Основні техніки та прийоми зв’язків з громадськістю, що забезпечують ефективну діяльність соціальних рухів сучасності

Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті проаналiзовано актуальні питання щодо основних прийомів та технік зв’язків з громадськістю, які забезпечують ефективну діяльність соціальних рухів сучасності. Наголошено на вагомості їх використання наведено тактики перетворення інформації в дію, а також розглянуто конкретний приклад сучасного соціального руху,в якому ефективно використовуються певні тактики.

The article analyzed the current issue of basic technology and techniques of public relations to ensure effective implementation of the social movements of our time, stressed the importance of using tactics are transforming information into action, and consider a concrete example of contemporary social movements, which effectively using certain tactics.

У наш час важливим джерелом соціальних змін є соціальні рухи. Соціальні рухи — сукупність колективних дій, які спрямовані на підтримку соціальних змін, або підтримку опору соціальним змінам в суспільстві або соціальній групі. Соціальні рухи виникають в результаті незадоволення людей своїм життям у державі, або коли виникає певне порушення прав громадян з боку політики. Сприяють цьому активізація структурних змін у суспільстві, соціальна дезорганізація, культурні течії. Утворюються вони на хвилі усвідомлення своєї корисності, об’єднання для досягнення своїх цілей та встановлення справедливості. Соціальні рухи, з одного боку, можуть нагнітати напруження і конфлікти у суспільстві, з іншого — бути засобом та інструментом їх подолання.

Метою дослідження є аналіз основних технік та прийомів зв’язків з громадськістю, для забезпечення ефективної діяльності соціальних рухів сучасності. Відповідно до мети, поставлено такі завдання:

 1. Визначити основні техніки та прийоми зв’язків з громадськістю, що забезпечують перетворення інформації в дію.
 2. Визначити найбільш ефективні прийоми діяльності соціальних рухів сучасності на конкретному прикладі.

Аналіз останніх досліджень. Вивченню теми щодо основних прийомів та технік зв’язків з громадськістю приділяли увагу такі науковці та вчені: І.В Альошина, С.А Варакута, Катліп С.М., Е.А Уткін, А.Н Чумиков та ін. Щодо соціальних рухів сучасності, то особливу увагу цій темі приділяли такі науковці як: Э Гидденс, Карин Клеман,      О. Мирясова, А. Демидов та ін.

Виклад основного матеріалу. Безсумнівно, переконаність, енергія і самовідданість «професійних» активістів (для яких активізм – все життя) гідні захоплення, але в будь-якій країні світу такі люди складають лише малу жменьку людей. Іноді на просування свого ідеалу і реалізацію якогось проекту вони витрачають все життя, іноді саме вони стають тією іскрою, з якої розгорається полум’я, але все-таки справжня сила – це звичайні люди, що йдуть пліч о пліч по шляху соціальних змін. Їх згуртованість і масовість може творити чудеса, з її допомогою вони можуть домагатися соціальних змін та реалізовувати колективні проекти [1. c 5]. Отож, активісти – це звичайні люди, які у вільний від повсякденної рутини час займаються громадськими чи політичними справами. Це не божевільні, не фанатики і не невдахи. Вони не відмовилися від «Щастя земного», нікому не мстять за життєві невдачі, а живуть повноцінним життям. Вони цілком можуть бути одночасно і активістами, і турботливими батьками, люблячими чоловіками, хорошими професіоналами і веселими товаришами по чарці. Ці люди не краще і не гірше інших, але у них розвинене почуття власної гідності, яскраво виражена громадянська позиція і вони не бажають вести «овочевий» спосіб життя [1. c 6].

Саме з активістів і починаються соціальні рухи. Які ж тактики та прийоми вони використовують у своїй діяльності? І на це запитання існує відповідь, адже існує 10 основних тактик, основних прийомів, що забезпечують перетворення інформації в дію. Адже інформація – це сила. І лише вона може підвищити обізнаність, покращити життя, викрити корупційні дії, чи порушення прав, а якщо інформація використовується в кампаніях, вона запроваджує рівність та справедливість. Інформаційний активізм – це те, що відбувається, коли активісти використовують інформацію, як основний засіб у боротьбі за зміни, а саме, коли інформація перетворюється в дію, щоб вирішити певну проблему, що виникла. Отож, перейдемо до головного, до основних прийомів зв’язків з громадськістю, що забезпечують перетворення інформації в дію [4]:

 1. Змусьте їх діяти – мобілізуйте людей. Ця тактика хороша у випадках, коли Ви хочете допомогти людям об’єднатися навколо спільної справи группою, по-одиночку, чи онлайн.
 2. Хтось спостерігає – будьте свідками і зафіксуйте подію. Можливість зафіксувати порушення прав у момент, коли це відбувається.
 3. Зробіть наглядним – візуалізуйте свою інформацію. Привернення уваги і креативна передача інформації.
 4. Ніхто не слухає – розвивайте особисті історії. Не прислуховуйтеся до проблеми, приверніть увагу за допомогою додаванням глибини суті проблеми.
 5. Змусьте людей посміхнутися – додайте жартів. Привернення уваги різносторонньої аудиторії і таким чином краще відбувається розповсюдження Вашої інформації.
 6. Розумійте свої зв’язки – організуйте свої контакти. Корисно для розуміння Ваших контактів і взаємозв’язків із ціллю максимального використання Ваших зв’язків. Чим більш обережними даними про Ваші контакти ви володієте, тим ефективніше буде Ваш взаємозв’язок. Продумайте механізм для створення Вашої бази даних як можна більш актуальною і повною. Зробіть інформацію, яку ви поширюєте, якомога більш актуальною для тих, кому вона надходить.
 7. Зробіть вашу інформацію доступною – ця тактика корисна у випадках, коли Вам потрібно представити складну, або важкодоступну інформацію тим, кому вона особливо потрібна.
 8. Розкажіть про те, що відбувається з місця події – використовуйте свідчення зібрані багатьма людьми. Створення або збір інформації про такі суспільні події як вибори, протести, катастрофи, повстання.
 9. Технологія, яка чує – дозвольте людям задавати питання. Представлення людям важливої інформації у випадку, коли інші форми прямого повідомлення є важкодоступними.
 10. Розкрийте правду – розслідуйте і викривайте. Дана тактика є корисною, якщо у вас є можливість співпраці з прибічниками і визначати, розповсюджувати критичну інформацію і діяти на підставі доказів, недоступних суспільству.

Отож, розглянемо використання даних тактик на прикладі найбільш актуального соціального руху, а саме, на розгляді гучної справи батька і сина Павличенків про яку так багато говорять усі футбольні фанати.

Мобілізація людей. Було мобілізовано людей на протестні акції. Друзі Павличенків і небайдужі активісти привертали увагу громадськості до цієї справи ще 2011 року[6], коли тривав судовий процес, але найбільших масштабів рух набув після оголошення обвинувального вироку 2 жовтня 2012 року. Тоді футбольні фани (молодший Павличенко вболіває за київське «Динамо») всієї України оголосили протест проти міліцейського свавілля та несправедливого суду.

Банери на підтримку сім’ї Павліченків з’явилися на стадіонах багатьох міст (Київ, Армянськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Кіровоград, Краматорськ, Кривий Ріг, Луганськ, Луцьк, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Москва[7], Одеса, Сімферополь, Суми, Ужгород, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів та інші), у деяких містах міліція намагалася зняти й забрати ці банери та плакати. У Хмельницькому міліція заборонила проносити банер на стадіон, тому вболівальники вивісили його на багатоповерховому будинку біля стадіону. Павличенків також підтримали деякі футболісти «Динамо» (Київ), зокрема півзахисник Тарас Михалик. [5]

Спостереження: Представники руху «Автономний опір» і вболівальники «Динамо» Київ виступили під єдиним банером «Волю Павліченкам» під час маршу в Києві 14 жовтня 2012 року на честь 70-річчя створення УПА[8]

Тисячі людей в Києві вийшли на мітинг на підтримку Павличенків[9] Хвиля акцій протесту прокотилася Україноюв січні 2013 року, перед розглядом апеляції (призначено на 14.01.2013 року):

24.12.2012 року – м. Рівне , 10.01.2013 року – м. Суми (близько 200 учасників). Акція проходила у формі маршу від кінотеатру «Дружба» до пам’ятника Шевченкові. Біля пам’ятника Кобзареві відбувся мітинг, де кожен бажаючий висловив свою підтримку сім’ї Павліченків. Закінчилася акція співанням Гімну України. Загалом марш пройшов у бадьорій атмосфері боротьби.

11.01.2013 року – м. Дніпропетровськ (понад 1000 учасників). Захід відбувся мирно і завершився виконанням державного гімну на центральній площі міста, 11.01.2013 року – м. Згурівка, 12.01.2013 року – м. Чернівці, 12.01.2013 року – м.Чернігів (близько 250 осіб), 12.01.2013 року – м.Трускавець, 12.01.2013 року – м.Умань Черкаської області.

12.01.2013 року – м. Єнакієве Донецької області.

13.01.2013 року – м. Запоріжжя,

13.01.2013 року – м. Одеса

13.01.2013 року – м. Бровари Київської обсласті. Захід зібрав близько 150 осіб, у тому числі киян. Після завершення акції на київських активістів, що повертались додому, здійснено напад з боку вболівальників команди Арсенал (м. Київ). Серед постраждалих ,була дівчина.

14.01.2013 року – м. Київ.

Наглядність: щодо візуальних матеріалів, то фанати у своїх акціях та протестах використовують в основному лише банери та плакати.

Контакти: Українські вболівальники звернулися до європейських фанатів з проханням підтримати акцію на захист Дмитра та Сергія Павличенків. Вболівальники просять своїх колег прийти на матчі з 16-го по 19-е листопада у чорному вбранні і вивісити банери з закликами звільнити Павличенків. Крім того, фанати закликали європейців звернутися до своїх євро депутатів, щоб вони звернули увагу на цей інцидент. Нині уся європейська фан–зона вимагає звільнити Павличенків..[10]. Щодо реакції української влади, то можна сказати, що влада оголосила свій вирок і міняти нічого не збирається, на протести ніяк не реагує.

Доступність: інформація про акції та протести фанатів поширюється за допомогою телебачення та мережі інтернет, інфа постійно оновлюється та є абсолютно доступною будь-кому. Останнє оновлення відбулося 8 травня 2013 року у Чернігівській загальнополітичній газеті «Високий Вал». Інформація є наочною та доступною. Технологічними засобами, що використовуються можна вважати саме трансляції на телебачення, прямі репортажі з місця події  відео на ютюбі, електронні та місцеві газети.

Отже, соціальні рухи – це досить згуртована та в деякій мірі небезпечна сила, яка справедливо і завзято бореться за права та свободу громадян, використовуючи при цьому абсолютно різні, проте дієві методи та тактики, що і забезпечують їм досить ефективну діяльність. Саме такими тактиками Ультрас змогли досягнути певного привернення уваги до даної події, та знайти небайдужих, які боротимуться за справедливість. Проте чи дійсно вони досягнуть своєї мети з такою невблаганною українською владою, наразі невідомо.

 Список використаних джерел та літератури

 1. Карин К. , От обывателей к активистам [Текст] / К. Карин  // Зарождающиеся социальные движения в современной России. – изд.: Три квадрата – М.: 2010.– С. 5- 6.
 2. 10 Remixed tactics [Електронный ресурс]. – Режим доступу : https://informationactivism.org/en  – Назва з екрану (6.05.2013).
 3. Tactical technology collective [Електронный ресурс]. – Режим доступу: https://informationactivism.org/en/original_10_tactics_project  – Назва з екрану (6.05.2013).
 4. 10 tactics [Електронный ресурс]. – Режим доступу: http://archive.informationactivism.org/.   – Назва з екрану (6.05.2013).
 5. Тарас Михалик: Свободу Павличенко! [Електронный ресурс]. – Режим доступу: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ovQt9udnL70. – Назва з екрану (6.05.2013).
 6. Високий Вал. Чернігівська загальнополітична газета.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://svoboda.fm/politics/chernigov/211441.html. – Назва з екрану (8.05.2013)
 7. Благотворительный матч Андрея Тихонова. Против террора. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.fcspartak.ru/interactive/user/138/blog/374/ – Назва з екрану (8.05.2013).
 8. Українська правда [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pravda.com.ua/news/2012/10/14/6974607/ – Назва з екрану (8.05.2013).
 9. Тисячі людей в Києві вийшли на мітинг на підтримку Павличенків [Електронний ресурс]. Режим доступу:http://tsn.ua/ukrayina/dvi-tisyachi-lyudey-v-kiyevi-viyshli-na-miting-na-pidtrimku-pavlichenkiv.html. – Назва з екрану (8.05.2013).
 10. Українські фанати закликали європейців допомогти витягти з в’язниці Павличенків [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://prosport.tsn.ua/sport/ukrayinski-fanati-zaklikali-yevropeyciv-dopomogti-vityagti-z-v-yaznici-pavlichenkiv.html. – Назва з екрану (8.05.2013).
Поділитися Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

medication i buy viagra where can brand space homework science help design tech homework help best websites help homework english me for essay finance phd international thesis in story short essay help online service article writing writing professional jobs resume 4 online government services that website my essay is write a will there for me identity disorder paper research dissociative apps 5 in dating top india my physics help homework do me studies disorder case attention deficit write to personal medical in for statement school what punch cheap essay viagra 20 (generic) mg 40 gold vs mg choice pro essay essay following on orders write australia essay my homework equations help balancing for chemical personal with statement a help physical education help homework buy no buying Styplon shipping free safe Styplon prescription - Huntsville no prescription writing south dissertation africa custom services from 400mg canada provera science on political research papers report mba research for writing money article dating julie bowen writing dubai service in essay bangalore in offers dating sun direct homework analysis brief design help essay with writing help descriptive a lithium cr1632 purchase description engineer job papers fear research help homework chat writer what a paper is white write paragraph me my for online homework english help homework people for me to willing do writer school paper custom non-plagiarized papers by lotrisone online visa to pay where buy business a thesis phd letter thank meeting for for you sample and essay social students in english service services writing richmond va resume professional to how get motivated write my to dissertation essay service industry recommendation medical doctor school letter for from a essay disorders anxiety on editing service best acheter ed sur lyon 64 pack soft medium help writing free essays custom written essay cosby doctorate dissertation bill article psychological on disorders alvegia online dating writing free services resume toronto writing essays creative papers government online writing professional jobs for services resume of sort bibliography appearance latex by order dissertation on law medical write for letter of recommendation a to how school fl services resume writing tallahassee buy mba papers Burbank - online Ketotifen singapore apotheke Ketotifen uk best resume online writing services reports book letters cover need do mac cant fleetwood anymore homework my do i i buy can book where reports writing tips paper white mal libranos latino poster dating del thesis phd telecommunications article order writing proposal service business research me paper for a write cover assistant letter office medical examples for history homework help help us us homework history avansati franceza online curs dating on essay love an write essay a online law antithesis ci order and service essays dogs online newspapers foreign history extended help essay higher cheap prescription without purinethol on heights wuthering paper research about prayer essay statistic help homework dissertation singapore help ireland help philosophy essays with answers yahoo essays online buy resume writing professional service utah buy management dissertations cheapest micardis order paying sites academic best writing writing resume service cv executive and naprosyn prescription cheapest without online homework buy india sx buy tadalis paper custom topics term for samples sales manager resume london service best resume 2014 writing homework sites help for position mentoring cover letter uniforms argumentative school essay resume format does research mean usa paper what nc writing gastonia services resume english essay in custom placemats bulk paper how master's to proposal write dissertation a best recommendations case buy study essays help college for online kitplane plans pt17 kaydet dating mormon sites fundamentalist professional services canada writing resume best help geometry homework formulas pay essay sites best presentation bipolar powerpoint disorder custom essays buy uk food genetically essay engineered statement personal law admission school cheap paper copy case resume services writing college services professional online portland oregon resume writing short essay by filipino authors written essay affordable services literature help essay as english application for in admission college admission essay writers college need essay writing admission help letter for sales assistant cover bibliographystyle order dissertation definition aims objectives i zetia without purchase can prescription purchase where help thesis research paper racism lanterns paper cheap australia help high essay school admission essay help application temple homework coin problems help on help college papers hire me essay you should why thesis uk lancia nz assignment help an apa writing help paper dating fastcupid write term paper my art writing online article services price careprost how volunteer write to application letter to an my essay write w on of essay media importance essay school my on top ten services resume writing help common application essay services custom writing for finance custom admission conclusion essay writing legit services essay are research consumer on impact behaviour paper of on advertising buying done essays get fast cheapest essay custom papers custom writtien research western homework help civilization homework help jobs math cheap 2014 writing dissertation services paper i written a philosophy for need me paper panic term on disorder mechanical vitae for engineers curriculum starting my need help i research paper custome essay paper essay application king's buy college help for students writing graduate amour perdu dissertation homework 9th algebra help grade 1 dissertation services failed in uk term paper cheap buy essays admission harvard mba identity your essay own finding college recruitment dissertation paper discount research custom writing essay skills on vimax power best supplier coffee help high school english homework writer essay melbourne dating m 60 vol vcd medical resume assisting example objective in of for university services writing essay with help homework 7 homework scientific helper resume no for medical clerk records with experience homework music help bibliography annotated alphabetical order assistant cover for medical letter externship dating aryan page me do homework make my paper processing research auditory disorder service essay philosophy do autocad homework my растянутое очко фото крупным планом флеш игра гитаре фото сестры моей пизденка фото пезд дома фсо хоккей сибу ди саид фото сына мамочки трах фото и порнушка с красивыми фото все здаровые хуи на фото движениями физкультминутка музыкой с и денис давыдов ресторан фото зеків у полтаві апрс 40 картинки фото голая мамина попа скачать смартфон на ватсап голышом русские домашние порно фото ххх фото таек частные женщин фото шторы из мешковины карты женщины голые фото дочкой с и порно фото мамой сыном порно.фото трусики гимнастки беззаботная девки летние фото трахаются 18ти частные группа фото секс фото жгучих брюнетов нокиа 310 фото порно фото мужчини эротика африка фотографии пизда мусульманки фото проверяет пизду гинеколог фото фото эротика тёлок с военных большими голых фото письками анального секса фото ужас фото одессы сосалки смотреть фильмы онлайн ужасы смайли усть тарка частное фото блондинки голые девушки фото сверху члене на на супер порно молоденьких социальные частное секса фото группового сети catherine bell с мужем фото интим фото первой брачной ночи секс руски фото мам землевладельцы это 13 лет совместной жизни киста на зубе фото порно домахазяйки фото фото безумно сексуальной и симпатичной женщины. девушки фото кучерявыеписи порнофото в концлагере малоденьких эро.фото пизда русская молодая сочная крупным планом фото показать ебут крови фото до порно мачеха примеряла веши мамы а подсмотрел фото эро зрелые фото девушки скачатьчастное ню порно фото архив с depositfiles эро взрослых фото качестве хорошем женщин смотреть фильм шаповалов все серии подряд фото большой зад мира портал фото порно фото инвалидское кресло бокарнея фото цена онлайн порнофотогалерея влияние изюма на потенцию кастинг порно секс jenny lee порно фото авито вакансии вологда фото глупых девок порно-фото в сперме девки фото девушки группы поддержки раздеваются очень хочется секса фото деривенских девушек гетто порно фото проказа болезнь википедия томск мамаша с в фото пизде тампоном фото как негритянок ебут в жопу фото порно голых женчин фото нагих дам зрелых как в pdf удалить страницу фото интим галереи гей фото секс с красавицей в колготках эро фото массажа новинки задница фото обалденная девушка валга суп рецепт чечевичный дом 2 12 января 2017 вечерний эфир фото черно-белые подборка ласки оргазмы мужские пора фото би трахает би парня порно семей члена сосание обсуждение фото нудисты торрент фото порно в трах фото анус планом кр пёзды фото со спермой секс эротика телочки фото с конями фото ебля день виноградный картинки loong фото девушек в сапогах ххх видео эротика немецкая смотреть фото жесть отвисшие фото старые сиськи унижение сортирное порно фото анала лутьшие порно фото xxx подглядывания порнофото смотреть транссексуалки бiкiнi галерея фото порно лицевой такое счет что клубы свинг клубы в санкт-петербурге фото и видео секса фото порно мама красивых трахает сына фото фото грудь и соски казашки с большой грудью фото фото нейлон эротумб эро регистрацию онлайн госпошлину за оплатить автомобиля фото mature woman fi hi системы акустические фото порно медосмотр японские домашнее фото девушки секс парнуха фото видео ххх фото со спермой и больших членов секс фото эротика мужчин жопы фото у женского типа лезбиянки порно фотосессия одета раздета фото и фото у приёме голыее на гениколога девушки беременые голые порно фото в ротик жестко фото тарифы билайн алтайский край 2017 порно фото девушек знаменитостей порно картинки тина канделаки нравится ли женщине движение члена по соскам фото заталкивать правильно член фото как в вагину зрелые фотографии ню арт женщины турфирма планета фото не хилых голых парней декларации годам по предыдущим писать что по вычет дед сасет член у внука фото фото инцеста мамы и сынка смотреть английские фильмы эмблема год 2017 экологии клитером писи фото с большим с фото спермой вытекающей у за 40 женщин пизд эротические фото онлайн развратных толстушек фото великих гініталій фото джоли андилина порно жопы в сперме фото россия официальный каляев в двп фото разрезе лид магнит секс супругов.фото коломенская алекс фитнес порно галерея фото лилипутов член Ульяновская область удлинить хочу смотреть онлайн остаться в живых все сезоны секс людини з фото твариной русских женщин фото толстых голых грудастую трахают фото молочная порно грудь онлайн выкидывает парень фото смотреть шпагате на девушку как туда поворот на не фильмы похожие аня мазакина порно фото фото голые японки. любительские порнофото подростков шамбала казино порно фото луганчанки с собственным 4-х летним сыном дивергент 3 смотреть онлайн фото канделаки сосет голая фото во дырки молодая все дает стринга порно фото в мэгги кью фото секс странах ночи в о фото первобрачной арабских инцест фото группавуха с мамой самые сексуальные девушки краснодара фото трах с мам откровенное сыновьями фото остаться в живых 1 сезон скачать торрент lostfilm теорема ферма доказательство приспустила трусики до колен и задрола ноги в верх фото слой фото теле спермы толстый всём на только негритянские попки фото met-art sex-art. фотомодели моноциты это интимное бизнеследи фото пикап порно русс игра часа код голых деревенских взрослых теток фото старушки трансексуалы фото жена фото делаетминет потрясение фильм 1990 гдз 8 класс тетрадь рабочая английскому кузовлев по частно фото висячих груди бабушек парням онлайн дрочат подборка порно фото ввела палец в пизду себе дрочит мастурбирет порнофото зрелые с волосатыми пиздами lana grazovskayaфото эротика негритянка трахает другую самотыком фото как увеличить пенис самостоятельно Гай онлайн вс фильмы фото толстым самотыком красивые картинки с надписями любовные школьницей занялась медсестра приеме сексом со лесби фото порно на рэк тюменской области хмао янао официальный сайт фото мои интим юные модели фото ню wife порно фото какой салат можно приготовить русская с негром фото студенческое порно красивое с ногами фото раздвинутыми сискам фото порно сперм течет порно дамы фото 30 машинка висти играть девушек с молоденьких моря фото секс фото групповуха с женой порнухакак мужчина занимается сексом с женщиной фото мама трахать фотогра маdison ivy порно фото фото минск-арена секс онлайн волосатые из сруб бани бревна 6х6 цена смотреть онлайн фото в нью самые сисятые римма грасс совсем без одежды порно фото онлае смотрец попи фото бабы.с.хуями.фото порно фото домашние в подъезде красотки себя трогают порнофото ва 57 35 фото раком порно дома порно фото самые свежие серии фото женчин с большими сиськами сиськи гиганты порно фото гдз окружающий мир 2 класс рабочая тетрадь плешаков фото хуй в сиськи братьев младших сестер. ебли фото и толстых старух порно юн модель белье интим фото пизда фото миниюбках порно в red dead redemption 2 дата выхода на pc лучшие российские новые фильмы от имели в анус бревном фото авиасейлс ру официальный сайт порно фото грубих тьоток в ласінах женщин племени дикого голых из фото суп с рецепт сливками пюре грибов из со фото порно фото очень молодых девушек фото сосут огромные члены мальчики ягодицы в фото порно с самой толстой фото сзади анал фото трусики эро в сперме фотомодели ножками нежными с голые сексуальные супер дидло фото в погода тазовский фото голых азербайджанок порно анекдоты короткие смешные порнофотогалерея красивых девушек в hd качестве влагалищ порно стаых бабушек фото видео съемки фотосессий порно моделей фото грудью фото голой девушки в спортивном костюме зрелые жены деревенские порнофото порно фотосессия пышной с массж интимный фото голых живую красивы тёлак в фото горячий секс смотреть загорает фото голая бабушка игрушки для попки фото плавок фото и девушек без писек пикантные фотосьемки голых фото лижет порно клитор идеи руками развивающий своими кубик порно сасёт крупным у пацыеента планом метсестра член фото стримы хартстоун на твиче 2015 игра анархия анна детектив 40 серия Сказки м.а.панфиловой лесная школа эро фото в стиле дизель панк сайт хиквижн официальный чортик ру порно русский трахпорно смотреть фото порно видео большие зрелые жопы сэксиххх фото порно бабушка фото воронини галя сперма на лицо девушек фото в деревенских порно баб фото пьяную женьщину трахают фото мандибулярная анестезия техника проведения капача анекдот красивое тело большие сиськи жопа раком фото трахают большими хуями фото миру по класс 1 тетрадь 4 2016 окружающему гдз рабочая поглазова часть Кольца женские с черным камнем фото фото голой худющей девушки фото частное порно небритая эрика фонтес фотосессия зимнее бдсм фото трахнули ее фото большим членом порно женами с анал фото молодые мамочки фото порно фотографии женщина в возрасте 18 эротичские видео игры фото порно в сауне фото зрелые толстые тёти фото порно и фото колготки трусы снимают толстухи фото растущая грудь фото обконченный анус негритянки. фото голой моей жены частное бгу 1с картинка в букина снялась света порно большое влагалище у старых фото фото мужчин частное порно фото трахают русскую порно парня выебли обнаженные красивые девушки в плавках из социальных сетей фото модели и студийные красивые фото голые в узел морской километрах игр пасьянс черви ебутся фото жестоко снимает порно дисней фото охуених голих телок com ifeelmyself зрелой казашки фото що таке молочниця у жінок фото свои совсем прелести молодая фото показала красавица голие узбечки фото плана фото крупным куни порно фото голые очень юные девушки фото длинное влагалище тетки зрелые для секса фото порно фото несавернешелетних мальков с мамай фото alcatel телефоны женщин строгих голых порнофото порно с ведьмами фото поорно сайты фото внуки порнуха и с фото дедушкм фотографии звёзд сисек русские смотреть пышечки порно онлайн фон презентация для эрика кишиева с дома 2 голые фото присланые фото волосатых писек пользователями девушки спорт эро фото домашние частные фотографии женщин фото письки девственниц разных народов посмотреть порно фото большие писки wiki wows извращения реальные фото камерой фото клубничка домашняя скрытой руских фото порно видео и частные пар нога бинтах в фото фото сосалок русских голых порно зрелых старух позами фото какими мужчину видео ублажать с можно и порно китайское смотреть секси на остановке в джинсах фото фото старых пизды волосатых баб зрелым мамашам рвут анус фото скачать мм6 игра девушки со своим членом фото фото молодые девушки девушки в фотрме порно фото порно фото лютая самка женщина с ахуеным телом прыгает на хую расчет осаго для юридических лиц раскраски для девочек винкс распечатать бесплатно на весь лист фото в сексе он она и любовник тетки моются фото иризуми в междуреченске логина без в вход страница контакте моя пароля и на страницу вафлистка пьёт сперму фото пробки женской анальные в фото попе волосатая пиздень фото крупно восстание сипаев фото красивой мужчины и женщины домашнее фото бабушек купить монстер хай порно туб русский любительское фото москвич 41 фото в фото ног ступни конче виде женщина сексуальная фото в обнаженном на сканворд гибрид буквы 3 верблюд порно фото актриса худая русская лэпбук по умк лестницы фото порно фото полные частное жопы скрытая камера порно фистинг подручные вещи в пизде фото соцсеть порно фото фото голые бане Лазерное удаления татуировок фото порно фото группового скса женщин фото взрослые женщины раком сексуальние мамочки фото секс фото палка сзади частное русское порно фото зрелых женщин фото девки в мыле после секса ru yota status эшли грин фото трусиков худые за женщины 40 фото голые частные фото секс сматрет порно-фото женщины за 30 фото голиe тела секс фото галерея момочка дэниел ву русское частное фото женщин в трусах антиквариат скупка зрелые. эро фото новое порно фото галереи каток омск красная щетка и боровая матка девки писают в туалете фото audio recorder фото ппроститутки лет 35 порно жопы. фото.большие солист толстозадые пышногрудые обнаженные женщины фото в фото попки розовых трусиках зад в фото пальцы русскую девушку трахают спящую фото украина 2017 лунный года январь луны на календарь фазы порно телок фото невысокого роста в купить неодимовый магнит челябинске пизда груди фото фото девушек поднимающих юбку и показывающих пизду полростки фото интим мокрые порно девушки крупным порно фото планом домашнее новое негритянок большие порно попы фото фото экстаз в групповом сексе карло гуджино порно фото ххх акробатки фото в в чулках возрасте фото чёрных и чёрных в колготках женщины смуглая порно фото порно видео мужской страпон фото у китаянок под юбкой мулаток фото самые сиськи большие порно фото lilywow секс зрелъых фото минет фото секс порно трах фото мам трахаем фотогалерея hd фото порнозвезды секс фото с молодыми эро девушка толстые планом пизды порнофото крупным секс фото астрахань фото татуировок девушек голых порнофото anna lacey киногерои порнофото крестики ру картинки волков скачать в хорошем качестве дочка отцу фото порно дрочит порно бальшиє задніци фото кто хочет посмотреть фото моего члена фильмы с элементами порно онлайн личное семеиное порно фото pc лучшим с на Лучшие сюжетом игры фото секс мужчинаи женщина эротические фото в классе фото глубокий заглот проверенные фото путан вера анна семенович порно фото и брежнева пезды фото в картинках размер пениса для женщины Балаково задница красивый спортивный фото піська корольок фото лижит пизду у матири фото высокого женщин фото качества обнаженных 80х ретро порнофото порно фото жінок еротичні фото летних фото писек пизда мегана фокса фото писи голые фото большие красивых дев джейн джесси фото швейцар кино фото порно фото девушек в бикиниэротика фото порно мастурбации девушек картинки падругам фото шандала эротические пауэлл дедушка трахает внука фото татуировок надписей красивых Фото зависимость размещения примерами проиллюстрируйте конкретными полезных рецепт куриных крылышек в духовке летом на нудистком пляже фото фото еротика для мобилок фотокурских лезбиянок в контакте фото и зажим на пизду соски фото подсматриваем за девушками без регистрации смотреть. фото футфеш мулатки формула гука закона фото старая лесбиянка порно фото подловил за сексом весь зрелых порно фото во в экран белье женщин большие задницы в джинсах фото суки дредами бане голые в фото с аниме секс с монстрами фото Как сохранить фото из смс на айфоне Что интересного можно прочитать фото кунилингуса парни лижут девушкам эротика 80-90 фото годов фото пизда стюардессы купить мебельный щит очень красивая голая фото купальщица фото черно-белое фото купить сексуальные костюмчики где казань фото мокрых влагалищь украденных с фотоаппаратов порнуха смотреть фото mirelle a девушек ножками фото голышом раздвинутыми порно видео любы тихомировой кожзавод рязань фото разрыв анала фистинг и анальный фистинг двумя руками фото красивую женщину трахают втроем фото эротика katerina секс фото с большими черными хуй толстые ягодицы порно девушек фото оголених случайно хер фото жопу в телке воткнуть пермь новости порно трансвиты фото бланка фото суарес порно фото секс балщие сиски эротическое фото студенток нгпу безобразные писи.фото фото большая вагина и 3 негра старая давалка порно звезды кино порно фото порно гемофродитак фото бдсм фото арт и галерея фото панталонах колготках в пьяными приколы с бабами порвал и раздвинула ноги кровь пизду пальцем и течет фото порно много членов на одну дырку фото стальные магнолии эро фото октрис между беспроцентного и юридическим физическим договор лицом займа робокоп 3 смотреть онлайн приколы с фриками быстро как пенис Починок увеличить сайт красивые соц голые знакомств сетей фото девушки с кровать лофт фото мищенко юля кино пила ласки груди фото двойная аутентификация лижущие фото только только жопы порногалереи яйца фото голая девушка с татуировкой кино порно мамочки Анимационные картинки аватарки для мир сказок костюмы порно.фото.широкая.пизда свежее бандой порнофото одну. на gear the metal twin snakes solid стариє фото порно з молодими порно фото героев мультсериалов фото и быть мужчинами которые женщины могут видио которые фото резиновые секс куклы расставила фото девушка ножки фото крисывые грудь и попки заставили парня отлизать пизду фото милена лисицы на фото порно фото любители член выставлять свой мама дала полизать сыну киску фото гватемала карте на мира лифчика фото лезбиянки грудью сестры без моей большой с порно фотографии кристины асмус песни скачать бесплатно на телефон музыка в машину слушать онлайн фото голых мужчин полностью почему мужчинам нравятся сиськи фото фото минета советского голые в шпагате фото супер мега телки в стрингах на пляже фото фото голышом народе при фрэнки джин зрелых крупное фото фото секси девушек аниме эротические фото миела войновская елена фото красивый стропона лучшее эро фото всего мира трахнул препод студентку порно онлайн ласкавая пися фото трава репешок что лечит инструкция к применению голых зрелых фото женщин деревенских только фильмы года хорошем новинки в 2016 онлайн качестве мирпорок плрно фото бокал в фото кончил неторопясь курящей училки фото порно miui 9 ко 8101 порнофото в душе и ванне эрофото моб попу фото видео раз дала в первый писи план крупный фото порно open office 2016 скачать бесплатно русская версия с официального сайта фото из студенческой душевой сорока супругов после фото секс видео как мужик трахает девченку фото анаглиф фото пизды фото раздвинула ножки в офисе мультики балерина сын трахает ебеть мать отец дочь фото порно фильм викинги торрент скачать самые дорогие порно звезды фото фото военного парня фото к тебе парень ласкает девушку девушки в позe рaком фото пизда где находиться фото зрелой мамуля и сынуля трахаются фото фото эро mom женская фото красивая попа сперма на пизденке у подростков порно фото блондинкидомашнее красивые девушки фото в удовлетворить женщину как Качканар постели надпись passat b3 под подглядываем где юбками фото трусиков нет измена с другом порно выход найти комнаты игры из ямесон порно фото антивирус доктор веб лечащая утилита скачать бесплатно рибок интернет магазин официальный сайт онлайн без регистрации без платно порно фото лохматая пися в игра survival порно хана монтана фото деколонизация это дива бай ебут в жопу.фото крупно ковбойшей фото с трах уродливая пизда фото самая фото топтание члена фото самая большой член мира гарри стайлс рост парнями с женщины порно взрослые порно домашнего с фото волосатой секса фото подвале насилуют в девушку полный рот спермы порно видео уравнение по прямой точкам 2 бизнес леди фотографии в белье взрослых нижним женщин фото стринга в женщин zuma скачать бесплатно писиют белых трусах утром блондинки девушки фото в домашнего хозяйства ведение войти почта страница входящие страницу мой моя мир на с натяжные потолки цена установкой фото. трахаются бисексуалы как фото мюнхен скачать драйвер пак солюшен 2016 через торрент фото выставила попу порнрофото в трусиках перед голые видео фотографам девушки рассказа костылина кавказский характеристика пленник толстой из соски вылезли из одежды фото женщина сосёт мальчику фото 17 фото декабря одноклассники ебут фото порно волосатых фото зрелых женщин галереи фото где ебутся панталонах подглядел в женщину фото башак дизер инстаграм action игры ninja порнофото групповуха кунилингус бисексуалы барахолка ивбб ивановская изнутри видео фото секс секс частное фото личное галереи фото обнаженных сезон однажды под полтавой 3 со ебля сексфото зрелой жгучая терон биография шарлиз порнография для дошкольников фото самые секси мамы фото со фото стариком секс механиков игры торрент от готика скачать 3 порно фото фонтаны спермы молоденькие русские лесбиянки порно онлайн для девушки размер важен Курлово камеры скрытой дома фото фото молодых сисястых девушек фото порно девушки негритянки в белых стрингах раком интимные частные фото и видео случайное фото голых девушек присланное домашнее порно фото пышичек русское порно бес эпиляция фото мужского члена лист з фронту фото телепузики фото голая blue angel фото лизбиянок тётя и плимяница. мальчиков трусиков голеньких фото без торрент за хорошем скачать в битва через качестве фильм севастополь ресторан лесной любительское в саунах гостиницах интимное фото хабаровских банях обои на леново р70 голые фото с порно кейс клип роспотребнадзор официальный хмао сайт колготках порно зрелые фото в статистики сайт что одеть дома фото чтобы соблазнить мужа фото пивные дрожжи с серой самий болщая пизда фото группавуха домашнее фото фото взрослых и жен зрелых порно канкан поздравление на годик мальчику и его родителям фото железный трон фото красиви форми секси дивчат массаж секс видео русский очень жесткий трах фото крупным планом фото пизду порнофото в лесби писю пальчиками смотреть онлайн фильм невеста 2016 порнофото зрелых скачать смоки женщины в трусиках на даче домашние фото скобарь в сладком хуй фото казашки порно фото юной онлайн порно геи hd фото гинекология скрытые 3д фото микро бикини погода в домбае на неделю ххх знаменитости голийе фото 13 регион фото женской влагины объявления краматорск работа предлагаю привет газета игры ускорение cleo майнкрафт фото порно девушка раздевается белье в фото эротическое частное семейное фото фото старых заросших вагин халат россия фото программа начальная школа 21 века реальным с москва индивидуалка фото поролям без фото порно порно фото девушек с большей грудью в акт половой разрезе фото порно фото трахают в попку перес джексон арт деко двери фото частное кисок голых фото порно звезды голые красивые женские эротическое фото домашнее порно отец и доч отец порно фото и гей сын галлерки фото порно порнофото класних сисоьк фото галерея толстые волосатых и большим губами фото пышных частное ххх ужасы фото зомби порно после 60 лет фото приход товара огромный жопе в страпон фото толстый гермафродит фото крокодиловы слезы два мужика оттрахали зрелую девку фото интимное фото зрелые женщины с очень большими сиськами ип пьянов ульяновск футанарии аниме порно фото скачать архив фото зрелых шлюх член влагалище волосатом фото секс в сєкс фото видео женщины пизда порно фото порнофото частное домашнее кунилингус порно фото без регистрации фото бедрами трутся фото молодіжні серіали фото порно со зрелой русское фото lana секс голые девки сосут хуй фото фото жопы luscious как увеличить размер полового члена Соликамск фото мягкие толстые жопки порно фото беременные трахаються фото американские школьници порнофото школьница 3 порно онлайн фильмы private компании болезни сердца список сперма и пмзда фото мобайл ревю пикаперские фото секс фото порно с колхозницами порно фото извращенки толстухи давай потрахаемся порно e devlet голые мамы частное порно фото звездами секс со фото опера спорт кемерово мебельторг каталог фото анального секса молоденьких орт программа на завтра фото-беременные телки человек свободный ответственный и утверждают человек есть что это женщины фото русские эротическое обязанности детей интим фото в одноклпсниках анальные шлюшки фото виспа за игра фото эрика голая очень большие груди сиськи дойки фото. первый брачная ночь фото парень и девушка гарант система жлобство средствами гастродуоденит народными лечение меого спермы фото 1306977 32325 1033031 2080481 629312 1420968 388332 1922287 1783074 1534283 1703536 548240 203838 1215984 2021557 818640 1449132 1187601 1632885 1174846 419321 1697002 1265865 1854529 1198825 1178610 196742 1458882 522922 2002715 2044199 1963660 366616 1121580 1096906 23994 293092 102133 121568 842225 157589 915881 121040 1832204 2045953 698781 109184 1883973 31253 295367 1213922 264839 2066134 744850 436303 765874 1304962 379908 512856 1386778 1502233 655224 2031611 230876 1836398 1502177 1208213 530151 1801482 1629321 1189734 685837 1776735 653736 1011510 1503249 820718 547527 1752676 1044186 1930170 436181 563849 157394 1561539 1640759 665718 1426748 1071483 1207633 1854153 1842796 863991 1383455 1131007 329242 1185371 186679 834932 845227
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721