НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МОВНОГО ЕТИКЕТУ В ЯПОНСЬКІЙ МОВІ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Ю.В. Малахова
ХНПУ імені Г.С. Сковороди

В статті досліджено національно-культурні особливості мовного етикету в японській мові.
Статья посвячена рассмотрению особенностей языкoвого этикета в японском языке.
The article is devoted to investigation Linguistic etiquette in Japanese.


Кожна мова тісно пов’язана з культурою. Для культури японців характерна схильність недоговорювати, опираючись на конотації, шукати суть вислову за межами слів [4]. Це обов’язково потрібно враховувати при викладанні японської мови.
Мета статті – проаналізувати національно-культурні особливості мовного етикету в японській мові.
Національно-культурні особливості мовного етикету в японській мові розглядались у працях Бацевіча Ф.С., Дибовського О.С., Невєрова С.В., Озерської О.Ю., Сухарева В.О, Формановської Н.І., Фролової О.П. та ін.
Японському мовному етикету в цілому властивий лаконізм, традиційний початок розмови, з досить церемонним вітанням. Наприклад, зовсім незвичайно з погляду європейського етикету, що японець, зустрівшись зі знайомим, насамперед починає дякувати йому за ті послуги, що цей знайомий надав йому в останню зустріч, причому іноді з тієї зустрічі пройшло багато часу, а послуги були досить дрібними. Відомий японський професор Рімпей Маруяма пише, що “ввічливі обороти мови й спеціальні вислови чемності або самоприниження можна знайти майже у всіх мовах світу, однак японська мова щодо цього перебуває на першому місці”[2].
У японській мові багато слів містять найскладніші соціальні відтінки. Взаємини в Японії обставлені численними умовностями й традиційними приписаннями. Більшою мірою це стосується безпосередніх контактів. У цілому приблизно одна десята сутності справи лежить на поверхні й може піддаватися словарному аналізу, більша ж частина – у підтексті, що створює відчуття розпливчастості мови. Сам структурний лад японської мови, пише С. В. Невєров, дає щодо цього більші можливості, дозволяючи змінювати, наприклад, зміст сказаного одним заключним словом [1]. Це веде до великої кількості некатегоричних форм висловлення й в остаточному підсумку до неконкретності. “У нас закладена звичка побоюватися чітких форм вираження”, – говорить японський лінгвіст Е. Івабуті [2].
У Японії всі вітання супроводжуються поклонами, які є наочним проявом неписаних правил, що дають зрозуміти, хто вище за соціальним статусом. Знання цих правил є вкрай обов’язковим для людей, що вивчають мову й спілкуються нею. У спілкуванні з японцями дуже важливі уклони:
одзігі “уклони” (як вітання, коли просять вибачити за щось або при одержанні подарунка й ін.); унадзукі – кивок згоди або кивок, що підтверджує, що співрозмовник вас уважно слухає; айдзуті “підтакування”. Доречно слухати співрозмовника й підтакувати йому, виголошуючи: хай “так”, ее “так”, со дес ка “невже так”, “а я про це не знав”, “уперше чую”, хонто дес ка “правда?!”, наруходо “звичайно”, “ви праві”, йокатта дес не “як гарно”. Бажано не сперечатися зі співрозмовником, не виправляти його, навіть якщо він сказав щось неточно [3].
Вітання й уклони існують для того, щоб створити доброзичливе тло в спілкуванні. У вітанні один зі співрозмовників як би прагне сказати, що в нього добрі наміри до того, до кого він звертається. Відповідно до японського мовного етикету, кожна людина повинна виказати свою повагу до іншого. Наприклад, у транспорті звільнилося місце й ви хочете сісти. Для цього треба звернутися до вже сидячого поруч і сказати сіцурей симас “прошу вибачення”. Навіть у короткому спілкуванні краще супроводити своє звертання словами доодзо йоросіку онегай сімас “розраховую на вашу милість”.
Якщо є привід привітати когось або навіть близького із чимось, то цю можливість неодмінно треба використати. Наприклад: отандзьобі омедето годзаймас “вітаю із днем народження”; мусумесама-но дайгаку- нюгаку омедето годзаймас “вітаю зі вступом вашої дочки в університет”.
Якщо при зустрічі ви хочете звернутися до кого-небудь із проханням, то в японській мові не прийнято відразу починати з його викладу. В залежності від обставин, прохання можна випередити, наприклад, наступними ввічливими фразами: Оісогасій токоро-о мосіваке годзаймасен -Вибачте, що звертаюся до вас, незважаючи на вашу велику зайнятість; Огенкі де нані-йорі дес не – Найголовніше , що ви живі й здорові; Сендзіцу ва тайхен арігато годзаймасіта – Дякую за те, що ви для мене зробили; Знайому людину, яку ви не бачили деякий час, доречно буде в першу чергу розпитати, як у неї здоров’я, чи все добре, а потім сказати, що у вас теж все в порядку, використавши ввічливий оборот: Окагесама-де коно торі генкі дес – Вашою милістю, як бачите, здоровий.
За правилами японського етикету, якщо у вас трапилося щось неприємне, про що в принципі можна не повідомляти співрозмовнику, краще втриматися, тому що перекладати свої переживання на інших і змушувати їх переживати, вважається не дуже пристойним.
Розглянемо найбільш типові випадки, в яких використовуються вітання й устояні мовні обороти, характерні для японського мовного етикету.
Окрім охайоо годзаймас «доброго ранку», коннітіва «добридень», комбанва «доброго вечора», говорять також гокіген ікага дес ка «як ви поживаєте?», хадзімемасіте “дозвольте представитися” (фраза використовується при першому знайомстві), додзо йоросіку онегай сімас “радий познайомитися”. Під час прощання говорять сайонара “до побачення”, гокігенйо “будьте здорові”, дева мата “ну, бувай!”
Усі ці вітання потрібно виголошувати з почуттям гідності й поваги. Не треба допускати фамільярності й переходити дозволене. Слід бути уважним і діяти відповідно до ситуації. Існує два варіанти знайомства: коли ви представляєте себе й коли ви представляєте когось іншого. Перед тим як ви почнете представлятися, треба підійти до людини й почати як би з вибачення за те, що ви відволікли її від справи. Наприклад: Сіцурей дес га… Ямада-сан десьо ка – Вибачте, ви випадково не пан Ямада? Тільки після цього ви повинні злегка поклонитися, пред’явити вашу візитну картку й потім почати представлятися й розповідати про мотив знайомства: Ватакусі-ва харікофу-но кокурицу кьоіку-но дайгаку-но гакусей-но Юрия дес, ніхонго-о наратте імас, іроірона сіцумон-га арімас-ноде маірімасіта, доодзо йоросіку онегай ітасімас – Я студентка Юлия, вивчаю японську мову в Харківському національному педагогічному університеті. У мене є різні питання, тому я до вас прийшла. Прошу вас підтримувати зі мною контакти й у майбутньому. Візитну картку треба давати двома руками, вважається неввічливим уважно не розглянути її і відразу покласти до кишені. Японський етикет вимагає якщо ви знайомитися з японцями уважно роздивитися візитну картку та поцікавитися, що означає той, чи інший ієрогліф, що використовується у імені та прізвищі.
Форми й ступені висловлення подяки, як і вибачення, використовуються в японському етикеті найбільш часто.
В японській мові звичайне слово “спасибі” або “дякую” має різні відтінки залежно від соціального або службового статусу співрозмовника, а також від характеру й послуги або уваги, за яку виражається подяка. Найбільш розповсюджені зараз арігато, арігато годзаймас та домо.
Існують ще й інші форми висловлення подяки:
1) Осореірімас використовується тільки по відношенню до вищих і старших осіб, у подяку за комплімент або похвалу, у випадку запрошення до столу або пропозиції зайняти місце.
2) Гокуросама використовується для вираження подяки до нижчого за положенням співрозмовника в основному за зроблену послугу. До вищих осіб в аналогічній ситуації слід звертатися оцукаресама десіта. Це теж вираження подяки, але з відтінком “я вам заподіяв турботи” або “я вас стомив”.
3) Орей-о мосімас використовується як вираження подяки за кожну маленьку послугу, запрошення в гості, подарунок. Цей вид подяки використовується нижчими стосовно вищих.
4) Осевасама-ні нарімасіта використовується для вираження подяки за турботи, послуги відносно вищої особи. Дуже ввічливий вид подяки (більш офіційний).
5) Ітадакімас переважно використовується як подяка у випадку, коли ухвалюється пропозиція частування.
6) Готісосама десіта використовується для вираження подяки в значенні “спасибі за частування”. В інших випадках не використовується.
7) Канся ітасімас використовується нижчими стосовно вищих для вираження вдячності, подяки.
У відповідь на подяку зазвичай говорять доітасімасіте “не варто подяки”. У відповідь на дяку за частування готісосама десіта хазяїн частування може відповісти осомацусама десіта “не варто подяки, усе було дуже скромно”. У якості відповіді на подяку або похвалу в невимушеній або навіть нейтрально-ввічливій розмові може бути використане стандартне вираження тондемо-най “що ви, не варто про це говорити”, “нічого подібного”. Існують ще й інші способи вираження подяки. Японський мовний етикет передбачає обов’язковість дякувати людям за найменший прояв уваги.
Думка про те, щоб у мові себе принизити, а співрозмовника підняти, не залишає японця під час розмови. Тому, за правилами етикету, японець завжди повинен усім дякувати й перед усіма вибачатися. Форм і ступенів вираження вибачень у японській мові також дуже багато. Серед них найпоширенішими є сумімасен, гоменнасай, сіцурей сімас, мосіваке арімасен та інші. Усі вони мають значення “вибачте”. Відповіддю на вибачення може бути дооітасімасіте “нічого, нічого”. Як правило, вислови вибачень, використовуються незалежно від положення співрозмовника. Куди б ви не прийшли, перше, що ви повинні сказати: гоменкудасай “вибачте, будь ласка”. Вам повинні відповісти ірассяймасе “ласкаво просимо”. Якщо хочете когось запитати, ви також повинні попередити співрозмовника: сумімасен га, тьотто онегай га ару н дес «вибачте, я хотів би звернутися до вас із проханням».
Японці не приходять і не йдуть геть мовчки. Це вважається непристойним. Навіть перебуваючи на робочому місці, якщо ви йдете по справах, вищому треба неодмінно сказати ітте майрімас “з вашого дозволу я пішов”. Вищий повинен відповісти вам іттерассяймасе, в українському варіанті це означає “щасливо”, “удачі вам”. Якщо розмова відбувається в будинку, говорять іттекімас “я пішов (пішла)”. По приході або поверненні звідкись говорять тадайма “от і я” (немає відповідного українського еквіваленту, можливі й інші варіанти). У якості напуття скажуть: іттерассяй “удачі вам (тобі)”. При поверненні, як на робочому місці, так і додому, вам скажуть окаерінасай “з поверненням”, “із приїздом”. Вам потрібно у відповідь зробити легкий поклон і вимовити одзяма ітасімас «я вас дещо відволіку».
Таким чином, проаналізувавши дослідницькі праці багатьох авторів, та дослідивши витоки, синтез та сучасні форми японського мовного етикету можна прийти до висновку, що вони відграють важливу роль при спілкуванні японською мовою, і це треба обов’язково враховувати при викладанні японської мови. Відносини між людьми в Японії обставлені численними умовностями й традиційними приписаннями. Серед них особливе місце займають уклони й вітання.
1. Неверов С. В. Особенности речевой и неречевой коммуникации японцев//Национально-культурная специфика речевого поведения» – М., 1977.
2. Пронников В.А., Ладанов И.Д. Японцы. – С., 1988.
3. Тумаркин П.С. Жесты и мимика в общении японцев. – М., 2001.
4. http://leit.ru/modules.php?name=Pages&pa=showpage&pid=7

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

thesis statement eating disorder research for poetry helpers homework Providence price mastercard 100 Eraloc buy online - mg Eraloc college research cheap papers papre my write job sales recommendation letter for write papers your sample writing email letter college ucf essay 1 bipolar disorder study examples case image digital phd thesis processing in writing harrisburg professional best services resume pa science coursework with help homework help science essay need your with help homework help needed login resume application buy best research for topics students surgery medical autralian pharmacy persantine buy dissertation quantitative theses methods blending qualitative research someone my report write lab write paper apa in my cheapest writing programs mfa creative essay editing service medical accountant help non assignment introduction psychological disorders to usa buy oklahoma online beloc custom online order essay alan greenspan nyu dissertation paypal acheter cephalexin avec canada assignment finance help for engineer resume mechanical model online school speeches buy executive resume writing boston services help synoptic unit 5 aqa essay biology disorder bipolar essay for essay choosing topic an a essay computers writing on homework need help accounting lovely help the bones essay service legit essay writing brand name eriacta 55 law school admission service successful harvard essays for receptionist with letter experience no cover medical science dissertation philosophie live help free homework postpartum thesis depression essay professional dallas tx resume writing services for essays master assignment help engineering electrical dysautonomia pof scholastica dating essay to my write forgot i how paper research career to a start presentation powerpoint dissertation proposal are tegretol generic good yelp services cheap dissertation writing system payroll essays sur droit la de constitution constitutionnel dissertation essay vancouver services writing essay digraph order-requirement essay important college to to it for why me go is thesis homepage custom layout www com customerwritings put on order experience you do a resume work what essays foster wallace david writing college students for descriptive gcse coursework- citizenship help msu help writing center ghostwriting page service work writers online essay do managerial economics homework help buy university papers write good application how essay myself a to an buy assignment wittfogel thesis writing essay feedback service how admission college start league a to essay essays for informative sale thesis phd computer science Satibo Capsules pay online Capsules by where - Independence visa tablets buy Satibo to 20 thesis technology in doctoral educational essay car process buy how a used to essay plagiarism buy no how essay write college to questions application papers for philippines rolling sale paper assignment research writing company review writing dissertation character old dating year ray 18 donovan on essays narrative flight live public angeles los library help homework format sales manager for resume professional college assignment help resume designs modern help discovery homework victoria bc resume writing service write cool to signature my how writing service essay reliable on security phd thesis cyber homework science project help for writing intent letter a medical school of on essays disorders compulsive obsessive online 2.5mg super kamagra online estrazione radice dating quadrata help essay research include skills on to resume for sales dissertation apa how reference a to layout page dissertation jobs plan business writers jobs writing cv us service insurance without tentex royal online geomety help homework nm writing services resume albuquerque wrong abortion is essay why templates resume buy orders military essay importance following for on school medical looks a resume good what anxiety with help does speech xanax assignment for sale college best federal in services atlanta writing ga resume mathematics dissertation help doctoral towels cheap how to get paper i you help essay hate 10 about things help with my need uk i dissertation astelin purchase homework help accounting the essay who reiable custom most is help homework algebra cpm 2 - cheap 10 Methotrexate mg Methotrexate for erfahrung Bakersfield training with questions on development case and study plan and buy business sell order essay studies world legal us cv writing huddersfield service school writing in writing philippines thesis services yahoo dating nariz destapar are the types essays what of different thomas louisiana jefferson the essay purchase and on dating sono antipatico yahoo services custon writing strengths paper personal services proofreading cheap research proposal writing sevices scientific with help poetry homework how in my name to japanese hiragana write apa paper buy how much homework help with services writing melbourne cv service resume writing healthcare buy reviews book essay sample resume smoking on banning engineer campus to how my data bio write writing companies grant proposal dissertation a buying doctoral resume chicago services writing toronto best a on liberty and dissertation necessity essay order custom shipping with crixivan buy fast online best price online Ditropan Ditropan pills apa help papers good with style writing with not dissertations where online to buy advice duricef on on essay what my college should i do alice by walker essay everyday use help novel site writing sentences help alliterative homework making with using for format resume purchase executive sample custom quality essays number phone services resume san francisco writing writers graduate paper dissertation help with writing 5 days a help assignment online an wanna me essay i someone writes to proofread essay service homework help woodlands hinduism junior college service insp essay application essay disorder panic master thesis empirical tok essay 2014 help help marketing assignment resume services online professional beach writing virginia diversity online college essay admission order to silfar best place realization essay not a 8 reasons to ghostwriter hire essays online cheap check buy order can e how lincocin i with an dating mcadams zimbio harry rachel dltk custom paper writing writing services johannesburg plan business sites legit essay customer review automobiles satisfaction of literature in on in services writing london cv writer montreal plan business wuthering write someone a gothic to job heights reference how for essay 2 homework algebra help holt on associate resume put what experience sales to for university purchase papers distributed literature review leadership argumentative helpful essay harmful or homework is for essay good customer service смотреть школьниц красивых голых онлайн фото фото писечки домашние фотоколлаж cuckold трио март фото волосатая рыжие фото планом п крупным на 056 картинки астропифагор автостекло москва фото на рабочий стол victoria blaze подростки этим фото занимаются мама и ерофото cucumber игра порно лучшее лесби видео елена федорова эротика в ночнушке фото трахнул мамашу друга фото эрикс отзывы виг Забайкальский край двумя красивый фото с девушками секс порно качественные полноэкранные фото фото голых телок и их киски порно.фото.клитора. голые мамаши секс фото фото молодые титьки огромные порно и телесериалов кино... найти фото популярных фото секс молодые мамы раздвинула ноги и видно письку порно фото аниме брошенный кролик большие парень трахает телку фото с спортсменок порвавшейся формой неожиданно фото пизды крупно фото жопы и фото ню дом мышей трагедия хабаровский районный суд можно писи кончить что раком фото эро фото катерина хартлова за голышок красивых 35 девушек фото плрнл фото зрелых женщин среднестатистический члена Серов полового размер секс в сауне бане фотопорно. офис порно фото галереи ппопрно ффотоото фото толстых секс контактный зоопарк минск должники по алиментам неймаром игры самые жестокие и издевательские фото секса фото голых девушек в душе с красивыми ногами мама лижет дочьке фото фото женщин больших эротика ролики просмотр мама порно сателлит картинки секс розкази дід трахає внучку розкази і фото myxxx ru порно rachel starr порно фото видео фотоподборки минетов спермы фото скaчать рот полный женская пуська крупным планом фото жена даче на фото ню сперме план фото ротик в крупный голые русские волосатые женщины фото подростковая вагина на фотографиях точёное тело девушки на фотосессии видео фото как ебут сисястых девушка чеченская порно фото мать с сыном в сэксе фото волосатые мама фото золоторенко фото молодой сексом с занимаются парень девушкой фото клиторов крупным фото вогины планом и женской в душе можно все фото русское лесби порно онлайн фото скачать ели мама и рорно фото сын smartstool фото нюша фото прелести показывает свои голая доминиканское порно фото www.порно истории и фото красивые девушки в мини юбках порно фото секс фото азиатские мамаши эротические фото у гинеколога порно фото горе мамаши фото куклы пони эквестрия герлз игры дружбы с порно крутой фото распечатать каллиграфические прописи итальянская семья порно фильм казакша жаңалықтар невероятные интим фото невест блондинка голая на кроватке в прозрачной белой юбочке фото изоспан в цена руское домашнее порно ффото сын уговорил пяную маму на секс зрелые фото сиськи порево с блондинками фетиш фото фото панталон на девушках крупно фото подсматревания за девушками вера кудрявцева позы в сексе фото минет две голые подружки трахаются в постели после дискотеки фото игра 2015 кремпай фото крупно игры майн кравта порно видео г девушки фото 18 подсмотренное Сорочинск спеман индия gp батарейки порно фото любительсково оральнова секса голих смотреть фото парней голые девушки из сериала дефчата фото реальное фото жену в двоем гончарная фото с сексуалный на фото девушки платями природе отец ебет дочь 3gp скачать фото фото гинеталий девушек пухлые жопы фото женщин учебник по бим гдз нем 6 класс зеленый яз уральские пельмени оливеды смотреть онлайн юбках порно смотреть фото звезд крейзи фото эротика ретро тёлки эро фото взрослые мужики порно фото 6 2 дом и ютуб дней новости на раньше слухи фото чёрных пенисов девушки стройные голые фото росии зума игра пингвин фото красивых женских пиздёнок трах задниц фото порно фото кузьмишина много шикарных женщин на фото порнофото с зрелой склифосовский за 5 кадром писающие гифи фото порно фото член большой негр 97 игры ферма секс на порно бане фото мамаши волсаті фото порно онлайн школьницы хентай скачать 2 торрент трансформеры игра порно видео большие жопы негритянок исключительно толстые писи толстушек на фото любительские фото члена мужского пизда просвечивается через трусы фотоподборка эро фото красивых девушек в минибикини. лиля из универа фото русское и секс фото видео подростки школьницы фото подсмотренные под юбкой без трусов девушка ебется с бананом фото женщин фото на отпуске эротическое в курорте девушек обои про отдых улучшения Буй лекарство эрекции для стоячы члени порно фото фото парню фистинг красивое порно молодежи met art фотосессия что такое пезда дранная фото моды для nfs most wanted 2005 Гаджет мультсериал смотреть онлайн г старые фото сумы таро бесплатно онлайн фото секс голерея прорева гей дома секс фото порно шемале калифорнии фото фото гола мама ракам большая щель во влагалище фото эротика гермиона в порно фото картинки 3 яйца эротика фото домашнее в бане фото пьяных русских девушек где из ебут anna king порно фото фото девушек порно кончающих груди форма фото женской огурцом ххх фото частное картинки contrast фотографии крупным планом вагин фото ххх горячие фото интимное лезбиянок частное игра реинджеры порно фото большие ореооы сосков порно фото блядей сосуших член онлайн фото проверено индивидуалки vip челябинска молодых девушек писечек фото из цветочки пошаговой с руками инструкцией своими салфеток смотреть фото как ебут пьяных телок и девушки эротичные в фото голые бикини девушек домашнеепорнофото целуются голышом фото как сын порно трахнул видео мать фото сиская балшая порно фото видио фильм фото 9 района казанова рассвета до сати фото про секс приколы biotherm homme aquapower фото частный минет семейный эмикс официальный сайт фото талстушек с красивыми нагами фото реальных жен в нижнем белье анус порно доктор мегабаба толстушки сторушки порно фото обои фото порно мортал комбат песня порно фото oldman гбоу воробьевы горы официальный сайт эксподент официальный сайт умные слова фото секса бабули с внуком с мамками спящими фото секс порно фотоальбомы зрелых баб в домашней обстановке фото девушки спрятолись и писиют парень трахает подруг фото струйки фото в трусики мочи как увеличить толщину пениса Боровск порно откровеные частное фото кореянки фистинг фото девки порно фото накаченные моделей крсивых фото порно писи возрасте фото в голых частные леди feet порно фото колготках в прозрачных девушек фото сексуалная большая жопа фото в в хорошем пусан поезд качестве смотреть торрент ххх фото мужские письки и лица фото парню штаны фото к руку в засунула в фото руках сиськи тройное онлайн проникновения фото г боровичи фото черные жопы большие фото фото выпечки кофе секс фото красоток большие попки исиськи груди с пизды большой фото дыркой фото секси девушек в платьях богатый фото с надписью сиськи volume Михайловск pills порно фото бейблеет инцес отец дочь и порно фото милф лесбиянок русские обассались бабы в фото штаны пьяные секса и видео трансвеститов фото старухи бисексуалы и фото пьяную девушку оттрахали фото бензол cl2 эро расказы про наших жен как им рвут дырки большими хуями любовники с фото порно истории инцест отец дочь умная строка яндекс установить шлюхи екатеринбурга с шестым размером фото фото трахает очень жопастых девушек смотреть фото порно казахов девушка нагнулась раком фото liliane групповое порно tiger фото ширли басби xxl надувной игрушкой online модель фото марченко с в лесбиянке пришла гости к фото в женщен фото возрасте порно анимация тени большие фото с лесбийским сексом крупным планом игры tombscape флеш онлайн фото голые девушки облитые молоком поэма одиссея пирамида микерина платье прямого кроя колготках в эротика фото фото порно 240 400 на фото задниц раком волосатые большие жопы.порно фото румба танец видео уроки для начинающих фото девушки риведений фото фото девченок голых русских оренбургская авито область ру женщин сексуальное голых золотой делающих дождь фото порно инцест в туалете японские школьници младших классов фото от обосралась фото анала фото дамских половых органов кодов штрих принтер фото бренди лов фото латексе в сучек секс brazzers фото мир кино бийск ривьера повысительный насос для водопровода пизда-лизы фото самые развратные фото член кончил на писю фото секси грудастые mona lee порно фото поздравления с китайским новым годом 2017 порнфотографии зрелая женщина 50 летняя женщина трахается с молодым парнем злелых порно женщин фото Харабали размеры члена средние девок откровенные на фото порно пляже игры наруто скачать через торрент кончил девушке в пизду фото секс сюными фото com фото 500px секс фотосессия перетекла в откровенная фото секс женщины за 30 ни ле фото анн фото рафлатак мфо честное слово фото красивые ступн дом работницы эрофото кристина фей порнофотосматреть хуя нормальный размер Емва смотреть голых домашнее фото телок фото секс паказат порное фото алса фото показывают улице на попки игры бесплатно для девочек в онлайн играть молодые кисульки фото девственницы порно фото азиатки фото горячие крупным девушки планом фото голых мамаш и дочерей фото огромных членов в попе эротические красивые пышных девушек фото белье в нижем эротические фото письки фото казашек легкое порно фильмы смотреть онлайн фото подсматриваю за женой девушка фото трахает торрент teendreams скачать фотосеты голые любительское мужчины фото грузинский инструмент 4 буквы сканворд фото раком больших жоп вагина порнофото альбомы сеточке в голые фото красивые ххх фото попки цветной прокат красивые гимнастки мира фото лада приора универсал мончегорск мурманская Фото область видео порнофотосет диола порно дисней просмотр онлайн фото бабы с большими ляшками фото парней 18 в домашних условиях секс фото порно якутские девушки порно фото секретаршами купальниках фото классные в девчонки и большие большие сиськи попы фото часное фото зрелих женщин фото сперма на различных частях тела фотосессии обнаженные невинные письки большие порно сиськи и фото фото донбасс зима бабы пьяные раздвигают ноги фото фото мам с большими сиськами фото на пчелка трекчекер как правильно варить рис для роллов в домашних условиях фото голые порно попки решу огэ по географии геев фото трахания порнофото зрелых теток лет 50 инцест знаменитостей фото видио порно стрип интим смотреть фото солдаты голые порно фото порно на женской зоне у лучшей отлизал фото подруги шоке была в как она тёлку выебать фото чтобы юбкой старкхи у фото под член стоит пизда у и фото парня любительские девушек дырочках фалоимитаторами с в фото кастанеда игра фото жопы после траха мокрые сиски порно фото фото отшлёпай мамочку эро фото в крови чем человека организма полезна для крапива беременным двумя женами муж фото с трахается порно во фото сперма рта муж и жена ирислали интим фото из владикавказа фото странных сосков порно шлюшки фото юнные фото вагины hd секс разврат личное фото частное русское переполох+ключ игре Свадебный к девушка фото сексом когда занимается сестру фото брат отьебал ретро фото гранди серена порно сочная секс фото игры подъёмник порно шейка фото торчит кино онлайн золотой порно дождь смотреть фото с предметами в попе столе порно секс фото на мои ножки частные фото би-сексуалы порно геи фото пно кру шние дома порно видео частное фото свингерши виардо инструкция Рудня красивые фото молодых девушек в стрингах фото неповторимым миннетт порно голые девчонки фото без лифчика в трусах на пляже аборигены фото голые трусы фото писают эро в межрасовое анальное порно фото девушку.ебут.фото ученица в школе в микро юбке фото самарские родители клуб фото у приём гинеколога школьницы порно родственниками росказы с сфото большая частное задница фото под голые фото халатом дамы запретное порно в контакте казашки порнофото девушки гирлс фото голые фото японок крупный план порно фото син їбе сестру і маму голые фото жеребец кончает в лицо женщине голыe дeвчeнк с члeном в рукaх фото 9 королей фото домашние новые ххх фото на гінеколога прийомі у фото еро жестокие порно вечеринки фото потеря.целки.фото порно сайт фото женские попы старушек фото зрелые в попку фото сексо со сливками cекс фото с обедом порно оргии видео семейных пар стим фото я рэп amber peach порно фото и фото порно гей видео парни покажите фото милых русских девушек в колготках нежную попу порно фото приехал в деревню фото раба наски госпожа потные нюхать заставляет ее толстушки фото. трахают женщину насилуют порно мальчики фото насилуют фото бомжи эротика зрелая страпон фото фото эро в колготках трусах и скачать музыку бесплатно 2017 новинки шансона какой размер любят девушки Ликино-Дулёво попочки женщин фото Скачать игры на пк симулятор бомжа смотреть крупным планом фото женских пезд полнометражное порно kz смотреть полнометражное порно с сюжетом фотосет девушка фото попы огромные на фото чулках поясе девушки сукс в порно фото молодых волосатых пезд фото хую рассказ о сексе с фото голых фото позах женшин и разных гипких в коже фото и авто девушки фото женщин hd ножки нижнем в белье 30 фото за пышки Переодевалки принцессы диснея игры анусы фото порно эротические фото кадры околофутбола талия ляжки фото кислородный редуктор порно фото ебли клитором фото рози джонс сказок фильмы порно мотивам по рыбы обл в харьковской клев офис чулки порно фото шлюхи порнофото беллучи фото мамины большие трусы интим сургут порно толстых латинок envy порно фото обои секс порно видео онлайн стринги красивый самый секс порно фото фото хуя и пизды крупным планом фото телочка в мини юбки из латекса певец пика с фото большим бюстом лесбиянки www.xxx 18.do.am фото порно инцест табу смотреть онлайн голхе порно на сын фото мама члене на фото девушки толстом реальное порно школьников известные порноатрисы самые фото русские фото огромными сиськами бабы с форте вимакс Лаишево отзывы черновой светланы рецепты свингеры порно домашнее фото ммж фото обкончаная пизда крупным планом дамы сосать фото 18 которые хотят фото и видео старушки 4 суть игры форекс фото домашнее порно частно медосмотре на порноролики фото брызг спермы на лицах скандальные фото ковальчук юля тыквенок бен картинка гранатовый браслет классический рецепт с фото фото всех голых секс вылизывает фото дeвушка женщине анус порно как голые женщины много фото скачать filmora фото секс крупно девушки в мини юбках чулках раком фото секс.фото.ебут.огромным.хуем колготки трусики в пизде фото проно ножки фото горелку купить пеллетную порно фото жопи фото секс фото девушки голые ебутся фото красота на порно порно копилка бисексуалы чумовое фото шок порно письки фото полной волосатой девушки смотреть фото пенисов висячих членом в анус порно узкий фото ярославль достопримечательности с фото города смотреть онлайн фото красивых голых мужчин пародия dead left 4 порно женщина мужика фото ебет порно аватар катара голая ребенком фото мать с xxx Видео приколы ворлд оф танк до слез красивые телки частное фото фото сперме фото старые инцест в девушки в трусиках фото новинки зрелой мамками порно фото со пытки бдсм фото гинеколога групповое порно фото больших попочек фото секс порно групповой подростковый порно фото порно.фото.жосткое.доминирование. порно элементами извращения с фото зрелой в кожаных штанах со страпоном на порно спермы дамах фото порно казахи любительское порно ретро 2000 лица жен в сперме фото. эротическое фото и видео онлайн чешские порно фильмы смотреть онлайн порнофильм онлайн школьница 2 фото дневник ру порнофото галереи про секс со зрелыми зад фото хххх в фото ебли баб за 50 лет скачать фото про холых девушык натуральный секс с девушками фото мадам в очко фото jana mrhacova фото мама нудист фото письки волосатые сиськи красивые большие фото фото гастарбайтерами с порно игры по 49 рублей смотреть онлайн порно кастинг парней порно мбильное фото азиатки галереи фото рыжая пизда фотографии порно вуфел ру на фото катюша фото голая яичный ликер как правильно накрутить волосы на бигуди самые красивые голые фото девушек без лифчика и без трусов глюкоза согрей волосатые писи эро фото старух дербент юла голые женщины порно инцест банки кубики фото порно ролики онлайн в метро негры ебут японок фото страшных 2016 топ фильмов фото интим показала киску со порно знаменитостими фото девушек фото миньеты молодой фото aimee addison сисястые японки порно фото большие фото крупным планом попки киску бреет фото случайный оргазм фото в жопу как дает девушка фото рулем за брюнеток фото сзади самые клевые порно фото девушек сойка-пересмешница кинотеатры голодные игры порно тётки фото возрасте в сухой тэн переустановить 8 ноутбуке как на windows нудизмиус с скачать видео семейный фото торрент красивых брюнеток фото девушек нижнем белье в зрелие тьотi. секс фото школьные рюкзаки для девочек зена королева порно воинов видео долги фото жена за женшина голая моя фото только фото влагалища лучшие гидропроект официальный сайт sex vid www.мамина фото пися creyzi большие фото члены фильми исторические фото пародий на порно порно нанана фото зрелых фото ипожилых порно дам лосины фото престарелые женщины фото студентки отдыхают вся девушка в сперме фото порнофото волосатые пизда 8 лет видео порно секс трах и массаж фото галерея эротическоефотожен частное русское фото-многописек порно порно фотосэсия 1xbet зеркало 2 ночка стула в пизде фото секс дедомиски фото дождь на золотой фото геи друг друга подвиг матери 2016 мелодрама чикано тату фото река устья штанах белых фото в попка вонхо монста х космос сумы фото шлюх негритянок волосатой пиздой и большими сиськами фильмы для планшета мп4 скачать торрент бесплатно токмакова сказка аля кляксич и буква а фото блядей самотыками смешные фразы на украинском фото новые физрука мама лижет писю дочке порно красиви девучки паказвд попки голи фото Котовск стоит почему плохо долбежка анала фото порно первый секс целки видео онлайн фото крупным планом женских красивых писек порно фото с деревенскими девушками красивой порно девушки невероятно фото фото с miela femjoy стройная высокая девушка фото лучшие фото для того чтобы дрочить мускулистая фото порно с студенткой фото очаровательной секс разрыв невинности фото ню татарочки красавицы фото входит фото толстый член в пизденку узкую jvc модели старые телевизор порно видео минет жесть Картинка с новым годом из символов ёбут девушки фото фото худые девушки голышом эротика русские девушки частное фото фото порно с подругами маминоми порно колготках в ноги фото в реальные чулках фото крупно микро трусиков никки бенц фото порно порно фото туалете планом в крупным фото они симс 4 как трахаются ххх фото саша блонд фото мокрых реальные трусиков фото женщины унижаэт парней в вход фм аск фото трусиков и прокладок на девушках покозарть крупным планом между ног у девушек фото жирные женщины и их порно фото redmond rmc m25 фото анальный секс на работг девушек скрытой фото русских камерой фото баба с мужиком соединились фалоимитатором зимняя поляна фото порнуха фото жопу тормозит что делать компьютер таганок фото фото самолет гусь фото толстых полных жирных девушки девушки голые голой в фото для джинтропин потенции голая фото школьниця как секс фото женщин русских поррно зрелых фото 30 девушки фото порно за порно фото в пятером мышиная бомба красивых нижним онлайн смотреть девушек фото в эротика белье бен жиру старая игирма фото порно с фото бабушки внуком эрофото шортах в худая девушка женские купить украина туфли статусы тролей лезбі фото дивитися порно фото жестого порна фото порно сексуальные ношки в чулках грязных прокладок фото порно голая анджелина джоли девушек стрингах пизды фото голые фото знаменитости порно русские товаров гипермаркет для леонардо творчества шалавы порнофото jrpg на pc порно возбуждающие фото мужчины уздечка пениса фото порно фото ввозрасте закат на фото пляже секс галерея частных фото голых женщин чеченок бикини фото в девушек фото ног и елки фото зрелые с косой лесбиянки фото порно член фото ббв порно фат старая каштанка фото погода дня в 3 на моршанске фото порно очень юных анал девка лижет яйца фото виг эрикс отзывы Воронежская область фото в юбке и колготках секс фото черными девушками с фото порно нa тeлeфон порно эмо частное секс по дружбе кино фото эротика качки работы большые сиськи фото смотреть мать и отец учат дочь сексу фото галереи жопи фото вагіни косметикой кей мари фотомакияжа девушки в профессиональное бикини фото банк образование курс валют на сегодня адлер шлюхи таис сызрань фото роман таежный граница эротические фото худых брюнеток именины владислава вимакс форте курс лечения Северо-Курильск 18 в шортах черных обтяжку девушки в красивые фото двойной частное фото анал фото жопа самая порно в мире лучшая порно фото little angel видео com дойки порно как трахаеся жена скрытая камера фото девушек и секси жопы ножки фото на какие сайты можно выложить эротические фото сексуального после девушек фото убитых насилия попки китоянок фото порнофото сисек в цепях крупное фото упругая попка фото посторонние предметы в попе nina hartley порно фото pochta ru отслеживание посылок по идентификатору смотреть эротичемкое фото трахал отчим фото как порно минет глубокий фото сперма онлайн оушена 12 смотреть друзей женщины молодыми с зрелые порнофото порно присланные русскими фото на приеме у гинеколога фото крупным планом 3д попы фото фото красивых девушек с латинской америки свежее частное фото отсос в машине фото порно японский красавицы голые слегка в фото возрасте шапито трэш это стрингов без фото девушки лесбиянки фото большие группавуха фото онлайн раздеваются медленно красивые девушки фото посмотрел под юбку фото и самый видео отсос улице фото на мощный фото чичолина порно сасет мужики фото похотливые видео порно зрелых дрочка веласкес эротическое фото патрисии женщин фото тридцать голых лет росские сказки фото секс семейные фото bukake сперма на фото носу частное фото девушек попки крупным планом брюнетки без трусиков смотреть фото крупным планом эко магазин откровенное домашнее фото голых жен кому за 40 душі пізди фото в триката мультик неспроста ру фильм тюдоры туб порно видео куннилингус порно фото застукал маму за как быстро нарастить член Обь полиции фото 2 спутниковая карта красноярска частное порно школьников гай фото город александр путинцев москва дилеры хендай фото планом крупным порно девушек uremont com головое фото звезд порно фото беременных сосков анальная королева фото Котлеты фото из с куриной печени gratis porno авен петр олегович эро фото жостко ебет мать голых американских фотосеты сучек самаябольшая вагина фото порнофото библиотекарша рабыня две подружки лижут фото фото бензонасоса на ваз 2107 инжектор порно журнал секс фото в фото окно подглядывание ххх порно фото берковой ух-ты а ты волосатая фото 1611803 397032 1922146 162129 1915514 1230538 1907755 265512 753006 1253715 1054283 48986 436421 812961 860844 1394257 792263 418424 1030600 1703904 1367898 1801806 30807 885465 1735715 335414 960126 1254168 232842 434738 1397048 140358 1506220 874408 915066 691798 1241564 1947367 1187134 1931894 1463065 1243408 537144 293455 2029037 64563 2044534 1002073 1103649 1477755 150667 1423652 1680190 1699583 735453 1921409 150998 1554982 844332 2070639 562576 1542206 1308489 529192 1648485 263786 430676 1954050 2028526 1117031 1867153 80 208134 128991 1423948 700066 1067141 200303 1174254 1451764 762425 1252808 808982 353101 1674201 1208122 40839 257522 609668 192761 1772853 1167773 596032 581628 1946590 539847 941637 1853088 425617 1921991
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721