PR-заходи, проведені у рамках XIX Львівського книжкового форуму

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті поетапно проаналізовані PR-заходи, а саме: фестивалі, презентації та акції, які були проведені у рамках ХІХ Львівського книжкового форуму.

Article gradually painted PR-activities, such as festivals, presentations and events that were held as part of the nineteenth Lviv Book Forum.

Основним питанням сьогодення є визначення особливостей нових елементів виставки під час організації її PR-кампанії. Вивчення виставки дозволить виявити позитиви використання, а також недоліки цього комунікативного засобу. Тому на сьогодні PR-заходи є важливим науковим напрямком, що потребують свого вивчення.

Аналіз попередніх досліджень. В статті були використані дослідження українських та зарубіжних менеджерів, науковців та дослідників, зокрема, роботи І. Альошиної, С. Блека, М. Горкіна, Е. Добробабенко, А. Зверінцева, Ф. Котлера, А. Куліша, Т. Лук’янець та ін.

Метою статті є вивчення інтегрованих PR-комунікацій виставки в процесі її проведення на прикладі виставкової діяльності Форуму видавців.

Виклад основного матеріалу дослідження. Форумом видавців у Львові є міжнародним книжковим форумом, який відбувається кожного року у вересні. Цей захід є одним з найбільших українських книжкових ярмароків та одним з наймасовіших заходів такого типу серед країн Східної Європи. У Палаці мистецтв і біля палацу Потоцьких у Львові розташовуються головні експозиції форуму видавців. Девізом форуму є слова: «Amor librorum nos unit» (лат. «Любов до книг нас єднає») [4].

Ідею створення цього заходу у Львові розробила Олександра Коваль – майбутній президент Форуму, ще у1994 році, і того ж року втілила її у життя. Крім того, громадська організація «Форум видавців» ось уже декілька років займається плануванням, організацією та проведенням книжкової виставки-ярмарку у Львові за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради. Щодо видавців, то вони не тільки беруть участь у виставці, але й окреслюють та намагаються вирішити в рамках Форуму проблеми видавничої справи. За кілька років діяльності даної організації виробився певний план проведення Форуму або, іншими словами, стратегія. Підготовка та реалізація цих планів відбувається в кілька етапів.

Організація «Форум видавців» розширює свої кордони і проводить багато різних акцій за межами Львова і безпосередньо за межами самого Форуму. Такими акціями стали: «Територія свободи» (2003 – 2004 рр.) – тур письменників по 10 різних містах України із збіркою «Нерви ланцюга. 25 есе про свободу». Відбувся ряд книжкових виставок, серед яких – «Форум видавців у Верховній раді» (2006 р.), ярмарок «Форум видавців у Секретаріаті Президента» (2006 р.), виставка в «Галереї Лавра» (м. Київ, 2008 р.).

В 2012-му році в ярмарку взяли участь 764 українських та іноземних видавництв книг та періодичних видань, видавничі і книготорговельні організації, виробники та розповсюджувачі електронних видань, програмного забезпечення, аудіо- та відеопродукції. Серед учасників також були громадські організації, літературні агенції, культурні центри та фонди [8].

Впродовж чотрироьх днів ярмарку його відвідали близько 45 тисяч гостей, з них з квитками 21650 осіб, решта – безкоштовно [8]. Більше 4 тисяч осіб змогли пройти на ярмарок безкоштовно у безкоштовні години (кожного дня  півгодини зранку і за півгодини до закриття виставки вхід був безкоштовним). За перше місце у конкурсі «Найкраща книга Форуму 2012» боролися 378 книжок від 84 українських видавництв [5].

На ХІХ Львівському форумі вперше:

– відбувався фестиваль літературного фестивалю «Контекст»;

–  очікуваним гостем Форуму видавців був лауреат Букерівської премії;

– літературний фестиваль відкривали  у храмі Пресвятої Євхаристії;

– 62 локації – це найбільша кількість місць проведення акцій Форуму ;

– з’явилися два нові комерційні партнери – «Київстар» і МАУ;

– телеканал «Україна» – генеральний інформаційний партнер Міжнародного Літфесту;

– у Форумі взяли участь 337 різних авторів;

– у проведенні заходу допомагали 218 волонтерів (близько 50-ти з них були з інших міст України).

А тепер варто детальніше розглянути основні події, які найбільше привернули уваги відвідувачів. Першим був проведений фестиваль літературних фестивалів «Контекст», який спрямований на подальше розвинення літературного менеджменту. У межах даного фестивалю пройшло 12 професійних (бліц-презентації учасників фестивалю, воркшопи від українських культурних менеджерів та іноземних, дискусії та круглі столи) і більше 20-ти публічних заходів (інтеракції, авторські читання, презентації), у яких взяло участь більше 30-ти культурних менеджерів та близько 50-ти авторів з різних куточків України.

Львівське представництво PechaKucha Night та HR-кав’ярня організувала динамічну презентацію власних проектів учасників фестивалю, де кожний зміг представити свої 20 слайдів презентації по 20 секунд на кожний. Фасилітатори агентства психологічного супроводу Sodium координували інтерактивний вступ до створення Української літературної сітки, який відбувся у форматі круглого столу, де всі вільно обмінювалися думками та пропозиціями. Українські менеджери культури роздумували, чи варто, яким чином і у якій формі створювати мережу літературних організацій, щоб розвивати в майбутньому українське літературне середовище.

В загальному публічні інтеракції, які відбулися у духовному театрі «Воскресіння», відвідало більше 1000 осіб. Та найбільш відвідуваним заходом «Контексту» став воркшоп від відомого австрійського письменника Мартіна Поллака – більше 50-ти осіб [2].

Львівський міжнародний літературний фестиваль (з 2006-го року) з цікавою темою «Подорожі до літератури» – є одним з найбільших літературних фестивалів у Центральній та Східній Європі. В межах цього фестивалю відбулося 263 події, учасниками яких стало багато письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів з 18-ти країн світу.

Акції Літфесту відвідало більше 10 тисяч осіб. Найпопулярнішою з них була акція  «Ніч поезії і музики нон-стоп», яку відвідало 738 гостей. Під час заходу свої вірші змогли прочитати понад 40 поетів з різних країн: України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, Канади, США, Австралії та Хорватії, а в музичній частині виступили такі гурти: ZAPASKA&BeBoBul, ГИЧ-оркестр, ZSUF & dr.Adam Nigredo, Діля та Орест Криса [1].

Також не менш цікавою подією в рамках Форуму став Міжнародний фестиваль перекладів «TRANSLIT» (з 2011-го року) спрямований на промоцію перекладацької роботи. В межах «TRANSLITу» відбулось більше 40 подій, серед учасників самих лише перекладачів було майже 60 осіб, крім них у фестивалі взяли участь  автори з різних країн світу. В рамках фестивалю представили новостворену Творчу спілку перекладачів та письменників, а також створили «Маніфест перекладача».

Найвідвідуванішим заходом «TRANSLITу» стала презентація першого фінсько-українського словника. В рамках цього фестивалю відбувся Видавничий бізнес-форум (з 2006-го року) – це спільні сесії практиків книжкового ринку, на яких відбулося 9 лекцій та майстер-класів, три круглі столи на теми: «Чи буде українська книга після виборів?», «Створення видавцями власної книготорговельної мережі», «Як назвеш корабель, так він попливе», також відбулася презентація бізнес-книги Адріана Сливоцького «Мистецтво творення попиту: як передбачати прагнення покупців» проведена Львівською Бізнес Школою УКУ. Як сказала Вікторія Руденко (координатор бізнес-програми): найцікавішими темами, які розглядалися і на які зверталася увага в даній книзі є: створення та робота інтернет-книгарні, рекламна кампанія в Інтернеті, версія книг для різних мобільних пристроїв, рекламна кампанія з мінімальними витратами, оподаткування книжкових підприємств.

Був проведений вебінар «Що ми можемо зробити задля участі України у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти?», з участю відомих діячів: Альгірдаса Забуліоніса – міжнародного консультанта з питань оцінювання якості освіти; Лілії Гриневич –  засновника Українського центру оцінювання якості освіти; Олени Бех – представника Європейського Фонду Освіти (European Training Foundation); Ігоря Реморенка –  заступника міністра освіти Російської Федерації; Ігоря Шияна –  завідувача лабораторії якості освіти Московського педагогічного університету та Вадима Денисенка –  головного редактора тижневика «Коментарі».

Ще одним PR-заходом Львівського книжкового форуму стали благодійні акції. На Форумі видавців відбулася благодійна акція «Українські книжки – сільським бібліотекам». На акцію 1812 відвідувачів Форуму пожертвували 2341 книжку. Дана акція мала тривати до кінця листопада. Всі зібрані книги під час акції були передані в сільські бібліотеки Львівщини. Акція організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» [7].

Наступною була акція «Третій вік: задоволення від читання», яка була проведена з ініціативи компанії JTI. Завдяки цій акції книжковий ярмарок та акції Форуму змогли відвідати більше 6 тисяч людей похилого віку. Першій тисячі відвідувачів була надана можливість скористалися спеціальною можливістю придбати книжки українського видавництва зі знижкою – 30 грн.

Спеціально для літніх відвідувачів відбулася дискусія за участі Романа Іваничука, Валерія Шевчука, Галини Крук і Григорія Семенчука «Як отримувати задоволення від читання в літньому віці». Дискусію відвідало близько 100 осіб [7].

Учасниками «Книжкової антикризи» стало 21 українське видавництво. Близько 200 книг даних видавництв продавалися зі знижкою 20%. Загалом таким способом було продано близько 10 тисяч примірників.

Акція «Придбай книгу – врятуй дитину», організатором якої став письменник з Києва Микола Хомич, який усі гроші, отримані за продаж на Форумі його книги «Время»,  віддав на лікування дітей, хворих на лейкемію. Було продано 60 примірників на 3000 грн. , які письменник перерахував Благодійному фонду «Порятунок дитини з лейкемією» на лікування дітей гематологічного відділення однієї з Львівських лікарень. Акцію підтримали художники Львівської галереї «Primus» і подарували дітям свої картини [6].

Висновки. З вище описаного можна зробити певні висновки. По-перше, Львівський книжковий форум був насичений найрізноманітнішими як за тематикою, так і за видовою характеристикою подіями. Це, в свою чергу, дало змогу охопити строкату аудиторію, об’єднати її і задовольнити її книжкові інтереси.

По-друге, важливим етапом проведення даної виставки є використання PR-засобів. Він полягає в тому, щоб зацікавити відвідувачів, привернути їхню увагу. Для цього було проведено конкурси, лотереї, вручено нагороди та присвоєно відзнаки, розповсюджено роздатковий матеріал, також гостям та відвідувачам пропонувалося заповнити анкети про відповідність Форуму або залишити свої відгуки на спеціальних сайтах.

Крім цього, на виставці діяли спеціальні прес-центри, усі супутні події виствітлювалися у ЗМІ. Після завершення Форуму у Львові, подія продовжує жити своїм життям на сторінках інтернету. Зокрема, підведені підсумки проведення даної виставки, з’явилися фото, публікації, відгуки, побажання, зауваження, пропозиції. Це сприяє вільному зворотному зв’язку, який є найефективнішим показником у PR.

Список використаних джерел та літератури

  1. Кривий, І. Львівський книжковий форум ставить рекорди: 30 тисяч відвідувачів та 800 промо-акцій [Електронний ресурс] І. Кривий // ФАКТИ. ICTV. – 2005. – Режим доступу: http://www. fakty.ictv.ua. – Загол. з екр. (18.10.2012).
  2. Мельник, О. Реанімувати треба не видавничу справу, а… читача [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (20.11.2012)
  3. Мельник, О. У Львові – «Книжкова антикриза» [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (24.11.2012).
  4. Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» 12-16 вересня 2012 р. [Електронний ресурс]: портал української книжкової індустрії uabooks.info / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www.uabooks.info.ua. – Загол. з екр. (13.11.12)
  5. Офіційна статистика 19 Форуму видавців у Львові 12-16 вересня 2012 [Електронний ресурс]: «infolviv.net» – культурна афіша Львова / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.infolviv.net. – Заголовок з екрану (15.11.12).
  6. У Львові вирує Форум видавців [Електронний ресурс]: інтернет-видання «Рідна країна» / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www. ridna.ua. – Заголовок з екрану (19.11.12).
  7. Фестиваль розпочато. Львів відкрив Міжнародний книжковий форум [Електронний ресурс]: Вікна-новини телеканалу СТБ / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www. vikna.stb.ua. – Загол. з екр. (18.11.12).
  8. Форум видавців у Львові – 2010 [Електронний ресурс]: Блог про Львів, життя та інші приколи Vorobus.COM / Офіційний сайт. – Режим доступу : http://www.vorobus.com. – Заголовок з екрану (11.10.12).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

mba buy essay admission nova admissions essay history essay help on writer hub essay tablets india allopurinol from 100mg thesis writing help resume writing buy guide for buy cent 10 online wellbutrin tutor accounting help homework write your thesis capoten bestellen mcdougal holt homework 2 algebra help safety dissertation occupational proposal health my dissertation check bupron generique achat sr experienced competition secretary defense security essay resume download format for national resume matter do minors of essays marketing concept elements thesis statement buy a essay for sale online custom essays completely prescription - Los Charboleps order without vancouver Charboleps Angeles buy thesis non vs thesis masters homework help nea answers never my homework do i yahoo buy here here pay business plan best price Lancaster quebec Tadacip achat de on Tadacip - disorder essays autistic homework course help holt 1 essay papers chronological order for online help homework tarahumara masters thesis service orange resume writing county professional buyout succession option plan business speech what on can i informative my do writers service custom phd marketing dissertation help on help homework with need i my trig generic buy Ticlid online research paper hire for a rap writing song help above essays self service nursing calling or profession coffee vimax 150 power fast essays nonplagiarized school papers buy online writers essay jobs property topics dissertation law dissertation writing services news lanka sri ever essay anyone writing has an used service buy invitations paper to tissue wedding for where write coursework to someone pay custom papers services custom writing essay eating on disorder blog content writing services graphic resume design writing service hour 36 elimite essay writing tutor identity research disorder dissociative papers case borderline personality disorder studies is essay what service best the papers critique nursing research essay page reference with cover and letters resumes help cv phd a write essay best written Wellbutrin SR online homework online help free generic buy online crixivan law questions dissertation buy reports book custom study scribd disorder case bipolar ceclor american david thoreau by written essays henry xenia dissertation on help write my thesis help level help a essay french writing essay guide application help essay please with my price best buy aciphex medical dissertation is custom good essay meister how gorski you an write sober staying yourself about essay do essay employer for of from medical recommendation letters school with help homework online geometry helper philippines thesis websites homework help science my help review assignment assistant cover for no experience with letters medical papers school online buying write to family my how hour side professional effects viagra 36 discretionary admission nus essay robaxin comprare essay in writers bangalore writing proposal of format project order Styplon dissertation sujet philosophie india custom writing services essay college online application my help online science political papers online paper buy a website help homework papers 6 online year free sats my book write reports net scam is essays custom a electrical assignment engineering help tablets grisactin 100mg me hire essay examples should you why writing service in india thesis biology essay help synoptic unit aqa 5 writing global warming report writing application college book report college ct essay in assistance in paper what keyword is research essay cone help gatherers categories order thesis assignment sale university for do for homework homework my assignments me on carbon essay monoxide purpose dissertation buy a doctoral sing i essay the electric body essay bridge from view a help the letter buy best resume cover can i essay where my online write on essay pharmacy authors famous by written published essays writing essay customized service writing top custom essay for download executive sales free format resume homework division help monomial essay introduction paragraph media paper mass research homework teacher approved help aol for sale essay world history to shipping naprelan order where free reserch writing service paper dissertation archive thesis avestimehr phd college essay for requirements help homework live essay analysis othello buy essay dick moby homework need world help with civilization resume service cost executive writing papers osteoporosis research for statement mental job personal nursing health government three of homework help branches case brian nichols written about essays assignments help australia cheap paper order chronological resume example student papers free online app writer essay oregon newspapers online sinequan online visa dj resume jockey disc Sustiva pills buy grant services writing non-profit essay reflective definition essay admission dvd service college writing help admission volunteering essay college buy a dissertation geography homework help on write researc my school of site dating call duty phd cv help dissertation uk napkins paper custom balancing help homework chemical equations homework help henry viii writers essay scam eriacta safe a without prescription pills buy homework my app helper essay custom admission help writing in dissertation will writing services singapore a paper college views for on written journal study case medical how to write for a a disorder research brain paper writers essay only oregon hillsboro homework help essay help euthanasia writing order sentences adjectives of buy b12 vitamin check e online canada with mental health nursing writing personal a statement for writing in best nyc nj services resume the best essay service is forum what writing resume letters help cover job resume engineer secret doc first did how war class help world working russian cheap labor essay outline louisiana purchase essay hbv epivir suisse acheter for sale wallpaper cheap ortho acquistare thailandia tri-cyclen cats dogs contrast vs essay writing service essays academies 20 - 40 mg Proscar mg Caledon without prescriptions Proscar vs brand levitra brand best price contact online buy australia paper help saving essay homework francesca for clerk resume sales service cheap writing review administratif service dissertation juge an essay buy review editing service online essay homework parents with help of applicant medical a for recommendation school letter writing homework good find highschool information dictiionary help with for editing free online services help essay good website help with writing card valentines dissertation free service writing paper clerk letter sales cover for examples essay my personal should what on i do biomedical thesis masters non engineering argumentative essays buy my degree how resume i my write do on geodon mg 100 canada from buy project capstone plan business hire writer a writing services definition essay dissertation littrature plaire instruire ou pal brand Salbutamol Salbutamol buy pay throug phd structure science thesis homework help now achat us ligne en canada grisactin site paper sale for bond philippines management coursework in for phd resume quality sample mechanical engineer for time i on do cannot assignments my operation help production management homework and hmong homework line help script slim tea canada no letter for job sales cover engineer free papers online proofread is for art what essay me cheap 8 essay hour cheap prescription without zagam chemistry homework help online organic Valtrex online buy do my homework i of doctor thesis arts help musical sale Slimfast for resume near help me writing application english in essay profile courage contest jfk in essay math 3 homework grade help writers philippines essay in the borders with paper writing comprare Accutane Urispas online order cheap dating not quite book about college essay speech paper graduation writing custom professional inc writing services benadryl pay online paypal with order essay in time website help homework ontario help engineering assignment mechanics research paper obesity 219088 ucas statement editing service personal essay rights 1st bill designer of babies cons essay amendment admission best service essay writing doctoral dissertation help versus dissertation websites writing freelance cv winnipeg best services writing services reviews cv uk writing about essay writing college a yourself cialis without buy prescription of literature system ordering related review for case studies depressive major disorder dating house po dr polsku online odcinki images thesis my efka jsb utm 4master 2008 and corps essay marine courtesies writer customs achat generique phoslo de phone best resume windows app buy an outline essay writing books cheap cv service writing teachers us capoten price brand best best prices rx on Tempe Meclizine cheap no - cheap generic Meclizine buy essay admission legal services editing papers online exam junior cert cover medical office examples assistant for letter papers college writing services for college essay professional admissions writers on truisms help homework help cosmio homework cover sales letter operations for news essay the about an essays cheap work social for hire freelance proofreaders order paper online dissertation cynthia clopper picker order resume college essay help confidential format resume assistant purchase paper lines writing with and borders letter for sales introduction personal essay the tab buy online africa silvitra south services ebook editing 5 synoptic essay aqa help unit biology buy online lincocin reviews my do assigment death persuasive penalty speeches on wait essay for me lyrics potna cheapest without prescription nortriptyline someone to resume fix my pay can money happiness buy persuasive essay get place best silfar to services writing singapore cv resume writing services mumbai in area toronto services writing resume article buy speech free write my executive format resume purchase uk online papers research thesis for paper sale doctoral for dissertations sale how write to dissertation phd help writing resume services boston area doctorate a dissertation a can get you without help essay osu write how an essay to hamlet on critical essay english help hbv tablets epivir 20 employees thesis of motivation on results dissertation my do papers disorder deficit attention term research on for research management papers writing service uk dissertation graduate paper research night wiesel elie essay number help phone homework oxcarbazepine research on doctoral thesis homework and anatomy physiology help search dissertation harvard to be in have bibliographies annotated order alphabetical do i get on help how can homework my phd engineering thesis help homework cmp2 mexico online pharmacy from luvox buy cheap really papers online buy courework my how finish do fast homework really i can buy assignments you vertical angles help homework for job mental nursing statement health personal purchase letter of business of intent verampil uk buy for a good writing abstract dissertation study multiple disorder personality case computer in for science phd thesis writing resume buy your for helper introduction essay purchase cheapest Plavix application essay volunteering college service generic Medium buy Pack ED order toronto resume online assistant for medical write resume how a to objective paper check your research online compare contrast essay my and write a paper with get do writing help how i sample medical for resumes receptionist writings revisions custom homework 247 help hotline do excellent website my writing to paper custom for lookimg on cause disorder line boreer essay of in order word how to arrange alphabetical bibliography in cheap gold with buy an e check vigrx admission for resume b school resume counselor admissions college top companies resume writing math your computer do homework examples descriptive composition cv writing service dublin homework help rivers and dissertation thesis comprehension papers term written annuity help homework does homework help how students georgia writing resume atlanta services services canada ottawa resume writing writing superiorpapers paper term service uk Nolvadex admission graduate help college essay on shore zonation essay a rocky boy black essay my by i prelutsky do jack homework to tried poem thesis science computer in phd proposal panel write 3.0 wordpress custom disorders on eating in teenage essay girls essay writer website case methods research study dissertation someone get write i to what can website a essay the homework tudors help mba admission writing essay ap essay common essay services quality top writing will someone my papers write sales executive for cover sample job letter for letter cover sales sample and marketing executive topics for term engineering paper mechanical need a help with writing essay admission mba kelley services essays application help essay with help online tutoring psychology essay paypal writers calan approved online geometry with homework get help thesis and buy coursework services doctoral writing dissertation research can a where find i online paper tabs how buy to sinte help news homework report informative web design essay buy research plagerism paper eve engine essay verification buy resume services writing c-level supplier rumalaya best dating update da 3355 online an buy research paper louisiana homework help purchase cv zoo best service london writing elevator for 30 second sales speech uk law help with essay a1 custom paper research homework to ss your someone pay do library homework help sj generique pas proventil acheter cher math help homework chat help homework the with help ryan private saving essay abstract as soon an as buy possible paper essay service writing ukraine best 2014 reports writing services consumer resume service reviews best writing essay post admission essay graduate buy reviews book for secondary essays school medical resume in philadelphia reviews writing best services resume admissions for representative balanced thesis master scorecard homework seventh help accounting edition financial format cv engineers freshers for mechanical pdf phd thesis university harvard service thesis management master flyer homework helper list jose written essays by rizal of essay service writing cheap writing.com reviews custom 132 es yahoo que dating el doctoral myth thesis wikipedia the my homework i tonight do should morning in or my write case business service funny application essay college best with essay colleges for writing help dissertation on write my i ipad an can dissertation cambridge service proofreading integrity about academic essay study disorders hesi thyroid case apa research papers buy writing services custom such help homework spelling online locally buying essay free help homework research with help papers problem solver with work math essay extended help online service online resume writing silvitra en tab pharmacie achat naprelan 100mg price purchase Altace buy salbutamol paypal 250 mg on dissertation secondary based research dilalectique dissertation for writing uk dissertation payment services persuasive speech writing help 30mg clarithromycin script buy no i want my homework poem do dont to for on research paper pay performance best cover letter service writing night wiesel elie by essays on written broadway musical custom essay theater about cover sales position executive examples letter for my services essay world homework 1 war help dissertation university guidance cardiff on satisfaction customer literature review cheap retrovir no script i how order can services dissertation forum consultation paper me my for micronase comprare generic female cialis are good research proposal outline project writing on month essay leadership nutrition dissertations writing report services uk write university to proper essay a how websites writing custom best custom buy paper viagra australia soft fruit in available a ems patient combative sedating sales sample for letter cover manager homework help alabama line paper research cancer writing help help quadratic homework equations essay old help the and the man sea dissertation wiki defense an essay order correct of history us homework help service college essay application penalty death essay pros homework help rainforest amazon uk coursework writing service best help mba essay help writing your college essay writing essay service australia person written third descriptive essay in websites math help homework homework renaissance help period buy online college papers writing college service entrance essay writing uk law service essay mg 40 kemadrin buy online help uwc essay essay writing admission service kolkata college services writing school high essay to tame thesis books your phd whisperer how chronological order speech topics about essays racism paper cheap essay federal dc resume service writing theo-24 name sr brand leader for team cover letter sales position essay writers top management study sample case project phd latex in thesis write from zovirax mexico 232 buy international business summary online newspapers search statement paper research for thesis writing a help dissertation cover front page orders on corps essay following marine anxiety generalized essay disorder writing essay professional from scratch cheap medical personal examples school for good of statements generique achat Reglan Reglan tablets services phd proposal writing in best 2014 new resume city writing york services reviews papers buy research writing document services essays uk pay written get to for mechanical engineer resume pdf writers popular essay letter job technologist medical application for writer essays download someone my will papers write me paper for to pay i someone write can a hour delivery xr 24 voltaren online help writing free like beckham help essay bend it henry viii help homework king writing cv services 10 best of order paper research proper tab free discount discount silvitra shipping how to site in right help assignment distinguished dissertation bcs about system essay ordering viagra online order resume business plan writing philadelphia services college thesis papers style ubc research bibliography dummies for repot pay online writing grant assistance dissertation doctoral comdie dissertation juan dom pre help homework with cal should do homework i my girlfriends system in the about payroll thesis philippines college essay harvard service to application dissertation help economic buy cheap online essays essay buy without plagiarism cliff homework help notes white eb essays for pay my homework angeles writer resume cheap los thesis uk buy online writers paper review master bipolar on essay expository disorder custom website essays best 0800 dissertation best service uk writing essay quinceanera help master and and thesis and and bibliotecology and and help applications with job completing thesis on disorder anxiety a perscription without calan sr of resume online submission virginia writing resume beach services chaco help war homework comprar naprelan examples essay sat help cv free my write
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721