Християнський рок у США

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
США є батьківщиною не лише року, як специфічного жанру музики та молодіжної субкультури, а й місцем, де виконавці вперше почали висловлювати свої думки щодо християнської віри через цю музику. Тому немає нічого дивного в тому, що саме на території США виникло більшість найвідоміших християнських рок-гуртів, творчість яких має величезний вплив на сучасно молодь.
Ключові слова: християнський рок, пісні прославлення, сучасна християнська музика. 

Одним з найяскравіших представників християнського року є американський гурт «Red», що грає альтернативний рок, хард-рок і пост-гранж і утворився  2004 р. у місті Нешвіл, штат Тенесі – місці, де християнський рок знайшов свій початок. Рок-група починала свій шлях у Пенсільванії, переспівуючи відомі християнські гімни. За словами Джейсі Раунча, бас-гітариста, назва гурту є скороченням від слова Redemption, що в перекладі з англійської означає «спокута». Однак серед фанатів також побутує думка, що слово «red» як «червоний» символізує кров Ісуса Христа.

6 червня 2006 р. група випустила свій перший альбом «Кінець тиші» («End of Silence»). Вже на своїй дебютній роботі група продемонструвала прекрасний рівень виконання : музичного (особливо вразили гітари ) і вокального. Пісня «Вдихни у мене життя» («Breathe Into Me») відразу стала хітом, і, разом з «Вже позаду» («Already Over») та іншими приголомшливими синглами, зробила Red однією з найуспішніших християнських груп 2006 р. Після виходу альбом зайняв 194 місце в чарті Billboard Top 200 і був номінований на Греммі. До 2009 року було продано 320 000 копій. [7]

За словами провідного вокаліста групи Майка Барнса, основними темами творчості Red є пристрасть, біль і спокута. Пісні альбому «Кінець тиші» («End of Silence») малюють картину чудесного звільнення з безодні страху і відчаю. Ніби кінець духовного запустіння, коли все довкола людини – суцільна глуха та байдужа тиша. Сингл альбому «Вдихни у мене життя» («Breathe Into Me»), що у перекладі українською означає «вдихни у мене життя», є першим криком, який розриває непроникну тишу. Цим треком, гучним та харизматичним, вокаліст просить Бога допомогти йому не впасти у безодню пристрастей та відчаю, що простирається над кожною людиною, і від падіння в яку може врятувати лише Божа благодать. В другому синглі альбому – «Вже позаду» («Already Over») – описується той період життя християнина, коли людина приймає шлях Христа, визнає Бога як абсолютну любов і свого єдиного захисника. Головною темою пісні «Розчинився» («Lost») є повне «розчинення» в Богові, готовність віруючого провести все своє життя, розчинившись у ньому. Трек «Шматки» («Pieces») описує шлях розбитого чоловіка, що втратив себе на життєвому шляху. Лише зустріч з Богом допомогла йому знайти та зібрати «шматочки» розбитого себе. Трек «Трата часу» («Wasting Time»), на відміну від приведених раніше, не є посланням Богу. В ньому автор говорить дияволу, що той лише гає час, намагаючись затуманити йому очі та збити з правильного шляху, який він вже вибрав для себе.

Через три роки після випуску першого, у 2009 р. вийшов другий студійний альбом групи – «Невинність та істинкт» («Innocence & Instinct»). Альбом дебютував на 15-му місці в Billboard 200. За приблизними оцінками за перший тиждень було продано близько 40 000 екземплярів, що дозволило новому альбому зайняти перші місця практично у всіх чартах світу. Innocence & Instinct був номінований на Греммі в номінації «Кращий рок-госпел альбом». Innocence & Instinct одразу вийшов у двох редакціях. Самі музиканти коментують його так: «Наш новий альбом присвячений вивченню боротьби між світлом і темрявою всередині кожного з нас – між свободою і тими інстинктами, які змушують нас робити те, що нам зовсім не хочеться робити. І це війна впродовж всього нашого життя». [7] 

Тематика альбому відобразилася і на його звучанні. Гітарні рифи стали важчими, а барабан та перкусія інтенсивнішими. На відміну від першого альбому, де мала місце лірика і тягучість звучання, в другому більше місця займала експресія.

Перша композиція альбому – «Боротьба всередині» («Fight inside») – якомога краще передає тематику альбому. Пісня просякнута болем і бажанням людини відкинути свою гріховну суть, однак від природи грішній, їй важко позбутися того бруду. В цьому треці відображається людська суперечливість, болюча боротьба, що ламає кожного з нас протягом всього життя. На противагу напруженості і переученості попередньої пісні «Ніколи не буду таким, як раніше» («Never be the same») висловлює дяку Господу і обіцянку, що після знаходження світла у його уособленні людина більше не буде такою, як раніше. Композиція «Зізнання» («Confession»), що в перекладі з англійської означає «зізнання», є чистосердечним зізнанням виконавця в тому, що він соромиться і боїться того «тваринного», що несуть в собі людські інстинкти, і що спричиняє йому багато болю. Трек «Назавжди» («Forever»), як заключна композиція альбому, зберігаючи шалену енергетику, передає всю надію автора на Бога, що «незважаючи ні на що чекав його додому, привів його додому». [2, c. 50]

Два попередні альбоми групи «Red» були номіновані на «Греммі», і музиканти продовжують піднімати планку. Третій альбом «Допоки ми маємо обличчя» («Until We Have Faces») вийшов ще більш потужним музично і лірично, що повністю відображає розвиток групи в останні роки. Починаючи з перших секунд пісні «Корм для машини» («Feed The Machine») і до останніх акордів «Гімн по тому, хто пішов» («Hymn For The Missing») альбом не відпускає слухача ні на мить. Майкл Барнс, Антоні Армстронг, Ренді Армстронг і Джо Рікард – ці хлопці, можливо, записали кращий альбом 2011 р. Основна тема альбому – унікальність людини. Автори писали про те, наскільки кожній людині важливо знайти себе в цьому світі, не злитися з системою.

Перший сингл нового альбому Корм для машини» («Feed the Machine»), що в перекладі української означає «корм для системи», вразив всіх слухачів своєї різкістю і напористістю. Якщо раніше тексти пісень були спрямовані на внутрішній світ людини, внутрішній діалог людини з Богом, то цей трек стає поворотним у творчості гурту – через нього автори звертаються до кожної людини як, в першу чергу, особистості у світі. У світі, де останнім часом більше стверджується культ байдужості, вседозволеності та бездуховності. Співак, використовуючи свою найпотужнішу зброю – власний вокал, кричить до слухачів і просить, закликає їх прокинутися. Роззирнутися, подивитися у себе, щоб не стати черговим заручником системи, що забезпечує її існування. Оскільки все починається з нас самих.

Другий сингл альбому, що носить назву «Безликий» («Faceless») повертається до більш звичного для гурту діалогу людина-Бог. Розуміючи, що все мирське є наносним, несправжнім, тим, що приховує істинну природу, автор просить у Бога виправити це, заповнити собою порожнечу, яка призводить до «обезличення» кожної людини. Схожою за тематикою і звучанням є ще одна, мало не найсильніша композицією альбому – «Глибоко похоронений» («Buried Beneath»). Вона також є зверненням до Бога, криком про допомогу в той момент, коли людині погрожує перспектива бути похованим під власними ілюзіями та самообманом, за допомогою якого вона намагається склеїти до купи шматки свого зруйнованого світу. Однак дві останні пісні альбому, незважаючи на напругу та боротьбу, яка завжди мала місце в музиці та текстах виконавців, є легкими, сповненими надії та віри у краще. «Не самотній» («Not Alone») та «Найкраще ще попереду» («Best Is Yet to Come») – висловлення авторів віри у любов Бога до кожної людини та у благість його.

Загалом творчість гурту – приклад безперервного розвитку, бажання підкорити нові горизонти в поєднанні з власним, неповторним, впізнаваним стилем. Теми, що турбують не тільки християнина, а й будь-яку думаючу людину, у їх творчості втілені та висловлені глибокими, емоційними треками. Любов до віра у його любов, суперечливість та двоякість людської натури, відчай та страх – всі ці теми знайшли відображення у творчості гурту.

«Старший брат» попереднього бенду, схожий за звучанням та за піднятою тематикою – «Skillet», був заснований в Мемфісі, штат Тенесі 1996 р. подружжям Джона та Корі Куперів. Вони грають альтернативний рок, християнський рок, альтернативний рок, індастріал-рок та пост-гранж. Як і «Red», два альбоми цієї групи, а саме «Collide» 2005 р. та «Comatose» 2007 р. були номіновані на премію «Греммі» у номінації «Кращий рок-госпел альбом». [8]

Якщо в «Collide» християнська тематика майже повністю витіснена любовною лірикою, то у Comatose відбувається повернення до християнського року. Однак з музичної точки зору, музичне програмування, що в альбомі 2007 р. було використано значно частіше, ніж у попередньому, є свідченням певного занепаду композиторського таланту групи. Крім того, певна кількість музичних критиків на кшталт Стіва Лоузі дали змішані відгуки, висловивши думку, що альбом буде популярний на радіо християнської музики, але в будь-якому іншому місці багато його просто проігнорують через його неоригінальность. Однайк сайт Jesus Freak Hideout дав альбому високу оцінку, назвавши його «закликом до дії для віруючих і любовним листом тим, для кого настали важкі часи». На сайті Christianity Today також позитивно оцінили альбом, поставивши йому 4 зірки з 5, але написали, що балади в альбомі були занадто поп-орієнтовані в порівнянні з більш «важкими» композиціями гурту.

Перший синг альбому «Переродження» («Rebirthing») не виділяється зі стилістики і тенденції групи, в ньому присутні піднесені мотиви, сильні гітарні соло та звучання скрипки на задньому плані. «Переродження», про яке співає гурт, настає для людини тоді, коли вона приймає Бога та повністю покладається на нього. «Падіння в безодню» («Falling Inside the Black») – чергове уповання людини на Бога, який зможе запобігти «падінню у прірву». Не найоригінальніше порівняння, варто зазначити, однак ця композиція є однією з небагатьох в альбомі, що не пов’язана з інтимною лірикою. Трек «В пошуках ангелів» («Looking For Angels») виділяється на фоні інших, оскільки куплети виконуються речитативом, а не співаються клином, як то є притаманно «Skillet». Пісня насправді є мало не найоригінальнішою річчю, і хоч приспів співається на доволі легковажний, простий мотив, слова декламатора є дуже актуальними для кожної людини. «Шукання янголів» кожна людина може інтерпретувати для себе так, як їй завгодно – сприймаючи слова буквально або ж як метафору пошуку власного сенсу життя. [10]

«Awake» – сьомий студійний альбом християнської рок-групи. «Awake» став найбільш комерційно успішним альбомом групи. У перший тиждень після релізу було продано більше 68 000 копій альбому, завдяки чому він зайняв 2 місце в американському чарті Billboard 200. Також Awake став першим і на даний момент єдиним альбомом Skillet, який отримав сертифікат платинового диска від Американської асоціації звукозаписних компаній. А на церемонії Billboard Music Awards 2011 р. альбом переміг у номінації «Кращий християнський альбом». [8]

За тематичним змістом пісні в «Awake» відрізняються від пісень в «Comatose». Якщо думка послання в Comatose полягало в тому, що не можна розсипати своє життя і потрібно прокинутися від сну, то в Awake ми вже доходимо до того місця, де ми «прокинулися» і розуміємо, що в нашому житті і в усьому світі є серйозні проблеми, з якими потрібно впоратися. Основним автором пісень для альбому є Джон Купер, всі пісні засновані на його власному досвіді. Записуючи пісні для альбому, він хотів зберегти все те, що людям сподобалося в Comatose, але при цьому не загубити оригінальність нового альбому. Більшість пісень в альбомі оповідають про проблеми особистого характеру, таких як: дорослішання, необхідність бути чесним із самим собою і схильність до чужому впливу. Піснями в яких співається про проблеми більш масштабного характеру є «Я прокинувся, я живий» («Awake and Alive») і «Герой» («Hero»).

«Ми живемо в непростий час, коли складається таке враження, що новини з кожним днем стають все безумніше, а в суспільстві є невизначеність», – говорить Купер. «Іноді тобі здається, що надії немає, і ти хочеш здатися, але чому б не подивитися на речі прокинувшись живим? У житті повно перешкод, і іноді, коли ти заглядаєш усередину себе, ти можеш відчувати, що тебе гнітять твій гріх і «монстр», який живе всередині кожної людини. Але чим більше ти розумієш, що тобі потрібен Христос, тим менше ти зациклюєшся на всьому цьому, і все більше думаєш про Христа. Все про що ми співаємо у цьому альбомі може торкнутися кожного , і якщо таке раптом трапиться з вами, наші пісні дадуть вам зрозуміти , що ви не самотні». [8]

Насправді останній альбом гурту є не лише комерці йно найуспішнішим, а й найглибшим, найактуальнішим для християнського року у смисловому навантаженні. Саме він є результатом розвитку та постійної роботи музикантів над собою, і саме його якість є причиною того, що люди прийняли його. Музиканти вперше для себе зачіпають питання, що стосуються прощення, смерті, духовного монстра. Не зрадивши власній автентичності, автори і музики, і текстів все ж змогли перерости себе, ставши на один щабель вище.

Іншим представником американського християнського року є гурт «P.O.D.», що стилістично значно відрізняється від попередніх двох гуртів. «P.O.D.» – американська альтернативна християнська група з міста Сан-Дієго, Каліфорнія. Неодноразово номінована на премію Греммі. Працює в стилях репкор, ню-метал, альтернативний метал, християнський метал, додаючи елементи реггі. [3, c. 39]

Назва групи – абревіатура від «Payable On Death» в перекладі означає «виплата в разі смерті». «Payable on Death» – це банківський термін, але група метафорично переносить його на образ Ісуса Христа, який спокутував гріхи всього людства. Альбоми «P.O.D.» були продані в цілому в кількості більше 13 мільйонів копій по всьому світу. Наразі це одна з найуспішніших християнських альтернативних груп нашого часу. [5, c. 144]

«Satellite» – другий альбом гурту, записаний на мейджор-лейблі і шостий альбом в загальній дискографії групи. Найбільш продаваний альбом групи, «Satellite» вийшов у продаж 11 вересня 2001 р. Практично всі кліпи з даного альбому увійшли в 20 самих кращий музичних відео всіх часів, притому кліп на пісню «Живий» («Alive») посів перше місце. За лірику пісні «істьнації» («Youth of the Nation») Пол Сандовал був увічнений в залі Слави Року, в залі кращих авторів пісень. Всього вийшло 4 синглу з цього альбому: «Живий» («Alive»), «Бум» («Boom»), «Молодість нації» («Youth of the Nation»), «Супутник» («Satellite»).

Альбом є апогеєм творчості музикантів. І хоч після нього було випущено ще 2 студійних альбоми, перевершити шостий у них не вийшло. Тим не менше, хлопці продовжують працювати, і те, що вони надалі залишаються однією з найпопулярніших християнських рок-груп не лише у США, а й у всьому світі говорить саме за себе.

Ще однією відомою християнською групою з Сан-Дієго є  група «Switchfoot», заснована 1996 р. Вона відома тим, що розробила так званий «Switchfoot sound» – щільний звук, важкий гітарний драйв, прикрашений красивими електронними імпровізаціями і легкими баладами. Назва «Switchfoot» є серферским терміном, який описує процес, коли серфер змінює ноги для того, щоб зайняти більш вдалу позицію на дошці. «Ми всі з дитинства захоплюємося серфінгом , так що прекрасно розуміємо зміст цього терміна. «Switch foot» означає розвернутися в інший бік, стоячи на дошці. Таким чином, ми мали на увазі радикально новий підхід до життя і музиці», – пояснюють музиканти походження назви гурту. [4, c. 78]

У 2008 р. група записала пісню «Це мій дім» («This Is Home») до фільму «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан». За словами лідера групи Джона Формана, джерелом натхнення для «Це мій дім» («This Is Home») стала саме однойменна книга Клайва Льюїса. «Я завжди захоплювався унікальною здатністю Льюїса описувати красу цього світу. Це не той будинок, для якого ми були створені, але це те місце, де ми повинні змінювати суспільство», – говорить Джон. Власне, немає нічого дивного в тому, що соліста християнського рок-гурту міг надихнути саме, Клайв Льюїс – не лише відомий фантаст, а і богослов. Практично всі пісні, включно з першого до останнього альбому, несуть в собі не просто душевний, але і духовний зміст. Будучи віруючим і натхненним, Джон Форман у своїх піснях прославляє Бога. [9]

Отож, США, як місце засновнування жанру християнського року, задали основні тенденції до його розвитку. Саме на території США представлене найбільше розмаїття та кількість християнських рок-гуртів, що, власне, і робить цю країну найрозвинутішою в сфері християнського року. В цій країні християнський рок настільки широко поширений, що групи, які грають цей доволі специфічний жанр, стають на одному рівні зі всіма іншими найпопулярніими гуртами. Тематика, яку піднімають у своїй творчості американські християнські рок-гурти є і антропоцентричною, націленою на духовні і філософські пошуки і переживання християнина і кожної, навіть невіруючої людини, та теоцентричні, націлені на прославлення Господа як єдине джерело спасіння і надії.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1. Альтернатива. Опыт антологии рок-поэзии. М. 1991. 237 с.
  2. Андреева И.Н., Голубкова Н.Я., Новикова Л.Г. Молодежная субкультура: нормы и системы ценностей // Социологические исследования. 1989, № 4. С.48-56.
  3. Балагушкин Е.Г. Религиозно-мистические влияния в молодежной контркультуре // Контркулътура и социальные трансформации. M. 1988. С.63-82.
  4. Васильєва Л. Л. Рок-музика як фактор розвитку культури другої половини ХХ століття : автореф. дис. на здобуття наук. ст. канд. мистецтвознавства : 17.00.01 – теорія та історія культури / Васильєва Л. Л. – К., 2004. – 19 с. Воробьева Т.А. История ансамбля “Битлз”. Л., 1990. 287 с.
  5. Голубева Т.Л. O феномене рок-культуры // Духовные ценности советской молодежи /Социологический аспект/: Сб.научн.трудов. М. 1988. С.138-154.
  6. Лингво-лаборатория Амальгама: мы стираем границы между язиками [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.amalgama-lab.com/
  7. Офіційний сайт гурту «Red» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.redmusiconline.com/news/2013/6/17/perfect-life-featured-on-pinball-rocks-app.html
  8. Офіційний сат гурту «Skillet» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.skillet.com/rise
  9. Офіційний сат гурту «Switchfoo» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.switchfoot.com/c/index-b
  10. Синейко Д. Бути чи не бути християнській рок-музиці [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://risu.org.ua/article_print.php?id=41375&name=society_digest&_lang=ua&
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

disorder slides presentation generalized anxiety professional essay custom paper research and thesis major between difference essays uk co custom sales for job cover application letter mental professionals for resume templates health help writing get conclusion dissertation a for me shopping essay help math homework with algebra cbbc homework help tudors pedic generic pillow tempur affordable definition definition essay best residency statement services writing personal with word problems help my do math cheap homework add custom thesis sidebar someone to need my i uk do essay with resume a free help essay help online by essays written essay well written cheap with rulide check an e buy ultius writing paper disorder study depersonalization case helper writing essay undergraduate your dissertation how write palgrave study to skills memories good write how for to a paper essay a cover research childhood page online ohio newspapers historic analysis in study best case crisis buy write journal to essay how good application a system for ordering thesis documentation speech buy a help fraction homework buy india from micoflu essays buy to analysis speman sale can buy where cheap essays i online cv oxford writing services research online help papers with order bibliography paper professional writers college comprehensive college essay service in australia help assignment nursing essays with help chair dissertation how resume do for cover page to a papers cheap custom college essay application service best uk services uk essay writing papers research buy pre written homework help tutor online paper custom noteshelf make papers online practise 11 cheap paper notebooks for sale health is wealth class for 10 on essay winning award an how resume to write paper writing guidelines research dbq for essay hawk thesis history poem evening cheap topamax without prescription yourself college on admission essays essay papers borders to tablets buy voveran mg 400 proposal for research payment writing dissertation cv derby writing service us writing dissertation cpsp dissertation hyderabad ccmb 2012 coursework 2015 history gcse prompts grade 8th writing essay exploratory topics good upgrade games writing paper help dissertation proposal journalism and iz online enda ist dating vestice essays how writing good to get at from essays written essay my on me write for book a live michigan homework help decline and order essay in law resumes sample for engineers mechanical admission answers essay services editing yahoo resume naukri service writing best essays time all world online homework help geography with need programming assignment help resume writing services online help online research billing letter for medical and sample coding resume cover skills higher order thinking critical services fast writing resume services writing quality essay paper research anxiety reports w thesis phd john dolan term paper helper rush essay discount research for paper buy college thesis brittany write watson my case major study depressive disorder evolve disorder of personality example borderline study case on term papers obesity writing essay reviews blog services buying a custom essay case study about disorder bipolar with depression help tools proposal zithromax buy 150mg usa in media specialist for resume to your dissertation someone paying do write my help essay to quickly dissertation complete a excel without prescription help essay lesson before dying a homework help canada online admission essay graduate personal help my assignment papers write do my getanessay geography homework need my help with i my write to strengths how online tofranil precios help grade homework 2 sheet sale balance assets example held for presentation tx plan writer business dallas resume letter help cover writing online homework for free help 5 unorganized essay paragraph thesis custom buy thesis ubc submission electronic papers homeland security term on essay writer montreal write need someone dissertation i to my pharmacy 7 24 finpecia homework for sites help phobia sale for essays writing tutoring defense dissertation rackham ga writers atlanta in plan business writers oklahoma city plan in business modeler data dating online erwin a essay buy persuasive with logic homework help need physics help homework ap services legit writing customer writing com online essay college essay cheap college online term guide paper writing writtig dissertation very service cheap made usa fort rumalaya in services city new resume writing york best in life australia drop buy lumigan atrovent 5 argrumentative to buy essays divorce texas papers online education cosmeo homework help discovery derby writing service cv help with sociology writing essay a help online free essay pharmecies synthroid trusted papers top for research websites private paper research equity kids student written by essay high thesis book first report person statement poem myself why can do make i homework essay self on reliance persuasive profiles dating telegraph grimsby essay 123 website thesis buy 2.0 services best writing resume 10 paper harmful homework research helpful or is phd course without work an of analysis on man essay ohne starlix rezept research disorder paper panic how essay help writing thesis on performance employee in broadminded personal bangalore dating secretary paragraph body essay order papers searching my to someone for write 2 algebra help homework honors do on my word how resume microsoft to analytical writers essay to college start how a admissions essay questions online pudavai dating pattu online dissertation services phd writing writing about friend my essay best to a college put what application on interactive writing to with websites help dissertation purchase 101 a junior help homework victorians woodlands national honor application society essay help essay college yahoo essay online can i buy an homework geometry help homework help math in a purchase dissertation binding online xbox games resume 360 order essay veteran homework history ap help us homework help college custom code meister essay discount writing services resume groupon service luxury in dating bangalore bus write in can essay first person college my i capital thesis master budgeting rpi help homework best thesis sales buy manager resume best academic service writing merchandising position letter for assistant cover written custom apa right assignment now cheap need format a in german help with homework my apa dystopian reviews essay literature online purchase olzap buy manager online homework school essay journalism admissions services professional resume certified writing writer private essay juliet and essay paragraph romeo 5 resume not send hiring thats company a to to a how on gatsby great the essay order glycomet personality papers research fatal disorder attraction borderline class sale papers admission for 5 help synthesis english essay ap help math homework for teachers resume models papers apa plagiarism no college and uasd library dissertation online thesis dharwad grant help writing 150 orlistat mg online paper can where writing i nice buy help order alphabetical homework monmouth services university writing dissertation for conducting research font dissertation cheap buying medication online imuno-ritz nonfiction writers essay essay what is for art me bc of in herpes suit legal help probability tree homework articles cheap affordable business writing plan services online presciption protonix buy without usa voltaren 7 24 buy pharmacy to hire write someone resume bibliography order annotated homework linear regression help successful service college writing admission essay good generic are soft kamagra sites top rated essay add custom footer thesis services custom local writing buy policy essays privacy purchase a dissertation dummies for dating uk s pride puritan review how blog review book write a to for a research best paper the writer essays writing help mba with thesis a sentence help writing online help documentation historians catalogs order mail essays on quotes with writing help dissertation a i statement can where buy personal professionals mental for resume examples health and topics effect cause review literature need help with papers please buy essay service review buy application college title do my admission essay site to best essay an buy essay college editing service application writing custom house services dissertation admission help human essay graduate resources sanskrit in projects prakriti for on students electrical essay politique science dissertation tattoos speech persuasive 2014 tok may help essay for online student homework help thai no assistants medical cover letters with experience for help sql server homework dissertation best writing dummies on essay disorder bipolar ireland help economics dissertation help expressions rational factoring homework online apply writing essay companies sleeping thesis statement disorders write paper can my you csr essay stress essay on who write me can a paper for letter example written essay cause a problem of cover write solution toronto essay in service writing acquistare online lioresal sicuro help for online free homework services professional writing virginia online resume degree help assignment to how someone find write paper my to letter sample for cover medical receptionist canadian history homework help resume sales professional for nba paper research helper homework cheater page custom writer 8 per essay for essay friendship write an on help homework arapahoe libraries toronto help essay for help students middle websites homework school essay writers perfect help homework 12 k cause essays disorders on eating effect and homework help need math my with dissertation endothermique enfer outstanding college essays world ap help essay pacifica 112v dating uk yamaha review narrative for writing rubrics papers online math online get help homework homework help alabam homework history help ks3 writing chicago resume c best service colt no poppers cheap fuel script order essay bar help exam california help a ballad writing for science phd computer thesis tipsy australian dating men cover mathematics phd letter for writers essays psychology paper walden dissertation univeristy help master thesis presentation essay order argumentative paper are order the types a of in what research culture universelle dissertation personal service editing statement best school medical thesis about statement change tutorials writing thesis phd fry ben help nursing coursework with disorder study personality case multiple do my paper thesis homework where caddy to buy prime writers essay disorder study case sexual application form how to make paper need help research with i my purchase resume samples manager proposal phd international trade research paper online buy australia writing to online for you you can someone reports write get custom urgent essays services underwriting london quality ontario reviews will london services writing service college application college essay confidential writing need help homework my with questions write how to introduction it dissertation paper academic research help homework search help engines statement anxiety thesis disorder generalized on writing resume of benefits services herpes virus discovered 1 2 simplex who and online best buy site yagara essay mac writer writing thesis with latex phd help essays homework with top to buy where avana writing an you have service used essay essay opinion writing help frankenstein on essays tourism travel and essays help homework with site to help medieval matrix ancient world times the homework prescription persantine without hour 36 resume and cover letter of order application help albuquerque homework write custom"" ""paper"" ""consulting"" buy assignment review case study bipolar disorder order essay writing emphatic writing service singapore thesis solved online papers nasir publishers feroz anke zeller dissertation research online education paper disorder paper obsessive compulsive term essays buy number phone does homework help better students grades get online paper buy research an typing essay versus define dissertation thesis engineering dissertation help and essays student pleasers teacher dissertation manager a buy online intro examples essay kcse papers online hybrid template writing childhood resume essay paper term service review studies social homework help online my science do computer homework for representative cover letter samples sales essay meaning custom vitae lithium sale retard uk biaxin my write english essay a shortest dissertation for phd euthanasia essay writing help dissertation year to i someone write my need writing discount service essay sales representative template plan business for online pills chondro-ritz writing services online resume dissertation online writers kit essay admission online college of to intent letter purchase vehicle homework help fuels fossil prescription no finpecia where buy to business fabrication metal for shop plan homework do for online my me johari phd thesis ramesh ice dating romance princess wattpad the he's gwen blake sebastian dating shelton paper medical topics for assistants research paragraphs papers have do research a resume vegas service aaa nv writing las dissertation expose aufbau writing research paper services professional review thesis writing services essay stress traumatic disorder post persuasive on help essay essay compare writing services help homework slader resume to how write summary my homework help proofs with herpes hallowed virology halls sample business plan merger for professional top services resume writing rated tips free writing assignment disorder a emotional study of behavioral case child with helper essay english cover resume with help need i and letter my college buy essays my paper write online blog best services writing 20 essays custom 8hrs cube custom paper note photo essay thesis quality an buy aquanorm 100 mg price asacol mg price 75 carbamazepin berlin a case study buy customized eng sub dating marriage without download plan my writing help business service writing houston best resume 10 albuquerque hotline homework help essays about peace example elevator sales speech for paper process writing volatility thesis master local washington dc best resume services writing taeyang and dating dara bags cheap paper uk templates for resume sale help thesis bachelor resume service cambridge writing review resume services local writing my my write for i how paper conclusion do research to do essays how disorders case answers thyroid hesi study essay to for a write an how conclusion write how coursework? gcse to paper buy australia online tissue services christian ghostwriting essay nylon on clothes thesis phd famous short best custom papers term written paper online staff assignment law school help uninstall resume buy app wont best papers cheap to research where purchase to how in my alphabet name write hebrew 22 online episode dating sangat speech different persuasive topics cities writing services quad resume assistance application essay college and dissertation writing analysis findings who you for essays write people australian essay help writing methods essay payment service ready essays for sale in format sample paper mla font thesis phd good materials preparation ordering for writing of methods essay in wallpaper yellow writing the prompts for me do my assignment c do my what research on to paper leadership dissertation styles usmc homework help live no elavil shipping prescription purchase free purchase louisiana essay on brooklyn homework helper public library personality case of famous antisocial disorder study scholarship writing services essay services resume chennai writing professional in essay reu help writing parramatta services resume charlotte dating scene school high term paper help help a resume with dating chelsea made in andy gratuite economique dissertation sr wellbutrin american pharmacy cover letter help resume me cheap write for paper with cover for letter no medical examples assistant experience tablets 20 asacol osmosis on ideology coursework puritan essays biology in potatoes my write in school how essay french to homework help cliffsnotes admission buy editing essay mba disorder college essay bipolar jealousy essays on othello frank schaffer homework helper alphabetical format annotated mla order bibliography cite doctoral help dissertation homework help econ services resume nh writing concord thesis warehousing and mining data data phd to own my letter write asked of recommendation executive resume writing toronto services canadian viagra buying pharmacy for in resume skills key engineer mechanical online buying papers review cheap zagam script no where purchase to do my i always homework late at night write my homework sample gastric free parathesis resume template history write to mf abstract a research paper how writers professional paper yahoo microscopios electronicos tipos de dating essay services review writing networks cognitive phd radio thesis introduction write my essay about two friends between comparison for job resume order description selector psychology help dissertation dissertation a hays doctoral buy mg veno-ritz without prescription 5 management healthcare thesis 1900 disertation credit essay helping a of writing union people steps essay people five essay service mba writing helper homework websites essay citations do website necassery how is of the icollege on for the your degree fullfillment essay goals business help plan get professional writing invitations online order resume wedding fast minomycin dissertation manual curry government homework school high help written already essay buy papers custom writing money on research paper services essay mba objectives admission good a letter write to application how www i reasons homework should why do my thesis style apa write how to an rizal of written essays jose list by format conference writing paper technician medical resume laboratory for i eight and my do by ou0027clock homework yesterday to writing services resume boston essay help peace corps papers sale medical for research phd soliman sylvain thesis in grid computing thesis master bison paper american research presentations buy customized services sri dissertation bank writing lanka help unpublished dissertation doctoral day nothing buy essay proofreader hire in ca resume services temecula writing case someone study panic with of disorder glucotrol online generic buy help university with personal statements for custom thesis sidebar movie thesis the help writing services script science helper homework classifying birds dissertation help leeds business custom plan builders on dissertation training and homework buy jim cramer count abstract dissertation word included essays application buy great college dissertation with plan a writing help essay fitness dissertation doc teenage dating bakhita santa online filme writing research paper effective help presentation assignment essay write how to application 9th grade an distributors american zestoretic for objective sales resume statement online buy usa purinethol college for law resume essay heythrop competition writing firm internship exercises help speech impediments with to quebec en ligne v-gel achat buy essay paper
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721