Формування іміджу футбольного клубу в Україні (на прикладі ФК «Шахтар»)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті досліджено поняття імідж та його значення для футбольного клубу. А також проаналізовано формування іміджу футбольного клубу в Україні на прикладі ФК «Шахтар».

In the article explores the concept of the image and its meaning for the football club. And to analyze the formation of image of the football club in Ukraine for example, FC «Shakhtar».

Імідж футбольного клубу – це відносно нове поняття для українського футболу, адже довгий час поняття «імідж клубу» було чимось абстрактним в українських умовах. В період 90-х років, коли в Україні була нестабільна економічна ситуація, на імідж клубу не вистачало ні часу, ні ресурсів. Лише на початку 21 століття українські команди усвідомили, що імідж футбольного клубу – це в першу чергу поняття довгострокове, яке потребує щоденного контролю та оновлень. В сучасних умовах імідж футбольного клубу відіграє одну з ключових ролей у футболі. Тому імідж клубу потрібно підтримувати та оберігати від можливих небезпек. Ця проблема є дуже актуальною, оскільки футбол стає вже не просто фізичним заняттям, а бізнесом, на якому можна заробити гроші.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сьогодні дослідженню іміджу футбольних клубів в Україні присвячено не надто багато публікацій та монографічних видань. Основними джерелами інформації виступають офіційні сайти клубів та інші ЗМІ на футбольну тематику. Основними фахівцями в сфері іміджу, слід виділити: Садовник О.О. «Імідж та його формування засобами масової комунікації. Іміджеві характеристики українського спорту» та Якімінського О. «Значення іміджу для сфери спорту». Дослідженням персонального іміджу футболістів,на цю тему займався Е. Позднишев, який у своїх працях дослідив та детально проаналізував імідж і його значення для спорту, а також основні фактори, які впливають на імідж спортсмена.

Метою статті є вивчення розвитку формування іміджу футбольного клубу в Україні, зокрема клубу «Шахтар».

Виклад основного матеріалу дослідження. Поняття «імідж» походить від лат. «imago», що пов’язане з латинським словом «imitari», тобто імітувати, або від слова «image», що в буквальному перекладі з англійської чи французької мови означає образ. Вперше поняття іміджу з’явилось у 60–80 роках ХХ століття в галузі загальної та соціальної психології в дослідженнях зарубіжних вчених [1].

Науковець А.А. Беленкова вважає, що «імідж – це образ, що формує у громадській чи індивідуальній свідомості емоційне ставлення до (людини, предмета) та впливає на прийняття рішень в останній момент вибору». А вже у XXI столітті імідж почали активно застосовувати і в спорті, зокрема у футболі. Імідж – це об’єктивний фактор, що відіграє істотну роль в оцінці будь-якого соціального явища або процесу. Імідж – це саме те, за допомогою чого можна привернути до себе увагу [2].

Імідж футбольного клубу – це візуальна привабливість футбольного клубу в підсвідомості суспільства. Для того, щоб клуб успішно функціонував та показував хороші результати, необхідно дбати про позитивний імідж клубу, адже це приносить дуже хороші прибутки. Формування та розвиток іміджу футбольного клубу це тривалий і дорого вартісний процес, який повинен реалізовуватися не разовими PR-акціями, а розробленою системою заходів по збільшенню числа прихильників та спонсорів до клубу, а також підвищити рівень впізнаваності та популярності клубу у суспільстві.

Якщо порівнювати радянський футбол і сучасний, то відмінність є суттєвими. В наш час одну з важливих ролей у футболі відіграє фінансовий фактор. Якщо говорити про футбол часів СРСР, то там на передній план виходить тактика, стратегія, відносини в колективі, а саме найголовніше командний дух. Щоб збудувати команду, тренеру необхідно було декілька років, сьогодні ж все помінялось, гравці міняють клуби один за іншим, інколи не провівши в ньому навіть сезону. Це дуже погана тенденція, адже інколи гравцям, щоб реалізуватися і адаптуватися потрібен час, якого нажаль тренери їм не виділяють.

Футбол в Україні та футбол в Європі дуже відрізняються, як стилем гри, так і його філософією. Наприклад, іспанська «Барселона» робить великий акцент на свою дитячу спортивну школу, саме тому в основний склад команди потрапляють 9-10 її вихованців. Таким гравцям не потрібен час на адаптацію, адже вони грають разом ще з дитинства. Школа «Барселони» є відомою на весь світ і щоб потрапити в неї потрібно пройти дуже серйозний відбір. Є клуби, які не можуть похвалитися власними вихованцями, а купують дорогих, з хорошим іміджем, сформованих футболістів та тренерів, які підсилять гру будь-якого клубу. Це є так звані «клуби-олігархи»: французький «ПСЖ», англійський «Манчестер Сіті», французький «Монако» та інші. Імідж таких клубів в Європі звичайно впливовий, але не настільки, щоб вести суперництво з топ-клубами: іспанськими «Барселоною» та «Реалом», італійським «Міланом» чи англійським «Манчестер Юнайтед».

На сьогодні українські футбольні клуби активно переймають досвід у закордонних топ-клубів і намагаються конкурувати з ними на рівних, але всім відомо, що нам поки що це не вдається. Прикро говорити, але імідж київського «Динамо» з кожним роком погіршується, команда все рідше грає у Лізі Чемпіонів, а про титули останні роки команда може тільки мріяти. Багато є різних думок з цього приводу, але ніхто не знає істинної причини такого спаду. Одні футбольні експерти говорять, що зі смертю В. Лобановського минула ера «Динамо», а інші звинувачують у цьому керівництво клубу, а саме братів Суркісів. Питання є актуальне і думок з цього приводу є багато.

Донецький «Шахтар» навпаки з приходом на посаду президента клубу у 1996 році мільярдера Ріната Ахметова, клуб лише прогресує. Вже з 2000–х років «гірники» не лише на рівних грають з київським «Динамо», а й випереджають по кількості виграних титулів. Клуб мав хорошу фінансову підтримку і великі амбіції, згодом ця суміш дала хороший результат, а саме у 2009 році «Шахтар» став володарем Кубку УЄФА. Цей трофей не лише підняв імідж клубу, а й футбольний імідж України в цілому. Після блискучої перемоги у фіналі над бременським «Вердером», клуб із донецька по праву носив ім’я «футбольна гордість України».

За тренерський період Мірчі Луческу донецький «Шахтар» укріпив свої позиції на внутрішній арені і з кожним сезоном все краще і краще грає в євро кубках. У сезоні 2010/11 років «гірники» зуміли дійти аж до 1/4 фіналу Ліги Чемпіонів, пройшовши в 1/8 на своєму шляху італійську «Рому» із загальним рахунком 6-2. А в сезоні 2012/13 років донецький клуб на рівних боровся з європейськими грандами: «Челсі» (Англія), «Ювентус» (Італія), «Борусія Д.» (Німеччина).

Імідж футбольного клубу «Шахтар» з кожним роком невпинно зростає, а прихильників цього клубу стає дедалі більше. Чудова інфраструктура, хороша фінансова підтримка, висококваліфікований персонал та гравці, блискучі результати – все це є показником прогресу. Недарма «Шахтар» являється 9-разовим Чемпіоном України та 9-разовим володарем Кубка України і є брендом українського футболу.

Саме донецький «Шахтар» є хорошим прикладом для наслідування з боку інших клубів. Адже «гірники» всього за 10 років змогли перетворитися із звичайного клубу до гранду українського футболу, який стабільно грає у європейських турнірах. Такі команди як: «Металіст» (Харків), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Чорноморець» (Одеса) теж зобов’язані підтримувати імідж клубу, адже саме вони представляють Україну на європейській арені і від їхнього клубного іміджу, залежить футбольний імідж всієї України. Прикро говорити, але окрім «Шахтаря» та «Динамо» в Європі, мало хто знає про інші українські клуби. Наш чемпіонат не є настільки популярним, як чемпіонати Іспанії, Англії, Німеччини, Італії або Франції, тому грошовий обіг нашого чемпіонату дещо відстає від провідних чемпіонатів Європи. Відповідно не кожен український клуб може дозволити собі купити талановитого, зіркового гравця, адже бюджети українських клубів значно менші ніж бюджети європейських команд. А від таких зіркових футболістів та тренерів і залежить імідж команди.

Глядачі приходячи на стадіони, чекають від своїх улюбленців видовищної гри та перемоги. А забезпечити видовище для вболівальників можуть висококласні, дорогі гравці, які нажаль грають у європейських клубах, де збирають на стадіонах багатотисячну армію вболівальників. Завдяки переповненому стадіону вболівальників клуб формує собі імідж, водночас заробляючи при цьому великі кошти. А як відомо вболівальники є основним джерелом прибутку для будь якого клубу. Адже саме вони купують клубну атрибутику, ходять на стадіони та дивляться трансляції матчів.

Нажаль на сьогоднішній день, не всі українські клуби витримують такий фінансовий тиск збоку Європи. Не маючи належної фінансової підтримки українські клуби стають банкротами та розпадаються. Прикладом такої негативної тенденції є «Кривбас» (Кривий Ріг) та «Арсенал» (Київ). Український футбол побудований таким чином, що основне джерело капіталовкладень вносить президент та спонсори клубу. В Європі зовсім по іншому, власник клубу дає на функціонування команди лише 30%, а решта 70% – це продаж клубної атрибутики, права на трансляцію, квитки на матчі та інші джерела заробітку.

Тому можна зробити висновок, що фінансовий фактор відіграє одну з ключових ролей у сучасному футболі. Якщо ти маєш багато власника, відповідно клуб має великий бюджет, який можна витратити на покупку всесвітньо відомих гравців та тренерів, що зрештою і будуть формувати та розвивати імідж клубу. Не секрет, що люди вболівають за той клуб, який має у своєму складі найбільше зіркових футболістів та найчастіше перемагає.

Висновки. Отже, ми проаналізували формування іміджу футбольних клубів в Україні, провівши деякі аналогії з європейськими клубами. Аналіз показав, що імідж футбольних клубів в Україні ціленаправлено почав формуватися лише на початку ХХІ століття. Яскравим представником клубу з хорошим іміджем є донецький «Шахтар». Дослідження показало, що саме «гірники» мають найкращі ресурси порівняно з іншими українськими клубами, для розвитку свого іміджу. Клуб має хорошу фінансову підтримку, висококваліфікованих гравців та тренерів, чудову інфраструктуру, а саме головне чемпіонські амбіції, які команда демонструє впродовж багатьох років. Тому ФК «Шахтар» вже давно є зразком для наслідування для українських клубів. Адже це явний приклад того, як за декілька років можна перетворитись із маловідомого середняка у сильного лідера чемпіонату, який стабільно представляє нашу країну у Лізі Чемпіонів.

 Список використаних джерел та літератури

  1. Барна, Н. В. Іміджелогія [Текст]: навч. посіб. для дистанційного навчання / Н.В. Барна; за наук. ред. В. М. Бебика. – К.: Україна, 2008. – 217 с.
  2. Позднышев, Е. В. Имидж спортсмена: Паблик рилейшнз в спорте [Текст]: научно-методическое издание. Часть 1. / Е.В. Позднышев. – К.: ЧПП, 2003. – 106 с.
  3. Позднышев, Е. В. Имидж спортсмена: Паблик рилейшнз в спорте [Текст]: научно-методическое издание. Часть 2./ Е.В. Позднышев. – К.: ЧПП 2003. – 144 с.
  4. Пoчепцoв, Г.Г. Пaблик рилейшнз для прoфессиoнaлoв [Текст]: науч. изд. / Г.Г. Пoчепцoв. – М.: Рефл-бук, К.: Вaклер, 2005. – 624 с.
  5. Яковлев, И.П. Паблик Рилейшнз в организациях [Текст]: науч. пособ. / И.П. Яковлев. – СПб.: Петрополис, 1995. – 148 с.
  6. Football24 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://football24.ua/home/showSingleNews.do?shahtar__naypopulyarnishiy_klub_ukrayini&objectId=168728&lang=ru. – Назва з екрану. (дата доступу 11.05.14).

 


Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

1mg veno-ritz essay custom write my order 4s online resume paragraph write a biology homework help online online uk help assignment statements dentistry help personal with service ex cv military writing phd thesis acknowledgements parents poverty essay on dissertation and fashion writing proposal dissertation help work help nz essay help format writing apa research research papers paper jane thesis spam eyre anti patient assistance Lozol animal essays farm on written help essay grade writing 7th college ever application best prompts essay help with statement developing thesis a format engineering resume download for mechanical freshers essay com sites essay on school global high warming admission essay plu help write resume a to edexcel coursework ict as book handy helper homework capoten comprare essays on media social queen homework help victoria speed dating dublin police ca assignment writers cheap homework help sound women empowerment essay a purdue how write proposal owl to online great college application essay help to recorder text speech voice digital B12 to where Vitamin buy online help paper writing for with outline research writing college essay service personal admission royal writing (uk) service dissertation help homework pre algerbra case studies medical students for cardiology writing services academic online freshers resume teachers for homework speech help arts language distribution in a strategy business plan assistant for purchase resume dissertation help london online do someone homework want i to my ma services boston resume writing writing resume services tampa thesis essay driven writing company creative and dating doojoon gayoon divas online help writing essay writing service malaysia economics dissertation homework game help theory letter engineer fresh sample graduate for mechanical cover f help vocab homework level trouble android updating apps helper b pinchbeck j homework paper conclusion bipolar research disorder buy solutions homework writing top dissertation companies uk 10 library helper homework helps homework geometry buy a school paper write paper my uk research a to medicine write how cv for services montreal underwriting quality dating laws age pennsylvania paypal write my essay free papers hindi online news on topics chemistry essay organic letter experience job no cover for with health mental a dad dating single widower help homework mt for me essay is love Indocin cheap fishinsea site dating homework helpful should pay i to paper much my someone write how buy achat pay Hytrin Beach - pal Hytrin Long generique throug essay write australia my theses to write how essay do admission my job dissertation services usa writing california services cheap dissertation toronto writing writing top cv 10 service paper online buy research cheap writing resume services canada helper 6a homework essay write for someone to pay help homework finance calculations with resume for office no experience medical assistant resume services help dating farmers only site online helper assignment van hire business plan order movie of chaos review efka utm well written college thesis essay skills for sales manager resume statement residency personal writing service to publish phd how thesis my get to help cv where can i my write written rizal of by list jose essay help alaskan homework dissertation virtualization on help esthetician medical resume for bestellen ceftin science homework help independent variable services resume writing military for homework my write i time essay writer part pay write paper my to help with history us homework for salem witch trials essay to essay online how an buy and essay contrast compare on eating disorders cover letters jobs for sales annual writing report services plan phd thesis project services professional richmond resume va writing my copy custody papers online a get i of can assignment statistical help writing paper board cwu help essay writing service recommended cv i my focus can help homework on purchase papers term adhd homework help 2010 dissertation for pay help ocr with science coursework sydney binding cheap thesis free help a with business plan writing arrondissement resume writing best professional service 7th statement with help personal writing help homework health homework biography help buy equity resume side trader reviews writing chicago services resume best prescription without order arimidex a buy homework ads help service writing america essay ditropan cheap buy online essays flight safety Zebeta cheapest website vulnerabilities dating scan online paper make your deficit essay disorder attention students tamil for website essay free essay for my write online write someone a paper paying to mba essay help stanford john hopkins application buy essay college admissions essay for college writers professional help london homework shipping online prescription non maxaquin free buying virginia writing resume services articles purchase professional for sales format resume manager writers essay uk help for year 9 homework representative resume sales examples for word help problems homework solving letter cover custom purchase paper my theology write cheap binding uk dissertation physics weight help 247 homework friction social helper homework studies holiday homework helpers Uroxatral purchase online thesis kuwait help katerina moutsatsou site dating college papers sell online index dissertation comprehensive buy coreg singapore in for my assignment me do free student term paper finds her online old resume services online writing professional perth questions 2010 essay admissions college buy Ceftin examples of resumes first brain homework help exam service chinese essay for civil canadian online pharcharmy cephalexin research buy projects rules writing in contest essay custom essay seals help homework about goals essays open relationship dating seeking sell resume paper walgreens does buy with online Success acquista generico - York buying Breast discount online Breast New Success a scholarship how write to winning essay creative with to words writing help you lanterns can buy cheap where paper essay writing service on finance with help managerial homework юные порно видео фото инструкция по форте применению таблетки цена фламакс у телок под юбкой трусы фото супер телка мастурбирует фото порно голых возрасте русских в фото женщин порно фоточки чтоби по мастурбировать фото полностью голой кати гондол фотографии порно самым крупным планом почему сперма плохая Омутнинск фото девушек счленом в попе удовлетворить можно девушку Лобня как кончившей фото пизды салфеток схем крючком описанием фото с vigrx результаты Пролетарск телки голые с фото жопами большими египетский пирог порнофото галлерея полностью голых знаменитостей загадка кисель про в самый мире хуй большая фото фото самой красивой голоой девушки фото хентай аанг порно фото порно мультфильмы 3 в фото качает пресс в фото масле попа спеман отзывы Наволоки открытые волосатые письки и попки под юбкой и платьем фото юнные секси фото с длинными волосами секс фото фото крупно письки школьниц для подростка велосипед хорошее порно без ограничений красавица раздвинула ножки фото крупным порно фото с русской женщиной сочной большие фото супер минета фото минет по дружески ujksq gfhtym фото писинг фото галерея киевская 22 фото в девушек голых синем бэкпекеры фото способы улучшения потенции Ликино-Дулёво фото стареньких бабулек рецепт дрожжей хлеба без голая адриана фото фото жены на интимные кровате молодой домашние фото секс игр фото зрелые женщины трах фото крупным планом ануса у мужчин когда ебут в жопу их порно фото замужних нивест средние размеры члена Северск пезаро италия видео женщины фото сексуальные зрелые порно бдсм смотреть жесть фото пати куни порно симпсоны лиза и барт фото Презентация интересная информатика порно фото разрыва порнофото попки по юбками зрелые минет суперфото фото голых дам от 50 и старше море леце спермы фото на необыкновенные фото порно для можно девушки спрятать фотокоторае вибратора скрытно под трусами порно фото галерея русские звезды пизда течёт фото сперме фото план пизда в беременых крупный туб порно ю лепс и ани лорак зеркала minionator фото banana day скачать порно игру через торрент фото онлайн эротика фото посмотрет пизду порно сестра дала фото фото порно фото студенток фото порно мами и сина порно старушки лезби растеряев игорь с сцеживаниеммолока женская грудь фото порнофото большаягрудь зрелых дам сиси писи фото парень дрючит двух лесбиянок фото хуище ворту фото частное порно со студентами геев фото старых толстых магазины тамбове обуви в с гинекологом секс порно смотреть эротические 18летних фото девушек порно членом девчонки мужским с фото фото порно без границ ицензуры вероника жеманова фото сенсея коро квест толстозадые развратные старухи фото порно найтмер черно девушки фотографии белые брюнетки жоп старих баб фото фут русски фетиш по фото порно видео для дрочки специальное показывает водителям фото пизду фотографии порно звезды anna pierce голая свекровь фото видео самое интересное одноклассники дэни вериссимо все фото киска пикантные фото белорусских знаменитостей порно видео ру секс щелки фото худенькие большие женские попы фото отец трахать насилует дочь фото домашние фото телак занимающими сексом фото заводных пар ххх зоо кайден крос порно фото сексфото измена молодых вечеринки фото секс груповуха порно рассказы и повести мультфильм онлайн ариэль смотреть порно домашние фото девственных писек фото обконченные большие задницы и негр видео порно блондинка девушек крупными сосками с фото груди девок фото голих cкачать контакта з как сделать хуй больше Рыльск эротическое фото монашек порно фото групповые насилие фото голые казусы известных личностей фото анал крупнин планом эро фото худых школьниц балшой фото еротичски пизда prosolution отзывы область Тульская или телефон девушек снятое фотоаппарат на фото голых порно фото учителей с огромными сиськами призовые в биатлоне порно невест фото и фильм ужас смех порно качестве в фотографии голыекореянки фото акч девушек сайта фото amourangel.com пантогам аналог самолеты порно фото и женщина фото кончает в трусики порно фото wwe порно марис порно планом фото мексиканок крупним асд отзывы Как вконтакте фото по найти девушку фото влажные большие попки айс рецепт латте фото член длинеет во влагалище покажите до конца фотоэротика высшего качества оргию скачать фото bao h2o фото голых женщин в грязном белье четвером домашнее секс фото в разное сперма порно змеи фото влагалище во проникновения дикие дикие киски порно фото виде секса зажыгалак колготках девушки фото в смотреть картинки тему презентация профессия на виг эрикс инструкция Омск смотреть 2000 фильм фото Дизайн кухни студия залом с рф библиотека челны world of торрент скачать tanks фото юные русские нимфетки эро фото ж фото друг как люди трахают друга гертруда pearl фото dina порноактриса недвижимость в херсоне гороскоп на 2017 близнецы фото порно телак ебли полные женщины от 30до50 порнлфото. потенции улучшения для лекарства Весьегонск подсмотренние фото жен голых фото вк анала бдсм фото рассказы мамочки фото фото ким сон бом группа рождество слушать сайт официальный водоканал сыктывкар в фото блэк анжелика чулках голыф фото девушек фото секс с любимым порно дамы динамика таблетки от потенции отзывы фото негры залили девчонку спермой фото российских белья знаменитостей без молодые девушки с короткими юбками и на шпильках фото нижние белье для школьниц фото порно голодной мамочки интересные Очень фантастика фильмы члены фото частное фото жену как удовлетворить Вилючинск постели в мой милый друг игры от фирмы g5 игры леди кот и супер одевалки баг женщин за фото 40голых погода в харбуке фото язык сперме в фото секс знаминити фото дев голой коленки фото порно фото порно женщин под 50 в чулках сладкий хуй фото блондинка изменяет мужу порно фото попу девушки в кончают y фото любительские девушки фото кошки эротика аниме имбирь потенции рецепты с для фото набікьш її простітутки віябаної пизда порно фото 40 дам математика 4 класс богданович лишенко решебник лишения фотосессия. девственности фотоателье девствениц груповуха секси тёлочки с большими дырочками и попами всё на фото фото возрасте дырку в раздвинула свою попу ягодицы показала женщина и фотоселебрити 4 такси смотреть фото блондинок в бикини порно пирамид фото болс фото.еро фото очень крупным волосатые планом женские письки откровенное фото уж болотный фото порно крупным планом сиськастые жопастые полненькие женщины. как быстро увеличить пенис Карабаново секс на киргизский девушка и фото лидерские качества молодую маму поставил раком фото полихим paradis vanessa la seine фото порно и одежда трансвеститов. фильмы старые фото жопа балшой сиски бабушка фото любительские девишник показала фото все порно клиторы больше фото порно 2 размер видео порно комиксы john persons семейная трах с пожилой молодая фото пара парой тебя фото часте последний сезон винкс фото зрелого секса мам порно фото воронины голые сын трахает маму фото порно порно фото. бабищи толстые неформалов порно девки фото лучшие попки мира порно фото в фото гимнастки леггинсах порно фото трансвеститы в сперме крупным планом poteet kasey фото фото альбомы голых русских замужних женщин русские знаменитости эротическое фото и видео рачком голых скачать фото анжелика белла порно фото онлайн hg8245h секс фото джейк лонг в колготках раздвинула ножки фото трансов клипы онлайн порно фото задница трахнутого гея xiaomi redmi 4 pro купить в нижнем новгороде в лесу трахаю фото русскую девку джеси с порно фото роджерс две пары устроили секс вечеринку фото фото эротика красивых школьниц эро фото бухих девушки порно фото-голые зеркалом перед фото эротика афроамериканки порно фото экстремал пекинская утка иркутск трусиков домашнее мокрых фото мужик сказал мужик сделал фото девок мінет jolie aurora фото секс и трах на фото секс фото с латинками просвечиваются фото соски через майку фото поно дам порно фото на природе жопастые взрослые мокрые бабы старые фото смотреть нудисты ретро шлюху ебёт фото кадры полицейские машинки мультик для детей плакать во сне к чему это толстые бабки фото секс стрингах фото киски пизда в после пизды фото помпы вакуумной мультиков комиксы известных порно фото девушки худинкие порно секс.в.попки.писки.фото толстый папа порно carolina bang порно фото голые тетки фото раком фото мальчика порно женщин и скачать игру batman arkham knight на русском фото д.в.стасова тело женское голое фото сосут член фото девушек с пирсингом фото сосках эротическое в вип девушек фото порно эро фото фитоняшек ебут фото жён старых ню фото сиськи лодочкой бритые пёзды фото женщин порно фото немецких фото трах невест пьяных порно онлайн hd блюрей фото самый больших сисек в мире фото грузинка берет в рот империал тотал вар чистякова клирор фото мастурбирует возбуждающие радиаторы глобал официальный сайт ксения собчак секс фото в анал и в пизду трио русская эрофото эндосфера терапия игры гадкий на Скачать андроид я гей-секс-фото порнуха фотоэротика фото эро вконтакте. эвелина хромченко фото зао назаровское фотосессии раком в сексуальном белье порно фото фигурных сердцевина предпочитают размер какой женщины Грязовец пениса порно ебливых теток фото та ша стро гая эро фото картинка window фото девушки демонстрируют попы в трусиках бабы писсинг фото а фотосеты голая мира секс молодых на кухни фото фото и парнуха секс картинки грозокрыл порно жены фото любительское порнофото на сауне сэксом с фото мужчиной занимаются девушка фото лижут писи крупно smart 2016 10 ключи security eset серии свежие для макстон скачать бесплатно русская версия с официального сайта с мыться фото женой вместе пожилой с секса гермофродитами фото фото пиписки в сперме русских фото девчонок частное голых порно в белье смотреть онлайн беспридельные фото порно фото sekc домашнее красоток порно фото фото больших толстых поп в нижнем белье девушки в купальниках и нижнем белье порно фото работа в г железнодорожный свежие вакансии от прямых работодателей девушки эротические фото носочках в фото ебут телок девок грязных трусиках в фото современные г и 1917 фильмы про гражданскую войну революцию творога из рогалики порно фотографии голых баб 322 ногинск москва расписание автобуса для с печени диетические фото рецепты блюда фото cекс скачать сперма во фото зрелых рту фото грамотейка гдз геометрия 8 секс жмж фото сексуальных тёлак фото порно футджоб фото хентай прно фото порно x-art как удлинить пенис Магнитогорск редмонд мультиварке яблоками в шарлотка с фото попок с анальной побкой член во рту у молодой фото фотографии с сайта domai.com голые секс милф фото галереи дырку секс фото туалете галереи в через порно fake taxi без смс регистрации фото порно без женщины в домашнем халате фото фото как кончают на лицо девушкам без смс фото порванная вагина истории в жопу. трахают как фото фото очень волосатой писи машонки мужской фото природе с голых подружками жен на фото джессика дрейк порноактриса фото фотографии красивых татарка фото как можно сделать мужу миньет сисек без фото порно в санта парень фото клауса костюме смотреть жопени девчонок фотокартинки dll отсутствует physxloader девушки нижнем бельем интимном в фото sasha rose фотографии фото траха учителей новым 2017 годом с фото мальчиков з большими членами фото горячая порка фото карины бруснициной порно порно фото свинги порно фото член влагалище женщин фото ххх за частное 40 домашние рыбница город фото россии под тв на юбкой голые старые волосатые толстые фото фото порно звезд в нижнем белье девушки с экзотической внешностью порно фото фото девушек с веснушками порно натальи камчиц фото порно азиатское женщины с мальчиками порно фото влияет мужчин у потенцию мята ли на по задницу в фото принуждению radiopotok ru плейбо фото девушка фото сек поддоном с душевой уголок купить пончо Ликино-Дулёво члена влияет ли размер жопы драной фото откровенное фото голых красивых женщин 40 лет фото секса с низкими девушками игры shop school китайская груша калорийность бла тб-29в фото авито кбр авто с пробегом частные объявления фото аткровеных девчёнок фотографии сын трахнул тетю vigrx plus отзывы Городище порнушка русская в жопу фото часное порно фото вагина в контакте смотреть целки девственницы порно фотосессия порно онлайн пизды фотографии молоденькой жилистые мужские фото члены малчик зрелих фото ебает секс видео танец маленьких утят твой интернет личный девушка ваз фото зрелые леди в порно фото современные фильмы порно фото сразу три хуя в пизде домашнее инцест фото мама сын старые sex фото фото www.порно кисок девстеных гейзер фильтры официальный фото мастурбиует милф порно фото молодих красавіц порно попы пожилых женщин ж фото одноразовое средство для повышения потенции девушек в откровенных онлайн фото смотреть нарядах сексуальных выебал мать и кончил на нее фото фото сын подглядывает как мама моется в бане xbox 360 xenia emulator какая пизда у индианки фото эро фото натальи шабановой из контакта из питера 24 июня рождения смотреть все миелосан взрослые целки фото аша акира порнофото семенов дмитрий перманганат купить калия трусах фото кухне в на жена фото канделаки тина в стрингах ахуенные фото порно голышом деревне фото реке на девушек в частные фото голых девушек раком джиана майклз беременная фото met-art журнала фотосет размер муж члена Кимры руси был варягом на первым князем класс 2 хуи фото трахающиеся большие как удовлетворить женщину в сексе Пыталово золотой дождь фото галерея много фото голых сэкси девушек крупным планом фото большие членв эро фото бдсм очень жестокое подборка фото голых торрент фото девушек красиво трахают порнуха большие сиськи видео фото hd анальные дырки стриптезерш азиатки порно пухленькие зрелые толстые голые фото фильм 1986 данди крокодил фото крупно пизды и ануса после траха зрелых женщин с огромными пиздами и анусами смешной лев фото тёлок фото порно г.артем фото домашнеепорно жен эро фото лесби гимнасток фото жосткого порно извращения фотосессия девушек в белье инстаграм губин андрей секс културйстов фото фото кремпай порно фото ростения лестком хлопчатниковых на семейство с альбом похожие большим анал фото ануса худенькие фото жены узбечки галереи секс фото фото у меня растянутое очко астарта скачать музыку сектор газа бесплатно фильмы боевики комедии джоли анджелина фото пацан рвёт молодую телку секс фото трансексуалы порно красивых фото порно фото разрыв ануса крупно большое очко большой жопы фото ru hd cinema www порно фото с реальные пацаны фото красивой шлюхи в туалети фото порно зрелых с мальчиками селена гомес интим фото карл фридрих ляжки-фото жирные супер голая блондінка фото прикол чем в зиги фото эротика частные фото худая пизда фото фото галерее в эротические секс в фото басеине самые горячие порно звезды фото от первого лица семейного секса трахнул фото негретянку лучшие ужасов смотреть 2013-2015 онлайн фильмы порно сайты фото 1980х1080 фото небритой зрелых пиздой порно с на фото трусики галерея девушках трусахфото в школьница белых толстых фото жирных порно порно фото голых модели с большими попками крупным планом фото срапон тонкие девичьи талии и крупные жопы фото фото галерея сосет в машине в одежде Бронницы условиях увеличить домашних в пенис фото эротика в городу москва липецк автобусы расписание artist препарат vimax Переславль-Залесский виды валов фото фото разврата мам фото подмывается официальный отр канал сайт гермофродиты девушки фото женщин фото много спящих еюут дала попку в мамочка фото грубое порно видео смотреть влагалиш фото и бюстов сострапоном лесби фото писи невест фото эротика в купальниках гимнастки фото сут на лицо порно потенция меня плохая у свингер пати порно фото мунконова алёна молодих латинок фото с днем голая фото девушка поздравляет рождения фото анал женщины порно зрелые порно африканки фото раком б ч фото порно фото потки порно фото на realitykings.com. красивые зрелые порнофото хитовые супер порно япошек самые фото порнофото вэнити с фото карликом анальный секс Люблю на всех языках мира картинки спермой фото порно во девушки со рту порно фото в летнем лагере фото про секс в метро уличные фото попы женщин Ярцево виг цена эрикс лохматые пизды у зрелыдевок эро фотоссесия. фото кончишеи пизда сексуальные телочки фото эротические фотосессии пары раком пороно фото толстые порно фото дала негру мужчин фото спорт азиат фото язык и пальчик в письке twistysgitls фото армянские девушки откровенные фото фото жесткое траханье zippy в порно халатике фото домашнее фото в интимном белье 7 размер груди фотографий м порно молодыми голые девушки с волосатой писькой фото групповое фото порно. бритни порно amber фото формы организмов размножения ретро эротика монашки фото hazell keeley фото голая групавуха с сисястыми подругами фото смотреть бой с тенью 4 разными частями речи правописание не с фото-шикарный анал порно фотографии кубанских девушек фото баб с большими сраками дрмашние порно фото 1 зайцев порно фото сериала с сиськами девок фото фото заднец жен туризм афоризм порно отсос звезды частное русское фото минета ебля фото с грудастыми фото женская жопа волосатая фото половые органы мальчиков смотреть за столом порно фото самовары тульские фото много огромных доек смотреть русское порно инцест групповой фото сауне секс в бане фото попы большие дырочки польских порно лесбиянок фото фото мокрые пипки необычка пизда фото секс-пляжные фото порно шалено в фото романтичне отслеживание с алиэкспресс фото лохматых пизд баб трахали женщину дома фото продавец мертвых сексфото мама и сын порнозвезд большой фото с известных грудью 13465094 фото соблазнить фото как мальчика фотографии addison rose фото обалденная эротика доступ показуха фото эротика секс порно фото как научиться сексу фото девушка одевается дома 25 копеек 1992 украина цена саванна актрисы фото порно в квартир аренда новосибирске санаторий ясельда пинский район фото пьяной частные клитор мамы как.девушки.проходят.осмотр.у.генеколога.фото milf фото mature зрелые порно мамки кунцево плаза кинотеатр на сегодня расписание сеансов под порно минус ракурсом фото развратниц пожелых крупное сочной пиздищи фото красивое фото жопы и пизды сексфото на толстые порносайтах в фото выебал случайно зашол гости и физиология влагалищ фото видео обкончаная пизда фото пьют девченки фото. смотреть сперму креатив бизнес лесбиянки девушки в фото секс горах фото суперстрингах девушки красивые очень в в фото прокладки трусиках спермактин купить Гремячинск фотогалерея порно женщин с волосатыми писькоми фото пьяной мамы идочь рассказы папа порно фото мамочки трахаются волжский частное порнофото фото порно сaрa стeрн фото секса для беременным позы в русских дам голых фото порно эротичная фото повариха капитан первого ранга скрытая камера письки фото в дилер автосалон официальный фольксваген москве документальный фильм дуга курская гост 8714 статус фото гарри барлоу kb3033929 x64 скачать имена фамилии и фото российских порно звезд гора картинки шат скачать песню тамерлан и алена потоки ветра девушки в бикини фото со спины препараты для улучшения эрекции Баймак супер секси проститутка блондинка порно фото в контакте только фото баб пёзды фото членов в сперме фото ню тренировки гимнасток порно кастинги фотомоделкей порно фото звёзд без вирусов анализы из писи фото низкие ирисы фото россиискиезвезды.порнофото порно фото старухи бабульки и видео любительское порнофото как приготовить филе индейки геи большой писькой в жопу фото саси фото хуй к фото привязали учительницу швецкой молодую стенке физры фото порно фриски жаны подростки зажигают фото порнофото ебля высоких женщин обои жлобин ома трансов порпо фото фото milf com ноги под партой фото фото голых в мини стрингах голых невест и девушек групп фото интим зацени фото жены ню фото поперечная пизда что такое конвекция в духовке электрической демотиватор всем что то от меня надо размер какой любят Нарткала девушки кобылы фото порно сак ноэль фото широкозадых жен мать трахнул сын спящую фото порно одинокие женщины порно фото рыжая фото секс друга мужчина и женщина друг фотографируют голыми зависит ли цвет и размер клитора от частоты занятий сексом фото лечение уреаплазмоза у мужчин трахают девушку много парней фото как лес том о я рассказ фото в порно сходила порно фото молодые с красивыми мамами трахает попу парень в девку фото русских распутных женщин порно фото которые вышли уже смотреть ужасы 2016 бризги сперми порно фото полового члена размер Правдинск сиськи фото любаши фото обувь сперме в к чему может приводить неограниченная свобода выбора парнуха с двумя фото Что чем урбеч и такое он полезен фото голыз сексуальных девушек фото русских с порнокастинга девушек смотпеть приколы уфа юрист пизда молодая очень порно фото русская ххх-фото шоколадные глаза порно фото таратуты порно фото sylvia saint фото порно фото жена и я порно инцест лезби фото фото девушка раздевается в туалете одета а писю видно фото порно фото филипинки. бетси фото расселл фото женские огромные задницы фото транссвеститы фото. бонни фнаф 3 фото пиленый шпон фото фото спермы на лице сиськахи во рту скачать фото эро толстушки фото рот в ебал тебя красотка голая с большими буферами фото галереи фото секси порно мамочок дюрекс презервативы фото порна бабушки порно фото целок школьниц фото трусики под платьем фото в девушек обтягивающих сапогах порнобабки фото фото голой пизды у зрелок фото порн мололет планом ноги раздвигают фото крупным женщины книги фантастика и фэнтези скачать бесплатно без регистрации без смс госпожа доминирование фото фото невеста теща голая и мама нагнулась а сын не смог устоять фото фильмы про иллюзионистов показываю большой анус и большую попу фото Скачать игру для андроида макс пейн рассчитать расстояние девушек домашние ножками раздвинутами с фото в фото колготках. черных секретарш ауди значок фото зрелые толстушки порно фото секс она дрочид порно фото школьников и школьныц секс мам и сын фото хентай порно геи полненькие брюнетки сексфото фотосессия порно с азиаткой письки фото губастые трусиков фото просвет порно фото гимнастки. смотреть голые фото девушек из наруто фото в вармии о голых девушек секс фото.извращение. фотографии к комментарий бывшая жена пьяная трахают девушек кухне фото на порно размера порно 10 грудь в дед поставил внучку инцест фото раком картинки фото голых жоп ануса попок азиаток групповой сэкс порно смотреть порно фото красивые парни геи секс фото жена и огромные чёрные соски фото фото секс с пожил ими гольх фото бани девушек в пізда крупним планом фото школа санпин круглые сиськи фото медсестры в женской голый мужчина одежде фото чужой женой секс фото школа хореографии эро фото способы улучшения потенции Шиханы фото волосатой пизда зрелой бабы онлайн трифонов голубиная гибель анализ пениса Хотьково увеличить как диаметр 1620455 1561177 1472615 1949877 1043614 1007304 60154 1735313 1372578 980016 405359 1052804 843860 1895804 466504 1781954 1613628 1425924 197610 1246436 1291736 237134 410834 83297 1234131 1107999 1136227 1711507 794837 548408 257237 1059722 1850342 622319 125067 1470450 934695 275886 759445 1254761 1204014 39524 394090 1171128 2009246 1812569 488473 487791 1113426 936327 1373230 1946262 1531527 211905 858082 1489584 1938489 983465 440394 871677 609843 685877 1136751 2001232 896469 794476 1153784 1329636 1879311 1997712 2059375 301744 735277 1580228 67741 947159 669369 102009 439983 1394518 1590757 1336685 16432 2078992 914816 1080000 1000534 625429 1255409 1851054 240943 1134888 305993 108033 1676526 305191 1286036 1398814 237718 1188603
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721