Становище України на міжнародній арені у разі входження до Митного союзу

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page
У даній статті розглядається вплив інтеграції України до Митного союзу на її положення на міжнародній арені. Зокрема розглядається, як інтеграція до цього об’єднання вплине на відносини Україна – ЄС, Україна – США та Україна – Росія.
Ключові слова: Україна, міжнародна арена, Митний Союз, Росія, ЄС, США, права людини, санкції.  
This paper examined the influence of the Ukraine іntegration into the Customs Union and its position on the international arena. Specifically considered how the integration of this Union affect on relations by Ukraine – EU, Ukraine – USA and Ukraine – Russia.
Keywords: Ukraine, international relations, Customs Union, Russia, The European Union, human rights, sanctions
Наміри України інтегруватись до Митного союзу викликали наукову дискусію стосовно наслідків приєднання до цього об’єднання. Питання вступу до Митного союзу є темою багатьох наукових конференцій та круглих столів. Однак розглядається здебільшого економічна складова наслідків інтеграції до Митного союзу. Метою даної статті спрогнозувати, як зміниться зовнішнє
положення нашої країни після вступу до цього об’єднання  та як вплине інтеграція до Митного союзу на відносини України з її ключовими партнерами.
У світі налічується понад 30 великих інтеграційних об’єднань, в яких важливу роль відіграє митно-тарифне регулювання, і близько 10-ти з них відносять до митних союзів. Одним із напрямків митно-тарифного регулювання зовнішньо економічної діяльності є створення Митного союзу між країнами-торговельними партнерами. Митний союз сприяє вільній торгівлі між країнами-учасницями та встановленню єдиного митного тарифу. Дані угоди не повинні створювати жодних перешкод для торгівлі з іншими країнами. Тому після створення Митного союзу митні бар’єри повинні залишатися на тому ж рівні, що й до його створення[6]. У випадку створення Митного союзу виникає необхідність в організації наддержавного інституту (спеціально створеної Комісії), що взяв на себе функції розробки законів ведення торгівлі, як усередині союзу так і з третіми країнами. Під митним союзом розуміють політичне, економічне об’єднання, яке створюється з метою координації зовнішньоекономічної політики, регламентації обсягів, структури та умов здійснення експорту, імпорту та транзиту товарів чи інших предметів Митний союз має єдиний митний кордон. По суті, Митний союз не повинен суттєво впливати на міжнародне становище країни в політичному плані, а лише в плані зовнішньоекономічних зв’язків (з країнами учасниками Митного союзу економічні зв’язки посилюють, а з усіма іншими залишаються на звичайному рівні), однак в випадку України ситуація складається так, що при входженні до Митного союзу міжнародне становище зазнає істотних змін, це пов’язано з відмовою від Європейського напрямку розвитку нашої держави. Як заявив у своїй промові президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу: «Що ми маємо говорити чітко – це те, що одна країна не може бути одночасно членом Митного союзу та мати глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це неможливо»[2]. Також залишається фактом те, що вступ до Митного союзу це входження до «клубу авторитарних держав».
На відміну від Росії наша країна не має можливості впливати на своє міжнародне положення за допомогою енергоресурсів та є залежною від свого положення на міжнародній арені. Тому скорочення рівня демократії та участь в російському інтеграційному проекті просто не може не вплинути на положення країни на міжнародній арені.
Україна вибрала відмінні напрямки зовнішньої політики від Казахстану, вона орієнтується не на Російську Федерацію та азійський регіон, а протягом останніх п’яти років вона співпрацює з ЄС та США. Відмова від цих напрямків співпраці може призвести до Білоруського сценарію змін міжнародного положення країни.
Найбільше від вступу до Митного союзу постраждають відносини України з ЄС. Починаючи з 2010 р. відносини України та ЄС почали погіршуватись. ЄС розпочав вводити не публічні санкції проти українських чиновників, після оголошення вердикту у справі Юлії Тимошенко. Відмова у візах – перший етап санкцій, далі розглядалися питання про введення індивідуальних санкцій для керівництва судових органів і прокуратури. У зв’язку з вироком Ю.В. Тимошенко у «газовій» справі Єврокомісія скасувала візит В. Ф. Януковича до Брюсселя 20 жовтня 2011 р. У січні 2012 р. у швейцарському Давосі відбувся 42-й Всесвітній економічний форум. ЗМІ стверджували, що лідери світових держав і керівники ЄС не бажали зустрічатися з В. Ф. Януковичем. Це стало передвісником того, що поїздка української делегації до Давосу не буде результативною. Великі надії на участь представників української влади в Давоському економічному форумі-2012 покладалися щодо залучення до України іноземних інвестицій. Однак знайти нові інвестиції Україні не вдалося. Україна в очах ЄС йде з групи не стабільних демократій в розряд авторитарних держав. Сьогодні всі індикатори, які існують у світі, показують, що багато аспектів діяльності української влади не є ефективними. Два роки минуло з моменту обрання В. Ф. Януковича Президентом України. Довіра до президента нестримно падає. ЄС наголошує, що судові процеси проти опозиції були «несправедливими», а міра покарання не відповідає поставленим їм у провину злочинам. Парламентська асамблея Ради Європи звертає увагу, що Київ не виконав резолюцію асамблеї про декриміналізацію справ колишніх чиновників. На її думку, позбавлення волі екс-прем’єра і екс-міністра внутрішніх справ підсилюють враження, що в країні практикується вибіркове правосуддя. Ця резолюція стала першим міжнародним документом, що допускає можливість застосування санкцій проти України, зважаючи на погіршення ситуації з демократією. Останнім часом напруга у відносинах Україна – ЄС зменшилась, це пов’язано з бажанням ЄС все таки повернути Україну у свій вектор. Однак вхід до Митного союзу «розіб’є всі надії» ЄС і може призвести до санкцій по типу Білорусі. Звичайно це не будуть санкції через вступ до Митного союзу, це будуть санкції через погіршення ситуації з демократією, з правами людини та. ін.
Схожою ситуація буде при вступі України до Митного союзу з іншим стратегічними партнером України, зокрема США. Протягом 2005-2010 рр. Україна бачила у США політичного партнера, який спроможний допомогти Українській державі стати на «рейки» європейського розвитку. США в свою ж чергу сприяло розвитку демократії в Україні, просуванню до членства в НАТО та розвитку торговельно-економічного співробітництва. Але після 2010 р. відносини між Вашингтоном та Києвом змінились. Після значного покращення відносин між країнами за період президентства В. А. Ющенка після приходу до влади В. Ф. Януковича у відносинах відбулося відчуження. Також це пов’язано з переорієнтацією США з приходом Барака Обами з пострадянського простору більше на схід.
Останній візит держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман показав, що не дивлячись на зменшення зацікавленості США пострадянським простором та Україною, політичні події та згортання демократії все таки турбують Вашингтон. У Конгресі США були прийняті резолюції щодо України, які закликають українську владу негайно звільнити екс-прем’єра Ю. В. Тимошенко та інших політв’язнів. Окремо Сенат звернувся до уряду США з закликом застосувати візові санкції проти «відповідальних за ув’язнення Тимошенко і погане поводження з нею»[8]. Також 12 березня 2013 р. директор Національної розвідки Джеймз Клаппер представив доповідь, згідно з якою Україна за президентства Віктора Януковича «повертається до авторитаризму», а відсутність у країні структурних економічних реформ може призвести до економічної кризи у 2013 р.[11] У нещодавній статті на сайті інституту Brookings колишній посол США в Україні Стівен Пайфер зауважує, що Віктор Янукович продовжує вагатись між ЄС та Митним Союзом, запропонованим Росією, аби переконати Захід не ігнорувати Україну і не надавати значну увагу регресії щодо демократичного розвитку. Пан Пайфер закликав Євросоюз і США знов чітко дати розуміти Києву, що повага до демократії і захист прав людини – обов’язкова складова покращення відносин України і Заходу[12]. США також закликали Україну не переглядати свої зобов’язання у СОТ, попереджаючи, що це може запустити ланцюгову реакцію та завалити цілу систему світової торгівлі. Заява є відповіддю на статтю в газеті «Дзеркало тижня» урядового уповноваженого з питань євроінтеграції Валерія Пятницького, який очолював делегацію України на переговорах із СОТ. Україна, яка вступила до СОТ у 2008 році, наразилася на критику інших членів об’єднання, коли у вересні минулого року оголосила про підняття тарифів на 371 вид продукції. Після входження до Митного союзу на Україну чекає аналогічний Російському список Магнітського. Звичайно цей список не буде прийнятий безпосередньо через вступ України до Митного союзу бо це суперечить задекларованим у статуті ООН нормам міжнародного права, тобто порушує її суверенітет, здатність самостійно визначати свою зовнішню та внутрішню політику[1]. Однак у США більше не буде причин ігнорувати погіршення демократії, вибіркове правосуддя та переслідування опозиції, що й стане причиною прийняття даних санкцій. Говорити про прийняття більш жорстоких дій стосовно України в разі вступу до Митного союзу не варто, оскільки Росії не потрібен ще один заблокований сателіт на Міжнародній арені типу Білорусі. Їй потрібен дієвий гравець на міжнародній арені, який буде відстоювати її національні інтереси та інших членів Митного союзу.
Та чи відбудеться покращення відносин України-Росії в разі входження в Митний союз нашої держави? Вже зараз зрозуміло, що відносини не будуть на стільки гладкими на початковому етапі, як того хоче Москва. Про це свідчить приклад Білорусі та Казахстану, які відмовляються повністю підкорятись наказам з центу та постійно конфліктують з Москвою. Проблеми розпочались ще до створення Митного союзу. Ще до початку офіційного створення Митного Союзу, між керівництвами країн-учасниць були сильні розбіжності. Наприкінці 2009 р. президент Білорусії О.Г. Лукашенка заявив, що Білорусь вийде з Митного союзу, якщо Росія і Казахстан стануть чинити тиск на республіку. «Ці монстри (Росія і Казахстан) можуть домовитися, у них економіки схожі – нафта, газ. Якщо там нас вже почнуть тиснути, стріляти, ми просто вийдемо з цієї коаліції»,[9] – заявив білоруський президент. Навесні 2010 р. білоруська сторона вимагала від Москви переглянути експортні мита на нафту і нафтопродукти. У Москві піти на поступки Мінську відмовилися, заявивши, що можливість скасування мита для Білорусі можлива лише на наступному етапі розвитку Митного союзу. У травні 2010 року, Росія і Казахстан ввели в дію кодекс Митного союзу, В.В. Путін оголосив, що союз може діяти й без участі Білорусі. «Як тільки Білорусь у себе всередині урядові процедури закінчить, погодить, в цей же момент, сподіваюся, документи будуть підписані, і ми будемо рухатися до СОТ вже у тристоронньому форматі. Якщо не відбудеться
цього приєднання – будемо діяти удвох»[7], – зазначив В. В. Путін. Але з 3 липня 2010 р. Митний союз почав функціонувати у трьохсторонньому форматі. Відразу після цього у Казахстані пройшли масові протести проти входження до цієї коаліції. Лідери «Загальнонаціональної соціал-демократичної партії «Азат», Народної партії «Алга!» і компартії Казахстану виступили з вимогою денонсувати угоду про Митний союз, яка «зменшувала суверенітет Казахстану» В Інтернеті стали також з’являтися відкриті листи керівництву країни із закликами відмовитися від участі в цій коаліції. В основі їхнього послання були слова держсекретаря союзної держави Росії і Білорусії Павла Бородіна, який сказав, що Митний союз – це відновлення в нових реаліях СРСР. Окрім того, казахстанські ветерани грудневого повстання 1986 року в своєму листі назвали вступ до Митного союзу «початком територіальної, економічної і політичної колонізації Казахстану». У липні 2010 р. О.Г. Лукашенка заявив, що Митний союз розвалить сама Росія, адже він їй не потрібен. «Ми поки нічого не втрачаємо, але і не набуваємо», – заявив він тоді. До того ж, Лукашенко висловив думку про те, що «Митний союз Росії не потрібний»[9]. Незадоволення посилилось у 2011 р. Показники у Росії з інтенсивності торгівлі з 2009 по 2011 рр. зросли в півтора рази, тоді як в інших країнах союзу збільшення спостерігалось незначне. Імпорт Росії за два роки також подвоївся, а в Казахстану й Білорусі такі показники збільшилися всього в півтора рази. У квітні 2011 р. стало відомо, що в Митному Союзі Російська Федерація має 57% голосів і отримує 87,97% митних зборів, що також викликало занепокоєння у Білорусі й Казахстану. У жовтні 2012 р. президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв під час Стамбульського економічного форуму несподівано виступив ініціатором Тюркського союзу. «Ми живемо на батьківщині всього тюркського народу, – нагадав президент Казахстану. – «Після того як в 1861 році був убитий останній казахський хан, ми були колонією Російського царства, потім – Радянського Союзу. За 150 років казахи ледь не позбулися своїх національних традицій, звичаїв, мови, релігії. За допомогою Всевишнього ми в 1991 р. проголосили свою незалежність»[10]. Потенційними учасниками Тюркського союзу можуть стати: Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Киргизія, Туркменістан, Туреччина, Тюркська республіка Північного Кіпру. Така заява завдала удару Росії. У грудні 2012 р. на святкуванні чергової річниці незалежності Казахстану Назарбаєв заявив: «Ми будемо чітко і послідовно розвивати казахську мову. До 2025 р. казахський алфавіт буде переведений на латинську графіку.
Майбутнє Казахстану – знання казахської мови», – заявив Назарбаєв у своєму посланні[3].
У 2013 р. внутрішні протиріччя країн-учасниць Митного союзу значно посилились. ​ Так у січні міністерство закордонних справ Росії направило Казахстану офіційну ноту щодо ситуації з використанням космодрому Байконур. Як відомо, місто Байконур і космодром утворюють комплекс «Байконур», орендований Росією у Казахстану на період до 2050 р. У січні 2013 р. О.Г. Лукашенка під час прес-конференції для вітчизняних та зарубіжних журналістів категорично заявив: «Можливо, Росії хотілося б швидших якихось кроків, може, радикальніших. Але ні Казахстан, ні Білорусь на це не підуть з «бухти-барахти»»[9]. За його словами, у Білорусі, є власні інтереси. Н. А. Назарбаєв наголосив, що Казахстан буде виходити з міждержавних організацій, якщо вони загрожують його незалежності: «Питання політичного суверенітету
країни не обговорюються. Будь-яке діяння, яке буде викликати загрозу нашій незалежності, ми з такого об’єднання будемо виходити»[4], – сказав президент Казахстану. Вже у березні Казахстан погрожував припинити постачання газу Росії зі свого найбільшого родовища Карачаганак. Тоді як О. Г. Лукашенко повідомив, що Білорусь і Росія «не дозріли» до того, щоб повністю реалізувати плани будівництва Союзної держави. Після зустрічі з керівництвом Росії в Санкт-Петербурзі О.Г. Лукашенко висловив своє невдоволення Митним союзом. За його словами, Митний Союз нічого не дає білорусам, адже Росія утримує великі мита на білоруські товари. «Ми значно просунулися за ці роки вперед, хоча ми не знайшли в собі сил для реалізації тих функцій і того будівництва, які були передбачені договором», – сказав О.Г. Лукашенко[5]. В Казахстані опозиція ініціювала загальнонаціональний референдум, на який будуть винесені питання про вихід країни з Митного союзу і Єдиного економічного простору. Для проведення референдуму ініціаторам необхідно зібрати не менше 200 тисяч підписів.
Всі ці протиріччя між країнами учасниками Митного союзу дозволяють говорити про те, що в разі в ступу України до Митного союзу відносини між Україною та Росією не покращаться. Звичайно Україна буде направляти свою зовнішню політику в сторону Москви, буде йти поступки у відносинах з Росією за певні преференції, однак будуть присутні конфлікти це пов’язано з зіткненням інтересів наших держав та економічних кланів, які намагатимуться зберегти автономність та відстоювати свої інтереси.
Отже вступ України до Митного союзу негативно вплине на положення нашої держави на міжнародній арені. Вибір східного напрямку інтеграції призведе до втрати таких союзників на міжнародній арені, як ЄС та США. Вони бачать вступ України до Митного союзу кроком назад в побудові демократії. Стосовно того, як зміняться відносини з Росією, то значного покращення очікувати не варто через зіткнення інтересів держав та економічних груп. У далекій перспективі, в разі зміни в Україні політичного режиму та встановлення підконтрольного Росії уряду, наша держава може зникнути як повноцінний гравець та стати сателітом, який буде відстоювати інтереси Російської Федерації.
Список використаних джерел та літератури
 1. Статут Організація Об’єднаних Націй  [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2411-17
 1. Баррозу: Україна не може бути водночас у Митному союзі і ЄС[Електронний ресурс] // Інформаційне агентство УНІАН– Режим доступу :
http://www.unian.ua/news/555546-barrozu-ukrajina-ne-moje-buti-vodnochas-u-mitnomu-soyuzi-i-es.html
 1. Будущее Казахстана – в казахском языке обзор прессы [Електронний ресурс] // Алтынорда – Режим доступу :
http://www.altyn-orda.kz/kazpressreview/budushhee-kazaxstana-v-kazaxskom-yazyke
 1. Как не дать Путину вернуть СССР: пример для Украины [Електронний ресурс] // Главред – Режим доступу :
http://ua.glavred.info/archive/2013/01/30/113011-7.html
 1. Лукашенко вважає, що Білорусь і Росія ще не дозріли для єдиної держави [Електронний ресурс] // Газета День – Режим доступу:
http://day.kiev.ua/uk/news/180313-lukashenko-vvazhaie-shcho-bilorus-i-rosiya-shche-ne-dozrili-dlya-iedinoyi-derzhavi
 1. Осадча Н.В. Проблематика адміністрування митних платежів країн-учасниць євразійського економічного співтовариства [Електронний ресурс] / Н. В. Запорожець // Національна Бібліотека України – Режим доступу :
http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/eprom/2010_51/st_51_02.pdf
 1. Росія і Казахстан «запустили» союз без Білорусі [Електронний ресурс]  // Українська Правда – Режим доступу:
http://www.epravda.com.ua/news/2010/05/29/23678
 1. Сенат США схвалив резолюцію по [Електронний ресурс] // Українська правда – Режим доступу :
http://www.pravda.com.ua/news/2012/09/22/6973292/
 1. Тарасенко Н. Співпраця України з митним союзом пошук формату [Електронний ресурс] / Н. В. Тарасенко //Національна бібліотека імені В.І. Вернадського – Режим доступу :
http://archive.nbuv.gov.ua/Siaz/Rezonans/2013/rez29.pdf
 1. Точка зору. Очікувана несподіванка. Примара Митного союзу для України : [Електронний ресурс] // Кореспондент – Режим доступу: http://ua.korrespondent.net/journal/1527222-korrespondent-tochka-zoru-ochikuvana-nespodivanka-primara-mitnogo-soyuzu-dlya-ukrayini
  1. Україна сповзає до авторитаризму – висновки доповіді «Оцінка загроз по всьому світу» [Електронний ресурс] // Радіо Свобода – Режим доступу :
http://www.radiosvoboda.org/content/article/24926872.html
 1. Pifer S. Ukraine at a Crossroads with Europe? [Electronic resource] / Steven Pifer – Accessed : http://www.brookings.edu/blogs/up-front/posts/2013/04/22-ukraine-crossroads-europe-pifer
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

buy prescription without pills a lexapro safe writing service.com essay apa writing paper research dissertation writing services legitimate essay help gamsat editing services and writing services Casodex order hiring manager letter addressing to cover scotland order white paper of a copy the freelance writing company navigation thesis custom cheap pads scrapbook paper turnitin paper buy term around get buy books event essay remembering help an report to rdlc code custom in how write multiplication arithmetic homework help fractions good a descriptive writing essay how to 300 an application essay words write volume help homework homework websites help college phd hardy thomas on thesis service essay custom review services cv professional writing edinburgh disorders mood essay Isoptin order online cheap essays 2.0 thesis theme on job 7 service writing research paper line homework help alabama pttls coursework essay order and peace mg somna-ritz pharmacy 40 canadian pollution essay environmental 2014 application how good write a to essay fahrenheit 451 help resume best mechanical engineer for fresher service essay editing article rewriting service best dissertation a phd of purpose help balancing homework chemical equations uk essay cheap writing service who for do can assignment large peni canada prescription herbal super no person funny a essay describe homework for help mums dads and my for paper write someone me a resume make good online on services reviews writing essay in letter on pearl essays scarlet the book write me a for report me my for write speech buy to online retrovir tablets how rules essays quoting in when help dissertation methodology essay application writing college masters for an best services resume 2014 writing online modernes democratie dissertation formes of order an essay expository paper writers research block spelling masters correct thesis 6 help grade homework book divided waters report i to write me someone a paper need model papers essays general helper paper college help essay with camp summer college0paper writing services to medication aldactone buy where buy online rolling papers buy lauber lyrics bachelor potna franziska make u essay cry thesis uk dissertation for sale in and muscle tendon pain relief help dissertation nursing phd sample for cover letter project manager mla essay website zithromax canada pharmacy writing nj toronto best services resume homework high help school math starting need an essay help canada d vitamin recommendations care about health reform simone essays beauvoir de on thesis system papers distributed computing research student papers term find me to write for someone to paper how a order a bibliography is in alphabetical sale 100mg for cipro writing thesis best websites do chase sebastian my homework and austin young dissertation sur explicative homework help electricity paper with writing borders help with college essays applications certificate writing service best writing calgary resume services services statement sdn editing personal resume teachers service for best writing do homework should answers my i yahoo help paid to get homework with concert essay a classical and dissertation help proposal youtube buy essay cant love money order clomid writing services mn resume minneapolis essay arts admission culinary buy essays -com you term buy can papers by written descriptive essays students writing companies legitimate online man meaning search for essay data do research proposal analysis get to ibuprofen purchase without where prescription a public individual essay order versus rights education prospectus dissertation homework weighted help averages services dissertation printing malaysia writing english literature help level essay online papers biology igcse past for speech writers hire online dissertations published contest on literature essay children's critical best essays databases homework on help affordable without zyban prescription tourism on essay nomenclature thesis master homework easter help research custom papers reviews help english essay online online buy cheap elocon best writing services 2014 resume chicago graduate for medical assistant resume for essays phobia sale buy writing key skills resume for writing resume service ceo buy paper we maryland writing in resume federal services school makes for what medical good statement personal a statements college for writing personal applications homework grade math for 6th help online english finance essay writing help management customer thesis relationship assignment writing service best service uk editing personal statement companies essay writing good papers internet on research essay mobile phones major depressive disorder essay on media essay argumentative social cheap cheap essay do review movie my to my do essay pay someone sales cv job for chewing viagra gum jet argumentative prompt essay ghostwriter essay buy college essays need help with xl hour shipping 24 glucotrol best writing services paper term in hours my write paper for crime deviance essay on and websites essay students marxist letter of dean admissions cover resume writing service charlotte nc need algebra homework help i 1 my with of the practice statistics third homework help edition online ordering cheap nolvadex sound homework help essay writing help application global mcgill on community thesis catalogue essays clomid online pills help writing with essay to books best kamagra generic buy online paypal stazex aerospace help assignment engineering help world religions homework calculus help homework homework to help do getting child admission professionally help essays college writing 6778 study dissertation helpers assembly help language assignments extended french essay help bipolar essay disorder contest help service customer resume skills it do why important homework to is my ki jhoot adalat nahi mojeh my apa me for bibliography make to dissertation your write mba how comprare isoptin writing services technical service essay best mba distance essay learning cabin plans log in maine underachievement dissertation boys on essay editing college service application best level graduate writers paper thesis dapeng phd wu medical recommendation of letter school for format help vocabulary with and spelling homework help assignment legitimate of valid components research hindi online essay sites length dissertation average of doctoral самый большой дилдо в мире и его использование фото как используют киска жены в сперме фото эротика оболдеть фото эротик крупно www.порнофото вульва лица в сперме молодых мам фото фото черных женщин крупным толстые жопы порно новинка планом фото русских групповое порно фото сексфото малоярославец 2 игры патруль порно молод фото раком тюльпан дунай фото гиппеаструму фото vigrx Демидов men for качестве классном порно в фото и видео самых жестоких пыток женских сосков:сдавливание проколы ампутация чястное порно фото зрелых анал дырочки юные фото селку кодов. без ломают фото парнуха реальных ног фото женщин порно фото куни очень крупный голые девушки с хуем фото от рождения фото секс українські толстухи фото порно сериалы монашек старых фото голых лизать пизду время фото месячных во порно фото спб скорое фото сексуальных галерея индусак туалете инцест фото в красивые миньет домашний фото как фотографиях делать в минет порно фото с зрелыми пышными бабами девушку в фото машине вдул ерофото одежда в сеточку ступни мечта ног фетишиста смотреть фото нейлоне в любого фото кастинг самых сексуальных девушек запретные школьниц фото эротические фото истории беспатн фото секс в колготках фото рубина девушка майке в Картинки аниме стального алхимика игра в бэн тэн пробуют муж друг сексвайф:порно-фото и порно шд фото попки частные фото спермы на груди фото спортсменки ебутся домашнее порно фото стройных девушек висят сиси фото пози для дрочіння фото беймикс игра 3д галерей фото порно пышки влагалище во порно овощи фото трогает сиськи рисованные жопы фото девки стрингах голые от 25 порно 18 фото найти фото красивых девушки брюнеток девственниц пилоток и фото порно их игры для ябеды фото жесткому ебля по фотосессия пышки в нижнем белье андерсон порно энди секси тетя.фото фотографии девушек в обтягивающих шортиках фото евродвери показала 30лет фото женщина себя Статусы про то что у нас будет сын фото голые сиси порно фото из г сочи любительское фото исек с шлюхи больших порно лезби оргазм порно бабушка трахнула внучек фото на картинках счет сперма на губах домашнее фото порно фото когда трахают девушек фото девушек классно трахают фото грудь возбуждённая стоячая халате в голой фото домашнее очень юные писи фото порно фото в писка сперме игры буллиты пизды толстых на фото киски между ног крупные фото домашняя фото эротика в колготках порно фото заоофилов смотреть фото голых семей на отдыхе лесбиянки порно фото женские киски мамочку анально фото влияет потенцию на конопля как домашнее. лесбиянки фото пожилые самые и члены и фото большие видео последствия дефлорации фото фото с случайной сфотконой пиздой прыщавая жопа порно фото засунула руку в киску фото футурама эми порно фото фото мир порнаграфии девушек лифчиках в голубых и голых фото фиолетовых развел на фото мастурбирует порно парень онлайн трусов большие без фото жопы толстые тавелла джулия фото фото макэвой грязь сиськи за порно женщина и миньет ее трогают делает фото міжрасові групові порно фото узкая волосатая киська негретянок фото крупно яйца фото порно трогает реальные порнофото с одноклассников картинки про д сад трахать голых старух фото ню частное россия фото фото парнем daniels bree с как выглядит секс 100 фото фото фестинг с тремя руками у беременных эротическое фото фамке янссен галареї фото членів молалетки фото порно мамки оргазм фото школьница показывает письку обнаженная девушка в поле фото девушка ласкает себя рукой фото фото маз-544069 кудрявый чуб фото порно фото чулки и мини юбочка даниленко приколы в голых порно скачать колготках фото женщин сексуальные жены фото видео потом фото офисе в фото толстыхсучек худые порно смотреть онлайн фото порно annette schwarz супер жестокий групповой анальный секс фото притули фото жена девушки снимают трусики домашние фото прикол format c порно желательно с резиной фото одна фильма всех порно из фото за му 3141-84 статус домашнее фото сыкух откровенное фото кавказа Играть в игру стрелялка с командой порно в душе дрочать фото члены фото сосут школьницы большие abm flash 50 фото порно фото сисястых школьниц фото девушка засовывает в себя член девушки в сексуальных обтягивающих белых джинсах фото кэтрин гоая хайгл фото фото груди русских девушек гепарды игры фото девушек в интимном нижнем белье училок фото голоых раком секс фото на улице трах бутербродом фото присланнное порно фото эро балерин фото планом крупным фото большие сисьски фото по порноактрисы именам фото частное члена скачать фото сиськи чесси мур прикол про mba анал фото с молодыми фото сексуальных голых мам откровенные порно фото жесть трах засунула биту в пизду и получила сквиртинг порно фото инцест по руски смотреть порно фото порно гостинец скачать фото silvia saint c actiongirls сексуальные гимнастки в фото толстушки зрелые в фото пизде сперма порно знакомства частные коллекции фото порно ttr-110 irbis фото тити фото смотреть красавицу фото ебет порно страстна позирует фото видео фото порно звезда valentina nappi самые помидоры секс фото по порнофото крупным планом женских половых органов полные в нижнем белье порно фото объемные порно фото фото жоп раком женщин и девушек на диване видео и фото интима простых граждан галерей фото порно молодых целочек училки с жирными жопами фото в подъезде развел девченку на фото секс на один две хуй пизды фото сайт эро детки фото порно фото я на даче фото голых девок и красивых фото как правильно сосать красная порнуха фото голых девушек поезд толстых русских женщин фото сиськи порно фото раком по кругу фото таркаров потрахаемся фото сыном порно подруге к оказалась её трахнута пришла фото гости в а фото автобус 999 фото порно shemale звезды трамплинг фото яиц жена домашнее фото и муж service надпись голые фотосессии видео смотреть онлайн госпожа душит раба каблуками фото фото негретянок влагалища без бюстгальтера фото братом с изменила фото вагины план крупный фото шикарными губами фото отсос фото порнас смотреть фотожабы унитазы фото огромный член узкой в толстый жопе стариннон порно фото трусики порна прозрачные фотосессия порнофильмы скрытая камера русские фото издевательства над дырками фото потрьпаной женской жопы шоу американская порно звезда порно фотошоп звёзд из русских сериалов фетиш дагочек фото фото секс порно видео онлайн фото девушек делелает проверки врач что время во лариса порно фото фото пизди с хуем домашне класа однакласников 5 секс фото обнажоні фото російських знаменитостях как выебать бабу фото жестокое порно фотогалерея слайдшоу про фото акацуки хентай минет от красивой девушки.фото своего сына ахуела от мамаша фото фото эротика молодых девушек фото секс минет трах девушек фотосессия белье в фото взрослой манды женщины овощи в пизде порно фото домашнее члены афроамериканцев фото фото голых девушек на прероде 15 до exe мб игры частные фото девушек голышом у фото хуя два мужика пришла в школу в латексной блузке фото на уломал секс онлайн жопа большая фото чернокожая еёебут фото частное секс фото трахается на отдыхе зрелые мамки фото скачать фото дрочка хуя разными предметами и препод студентка порно онлайн смотреть фото девушки в ночнушках фото шыных телок дома эмо описание фото девушек размером голых фото груди третьем с порно фото геев для мобильного как быстро удовлетворить девушку Красный Холм смотреть как за зачет становится раком фото лента фото пизды ебутса в лимузине фото фото сосущая негритянка ceks фото порно кона коста фото секс анал подростки фото ональное отверстия фото фото толстяк с фотоаппаратом брюнетками с фото осенние юмор кролики очень красивая девушка блондинка фото трахается пезды фотографии трахалки дома фото толстых старух интим фото писающие xxx стриптизерши в чулках эротические фото фото порноактрис их порево голые девушки которые работают в самолете фото частные эротические фото девушек саратова фото дырочки в попке зрелие большие задници фото karla james фото порно 8 школьница оставляем комментарии к фото девушек порно футанари хентай эро фото азиатки фото куни крупным плано фото дала зрелой фото которая подростку секс фото огромные жопы зрелых женщин груповух порнофото порно фото ебем жену с другом тётки ебутся порно фото фото сестра минет голая дрочит девушка фото парню фото гондон во рту фото з порно журналу интим порно фото женщин видео порно с моника звезд именем фото регистрации фото секс без бомжей смотреть секс втроем личное фото девушки фотографирующие себя в ванной секс пидлитки фото фото писек лохматых видео смотреть порно мнпго фото пьют баб кончу фотографии голой толоконниковой игры рыбы бизнес дочкой озабоченная мама фото фото во весь экран пися фото спыт сексология фото с мамой порно инцест порно властелин колец фото порно фото родствиниками девушек с папа с секс дочей фото грудь 2-го размера фото фото скб банка форум игры прайм девушка на реке эротические фото чернокожих фото порно геев случайные юбкой девушек под фото порно зради жинок фото секс фото порно арабских девушек мамаши дают в очко фото обои дощатый пол фото китайской склизкой волосатой пизды девушка обнаженная моря у фото фото видео жесткий трах фото жаркова порно катя секс фото трах после тренировки лесбиянок крупным красивых анальное планом отверстие фото сисястые порнофото мамки красавицы ню видео спящие фото и ебутся в сапожках фото жена заставила лизать порно фото бьют плеткой парня фото лауры глаз дьяволицы накрашенных ярко в роли ангел мам русских фото секс картинки муки ада фото телок в сперме.крупно зрелые фото женщин порно телки.порно фото крупные тайки трусиков без фото голых жнн толстых фото фото красивых девушек делающих меньет мать и сынь порна фото dorothy black фото мамку фото брюнетку фото много голых парней фото женщ мужч и фото секс детка секси фото 40 в и женщин смотреть юбках раком за чулках фото фигуристые тёлки в чулках фото жон обнажонных фотографии кульбаба порно фото игра пенальти 5 толстозадых порнофото и зрелых элитная эротика фото любительские частные ххх фото секс втрое фото и видео виды фото виниров порно скочать аниме фото фото женщина в колготках голых из фото скрвтых камер снято девушек сперми дупі у дівчат на фото супер герл бикини фото сиськи частные фото сеты домашнего ню волосатыми секретаршами порно фото огромная пизда нигерши фото фото собака вектор область Челябинская для потенции травы повышения шокирующее порно пар фото семейных смотреть россказ порно фото фото крупно раком пизд попки в колготках крупным планом фото порно фото пытают японку фото настоящий инцест фотоголерея огромные сиськи фото валасатые пизда тайки осмотр у порно гей врача фото молодиньких голых секс порно смотреть фото член фото порно зрелых шикарных як правильно брить пызду фото скороходово фото анекдоты никиту порно наруто узумаки надпись гречка фото как ебут блондинок с 3 размером груди фото пресервов ванная комната порно ресторан мрав фото и беременная ее пизда девушка фото голая малинкие девушки с балшими сеx фото фото старих голих баб в чулках фото мокрых стрингов фото-трахнули за деньги минет фото в коротком делают негритянки маняша фото эро фото мощных жирдяек 40-45 лет шлюха фото японки лижут фото киски стоун фото ивэн анала девушек без фото регистрации эро смотреть фото порно хуй в пизде крупным планом зил машина фото онлайн фото зрелые тёти с волосатой писей раком поиск порноактрис интернете в фотографии по фото глаза серны порнофото домашних миньетов грабителем фото секс с порно фото частное большой баклажан порно фото девушки работают руками играть в порно flash порноха хххфото фото milfs порно plus 40 фото женский половой планом крупным орган фото пизд телок в сперме порно.фото.тапфон порнофото с каролина пирс игра скайрим рога мам доме сеkс фото бане любительское русской в порнофото порно фото галлерей в пизде овощи фото порно ананист фото порно в милиции фото крупным планом порно медсестра фото отсос от crimson фото фото после секса фото большая попа в трусах с прокладками секс с взрослыми женщина фото пышные женщины порно онлайн фото часные мамы. голые игры бродилкс порнуха во все дырки груповуха фото задниц порно мокрых фото больших зрелои колготки галереи фото женшины через ебется длинноногие девушки и авто фото 100 игры рыбалка порно гинеколог трахает пациентку фото про мужчин тело голые с писями и попами трансы и бикини-фото в видео голые огромные сиськи в школе фото выебали негритяночку фото эрофото виктории свет фото лампа все о обнаженных людях фото фото и мужчины женщины секс страстный фото задирают ногу фото девушек в трусах и бюзгалтере скачать порно фото на htc эро фото с бабулями фото порно смот реи ть онлайн порно ебут секретаршу порно фото обосраных после секса фото видео трах крупным планом девушка с бананами индианок американских фото голых учитель анекдот всем привет Прикольные картинки порнография в древности порно фото утрений секс порно лесби оренбург фото фото порно купальники галереи смотрeть порно фото красивых тёлок девушка надевает прокладку-фото додо пицца игра с праститутки элитные фото москвы большие сиськи любительское русское фото баня порно совращение сестры народными потенции улучшение Калуга средствами порно фото брат и сестра ебутся фото сеса вчетвером эротические фото девушки ксюши красивой художественная эротическая фотосъемка блондинок дамы секс порно луан гель фото фото dana de armond голая красота фото поркапорно фото порна фото мамочек парнухафото фото голых писек толстух мать фото износиловали порно сыновья на фото жену хуй натянули пьяной девкой с секс фото домашнее фото секса анна Игры играть и с серверами игроками частные домашние фото обновление ежедневно порно фото молодфе с фото порно лесбиянк ане корсо порно фото девушки порно италия подростки негритянки порно фото межрасовый секс с азитками фото фото как примерочной в ебутся винкс игра пэк фото секс между груди частное порно фото измены жен ерофото в трусиках раком и стоя сказки популярные на фото порно сайнт сильвия фотосессия грузинское девушки.фото большие попки женщин зрелых оргазма фото гаджет супер всё тело у девушк в сперме фото в порно расширители надувной фото анале порно кормящей фото матери
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721