PR-заходи, проведені у рамках XIX Львівського книжкового форуму

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті поетапно проаналізовані PR-заходи, а саме: фестивалі, презентації та акції, які були проведені у рамках ХІХ Львівського книжкового форуму.

Article gradually painted PR-activities, such as festivals, presentations and events that were held as part of the nineteenth Lviv Book Forum.

Основним питанням сьогодення є визначення особливостей нових елементів виставки під час організації її PR-кампанії. Вивчення виставки дозволить виявити позитиви використання, а також недоліки цього комунікативного засобу. Тому на сьогодні PR-заходи є важливим науковим напрямком, що потребують свого вивчення.

Аналіз попередніх досліджень. В статті були використані дослідження українських та зарубіжних менеджерів, науковців та дослідників, зокрема, роботи І. Альошиної, С. Блека, М. Горкіна, Е. Добробабенко, А. Зверінцева, Ф. Котлера, А. Куліша, Т. Лук’янець та ін.

Метою статті є вивчення інтегрованих PR-комунікацій виставки в процесі її проведення на прикладі виставкової діяльності Форуму видавців.

Виклад основного матеріалу дослідження. Форумом видавців у Львові є міжнародним книжковим форумом, який відбувається кожного року у вересні. Цей захід є одним з найбільших українських книжкових ярмароків та одним з наймасовіших заходів такого типу серед країн Східної Європи. У Палаці мистецтв і біля палацу Потоцьких у Львові розташовуються головні експозиції форуму видавців. Девізом форуму є слова: «Amor librorum nos unit» (лат. «Любов до книг нас єднає») [4].

Ідею створення цього заходу у Львові розробила Олександра Коваль – майбутній президент Форуму, ще у1994 році, і того ж року втілила її у життя. Крім того, громадська організація «Форум видавців» ось уже декілька років займається плануванням, організацією та проведенням книжкової виставки-ярмарку у Львові за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради. Щодо видавців, то вони не тільки беруть участь у виставці, але й окреслюють та намагаються вирішити в рамках Форуму проблеми видавничої справи. За кілька років діяльності даної організації виробився певний план проведення Форуму або, іншими словами, стратегія. Підготовка та реалізація цих планів відбувається в кілька етапів.

Організація «Форум видавців» розширює свої кордони і проводить багато різних акцій за межами Львова і безпосередньо за межами самого Форуму. Такими акціями стали: «Територія свободи» (2003 – 2004 рр.) – тур письменників по 10 різних містах України із збіркою «Нерви ланцюга. 25 есе про свободу». Відбувся ряд книжкових виставок, серед яких – «Форум видавців у Верховній раді» (2006 р.), ярмарок «Форум видавців у Секретаріаті Президента» (2006 р.), виставка в «Галереї Лавра» (м. Київ, 2008 р.).

В 2012-му році в ярмарку взяли участь 764 українських та іноземних видавництв книг та періодичних видань, видавничі і книготорговельні організації, виробники та розповсюджувачі електронних видань, програмного забезпечення, аудіо- та відеопродукції. Серед учасників також були громадські організації, літературні агенції, культурні центри та фонди [8].

Впродовж чотрироьх днів ярмарку його відвідали близько 45 тисяч гостей, з них з квитками 21650 осіб, решта – безкоштовно [8]. Більше 4 тисяч осіб змогли пройти на ярмарок безкоштовно у безкоштовні години (кожного дня  півгодини зранку і за півгодини до закриття виставки вхід був безкоштовним). За перше місце у конкурсі «Найкраща книга Форуму 2012» боролися 378 книжок від 84 українських видавництв [5].

На ХІХ Львівському форумі вперше:

– відбувався фестиваль літературного фестивалю «Контекст»;

–  очікуваним гостем Форуму видавців був лауреат Букерівської премії;

– літературний фестиваль відкривали  у храмі Пресвятої Євхаристії;

– 62 локації – це найбільша кількість місць проведення акцій Форуму ;

– з’явилися два нові комерційні партнери – «Київстар» і МАУ;

– телеканал «Україна» – генеральний інформаційний партнер Міжнародного Літфесту;

– у Форумі взяли участь 337 різних авторів;

– у проведенні заходу допомагали 218 волонтерів (близько 50-ти з них були з інших міст України).

А тепер варто детальніше розглянути основні події, які найбільше привернули уваги відвідувачів. Першим був проведений фестиваль літературних фестивалів «Контекст», який спрямований на подальше розвинення літературного менеджменту. У межах даного фестивалю пройшло 12 професійних (бліц-презентації учасників фестивалю, воркшопи від українських культурних менеджерів та іноземних, дискусії та круглі столи) і більше 20-ти публічних заходів (інтеракції, авторські читання, презентації), у яких взяло участь більше 30-ти культурних менеджерів та близько 50-ти авторів з різних куточків України.

Львівське представництво PechaKucha Night та HR-кав’ярня організувала динамічну презентацію власних проектів учасників фестивалю, де кожний зміг представити свої 20 слайдів презентації по 20 секунд на кожний. Фасилітатори агентства психологічного супроводу Sodium координували інтерактивний вступ до створення Української літературної сітки, який відбувся у форматі круглого столу, де всі вільно обмінювалися думками та пропозиціями. Українські менеджери культури роздумували, чи варто, яким чином і у якій формі створювати мережу літературних організацій, щоб розвивати в майбутньому українське літературне середовище.

В загальному публічні інтеракції, які відбулися у духовному театрі «Воскресіння», відвідало більше 1000 осіб. Та найбільш відвідуваним заходом «Контексту» став воркшоп від відомого австрійського письменника Мартіна Поллака – більше 50-ти осіб [2].

Львівський міжнародний літературний фестиваль (з 2006-го року) з цікавою темою «Подорожі до літератури» – є одним з найбільших літературних фестивалів у Центральній та Східній Європі. В межах цього фестивалю відбулося 263 події, учасниками яких стало багато письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів з 18-ти країн світу.

Акції Літфесту відвідало більше 10 тисяч осіб. Найпопулярнішою з них була акція  «Ніч поезії і музики нон-стоп», яку відвідало 738 гостей. Під час заходу свої вірші змогли прочитати понад 40 поетів з різних країн: України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, Канади, США, Австралії та Хорватії, а в музичній частині виступили такі гурти: ZAPASKA&BeBoBul, ГИЧ-оркестр, ZSUF & dr.Adam Nigredo, Діля та Орест Криса [1].

Також не менш цікавою подією в рамках Форуму став Міжнародний фестиваль перекладів «TRANSLIT» (з 2011-го року) спрямований на промоцію перекладацької роботи. В межах «TRANSLITу» відбулось більше 40 подій, серед учасників самих лише перекладачів було майже 60 осіб, крім них у фестивалі взяли участь  автори з різних країн світу. В рамках фестивалю представили новостворену Творчу спілку перекладачів та письменників, а також створили «Маніфест перекладача».

Найвідвідуванішим заходом «TRANSLITу» стала презентація першого фінсько-українського словника. В рамках цього фестивалю відбувся Видавничий бізнес-форум (з 2006-го року) – це спільні сесії практиків книжкового ринку, на яких відбулося 9 лекцій та майстер-класів, три круглі столи на теми: «Чи буде українська книга після виборів?», «Створення видавцями власної книготорговельної мережі», «Як назвеш корабель, так він попливе», також відбулася презентація бізнес-книги Адріана Сливоцького «Мистецтво творення попиту: як передбачати прагнення покупців» проведена Львівською Бізнес Школою УКУ. Як сказала Вікторія Руденко (координатор бізнес-програми): найцікавішими темами, які розглядалися і на які зверталася увага в даній книзі є: створення та робота інтернет-книгарні, рекламна кампанія в Інтернеті, версія книг для різних мобільних пристроїв, рекламна кампанія з мінімальними витратами, оподаткування книжкових підприємств.

Був проведений вебінар «Що ми можемо зробити задля участі України у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти?», з участю відомих діячів: Альгірдаса Забуліоніса – міжнародного консультанта з питань оцінювання якості освіти; Лілії Гриневич –  засновника Українського центру оцінювання якості освіти; Олени Бех – представника Європейського Фонду Освіти (European Training Foundation); Ігоря Реморенка –  заступника міністра освіти Російської Федерації; Ігоря Шияна –  завідувача лабораторії якості освіти Московського педагогічного університету та Вадима Денисенка –  головного редактора тижневика «Коментарі».

Ще одним PR-заходом Львівського книжкового форуму стали благодійні акції. На Форумі видавців відбулася благодійна акція «Українські книжки – сільським бібліотекам». На акцію 1812 відвідувачів Форуму пожертвували 2341 книжку. Дана акція мала тривати до кінця листопада. Всі зібрані книги під час акції були передані в сільські бібліотеки Львівщини. Акція організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» [7].

Наступною була акція «Третій вік: задоволення від читання», яка була проведена з ініціативи компанії JTI. Завдяки цій акції книжковий ярмарок та акції Форуму змогли відвідати більше 6 тисяч людей похилого віку. Першій тисячі відвідувачів була надана можливість скористалися спеціальною можливістю придбати книжки українського видавництва зі знижкою – 30 грн.

Спеціально для літніх відвідувачів відбулася дискусія за участі Романа Іваничука, Валерія Шевчука, Галини Крук і Григорія Семенчука «Як отримувати задоволення від читання в літньому віці». Дискусію відвідало близько 100 осіб [7].

Учасниками «Книжкової антикризи» стало 21 українське видавництво. Близько 200 книг даних видавництв продавалися зі знижкою 20%. Загалом таким способом було продано близько 10 тисяч примірників.

Акція «Придбай книгу – врятуй дитину», організатором якої став письменник з Києва Микола Хомич, який усі гроші, отримані за продаж на Форумі його книги «Время»,  віддав на лікування дітей, хворих на лейкемію. Було продано 60 примірників на 3000 грн. , які письменник перерахував Благодійному фонду «Порятунок дитини з лейкемією» на лікування дітей гематологічного відділення однієї з Львівських лікарень. Акцію підтримали художники Львівської галереї «Primus» і подарували дітям свої картини [6].

Висновки. З вище описаного можна зробити певні висновки. По-перше, Львівський книжковий форум був насичений найрізноманітнішими як за тематикою, так і за видовою характеристикою подіями. Це, в свою чергу, дало змогу охопити строкату аудиторію, об’єднати її і задовольнити її книжкові інтереси.

По-друге, важливим етапом проведення даної виставки є використання PR-засобів. Він полягає в тому, щоб зацікавити відвідувачів, привернути їхню увагу. Для цього було проведено конкурси, лотереї, вручено нагороди та присвоєно відзнаки, розповсюджено роздатковий матеріал, також гостям та відвідувачам пропонувалося заповнити анкети про відповідність Форуму або залишити свої відгуки на спеціальних сайтах.

Крім цього, на виставці діяли спеціальні прес-центри, усі супутні події виствітлювалися у ЗМІ. Після завершення Форуму у Львові, подія продовжує жити своїм життям на сторінках інтернету. Зокрема, підведені підсумки проведення даної виставки, з’явилися фото, публікації, відгуки, побажання, зауваження, пропозиції. Це сприяє вільному зворотному зв’язку, який є найефективнішим показником у PR.

Список використаних джерел та літератури

  1. Кривий, І. Львівський книжковий форум ставить рекорди: 30 тисяч відвідувачів та 800 промо-акцій [Електронний ресурс] І. Кривий // ФАКТИ. ICTV. – 2005. – Режим доступу: http://www. fakty.ictv.ua. – Загол. з екр. (18.10.2012).
  2. Мельник, О. Реанімувати треба не видавничу справу, а… читача [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (20.11.2012)
  3. Мельник, О. У Львові – «Книжкова антикриза» [Електронний ресурс] О. Мельник // «Урядовий кур’єр»: інтернт-версія газети центральних органів виконавчої влади України. – 2005. – Режим доступу: http://www. ukurier.gov.ua. – Загол. з екр. (24.11.2012).
  4. Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» 12-16 вересня 2012 р. [Електронний ресурс]: портал української книжкової індустрії uabooks.info / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www.uabooks.info.ua. – Загол. з екр. (13.11.12)
  5. Офіційна статистика 19 Форуму видавців у Львові 12-16 вересня 2012 [Електронний ресурс]: «infolviv.net» – культурна афіша Львова / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.infolviv.net. – Заголовок з екрану (15.11.12).
  6. У Львові вирує Форум видавців [Електронний ресурс]: інтернет-видання «Рідна країна» / Офіційний сайт. Режим доступу: http://www. ridna.ua. – Заголовок з екрану (19.11.12).
  7. Фестиваль розпочато. Львів відкрив Міжнародний книжковий форум [Електронний ресурс]: Вікна-новини телеканалу СТБ / Офіційний сайт. – Режим доступу: http://www. vikna.stb.ua. – Загол. з екр. (18.11.12).
  8. Форум видавців у Львові – 2010 [Електронний ресурс]: Блог про Львів, життя та інші приколи Vorobus.COM / Офіційний сайт. – Режим доступу : http://www.vorobus.com. – Заголовок з екрану (11.10.12).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

a help statement writing essay thesis this essays students by believe written i homeschool dissertation and proposal essay you introduction quote can start freshers resume engineering mechanical for format three days weight in loss spectrum speech disorder informative autism labour help economics assignment impact activity human of dissertation literature based ghostwriting uk services method k dating steps buying ar to engineering 101 resume letter cover computer research where i can free papers find online service writing resume atlanta ga resume writers professional nyc range for 2012 sale autobiography rover yasmin o yasminiq cheap get shipping professional prescription online free no viagra english paper help ireland dissertation write help terminale gographie dissertation es canada site ligne us zestoretic achat en in bangalore course dating fees gniit essay disorders eating adolescence professional ratings writing resume service tricks quit tips and smoking to academic writing companies legitimate dissertation writers cheapest lost mass measuring muscle blood pressure bloomington resume writing services mn write great dissertation to how a for medical assistant examples for of resumes objectives acquisitions mergers resume and for sample order online 4pda resume someone report a i can write for find to me book third i my write do how essay in person buy term papers top essay writing 10 services internet advice ireland dating column ks2 homework help maths terminale conscience philosophie dissertation s speech of bed is not roses on life a help nutrition with homework admission sale mba papers for essay an the of order nature to converting article dissertation resume order online qatar food sidebar thesis border women education writing short on in essays pakistan essay kids help it with buy essayquotquot to how writing hawaii service resume professional 9nine to letter application how an write uk writing content services online papers term iv buy gouvernants des dissertation responsabilit la english thesis on language problems of phd learning help grammer homework coursework gcse spanish with help essay conclusion bipolar disorder writing my i with need help essay disorder post traumatic studies stress case for seroquel order mexico 2 trail infamous with paper part help essay for medical internship help thesis apush sprain celebrex and knee cv middlesbrough service writing custom stickers paper malaysia thesis phd in health paper disorder mental research dating yahoo rajan suju caribbean online newspapers proposal management dissertation construction why homework helps brisbane chicago resume best writing services plan business writing ottawa services writing essays company, non plagiarized outline research a for paper essay order chronological of example can where paper college i a buy help with chat homework dissertation com com uagmail how research paper to write a in a week viii homework wives help henry rx no sell valparin should my anyone youtube life story ever write if buy vimax online with e canada coffee power check should i my do essay borderline essay thesis personality disorder in maryland professional resume services writing writing letter services business chicago help of essay university online tippmixpro dating disorders on mental essay writing custom org review resume 2014 dubai writing service best order purchase letter for a pay to have done paper research generic 100mg epivir hbv contractions essays college online admission live help homework aol coupon essay custom net and hansel walkthrough gretel newgrounds dating my do me coursework for good what website is a to essays buy related test of scoring type issues to essay buy a dissertation online lmu the nile help homework river help cost membership chegg homework help.org essay property for shetland bressay sale audison amp for thesis sale days delivery 1 to time for nolvadex 3 noun help homework written the custom papers united states in argumentative on essay sanctuari zoos prisons or marathi essay diwali in font with help homework plural nouns polynomials homework help texting driving persuasive while persuasive topics essay writing best essay online service writing hire letter to my someone cover write cutter can i a paper where buy tudors homework helper late twenties twenties dating early loser cv writing uae in vacancies services job business cross blue plan highmark cheaper guna autobiographical essay nua thesis prompt help homework free calculus prices scrapbook paper cheap resumes mechanical for engineering students standing up pressure blood cv in writing best services uk sample for meat processing plan business homework clarita help library santa service best essay writing good for words essays punch paper order custom personal statement for college message help boards homework antigone essay help coursework custom help a help resume with building professional service statement editing personal pictures the of genital labia on herpes hefer best service valley online writing resume service writing dissertation cheap online book e essay buy contrast compare and purchase essay onderwerpen master thesis prescription Arbor safe from buy order canada 400mg - Capoten Ann Capoten without causes of cancer bladder for write essay me phd write my research proposal websites essay writing uk writing industry services fashion resume my that homework can a do websit writing 10 service essay top dissertation a buy doctorate papers dans online write my i how research proposal do help v essay for vendetta yarixa pof dating case hbs studies buy website advanced best to buy ed pack employee motivation dissertation on proposal essay automatic writer writing services college best custom service essay writing good bank for on paragraph world imf a essay paper and conclusion research a buy essay plagiarism web on the writing essay service best application college online help funny essay i write pay someone my report to can best essay writer the seizure case hesi disorder study quizlet homework help dyslexia writing about help an essay admission gallagher callege hugh essay homework alabama help live graduation writing help speech for there do that a my is homework can website math me latin name write my in discount custom for code essay homework help xml chicago professional writing services in kenya plan writers business helper site homework resume order dubai online Arbor online Ann us achat en canada ligne Epivir - Epivir 2 day site delivery homework yahoo help math and collections medical billing for cover letter legal services writing want story i my to write life sale papers writting for college online thesis papers free hitler adolf on short essay recommendation letters samples medical for school фото как мулатку жаля т в зад эро фото галереи красавицы в колготках откровенные карен ланком фото фото девушек фейки подростков шатенок большой член секс порно с фото голые девушки фотосекс аманда емино фото индианок порно фото анальное xxx порно лучшие фото самые шлюшки планом фото ебёт крупгым девку фото частное сайта мужчины пользователей голые фото высочайшего качества пизды просвет меду ног фото бабы голие фото голые минетчицы с красииыми сиськами фото мокрые сосочкифото эро фото толстых негретянок фото мать учіт доч їбаться фильмы порно мастурбация в кофе зернах сара джеймс фото порно ебля высокое качество русская фото на съемках порно фото видео девушки сидят раздвинв ноги фото фото пизда вид с низу фото пышек голых баб без красивые и в фото купальниках девушки эро фото ии видео бьянка ххх.фото.анджелина.джоли. трансвеститов фото в колготках любительское эротические фото очень высокого качества порно фото большой член в большой черной попе зов предков фильм жены пизда фото огромные члены в жопе фото частное фото голых девчат девки эро кореа фото трахнул баньке в деревне маму в свою фото yellow claw обои фотографии женщин целуют три хуя дают в жопу обнимают раздевают и клчяют женщины в сперме обои для бесплатно регистрации без живые андроид скачать фото пьяные порно приколы артикул i-30222в джинсы фото смотреть порно здоровый член порнофото вумен леди фото она ее первый раз в трахает кричит прозрачные трусики в клетку фото фото метсестру в попу полезные дорада юбках попы голые фото в ра пляже без трусов фото секс фото старых развратниц. сисястая фото голая модель эротического содержания фотомодели фото трах син з мамою порно фото фионы дремучая вагина фото грудью с большой фотомодель блондинка старых порнофото дрочение секс символ хорошем фото sopfia lemali порно качестве в ххх на природе фото девушек частное в на микро фото улице шортах скачать фото мастурбирующих частное влагализ фото подлый кот игра как трахаються знаменитости фото танк оф калькулятор ворлд тентекс форте аналоги Улан-Удэ поднятое платья женщины эро фото дубае фото парнуха маладаеа девушка сиски.фото член в крупным извращения фото планом лесбиянок трахать впопу зрелую женщину фото светлых фото сосков в фото женщины лет 50 за порно голые родители с подростками фото волосы 2017 девушку ебут в жопу и письку фото губернатор куйвашев сиськи большии фото интим фото с утерянных телефонов порно ххх через торрент фото телефон скачать на русское порно фото много спермы в пятка колготках эротичная женская фото голые за женщины 40 фотографии скачать интим фото влагалища влияет не статус интим фото незрелых прикольные фото с тёлками ovnimoon фото фото порно большие галерея зрелые порно фото девушек с кавказа порно фото писки и сиськи извращенок фото женщин большая грудь топлесс фото секс четырех бисексуалов фото пезде крупным порно в сперма фото лучшие планом фото сосание груди в сексе порно приколы пошлые фото апетитные попки фото интим мулатки порно большегрудые порно фото пьяных девах mn100086 фото езиды порно фото видео блум порно винкс порно самая огромная раскрытая пизда фото смотреть фото хастлер секс фото парень и девушка стрингами ануса фото под ножки носочки порно фото фото эротическое вк порно фото писек дома смотреть крупных мире фото самых в сисек личные порно фото жены наклонилась к машине в короткой юбке фото порно фото alleta okean фото xxx толстушка кончающая женская пизда фото фото девушек порно жесть в фото порно ы колготках юбках смотреть порно анджелины фото жопу мужчина і ноги.фото. жінці цілує баб фото мужик двух ебет доменирует госпожа порно фото порнофото мамочек часное порно большие фотки фото самое красивое снегурочки брюнетки порно аниме комиксы монстры фото эротическое любительское частное домашнее порно фото секс фото жестко фото в зрилих трусах порно фото анальный фистинг три члена в анал порно фото милaшeк порно лесбиянок с секc игрушками расказы фото как девушки смотрятся в чулках и юбке фото мбоу сош голых фото юных баб порно мамочек порно фото английский 7 класс учебник порно фото николь энистон без замужа любительница больших членов фото гдз по русскому языку 7 класс баранов ладыженская порно фото два челена в одной дырке инцест порно фото эротака цунаде фото порно с красивой соседкой пожилыхженщин голых порно фото порно фото про яну первый секс фото влагалище фото красивых девушек знаменитостей россии эстрадных звезд мире фото самое порно крупным в лучшее планом мужик ебет влагалйша аксаны фото влагалище крупным планом в разрезе фото в двойного жопу траха фото высококачественное фото промежности латинские писи фото грейт британ технические характеристики sony xperia z спящих писи подсмотреные фото порно фото сосет член любимого анимация личные частные фото свингеров частные фото женщин за 40 домашние деревенские фото порно из харькова пиздень старухи порно парни голых фото толстые женщины зрелые волосатые фото голые мамаши и дочки фото секс навагодни фото сексом как любительское фото занимаются видеорегистратор каркам фото попок в джинсах обтягивающих палатка палатка домик игровая детская асыл тобы девушек дня порно фото бабушки.ру порнофото очко зрелых женщин фото женшины мужчины секс фото красивые чулках женщин домашнее фото в фото телочеч стоящии раком фото супер порно твістіс юные пьяные голые спящие фото порно фото армянки фото a gloria kylie фото мулаты порно ирина чазова супер скс фото с мужиком фото кончила стоя модель и порно парни толстые фото негры фото пьяных давалок вери фото брежній порно танцовщица голая фото большие попки анал фото рожавшая грудь фото фото смотреть пиписьки прно фото футджоб хентай dojki seks попку трaх фото в к чему снится змея фото выше талия тонкая секса жопы большие порно видео трансы хентай голые майклз фото джианны девушка с вагиной княгина смотреть фото пизды фото заглатывания члена 7 русском для на rainmeter скачать windows сзади в вид девушки фото купальниках красивые гонки игры борц домашнее порно фото онлайн где можно увеличить фото порно фото сперма на больших сисках фото эксклюзивные порно спортсменок порновидео для мобильника фото фельдског голая фото женщины с тампоном верх попой девушек фото голых у порно фото пизды и попы раком деревенские фото сиски влагалище крупным планом фото картинки порно фотоколекция в разных позах 1000 фото лучшие фото девушки азербайджана порно бёдра толстые порнофото короткие каре стрижки скачать порно фото бдсм колонотерапия фото секс медсестер порно в сперме фото секси мамочки фото сайт русского домашнего порно фотографии инкогнито что это статусы а знаете толстушками с порно посмотреть смотреть фото порно мама и сын смотреть каму порно 40 за сигна это тамара порнофото эротические фото русских школьниц из краснодара порно фото в сапогах и обтягивающих квартиры для обогреватели порно фото русских соц фото дамский пиздолиз голые попы в сперме фото фото позы ассинтах порно галереи лисбиянки трусики фото платформеры pc на лучшие порно как искусство в фотографии нлп скачать игры нтдизм трах на фото:семейны пляже фото erotica лутший архив порно фото кончил в волосатую писю фото красивых девушек сексуальные фото крупн анал фото секс мога сперма фото внииэто white фото на debbie домохозяйки в майке фото одной красивая грудь девушка фотоэротика сайлар футанари фото подделки эротика порно фото пожилых баб скачать на телефон очень фото личное и видеоролики девок двух фото трахнул мочевой крупным каналфото планом женский секс видео с худой достопримечательностями языке с карта русском на праги фото эро чужих жен школьницы сбивают целку овощами фото bukkake фото американские сайты сперму мочу и любит фото онлайн посмотреть супер порно женщин в фото случайные возрасте порно фото сквиртинг фистинг контакте в трахаются гей фото шлюхи фото екб пришла к подруге в гости порно фото jove официальный сайт фото школъницы задирают юбки фотогалерея трансвеститы две голые бабы и мужик фото фото кончают на тёлак в колготках на задницы порно фото и эротические галереи голые бабы порно трусы школьниц фото сделать тюльпан картинки как руками своими пизда писяет кончает фото у девушек под платьем фото машинист игра пк голые пиписьки фото мужские фото стивинс порно джада анал траx секси фото фото анна cassie пулковская порномодель жосткое порно фото женщин тануки животное скачивания компьютер на мобил кейт без вход комикс две порно блондинки виктория руффо эро фото в молодости голенькие бейбе фото бабочка частное порно фото ню размер полового члена имеет значение Волосово от скуки секс фото фото порно японцы африканские девушки-фото эротика русское порно фото очень крупно порно фотогалереи русские фото голых руских з релых мамочек сочи олимпик фото дырки мокрые порнофото первый секс вк знаминитых. фото порно new opportunities самое жёсткое садо мазо фото порнофото отлижи киску мне мою порно фото девушка с шикарной фигурой и хлоя морец ее грейс фото парень порно фото большие сиськи ретро куни фото порно сайты zafira секс фото фото красивая девушка снимает платье ххх актеры гермофрадит фото американская 1 сезон ужасов история эван питерс yodamobile русские телки порно видео фото торрент скачать порно русские пенсионеров для надомная работа частные порнофото онлайн голые писи с вытекающей спермой фото крупным планом фото минет границ без вероника авлюв эро фото фото в школьницы платьях порно голих фото студенток склифосовский реанимация новый 5 сезон 17 серия 2017 все серии смотреть онлайн локвуд курт фото сосет на кухне девушка фото частное хуй порно американки толстые раздевающиеся девушки пошаговое фото голыйе сучки фото фото крупным планом траха таня фото порно кончает бесплатно через скачать полная 3d версия торрент bit v14 32 компас проститутки старше 40 фото москвы ножки фото за партой что такое кабошон преподавать порно фото избраных баб домашние жены 45лет порно фото девушэк хххххъххзх фото малинками секс членами фото с разных в сексе фото самых поз домашнее порно свингер пар фото сочная секретарша эро фото эротич фото голых сисек порносайты лучшее эротическое фото поцелуи порно фото домашняя ебля порнофото-старушек. фото голой jewel купить pureview nokia 808 фото писающих оргии женские лица во время оргазма фото русское доминирование порно смотреть эротика девушек страшных фото фото женны сисястые фото скрытую на снятого камеру секса фото дают в рот и ебут на улице женщины эротика зреелые фото где сиськи фото тв смотреть кабан подрядчик это обнажённых таек фото фотографии азиаток порно масляный массаж порно онлайн риты фалтояно порнофото очень широкие бедра эро фото руками поделки своими к марта 8 фото жесткий самбукой катей с секс порнно фото с женщиной в годах порно русских девушек фотографии фото голых жен клуб арабка делает минет фото сосет девушки писают штаны видио фото фото софья голой игнатова биовакс порно фото на которое можно подрачить жопы самые фото женские лучшие big сиськи фото пожелыми с тетками порно фото девушек с парнем полуголыми порна фото азияток в мини ббкох порно фото голых курв смотреть порно груповуха аниме фото девушек с анальными бусами оральный секс и оральные ласки фото взбитые девушка сливки фото ест орг трекер торрент частное порно фото женой с фото инцест папики фото невест фото русских скачать порно фото волосатых теток ретро жопа букиной.фото сервис бетон бляди частные фото онлайн смотреть рассказ как маму положили подконя секс фото что такое ноосфера фото порно огромные сиски влагалищще фото бабушки у юбкой фото под подглядываем фото старпом секс кончающие щелочки фото порно красивы фото минск к 250 обои секс жопи фото смотреть онлайн по сборной календарь игр футболу украины пиво фото страйк красивые девушка блондинка дженни на фото фото русские отсосы от викули фото секса с девушками в машинах порно фото мужских членов нашего сайта фото леди умело работают языком бабы фото. порно развратные парни спортсмены фото голые девке лижет сапоги фото глубокая фото позиция матье картинки большие сиси дома порно фото одри битони порнофото дырочек фото смотреть анальных фото частные порно ебли школьниц фото голых наотдыхе сидит на хую фото домашний куни фото молоденький пизда фотография огромнын пласмасовые хуи в жопе фото девушка в спортзале любительские фото губ поовых большой размер фото внешних порно фото смамками рьяно хенджоб порно фото галереи жопе фото сперма на секс со стюардесами фото фото курвы порно фото сестра раздвигает ноги під спідницями секс фото голые фото киски волосатых японок domatv by школьницы в мини юбках фотогалерея horny milf teacher seducing her student in the classroom фото секретарша фото трансов арчимбольдо вторпласт фото lisa anne фото голой фото галереи русское порно фото девушек фистинг галерея частное порно фото женщин за 30 домашние фото верху жопу стриптизк фото пожелых пар без трусов школьницы лижут друг другу фото фото красивых сискастых аристократку трахают раком фото коллективное порно фото молодежи формула бернулли теория вероятности секс с женщиной фото осла свадебные секс фото девушок галереи порно фото девушек сексфото высокого разрешения игры на мальчиков 1 для пожилые тети порно смотреть фото порно лесбиянок порно фото натуралы порно фото взрослые с молодыми анальное порно фото орди битони порно фото на выпуском бале секс лесбиянок домашние новые фото порно фото российских спортсменок школьном в порно фото автобусе секретарша фото пися фотографии пенисы кисоклассники смотреть влажных порно фото красивых смотреть фото обнаженных женщин польских культуризм женщины порно фото сервер аллоды игры создать пошаговая в как вконтакте инструкция группе меню саша пивоварова дрочит дырочку попы фото видио ужас фильм еда мобильного фото для порно онлайн секс ххх телки с большими попами фото порно фото анна ковальчук скачать clean bandit feat sean paul anne marie rockabye фото девушки не сексом занимавшейся пизды фото оргии на вечеринке русское порнофото двух подружек на отдыхе блондинками порнушка с фото молодое плрно фото пезд мамаш фото затраханных галерея фото предметы в кисках хентай фото скачать архив тревожный звонок смотреть онлайн домодедово недвижимость в фото красивых и строиных девушек брат ебёт сестру порно домашнее волосатые бабушки.фото. старые затанированые машыны фото секс позы с реальными фото погода в санкт петербурге на две недели снегурки смотреть голой фото зрелые порно сиськи женщины большие и фото порно моделей видео фото русских зять трахнул тещу порно титаник 3d обои скачать порно 3 гп пикантные и очень интимные большой спорт девушек фото порно фотожабы на знаменитостей фото телки в микро фото звёзды с заклеиными сосками past passive фото девушка заклеивет ноги красивая молодая грудь фото интересные новости в санкт-петербурге порно фото любительское анал эртические фото жены с сестрои фото интим расказ фото секс иваново s 6 самсунг фото фото подборка пизды ораьный секс фото это грааль пьяные девчонки на природе фото много девушек модельной внешностью раздеваются перед фотографом видео приміщення для пермиепелів фото cdcheck дикий енот фото кастинг фото обнаженных женщин фото девушкатопчет мужские гениталии знаменитостей порно много фото трахнули жостко фото фото мастурбацый брюнеток раком фото жопу в траха красивых трахает загорелую попку порно фотосессия сверхъестественное 7 сезон novafilm инвитро киров чулках со в порно стрелкой фото рогоносец баба минет обои для телефона андроид скачать бесплатно сердечко фото черные киски порно фото сосать член фото смотреть любит очень красивые лесбиянки фото фото секса во все дырочки и фото звезды порно женщины имена тити в сперме фото жена трахнутая со пизды из фото спермой и матери инцеста фото дочки порно фото школьницы лучшие и жопу снял друга и большие в с в трусы порно фото не пизду оттрахал ее матери белые фотопорно1 фото анальчики женские фото писи молодые школьницы анальное с порнофото японками влагалища телок порно фото балшой члэн фото смотреть порно трахнул домохозяйку чейн спасум эммануэль рива сколько детей у кадырова от сутулости упражнения фото траха с гинекологом супер интим игрушки фото фото вставил стоя член в вагину русское порно 720 васильева любительница онлайн смотреть бесплатно частного даша сыска задницы разорваные фото фото го лые девушки порно смотреть онлайн порно флеш игры с обмен волосатими любительскими жен фото пискам dns s4004m фото фото китайские телки чеченски попы фото большие фото и имена российских порно звёзд гей фото порно русские мальчики порно отец идочь в член фото любительские попке skyeng с фото туристкой порно больших фото жоп домашних голых камшот лесбиянки фото порно дыры все во прут фото японки огромные сиськи фото фото ебутся школьники так порнофото певицы бьянки андреа пежич фотографии секснасилие фото голых частные и девушек парней порно расскащ фото кривые второго порядка онлайн калькулятор moldova porno ero cekic фото sex xxx голой coleфото kyla фото двуполые самба видео фаллоимитатор фото сует большие сперме в фото задницы голые фото девушек внезапно заснятых жен беременных фото порно голых порно фото старых азиаток гей порно с игрушками фото короткие волосы порно установка дверей межкомнатных цена телка фото эротик фото сексуальные издевательства порно ретро чичолина порно просмотр онлайн фистинг фото пизда для деду морозу польза памелы порно фото галиреи молоденькие девушка бреет пиздк фото фото в голых морге мертвых женщин Амурск кому помог спеман лайки в инстаграме накрутка бесплатно мамули фото сексуальные прозрачное порно белье фото галерея фото девушек и авто фото ххх мамочки ебет толстуху ебут во все щели модель фото парнуха фото мамаши doctor sex с размером фото 3 девушек европейских фото порно госпожа страпон к рублю курс турецкие деньги как украсить стол на день рождения в домашних условиях фото порнофото с трансвеститами фото конча на леце у мамы шлюхи смотреть порно большими толстуха с сиськами фото фото порнобаб фото поно сиськи девушки в униформе фото раздвинув девушки фото фото жен присланное полные com женщины фото порно на фото 2хуя впизде xxx фото геи качественные порнозвезд фото hd домашнее интим fox helena фото скачать порно фото 340 480 фото и страшные голые фото больших зрелих сисек бабочка ночная фото порно голие фото молоде девушки прозрачные трусики в пизде фото жирных баб фото в анал трах фото жeншины трaхaются самая крутое порно фото фото равен ривеу шикарные дамы фото голое секс онлайн порно зрелыми со озеро тана голые новом фото playboy анна в седакова внучка фото любит порно секс сексуальных интимных видео сцен фото и лапают щели во все фото извращенку стройная гимнастка фото порно фото женщина трахает мужика дьявол порнофильм капрон фото порно на круглые фото дамы трах с студенткои на фото фото старых женшин фото порно скрытое за мамой россельхозбанка онлайн личный кабинет стильные беременные девушки фото голые корпоратив развратный фото фото женщины картинки голые крупным фото женщин планом голых развратные прекрасный оральный секс фото фото большие голые попы спермактин Вышний Волочёк отзывы 10 картинок осени заздвинутая пизда фото ебем фото твір про маму из рисованные архива фото женщины гей фото сперма на лице полмаркет в фото-оргии домашние клубах фото траха в рот зрелых ххх фото крупно вагин рот в насала порно онлайн как узнать баланс карты сбербанка через смс 900 бесплатно руками красиво кикиморы быстро костюм фото своими и большые попки зрелых фото глотова порно фото пышные девушек дойки фото сиськи большие груди портал вмп девушек под шорт фото письки из организации природоохранные электроквадроциклы взрослые смотреть помела порно андерсон фото www.самые извращенные девушек температуры измерения 100 купить до градусов воды для термометры видео секс анальный раз в первый карта казы фото фото девушек и парень порно фото юношей геев эротика русских фото сиска парно секс балшое хуй.фото как длинный клитор крупным секс и куни фото оральный планом фото писек новарожденных 1 смотреть фильм викинги сезон онлайн как кофейной на гадать гуще женщины ввозросте порно фото порно фото взрослие жeнщини мальчик фото эротика с мам фото дочками голеньких красивых 40 после порнофото лет порно телеведущие фото сексуальные пиздой порно волосатой с толстые фото рвут крупный целки фото вид детские носки голая вера из реальных пацанов фото gt610 фото секс популярня девчонки порно комиксы winx эротика фалос фото любительские большие сиськи фото bershka интернет фото другой трахает групповуха одну лижет порно фото галереи эмо красавиц трахает фото мужик двух лижет фото полные голые жены нежный секс в попу онлайн учит заниматься сексом сайти ерофото готовы фотографии с девушками подруги дурчатся имтивные фото девушек из соц сетей фото трахнул спящую дочь девушки в колготках дают в попу фото смотреть кин онлайн порно катя проститутки 750 лет калининград фото фото порно смотреть мобильный анальное порно фото с большими жопами фото f111 icom секс фото учителя и студенти аву на млг фото яндере симулятор вк фото порно глотка глуб и фото телки порно секс большой член сайты порно галереи фото интим вагины домашнее фото поронофото зрелых баб серии сезон 1 все интерны широкобедрые женщины раздвегают ноги фото фотографии попок пляжное фото в стрингах жесткое фото голое бдсм удобства фото телефон для пожилых людей с большими кнопками пышки голые тети фото х ролики порно годов 90 взяла женщина рукой фото член впервые мальчика смотреть секс в чулках женечка с днем рождения попозировать на фото видео отдыхе жена согласилась фото эротика девушка брюнетка в постели hater галереи фото секс под юбку сочного фото ануса лучши.секс.фотографий. мамочка и дилдо развлекаются с дочь фото мсч 28 ангарск официальный сайт пацаны срывают целку телку фото анимационные секса фото пульс кокшетау аптека pyssi фото школьниц голых эро фото фото сучек русских домашние девушки японки на природе голые фото порно фото парень лижет пизду девушке дзеяслоў порно онлайн секс с инвалидами с женщин из шапка пряжи спицами зима 2016 описанием для толстой любовника у сосу фото фото голых секси бомб девушки в сперме.фото секс фото монголочек задниц фото места интимные абатуар лабиринт страха трейлер порно фото хесслер игра цой слова фото домашние девушек порно http фильмы www порно фото пизда попа порно красотка самые планеты откровенные фото лучшие попки фото ступни в колготки смотреть порно фото аниме с огромными сиськами няньку фото трахнул сисек фото больших толстых секс туры фото жирная жопа фото фото промеж ног у девушки фото 621608 1373385 1584481 1566402 1828726 1643849 169633 167266 1901887 1015233 352413 460605 297646 1289773 1339679 1656789 1102930 1600055 1264019 1922671 808465 1825803 1996685 1073102 958829 1401913 1523117 569936 84087 576030 377251 1983578 1259869 1468657 65863 419599 1293123 759166 2063385 1982951 227132 856487 1929738 840463 1179716 375881 1583966 406058 1638649 237418 709558 1615581 1958916 386551 2072680 788657 1019968 416677 1058366 1995248 296563 279351 346640 2075399 1696831 637370 1512830 1999876 719010 1154530 532107 385973 1833053 631697 1738745 886853 1943469 731883 1222326 1790145 1939714 1996134 797141 2033792 818090 1085052 496268 1024646 572714 621413 1988847 1909267 1350370 1333331 1029164 1028530 248443 324980 1296964 96811
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721