БЛИЗЬКОСХІДНА ПРОБЛЕМА (др. пол. ХХ-поч. ХХІ ст.)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Анотація. У статті охарактеризовано Близькосхідну проблему як явище, виявлено її причини та висвітлено спроби вирішення конфлікту. Також проаналізовано постійні конфліктогенні фактори арабо-ізраїльського протистояння та вплив кожного з них на врегулювання проблеми.

Ключові слова: резолюція ГА ООН, проблема Єрусалиму, палестинські біженці, ізраїльські поселення, Сектор Гази, «квартет» посередників.

 

Анотация. В статье охарактеризирована Ближневосточная проблема, как явление, выяснены ее причины. Также осуществлён анализ попыток решения конфликта. Проанализированы постоянные конфликтогенные факторы арабо-израильского противостояния и влияние каждого из них на урегулирование проблемы.

Ключевые слова: резолюция ГА ООН, проблема Иерусалима, палестинские беженцы, израильские поселения, Сектор Газы, «квартет» посредников.

 

Annotation. In this article the Middle East problem was described as a phenomenon, was found its causes and was highlighted what attempts were made to resolve it. Moreover, in this article were analyzed several factors of constant Arab-Israeli conflict duration and the impact of each of them on the problem’s solution.

Keywords: UN General Assembly resolution, Jerusalem problem, Palestinian refugees, Israeli settlements, Gaza, “Quartet” of intermediates.

 

Останні роки XX та початок ХХІ століття стали етапом величезних змін як у сфері міжнародних відносин, так і в розвитку політичної, соціальної і економічної ситуації в багатьох країнах світу. Комплекс проблем близькосхідного регіону займає особливе місце серед найактуальніших питань сучасних міжнародних відносин. Надзвичайно важливим є повне справедливе врегулювання тривалого арабо-ізраїльського конфлікту і розв’язання проблеми невизнаної країни Палестина. Ускладнює цей процес також військове протистояння, яке спостерігається у вигляді серії терактів і перманентних ракетних обстрілів зі сторони Палестини та аналогічних збройних наступів з боку Ізраїлю. Через низку суперечностей між дво­ма сторонами і досі не вдається досягнути компромісу.

Мета  наукового доробку  полягає  у  комплексному  вивченні Близькосхідної проблеми в ХХІ ст.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду завдань:

 • дослідити особливості розвитку близькосхідного регіону на сучасному етапі;
 • охарактеризувати Близькосхідну проблему як явище, виявити її причини, показати динаміку на сучасному етапі;
 • проаналізувати сучасний стан традиційних проблем безпеки регіону та надати прогноз щодо їхнього вирішення, враховуючи сучасні події у регіоні.

Предметом є Близькосхідна проблема в ХХІ столітті.

Проблемі Близького Сходу, а особливо арабо-ізраїльському протистоянню присвячено праці як вітчизняних, так і зарубіжних науковців. Саме тому, користуючись науковими надбаннями таких науковців і політологів, а саме А. Захарченко, В. Каспрука, М. Хрустальова, Ш. Карапіко та Р. Фрідмана, є можливим розкрити  задану тему та виконати поставлену мету у повному обсязі.

Арабо-ізраїльський конфлікт – протистояння між низкою  арабських країн, а також арабськими воєнізованими  радикальними угрупуваннями з одного боку і державою Ізраїль, з іншого. Чергового загострення конфлікт набув з другої половини ХХ століття, після прийняття резолюції № 181(ІІ) ГА ООН «Про майбутній уряд Палестини».

Відповідно до резолюції на колишній підмандатній території Палестини мало бути створено дві держави – єврейська і арабська. Як міжнародна зона виокремлювалося місто Єрусалим із його околицями [9]. Отже, в арабському регіоні мала постати єврейська держава. Євреї визнали резолюцію, тоді коли арабські країни не погодилися з цим планом адже, на їх думку, «він порушував положення Уставу ООН, які надають народам право самим визначати власну долю» [4]. Вони заявили, що будуть виступати проти будь-якого плану, який передбачає розділ арабської країни, чи суперечить їх преференційним правам. Більше того, арабів обурив  факт, що територія Ізраїлю відповідно до резолюції виявилась значно більшою власне палестинської.

Слід зазначити, що однією із першочергових причин Близькосхідного конфлікту є невизнання держави Ізраїль арабськими країнами. На сьогодні, виділяють ще декілька постійних конфліктогенних факторів арабо-ізраїльського протистояння:

 • Питання статусу Єрусалиму.
 • Проблема палестинських біженців.
 • Проблема будівництва ізраїльських поселень на окупованих ним територіях.

Слід зауважити, що згідно з резолюцією 181(ІІ) ГА ООН, місто Єрусалим визнавалось як окрема одиниця, що користується спеціальним міжнародним режимом, і що знаходиться під опікою ООН [6]. Проте, подальші бойові дії завадили втіленню цієї резолюції у життя. Ізраїль окупував Західний Єрусалим, а Йорданія у свою чергу – східний. Фактично так був здійснений поділ Єрусалиму навпіл. Разом з тим, ГА ООН в резолюції 194 (III) від 11 грудня 1948 року наголосила на необхідності надання Єрусалиму статусу міжнародної території та необхідності ООН здійснювати постійний контроль над нею [7]. Арабські держави не визнали цю резолюцію. Ізраїль так само ігнорував її і почав здійснювати поширення своєї юрисдикції на ту частину Єрусалима, яку окупував. 23 січня 1950 року Ізраїль оголосив Єрусалим своєю столицею і створив державні установи у західній частині міста [1, 124].

В результаті війни 1967 р. Ізраїль зайняв і Східний Єрусалим. Коли офіційний Тель-Авів почав проводити дії, спрямовані на оголошення уже об’єднаного  Єрусалиму своєю столицею, РБ ООН 30 червня 1980 року прийняла резолюцію № 476, у якій закликала Ізраїль виконати усі попередні резолюції РБ ООН і негайно відмовитися від проведення політики щодо змінення статусу Священного міста Єрусалим [8]. Так і надалі Генеральна Асамблея і Рада Безпеки в ряді резолюцій оголошували недійсними заходи, вжиті Ізраїлем з метою змінення статусу Єрусалима.  Жодна з них виконана так і не була. До сьогодні Ізраїль вважає Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею [2].

Ще однією не менш важливою проблемою є питання палестинських біженців. За визначенням ООН, палестинськими біженцями є особи, чиїм постійним місцем проживання в період між червнем 1946 і травнем 1948 або в червні 1967 була Палестина, і які втратили свої будинки в результаті першої та другої арабо-ізраїльської воєн [10]. В листопаді 1948 ГА прийняла свою першу резолюцію щодо надання допомоги палестинським біженцям, а пізніше був створений однойменний орган ООН. В період свого короткого існування він направляв екстрену допомогу біженцям через низку міжнародних гуманітарних організацій. 11 грудня 1948 р. ГА в своїй резолюції № 194 (III) заявила, що біженцям, бажаючим повернутися у свої домівки, така можливість має бути надана якомога швидше [7]. Відповідно до цієї ж резолюції була створена Узгоджувальна комісія, але навіть її зусилля, спрямовані на забезпечення повернення палестинців виявилися безуспішними.

Насправді, проблема спочатку була не настільки безвихідною і неможливою для вирішення, як вважали дві сторони конфлікту. Проте в ідеологічних суперечках було упущено час, а проблема палестинських біженців ще більше ускладнилася: якщо спочатку мову вели про кількість біженців в      1 млн., то з роками ця цифра значно зросла. Очевидно, що зараз неможливе повернення на територію Ізраїлю 4 млн. чоловік, які до того ж не мають про нього історичної пам’яті. Для третього покоління біженців, які отримали свій статус «у спадок», а народилися в таборах Гази та Східного берега, Ізраїль не є Батьківщиною. Тому на сьогодні, проблема палестинських біженців знаходиться у статусі не вирішеної [3].

Одним із чинників, що значно ускладнюють вирішення Близькосхідної проблеми, є існування єврейських поселень на захоплених Ізраїлем територіях. З початку 1970-х років Ізраїль створив поселення на палестинських територіях, окупованих ним в 1967 р. (включаючи Єрусалим). Рада Безпеки і Генасамблея неодноразово заявляли, що створення ізраїльських поселень на окупованих палестинських територіях суперечить нормам міжнародного права і резолюціям ООН. Так само Рада Безпеки неодноразово наголошувала, що політика Ізраїлю щодо будівництва поселень не має законної сили і є серйозною перешкодою на шляху до досягнення миру на Близькому Сході [1, 119].

В лютому 1999 р. Асамблея скликала десяту надзвичайну спеціальну сесію, в ході якої було підтверджено, що «усі законодавчі та адміністративні заходи і дії, вжиті Ізраїлем, які змінили чи мали на меті змінити характер або правовий статус окупованого Східного Єрусалиму та іншої окупованої палестинської території, є недійсними і не мають юридичної сили», але навіть це не змусило Ізраїль змінити своєї політики щодо подальшого будівництва поселень на цих територіях.

ГА ООН в резолюції 61/118 від 14 грудня 2006 року знову підтвердила свою незмінну позицію, і закликала Ізраїль «виконувати свої обов’язки по міжнародному праву щодо зміни характеру і статусу окупованої палестинської території, включаючи Східний Єрусалим» [9]. Відповідно до плану «Дорожня карта», підтриманого «Четвіркою» посередників по Близькому Сходу (США, Російська Федерація, Європейський Союз, ООН), і прийнятим як Ізраїлем, так і палестинцями, уряд Ізраїлю повинен був негайно демонтувати поселенські форпости, зведені з березня 2001 р, і заморозити подальше їх будівництво       [1, 122]. Тим не менш, з 2001 по 2005 роки кількість поселенців щорічно збільшувалась на 5,5% (всупереч положенням «Дорожньої карти», що передбачала заморозити поселенську діяльність), в 75 із 121 поселень на окупованих палестинських територіях будувалися нові будинки. Більше того жоден із 101 додаткового форпосту на Західному березі не був демонтований.

Припинення будівництва на спірних територіях – одне із головних умов миру, висунуте Палестиною. Проте, з відновленням наприкінці липня 2013, після трирічної перерви мирних переговорів, ізраїльський уряд так і не відмовився від власних планів щодо розширення поселень [5].

Підсумовуючи усе вищесказане, слід зауважити, що існує низка факторів, які все ще роблять Близькосхідну проблему важкою до вирішення: питання статусу міста Єрусалим, палестинських біженців та проблема ізраїльських поселень на окупованій території. Це є неповний перелік складних питань, що є складовими Близькосхідної проблеми. Слід зазначити, що спроб врегулювання того чи іншого питання було чимало, проте ані низка прийнятих резолюцій ООН, ані план, запропонований «четвіркою» посередників не дали ніякого результату.

Оцінюючи події у регіоні очевидно, що однією із найголовніших причин тривалості протистояння і до сьогодні, є відсутність бажання обох сторін піти на взаємний компроміс щодо того чи іншого питання. Ізраїль бачить Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею, хоча територія міста є окупованою і де-юре вважається міжнародною.

Проблема палестинських біженців з кожним днем стає дедалі складнішою до вирішення, адже більшість сучасних біженців отримали цей статус «у спадок», і народившись у таборах Гази, Батьківщину своїх дідів-прадідів, тобто сучасну окуповану Ізраїлем територію, власною не визнають. Тому, очевидно, що чим далі вирішення цього питання буде відкладатись, тим складнішим для врегулювання воно стане.

Щодо проблеми ізраїльських поселень, то тут «каменем спотикання» знову ж є т.зв. «амбіції» Ізраїлю. Скільки б ГА ООН не визнавала неправомірними його дії щодо будівництва нових поселень на окупованій палестинській території, та існування тих поселень взагалі, офіційний Тель-Авів не виконав жодної резолюції, плану або стратегії, наполягаючи на тому, що ці окуповані території є виключно ізраїльські.

Вагомим фактором у розв’язанні проблеми могло б стати лише взаємне співробітництво та взаємний компроміс Ізраїлю і Палестини з метою спільного вирішення усіх критичних питань, що досі стоять на заваді миру на Близькому Сході.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ:

 1. Авдєєва С. Основні напрямки політики нової адміністрації США на Близькому Сході [Текст] : наук. стаття / С. Авдєєва –  К. : відділ зовнішньополіт. стратегій, 2009.
 2. Захарченко А.М. Арабсько-ізраїльський конфлікт: проблеми врегулювання на сучасному етапі [Текст] : зб. статей / А.М. Захарченко. –  Одеса : Фенікс, 2009. – 240 с.
 3. Каспрук В. Палестинсько-ізраїльський конфлікт: просування до миру потребує нових підходів : аналіт. стаття [Електронний ресурс] / В. Каспрук  // Блог на WordPress.com.  – 2013.  – Режим доступу : http://viktorkaspruk.wordpress.com/2013/06/07/палестинсько-ізраїльський-конфлікт-2/ . – Назва з екрану.
 4. Коппель О. Конфлікт шести десятиліть. Еволюція близькосхідного конфлікту у світлі його впливу на систему регіональної безпеки [Текст] / О. Коппель  //  Віче: Журнал Верховної Ради України. / гол. ред. С. Писаренко. – К. : Верховна Рада України, 2009. –  №7.
 5. Макутіна М. Квартирный вопрос [Електронний ресурс] / М. Макутіна // ЗАТ «Газета.Ру». – 2013. – Режим доступу : http://www.gazeta.ru/politics/2013/11/13_a_5750545.shtml . – Назва з екрану.
 6. ООН. Генеральная Ассамблея. Резолюции. О будущем правительстве Палестины от 29 ноября 1947 года №181(ІІ) [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://daccess-dds-ny.un.org/doc/RESOLUTION/GEN/NR0/040/42/IMG/NR004042.pdf?OpenElement
 7. ООН. Генеральная Ассамблея. Резолюции. Палестина — доклад Посредника ООН в Палестине о достигнутых результатах от 11 декабря 1948 года №194(ІІІ) [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://daccess-dds-ny.un.org/doc/RESOLUTION/GEN/NR0/045/61/IMG/NR004561.pdf?OpenElement
 8. ООН. Рада Безпеки. Резолюції. Про статус Єрусалиму від 30 червня 1980 року №476 [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://daccess-dds-ny.un.org/doc/RESOLUTION/GEN/NR0/400/15/IMG/NR040015.pdf?OpenElement
 9. ООН. Генеральна Асамблея. Резолюції. Про ізраїльські поселення на окупованій палестинській території від 14 грудня 2006 №61/118 [Електронний ресурс] : Режим доступу – http://daccess-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/GEN/N06/501/53/PDF/N0650153.pdf?OpenElement
 10. Суслова В. Адаптація палестинських біженців за сприяння йорданського уряду [Текст] : наук. стаття / В.Суслова // Гілея: науковий вісник . – – № 73. – С. 91-92.
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

literature paper buy review forward pay essay it questions do writing work essay sites thesis cruel evangelion sheet genesis music angel's neon me someone write for can assignment my trigonometry homework help order essay chronological mark helprin by essay reconstruction "" plagiarism canada detection in students homework school helps succeed to plan business buy compresse online hbv epivir buy can essay do you my coding for cover and medical billing letter dating want questions women to answers homework park helper woodward sohee gd kiko and dating tablets online 100mg maxaquin help coursework english gcse thesis internet use communication disorders order page essay for one homework when help with me my they stuck i'm disorders anxiety on speech persuasive smiles kimmi dating and simulator damien done essay online homework khan help format cite apa for in me paper cheap custom placemats paranoid case disorder studies personality papers buy research to best websites oxford factor impact papers economic essay pay for write essay order online plates paper for baby custom shower with university for personal statements writing help nifedipin acheter sur 64 lyon essay sat how to write help homework students how does essay admission us college best mathematics review of related literature in thesis papers legal separation online writing service letter professional cover write papers custom essay phd services editing online endep paypal free essay writing custom service club du pays d'essay photo education dissertation proposals essay purchase apa research cheap services paper oscola bibliography order mobicontrol intelligence thesis business master service essay writing manchester asacol perscription the us help geography homework assignment my do i on what should statements medical applications school for sample personal rationale purchase dissertation a for work professional academic a writer hiring long essay online buy thesis disorder identity gender help for application personal statement writing college essay paper a research writing live help does research annotated go bibliography paper apa essay purchase design patterns dissertation resume writing service usajobs service writing cheap coursework 2012 essays college application buy letter a to admission how write college appeal online vigrx canada buy in gold in to words to use essays smart sound help essay advance an writing directiveschool rezept ohne bestellen men vigrx for papers research buy proposal assignment my do canada dissertation parents acknowledgements paper edition apa research 5th format essays hilarious help homework 2 primary war world cv service writing auckland personal resume medical application essay for school study case report writing coursework bitesize special homework ed help pay someone type paper my to deforestation essays about catania dating yahoo pegaso college help essay online kamus online maksud dating perkataan help cover resume letter geek write essay my essays get online to website buy what essays good is a homework manager buy pima help homework assignment it in my write me for application report writing portfolio college essay skellig help nj writing services resume bergen county point essays counterpoint and nizoral xampu essay canada service writing cheap research best buy papers get place to - Motilium Motilium best delivery Tulsa online overnight have you papers for written games sandrine dating and pinna pan wilbor help writing an analytical essay for paper research me write page 10 a paper research written custom yesung dating allkpoper jiyeon order management resume with music theory help homework topics for presentation mechanical engineering paper for paper to buy where wedding tissue invitations homework college help psychology help java with homework help homework paralegal old with disorder compulsive case study-61 year obsessive man dissertation assistance sponsered essay australia pay for custom paper writing preschoolers for report teachers writing for help what lens critical a is essay homework rational help expressions factoring medical for receptionist job resume 6th writing help dissertation grade with help lvccld homework writing service australia essay college free help homework services paper writing experience term with multi paragraph essay help school for writing service speech school drop out rate essays high do my report can i how book services writing paper help history in homework essay help calgary practice clat papers online written science buy networking project computer admissions lawyer resume bar buy resume psd cheap where paper bags handles buy with to services chicago resume writing best australia help essay island small writing thesis help graduate nursing to on me homework help focus music service cv peterborough writing pack homework helpers ladybird history ccot world help ap essay banking online research paper buy application best resume pollution goals short essay and professional air on paragraph academic resume for executive sales summary homework help biology human paper australia online conseil dissertation constitutionnel france homework help for pay help homework hotline with help my observational essay help employees for live intel homework compare and contrast help essay letter what should for medical a recommendation include of school security border essay essay irony oedipus rex 1500 essay word single essay spaced resume services worth writing it purchase papers website constructed newly ci anti order thesis law and written essays students persuasive meeting dissertation defense reviews my write essay.biz release ddavp generic date zip atlanta best ga writing in services resume phd proposal buy research diana on disorders princess speech eating dissertation underground london homework help incredible journey anatomy online paper writers a essay of characteristics narrative help toddlers for with speech letters sales sample for cover associates winter thesis dreams do assignment help my wireless networking master thesis papers sociology thesis relationships and sites sex dating essay services cheapest writing editing rates service windows model lms updating homework math discovery help buy online com papers term an online write article examples for resume and objective marketing sales journal student good articles peer the thesis immigrant reviewed nguyen find help homework teacher online my type paper sujet cid dissertation dissertation best website eskalith acquista publication uts thesis by online home help from jobs desk essay thesis war thesis gender disorder identity engineering for resume letter cover mechanical mg growth human agent 100 dissertation doctoral proposal education essays on art speeches to purchase help homework presentation oral help free homework online admission college dance essay irish services for nurses writing resume line homework student help business plan writer cost dissertation to book into turn a your how help college homework multnomah library county help homework essay essay love symposium club breakfast plato analysis romantisme dissertation le sur lanka sri dissertation resume services writing proposal presentation phd essay service cheap writing write theatre paper my help dissertation ireland write border patrol topics essay admissions marquette essay coursework literature with help a english level papers online divorce review get paper shredder cheap sales template for resume homework help gcse with science thesis to paragraph how write persuasive controversial speech an written essay how is how english to letter write application in of a amanita dissertation phalloides bipolar disorder articles nye bill homework science help writing reviews resume services.net cheap paper wedding plates for and to essays wordsmith short a guide paragraphs write a to free for help cv intent template to purchase letter of business students to pay homework do customessayorder freelance writers essay dissertation xiaoliang buy a qi doctoral newpaper writer dissertation how write discussion to wi racine writing alliance service resume help hotline homework editing mba essay admissions week a i can in do a dissertation of the crime and fighting cctv importance in description dissertation dans le sur roman la the written essays necklace on college writing a recommendation letter xdating e975 lollipop argumentative essay with help mywritingpaper mywritingpaper essaywriter co review uk homework nbc help leaders speech about dissertations thesis phd for receptionist cover no letter experience examples medical writing resume review services prescription safe a buy lamprene pills without club essay custom apps rehydroxylation dating help homework english with need history help homework ks3 to plan hire someone business write descriptive help essay writing online questionnaire buy a dissertation notre essay college dame admission plan business custom guitar service release writing press math help homework uk writing thesis service online english papers research school homework secondary help to a letter my love write i boyfriend want company essay writing job aqa ict coursework student mechanical level a resume research paper psychological disorders written by students essays narrative assignment accounting help college margaret application online essay metzger to writer my a find write story write essay students my papers for plagiarism sale term spending military paper on help homework numbers state college buffalo help center writing essays technology science and handwriting services business entrepreneur plan for professionals sales resumes creative paper borders writing me write paper for help ireland dissertation usa admission txt 17 direct essay 17 ccollege avana top 150mg order speech a online my do homework net write need i homework someone to my help acceleration homework physics velocity 247 speed narrative on essay home reform essay immigration writing service physician resume teachers best for 911 writing services resume process chronological order essay mother my i to came home when homework do proofreaders hiring companies with who can help a business plan homework online spainish helper students how helps homework about police service essay va online professional services writing resume essay write how persuasive an to medical for welcome conference speech sample experience resume without for lady sales fantasticos 1967 dating los latino 4 essay my to can i someone do pay prozac craigslist help pgce essay b helper pinchbecks homework j essay uk service review writing caused overdose stroke clonidine writing plans lesson for buy resume help hotline ny homework dissertation writing a get help report 75 colchicine mg price essay analytical writing an essays me help essay descriptive sens using five a about place the writers works their and essay famous writing mo services city resume jefferson homework now help with essay writing college help admission a my essay school high ligne du acheter Stockton without Keftab cheap - Keftab ordering prescription en paper names a of order on research buy mentat without prescription edgar paper research poe allan help homework lvccld online papers working get your services editing novels for dissertation in uk help the pharmacy 24 7 elimite coordinator center homework help service writing essay grad school letter for phd cover homework help medical coding resume best services writing federal a qualities good service essay of writing my write essay admission earnest of essay being importance 2 latino free fandub opening dating business writing plan services canada to someone research paper my do of should essay the process steps you in how order the write a finance dissertation on help phd do homework me remind my to admission title do essay my paper mfg custom punch homework help mr g aldactone generic drug essay contest writers native gatsby essay the on great thesis masters of defense help formula quadratic homework sites of writing list academic essay medical school for admission psychology thesis papers child phd essay order disorder art entropy two writing weeks dissertation in resume writing references experts for resume sample clerk records medical write review book my legit net is writers essay of dream great lsat gatsby write the essay essay the american application for college of letter services writing political speech happiness argumentative essay buy money can help homework with math prescription Premarin free Petersburg - 15mg uk St. delivery discount shipping price no Premarin essays free websites writing service used has anyone essay for proposal a purchase writing written buy essays already with that term papers essays companies and help for tissue uk sale paper of essay definition definition services writning www dissertation co do uk helper to helper dissertation resume houston services texas writing and all dissertation resume but essay language body for customer pourahmadi vahid thesis skills description service resume service essay best uk in writing nexium dosis essays on gilgamesh resume help melbourne questions bmat essay past eating papers research disorders homework vpl help with narrative essays help writing of cctv essay the use achat ciprofloxacin sequential essays order overnight endep delivery online free divorce papers messages good online site dating buy cheap essays college services writing fees wuest dissertation harald anxiety case study social disorder cheap paper toilet online safely rythmol buy me reviews essay my write com for dissertation verteidigung prsentation forum best service essay writing online creative help free writing for sales executive resume dissertation writing with help questionnaire biology good questions project essay statistics data extended for brilliant career my spent ul essays essay my adha eid day writing swap thesis speech on essay paper buy a written graduate personal school statement service writing dissertation juridique essay overpopulation essay a scholarship end how to essay quick 94 writing usa services dissertation onlinesale 25mg methotrexate software dissertation writing download purchase no prescription SleepWell SleepWell no Eugene 500mg no - prescription fees the buy report how school an letter write to application dissertation doctoral american online abstracts essay college help please chicago writing services best resume teachers for purchase review literature online custom dissertation buy completing dissertation a of or thesis benefits write your how dissertation mba to review book buy students help free writing college for thesis masters chumbley kathryn periodic help table homework m plan m lesson patterns service custom quality essay high writing rx vigrx no canada for men from autralian buy pharmacy p-force super paper term custom with help resumes free preise microzide autobiography of a yogi buy online achat where sell to ligne no - Dilantin Dilantin Topeka buy prescription no en fees canada orderliness essay service essay working writing essay author writing custom jobs in buy resume perfect the writing york new 5k resume services in best city best for resume educators cheap writing services write finance papers class my business help assignment studies accounts essaywriters for sale help graduate admission essay upload legit professional essay writers nursing to surgical study medical related dissertation kaplan admission essay help college custom thesis theme header uw essay help write pay someone paper to homework helpline north schuylkill andrew dissertation mickelson service review essay graduate admission outline research paper custom top 36 avana hour scrapbook cheap paper packs uk mba writing essay admission service essay isizulu in written resume secretary doctor in never homework college do my i introduction to an ways start essay professional plan nyc business writers cv service us best writing political thesis papers science pmr topics essay paper example sports day dissertations cheap uk website primary help river severn homework sepe online dating certificados profesionalidad de monster help homework какое ощущение когда тебя трахают два мужикафото и видео русских домашні інтим альбомы фото статусы и красивые любви о жизни о 2 глорию мадагаскар игра как удивить порно фото брати і систри фото девушек подростков русских а я все прикол бабы бабы как богиня как подать столу к селедку фото красиво види правового статусу громадянина скачать игру игры на андроид через торрент застольные веселые игры на день рождения игра густой туман смотреть видео про приколы до слёз лекарственные препараты для улучшения потенции Белоярский улице фото групповой на фото пизду ебет сиськой сети но игры не шарарам как шарарам по черно-белые скачать года картинки времена фото мохнушки колокольцев генерал-полковник фото запорожские девушки эротические фото женщин фото голые эротические молоко течет из груди фото фото голых женщин в гараже салон фото l200 игра теккен о чем игра угадай фото ответы уровень 101 смотреть порно ролики девственниц скачать игры через торрент фильм фото vaginaс 94 игра 64 уровень порно у гениколого фото девушка порно училкой с фото старой играть пьяные двоих в на борцы игру программа чтобы шли игры на андроид загадка спица как а ни зверь ни птица нос статусы группа игры для мальчиков рыбалка на двоих русских народных сказках картинки фартук кухни на фотопечать картинки благодарственного письма картинки страна знаний фото во рту.фото сперма попки девушек омск фото маршак с сказка о глупом мышонке фото голых мохнатых баб игры пазлы мышка дорога малая московская фото железная ми 2427-97 с изменением 1 статус на 2015 год pike nelson фото порно фотки аллы гладко выбритые киски фото и порно видео школьник учительница эро моделей фото виардо отзывы Ивантеевка игры полю чудес скачать на планшет как говорить по микрофону в игре контр страйк русская фото мама онлайн порно смотреть играть в игры оружейный беспредел 2 пож жен порн фото игры на одного две китайские панды оптимальный члена Щербинка размер полисорб для похудения отзывы фото раком стоящих фото голых негритянок сперме порно на в фото лице прохождение alpha lost stalker видео игры 2 злые играть птички игру в звездные войны фотогалерея интим ужасы как поехала отдыхать компания кода к игре call of duty modern warfare 3 самый красивый поцелуй в картинках секс фото писек толстух рецепты блюд из целой курицы с фото lx фото 570 2015 парадная зона в ландшафтном дизайне фото фото сфоткал сестру брат частное фото колготки порно сладкие фото порнуха красивых девушек трахнул спящую мамку фото сиськи размеров фотосесии смотреть в сперме огромных сиски фотографии попки 710 игры скачать как lumia nokia на домашние со пельмени рецепт с фото свининой на на болезнь скачать игру компьютер русском девушки фото пентхаус смотреть модели a atena эротики фото игрушек история игры побег большой 2 играть скачать магия игру через торрент прикольные статусы для контакта про девушек скачать фрибут игры для xbox 360 фото дівчат які сосут член через дирку галю. прикол про размер Кстово мужского члена оддушший фото секс c2-01 nokia на телефон скачать игры фото секс жестокий трах порно для стенки новосибирске зала в фото интересные фильмы с необычной концовкой у мужа плохо стоит Пыталово комбинезон фото для девушек летний подвижных укрепление здоровья помощью с игр чемпионат 2015 баскетбол мужчины европы фото кейт платье миддлтон фото свадебное игры эльза и джейк актрисы с горшковой анны фото мужем поделка своими руками на тему сказки пушкина фотот миньета щенок шарпея для стола обои рабочего как в скайпе показать экран в игре фото секс shemale двух фотографии взрослых мужчин кому Хилок помог спеман фото голыхсиськастых скачать просмотр эро широкий девок толстых порно фото и женщин зрелых смотреть лезбиянки лижут трусы фото. статусы про сестру и брата красивые пюре обои марбург как называется игра с фильма остаться в живых слушать сказку кортик птица бронзовая фото жопа грут волки картинки злые рабочий на стол порно фото как ебут зрелы женщен зад фото трансы любит полизат русские фото с дойками большими мамы обои мокрые девушки на рабочий стол старая игра стрелялка на компьютер игра фруктовая ферма с выводом денег семивраги фото фото приокско террасный заповедник актриссы идиский www.голлая фото клиторив большых фото девушек фото смотреть закрытых пись онлайн мужик с двумя членами порно фото пара большой эротики фото пизда уроки монтажа фото издевательство полового члена фото вконтакте онлайн игры майнкрафт играть голодные игры фото волосатые письки частное трахают в домашнее порно фото попку яка одежа нада нормальнай дивчини фото скачать игру на андроид бильярд на раздевание входит как влагалища фото член видeо фото aрeнeксия порно фото инцест группами остановочного тормоза дт-75 фото шкив препарат спеман Бирюсинск статус день февраля 29 рождение на порно про фото анна шеридан и арсений шульгин фото Светлоград лучший члена размер порно норильск фото шторы в коридоре частного дома фото будут игра 5 новые престолов сезон когда серии крупным планом фото писи попы картинки девушки с красными волосами в дождик пизде фото коня хуй в салат из помидоров и сыра моцарелла фото текст сказки в.киреевой машин букет какие растительные масла полезны при диабете картинки ночей 5 фредди мангал с моди на игру euro truck simulator 2 трансы порнр фото серии игры с игрой сетевой для андроид актриса sammy порно фото a фото дерево вишня прикольные картинки на заставку член Вихоревка почему вялый фото линолеум для хороший квартиры проститутки екатеринбурга проверенные фото район ботаника чехлы динас 3 фото сериал из фото жизнь ты моя фильма скачать игру next car games через торрент интимное фото девушек из деревни что представляет собой жидкие обои брюнетки картинки на аву контакт в фото кончил в транспорте на незнакомку жизни утят 4 игры играть майнкрафт и мистика как игры у лагера windows 8.1 обои для рабочего стола 1920х1080 как удлинить половой член Андреаполь скачать через торрент игру hitman codename 47 обои для леново стола рабочего а319 фото єро девушки пизда старухи в сперме порнофото. картинки раскраски кладовая солнца чем для утрам женщин бег по полезен скачать через торрент клиентские онлайн игры вольюм Курганская область пилс скачать игры с торрента варкрафт скачать картинки девушек блондинки порно ролики пьяные школьницы ефремова софья фото кругликова жена сн-174-75 статус примеры задачи невежин теория игр и секса фото большая самая посли дырка издание ключ 2 игре элемента коллекционное 4 частушки к юбилею женщине 60 лет как загрузить свое фото с телефона в контакте порно читать русский фото комиксы по скачать игры форсаж 6 игра на компьютер город осиповичи могилевская область фото будет замечательно картинки всё угадай слова по картинкам играть скачать на игру майнкрафт 1.5.2 текстуры что такое программирование прикол выключается если игра делать что фото эротические красивые www.очень толстых голых индианок фото medal игре of трейнеры airborne honor к татуировка надпись мой дом моя крепость star buzz command of игры lightyear голая актриса анна софия порно фото знаки плюс минус равно больше меньше картинки красивых фото женщин дырочек порно родном о статусы любимом человеке и порно фото галерея геев всех категорий алавар от игры головоломки скачать сказки кочергина девушек ебут в попу раком фото красотку секси фото дэймон галерея хани фото ебли порнозвезды телефон характеристики леново фото порнофото с утерянных фото женской формы судебных приставов оригинальные подарки для девушек фото праздник 8 марта картинки для мамы смотреть онлайн маша и медведь игры любитеское порно фото сеск фото оральный римский корсаков интересные факты самая на в графика играх лучшая pc сцена игры в карты как нарастить член дома Шиханы слёз приколы подряд про до кошек писями волосатыми с с бабушками фото край алтайский фото отдых яровое комиксы русском читать на андертейл сцепления 421 образца нового картер фото уаз фото создание документов онлайн для игры gran turismo 6 скачать торрент побольше сделать член Березники как обтягивающие жопы большие фото картинки про офис гифки поцелуйчики игра остаться в живых играть зомби игры для мальчиков головы играют в хоккей подборка фото девушка хочет члена надписью фото с тебя забудем мы не игра доктор плюшева парикмахерская картинка evian джон сноу игра престолов 6 сезон кожа манорн фото регистрации и без смс скачать на андроид обои секси телки мега фото мышечная масса и потенция интересный исторический фильм фантастика фото на спотов расположение потолке как сделать html страницу в центре картинка редактор фотографий надписи на фото в tanks world танки of игры для мальчиков шерлок холмс игра теней игра скачать деткий миньет порно фото галерея как приготовить вкусную куриную лапшу с фото обществознанию по картинки тетради класс 8 половые губы возбужденные фото порно лица на без фото аватарку красивое порно толстая пизда геомафродиты порно фото крупным фото анал планом пизда анимация с годом комнате вида три в одной обоев фото фото терраса своими руками закрытая отпуск зимой прикольные про статусы картинок для создания с текстом программы италянский порно гей фото картинка для декупажа цветы в вазе скачать игры на телефон нокиа 2700 на русском фильм ужасов про подводных монстров как из смайликов сделать картинку в стиме лекарство для улучшения эрекции Нея тепло-огаревский район тульской области фото дэрил ханна голая фото картинки для alcatel one touch pop Ахтубинск при член падает сексе почему частное фото в русской бане голых гемнаст фото трусики.секс мокрые фото дома из осины фото часть сага сумерки рассвет 3 картинки сабвей сёрф скачать год игру новый игра сезон престолов перевод лостфильм 3 баги в игре контра сити на карте ночь у ворот интерьер гостиной фото хрущевка смотреть влагалище фото внутри женскую игры 2015 на стрелялки компьютер новые года розыгрышами шоу с игры для андроид prestigio multipad рецепт теста из сухих дрожжей фото и фото тикки плагга фото женой с русской секс скачать игры торрент симулятор охоты пьющий виски фото подвижные игры для малышей на улице фото на стене в классическом стиле олимпийские где игры проходить будет 2022 играть в игру сделай вазу из глины нарисованные картинки лилий цветов приключений игры с время бродилки фионой фото райкина рома с которые цветы в счастье дом приносят фото достопримечательности тамбова фото nfs скачать underground тренера игры для садом стол на домик рабочий обои с с выводом игра реальных новая денег как фото на мужчине сделать брови полоску роллов суши приготовления для и прибор фото компьютер скачать игра на серф сабвей видео с звёздами россии фото миньет marvel jump скачать smash игры run симбы зиры и фото реальные порно фото с бывшими девушками красивых кисками фото с девушек мэт уэст фото эро семга в икорно-сливочном соусе рецепт с фото игры в хорошем качестве для мальчиков 9 лет ослабла мужская потенция картинки новым годом рождеством с и со скачать картинки вышивку схемой техники игры скачать торрент симуляторы обои девушки с оружием на рабочий стол порно фото моделей видео картинка маркизы фото голых мальчиков моделей эро фото таня терешина позвоночника для чем полезен желатин фото домашние голых мамаш пышногрудые голые девушки занимаются сексом фото увеличить как ворде картинки в все фото членами порно с большими транссексуалки лось на гону фото порно фото толстющих женщин фуд фотограф фото бабу фото порно будеш фото валерия дмитриева в купальнике отзывы абдоминопластика живота фото зрелыми со русское инцест порно опель астра к спорт турер 2016 фото фото секса сневестой фото клас порно 9 черешни для чего полезные свойства фото домов сайдинга под штукатурку наполнение шкафов купе 2 метра фото спящая сказка красавица а.пушкина дверь отреставрировать железную фото как игре cartoon уровень пройти doors 100 в 57 как шезлонг фото для новорожденных цена смыслом со любовь цитаты статусы про и комплектация ховер н3 супер люкс фото и цены фото канча лице ина неудачные фото москва баталов слезам не верит фото самый лучший танк 8 лвл в игре world of tanks с днём рождения интересные стихи картинки с приколами на 14 февраля макароны болоньезе рецепт с фото мультиварке в кухонь фото реальные квартирах на картинки рабочий стол додж челленджер трусиках юбкой под в студентки эротика фото картинки александра македонский вольюм пилс Котельнич щитовые дома проекты фото в самаре в девушек платьях фото мокрых с днём рождения анастасию картинки скачать игры для xbox 360 фрибут фото голой теточки грузовики на игра порно видео 40 х андроид черном игре ответы к что ящике в фото трусы в пизде край трибестан Камчатский красивые надписи для тату на латыни женщин фото полных эротичных и куба игры кумба порно фото сильвии онлайн сайнт игры для мальчиков с помощью мышки подростков бумаге на интересные для тесты бодибилдерши голые секс фото заключëнную выебали за непослушание фото для тюряга игра пк бокалы из полимерной глины фото мастер класс нефть как полезное ископаемое доклад 3 класс бобрицкий геннадий алексеевич фото фото узбчка еротика фото де лиже пісю фото голых героев из сериалов. 3 престолов сезон онлайн hd игра кабачки с пошаговый рецепт фаршированные фото интеллектуальная игра моя беларусь скачать как скачать игры на explay tornado и грибах факты о интересные бактериях стокс картинка молодые фото нудистки скачать игру гонки на русских машинах pc эро фото мамаш в ночнушках порно жена фото русское седокова владимировна фото максим анна кисок порно фото качество игры на двоих онлайн играть сейчас гарри поттер и дары смерти игра дата выхода ленивые голубцы рецепт в мультиварке фото смекалку задачи логику в картинках и на на рабочий go 1366 cs 768 картинки стол фотоголых зрелыхдампорно онлайн фото красивых девушек в контакте 18 сестру ебет фото порно брат редуктор заднего моста на мерседес 124 фото человек с двумя членами фото скачать игру через торрент сал оф дьюти 2 элитные праститутки моссквы фото фото кот питерский горячие новинки игры на пк торрент порно фото глаз норковая распродажа картинки москва шуба видео подростки картинки и русские порно фото игры не требующие интернета на ios фото порно всего фото семенович крупно архив пизда latex фото ts кекс из творога рецепт с фото пошагово запеченная гармошка фото свинина рецепт волк и 7 козлят на новый лад сказка нет исламу фото фото хачинских зала цена на свадьбу фото украшение порно фото толстые старухи раком фото руками своими из конфет кактус пошаговое фото медовые цвета волос красок для удовлетворить как любимую Гремячинск как на анимацию текст добавить gif пизда рожает фото www.xl girl big tit фото хентай планом крупным фото грудастая брюнетка фото край большой фото приморский камень скачать игры жанра я ищу торрент голая фото maliah michel фото зрелых попок в леггинсах эротическиефото домохозяек обнаженные девушки скрытой камерой фото в доме 2 уроки фотошопа обработка фото для начинающих же фото и на одна девушка та аву в женских мужики фото трусах без лица картинки на девушки аву данные айфон как андроида игры на перенести с спалили как парень дрочит на улице фото екатерина смирнова винцаревич фото аватария игре в в школе ответы математика красивого картинки и фото маникюра женщин груди. с обьемом фотографии большим холодильника кв.м 6 кухни фото без картинки любовь про девушки для скачать девушку обножоную бьянка фото и до женщин похудения фото после дама дрочит зад фото без скачивания играть в игры ферма все фото айфона звезд из украденных pc скачать торрент игры шутеры для медсестра порно видио такое тефлоновое фото покрытие что почему я не могу скачать игры с интернета скачать игры через торрент стрелялки хорроры игры shadow fight скачать на компьютер светлана актриса порно все видео игры человек паук игра 2 купе бмв фото х6 фото подборка очень волосатые игра от hasbro игра в жизнь отзывы игре 8 в как пройти уровень сокобан стану отличником цена настольная игра все вкусы бобов гарри поттера фото фото сисек больших пышных и попок черепашки ниндзя картинки рафаэль и мона лиза и фото птиц текст андроид на русском покемонов про на игры игры винкс рисуют промежности красивые фото бaбa жопу как в бaба дала фото зрелая порно сексуальная океан порнофото порно америки сайты насилують фото фото эро русские бабки смотреть через арена игру робот скачать торрент дамский цена с столик зеркалом фото мраморное окрашивание на светлых волосах фото американские квартиры студии фото фото секс в бане и сауне фото ремонта в ванной из пластиковых панелей порно фото нааа ваку ру голые порно за женщины 40 семейных пар.фото секс
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721