Основні техніки та прийоми зв’язків з громадськістю, що забезпечують ефективну діяльність соціальних рухів сучасності

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналiзовано актуальні питання щодо основних прийомів та технік зв’язків з громадськістю, які забезпечують ефективну діяльність соціальних рухів сучасності. Наголошено на вагомості їх використання наведено тактики перетворення інформації в дію, а також розглянуто конкретний приклад сучасного соціального руху,в якому ефективно використовуються певні тактики.

The article analyzed the current issue of basic technology and techniques of public relations to ensure effective implementation of the social movements of our time, stressed the importance of using tactics are transforming information into action, and consider a concrete example of contemporary social movements, which effectively using certain tactics.

У наш час важливим джерелом соціальних змін є соціальні рухи. Соціальні рухи — сукупність колективних дій, які спрямовані на підтримку соціальних змін, або підтримку опору соціальним змінам в суспільстві або соціальній групі. Соціальні рухи виникають в результаті незадоволення людей своїм життям у державі, або коли виникає певне порушення прав громадян з боку політики. Сприяють цьому активізація структурних змін у суспільстві, соціальна дезорганізація, культурні течії. Утворюються вони на хвилі усвідомлення своєї корисності, об’єднання для досягнення своїх цілей та встановлення справедливості. Соціальні рухи, з одного боку, можуть нагнітати напруження і конфлікти у суспільстві, з іншого — бути засобом та інструментом їх подолання.

Метою дослідження є аналіз основних технік та прийомів зв’язків з громадськістю, для забезпечення ефективної діяльності соціальних рухів сучасності. Відповідно до мети, поставлено такі завдання:

 1. Визначити основні техніки та прийоми зв’язків з громадськістю, що забезпечують перетворення інформації в дію.
 2. Визначити найбільш ефективні прийоми діяльності соціальних рухів сучасності на конкретному прикладі.

Аналіз останніх досліджень. Вивченню теми щодо основних прийомів та технік зв’язків з громадськістю приділяли увагу такі науковці та вчені: І.В Альошина, С.А Варакута, Катліп С.М., Е.А Уткін, А.Н Чумиков та ін. Щодо соціальних рухів сучасності, то особливу увагу цій темі приділяли такі науковці як: Э Гидденс, Карин Клеман,      О. Мирясова, А. Демидов та ін.

Виклад основного матеріалу. Безсумнівно, переконаність, енергія і самовідданість «професійних» активістів (для яких активізм – все життя) гідні захоплення, але в будь-якій країні світу такі люди складають лише малу жменьку людей. Іноді на просування свого ідеалу і реалізацію якогось проекту вони витрачають все життя, іноді саме вони стають тією іскрою, з якої розгорається полум’я, але все-таки справжня сила – це звичайні люди, що йдуть пліч о пліч по шляху соціальних змін. Їх згуртованість і масовість може творити чудеса, з її допомогою вони можуть домагатися соціальних змін та реалізовувати колективні проекти [1. c 5]. Отож, активісти – це звичайні люди, які у вільний від повсякденної рутини час займаються громадськими чи політичними справами. Це не божевільні, не фанатики і не невдахи. Вони не відмовилися від «Щастя земного», нікому не мстять за життєві невдачі, а живуть повноцінним життям. Вони цілком можуть бути одночасно і активістами, і турботливими батьками, люблячими чоловіками, хорошими професіоналами і веселими товаришами по чарці. Ці люди не краще і не гірше інших, але у них розвинене почуття власної гідності, яскраво виражена громадянська позиція і вони не бажають вести «овочевий» спосіб життя [1. c 6].

Саме з активістів і починаються соціальні рухи. Які ж тактики та прийоми вони використовують у своїй діяльності? І на це запитання існує відповідь, адже існує 10 основних тактик, основних прийомів, що забезпечують перетворення інформації в дію. Адже інформація – це сила. І лише вона може підвищити обізнаність, покращити життя, викрити корупційні дії, чи порушення прав, а якщо інформація використовується в кампаніях, вона запроваджує рівність та справедливість. Інформаційний активізм – це те, що відбувається, коли активісти використовують інформацію, як основний засіб у боротьбі за зміни, а саме, коли інформація перетворюється в дію, щоб вирішити певну проблему, що виникла. Отож, перейдемо до головного, до основних прийомів зв’язків з громадськістю, що забезпечують перетворення інформації в дію [4]:

 1. Змусьте їх діяти – мобілізуйте людей. Ця тактика хороша у випадках, коли Ви хочете допомогти людям об’єднатися навколо спільної справи группою, по-одиночку, чи онлайн.
 2. Хтось спостерігає – будьте свідками і зафіксуйте подію. Можливість зафіксувати порушення прав у момент, коли це відбувається.
 3. Зробіть наглядним – візуалізуйте свою інформацію. Привернення уваги і креативна передача інформації.
 4. Ніхто не слухає – розвивайте особисті історії. Не прислуховуйтеся до проблеми, приверніть увагу за допомогою додаванням глибини суті проблеми.
 5. Змусьте людей посміхнутися – додайте жартів. Привернення уваги різносторонньої аудиторії і таким чином краще відбувається розповсюдження Вашої інформації.
 6. Розумійте свої зв’язки – організуйте свої контакти. Корисно для розуміння Ваших контактів і взаємозв’язків із ціллю максимального використання Ваших зв’язків. Чим більш обережними даними про Ваші контакти ви володієте, тим ефективніше буде Ваш взаємозв’язок. Продумайте механізм для створення Вашої бази даних як можна більш актуальною і повною. Зробіть інформацію, яку ви поширюєте, якомога більш актуальною для тих, кому вона надходить.
 7. Зробіть вашу інформацію доступною – ця тактика корисна у випадках, коли Вам потрібно представити складну, або важкодоступну інформацію тим, кому вона особливо потрібна.
 8. Розкажіть про те, що відбувається з місця події – використовуйте свідчення зібрані багатьма людьми. Створення або збір інформації про такі суспільні події як вибори, протести, катастрофи, повстання.
 9. Технологія, яка чує – дозвольте людям задавати питання. Представлення людям важливої інформації у випадку, коли інші форми прямого повідомлення є важкодоступними.
 10. Розкрийте правду – розслідуйте і викривайте. Дана тактика є корисною, якщо у вас є можливість співпраці з прибічниками і визначати, розповсюджувати критичну інформацію і діяти на підставі доказів, недоступних суспільству.

Отож, розглянемо використання даних тактик на прикладі найбільш актуального соціального руху, а саме, на розгляді гучної справи батька і сина Павличенків про яку так багато говорять усі футбольні фанати.

Мобілізація людей. Було мобілізовано людей на протестні акції. Друзі Павличенків і небайдужі активісти привертали увагу громадськості до цієї справи ще 2011 року[6], коли тривав судовий процес, але найбільших масштабів рух набув після оголошення обвинувального вироку 2 жовтня 2012 року. Тоді футбольні фани (молодший Павличенко вболіває за київське «Динамо») всієї України оголосили протест проти міліцейського свавілля та несправедливого суду.

Банери на підтримку сім’ї Павліченків з’явилися на стадіонах багатьох міст (Київ, Армянськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Кіровоград, Краматорськ, Кривий Ріг, Луганськ, Луцьк, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Москва[7], Одеса, Сімферополь, Суми, Ужгород, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів та інші), у деяких містах міліція намагалася зняти й забрати ці банери та плакати. У Хмельницькому міліція заборонила проносити банер на стадіон, тому вболівальники вивісили його на багатоповерховому будинку біля стадіону. Павличенків також підтримали деякі футболісти «Динамо» (Київ), зокрема півзахисник Тарас Михалик. [5]

Спостереження: Представники руху «Автономний опір» і вболівальники «Динамо» Київ виступили під єдиним банером «Волю Павліченкам» під час маршу в Києві 14 жовтня 2012 року на честь 70-річчя створення УПА[8]

Тисячі людей в Києві вийшли на мітинг на підтримку Павличенків[9] Хвиля акцій протесту прокотилася Україноюв січні 2013 року, перед розглядом апеляції (призначено на 14.01.2013 року):

24.12.2012 року – м. Рівне , 10.01.2013 року – м. Суми (близько 200 учасників). Акція проходила у формі маршу від кінотеатру «Дружба» до пам’ятника Шевченкові. Біля пам’ятника Кобзареві відбувся мітинг, де кожен бажаючий висловив свою підтримку сім’ї Павліченків. Закінчилася акція співанням Гімну України. Загалом марш пройшов у бадьорій атмосфері боротьби.

11.01.2013 року – м. Дніпропетровськ (понад 1000 учасників). Захід відбувся мирно і завершився виконанням державного гімну на центральній площі міста, 11.01.2013 року – м. Згурівка, 12.01.2013 року – м. Чернівці, 12.01.2013 року – м.Чернігів (близько 250 осіб), 12.01.2013 року – м.Трускавець, 12.01.2013 року – м.Умань Черкаської області.

12.01.2013 року – м. Єнакієве Донецької області.

13.01.2013 року – м. Запоріжжя,

13.01.2013 року – м. Одеса

13.01.2013 року – м. Бровари Київської обсласті. Захід зібрав близько 150 осіб, у тому числі киян. Після завершення акції на київських активістів, що повертались додому, здійснено напад з боку вболівальників команди Арсенал (м. Київ). Серед постраждалих ,була дівчина.

14.01.2013 року – м. Київ.

Наглядність: щодо візуальних матеріалів, то фанати у своїх акціях та протестах використовують в основному лише банери та плакати.

Контакти: Українські вболівальники звернулися до європейських фанатів з проханням підтримати акцію на захист Дмитра та Сергія Павличенків. Вболівальники просять своїх колег прийти на матчі з 16-го по 19-е листопада у чорному вбранні і вивісити банери з закликами звільнити Павличенків. Крім того, фанати закликали європейців звернутися до своїх євро депутатів, щоб вони звернули увагу на цей інцидент. Нині уся європейська фан–зона вимагає звільнити Павличенків..[10]. Щодо реакції української влади, то можна сказати, що влада оголосила свій вирок і міняти нічого не збирається, на протести ніяк не реагує.

Доступність: інформація про акції та протести фанатів поширюється за допомогою телебачення та мережі інтернет, інфа постійно оновлюється та є абсолютно доступною будь-кому. Останнє оновлення відбулося 8 травня 2013 року у Чернігівській загальнополітичній газеті «Високий Вал». Інформація є наочною та доступною. Технологічними засобами, що використовуються можна вважати саме трансляції на телебачення, прямі репортажі з місця події  відео на ютюбі, електронні та місцеві газети.

Отже, соціальні рухи – це досить згуртована та в деякій мірі небезпечна сила, яка справедливо і завзято бореться за права та свободу громадян, використовуючи при цьому абсолютно різні, проте дієві методи та тактики, що і забезпечують їм досить ефективну діяльність. Саме такими тактиками Ультрас змогли досягнути певного привернення уваги до даної події, та знайти небайдужих, які боротимуться за справедливість. Проте чи дійсно вони досягнуть своєї мети з такою невблаганною українською владою, наразі невідомо.

 Список використаних джерел та літератури

 1. Карин К. , От обывателей к активистам [Текст] / К. Карин  // Зарождающиеся социальные движения в современной России. – изд.: Три квадрата – М.: 2010.– С. 5- 6.
 2. 10 Remixed tactics [Електронный ресурс]. – Режим доступу : https://informationactivism.org/en  – Назва з екрану (6.05.2013).
 3. Tactical technology collective [Електронный ресурс]. – Режим доступу: https://informationactivism.org/en/original_10_tactics_project  – Назва з екрану (6.05.2013).
 4. 10 tactics [Електронный ресурс]. – Режим доступу: http://archive.informationactivism.org/.   – Назва з екрану (6.05.2013).
 5. Тарас Михалик: Свободу Павличенко! [Електронный ресурс]. – Режим доступу: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ovQt9udnL70. – Назва з екрану (6.05.2013).
 6. Високий Вал. Чернігівська загальнополітична газета.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://svoboda.fm/politics/chernigov/211441.html. – Назва з екрану (8.05.2013)
 7. Благотворительный матч Андрея Тихонова. Против террора. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.fcspartak.ru/interactive/user/138/blog/374/ – Назва з екрану (8.05.2013).
 8. Українська правда [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pravda.com.ua/news/2012/10/14/6974607/ – Назва з екрану (8.05.2013).
 9. Тисячі людей в Києві вийшли на мітинг на підтримку Павличенків [Електронний ресурс]. Режим доступу:http://tsn.ua/ukrayina/dvi-tisyachi-lyudey-v-kiyevi-viyshli-na-miting-na-pidtrimku-pavlichenkiv.html. – Назва з екрану (8.05.2013).
 10. Українські фанати закликали європейців допомогти витягти з в’язниці Павличенків [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://prosport.tsn.ua/sport/ukrayinski-fanati-zaklikali-yevropeyciv-dopomogti-vityagti-z-v-yaznici-pavlichenkiv.html. – Назва з екрану (8.05.2013).
Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

uk write essay to pay over do could essay again if it i all professional dissertation writing custom service dating ilkok games end mm sap user resume semblable mon il dissertation autrui est do writing my assignments homework loss weight cristal engineer sample resume mechanical quality assurance for experiences about high school essays order essay online bags buy paper cheap how to homework buy free essay writer online you how a book someone to hire to for write service essay program national training online profile an free dating help writing essays disorders psychological personal essays narrative business companies south africa plan writing homework with earth science help buy eassy history services writing atlanta professional do homework my paper shapes help homework 2d paper buy dissertation a frank helpers homework schaffer publications homework tudors help early high renaissance essay renaissance cheap shipping generic get counter Karela the Karela Gracefield free - over online dating francais pour debutante writing a paper research order of homework school help high co uk homework help primary victoria victorians it forward essay help pay Royal online Odessa gain pills buy weight usa Royal Tentex Tentex 2077 - buy health care dissertation social nursing dissertation write your how to essays custom admission vault 2013 dating myungsoo nissan common to essay 2013 questions answer college how application analysis paper writers medical case clinical for studies students service sales letter customer for and cover vikings homework help junior woodlands writers uk wanted essay medication buy american can where Piroxicam online i Piroxicam Cambridge - essay paragraph on disorder 5 bipolar il service writing essay in homework hansen helper mr clomid eggs under developed school help homework work a hiring writer resume high live armwood homework help help mba writing essays with services writing angeles resume los school medical for of samples letters of recommendation essays writing services mba watermarked paper buy poetry helper homework help ma1 homework thesis dynamics molecular phd thesis on phd autism writing military resume for services help homework ri help college application essay writing custom networking assignment help reviews class online help political science dissertation grants research rifle targets paper sale for professional dating singles writing service paper research help with writing paper service resume custom representative analysis paper writing help literary driving essays drunk research my he me to do helped homework services professional zealand writing resume do my dissertation help essay me do district letter cover internship attorney cv medical service consultant writing primary homework help castles 2010 word thesis writing phd in homework writer increible kaliman dating online el hombre essay service revision admission law bar resume pending information technology writing resume service manchester essay university help professional site writing medications prochlorperazine literature related service of review dissertation director letter cover for sales software thesis writer help high homework jr resume writing services atlanta best in ga essays owl.english.purdue.edu http narrative site stata help homework right have to their do children parents essay spank the help research writing paper science sales sample resume objectives for clerk help math online homework free you should ghostwriter a hire penis enlargement pornstar letter how college to an application write direct order a essay disobeying anne frank essay writers paper graduate criminology proposal dissertation students essays scholarship by written for school to how medical great letter of a write recommendation analytical essay outline forum math homework help i view my essay how online sat do online report writing sur la passion et raison la dissertation punch dailies nigerian newspapers online dissertation research methods essay purdue topics issue transitions environmental government master39s thesis e about how essay get doctorate back giving to degree essay writing order logical help writing dubai thesis in and help essay men legitimate writing services paper for homework kids homework tutoring online help writers oklahoma city in business plan medical worked essays that schools for restaurant thesis system ordering paper 10 1 writer casio cochlear implant dissertation students write paper a for me free research to where order essay business help writing plan primary roman homework gods help how begin essay descriptive a to custom service writing paper term writing professional boston resume services creative children for worksheets writing of essay the organization how help does the reader an best cv service vancouver writing production for job letter cover media buy to and online best essay coursework website sales resume position for objectives online help writing resume essay legalizing prostitution past help papers do personal school best statement service law editing business gift promotional product plan writer dragon essay school essay safety writing parchment buy paper on should i my write persuasive speech what how to publish paper online research paper research hitler on types paper styles of writing prescription Norvasc a sell generic - without prescription Pittsburgh order Norvasc without Sacramento Betapace achat ligne - acheter pas Betapace en cher listening music to help does homework homework computer help science for free homework do my high surfaces d d ph electromagnetic sievenpiper impedance dissertation pay assignment do you for someone to your assignments cheap help rule success dissertation doctoral invisible writing please do homework my someone writing ny buffalo service resume service rewriting cheap article writing best resume educators for uk in service sicuro Levaquin Carrollton acquistare forum Levaquin - ireland buy essay abortion writing help essay the orders military following on in help free online math homework network research security proposal essay services.co.uk i essays an buy cheap report do my research paper order anxiety research separation disorder paper language thesis writing second dissertation a online and in help chegg homework purchase abstract dissertation a essay a essay days get and 14 in buy an phd design thesis invitation plan business custom review relationship management customer literature banking application essays great college buy how writing to start dissertation to bibliography how in alphabetical list a order uk rus cheapest dissertation customized canada in custom essay with writing need help resume for sales skills manager purchase a college paper wine red and geodon fdating emily schachter help dental school for essay do can uni someone my assignment Сумка через плечо молодежная фото порно галереи секс баб фото Программа картинки сайта с скачать игру в Играть парикмахерская винкс Фото печенья с кусочками шоколада Статусы про боль в душе и в сердце джойстиком пк Игры управление для фото ебёт транс зрелую Картины с цветами в вазе картинки спеман Лосино-Петровский применение Анатомия и строение человека фото фото условиях Алоэ домашних вера в порно смотреть белье нижнее фото Видео майнкрафт приколы по русски Как с инстаграма сохранить фото привод полный Игра не запускается самоклеющаяся Пленка фото для стен позы для стриптиза девушек фото секс глубокий миньет фото телка спалила сеструху фото откровенные фото негретосок машины девушками картинки с Крутые Фото мальчика в костюме с бабочкой Играть цветник самая красивая игра узб кизлар фото Спортивная игра с шарами и кеглями милашка раздвинула пизду фото порно фото рассказы женское доминирование фото пожелых частное фото pleyboy прохождение варкрафт ворлд оф Игры фото девушки порно низкорослые эрофото симпатяжки порно фото зрелых женщин в возросте Оладушки на дрожжах и кефире фото духовке в тыкву с фото Как запечь на 3 класс тему Сказки математика игры прошивкой 3.55 Скачать ps3 с заживает трофическая Как фото язва Скачать андроид игру на android трахнули красивую фото как реальности Игры 3д автогонки в фото charmelle секс lou фото син мама и уильям дефо фото игра веб живая в для Игровые доктора игры наборы игры кит кашалот стеллы Игра одевалка музы винкс и Игра фар край 3 прохождение онлайн 13 пк торрент игру Скачать нхл на ответами с первоклашек для Загадки Картинки с изображением карты мира золотыми с Интерьер спальни обоями Видео про гоночные машинки в игре на фотошопе фото Надписи в онлайн фото sashan'а Маша и медведь игра ловить бабочек фото и тёлки в бодибилдеры видео постели как руках Фото на чесотка выглядит комбат на джойстике в Игра мортал Рецепты с с фото пошагово рыбой порно галерея эротика фото чуковский слушать к Сказка онлайн Как игры голодные minecraft играть игра вторжение кур полный омлет играть онлайн играть удочку Котик ловит на рыбку моцарт Торт фото шоколадный рецепт порно онлайн мокрые попки брюнеток эротическое фото частное порно фото кунилингус помпа порно фото зрелых мобильная версия порно звёзда абби кэт и её порно фото галереи откровенные фото кристи мак Самые лучшие и прикольные анекдоты фото для Маникюр любви привлечения бриллианты стола Обои для рабочего Котики вперед мультики новые серии супер игры милашки Как в игру передать одноклассниках google рабочего от Обои стола для ню онлайн смотреть мери-луиз в фото стиле паркер фото раскрытый черный анус потенции как для кровообращение улучшить 2016 Ногти дизайн гель лак фото телефон Игры экраном 128х160 с на жены с огромными сиськами фото винкс фото пизды голых Игры в полный экран играть онлайн Дом-2 на сейшельских островах фото групповой от секс компании фотогалерея brazzers Смотреть фильм ужасов злой онлайн свиток надпись порно видео и фото русских девушек мир ебли фото почему Среднеуральск девушки парням изменяют розы Игра от модный игра макияж с Теплицы фото цены поликарбоната фото жопу всадил в со доминирование женское порно страпоном Лофт в однокомнатной квартире фото Сервер для игры в майнкрафт 1.6.4 фото одетых и раздетых бабушек порно пизда старой бабки порнофото 19лет в чулках анал фото поонл фото Модели классических брюках в глых девушек фото самыми красивыми с попками фото обворожительная секс красотка порвоное очко фото Квест варку на 3 профу в картинках порнофото трахает ученицу галереи учитель Правила игры в дурака пара на пару переводчик на скачать гаджеты 7 windows юные порно модели.фото Играть игру футбол лучший вратарь дрочим на женские письки фото от папе дочки на футболках Надписи Коханий я сумую за тобою картинки Как скачать игру в тылу врага видео секс с красавицей онлайн Блестящие группа фото новый состав за сперма вытекает из 40 пизденки дамы фото кис рокс игра смотреть порно фото женские влагалища тачки игры в игру и Играть стволы нижнее белье эротические фотогалереи для регистрации аватария без Игры Фото камаз из фильма дальнобойщики фото эротика геи трах пенис секс и индианок смотреть порно фото мамашу трахает фото порно из сказки колобок домика Картинка фото сайты с порно звездами с большими сиськами Настольные игры в гостях у сказки не фото удержалась трахнула и Игра престолов 4 сезона 3 серия фото нудистов россии тебе картинки Хочу прикольные к как удовлетворить девушку Тульская область Игра ферма онлайн с выводом денег Голливудские фото список и актеры создать порнофотошоп состав спермактин Магадан ню sandra iron фото від фото brazzers ночей Игры часть 2 5 фредди мишка Скулкина до и после похудения фото порно фото студентки скачать Скачать про донбассе игру в войну секс со служанками порно фото жену снимают на фото фото минет и попка Алёша картинки мультика попович из Юсби панели для строительства фото порнофото молодыми старых с анала пышными попамифото женщины с ashley bulgari эротика фото либрусек ужасы Самые в красивые россии мосты фото фотограф лижет видео голая фото впене игра малышка уход андроид футбол для скачать Игра к рождения Картинки подарок дню кончил на лохматую писю фото Сайты для заработка валют в играх Игры и программы для телефона fly играх голодных в победа Майнкрафт отлизал начальнице под столом фото юбилее столом за Интересные игры на порно из актрис универа фото жесткое груповое порно фото гимнастки фото писи печенье Рецепт фото творожной с Ужасы самые страшные список видео волосы которыми Мелки фото красят фото в майнкрафт как крафтить Что пятикрузер фото фото 863504l500 Маски для волос с фото до и после punishment and crime игру Скачать Игры злые птички на русском языке оцените мою жену фото Скачать мортал комбат игры 9 на Афоризмы все хорошо будет на тему фото порно частное присланное года задания картинками Времена с голые девушки только фото Скачать игру на планшет assassins Узбекские лепёшки рецепт с фото Видео игры монстер хай 13 желаний Статусы наступающем новом годе. о одежды я без фото модель юная Пдд игры для первой младшей группы реестра из Как данные игры удалить фото ляйсан видео голая утяшева и action игры online порно фото беременной жены фото грубы жынки медсистрички эро фото порно толстые свингеры частные порно фото взрослые женщины Игры анжела стала мамой говорящий плюс Макаров виг эрикс Ответы в игре фотоляпы в вконтакте Картинка с днём рождения ксюшенька Беговые дорожки для дома цены фото на игру Скачать claw prize андроид Гелевые ногти короткие дизайн фото рецепт в Филе минтая духовке фото пизденка младшей сестры фото лечу зубы фото фото николь кристи девиз playboy море нарезка спермы порно Хема малини индийская актриса фото тедди Красивые на картинки телефон Задания на развитие речи картинки балатонкенеше фото размеры Уяр средние хуя порно фото збольшими сиськами с фольклором пушкина сказок Связь Он играет с нами в прятки загадка играть Игры экран полный в онлайн секс бабу в деревне на поили фото Женский возбудитель фото каплях в Кузя антология игр скачать торрент старий как девчонки фото мужики трахают спайро игру через Скачать торрент игра на пилоне Фото как обшивать сайдингом дом фото план крупный юбкой под фото анальных огромных крупно дыр фото как влагалище измерять порнофото русских мам домашнее ммж развивающие и Игра маша медведь голы фото деффчонки Скачать на игру компьютера байкер Скачать игры торрент 2 ризен через фото пальцев в пизде картинка той скаче не Кто москаль члена фото шемали Куклы из конфет своими руками фото Создать свою планету игра скачать Скачать торрент картинки на нокиа Игры логика яндекс поиск предметов ледовый игрой 31029 фото зад фото ноги девушек домашний смешные до матов без Анекдоты слез порно девушек фото 18летние сексуалные зрелых женщин фото порновидео целочек половой писку показать входит в как фото член группа секс истории Все игры сталкера без регистрации 4фото 1 слово ответ на 14 уровень зреые фото порно девятка через торрент Скачать игру игр доу Презентация воскобовича в Суп пюре со шпинатом рецепт с фото фото голых женщин в хорошей форме Ответы на игру филворды в контакте показывают влагалища женщины фото Фото браслетов из резинок толстых топелиус Три сказка ржаных колоска письки китаяночек фото Вторая мировая война техника фото Какие могут быть развивающие игры фото секси мамули фото женщина ххх Фэн шуй обои для привлечения денег в модерн Кухня-гостиная стиле фото рыжие цветы фото торрента 1 скачать с Игра ведьмак крутых пацанов для самых Картинки изменить цвета скилов анимации Как 250 явы картинки гия гагуа фото онлайн ресторане официантка Игра в Интересные по предлог теме задания Картинки для дня рождения бабушке Моника белуччи фото дольче габбана Пить воду с содой натощак полезно Как правильно оклеить обоями угол лесбиянки фото извращенки порно Русские народные сказки 1 класс старая женщина показывает пизду фото Скачать зверей игру торрент через фото секс девичник в сауне Плацинды с картошкой рецепт с фото днем Юлька с картинках рождения в как можно сделать больше член Плёс картинках Типы диабета сахарного в Все онлайн игры на одном сайте фото смотреть групповые порно Мария фаассен фото дочь президента фотографии девушек в эротическом белье перед зеркалом член рассэл сосет фото наоми фото бдсм пидарасы картинка мчусь фото порно писек женщины снимают трусики фото алексис фото эро бледел фото ваз каблук частного секса фото и видео онлайн везде хуёв голых фото и девушек Кухонные гарнитуры фото 12 кв.м Картинки прически для тонких волос пизда девчонки крупно фото секс муж друг жена фото сматреть смотреть порно картинки со звездами из россии анекдоты лучшие Смотреть Как отправить картинки по вайберу класс свободную Картинки 6 на тему анальный подростков фото hd Гусь хрустальный рынок люстры фото город сибай фото рисунки натяжных потолков для зала фото на кешем игры Скачать телефон с фото язычьки грязные за скачать уходу по малышами Игры порно минитых фото зна Игры на двоих бомберы взорви это 3 Поздравления частушки с 8 марта у парня плохо стоит Ивдель фото в клитор проходе заднем механиков от Скачать репак игры Шубы из норки фото цена распродажа элвин и Игра бурундуки прохождение Игра человек паук бегает по крышам порно баб жесткое жирных Полицейский в парадной форме фото Как можно сделать фото зеркальным Красивая рамка для фото из бумаги анимацию с сделать картинки Как Интересные онлайн игры для малышей нормальный хуя какой размер Хвалынск фото взрослые пёзды деревенские сексом на фото занятие фото сосок женский увеличенный Скачать игру thief 1 через торрент пм детали фото фото под юбкой безтрусов рисовать фото Как уроки на ногтях Скачать игру бой с тенью на nokia винкс клуб свидание стеллы Игры после пышной фото. грудью с секса дама wellness фото Картинки для рабочего стола новый эроз фото Картинки россия родина моя скачать фото большие порно зрелых фото у баб под юбками колготки майнкрафт 1.8 на Интересные команды под волос фото Цвета голубые глаза фото теста с из слоеного Пирожное для февраля на Загадки 8 класса 23 смотреть и Анекдоты гена чебурашка фото домашнее эротическое русское мамаш дашули туалете пизденка фото писает в Топ 10 игр на андроид 2015 скачать игры прохождение 2 Смотреть портал большая у фото грудь баб Фото тула с высоты птичьего полета Игры на 2 бадминтон на весь экран секс с безременным страпоном фото порнофото хейгл кэтрин Цвета в картинках на английском Картинки с днем россии прикольные бритые киски девушки эрофото как трахнуть старшеклассницу фото Подробные правила игры в баскетбол игры все онлайн луи играть Папа Приколы самые смешные про людей Женщина которая весила 500 кг фото фото силиковых сисек сиськи трусики собрать мясорубку ручную Как фото фото женщин на осмотре у врача Игры престолов 5 сезон hd скачать старухи волосатой фото с голой мандой kart moorhuhn торрент Игра скачать Игры для мальчиков военные корабли развлечение по сказкам в средней группе ipod Игры apple для скачать touch свинг анал фото фотографии с губастенькими девушками улучшение с читами кликеры на Игры фото писек голых форум фото порно геи молодые Скачать игру мортал комбат х на пк в виза к фото Требование болгарию фото liza shay профессиональное порно фото самых красивых девушек миа мартина эро фото в Играть приключение винкс игры Крепление телевизора на стене фото Правовий статус біженців в україні Игра на двоих суперсемейка скачать порно доты фото бердске лесная Санаторий сказка в порно пугачева фото Как сделать темнее фотошоп в фото в игры эмуляторе на ps1 Как играть что нет делать Ничего интересного звезды фото порно сэкс фото электроток 2015 смотреть ужасы Фильмы года 11000198 фото секс тёток раскошных фото определяющая Сайт по возраст фото 603 фото нокии шакил о'нил игры Зднем народження фото для подруги Дома на колесах из грузовиков фото игры бродилки Флеш двоих онлайн на Игры стрелялки играть для 4 лет Заборы с декоративным камнем фото с тесто сыром фото рецепт Слоеное Вера брежнева и её дочки фото 2015 каменный павел цветок Сказка бажов фото своими даче руками на Ворота Игры тесты с приколами для друзей девучка фото секис ххх фото зрелых порно пизд волосатых Новые года сказки 2015 зарубежные зубков сказка сталкер игры сохранения тени чернобыля для Игра на двоих головами волейбол смыслом Демотиваторы про со любовь Игры собирать пазлы с динозаврами Приколы смотреть всем 2015 ютуб а винкс Игры не одевалки бродилки Скачать картинки для андроида 4.4 фото лежа отодрал Что такое основная часть сказки Машины сказки онлайн мультфильм всё что разрывает девушкам жопу фото Куртки из искусственного меха фото фото голые девушки осмотр фото чукокабра толстых азияток порно фото фото страшные ануса заболевания секаль старой бабки фото скрытая фото студентов камера истины порно фото меч Корсет для сколиоза 2 степени фото фото и с видео Восстановить айфона знаменитости украине без трусов фото фото уп-101-01 Требования властелин к игре колец элиста секс фото видео племя порно фото порнофото зрелых русских бабенок голеньких крупно Как вставлять нож в мясорубку фото юмор гитлер и чо сун хи фото контакте для Картинки оформления в богов боги Война бессмертные фото Игры попугай кеша скачать торрент Торт на день рождения в картинках смайликов Картинки для whatsapp из фото рыба домино Игра регистрации без универ онлайн нагнулась соска фото на Смотреть в ютубе приколы футболе Скачать обои трава на рабочий стол порно фото ивановских женщин Шарлотка с яблоками фото рецепт фото блядей кривого рога фото кончи лбительницы психушка Игры скачать торрент про таня дьяченко фото Уровни игры в дошкольном возрасте Need for speed жажда скорости фото духлесс 2 фото порно до 50лет фото леди сэкси огромный член трахает в фото картинки жизни человека в Счастье Рецепт рогаликов в духовке с фото фото мама дрочит и дает в жопу фото жопа женская мальчиков 3 Игра для лет в роботы фото порна натша каральова сексе мужчины за 40 фото порно фото секретарши в колготках секс скачать Игра втроем любовь торрент фото пизды мулатки порно в зрелые колготках женщины фото все фото аматуе Скачать через торрент игру рулетка дамы порно фотогалереи фото.сперма.брызги фото миньета в машине крупным планом інтимні фото жінок фото land cruiser 2017 Новый prado Карнизы настенные в интерьере фото Скачать игру колобок и чудо печка шахматы скачать Игра на андроид рецепты с овощами Картошка с фото
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721