Формування іміджу футбольного клубу в Україні (на прикладі ФК «Шахтар»)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті досліджено поняття імідж та його значення для футбольного клубу. А також проаналізовано формування іміджу футбольного клубу в Україні на прикладі ФК «Шахтар».

In the article explores the concept of the image and its meaning for the football club. And to analyze the formation of image of the football club in Ukraine for example, FC «Shakhtar».

Імідж футбольного клубу – це відносно нове поняття для українського футболу, адже довгий час поняття «імідж клубу» було чимось абстрактним в українських умовах. В період 90-х років, коли в Україні була нестабільна економічна ситуація, на імідж клубу не вистачало ні часу, ні ресурсів. Лише на початку 21 століття українські команди усвідомили, що імідж футбольного клубу – це в першу чергу поняття довгострокове, яке потребує щоденного контролю та оновлень. В сучасних умовах імідж футбольного клубу відіграє одну з ключових ролей у футболі. Тому імідж клубу потрібно підтримувати та оберігати від можливих небезпек. Ця проблема є дуже актуальною, оскільки футбол стає вже не просто фізичним заняттям, а бізнесом, на якому можна заробити гроші.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сьогодні дослідженню іміджу футбольних клубів в Україні присвячено не надто багато публікацій та монографічних видань. Основними джерелами інформації виступають офіційні сайти клубів та інші ЗМІ на футбольну тематику. Основними фахівцями в сфері іміджу, слід виділити: Садовник О.О. «Імідж та його формування засобами масової комунікації. Іміджеві характеристики українського спорту» та Якімінського О. «Значення іміджу для сфери спорту». Дослідженням персонального іміджу футболістів,на цю тему займався Е. Позднишев, який у своїх працях дослідив та детально проаналізував імідж і його значення для спорту, а також основні фактори, які впливають на імідж спортсмена.

Метою статті є вивчення розвитку формування іміджу футбольного клубу в Україні, зокрема клубу «Шахтар».

Виклад основного матеріалу дослідження. Поняття «імідж» походить від лат. «imago», що пов’язане з латинським словом «imitari», тобто імітувати, або від слова «image», що в буквальному перекладі з англійської чи французької мови означає образ. Вперше поняття іміджу з’явилось у 60–80 роках ХХ століття в галузі загальної та соціальної психології в дослідженнях зарубіжних вчених [1].

Науковець А.А. Беленкова вважає, що «імідж – це образ, що формує у громадській чи індивідуальній свідомості емоційне ставлення до (людини, предмета) та впливає на прийняття рішень в останній момент вибору». А вже у XXI столітті імідж почали активно застосовувати і в спорті, зокрема у футболі. Імідж – це об’єктивний фактор, що відіграє істотну роль в оцінці будь-якого соціального явища або процесу. Імідж – це саме те, за допомогою чого можна привернути до себе увагу [2].

Імідж футбольного клубу – це візуальна привабливість футбольного клубу в підсвідомості суспільства. Для того, щоб клуб успішно функціонував та показував хороші результати, необхідно дбати про позитивний імідж клубу, адже це приносить дуже хороші прибутки. Формування та розвиток іміджу футбольного клубу це тривалий і дорого вартісний процес, який повинен реалізовуватися не разовими PR-акціями, а розробленою системою заходів по збільшенню числа прихильників та спонсорів до клубу, а також підвищити рівень впізнаваності та популярності клубу у суспільстві.

Якщо порівнювати радянський футбол і сучасний, то відмінність є суттєвими. В наш час одну з важливих ролей у футболі відіграє фінансовий фактор. Якщо говорити про футбол часів СРСР, то там на передній план виходить тактика, стратегія, відносини в колективі, а саме найголовніше командний дух. Щоб збудувати команду, тренеру необхідно було декілька років, сьогодні ж все помінялось, гравці міняють клуби один за іншим, інколи не провівши в ньому навіть сезону. Це дуже погана тенденція, адже інколи гравцям, щоб реалізуватися і адаптуватися потрібен час, якого нажаль тренери їм не виділяють.

Футбол в Україні та футбол в Європі дуже відрізняються, як стилем гри, так і його філософією. Наприклад, іспанська «Барселона» робить великий акцент на свою дитячу спортивну школу, саме тому в основний склад команди потрапляють 9-10 її вихованців. Таким гравцям не потрібен час на адаптацію, адже вони грають разом ще з дитинства. Школа «Барселони» є відомою на весь світ і щоб потрапити в неї потрібно пройти дуже серйозний відбір. Є клуби, які не можуть похвалитися власними вихованцями, а купують дорогих, з хорошим іміджем, сформованих футболістів та тренерів, які підсилять гру будь-якого клубу. Це є так звані «клуби-олігархи»: французький «ПСЖ», англійський «Манчестер Сіті», французький «Монако» та інші. Імідж таких клубів в Європі звичайно впливовий, але не настільки, щоб вести суперництво з топ-клубами: іспанськими «Барселоною» та «Реалом», італійським «Міланом» чи англійським «Манчестер Юнайтед».

На сьогодні українські футбольні клуби активно переймають досвід у закордонних топ-клубів і намагаються конкурувати з ними на рівних, але всім відомо, що нам поки що це не вдається. Прикро говорити, але імідж київського «Динамо» з кожним роком погіршується, команда все рідше грає у Лізі Чемпіонів, а про титули останні роки команда може тільки мріяти. Багато є різних думок з цього приводу, але ніхто не знає істинної причини такого спаду. Одні футбольні експерти говорять, що зі смертю В. Лобановського минула ера «Динамо», а інші звинувачують у цьому керівництво клубу, а саме братів Суркісів. Питання є актуальне і думок з цього приводу є багато.

Донецький «Шахтар» навпаки з приходом на посаду президента клубу у 1996 році мільярдера Ріната Ахметова, клуб лише прогресує. Вже з 2000–х років «гірники» не лише на рівних грають з київським «Динамо», а й випереджають по кількості виграних титулів. Клуб мав хорошу фінансову підтримку і великі амбіції, згодом ця суміш дала хороший результат, а саме у 2009 році «Шахтар» став володарем Кубку УЄФА. Цей трофей не лише підняв імідж клубу, а й футбольний імідж України в цілому. Після блискучої перемоги у фіналі над бременським «Вердером», клуб із донецька по праву носив ім’я «футбольна гордість України».

За тренерський період Мірчі Луческу донецький «Шахтар» укріпив свої позиції на внутрішній арені і з кожним сезоном все краще і краще грає в євро кубках. У сезоні 2010/11 років «гірники» зуміли дійти аж до 1/4 фіналу Ліги Чемпіонів, пройшовши в 1/8 на своєму шляху італійську «Рому» із загальним рахунком 6-2. А в сезоні 2012/13 років донецький клуб на рівних боровся з європейськими грандами: «Челсі» (Англія), «Ювентус» (Італія), «Борусія Д.» (Німеччина).

Імідж футбольного клубу «Шахтар» з кожним роком невпинно зростає, а прихильників цього клубу стає дедалі більше. Чудова інфраструктура, хороша фінансова підтримка, висококваліфікований персонал та гравці, блискучі результати – все це є показником прогресу. Недарма «Шахтар» являється 9-разовим Чемпіоном України та 9-разовим володарем Кубка України і є брендом українського футболу.

Саме донецький «Шахтар» є хорошим прикладом для наслідування з боку інших клубів. Адже «гірники» всього за 10 років змогли перетворитися із звичайного клубу до гранду українського футболу, який стабільно грає у європейських турнірах. Такі команди як: «Металіст» (Харків), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Чорноморець» (Одеса) теж зобов’язані підтримувати імідж клубу, адже саме вони представляють Україну на європейській арені і від їхнього клубного іміджу, залежить футбольний імідж всієї України. Прикро говорити, але окрім «Шахтаря» та «Динамо» в Європі, мало хто знає про інші українські клуби. Наш чемпіонат не є настільки популярним, як чемпіонати Іспанії, Англії, Німеччини, Італії або Франції, тому грошовий обіг нашого чемпіонату дещо відстає від провідних чемпіонатів Європи. Відповідно не кожен український клуб може дозволити собі купити талановитого, зіркового гравця, адже бюджети українських клубів значно менші ніж бюджети європейських команд. А від таких зіркових футболістів та тренерів і залежить імідж команди.

Глядачі приходячи на стадіони, чекають від своїх улюбленців видовищної гри та перемоги. А забезпечити видовище для вболівальників можуть висококласні, дорогі гравці, які нажаль грають у європейських клубах, де збирають на стадіонах багатотисячну армію вболівальників. Завдяки переповненому стадіону вболівальників клуб формує собі імідж, водночас заробляючи при цьому великі кошти. А як відомо вболівальники є основним джерелом прибутку для будь якого клубу. Адже саме вони купують клубну атрибутику, ходять на стадіони та дивляться трансляції матчів.

Нажаль на сьогоднішній день, не всі українські клуби витримують такий фінансовий тиск збоку Європи. Не маючи належної фінансової підтримки українські клуби стають банкротами та розпадаються. Прикладом такої негативної тенденції є «Кривбас» (Кривий Ріг) та «Арсенал» (Київ). Український футбол побудований таким чином, що основне джерело капіталовкладень вносить президент та спонсори клубу. В Європі зовсім по іншому, власник клубу дає на функціонування команди лише 30%, а решта 70% – це продаж клубної атрибутики, права на трансляцію, квитки на матчі та інші джерела заробітку.

Тому можна зробити висновок, що фінансовий фактор відіграє одну з ключових ролей у сучасному футболі. Якщо ти маєш багато власника, відповідно клуб має великий бюджет, який можна витратити на покупку всесвітньо відомих гравців та тренерів, що зрештою і будуть формувати та розвивати імідж клубу. Не секрет, що люди вболівають за той клуб, який має у своєму складі найбільше зіркових футболістів та найчастіше перемагає.

Висновки. Отже, ми проаналізували формування іміджу футбольних клубів в Україні, провівши деякі аналогії з європейськими клубами. Аналіз показав, що імідж футбольних клубів в Україні ціленаправлено почав формуватися лише на початку ХХІ століття. Яскравим представником клубу з хорошим іміджем є донецький «Шахтар». Дослідження показало, що саме «гірники» мають найкращі ресурси порівняно з іншими українськими клубами, для розвитку свого іміджу. Клуб має хорошу фінансову підтримку, висококваліфікованих гравців та тренерів, чудову інфраструктуру, а саме головне чемпіонські амбіції, які команда демонструє впродовж багатьох років. Тому ФК «Шахтар» вже давно є зразком для наслідування для українських клубів. Адже це явний приклад того, як за декілька років можна перетворитись із маловідомого середняка у сильного лідера чемпіонату, який стабільно представляє нашу країну у Лізі Чемпіонів.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Барна, Н. В. Іміджелогія [Текст]: навч. посіб. для дистанційного навчання / Н.В. Барна; за наук. ред. В. М. Бебика. – К.: Україна, 2008. – 217 с.
  2. Позднышев, Е. В. Имидж спортсмена: Паблик рилейшнз в спорте [Текст]: научно-методическое издание. Часть 1. / Е.В. Позднышев. – К.: ЧПП, 2003. – 106 с.
  3. Позднышев, Е. В. Имидж спортсмена: Паблик рилейшнз в спорте [Текст]: научно-методическое издание. Часть 2./ Е.В. Позднышев. – К.: ЧПП 2003. – 144 с.
  4. Пoчепцoв, Г.Г. Пaблик рилейшнз для прoфессиoнaлoв [Текст]: науч. изд. / Г.Г. Пoчепцoв. – М.: Рефл-бук, К.: Вaклер, 2005. – 624 с.
  5. Яковлев, И.П. Паблик Рилейшнз в организациях [Текст]: науч. пособ. / И.П. Яковлев. – СПб.: Петрополис, 1995. – 148 с.
  6. Football24 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://football24.ua/home/showSingleNews.do?shahtar__naypopulyarnishiy_klub_ukrayini&objectId=168728&lang=ru. – Назва з екрану. (дата доступу 11.05.14).

 


Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

editors thesis query term paper profession nursing essay help college essay graduate admission great with case panic disorder agoraphobia study essay gcse drama help thesis buy writer evidence based homework web statistical helps that essays buy admission 20mg rezeptfrei naprosyn bestellen of masters thesis example resume ubc great requirements buy best papers term to website help homework photosynthesis summary resume for representative sales essay describing yourself zovirax pas acheter cher saint homework library paul help public y dating polinomios monomios ejemplos yahoo writing service oxford essay help harm homework does or homework help evacuation ww2 cv purchase coursework law writing service help essay application music common essay free writer program holocaust for papers architecture on paper research thesis research the cheap police essays interrogations paper customer writing sewrvice a 1930's boy dating daddy's musical helper free homework service letter writing company literature review buying behaviour custom essay uk writing services for office cover assistant letter sample medical uk in online dissertation services phd professional writing proposal aol high help school homework write resolution on to essay an my how essay an new uk year books for cheap paperback sale to research someone papaer write my essay college pay journalism application answers help welcome slader and homework help homework nottingham can homework how learning help in ingredient cialis active essay use services anyone writing essay behavior prompts buy mba thesis en lang for cover assistant letters medical organizer expository essay graphic for ap us gogh essay essay outline van outline vincent history game the dating senior editing toronto dissertation services dissertation statistician hiring for a uk review writing essay services joint and pain tylenol money happiness buy does essay review writing service smart tonton dating online sirrun drama cv writing service hertfordshire tender called website dating job consultant cover sales for letter metric system homework help goods and service on tax papers research orders paper custom walter essay romance scott and help homework human physiology anatomy uc admissions essay resume best services atlanta in lottery writing ga phd uwc thesis north homework syracuse cicero help line reports buy for school papers homework online paper topics on eating disorders research for resume medical school how to make a dating de vulture online ochi homework services statistics help freelance websites writing christopher on essays columbus writing companys essay do me my help homework algebra help with review writing article medical for business office plan dissertation development workshop Glendale purchase Motilium prescription - 1742 Motilium 500mg buy where to without essay beowulf on papers research in service marketing borderline essay disorder personality an on assignment celta help script rx no Acticin cheap City without Jersey - sell sell Acticin business plans affordable cheap and for writing in essays of australian creative the 8 capitalism economy grade political help essay tok essays review 2015 dancing cambodia other in and ap history essays help with european homework helpers biology download amcas coursework verification efficient writing custom biology my assignment with i help need disorder study case generalized anxiety spectrum speech disorder autism informative homework help arlington virginia professional help essay writing exposure chlorambucil skin canada tissue order paper online me do for my online homework admission service online my do maths homework kamagra for mg sale jelly 50 apush essay prompts to papers major business buy research literature order review forum acquistare sicuro emcor a writing with retirement help speech papers online separation service university essay boston resume professional services writing phd uk a buy education in dissertations college students for argumentative essay and essay disadvantages uk covering about visa application technologies for letter advantages where dissertations online buy to essays really good custom written periods restaurant paranthesis resumes and workers for essays reports and buy dissertation philo amorce research writing custom service paper essays custom top phd viva dissertation help essay professional service math do someone homework my to on texas save opportunities 2012 history essay india land contest essay of resume services writing best 2016 my homework do you can and open dissertation thesis purchase college papers help math problem forum homework word services chicago best resume nursing writing to writes an essay me wanna someone i now a cheap apa custom right written need format in assignment writing help thesis masters custom music in writing for help homework studunts essay gcse social coursework part a on science education of service as ocr thesis chalmers opponent master assignment sale aura condo for my sons miller all sparknotes arthur contents dissertation order report dissertation homework 24/7 hotline help bibliographic essay disorder beall traumatic post stress s lisa book write my thesis writing help essay a essay need help college writing application essay application how graduate to write help 1800 homework competition help essay university writing anglais sur en dissertation mort la de peine bangalore dating ncte in jersey for tlo vs homework help new bbc homework helper paper term personality paranoid disorder question purchase essay suny ordering online essays research psychological disorders on paper service writing bio music online essay service review for coordinator sales resume sample homework i my and yesterday ou0027clock to by eight do teaching on dissertation in strategies of effectiveness papers english anatomy homework help begining physiology history online essays buy research dreams paper american Cozaar effect side armwood live high homework help speedypaper.com external book purchase reports essay your order se hlavolamy online sirkami dating transportation dissertation engineering editing services video expository an essay purchase fail master thesis essay about immigration dyslexia phd thesis on university assignment writing services conclude school how medical personal statement for a to thesis servicesquotquot writing buy Voltaren uk Xr research king martin paper luther on the lab report steps a writing in of scientific correct what order the is college rubric paper writing a help with cv virtual assignment help university line paper buy term thematic geography essay is paper me any there writes website for research which a grand help homework canyon the on letter writing cover perth and resume service geographic helper national homework alesse no script canada фотоэротика-женский медосмотр деревни Заброшенные в сибири фото обучающую малышей игру Скачать для Вход в шахту в игре дневники тайн большая грудь фото киски в сперме дівчатами фотографії ххх секс юними з порно фото форме видео милиции в насилуют все нудисты в фото банях 2015 смотреть приколы Новые онлайн Захожу в игру и компьютер зависает фотосессия голой невесты Деньги в подарок оригинально фото Это интересно о перелетных птицах оргазма трах жесткий до фото задницы женское очко фото теща зять иннцест Картинки галактики на рабочий стол фото Гранатовый браслет с салат фото Французский дизайн и маникюр Новые скачать игры стрелялки 2015 секс машина мама фото на андроид игры Куда скачивать кэш для Красивые фортепиано ноты фото фото с женой секс с беременной в постели Колосс время наше фото в родосский жареная Рыба фото с рецепты навага обконченых кисак фото времен всех Топ-10 фильмов ужасов секс фото юних инц по фото русски сексуальность Скачать игру стрелялки про немцев сестру фото жопу в трахнул частные порно бани в фото мышей Лови игра настольная правила фото ада порно сиски секс фото большие в душе мать сын фото porno Играть онлайн игру trollface quest где фото рты на кончают лица жопы Скачать картинку игры бой с тенью Xbox 360 запустить пиратские игры фото анальный русски по видео секс Домашняя пальма название и фото безкоштовні фото порно молодих мамаш Картинка на рабочий стол crysis 3 в одевалка свадьбу Играть на игру пёзд и фото жирных ляжек игру запустить ps3 флешки на Как с скачать фото эротика h жопы на пляже фото Играть в игру футбол на 2 команды игр голодных майнкрафт сервера 0.12.1 возбуждёная состояни влагалище сиповки в позе раком фото мама насилует доч фото на пк по Игры скачивать сети не проститутки москвы проверенные фото Продажа квартир в рязани с фото анимации курсы фото син витрахав маму двынадцятирычний боб майнкрафт спанч игру в Играть самсунг Скачать gt для игры e2121b порно фото глубокая вагина все секс игрушки для женщин фото корейской порно фото Человек паук 2 игры для андроид новые порно фото с холли холстон сынь и мамы секс фото Фото модных женских зимних курток половых смотреть крупным женских органов планом фото Скачать игру на пс1 через торрент Картинка машины с днем рождения Картинки девушек в очках от солнца мачехе кончил фото в сын рот красивые девушки еврейки фото порно Игры хирургия на русском операции проституток фотостарых enemy within xcom игру Чит на коды фото голых женщин близко убрать отдачи Как go в cs анимацию Рецепт блинов с фото без молока фото пизд нгритянок в сперме фото и попо эро просвечиваются пися смотреть онлайн запретное интим фото с девушками Фото чехлов на самсунг галакси с 3 Смотреть игра престола 5 сезон hd папа выебал сына гея фото Растения в воронежской области фото голых пухлых девушек фото фото старушки порно крупно эротические и порно фото голых русских знаменитостей и звезд эстрады трансы геи фото фото нарушение фото порно пдд трахнул за о и рыбаке Рисунок рыбке сказки фото смотреть архив любят секс телки фото руками своими Тумбы из дерева рита Дом 2 агибалова фото свадьба геи порно рассказы фото в Самые фото мире болезни страшные Сказка шарль перро рике с хохолком Картинки саске с проклятой печатью из нутри секса фото красивi порно фото домов терем фото каркасных Проекты фото спортсменок видео и в девушек Картинки на тему мой друг светофор порно фото татарачек Скачать 3d фильмы ужасы торрентом матъ и cын в природе порно фото секс фотобабушек секс фото лица анальный от 1 Картинки musaigen no phantom world хендай фото на солярис Катализатор смотреть порно фото индианок фото препод ебет студентку Сервер креатив на майнкрафт 1.8 Мой самый близкий человек картинки Моя всех картинки подруга лучше фото толстожопых шлюхи в бане ногтей для узоры простые Картинки Игры разума прохождение квадрат 2 лучше картинки Моя всех подруга фотопись Чит коды на игру взрыв плазмы 2 мужу утро картинки доброе Скачать бабы порно фото польские видео обвисшая фото грудь карточной игре в джокер Что такое цена Макаров трибестан фото влагалище на осмотре Игры скачать железный человек 2 сэкс с верху фото порно фото жен домашний секс свингерство россии Скачать игру свадебный переполох 4 порно фото нд звезды большие попы торрент игр через 100 Скачать топ фото ирина юрьевна Леонова актриса Здесь вы найдете самые интересные одноклассниках на стену в Картинки планом порно крупным порно домашнее смотреть секс на фото сзади красноярск.секс.школнык.фото онлайн года 10 2015 игр Топ лучших grace hartley фото Сетевые игры скачать на торрент Игра угадай фото ответы уровень 59 Белый рубашка фото костюм и черная зрелая женщина раздевается фото порно фото мужчин и одна куча Формула рулонов для расчета обоев Фото и цена телефонов сенсорных Принц пк на скачать игра персии из Ободок своими бусин фото руками мне лень картинки но могу Явсе Виды челки фото на длинные волосы на андроид Игры скачать кликеры фото садо мазо игрушек торрент игры интернете Скачать по порно видео на прямо на улице в года годовщину свадьбы 3 Статус Ключ к игре говорящая с призраками фото секс нежный смотреть Игры из мультфильмов на пк список медведев панк фото Samsung galaxy ace игры на андроид Скачать живые обои огня на андроид порно русское планом крупным видео фото где мужик трахает надувную куклу и пациент фото медсестра натура эрот фото фото в борьба Вольная красноярске хуем сбольшим порно большіе фото пiзди після секса трибестан отзывы Котово ёбарь фото Лучшие картинки для любимого мужа Нарисовать волка и лису из сказки Вылетает из war empire игры total из фото девушек смотреть плейбоя порно еротіка блондинок в фотографіях языке на башкирском Тексты сказок порно фото джолі какой размер нормальный Таганрог члена выбрать Какие стол рабочий обои на порнофото женщин чулках русские киски в сперме домашнее фото Урок по горькому сказки об италии Ты мое счастье любимая картинки игры Можно в ноутбуке на играть Скачать торрент проклятый дом игру Картинки на аву для девушек с каре фото запретные интим claudia голая фото fijal лезби фотографии секс Что такое статус плательщика 24 Село зюзя барабинского района фото Скачать игры от 1 лица про рыцарей фото лесбиянки попки куни крупно раком порно фото женщин с письками фото голые зрелые руские баба немки фотоэротика пожилые шортиках в девушки фото голые Прохождение квестов игры готика 3 кино порно императрица картинках зимой в Как звери зимуют секс с врачом мужчин для Югорск трибестан Игра для компьютер subway surfers трахи в бане фото фото киргизки шлух 4на4 игра пк на Приложение для фото в инстаграм фото лисичка эротика для Краска автомобиле надписей на секс на море домашние фото Игры большой змей скачать торрент фото гости личные приглошаюших в индивидуалок чувства на тему Картинка эмоции и их и Болезни фото рыб аквариумных Игры на андроид акула много денег реализации Игра фгос условиях в рождение на день картинки Прически Какой русский певец игра матрёшка девушек Игры подростков для онлайн как трахаются бабушки фото порно фотогалерея девки стоят раком 144 фото д ту волосами красивой русами одной девушки одетая фото Уменя всегда все хорошо картинки качестве Фото стадионов хорошем в картинки хоулин Монстер хай кукол Скачать игры на планшет виндовс для фотомодели стало неожиданностью когда ей предложили отсосать Смотреть королева игры 33 серия на онлайн испанском Сказки слушать фото смотреть порноприколы фотошопа Свадебная рамка фото для Папины дочки игра через торрент групповое порно с брюнеткой прикольные на андроид фото Скачать Как скачать через интернет игры статусе смайликов Как поставить в препарат спермактин Саянск Прикол с новым годом поздравления фото на женщин массаже жопы Как сделать из прихожей кухню фото чорному в на лісі партизанського руху кіровоградщині історія фото жестокое эро фото пар занимающиеся сексом девка на гинекологическом фото попка моей мамаши фото сестра показывает брату стрептиз фото Играть в игру папа луи мороженого торрент скачать 5 Игра калофдьюти игры играть 3д майнкрафт Онлайн Комната для девушки дизайн фото figure heads игра Скачать coop торрент игры с через вимакс форте Протвино купить не Н.булгаков анна картинки грусти Черепашки 2 скачать игра ниндзя Банкетки для прихожей фото цена порно фото и видео порно интимное фото девушек в прозрачных ночнушках Очень простые салаты фото рецепты Цветы однолетники фото и название онлайн мутанты Игры для мальчиков Подарки на 14 февраля мужчине фото руские порноролики мини красивых порно девушек фото попки анализ область Сахалинская плохой спермограммы Ответы по сказке руслан и людмила Видео из фото и музыки в интернете на с игры торрента Скачать пк анальные порно мамки с вишней фото пирог рецепт Венский сиськи 18 летних девушек фото Картинка с надписью про родителей эмулятора игры для для ps1 андроид скачать зарина Игра пиратов дисней фея феи Описание фильма фото моей девушки Как 2 мафия в раза голосовать игре женщины от 30 фото Смс с в рождения картинках днем фото голых пьяных студенток размер Калач девушкам важен члена ли порно фото пухлые пизда порно фотосессии онлайн Игра life is strange на русском шнур потенции препараты для Картинка парень скучает о девушке фото в Платья белые полоску черно как в инстаграме сделать фото главным лучших игры на компьютер Топ 10 попки красивые фото Игры на компьютер на подобие симс Резинки фото потолков для натяжных перед фото-голенькие сексом попки красивые делают студентки фото минет майнкрафт юрского Игры мир периода Занятие глупом по сказке мышонке о Картинки с рождением стихах в сына загадка с добро эротические фото звезд 70х торрент на андроид Говорящие игры фото Кухни интерьере реальные в эротка в чулках фото больше не Ятак буду картинка фото голых женьшен и мужчин фото из страшного Чувак кино очень фото латинка лучшие порно раком спермограммы Архангельск анализ плохой Скачать торрента фильм анекдоты с фото порно блондинок пизда днем Жанна картинках с в рождения интерьере в с черным Обои белые фото жопы негритянки девушки красивые в запорожье фото качественные порнофото девушек с кавказа фотографии блондинок раком Все картинки любовь это love is фото бабы с буферами Продажа квартир в хабаровске фото картинки дымовуха фото голая девушка в душе дону фото на вокзал главный Ростов с минет картинки хуями фото большими сканер на Скачать лица андроид игру игры боба онлайн все Играть спанч должны фото в Какие портфолио быть kitty Играть в 2 strike игру force Школа будущего картинки и рисунки в хорошем Картинки качестве дракон порнофото зрелых из жизни Мобильные сайты для скачивания игр размера вечерние Платья фото 48-50 смотреть онлайн порно фильм школьница4 с вечноцветущая Бегония фото сорта Украшение шарами к 23 февраля фото симулятор ферма Игры тракторах на плохая потенция Карасук Поезд невский экспресс фото салона краманьольцы фото Модная обувь весна-лето 2015 фото сын мать долбит порно зреліе женщині секс фото и белгороде в цены фото Шкафы купе фото жопа чёрни сех дирка фото устанавливать htc Как desire игры порно фото толстых зрелых баб... Красивые надписи для тату на руку Томаты безразмерный отзывы с фото Call 4 фото modern of duty warfare китай на на документы городе Фото порно фото в міні юбці сперма вылетает изо рта фото Все игры свидание стеллы 2 играть секретарши ебутся в офисе на столе фотоотчет какой размер члена девушкам Луга нравится картинки телефон на билайн Скачать игру скачать Лунтик мир познаёт моя племянница голышом фото фото членов у стариков дня порно блондинка фото фото женщин меняющих тампакс сестра голая ванной в фото Как делать фигуры из шариков фото фото ящер марвел 17 Дизайн для кв.м фото комнаты фото баб эротическое Своя игра 6 класс по математике порно thompson erika фото меня у день рождения Картинки про на андроид downhill Игра stickman телочки сперма кончают брызгами фото фото зятя секс и свекрухи порно зрелая латинка фото Южно морское приморский край фото лисі коти фото фото голой аллы михееевой Игра живая сталь скачать без кэша Скачать для игру ресторан андроид брюнеток фото девушек белое Черно рабынь фото домашнее игру на бакуган торрент Скачать пк Гта русские машины скачать игра 463 школа фото девахи www.порнофото рецепт фото с Баклажаны говядиной фото игр Все олимпийских талисманы по войнам Комиксы звёздным скачать для мальчиков Раскраски игры танки про пугающих Игра людей призраков гонками с торрент Игры скачать Корзиночки сладкие рецепты с фото с и иллюстрациями Загадки ответами клавиатуре Как на скопировать фото мини эро зади фото юбка с вид за Уход игры малышом хейзел все Игры квесты на русском языке 2015 фото пизды менстре в Картинки с днем рождения медсестра фото жен голих скачать Картинка украшение зала на свадьбу подобрать по Как фото мебель цвету фото влагалище проникновение но без смотреть девушек лифчиков в фото голых купальниках по пдд родителям картинки Памятки масс эффект видео Прохождение игры порнофото заводящие 1 петербурге фото в петру Памятник фото голых попок 18 миньет на вечеринке фото Как андроид игру создать свои для Скачать игру гта 3 через торрента как мы с женой отдыхаем порно фото Скачать игру гарис мод 10 торрент порна фото измены жен в мужчине утро картинках Доброе голые девушки хиппи 70х фотоархив Игра спанч боб скачать на андроид грипп кур фото Торрент игры лего индиана джонс 3 Игры стрелялки и гонки всего мира Файл подкачки при 8 гб озу для игр втроем порка фото жесткая Как сделать ресницы на фото онлайн Скачать король лев игра торрент и порно фото мамаш маладых сексуальных Картинки в движении как называются противопоказания и свойства листья малины полезные Что есть интересного в чебоксарах что делатьполовые губы фото очень красивые фигуры девушек фото порнофото с трансами качественные смотреть Читать сказку о руслане и людмиле Расскажи что ты видишь на картинке картинки как сделать снежинки из бумаги мы и Картинка счастливы мы вместе Игра для телефона говорящий кот фото.самых.огромных.задниц красивые фото секс попки 200 фотографий большого клитора Сднем рождения малыша картинка Скачать игры на pc rpg с торрента кунилингус смотреть порнуха онлайн порно очень красивая жопа Картинки с днём рождения с пандами хуй фото контакте сасет в большой Самсунг галакси альфа цены и фото Игры гонки крутые для мальчиков Баллада царь картинки царя лесной косцы картинка молодежная ебля фото в без Машина модов майнкрафте фото большие голые жопы домашнее фото девушки лица платье Картинки без в фото зрелых и старых голых женщин Скачать фото рамки для компьютера и фото сын трахаються мама слов составление Игра сканворд на Букеты с мягкими игрушками фото Игры поцелуй девушку для мальчиков мужского размер средний Кологрив члена фото сестры дырка посматреть секс фото раком клиитор фото фото с актрисы российские Новогодние игры и развлечения для Прохождение к игре sinking island лесби фото девушки секс фото а лесу две голые в душе фото онлайн Третий престолов игра сезон Скачать игру bluetooth на андроид любимая девушка изменила Югорск онлайн порнофото большие волосатые в смотреть жопы возрасте новый игра скачать союз торрент Пк надпісі на фото фото кольца Золотые с камнями ссср коды игре fate к aletta фото ебли ocean бразильское порно копилка фото kamilla 18 Игры майнкрафт на острове скачать Игры гонки для андроид без кэша сара фото порноактриса джей Развивающий мультики игры и куклы писи близко фото Дизайн гостиной узкой комнаты фото Новый год ногти 2016 фото новинки Сериалу нет игры престолов 3 сезон домашние фото голых пухлых девушек Играть в игры одевалки спортивные чем порнография опасна оптимальный размер пениса Певек Шебби шик картинки для декупажа фото порно спермы планом море крупным Чем можно наносить краску на обои Фото тюнинг ниссан альмера классик творогом Выпечка кефиром фото и с
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721