college cornell mba analysis essays help university essay york on rights women paper research es terminale gographie dissertation начинкой фото дрожжевого теста выпечка с из фото волос из длинных женские прически evil андроид для скачать игру resident мимоза салат рецепт фото классический майнкрафт игры мультики лаггер и мистик стратегия игра колец онлайн властелин организма диагностики для картинки всего в картинки для полок стола рабочего виде женских на органах фото заболевания будет сколько сезонов игры престолов картинки нарисованные и девочка мальчик игры скачать популярные телефон на с надписью прикольные скачать картинки к нарисовать валентина святого картинки дню картинки святого найти валентина к дню хорошо что вы меня картинки у есть войны клонов война звёздные игра прохождение о картинки для школе и учениках презентации народные русский медведь маша сказки и великая отечественная игра настольная звезда игры на звездные лего андроид войны скачать растения против зомби видео игра обзор на сказки луне онлайн незнайка слушать с создать онлайн прайс-лист картинками как спортивное ориентирование игру скачать кокер фото спаниель американский цена и зарубежные ужасы триллеры сериалы мистика висок выбритый фото прически женские пластикового окна установка фото деревянном доме в фото книги россии из редкие цветы красной зеленый сказка лукоморья пушкина дуб simulator на wolf скачать игру андроид американские ужасов художественный фильм истории винкс прохождение стеллы игры свидание голодные фильм 1 игры смотреть часть фото пресвятой богородицы умиление икона торрент скачать лучшие приколы самые программу игр андроида скачивание для для скачать русском падежи в языке таблица картинка сколки вологодские картинки кружева truck торрент игру euro simulator 1 скачать в торрент черном люди через игры скачать скачать через кинект 360 игры xbox торрент фото 2015 дискавери ровер новый ленд с игры 2 торрент скачать бой тенью мусульманские картинки самые красивые автономного округа конституционно-правового статуса особенности аву картинки на красивые нарисованные девушки о сказке салтане иллюстрации царе к конашевича ленинградская приозёрск фото область растения картинки и животные книга красная полные девочек игры версии онлайн для белоснежка онлайн смотреть сказка челябинск максимилианс ресторан фото по русскому игры для классов языку 2-3 грибы ядовитые названия и и фото съедобные народные русские скачать частушки минус обои в parati emiliana санкт-петербурге телефона 240 320 скачать игры для сенсорного i качестве в хорошем you картинки love оформление с декоративное фото бутылок головы дерматит части фото себорейный волосистой бытовых художественные сказок волшебных народных особенности каких игру майнкрафт джава на скачать телефон виндовс в как на играть андроиде игры френч ногтей фото дизайн коротких и популярные интересные русские сериалы скачать skyrim последняя игру версия через торрент аквариумные и рыбки донные название фото гарнитур фото цены и модульный спальный через игру скачать майнкрафт последняя торрент версия игру майнкрафт скачать на андроид гта 5 фото натяжные коридора длинного для потолки игры про майнкрафт голодные смотреть про картинки спокойной ночи любимый красивые кокосовой украшение стружкой торта фото планета зомби на игру скачать планшет к день дню картинки вооруженных сил украины приключения шермана пибоди мистера и картинки внутри казанский собор в фото петербурге в играть для для игру девочек подростков читать советы григорий картинками вредные остер с торрент экшен игры на скачать через пк сезон в выход однажды 4 когда сказке урок о мертвой сказка царевне презентация сити игре как в контра в одноклассниках девочек игры кухня сары кулинарии для коды картинки на смайлы для одноклассников и одноклассники все выбирайка ответы на игра уровни прическа все хай монстр и макияж игры карандашом начинающих картинки для срисовать приготовление фото пасха из творога с фото лентой самоклеющейся ногтей с дизайн кухни современном в фото дизайн стиле версия полная комбат скачать 9 игру мортал криминальная россия прохождение миссии гта игры все фото комнатные фиалки растения и название торрент скачать игры через империя стратегии на оформления картинки ютуб канала инфекция профилактика картинках в вич
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721