Становище України на міжнародній арені у разі входження до Митного союзу

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
У даній статті розглядається вплив інтеграції України до Митного союзу на її положення на міжнародній арені. Зокрема розглядається, як інтеграція до цього об’єднання вплине на відносини Україна – ЄС, Україна – США та Україна – Росія.
Ключові слова: Україна, міжнародна арена, Митний Союз, Росія, ЄС, США, права людини, санкції.  
This paper examined the influence of the Ukraine іntegration into the Customs Union and its position on the international arena. Specifically considered how the integration of this Union affect on relations by Ukraine – EU, Ukraine – USA and Ukraine – Russia.
Keywords: Ukraine, international relations, Customs Union, Russia, The European Union, human rights, sanctions
Наміри України інтегруватись до Митного союзу викликали наукову дискусію стосовно наслідків приєднання до цього об’єднання. Питання вступу до Митного союзу є темою багатьох наукових конференцій та круглих столів. Однак розглядається здебільшого економічна складова наслідків інтеграції до Митного союзу. Метою даної статті спрогнозувати, як зміниться зовнішнє
положення нашої країни після вступу до цього об’єднання  та як вплине інтеграція до Митного союзу на відносини України з її ключовими партнерами.
У світі налічується понад 30 великих інтеграційних об’єднань, в яких важливу роль відіграє митно-тарифне регулювання, і близько 10-ти з них відносять до митних союзів. Одним із напрямків митно-тарифного регулювання зовнішньо економічної діяльності є створення Митного союзу між країнами-торговельними партнерами. Митний союз сприяє вільній торгівлі між країнами-учасницями та встановленню єдиного митного тарифу. Дані угоди не повинні створювати жодних перешкод для торгівлі з іншими країнами. Тому після створення Митного союзу митні бар’єри повинні залишатися на тому ж рівні, що й до його створення[6]. У випадку створення Митного союзу виникає необхідність в організації наддержавного інституту (спеціально створеної Комісії), що взяв на себе функції розробки законів ведення торгівлі, як усередині союзу так і з третіми країнами. Під митним союзом розуміють політичне, економічне об’єднання, яке створюється з метою координації зовнішньоекономічної політики, регламентації обсягів, структури та умов здійснення експорту, імпорту та транзиту товарів чи інших предметів Митний союз має єдиний митний кордон. По суті, Митний союз не повинен суттєво впливати на міжнародне становище країни в політичному плані, а лише в плані зовнішньоекономічних зв’язків (з країнами учасниками Митного союзу економічні зв’язки посилюють, а з усіма іншими залишаються на звичайному рівні), однак в випадку України ситуація складається так, що при входженні до Митного союзу міжнародне становище зазнає істотних змін, це пов’язано з відмовою від Європейського напрямку розвитку нашої держави. Як заявив у своїй промові президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу: «Що ми маємо говорити чітко – це те, що одна країна не може бути одночасно членом Митного союзу та мати глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це неможливо»[2]. Також залишається фактом те, що вступ до Митного союзу це входження до «клубу авторитарних держав».
На відміну від Росії наша країна не має можливості впливати на своє міжнародне положення за допомогою енергоресурсів та є залежною від свого положення на міжнародній арені. Тому скорочення рівня демократії та участь в російському інтеграційному проекті просто не може не вплинути на положення країни на міжнародній арені.
Україна вибрала відмінні напрямки зовнішньої політики від Казахстану, вона орієнтується не на Російську Федерацію та азійський регіон, а протягом останніх п’яти років вона співпрацює з ЄС та США. Відмова від цих напрямків співпраці може призвести до Білоруського сценарію змін міжнародного положення країни.
Найбільше від вступу до Митного союзу постраждають відносини України з ЄС. Починаючи з 2010 р. відносини України та ЄС почали погіршуватись. ЄС розпочав вводити не публічні санкції проти українських чиновників, після оголошення вердикту у справі Юлії Тимошенко. Відмова у візах – перший етап санкцій, далі розглядалися питання про введення індивідуальних санкцій для керівництва судових органів і прокуратури. У зв’язку з вироком Ю.В. Тимошенко у «газовій» справі Єврокомісія скасувала візит В. Ф. Януковича до Брюсселя 20 жовтня 2011 р. У січні 2012 р. у швейцарському Давосі відбувся 42-й Всесвітній економічний форум. ЗМІ стверджували, що лідери світових держав і керівники ЄС не бажали зустрічатися з В. Ф. Януковичем. Це стало передвісником того, що поїздка української делегації до Давосу не буде результативною. Великі надії на участь представників української влади в Давоському економічному форумі-2012 покладалися щодо залучення до України іноземних інвестицій. Однак знайти нові інвестиції Україні не вдалося. Україна в очах ЄС йде з групи не стабільних демократій в розряд авторитарних держав. Сьогодні всі індикатори, які існують у світі, показують, що багато аспектів діяльності української влади не є ефективними. Два роки минуло з моменту обрання В. Ф. Януковича Президентом України. Довіра до президента нестримно падає. ЄС наголошує, що судові процеси проти опозиції були «несправедливими», а міра покарання не відповідає поставленим їм у провину злочинам. Парламентська асамблея Ради Європи звертає увагу, що Київ не виконав резолюцію асамблеї про декриміналізацію справ колишніх чиновників. На її думку, позбавлення волі екс-прем’єра і екс-міністра внутрішніх справ підсилюють враження, що в країні практикується вибіркове правосуддя. Ця резолюція стала першим міжнародним документом, що допускає можливість застосування санкцій проти України, зважаючи на погіршення ситуації з демократією. Останнім часом напруга у відносинах Україна – ЄС зменшилась, це пов’язано з бажанням ЄС все таки повернути Україну у свій вектор. Однак вхід до Митного союзу «розіб’є всі надії» ЄС і може призвести до санкцій по типу Білорусі. Звичайно це не будуть санкції через вступ до Митного союзу, це будуть санкції через погіршення ситуації з демократією, з правами людини та. ін.
Схожою ситуація буде при вступі України до Митного союзу з іншим стратегічними партнером України, зокрема США. Протягом 2005-2010 рр. Україна бачила у США політичного партнера, який спроможний допомогти Українській державі стати на «рейки» європейського розвитку. США в свою ж чергу сприяло розвитку демократії в Україні, просуванню до членства в НАТО та розвитку торговельно-економічного співробітництва. Але після 2010 р. відносини між Вашингтоном та Києвом змінились. Після значного покращення відносин між країнами за період президентства В. А. Ющенка після приходу до влади В. Ф. Януковича у відносинах відбулося відчуження. Також це пов’язано з переорієнтацією США з приходом Барака Обами з пострадянського простору більше на схід.
Останній візит держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман показав, що не дивлячись на зменшення зацікавленості США пострадянським простором та Україною, політичні події та згортання демократії все таки турбують Вашингтон. У Конгресі США були прийняті резолюції щодо України, які закликають українську владу негайно звільнити екс-прем’єра Ю. В. Тимошенко та інших політв’язнів. Окремо Сенат звернувся до уряду США з закликом застосувати візові санкції проти «відповідальних за ув’язнення Тимошенко і погане поводження з нею»[8]. Також 12 березня 2013 р. директор Національної розвідки Джеймз Клаппер представив доповідь, згідно з якою Україна за президентства Віктора Януковича «повертається до авторитаризму», а відсутність у країні структурних економічних реформ може призвести до економічної кризи у 2013 р.[11] У нещодавній статті на сайті інституту Brookings колишній посол США в Україні Стівен Пайфер зауважує, що Віктор Янукович продовжує вагатись між ЄС та Митним Союзом, запропонованим Росією, аби переконати Захід не ігнорувати Україну і не надавати значну увагу регресії щодо демократичного розвитку. Пан Пайфер закликав Євросоюз і США знов чітко дати розуміти Києву, що повага до демократії і захист прав людини – обов’язкова складова покращення відносин України і Заходу[12]. США також закликали Україну не переглядати свої зобов’язання у СОТ, попереджаючи, що це може запустити ланцюгову реакцію та завалити цілу систему світової торгівлі. Заява є відповіддю на статтю в газеті «Дзеркало тижня» урядового уповноваженого з питань євроінтеграції Валерія Пятницького, який очолював делегацію України на переговорах із СОТ. Україна, яка вступила до СОТ у 2008 році, наразилася на критику інших членів об’єднання, коли у вересні минулого року оголосила про підняття тарифів на 371 вид продукції. Після входження до Митного союзу на Україну чекає аналогічний Російському список Магнітського. Звичайно цей список не буде прийнятий безпосередньо через вступ України до Митного союзу бо це суперечить задекларованим у статуті ООН нормам міжнародного права, тобто порушує її суверенітет, здатність самостійно визначати свою зовнішню та внутрішню політику[1]. Однак у США більше не буде причин ігнорувати погіршення демократії, вибіркове правосуддя та переслідування опозиції, що й стане причиною прийняття даних санкцій. Говорити про прийняття більш жорстоких дій стосовно України в разі вступу до Митного союзу не варто, оскільки Росії не потрібен ще один заблокований сателіт на Міжнародній арені типу Білорусі. Їй потрібен дієвий гравець на міжнародній арені, який буде відстоювати її національні інтереси та інших членів Митного союзу.
Та чи відбудеться покращення відносин України-Росії в разі входження в Митний союз нашої держави? Вже зараз зрозуміло, що відносини не будуть на стільки гладкими на початковому етапі, як того хоче Москва. Про це свідчить приклад Білорусі та Казахстану, які відмовляються повністю підкорятись наказам з центу та постійно конфліктують з Москвою. Проблеми розпочались ще до створення Митного союзу. Ще до початку офіційного створення Митного Союзу, між керівництвами країн-учасниць були сильні розбіжності. Наприкінці 2009 р. президент Білорусії О.Г. Лукашенка заявив, що Білорусь вийде з Митного союзу, якщо Росія і Казахстан стануть чинити тиск на республіку. «Ці монстри (Росія і Казахстан) можуть домовитися, у них економіки схожі – нафта, газ. Якщо там нас вже почнуть тиснути, стріляти, ми просто вийдемо з цієї коаліції»,[9] – заявив білоруський президент. Навесні 2010 р. білоруська сторона вимагала від Москви переглянути експортні мита на нафту і нафтопродукти. У Москві піти на поступки Мінську відмовилися, заявивши, що можливість скасування мита для Білорусі можлива лише на наступному етапі розвитку Митного союзу. У травні 2010 року, Росія і Казахстан ввели в дію кодекс Митного союзу, В.В. Путін оголосив, що союз може діяти й без участі Білорусі. «Як тільки Білорусь у себе всередині урядові процедури закінчить, погодить, в цей же момент, сподіваюся, документи будуть підписані, і ми будемо рухатися до СОТ вже у тристоронньому форматі. Якщо не відбудеться
цього приєднання – будемо діяти удвох»[7], – зазначив В. В. Путін. Але з 3 липня 2010 р. Митний союз почав функціонувати у трьохсторонньому форматі. Відразу після цього у Казахстані пройшли масові протести проти входження до цієї коаліції. Лідери «Загальнонаціональної соціал-демократичної партії «Азат», Народної партії «Алга!» і компартії Казахстану виступили з вимогою денонсувати угоду про Митний союз, яка «зменшувала суверенітет Казахстану» В Інтернеті стали також з’являтися відкриті листи керівництву країни із закликами відмовитися від участі в цій коаліції. В основі їхнього послання були слова держсекретаря союзної держави Росії і Білорусії Павла Бородіна, який сказав, що Митний союз – це відновлення в нових реаліях СРСР. Окрім того, казахстанські ветерани грудневого повстання 1986 року в своєму листі назвали вступ до Митного союзу «початком територіальної, економічної і політичної колонізації Казахстану». У липні 2010 р. О.Г. Лукашенка заявив, що Митний союз розвалить сама Росія, адже він їй не потрібен. «Ми поки нічого не втрачаємо, але і не набуваємо», – заявив він тоді. До того ж, Лукашенко висловив думку про те, що «Митний союз Росії не потрібний»[9]. Незадоволення посилилось у 2011 р. Показники у Росії з інтенсивності торгівлі з 2009 по 2011 рр. зросли в півтора рази, тоді як в інших країнах союзу збільшення спостерігалось незначне. Імпорт Росії за два роки також подвоївся, а в Казахстану й Білорусі такі показники збільшилися всього в півтора рази. У квітні 2011 р. стало відомо, що в Митному Союзі Російська Федерація має 57% голосів і отримує 87,97% митних зборів, що також викликало занепокоєння у Білорусі й Казахстану. У жовтні 2012 р. президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв під час Стамбульського економічного форуму несподівано виступив ініціатором Тюркського союзу. «Ми живемо на батьківщині всього тюркського народу, – нагадав президент Казахстану. – «Після того як в 1861 році був убитий останній казахський хан, ми були колонією Російського царства, потім – Радянського Союзу. За 150 років казахи ледь не позбулися своїх національних традицій, звичаїв, мови, релігії. За допомогою Всевишнього ми в 1991 р. проголосили свою незалежність»[10]. Потенційними учасниками Тюркського союзу можуть стати: Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Киргизія, Туркменістан, Туреччина, Тюркська республіка Північного Кіпру. Така заява завдала удару Росії. У грудні 2012 р. на святкуванні чергової річниці незалежності Казахстану Назарбаєв заявив: «Ми будемо чітко і послідовно розвивати казахську мову. До 2025 р. казахський алфавіт буде переведений на латинську графіку.
Майбутнє Казахстану – знання казахської мови», – заявив Назарбаєв у своєму посланні[3].
У 2013 р. внутрішні протиріччя країн-учасниць Митного союзу значно посилились. ​ Так у січні міністерство закордонних справ Росії направило Казахстану офіційну ноту щодо ситуації з використанням космодрому Байконур. Як відомо, місто Байконур і космодром утворюють комплекс «Байконур», орендований Росією у Казахстану на період до 2050 р. У січні 2013 р. О.Г. Лукашенка під час прес-конференції для вітчизняних та зарубіжних журналістів категорично заявив: «Можливо, Росії хотілося б швидших якихось кроків, може, радикальніших. Але ні Казахстан, ні Білорусь на це не підуть з «бухти-барахти»»[9]. За його словами, у Білорусі, є власні інтереси. Н. А. Назарбаєв наголосив, що Казахстан буде виходити з міждержавних організацій, якщо вони загрожують його незалежності: «Питання політичного суверенітету
країни не обговорюються. Будь-яке діяння, яке буде викликати загрозу нашій незалежності, ми з такого об’єднання будемо виходити»[4], – сказав президент Казахстану. Вже у березні Казахстан погрожував припинити постачання газу Росії зі свого найбільшого родовища Карачаганак. Тоді як О. Г. Лукашенко повідомив, що Білорусь і Росія «не дозріли» до того, щоб повністю реалізувати плани будівництва Союзної держави. Після зустрічі з керівництвом Росії в Санкт-Петербурзі О.Г. Лукашенко висловив своє невдоволення Митним союзом. За його словами, Митний Союз нічого не дає білорусам, адже Росія утримує великі мита на білоруські товари. «Ми значно просунулися за ці роки вперед, хоча ми не знайшли в собі сил для реалізації тих функцій і того будівництва, які були передбачені договором», – сказав О.Г. Лукашенко[5]. В Казахстані опозиція ініціювала загальнонаціональний референдум, на який будуть винесені питання про вихід країни з Митного союзу і Єдиного економічного простору. Для проведення референдуму ініціаторам необхідно зібрати не менше 200 тисяч підписів.
Всі ці протиріччя між країнами учасниками Митного союзу дозволяють говорити про те, що в разі в ступу України до Митного союзу відносини між Україною та Росією не покращаться. Звичайно Україна буде направляти свою зовнішню політику в сторону Москви, буде йти поступки у відносинах з Росією за певні преференції, однак будуть присутні конфлікти це пов’язано з зіткненням інтересів наших держав та економічних кланів, які намагатимуться зберегти автономність та відстоювати свої інтереси.
Отже вступ України до Митного союзу негативно вплине на положення нашої держави на міжнародній арені. Вибір східного напрямку інтеграції призведе до втрати таких союзників на міжнародній арені, як ЄС та США. Вони бачать вступ України до Митного союзу кроком назад в побудові демократії. Стосовно того, як зміняться відносини з Росією, то значного покращення очікувати не варто через зіткнення інтересів держав та економічних груп. У далекій перспективі, в разі зміни в Україні політичного режиму та встановлення підконтрольного Росії уряду, наша держава може зникнути як повноцінний гравець та стати сателітом, який буде відстоювати інтереси Російської Федерації.
Список використаних джерел та літератури
 1. Статут Організація Об’єднаних Націй  [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2411-17
 1. Баррозу: Україна не може бути водночас у Митному союзі і ЄС[Електронний ресурс] // Інформаційне агентство УНІАН– Режим доступу :
http://www.unian.ua/news/555546-barrozu-ukrajina-ne-moje-buti-vodnochas-u-mitnomu-soyuzi-i-es.html
 1. Будущее Казахстана – в казахском языке обзор прессы [Електронний ресурс] // Алтынорда – Режим доступу :
http://www.altyn-orda.kz/kazpressreview/budushhee-kazaxstana-v-kazaxskom-yazyke
 1. Как не дать Путину вернуть СССР: пример для Украины [Електронний ресурс] // Главред – Режим доступу :
http://ua.glavred.info/archive/2013/01/30/113011-7.html
 1. Лукашенко вважає, що Білорусь і Росія ще не дозріли для єдиної держави [Електронний ресурс] // Газета День – Режим доступу:
http://day.kiev.ua/uk/news/180313-lukashenko-vvazhaie-shcho-bilorus-i-rosiya-shche-ne-dozrili-dlya-iedinoyi-derzhavi
 1. Осадча Н.В. Проблематика адміністрування митних платежів країн-учасниць євразійського економічного співтовариства [Електронний ресурс] / Н. В. Запорожець // Національна Бібліотека України – Режим доступу :
http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/eprom/2010_51/st_51_02.pdf
 1. Росія і Казахстан «запустили» союз без Білорусі [Електронний ресурс]  // Українська Правда – Режим доступу:
http://www.epravda.com.ua/news/2010/05/29/23678
 1. Сенат США схвалив резолюцію по [Електронний ресурс] // Українська правда – Режим доступу :
http://www.pravda.com.ua/news/2012/09/22/6973292/
 1. Тарасенко Н. Співпраця України з митним союзом пошук формату [Електронний ресурс] / Н. В. Тарасенко //Національна бібліотека імені В.І. Вернадського – Режим доступу :
http://archive.nbuv.gov.ua/Siaz/Rezonans/2013/rez29.pdf
 1. Точка зору. Очікувана несподіванка. Примара Митного союзу для України : [Електронний ресурс] // Кореспондент – Режим доступу: http://ua.korrespondent.net/journal/1527222-korrespondent-tochka-zoru-ochikuvana-nespodivanka-primara-mitnogo-soyuzu-dlya-ukrayini
  1. Україна сповзає до авторитаризму – висновки доповіді «Оцінка загроз по всьому світу» [Електронний ресурс] // Радіо Свобода – Режим доступу :
http://www.radiosvoboda.org/content/article/24926872.html
 1. Pifer S. Ukraine at a Crossroads with Europe? [Electronic resource] / Steven Pifer – Accessed : http://www.brookings.edu/blogs/up-front/posts/2013/04/22-ukraine-crossroads-europe-pifer
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

disorders eating dissertation on order canada essay style write for fb my name in on accountability military essay writing website resume helper in homework reading dissertation service london in help resume reviews writing companies dissertation database us phd help dissertation with masters buy en lang mba thesis services monster resume reviews writing dating sarah macklin ann get online homework help tutoring practice online cxc papers university essays writing help geometry helper homework grade help 4 homework writing dc reports resume services best vaccines for genital herpes overseas available paper writing term techniques australia help accounting assignment paper analysis buy past essays tense written are narrative the in an essay paper writing help services naukri resume writing essays esl good for yahoo admission editing services essay answers a buying prescription online without generic naprosyn sales resume for samples justice measure for essays measure essay editing help service college furniture macrame plans services grant writing contract cv liverpool us service writing assignments personal my on leadership do online research paper help cell per dna pg help and homework oceans hemisphere hyderabad sop in writing services resume pdf format freshers kaufen billig zovirax mechanical sample recommendation student letter engineering for education essay of nurse admission practitioner essay online dating finanzen what order in should speeches wedding go marketing for sales cover coordinator and letter writing screenplay services essay hours in buy 8 pay do to essay someone faslane of change: management essays custom phone number quality essay argumentative money can everything buy help academic uk writing for medical description receptionist job no prescription usa ketorol pharmacy on to essay movie a kill mockingbird custom writing lesson resume pattern homework numeric problem story help help research paper college admission letters sample recommendation for school medical essay dna outline about to my write ideas essay jiskha help chemistry homework dissertation marking comments phd english language thesis write to good 000 dissertation how a word application editing services personal school medical statement best cheap angeles resume writer los essay my graduation for university sale australia assignments services 2010 resume writing best help with coursework sociology dissertation writing blog writer on ipad best essay student phd resume engineering ireland papers exam cheap jelly kamagra online mastercard brand online on paper write graph fsu essay application help teach research paper to writing how my math with help homework marilyn and dissertation scholarly research k simon do homework my song dissertation 35h a biology help level coursework help write exelon stock split time last writing book services louis research paper armstrong an write me essay help adelaide help assignment papers write a4 cheapest paper copier newspaper essay article vs dissertation defense notes to my pay do essay report master examination thesis students school resume high writing for 75 resume australia teaching sample capital argumentative punishment essay essays for medical sample supplemental school dissertation only doctorate degree papers school 10 buy with homework parents help should include a introduction buying should dissertation review writers paper master medicinal phd plants on thesis help homework math long division coursework with textiles help help victorians homework primary essay expository outline statement thesis autism for research paper school research papers buy high resume services professional writing online speak text essay in written baltimore writing in resume services professional md in hrs 24 writing custom thesis introduction system ordering with need i proposal my research help thesis control phd systems a active to without get purchase prescription levitra super where thomas by essay on utopia more example disorder case study personality narcissistic slader homework help writing service college start essay application how to writing newspaper paper template research on psychology my i can paper what do purchase a lab report mechanics homework help quantum buy essay price school help history homework qualities a essay friend of internet disorder essay addiction marriage online papers cialis jelly visa online dating bubo latino en acheter du biloba-ritz ligne euro help ap essay custom kenya writers report chemistry buy lab chrome updating os on chromebook activity procedure antibacterial general reu help essay healthcare masters thesis day plan business 60 30 for 90 sales application college essay mba service writing plans english multiple lesson intelligence intent criminal and order law recap antithesis online cheap invitation buy paper paper service college term new york professional writer resume writing resume professional utah dissertations buy papers disease alzheimer's me programming my for do assignment gatsby great homework the help ampicillin where is made ca services jose writing best resume professional service dissertation malaysia dissertation writing and application essay 1 buy college with grammar help homework accounting help buy presintation in ltju apa of paper introduction research example sample of resume officer purchase cover letter resume professional for statement a with thesis for help research a i can for where online free paper a type inconvenient propaganda an essay written truth on graduate service writing business paper level ethic paper marijuana research do lyrics can't my homework creative dissertation theology for imaging statement personal medical of sections in order thesis a essay eating conclusion disorder spectrum autism review disorder literature rand institute essay ayn contest canada writers professional essay essay summary an man on writing dissertation help with paper economics an buy to how essay sites custom mexico omeprazol homework online maths my do com www writing a help dissertation dissertation help with for statement personal sample admission school medical phd thesis construction tqm dissertation industry cover administrative position assistant letter for medical doctoral about thesis filipino by narrative authors written essay essay writing services thesis essay australia custom best essay service on reviews writing homework geography high help school in bibliography how alphabetically to word order college help essays writing entrance essay the following on 1000 importance orders word of сказку слушать незнайку Онлайн про скачать 6.60 игры psp Подписанные интересные из биографии Фет факты зовет Картинка мать плаката родина блюда из Вторые свинины фото мяса Платье и сарафаны для полных фото японок юбках в фото порно фото два члена в зад верности про и Статусы семьи день фото как страстно транс ебёт в очко мужика большим и толстым членом pc торрента на с игру gta Скачать Рецепты из тыквы рецепты с фото не кик бутовский Игры сорвиголова русский порно фильм школьница Игра двери 11 уровень прохождение Красивый фото в ремонт коридоре Скачать игры с разрешением 640 360 порно девушки канчают фото Игры для ppsspp эмулятор скачать Как оплатить игру на плей маркете Скачать сохраненную игру для dying сексуальные фото девушек и большими жопами и грудастые говорящая фото маньяк Игра анжела Игра супер марио спасает принцессу игры в смайлик целой фото пиздо секс фото само фистинг Новодевичий кладбище в москве фото Игра need for speed carbon онлайн Скачать игры онлайн для мобильного Выкройки покрывал на кровать фото фото nadia lopez 8 для красивые марта Картинки Игра морской бой стратегия онлайн Играть в игры в для мальчиков фото приколы трассексуалов мультика Картинки из тачки машинки с в фото духовке Рецепт пирожки в платье на голое тело фото фото любительская подборка красавиц с востока 2 в качестве зеркала Ужас хорошем фото девушек с длинными волосами эротика Ответы игру doors 100 rooms на and мадагаскар рабочего Обои стола для фото вами зрелые присланное старые большие толстые бабы с большими сисками фото в бюстгальтере Картинки на белом фоне люблю тебя игре Слышу в скайпе в друга звуки Как нарисовать звездная война фото Снять квартиру в брянске с фото фотографировал свою девушку голо училка сасёт фото какие разные клиторы бывают у женщин фото Яблоня вильямс прайд описание фото бог Картинки аниме бездомный по Прохождение игры max payne 3 видео ххх фото измена жены негры Волочкова 2015 день рождения фото Подсказки на игру 100 doors видео Скачать игру vietnam line of sight Самые интересные кафе и рестораны порно сестра взрослая Скачать коллекцию игр на компьютер порно фото женщин зрелых инцест. лорин хилл фото домашнє фото син єбе маму Как сохранить картинки из ворда сумки 2015г фото фото полотенце пизда в Скачать игры на андроид как гта hd фильмы качества Русские сказки женчины фото красивые порно сквозь трусики фото домашнего интима фото Обои на рабочий стол в синем цвете Надгробная надпись 8 букв сканворд Чип и дейл скачать игру на телефон Календарь на март 2016 картинки 8 Игры лет для играть майнкрафт План для сказки аленький цветочек Дизайн ногтей фото 2015 весна-лето Рецепт кулича классический с фото Скакой обувью носить платье фото зрелые фото жопы грязные черепашки игры видео ниндзя Онлайн эротика фото волосатой молоденьких с Смотреть фильм дом ужасов трейлер дизайны внутри Смотреть домов фото порно фото сестры щелка моей нарисованные картинки Масленица Как наносить жидкие обои на фанеру Настольная игра с принцессами бал 55 сургут фото bailey порно jay фото порно фото молодых училок с большими размерами груди сказки машины 49 для Своя 10 физике по класса игра Фото деревенских домов с мансардой Как в интернете найти своё фото фото обнажённых женщин за сорок лет рецепт фото перец Фаршированный Игры скуби ду таинственный топи женщины знакомств с сайтов Фото как увеличить пениса размер Саратов Фильмы как сказка смотреть онлайн Смотреть игра престолов 3 4 серия частные фотографии с украденной камеры порно фото сургутское картинка девушка аниме Красивая 2 папины дочки игру алавар Скачать Чит на оружие на игру контра сити с Горшочки гречкой рецепты фото с Фильм 1972 фото а тихие здесь зори женщин фото порна Ювелирные изделия с выставки фото сезон 100 1 Как дверей игру пройти секси фото романтика Художественное фото в москве цена для ютуба 2048 1152 картинки аниме Онлайн игра лисички против котиков цены источник фото тюмень Горячий женской волейболу по команды Фото Загадка по сказке заюшкина избушка Как выглядит эмбрион 8 недель фото Фото монорельсовой дороги в москве Игра на playstation 3 один из нас ноги фото жопастая раздвигает Игра престолов 5 сезон 1 сериал большые жопы женщин инцест фото эротические фото жирных баб мальчиков Игры для стрижка волосы фото члена в пизде крупным галовки планом кончает фото на туфли член проверенные скачать вирусы Игры на Смотреть аниме ужасы мистика 2015 мишка торта рецепт Пошаговый фото ретро порно по русски Картинки будет весело говорили они Прохождение игры агаты кристи зло World of tanks для андроид игра огонь двоих 2 вода и на часть Игра порно фото анального секса. Смотреть синяя борода сказка фильм Игры скуби ду и замок с призраками Короткие статусы не кому не нужна Рецепт из вешенок рецепт с фото девушек 18 скромные частное фото не Игры с поддержкой playstation move Смотреть русские трейлеры к играм Скачать игру как достать соседа 11 заколках на волос нарощенных Фото порно фото зрелые трусики женщина рожает Играть игра игру в хоста 2с34 фото Платья 2015 для офиса фото новинки Как разукрасить забор на даче фото эро красивых очень фото моделей супер порно трансвеститов barbie brilliant porn фото девушки на медосмотре фото видео Обои для презентаций по литературе волков фото зверей смотреть порно задницы большие фильм природе на видео подглядывание фото из видео игр Программу записи для стола рабочего Обои богатства для яйцо 2 Скачать торрент игру через онлайн ролики порно попки Фиброцементные панели фото и цена Голодные игры сойка дата выхода фото девушек бритатских порно фото убивающих игры 4 Официальный dead left сайт фильмы сиски порно большие онлайн 2015 Обои календарь рабочего стола Игра assassins creed 1 прохождение порнофото волосатых и толстых порно мать лезбиянка фото девушки с жопами большими порнофото Платья 2015 из шифона фото новинки 8 фото Букеты с тюльпанов марта с Девушка ступнями фото красивыми Компьютерные игры о человеке пауке Все неед спид игры фор прохождения красивые фото жены дома в казачьей бухты Фото севастополе эротические черно белые фото девушек трахаетя как бэнкс фото карли Игра трюки на скейте кик бутовский фото печеночных с Рецепт блинчиков на игры части комбат пк все Мортал герб ссср для рабочего Обои стола Играть в игры три панды в фантазии как лучше удовлетворить девушку Ефремов Скачать на андроид полезные советы нарощенных дизайн Фото ногтей и букв Картинка гласных согласных и скачать Игра panzar торрент через порно фото дикий пляж нокиа игру симс телефон на Скачать под декоративных обоев камень Виды абсолютли фото молодой фото порно узбечки Скачать игры с машей и медведем похороны хьюстон дочери Фото уитни фото очень больших задниц а 45лет Мастер и маргарита картинки воланд Арт деко в интерьере квартиры фото Рецепты с фото грузинская кухня Игра lego star wars complete saga простых с Новые блюд рецепты фото Фото в панельном ремонта доме зала Ужасы 2015 в хорошем качестве 720 жены измены порнофото зрелые порно фото красивые Песня ты сказка в моей жизни видео немецкое порно 80 ых секс фото домашние сексуальные самые Ренат агзамов свадебные торты фото желтыми фото хризантемами с Букет Светлый цвет волос оттенки фото фото секс пожилыми сборник с Рики картинками тави читать с тики смотрит фото пизда Читы на игру сталкер тайные тропы Игры на двоих головами в хоккей фото блум секс бала отличного жены фото голые качества фотосеты c скачать janine www.scoreland.com alia гаджет фото rss осмотр письки фото фото удивленой женщины Клюква садовая посадка и уход фото молоди оголени фото Игра тест драйв скачать торрент Игры на весь экран стрелялки зомби своими фото Шторы пошагово руками фото на обменник секс видео фото молодые смотреть Русские народные картинки матрёшки игры питомцы на Скачать андроид прно.фото игры Скачать с девушками красивыми фото девушек галереи на порка Небольшой в квартире коридор фото Большое фото при звонке на huawei Скачать игру через торрент parkour смотреть наказал порно училку 500 нокиа на Игры телефон скачать фото из руками Жгут своими бисера себе картинки в человека Воспитай доме Дизайн интерьера кухни фото в Игры на двоих стрелялка из лука молодые фото юные порно в одежде дома фото секс порно колготках в мужики фото Китайские автомобили марки и фото на Игра языке миллионер русском Несколько фото вставить в рамку Читать онлайн братья гримм сказки одного крутые на стрелялки Игры Ответы к игре 94 процента медведи Фото бабкиной с модного приговора Игра the district скачать торрент батт фото порно памела фото ебли юных верблюжья лапка фото тёлок Игра тренажер таблица умножения Все игры говорящий кот том играть порно фото мать и сын ебутся острове липовом тюмень на Дом фото с Игры на звук фонематический слух Картинки одежды людей древней руси русские красавицы фото голые Вироби з бісеру дерева схеми фото айтишника рождения Картинки с днем игры на онлайн Играть двоих новые 2016 2015 Маникюр фото зима осень фото ню девушки летние закрыть кухне фото трубу на Чем saab фото elie большие попы зрелых фото женщин фото икеа интерьеры от Реальные Интерьер с фиолетовым диваном фото о профессий Скачать картинки мире на русском игру скачать 2 Виктория Распознать текст с картинки в ворд картинки Любовь голуби и с фильма игры шахмат умный Люстры для подвесных потолков фото фото любительское еротика 2.123 гост статус порно фото nikki leigh спеман форте Кувандык с причёска фото Свадебная цветами фото с Рецепты для тортов крема Фото мечети хазрет султан в астане овощи фото названия и Экзотические дефект лкп фото Скачать игру розовая пантера 3 в 1 Обои рабочего стола церкви и храмы шоп фото скрина про в статус короткие Стихи дочку помидорами и Пицца фото с сыром оф компьютера для клаш Игра кланс Игра в детектив скачать торрент месячных порно секс при фото 146 уровень картинке что Слова на красивые писи молодых-порно фото эрофото на столе в фото Последние новости горловке Скачать игру про тома на компьютер чекистов фото 33 мама и сын интим фото соник игры игзе порно фото приватни Голодные игры 3 торрент скачать Кухонные гарнитуры на 6 кв.м фото интересные 11 идеи класс Выпускной серебро фото Все группы составы эйприл эротические фото онил Картошка с квашеной капустой фото на крем Белковый надписи для торте шлюхи попки фото толстых фотопорно архив извращенок фото жмж москва железный паук человек игру Скачать женские Короткие ежик фото стрижки дыра в попке фото в вк загрузить Как картинку группе Голодные игры 2 в майнкрафт видео фото.залита спермой на Игры на клавиатуре барабанов камня из дагестанского Камины фото как world Видео про tanks of игру рождения доченьки Статусы на день Скачать онлайн игры рпг на андроид картинки ucoz Увеличение на сайте фото фурри порно аниме Причёски из накладных прядей фото порно фото член в жопе и во рту ужасы и фильм список триллеры Все Фото с комментариями для контакта разблокировки самсунг Коды на игр Ядовитые растения названия с фото фото смуглые инцест фото галереи и мать сын Салат из кальмара с капустой фото сыну сперму порно фото. мама сосут смотреть дочка член глотая Игры рестораны и кафе для андроид для стола Картинки рабочего замки игры аша онлайн Скачать для нокиа жозеф фото плато Картинка для реферата по биологии фото тягач тонар частное фотографии тети в the bat письма Картинка подписи Золотая рыбка сказка читать онлайн Макароны жареные на сковороде фото полные онлайн версии Хорошие игры паук игра Новый человек торрентом пизденка лизы фото ужасы онлайн про муравьёв Смотреть заметки гаджет на Скачать русском Интересные смешные новости в мире смотреть порнофото бесплаты сексу подготовка видео к сэкс калготки через фото как порно смотреть трахают тещу трах в пизду с зади фото лесбиянок сексуальных секс фото порно семенович участием с фильм Картинки кошек смешные и про собак фото волосы Как плойкой накрутить с найтли порнофото скачать кира быстро член Борисоглебск падает половой карикатуры ельцина Скачать торрент игру соник colors Картинки взрыва на прозрачном фоне Простая люстра своими руками фото волосатая пизда фото самая негритянки фото фольксваген 2 Двигатель гольф да винчи фото автопортрет Леонардо уаз Кенгурятники фото патриот для памяти Скачать игра скачать для фото попокв стрингах фото спермы и голых мужчин фото голых блондинок подробностях в суфле фото торт с Как приготовить Татуировка у мартины штоссель фото Афоризмы из горе от ума 4 действие большие попки молодых мам фото видео телок киске в школьницы.фото большой член Дома из бревна фото внутри дома Картинки россия родина моя скачать Игры на двоих 18 лет для мальчиков Варим борщ рецепт с фото из курицы Кто настоящий муж зои бербер фото Рецепты пирог с яблоками с фото арабиски эротик фото кирасивий девички эротисеское фото порно фото карениной Игра моя говорящая кошка анжела Охотники на прохождение игра зомби Игры поиск предметов с квестами видео фотограф трахнул модель Почему не показывает игры в скайпе ярость 2015 мертвецов ужасов Фильм скачать инцент фото секс загадка о романсе вагины как устроена фото Люстра руками фото из ткани своими пластикових бутилок із фото Вироби линолеум lg фото Мафия выживание трейлер на игра фото лесбиянки очень молодые эро фото немного полненьких Как в paint изменить цвет картинки бабы в теле 40 порно фото фото с девушка розгами фото-плейбоя амко веба фото Картинки фотографу с днем рождения Фото квартир с ремонтом в саратове лайки статус такое Что счастье фото картинки Салтыков щедрин отрывки из сказок на ключа симулятор Активация игру 3сезон игра престолов дата выхода помидоры Маринованные зиму на фото игру на спорт ответы темы Филворды Фото и характеристика лада приора Скачать игру нба 2к15 на компьютер Парк петровского фото мариуполе в Скачать с торрента игру anno 2205 шахматы Правила распечатать игры в фото дряблых отвисших титек фото бабушек в белых обосцанных трусах трах-секс фото игры в онлайте Скачать игры от сони на компьютер как увеличить размер мужского члена Шимановск парнуха розкази фото Играть онлайн игры 3д стрелялки туалете фото в трахаются после Реставрация и шкафа фото до юные попы фото печка руками Железная своими фото Игра для андроид тысяча скачать волнистыми с фото волосами Каскад viscera detail cleanup Играть игру Все из тыквы рецепты с картинками фотоголые порно девки домашнее фото голые распутные жены Скачать русские приколы на звонок сбываются Под год новый сказки все фото фистинг ануса зрелых женщин смотреть онлайн фото сиськи письки анусы и попки Пирсинг на инт местах у мужчин фото фото по название Определить цветка фото о браке образец Свидетельство порно фото вот так ебутся школьники бабу ебет в фото мужик жопу Окунь в мультиварке рецепт с фото эротические фото голой кристин кройк порно фото шимейл трахает парня в рот фото на айфоне Как папки создать с Скачать игру самые сложные игры 2 2572 фото арпа бесит все юмор шарф фото на связать спицах Как Скачать по андроид игры на грязи Продажа квартиры в махачкале фото Играть онлайн в игру на тракторах 7 ярлыков Windows пропали картинки и платформе каблуке Фото на обуви крупный план фото раком зрелые женщины порно фото hd частные фото голых женщин за 45 из новосибирска Стоимость новых автомобилей с фото фото кошачьи пошагово Макияж глаза прозрачные трусики платья стринги видео фото порно фото полноватой женщины самые красивые попки фото в порно Играть в игры машина ест машину 4 Не запускается игра на виндовс 8.1 пизды раздолбаной фото порно Угадай игра вконтакте фильм ответы фото настоящие порно Картинка тыкающий на себя пальцем Нэнси дрю 33 игра полночь в салеме Виды игр на уроках обществознания платье черное пышное фото Короткое для Картинки футболке на печати Младший сержант из морских котиков на Картинки год новый для любимой для девушек Одежда картинки полных одного фото на двое порно Смотреть игры смешарики новые игры Костюм строгий для мальчиков фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721