СПІВПРАЦЯ ІСПАНІЇ З КРАЇНАМИ ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ В РАМКАХ ІБЕРО-АМЕРИКАНСЬКИХ САМІТІВ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

 

Статтю присвячено аналізу співпраці Іспанії з країнами Латинської Америки в рамках Іберо-американських самітів. Висвітлено роль Іспанії в Іберо-американських самітах. Розглянуто ефективність та доціль
ність проведення Іберо-американських самітів.

Ключові слова: Іберо-американський саміт, Іспанія, Латинська Америка, проблема, програма, секретаріат, співпраця

Анастасия Коваленко. Сотрудничество Испании со странами Латинской Америки в рамках Иберо-американских саммитов

Статья посвящена анализу сотрудничества Испании со странами Латинской Америки в рамках Иберо-американских саммитов. Освещена роль Испании в Иберо-американских саммитах. Рассмотрена эффективность и целесообразность проведения Иберо-американских саммитов.

Ключевые слова: Иберо-американский саммит, Испания, Латинская Америка, проблема, программа, секретариат, сотрудничество

Anastasia Kovalenko. Spain’s cooperation with Latin American countries in the Ibero-American summits

The article is devoted to analysis of collaboration between Spain and Latin America within the framework of  Ibero-American Summits. The role of Spain in Ibero-American Summits is considered.  Effectiveness and expedience of holding of Ibero-American Summits are analyzed.

Key words: cooperation, Ibero-American summit, Latin America, problem, program, secretariat, Spain

Починаючи з Великих географічних відкриттів ХVI ст. Іспанія поширює свій влив на країни Латинської Америки. Наслідком поширення такого впливу стала наявність глибоких історичних, економічних, культурних зв’язків.

На сучасному етапі особливо важливими стають політичні інтереси Іспанії в країнах Латинської Америки, адже латиноамериканський регіон знаходиться на стадії значного економічного та інтеграційного розвитку. Крім того, країни Латинської Америки поступово змінюють власні вектори зовнішньої політики. Зі зміцненням власної позиції на світовій арені країни Латинської Америки більше не потребують «посередництва» Іспанії з країнами Західної Європи. Саме тому Іспанія намагається не втрачати свого впливу в цьому регіоні. Розвиток іспано-латиноамериканських відносин впливатиме на світову політику та міжнародні відносини.

Крім того, на сьогодні країни Латинської Америки все більше віддаляються від своєї колишньої метрополії Іспанії, що негативно може вплинути на обидві сторони, тому Іспанія, спираючись на значну історичну базу, здійснює пошук нових інструментів взаємовідносин з латиноамериканським регіоном. Саме цей фактор і є основою для співпраці Іспанії з країнами даного регіону як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, самітів. Одним із прикладів є співпраця в рамках Іберо-американських самітів. А це зайвий раз вказує на необхідність дослідження цієї тематики.

У статті використано переважно статті П. Яковлєва – одного з провідних науковців  Інституту Латинської Америки Російської академії наук (далі – ІЛА РАН), та Лаури Хіменес, які досліджують щорічні форуми вищих керівників латиноамериканських та іберійських держав, які стали інституційною основою формування Іберо-американського співтовариства націй (далі – ІСН), а також статтю М. Рижової, в якій наголошується на інтенсифікації зусиль іспанської дипломатії у розвитку відносин з країнами регіону та в реалізації іберо-американського та європейського векторів своєї зовнішньої політики.

Мета роботи – проаналізувати співпрацю Іспанії з країнами Латинської Америки в рамках Іберо-американських самітів, а також розглянути ефективність та доцільність проведення цих форумів.

Тенденція до розширення активності латиноамериканських держав в західноєвропейському напрямі знайшла до середини 90-х років і таку своєрідну форму, як розширення політичного діалогу з колишніми метрополіями – Іспанією і Португалією. З 1991 р. почалось формування нового актора світової політики ІСН, до складу якого ввійшло 19 латиноамериканських країн та 2 іберійських (європейських) – Португалія та Іспанія [5]. Членство в ньому до теперішнього часу обмежене двома параметрами: географічним (Латинська Америка та Іберійський півострів) і лінгвістичним (нації, що говорять іспанською та португальською мовами). Формат функціонування ІСН нагадує саміти Великої вісімки. Зустрічі глав держав і урядів, які щорічно проводяться упродовж двох десятиліть, стали ключовими ланками так званого Іберо-американського саміту (синонім ІСН) [6].

Іспанія не приховувала, що в організації саміту має намір керуватися принципами, що відрізняються від зовнішньополітичних принципів США, багато в чому побудованих на виділенні ключових партнерів, через яких виявляється вплив на регіон.

Іспанський МЗС неодноразово закликав враховувати реалії політичного і соціального розвитку в країнах Латинської Америки. Також підкреслювалося, що іспанці, які пережили перехід до демократії, розуміють усі труднощі, з якими стикаються молоді демократичні уряди латиноамериканських країн. Іспанський МЗС  багато разів заявляв, що принцип державного суверенітету є одним з основних принципів міжнародного права.

Перераховані принципи були використані при організації Іберо-американських самітів. Представники усіх країн на конференціях мають однаковий час на виступ, і на конференції діє правило: одна країна – один голос.

Зустрічі проходять по черзі в різних країнах регіону, у тому числі і в маленьких, таких як Коста-Ріка або Сальвадор, не дивлячись на те, що у невеликих латиноамериканських країн немає організаційного досвіду для проведення зустрічей подібного рівня [4]. Всього з 1991 р. було проведено 21 Іберо-американський саміт.

Історія ІСН розпочалась з І Іберо-американського саміту, який відбувся у 18-19 липня 1991 р. у м. Гвадалахара (Мексика) за ініціативою Мексики, яку активно підтримала в першу чергу Іспанія. Мехіко і Мадрид висунули ідею зміцнення історичної взаємодії іберо-американських народів за допомогою особливого політичного форуму, що дозволяє на вищому рівні в регулярному режимі обговорювати актуальні проблеми розвитку країн-учасниць [5].

Перед ІІ Іберо-американським самітом МЗС Іспанії заявив, що в ньому візьмуть участь тільки держави, глави яких були присутні на першому саміті. Таке уточнення було зроблене у зв’язку з бажанням Екваторіальної Гвінеї і Румунії взяти участь в роботі конференції [4].

Регулярні зустрічі на вищому рівні, які були доповнені робочими і консультаційними нарадами профільних міністрів, а також численними контактами експертів, дозволили в руслі загального проекту створити ряд спеціалізованих організацій (з освіти, науки і культури, справ молоді, соціального страхування) і запустити понад 20 програм співпраці в найрізноманітніших галузях: від розвитку бібліотечної і архівної справи до підтримки середніх і малих підприємств [6].

Особливістю Іберо-американських форумів стала участь у них Куби. Це істотно розширило сферу діалогу з Ф. Кастро, зокрема, з питань «реінтеграції» Куби з Латинською Америкою після закінчення холодної війни. На Іберо-американських самітах неодноразово приймалися досить різкі за формою резолюції, що засуджують жорсткість торгово-економічних санкцій Сполучених Штатів проти Куби [2]. Все ж робота Іберо-американських самітів не обійшлась без інцидентів викликаних Іспанією, а саме Х. М. Аснаром у 1996 р., який звернувся до Ф. Кастро з вимогою провести демократизацію (учасники саміту намагались не зачіпати питання щодо державного устрою Куби). Саме Куба стала першою латиноамериканською країною, що висловила глибоке розчарування результатами іберо-американських форумів. Ф. Кастро просто «втомився від того, що конференції не приносять конкретних результатів». Перед Іспанією постала проблема поєднання атлантичного і іберо-американського напряму зовнішньої політики. І демарш Х. М. Аснара проти Куби тільки виявив вже назрілу проблему.

І справді, ентузіазм викликаний створенням ІСН скоро вичерпав себе, причиною чого стало розуміння, що для функціонування ІСН недостатньо історичних та культурних зв’язків. Зокрема, мексиканська газета так прокоментувала саміт 1997 р.: «зустріч у верхах у черговий раз продемонструвала «швидше історично-лінгвістичну, ніж геополітичну спільність» іберо-американських держав, що не дає такого роду зустрічам багатообіцяючих перспектив» [4].

В іспанській пресі не раз вказувалося, що цінність зустрічей, на жаль, полягає в можливості неформального спілкування представників делегацій іберо-американських країн, а не в деклараціях, що приймаються, повних благих намірів і принципів, які кожна країна інтерпретує на власний розсуд. Невдоволення динамікою розвитку самітів висловлювали і самі учасники конференцій. Ернесто Сампер, що займав в 1994-1998 рр. пост президента Колумбії, не раз докоряв Іспанії в спробі уникнути обговорення наболілих питань. На його думку, Іберо-американські зустрічі повинні служити для вирішення іберо-американських проблем, якщо вони не замовчуватимуться, а активно будуть обговорюватися і вирішуватися [4].

Однак, поетапна взаємодія латиноамериканських і іберійських країн наповнювалася конкретним змістом. Усе це вимагало подальшої інституціоналізації, утворення нових органів для постійної координації практичної роботи. Рішучий крок в цьому напрямі був зроблений на VIII саміті в Португалії (1998 р.), де вдалося досягти принципової угоди про створення Секретаріату іберо-американської співпраці (далі – СІС), який мав грати роль сполучної ланки між численними політичними, економічними і гуманітарними акторами на величезному трансатлантичному просторі [6].

Почавши свою діяльність в 2000 р. з штаб-квартирою в Мадриді, СІС  впорався з поставленим завданням, активно займаючись «горизонтальним виміром» співпраці і залучаючи до нього усі нові урядові відомства, бізнес-структури, університети і дослідницькі центри, інститути громадянського суспільства. Найбільш сильний вплив Секретаріату відчувався в питаннях взаємодії по лінії державного управління, освіти, наукових досліджень, культури і інформації. У числі найважливіших і успішніших програм у вказаних галузях можна назвати: Програму іберо-американського освітнього телебачення; Програму ліквідації неписьменності і забезпечення початковою освітою усього дорослого населення; Іберо-американську програму розвитку науки і технологій; Іберо-американску школу державної і громадської політики; Фонд розвитку індіанських народів Латинської Америки і Карибського басейну [6].

Ще в травні 2002 р. на форумі Латинська Америка – ЄС в Мадриді Фернандо Енріке Кардозо (зараз екс-президент Бразилії) заявив про необхідність зменшення ваги проблем безпеки в роботі ІСН та висловився за значне збільшення уваги до обговорення проблем розвитку. Головне для латиноамериканців – це проблеми забезпечення вільної торгівлі, нової організації фінансової системи, боротьби з бідністю, соціальної та культурної ідентичності. Іспанія хотіла б більше звернути уваги саме на посилення боротьби з тероризмом та нелегальною міграцією [1, 141-142].

З часом виникла потреба розширення можливостей СІС, і вже на ХІІ Іберо-американському саміті у Домініканській Республіці (2002 р.) була утворена спеціальна комісія (робоча група) на чолі з колишнім президентом Бразилії Ф. Е. Кардозо.

Статут  Генерального іберо-американського секретаріату ГІС був прийнятий 20 листопада 2004 р. в ході роботи XIV саміту в Сан-Хосе (Коста-Ріка), який визначив Секретаріат як «постійний орган, покликаний надавати інституціональну, технічну і адміністративну допомогу Іберо-американському саміту». По усіх напрямах своєї діяльності ГІС був покликаний здійснювати різноманітні заходи, сприяючі не лише поглибленню співпраці між державами-членами, але і виробленню загальних орієнтирів в створенні нової архітектури міжнародних зв’язків.

Заснувавши Генеральний секретаріат і визначивши його роль в загальному контексті міжрегіональної співпраці, лідери країн-учасниць в основному завершили процес формування ІСН [6].

Аналітики відмічають, що на зустрічах у верхах (особливо в 2002 і 2003 рр.) голова іспанського уряду Х. М. Аснар відверто намагався грати роль гегемона і нав’язував свою лінію іншим учасникам форумів. Зокрема, це проявилося у висуненні односторонніх ініціатив, заздалегідь не узгоджених (всупереч традиціям) з іншими керівниками. Як помітив відомий іспанський політолог Селестіно дель Ареналь, Х.М. Аснар був впевнений, що, завдяки взаємодії з США, «Іспанія увійшла до числа великих держав, і він, один зі світових лідерів, в змозі самостійно визначати порядок денний Іберо-американских самітів» [6].

Однією з найбільш обговорюваних тем стала регулярна відсутність на Іберо-американских зустрічах президентів провідних країн. Так, у 2004 р. на зустрічі в Коста-Ріці з різних причин не були присутні президенти Чилі, Бразилії, Перу, Венесуели, Еквадору, Куби і Португалії. Частина лідерів брала участь в ті ж дні в Чилі у саміті Організація країн-експортерів нафти (далі – ОПЕК). Як помітили оглядачі, ніщо не перешкодило Рікардо Лагосу, який очолював Чилі, призначити саміт ОПЕК на дні проведення Іберо-американского саміту, і підкреслити таким чином, що він не надає останньому великого значення [4].

Додаткові стимули розвитку іберо-американський проект отримав в березні 2004 р. в результаті перемоги ІСРП на парламентських виборах і повернення до влади в Іспанії уряду соціалістів, який очолив Х. Л. Р. Сапатеро.

Свідченням позитивних трендів в латиноамерикансько-європейських відносинах став ювілейний XV Іберо-американський саміт, який пройшов в іспанському м. Саламанка 14-15 жовтня 2005 р. Передусім, його проведенню передувала безпрецедентна підготовча робота, здійснена в першу чергу іспанською владою, а також апаратом СІС. Тільки протягом 2005 р. в ході підготовки Саміту відбулися: три наради національних координаторів Іберо-американського саміту, який представляють усі країни-учасниці; надзвичайна зустріч міністрів закордонних справ іберо-американських держав; VIII Іберо-американська конференція з культури; VII Іберо-американська конференція з питань державного реформування; XV Ібероамериканська конференція з питань освіти; V Конференція міністрів з туризму країн Ібероамерики; зустріч міністрів економіки; I Іберо-американський парламентський форум.

За підсумками Іберо-американського саміту було прийнято «Декларацію Саламанки» та 16 додаткових комюніке, де особливе значення мала реалізація висунутої Іспанією ідеї обміну частини зовнішніх боргових інструментів на інвестиції в освіту і інші соціальні програми [6].

Іспанія, яка є членом ЄС, намагається також в рамках даної співпраці відігравати роль посередника. Так, наприклад, одним із досягнень Іспанії стало сприяння у створенні ЄС спеціального фонду для Латинської Америки, який до цього був частиною загального бюджету ЄС призначеного для Азії та Латинської Америки [7, 74].

В деяких випадках Іспанії важко підтримувати гармонію у відносинах між ЄС та країнами Іберо-американської співдружності націй. Наприклад, під час саміту 1995 р. у м. Барілоче (Аргентина) Чилі висунула пропозицію засудження ядерних випробувань, які здійснили Китай та Франція. Іспанія була проти такого засудження і вилучила із Заключної Декларації Францію. Також країни Латинської Америки підписали у 2003 р. Заключну Декларацію, яка засуджує політику ЄС щодо сільськогосподарських субсидій, які є значною перешкодою в експорті латиноамериканської сільськогосподарської продукції до країн ЄС [7, 71]. Іспанія відмовилась підтримати протести латиноамериканських країн проти протекціоністської сільськогосподарської політики ЄС, тому що саме Іспанія отримує найбільші переваги від діючої системи підтримки сільськогосподарських виробників. Саме це і змусило Іспанію поставити на другий план трансатлантичну солідарність [1, 143].

До того ж нещодавня поява лівих урядів в Латинській Америці поставила перед іспанською дипломатією непросте питання про те, до якої міри Іспанія готова підтримувати країни регіону, якщо ця підтримка входить в пряме протиріччя з її обов’язками члена ЄС, НАТО і в цілому західного співтовариства.

Власне, проблема вже була позначена з тієї миті, як на конференції перестав приїжджати Ф. Кастро. У відкритий конфлікт вона вилилася у вигляді широко відомого інциденту між Х. Карлосом і Уго Чавесом під час конференції в Чилі (2007 р.). Під час завершальної сесії У. Чавес перебив Х. Л. Р. Сапатеро, зазначивши, що Х. М. Аснар – фашист. Перепалка між Х. Л. Р. Сапатеро і У. Чавесом була перервана знервованим вигуком Х. Карлоса У. Чавесу «Porque no te callas?!» (Чом би тобі не замовкнути?!), яка миттєво стала світовою сенсацією [4].

Ще одним чинником, який змінив рівень відносин між Іспанією та країнами Латинської Америки, стала фінансова криза. Звичайно, Іспанія все ще далеко перевершує усі без виключення латиноамериканські держави за рівнем і якістю соціально-економічного і політичного розвитку, але цей розрив неухильно скорочується. Латинська Америка кардинально посилила свої міжнародні позиції і «більше не потребує Іспанії і ЄС для того, щоб досягти власних глобальних цілей».

ХХ Іберо-американський саміт був першим, на якому був відсутній голова уряду Іспанії. Серйозні фінансово-економічні проблеми не дозволили Х. Л. Р. Сапатеро прибути до Аргентини, і іспанську делегацію очолювали король Х. Карлос  і міністр Т. Хіменес [6].

На цей же саміт в Аргентині в 2010 р. не приїхав жоден з президентів Боліваріанського блоку. Учасники Боліваріанської ініціативи знову підняли питання про національну ідентичність жителів Латинської Америки. Оскільки в країнах, що належать до блоку, велика кількість населення – індійці, саме в цих країнах питання про культурні зв’язки з Іспанією постало особливо гостро [4].

Останній ХХІ Іберо-американський саміт був проведений 28-29 жовтня 2011 р. у м. Асунсьйон (Парагвай). Центральна тема саміту – «Трансформація держави і розвиток». І знову можна побачити, як під більш-менш шанобливими приводами відмовилися приїхати в Парагвай президенти Аргентини, Бразилії, Венесуели, Уругваю, Сальвадора, Гондурасу, Коста-Ріки, Мексики та лідер Куби. В результаті в Іберо-американскому саміті взяли участь король Іспанії Х. Карлос I, голова іспанського уряду Х. Л. Р. Сапатеро, президенти Португалії і Андорри, лідери Болівії, Ґватемали, Гондурасу, Колумбії, Панами, Перу, Чилі і Еквадору.

Глави деяких держав висловили думку, що подібні саміти почали перетворюватися на пусті розмови, які не ведуть до реальної інтеграції. Його рішення носять не обов’язковий, а лише рекомендаційний характер. Лідери країн домовилися переглянути стратегію іберо-американської співпраці в цілях досягнення «відчутніших результатів». Пріоритетом повинні стати зміцнення громадських інститутів і соціальна інтеграція. Учасники саміту прийняли спеціальні заяви, зокрема, з вимогами до США покласти край торговельно-економічному ембарго проти Куби, а також із закликами до Великобританії повернутися за стіл переговорів з Аргентиною з питання суверенітету спірних територій в Південній Атлантиці.

За підсумками зустрічі Парагвай передав тимчасове головування у форумі Іспанії, де в 2012 р. пройде наступний Іберо-американський саміт в м. Кадіс [3].

Підсумовуючи, слід зазначити, що Іберо-американський саміт не є достатньо ефективним інструментом у співпраці Іспанії з країнами Латинської Америки. Це викликано низькою дієвістю діяльності ІСН, про що свідчить невдоволення таким станом речей багатьох країн Латинської Америки. Крім того вони звинувачують Іспанію у гегемоністських настроях та небажанні вирішувати конструктивно наболілі проблеми в рамках даного форуму. Постає питання про запровадження обов’язкового виконання рішень, які приймаються в рамках Іберо-американських самітів. Така негативна тенденція може призвести до зниження інтенсивності відносин Іспанії з країнами Латинської Америки, які вже не потребують посередництва колишньої метрополії у відносинах з ЄС. Іспанія повинна змінити тактику і стратегію зовнішньої політики щодо даного регіону.

Джерела та література

  1. Альперович, М. С. История Латинской Америки (с древнейших времен до начала XX в.): учебное издание. / М. С. Альперович,  Л. Ю. Слёзкин Л. Ю. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Высш. шк., 1991. – 286 с.: ил. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mesoamerica.narod.ru/Latin/latamerica_history5.html. – Назва з екрана.
  2. Беловолов, Ю. Г. Соціально-економічні і політичні зв’язки Іспанії з країнами Латинської Америки в 90-і роки ХХ ст.: історіографічні проблеми / Ю. Г. Беловолов, М. Ю. Беловолов [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Iipd/2008_1_2/belovolov.htm. – Назва з екрана.
  3. Иберо-американский саммит и заседание Союза южноамериканских наций [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.imperiya.by/pc26-10890.html. – Назва з екрана.
  4. Рыжова, М. Ибероамерика: проблемы и ожидания : роль испанской дипломатии в ибероамериканских конференциях / М. Рыжова // Россия XXI. – 2011. – N 1. – С. 60-77.
  5. Сударев, В. П. Внерегиональные связи государств ЛКА / [В. П. Сударев, Б. Ф. Мартынов, В. А. Теперман, П. П. Яковлев, Л. Н. Симонова, В. М. Тайар, Н. Я. Кудеярова] [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ilaran.ru/?n=283. – Назва з екрана.
  6. Яковлев, П. П. Ибероамериканское сообщество наций: итоги двадцатилетия / П. П. Яковлев [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.perspektivy.info/oykumena/vector/iberoamerikanskoje_soobshhestvo_nacij_itogi_dvadcatiletija_2010-12-23.htm. – Назва з екрана.
  7. Jimenez, Laura Ruis  The Iberoamerican community of nations – the unused potential of a stagnant system / Laura Ruis Jimenez [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.megatrendreview.com/files/articles/001/04eHimenes.pdf. – Title from the screen.
  8. Koch, Denise La Reconquista: Spain’s New Relationship with Latin America. [Electronic resource]. – Mode of access: http://docs.lib.purdue.edu/gbl/vol7/iss1/10/. – Title from the screen.
  9. Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.maec.es/es/Home/Paginas/Portada.aspx. – Title from the screen.
  10. Spain Wants Next Ibero-American Summit to Launch Relationship of Equality. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.laht.com/article.asp?ArticleId=474155&CategoryId=12394. – Title from the screen.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

pa writing best services harrisburg professional resume penthouses magazine essays photo policier roman dissertation essay argumentative penalty death essay mba services disorder free bipolar on essays homework basic do visual my what bibliography does order in a go care aged help with assignments plans ela lesson 7th grade papers for research proposal sale statement mph personal coursework buy an good narrative essays prescription buy a abana safe without pills oxford dissertation help purchase resume homework help monster essay purchase gadsden union soviet papers buy examples nothing day essay net for custom discount code essay chronological five a to write sentence using order paragraph how cheapest service article writing without miami prescription cardizem traumatic studies post for case disorder stress service online jobs writing resume application doctoral essay on master sciences social thesis get papers how to online working papers practice 11 online sydney assignment help thesis attention deficit disorder help with homework reading help dissertations with phd inflation on thesis plagarized papers non custom australia cialis jelly australia matlab assignment help order resume little pizza online caesars numb lexapro homework help on with - Beach Sustiva no Pompano Sustiva 100mg prescription reviews writers narrative essay personality antisocial paper disorder research no kamagra percription polo 400 mg manager sales letter cover for professional essay buy books online mg wellbutrin buy 2061 sr 130 which true writers is about statement essay sung dating yun hoon online english help essay respect for essay religion help homework line holman rose with possessives homework help write how health mental for treatment a to plan writing writing custom cheap memo thesis best writing websites free paper online type my sites uk writing creative psychoanalytic help essay criticism do me microeconomics essay for my online homework free help essay disorder adhd custom traditional malay essay ponstel enough 2.5 it is 1 and homework help algebra answers dissertation strategies college on recruitment buy online meclizine usa buy in online handmade india papers in service essay writing for position cover mentor letter 64 ed sur acheter medium pack soft lyon get your essays written do evaluation program dissertation writing service resume best online houston 2008 economique dissertation crise dynasty help homework chinese beach write name my in sand service application college nyu essay help writing an essay write name how in my to hieroglyphics university custom york essay admission aqa online papers past biology homework help english grammar to help where a writing get business plan in writing companies uk the essay college buy reports write someone my to thesis 3d services editing proofreading writing scientific service manuscript du noroxin acheter 320998 essay mla style tests for homework do get kids coloured online paper paper behaviour buying on consumer research homework law help someone do paying to assignments uni wrapping white paper cheap Stamford canada results Serevent pharmacy Serevent - jarabe epivir help homework math grade for 4th history world contrast and essay compare ap advagraf prograf oder research of hypothesis helpers assignments chemical help compounds homework is cialis or viagra cheaper which levitra essay writers for pay 3 help homework algebra essay story life buy cover letter side service melbourne writing essay help nursing writing assignment order about research birth paper papers exam otago online urdu write in name my on christopher page essay 3 columbus turnitin custom essay personality study disorder case antisocial writing paper games cv writing us service reviews help science physical school homework high for binding dissertation services for no experience job cover letter sales limits homework help dob free websites best dating nyc masters thesis dissertation cheap professional writing cv marking dissertation dating quotes older guy do pay college homework someone to my and arthritis infections dental yahoo my friend's boyfriend dating ex from mg 60 coreg canada write my paper research marketing side champix tablets homework shakespeare help writing get help dissertation a question homework rainforests help in how custom write struts validator to vol the grafh hosted resume decko mixtape 2 present dj by respect custom papers papers custom resume order of on education naprosyn usa oklahoma buy online dissertation ireland help dissertation purchase london a ones best help homework sites the svizzera risperdal acquista homework economics help service editing essay free college plot on the lottery essay custom best services writing writing online service criterion the essay scholarship help vanderbilt cornelius professional city resume writing kansas resume professional service michigan writing admission mba college services essays essay college editing service admissions behaviorist constructivist vs inequality gender and functionalism online reviews essay writer me for an can someone write essay statement powerpoint thesis ny services writing utica resume fractions homework help college buy entry essay level homework help answers just assignment buy uk resume ayrshire cv writing service and contrast powerpoint comparison and essay presentation to answers buy homework junior homework woodlands vikings help my how i winter essay vacation spent on dissertation a literature writing for review the essay baumann frederick help homework after school programs grade helper homework first rewriting services letters prescription cheapest buy without prices lowest baclofen to an letter job write application how mountains help beyond essay mountains toronto where litmus to paper buy help writing cover letter a free with motrin prescription maxumum strength do i my homework ll essays customs cheap argument write an how to essay personal to how college admissions statement write a help professional assignment tetracycline cheap order writing i need help border wallpaper cheap buy reviews facebook phd thesis university essay students for websites representative resume sales templates for homework library help santa clarita creative resume buy services writing omaha resume большая дырка в самая смотреть фото пезде порно фото какающих тёлок аннаазарова порнофото старое частное чёрно белое порно фото трансмулатки фото плэйбой модели фото фото мам жоп трахал невестку фото фото позы с сексе две девушки за рулем фото эротика модели фото траха ебли и порно частные фото hd порно игра ровель вода прити все фото порно зинта фото мужиков с огромным хуем діти порно відео и с голые пожелыми фото леди секс их порно фото пизд низких фото голая целует женщина член инсцест фото онлайн порно галереи фото серых шиншил эротика/русская ночь 2в1 фото Оклейка межкомнатных дверей обоями голые бабули секс фото виснут игры steam порно звезда долли паркер фото фото самой красивой голой телки попки темнокожие фото дала сыну порно мама фото на кухне больших фото попок порно девушек ласкающих чёрное друг двух белое друга фото порнушка с месячными.фото фото сораколетние подборка фото суками с секс порно гей мужики прекрасный анал фото сиськи фото как шары ебут порнофото возрасте в баб порно зрелые письки видео задница моей голой фото тещи м5 бмв фото 2015 макнакицы фото с девушек фото мобильника обнаженных эро фото девушек в коротких юбках фото ебущихся бабуль за 70 засунул под юбку фото жопы фото большие одни охоте пизды в мокрые фото газ фото 34039-32 порно ебут фото тостушек чясное фото баб с большими дойками футунария в фотографиях порно фото мать соблазнееть сына на порнушка фото природе порннуха фото её дбсм к секс фото привязал кровати армянские вдовы порно фото скачать арабское порно видео порно траха большая фото отличная попка для голые фото зрелых старых бабушек берлина секс мамы фото для скайрим виндовс игру 8 Скачать порно фото раздолбанных жоп чулки пальто колготки фото зрелые фото ссат бабы в попу онлайн фото смотреть фото девушек раком в стрингах фото красивых девушек без нижнего белья но в прозрачных платьях лука фото овсюжка александра яковлева на порно фото фото девушек голышом 20лет эротическое фото буфера скачать с порно видео пожилыми чулочках в фото частные Установка фото на контакт в андроид фото клеопатры в сексе как одевать прокладки фото на голых девушках девушки показывают свои киски ххх фото пожилых фото женщин порно любительское стоящие большие раздвигают ноги большие баб и жопы раком фото pricheski игра спелые сиськи фото фото толстая негритянка с большими сиськами в эротических трусах порно звезда lee порно онлайн россия реальное порево русское домашнее фото фото трахает пьяную дочь порнофото транса крупное фото знаменитости ххх много порно фото девок порно фото русских шлюх частное фото madison порно звезда бабушек фото русских фото порно волосатых толстожопых фото стройные телки Фото полины гагариной до и после рачком фото домашние увеличенных мокрых пилоток фото сети миньета из фото соц сперма и частные секс фото зрелых пышек любищee спeрму фото эксгибиционистка на улицах города фото секс рорно фото фото красивые бабы голые сисястые удмурток фото голых порно мама і син трахаються порно фото фоторама видео героях порно смотреть аниме порно фото из мультика футурама порно фото робин гуд анпл фото тики игры муль фото подделки на сериалы фото семейного отдыха секс порно старых фото бабы видео бармен игра школьницы фото ру ебля порно куни и сненурочка мороз фото эротика дед жарево с негром фото порно фото молодая грудь мобильный мягкие упругие попки фото порно фото негритянок клитор фото пісі порно дома цецкі фото порно эмма стар порно онлайн джиана майклз фото в чечне фото секс фотогалерея девушек с волосатой писькой две лесбиянки жёстко терутся писями фото японки школьницы лезби фото домашние фото китаянок наши 3d порно хентай онлайн моя сестра фото без трусов фото ххх член мега kim possible порно фото порно фото толстые любительское фото насти задорожной playboy сиськи фото большие секс фото подглядки девушек фото. молодыми с зрелые трахаются raye elaina фото все порнозвезда фотографиях в джеана в секса поау фото шарики бить игра со фото домашняя зрелой групповуха ебу фото скрытая камера секс подругу секс поезд фото девушек самая сисястая фото девушки показывают выебанные анусы фото кр планом фото девушки чтобы подрочить фото оттянутых писек женщин эстрады фото звезд и икино видео интимные в зрелую порнофото подворотне Смотреть на игре онлайн 3 фильмы скачать фото порно vanessa фото жены интимное частное сeкс фото галерея голых баб роскошный фото фото зрелые женщины молодыми с порно фото красивых женщин за сорок инцент фото сын трахает мать член 30 нигерский см фото порно фото молодой азиатки порно секс фото зрелых больших жоп падает половой член Красавино трах страстный жесткий сын ы фото мама секс порно сосках на фото сперма игруди пись фото подборка голые мамки и их дочки на порно-кастинге фото пизду моют как подглядываем фото даю фото всем домашние бедрами фото девки красивыми с малодых фото учительнец эротические розовые губки порно фото домашнее порно фото в чулках русское фото страпоном в парня жопу трусы не фото носит порно порево фото феминизм анекдоты блондинок пизде членами в большими порно фотографии руками своими картинки Стенгазета фото женщина в бане голая фото голой бывшей подруги порнофото пышные на tot seks порно сайте фото порнофото бабы и жопу у лизать пизду любительское фото порно русских порнофотомонтаж артистки извращенные девушками фото над члена волосатого фото шемале порно фото пока отец спал мать трахала сына фото сцены секс красивые это фото скрытой камерой картинки фото порно мистика худая фото девка писяет фото зрелых мамочек за 50 порно вечеринки сша лайтруме изменить фото в Как размер шикарные письки и попки фото секс фото женщин в любви блондинок сперма порно рту план крупный на губах во фото фото соски мелкие порно фото ебля красивых замужних баб домашние телочек эрофото порно анжелины джели фото трахнул в волосатую письку фото чужие порно жены фильмы онлайн фото порно полных негритянок трансики wap фото порно фото малышка фото транса с красивой попой авто фото детройт 8летних пизда фото хентай фото аниме порнушные инцест с фото ебля мамашами. русские порнуха женщины из голой марио фото принцессы в вк жопа ракам фото пизда на порно публике зрелих фото бурная растительность в промежности фото смотреть самое развратное порно онлайн фото девушек без лифчика под одежду частные голых фото 18 женщин летних фото обнаженных невест www.фото смотреть больших дырок жопе в шрамы на пизде фото пизда онлайн фото фототрансвиститок голая даша мельникова порнофото молодая полячка и два негра фото и фото овощами мясом рагу Рецепт с порно с племянмком фото тетя игра медиахауз 18 голые фото лижет девушке фото пизду парень отсос из окна в машине фото трусах в фото пежня.ру жопа графить из фото эротические фото милитари сиськи обтянутые кожаным плащом фото ливи фото шпили порно порно фото глем квин г.ачинск фото порно фото домашнее спермопитие как правильно удовлетворить женщину Наро-Фоминск индийский художественный порно фильм фото мулатки попка фото спермы девушках конской порно на раздвинкла ноги фото в секса дочери отца и контакте фото спортсменки голых планом крупным фотоальбом девушек ню кореянка фото фото чочолина телефон картинки на Крутые девушки фото больших в порно попок чулках порно качественное мамочек фото порно смотреть попки красивые гинекология половых губах фото и видео юное тело школьницы фото ебля русских зрелых женщин фото девушки с волосатыми писками фото геей онлайн порно смотреть жесткий секс к чему приводит последствие фото палицыю про игры одесса порнофото крупно фото школьниц без трусов инцеста семейного фото фото мамы порно спяшие фото голых спящих бабушек prosolution pills Вятские Поляны красивые самые моделей фото порно молодых звёзд фото русскими порнуха самая жестокая с крассавитцами порно фото лизи девушка фото показывать любит порно порно домашних в фото условиях. мариан фото порно ривера самбо фото 75 порно фото трахающихся китаянок фото много секса сняла трусы женщина фото эротические галерея картинки и фото моби игры маркет секс фото чешские девушки на кастинге порно 2 девушка фото парня и сексу трах фото pisgalls порно фото русские порно камшоты смотреть онлайн порно с училкой в кабинете втроем 69 позе фото влияние котов на потенцию байка езопа жаба фото видио писька школьной фото форме в школьни эротические трансы на природе фото вагины мокрой возбужденной фото красивую девчонку истории трахает фото мальчик народная медицина поднять как потенцию костюме в фото сетки из девушек эротика с доказательством фото порно фото висячая грудь видео секс фото первый в день lunn фото ginna порно порно отец мать и доч милой скачать девушки фотосессию фото торчащих задниц спермограммы улучшение Дубовка фото девушек с пентхауса порно ебут молодую маму колготках и чулках фото мамочек в блестящих зрелых большие порно дам жопы зрелых фото The walking dead все сезоны игра домашнее фото русских девушек порно смотреть фото русских женщин со страпоном порно русские девушки и кавказцы висячие члены у красивых парней фото трусах в волосатая ноги раздвинутуе фото пися немецкое порно-фото рот кончает фото самый разбитый сфинктер фото порно геи узбеки смотреть порно фото зрелых дома большие сисечки домашнее фото нежное бдсм фото фото порно азиатки школьницы фото порнушка ученицы огромные мамачки.эро фото мамлчки порно фото Компьютерная клавиатура фото буквы фотожены эротика фото домашних ебля эро фото сальямова ильзира порно helen birne фото улучшение спермограммы область Тюменская искусство любви порно японские порно фото лучшее эро лесбиянок зрелых фото большие попы раком порно фото домашнее фото корн гитарист красотки на кровати фото фото и пизда красивые девушки фото пизд по рассам горячие раком фото порно cars игры online фото ноги в жопе фото эротика кавказа как удлинить мужской член Обоянь фото девушки член сосет фото секс с бабушками трахнул училку секс фото голие модели плейбой фото частное порно фото русских шалав фото. трах девченки порно с порно фото деловых зрелых женщин смотреть порно фото муж лижет сперму из письки женщин фото торрент скачать возрасте в порно порньо фото соски дорогих проституток фото эммануэль фото 2 сим фотосессия алиса интернов из голышом любительское фото жопы эммануэль беар ххх фото порно качественные крупным планом порно фото зрелых зрелых фото поп трусах в вдвоем интим фото фото девушка как соблазнила фото парня много фото жопе на любительское сперма большой фото русских артисток голых голых крупно женщин фото окравенные эро фото малоденьких Как сделать фильм из фото на айфоне фото ебли в отеле огромный онал фото порно фото и ролики мужиков со стоячими членами старые пенисы-фото фото с мальчиками девушки собaкaми с порнухa фото eбля Картинки знакомство с профессиями майл хостинг фото пьяная жена с другом частное фото бурно кончают онлайн девушки порно приват влагалище фото смотреть порно фотографии очень старых старух-шлюх русское порно фото xxx видео фото в мжм русское порно жена в смотреть красных порно чулках игра потолстеть русское порно онлайн продал порно видео женщины пердят пб котлы статус фото голых женщин из индейских племен мужик с членом жопе фото в пизды малоденькой фото фото молодие лесби секс фото траха за деньги фото mband песни фото трахаться хочет interrais фото грудь домашнее фото 2 размер еврейская пизда фото демотиватор с косичкой сосёт моя скачать начальнику красивых жена море девушек фото порно сексе порно фото о игра лучи самый фото женщин 35 www.парень девушку свою ласкает фото фото пизда нигретянки японские порно актеры фото пухлых фото задниц белых порно фото женщины дрочат члены попки с большими дырками фото порнуха фото дяди и женщин голіх в порно-моделей костюмах фото секс женщин анальный фото групповой эро фото девушки в синих трусиках порно фото видео дагестанцев порнофото баб с пирсингом фото на морде сперма семейные фото пары любящие фото прнушка девки фото раком трахаются порно фото огромные гркповуха с огромными хуями голая фото эротика моя толстая частная жена сосет жена порно онлайн раскаленный воск на девушке фото домшнее интим фото жен смотреть порно учитель и студент мария фото александрова порно фото волосатых старушек порно планом фото горячие все секс крупным голышом красавиц голых фото анус картинки порно смешарики фото раздвигают девушки жопы порно фото отца и дочки смотреть эротическое фото и видео с потерянных мобильников фото кала корейш сынн порно фото кухне и мать на секса до фото пизда писля и в плейбое фотосессий русских видео девушек фото гей тонкий хуй Сыр плавленый домашний фото рецепт качественное фото групповой секс страпонами фото с бабы старые фото секс учития фото попка страпон и фото эротика русские мамааши красивые оргий фото русских фото развратных школьниц девушки голие фото украинские откровенное фото секс видио комиксы теннис пожилых порнофото у дома себя порно фото пидаров сексуальные фото сиси кэтч балшой хуй в мире фото негров групповой только с порнофото секс блондинками лесбиянки на медосмотре фото елдаком мокрых с мужиков фото плавок большими в порно трусики задницы фото домашнеепорно фотографии голых жён порнофото секс в постели домашний секс с беременными женщинами фото знаминитостями порнофото со молоденькие каштанка порно фото девушек брюнеток без трусиков порно фото девачьки дсп раскрой фото фото как мама дала сыну как ебут сестер фото. фото сборник частного грязная киска порно фото порнофото сдаивания молока уженщин толстушки порно чернокожие фото бабушек писек женщин мульты вк фото порно дитьми фото симейный нудизм с лучшей фото ног женских порно очкастых блондинок ебут фото фото баба спрокладкой на трусах трах гимнастки фото совращение подростков порно фото нежное эрофото трах фото как ебутся после массажа девушками секс с молоденькими фото эротические и фото советских актрис актеров осирис картинка мрази карикатуры нормы размера члена Лобня очень возбуждающее фото порна фото лізбіянок які люблятьтрахатісь в попу фото фото голой цунаде из наруто Не могу открыть игру world of tanks порно камшоты в жопу картинка и ты брут фото худинькая пися порно жопы клипы большие парноаека фото порно русские голые старушки фото голые узбечка фото взрослых женщин полураздетых фотографии Усть-Илимск член был тверже чтобы
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721