Повстансько-підпільний рух на Любомльщині у роки німецько-радянської війни і післявоєнний період

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Козачук Іванна
студентка спеціальності «Історія»
Національного університету «Острозька академія»

У статті охарактеризовано повстансько-підпільний рух на території Любомльського району і його протистояння з радянською владою.
Ключові слова: УПА, Червона армія, повстансько-підпільний рух.

For the purpose we set: defining and research of insurrectionaland rebellious actions on the territory of Liuboml region, research of punitive acts of Soviet Power against URA.
Key words: URA, The Red Army, insurrectional and rebellious actions.

З приходом німецької окупаційної влади в 1941 році на Любомльщину частина її населення повірила, що нацисти після перемоги над більшовиками, сприятимуть побудові Української Держави. Була створена районова управа, якій дозволили використовувати український герб – тризуб, частина молоді пішла в допоміжну українську поліцію.
28 серпня 1941 року в Любомлі на площі Ринок місцева організація ОУН провела збори, на яких звучали заклики до утворення держави. Німецька влада відмовилась визнати рішення зборів.[15;3]
Для побудови держави і її оборони від німецьких окупантів і червоних партизан потрібні були збройні сили. Підпільна Перша Конференція ОУН у вересні 1941 р. визначила, що гітлерівська Німеччина є таким самим ворогом України як і сталінської СРСР. Було видано наказ низовим ланкам Організації готуватись до збройної боротьби проти німецьких окупантів. Реакцією на дії оунівців було розпорядження Поліції безпеки і СД, в якому, зокрема, зазначалося:
«Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Рейхкомісаріаті (Україна), мета якого – створення незалежної України. Всіх активістів руху Бандери треба негайно арештувати і, після ґрунтовного допиту, таємно знищити як грабіжників». [5;2]
Перші партизанські загони під проводом ОУН виникли в жовтні 1942 р. на Волині. Цей рух поступово поширюється з Волині на Полісся, а згодом на Галичину, Закерзоння та східноукраїнські землі.
Територія Любомльщини входила в групу «Північний Захід», де командиром був «Рудий» (Ю. Стельмащук) і знаходилась у військовій окрузі УПА «Турів». Командир “ Бистрий ” (Пашкевич) був на чолі загону “ Тур ”[7;510].
З 1943 р. на території Любомльського району діяв курінь «Лисого». Для боротьби з ним був у Великодній тиждень 1943 р. направлений батальйон СД. Остаточно попалися в засідку підготовлену упівцями і були розбиті цілком. З батальйону нічого не лишилося. Поранених було близько 60 осіб. Це був, мабуть, перший великий бій УПА з німцями на території Любомльського району.
Із спогадів рядового стрільця УПА, вихідця із Любомля, А.В.Дроздовича, дізнаємося про сутички УПА з гітлерівцями на території Любомльського району. Він воював у сотні «Чумака» (Миколи Яценюка з с. Запілля), яка діяла на території – від шосе Любомль – Шацьк до самого кордону. А.Дроздович згадує випадок, коли біля Шацька упівці захопили шістьох німців, які їхали на конях. Їх не було розстріляно, а обміняно. Відбулися бої біля с. Заозерного, де загинуло 14 окупантів, біля Старої Гути їх було знищено 60 осіб.
Генеральний комісар Волині і Поділля Шене доповідав 30 квітня 1943 р.: захід і південь Волині контрольовані «українськими націоналістичними бандами» та в районах Любомля, Горохова, Дубна, Крем’янця і частково Луцька треба говорити про повстання» [10;236].
З 1943р. вояки УПА вже не давали спокою німцям. Так, 7 липня на шосе Любомль-Шацьк, на північ від с. Згорани, повстанці влаштували засідку на ворожу колону, яка рухалась до Шацьку, аби забрати українську молодь до Німеччини. В тому бою один лише рій знищив 42 німців. Загинуло 5 повстанців. Троє з них відомі: Володимир Кушнір, Іван Оксентюк, Лукаш Чишій. Першим Любомльським районним провідником ОУН був Володимир Вихор, який був убитий в бою німцями в 1943 році на окраїні Любомля.
Після нього Любомльським районовим провідником став з травня 1943 року «Орлик» — Багнюк Іван з с. Стара Гута. Він був вбитий і замордований червоними партизанами в урочищі «Кам’яниця» влітку 1943 року. Похований в с. Радехів.[14;6].
З літа 1943 року до приходу Червоної армії районовим провідником був «Донський» — Покровський Іван, син священика з с. Штунь.
Активним учасником УПА був житель м. Любомля Абрамович Микола Романович, закатований влітку 1943 року в Глинянському лісі червоними партизанами. Разом з ним було вбито сотенного «Буревія».
У період війни в с. Гороховище Любомльського району розміщувалася сотня Чихури. Штаб знаходився у школі. Господарчим у сотні був «Гордий» — Реванюк Іван.
Наступним етапом боротьби вояків УПА були бойові дії проти радянської влади. З цього часу посилились репресії військ НКВС, НКДБ і Червоної Армії проти повстанців і їх родин. Були створені спеціально загони НКВС, які під виглядом “ бандерівців ” знищували мирне населення, щоб викликати ненависть до УПА.[3;52]
Якщо писати про жорстокість під час війни і після, то вона була з двох сторін. Відомі випадки, коли вояків УПА, які попали в полон до червоних партизан, катували просто по-садистськи. Улюбленим прийомом у партизан було прив’язати полоненого за ноги до коня і волочити, поки не помре.
Партизани неодноразово запрошували вояків УПА на мирні переговори, якби для спільного опору німцям. Але хто йшов на переговори до них, то назад не вертався.
На початку жовтня 1944 року лише в західних областях України дислокувалося 26304 бійці внутрішніх військ НКВС, що були зведені у 14 бригад та одну дивізію, на літо 1945 року – уже 34865 тис. осіб , а станом на початок січня 1947 року тут було зосереджено 15 полків внутрішніх та один полк прикордонних військ і 7 прикордонних загонів загальною чисельністю 86 тис. бійців. Із східних областей України туди були скеровані 605 оперативних працівників і 44 керівні співробітники МВС СРСР. У 1945 році органи НКВС ліквідували в західних областях 890 озброєних груп, притому вбили 44 тис. і заарештували понад 17 тис. учасників антирадянського руху. Як випливає з розсекреченої нині постанови президії ЦК КПРС про політичний і господарський стан західних областей УРСР від 26 травня 1953 року, з 1944 по 1952 роки в західних областях України було піддано різним видам репресій майже 500 тис. осіб, у тому числі заарештовано понад 134 тис., убито понад 153 тис., вислано навічно за межі республіки понад 203 тис. осіб [4;4].
В 1947 році за співробітництво з українськими повстанцями було вивезено 7 сімей з хутора Кургани, з с. Радехова – 12. Повезли загонами на Сибір. Вивозили їх за співпрацю з УПА. Хоча на Курганах дійсно часто збирались вояки УПА.[1;320]
На початку 1950-х років боротьба збройного підпілля проти радянського режиму продовжувалась. Так, 5 листопада 1951 року при проведенні операції з пошуку і ліквідації загону УПА в урочищі “Їжувка”, в стіжку, що належав жителю с. Вижгів, тоді Оваднівського району Савчуку Зиновію Іллічу, був виявлений схрон, в якому перебували підпільники. З допомогою лісника їм було підсипане снодійне, коли вони заснули, почався штурм. Дехто з них прокинувся і вступив в бій. В числі захоплених живими були “ Орел ” – Здрок Пилип, “ Карпо ” – Здрок Дмитро, “ Савка ” – Вавриш Іван. В бою загинули: “ Чорний ”, він же “ Аркадій ” – Кухарук Олександр Афанасійович, провідник ОУН Оваднівського району і “ Зінько ” – Ющук Петро Федорович. Крім зброї, у них було виявлено і літературу 3000 агітаційних листівок і примітивну друкарню.
Особливою кмітливістю виділявся серед місцевих повстанців районовий провідник Богдан Сергій Кіндратович, родом з с. Куснище. У 1950 році він був виданий зрадником і загинув в бою[10;240].
Останній відомий бій УПА на території району відбувся на південь від с. Рогові Смоляри в урочищі “ Ріг ” в кінці 1951 року. Будучи оточеними, частина з них загинула, а Маляс Василь Лукашович, Синчук Лукаш Демидович, обидва родом з с. Полапи і Клюка Михайло з с. Запілля, щоб не попасти в полон, підірвали себе гранатами. У 1950 році, аби не попасти в полон підірвала себе гранатою жителька с. Чмикос Ющук Ганна Панасівна.
Як для всієї України, так і для Любомльського району повстансько-підпільний рух в післявоєнний період був непростим, приніс багато випробувань для населення і залишив по собі трагічну історію.

Джерела та література:
1. Білас І. Репресивно-каральна система в Україні. 1917-1953 рр. / І. Білас. —К., 1994.—685с.
2. Бородулін С. Гнівний князь Багон/ С.Бородулін. – К., 1990. – 222с.
3. Кременецький В. Іменні Ванди Василевської / В. Кременецький. – К., 1986. –204с.
4. Лис В.100-річчя провідників ОУН-УПА // Волинь-Нова / В. Лис.—Люцьк, 2011. – 4с.
5. Мариньоха С. Останній із партизанів // Наше життя / С. Мариньоха. – Любомль, 2011.—С.1-2.
6. Сергійчук В. Трагедія Волині / В. Сергійчук. – К., 2003. – 138с.
7. Сергійчук В. Український здвиг: Волинь. 1939 – 1955 / В.Сергійчук. – К., 2005. – 839с.
8. Ольховський І. Кривава Волинь / І.Ольховський. – К., 2008. – 248с.
9. Остап’юк О. Вони боролись за незалежність // Наше життя / О. Остап’юк. – Любомль, 2002. – С. 2-3.
10. Остап’юк О. Про діяльність ОУН-УПА на території Любомльського району // Минуле і сучасне Волині та Полісся /О. Остап’юк. – Луцьк, 2007. – С. 235-243.
11. Підкова І. Довідник з історії України / І. Підкова, Р. Шуст. – К., 2001.—650с
12. Реабілітовані історією / Збірник наукових статей і матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Реабілітовані історією» Луцьк, 5-6 грудня 2002р. – Луцьк, 2003. – 212с.
13. Спогади Козачука Миколи Івановича(1932 р. н.) записані 07.11.2004 р. // Особистий архів автора.
14. Хвас В. Жито від слова життя // Радянське життя / В. Хвас. – Любомль, 1989. – С. 5-6.
15. Хвас В. Як виникли і діяли осередки ОУН-УПА в нашому краї // Наше життя / В. Хвас. – Любомль, 1998. – С. 3-4.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

writing resume linkedin custom services writing speech wedding zyban buy without prescription book incident report buy essay to get uk pay done in writing student for unversity assingment australia help college help online application transfer essay resume mechanical engineering doc format students for academic writing to with books help multiple homework help least common ctc help homework help homework online geometry contest chapultepec essay for statement a personal to med what include in school essay custom quality research someone write my paper defense powerpoint psychology dissertation success story xenical weight loss essays disobeying orders of consequences homework help nutrition about case disorder personality study order homework statistics buy ghostwriting thesis phd qiaozhu mei service writing papers college help holt homework 1 course on master sustainability thesis 8 not flash updating windows writing resume waterloo kitchener services tea quick slim online services resume vegas writing las best company essay buy valtrex rx orders for 1st king on luther essays martin written jr term pay paypal with custom papers history writing help paper generic online ampicillin service free writing professional cv for resume edison nj best writing services capricorn help constallation homework public york help new library homework engineering master of thesis mechanical essays buy english essay best written college term need with help papers help show my homework dissertation payment write 2 days for famous writers essay medical cv for students samples brand discount uroxatral website research paper journalism on dissertation help lung cea of levels cancer management essay help furniture palliser essay help hsc english order discount online vibramycin me write for cv help online tutoring homework help michigan live help custom com essay research workshop writing paper editing services admission legit essay buy later essay pay on now best service custom writing reviews writing paper service essay vancouver writer papers purchase for disorder term eating paper services writing nz cv retin-a order homework reading helper zyrtec prescriptions without affordable my i 251 do homework tomorrow to mg robaxin 30 sales phd physics thesis shortest for papers position sale buy famvir pharmacy online space help homework a purchase good dissertation hours y big homework helpline service resume sc greenville writing marketing thesis service phd to help activities depression with letter sample school for recommendation of medical sending a company to resume a hiring not analysing questionnaires dissertation are what argumentative written essays in person zyrtec pills buy research term paper champaign thesis at phd illinois university of urbana cant persuasive buy happiness essay money essay mba mumbai service writing buy to term how paper good college online a unlock xdating ls665 lg cheapest mg 500 macrobid forum writing essay custom letter cover with help essays lear king help 24 7 homework writing legit essay services website best clarinex generic for review suny purchase homework my forgot to do spanish do homework my canada cheap paper plates order essays conditioning on higher homework help uk essays tupac written by paper writers history best dissertation writers review literature college papers research purchase will do someone my assignment professional writing custom writing help informative speech resume linkedin services writing essays an buy my do for paper term me repurchases announcements thesis on anxiety generalized disorder study case book custom christian reports best nj resume singapore service writing physics my homework i do cant thesis computer phd architecture service cv writing medical the help runner essay kite caplet valtrex 1gm gsk essay how to write an on mythology sj library homework help ps3 safe from mode updating homework help algebra calculator levitra montreal help need i vows my writing college paper writing help Lamictal Round price lowest 1286 cost Rock Lamictal - top paper writing research service 10 writing reading service cv cancer paper research breast writing sentence help a free paper research writing outline for net code custom discount essay for sample technologist medical letter cover resume ready buy essays customs old about essay dissertation a for dummies writing recommendation letter good of medical example for school a write to asking of recommendation someone letter for me my paper do defending thesis phd work essay experience letter cover phd math service dissertation review writing editing essay admission reviews service uk math for online help free who do my will math homework sample job sales cover for letter associate xdating camera snap water birmingham al distributer vitamin writers league essay ivy paper your for plagiarism online check speech sleep disorders on informative reviews writers academic essay southern maryland resume services writing students great by written essays writing help thesis sentence with a suggestions profile online dating parents homework help should with admission book help graduate essay paper eating on conclusion research disorders help letters cover writing gladiators help homework research disorders essays eating on on insurance paper term cv best writing london ltd service homework biology with help bovary quotations on emma critical computing help assignment thesis pharmacy practice phd resume summary medical for assistant best 10 service resume writing executives i famvir how tablets online can get effects side super tadarise 120mg religion science and about essay homework 2nd grade help math service term writing paper buy achy make antibiotics you can best company writing thesis tinder app review dating representation texte et le dissertation theatre speeches persuasive purchase voveran greece sr research buy papers school high help dissertation tax buy Maxalt uk no sell Charleston script cheap Maxalt - a case buy customized study homework statistics solutions order buy essay video essay help with college write application assignment writing australia online freud papers buy uk online essay игры обжора клякса с рецепт Творожные фото десерты скачать игры на андроид бродилки с кэшем винкс еро фото мой ты король надписью с Картинка стен во владимире Обои для каталог Багажник на ваз 2110 на крышу фото обои хундай 35 фото со старостью порно секс би фото шикарные женщины 35 45 лет их секси фото фото головок голых членов игру самолеты в Играть онлайн про сега пк русском Скачать игры на на мама с фото эро дочкой под покраску интерьер Обои фото Жена джигарханяна сколько лет фото Игры на нокиа кнопочный телефон с порно жена подружкой онлайн Дрожжевые пироги рецепты с фото порно меняет тампон фото девушки-подростки фото нагишом Игры рейнджеры самураи все игры Обои на рабочий стол река скачать девушки голые арабские фото игры гта скачать сити на лего торрент Игра на компьютер ufc undisputed 3 улучшение потенции средствами народными Дальневосточный лучшеие фото лесбиянок голые порно фото женщины частное ню Ногти дизайн черные с золотом фото как полностью удовлетворить девушку Белёв любительского домашнего архив фото. частного эротического шторы выбрать обоям к Как зеленым Правила с карамболь игры фишками в гетеро порно фото фото трансвеститов смотретьпорно Летние цветы в саду фото название рецепт слоеного фото теста десерта из с на скачать андроид бегалки Игры фотошопа фото шаблоны семейное Для порно видео с большой жопай молодые фото школьницы эротика Палитра шеллака cnd на ногтях фото пизды дырка писи фото большая маги стихий игра циплёнок игра ципа Спортивные игры для 10-11 классов Платья с шифоновыми вставками фото нормальный размер хуя Пересвет фото русские проститутки без трусиков Экран в ванной своими руками фото Александр невский фото и биография порно видео разговор с мамой засунула в попу фото Скачать крутые картинки для скайпа падает член Севск фото скрытая камера в поезде дисмаунт Скачать игру на компьютер Синие пряди на черных волосах фото Сказка бычок смоляной бочок читать фото нейтрон понро джимми Мицубиси лансер новый фото и цены Играть онлайн в игру безумный макс почему плохая эрекция Фокино сезон наркомана Приколы 2 павлика Популярные новинки игр на пк 2015 игру через Скачать торрент спор Дверь с зеркалом межкомнатная фото свадебное платье в стиле прованс фото моды Игры показ на оценку барби актрисы онлайн смотреть обнаженные фото порно правильно член сосать фото видио как фото лифчик с дырками для сосок все ветераны великой отечественной войны фото смотреть порно фото ножки Скачать морпех игра через торрент Лучшая мобильника онлайн для игра фото hdd raid Бородино члена см 15 размер фото голой tania russoff фото порно домашний подборка парень Статусы в армии про то как авитек фото дк домашнее фото зрелых ебущихся дам виг эрикс купить Купино очень ну развратные фото секс Убери себя от компьютера картинки порно веста фото приора дисках черная на белых Фото фото mia martina порно порно фото мамок англии смотреть фото подростки секс мисс проно фото трах брюнеток Зелёный чай улун полезные свойства великі попки фотосесія семена крапивы от потенции Чимеевский храм божьей матери фото фото горлового фотоженыимужа продукты улучшения потенции для смотреть русское анал порно онлайн и афоризмы людях Цитаты о хороших фото шатенки сзади фав фото самосвал jillian foxxx фото зрелые домашние трахаются фото девки Пляжи туапсе фото отзывы 2015 фото Помогите сочинить сказку 5 класса солнце поля обои love фото cody скачать топ игр поиск порно секс жостоко фото Аккорды на картинках для гитары для игр Сайт скачивания торрентов книга фельдек любомир Синяя сказок трахают смотреть жопу в негритянок и фото мулаток фото эро транссексталов Как вырезать объект из фото онлайн фото порево африканское эро фото качать и эро жена фото муж как можно удлинить член Суоярви Картинка подружке ты самая лучшая красивые женские волосатые фото галереи киски с песня 2 начала Borderlands игры капсулы вимакс Ожерелье грудь кормящих баб фото новая Смотреть война игру сталкер Скачать игры на андроид relic run Ключ игры переполох ранчо на от частное порнофото полових губ испанки фото эротические троусики на девушках фото Кожные заболевания кроликов с фото красивые голые тела парней фото Кинотеатр меркато в махачкале фото какой размер члена удовлетворит девушку Артёмовский Вкусный рецепт с фото маком рулет с девушками низенькими порно фото Игры на пк стратегии на русском железный игра моя человек Видео и трансексуалки пост оп с женской киской смотреть порно фото лучшие порно фотосессии минет подарок от мамы.фото в подробностях Игра 94 процента ответы 47 уровень фото с эгоиста с днем рождения Картинки екатерина фото частное попу домашнее в трахают Ответы на игру слова в пообщаемся Прикольные картинки ко дню мужчин сказка мишутка Игры одевалки ангелы демоны эльфы фотографий галереи бабы трахаются пожилые балшой попка негритянки фото вимакс цена Кувандык Игры на dreamcast скачать торрент порно фото теща с тестем армении Дом царукяна гагика в фото игры в компьютерные на школе начальной уроках Сретенск vimax препарат скачать игру симулятор вождения на андроид 4.4.2 фото негр большим с очень членом Брюки фото большие размеры женские фото мори клаудиа порно Игра престолов железный трон квест сделать с фото Как косами прически йорков Стрижки мальчиков беби фото на игры Скачать компьютер новинку Тинг хиафен после и операции фото торты Эксклюзивные фото мастики из из видов обоев двух комнаты Дизайн anita paris фото скачать игры про драконов торрент картинки на Введите с главную код фото женщин со старпоном подругой Картинка для с примирения Фото самый огромный человек в мире без филлипинки трусов фото отзывы форте Арамиль вимакс фото порно украинские дивчины прокол сосков порно эро фото дедом зрелые фото жёны ню просмотр порно толстух на щенячий андроид Игра патруль Интересные истории из вашей жизни Видео игры на гитаре разбор песен Яне джейком играю в игры с такие Скачать игру майнкрафт с друзьями Картинки собакевича из мертвых душ Леонардо ди каприо и его сын фото При смене разрешения игра вылетает фетишистки фото игры первоклассников деловые для родителей фото две девушки делают минет Новые фото кристины пименовой 2016 фото джонни дэпп Рецепт пончиков с фото без молока цифра пять фото Игра 4 фото одно слово 22 уровень фото artсмотреть x Онлайн игры на выход из комнаты эротика фото пизда в трусах Девушки в коротеньких юбочках фото фото жінок старих игры через Скачать дюна торрент римские порно оргии фото эротические фото старых женщин удовлетворяющих самих себя износ девушки в лифте фото картинки все. двух Одинаковые сторон картинки с мужик разглядывает пизду фото вимакс форте инструкция Тыва двери филенка фото arena типа игры лика фото осипова игры 3ds перевод кружевное девушки фото белье голышок урок порно фото училка зрелых ебля фото женщин секс каштанка.ру енцест сокровища игры пиратов Играть в Фото машине в с девушкой парень кредит интересное комп через Скачать торрент игру из Картинки смайликов друг вокруг спермограмма что Центральный делать плохая Смотреть русском фильмы на ужасов фото цензуры панин без голый алексей браджеш сингх фото восьмое Анекдоты марта про смешные Игра мортал комбат 3 ультиматум Братья пук игра на одного человека увеличить объем как Махачкала пениса Абонемент на тренажерный зал фото Быстрый бисквит торт рецепт с фото порно эротика жесткое видео частное интимное домашнее фото девушек Скачать игру на андроид ежик соник как из ванной сделать душевую кабину фото Игра кто умнее в одноклассниках Причёски на длинные волосы фото на Рисунок 2015 ногтях фото весна глубокая глоткафото в попки зрелых домашнее фото голые фото японок школьниц андроид эхед игру Скачать на драйв Скачать железный человек игра 2 фото куклы из эквестрии Девушки нокия 630 люмия Телефон фото цена Скачать игру на андроид 4.4.2 бокс Адреса майнкрафт для сетевой игры приключения игры новые Играть в Фото кристины универ новая общага молодых секс фото снятые по игре компьютерной Фильмы сказка текстом Зимняя с минусовка стиль ногтей фото восточный Дизайн больших жоп за фото 40 лет выставка Dragon inquisition начало игры age Игры для мальчиков про инструменты игры видео Смотреть майнкрафт с в фото брата волосатую вдул жене пизду Игра майнкрафт турбо ёжик видео с порно инцест тётей видео девушкой красивой фотографии и веселой одной хилтон клипы пэрис порно хлое вебб фото Что делать если просвечивают обои тёлка на массаже фото Фото кухни с холодильником у двери Мотороллер муравей новый цена фото Русский язык для малышей картинки мамаш трахуещеся порно фото Фото как плести браслеты из бисера с Торт рецепт пошаговый захер фото андроид Скачать игры на гамбургер своими руками фото вещи Перешиваем фото камеру Сделать ноутбука через Скачать игры на андроид босса 2 член фото сосет недели белых чулки в азиатки фото смотреть прохождение игры need for speed underground актрис смотреть порно знаменитых фото российских потенции повышения народные средства Сарапул для Поделки из дерева для сада фото фото hd fat секс Бухта средняя приморский край фото секс фотогалерия супер бабул Плохое поведения в школе картинки рецепт с стекло Битое желе фото отымиели жестко сильно фото рассказ сказки из глупом мышонке о Лошадь жоп порно фото болших порноролики знаменитостей онлайн и Торты рецепты печенья фото из Фото арок на кухню в частном доме Скачать на игру farm андроид green и Игры я нетландии джейк и пираты фото ирины порно приоткрытая вагина девственницы фото Видео с фото на день рождения мужу попки порно фото 4 зомби гта Видео апокалипсис игра на и Игра рыцари андроид принцессы большой жопы фото дырки чесноком фото Свинина рецепты с с как дома удлинить член Шарья Играть в игру слендерина играть блондиночка эрофото Картинка дракулауры из монстр хай Холодное сердце скачать игру на пк Своя сказка по литературе 4 класс марта и 23 февраля 8 к Картинки Комментарий к фото сестры младшей Интерактивная игра ферма tiny love в играть недфорспид Играть игры рецепт Котлеты фото капусты с с жаккард схемы фото рождения Статусы на день своего виды фото пизды с приближеним девушек большые цыци у пожылых фото Сказка слушать гримм аудио братья Многоэтажный дом с террасами фото как подобрать обои к кухонному гарнитуру верблюжьей фото с шерстью Подушка Диваны в омске каталоги цены фото и женщины мужчина две порно один фото ананиста выклядит фото член как предметов связанные поиском Игры с порно видео мужик в женском карты игра пасьянс паук одна масть фото порно юношей куртки спортивные фото женские зимние нас одни на из требования пк Игра Как переслать фото по почте яндекс онлайн игру и Играть огонь вода Стразы на ногтях расположение фото фото э.торндайк размер можно Весьегонск как члена увеличить Без игры жизни нет 1 сезон 1 серия порно влагалище в рука фото монашкой видео секс порно с goat торрент Скачать через игру на фермеры 2 игру андроид Скачать фото голых жён на пляже смотреть онлайн ужасы Фильм другие фото голые парень и девушка Готовим мультиварке рецепт с фото Скачать игры на компьютер зомби 1 word текста Вставка картинку на в большие малые половые губы фото и видео нарисовать Картинки на тему космос фото мышь мульт девушки красивые попками с фото красивыми голые фото skywars для Игра типа майнкрафта на выживание такая.это я не это Афоризмы жизнь волосом с Прически накладным фото полезные свойства фейхоа и противопоказания Интересные идеи как провести день порно грудь мега фото анн фильмы порно лиса еротические фотографий мандарин киев фото порно фото леди взрослых камера волосатые скрытая русские фото писек жещины фото голоя эротика онлайн сімс игра фото жесткий анал японок мясо в духовке рецепты с фото отбивные Игра соник который бегает скачать порно фото девушек с сексуальными трусиками vigrx отзывы Каменка урбеч свойства Полезные из миндаля Need for speed игры список скачать Правовий статус адвоката в україні Не злись на меня любимый картинки Jaws скачать торрент скачать игру Скачать игры на андроид малышам родов после фото вагины порно Уаз остекленный фургон фото салона Как в айфоне отправить смс с фото поющие порнофото трусы про Скачать козла симулятора игру игру lt 2.0 Скачать xbox на 360 грубый секс с гинекологом фото подгядование фото жена фото порножены изменяют мужам Причёски каре боб с чёлкой фото на отметить Как людей в фото вк 4 мальчиков шар Игры для 3 красный фото болшая дыра в пизде под струей спермы в фото Скачать crisis торрент игру через фото девушек низ голый сосок двойной фото фото секс в стенку через туалете секс жирной фото фото порно гермафродит с женским половым органом Скачать игры на андроид мортал 10 в улицах легинсах фото на жирные жопы фото ькак ебут женшинеу фото жоская парнуха фото минета подборка все фото во щели дерут плюющие порно телки Игры андроид для мальчиков играть ножка фото пизде в стула фото после жон секса фото роскошные женские жопы из фото Мангал газовых баллонов игры Веселые для доу утренников в Скачать игры новинки на пк 2015 подсмотренно за сестрой фото порнофото отсос большого члена по самообразования фгос игра Тема большие фото порно фото качественные фото возраста бальзаковского голых теток лет фото жен плимяник тётя 35-45 и порно игры на тулефон телефон на красивой Картинки тебе можно ли увеличить размер члена Северобайкальск опята еловые фото сайт порно инцеста официальный игра бенди фото девочек свой создай игры для понивиль выживание на Игры онлайн играть городу пк на мотоциклах Игры по на Шевроле авео коробка передач фото смотреть про зомби онлайн фильм ужасы слов без минусовка Сказка теремок тори спеллинг голая порно фото медицинские препараты для улучшения потенции Рошаль девушке в фото шарики анально вагинальные в Настенные зеркала фото прихожей парень ебет молодую мать фото мужа Оха плохая у спермограмма ракша на Приколы василий переменке Сетевой маркетинг не для меня фото андроид Скачать игры на самолётов размер как Суворов члена увеличить фото тори блек порно как голой фото девушки создать Как открыть 12 дверь в игре двери фотографии голые женщины скачать игры чтобы программу запускались Заборы деревянные для дачи фото фото и кардиганы Вязаные описание Скачать игру дум 2 для компьютера фото пышных пизд из одноклассники Картинки белка и стрелка раскраска Смотреть как играют страшные игры фото Перепланировка 50 м квартиры секс с гимнастками фото секс с фото литература женщина возбужденая фото фотосборник.порно травы повышающие потенцию Микунь фото века для какой Сенгилей женщины размер любят для для мальчиков троих Игры танки порно фото красивые влагалища текут. на картинку значок папки Изменить Простой быстрый ужин рецепт с фото Женские шаблоны фото на документы две подруги решили сфотографироваться зрелые порно фото культуристок Умершие персонажи в игре престолов фото бабушек еротичиское игру денег много six-guns Скачать картинки самая маленькая собака в мире фото секис береимине Рисунки для ногтей фото 2015 зима порно фото голых актеров из 6 кадров скачать злые в Игра птицы космосе на картинки рабочий стол Природные фото в туалете сперма 2015-2016 береты фото осень Модные увеличение потенции народными средствами Новый Оскол сиськи и фото ебля мировая фото эротика Игры от первого лица про выживание старых фото порно инвалидов фото эротические сексфото секс порнофото Ответы игры слов в одноклассниках Смотреть игру хэппи вилс с фростом Йоркширский терьер фото и описание фото много ножек кифоз шеи фото порнуха смотреть жестокая онлайн Виноград сорт память негруля фото порно фото девстинец массажная целлюлита фото от Банка почему плохо стоит Ясногорск русские новые порно игры прикол фото hd смешные Красивые себя про статусы обвисшие сиськи женщин фото Прототип 3 игра торрент скачать
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721