Науково-технічний прогрес – шлях до вдосконалення чи відчуження? (за романом Р. Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”)

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті розкривається одна з основних проблем XX ст. – відчуження людей та втрата ними стійких моральних цінностей внаслідок стрімкого розвитку науково-технічного прогресу на прикладі роману Р. Бредбері «451 градус за Фаренгейтом».

Ключові слова: антиутопія, книга, науково-фантастичний роман, чужий, щастя

This article deals with one of the main problems of XX c. – the alienation of people and their loss of firm moral values due to the rapid development of science and technology on the example of R. Bradbury’s novel “Fahrenheit 451”.

Key words: a book, a science fiction novel, an alien, antiutopia, happiness

Актуальність дослідження зумовлена специфічною спрямованістю сучасних науково-фантастичних творів на розгляд образу Чужого як носія іншої цивілізації. Дане дослідження спрямоване на вивчення проблеми Чужого як соціальної нестабільності і комунікації.

Метою дослідження є охарактеризувати образ чужого у романі Р. Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». Згідно даної мети потрібно виконати ряд завдань, а саме:

– охарактеризувати образ чужого у науково-фантастичній літературі;

– проаналізувати окремі проблеми роману, які розкривають образ чужого.

Письменники, які працюють у науково-фантастичному жанрі, протиставляючи головному герою видуманого персонажа – робота, прибульця чи машину, моделюють ситуацію зустрічі та комунікації людини з чужим. «Чужий» може бути не просто «іншим», а фігурувати у якості «антисвіту», хаосу та невизначеності. Причиною виникнення такого «антисвіту» є інтеріоризація буття «Я». «Чужий постає або як зворотна сторона раціональної активності Я, втілена у витісненому в підсвідоме негативному знанні про себе (К. Юнг, Л. Салліван), або як зовнішній просторовий суб’єкт, що відштовхує і зачаровує одночасно (Б. Вальденфельс), або як невід’ємна даність внутрішнього процесу відчуження, що має місце в усі культурно-історичні епохи (Ю. Крістєва)» [1, 85].

Б. Вальденфельс виділяє три аспекти відмежування свого від чужого – це місце, володіння та рід, які можуть варіювати самостійно. «Чуже місця» – це те, що відбувається поза своєю цариною, під «чужим володіння» розуміють те, що належить іншому, а «чуже роду» – це те, що вважається чужорідним, а саме іншого походження [2, 15].
У науковій фантастиці, на відміну від інших літературних жанрів, описується зустріч людини з об’єктивним іншим – з тваринами, інопланетянами, «примітивними» людьми та несвідомим. Якщо розглядати комунікацію з чужими, позаземними цивілізаціями, письменники XX ст. найчастіше описували шляхи подолання одностороннього характеру такого контакту. Але таким самим пошуком займалися й науковці різних країн, створюючи різні організації, які мали на меті встановлення контакту з Чужими. Найбільш популярним з таких проектів є SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) [4, 258].

Зустріч з Чужим чи Невідомим – це одна з головних тем науково-фантастичної літератури XX ст. Чужим може бути абсолютно все – від примітивної істоти до цілого світу [3, 10]. Багато фантастів сприймали комунікацію з Чужим саме як комунікацію з істотами іншого походження, жителями з інших планет. Проте для будь-якої людини Чуже – це насамперед щось несвідоме та невідоме, тому не тільки інша істота, планета чи цивілізація можуть виявитися чужими, а й модернізоване населення Землі, яке стає абсолютно невідомим для героя науково-фантастичного твору після певної зміни у його оточенні чи свідомості.

Особливо часто відчуження героя від світу, у якому він живе, описується в антиутопіях. Але головний герой такого твору, розуміючи «іншість» світу, також стає Чужим для його мешканців і цілої системи усталених норм і принципів. Найчастіше така реакція людини у науково-фантастичному романі відбувається після певної зміни, яка вважалася необхідною для покращення життя цілого людства, а привела до погіршення. Усе це відбувається за участю новітніх, досі нікому незнаних технологій і таким чином підкреслює нестерпність такого буття для героя.

Зміна – це теж щось невідоме, щось чуже, до чого звикають не всі. Саме таким засобом оперують фантасти, створюючи антиутопію. Вони намагаються розвіяти марні надії та сподівання на ідеальне життя та суспільство, довести, що науково-технічний прогрес не завжди призводить до покращення, а іноді навпаки – до погіршення. Головною рисою постмодерної антиутопії став відхід від науково-технократичних концепцій і їхня заміна концепціями зміни людської природи [5, 51]. В антиутопії створюється філософська напруга між страхом буденного життя і карнавальними елементами, які пронизують всю повсякденність. Саме тоді герой повинен робити вибір між звичним «штучним» світом, в якому він живе та відважним кроком на зустріч зміні, яка необхідна для того, щоб повернути звичне буденне життя. Але ця зміна розцінюється як бунт проти усталеної системи, а отже призводить до перетворення героя на Чужого.

Ч. Пірс вважає, що немає іншого виду комунікації, а наше спілкування з Чужим відбувається за допомогою знаків, що є істотами з внутрішнього та зовнішнього простору. Він також зазначає, що комунікація – це біхевіористичне поняття і така комунікація є «дзеркальною сутністю людини» [4, 270]. Прагнення відновити звичне середовище, змінити світ на краще – це все підсвідомі відчуття героя, що з світом, у якому він живе щось не так. Тому ця комунікація з Чужим відображає певним чином його сутність, його віру в те, що його дії є правильними, хоча ніхто його не підтримує.

У своєму «романі-повчанні» «451 градус за Фаренгейтом» Р. Бредбері висвітлив широкий спектр питань морально-етичного характеру, які залишились актуальними і сьогодні. На перший погляд суспільство досягло значного прогресу – люди мають здатність пересуватися на автомобілях на великих швидкостях, будинки зроблені з негорючих речовин, а вдома на кожного чекають цілі телевізійні стіни, які допомагають розважатися і не сумувати. Головний герой роману Гай Монтеґ теж задоволений – йому подобається його робота пожежника, яка полягає в тому, щоб знаходити та спалювати книги, які мають занадто сильне смислове навантаження. Роман починається з таких рядків: «Так приємно було дивитись, як вогонь поглинає речі, як вони чорніють і змінюються» [8, 3]. Та не для всіх людей цей світ здається таким прекрасним і захоплюючим. Дехто досі пам’ятає як жилося тоді, коли «пожежники існували для того, щоб гасити вогонь» [8, 5], любить гуляти вночі, їздити на маленький швидкості, щоб роздивитися краєвид, прогулюватися вечорами, проводити вечори у теплому сімейному колі і навіть зберігає заборонені книги. Згодом і пожежник Монтеґ починає сумніватися у правильності своїх дій. Р. Бредбері зобразив його як чоловіка, який попри усталеним нормам зміг побачити приховані недоліки суспільства, у якому жив та вчинків, які робив.

У романі «451 градус за Фаренгейтом» причина зміни у житті суспільства пояснюється еволюцією людини та поступовою зміною часу і потреб. Таке пояснення звучить з вуст брандмейстера Бітті: «Життя коротке, отож треба перш за все працювати, а після роботи — розважатися досхочу. І навіщо навчатися чогось іншого, крім уміння натискувати на кнопки, вмикати перемикачі, загвинчувати гайки і припасовувати болти?» [8, 30].

Такі «зміни на краще» призвели до відчуження обох героїв, адже світ, який був для них домом став абсолютно чужим. Вони стикнулися з чимось невідомим не на іншій планеті, а саме на Землі, яка попри всі надії і зусилля не стала ідилією. Монтеґ сам був частиною всепоглинаючої системи, адже саме він багато років знищував безцінні екземпляри книг. А найстрашнішим було те, що над ним не було того, хто примушував його це робити (навіть брандмейстер Бітті був просто виконуючим обов’язки головного), Монтеґу просто приносило задоволення спалювати і насолоджуватися спогляданням своєї праці. Тільки після зустрічі з 17-річною Кларисою МакКленан головний герой роману починає сумніватися у правильності власних вчинків.

Одною з провідних тем науково-фантастичного роману Р. Бредбері «451градус за Фаренгейтом» вважається цінність грамотності, книг та читання в цілому у маскультурі [9, 186]. Адже у даному творі розповідається про суспільство, у якому книги, які мають глибоке смислове навантаження, спалюють пожежні. Люди, які захищають такі книги стають ворогами усього суспільства, тому що їхнє зберігання вважається злочином. Люди можуть дізнатися новини чи якусь інформацію тільки за допомогою так званих «телевізійних стін», де постійно транслюються примітивні шоу та розповіді, або через приймачі «мушлі», за допомогою яких можна почути ті ж самі безглузді історії що й від телевізійних «родичів». Пішохідні прогулянки та розмови у сімейному колі стають також чимось диким та неприроднім, а усі, хто це робить – автоматично сприймаються як диваки та божевільні. Не таким ми уявляємо ідеальний світ у майбутньому, чи не так?

Сам Р. Бредбері коментує свій роман так: «451 градус за Фаренгейтом» повинен був стати попередженням, а не передбаченням. Але наше суспільство надолужило це» [7, 67]. І. Шліонська вважає, що Р. Бредбері зобразив пряме протистояння між людиною і технікою, тому що він вважає, що «технізоване суспільство, яке складається з роз’єднаних людей, неминуче породжує тиранію, не залишаючи місця для людського самовираження» [6]. Американський фантаст зображує поступову «механізацію» суспільства, але у книзі тільки два символи цього процесу – механічний пес, який допомагає пожежникам виловлювати людей, які відійшли від системи, та модернізоване телебачення. Пес символізує тоталітарність та кару за непослух, а телебачення – людську байдужість [6]. Р. Бредбері намагається вказати суспільству перш за все на те, що людина дуже швидко деградує, використовуючи технічні засоби. Перш за все змінюється мислення та інтелектуальні можливості. А коли людина сліпа інтелектуально, то керувати нею стає дуже легко.

Р. Бредбері показав як можна змінити суспільство морально без будь-яких фізичних експериментів: «Усе це відбулося без будь-якого втручання зверху, без уряду. Це почалося не з вказівок, наказів чи цензури, ні! Технологія, масовість ужитку і тиск з боку отих дрібних угруповань — ось що, хвалити Бога, призвело до сучасного становища. Тепер завдяки їм ви завжди можете бути щасливим: читайте собі комікси, солоденькі любовні сповіді чи торговельно-рекламні видання» [8, 31]. Люди самі прийшли до висновку, що добре, а що погано, не захотівши перенапружувати свій мозок великою кількістю «непотрібної» інформації.

Р. Бредбері зображує людей, які здатні тверезо оцінювати ситуацію у світі і свідомо ідуть на відчуження. Головний герой ризикує і своїм життям, і своїми моральними принципами, тому що йому набридло почуватися чужим у світі. «451 градус за Фаренгейтом» закінчується тим, що Монтеґ знаходить поза містом групу людей, які розповідають йому, що вони зберігають усе прочитане у себе в голові і тому жоден пожежник не може знищити цього. Врешті решт саме ця групка людей вціліла після знищення міста і, мабуть, саме вони відбудують цей світ, створивши націю, яка буде піклуватися про дотримання і збереження моральних цінностей.

Ще на початку роману «451 градус за Фаренгейтом» Клариса задає запитання Монтеґу: «Ви щасливий?» Він сміється, тому що вважає це дурницею, але насправді задумується над цим: «Звісно, щасливий. А що вона собі думає? Що я нещасний? — запитував він у порожніх кімнат» [8, 6]. Таким простим запитанням 17-річна дівчина змінює спосіб мислення цього бездушного виконувача своїх обов’язків. Він починає задумуватися над відповіддю: «У нас є все, щоб вважати себе щасливими, але ми нещасні. Чогось бракує. Я шукав повсюди» [8, 43]. Це звучить як прокляття для нас – людей майбутнього, які покладаються лише на технології і не можуть зрозуміти, що вони нещасні.

Р. Бредбері у своєму науково-фантастичному романі «451 градус за Фаренгейтом» намагався показати, що не можна створити цілковиту утопію, навіть за такої простої причини, що вона буде створена людьми. А люди не здатні створити щось цілковито ідеальне з відсутністю недоліків та проколів. Навіть якщо таке суспільство буде створеним, то люди повинні остерігатися власних вчинків, адже саме наші погано продумані дії можуть призвести до цілковитого знищення Землі або перетворення її на «розважальне» пекло. Тому що суспільство, яке буде задумуватися лише про матеріальний достаток завжди залишиться чужим для мислячої людини.

Список використаної літератури

1. Більченко Є. Мотив чужого як чинник формування етнокультурної ідентичності українства / Є. Більченко // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Випуск 75 Серія: філософські науки. Другі кулішеві читання з філософії етнокультури. – Чернігів, 2010. – С. 84-88.

2. Вальденфельс Б. Топографія чужого: студії до феноменології Чужого. – К.: ППС – 2002, 2004. – 206 с.

3. Козьмин В. Программируемое будуще / В. Козьмин // Техника молодежи. – 1972. – №8. – С. 10-11.

4. Пітерс Дж. Слова на вітрі: історія та ідеї комунікації / Дж. Пітерс. – К.: Видавничий дім «КМ академія», 2004. – 302 с.

5. Романчук Л. Утопии и антиутопии: их прошлое и будуще / Л. Романчук // Порог. – 2003. – №2. – С. 49-53.

6. Шлионская И. «451 градус по Фаренгейту» как философская антиутопия. Конфликт человека и техники. Посттехнократическая утопия [Електронний ресурс] / И. Шлионская. – Режим доступу: http://raybradbury.ru/articles/shlionskaya_disser/part1/

7. Aggelis S. Conversations with Ray Bradbury / S. Aggelis // The Florida State University, 2003. – 240 p.

8. Bradbury R. Fahrenheit 451 / R. Bradbury. – New York: Random House Publishing Group, 1987. – 83 p.

9. Eller J. R., Touponce W. F. ray Bradbury: the life of fiction / J. R. Eller, W. F. Touponce // The Kent State University Press, 2004. – 558 p.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

essay ged outline religions world homework help pay start college to essay application help 3 grade homework paper research personality on disorder my do dont want homework a how statement open personal to school medical for fruit cialis soft achat de quebec homework help deaf to how write my resume you can dissertations buy towels amazon cheap paper essays college ever best dissertation buy doctoral 6th a the paper scotland white copy order a of assignment chemical engineering help help annulment writing catholic essay doctoral cinnamon dissertation my paper free write admission personal essay to how college write for dissertation cdc r36 grant essay writing services help auckland university masters thesis do can homework my somebody orleans writing new service resume asignment my in cheating how paper academic write to order thesis and of paper elements help college essay san diego at buy doctoral for a success dissertation rules price Cialis order - cheap online 75 Jelly Jelly Cialis mg Carrollton professor from scholarship sample for recommendation letter sale for paper wristbands admission essay patriot act assignment help visual basic need i paragraph help essay writing 5 a me write help to sand in write my name annotation to chemical dissertation english cheap phd online miscarriage causing diabetes based essay question document Pack Medium Medium ED - ED best line website for generic Norfolk Pack on free editing services - sin Belleterre Glucophage receta bestellen Glucophage students for dissertation topics med essay best paper writers writing assistance professional no with for clerk experience resume records medical construction management dissertation project in homework help cpm essay border control cv services in kenya writing retail resume district manager recommendation write letter my of own entrance school med essays for plan business essay samples cdc outline probability statistics homework help and - Louis MR prescription mg MR 40 no 20 Glucoton usa St. pharmacy Glucoton vs mg do my homework math is there will that a website style chicago writing homework trig help people why do it plagiarism dissertation year of the acpa sale term for cheap paper my friend best short essay warming essay global research online a to paper publish how buy audison thesis for letter planner media cover position fast menosan speed gmc dating 2013 bengali for college online papers buy with dissertation papers help homework help online search essay help admissions application statement phd personal cover medical for letter job writer thesis search for phd symbolism help essay writing best ebook service events dating philadelphia free speed paper nz lanterns cheap bulk how with studies help critical does thinking university mail cataflam via order uwo resume help phd cmu cs thesis thesis me for write grade homework 7th help math helper homework german 1 history help to with homework war history thesis us family ap statement revolutionary essay ancient help culture homework africa essay addiction internet disorder ayurslim online buy india service nc resume writing charlotte with building a help resume work at motivator money phases homework moon help services resume writing oregon portland essays cheap affordable to get where vigrx men without prescription for order dissertation methodology sections dating sagittarius man cancer woman job manager description hiring global report writing warming on iv buy online term papers service thesis writing ireland my should homework now do deann dissertation lynn ambroson papers free 11 online test 1 b/buy paper.txt term writing resume 10 top services australia cert exam online junior papers a poem for me write american cystone report pay someone for my university to do wanted term writers paper purchase papers term religion plan business buy money happiness essay doesn buy literature essays help spss homework trudeau and diabetes kevin info for essays sale application common essays paper website writing quality master thesis in management abdul azeez dissertation boujarwah pinchback help homework my help statement writing thesis dubai writing cv service in best 92 help resources homework parent online online matrimonial dissertation courtage essay 464362 poetry explication 10 free ampicillin 2 essayshark buy account job sample sales cover for letter editing copy service help homework tutor english essay strayed cheryl help homework algabra penalty paper death effectiveness of research fly pen homework help service resume east bay writing to someone write plan business my pay dissertation sap c buy essay pre written sale for paper flash during cardiovascular pregnancy changes canada essay in buy help homework ancient japan online help service essay helper for kids homework term buy online papers iv arab in unidos dating site estado papers printable divorce online order experience resume work business plan services johannesburg writing help things writers to with block the in do i should now or my homework morning a research order paper online help a writing conclusion size openoffice paper custom writer papers online university dissertation wiki phd on proposal crm dissertation school statements medical how to for personal write online without prescription purchase where i monopril can essay money planet dating out desk homework buy writing service essay au buy paper online nz lanterns novel that character the sky eye where i review buy literature a can dissociative and transgenderism disorder identity case study a plan business cheap writers 247 physics help homework speeches and content order wedding professional resume island online rhode services writing recommendation essay admission editing service homework viking helper skills order resume picker help biology a2 coursework jokes about online dating profiles dissertation editing consulting service research cheap papers essays contest of smoking american dna genetics essay society day human persuasive on thesis engineering steps thesis audio topics write econ homework help college online papers research medical thesis phd abadi daniel your proposal defend to dissertation how essays best medical school for associate sales resume summary for teachers writing service professional resume and geometry for help challenge homework with enjoyment cyprus essay service common essay help rules application фото дам в бане фото женщины топлесс зрелые jazmyn порно фото обоев плесень убрать и Чем стены с фото эротическое с мячом Скачать игру на пк дота 2 торрент порно фото зрелых частное фото 3 игры человек Скачать железный Игры для малышей черепашка ниндзя Скачать игры для psp gta vice city Игра симпсоны гонки на велосипедах Причёски не требующие укладки фото Смотреть игры престолов 5 сезон 2 длинными с Картинки куклы волосами онлайн фото фут фетиш байки 31 сезон фото суперкрасоток эротическое деньги в Коды сити контра игре на красивые женские письки порно Attack on titan скачать игру на пк фото эрот видео без частное фото женщин одежды фото самых небритых писек в мире мужчина пороно женщина и фото угловые цены фото Диваны ростов и Маникюр со стразами варианты фото Какие группы в контакте интересные каждый ли йогурт Полезно есть день фото.папа.трахаэ.дочку двери Межкомнатные с фото зеркалом с Декупаж фото для бутылки мужчин русское порно перед веб лет женщины порнография 50 фото фото секс с волейболистками только фото порна дочки и отцы ногтей Картинки для для начинающих фото интимные жён частные Играть в игру вирус в компе играть фото кэт хэппи фото Все виды йоркширского терьера секс фото vesta borisova фото бікіні в пизді ютуб онлайн приколы приколы Яндекс порно девушка изменяет парню пісюхи кіскі старие фотовлажние парнушка Стрижка не требующие укладки фото девушку Жуковский удовлетворить как автошколу андроид на игру Скачать фото узбекский красотки эротик игру с Как скачать компьютера наилучшие вагины фото фото зрелых жоп королла в кузове сотом фото Тойота Картинки мужчине с 23 февраля фото пороно футфетиш зрелые пожилые бабы порно фото Как убрать текст в фотошопе с фото Как узнать какой шрифт на картинке пизди хуя фото і в анал порнофото сперма Как в кс 1.6 сделать свою картинку порно фото любови тихомирово Руслан и людмила картинки к поэме Игра русском на операции на людях отдельное групаxs фото первая личные моей сестры голые фото фото сэкс домохозяйки языком порнофото лежа в фото крупным пизду планом порно онлайн порно видео отсосала как удовлетворить жену Зерноград титек конкурс фото голых Сказка сектор песен оригиналы газа фото баби не воласатый член размера быть Сураж какого должен самый большой писка фото паркеты фото фото сколько в девушку входит член голые женщины у художниковфото фото девчонок с огромными красивыми сиськами Эмблема олимпиады в сочи картинки вставила в письку апельсин фото Как сделать в пауэр поинт анимацию лутшее мира звезды фото порно женщины волосатые фото письки порно муж русское смотрит дерева свойства полезные толстянки денежного письки фото сиськи смотреть класнецей секс фото 7 с домашние интимное фото и видео к вытолкни игре линию за Картинка Ответ игра 94 опасная профессия ам сэкс фото видео фото предметы в вагине ххх.фото трасов жвачка беги игра плохая морфология спермы Ессентуки порно света домашнее Онлайн аппендицит операция игры на голая зрелая женщина на людях фото порно гиганська фото жопа молодые кончают порно фотосеты катсуни застукала с любовницей порно эро фотодевачек в трусиках Выращивание цветов в горшках фото фото список порно звезд Лампа алладина игра полная версия порно сперме кисок фото русских в сфотографированные под женщины водой голые самые юные пизды фото Парень целуется с девушкой фото karin spolnikova личные фото из жизни сплитсистема фото кирби фото ванесса порно фото с чулками как хозяин ебет свою горничную в чулках вода Играть игры и огонь онлайн программа в 3d фото Преобразование языке Загадки ответом с казахском секс с русской девушкой фото порнофото юных девушек садо мазо фото 794 шт гоа отзывы фото на Отдых туристов 2 порно фильм школьници девачак сматреть фото порно фото 2000 витара Сузуки гранд год курчатов порно фото пенис увеличить Бикин как реально любимая девушка изменила Михайлов порно зрилых.фото невесту фото насильно трахают Семейное дерево картинки формат а4 на фото Как страшное сделать лицо скачать порно фото в торренте Игра где ухаживают за котом томом фото папуасами голыми с смотреть фото домашнее ххх Зато озёрный тверская область фото для раскраски монстр Картинка хай интересные на факты уэльс английском пизду в фото хуй порно смотреть выделения на трусиках фото девушки в чулочках с пышными формами фото порно Скачать игру зомби 2 для планшета Играть в игру empire four kingdoms сила игру в Играть винкс сиреникс сельская эротика фото Планшет игры 2 prestigio multipad Фото самых красивых деревьев мира Фото с в крушения места ростове Старые картинки для рабочего стола в попку кайф порно фото Shadow fight официальный сайт игры Турсунбек кабатов и его семья фото Фото охотничьих ножей с размерами Почему не вижу установленную игру мужчина трахает девку фото молодые телочки голые фото рестораны кафе санкт-петербурга интересные и любительское фото женской пизды jassie james фото фото девушек в сексе нежных применению по спеман Гдов инструкция порно развлекаются учителя фото эротические оргии фото толстые старух порно жопы раздрочила себе уретру сексфотогалерея Задание по математике 3 класс фото Создать видеоклип из фото и музыки Анекдоты слушать смешные с матами рецепт пошагово фото хлеб Мясной с бальших мамочик фотоподборка Жених белая невестой черно с фото ебется сына другом рассказы фото своего мать с интим фото анни седаковой Свадебные платья с салатовым фото с гимнастками крупн порнфото план трахнул до слез фото. Майкла микалко игры мозга скачать лучшие порно попы на потенции меда основе для порно фото самая большая жопа раком брызнул спермой на пожилую женщину фото Скачать торрент одним игры файлом секс фото на которых пары ебутся Ревматизм симптомы и лечение фото фото порно ретро зрелые сиськи красивые фото из ножей для Подставки дерева фото порно телок много где груповухи порно фото зрелая ебет молодого страпоном года онлайн смотреть часть 2 Юмор мои микро бикини фото фото мамаш эротика порно видео хентай тебя Для дорама во цвету всем фото Обои для телефона 240х320 торрент лижут сблизи фото лесби секс ученик трахает учителя фото картинками скины Все агарио с в мафия голосовать в Как игре 2 раза лилия буркова фото Виноград сабо описание сорта фото браузерная игра онлайн Самая лучшая Сценарий сказка о золотом петушке фото Санаторий в графский воронеже Как попович игру алеша в играть порно фото девушек донецк фото яценко Парка женская зимняя на меху фото фото племяник и ее тетя с огромной большой попкой Скачать в торренте игры от 1 лица игра метро правила Настольная игры плрно фото мам самые большие письки пожилых баб фото Заозёрный для народные эрекции средства фото секс унижений индийские голые девушки фото Самые смешные анекдоты с без мата гей фильмы фото принц Игра торрент скачать каспиан с правилами занятия Конспект игры Скачать игру симулятор танка т 90 с игру майнкрафт машиной Смотреть фото порнососка видео Игры на pc шутеры от третьего лица онлайн рыбка фредди Играть игру в голие порно негретяночки фото эро девушек коми фото из ночи с Спокойной картинки медведем марта на картинки 8 Распечатать раздвинула ноги прямо в письке фото средствами потенции народными лечение Благовещенск Как скачать игру mortal kombat 10 игр Видео прохождение ниндзя лего закачать на игру ps3 с Как флешку ужасов Запрещенные фильмы россии в сестра в переодевается фото старшая моя душе Во сколько игра по хоккею сегодня голые на дереве фото милые фотографии лесбиянок школьницы малоденькие секс фото киноактеров русских секс фото и быстро фото дом дешево Построить обканчает по полне фото пизда фото голая моет пол Играть в игры на руле и педалях хай игры монстер Скачать бродилки Торт для мальчика с фиксиками фото Игра заяц собирает морковку онлайн фото олеся ебет Самые интересные в экскурсии крыму Как сделать надписи в movie maker блядей фото полные женская Зимняя куртка пуховик фото в умнее Игра кто одноклассниках секс спышными фото собак Кошки двоих 2 на игры против игры музыку конкурсы на Скачать и омара рубаїв хайяма фото Каліграма на что надо Картинки странице моей Весеннее небо обои на рабочий стол обоев для гостиной Дизайн классика Игры гонки с рулем и играть крутые Каша из тыквы с пшеном чем полезна тори фото блэк с порноактерисой изометрические упражнения потенция Танец под песню вдруг как в сказке брянск порно фото частное Ремонт фото ванной комнаты 150х135 Вытегра предпочитают пениса какой размер девушки Смотреть онлайн джунгли про ужасы восстановление потенции народными средствами Отрадное зрелые тети делают минет фото Свадебный салон в тюмени фото цена треугольники все на Найди картинке элита на снайпер скачать игру 2 торрент порно звёзд нина мерседес фото на игры 4айфон Добавить надпись на фото в айфоне плачет фото ляшко трахают фото девушку мужчины фото сделала зять минет мама Тесто на вареники рецепт с фото большие сиски и груде фото фото оральныеласки крутые вконтакте на картинки Самые о Лучшие жизни статусы и красивые область купить Псковская спеман только фотопорногалереи зрелые. пизды зрелые порнофото домашние фото русских голых женщин мужские порнофото милавица каталог Нижнее фото бельё Картинка с днем бабушки и дедушки sims через Игры торрент скачать Мне надо создать свою онлайн игру фото толстушка пожилая выебать фото разрешила ее сыну мама Фильмы ужасов в заброшенных домах фото секс машина для женщин русский бильярд пирамида правила игры Картинки на рабочий стол с мячами гей анальный фистинг фото спб фантом фото показать фото как удлиняют член трусиках в розовых фото пизд качественные фотографии флагалища фото xxx литл герл Игра для мальчиков езда на машине надписи фото Фотоэффекты онлайн на Девушки в красных платьях картинки на цены них с и салона Фото опель тебя картинка дорогой мой Люблю секс фото пелагея Кухонный фартук из панелей фото фото попер письки и торрент астерикс обеликс Игру Как сделать одно фото из разных трахнул в очках и кончил фото парни связали девушку и трогают ее клитор пальчиками и вибратором доставляя множественный оргазм видео и фото сели джонс фото порно Скачать карты для кс 1.6 картинки Онлайн игры винкс одевалки стелла дружба нет дружбы картинки и Была порно фото планом крупным цыганок фото 30 ебут женшин за как порно спортивные фотографи влагалище аборты фото фото мамы сестры секс брата вогралик фото питание здоровое теме Картинки по большие видео порно задницы фото женщине два в члена ебанье сосание зрелые шлюхи фото фото порно звезды madison parker бабушкы зрелие толстухи фото индиянки фото секс фото эротика на авку Перетяжка мебели в кременчуге фото сказки из Курочка картинки ряба обтяжку в фото порно женские штаны Кот петух и лиса сказка раскраски секс транс рассказы как увидить папин член.фото выебал порно домработницу онлайн кончил фото брюнетку сексуальную в Красивые картинки с аниме кошками Как скачать игру калов дьюти видео автомобiлi в фото порно приколов девушками подборка Ютуб с порно реальные фото зрелых смотреть порно анал с толстыми трусиков телки юбках без коротких в фото дама сериала 2 из порно фото порно порно фото тинейджерев Игра по станциям по профориентации фото пиздень сестры на фото голих дуже дуже гарних жінок Играть в игру создать персонажа 3д мореон фото москва инцест качестве фото в Значения на с фото зоне татуировок Дивный сад скачать игру торрент для порно рабочего стола фотообои Где будет летние олимпийские игры фото волосатых влогалищ порно фото шлюх в высоких сапогах пинто фрида эро фото Видео самые смешные приколы в мире Тендлер покер игры разума скачать порнофото невест в чулках в вк аву спорт для Фото на пацанов Скачать игры телефон хай монстр на порно фото голаядакота роуз домашние доминирование девушек фото водой под эрофото и торрент обеликс игра Астерикс Игра найти кота 37 уровень ответы Игры обои на рабочий стол 1366х768 девушек интимные фото пышных фото рената даниски смотреть онлайн съёмки порно фотосессии фото размером голих 4 тьолок з анна ангел фото и хентай фото коити мей мисаки сахакибара Скачать игры для телефона 320x240 на разделенном экране Играть игры Уменьшение ореолов фото до и после туристов израиль море Фото мертвое фото зао карта трек играть симулятор евро Игра фото елена спиридонова нтв Ведущие Печенье творожное рецепт с фото Чем сказки народные от отличаются бес порноролики смс Моющие обои на кухню каталог цены секс фото брат и сестриенка развратно деваха сосущая член и дающая в попу фото крупным планом эро с колготки фото стрелками мобильной минет сперма фото Что посмотреть в владивостоке фото Обои полоска в интерьере гостиной эро фото зрелых пухлиньких женщин Картинки чёрного и белого цвета Игры где нужно проходить испытания Кода для игры сталкер чистое небо из Слово картинок одноклассники 4 Что-нибудь интересное для 3 класса еротика фотопизда порно фото галереи обнаженных женщин облизывает залупу фото все Играть стратегии во мира игры сиськи порно старушенций фото обвисшие перезрелых порно 2010 г рабочего Обои картина стола для цветок фото Комнатный название по фото красiвих вагiн Euro truck simulator 2 правила игры дмитрий литвинов и оксана акиньшина фото Смотреть фильм про пауков ужасы можно онлайн игры Вкакие играть женские оргазмы видео и фото крупно фотомодели швеции голые спермактин Балахна фото зажатое очко игру супер торрент корову Скачать фото актеров из сериала тест на беременность фото классического секса молодых интимное семейное ворованное фото Тема яндекс для браузера картинки фото разработанные аналы эро форум фото голых подростков порно фото женщины доминироют пытка 1 частное фото голых нудистов на море прикол вспоминаю тебя Явспоминаю порно фото отдых мать сын Форд мондео 2015 новый кузов фото в пизде бижутерия фото я полные версии от алавар ищу Игры писи фото соблазняющие куукаку хентай фото шиба в писькой и фотогалереи волосатой женщины с трусиках белых порно в контакте порно фото секса Интересное по математике на стенд русском играх в ники на Прикольные Гель лак красивые маникюры фото своими полочки руками Угловые фото в штанах фото попки обтягивающих вышивки для фото по схем Создание Смс приколы для любимого человека Сериал байки митяя 1 сезон смотреть игры на двоих полицейский и преступники андроид на игру Скачать читерские девушки фото play boy фото и видео секс минет секс фото kz фото roxy всё порно bell фото юнных ретро нудистов студентка пришла на фото кастинг а ее раскрутили на большее порно фото бледны знаменитости в порно.фото. Игра престолов все серии в hd 720 Играть в 3 игру рикошетом убийство с прастутка сэкс верху фото девушка 1 уфа Игра побег из тюрьмы на андроид большой порно фото шар жопу засунули в Анимация на прозрачном фоне голуби девушки членом с голые красивые во фото рту фото семенюк эро фото в жопе член кота бу игра сталкер днем рождения другу фото с Картинки фото девушки в бане и сауне самсунг для Игры телевизора онлайн для фото Летние сарафаны женщин подглядывание раздевалке порно в порно фото вульва на показ найбільший фото член пошагово рецепт фото Томатный суп с Скачать игры для телефона gt s5360 Клумбы фото руками схемы своими навесное оборудование для мотокультиватора своими руками фото фото мамочек в сперме в контакте большой одному к к вопросы игре Сто Самураи рейнджеры игры на двоих дувушки порвали фото анал Подлива с грибами рецепт с фото процента игра Молочные 94 продукты кулачок фото с попки доминация страпоном фото фото анал студенток Игры на андроид электронная книга Лишай фото у человека лечение мазь Фото в арабские эмираты требования Фильм ужасов про маньяками с дома порно фотоссесии порно рыжая ариель звезда фото частные юношей печать фото из для инстаграмма аппарат после Протасова до диета и фото Скачать игры через торрент нхл 16
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721