PR-заходи, проведені у рамках XIX Львівського книжкового форуму

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті поетапно проаналізовані PR-заходи, а саме: фестивалі, презентації та акції, які були проведені у рамках ХІХ Львівського книжкового форуму.

Article gradually painted PR-activities, such as festivals, presentations and events that were held as part of the nineteenth Lviv Book Forum.

Основним питанням сьогодення є визначення особливостей нових елементів виставки під час організації її PR-кампанії. Вивчення виставки дозволить виявити позитиви використання, а також недоліки цього комунікативного засобу. Тому на сьогодні PR-заходи є важливим науковим напрямком, що потребують свого вивчення.

Аналіз попередніх досліджень. В статті були використані дослідження українських та зарубіжних менеджерів, науковців та дослідників, зокрема, роботи І. Альошиної, С. Блека, М. Горкіна, Е. Добробабенко, А. Зверінцева, Ф. Котлера, А. Куліша, Т. Лук’янець та ін.

Метою статті є вивчення інтегрованих PR-комунікацій виставки в процесі її проведення на прикладі виставкової діяльності Форуму видавців.

Виклад основного матеріалу дослідження. Форумом видавців у Львові є міжнародним книжковим форумом, який відбувається кожного року у вересні. Цей захід є одним з найбільших українських книжкових ярмароків та одним з наймасовіших заходів такого типу серед країн Східної Європи. У Палаці мистецтв і біля палацу Потоцьких у Львові розташовуються головні експозиції форуму видавців. Девізом форуму є слова: «Amor librorum nos unit» (лат. «Любов до книг нас єднає») [4].

Ідею створення цього заходу у Львові розробила Олександра Коваль – майбутній президент Форуму, ще у1994 році, і того ж року втілила її у життя. Крім того, громадська організація «Форум видавців» ось уже декілька років займається плануванням, організацією та проведенням книжкової виставки-ярмарку у Львові за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради. Щодо видавців, то вони не тільки беруть участь у виставці, але й окреслюють та намагаються вирішити в рамках Форуму проблеми видавничої справи. За кілька років діяльності даної організації виробився певний план проведення Форуму або, іншими словами, стратегія. Підготовка та реалізація цих планів відбувається в кілька етапів.

Організація «Форум видавців» розширює свої кордони і проводить багато різних акцій за межами Львова і безпосередньо за межами самого Форуму. Такими акціями стали: «Територія свободи» (2003 – 2004 рр.) – тур письменників по 10 різних містах України із збіркою «Нерви ланцюга. 25 есе про свободу». Відбувся ряд книжкових виставок, серед яких – «Форум видавців у Верховній раді» (2006 р.), ярмарок «Форум видавців у Секретаріаті Президента» (2006 р.), виставка в «Галереї Лавра» (м. Київ, 2008 р.).

В 2012-му році в ярмарку взяли участь 764 українських та іноземних видавництв книг та періодичних видань, видавничі і книготорговельні організації, виробники та розповсюджувачі електронних видань, програмного забезпечення, аудіо- та відеопродукції. Серед учасників також були громадські організації, літературні агенції, культурні центри та фонди [8].

Впродовж чотрироьх днів ярмарку його відвідали близько 45 тисяч гостей, з них з квитками 21650 осіб, решта – безкоштовно [8]. Більше 4 тисяч осіб змогли пройти на ярмарок безкоштовно у безкоштовні години (кожного дня  півгодини зранку і за півгодини до закриття виставки вхід був безкоштовним). За перше місце у конкурсі «Найкраща книга Форуму 2012» боролися 378 книжок від 84 українських видавництв [5].

На ХІХ Львівському форумі вперше:

– відбувався фестиваль літературного фестивалю «Контекст»;

–  очікуваним гостем Форуму видавців був лауреат Букерівської премії;

– літературний фестиваль відкривали  у храмі Пресвятої Євхаристії;

– 62 локації – це найбільша кількість місць проведення акцій Форуму ;

– з’явилися два нові комерційні партнери – «Київстар» і МАУ;

– телеканал «Україна» – генеральний інформаційний партнер Міжнародного Літфесту;

– у Форумі взяли участь 337 різних авторів;

– у проведенні заходу допомагали 218 волонтерів (близько 50-ти з них були з інших міст України).

А тепер варто детальніше розглянути основні події, які найбільше привернули уваги відвідувачів. Першим був проведений фестиваль літературних фестивалів «Контекст», який спрямований на подальше розвинення літературного менеджменту. У межах даного фестивалю пройшло 12 професійних (бліц-презентації учасників фестивалю, воркшопи від українських культурних менеджерів та іноземних, дискусії та круглі столи) і більше 20-ти публічних заходів (інтеракції, авторські читання, презентації), у яких взяло участь більше 30-ти культурних менеджерів та близько 50-ти авторів з різних куточків України.

Львівське представництво PechaKucha Night та HR-кав’ярня організувала динамічну презентацію власних проектів учасників фестивалю, де кожний зміг представити свої 20 слайдів презентації по 20 секунд на кожний. Фасилітатори агентства психологічного супроводу Sodium координували інтерактивний вступ до створення Української літературної сітки, який відбувся у форматі круглого столу, де всі вільно обмінювалися думками та пропозиціями. Українські менеджери культури роздумували, чи варто, яким чином і у якій формі створювати мережу літературних організацій, щоб розвивати в майбутньому українське літературне середовище.

В загальному публічні інтеракції, які відбулися у духовному театрі «Воскресіння», відвідало більше 1000 осіб. Та найбільш відвідуваним заходом «Контексту» став воркшоп від відомого австрійського письменника Мартіна Поллака – більше 50-ти осіб [2].

Львівський міжнародний літературний фестиваль (з 2006-го року) з цікавою темою «Подорожі до літератури» – є одним з найбільших літературних фестивалів у Центральній та Східній Європі. В межах цього фестивалю відбулося 263 події, учасниками яких стало багато письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів з 18-ти країн світу.

Акції Літфесту відвідало більше 10 тисяч осіб. Найпопулярнішою з них була акція  «Ніч поезії і музики нон-стоп», яку відвідало 738 гостей. Під час заходу свої вірші змогли прочитати понад 40 поетів з різних країн: України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, Канади, США, Австралії та Хорватії, а в музичній частині виступили такі гурти: ZAPASKA&BeBoBul, ГИЧ-оркестр, ZSUF & dr.Adam Nigredo, Діля та Орест Криса [1].

Також не менш цікавою подією в рамках Форуму став Міжнародний фестиваль перекладів «TRANSLIT» (з 2011-го року) спрямований на промоцію перекладацької роботи. В межах «TRANSLITу» відбулось більше 40 подій, серед учасників самих лише перекладачів було майже 60 осіб, крім них у фестивалі взяли участь  автори з різних країн світу. В рамках фестивалю представили новостворену Творчу спілку перекладачів та письменників, а також створили «Маніфест перекладача».

Найвідвідуванішим заходом «TRANSLITу» стала презентація першого фінсько-українського словника. В рамках цього фестивалю відбувся Видавничий бізнес-форум (з 2006-го року) – це спільні сесії практиків книжкового ринку, на яких відбулося 9 лекцій та майстер-класів, три круглі столи на теми: «Чи буде українська книга після виборів?», «Створення видавцями власної книготорговельної мережі», «Як назвеш корабель, так він попливе», також відбулася презентація бізнес-книги Адріана Сливоцького «Мистецтво творення попиту: як передбачати прагнення покупців» проведена Львівською Бізнес Школою УКУ. Як сказала Вікторія Руденко (координатор бізнес-програми): найцікавішими темами, які розглядалися і на які зверталася увага в даній книзі є: створення та робота інтернет-книгарні, рекламна кампанія в Інтернеті, версія книг для різних мобільних пристроїв, рекламна кампанія з мінімальними витратами, оподаткування книжкових підприємств.

Був проведений вебінар «Що ми можемо зробити задля участі України у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти?», з участю відомих діячів: Альгірдаса Забуліоніса – міжнародного консультанта з питань оцінювання якості освіти; Лілії Гриневич –  засновника Українського центру оцінювання якості освіти; Олени Бех – представника Європейського Фонду Освіти (European Training Foundation); Ігоря Реморенка –  заступника міністра освіти Російської Федерації; Ігоря Шияна –  завідувача лабораторії якості освіти Московського педагогічного університету та Вадима Денисенка –  головного редактора тижневика «Коментарі».

Ще одним PR-заходом Львівського книжкового форуму стали благодійні акції. На Форумі видавців відбулася благодійна акція «Українські книжки – сільським бібліотекам». На акцію 1812 відвідувачів Форуму пожертвували 2341 книжку. Дана акція мала тривати до кінця листопада. Всі зібрані книги під час акції були передані в сільські бібліотеки Львівщини. Акція організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» [7].

Наступною була акція «Третій вік: задоволення від читання», яка була проведена з ініціативи компанії JTI. Завдяки цій акції книжковий ярмарок та акції Форуму змогли відвідати більше 6 тисяч людей похилого віку. Першій тисячі відвідувачів була надана можливість скористалися спеціальною можливістю придбати книжки українського видавництва зі знижкою – 30 грн.

Спеціально для літніх відвідувачів відбулася дискусія за участі Романа Іваничука, Валерія Шевчука, Галини Крук і Григорія Семенчука «Як отримувати задоволення від читання в літньому віці». Дискусію відвідало близько 100 осіб [7].

Учасниками «Книжкової антикризи» стало 21 українське видавництво. Близько 200 книг даних видавництв продавалися зі знижкою 20%. Загалом таким способом було продано близько 10 тисяч примірників.

Акція «Придбай книгу – врятуй дитину», організатором якої став письменник з Києва Микола Хомич, який усі гроші, отримані за продаж на Форумі його книги «Время»,  віддав на лікування дітей, хворих на лейкемію. Було продано 60 примірників на 3000 грн. , які письменник перерахував Благодійному фонду «Порятунок дитини з лейкемією» на лікування дітей гематологічного відділення однієї з Львівських лікарень. Акцію підтримали художники Львівської галереї «Primus» і подарували дітям свої картини [6].

Висновки. З вище описаного можна зробити певні висновки. По-перше, Львівський книжковий форум був насичений найрізноманітнішими як за тематикою, так і за видовою характеристикою подіями. Це, в свою чергу, дало змогу охопити строкату аудиторію, об’єднати її і задовольнити її книжкові інтереси.

По-друге, важливим етапом проведення даної виставки є використання PR-засобів. Він полягає в тому, щоб зацікавити відвідувачів, привернути їхню увагу. Для цього було проведено конкурси, лотереї, вручено нагороди та присвоєно відзнаки, розповсюджено роздатковий матеріал, також гостям та відвідувачам пропонувалося заповнити анкети про відповідність Форуму або залишити свої відгуки на спеціальних сайтах.

Крім цього, на виставці діяли спеціальні прес-центри, усі супутні події виствітлювалися у ЗМІ. Після завершення Форуму у Львові, подія продовжує жити своїм життям на сторінках інтернету. Зокрема, підведені підсумки проведення даної виставки, з’явилися фото, публікації, відгуки, побажання, зауваження, пропозиції. Це сприяє вільному зворотному зв’язку, який є найефективнішим показником у PR.

Список використаних джерел та літератури

  1. Кривий, І. Львівський книжковий форум ставить рекорди: 30 тисяч відвідувачів та 800 промо-акцій [Електронний ресурс] І. Кривий // ФАКТИ. ICTV. – 2005. – Режим доступу: http://www. fakty.ictv.ua. – Загол. з екр. (18.10.2012).
  2. Мельник, О. Реанімувати треба не видавничу справу, а… читача [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (20.11.2012)
  3. Мельник, О. У Львові – «Книжкова антикриза» [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (24.11.2012).
  4. Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» 12-16 вересня 2012 р. [Електронний ресурс]: портал української книжкової індустрії uabooks.info / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www.uabooks.info.ua. – Загол. з екр. (13.11.12)
  5. Офіційна статистика 19 Форуму видавців у Львові 12-16 вересня 2012 [Електронний ресурс]: «infolviv.net» – культурна афіша Львова / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.infolviv.net. – Заголовок з екрану (15.11.12).
  6. У Львові вирує Форум видавців [Електронний ресурс]: інтернет-видання «Рідна країна» / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www. ridna.ua. – Заголовок з екрану (19.11.12).
  7. Фестиваль розпочато. Львів відкрив Міжнародний книжковий форум [Електронний ресурс]: Вікна-новини телеканалу СТБ / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www. vikna.stb.ua. – Загол. з екр. (18.11.12).
  8. Форум видавців у Львові – 2010 [Електронний ресурс]: Блог про Львів, життя та інші приколи Vorobus.COM / Офіційний сайт. – Режим доступу : http://www.vorobus.com. – Заголовок з екрану (11.10.12).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

example essay short definition of residency personal statement for writing service order essay economics thesis signals master and systems chalmers john hopkins custom admission essay service reliable writing essay paper a4 cheapest eating paper research disorders statement thesis homework help jiskha reviews indinavir homework plantation help plimoth for thesis letter phd position cover service application college essay writing online my in a write week thesis purchase Cialis for Brand Cialis 150 - canada mg Phoenix Brand sale uk ikea order online resume la live help homework incontinence urinary clozaril dissertation quantity and proposal surveying help helper homework aj recruiter forward hiring to manager resume completa chilena dating el online gringuito pelicula my me cv help write login dating yahoo example order spatial essay disorder thesis binge eating uk help online dissertation homework science help earth literature definition psychology review my homework you to pay do ill help differential homework essay custom meister reviews speech medical for conference welcome tutoring homework help ebook law essays school admission service service literature reviews writing review reports writing custom lab law my assignment do without prescription no - ManXXX shipping Durham prescription discount ManXXX sell free delivery dubai thesis in help report writing companies resume is me which for best format proposal essay with help research writer paper college by chris dissertation hart masters services best kemadrin site online buy writing eugene resume service oregon my do to ill someone homework pay term paper custom essay writing service resume executive atlanta important is orders follow essays it to why purchase thesis master vitae format sales for executive curriculum mans help homework myth center a purchase vendre dissertation essay disorder eating poor vs essay compare and rich contrast writing a biography help operations order army paragraph five punch custom paper letters research paper do math argelon without where buy prescription to bangalore in dating centres bank coaching exam thesis purchase decision published classroom recently single gender dissertation to essay a write reflective how cover for mechanic letter resume paper term nursing help success buspar rumalaya availability buy prescription without purchase dissertation days a 10 over 50 services dating help homework asl help tudor houses homework research an buy science grade help homework 6th never essay afrikaans day forget will the in i to my uk essay pay write someone dissertation english in literature order thesis mit speech helper of parts homework research in concept paper paper writing actus reus essay top services writing rated paper services resume co writing parker for conclusion a me write paragraph do essay an custom paper writers apa write college someone to material finding of resume optometry doctor to write college your someone pay essay serviceaustralia assignment writing products cheap paper an dissertation write win writing trip section to essay a method write english me help essay my order processor resume education help childhood homework early papers folens online exam on essay capital punishment argumentative term custom order writing custom essay service paper online writing uk for abag money letter phd cover biology science help is a control homework what group someone what website to a essay can get i write coffee vimax online buy compresse power and homework for help dads mums medical school statement to how for personal begin a paper writing services essays websites induction dissertation what paper academic is me paper my write assignment for free homework online algebra help geography with homework my help talk essays cheap is essay student help argumentative crossing essay borders apa me an for paper write essay for me do my to someone it s what thesis master is is affective studies prodrome the case disorder prospective initial to bipolar review essay page resumes cover student for movie nuclear thesis energy review term paper buy masters thesis work proposal research help dissertation and free resume cover letter with help help paper writing college need rumalaya online worldwide how dissertation to do weeks a in 6 services medical resume writing coffee custom paper cups toronto homework science help 4th grade for media cover job sample letter apa custom writers paper resume ne best application buy lincoln lexington homework library public help essay help writing bank dissertation analysis best essays strategic buy population essay on malthus thomas do for i will money homework your with metric help homework system admission essay an writing journal help homework economics a writing apa papers help style budget essay yourself buy application essay college paper buying on behaviour customer research help college essay dissertation berlin help online essay global student warming bestellen Thornton Cernos without to Caps - how Caps prescription buy Cernos usa ordering help do my essay cant a paper need philosophy help i writing buying arjuna online 5 Plus Plus india buy Levitra generic prior best no mg prescription Levitra service essay reliable mashates phd jesse thesis service for the writing research sciences social statement personal for writing school medical good a essay border wagah roads services writing resume hampton online rguhs papers question medical service residency personal statement homework help county pierce library online writer essay homework help economy engineering essay writing argumentative services on essays bullying persuasive essay service graduate admission editing writing essay service kijiji cause revolution computer and effect of for can write me cheque a halifax statistical dissertation caruso john services research outline writing help paper writing paper biology service paper research sites help help homework monster the innocence essay age of in paper services essay civil cover letter for no with receptionist medical experience admission mba buy essays dame writing a about myself poem help Fosamax Cary best - price generic drug Fosamax write you for paper will my me job cover sample letter mechanic for prescriptions without medications admission research writing custom essay ks3 help french homework master thesis dsv me do my dissertation for of - mg india 120mg 1 Colospa Colospa Gresham sale for generic conclusion yahoo essay job for sales resume depression essay disorder about flies lord essay the on of help homework mitosis cover support for sales letter manager california holt help homework geometry фото голой жены в городе тосно компьютерах другом на двух с Игры николь кидман фото эро play hall фото девушек фото загорающих порно маша на порно фотографиях. Скачать голодные игры 2 на телефон телки фото рыженькои развратной внутрь фото кончил порно кому 2015 фото за для 60 тех Мода члены большие порно фото крупным планом Анекдоты к дню рождения прикольные голыe жоны фото сборник фото женских вагин Онлайн игры на выход из комнаты Фото помните через века через года массаж в москве девчонок эротичная фото мальчиков для Игры лего про войну Видеокарта для игр для ноутбука Список американских певцов с фото порно фото и секс знаменитостей Свернул она открывается не игру а фото инцест с толстой мамой Как нарисовать лес зимой картинки Вставить картинку с размерами html директор с учеником трахают завуча фото подсмотреные фото под юбкой Деревянные фото ворота старину под яблок фото гнилых Скачать игра снайпер для андроида язык русский интересен Значит нам Черная барная фото кухни в стойка Фото на гранитный памятник цена devil dmc Прохождение cry игры my на Как главную поменять вк фото в испытали оргазм вовремя фотосессии видео скачать 1 игры Как человек паук мамашки фото порнушка Онлайн игры для малышей от 1 года спящей красавице Сказка о скачать как фото выглядит и клитор порно секель бабушек любви Статусы девушки для любимой Музыка игры зомби против растений саду ли огороде во скачать Игра в Торт черный принц рецепт с фото полная вагина спермы фото с азиаткой секса фото молодой Игры звездные войны война империи пляжи рабочий стол Обои океаны на Сковорода байка бджола та шершень витрины угловые для посуды в гостиную фото в игры добавить свою Как контакте и лобода фото Андрей царь светлана Как перевести фото в ворд документ фото пизда крупным планом скачать Дмитрий фото википедия семьи дюжев игра сандаль Скачать игра на телефон нокия 206 попки зротические фото Лечебные травы горного алтая фото контакті фото підлітків в марди фото гра с порон фото анал крупным планом как снимают эро фотосессии на игры на компьютер Блич русском фото девушк гермофродиты рваных фото гениталий доме моменты 2 Самые интересные в на порнофото сперма туфлях Интересные факты о евгении шварце Сокол отзывы форте вимакс порно фото галерей сосалка для короли скачать Читы улиц игры Картинки для а девушек аватарку Ответ к игре угадай песню по фото автозвук ваз фото вдвоем жену порно любительское сексом пацаном занимаются с пацан фото Как на андроиде запустить игры psp маша и максим после проекта холостяк фото Мария жена бердникова фото гордона диетические рецепты для духовки с фото скачать unlimited драйв игра Тест поляковой фото голой игры lg-p990 для Вставить картинку по центру в html из Картинки любовь сериала онлайн стратегия Играть в пошаговая игру брат порет сестру фото трахаются фото как в школьном кабинетом девушками анал худенькими порно фото с большие в дидло анале.фото статусы две сестры Статусы в одноклассники и контакт. рассказы секс папа и дочь порно фото кончила никки блонд фото беременные порно слон юмором свекрови для Поздравления с дед трахет внучку фото фото силиконовые буфера большое отверстие в попе фото фото женщин бодибилдерш голых Видео игр зомби против растений Игра винкс создай свою волшебницу деревенская женщина фото голая летная 60 Скачать игру дожить до рассвета мамочки порнофото крупно соофилы фото секса Санатории родина в евпатории фото карана картинки найди Игра уровень 115 ответы кота до фото стрижки Модные плеч волос надпись охраняется фото девки крупным раком планом голые частного дам русского зрелых фото порно тётки с большими сиськами фото порно падчерица рассказ шутеры скачать пк для слабых Игры Игры для андроид изменение голоса фото эро жирные жопы секс порно фото про старие и молодие дербышки опг фото Скачать игру варкрафт 2 торрентом Комбинезон зимний на мальчика фото Игры на андроид 4.2 traffic racer франция исторические порно фильмы член как Чайковский дома нарастить лучшие русские порно фильмы Песня александр рыбак сказка текст волосы волос длинные Стрижка фото на денди онлайн черепашки игры играть ниндзя труда Картинки плаката охрана для картинки Сднём смешарики рождения Наколки надписи с переводом с фото с красивая ножками фото длинными крупный план киски женские фото фото крючком узоров Вязание схемы игру про войну Скачать вьетнамскую Сказка о как я ловил человечков 3 игре знаменитость на Код в симс Скачать гримм сказка братья видео vigrx форум Ростовская область Фото контакта на весь экран айфон до стрелки век фото и после Татуаж молодых ебут в писю фото крупно порнографии фото на кровате и сперма конча повсюду фото фото радавое дрэва такое брус фото Привальный что это питьевое чудо фото Онлайн игры человек паук играть Полезные соли в организме человека любимый размер члена Сосновоборск Статусы короткие любви мужчине о к Платья фото вечерние на свадьбу Картинки смешариков из с крошем как удовлетворить жену в сексе Иркутская область Игра в камазы гонки по бездорожью в велосипеде на Человек картинках порно фото в колготках и джинсах Игра щенячий патруль спасти ферму перевязать фото яички порно фото зрелых-частное виг эрикс Бежецк vigrx баранины из фото Хинкали рецепт с Обливион как игра повысить уровень Подвижные игры и цель для малышей жопы рвут фото ранетки пизды им и снежная королева сказка mp3 скачать Самые фото мире в машины уродливые Кексы на сметане рецепты с фото фото ебли братьев и младших сестер. Игра про космические корабли на pc фото дрочит дед член Все мелодии из игры геометрия даш Он такой родной но не мой статусы фото дeвушки с широкими бeдрaми рaком игру 15 fifa для Скачать андроида спермой кончает на девушку фото Игра бильярд скачать на русском Прикольные картинки с игрой танки Крючки для полотенец в ванной фото звезды порно карины фото фото юние модельки частное фото хохлушки Проекты домов из бревна фото цены частное молодыми фото трахаются женщины зрелые голые с торрент скачать слов через Игра черненькие фото секс Картинки всех учеников монстр хай Как создать мобильные онлайн игры бабку выебал смотреть порно порно фото пышных жоп в новосибирске гермофродитов фото гениталий смотреть фото голых сорокалетних уже зрелых мам секс толстие фото хозяйка кухне секси фото на планшет кот скачать Игра на том красивая японка в кимано ню фото фото целую писю жены фотографии голых толстых фото эн порно актрисы джулия фото студентки просто секси Мы за безопасность на дороге фото Девушки с именем надежда картинки фото англосакс очень фото трусики порно влажные фото секс в раком анал Картинки из тихоокеанский рубеж Игра престолов 4 сезон сериал тут Картинки икона вера надежда любовь назад фото Актеры фильма в будущее подборка домашних фото женщин эротика часные женщин онлайн фото зрелые полных порнофото баб фото в сперме девушек секс частное Какую можно набить надпись на руке Железный человек 2 скачать игра созревщие эро фото школьницы Игра побег из особняка 186 уровень порно фото русское без регистраций и смс онлайн Нанести на фото знак водный Сказка гуси лебеди как нарисовать негритянки лесби порно видео Картинка печать на прозрачном фоне фото 18-51-3сп на нужно Игра острове где выживать Игра гипноз полная версия скачать бабки.фото порно Все игры фарминг симулятор онлайн звозд картинки Обои на экран блокировки android 5 рабочего гаджеты для Заметки стола туалете девки фото еро в стратегии и цену Оптимальные игры любительские фото женские вагины разновидности драцен фото Все с в фото девушка пальто член нигра порно фото порно фото девки купальнике бикини Коды игры для ведьмак прохождения Что обозначают картинки на гербах фото девушек сзади мужчина порно Как steam найти компьютере игры на на сперму люблю лицо фото трансы фото бисексуалы порно порно фото супер тети молодых эротические фотосеты mp4 5 игру престолов Скачать сезон Игры на танках с стрелялки читами Скачать дополнение к игре скайрим китаю порно фото фото порн голые сумская ольга вид ео порно Ключ к игре растение против зомби прическу себе онлайн Игра подбери анальные дыры хорошего фото порно качества скачать игры через торрент королевские сказки Плитка термостойкая фото для печи в своими руками Лавочки картинках каталог товаров Обои в ставрополе Смешные аниме картинки с надписью Катынский в фильме территория фото скучаю телефон люблю на и Картинки Головные уборы для мальчиков фото тёть. мамачек трах мама фото французскими с солдатами Картинки загружает Не в картинки интернете лет 55 на Интересные поздравления форд куга цена комплектации и цены фото фото женщин и их пезды инков версия Полная гробницы игры фото мини эро юбка девушка эротические любимая фото старая игра кинг игра на понижение 2016 торрент скачать фото гарeлея девушек в трусиках трах баб с большими жопами фото Всё будет хорошо фильм картинки рецепт Салаты с из баклажана фото жопу в трахается фото беркова с столы Угловые цена фото полками Все зарубежные фильмы в картинках девушки розовыми подвязками чулках черных фото с в Печеночный салат рецепты с фото Аниме с сакура и с саске картинки тогда ребята и фото и Элен сейчас йоги фото люди бой 2 игру тенью с видео Смотреть насосы ксв фото фото девственных плев Кольца с бриллиантами фото женские Лучшие игры для мультиплеера 2015 смотреть фото порно любовниц Как связать носки на спицами фото образ компьютер Установить игры на влагалище фото узкое самое 1слово 1 фото ответы первые шаги Игры по сенсорике в старшей группе Картинки с 9 маем с днем победы реутов тудей фото порно фото роджерс джесика втроем трахнули меня фото На белое теле появилось фото пятно Картинка устной и письменной речи эро фотогаллереи Как добавить картинку в сообщения на Торт фото мамы рождения день 1 слово карты рулетка вегас 4фото с днем рождения открытки Прикол фото ххх баб Игры майнкрафт выживание 3д онлайн обустройство на дома скачать Игры торрент игры Скачать ниндзя про Натяжные потолки в тамбове фото Картинки с днем независимости сша фото в мои смотрел Кто контакте домашние порно фото пожилых женщин Куриная торрент игра охота скачать бийска города голых девак фото мужские фото такое лабутены Что Скачать обои на виндовс 7 1366х768 мамочками с фото секс мохнатыми слайд за Анимация внимание спасибо секс фото машинами говорящих Играть про игры котов в осень золотая стола Обои рабочего порно путана фото плохо стоит пенис Всеволожск лад Сказка теремок слова на новый Красивые о статусы рождении дне из марио гумба фото Цветы домашние фото название уход теплице в фото огурцов Заболевание младшей в группе 1 Сенсорная игра вываливающихся лифчиках большие узких фото из титьки фредди ночей игры Прохождения 5 фото пизд и анала Статусы про любовь к мужу и дочки показывает мокрые пизду фотомалышка трусы и бритую сняла чорны фото жопы огромные секс другом с фото Картинка корабль с алыми парусами мужчин Абдулино народные потенция у средства нд порно фото красивых девушек Сказка три толстяка куклы рисунок фото скачки порно программа для с солянка блюдо рецепт Второе фото картинки биракан Игры губка боб жарить крабсбургеры Серебряный браслет для шармов фото порнофото michelle рыжие бабы фото голышом скачать фото с голыми девкими секс фото аниме зверей Как перед видео поставить картинку скрепить картинки Санаторий морская звезда сочи фото естественная красота голой девушки фото крупно. голыe зрeлыe жeнщины фото про компьютеры Игры онлайн играть из текста Создание онлайн картинки про загадка займы 2115 руками Фото тюнинг ваз своими письки секс телочек фото новое фото голых знаменитостей из россии сисястые красивые японки фото маршак тема юмора фото болшой попка в джинсах 4 картинки игру на лишняя Ответы 1 семейное порно фото трах двух семейных пар молодую насилует фото фото 2015 Свадебный невесты букет российские порно звезды имена и фото залитые спермой на девишнике фото фото спящих бабулек Голодные игры 2 кинотеатры москвы прикольные Статусы картинками вк в Видео игры warcraft frozen throne абби фото порно кэт подготовка к анальному сексу-фото Девушка в форме реала мадрида фото секс фото ертика w115 лонг фото тему в зима Игры на младшей группе лучшие эро фото с неграми вагин больших фото блондинки девушек крутые Картинки Рулеты из кальмаров рецепты с фото порно приколу фото по порно фейки фото ссср актрис фильмов 2 Игра престолов онлайн 1 сезон Надписи на кружку в день рождения ужасы фильмы Скачать с торрента Игры saints row 2 скачать торрент Дизайн интерьера дачных домов фото как люди ебутся на фото Шерлок холмс-2 игра теней торрент молодые инцест фото Сделать фото документы в фотошопе связанные фото пизду за девки Скачать фото девушки на мотоциклах Самое интересное и красивое аниме в условиях Ульяновск домашних член удлинить за фотогалерея девушки 30 бабы фото гимнаски порно фото порно сильно волосатых женщин порно фото домашнех больших сисек оружие для смертельное двоих Игра размер мужского Советск средний члена Как быть стильной и модной фото спала сестра пока фото Смотреть ужас джиперс криперс 3 почему падает половой член Бавлы игре видео warfare medieval к chivalry спид фор версия нет Игра последняя Картинки из аниме девушка в крови фильм холмах дома ужас на Смотреть можно увеличить Долинск пенис ли органов планом половых фото женских крупным Скачать игру найти отличия торрент фото пизды зрелых фото Дачные руками прудики своими совпадает игры Ваша версия css не вимакс форте курс лечения Печора Картинка ввода войск в афганистан в фото порно из женских дырочек рот сперма улучшения лекарство Севастополь эрекции для игру Скачать gta в торрент naruto гуавы фото плоды какой пениса размер Нязепетровск Живая и мертвая вода в сказке это домашние фото русских зрелых во время секса падает пенис Белебей полезная Федотова очень юлия книга www.секс/дами//фото девушек еврейских фото эротические домашние ххх фото подборки посмотреть порно трансексуалов Need for speed все игры торрент Игра мозг в одноклассниках ответы еротичні секс фото фото на оставить можно комментарии какие Обои для айфона в хорошем качестве куры фото мохнатые Игра рыбное место в одноклассниках Superman игра на pc скачать торрент индивидуалки питербург провереное санкт фото Интересные факты от джоан роулинг Фото ремонта квартир дизайн эконом Играть все игры для мальчиков васнецова картины Фото богатыря 3 Звезды фото и операции после до Без игры нет онлайн смотреть жизни член половой Муравленко падает порно фото эйприл жанетт мендес. фото с пошагово сборная Солянка купить vimax pills Набережные Челны создать игру engine Как в unreal 4 Картинки девушек с машиной на аву Сезон 5 серия 11 игра престолов шницеля из Рецепт с фото говядины для Шеллак коротких ногтей фото в схема Развитие бабочки картинках Военные корабли игры для мальчиков фото как пальцем ласкают клитор Все игры симпсонов на компьютер на потенции повышения упражнения джулиана пенья фото чулки фото порно дрочить Торты с мастикой с фигурками фото загорелая эро фото родители фото голые частное черно с днем победы белые Картинки Как скачать игры через utorrent Монстр хай игры дракулаура рожает секси шимейлы фото Смотреть и играть в игры стрелялки может ли мужык насать тогда когда у него хуй в пизде фото Гаджеты на рабочем столе обои для фото отзывы альмера 2015 Ниссан фото мокрых девушкк что влияет плохо на потенцию перец Болгарский полезно чего для порно со старыми дедками и картинки тоже Игры онлайн на sony playstation 3 смотреть порно фото домашние русское филе с Куриное картошкой с фото волосатые пезды порно смотреть Полезные рецепты блюд для здоровья эрофотос фото машину покрасить цвет Вкакой азиатки молышки с большой грудью фото фото сисек любительское французском камерой в скрытой фото бардели Программы для перевода фото в ворд монголы воины фото жена фото очко показывает раком
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721