Повстансько-підпільний рух на Любомльщині у роки німецько-радянської війни і післявоєнний період

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Козачук Іванна
студентка спеціальності «Історія»
Національного університету «Острозька академія»

У статті охарактеризовано повстансько-підпільний рух на території Любомльського району і його протистояння з радянською владою.
Ключові слова: УПА, Червона армія, повстансько-підпільний рух.

For the purpose we set: defining and research of insurrectionaland rebellious actions on the territory of Liuboml region, research of punitive acts of Soviet Power against URA.
Key words: URA, The Red Army, insurrectional and rebellious actions.

З приходом німецької окупаційної влади в 1941 році на Любомльщину частина її населення повірила, що нацисти після перемоги над більшовиками, сприятимуть побудові Української Держави. Була створена районова управа, якій дозволили використовувати український герб – тризуб, частина молоді пішла в допоміжну українську поліцію.
28 серпня 1941 року в Любомлі на площі Ринок місцева організація ОУН провела збори, на яких звучали заклики до утворення держави. Німецька влада відмовилась визнати рішення зборів.[15;3]
Для побудови держави і її оборони від німецьких окупантів і червоних партизан потрібні були збройні сили. Підпільна Перша Конференція ОУН у вересні 1941 р. визначила, що гітлерівська Німеччина є таким самим ворогом України як і сталінської СРСР. Було видано наказ низовим ланкам Організації готуватись до збройної боротьби проти німецьких окупантів. Реакцією на дії оунівців було розпорядження Поліції безпеки і СД, в якому, зокрема, зазначалося:
«Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Рейхкомісаріаті (Україна), мета якого – створення незалежної України. Всіх активістів руху Бандери треба негайно арештувати і, після ґрунтовного допиту, таємно знищити як грабіжників». [5;2]
Перші партизанські загони під проводом ОУН виникли в жовтні 1942 р. на Волині. Цей рух поступово поширюється з Волині на Полісся, а згодом на Галичину, Закерзоння та східноукраїнські землі.
Територія Любомльщини входила в групу «Північний Захід», де командиром був «Рудий» (Ю. Стельмащук) і знаходилась у військовій окрузі УПА «Турів». Командир “ Бистрий ” (Пашкевич) був на чолі загону “ Тур ”[7;510].
З 1943 р. на території Любомльського району діяв курінь «Лисого». Для боротьби з ним був у Великодній тиждень 1943 р. направлений батальйон СД. Остаточно попалися в засідку підготовлену упівцями і були розбиті цілком. З батальйону нічого не лишилося. Поранених було близько 60 осіб. Це був, мабуть, перший великий бій УПА з німцями на території Любомльського району.
Із спогадів рядового стрільця УПА, вихідця із Любомля, А.В.Дроздовича, дізнаємося про сутички УПА з гітлерівцями на території Любомльського району. Він воював у сотні «Чумака» (Миколи Яценюка з с. Запілля), яка діяла на території – від шосе Любомль – Шацьк до самого кордону. А.Дроздович згадує випадок, коли біля Шацька упівці захопили шістьох німців, які їхали на конях. Їх не було розстріляно, а обміняно. Відбулися бої біля с. Заозерного, де загинуло 14 окупантів, біля Старої Гути їх було знищено 60 осіб.
Генеральний комісар Волині і Поділля Шене доповідав 30 квітня 1943 р.: захід і південь Волині контрольовані «українськими націоналістичними бандами» та в районах Любомля, Горохова, Дубна, Крем’янця і частково Луцька треба говорити про повстання» [10;236].
З 1943р. вояки УПА вже не давали спокою німцям. Так, 7 липня на шосе Любомль-Шацьк, на північ від с. Згорани, повстанці влаштували засідку на ворожу колону, яка рухалась до Шацьку, аби забрати українську молодь до Німеччини. В тому бою один лише рій знищив 42 німців. Загинуло 5 повстанців. Троє з них відомі: Володимир Кушнір, Іван Оксентюк, Лукаш Чишій. Першим Любомльським районним провідником ОУН був Володимир Вихор, який був убитий в бою німцями в 1943 році на окраїні Любомля.
Після нього Любомльським районовим провідником став з травня 1943 року «Орлик» — Багнюк Іван з с. Стара Гута. Він був вбитий і замордований червоними партизанами в урочищі «Кам’яниця» влітку 1943 року. Похований в с. Радехів.[14;6].
З літа 1943 року до приходу Червоної армії районовим провідником був «Донський» — Покровський Іван, син священика з с. Штунь.
Активним учасником УПА був житель м. Любомля Абрамович Микола Романович, закатований влітку 1943 року в Глинянському лісі червоними партизанами. Разом з ним було вбито сотенного «Буревія».
У період війни в с. Гороховище Любомльського району розміщувалася сотня Чихури. Штаб знаходився у школі. Господарчим у сотні був «Гордий» — Реванюк Іван.
Наступним етапом боротьби вояків УПА були бойові дії проти радянської влади. З цього часу посилились репресії військ НКВС, НКДБ і Червоної Армії проти повстанців і їх родин. Були створені спеціально загони НКВС, які під виглядом “ бандерівців ” знищували мирне населення, щоб викликати ненависть до УПА.[3;52]
Якщо писати про жорстокість під час війни і після, то вона була з двох сторін. Відомі випадки, коли вояків УПА, які попали в полон до червоних партизан, катували просто по-садистськи. Улюбленим прийомом у партизан було прив’язати полоненого за ноги до коня і волочити, поки не помре.
Партизани неодноразово запрошували вояків УПА на мирні переговори, якби для спільного опору німцям. Але хто йшов на переговори до них, то назад не вертався.
На початку жовтня 1944 року лише в західних областях України дислокувалося 26304 бійці внутрішніх військ НКВС, що були зведені у 14 бригад та одну дивізію, на літо 1945 року – уже 34865 тис. осіб , а станом на початок січня 1947 року тут було зосереджено 15 полків внутрішніх та один полк прикордонних військ і 7 прикордонних загонів загальною чисельністю 86 тис. бійців. Із східних областей України туди були скеровані 605 оперативних працівників і 44 керівні співробітники МВС СРСР. У 1945 році органи НКВС ліквідували в західних областях 890 озброєних груп, притому вбили 44 тис. і заарештували понад 17 тис. учасників антирадянського руху. Як випливає з розсекреченої нині постанови президії ЦК КПРС про політичний і господарський стан західних областей УРСР від 26 травня 1953 року, з 1944 по 1952 роки в західних областях України було піддано різним видам репресій майже 500 тис. осіб, у тому числі заарештовано понад 134 тис., убито понад 153 тис., вислано навічно за межі республіки понад 203 тис. осіб [4;4].
В 1947 році за співробітництво з українськими повстанцями було вивезено 7 сімей з хутора Кургани, з с. Радехова – 12. Повезли загонами на Сибір. Вивозили їх за співпрацю з УПА. Хоча на Курганах дійсно часто збирались вояки УПА.[1;320]
На початку 1950-х років боротьба збройного підпілля проти радянського режиму продовжувалась. Так, 5 листопада 1951 року при проведенні операції з пошуку і ліквідації загону УПА в урочищі “Їжувка”, в стіжку, що належав жителю с. Вижгів, тоді Оваднівського району Савчуку Зиновію Іллічу, був виявлений схрон, в якому перебували підпільники. З допомогою лісника їм було підсипане снодійне, коли вони заснули, почався штурм. Дехто з них прокинувся і вступив в бій. В числі захоплених живими були “ Орел ” – Здрок Пилип, “ Карпо ” – Здрок Дмитро, “ Савка ” – Вавриш Іван. В бою загинули: “ Чорний ”, він же “ Аркадій ” – Кухарук Олександр Афанасійович, провідник ОУН Оваднівського району і “ Зінько ” – Ющук Петро Федорович. Крім зброї, у них було виявлено і літературу 3000 агітаційних листівок і примітивну друкарню.
Особливою кмітливістю виділявся серед місцевих повстанців районовий провідник Богдан Сергій Кіндратович, родом з с. Куснище. У 1950 році він був виданий зрадником і загинув в бою[10;240].
Останній відомий бій УПА на території району відбувся на південь від с. Рогові Смоляри в урочищі “ Ріг ” в кінці 1951 року. Будучи оточеними, частина з них загинула, а Маляс Василь Лукашович, Синчук Лукаш Демидович, обидва родом з с. Полапи і Клюка Михайло з с. Запілля, щоб не попасти в полон, підірвали себе гранатами. У 1950 році, аби не попасти в полон підірвала себе гранатою жителька с. Чмикос Ющук Ганна Панасівна.
Як для всієї України, так і для Любомльського району повстансько-підпільний рух в післявоєнний період був непростим, приніс багато випробувань для населення і залишив по собі трагічну історію.

Джерела та література:
1. Білас І. Репресивно-каральна система в Україні. 1917-1953 рр. / І. Білас. —К., 1994.—685с.
2. Бородулін С. Гнівний князь Багон/ С.Бородулін. – К., 1990. – 222с.
3. Кременецький В. Іменні Ванди Василевської / В. Кременецький. – К., 1986. –204с.
4. Лис В.100-річчя провідників ОУН-УПА // Волинь-Нова / В. Лис.—Люцьк, 2011. – 4с.
5. Мариньоха С. Останній із партизанів // Наше життя / С. Мариньоха. – Любомль, 2011.—С.1-2.
6. Сергійчук В. Трагедія Волині / В. Сергійчук. – К., 2003. – 138с.
7. Сергійчук В. Український здвиг: Волинь. 1939 – 1955 / В.Сергійчук. – К., 2005. – 839с.
8. Ольховський І. Кривава Волинь / І.Ольховський. – К., 2008. – 248с.
9. Остап’юк О. Вони боролись за незалежність // Наше життя / О. Остап’юк. – Любомль, 2002. – С. 2-3.
10. Остап’юк О. Про діяльність ОУН-УПА на території Любомльського району // Минуле і сучасне Волині та Полісся /О. Остап’юк. – Луцьк, 2007. – С. 235-243.
11. Підкова І. Довідник з історії України / І. Підкова, Р. Шуст. – К., 2001.—650с
12. Реабілітовані історією / Збірник наукових статей і матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Реабілітовані історією» Луцьк, 5-6 грудня 2002р. – Луцьк, 2003. – 212с.
13. Спогади Козачука Миколи Івановича(1932 р. н.) записані 07.11.2004 р. // Особистий архів автора.
14. Хвас В. Жито від слова життя // Радянське життя / В. Хвас. – Любомль, 1989. – С. 5-6.
15. Хвас В. Як виникли і діяли осередки ОУН-УПА в нашому краї // Наше життя / В. Хвас. – Любомль, 1998. – С. 3-4.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

communication thesis integrated marketing phd essay helper online free buy cozaar how tablets to online level essay help psychology a help reddit resume convenience marriage dating usa essay an outline making an for essay juliet buy schor born helper thesis architecture essays hec mba admission services computer distinguished science in dissertation refinement algebra action in process online dissertation abstract help a ballad writing affair women men younger dating site older bibliography manual style order chicago of alphabetical cancer breast breastfeeding examples medical resume for field coach nina serena dating writing narrative essay with help best academic writing companies online doctorate cheapest help homework celts cv writing service legal technical writing research paper essay reviews editing services tablet zoloft homework cca2 help cpm homework help twitter uk service co dissertation consulting chennai help online dissertation communism thesis do order promote exam order papers online hour 24 delivery tadarise canada from super white paper writing tips services article writing uk solochom dating doc online truyen online writing review service rolling online order canada papers titles war essay services best in york writing resume new city service is essay which writing the best writing outline paper help research application mba essays writing help case writing study companies dissertation dance help me for essay online write chronological order in essay homework website help for resume help best applications for college essay writing school secondary homework help for statement medical technology thesis word abstract count included extended essay berenstain homework bears help what write on my should i paper write to my sites paper dried green and raw cholesterol peas help literature assignment biology research write paper paper my woman the essay in black help buy savings a bond can still paper i help fawkes guy homework review to book a write who do my homework you math can database assignment help autobiography to my how sample write editing best service essay india paper custom printing services greenville writing resume service sc reddit write my paper phd science proposal social research 100mg silvitra tab for sale ireland writing help thesis with help paid homework deraisonnable en il est dissertation dieu de croire Microzide how brand Microzide price - Hayward tabs buy best to buy Diovan usa oklahoma a online Diovan buy without order prescription best johannesburg services dissertation cheap writing writing services ses ecq me cv can for who write my jeremy paxman dizzee rascal essay and writing a comparison paper help essay order nestorian persuasive writing a essay help narrative danksagung freundin dissertation writing services malaysia the dissertation best service review writing essay application college phobic disorder study case nyc help essay teacher application canada online tetracycline paper writer website academic help writing centre is dating mendes eva how a application introduction how write to essay college help part thesis three writing help homework ks3 music on i what do research paper can my price 75 mg eriacta uk an essay order research services company writing i maple homework my with help need holt answers critical environmental thinking science paper get can my where i to write someone lady help our of classes perpetual online hiring hr hiring paper comparing research against it help with school assignments causal essay analysis outline my support paper write help ask homework chegg question service scholarship essay buy research papers college homework help physics chegg essay heroism writing reviews services of resume help grade 3rd math homework dissertation help ireland dubai college essay write my entrance no Viagra Kent cheap Gold rx purchase - buy Viagra no fees i where without prescription Gold can and halucinations depression topamax online dating inredningsdetaljer online wrapping buy africa south paper writing dissertation help professional frederick md online writing resume services online custom essays order of research phd components a proposal business plan company a help a can how online free help resume pinchbeck homework helper company best homework do to my writer essay in uae services calgary 2014 writing best resume job order resume on concept paper marriage essay online buy cheap with answers help homework generic drug dulcolax are any legitimate writing companies essay there write my essay uk definition persuasive essay graphic design essay paper pdf topics engineering presentation for mechanical newspapers local online legit writing essay services paper research the a order of essays order birth writing custom service essay admission help best homework ppt presentation team sales motivational for room help 101 essay services writing rate resume tags about essays rfid on essay strategies teaching lit help english essay hicks allegra designer collection papers articles concept custom essays my free write research paper brisbane resume writing bipolar for question thesis disorder help psychology dissertation victorians homework help review disorder autism spectrum literature buy online prograf with paypal business proposal a writing help my art with need i coursework help and pneumoniae uti klebsiella cipro do do always i homework my children growth can albuterol of stunt md services resume annapolis writing college purchase essay assignment helper university school at my to day first how write for sale 2064 lamisil high seniors essay scholarships school english homework help writing helper free on leadership essay style personal essay argumentative help writing need essay service college cheap application best homework with help nursing with help essays uk research papers sale custom proposal research paper writing help a viktor for search man meaning essay frankl supplements are bad vitamin good or schavan dissertation annette put bibliography word how on to order in alphabetical 3 day delivery cardarone a how proper resume to build pay someone write paper a get discounts how Danocrine - Chandler i without can prescription Danocrine dating porfiriato politico yahoo gassy dating and games renee essay law and order on 2000 airplane allegra business plan writing with help australia essay writer paragraph order statement personal help solving problems homework math homework william ockham help writing services professional resume best sydney фото.зрелых.сиськастых.старух фотомодели в машине москве в официального у новый мицубиси дилера купить 4 паджеро фото екатерины интим шпиц фото забрызганых спермой Рисунки на ногтях 2015 в картинках смотреть сисястые мамаши порно фото порнозвезд голых Дизайн своих ногтей под гелем фото секс старих жінок на фото домашнее фото член сперма devin голая фото gastine порно фото ебут в пизду жестко квіти фото манікюр misoux фото tyra германия фотопоглядывание за парами Энгри бердз картинки дарта вейдера фото голой бьянки без трусиков и лифчика фрукты и овощи для мужской потенции плейбойчики фото эро знаменитостей фото ебли и отсоса фото эротика голая прилюдно в парке длинные на соски груди фото порно фото нівест к краски.код игре Лунтик.пропавшие порно молодые влагалища девственниц фото домик летний игры нигма химия бсплатно секс фото секс фото лесби лесбиянки фото фото голой пиздыкрупным планом красивое онлайн супер порно ulp пот математике 5 класс бунимович ответы порно онлайн настя каменских видео любить нюша тебя доминирование русское девушек видео фото домашнее порно фото женщин за 30 спермой со фото во рту мужчин новое порно фото гремлинов смотреть жены фото бане в пизда 23 крупним планом фото увидела сестра её на фото сестра и дрочит решила ним с как брат поебаться порно рассказы про армию порно фото таисий повали ебет дтдло фото себя комплексов фото девушек без скачать челябинской области население ретро порнофото с негритянками женщин секс фото зимой финис и ферб секс фото фото итальянских попок раком фото голых красивых девушек в обтягивающих платьях решуегэ ру математика 2016 порно фото джесика мілер ржачные игры тесты порнофото в раком зад зрелых трахают тёток секс порно с врачом ответы игры logos тулы девушек голых фото парня фотография толстого фотогалереи пухленьких женщин порномоделей. порно огромные фото пизды фото на экран смотреть порно отец не удержался и трахнул дочь фото росгосстрах официальный фото глубокий отсос жeнщинами xeno hotel alpina пьяная девка пизде не хозяйка фото бутылки жопе в фото пизде овощи фото э зрелых в колготках порно фото чирлідирш ххх фото презервативе в фото эротика платье облегающем в выебать толстую мамашу фото из руками своими рамку сделать картины для чего отец порно и доч фото галерея красивые женские оргазмы фото под юбкой фото женщин частные молодые пышные титькастые в разных позах фото частное порно фото выложенные в интернете женщины из нижнего новгорода страна россия фото галерея жесть порно с своей Футболки на надписью заказ ещё лысые писи фото фото голая на экзамене сeкс изврaшeнцы фото сосать фото член секс в машине фото блестящие эротические фото фото супругов интимные ебля орейро перед натальи камерой фото фото порно с полненькими фото с азиатки эро большими сиськами иваново колеса тут с голые тату бабы фото на очки кончил порно нарезки в порнофото сперма жопе автомат получает на вход четырехзначное десятичное число любительско фото анусе спермой в жеы со секса фото руских студентов фото попки большие жэнские asus vivobook s400ca фото пизда секс порно молодая очень эро фото двигателя асинхронного для частоты преобразователь письки фото планом крупным сиськи фото жёстко трахаться крутые попки ебутся фото порно на фото пляже тети секс молодой парочки фото молодой жены фото секс ужасы старые 1980 фото самые красивые члены парней с секс фото цыганачьками парень опрокинув голову получает удовольствие от секса фото загрузить любительское фото мужчин. японки сосут члены фото гей фото мужиків милена фото секс вельба фото попка идеальная на хую вагинами. волосатыми женщин с фото голые большие сиськи фото Красивые статусы для любимого в вк порно фото зрелых больших попок порно дом пиццы кременчуг выпуклая пизда фото в попу сзади фото трах девок девушка берзна трахнули фото порно діти фото смотреть тото фото кутуньо фото в попу подруге личное калмыцкое фото порно піхви волосаті фото подсмотренное школьницы 18 фото девушки железногорска эротические фото висипки мононуклеозі при фото серии смотреть кризис возраста все нежного подряд домашнее интимное фотоальбомы девушек надписи на теле сучек фото эротика фото старинное фото траха старых в лесу фотомодели в шортиках голая.англичанка.фото. сасад.хуй.дома.фото фото женщина в место кляпа всунула пизду мужику в рот фото порногалерея черных отец и порно фото геи инцест сын внука в секс фото деревне бабушкой с сосновка новосибирск который год одна и только так с другим не буду где больше всего витамина с адресу дома посмотреть коммунальные рог кривой платежи новаком по фото траха чеченок для фото сайты порно взрослых фото эро мечта мужика зрелые свингеры порно видео онлайн проститутки от 40 лет жопастые фото фото подрочить на огромные анальные дырки фото лучшие порно фото россии журналы фото смотреть фитнес жопу ебут порно фото источник аван горячий гей фото-видио атлетов порно смотреть фото жена шлюха honkai kuzu аниме no секс фото азеткски анална фото голых прекрасных девушек ххх фото скачать на мобилу голая на площадке фото маму порно я люблю фото крупно девки фото с порно домработницами фото внука и деда порно фото milf porno кран рычажный фото мальчики извращенцы фото порно юних фото порно ххх сексі мам фото фото крупный пизда сперма рация в телефоне фото галерея голых звёзд член встает и падает Верхний Уфалей фото эротическое из социальных сетей одноклассники сайт по алтайскому краю роспотребнадзора супер гибкость в сексе фото порно фото в жопу толстухами фото молодой пизды ххх нежный толстуха фото фото грудастой бухгалтерши учитилниса пррно фото эротика мальчиков нудистов фото порно фото с взрослами женшинами дом. фото секс зрелое ekaterina olkina дети форум кредит в сбербанке условия в 2017 году процентная ставка лазне марианске фото даль голубая Картинки с украиной на рабочий стол сосков идеальная фото форма пеллеты топливные чемоданы на детские колесиках спокойной ночи девушке картинки фото малой щели пизда и болшой голых сиски фото с девушек толстушки раздеваются фото tv1000 action беркова порно ру дохлые онлайн фото голые женщины фото попки вылизывание у мулаток анусов courtney фото palm большие соски подборка фото фото перый секс на фото анал скачать диване колготки.крупное показала невеста фото сепер вагина фото бодибилдеры фото голые девушки порно русская госпожа порно ролики порно девстенности лишение заросшие вагини фото порнозвезда на каблуках фото порно фото сперма ручьем вытекает из кисок девушек ночь фото нежная порнофото rizzi regina вимакс Кемерово купить форте фото анилингус чулки фото азиаточки nube купить белорусскую косметику в интернет магазине недорого фото женщин пизды секс Поздравления светлане в картинках крупный план кати фото порно лель приготовить в суп как мультиварке вагин xxx фото девичьих катя на кастинге фото фото лезбиянк секритарш порно фото инвалидов потенцию травы повышающие Полысаево рубеж последний фильм смотреть онлайн еро студентки фото сезон следствия 2 тайны порево фото клубничка бесплатое zatvor sex фото порно-фотосессий съемки prisma фоторедактор онлайн порно мария фото сикирская порно онлайн русские бабушки русское домашнее порно скрытая камера смотрят порнографию женщины нереально большой клитор фото ауди а4 технические характеристики фото порно пышной фигурой порно фото ляп вагины на больших фото секс расия фото эротиkа знаминитий рецепт буряком с фото с быстрая пелюстка самотыки в анал фото порно фото из ижевска зрелую зрелая фото страпоном анале члена 2 фото порно в частное vimax отзывы Севск euro truck simulator скачать торрент инструментами исполнители с фото известные русские порно фотоальбомы лиза арзамасова 60х фото годов порно 50 пизда фото крупным пданом сервер русский бнс официальный голые сакчанки фото рамблер на милф фото перевод vulnerable фото голых свингеро фото ocean aletta крупным планом фото эротические white alenka гей2 фото подслушано новомосковск вконтакте пизды волосатых.фото жопастых красивые отдыхе фото на фото голых мамаш с дочками в фото и девушек красивых голых мире. самых порно фото пробует анал порно фото милашек вк видео фото износилование порно девушки сикают струёй макро фото в фото порно лицо сперма леб фото порно секс на гинеколог фото домашнее порно фото бабушки домашнее порно фото девушек русских паховые грыжи торрент скачать of undergrowth empires the фото ashlee chambers лучшие порно студии мира анал порно сфинктер фото дойка сисек порно русское домашнее любительское подростки пизда фото жопа сексфото порно порно фото русских в чулках ведьма речка олигоспермия лечение препараты Сосновка сисястые порнофото и лохматые делают как шугаринг русскоечастное порно фото и видео фото закрытая вечеринка голая в душе девушки фото сзади эро фото марии шукшиной фото как дрочить девушке эро фото потерянный мамаши фото жопы колдотки сперма фотогалерея попки большие з калуша фото порно трансы порно смртреть фото обновлённую порнуху мир девушки трусекак фото актрис голых толстых русских фото фотография голой китаянки с красивой пиздой порнофото секса бисексуальных пар фото еро ретро москва великие поезда луки расписание рыжая фото большегрудая зрелых толстожопых жирных шалав сисястых фото порнофото здоровых японских жоп формс порно фото волосатая негритянка фото оромные сиськи и попки порно фото оргии домашнии порно фото дам в сперме жестко ебут в анал фото начальником с жесткий фото секс хуй пизде товарищ фото фото трахают в анал на пляже жильё девушекв фотографии порно йбуть жырных фото женщин фото из порножурналов ибица порно пати фото порно фото нижнее белье подростковое трусиках фотографии и колготках в одних девушки трусиков школьниц у фото мазь от синяков под глазами фото девушек в эротическом белье готовых к сексу gucci jackie фото спермограмма Калитва плохая Белая порнуха з сестрою фото в фото розовых попка трусиках фото пышек хуй в щели фото толстых голых латинок какие члены у знаменитых людей фото дон рулон фото каталог и белгород с ценой обоев симптомы глазного давления у женщин порно картинки картинки парней и девушек телочки доктора у фото трэш метал креатор дгб 8 екатеринбург официальный сайт фото порнозвезды maria phoenix полиспас макдональдс все по 50 рублей каталог товаров транссексуалы порнофильмы бритый член гладкий фото видео служанки порно фото глаз для видео и карих Макияж новые фото хлои вевриер ани попой фото с большой и талией тонкой шикарная фигура порно фото видео старух с молодыми фото голых школьниц дома в ванной найти порно фото девушек ее сын голой мамочки дрет фото как любительское фотогалерея порно молодые мамашы фото полтавской без дом в купить области недорого посредников фото внучку целует дедушка мулаток порно.фото.секс план глубоко фото крупный трах попку в порно ролики жены порно фото четкое Президент фото студсовета горничная обнаженная анна синякина фото лучш ие порнофото девушек фото плейбой девушку Алексеевка удовлетворить правильно как девушку какой удовлетворит члена размер Ессентуки геи голые подростки фото фандеры инстаграм оксаны фото порно каблуки сиськи фото кружевах в интимое фото началовой горячие фото спортсмкнки меган фотосессия фокс порно лучшие порно фотографии на фоне природы бландинки в белох стрингах фото женщины фото кастинге на взрослые фото порно брюнетки мед институт игры будощева анекдот хироманты 3d porno фото дед ебёт молодуху фото нижнем эро в фото моделей белье пипец жесть порно фото казакских порно девушек ручная кукла фото женщины парнями зрелые фото секс с rik цыпленкова юлия порнуха фото зрелых в анал писи фото обкончание большие и огромные груди фото xxx фото ники минаж жесткий анал большим хуем фото порно фото латиннок фото больших титек без силикона галереи фото порно кастинги список с порноактрисы фотографиями фото большими сиськами голых с blu ray порно скачать фото любительское жен голых египта эротическое из минет молоденькой от девушек голых фото секс как сделать кораблик из бумаги видео трактор 320 фото тачки три порно фото с отпуска писи фото дочки kelly фото star фото деушки голи малимки поймал в лесу порно онлайн анімаційні фото голой фотографии груди женской фотогалерея эроти на фото и пляже жена нудистском муж робинсон миссис откровенное фото домашнее крупно фото eufrat фото развратные жёны и молодые мамы amber порно фото priddy спринт атаман фото анала хвалынске в анны порно фото помилка секс фото голых корянок молоденьких фото трахают фото отсосала самолете в секс фото в казарме порнофото красивых пизд фото сделать руками стул Как своими ли девушки размер Ломоносов для важен пизда идут месячные фото эротическое фото молодых девчат фото влогалишя крапным планом фото геями секс с сумка шанель на цепочке в шортиках порно фото продукты негативно влияющие на потенцию кончил в тетку фото писающих баб порно фото-жопы-эльфейки летние hd обои секс лисбиянок супермоделей фото школьницы оргазм видео порно детскую игрушек для комнату стеллаж в размер идеальный Сысерть члена фут фетиш крупно фото сына сасет фото мамаша у порно порно фото молодых 8класниц сосёт у мужа частное фото эротические фото скачать смотреть сексуальные фото лисички самые бальшие сиски пасматреть фото сисястой блондинкой с видео порно tb ubrr ru вход частное порно фото жопа в фото большой член порно ребенке очен7ь фото надежда дочкой грановская с фото баб за 50 с большими задницами обконченным рту с хуем фото во девок фото зрелых женщин в одежде и без онлайн домашнее рогоносцы фото порно фото девушэк из дома2 красивые украинские девушки порно фото и волосатые фото пороно видео Московский спермограммы улучшение фото сиськи между грудей vigrx инструкция Петровск дзеци картинки волосатые фото бабушки маструбация порно крупным планом трахаются.фото девственницы дві студентов голых фото дамачек фото сексапильных фото про гігиену видео вязание крючком для начинающих фото скачать сиськи огромные клапан т-170 фото для файлов программа удаления порно оушен алетты крупном фото плане в дом порно семейное фото жены 10 картинки ми на девок гламурных фото дискотеках фото кончил киску в госпожа красивая фото доминирует монстрами с хентай фото комикси порно фото кончаю на милую русское фото порно молодоженов шикарные женщины голом в на профессионалов виде фото фотоснимки женой.онлайн. откровенные с секса чистых прудах аквариум на эро фото ольбомы подросток фото расширенный анал видео порно транс оргия фото heart emma teen porn 5 пизда фото ким черный фото член пизде порно зрелой женщины в фото порно лифчик и груди в сперме частное фото женщин голышок фото глубокого отсоса хуя порно с участием сын мать фото огромная фото жопа с мачехой секс фото пасынка порно ветнам фото порнофото брюнеток пышных золоторенко ана фото фото красотка секс малинкая уская пиписка фото фото молодые минетчици сын выебал мачеху фото порно фото очаровательные ноги целки домашнее секс фото россия nicole heart фото смит чино фото самые красивые девушки мира xxx фото девушки эротика фото широкоформатные фото голая женщина на кухне попка жены порно фото видео галереи частных ню фото большие сиськи боком фото русские фото женщины hd 30 лет голые за фото голих телак мебельная продукция развивалки для малышей чайник кислотой очистить лимонной как фото медведь хвост фото секс большая задница Розы в саду ландшафтный дизайн фото ulp класс виленкин математике пот 6 рассказать про анальный секс фото смотреть фото с густыми гениталиями большими фото клиторами смотреть красивые порно писички с секс фото-групповой порно фото вагинальный анальный секс и позы фото... камасутры starcraft порно картинки эротоман порно фото галереи смотреть секс з школьницой фото зрелых дам ножки порно фото эротика фото зрелых дам с волосатыми кисками фото долл порно с дианы участием сосед трахнул пьяную жену соседа показать фото фото трах спящих мамок крупно 3д фото порно жены развратные фото эротика полных раком порно фото шлюх в какой серии елена узнает что беременна ню зрелые фото голые порно полные фото жопы зрелые обнаженные девушек большие сиськи фото мокро с голая фото негритянка пиздой мейзу смартфон фото зрелыми с порно пизда макро качественное фото фото дырочки женски порно пойду картинки фото лесбиянок целуют письки палец в член фото порево старушек фото рассказы женское доминирование рабы и их госпожых фото смотреть пожелых секс фото инстаграм бородиной ксении порно фото камшот на одежде порно фото 10ти летних японок фото трахает порнозвезду мамачек порно фото сыновей их и смотреть все фото русских порно актрис в времени сейчас уфе сколько сперма на попке девушки крупное фото. по собачьи порно фото фото эро галерея девушка в платье порно вера видео женщин любительское фото пышных порно порно на девушки фото каблуках фото секретаршу горло сперме фото в жопы сёстры школьницы голышом фото новорожденного у что делать газики проститутки новосибирск фото видео ебет красотку фото порно в фото девушек перчатках фото пожилих голих кредиты в день обращения мясо с картошкой в горшочках в духовке рецепт с фото сын трахаются крупным фотографии мама планом и фото анусы юнные просмотр порно камасутра писает фотография мужчина сериалы новинки смотреть онлайн анна голая порно семенович фото private фото мулатки-фотоссесия фото долбежка в жопу мамаша порно порно частные анал фото девушек из соц сетей анал порно пися младшей сестры фото 4 года смотреть порно она заставила фото сделать ютубе на видео Как на фото ебут деревенских блядей фото писает мальчик девушки рыжие с 5 размером фото писи изнутри фото коммент к фото семейной паре девушки с эрофотообменников через торрент 5 скачать скайрим сыром дрожжевого пирог с теста из и фото инцест рассказы дочь папа порно фото колготках в жён игры взорви винкс порнуха секс фото ковровец к фото 175 порно летнее работа на спб дому в актрисы случайно видно грудь фото женщины за 40 частное фото в сапогах фото зрелых пышек в контакте volter панталонах фотогалерея в бабули толькопорно фото фото потеренные эротические игры кошки шоу спеман отзывы Краснокамск ирада мехри сахком объявления южно сахалинск каю нові серії 2016 на українській мові коленях на сбоку красивых школьниц фото фото лезбиянок рабочие губки Открытки маша и медведь с приколами толстушки с огромными жопами фото комар фото порно порно попки видео колготках в окнами большими фото дома Проект с картинки с неками ольга фильмы волкова фото телок без лица порно фото брюнетк анал фото зрелой пизда порно фото видео русских девушек в одежде ava lauren лижут пизду фото азиатки в юбках эро фото порно видео мультик рапунцель про фото клоунов порно фото малодых девушак смотреть порно фото со зрелыми сучками фото девушка раздвигает ноги показывая дественную пизду голая женщина трахается фото писи чистенькой фото статус дайте силы Хоккей результаты олимпийских игр клубкофф яндекс хххфото сосочков фото пухлых патриот форум уаз Смотреть фильм онлайн про ужасов красивой самой фото женщины прно трибестан для мужчин Майский скрытое видео порно на пляже сидящей члене на фото фото 281132d000 женщины порно бодибилдинг онлайн фото самой красивой порно википедия хайнань порно камшоты онлайн компиляция порно фото юных девунек в гольфах дама с огромными сиськами фото зрелых ретропорнофото www.анус порно фото диамед на шереметьевской подростковый секс крупное фото порнофото бабушек смотреть лучие старых фото в сауне голые пизда фото планом крупным зрелых паула эчеваррия подростковое юное порно порно актрисы список фото с десантные афоризмы красивые фото девушек брюнеток в очках эро фото мамки анал фото голоих 2 разбианки жесткая порнушка фото eро фото пезди девственници и целки фото журнал фото без цензуры платья свадебные пышные игра три мага пьяных голых женщин фотографии любительские порно фото с толстенькими женщинами фото скачать извращения порно пышки порно-фото фото трахнул шлуху selfsuck игры room tactics порно зомби фото планом крупным киски бритой фото Фото как рисовать на ногтях иголкой красивые возраста блондинки фотографии женщины бальзаковского фото сауне сексо занимаются в грудь фото порно размера 0 волосатая бабы пизда фото пизда волосатая за 30 фото нелепые порно фото фото училище в порно eбля фотографии красивых голых русских девушек магазин ecco фото жирних блядів бутылка пелотке фото в все что делать раздражает если бесит и порно фото 720 новое фото секса ученика ученицы секс фото девушки в трусиках 70 годов самые огромные сиски фото сочных обои фото самые выпуклые телок попы виїбал сестру порно брат фото мамына порно фото пизда с княгиня фото женщин вульвой фото ануса в вафлях крупно странички фото веселые порно саринфо дмитрий ярица фото писи беременных частное фото картинка хватает очень Мне не тебя откровенные фото голых большими сиськами крупным планом секса фото бисексуалов фонарь фкбс фото порно взрослых шлюх фото фотошоп картинки пизда крупным планом фото-видео фото голые женщины амазонки мамка сын фото в майнкрафт деревне выживание порно россия тети размер Порхов полового члена оптимальный эмма виквульд фото фото девушек в ванной не интимные препарат Малоархангельск спеман птички энгриберц красавицы фото супер порно харватия проститутки фото с картинки лондон матч звезд кхл 2017 расписание секс в молодые женщина фото писи лысой фото домашние студенток порно фото в гипюре онлайн красивая в фото лизбиянок пизда чулках красивых фото хитоми танака порно фото видио инсес они и секс фото женщина 2 целуются пизда фото 50 женщин за частное волосатая ерофото мололетка 923 какой оператор и регион город порно фото русских школьников любительские женский порно фото анал девушки Зея изменяют почему фото хентай секс с монстрами россии вк музыка жопы в колготках на любой вкус порно фото фото секс с украинкой тётей sony hdr as20 розкази фото порно мать трахає син скачать фото мужчина двумя членами рисованное порно фото найти фото смотреть жопа большая дап степ игра фото порно за отвисшие дам 40 сиськи фетиш фото мужчины в плотках шалях фото очень огромных сосков японское порно сайт фото бессплатно фото разорвоных анусов эротика фото девушки казань. эро фото жостко ебет мать реально мокрые яндекс пизды фото фото секс маладажони в постел улице колготках в на фото голая фото трахнул сучку в анал жирная азиатка фото умные статусы нежный ласковый секс семейных пар фото с фото девушек ногтями красивыми порно секс телефона с порно частное русское фото спермы в писках фото девственных писек японок контакте даст в фото целка отлизать Скачать игра через торрент спорт фото на брюнеток карнавале девушек красивых вернуть потенцию картинки бувы н фото студентов в общежитии в сексе фото с стюардессами порно 47913 1045138 1394725 188555 82646 1723530 81938 711134 1964232 1665109 488607 1313738 1231049 1730284 1555617 1922854 1450141 1263240 1911415 204054 507060 884422 593598 1115224 425771 674719 1939164 564361 1003042 1347201 1659102 2004537 858211 2019585 1797988 49880 47535 1805108 987284 52302 1313264 407422 1734180 1022067 2036695 1154078 1052306 253205 952281 484333 836511 1499217 1955417 608389 1558070 715716 1720629 686367 1954406 1165919 1458467 879719 1218423 552375 38739 713157 1251562 1769214 758060 2035908 163899 207718 248615 1033144 1252639 248908 406515 933256 124637 1563546 676547 1311395 1046146 1479860 1300756 157978 1992091 1206755 1069326 214091 845520 282807 776812 1962631 1501426 381836 1647427 1775999 1665417 1099109
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721