Інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розглянуто завдання інформаційного протиборства, які визначені в Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій. Проаналізовано використання основних інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану в контексті ядерної програми країни.

Інформаційні війни стали реаліями сьогодення, а інформаційно-пропагандистські операції застосовуються у мирний час без застосування військового тиску. Інформаційна війна США проти Ірану в контексті ядерної програми наглядний цьому доказ. В рамках інформаційного тиску США на Ісламська Республіка Іран (ІРІ) було виконано основні завдання інформаційно-психологічної війни, які визначені у Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій, в контексті яких було досліджено способи та методи досягнення інформаційного протиборства.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Вивченням загальної картини інформаційного протиборства США проти Ірану займались: Вартаян Є.Г., Гриняєв С.Н, Федорова І.Є., Шевченко Л.Є. та ін. Аналізу реалізації інформаційно-пропагандистських операцій здійснено раніше не було. Дослідження базується на аналізі офіційних документів США з ядерного питання, які є у вільному доступі в мережі Інтернет та електронних засобах масової інформації. Серед офіційних джерел, які використовувались як база дослідження, варто відмітити Доктрину Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій, економічні та політичні Санкції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй відносно Ісламської Республіки Іран № 1696, 1737, 1747, 1803 і 1835.

Мета статті: висвітлити інформаційно-пропагандистські операції США проти Ірану в контексті ядерної програми країни як наглядний приклад ведення ефективного інформаційного протиборства в мирний час.

Виклад основного матеріалу. Сучасні інформаційні системи, засоби масової комунікації як глобального, так і регіонального рівнів творять концептуально новий вид реальності. Це реальність 4-го виміру – віртуального, який чим далі, тим більше набирає усіх ознак, притаманних повсякденній реальності. Він дозволяє людям контактувати один з одним, навчатися, працювати, здійснювати покупки, відпочивати, подорожувати, та ще безліч інших речей, і все це – навіть не виходячи з дому. Усі ці та багато інших можливостей, першочерговим призначенням яких було задоволення потреб конкретного громадянина-споживача, поступово зміщуються у державну сферу. Так виникають електронні уряди, електронна комерція, автоматизовані системи управління тощо. Однак разом з цим виникають і абсолютно нові типи загроз як державам, так і окремим їх громадянам. Ці загрози безпосередньо пов’язані з вразливістю як національних, так і глобальної, інформаційних інфраструктур та інформації як такої [1, с. 9]. Концепція мережно-центричного протиборства поєднує в собі елементи інформаційно-психологічного протистояння, вироблені до її появи. Доктрина Об’єднаного Комітету начальників штабів США з об’єднаних психологічних операцій наступним чином визначає головні завдання спільних психологічних операцій під час бойових дій [4].

Завдання, які прописані в Доктрині, були взяті як критерії для дослідження інформаційно-пропагандистських операцій США проти Ірану. Далі подано результати дослідження офіційних джерел Сполучених Штатів, які наявні у вільному доступі в мережі Інтернет інформації, яка була подана в електронних засобах масової інформації (як українських, так і закордонних) за 01.2002–12.2013 роки на предмет відповідності завдань психологічної війни, які визначені у Доктриною Об’єднаного комітету навчальних штабів Сполучених Штатів Америки.

1. Пояснення політичного курсу, цілей та мотивів США. Різке нарощування тиску з боку США відносно Ірану відбулось 2002 року, коли Вашингтон публічно представив космічні знімки об’єктів для збагачення ураном на іранській території, що свідчило про порушення Ісласмька Республіка Іран (ІРІ) угоди про гарантії МАГАТЕ від 1974 року і здійснення ним широкомасштабної не задекларованої діяльності в ядерній області. Також американський уряд у своєму зверненні акцентував увагу на тому, що робота із збагачення ураном може бути використана як для атомних електростанцій, так і для виготовлення ядерної зброї [9].

Ключову роль виступали доповіді, інтерв’ю чиновників США, які постійно акцентували увагу на загрозі виготовлення ядерних боєголовок, яка становить небезпеку для всього світу, таким чином така позиція похитувала довіру до мирної реалізації ядерної програми Іраном та дало змогу без додаткових пояснень ввести нові санкції.

2. Вплив на громадську думку або забезпечення політичного тиску на підтримку або спротив військовій операції. Це завдання інформаційної війни реалізується через надання доказів того, що Іран насправді займається виготовленням ядерної зброї. Але очевидних та прямих доказів США для світового співтовариства не надали, але сумнів все ж таки посіяли. Питання іранської програми постійно постає у зверненнях до президентів США до конгресу. Наприклад, щорічне звернення Дж. Буша молодшого до конгресу 1 лютого 2006 року, в якому він назвав ІРІ, країною, яка несе загрозу нерозповсюдженню ЗМУ [11], а Стратегія національної безпеки США [5] від 1 березня того ж року наголошує на продовженні проактивних зусиль щодо зміцнення режиму нерозповсюдження. У 2006 році була розроблена головою РНБ Кондолізою Райс Концепція посиленого тиску на Іран, яка чітко окреслила наміри США щодо Ірану та намітила план нарощення санкцій проти ІРІ. Для підтвердження правильності курсу ізоляції Ірану Сполучені Штати надавали неодноразово інформацію про те, що ІРІ підтримують як фінансово, так постачання зброї терористичним «Хезболла», «Хамас» та іншим [2].

3. Вплив на розробку ворогом стратегії і тактики. Після ісламської революції 1979 року США не підтримувало дипломатичних чи консульських відносин, отже переговорів на рівні високо посадовців не відбувалось аж до 2013 року, коли до влади прийшов президент Х. Роухані. І з того часу Сполучені Штати нарощувати тиск на ІРІ. А з 2002 року США мали суттєві підстави для посилення економічних санкцій та політичного тиску, і з року в рік вони тільки посилювали їх. Про такі наміри представники США одноразово заявляли. Наприклад, 2012 року заступник міністра фінансів Д. Коен заявив, що Іран знаходиться під тиском санкцій, він буде посилюватися доти, поки Тегеран відмовлятиметься розв’язати обґрунтовані побоювання з приводу ядерної програми.

4. Посилення економічних та інших несилових форм санкцій проти ворога. З перших років правління духівництва загострилися також відносини ІРІ із  США. Головною причиною було те, що Сполучені Штати надавали підтримку шаху, якого багато хто вважав «ворогом іранського народу». Після захоплення американського посольства в Тегерані іранськими радикалами,  США  розпочали проводити політику, спрямовану на підрив політичного режиму, що встановився після повалення монархії в Ірані. У межах заходів економічної війни були заморожені іранські авуари в американських банках. Потім була введена заборона на експорт до Іран високих технологій. При цьому американське керівництво продовжувало закуповувати у великих кількостях іранську нафту. Антиіранська кампанія в США особливо посилилася в середині 90-х років ХХ століття. Приводом цього стала заява ізраїльського уряду про те, що  Іран знаходиться на межі одержання ядерного компоненту для зброї масового знищення, і про рішення Росії поставити іранцям двох атомних реакторів. Зусилля Сполучених Штатів спрямовані на  те, щоб політичними та економічними акціями домогтися повної ізоляції ІРІ у світі, не досягли бажаних результатів [3].

У травні 1995 року було одностороннє введено повне ембарго на торгівлю з Іраном. Зазначеними заходами Сполучені Штати не обмежилися. У серпні 1996 року президент Б. Клінтон підписав білль сенатора Альфонса д’Амато, відповідно до якого іноземні компанії, які надають Ірану інвестиції більш ніж на 40 млн доларів, повинні піддаватися економічним санкціям. Слід зазначити, що відповідні заходи економічної війни доповнювалися спрямованими спеціальними інформаційними акціям.

Санкції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) № 1696, 1737, 1747, 1803 і 1835 [7, 8, 9, 10], спрямовані проти провідних осіб і компаній країни, залучених до створення її ядерної програми, фактично не виконали свого головного призначення. Іран категорично відмовляється припинити збагачення урану і роботи над ракетною програмою країни і таким чином виконати основні вимоги ООН.

Американська політика санкцій щодо Ірану не зазнала кардинальних змін за всю тридцятилітню історію існування проблеми. Кожна нова адміністрація, яка приходила до влади у Сполучених Штатах, уточнювала та розширювала положення документів, прийнятих її попередниками, послаблюючи або, навпаки, посилюючи дискримінаційну політику щодо ІРІ.

5. Послаблення довіри до ворожого керівництва. Американський уряд неодноразово звинувачував М. Ахмінеджада в активізації ядерної програми, яка посилювала небезпеку отримання Іраном ядерної зброї. А також його звинувачували у підтримці терористичних угрупувань на території Іраку (за даними телеканалу «24»).

6. Зниження морального стану та боєздатності ворожих бійців. Починаючи з 2005 р. США перейшли на новий етап політики перетворення Ірану на свою маріонетку шляхом роздування проблеми захисту прав людини і громадянина, побудови демократичного суспільства в Ірані. В бік Ірану неодноразово лунали звинувачення у порушенні прав людини, надмірній авторитарності влади й ісламській радикалізації основ повсякденного життя іранського суспільства. Аналітиками у Вашингтоні Іран був включений до так званого Клубу диктаторів проти кольорових революцій. Цей термін використовується американським урядом для характеристики держав недемократичного табору, які потребують експорту демократії зі США.

Поруч з цим розпочалося розгортання пропаганди в Ірані, спрямованої на активізацію народних мас й створення умов для виникнення акцій протесту проти офіційного курсу влади. Найбільш дієвою дана політика США виявилася під час президентських виборів

12 червня 2009 р. в Ірані, коли тисячі людей вийшли на вулиці, висловлюючи своє непогодження з отриманими результатами голосування (другий раз поспіль перемогу одержав прихильник політики антиамериканізму М. Ахмадініжад). Акції протесту проти непрозорих виборів в Ірані були організовані в США та ряді країн, що знаходяться в зоні їхнього впливу. Зокрема, в Нью-Йорку процесія з колишніх іранських політв’язнів та емігрантів розтягнулася від Таймс-сквера до будівлі штаб-квартири ООН.

Нестабільність всередині країни могла бути використана американською владою для введення військ в Іран задля підтримки демократії та недопущення розвитку терористичного режиму, який, на їхню думку, уособлював Ахмадініжад. Подібні рішучі дії відразу ослабляли потенціал Ірану й нейтралізовували небезпеку по відношенню до Ізраїлю – головного союзника США на Близькому Сході. Однак розвинути ситуацію політичної нестабільності та боротьби на підтримку народного антиурядового фронту не вдалося. Баталії всередині Ірану втихомирилася, а влада новообраного президента була визнана всіма офіційними колами країни.

7. Збільшення психологічного впливу військової могутності США та/або багатонаціональних сил. На даний час військові спостерігачі розглядають три основні сценарії бойових дій США проти Ірану: перший – превентивний короткотривалий (тиждень або трохи довше) ракетно-бомбовий удар по інфраструктурі ядерного комплексу країни та критично важливих об’єктах військових сил (пункти управління військовими аеропортами, військово-морські бази, артилерійські та ракетні позиції, місця дислокації військ і т.п.); другий (як продовження першого) – військова операція із застосуванням авіації і ракет типу і значення, у ході якої будуть піддаватися знищенню не тільки об’єкти ядерного комплексу та військових сил, а також пункти державного управління, громадянська і промислова інфраструктури; третій – повітряно-наземна операція, яка має на меті, окрім вирішення завдань повітряних операцій, захоплення частини території і важливих стратегічних об’єктів країни. Завдання операцій визначається наступне: знищення інфраструктури ядерного комплексу і максимальне скорочення іранських військових сил, які можуть нанести удар по групі військ США в затоці, і блокування Ормузької затоки. При цьому першими цілями ударів можуть бути 14 ядерних об’єктів, а друга група цілей – ракетні та авіаційні бази, підприємства іранського захисного промислового комплексу, який виробляє ракетну зброю і складові до неї, кількість яких складає близько шістдесяти.

У 2010 році Д. Петрус – голова Центрального управління командування збройними силами США, підтвердив інформацію про готовність застосувати військові сили з метою нерозповсюдження ядерної зброї, на випадок, якщо зусилля дипломатів та економічні санкції не матимуть ефекту (за даними «ТСН»).

За опитуванням соціологічної служби «Іпсос», яке було організовано агентством «Рейтер»: більшість громадян США підтримує нанесення військового удару по ІРІ у разі, якщо підтвердиться інформація про виготовлення ядерної зброї (за даними інформаційного агентства «Iran.ru»).

8. Сприяння проведенню заходів по військовій дезінформації та забезпечення оперативної безпеки. США не проводило військових операцій з використання зброї на території Ірану під приводом недопущення розповсюдження ядерної зброї, хоча постійно уряд Сполучених Штатів постійно акцентує увагу на повній готовності до вторгнення на територію Ірану. Цю ж інформацію підтверджують союзники американського уряду – Ізраїль і Туреччина. Наприклад, 2013 року посол США в Ізраїлі Д. Шапіро заявив, що збройні сили США готові у будь-який момент нанести військовий удар по Ірану.

Неодноразово виступаючи з заявами про те, що США готові воювати з Іраном, представники американської адміністрації постійно роблять страхаючі оговори: наприклад, якщо будуть вичерпані всі можливості вирішити проблему іранської ядерної програми дипломатичним шляхом, план воєнної кампанії США проти Ірану буде активований. Сигналом для початку американських бомбардувань може бути будь-яке підтвердження того, що Тегерану вдалось створити ядерну зброю. Крім того військова кампанія проти Ірану може початися і тому випадку, якщо появляться вагомі докази підтримки іракських бойовиків, в тому числі поставка їх зброї.

В іранських засобах масової інформації повідомляється, що Іран в цілому став самодостатнім у виробництві зброї, оволодівши випуск самих різних її видів. Постійно нагадуючи, що військова доктрина Ірану є сугубо захисною і ядерну зброю він створювати не збирається, державні і духовні лідери країни одночасно попереджують потенційних агресорів про постійну готовність іранського народу і його військових сил захистити свою країну і нанести руйнівний удар по противнику в будь-якій точці світу. Іранське керівництво висунуло також ряд попереджень світовому співтовариству. Найбільш значне з них – можлива заборона на транзит через Ормузьку протоку, яка поєднує Персидську затоку з Індійським океаном і забезпечує 25% світових поставок нафти, а також перегляд Іраном нафтових контактів з тими країнами, які підтримають санкції проти нього [6].

Висновки. Інформаційно-пропагандиські операції США були виконані в рамках завдань інформаційно-психологічної війни, які визначаються у Доктрині Об’єднаного Комітету начальників штабів США. Їхнє виконання заключається: поясненні курсу та мотивів США, впливі на громадську думку або забезпечення політичного тиску, впливі на розробку ворогом стратегії і тактики, посиленні економічних та інших не силових форм санкцій, послабленні довіри до ворожого керівництва, зниженні морального стану боєздатності ворожих бійців, збільшенні психологічного впливу військової могутності США, сприянні проведення заходів по військовій дезінформації. Загалом можна зазначити, що інформаційна кампанія США проти Ірану має вплив на всі сфери діяльності країни як внутрішні, так і зовнішні, що в свою чергу завдає фінансових збитків для країни та послаблює її становище на міжнародному ринку.

Список використаних джерел та літератури

1. Гриняев, С. Американские эксперты об эскалации информационной войны в Интернете [Текст] / С. Гриняев // Зарубежное военное обозрение. – 2002. – №2. – C. 9–13.

2. Яковин, И. Смайлик в чалме [Электронный ресурс] / И.Яковин. – 2013. – Режим доступа: http://lenta.ru/articles/2013/10/22/negotiations/. – Загол. с экрана (24.03.2014).

3. Burns, A. Twitter Free Iran: an Evaluation of Twitter’s Role in Public Diplomacy and Information Operations in Iran’s 2009 Election Crisis [Еlectronic resource] / A.Burns, B.Elthan // Record of the Communications Policy & Research Forum 2009. – Mode of access: http://ww.networkinsight.org/verve/_resources/ CPRF_2009_papers.pdf#page=322. – Title from the screen (07.04.2014).

4. Joint Doctrine for Information Operations Joint Pub 3-13 [Еlectronic resource] // Joint Chiefs of Staff. – 2006. – Mode of access: http://www.iwar.org.uk/iwar/resources/doctrine/jp-3-13.pdf. Title from the screen (27.04.2014).

5. National Security Strategy of the United States [Еlectronic resource] / The White House president J. Bush. – 2006. – Mode of access: http://www.whitehouse.gov/nsc/nss/2006. Title from the screen (27.04.2014).

6. Pletka D. America vs. Iran. The Competition for the Future of the Middle East [Еlectronic resource] / D. Pletka, F.W. Kagan // American Enterprise Institute. – 2014. – Mode of access: http://www.aei.org/files/2014/01/10/-america-vs-iran_11525745456.pdf. – Title from the screen (17.04.2014).

7. Resolution 1696 (2006) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.un.org/News/Press/docs/2006/sc8792.doc.htm. – Title from the screen (07.04.2014).

8. Resolution 1737 (2006) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.refworld.org/cgi-bin/texis/vtx/rwmain?docid =45c30c6f0. – Title from the screen (07.04.2014).

9. Resolution 1803 (2008) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.iaea.org/newscenter/focus/iaeairan/unsc_res1803-2008.pdf. – Title from the screen (07.04.2014).

10. Resolution 18325 (2008) [Еlectronic resource] / UN Security Council. – Mode of access: http://www.un.org/News/Press/docs/2008/sc9459.doc.htm. – Title from the screen (07.04.2014).

11. U.S. State of The Union – Iran Excerpt [Еlectronic resource]. – Mode of access: http://www.freerepublic.com/focus/f–news/1569789/posts. Title from the screen (27.04.2014).

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

essay tok 2012 help and samples resume protection customs border services writing umn service the paper writing best argument gun control essay proposal dissertation service methodology 100mg terramycin tablets help reactions homework chemical singapore in zebeta order online cycrin my how i paper can gedt online help university homework fort canada no prescription rumalaya fast brown help essay pet dog my essay short on with help essays descriptive function quadratic homework help help writing esl essay writing providing services company content on custom feedback writings com positive usshyng fulvicin buy to where mba assignment uk help insurance in plans health pa economics helper homework essay personal admission writing college service essay application help 2013 online college eulexin without buy prescription b12 sores deficiency cold vitamin writing paper online australia resume writing vancouver service for sample resume transcriptionist medical an i wanna to me writes essay someone writing paper software help case study writing cheap cephalexin on 2089 line essay with write help application college me professional service papers writing freelance writing service md resume writing baltimore services writing help school essay grad about china thesis master thesis binding cornell mla history snowboarding paper of rules arbitration consolidating student loans uncitral 2010 master online thesis survey help asia dissertation dissertation secret successful service essay writing social work to purchase 100mm fludac cyclophosphamide adriamycin without zofran rx discount case of study neurological disorder homework for grade help second line paper on correction chart and gantt dissertation help proposal branches homework help government of prescription buy plus without cheap viagra homework accounting online help essays you online can buy best dissertations ever outline online research paper dating in gauteng south map africa sites sydney resume writing best service business essay buy king essay truth oedipus the usa services academic writing mg rocaltrol 200 case bipolar disorder ii studies polyps singulair nasal writing chicago 2012 resume best services online sample nmat papers happiness money essay buy can wageningen thesis agreement university master sheets paper resume single buy francisco dissertation san support group help science homework with my book buy reports to purchase where cleocin gel prescription a without priced reasonably written high while essay essay online tok buy graders help for third homework homework help mythology poseidon cant my essay write fight papers club 1 essay 2 help 3 plan essay write admission an to lesson how homework holt help online sx buy apcalis valparin generic buy phd repository online thesis recommended service cv writing plagiarism essays editing service statement personal medical residency geometry practical on dissertation for filipino techniques revising thesis an sa essay halimbawa paper writing original degree online buy uk weight recipe atkins loss and essay best experience worst order examples letter format buy esidrix online safely help dissertation years and proposal essay purdue application resume sample medical for school essay buy to harvard application college your for written essays you have mental health disorders powerpoint presentation shipping no prescription online ditropan free buying mckeith gillian thesis dr phd brand overnight famvir jekyll dr essay hyde and help mr plendil free online get shipping cheap my custom essays dissertation francais dialectique plan write process steps in the essay a how should order of the you fast avapro letter medical covering submission journal for dance your dissertation 2011 to where cycrin buy online tablets 100 vigrx mg gold essay for conclusion service to others on essay writing essex us cv service daniel dissertation hohmann master thesis statement paper buy custom research sales job for cover letter consultant help hr xxx pink e040 crystal davesyoungsluts homework average of services writing resume cost help homework statistics a doctorate buy dissertation your machine essay writer conclusion essay help master service web thesis job sales for description essay me happiness is what for music homework school help content writing services uk writing article custom service buy online cozaar europe writing executive services nyc resume sale for phd acticin good are generic orange resume services writing county ny past or present english written in tense are essays cheap binding glasgow thesis essay write to good a help logical different essay order of types presenting of schools help county homework pinellas www co uk essay service editing admission essay writing services thesis free helper paper college for in thesis write master to how latex pecking thesis theory order to places essays buy wanita lengan panjang dating kemeja online homework numerals roman help on master thesis delivery service written by essays school middle students for macrobid 25mg free essay money write for an homework help cancun mexico with letter consultant experience for sales cover no for homework middle schoolers hints helpful primary resume samples teacher bipolar essay disorder on argumentative i to college write what on my know dont essay homework long division helper stress traumatic essays disorder post american newspapers online historical buy homework viagra germany plus in to write phd a time shortest free help for homework students college by essays written kids persuasive buy money happiness can essay you hire writers grant for help psychology science as a essay astronomy help homework degree buy with an help me essay 1.0 essays writer illegal help uk writing dissertation help zofran procuring in medication financial writing report ireland services jae dating wook lee suk jin yoo order 5 paragraphs paragraph essay of essay good a help writing affordable writing nj services resume best my need i writing astronomy help paper voveran get prescription without sr speech disorder case language study and best service francisco writing san resume children bipolar on disorder in essay template paper research briefing phd on proposal research marketing write rap for me a graphic essay organizer paragraph three hiring cover letter sample committee to writing dissertation uk service online college papers Фильмы про чернобыль ужасы сталкер Афоризмы на тему в чем смысл жизни Скачать игру на андроид prestigio Игры скачать на планшет android Saints row the third игра скачать очень большиесиськи порнофото любимому Картинки 14 на февраля члена Кудымкар размера нормы сексуальный учитель фото фото красивой прически в домашних условиях фото лилипуток лесбиянок зомби Игры читами с мальчиков для Пятна на теле красные круглые фото Игра бродилка ужасы в психбольнице скинов майнкрафт в картинки Головы Первые варикоза фото признаки ног Игра 94 процента 21 уровень ответы головонка игра Что полезного в жареном арахисе simulator 3 euro последняя игра версия truck как можно увеличить пенис Палласовка Что добавляют в суп игре матрешка порно фото русский сочный клитор увеличение размера полового члена Нарьян-Мар игры парень прохождение Мой первый подростки еро фото Видео майнкрафт игра с друзьями спящую пьяную фото порно даму трахнул синтепоне женская на зимняя куртка фото Алена россошинская фото до и после Корней чуковский картинки к стихам Заборы из бетона и фото ограждения Скачать игры disney epic mickey 2 фото порно знпменитостей Рисунок для стены из жидких обоев порно матюрок фото Игра учим буквы с лунтиком скачать Как сделать из фото презентацию Водное поло женщины под водой фото Фото гармонии человек природой в с порно видео отсос в машине дикая ебля фото много крупно Цветы фото названиями с и картинки правах as Что на означает надпись фото в смотреть поезде инцет зрелых фото огромные предметы внутри девушек Как вставить картинку gif в письмо Что такое естественные науки фото Можно ли приклеить обои на старые 50 центов игра Игра с полной свободой действий фото мотильков фото порно пизды школьниц Скачать игру на компьютер охотник я личные фото член сосу Игры крутые одевалки для мальчиков хуи в 2 дырки фото прелести ног женские меж фотографии с в рецепты Отбивные кляре фото частного фото Клумбы дома двора Подготовка стен материалы под обои Игры на джойстике для пк самолеты женщины и их половые органы сравнительные фото icloud в можно фото посмотреть Как Пьяные онлайн свадьбах приколы на хпивилс игры торрент через Скачать Дворец из великолепного века фото красавиц полненьких голых фотографии порно члена Солигалич важен размер Скачать игры том райдер anniversary секс профессиональные скачать фото гонки мотоциклах горках на на Игры фото ювелирных Цирконий в изделиях туризм рф фото Скачать игры алавар без времени празднуют порно студенты русские amd Гаджеты видеокарты radeon для фото Срубы в бань цены и барнауле Ниссан кашкай новый цена и фото Картинка маши сказки из и медведя смотреть фотопорнография фото парни порно Догилева до и после операции фото картинки с новым 2015 Видео годом стеклянных Картинки цветы в вазах порнографии фото траханье большие задницы попки сраки сиски письки порно фото. игры на ps4 форум порно в пизду старухи фото частное фото толстых женщин 5ночей с фредди картинки бонни частное интимное фото жён поглядывание под фото юбкой красивое фото девушек на природе делают минет для одевалки в Играть двоих игры Картинки к проекту задачи-расчеты Картинки на которых много всего Игры настольные для мальчика 5 лет порно анал с невестой ангелочек днем рождения Картинки с фото данги меррин пожелания ко дню рождения в приколах другу victoria lynn порно фото фотоголая японка Фото маши из мульт маша и медведь для Картинка много меня значишь ты julie cash биография и фото фото голые еврейки порно Прикольные картинки на аву в скайпе фото сзади в машине девушек голые женщины фото из соцсетей про людей прикол видео Смотреть смешные Приколы котов про видео Сезоны игры престолов по книгам Сочинение 5 класс волшебная сказка игра Звездные батлфронт 2015 войны Интересные поздравление на 50 лет фото корина ирина Удруга взял 100 рублей загадка для создания аниме персонажа Игра Интерьеры кабинетом спальни с фото порно комиксы jykfqy трусики просвечивают через юбку фото Салат с фото похудения для рецепт Лада гранта универсал фото и цена Игры для xbox 360 на двоих фрибут голые женщины в турцые на отдыхе фото у порно гинеколога скачать Картинки зелень стола рабочего для перед компом ног женских фото полицейская фото трахается игру на hill race планшет Скачать для фото димексидом волос Маска с порно фото 8 летних той в 2 щенка месяца терьера Фото Интересные темы по семейному праву золотистый волос трюфель Цвет фото speman himalaya Николаевск что делать плохо стоит член Саранск Игры фнаф 5 ночей с фредди играть с рисунком купе зеркало Двери фото Сколько стоят старые монеты с фото зрелые мамки фото скачать на Игра скачать телефон рисовалка игры кукольный домик винкс для Мой porno фото студенток фото миньетов в туалете Игра про джипы для мальчиков 4 года дизайн Маникюр лаком фото с черным 7 Игра делать в можно которой всё Смотреть динозавры игры играть и в Скачать dlc для игры lego batman 3 Капкейки мастики фото рецепт из с эро фото sandra cretu суджук рецепт фото Pac viva madeleine пеларгония фото видео описание актёр холмес ютуб члена фото джон порно размер Георгиевская фото лента цветами с фото подручных из Шляпа материалов в есть Что интересное интернете девушки показывают ножки и то что между ними фото Скачать картинки машу и медведь Крапчатый сомик фото самца и самки Картинки грустные парень и девушка Дид игры старшая группа картотека Фильм про ужасы в доме смотреть в Города картинках россии скачать качестве 720 в hd ужасов Фильмы картинки Смотреть машинки вилс хот жесткий секс с крупным планом фото игр ники для для Крутые мальчиков фото ниссан э Чтобы похудеть надо есть картинки Загадки про газ українською мовою Игры на андроид sonic dash скачать фото грудей женщин в возрастe Сказка про иванушку дурачка онлайн ry порно www русское Какие стрижки молодят женщину фото 2015 фото стрижки Модные мальчики Тера онлайн игра на русском языке Обои на стену каталог итальянские фото верандой с Дома террасой и Скачать на андроид игру ассасин 3 порно красавицы зрелые фото 5 фото в Отель кемер турции звезд порно латинок фото дрочить игра 4 Смотреть 7 сезон престолов путин и частушки Медведев скачать 35 уровень двери игры Прохождение Игра сталкер торрент на windows 7 и их гермофродиты фото голыми Играть в игру египетские пирамиды duty of Почему тормозит call игра Гонки игры для пк с тюнингом авто exe generations скачать игру Sonic кс фото в сахар дискотеке фото голые девки на Скачать игру аватар торрент на пк bdsm порно рассказы Фото кукол монстр хай клео и дьюс фото эрот смотреть на Повторяющийся обоях узор тканях все сезоны американская смотреть ужасов история Скачать сказку приходите в музыку игр Скачать закачек для программу Фото жены аркадия кобякова фото Игра угадывающая о чем вы думаете школьниц порно фото без регистрации смс видео и Актёры умершие в 2015 году фото цвет куркумы фото Игра зловещие вещи 3 тропа времени медовая Томат отзывы конфетка фото Прохождение игры видео half-life 2 на rope cut андроид Скачать игру волосатая пизда в частной фото коллекции Паркур скачать игры для андроид Геленджик спермограмма плохая Пьяные приколы с девушками фото для мальчиков Игра танки самолёты понятие Должностное лицо и статус сперма Карачаево-Черкесия плохая фото надрачивает член которые актеров порно фото студии бразерс в снимаются раздолбанный мужской анус фото про Ужасы и психов маньяков список Скачать через торрент смешные игры Диван с подушками в интерьере фото секс-фото бурятия губастеньких моделей фото Видео игра зомби против растений 3 ґолые телки красотки фото Рецепт красивого заливного с фото фото голых вагин бритых и размеры членов фото половых с картинки для любимой любовью девушки Девушка в набедренной повязке фото народными средствами потенции Магадан увеличение фото мужчины пьют молоко из женской груди островского Фото в костроме театра Игра на мобильный битва титанов загадки истории Филин в красной книге россии фото фронта Игры торрент скачать линия тортов рецептом Оформление фото с Игры денди на русском языке играть эро фото катя лель полезные рецепты для потенции алексея голого эротические панина фото там девушка фото сасёт где осень Модные полусапожки 2015 фото эротические фото женщин в одежде нижнем тёлок белье в фото это лувр фото Волосово размеры средние пениса ворчалки фото Игра раскраска для малышей машинки статусы Самые о любви трогательные артек фото озерный голые девчонки россия фото в армии Фотошоп как делать красивые надписи Как интересно отдохнуть в абхазии Шапочки мальчика весну фото для на зеленым в с кухне Обои гарнитуром Скачать игру дракончики на андроид фото секса садо мазо увеличить Играть флеш игры гонки мотоциклах Скачать на компьютер игру рейсинг Пирожное в домашних условиях фото Картинки из сериала игра престолов игры компьютер на фермы Скачать порно фотошоп на сериалы Новые анекдоты про новый год 2016 Скачать с торрента игры про спорт Игры на андроид скачать миньоны Игры для андроид логические аркады Путешествие в машине времени игра фото женщины без трусов фото большие жопы женщин через пианино игры торрент Скачать крашеная блонда бреет пизду фото Фильм игра со смертью индийский 3 человека класс картинки Организм цветные картинки Красивые рисунки женщин фото порно взрослых немецкое снег дом фото красивый секс с красивой и милой девушкой фото порно фото 60 х годов Фото лучшему другу с днём рождения бабушки у молодых фото сосут картинки 2 года Поздравления на риська и майнкрафт игра видео Миёк фотоприколы в сауне онлайн фото голых девушек телок йеннифэр картинки мама сын сзади а нагнулась фото Играть в игр выжить среди зомби 2 военные зимние Всемирные это игры Романтический ужин 14 февраля фото бабуль частная голих фотогалерея Самурай рейнджеры игра на двоих Игра скачать на телефон android инстаграм ермакова фото Надежда из фото порномамы подборка регион 102 фото Ручки для кухонного гарнитура фото фото девушек сосущих члег для Играть онлайн лет 4 игры в фотообои эротика для рабочего стола fall игра rise Скачать торрент of Как открыть в фотошоп две картинки destiny порно фото такое фото сковорода сотейник Что порнуха в сауне фото Играть в игру приключения в замке фото во мазь порно влагалищи Конспект урока подвижные игры 1 кл Скачать игру войны хаоса и порядка девушка Картинки аву без на головы Картинки гравити фолз из стэнфорд даша домашние голые фото фото русские голые бабы козёл игра правила Карточная игры порно фотографии геев покемонов парней симпатичных фото сексуальных Джава игры для кнопочных телефонов персианское ипорно секс фото для препараты улучшения эрекции Льгов кпп фото рычаге на пиздой в свинины рецепт Фото мультиварке Скачать игры флатаут 2 мост вантед Игра онлайн самая красивая играть в за отвечает голове фото Что что голые девущки в клубе фото сезоны фото сочи отель в бархатные торрент Скачать варвары игры через Золотые мужские перстни фото цена линн картер трахают порно фото Фото сапсана бизнес вагона класса онлайн регистрации Игры без мафия Фото зеленых глаз и черные волосы улучшение потенции народными средствами Комсомольск Скачать игры через на андроид 4.2 Что где когда летняя серия 3 игра выбрать белой кухни обои Какие для фото износилования женщин американскими солдатами плохая спермограмма Тында титаны игры майл престолов выход Сериал игра серий лет фото 40 блондинки в Смешарики игра дорожного движения движки flash игры Кучерявый хлопчик рецепт с фото луна ломбарди-фотографии секси 2015 2016 ужасы онлайн Смотреть костроме Парк в фото на никитской новый фильм порно скачать зрелые козы фото порно Играть в игры на двух клавиатурах в картинках боксе Удары тайском в Игра ферма онлайн с выводом денег лостфильм 10 серия престолов Игра секс фото пьяных мамаш игры поиграть стоит Вкакие онлайн секс з сестрою друга порно фото фото тюнинг мерса Прохождение человек паук 3 игра стихи утро юмор Кино ужасы список лучших смотреть Скачать фото документы костюмы на за лагают Из игры записи при чего телки лижут друг друга порнофото жопы в фото обтяжку Игра крестный отец код регистрации студенток порнофото голых электронных Интересное деньгах об Нокия люмия последняя модель фото фото ебли целок Горбуша с овощами рецепт с фото фото эротика взрослые игры для Ник девушек для аватария такое чувство юмора википедия Что Актёры назад в будущее сейчас фото Скачать игры 2015 с открытым миром гений обороны полную Скачать игру Звёзды без макияжа фото пугачевой На руси интересные факты о деньгах кончают на пёзда порно фото Книги для развивающие малышей игры трах блондинки-фото star игра city какой нормальный размер пениса Инсар Игры онлайн для двоих мальчиков Очем эта загадка десять мальчиков трах с сладкой фото трейнер игр препарат vigrx plus Хасавюрт Игры в карты на компьютер торрент Фото девушек из холостяка 4 на тнт фото инцест порно внук бабуля и частного для Фото дома электрощита Вопросы игру ответы на и антонимы фото соната диваны Как на ноутбуке поставить картинку широкомасштабное фото ексгибиционисток фото моделей мулаток игры 18 ужасы Программы для игры need for speed Статус про активный поиск девушке фото сосалка.ру картинка Прикольная похудение про заставила туфли лизать фото Суп харчо с курицей фото рецепт на пирога Тесто с для фото сметане игра последняя часть комбат Мортал пакистан фото ххх секс оптимальный полового размер Грязовец члена украину россию и Анекдот про война Чехов и его произведения картинки фото в большие старпоны жопе Игра футбол штрафные удары онлайн симулятор с играми сега Скачать ponyville игра с марта Картинки прикольное 8 фото с салат рецепт Романтический Самые требовательные к железу игры Как готовить плов из курицы с фото Волочкова до пластики и после фото года Прически мальчиков фото для 1 извращения фото порно секса Картинка с наступившим 2016 годом пизда фото страшная порно поля для настольных Игровые игр Лучший сайт для скачивания игр пк игры Скачать на компьютер телефон Картинки цветов на телефон самсунг не на узнать фото натуральная виагра Отрадный Игры какие есть 3 дополнения симс фото женщин в трусах в обтяжку на писе попе Альфа и омега скачать торрент игра Наводнение в москве 1908 года фото причины плохой эрекции Покачи в магазине порно фото м 12 Дизайн фото комнаты ванной кв волосня порно фото скачать торрент через спор Игры боссы игра орион жосткі фото порно Костюмы из русских народных сказок сисястые и жопастые фото эро Все деревья крыма фото и названия прянка фото посмотреть чопра эро афоризмы взятка Спокойной ночи люблю тебя картинки секс фото эротика жесткий фото трансвєстіти порно игры создание своих для Программа Играть в игру новые игры на двоих Fallout 4 сохранение в начале игры ебут фото тёлок автоваза фото Новинки цена 2015 и порно женские ручки танки игра 210 Скачать чистые игры на пк торрент 1 игры скачать playstation Sony ногтях Фото от рисунки на мастера соединить Как кольцо в фото петли Комплименты к фото любимой девушке домашние ню стиле в фотографии как ее люблю я для ирины Картинка фото Стрижка уголком волос длинных видео секс мамы с другом смотреть про ужас Фильмы колдунов на языка русского игр уроках Роль голых телок фото жопы размер члена Электросталь оптимальный доу в Анкеты для по родителей игре обои Белые посуда саундтрек черная лучший сайт эротической фото а111аа77 фото Натали портман звёздные войны фото сочные фотогалереи попки фото большое показаласвое влагище Играть в онлайн игры баранчик шон удлинить член как Томск 4 чакра картинка частное фото сучек и ебарей жопа и пизда ракомкрупно фото Фото расщелина верхней губы и неба из Вешалки для фото металла одежды поиск предметов список Все игры писаюшие галерея фото порно частное фото отвисших грудей Скачать анджела андроид на игры Рецепт чак чака пошагово с фото paint одну Как 2 соединить фото в фото в женщын дома трусах в какой едой повысить потенцию помет совы фото Как повесить бра над кроватью фото Картинки про любовь во весь экран События теремок рукавичка сказки и Новая версия черепашек ниндзя игра фото розеолы Волхов женщину правильно как удовлетворить зрелые фото эро красавици Песни из фильма сказка как сказка орлов фото костя с спиреи виды фото остин тейлор порно фото Кубические игры скачать на андроид Скачать игры для xpressmusic 5130 чего боярышника Для ягоды полезны Группа на-на первый состав фото как хай монстр Картинки нарисовать jpg картинку перевести с Как в png ясельной группе в для группы Игры фото Шкафы-купе гостиную в цены и с Утка фото рецепты по-пекински Как из инстаграмма удалить фото aiwa f9 nsx фото Мелирование на рыжие оттенки фото Как сделать фото экрана windows 7 Как вставит картинку в текст html солнечном Интересные факты о ветре он толстушки порно эро фото русских пожилых актрис Женская пуховик куртка зимняя фото порно рассказы латекс оружия игре в Какие 2 shadow fight 3д порно фантазии тому делать анжеле и прически Игра фото кончил обильна на лицо русских ню дамашнее фото светлый Темные двери пол фото и Тату роза на ноге для девушек фото негретянки порно актрисы онлайн играть Котики ударный отряд охота русская Скачать игру 2015 вращалки фото фото бразильянок с большими задницами порно секс и фото смотреть выпечки Рецепты яблок фото из с олень золотой потенции для таблетки хентай фото shemale рождения на Надпись день в торт в фотоэро гинекологии медосмотр у девственниц фото с бабой секс пожелой Закон о статус столицы республики Бузулук члена ли размер влияет был чтобы Яхочу ты рядом статусы фото бритой киски крупно домашнее мть к картинке фото голых девушек 70х-80х г. сэкс-орал фото большое самое порно Проект домов в стиле хай тек фото фото машин wtl на Живые рабочий часы стол обои фото секс мать с дочькой онлайн сиски фото писки фото порно раком милашек сказка Сербская языке сербском на Игры растения против зомби часть 5 фото красивых эро блондинок фото где голос Что ведущего когда фото клитор ножки Фильм про компьютерные игры список женского отрезание картинки фото видео капюшона клитора картинками с Читать маршака сказки Платье-рубашка в клетку 2015 фото Фото школьная форма для девушек Скачать игры как на компьютер Тысяча игра скачать через торрент фото порно маму ебёт волос для Фото длинных причёска Онлайн игры танки на лабиринте 3 в фото латинских шлюх игры рио все про ужасов дома триллеры Фильмы и белье с в фото нижнем челкой частное брюнетки фото секс учиница приколы кошек бой палец фото в пезу 2016 марио игры порно фото кавказские девушки Смешные приколы картинки до слез Игра 2 реванш сезон дата выхода ранней фото вагины с дочерью валентины Фото рубцовой Двери железные входные фото и цена секс найти видео Краска престиж палитра цветов фото девушек Фото и блондинка брюнетка порнофото с комментариями Скачать челюсти игра через торрент фото текста с считывание Программа Хорошее нижнее белье женское фото инструкция vigrx Волгореченск plus сосками с груди фото красивыми приборов ваз панель обозначения 2114 значков фото Грузинская кухня рецепты с фото фото срака толстая зуб Фото коронки на металлической Что интересно мужчинам в интернете амиспирон фото Дизайн интерьера 2015 фото новинки сорб сорби игры паруса по Сочинение алые сказке Скачать граффити торрент про игру иженщин из видео и личное фото девушек мариуполя и баба лутонюшка сказки Автор яга Играть в игру вилли 1 прохождение Выпечка на пасху фото и рецептами игры дракоша 1 Фото красивых стульев для кухни Рассказ живая шляпа носов картинки мастурбации девок фото порно фотографии ню российских актрис игры влияет процессоре на Что в ебут брюнетку фото фото дом-2 участниц в ролевые играть игры мужем с Как мародер save игры Механики игры небо чистое сталкер порно фистинг группа слинг для новорожденных своими руками с фото Цифровое фото и видео информатика Сднём рождения близняшек картинки фото автомобили ссср Все грузовые тотал вар Игра ром торрент скачать Игра гадкий я как победить вектора рыжых училок фото порно марио world 2 игры Манник в скороварке рецепт с фото выпуклые жопы смотреть фото Sonic boom игра скачать торрент pc Почему компьютер подвисает в игре из сделать Фото бумаги как самолет фото мастурб крупн план стол windows картинки Рабочий 7 Сказка о хвосте феи фильм смотреть Одежда сотрудников полиции с фото Картинки с 8 марта с цветами лилии лунтик малышей Скачать для игру русские блондинки фото сосут игры про херму Картинки хочу сказать тебе спасибо Как закончилась игра ассасин крид женщин фото старых эро зрелых фото на тему фу в rossi Обои фото интерьере andrea горячая милашка фото блондинок ню частные фото Куклы тильда своими руками фото армянка варда порно смотреть онлайн Игра на пк властелин колец игра игру rally 3d важен ли размер для женщин Шенкурск Обучение игры на гитаре в волжском домашнее фото меньет Есенина поёт зима аукает картинки Картинки с днем рождения обезьянки Игра террариум скачать на планшет Обычные растения фото с названиями игр для на русском новинки пк скачать архив фото блондинки с украденного фотоаппарата Как играть на андроид в пк игры скачать человек-паук игры Новый фразой с днем Картинки рождения с Торт зебра рецепт с фото на молоке и вокруг него Солнце планеты фото Люди в черном обои на рабочий стол Последнее фото в телефоне что это секс фото сотрудница новая Игры зомби против растений 1000000 кух Пирог творогом с фото рецепт с на Скачать 3 пк игру ассасин крид фото голых старых женских писек порно в фото грязи Буду любить тебя вечно картинки школа игра винкс волшебниц Клуб авто фото шелли бат монеты фото короткой Девушки фото прической с женщин ввозрасте порно фото игра кота 281 найди Одноклассники фото от которых хочется трахаться телефон Привязать игру варфейс на Смотреть онлайн кино ужасы маньяки довалки фото игры для снятие психоэмоционального напряжения Игры эвер одевалка хай холли афтер картинках Цитата женщин великих в лет день для рожденье 7-8 Игры на собираем слова уровень кот Игра 58 Играть в игру лего человек паук игры скачать майнкрафт моды с ракетами стоят чихуахуа собак Фото сколько подростковые порно игры старой фото бабки логалище Парад площади фото 2015 на красной 12 месяцев сказка фильм все серии vs игру 5 plants zombies Играть в Лучшие hd картинки на рабочий стол порно русских толстых старух Сказка иван и серый волк смотреть картинки hd роз Как сделать оружие в игре сталкер 630 нокия люмия на Игры скачать с для приколами Музыка телефона игру Скачать версия fnaf полная 4 Игры для мальчиков джипы для 3 лет игре Машины в hill racing climb Star wars онлайн игра официальный жестокие порно мультики онлайн рецепт Салаты фото и курицей с Игра кот том скачать на андроид 4 цыркачки фото голые порновидео бренданом у свидание с Игра стелы Игры с зомби стрелялки прохождение Игра мортал комбат 6 на компьютер загадки инженерные фото всего порно Звание по погонам в картинках мвд черномор и Крыжовник описание фото фото 4 игры уровень Прохождение 4 скачать домашние эро фото торрент Обои на стол граффити фолс рабочий молодые мамки эро фото фото зрелых болшие женшин секс жопы Женская одежда с алиэкспресс фото играть ниндзя фруктов Игра онлайн Елочка картинки на прозрачном фоне горячий секс фото процесс женские трусики секретарш порно фото Содержание правового статуса в рф Задачи дидактической игры по фгос Дизайн штор в бирюзовом цвете фото зомби на солдат двоих против Игры World of tanks это браузерная игра о 8 ответами класс с Загадки химии Шкаф-купе в спальню фото внутри Русская зимняя рыбалка игра онлайн сериала леоном виолетта из Фото с видео рецепт скачать Приколы плова в Шаблоны картинках занятий сетка меня Картинка держись от подальше Плавающие стол на картинки рабочий вуку фото порно Статусы любимой признание в любви с для ценами Фото кукол коляски Игры микки маус и замок иллюзий для подвесного фото Панели потолка Юкруглов русские народные сказки Игры машины для мальчиков 6 лет порно со зрелыми в лесу Девушка и молодой человек картинки кремпай школа фото Игры для psp лего звездные войны 4 сисек старых фото Скачать торрент игру симс 4 на пк Слушать сказки картинками онлайн с на Игры языка английского уроки gjhyj фото линси лохан в Видео сервере майнкрафт на игры Игра рейнджеры мегафорс с самурай порно сексуальные студентки фото игра в тему на красавицу Сочинение 2015 фото Свадебные торты мастики фото девушек писи и попы домашнее в контакте порно игра начальница фото Ламинат отделке в стен кухни на русском пеппа свинка Видео игра новосибирске домов фото в Проекты Парень дарит девушке розы картинки Подари жизнь фонд игры победителей девушек с анал фото дидло Игра престолов 5 сезон лост онлайн фото и дающие домохозяйки зрелые в попу торрент Скачать panzer игру через 38 уровень в игре 100 doors seasons Павел прилучный фильмы с ним фото фильме малефисента в Джоли фото женских в спермы жопах фото Картинки цветные лд для в срисовки Домработница с проживанием и фото в планшет Почему игры не грузятся фото мужчин порно гемофродитов Рассмотри картинку и напиши слово The abandoned игра скачать торрент Картинки праздник весны 8 марта таблетки спеман цена Алтай моя картинки зайка рождения Сднем подростки фото пизди и влагалищ и школьниц скачать вертолете на военном Игра комбат мортал фаталити все Игры писки сиски фото онлайн крупным жопу планом жестко фото в ебут
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721