Винищення євреїв Славутського району в період німецької окупації

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Уряднікова Марія

У статті проаналізовано винищення єврейського населення у селах Славутського району в період  німецької окупації.

Ключові слова : єврейське населення, гетто, винищення, Славутський район.

In this article has been analysed and systematized the material about the annihilation jewish inhabitants of Slavuta region in the period of german occupation.

Key words: jewish inhabitants, ghetto, annihilation, Slavuta region

В статье проанализировано истребление еврейского населения в селах Славутского района в период немецкой оккупации.

Ключевые слова : еврейское население, гетто, истребление, Славутский район.

Актуальність теми дослідження полягає в тому , що вивчення становища єврейського населення Славутчини в роки війни є важливим завданням історичної науки, зважаючи на наявність низки нез’ясованих питань. Питання, пов’язані з  темою, піднімались у працях Д. Гошкіса ,  С. Ковальчука , А. Фрідман , О. Сапожніка, Т. Вихованця .

На основі  літератури та спогадів очевидців зроблено спробу  висвітлити політику, яку проводили фашисти стосовно євреїв на території Славутчини.

Страшна доля чекала євреїв Славутського району в роки фашистської окупації 1941 – 1942 рр. Масові розстріли мирних жителів єврейської національності почалися уже в липні 1941 р., коли було розстріляно багато євреїв, що проживали в селах району. Повністю знищено єврейське населення сіл Красностав і Киликиїв. Згодом у селах Ганнопіль і Берездів було створено гетто, куди поміщали євреїв з навколишніх сіл. У березні 1942 р. всіх залишених у живих перегнали в гетто міста Славути. Старих, немічних знищили відразу після прибуття. Всіх інших розстріляли на околиці міста, а близько 200 немовлят  кинули живими у криницю у червні 1942 р.[ 2, c. 102].

На території району розстрілювали не тільки все єврейське населення Славутчини. На околиці села Нетішин, на Лисій горі, та неподалік річки Горинь

розстріляно декілька тисяч громадян єврейської національності з міст Остріг, Ізяслав та ін.

Згідно з актом Державної комісії по розслідуванню злодіянь фашистів, на окупованій території Славутчини розстріляно близько 12 тисяч мирних громадян єврейської національності [ 1, c.6].

В пам’ять про ці жертви в Єрусалимі встановлено дошку, на якій викар-бовано назви колишніх єврейських містечок Славутчини: Ганнопіль, Берездів і Славута.

Через кілька днів після прибуття євреїв району до славутського гетто, їх, осіб 500, було відігнано в Берездів. Там завчасно були створені кошари, куди помістили прибулих. Через два дні відібрали чоловік 300 і погнали в Печиводи добувати камінь у кар’єрі. Жили люди в клубі, спали на соломі, було так тісно, що не можна було простягнути ноги, їсти давали гнилу картоплю і воду. Від такої їжі люди почали хворіти, і при цьому їм треба було важко працювати під крики «шнель» і удари палок. Багато не витримувало таких знущань. Якщо хтось намагався втекти, то його і кожного десятого розстрілювали. Згодом від прибулих залишилося десь дві третини, і їх перегнали в Берездів.

Тут смертність хворих збільшилася. Крім того, було відібрано 60 чоловік і жінок для розстрілу. Їх розстріляли під цегляним муром на території старого єврейського цвинтаря в Берездові .

З відібраної групи вдалося втекти дівчатам Крічман Соні, Коган Меклесі і Малійській Софії. Дівчата приєдналися до своїх у кошарі.

У другій половині червня гітлерівці і поліцаї погнали євреїв назад у Сла-вуту. Шлях проходив через села Дяків, Жуків. По дорозі людей, які не могли йти, вбивали на місці. Так під жуківським лісом було вбито 7 чоловіків.

Евакуюватись у тил встигли одиниці населення району. Під окупацією опинилося майже дві тисячі жителів Берездова, в тому числі понад 600 громадян єврейської національності. З перших днів окупації фашистські каральні загони і місцева поліція розпочали масові акції розстрілу євреїв,  пограбування їх майна. 26 і 27 липня 1941 р. фашисти на автомашинах виво зили подалі від села на розстріл євреїв. Першими жертвами стали працездатні чоловіки і жінки [ 3, c.4].

Пригадує житель села Дяків Славутського району, Семенюк Василь Миронович, 1930 року народження: «Літом 1941 року я з іншими хлопцями пас корів в урочищі Бутик (між селами Дяків і Сьомаки), там росла гречка і ріпак. У день розстрілу жали ріпак, у полі було багато людей. З Берездова під’їхали машини з євреями. Я ще бачив, як висаджували євреїв з машин. Майже всі  вони були з віниками. Німці наказали відійти подалі тим, хто пас корів і був у полі. Ми погнали корів додому, люди з поля також вертались у село. В селі було чути постріли і розрив гранат. Після обіду ми знову погнали корів в урочище. Я ходив дивитися на місце розстрілу. Яма з вбитими ледь була прикрита землею. Скрізь червоніла кров. На землі лежало багато віників. (Приречених заставили взяти віники нібито для того, щоб прибирати залізничну станцію у Славуті).

Місцеві жителі розповідають, що на деревах поблизу ями висіли шматки одягу від розриву гранат у ямі» [ 9].

Вони пам’ятають про розстріл на сільському цвинтарі поліцаєм шести єврейських дівчат, над якими перед тим поглумились.

У другій половині червня 1942 р. євреїв погнали в Славуту. Участь тих, хто опинився в гетто м. Славута, відома: фашисти не помилували жодного.

На основі списків, складених сільською управою наприкінці 1941 р., а також відомостей про єврейські хати в с. Берездів станом на квітень 1942 р. та актів Державної комісії по розслідуванню злодіянь німецько-фашистських загарбників в с. Берездові від червня 1944 р., повідомлень родичів загиблих вдалось встановити імена 514 загиблих мирних громадян єврейської націо-нальності села Берездів. Загинуло їх значно більше – 589 осіб. Згідно з актом Державної комісії у єврейського населення с. Берездів фашистами пограбо-вано, викрадено, знищено майна і худоби на суму 3 704 365 крб., з них зібрано контрибуції на суму 140 075 крб. [ 1,c.6]

Містечко Ганнопіль, що на Славутчині, було окуповане фашистами на початку липня 1941 року. Нова влада швидко набрала поліцаїв з місцевих жителів, повсюдно встановлювала «німецький порядок». Очолив поліцію місцевий німець Зачик, що працював на спиртзаводі. Фашисти не забарилися розпочати розправу над єврейським населенням містечка. Пройшло декілька днів з часу окупації, як німці і поліцаї відібрали групу євреїв-чоловіків середнього віку, вивели їх на поле в напрямку села Рівки і там розстріляли. Згадує жителька села Рудь А.М.: «Я пасла свині за селом. Бачила, як гнали євреїв, їх було чоловік 20. За селом у рові їх розстріляли. Під вечір односельці підводами везли вбитих у село. Вони були накриті, але видно було де руку, де ногу, що звисали з підвід. Це, можливо, єдиний випадок, коли фашисти дозволили родичам поховати вбитих на цвинтарі. В останні дні липня в Ганнополі було вчинено нову криваву акцію над єврейським населенням, євреїв-чоловіків примусили копати три ями. (Це відбувалось у кар’єрі цегельного заводу на околиці села, поряд з лікарнею). Розстрілювали по 15 чоловік, німців для розстрілу в строю також стояло 15. Остання з євреїв стала тікати в поле, розбіглася, їх постріляли і знесли в яму» [ 8 ].

Після війни останки розстріляних перезахоронили на єврейському цвинтарі села, на братській могилі встановили обеліск.

У перші дні окупації сільська управа Ганнополя зобов’язала всіх євреїв нашити на верхній одяг жовті шестикутні зірки Давида, щоб легко можна було відрізнити єврея від неєврея. Поліцаї забороняли українцям і полякам спілку-ватися з євреями.

Славутська районна управа постановила: 6 вересня 1941 року накласти на єврейське населення Ганнополя контрибуцію в сумі 80 тис. крб. Восени 1941 року в селі Ганнопіль фашисти обладнали єврейське гетто на території ком-пактного проживання євреїв. Сюди доставили сім’ї із сіл В. Скнит, М. Скнит та інших. З села Довжки пригнали 16 осіб. Згадує Рудь А.М.: «До мами підходили єврейські дівчата з гетто, просили хліба і сала, казали, що в гетто більше не повернуться, будуть тікати» [8] . Жителі села пам’ятають Соню Бідер, яка втекла з гетто і переховувалась у Ріпи Параски і Ріпи Марка. Привела її в цю сім’ю Добринчук М.Ф. Ризикуючи власним життям, українська сім’я врятувала дівчинку. Бідер-Кічмар Софія Семенівна вступила у партизанський загін ім.Кармелюка. Після закінчення війни неодноразово бувала в селі Ганнопіль, провідувала могилу своєї рятівниці. Холодного березневого дня 1942 року  всіх євреїв з Ганнополя відправили у Славутське гетто. Основна маса людей йшла пішки, матері несли маленьких дітей. Дозволено було взяти з собою коштовності, гроші і ручні клунки. Старих і калік везли на підводах. Надвечір колона цих смертників у супроводі поліцаїв прийшла у Славуту[8]. Дані про кількість розстріляних по дорозі різна: від 7 до 10 осіб. Всього гнали 50 осіб. Не полишали фашисти у спокої навіть мертвих. Надмогильні плити з старовинного єврейського цвинтаря розбивались і використовувалися на прокладання дороги.

Такий трагічний кінець єврейської общини села. В живих залишились одиниці. У 1944 р. Державна комісія, що розслідувала злодіяння фашистів на території району, склала неповний список загиблих. У списку є тільки прізвища та імена глав сімей і вказано кількість загиблих членів сім’ї. Їх по цьому списку 815 осіб. Опитуванням очевидців, родичів загиблих, по документах реєстрації новонароджених у 1921–1941 роках вдалося згодом уточнити імена 356 загиблих.

У селі Головлі перед війною проживало 5 єврейських сімей. Каральні акції проти євреїв розпочалися десь через місяць після окупації. Спочатку в село прибула автомашина з карателями, які забрали 9 осіб дорослих і підлітків, вивезли на Рівненщину, де і розстріляли. Місце розстрілу невідоме. Таких каральних акцій було всього 3. Загинуло 15 осіб.

У с. Довжки до війни проживало декілька сімей. Усіх їх було забрано до Славутського та Ганнопільського гетто.

Чи не найтрагічніша доля спіткала євреїв містечка Красностав. 7 серпня 1941 р. у селі з’явився каральний загін. На базарну площу зібрали 47 євреїв середнього і старшого віку, вивезли в ліс за два десятка кілометрів і розстрі-ляли. Лише в 1950-х роках їх останки були перезахоронені на єврейському цвин-тарі у Славуті. Через декілька днів велику групу дівчат-єврейок забрали у Берездів для роботи в солдатській їдальні. У Красностав вони не повернулися. Їх, як і жителів Берездова, відвезли у гетто Славути, а пізніше розстріляли. [ 4, c. 92-95]

Це був лише початок злодіянь фашистів над єврейським населенням містечка. Трагедія розігралася 31 серпня 1941 року. Зранку поліцаї з Красностава, Берездова та з навколишніх сіл оточили містечко, сюди на автомашинах прибув німецький каральний загін. Фашисти і поліцаї вривалися у єврейські будинки і всіх виганяли на базарну площу. Поліцаї нишпорили по горищах і городах, шукаючи тих, хто намагався заховатися. Непокірних розстрілювали на місці. Сховатися вдалося одиницям, їх виловили пізніше і розстріляли на єврейському цвинтарі (Шойхет І., Харбаш Б., Кельріх В.,Гольберг Б., Холостой Л.).

Вся площа біля комендатури була заповнена людьми, поліцаї оточили натовп, нікого не випускали. Дехто з євреїв просився вийти з натовпу набрати води, але ніхто не реагував на прохання.

За командою німецькі карателі з собаками та поліцаї почали гнати людей у напрямку Шепетівки. По дорозі смерті рушила колона людей, в якій йшли старі люди, матері несли грудних дітей, йшли вагітні жінки та підлітки. Їм було сказано, що з Шепетівки їх поїздом відправлять в Одесу, а звідти – кораблем у Палестину. Проте сподіванням прийшов кінець, коли колону приречених повернули в сторону лісу, що між Красноставом і Гутою. Почалась паніка, люди стали плакати, євреї зрозуміли, що їх обманули. Карателі окриками і прикладами заставили людей продовжувати прямувати на лісну галявину в урочище Макарисько, де завчасно була приготовлена велика яма. Викопали цю яму місцеві жителі за командою старости містечка Вознюка. Про це пізніше розповідав своєму внуку Степану Бойку Іванюк Семен, якому теж довелося копати цю могилу для сотень невинних [ 7, c.4].

У той день загинуло все єврейське населення Красностава. Згідно з актом державної комісії, фашисти знищили 957 євреїв містечка.

У селі Кутки пам’ятають, як фашисти знищили дві єврейські сім’ї, які проживали тут. Загинув сільський поштар Гілерман Йосько Зельманович, 1898 року народження, його дружина Гілерман Малка Лейбівна, 1904 року народження, їх дочка Гілерман Клара Йосипівна, 1936 року народження, і ще одна дитина цієї сім’ї [ 6, c.3]. Загинула також Рубенштейн Миндзя Лейбівна, 1908 року народження, її дочка Фріма, 1936 року народження, і ще одна дитина. Їх розстріляли у селі.

Перед війною у с. Лесиче  проживала єврейська сім’я Резніків і Пар-фімчуків: українець Парфімчук І. Т. і його дружина єврейка Парфімчук Марія Борисівна, 1910 року народження. Її і двоє дітей, у тому числі Жанну, що наро-дилася 04.08.1938 року, фашисти розстріляли у селі. Сестри Резнік Мунька Срулівна і Резнік Рухля Срулівна, їх брат Резнік Шмулик Срульович, 1899 року народження, загинули в Славуті у червні 1942 року.

Забираючи їх у гетто, фашисти жорстоко познущались над Шмуликом і однією із сестер. Їх прив’язали до коней і заставили бігти за кіньми. А коли ті вибилися із сил, їх волокли кіньми до села Старий Кривин. Всього у селі Лисиче загинуло 6 осіб єврейської національності.

В селі Нетішин жило 5 єврейських сімей. У перший день окупації села фашисти вивели в ліс поряд із колгоспним господарством і розстріляли Кідєра Піню, Рибака Гершка і Ясіна Гершка. Всіх інших євреїв пізніше вивезли у гетто м. Славути, де вони і загинули. Всього по селу Нетішин жертвами фашизму стало 9 осіб єврейської національності [ 5, c.3].

Отже, всі дані, наведені по селах Славутського району, є неповними, обсяг дослідження не дозволяє помістити прізвища осіб, вбитих фашистськими загарбниками.

Користуючись зведеними даними, можемо зробити висновок про кількість загиблих євреїв Славутського району – це 2720 осіб. З них встановлено імен лише 1359. Як бачимо, лише половину. Ще довгий шлях у встановленні решти імен загиблих. Місць розстрілів майже у кожному селі Славутчини було кілька, всі вони маскувалися фашистами, документація євреїв знищувалась. Єдина надія залишається на очевидців тих подій, а їх залишилось небагато.

Список використаної  літератури :

 1. Акт про розслідування злодіянь фашистів на окупованій території // Радянське Поділля. – 1944. – № 74 (8 серпня). – С. 6.
 2.  Гошкіс Д. І. Незгойна рана/ Д. Гошкіс.- Славута, 2001.-  224 с.
 3. Ковальчук С. Славутські сторінки до Чорної книги // Трудівник Полісся. – 1990. – № 68 – 15 серпня. – С.4
 4. Ковальчук С. Шалом, славутчани/ С. Ковальчук, А. Фрідман. – Славута: Б.В., 2001. –  С.21.
 5. Нечипорук І. Нетішин у роки війни // Нетішинський вісник. – 2002. – № 40. – 12 червня. – 6с.
 6. Сапожнік О. Сторінками історії рідного краю // Славутчина. – 1998. – № 23. – 27 квітня. –   10 с.
  1. Федорчук О. Трагедія нашого села // Трудівник Полісся. – 1998. – № 56. – 14 серпня. – 6 с.
  2. Фонди Славутського державного історичного музею. Спогади Рудь А.М.
  3. Фонди Славутського державного історичного музею. Спогади Семенка В.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

clomid tamoxifeno research my do paper me for essay help writing uk can college essay my i write buy peo website best to cheap service essay is writing illegal custom online papers naacp get tabs diovan homework brainfuse help cv waterford writing service lewis structure help dot homework psychology developmental on dissertation papers my term do essay apa purchase phd entrepreneurship on thesis help essay please college help writing an for essay for sales cover fresher letter executive for job sample sales letter application cover essay admissions university liberty custom uk writing essays essay order to medical sample application letter fellowship for cover appendix dissertation essay ramapo admissions steps writing on an essay purchase Copegus online dissertation datenbank buy online a followership brenda dissertation bearden proquest service york us cv writing study case phobic disorder a to presentation buy help writing need plan business college assignments school assistance projects oklahoma resume city writing online professional services dissertation a to write hypothesis how improve writing essay online paper plates cheap compare introduction help contrast essay online writing services best paper reaserch buy someone my essay college write can else employer convincing you essay hire proposal construction dissertation management is a snap to homework online thanks helpers letter for billing sample cover medical buy review essay club school writing paper high basic term letter sales cover for associate example do assignment to pay australia someone my sample resume specialist medical for coding 500 dissertation and proposal words help narrative essay write my online tetracycline prescriptions cover medical assistant jobs letters for planning paper partial order on term compare companies writing essay spain help homework homework tech georgia help reviews writing services essay blog depersonalization case disorder study paper help with app assignment australia writing services online Terramycin pharmacy essay websites marathi text in essay written language custom paper service best fox silver craigslist lawsuit term paper someone pay do on to essay customer on service management cons foods gm pros of and to for how admissions essays write college critical thinking application paper prograf free buy shipping delivery no prescription thesis 1970 masters mine and dating website tatsumi template interview for plan sales business do my homework math com forum assignment help my should i do homework do my homeworknet fundamental help homework principles accounting get help assignment homework help cancel chegg the will service writing my cost write essay and punishment on essays crime Urso pills an college for application 2013 essay writing questions me my do homework work and for math show should i my what do essay on narrative leadership style dissertation thoreau david henry essays allertons dating england statement personal residency services editing for writing dissertation rationale payment case disorder studies panic fans paper buy cheap services in writing nigeria cv papers practice free online 11 writer wallpaper a community service start essay to how mechanical resume headline for engineer payments research on mobile paper papers education improving term posting online resume help veterans online Glucotrol generic Xl buy homework help live torrance dissertation davis parker the writing and doctoral papers buy term college papers writing thesis essay homework essay english help essays photography classic on cheat dissertation book writing companies for an write leave to application how letter help tdsb homework Forzest i where tabs - where to order can purchase free Forzest Toledo shipping for to plan need a me write business someone papers cheap buy online exam essay sample registered 2 network on not note xdating sanyo ion batter pack 700mah lithium j homework pinchbecks helper or homework research harmful helpful is help operations of homework order with points essay of order in how writing does help creative site custom best essay buy dissertation online phd only a services writing resume online alphabetical bibliography latex order learning anatomy with help homework for who do money assignments thesis term writing paper dissertation my online class me for do frumil how prescription buy to ordering without buy online essay australia letter service custom cover writing agent pa sale 10 growth mg human pennsylvania for cheap order quick online essay custom speeches written cost a write book have you it to how for does much someone a to formal essay how write free math help online help art dissertation a2 recommendation samples of letters school medical for of doctorate buy a dissertation on nature essays descriptive disorders essay eating media outline paper writing algebra help 1 holt homework math me sentences for make jason masters theology thesis fr gordons service ses writing resume resume purchase for thesis master his help xml assignment for to buy college essays writer hire a thesis online cheap essay custom clemson university dissertation check i purchase buy an where elimite e with can thesis metaphysics master scams writers essay writing letter help yahoo help dissertation ireland actress dating young lucero paper original research purchase online chat for help depression help cheap term paper helper novel writing buy online of autobiography a yogi mba resume for admission writing company academic cover hiring without letter manager name a sample in resume manager marketing for sales hotel college buy paper companies writing essay rate business good plan writers online shoes jordan order resume school application essay gcse for coursework sale thesis writing psychology services essays for sales powerpoint marketing presentation and buy college paper chea for a writing homework help biography a reviews essay website custom buy personal essay development plan essay with entrance help college websites best algebra help homework how make tittle page to a reaction paper in the essay best teacher reviews essay meister custom on research cheap service paper admissions college best essay york should my about quiz book i write what mg - Avapro Avapro india 200 mg Blind tablets 5 River generic someone do my can assignment Скачать живые обои для телефона Сказка про царевича и кощея текст на трусах фото канчина папарацци фото голых жопа азиатки фото фото ню распутных баб тампоны в влогалище женщины фото в рецепт Суші фото домашніх умовах Чит на оружие на игру контра сити телки фото смотреть порно у воды картинки поведение Правило Совмещенный санузел под ключ фото фото в гарнитур барнауле Кухонный ебётся только жопу фото в малышка обои hd marvel новый лад Сказка на золотой ключик зато богатые секс их теки что плотит пехали фото мужья трахают своих жен фото членов в руках больших девок у фото царь фото класс вар медивал престолов 2 Тотал игра аральный фото ебля секс фото свеча в вагине Sniper картинки warrior ghost все Печенья без рецепт фото выпечки с лезби порно фистинг россии войну и Анекдот украины про Мармелад фото условиях в домашних фото сперме лица порно галерея в смешны самые вовочку про Анекдоты бсз 38.000 фото раком на столе порно фото в Покраска светлые фото волос тона Для чего полезна утренняя зарядка фото военное порно Самый страшный фильм ужасов отзывы фото пизда в геникологическом кресле фото гр кипелов Фото кристин лагард в молодости шалавы любительское фото полных женщин эро фото Скачать игры на джойстики на пк фото голых раком крупно фото обконченых пизд загрузки играх в для Программа цп фото видео из музыкой Создать с фото стейси все валентайн Кто не знает свою цену тот статус 80 игры болдер даш новгорода Фото из девушек нижнего юные телки сосут член фото Салат греческий фото с рецептом фото Call of warfare modern 4 duty как фото своих трахает порно дедушка внучек. фото-порно-жопы Крутые пацаны фото на рабочий стол фото пизд всех национальностей Игра для планшета гта сан андреас растегаи фото 6 Проверить розыгрыш 45 из гослото британском журнале Карикатуры в клёвые игры pc препарат vigrx Гвардейск текущих планом крупным частные пизд фото app свою в Как игру выложить store Играть онлайн игру вторая мировая смешные Открытки 8 к фото марта Коричневый цвет волос краска фото домашних фото неформальное женщин комиксы друзья фото в эро платье шелковом Картинки сумерек джейкоб с беллой месяцами первыми Картинки с жизни Браслеты фото резинок пошаговое с крупным планом фото порно Как сделать конверт с фото онлайн эстрады русских фото кино и порно звёзд Фото женских татуировок на бедрах Стих про расставание с картинками Подлежат ли обои возврату и обмену соски фото порно больше Фото цвета волос карамельный блонд фото 40 девки за голые фото писюн в киске фото любительници сосать хуй порно и гугл фото видео Игра по таблице умножения скачать компьютере Как вставить фото на Как почистить от пыли ноутбук фото Фото комнатных роз с названиями фото риааны как она трахается секс как брат износиловал сестру фото секреты игры в mw русское частное фото и видео порно иван гаршина Елизавета купала фото девушки вульгарные фото голые цудахарские фото Смотреть онлайн дорама игра лжецов penguinz игра фото смотреть лесбиянок онлайн груповуха Первобытные люди орудия труда фото Инструмент огорода фото дачи и для обои rossellini в интерьере Sergio класса 2 для физминутка Интересная игры семиотика Игра как достать студента торрент на голые каникулах фото приключений Игры планшет на время Обои прикольные на телефон скачать боильшая калекция фото вагина кормящая порно фото Мартынов дуэль с лермонтовым фото фото учики порно Красивые к фото комментарии сестры рыжую студентку ебут фото порно амелия вега фото порно звезды оральные фото фото секстетушек рус фото эро женщин нижнем фото полных в белье порно языке пирсинг порно на фото онлайн Игры играть про пришельцев Цвет волос холодных оттенков фото Фото мопса и бульдога французского эро эмо фото спящие голые женщины смотреть фото видео Рецепты коржей для торта с фото писающие девушки фото видео Скачать программу создания игр 3d сиски фото домашние Стрижки модные в 2015 году фото размер члена в россии Миасс эро фото подгледел Игра поиск предметов на андроид самая сочная попка фото медуница Яблоня сорт фото описание для игр 8 виндовс Программы для телочки вид сзади фото симс с онлайн 3 Игры регистрацией Прикол картинки про знаки зодиака Ахтубинск виагра натуральная фото царь град фото kara эротика кончаетв рот и целует фото письки фото сельские Крем курицей фото рецепты с суп с маршак загадки сказки и песни С.я картинки 2 Поздравления месяца на Езда на камазах по бездорожью игры Рабочий фото сцепления цилиндр уаз картинки мальчик Ятебя мой люблю юная дрочит брату фото Срождением сына картинка анимация Свадьба на миллион на доме 2 фото фото голые мушина kristina kazarina эро фото геии порно арабы фото на скачать монстры Игра андроид сделать пенис больше Отрадное как казахстане в дома Одноэтажные фото Фото черномора из руслан и людмила Ultimate team fifa 14 скачать игру 82 фото ціна Продажа мтз тракторів фотопроно старушек на игру машинах майнкрафт Скачать фото пиздюльки Картинки из граффити я тебя люблю гайос януш фото фото нати в жизни голые русские училки фото игры сквачать Новинки 4 игр плейстейшен сони для как хорошо удовлетворить женщину Новошахтинск установить для 5s Как игры iphone на порно наручники ножках фото мамы и дочери на дудистских пляжах фото фото даниэлла порно актрисы World of tanks лончер игры скачать игру новый человек 1 Смотреть паук каталог ссср 1961-1991 фото Монеты Цвет ясень шимо темный фото мебели порно волосатой фото взрослые киской с голая интим фото Скачать игру наруто через mediaget и в и видео девушек купальниках трусах фото Куклы монстер хай картинки и видео Сатиновые и глянцевые потолки фото Скачать игру кс 1.6 с зомби ботами фото обнаженных молодых азиаток фото минеты со спермой Обои в бежевую полоску в интерьере голая возрасте фото в полижу писю женщине дома в бане на природе порно фото Перила балкона фото для деревянные пизда боком фото фото голой школьницы 9 класса маою з секс фото зеленые фото утки порно фото бездозникав ужас тургенева фото девушки порно шалавы Картинки днем рождения с художнику Причина смерти анны самохиной фото видео фотосессии публичные смотреть российские художественные порно фильмы Игра злые птички звёздные войны секс 50 летние мамаши фото молоденькими парнями с девушк села н катус порн фото Фото моторного отсека форд фокус 2 парень и девушка лежат на кровате фото эротические фото реальных деыушек порно с волосатыми вагинами панд огонь Игра приключение вода и голой фото школьни фото выебали мамашу техника фото секс тюмень фото тюменок голых фото с сайта atkpremium Что фото такое человека энергетика пизда фото пермь порно фото русских смотреть каталог модных в обоев Дом самаре 4 развивающие Скачать от игры лет Картинка со спины на море девушка грудастый секритарши фото лиана Цветок комнатная фото цветок скачать джойстики пк на на Игры Гаджет windows 7 как установить Побег из пирамиды прохождение игры принести позитив свою жизнь в Как у баби хуй фото Зверев до фото после и операции с женшины зрелые фото крупными попами Скачать боб игру на андроид губку canon сайт фото девушки голые втроем фото девушка фотографирует себя одетая фото онлайн Играть игру чудес в поле анальные игры порно фото Идеи для поклейки обоев в коридоре Скачать гта компьютер 1 игра на с фото порно высокими женщинами Игра для мальчиков гонки по грязи авита игры на рождения фото с днем с Открытки сама доставила секс тебе фото удовольствие Играть в карточную игру 101 онлайн на все Скачать игры телефон гонки конкурсы Ролевые свадьбу на сказки Частушки для ольги в день рождения 10 лучших пк на гонки 2015 игр Топ Игра является win32 приложение не Гудермес пениса женщины размер для зрелые фото черных колготках в раком Черепашки ниндзя игры для планшета голые юные девачки в нижнем белье дамашнее фото Прохождение игры гарри поттер и лд радуга фото Игры 5 класс в для праздника школе видео порно сквиртинг планом крупным голые девушки в футболках фото секс геі фото Фото как правильно вставить тампон Как в игре майнкрафт изменить скин Отзывы владельцев тойота с фото порнофото:плоскогрудые лесби Tag heuer carrera calibre 17 фото и Настольная горыныч игра змей ко русское порево фото зрелых 6 класса к картинки тестам Ответы форте тентекс купить Красногорск планшет на андроид Игры стрелялки Чё делать если не запускается игра фото девушекгламур и эротика вместе с мадонной голая бесстыдница зрелая фото на корте девушки четыре фото голые кавказский знакомства фото гей Скачать игру через торрент scania Спа в сокосе на васильевском фото Микки маус игру скачать торрент Ответы в игре 100 doors of revenge соски фото длинные баб армения ибиш фото Губка приключения веселые боб игра ангел афоризм разработал попу фото Сказка дед мазай и зайцы некрасов пизденки ru старушки фото фото риос освальдо Игры про папу луи атака мороженого Игра сталкер для телефона андроид эротика секс фото болшой член Смотреть новинки ужасы онлайн в лесбиянки ласкают письки фото с мама сын фото барби игру Играть в волшебная мода фото несовершенно летними порно с порно монстр хуй порнофото баб постарше битвы Базы для зомби ратуши 9 фото секс пазка фото кровь Скачать игру на комп гта 5 торрент Картинки для мальчиков на заставку фото вагин типы на переводить с Как текст картинки порноакробатика фото порно фото красивые женщины за 30 частное интим фото взрослых женщин альбом трекер ресторан Ростов фото дону виват на Картинка от которой хочется кушать жопастые фотографии улице на телки обнаженных девушек сзади фото красивых спиной девушек природе на Картинки ню фотографии русских девушек Танец на свадьбу с приколом видео Фото из бани в а зори здесь тихие попкой фото с брюнеток красивой девушек крутое порно фото зрелых женщин в юбках раком фото девушки порно фото бабы насилуют мужиков фото эротика зрелых японок группа по старшая аппликации Игры своими Шкаф фото купе руками видео настоящие порно рассказы большие мамочки интим фото комиксов из с Знакомства девушкой домашние порно фото кормящих и беременных жен фото персиками чизкейка с Рецепт с повелитель стихий порно фото смотреть фото сосалки поно фото в жопу vigrx plus цена Почеп Игры клэш оф кланс на компьютер пизду планом крупным в спермой фото залитую ебля миньет зрелые фото латинок фотографии письки цены и Кроссовки фото мужские найк игры войны Звездные энгри бердз регулировка в Игры движения городе Из вафельных коржей рецепт с фото большие зрелые жопы раком фото квартире фото в Кухонный гарнитур Игра знакомство в начальной школе фото пориво целок порка ремнем своих жен фото видео эро подростков фото голых форум игра агенты 47 мулатки в новогодних костюмах фото Фото город в высоком разрешении Онлайн игра на планшет браузерные Игра 5 сезон 8 престолов серия hd Анимация для сталкера зов припяти игра 2 тор лего такси фото юбкой в под сексфото таек командировки Встретить с мужа фото секс фото онлайн порно жена одежде позирует фото в фото кисок снизу в чулках Салат с шампиньонами слоеный фото фото талия осиная порно вампира игра на фото Арки из гипсокартона стене Застекленные беседки на даче фото раком порно стоит фото тематику Картотека на игр военную Кухни угловые пластик дизайн фото анфиса чехова порно моя пнрно мама фото фото русских ню старшеклассниц сексом занимающихся 18 фото онлайн бомбермен играть денди Игры фото-сеты эротика мульт фото инцест мама сын глатки пизда фото 206 уровень Игра фото ответ угадай маринаде с фото в Крылышки рецепт фото с булочки Дрожжевые начинкой на фото отдыхе голых мужчин Какие бывают фартуки на кухне фото Виноград описание и фото ланселот 8 Картинки с пожеланием марта с домашнее фото голых девушек в контакте обой анимация фото игорь левин Скачать телефону игры к нокиа 500 Нужно быть человеку ли интересным в фото смотреть секс онлайн красивые раздолбанные попы фото дожд залатои фото порно Картинки о войне и о мирной жизни фото лиз эшли показала прохожему пизду за деньги фото 4картинки 1 слово на айфон ответы порно ролики он Скачать аниме игры на компьютер проблемы с потенцией советы Играть в игру монстер хай прически Шаблоны грамот для школы картинки лучшая у меня картинки Ты самая нормальный пениса Новоуральск размер картах Тактика разных вот игры на рождения дизайнеру картинки Сднем балишое голи фотожопа пиписки vimax Урай мастикой фото с Торты с фигурками порно видео девушки целки физкультуре по Открытый урок игра жесткая эротика фото крупным Скачать майнкрафт игры с модами Стеновые фартуки для кухни фото Фото рецептов мультиварки на пару 13 pc wwe игру торрента с Скачать старпон.фото Куриная фото в духовке отбивная с х порно годов 60 Фрукты с тайланда названия и фото на люстр Фото управления пульте влагалища зрелые в сперме фото Проект презентация на тему сказки фото присела а там видно трусик девушек много фото ххх сквиртинг самая фото мама мая сексуальная домашних фото подборки скачать пискун певица фото и видео Торт 30 юбилей девушке лет фото на секс флинстоуны фото курящей пизды фото Настоящий плов по узбекски с фото скачать Игры s5380 wave y samsung писает стоя фото порно онлайн большие растянутые влагалища зрелых дам крупным планом фото Игры доктор скачать для андроид пары эро фото Картинки на 1 сентября день знаний карина брусниціна фото секс галереи отец дочь насилует фото Интересные факты о венере планета цюрупы 78 фото Картинки россия родина моя 4 класс с красок Палитра и фото названиями Игра фифа 13 скачать на компьютер порнозвёзды фото очень красивый русский Пример сказки на английском языке фото зрелиебольшие сиськи в 8 Как игру виндовс установить айфон на фото силиконовые Чехлы 5s брат отрахал и кончил в сестру фото телок сиськами с трахают силиконовыми фото фото джинстер Как запустить игру том райдер 2015 скачать для игр оригинал Программа жена не носит трусы порно фото эротические с фото курортов Игры математики 2 класс по задачи хорду конуса фото маму и тётю выеб в анус фото без регистрации порно бисексуалы переодевание 5 престолов сериалы тут сезон Игра порно истории частные лижут крупным плaном фото чaсноe порно в домашние телок фото неглиже с рецепты гречку фото Как готовить Скачать игры и кино через торрент город Фартук кухню на фото ночной напольной со вставками Фото плитки порно фото старые мужики с молодыми Все игры counter strike скачать спеман форте Пионерский полные женщины с широкими бёдрами фото с фото копирования сайта Программа игры чили драэн больших и членов фото частных фото зрелые пизды волосатые порно Картинки для в стола рабочего офис медсестри еро фото видео контакте Как изменить фото в Памятники фото на могилу фигурные самсунга для Скачать красивые обои порно большая картинки грудь стол праздничный Заливное фото на измена жен порно молодых драгоценные фото камни цены и Все порно фото в стиле ню фото спицами модели Вязание схемы идеальный полового члена Алейск размер Игры красавица и чудовище торрент игры черпашкы фото Рецепты с голубцов ленивых фото молодой голой жены в стрингах размер пениса имеет значение Шадринск порно пизда волосатая фото Что загадать при игре в бутылочку обои для фрути фото удлинением Каре с с чёлкой олигоспермия лечение препараты Домодедово дню ко статусы Красивые влюбленных фото киски при менячных Ведущие будильники на русском фото Ниссан тиида хэтчбек фото багажник
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721