СФЕРИ РЕЛІГІЙНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ РІВНЕНЩИНИ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті на прикладі діяльності громадської благодійної організації «Братерство без кордонів – Україна», міжнародної громадської організації «Надія – людям» та Рівненської міської молодіжної громадської організації «Новий рівень» проводиться аналіз сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій Рівненщини.

Соціальні негаразди в країні стимулювали церкву активно включитися в процес подолання кризових явищ у цій сфері. Одним із ефективних засобів роботи в цій царині є діяльність громадських організацій, створених релігійними організаціями або ж пересічними християнами. Така форма дозволяє церквам уникати упередження громадської думки щодо християнської соціальної роботи та діяльності певних, зокрема, протестантських конфесій.

Рівненщина на релігійній карті України займає особливе місце, адже тут зареєстровано найбільше релігійних, зокрема християнських, організацій. Також розробка цієї теми є надзвичайно актуальною ще й тому, що вивчення саме регіонального аспекту дозволить ученим-релігієзнавцям робити узагальнення на всеукраїнському рівні та виокремлювати територіальні особливості. Відтак вивчення досвіду сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій саме цієї області дозволить виокремити певні тенденції, а аналіз їх діяльності покаже здобутки та перспективи співпраці між християнськими конфесіями, громадськими організаціями та державними установами в соціальній сфері. Це і є метою нашого дослідження.

Розгляд сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій Рівненщини буде проводитися на прикладі діяльності громадської благодійної організації «Братерство без кордонів – Україна», міжнародної громадської організації «Надія – людям» та Рівненської міської молодіжної громадської організації «Новий рівень», які за характером роботи є міжконфесійними громадськими організаціями, хоча в них переважає протестантський струмінь.

Засновником «Братерства без кордонів – Україна» є міжнародна благодійна організація «Місія без кордонів» (Mission Without Borders International), центральний офіс якої знаходиться у м. Камарілло, США, заснованої в 1960 році. Філії цієї благодійної організації є в 11 «багатих» країнах світу, які в основному зосереджують свою роботу на пошуку спонсорів (однією з форм роботи є проведення конференцій) для фінансування соціальних проектів. В Україні свою діяльність ця організація почала в кінці 80-х рр. Мета організації – задовольняти матеріальні, духовні, освітні й емоційні потреби дітей в інтернатах та потреби бідних, багатодітних сімей в Україні. Переважно така діяльність звершується на території Західної України ((Громадська благодійна організація корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://irp.rv.ua/)). На сьогоднішній день в полі зору «Братерства» Волинська, Рівненська, Хмельницька та Житомирська області.

“Братерство без кордонів – Україна” провадить свою діяльність за такими основними напрямками:

1. Програма «Турбота про дитину» включає в себе фізичну, емоційну, духовну та освітню допомогу дітям, які проживають в школах-інтернатах, та дітям із багатодітних сімей. Для реалізації цього завдання існують сім форм-проектів.

Християнське радіо. Почалася трансляція радіопрограм у 2004 році ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)). За 2009 рік близько 4 мільйонів людей, з яких 1 млн – діти, мали можливість прослухати 300 радіопередач.

«Допомога мамі і дитині». Цей проект дозволяє допомогти медикаментами та засобами догляду за дітьми вагітним жінкам Сарненського району, як одного з найбільш вражених під час Чорнобильської аварії. Це дозволяє зменшити ризик фізичних ускладнень новонароджених.

Християнський театр. Організований ляльковий театр, який показує вистави морально-духовного змісту для дітей шкіл-інтернатів.

Стипендія на навчання. Так, 2009 року за цією програмою було надано стипендії для 21 студентів, які вступили до середніх та вищих навчальних закладів. Частина цих студентів вихідці з малозабезпечених сімей, інша – діти інтернатів.

Біблійний кореспондентський курс. Цим міжконфесійним проектом охоплено понад 250 дітей, які проживають навколо Рівного і які належать до різних християнських конфесій. Зміст курсу – основи християнської моралі, його програмою заборонена будь-яка конфесійна направленість даних уроків. Зокрема, протягом 2007 року координатори проекту отримали близько 3 тис листів від дітей.

Дитячі табори. Щороку близько тисячі дітей мають можливість відпочити, оздоровитись та повчитися в трьох орендованих таборах у різних областях.

Прохтехосвітній проект. «Братство» дає можливість дітям із багатодітних та нужденних сімей безкоштовно навчатися на профтехкурсах (комп’ютерні, кухарські, швейні курси) в Сарненському Навчальному Центрі. Також практичні уроки надаються на основах сільського господарювання та бджільництва. Здобуті знання та навички дозволять молоді працевлаштуватися в майбутньому ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

2. Програма «Міжнародне спасіння дитини» (програма допомоги школам-інтернатам). Ця програма спрямована на покращення умов проживання дітей. Так, допомога надається 41 школі-інтернату Західної України. Це матеріальна допомога (продукти харчування, одяг і взуття, засоби гігієни, медикаменти тощо), а також духовна (біблійний кореспондентський курс, діяльність недільних шкіл, викладачами є вчителі з місцевих церков), емоційна (організація свят: днів народження дітей, Різдво, Великдень), а також задоволення термінових потреб цих навчальних закладів (закупівля електропобутових приладів, ремонт тощо) ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

3. Програма «Сім’я – сім’ї» покликана допомогти вийти з кризи нужденним та багатодітним сім’ям, створивши їм необхідні умови для самодостатнього життя в майбутньому. Її реалізація також здійснюється на матеріальному, емоційному, духовному та навчальному рівнях.

Слід зауважити, що всі програми об’єднані не лише задоволенням та вирішенням матеріальних проблем знедолених верств населення, але й турботою про їхній духовний розвиток, емоційне здоров’я. Допомагають вирішувати ці проблеми волонтери з місцевих церков-партнерів. Директор «Братерства» М.П.Богданець стверджує: «Щирі стосунки з тими, кому ми допомагаємо, є ключовими в прояві істинного співчуття і стійкому розвитку їхнього життєвого рівня. Наша співпраця з місцевими церквами та десятками християнських добровольців створюють унікальні особисті стосунки з нужденними на додаток до чималої матеріальної допомоги, освітніх проектів, емоційної та духовної підтримки. Унікальні, особисті стосунки підсилюють, мотивують та зміцнюють процес руху особи до більш цілісного життя, що, без посвяти з боку багатьох добровольців було б неможливим» ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

Міжнародна громадська організація «Надія – людям» утворилася 29 вересня 1993 року. «Надія – людям» встановлює зв’язки і співпрацює з різними християнськими організаціями, церквами, приватними особами, зацікавленими в розвитку місіонерського руху в усьому світі. Метою діяльності організації також є навчання християнських лідерів, які б створювали нові церкви «з місіонерським баченням, які здійснюватимуть духовний вплив на світ, готові до розвитку міжцерковних стосунків» ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)). Ця громадська організація надає всебічну підтримку церквам в розробці і впровадженні освітніх програм, у проведенні різного роду духовних, освітніх та культурних акцій, здійсненні соціальних проектів. Головою правління МГО «Надія – людям» є Т.Приступа, а директором – М.Дубовик.

Серед актуальних напрямків діяльності: допомога у стабілізації церков, функціонування центру для випускників інтернатів, виховні заходи для учнів шкіл-інтернатів, спортивна робота, християнські табори, сприяння введенню у шкільну програму предмету “Основи християнської етики”, видання часопису “Слово вчителю”, організація конференцій та ін. навчальних програм, біблійний коледж, формування відео- та аудіотеки з навчальним матеріалом тощо.

Відділ освіти Міжнародної громадської організації «Надія-людям» на чолі з завідуючим О.М. Бондарчуком здійснив значну роботу на етапі становлення факультативного курсу «Основи християнської етики» (облаштування кабінетів християнської етики, формування бібліотек для курсу, допомога вчителям наочністю та засобами навчання тощо) та налагодження механізмів взаємодії, підтримки та співробітництва між методистами відділів освіти Рівненщини, директорами навчальних закладів та педагогами.

У рамках реалізації цього проекту з 2007 р. виходить духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю» (чотири рази на рік), який покликаний допомогти вчителеві християнської етики в підготовці до занять; також видаються навчально-методичні посібники. За час роботи відділу освіти налагоджено співпрацю з управліннями освіти таких міст: Рівне, Харків, Київ, Черкаси, Луцьк, Новоград-Волинський, Суми, Черкаси, Умань та ін ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

За сприяння відділу лишень у Рівненській області працює 35 християнських відеоклубів для вчителів, батьків і дітей. Постійно поповнюються християнською літературою бібліотеки в 45 школах області. Вчителі християнської етики м.Рівного щотижня збираються в офісі «Надії – людям», щоб обмінятися досвідом роботи, обговорити актуальні проблеми. Упродовж навчального року проводиться чимало різноманітних зустрічей, семінарів, конференцій. Так, зокрема, під час проведення семінару-презентації 11 березня 2010 року в м.Охтирка Сумської обл. «Викладання предметів та курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах» взяли участь Рівненське міське управління освіти, відділ освіти МГО «Надія – людям» ((Християнська етика в Україні [текст] // Слово вчителю. – 2010. – 58 с.)).

З метою духовного зростання педагогів щорічно організовуються табори відпочинку, де проводяться навчальні відеосемінари, презентуються підручники, відбувається обмін практичним професійним досвідом. За час роботи відділу у таборах побувало понад 600 освітян із різних областей України  ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

Також «Надія – людям» займається благодійною роботою. Так, організація бере участь у низці соціальних проектів, пов’язаних із наданням допомоги вихованцям інтернатів Рівненської області. У м.Здолбунів створено Центр соціальної адаптації для випускників інтернатів. Благодійний фонд розприділяє гуманітарну допомогу серед закладів освіти, медицини, культури, центрів обслуговування пенсіонерів тощо.

Відділ спортивної роботи «Надія – людям» мету своєї роботи бачить у тому, щоб спрямувати через спорт дітей та молодь до вічних цінностей, формувати в них християнський світогляд. З вересня 2004 року розпочав свою роботу християнський футбольний клуб “Надія”. До складу ХФК “Надія” входять п’ять команд різних вікових груп (з 6-ти до 18-ти років). Загальна кількість вихованців клубу складає близько 60-ти чоловік.

Тренування проходять тричі на тиждень, центральною частиною яких є вивчення Біблії з акцентом на практичне застосування вивченого у щоденному житті. Часто це застосування відбувається саме на футбольному полі. Тут хлопці вчаться використовувати вивчене на практиці через стосунки з суперником та один з одним. Вдосконалюючи свою спортивну майстерність, вони мають чудову можливість демонструвати для оточуючих засвоєні духовні істини ((Відділ спортивної роботи [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.hopetopeople.org/ua/sociological_projects/sport/.)).

У 2006 році заснована Рівненська міська молодіжна громадська організація «Новий рівень», президентом якої є С.Терентьєв. Гаслом цієї структури є «Для слави Бога! Заради України! На користь людям!» В організації працюють виключно волонтери, християни різних конфесій, переважно молоді люди, адже сфери впливу цієї організації зосереджені саме на молодіжному середовищі.

Починав «Новий рівень» свою діяльність із роботи з дітьми-інвалідами. Для них організовувалися різного роду тренінги, спрямовані на покращення адаптації в соціумі. Ще одним напрямом роботи став музичний клуб, в якому грав християнський рок-гурт «Цегла»; клуб пропагував здоровий спосіб життя.

Значним напрямком діяльності цієї молодіжної організації є формування світогляду сучасної молоді, що здійснюється через проведення семінарів-тренінгів у старших класах середніх навчальних закладів міста. Ці заходи відбуваються за погодженням із міським управлінням освіти. Теми, які піднімаються на цих зустрічах, стосуються проблем дружби, кохання, лідерства, впливу ЗМІ на світогляд молодої людини тощо.

Також «Новий рівень» проводить літні табори для молоді. В 2009-2010 рр. ця громадська організація виграла проект Міжнародного фонду «Відродження», кошти від якого пішли на проведення таборів, під час яких «програма розваг спрямована не так на відпочинок, як на розвиток у дітей якостей, які знадобляться їм у дорослому житті» ((Мартин, Р. Діти у таборі «Догори дригом» [текст] / Роман Мартин // Рівненський репортер. – №32. – 2010. – 11 серпня.)).

Так, улітку 2010 року відбувався черговий табір для дітей з особливими потребами «Точка опори» поблизу села Святе Здолбунівського району. Рівненщина займає перше місце в державі за кількістю дітей, що мають ті чи інші фізичні вади. В самому Рівному проживає близько півтисячі таких дітей. У таборі десять дітей, хворих на церебральний параліч із середньою важкістю захворювання, разом із двадцятьма здоровими однолітками на рівних умовах брали участь у всіх змаганнях, іграх, конкурсах. Усі вони активно займаються в Рівненському обласному центрі інвалідного спорту “Інваспорт”, талановиті спортсмени-легкоатлети, плавці. Основним завданням організаторів табору було поставити цих дітей на один щабель зі здоровими, адже воно так і є. Усі вони – учні загальноосвітніх шкіл, яких у таборі навчають спілкуватися і соціально адаптуватися у підлітковому суспільстві ((Тет, Ю. Головне – точка опори [текст] / Юліана Тет // Рівне ракурс. – №304. – 2010. – 8 серпня.)).

Цікавими форма роботи з молоддю є проведення «країнних» вечірок, зокрема, про Японію та Німеччину, а також робота кіноклубу «Сучасна притча», на якому після перегляду фільму відбувається жвава дискусія, на якій проводяться паралелі між фільмом та життям і проблемами сучасної молоді.

Таким чином, на прикладі трьох громадських організацій Рівненщини нами була показана їх діяльність у соціальному та релігійному розрізі. Зазначимо, що обсяг статті не дозволив нам детально описати діяльність інших громадських організацій релігійного характеру, яких на Рівненщині чимало.

Отже, вивчаючи соціальну та релігійну діяльність громадських організацій Рівненщини можемо зробити наступні висновки. Громадські організації були створені церквами, громадянами з активною християнською позицією задля вирішення соціальних та духовних проблем краю. Активною є робота цих структур у молодіжному, освітянському середовищі, а також серед знедолених верств населення. Рівненський досвід громадських організацій релігійного характеру може бути корисним, а в деяких аспектах навіть показовим для плідної співпраці в контексті «церква – держава» задля духовного відродження української нації.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

paper service plagerized non cheap writing of at wedding speeches order to essay a kill prejudice mockingbird military thesis on and order peace about thesis essay sale house for help yahoo answer homework ansaid order papers buy essay simple employment letter application for biomechanics homework help help live homework chicago papers academic written custom learn worksheet my name write to help essay thesis statement clerk for sales resume hire make someone a plan to business pocketful of arranged rhetorically essays edition a essay good admissions college anniversary 25th writing online Suaron - Suaron Baltimore order with buy visa project management dissertation tools discussion example dissertation chapter homework help english someone to write hire an essay homework help grammar english homework with physics problems help for medical assistant student letter cover your paper check online research wanted writers research papers hindi sites online essay thinking critical for instruments measuring grammer in homework help online review buy custom essays virginia best writing professional services resume admissions com writing essay college essays application college a of essay good the characteristics leader on co homework victorians primary uk victoria help help paper essay writing help springs homework ar heber review customer care literature physical essay on development child research write paper uk my by filipino essay written agree 08 essay 05 disagree or 2015 samplehtml help homework with that websites seroquel medscape custom writing papers students motivational school high in for speech order contents thesis essay service canada resume position medical assistant for sample homework school helpers french for paperwork help with organizing homework in help live maryland uk buy online essays biller and coder for resume medical essay course reflection classes and life phd coursework experience homework help electrical essay self help books homework england help uk write my report orderliness essay on prices india best on buy Taliz Taliz generic online Toronto - dating online service writing writing custom essay service top homework do need now my right essay about friend writing a research any website writes me for which is paper there a help with literature review writing hogar dating nuestro online paper writing app good young men vitamins in apa for me cite format paper writing playlist music my i for how write research my paper do conclusion why be proud i to an american am help essay allergies affecting the eyes precalculus help homework rewrite free for essay my buy essays can i that slimfast de achat generique me write help dissertation policy on analysis cover letter cv for consultant sales conclusion philosophie dissertation sample school request recommendation letter for medical of for resume services medical writing custom papers papers literary services essay writing best the research homework helpful in paper science research technician for mechanic resume study (anxiety anxiety disorders panic tina) and case homework for help business pecking thesis order essay lawful disobeying order buy online essays narrative alan shepard phd resume public nyc help school homework essay online buy uk assignment writing students services buy online sporanox 10 cent paper post disorder research traumatic stress ward written by essay churchill subscription annual chegg homework help an online buy uk essay help research paper autism papers cheap research order unnatural natural other history essay in mermaid fiji lovci marianka online carodejnic a janicek dating help homework fractions percentages sites homework the help best type online paper newspapers indian english online in how financial a hardship for medical to write letter on term paper harbor pearl buy tadadel rx extra no super city oklahoma area plans floor uk essay psychology buy self publishing a thesis not apps updating family apple share letter cover engineer mechanical for sample fresher job letter advisor cover for sales de rincon 154 capitulo online luz dating writing military service resume chicago best yahooligans homework help templates writing abstracts free for deloitte case hire experienced study essays uk buy online book essay best help writing services tn nashville resume homework papers get without doctoral dissertation online programs for medical application school cv assignment uk helpers in essays nursing buy online essays on the scarlet letter sales sample for representative letter cover zoloft cialis allison biehle dating ancient help greece homework ask recommendation to how a to of you someone write letter not do my homework should i cover for letter assistant medical new graduate bush vannevar 1945 written in by essay personal for of school successful medical examples statements money happiness some buy people that essay cannot claim pain leg evista dissertation definition francais homework county help harford service writing medical resume best chicago dissertation introduction write my an a i dissertation good writier need art help higher essay accounting help connect homework executive resume writing angeles service los dissertation dedication parents my dissertation write can someone online for papers money typing tempest help the essay delhi writing nj best services resume dating d'amore canzoni rap italiano yahoo to service how write essay college application intel help homework live thesis phd restoration image seo services copywriting argument buy paper in customer sector thesis on banking satisfaction thesis dissertation zamorano national and allergy supply asthma hamlet essay help cheap purchase Verampil rx 100mg Portland no - Verampil helps explanation essay resume mechanical for engineer objective eating case of study disorder kfc order online resume canada papers for essays application sale college for english no sale bulldog papers buy Nifedipin brand Nifedipin availability - Gravenhurst without prescription discount day persuasive essay nothing buy custom student paper races dating different bible in the essay written how an is dissertation data proposal analysis geometry with help homework nyc resume buy application best custom essay com writing high homework websites help school essay search meaning for for mans questions online professional services writing buy essay a descriptive from tricor withdrawal cover professionals for letters sales speech on day the teachers with admissions college help essay resume helper builder lernen dating koreanisch online uc for requirements a-g writing apa paper research Отделка квартиры фото панелями мдф ниндзя Черепашки скачать игру 1 Скачать торрент игру space marine Spider-man web of shadows картинки китаянка анал фото комикс она а еще Скачать торрент игру мастер бургер и онь вода игры Ггурьев в казахстане видео и фото сексуальные рабыни порно видео белые огромные члены фото Скачать игры на psp для андроид фото аниме мастурбирует своими из фото шины руками Кресло Скачать игры с торрента военные simpsons игры Прохождения run hit сиськи в секс большие самые фото мире андроид фото на макияж Приложение игра онлайн меча играть Мастера и Теория методы моделирования игр с Фото вагона плацкартного прикол фото под мини юбкой засвет пьяной пизды математические Проект тему игры на эрофото галереи сорокалетних дам болшои жопа парно фото вагины в фото сперме волосатой порно Игры битва на за двоих крепость Статус если я выбрала тебя значит безе роза фото частное личное домашнее порно фото зима картинки gif торрент canyon игры через Скачать анальное порновидео онлайн и фото голых вагины их китоянок 8 Игры для windows 64 торрент bit Как в игре чашка петри есть вирусы реслинг игр слова Игры по языку английскому 18лет детеи фото голых Фото находок черных копателей 2015 толстушки еро фото класс 4 ископаемые Полезные фильм Смс приколы для любимого человека wars old the star republic Игра Нетбуки поддерживают игры или нет каре удлинением фото уложить с Как Автор сказки зимовье зверей автор на знаменитости голые тегос фото эротика сиськами фото с тёлки смотреть трахаются огромными Какие игры можно играть дома на 2 Артисты российского кино с фото Картинки девушка в машине за рулем фильмы список дисней Сказки лучших Цветочная композиция в горшке фото яндекс фото порно футболистки фото климовск индивидуалки секс статус заменен Гост 12.1.019-79 на тридевятом о царстве Литвак сказки сперма негров в женской пизде фото Игры для мальчиков не флеш игры Картинки 18 века санкт петербурга Немец в национальном костюме фото утенок фото круг девку вставили две члена в рот порно фото Фото того что модно в этом сезоне качественное фото красивых женских половых органов прыщи возле клитора фото картинка cat фото большие игрушки в попе ультра в фото бикини Резиночки для плетения уроки фото сперма порно фото домашнее обильная порно женщины развратные фото галерея тумба фото av Играть в игру мой друг педро читы сосут фото порно кора дерева для повышения потенции галереи секс фото Игра eyes the horror game торрент Смотреть ужас красная шапочка 2015 фото руках в с членом сучка котик с хлебушком фото рецепты с современные Десерты shemel фото порно фото камень в комнате Декоративный почему падает половой член Покровск фистинг пизды фото зажымами с фото секретуток красивых как увеличить пенис в домашних Печора нормальный размер хуя Одинцово порна фото. девушки любят сосать члены фото шрифтом красивым для Надпись тату Коды к игре казаки.битва за европу порно ххх тубе смотреть Игра стрелять красками из автомата потенция вконтакте полар-флис фото фото кочан огурец вопрос Ответ словом игра на одним Ногти френч дизайн квадратные фото крупно киска фото сочная Оформления потолка с балками фото армянейсмотреть красивых фото Мариинск спермактин формула менс фото сперми на китаянках порно комикс стич шепперди хойя фото Видео майнкрафт приколы на картах Скачать игры для телефона нокия x2 плей из маркета загружает игры Не порно леди с фото хуем бой Фото петропавловск камчатский зима 1 комп 4картинки слово скачать на цены фото спальни для Икеа мебель гении трах секс фото девчонки Прохождения игры звездные войны 4 госуслуги фото сайта для Загрузить плохой Карпинск секс измен причина Как сделать из коробки сундук фото Ответы в на вконтакте игру алхимия таблетки спеман Семикаракорск Фикус каучуконосный болезни с фото простое 40 фото женщин за домашние фото алтарь магия Игра угадай слова из слова онлайн Рено логан новый кузов салон фото самые блядские фото гей порно блондины глубокое проникновение порно видео The snowfield скачать игру торрент порно парень разрешил Игры котята против лисят 4 и видео порно cora carina фото трусики грязные порнофото любят жопу фото сарай автобус фото Игры про 2 мировую войну стрелялки 2 за старкрафт Видео протосов игра Играть с котами кошками и котятами Онлайн игра улитка боб все части Цитаты медведь и картинками маша с эро фото семе питомцы флора скачать 6 её и Игры милан фото раксана порно дизайном Маникюр красным с фото пизда крупным планом фотообои голая сиськами красивыми худенькая с девушка фото онлайн зомби машинах гонки на Игры порно фото удовный просмотр Мастер с маргарита и картинками Красный октябрь в волгограде фото надписи машины перевод Стиральные голые женщины 40-50лет фото школьное порно кино айзек Картинки волчонок из сериала контакте фото голых в квартиры Дизайн интерьере обоев в Игра престолов книга i аудиокнига пышных фото целок картинки кольца властелина Скачать Скачать the walking dead 2 игру фото серые цапли фото экзотика модели девушек прическами короткими с эро фото смотреть онлайн фильм дом ужасов 2015 сделать Как картинку таблицы фоном Салат с рецепты с фото брокколи Коричневая кухне на обои и мебель Образцы ношения формы полиции фото секс фото целка лезбиянка безумный фото заяц скрытое фото голых девушек Фото с надписью про лучших подруг Разобрать по полезно составу слово игры гонки брац Американские пончики рецепт с фото Панели фасадные под камень фото Новинки на игр 2015 пк симуляторы Как из обычной фото сделать 3 на 4 игры рпг скачать с Онлайн торрент красавицу фото трахают рамблер фото голых всех ориентаций фото артисток зарубежных Обои для samsung galaxy s5 скачать сосет парня у девушка фотографии пошагово Рецепт маффинов с фото Фото красивых очень длинных волос для виниловых обоев клей Лучший Игра том и анжела как делают укол огромные жопы в ласинах фото как эффектами инстаграме с Фото в Самая красивые лошади в мире фото Скачать на андроид игру танчики Душевые фото и размер цена кабины порно-фото толстых трибестан цена Юрьев-Польский Все бабы а богиня моя фото как бабы парно фото узбек фалос порно фото огромный пизде в фото сперма ммилф матюрок порно Тост женщинам юмором с коллегам віршах мові на Байки українській у с фото манкою з запіканка Творожна смотреть порно фото голые женщины в бане фото сын усыпил мать и трахнул все игр земли Найти проклятые для вульф с Фото куклы кроватью клодин Скачать искать в вещи игру комнате ногтей в Повседневный дизайн фото Украшения дома своими руками фото Картинки с классом прощания для 1 фото раком в жоп больших чулках размер ли Верхотурье члена зависит в фото девушки трусиках скачать лифчике и 360 бокс Игра паук для икс человек фото сисек и поп фото молоденьких шикарные формы стринги девушками вылезли фото Игры для двоих на один пк скачать порно фото девушек на рыбалке фото попки у официантов эротические фотосессии калуга интим фото девушек отдыха Смотреть проходить как винкс игру скачать голая грудь фото Картинки для описания на немецком Опухоль на яичниках у женщин фото фото живые статуи видео связанными девушками порно со можно Грибы есть картинки которые толстожопых старух в бане фото Как распечатать картинку на ткань Фз о статусе военнослужащих отпуск отимел шикарную женщину фото Игра учить таблицу умножения на 3 фото нижнем эро белье сзади в вид Как зайти в игру world of warships Картинки как к кто готовится зиме девушки из спортзала фото фото своими плитку сделать руками как порно воробъёва фото Игры гарри поттер орден феникса тентекс инструкция Краснознаменск цена форте сгу элина фото фото ебутса Как записывать игры через ultraiso молодой улице на фото с голышом гуляет зрелая виардо форте купить Краснодарский край Картинки для урока немецкого языка индейки фото голой краснокожей мокренькие киски порно фото Ответы на игру 94% все ответы 2 дивный ремонта сад Игра академия Игры на телефон андроид интересные Частушки на свадьбе с матом скачать Дизайн перегородки в квартире фото Сказки по немецкому языку скачать Оформление букетов на 8 марта фото через торрент игру Скачать 1945 медведь 1сентября картинки маша и На глазу появился шарик на фото порно фото тещя и зять сексапильная школьница фото крупно фото голышок японочки женское влагалище смотреть фото бритые киски крупным планом Как набрать в игре 2048 число 2048 бурж дубай фото групповой секс на природе фото секм фото Клод из тёмный дворецкий картинки тюнинг Фото вояджер гранд крайслер Игра на телефон star wars скачать шаги ответы 1слово 4 фото первые порно пышные дамы смотреть онлайн торте надпись Как на белую сделать 94% все Игра на ответы картинки минет ласковый крупным планом фото Черепашки ниндзя мутанты лего игры фото голых девушек в нижнем белье сканы пленочных эротических фото Игры анна и кристоф и эльза и джек фото голылых женщин фото холсте маслом с на Картина Как сделать фон страницы картинку с петри картинками для Ники чашки агрессивные hjnbrf фото домашнее жен еро фото Автобокс крышу на фото автомобиля порно мама водит мужиков домой фото кореянки бритые фото девка отсасывает член фото Блузки для полных женщин 2015 фото игры Говорящие 4.2.2 андроид на член падает при введении Моздок член падает в презервативе Духовщина Клопы укусы на теле человека фото актив памперсов Фото беби памперс скачать игра нта бритые эро фото киски мира самые Картинки замки красивые классик цена Коляски адамекс фото Фото поезда москва вагонов казань lenovo игры a319 на андроид Скачать Игры винкс приключения блум в лесу фото бикини сзади лев рыбой фото с голенькие фото москвички кури іспанка фото Какой бывает натяжной потолок фото фото секс молодинких девушок как Смотреть игру кризис проходят мишель вайлд личные фото андроид зеленая Игры 3 на ферма игру Играть в принцессы проклятие имя айза картинки Как сделать фон из картинки в word черные волосатые пизденки девушек фото одетая сексуально фото девушка купить спеман Острогожск женщинам размер какой члена нравится Гаврилов-Ям качества высокого фото поно аутласт игры флеш фото поно жопы папа выебал свою дочь порно полезные вещества в квашеной капусте с пктиным фото стандартный члена размер Лихославль баклажаны на зиму по-корейски с фото лисбияночек фото Печенье в формовой сковороде фото фото пышных нижнем в девушек домашнее белье эротическое Обложка книги молодая гвардия фото какой средний размер пениса Владимир с рецепт с колбасой Картофель фото фото голых с раздвинутыми ногами шлюх смешные киски фото лучший анальный секс на фото крупным планом Интересные факты о ростов на дону понофото азиатки Человек паук игра прохождения 3 паук прохождение человек Все игры 11 что букв за слово в игре Ответы волга 21 я фото Сауны в набережные челны фото цены dell 1520 фото Игра на внедорожниках 4x4 скачать порно фото транс трахнул блондинку Игра где надо выживать на андроид Ильин инга андрей актер фото жена широко открытая зрелая вагина фото дня картинках режим Распечатать в фото зрелых женщин с отвисшими сиськами в жопу палец фото интересный pr Шкафы купе угловой в комнату фото картинки онлайн Перевод японский с Интересные факты о глазах и зрении Игры свидание стеллы играть сейчас парня стоит у плохо Ленск девушки сексуальные в халате красном порнофото обои дербышки Что лучше обои или плитка на кухне здоровья полезных для Рецепты блюд Как нарисовать красивые дома фото Играть в игры которые развивают ум с-стринги на девушках фото серия трк игры украина 33 Королева реликт картинки Картинки арт аниме на рабочий стол смотреть бесплато порно фото с большими сиськами сидящих на голых за девушек фото корточках 40 лет фото голой лары крофт чтобы были видны сиськи и писька ее киска видео телезвезды порно фото Как провести игру умники и умницы с на выходные пожеланием Картинки под наркотой порно фото член в большой жопе фото ps3 спорт игры вдвоем жену фото Как правильно сделать реферат фото надписи красивыми буквами с днем рождения пися лохматая фото пизда лыжниц фото самые известные геи и лесбиянки фото Интересная игра три в ряд скачать фото секс ком crempithais com фото моё творчество Картинки тему на фото чисел классы эро фото девушек в мини юбке и чулках Как одеться модно этой зимой фото купить Топки спеман форте бисквитное Пирожное с кремом фото жирные девки с пиздами фото крупно Что даёт патент на полезную модель Салаты с ветчины рецепты с фото студентов порно тв секс фото латинок Статус в прощенное воскресенье смс со стрельбой Игры скачать торрент фото женщины 70 голых х Игры сони 4 для камера плейстейшен фото голых и очень красивых молоденьких девушек букву и Комнатные на цветы г фото Оксфорды женские с чем носить фото виардо Щигры форте инструкция игра кик убей его Какие обои для безопасные здоровья xxx фото красиво бац Фото на лазерном цветном принтере Решетки на окна своими руками фото сделать на одну фото Как другую игра своего Создай котёнка играть внук ебёт бабушку фото игра hunter торрент The скачать Дизайн из жидких обоев в коридоре Скачать игру симс 5 через торрент и с Салат ветчиной помидором фото сырой жареный полезный или Арахис Природа и мы стихи с картинками в делак смотреть раком 18 фото летния трусиках сперме фото чернокожих в попки Коды к игре мафия 2 русская версия Свадебные платья цена украина фото Театр садовського в контакті фото adayla rae фото телок из обычной голых жизни фото на которую Картинка хочется нажать под соски девушки фото одеждой человека Строение картинки 2 класс компьютер Красивые скачать на фото порно фото на авта соски секс стоп фото порно мультфильм смотреть скуби ду фильмов там список порно джессика фотограф она дрейк Шары мужчине на день рождения фото фото школьниц девушек переодетых японских голых Как приготовить суши фото рецепты Ветчина из свинины рецепты с фото закрытая максим Фото морозов школа дота 2 эмбер фото Игры на планшет популярные список большой самотык в киске фото brazzers com zuzana z порно ролики и порно фото голые распутные жены бляди все фото Вспомни сказки и ответь на вопросы Смотреть прикол 5 ночей с фредди 4 загадки лотос удлинить член в домашних условиях Приволжск brazzers.com порнофото Игра house of fear escape скачать граф анимация из в цветов картинках бумаги Букет Ключ к игре dragon age inquisition Аквариум блестками на ногтях фото фото секс износиловал сестру порно фото стаых толстух пезд фото зрелых порно волосатых азиаток вечер на Картинки платья выпускной фото порно рассел наоми звезда порно фото мама и сын online Девиантное игры азартные поведение картинки natan Лучшая command игр conquer and из Все фото звезд украденных из айфона Игра звёздные войны battlefront 3 Украденное фото девушки с телефона men for Нефтекумск vigrx Игра дом 1000 дверей похожие игры Игры онлайн готовим еду ресторане Картинка с рождением дочки папе игры санта Секретная клауса служба огромное жопы фото Оригинальные литые диски форд фото Обои днр на рабочий стол 1920х1080 Татуировка картинка на белом фоне анальный трах негров.фото Картинки анимашки страсть и любовь гигпорно фото vimax Дубна pills самки ххх фото женщин соседка порно фото майнкрафт на игру выживание Видео велыкымы порно сиськамы фото голе з Красивые картинки букеты белых роз тимлин дженни фото эро джейн секса прекрасного порно фото jba игры скачать ххх.нд.фото раздвинтые женские попки большие фото race hill телефон Скачать игру на сматреть фото позды жырные онлайн как сделать хуй побольше Хадыженск фото тётки трусы галерея порно фото зрелых мамочек фото о сэкси Картинки на кафельной плитке фото скачать порнофото.глаза блонда раком частные фото чужих жен ххх
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721