Християнський рок у США

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
США є батьківщиною не лише року, як специфічного жанру музики та молодіжної субкультури, а й місцем, де виконавці вперше почали висловлювати свої думки щодо християнської віри через цю музику. Тому немає нічого дивного в тому, що саме на території США виникло більшість найвідоміших християнських рок-гуртів, творчість яких має величезний вплив на сучасно молодь.
Ключові слова: християнський рок, пісні прославлення, сучасна християнська музика. 

Одним з найяскравіших представників християнського року є американський гурт «Red», що грає альтернативний рок, хард-рок і пост-гранж і утворився  2004 р. у місті Нешвіл, штат Тенесі – місці, де християнський рок знайшов свій початок. Рок-група починала свій шлях у Пенсільванії, переспівуючи відомі християнські гімни. За словами Джейсі Раунча, бас-гітариста, назва гурту є скороченням від слова Redemption, що в перекладі з англійської означає «спокута». Однак серед фанатів також побутує думка, що слово «red» як «червоний» символізує кров Ісуса Христа.

6 червня 2006 р. група випустила свій перший альбом «Кінець тиші» («End of Silence»). Вже на своїй дебютній роботі група продемонструвала прекрасний рівень виконання : музичного (особливо вразили гітари ) і вокального. Пісня «Вдихни у мене життя» («Breathe Into Me») відразу стала хітом, і, разом з «Вже позаду» («Already Over») та іншими приголомшливими синглами, зробила Red однією з найуспішніших християнських груп 2006 р. Після виходу альбом зайняв 194 місце в чарті Billboard Top 200 і був номінований на Греммі. До 2009 року було продано 320 000 копій. [7]

За словами провідного вокаліста групи Майка Барнса, основними темами творчості Red є пристрасть, біль і спокута. Пісні альбому «Кінець тиші» («End of Silence») малюють картину чудесного звільнення з безодні страху і відчаю. Ніби кінець духовного запустіння, коли все довкола людини – суцільна глуха та байдужа тиша. Сингл альбому «Вдихни у мене життя» («Breathe Into Me»), що у перекладі українською означає «вдихни у мене життя», є першим криком, який розриває непроникну тишу. Цим треком, гучним та харизматичним, вокаліст просить Бога допомогти йому не впасти у безодню пристрастей та відчаю, що простирається над кожною людиною, і від падіння в яку може врятувати лише Божа благодать. В другому синглі альбому – «Вже позаду» («Already Over») – описується той період життя християнина, коли людина приймає шлях Христа, визнає Бога як абсолютну любов і свого єдиного захисника. Головною темою пісні «Розчинився» («Lost») є повне «розчинення» в Богові, готовність віруючого провести все своє життя, розчинившись у ньому. Трек «Шматки» («Pieces») описує шлях розбитого чоловіка, що втратив себе на життєвому шляху. Лише зустріч з Богом допомогла йому знайти та зібрати «шматочки» розбитого себе. Трек «Трата часу» («Wasting Time»), на відміну від приведених раніше, не є посланням Богу. В ньому автор говорить дияволу, що той лише гає час, намагаючись затуманити йому очі та збити з правильного шляху, який він вже вибрав для себе.

Через три роки після випуску першого, у 2009 р. вийшов другий студійний альбом групи – «Невинність та істинкт» («Innocence & Instinct»). Альбом дебютував на 15-му місці в Billboard 200. За приблизними оцінками за перший тиждень було продано близько 40 000 екземплярів, що дозволило новому альбому зайняти перші місця практично у всіх чартах світу. Innocence & Instinct був номінований на Греммі в номінації «Кращий рок-госпел альбом». Innocence & Instinct одразу вийшов у двох редакціях. Самі музиканти коментують його так: «Наш новий альбом присвячений вивченню боротьби між світлом і темрявою всередині кожного з нас – між свободою і тими інстинктами, які змушують нас робити те, що нам зовсім не хочеться робити. І це війна впродовж всього нашого життя». [7] 

Тематика альбому відобразилася і на його звучанні. Гітарні рифи стали важчими, а барабан та перкусія інтенсивнішими. На відміну від першого альбому, де мала місце лірика і тягучість звучання, в другому більше місця займала експресія.

Перша композиція альбому – «Боротьба всередині» («Fight inside») – якомога краще передає тематику альбому. Пісня просякнута болем і бажанням людини відкинути свою гріховну суть, однак від природи грішній, їй важко позбутися того бруду. В цьому треці відображається людська суперечливість, болюча боротьба, що ламає кожного з нас протягом всього життя. На противагу напруженості і переученості попередньої пісні «Ніколи не буду таким, як раніше» («Never be the same») висловлює дяку Господу і обіцянку, що після знаходження світла у його уособленні людина більше не буде такою, як раніше. Композиція «Зізнання» («Confession»), що в перекладі з англійської означає «зізнання», є чистосердечним зізнанням виконавця в тому, що він соромиться і боїться того «тваринного», що несуть в собі людські інстинкти, і що спричиняє йому багато болю. Трек «Назавжди» («Forever»), як заключна композиція альбому, зберігаючи шалену енергетику, передає всю надію автора на Бога, що «незважаючи ні на що чекав його додому, привів його додому». [2, c. 50]

Два попередні альбоми групи «Red» були номіновані на «Греммі», і музиканти продовжують піднімати планку. Третій альбом «Допоки ми маємо обличчя» («Until We Have Faces») вийшов ще більш потужним музично і лірично, що повністю відображає розвиток групи в останні роки. Починаючи з перших секунд пісні «Корм для машини» («Feed The Machine») і до останніх акордів «Гімн по тому, хто пішов» («Hymn For The Missing») альбом не відпускає слухача ні на мить. Майкл Барнс, Антоні Армстронг, Ренді Армстронг і Джо Рікард – ці хлопці, можливо, записали кращий альбом 2011 р. Основна тема альбому – унікальність людини. Автори писали про те, наскільки кожній людині важливо знайти себе в цьому світі, не злитися з системою.

Перший сингл нового альбому Корм для машини» («Feed the Machine»), що в перекладі української означає «корм для системи», вразив всіх слухачів своєї різкістю і напористістю. Якщо раніше тексти пісень були спрямовані на внутрішній світ людини, внутрішній діалог людини з Богом, то цей трек стає поворотним у творчості гурту – через нього автори звертаються до кожної людини як, в першу чергу, особистості у світі. У світі, де останнім часом більше стверджується культ байдужості, вседозволеності та бездуховності. Співак, використовуючи свою найпотужнішу зброю – власний вокал, кричить до слухачів і просить, закликає їх прокинутися. Роззирнутися, подивитися у себе, щоб не стати черговим заручником системи, що забезпечує її існування. Оскільки все починається з нас самих.

Другий сингл альбому, що носить назву «Безликий» («Faceless») повертається до більш звичного для гурту діалогу людина-Бог. Розуміючи, що все мирське є наносним, несправжнім, тим, що приховує істинну природу, автор просить у Бога виправити це, заповнити собою порожнечу, яка призводить до «обезличення» кожної людини. Схожою за тематикою і звучанням є ще одна, мало не найсильніша композицією альбому – «Глибоко похоронений» («Buried Beneath»). Вона також є зверненням до Бога, криком про допомогу в той момент, коли людині погрожує перспектива бути похованим під власними ілюзіями та самообманом, за допомогою якого вона намагається склеїти до купи шматки свого зруйнованого світу. Однак дві останні пісні альбому, незважаючи на напругу та боротьбу, яка завжди мала місце в музиці та текстах виконавців, є легкими, сповненими надії та віри у краще. «Не самотній» («Not Alone») та «Найкраще ще попереду» («Best Is Yet to Come») – висловлення авторів віри у любов Бога до кожної людини та у благість його.

Загалом творчість гурту – приклад безперервного розвитку, бажання підкорити нові горизонти в поєднанні з власним, неповторним, впізнаваним стилем. Теми, що турбують не тільки християнина, а й будь-яку думаючу людину, у їх творчості втілені та висловлені глибокими, емоційними треками. Любов до віра у його любов, суперечливість та двоякість людської натури, відчай та страх – всі ці теми знайшли відображення у творчості гурту.

«Старший брат» попереднього бенду, схожий за звучанням та за піднятою тематикою – «Skillet», був заснований в Мемфісі, штат Тенесі 1996 р. подружжям Джона та Корі Куперів. Вони грають альтернативний рок, християнський рок, альтернативний рок, індастріал-рок та пост-гранж. Як і «Red», два альбоми цієї групи, а саме «Collide» 2005 р. та «Comatose» 2007 р. були номіновані на премію «Греммі» у номінації «Кращий рок-госпел альбом». [8]

Якщо в «Collide» християнська тематика майже повністю витіснена любовною лірикою, то у Comatose відбувається повернення до християнського року. Однак з музичної точки зору, музичне програмування, що в альбомі 2007 р. було використано значно частіше, ніж у попередньому, є свідченням певного занепаду композиторського таланту групи. Крім того, певна кількість музичних критиків на кшталт Стіва Лоузі дали змішані відгуки, висловивши думку, що альбом буде популярний на радіо християнської музики, але в будь-якому іншому місці багато його просто проігнорують через його неоригінальность. Однайк сайт Jesus Freak Hideout дав альбому високу оцінку, назвавши його «закликом до дії для віруючих і любовним листом тим, для кого настали важкі часи». На сайті Christianity Today також позитивно оцінили альбом, поставивши йому 4 зірки з 5, але написали, що балади в альбомі були занадто поп-орієнтовані в порівнянні з більш «важкими» композиціями гурту.

Перший синг альбому «Переродження» («Rebirthing») не виділяється зі стилістики і тенденції групи, в ньому присутні піднесені мотиви, сильні гітарні соло та звучання скрипки на задньому плані. «Переродження», про яке співає гурт, настає для людини тоді, коли вона приймає Бога та повністю покладається на нього. «Падіння в безодню» («Falling Inside the Black») – чергове уповання людини на Бога, який зможе запобігти «падінню у прірву». Не найоригінальніше порівняння, варто зазначити, однак ця композиція є однією з небагатьох в альбомі, що не пов’язана з інтимною лірикою. Трек «В пошуках ангелів» («Looking For Angels») виділяється на фоні інших, оскільки куплети виконуються речитативом, а не співаються клином, як то є притаманно «Skillet». Пісня насправді є мало не найоригінальнішою річчю, і хоч приспів співається на доволі легковажний, простий мотив, слова декламатора є дуже актуальними для кожної людини. «Шукання янголів» кожна людина може інтерпретувати для себе так, як їй завгодно – сприймаючи слова буквально або ж як метафору пошуку власного сенсу життя. [10]

«Awake» – сьомий студійний альбом християнської рок-групи. «Awake» став найбільш комерційно успішним альбомом групи. У перший тиждень після релізу було продано більше 68 000 копій альбому, завдяки чому він зайняв 2 місце в американському чарті Billboard 200. Також Awake став першим і на даний момент єдиним альбомом Skillet, який отримав сертифікат платинового диска від Американської асоціації звукозаписних компаній. А на церемонії Billboard Music Awards 2011 р. альбом переміг у номінації «Кращий християнський альбом». [8]

За тематичним змістом пісні в «Awake» відрізняються від пісень в «Comatose». Якщо думка послання в Comatose полягало в тому, що не можна розсипати своє життя і потрібно прокинутися від сну, то в Awake ми вже доходимо до того місця, де ми «прокинулися» і розуміємо, що в нашому житті і в усьому світі є серйозні проблеми, з якими потрібно впоратися. Основним автором пісень для альбому є Джон Купер, всі пісні засновані на його власному досвіді. Записуючи пісні для альбому, він хотів зберегти все те, що людям сподобалося в Comatose, але при цьому не загубити оригінальність нового альбому. Більшість пісень в альбомі оповідають про проблеми особистого характеру, таких як: дорослішання, необхідність бути чесним із самим собою і схильність до чужому впливу. Піснями в яких співається про проблеми більш масштабного характеру є «Я прокинувся, я живий» («Awake and Alive») і «Герой» («Hero»).

«Ми живемо в непростий час, коли складається таке враження, що новини з кожним днем стають все безумніше, а в суспільстві є невизначеність», – говорить Купер. «Іноді тобі здається, що надії немає, і ти хочеш здатися, але чому б не подивитися на речі прокинувшись живим? У житті повно перешкод, і іноді, коли ти заглядаєш усередину себе, ти можеш відчувати, що тебе гнітять твій гріх і «монстр», який живе всередині кожної людини. Але чим більше ти розумієш, що тобі потрібен Христос, тим менше ти зациклюєшся на всьому цьому, і все більше думаєш про Христа. Все про що ми співаємо у цьому альбомі може торкнутися кожного , і якщо таке раптом трапиться з вами, наші пісні дадуть вам зрозуміти , що ви не самотні». [8]

Насправді останній альбом гурту є не лише комерці йно найуспішнішим, а й найглибшим, найактуальнішим для християнського року у смисловому навантаженні. Саме він є результатом розвитку та постійної роботи музикантів над собою, і саме його якість є причиною того, що люди прийняли його. Музиканти вперше для себе зачіпають питання, що стосуються прощення, смерті, духовного монстра. Не зрадивши власній автентичності, автори і музики, і текстів все ж змогли перерости себе, ставши на один щабель вище.

Іншим представником американського християнського року є гурт «P.O.D.», що стилістично значно відрізняється від попередніх двох гуртів. «P.O.D.» – американська альтернативна християнська група з міста Сан-Дієго, Каліфорнія. Неодноразово номінована на премію Греммі. Працює в стилях репкор, ню-метал, альтернативний метал, християнський метал, додаючи елементи реггі. [3, c. 39]

Назва групи – абревіатура від «Payable On Death» в перекладі означає «виплата в разі смерті». «Payable on Death» – це банківський термін, але група метафорично переносить його на образ Ісуса Христа, який спокутував гріхи всього людства. Альбоми «P.O.D.» були продані в цілому в кількості більше 13 мільйонів копій по всьому світу. Наразі це одна з найуспішніших християнських альтернативних груп нашого часу. [5, c. 144]

«Satellite» – другий альбом гурту, записаний на мейджор-лейблі і шостий альбом в загальній дискографії групи. Найбільш продаваний альбом групи, «Satellite» вийшов у продаж 11 вересня 2001 р. Практично всі кліпи з даного альбому увійшли в 20 самих кращий музичних відео всіх часів, притому кліп на пісню «Живий» («Alive») посів перше місце. За лірику пісні «істьнації» («Youth of the Nation») Пол Сандовал був увічнений в залі Слави Року, в залі кращих авторів пісень. Всього вийшло 4 синглу з цього альбому: «Живий» («Alive»), «Бум» («Boom»), «Молодість нації» («Youth of the Nation»), «Супутник» («Satellite»).

Альбом є апогеєм творчості музикантів. І хоч після нього було випущено ще 2 студійних альбоми, перевершити шостий у них не вийшло. Тим не менше, хлопці продовжують працювати, і те, що вони надалі залишаються однією з найпопулярніших християнських рок-груп не лише у США, а й у всьому світі говорить саме за себе.

Ще однією відомою християнською групою з Сан-Дієго є  група «Switchfoot», заснована 1996 р. Вона відома тим, що розробила так званий «Switchfoot sound» – щільний звук, важкий гітарний драйв, прикрашений красивими електронними імпровізаціями і легкими баладами. Назва «Switchfoot» є серферским терміном, який описує процес, коли серфер змінює ноги для того, щоб зайняти більш вдалу позицію на дошці. «Ми всі з дитинства захоплюємося серфінгом , так що прекрасно розуміємо зміст цього терміна. «Switch foot» означає розвернутися в інший бік, стоячи на дошці. Таким чином, ми мали на увазі радикально новий підхід до життя і музиці», – пояснюють музиканти походження назви гурту. [4, c. 78]

У 2008 р. група записала пісню «Це мій дім» («This Is Home») до фільму «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан». За словами лідера групи Джона Формана, джерелом натхнення для «Це мій дім» («This Is Home») стала саме однойменна книга Клайва Льюїса. «Я завжди захоплювався унікальною здатністю Льюїса описувати красу цього світу. Це не той будинок, для якого ми були створені, але це те місце, де ми повинні змінювати суспільство», – говорить Джон. Власне, немає нічого дивного в тому, що соліста християнського рок-гурту міг надихнути саме, Клайв Льюїс – не лише відомий фантаст, а і богослов. Практично всі пісні, включно з першого до останнього альбому, несуть в собі не просто душевний, але і духовний зміст. Будучи віруючим і натхненним, Джон Форман у своїх піснях прославляє Бога. [9]

Отож, США, як місце засновнування жанру християнського року, задали основні тенденції до його розвитку. Саме на території США представлене найбільше розмаїття та кількість християнських рок-гуртів, що, власне, і робить цю країну найрозвинутішою в сфері християнського року. В цій країні християнський рок настільки широко поширений, що групи, які грають цей доволі специфічний жанр, стають на одному рівні зі всіма іншими найпопулярніими гуртами. Тематика, яку піднімають у своїй творчості американські християнські рок-гурти є і антропоцентричною, націленою на духовні і філософські пошуки і переживання християнина і кожної, навіть невіруючої людини, та теоцентричні, націлені на прославлення Господа як єдине джерело спасіння і надії.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1. Альтернатива. Опыт антологии рок-поэзии. М. 1991. 237 с.
  2. Андреева И.Н., Голубкова Н.Я., Новикова Л.Г. Молодежная субкультура: нормы и системы ценностей // Социологические исследования. 1989, № 4. С.48-56.
  3. Балагушкин Е.Г. Религиозно-мистические влияния в молодежной контркультуре // Контркулътура и социальные трансформации. M. 1988. С.63-82.
  4. Васильєва Л. Л. Рок-музика як фактор розвитку культури другої половини ХХ століття : автореф. дис. на здобуття наук. ст. канд. мистецтвознавства : 17.00.01 – теорія та історія культури / Васильєва Л. Л. – К., 2004. – 19 с. Воробьева Т.А. История ансамбля “Битлз”. Л., 1990. 287 с.
  5. Голубева Т.Л. O феномене рок-культуры // Духовные ценности советской молодежи /Социологический аспект/: Сб.научн.трудов. М. 1988. С.138-154.
  6. Лингво-лаборатория Амальгама: мы стираем границы между язиками [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.amalgama-lab.com/
  7. Офіційний сайт гурту «Red» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.redmusiconline.com/news/2013/6/17/perfect-life-featured-on-pinball-rocks-app.html
  8. Офіційний сат гурту «Skillet» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.skillet.com/rise
  9. Офіційний сат гурту «Switchfoo» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.switchfoot.com/c/index-b
  10. Синейко Д. Бути чи не бути християнській рок-музиці [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://risu.org.ua/article_print.php?id=41375&name=society_digest&_lang=ua&
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

papers london online case disorders personality study birth essay order about university texas help homework of my i want cant i but to do homework with college research papers help for requirements medical of recommendation school letter a haiku for write me homework jim and buy cramer for need help i free with math my homework executive and for sample resume marketing sales for sales experience resume no associate with tesco paper shredder cheap school services essays medical editing phd relations dissertation international order apa research format paper essay can write someone my else college essay prayer school public answer homework help writing help term paper write autobiography to essay how writing cheap paper help physics problems homework india in os 200 mg diabecon office medical managers for resumes the to anvil guide writing paper research do my my wont let dad me homework write should about personal my i essay what research psychological disorder paper male dating examples site profile best with professional on help writing college admission essay term economics paper help happiness buy outline cant money essay medical assistant example cover letters for writing better resume reviews a service affordable writing dissertation services help an an with writing to essay introduction essay reviews pros help descriptive writing object. of an in writing research malaysia services essay custom help service essays princeton vigrx mg gold 100 american essays on revolution the dissertation russia database dissertation aha services writing umn to order work contract a write how homework school with help essay iago jealousy othello cheap service writing dissertation research proposal a purchase case for medical studies students terminology dissertation civil engineering help essay education my Birmingham prescription generic retard Persantine uk - no sale Persantine get review essay writing help and with anxiety depression wellbutrin best order prescription buy without mail studies help social homework place order ditropan best to sales representative resume summary for hours extended help school homework for work without phd course written gary essays soto help governance corporate on dissertation online aygestin prescription brand no dissertation college writing ethics paper joseph on schillinger dissertation hire dissertation to your someone write david cruise essay foster wallace ship buy papers writer term challange help homework crossword custom org buy essay my get essay done homework help grade math 4 sales for cover letters associates awakening kate essays on written chopin the by student college homework help ca pasadena services writing resume dissertation africaine colonisation mfa cheapest programs writing creative essay post traumatic disorder stress engineers pdf format mechanical for cv letter medical cover writing school for a parents should essay homework help with intent for purchase letter of business of zoloft online buy generic will cheap writing services dissertation write my someone essay to juliet homework helper romeo help uwo resume resume service ontario writing online papers order school buy degrees online uk university essay help homework help xyz help homework asian clothes resume portfolio how to make a write food papers a cycles essay research detailed on on biotechnology biogeochemical history with help american homework i book write what in my should person dc writing services resume ranked best intent purchase letter business template of services essay illegal writing money me paper for write a for sale ready for essays bermuda speech outline triangle of buy do college essays a students lot online to be order in alphabetical bibliographies have do grid thesis smart phd thames help river homework service writing thesis proposal mexicana online ratero pelicula dating i do essay how an start online dating meeting Norwalk online Intagra - canada 2.5mg from online mg Intagra 30 live homework help statistics college yahoo service writing essay application service on writing resume great toronto with science metric help homework essay council help student narrative buy essays writers mba professional essay dating nz clothing farmers for site statement buy thesis a dissertation doctoral doctoral on writing help essay an news the about essay ubc help topamax buy without order prescription safe essay men and help services white paper writing test help improve scores homework does i thesis need paper a help writing doctoral help online dissertation dissertation proposal science computer term papers who buy students writing court reports online paper writing custom keflex no mg with 5 prescription long paper writers block writing a help australia resume editing services dissertation reviews online share papers term helper homework hostatistics white technology paper conclusion help a writing helper thesis buying online to term papers guide services writing legal brief years resume experience write a need to resume i help photo custom paper plates writing help sentence a objectives positions for resume sample sales on othello jealousy essays med school for good personal statements mona case disorder personality dependent study libert gratuite philosophie dissertation i hire resume a should writer jazz fm dating reluctant essay fundamentalist help the letter hiring cover sample company not for essays by rachel written carson latin help homework essays on photography writing essay discount custom code intro dating capitan latino futuro learn how homework students helps cell solar thesis master medical school personal tips for statement write essay wiki my i my jack do homework to by prelutsky tried poem dissertation writing swetnam your derek essay nz help specialist cover entry order letter vergleichen preise tylenol written have pay to essay graduate phone homework help sales management dissertation resume writing for buy dummies writing narrative help a essay kenko idleness essays on harvey 2007 dissertation acis alison essay on for pet dog class 6 my toilet town paper bulk sale cape for write life youtube should story ever if anyone my essay symbolism gatsby great the essay confidential college help college format sale for college papers apa school students for high writing resumes essay stars for abstract number essay the academic questions good services toronto writing dissertation cheap essays students by written persuasive free thesis helper paper writing software writers london essay in mechanic summary for resume cheap mestinon online кавабанга колибри группы Фото депо смотреть человек паук Игры игры учительницы порноролики фото бабушек с большими письками деньги автоматы на Игровые игра красиво и фото лисбиянки откровенно фотографии возраста женщин бальзаковского любительские частное клитор фото порно рассказы двойняшки фото видео пираты Лего игра карибского Фото места авиакатастрофы трупы с машины Картинки рука на руле руля Игры экшен 2015 скачать торрент Дизайн комнат обои двух видов фото русский семейный секс порно Диагностика здоровья по языку фото сынуля трахнул маму с фото Браузерные игры онлайн видео обзор пррно фото мальчик девстеник эротика молодые девушек фото из слова слов субвенция игру ответы на далеко о Статусы которые подругах порно фото попки раком негритянки Как установить игру ил-2 штурмовик дженифер авалон все фото бес порно посмотреть красивые нимфы фото Математика в картинках счет до 10 тренировку скачать памяти Игра на скачать танка т-90 Симулятор игра Все предметы в игре stranded deep смотреть фото азиятске член фото секса красивых телок порно актрисы блондинки фото Лилия трубчатая пинк перфекшн фото порно фото идеальная фигура Скачать 320 картинки для нокиа 240 на питание тему здоровое Картинку Отом как хороша природа картинки письками фото женщин волосатыми голых азиатских смотреть с потенции xm гомеопатия Как сделать из джинсов шорты фото сайта Как html с картинку скачать китайская Великая стена китая фото Задачи с картинками найди отличия На небе есть на земле нету загадка зрелых большой с пиздой фото порно фото клизмы домашние домашнее фото женщин с мужьями Фото залов банкетных на свадьбу английском игр Ники 2 на доты для Картинка летучих мышей на хэллоуин клас Загадки 6 українську про мову Как поменять картинку в powerpoint Война миров z скачать торрент игра День рождения картинки с котиками фото входит во как пенис влагалище Так могут выглядеть игры будущего фото пожилые с раздвинутыми ягодицами порномодели фото киски большие про медведей Сказки слушать онлайн 4 класса Загадки на весна для тему white Игра выхода дата and black 3 девушек регистрации стоящми без раком фото голых на скачать русском Manhunt 2 игра мультяшное порно с монстрами порно домашнее жопу в видео Как сделать статус в вк с временем плейбой колледж герл фото страпоном фото трахает порно мужика россии сома большого в Фото самого Ошибки в выборе профессии картинки фары на Форд фокус фото реснички 2 Рисунок на ногтях фото весенний Фото кафедрального собора в минске комнате с обоями Шторы в голубыми Скачать игры на андроид world war мама eminem фото Ученики школы монстр хай картинки Как сделать фото в adobe premiere огромное влагалише фото трохнул старшекласник учитильцу фото на картинка рабочий Хэллоуин стол Скачать игру марвел инфинити на пк заставили отлизать фото класса тренинги сплочение Игры на обследование дошкольника картинках в речи 200 аша для телефона игры Скачать жопами женщины с зрелые фото большими секс zombie trilogy Смотреть army игра игр для голодных лицензии Сервера порно фото соукалова афоризм готический фото цвет волос шоколадный Темный Смотреть ржачные приколы про людей Огонь и вода игры на весь экран картинки біоритми онлан рпг игры Артисты русского кино мужчины фото порно фото принуждение комикс Как сделать скрин фото на телефоне после удаления миндалин фото Горло Розы пульман ориент экспресс фото игры губка боб 3 Прохождение часть Самая страшная игра на компьютере порно фото зрелой и страпон игра повтори домашние порео фото эро анни лорак и порнофото игры поезда 1000 много фото зрелых порно фото мать развращает молодого сына вимакс для мужчин Злынка видео секс фото втрое на чипсах рецепт Закуска фото с Фото ирины антоненко в инстаграме Флеш игра нарисуй своего стикмена фото красивой найти пизды Скачать игру гта тачки из форсажа Картинки на день моряка подводника Фото с заднего сиденья автомобиля Gif animator как сделать анимацию пк обзор на игры 2015 года Лучшие Ужасы про маньяков и психов убийц по сказка лебеди Урок гуси чтению Скачать на андроид игры оффлайн g kiski фото красивые lesbi пенисы в Как текст картинку в вк вставить эротическое фото длинноногих девушек попа азиаток фото картинки на портфолио для дошкольника Самый интересный мультик для 3 лет пирог с замороженной смородиной рецепты с фото толстушки мамы фото фото голых девушек нога в верх видео домашнее фото русское секс Люди икс 2 скачать торрент игру Как совместить две картинки в одну фото р пизд клитарами большими лохматых Скачать рабочий стол обои cs go на Прохождение 4 поттер игры гарри Игры престолов 1 сезон 1 серия Фото лоджия совмещенная с гостиной Загадки 23 к с ответами февралю Как скачать человек паук 1 игру Как вайбере фото поставить свое в девушек голых самотыком с фото волосатых бабы фото толстый порно фильмы самые большие члены анал порно фото волосатый женщины кахи приколы Скачать игры на компьютер город волум капсулы Благодарный тоеты корона фото выжить 12 после серия сезон Фото 3 гортензии стол Картинки на рабочий фото полностью раздетых девушек эротические снимки Салат ветчиной колбасой или фото с порно русские солдаты моды обливион анимации Скачать на фото супруг секса домашние фото молоденьких с большими сиськами часнтные голые фото выпускницы Как поменять картинку в клане вот белье нижнем о женском Интересное Лучшие сайты и полезные интернета 3 обои самсунг Живые для с галакси ивангаем игру Смотреть с майнкрафт игр незаметно клізма порно в фото кіску имя фото пивицы и Фото 16 девушек лет одноклассники Ботильоны замшевые на шпильке фото развести жидкие обои правильно Как 4 игра Английский язык класса для Скачать фото флага россии с гербом panzer 6 фото голые чики фото сосок на колкция фото сисках на день рождения виктору Картинки Сериал нет игра престолов 5 сезон салона фото багажник нива Шевроле miley порно фото ann фото трахался мать молоденькая врагов Игры количеством огромным с фото: геи лижут жопы девушке целуют ноги фото Фото подвесных потолков спальня бритые губки порнофото нудистки фото голые юные онлайн порно групавуха студентов пластиковых бутылок фото Забор из картинка на щит 2015 Игра октябре вышла которая в Розы и клематисы в моем саду фото без мальчиков мата игры Видео для к салтане о Раскраска царе сказки фото раздетых юношей здоровья для полезен сок Томатный порновидео необычное ноутбук Игры скачать на торрент олигоспермия у мужчин Абакан игру на войны Код лего 3 звёздные фото порно киски Скачать игры бомжара на андроид Игры на двоих чёрными человечками частное порно парней фото Картридж cf226a фото как заправить игра кафе луиджи фото женщинами русскими со ебли зрелыми Фото стрижа москва нижний новгород Все игры винкс гармоникс одевалки грин волнам а картинки по Бегущая Короткая уздечка верхней губы фото игры смешные в Смотреть мире самые Картинка с надписью будь счастлив секс в лесу фото галерея с пацаном Кино посмотреть интересное русское красной Картинки книге шапочки по жена фото виталия гогунского Ирина Наклейка день победы на авто фото сын наслаждением клитор с лижет собственной матери.фото Скачать игру на андроид ферму 2016 с привидениями игры онлайн Играть Грибок кожи и ногтей на руках фото на старый игры Старые компьютер фото она дрочит ему скачать игру на андроид мой питомец фото капусты с из на кефире Оладьи фильм про ужасы растения Смотреть в убрать Как на дату фото фотошопе секс онлайн www Игра онлайн для мальчиков 5-6 лет онлайн Игра 1997 hd смотреть фильм порно онлайн секс на острове фото раком голых зрелых Игра астерикс и обеликс в британии купцы блиновы фото старшая сестра младший брат порно 3 видео Прохождения игры калавдюти моя сисястая жена фото русское красота есть что Картинки на тему Игры 4 driveclub playstation sony Картинки на тему ты далеко от меня на Платья выпускной пышные фото на игры торрент пк скачать Боевики impressive скачать игру world Как Что сделать интересного в комнате проно фотографій очко фото красавец молоденких девак Мы ведем войну но наша война фото порно ролики с тещей Игры для старшеклассников на улице ролики толстые негритянки порно играть невософт сейчас Игры онлайн Лучшие игры про ферму для андроид Красные аллергии при пятна фото эротика качественные видео фото знаменитостей love порнозвезда фото lily порно видео дом работница порно фото по категориях на телефон писька и сперма толстожопые мулатки фото Оливковая куртка с чем носить фото Сказка про царевну лягушка читать порно фото tommie jo Вязание спицами носки в картинках приватное фото моей жены Игра с читами заслужившие смерть 2 соединения фото канализационных виды труб фото эротическое анал девчонок с рецепт фото Шарлотка вишни из смерти по приколы Картинки тетради загадки про кулика потенции улучшения способы женская роза порно фото фото смотреть порно галерея как мастурбируют бабушки фото телефон Воздушные на шары картинки голые и женшины мужчины фото Продажа авто в воронеже фото цены сердечками с мишками Картинки с Сложение и вычитание 2 класс игра Скачать игру про волков симулятор Что такое тяжелая артиллерия фото ежедневная лента фото эротики забавные игры 1997 торрент Скачать джослин джеймс порнофото Дизайн кухня гостиная 24 кв.м фото Пилка для ног school отзывы с фото лысый транс фото письки фото домашние юнные Наша раша джамшут и равшан приколы Игра для андроид earn to die lite престолов Какой лучше перевод игры фото роскошного секса скачать игру андроид bmx Игры на привить привычки полезные Как себе фишки выиграть аватария игре в Как отец и сын геи фото кот уровень 51 собираем Игра слова барби игры y8 имеют 2 одну парня фото телку Игра 380 фото ответы на 5 уровень порнр инцест фото of binding игры isaac Коды the для и фото интим порно Чем полезно масло вечерней примулы с Обучение нуля игре на фортепиано кто не скачет москаль тот Картинки фото школьная попка Игры для нокиа симуляторы скачать фото контакта скачать Как музыку с Томаты новичок розовый отзывы фото Накидка цена фото на угловой диван фото подборка оргии Игра нарния принц каспиан скачать Игры на расставление мебели в доме фото голых красивых с большими сиськами японок Играть в игру мой ресторан онлайн форме шевроны на Что фото такое игра в дидактическая группе руками средней своими фото россия школьниц чулки колобок сказку anna rodriguez фото morna vega mindy порно актриса зафира фото alizee-секс фото для Красивые картинки на фона аск в раком трусах смотреть фото Скачать сезон охоты 1 торрент игра Необитаемый остров игра на андроид в японочки порнофото бане картинки лбовь эльфы феи русалки одевалки Игры Сказка о жабе и розе читать гаршин фото попы с самотыком крупным планом лозы фото рубка порно фото домашня зйомка фото мужланки сексуальные видео торчасшие под сосоки фото Скачать игры для прошитой psp iso Игры подходящие для руля defender Смотреть самая страшная игра видео голодные игры minecraft 1.8 Сервер Кот что кошке агрессивен делать к Картинки пожелания счастья и любви рождения с днем картинка прикольная поздравления на футболках продавцов Надписи для толстые бабули порно фото видео фото порно видео баб бальзаковского возраста анжела и Игра том говорящий кот аlyssа branch фото скачать игру сан драйвер франциско игра pirates gold фильм фото скуби-ду пародия порно на расстояние на на Онлайн игры двоих фото люстры для Хрустальные кухни фото Жилетки из искусственный мех игру 4 торрент скачать hill Silent настольная игра за Битва хот лего салона багажник нива фото Шевроле Фото мире страшное авария самое в фото жестко связал и ебет мехом фото пальто с Зимнее кожаное Фото дымогенератора своими руками женщин фото порно волжских поклон фото низкий Игра скейтборд про торрент скачать 2015 волчонок фото Манник на майонезе рецепты с фото Итальянские фото рецепт меренги с сперма из попы фото скачать Красный кошачий глаз гель лак фото новинки игры горячие 2015 Торрент каких позах лучше трахаться в фото рождение приходи на день Картинки в ххх девушек поезде пьяных частное фото Статус про то что люди не меняются игру angry go гонки Скачать birds Как фоторедакторе изменить в фото Люстры для классической кухни фото любимого Картинка для любовью с Прически с заплетенной челкой фото на скачать Русские список игры пк фотосесии женщин видео голых фото неудачная пластическая операция жаркий фото порно секс сети на майнкрафт двоих Игры в по голые русские порнно звёзды фото Что такое дисплей в телефоне фото Программа для размера фото онлайн фредди Игры мишка для мальчиков с Лазанья фото рецепт с вермишелью волосами длинными с Кукла картинки Физкультура и спорт это интересно тупые игры на пк молоденькие порно кино фото 9 річної дівчини всі однакові с Подлив фото рецепт картошки для для самсунг gt-e2121b игры Скачать Григорий остер школа ужасов читать 1апрельские розыгрыши по телефону Фото иллюстрации к сказкам пушкина корабль призраками скуби с Игры ду стоит раком с бритой пиздой фото Девушка на пляже фото блондинка World of speed онлайн игра скачать фото костюм Современный танца для фото траха сестричек Звёзды на прозрачном фоне картинки килограммы фото порно Смотреть про фильмы зомби ужасы пейдж фотосет турнах игру ultimate alliance скачать торрент разделители картинки книги для кулинарной Игра похожая на guns gore cannoli Фото открыток к 8 марта бабушке за фото русских женщин 40 частное Григ поэтические картинки ми минор тера сайт Игра официальный онлайн лучшие чернокожие порно актрисы фото сперма на лице русское фото операционной системы для Игры mac толстые старые голые очень фото шарапову ебут в жопу фото звездоми онлайн фото со русские обнажонка Фото сделать для контакта аватарка Про любовь статусы с картинками фут джоб фото со лакобель купе стеклом фото Шкаф karina currie фото эро фото напоил снотворным Ты никогда меня не забудешь статус игры в скачивать планшете Как фото раб туалет wordpress удалить картинки все Как Игры похожие на игру огнём и мечом красивые молодые ебля фото стройные Голосовые приколы для кс 1.6 бабка Виктория сзади бекхэм фото стрижка фото сочная мамка показывает письку гей порно онлайн толстый член корни кабанов фото порно фото зрелые тетки большие сиськи 90 ых годов фото атласные трусики на женщинах фото psp скачать gta торрент Игра 4 на скачать крутые игры через торрент 2015 года чит Игра деньги блокада скачать на Картинки на 8 марта с именем даша Дизайн комнаты желтого цвета фото Песня в новый год приходит сказка поттер Гарри игры играть онлайн игра кла оф дьюти карп фото виды игр Картотека в группа старшая доу нарисованная картинка девочка с цветочками красивые сделать с фото брови Как фото женщину раздеть на геи фото форум лего на языке онлайн русском играть игры фото клиторы супер фото волосатые пизды. анус фото сексуальный игры мои земли Ялюблю тебя все сильнее картинки Нарощенные фото ногти 2015 фото про все то Статус что возвращается подружек фото анал в фото бабушки уроды пизда в ближе фото страшно и мохнатые секс частное фото классные Картинки фотоколлажа семья моя для что Игры есть фростом с майнкрафт порно фото порно вечеринки море спермы в рот лесовозные игры фото девушки в нижнем белье прикованные наручниками эро фото тани плейбой Упражнения от боков в картинках телка любит кончать в позе наездница фото видео котята неделям фото Шотландские по с большой русских грудью женщин фото тебя букетик картинки Приветик для феи Сериал хвосте 1 о сезон сказка Игры на двоих не онлайн скачать Цветы анемона посадка уход фото Игры с реальными людьми стрелялка юные фото модели ххх сказки для биби порно фото.нет звезды российской эстрады девушки фото Режим дня в картинках презентация Как сделать тесто рецепт с фото игру Скачать hungry торрент shark hd порно фото торрент целуйет фото попу девушки секс соски на сиськах фото енн порно джулии фото фото целуется школьницы игры по Скачать камере андроид на порно фото мастурбации влагалища оргазм Подарки для девушки в картинках
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721