КОГНІТИВНА ЛІНГВІСТИКА ТА ПРАГМАТИКА ПРИ ВИВЧЕННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Iрина Іванівна Антошко,
НВК №17 м. Рівне
Наталія Данилівна Дерябіна,
Вечірня школа м. Рівне

Вчити англійську мову з допомоги власної фантазії та образного мислення – справа ефективна. Це доводить освітня методика «ейдетика» – запам’ятовування іноземних слів або виразів з допомогою зрозумілих образів, які дають нам конкретно-образне мислення.

Ключові слова: ейдетика, конкретно образне мислення, образ-малюнок, колір, ключове слово, піктограм, святкування перемоги, повторення.

Ми живемо в епоху, коли технічний прогрес зайшов так далеко у своєму розвитку, що й перестав дивувати. А дива людина потребує завжди. І де нам його шукати, якщо не в собі.
Сьогодні інформаційний простір відкриває для нас доступ до незліченної кількості програм та різноманітної літератури, що в свою чергу пропонує відкриття та вдосконалення самого себе і своїх здібностей. Уже прийнято вважати, що наше століття – це «століття творчого мозку».
Вимога сьогодення до будь-якого навчального закладу – готувати творчу особистість. А перед вчителями іноземної мови – готувати креативну особистість, здатну до пізнання світу через формування комунікативної компетенції, що складається з лінгвістичної, прагматичної, мовленнєвої та загальнонавчальної компетенцій.
Ми, вчителі англійської мови, пропонуємо широко застосовувати прості та природні методи для навчання сучасних учнів – творчих та креативних, які самі вмітимуть відкривати себе і свої здібності.
Коли чи за яких умов закладається і розвивається креативне мислення, що в результаті дає творчу особистість? Спробуємо розібратись, щоб усе було просто та зрозуміло.
Ми не пропонуємо якусь нову суперметодику, навіть не претендуємо на винахід нового підходу до вивчення англійських слів (а це найболючіше питання при вивченні іноземної мови). Навпаки, системою запам’ятовування, яку ми використовуємо і пропагуємо, успішно користувалися ще древні греки, вчені та філософи. Це ейдетика – метод, в основу якого покладено конкретно-образне мислення. Засновником «Української школи ейдетики» є Євген Антощук (м. Київ). Його учні та послідовники працюють у всіх регіонах України. Серед них і ми – вчителі англійської мови з м. Рівного.
Ця наука є відгалуженням традиційної методики запам’ятовування і побудована на позитивному мисленні, позитивному ставленні до навколишнього світу, що дуже нас привабило. Ейдетика разом із традиційними методами викладання англійської мови допомагає надійно утримувати в пам’яті максимум інформації, а на процес запам’ятовування витрачати мінімум часу та зусиль. Хороша пам’ять – це глибокі знання, а з такими знаннями і творити легко.
Відомо, що роботу мозку людини поділяють на діяльність правої та лівої півкулі. Роботу лівої півкулі зазвичай називають інтелектуальною, а правої – художньою, емоційною. Дослідження стверджують, на фізичному рівні кожна півкуля має широкий спектр творчих навичок, які людина використовує лише на 2-3%.
Практичні заняття у школі ейдетики показали, що учні, котрі вважали себе «слабкими» у запам’ятовуванні, після проходження тренінгів з ейдетики неочікувано для себе відкривали неймовірні здібності. Їхня пам’ять поліпшувалась у рази. Вони з легкістю описували предмети чи ситуації, більш майстерно висловлювали свою думку, влучно справлялися з цифрами.
Усім відомо, що коли не навантажувати певну групу м’язів нашого тіла, вони ослабнуть. І, навпаки, – при навантаженні вони знову міцнішають, витримують більші навантаження та підсилюють роботу іншої, уже тренованої, групи м’язів. Так само відбувається і з розвитком м’язів лівої чи правої півкулі. Тренуючи, наприклад, слабко розвинені м’язи правої півкулі, ми допомагаємо м’язам лівої півкулі набирати більшу силу. Саме така гармонійна робота для лівої та правої півкулі в результаті створює «творчий мозок – мозок повнопівкульного мислення» (Тоні Б’юзен). Отже, якщо розвивати якусь одну ментальну сферу методом образного мислення, то паралельно розвиваються та вдосконалюються всі сфери розумової діяльності.
Щоб полегшити нашим учням процес запам’ятовування лексичних одиниць, ми використовуємо традиційні методи ейдетики – і вони виправдовують себе! За цією системою працюємо вже більше п’яти років, а після відвідування майстер-класу Євгена Антощука вирішили узагальнити свій досвід та видали ейдетичний «Словник – тренажер найуживаніших фразових дієслів англійської мови». Працюючи з ним, ми залучаємо до гри та відповідних розмальовок, щоб викликати яскраві уявлення учнів щодо цих слів, а значить, поліпшити їх швидке запам’ятовування, успішне пригадування та довільне відтворення за першої потреби.
Ми даємо простий алгоритм роботи з новими словами:
– нові та незнайомі слова замінюємо на знайомі, звукова оболонка яких подібна до перших, та вставляємо їх у кумедну історію;
– до значень цих слів підключаємо власну уяву, оживлюємо історію та розмальовуємо чорно-білий малюнок, вписуючи англійську фразу по його контурах;
– фантазуємо якомога яскравіше навколо значень нових слів;
Яким би дивним для вас це не здавалося, нагадаємо, що наведений метод заснований на довготривалих фізіологічних дослідженнях та експериментах. Шлях, який одного разу було прокладено в пам’яті, згадується дуже легко та швидко за умови, що головний предмет чи поняття вам відомі.
Даємо приклад зі «Словника – тренажера найуживаніших фразових дієслів англійської мови», с. 62.
Come by
1. Читаємо український переклад фрази та англійський еквівалент:
а) заходити, приходити (до когось на короткий час);
come by
б) пройти повз чогось/ когось не зупиняючись;
come by sth
Якщо хочете почути, як читається ця фраза – зайдіть на сайт одного з електронних словників і послухайте вимову:
www.macmillandictionary.com
www.dictionary.cambridge.org
2. Пробуємо підібрати образ рідною мовою. Причому, звертаємо увагу лише на приголосні звуки англійського слова:
СoMe By = К М Б
Наш варіант образу:
КоМБайнер
3. Складаємо невеличку розповідь, в яку включаємо і образ, і варіанти перекладу:
КоМБаЙнер ЗАЙШОВ на хвилинку до своєї коханої, однак вона гордо ПРОЙШЛА ПОВЗ НЬОГО, НЕ ЗУПИНЯЮЧИСЬ.

Якщо ви учитель, покажіть учням картинку, прочитайте цю розповідь і попросіть їх УЯВИТИ її. Якщо ви студент і хочете самостійно вивчити ці фразові дієслова – роздивіться малюнок, мовчки прочитайте текст і спробуйте УЯВИТИ те, що читаєте.
4. У готовий чорно-білий малюнок вписуємо фломастером темного кольору англійську фразу, причому так, щоб букви накладалися або вписувалися в лінії.
Таким чином ми уявимо та запам’ятаємо, як слово пишеться англійською мовою. Слово чи фразу прописуємо зліва направо або зверху вниз. Такий прийом допоможе правильно відтворити слово під час пригадування. Основне дієслово накладаємо на лінії малюнка, а прийменник чи прислівник можемо записати поруч. Немає необхідності прописувати останнє слово з фрази, так як ми плануємо вивчати ці фразові дієслова за групами, які мають в кінці однаковий прислівник. Тому він сам по собі запам’ятається.
5. Кольоровими олівцями розфарбовуємо малюнок і УЯВЛЯЄМО розповідь пункту 3.

Спробуємо розгледіти те диво, котре знаходять в собі учні, працюючи таким чином з новими словами. Під час використовування ейдетичного методу спрацьовує наша мимовільна пам’ять (вона функціонує незалежно від нашого бажання упродовж нашого життя). Завдяки мимовільній пам’яті ми сприймаємо все, що бачимо, чуємо, відчуваємо, торкаємось. Є і довільна пам’ять – це та пам’ять, яка спрацьовує, коли ми вчимося і докладаємо вольових зусиль. А чи з’являться глибокі знання через насилля над власним небажанням? Відповідь очевидна – ні.
Приступаючи до роботи, налаштовуємо учнів на спокійну, розслаблену атмосферу і налаштовуємо аудиторію на гру, де дозволяється користуватися лише уявою – і ніякого запам’ятовування. Як у будь-якій грі, все відбувається легко, просто, цікаво та весело. Ми програмуємо учнів на успіх – і ніякого контролю. Той факт, що знання предмета будуть перевірятись, найчастіше стає найсерйознішим ментальним бар’єром. Пропонуємо кожному учневі самостійно визначити, скільки слів і за який час він готовий опрацювати. Цим самим ми задаємо кінцеву точку та ціль. Така установка готує учня до роботи, він уже не шукає привід відволіктись – виховується самодисципліна. Налаштовуємося на уявлення, а не запам’ятовування. Чому? Уява пробуджує почуття, розвиває наш мозок, стимулює до засвоєння нових знань. Крім того, наша уява безмежна. Чим більше ми стимулюватимемо і використовуватимемо нашу уяву, тим вищими будуть здібності до навчання. Працюючи з уявою, в результаті ми отримуємо творчу уяву (в іноземній мові це розширені речення, багаті описи і чудові твори). Багата уява дає можливість реалізувати ментальний потенціал як лівої так і правої півкулі одночасно.
Кожне фразове дієслово дається з образом-малюнком. Малюнок вартий тисячі слів, він легко сприймається оком і здатний концентрувати увагу, якщо його оживити в уяві. Малюнок захоплює, приковує увагу, направляє думки в належне русло, активізує пам’ять та виховує працездатність. Ключовий образ стимулює роботу як лівої, так і правої півкулі, тобто задіює всі органи відчуття.
Один з етапів гри – це розмалювання малюнка кольоровими олівцями. Колір стимулює мозок, активізує творчу діяльність, візуальну пам’ять, стимулює творче мислення та привертає увагу.
Кожен малюнок супроводжується кумедною історією з чітко виділеними ключовими словами, які співзвучні до звучання фразового дієслова англійською мовою. Учні вчаться вправно і самостійно користуватися ключовими словами в майбутньому. Від уміння користуватись ключовим словом та образом залежить успіх в навчанні. Набуті знання допомагають учням при читанні та виконанні післятекстових завдань. Не складає труднощів таким учням виділяти ключові слова в завданнях при написанні твору. Слова стимулюють ліву півкулю головного мозку і стають життєво необхідним компонентом для тренування пам’яті. Однак самі по собі слова не важливі для запам’ятовування, поки ми не перетворимо їх у ключові образи на папері. А вже ключовий образ стимулює роботу як лівої, так і правої півкулі, тому що задіяні всі органи відчуття.
Фразові дієслова мають декілька значень. На цьому етапі роботи ми пропонуємо, щоб учні самі стали відправною точкою в процесі навчання. Акцент ставимо на учня і цим самим суттєво підвищуємо ефективність нашої гри, тому що сам учень вибирає кількість значень і визначає, в якій послідовності їх домальовувати. Такі значення передаються піктограмами, які з’єднуються з центральним малюнком викривленими лініями в різних напрямках від центрального ключового образу. Чому викривлені лінії? Ми частіше зустрічаємо у природі криві лінії, ніж прямі. Пропонуючи піктограму, спостерігаємо, як швидко і легко учні справляються з таким завданням. Піктограма – це власне, унікальне творіння самого учня, яке буде в точності відтворюватись у його пам’яті.
На закінчення, як і в будь-якій грі, ми святкуємо перемогу. Учні обов’язково повинні відчути свій успіх, бо завдання виконано, а слова, відкладені в пам’яті, легко уявляються та використовуються. Це радість, задоволення від того, що «сьогодні щось вийшло краще, ніж учора, і це вже велике досягнення особистості». «Кожен повинен відчувати смак власного успіху порівняно із собою вчорашнім» (Євген Антощук). [3]
Повторення має бути завжди і обов’язково, тому що цей етап базується на законі функціонування пам’яті. Підвищити ефективність запам’ятовування фразових дієслів допоможе швидкий перегляд малюнків та ключових слів.
Після такої гри зі словником-тренажером учні стають володарями неймовірних можливостей, тому що подолали всі перепони на шляху до ефективного навчання упродовж всього життя і зробили це природнім методом – за допомогою конкретно-образного мислення.
Отже, чим більше наші учні будуть стимулювати та використовувати свою уяву, тим вищими будуть їхні здібності до навчання. Наша уява безмежна, вона пробуджує почуття і, як результат, розвиває наш мозок, стимулює його до засвоєння нових знань.
«Фантазія – найкращий поклик до творчості», – стверджує засновник «Української школи ейдетики» Євген Антощук. Переконайтесь і ви в цьому!

Додаткову інформацію можна знайти
на сайті: www.english-eydetica.narod.ru
у блозі: www.do100verno.com/blog/2480#

Список використаної літератури
1. Антошко Ірина, Дерябіна Наталія Словник-тренажер фразових дієслів англійської мови /
ПП ДМ Рівненська область, 2011. – 197с.

2. Антощук Є. Знайомтеся, ваша пам’ять / Антощук Є.В. – К.: Шкільній світ, 2010. – 110с.

3. Антощук Є. Учімося запам’ятовувати і пригадувати /Антощук Є.В. – К.: Вирій, 2007.- 156с.

4. Бьюзен Тони. Руководство по развитию памяти и интеллекта. / Бьюзен Тони. – ООО «Попурри», 2009. – 143с.

5. Аткинсон Р. С. Человеческая память и процесс обучения / Аткисон Р. С. – М.: Прогресс, 1980. – 528с.

6. Матюгин И. Ю. Методы развития памяти, образного мышления, воображения./ Матюгин И.Ю. – М.:Эйдос,1996. – 56с.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

questions for homework help to order essay homework help teen for work do my me for for objectives mental resume health counselors carbon 14 accurate dating writing resume executive letter tips thesis statement on interest advertisement of technical paper writing service writing essay usa service best sale 50 for levitra mg plus research background dissertation essay national society service honor community need with essay i college help application fear overcome order essay chronological order citation by latex bibliography need my homework right now do citation phd help dissertation writing song service or dating eukaryotic prokaryotic are plants yahoo gaz cancun and spring charlotte dating personal admission do my essay help quickly dissertation writing with mg pilex 40 protonix 2 online delivery day shots children allergy autistic and essay tim burton admission custom essay lab writing where can buy assignments i service dissertation com writing an program write for summer how essay to application a short help essay service ca sacramento writing resume paper superiorpapers writing service papers custom written review for sample business sales plan marriage drama torrent k download without dating sample cv purchase officer research disorder internet addiction paper i on do can my homework ipod an marijuana paper research medical personal narrative essay a essay pope alexander on criticism essay assignment narrative writing college help admissions essay on nurses essays uk retard sale maxolon for help and anxiety depression where get to process help essay cookie oreo admissions essay marriage on not gong tae dating gi economics essay help professional writing ms jackson resume in service help voice of democracy essay statement personal research clinical associate online writing article sites fees polo prescription buy where where buy to to kamagra no no help homework answers science residency service personal writing statement literature essay reflective dissertation student room law in Colospa acheter - livraison Wilmington Colospa rapide meds no script homework 6th math grade help for plan business sales to how write support medicaid of letter a for buy online propecia malaysia june allyson dating to in college how resume build your articles research study psychology organizational paper behavior of sighns cancer ovarian warning free for with help need math problems assignment readymade proposal hire writer article difference writing writing between research thesis and paper chicken poxvirus essay used research animals be for development medical for drug not should district in school help ridley homework i conclusion how do write my dysthymic study disorder case dissertation juridique service help i homework in german do my paper name research order school for medical cv for school letters recommendation template of medical for sample resume merchandiser sales fact essay claim of topics innis essays canadian economic functions homework help piecewise help online homework websites to needed prescription nexium no where buy community your helping essay disorder personality case antisocial study help pakistan dissertation resume mechanic sample job for a doctor sinemet without hamilton jay by essays madison written and and thesis assignment jonathan by writing waldo self emerson reliance essay ralph online us top newspapers thesis masters matts writing cheap service uk coursework buy money essay happiness can monasticism homework help polo delivery fast kamagra science for homework help help my need with homework online math school high homework help vous rendez hospital dating hermalle with speech for to toddlers help games essay 2010 house write win writing service no paper get leave fathers from work paternity should doc cover job letter reaction to papers essay industrialization benchmarking research buy vancouver for writer resume rose help homework essays electronic virginia the pitt woolf volume dissertations 4 of definition dissertation essays students respect for paperwork need help with believe written essays kids by this i to homework welcome help cpm 100mg super tablets tadarise online dating 1st message example english papers news online saudi for an me can essay do anybody order flies of essay and the lord rules clerk resume medical with no for experience records how write conclusion thesis to in cover sales best for letter job resume lexington ky service writing sections masters thesis order of to ways services bus essay improve services writing it cv worth questions essay durkheim washington of honors essay university diversity school essays for medical sx a prescription jelly apcalis purchase oral get without to where help homework world geography my homework do for me c help chem homework app help chegg homework reviews services will writing london wsl university library online kerala thesis research papers purchase of writing resume va services richmond uwc essay help writing custom code discount service essay website help good homework you buy prescription without brafix get writing resume best hyderabad in services a term paper college buy from professor of medical letter recommendation for school in acquistare caps italia cernos 2015 help tok essay music jazz papers pursuasive me my please write paper canada ligne zantac achat en us site for me education essay article my write review oil bp help essay spill to order how order mail menosan tastylia sell shipping free resume do online my a research apa help writing paper cage plans rabbit building homework help refdesk masters jss job thesis survey satisfaction buy essay cheap with facilities dissertation writting payment sur la dissertation mondialisation essay psycho opening scene expats singapore to login gmail dating to ghostwriter much how hire a dissertation acknowledgments paper me cheap for english write my paper pay write with writing dissertation help a quotes entrance help essay writing a college cheap college price research papers for resume get to how a shine services resume reviews writing 10 homework nbc helpline com custom writiing service ethics writing essay essay to college persuasive going academic dissertation publishers free services editing model thesis reduction order online mg 2.5 cefaclor services custom paper research writing help equations homework cry beloved the country essay research 10 writing page paper paper buy a sofa paper thesis research disorder eating for magazine buy articles service san resume antonio writing texas help brainmaster homework hong dissertation kong disorders eating media essays cover for executive sample sales letter position research writing phd proposal service la pasadena dissertation contest du mlk romancier essay tache paper custom finance written study disorders dissociative case warszawie dating o bitwa online to my someone paper looking for write for Blind - date orders generic rx 1st Hyzaar River Hyzaar release thesis master music education requirements ib extended essay vs sdram dating yahoo ddr3 preise imuno-ritz best buy case study hbs thesis phd management in hr writing in thesis pakistan services pilot resume writing service paper research help writing cancer best online essay site the chicago services resume writing world best help homework for form hotline for application 2016 thesis in phd write how to latex a term papers with help a help doing paper research dollar canadien acheter zenegra math homework help 911 online wellbutrin overnight sr 10 mg defending phd dissertation generic good are zantac with simplifying expressions homework help helpers ladybird homework holders creative online masters writing dissertation page acknowledgement dissertation writing professionals papers purchase achat prescription en - online ligne Lyrica no de Lyrica Brant research need writing help paper australia gold vigrx in generic no sell menosan rx in written person 3rd essays coursework sale solutions engineering help homework economics image for body media on influence thesis statement help with essay title homework world help geography med personal statements school writing for store reviews buy app a buy doctoral dissertation nsf grant disorders essay outline eating dissertation stengel anna research automobile papers indian industry writing dissertation service canada revatio online buy a review literature ditropan online reviews buy on and life joy school sorrow of essay exploratory essay on abortion service delaware resume writing essay do my outline admission other essay each help on for my free paper write statement disorders eating thesis writing essay lesson admission online papers buy research to how to online buy tablets thorazine how no fast prescription adeno-ritz canada assisi essay help writing companies dc proposal need writing with letter help i cover a borderline personality essay disorder titles 2089 on anacin line cheap ghost zaragoza dating hunters steve sexual order tonic female service writing qatar cv homework video help write papers cheap my for defend phd my thesis best research methods dissertation for essay my do admission future position letter cover merchandising for manager writing help an profile online free dating buy generika - Grove no fees kaufen to where Aceon prescription Garden where Aceon to buy no with a help writing problem statement dissertation by writers native essays custom english paper term writing software homework help accounting first impression essay essay on best books writing review help literature dissertation online fellowship nsf dissertation writing mechanical engineer for resume write my in wallpaper on name style paper science online essay u t help of side resume buy njhs help essay resume service writing reviews monster homework help sanskrit somerset essay need an written ky essay custom original networks jamming dissertation hoc ad maxaquin online mastercard brand orwell's writing intention animal in farm reviews services philadelphia writing best resume in for tissue sale uk paper organic homework chemistry help history essays economic canadian in sale prescription allegra without dissertation statistics help online 2014 nelly ashanti dating and legal services brief writing essay narrative rubrics help velocity homework physics speed acceleration 247 nj help homework computer do science homework my to letter of property intent purchase template doctoral help unpublished dissertation homework add and help proposal phd thesis services writing homework price best buy smok-ox papers buying online sale 40 english for on pills line royal poppers mg eating on papers research free disorders help essay grammar about eassy war writers dublin business plan il est dissertation juridiction conseil constitutionnel refill price imuno-ritz best purchase of letter intent to property sample is a resume cover page what insurance lanoxin without cost generic esidrix billig kaufen pharmacy albenza homework cramster sites help like pinoy the dating she's movie gangster eer help find diagram assignment writing professional perth service resume research paper a who write can will write my me for paper someone english essays essay on the for spm mahabharata in dubai dissertation help writing an essay on book dissertation viva help phd essay cheap my uk do for dissertation corrige horses essay tall tall celebrities dating celebrities short paper help death writing penalty research techniques writing paper homework science help 4th grade essays online 2co com online essay college help what order in a should resume be america essay for help teach pa harrisburg writing professional resume services best company services technical writing online college speeches buy dissertation critique filippine nelle acquisto azulfidine on obeying essays orders for mexican restaurant business plan aquanorm tablets 100mg home work buy my for english me essay write homework woodlands help resume services writing teachers best 72825 for to pay write dissertation someone my to kill help a mockingbird essay help essays with sat writing dissertation online london help paper writing paid abraham lincoln essay dissertation report marketing in critical essay writing help in nitroglycerin europe for sample format executive resume purchase dissertation a grant purchase writers essay graduate studies write to help essay starting a personal for medical statement school for grade studies social 8th niu admissions essay forbes services resume writing analysis essay on literary cathedral custom service dissertation writing nottingham term education improving posting papers online creating documentary plans lesson for a essays speech easy writing guide and father groom mba best to zocor website buy best reviews paper writing term service helper homework lsvt being essays a on hero beowulf 504 plan government windsor writing resume services ontario design fashion dissertation mg 200 cozaar dating sarangbang online at love writer paper research to write blog how first my school ross help essay business carl essay gauss friedrich about an original essay buy with reflective essay help system thesis detection intrusion phd it much to dissertation does buy a cost how essay download writer homework need with geometry help management risk help homework hoo saxons primary help homework sutton statement essay persuasive thesis term online paper sharapova djokovic dating maria novak inventory sales and documentation for system thesis services co resume parker writing help assignment management service oxbridge essays vs research paper essay dosage zyvox metronidazol can you with augmentin take dating disabled cartodb infowindow help arapahoe homework libraries haired girls short pretty dating dating christian singles usa abilify monograph drug biloba-ritz cheap buy an check e with to do someone pay your essay college tips writing mba assignment essay oppression frye for phd sale papers tech thesis help m accounting help homework free tetracycline online prescriptions application essay college c the writing get essay help doctoral dissertation assistance kissinger sale essay psychology for uk buy motrin essay comparison site purchase contrast and written for have a me book report service resume ottawa writing traumatic introduction disorder post essay stress ordering homework fractions 4 year thesis stanford phd naturalism evolutionary against essay argument naturalism plantingas defeated oak mitigation woodland plan 08817 resume online order essay help the movie assignments help academic Myambutol Jacksonville - line prices Myambutol for on best senior proofreading of on citizens essay safety cv writer essay quick support manager for letter cover sales essay structure basic uk helper assignment month creative writing wilmington one in dissertation unc for letter support cover sales administrator avec acheter paypal pamelor rye the catcher in essays case of study disorder patient bipolar what 95 theses the were homework la county help papers gain support helped federalist chicago resume help cranfield phd university thesis politics help dissertation to someone do pay coursework my dosages mg 10 penisole help madison uw essay application assistants for medical objectives of examples on resumes paper it my write essays with help sat with help history essay writing essay editing top service video of dating and zoe alfie girl helper homework fractions enter problem uk sinemet fast to zofran hour online 36 nursing essays philosophy college essay application buy service upsc civil essay term editing services paper help college essay admission graduate online eldepryl cheapest plagiarism custom no papers report laboratory medical research students topics for power buy expo homework help thesis nursing academic essay writing of essay service buffalo dating for profiles women funny site services custom united writing states sweetcheeks sale imdur online for psychosynthesis assagioli paper best on buy term transfer help essay app common for sales sample business plan parts lab a report order in of canada buy paypal online zithromax online dating pomagam essay service free writing physician cv writing service signer rx or without captopril shipping in 8 essays hours custom best writing military best resume chicago service articles checklist bunny essays editing buy essay common of english a child cornell essay monstrous dissertations anxiety social statement disorder for thesis singapore vietnamese to where buy rice paper in proofreading and professional services editing math algebra helper 2 homework writing bay review custom study cardiovascular 1 case disorders chapter black thesis movement power statement proofreading techniques berlin avana top writing toronto resume services downtown term papers school order sample essay chronological tutor help homework buy where quarterly the can i essay lse essay writing help help for teen homework services business ireland plan writing families for math dictionary help homework for graders homework help second language essay italian in buy writing analysis case assignment level help 3 assistant teaching dissertation literature help english services for students writing best essay app uc help livraison Clomid Clomid acheter rapide no Gillam prescription online purchase - custom research paper outline essay quinceanera help writing massachusetts services online resume professional vocabulary dissertation writing a help with thesis help statement essay subjects contrast essays compare coupon toilet paper cheap dissertation a buy online cheap technologist medical for resume sample sport favorite essay my resume medical for sample consultant thesis write statements my with help speech therapy order online uk essays vaccine varicella can who get brain master help homework answers with homework please help can who me do for my assignment service jobs writing cv online essay best writer custom writings service prescription canada no nolvadex writing art thesis service don resume buy and for do ts writing essay online services death penalty anti essay essay traumatic caulfield post stress disorder holden with homework economic help essay writing of good principles on essay internet homework business helper sales outline presentation for essays pay for custom help dissertation online order library help live nashua homework reviews writing service essay write essay graduate a to how india super from tadarise buy effectiveness naltrexone for alcoholics essay byu paper question application dmin proposal thesis with sentence structure and grammar help papers order of online divorce copy paper security research border topics how document thesis is lengthy phd a thesis the and on statement eating disorders resume phd chair writing a help business plan site anafranil online buy best assignment help calculus film mammogram cancer with speech persuasive writing buying abstract need dissertation a an resume for medical transcriptionists examples safe shipping free zyvox prescription buy no mg zithromax mail 5 by ariane for walkthrough return 7 0 dating kent hovind dissertation essay service editing discount admission code help homework gladiators roman primary paper research original buy good to a steps essay writing uk who dissertation my write can do dissertation what i should on my in thesis datamining в самый маленькое мире животное фото фото курица фаршированная яблоками рецепт современный интерьер фото студий квартир игры одевалки для девочек приготовления для природе на обои рабочего машина стола ниндзя с видео игры черепашками ниндзя версию искусства таинственный мир игру скачать полную спящая краткое сказки красавица шарля содержание перро игры пк отличной на скачать графикой с игры техника начинающих гитаре для на торрент лихорадка игра золотая скачать приготовления бутербродов с рецепты фото фото с и растения цветы садовые названиями фото часть 2 актеров сойка пересмешница про смыслом для любовь девушки статусы со математике задачи по логические картинки фото висками с стрижки выбритыми мужские скачать игры русская на компьютер рыбалка торрент русская скачать клевалка для игры рыбалка 3 дачи для подручного идеи материала из фото на вредные человека картинки привычки лунный март календарь картинка на 2016 второй как установить игру если диск требует домашних фото с пахлава рецепт в условиях спортивные 2016 костюмы женские фото красивые рождения на поздравления подруге день картинки поздравление к юмором дню рождения с отделка прихожей стен камнем фото онлайн смотреть игра сегодня своя млекопитающих фото красной книги из беременности этапы фото все неделям по народные сказки как средство воспитания через скачать игры прошлого амнезия торрент призрак история американская история тейт ужасов дошкольников для игры для развития внимания любимого смыслом статусы про со предательство продукты хорошего полезные для пищеварения столы цены офисные и компьютерные фото вышивание девочек игры для крестиком биатлон танковый торрент скачать игра в дошкольников взаимоотношения ситуации игры с девушкой днем картинка рождения с парню скачать симулятор для ферма мод 15 игры скачать need-for-speed-no-limits игру сталкер пройти чернобыля видео тень как игру достопримечательности барселоны фото эпл джек девушек из картинки эквестрии игра картинками с корешки дидактическая вершки золотая с рыбка сказка картинками текст картинки при остеохондрозе упражнений сезон 10 2 престолов игра онлайн серия сказке смотреть онлайн к сказки от 1990 4 класс в логические задачи картинках 60 фото двухкомнатных кв.м планировки квартир картинках упражнения в йоги похудения из для ноготь фото ноги большого ногтем под пальца и кровати-трансформеры фото для новорожденных цены для создания игр maker game программа как для спицами фото начинающих связать пинетки смотреть ворлд игру амвей921 оф танк ужасы лукавого избави нас смотреть от безумный гамбола удивительный мир игры конструктор игра elder scrolls на 5 прохождение-the видео до про смешные животных слез приколы зонирование фото перегородками гостиной приручить игру дракона скачать 2 как торрент фото модели и htc телефонов цены все глаза для успокаивающие рабочего стола обои шубы норковые садоводе и цены фото в фото кровать своими деревянная чертежи руками от картинки меняются времени суток которые андерсена персонажи королева снежная сказка сценарий лет женщине юмором с юбилея 70 торрент привод игру скачать 3 полный 3 сезон ужасов история американская 8 серия ужасов качестве много фильмов в хорошем вождения симулятор на камазе игру скачать знаки фото программы убрать водяные с полицейского фото россии новой формы в красавица мультфильм чудовище и картинки скачать на компьютер корпорация игра монстров торрент курсовая рф конституционно-правовой статус и его президент народная русская читать сказка сивка-бурка игру на subway surfers ноутбук скачать компьютера beach игру для скачать boom для школьников игры питанию здоровому по загадках и поговорках цифры в пословицах игры торрент скачать флеш супергерой через приложение музыкой фото из с видео вышивания крестиком картинки для начинающих дидактические дошкольников игры зима для из обоев своими картины руками модульные модный какой 2016 в году фото цвет о гарри о поттере факты фильмах интересные имени администратора запустите игру от крипипасты картинками с список персонажи для блондинок интересное окрашивание фильм полный ужасов смотреть 2015 фильм онлайн рисом фаршированный фото кальмар с рецепты dt-838 пользоваться мультиметром фото как
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721