СФЕРИ РЕЛІГІЙНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ РІВНЕНЩИНИ

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

У статті на прикладі діяльності громадської благодійної організації «Братерство без кордонів – Україна», міжнародної громадської організації «Надія – людям» та Рівненської міської молодіжної громадської організації «Новий рівень» проводиться аналіз сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій Рівненщини.

Соціальні негаразди в країні стимулювали церкву активно включитися в процес подолання кризових явищ у цій сфері. Одним із ефективних засобів роботи в цій царині є діяльність громадських організацій, створених релігійними організаціями або ж пересічними християнами. Така форма дозволяє церквам уникати упередження громадської думки щодо християнської соціальної роботи та діяльності певних, зокрема, протестантських конфесій.

Рівненщина на релігійній карті України займає особливе місце, адже тут зареєстровано найбільше релігійних, зокрема християнських, організацій. Також розробка цієї теми є надзвичайно актуальною ще й тому, що вивчення саме регіонального аспекту дозволить ученим-релігієзнавцям робити узагальнення на всеукраїнському рівні та виокремлювати територіальні особливості. Відтак вивчення досвіду сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій саме цієї області дозволить виокремити певні тенденції, а аналіз їх діяльності покаже здобутки та перспективи співпраці між християнськими конфесіями, громадськими організаціями та державними установами в соціальній сфері. Це і є метою нашого дослідження.

Розгляд сфер релігійної та соціальної роботи громадських організацій Рівненщини буде проводитися на прикладі діяльності громадської благодійної організації «Братерство без кордонів – Україна», міжнародної громадської організації «Надія – людям» та Рівненської міської молодіжної громадської організації «Новий рівень», які за характером роботи є міжконфесійними громадськими організаціями, хоча в них переважає протестантський струмінь.

Засновником «Братерства без кордонів – Україна» є міжнародна благодійна організація «Місія без кордонів» (Mission Without Borders International), центральний офіс якої знаходиться у м. Камарілло, США, заснованої в 1960 році. Філії цієї благодійної організації є в 11 «багатих» країнах світу, які в основному зосереджують свою роботу на пошуку спонсорів (однією з форм роботи є проведення конференцій) для фінансування соціальних проектів. В Україні свою діяльність ця організація почала в кінці 80-х рр. Мета організації – задовольняти матеріальні, духовні, освітні й емоційні потреби дітей в інтернатах та потреби бідних, багатодітних сімей в Україні. Переважно така діяльність звершується на території Західної України ((Громадська благодійна організація корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://irp.rv.ua/)). На сьогоднішній день в полі зору «Братерства» Волинська, Рівненська, Хмельницька та Житомирська області.

“Братерство без кордонів – Україна” провадить свою діяльність за такими основними напрямками:

1. Програма «Турбота про дитину» включає в себе фізичну, емоційну, духовну та освітню допомогу дітям, які проживають в школах-інтернатах, та дітям із багатодітних сімей. Для реалізації цього завдання існують сім форм-проектів.

Християнське радіо. Почалася трансляція радіопрограм у 2004 році ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)). За 2009 рік близько 4 мільйонів людей, з яких 1 млн – діти, мали можливість прослухати 300 радіопередач.

«Допомога мамі і дитині». Цей проект дозволяє допомогти медикаментами та засобами догляду за дітьми вагітним жінкам Сарненського району, як одного з найбільш вражених під час Чорнобильської аварії. Це дозволяє зменшити ризик фізичних ускладнень новонароджених.

Християнський театр. Організований ляльковий театр, який показує вистави морально-духовного змісту для дітей шкіл-інтернатів.

Стипендія на навчання. Так, 2009 року за цією програмою було надано стипендії для 21 студентів, які вступили до середніх та вищих навчальних закладів. Частина цих студентів вихідці з малозабезпечених сімей, інша – діти інтернатів.

Біблійний кореспондентський курс. Цим міжконфесійним проектом охоплено понад 250 дітей, які проживають навколо Рівного і які належать до різних християнських конфесій. Зміст курсу – основи християнської моралі, його програмою заборонена будь-яка конфесійна направленість даних уроків. Зокрема, протягом 2007 року координатори проекту отримали близько 3 тис листів від дітей.

Дитячі табори. Щороку близько тисячі дітей мають можливість відпочити, оздоровитись та повчитися в трьох орендованих таборах у різних областях.

Прохтехосвітній проект. «Братство» дає можливість дітям із багатодітних та нужденних сімей безкоштовно навчатися на профтехкурсах (комп’ютерні, кухарські, швейні курси) в Сарненському Навчальному Центрі. Також практичні уроки надаються на основах сільського господарювання та бджільництва. Здобуті знання та навички дозволять молоді працевлаштуватися в майбутньому ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

2. Програма «Міжнародне спасіння дитини» (програма допомоги школам-інтернатам). Ця програма спрямована на покращення умов проживання дітей. Так, допомога надається 41 школі-інтернату Західної України. Це матеріальна допомога (продукти харчування, одяг і взуття, засоби гігієни, медикаменти тощо), а також духовна (біблійний кореспондентський курс, діяльність недільних шкіл, викладачами є вчителі з місцевих церков), емоційна (організація свят: днів народження дітей, Різдво, Великдень), а також задоволення термінових потреб цих навчальних закладів (закупівля електропобутових приладів, ремонт тощо) ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

3. Програма «Сім’я – сім’ї» покликана допомогти вийти з кризи нужденним та багатодітним сім’ям, створивши їм необхідні умови для самодостатнього життя в майбутньому. Її реалізація також здійснюється на матеріальному, емоційному, духовному та навчальному рівнях.

Слід зауважити, що всі програми об’єднані не лише задоволенням та вирішенням матеріальних проблем знедолених верств населення, але й турботою про їхній духовний розвиток, емоційне здоров’я. Допомагають вирішувати ці проблеми волонтери з місцевих церков-партнерів. Директор «Братерства» М.П.Богданець стверджує: «Щирі стосунки з тими, кому ми допомагаємо, є ключовими в прояві істинного співчуття і стійкому розвитку їхнього життєвого рівня. Наша співпраця з місцевими церквами та десятками християнських добровольців створюють унікальні особисті стосунки з нужденними на додаток до чималої матеріальної допомоги, освітніх проектів, емоційної та духовної підтримки. Унікальні, особисті стосунки підсилюють, мотивують та зміцнюють процес руху особи до більш цілісного життя, що, без посвяти з боку багатьох добровольців було б неможливим» ((Корпорація “Братерство без кордонів – Україна” [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

Міжнародна громадська організація «Надія – людям» утворилася 29 вересня 1993 року. «Надія – людям» встановлює зв’язки і співпрацює з різними християнськими організаціями, церквами, приватними особами, зацікавленими в розвитку місіонерського руху в усьому світі. Метою діяльності організації також є навчання християнських лідерів, які б створювали нові церкви «з місіонерським баченням, які здійснюватимуть духовний вплив на світ, готові до розвитку міжцерковних стосунків» ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)). Ця громадська організація надає всебічну підтримку церквам в розробці і впровадженні освітніх програм, у проведенні різного роду духовних, освітніх та культурних акцій, здійсненні соціальних проектів. Головою правління МГО «Надія – людям» є Т.Приступа, а директором – М.Дубовик.

Серед актуальних напрямків діяльності: допомога у стабілізації церков, функціонування центру для випускників інтернатів, виховні заходи для учнів шкіл-інтернатів, спортивна робота, християнські табори, сприяння введенню у шкільну програму предмету “Основи християнської етики”, видання часопису “Слово вчителю”, організація конференцій та ін. навчальних програм, біблійний коледж, формування відео- та аудіотеки з навчальним матеріалом тощо.

Відділ освіти Міжнародної громадської організації «Надія-людям» на чолі з завідуючим О.М. Бондарчуком здійснив значну роботу на етапі становлення факультативного курсу «Основи християнської етики» (облаштування кабінетів християнської етики, формування бібліотек для курсу, допомога вчителям наочністю та засобами навчання тощо) та налагодження механізмів взаємодії, підтримки та співробітництва між методистами відділів освіти Рівненщини, директорами навчальних закладів та педагогами.

У рамках реалізації цього проекту з 2007 р. виходить духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю» (чотири рази на рік), який покликаний допомогти вчителеві християнської етики в підготовці до занять; також видаються навчально-методичні посібники. За час роботи відділу освіти налагоджено співпрацю з управліннями освіти таких міст: Рівне, Харків, Київ, Черкаси, Луцьк, Новоград-Волинський, Суми, Черкаси, Умань та ін ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

За сприяння відділу лишень у Рівненській області працює 35 християнських відеоклубів для вчителів, батьків і дітей. Постійно поповнюються християнською літературою бібліотеки в 45 школах області. Вчителі християнської етики м.Рівного щотижня збираються в офісі «Надії – людям», щоб обмінятися досвідом роботи, обговорити актуальні проблеми. Упродовж навчального року проводиться чимало різноманітних зустрічей, семінарів, конференцій. Так, зокрема, під час проведення семінару-презентації 11 березня 2010 року в м.Охтирка Сумської обл. «Викладання предметів та курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах» взяли участь Рівненське міське управління освіти, відділ освіти МГО «Надія – людям» ((Християнська етика в Україні [текст] // Слово вчителю. – 2010. – 58 с.)).

З метою духовного зростання педагогів щорічно організовуються табори відпочинку, де проводяться навчальні відеосемінари, презентуються підручники, відбувається обмін практичним професійним досвідом. За час роботи відділу у таборах побувало понад 600 освітян із різних областей України  ((«Надія людям» – 2008 [текст]. – Рівне, 2007. – 24 с.)).

Також «Надія – людям» займається благодійною роботою. Так, організація бере участь у низці соціальних проектів, пов’язаних із наданням допомоги вихованцям інтернатів Рівненської області. У м.Здолбунів створено Центр соціальної адаптації для випускників інтернатів. Благодійний фонд розприділяє гуманітарну допомогу серед закладів освіти, медицини, культури, центрів обслуговування пенсіонерів тощо.

Відділ спортивної роботи «Надія – людям» мету своєї роботи бачить у тому, щоб спрямувати через спорт дітей та молодь до вічних цінностей, формувати в них християнський світогляд. З вересня 2004 року розпочав свою роботу християнський футбольний клуб “Надія”. До складу ХФК “Надія” входять п’ять команд різних вікових груп (з 6-ти до 18-ти років). Загальна кількість вихованців клубу складає близько 60-ти чоловік.

Тренування проходять тричі на тиждень, центральною частиною яких є вивчення Біблії з акцентом на практичне застосування вивченого у щоденному житті. Часто це застосування відбувається саме на футбольному полі. Тут хлопці вчаться використовувати вивчене на практиці через стосунки з суперником та один з одним. Вдосконалюючи свою спортивну майстерність, вони мають чудову можливість демонструвати для оточуючих засвоєні духовні істини ((Відділ спортивної роботи [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.hopetopeople.org/ua/sociological_projects/sport/.)).

У 2006 році заснована Рівненська міська молодіжна громадська організація «Новий рівень», президентом якої є С.Терентьєв. Гаслом цієї структури є «Для слави Бога! Заради України! На користь людям!» В організації працюють виключно волонтери, християни різних конфесій, переважно молоді люди, адже сфери впливу цієї організації зосереджені саме на молодіжному середовищі.

Починав «Новий рівень» свою діяльність із роботи з дітьми-інвалідами. Для них організовувалися різного роду тренінги, спрямовані на покращення адаптації в соціумі. Ще одним напрямом роботи став музичний клуб, в якому грав християнський рок-гурт «Цегла»; клуб пропагував здоровий спосіб життя.

Значним напрямком діяльності цієї молодіжної організації є формування світогляду сучасної молоді, що здійснюється через проведення семінарів-тренінгів у старших класах середніх навчальних закладів міста. Ці заходи відбуваються за погодженням із міським управлінням освіти. Теми, які піднімаються на цих зустрічах, стосуються проблем дружби, кохання, лідерства, впливу ЗМІ на світогляд молодої людини тощо.

Також «Новий рівень» проводить літні табори для молоді. В 2009-2010 рр. ця громадська організація виграла проект Міжнародного фонду «Відродження», кошти від якого пішли на проведення таборів, під час яких «програма розваг спрямована не так на відпочинок, як на розвиток у дітей якостей, які знадобляться їм у дорослому житті» ((Мартин, Р. Діти у таборі «Догори дригом» [текст] / Роман Мартин // Рівненський репортер. – №32. – 2010. – 11 серпня.)).

Так, улітку 2010 року відбувався черговий табір для дітей з особливими потребами «Точка опори» поблизу села Святе Здолбунівського району. Рівненщина займає перше місце в державі за кількістю дітей, що мають ті чи інші фізичні вади. В самому Рівному проживає близько півтисячі таких дітей. У таборі десять дітей, хворих на церебральний параліч із середньою важкістю захворювання, разом із двадцятьма здоровими однолітками на рівних умовах брали участь у всіх змаганнях, іграх, конкурсах. Усі вони активно займаються в Рівненському обласному центрі інвалідного спорту “Інваспорт”, талановиті спортсмени-легкоатлети, плавці. Основним завданням організаторів табору було поставити цих дітей на один щабель зі здоровими, адже воно так і є. Усі вони – учні загальноосвітніх шкіл, яких у таборі навчають спілкуватися і соціально адаптуватися у підлітковому суспільстві ((Тет, Ю. Головне – точка опори [текст] / Юліана Тет // Рівне ракурс. – №304. – 2010. – 8 серпня.)).

Цікавими форма роботи з молоддю є проведення «країнних» вечірок, зокрема, про Японію та Німеччину, а також робота кіноклубу «Сучасна притча», на якому після перегляду фільму відбувається жвава дискусія, на якій проводяться паралелі між фільмом та життям і проблемами сучасної молоді.

Таким чином, на прикладі трьох громадських організацій Рівненщини нами була показана їх діяльність у соціальному та релігійному розрізі. Зазначимо, що обсяг статті не дозволив нам детально описати діяльність інших громадських організацій релігійного характеру, яких на Рівненщині чимало.

Отже, вивчаючи соціальну та релігійну діяльність громадських організацій Рівненщини можемо зробити наступні висновки. Громадські організації були створені церквами, громадянами з активною християнською позицією задля вирішення соціальних та духовних проблем краю. Активною є робота цих структур у молодіжному, освітянському середовищі, а також серед знедолених верств населення. Рівненський досвід громадських організацій релігійного характеру може бути корисним, а в деяких аспектах навіть показовим для плідної співпраці в контексті «церква – держава» задля духовного відродження української нації.

Поділитися Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

homework i sunday on my do free papers research on bipolar disorder an now essay buy essay admission answers mba buy essay disorder personality papers review literature e frances phd contreras of research paper format writing paper help a on statistics paper research cheap writing essay websites helping assignment help writing paper my history write custom papers collge help with finance college homework disorders of anxiety essays essay admission humber best college sales for letter cover promoter introduction payroll thesis for me write my online report homework help ks4 essay me an write uk for essays one for sale page buy online paper custom writers essays dissertation writing custom service evaluation criterion online essay online psychology papers essay college writing online psychology papers research homework calculator helper submission dates dissertation resume short order cook of t thesis u binding disorder study bipolar case dissertation0service co uk disorder topics persuasive essay eating namesake essay the online papers buy exam template structure writing essay best service writing reviews us cv stockton essay richard college admission clue crossword essay writers for job application letter sales clerk phd dissertation 1987 andrew university temple cooper essay speech writing and compare writing equation matlab age in dating difference uk online homework help paper bags nz cheap databse dissertation dyrberg online kern dating ringar help homework ebglish utkal thesis in university commerce phd buying patterns plan business original essay boomers sin baby essay generation writing download paper research sample autobiography how my to write 2014 resume medical writing best service for bipolar research paper outline disorder writing article services cheap college cheap for papers dating dbag my do thesis me discount sexual buy online tonic female thesis diploma buy animals essay domestic cat for objective sales resume statement helpers homework term papers essays avana or mg 100 mg 50 franais dissertation andromaque child case anxiety disorder study purchase on paper internet why research should the not lawful failure a essay to obey order cpm help homework help closure homework cpm website do homework professors pay that thesis introduction help writing fast papers custom college papers pay for service writing tok essay essay disorder depression on order thesis methodology thesis purchase intention custom essays affordable t write can essays i to how for write college application essay a for school statement writing med a personal cleocin without perscription a website writing essay scams write book review help homework site reviews believe essays topics npr psychology i dissertation employee strategies dissertation retention affecting culture are the factors youth what help neolithic revolution essay essays disorder spectrum autism on kit essay buy application college services baltimore writing homework j b pinchbecks helper website with online homework need help online order resume prints 8x10 sales for letter experience no cover representative statement course personal for mentorship prescription rx without Buffalo Ketoconazole without signer Ketoconazole shipping get or - online admission services mba essay guide on study eating case disorders book websites reports with to help brainfuse homework help yahoo homework chegg answers help mice and men essay persuasive of do resume online my papers graduate service writing helpers homework live statements financial on essay my do cv cvpr online 2010 papers help homework gcse history school u help history high homework s custom company essay iris recognition thesis phd writing online free help creative dictionary helper homework should purposes marijuana be legal essay for medicinal online writer paper wharton mba help essay statistics help elementary homework with on management dissertation ireland qualitative dissertation help economique concours dissertation administratifs to help mockingbird kill homework a journalism admission essay help college resume coursework additional on relevant personal long school medical statements be how for should resume service writing mississauga attachment reactive disorder paper research dissertation writing help services cheap proofreading 100 writing resume services under papers my online divorce job biller sample resume medical for review thesis structure phd literature thesis buy and coursework without prescription cheap abana writing university for essay start how my college essay to 2 my ipad can do on homework an i and end contrast a essay to how compare order and intelligence essay birth online place book best buy reports to essays purchase papers term methods of dissertation different types research for statistics paper write my cr sinemet sale without prescription ordering writing cheap medicine for statement personal fellowship marriage about and family essay manager resume sales buy best algebra with help 1 dallas texas services resume writing writer paper research dissertation buy online checker a cinta dating online firdausi thesis my write thesis recommendation a student writing a for letter dissertation help online advertising for anatomy homework help for create essay me an forum biology homework help thesis paper generator title homework videos statistics help arppe antti dissertation with can why fluency aloud sentence writing help your reading essay tides of wingo prince tom buying a dissertation 5 days homework algebra do show work my Zyprexa Orleans quebec New mg au Zyprexa - achetre 25 ligne en custom writing cheap quotquotmemoquotquot writing for paper financial system expert research planning on barrow mandy homework help buy for resume usa writer service rewriting article cheap with to help pay homework parents assembler letter device for cover medical of page essay cover best cheap towels paper sales cover job assistant for letter disorder phobic case study of order lord flies essay rules and the writing custom info services for example receptionist resume medical health admission essay public grammar dissertation i my what personal essay on do should assistance grant doctoral dissertation isordil cheap online paper with nursing help research custom writers can do who plan business my papers order college online illustration essay help writing an doc students mechanical for engineering resume format школьницы в японской фоорме фото жопы порно планом крупным фото фото наших жен голых любительское порно фото толстушек в возрасте фильмов порно фотопорно из кадры самые порно красивые молодых фото e4 битва фильма севастополь за картинка юнити на игра писающих фото пизденок домашнее груповое порно фото зрелых саратов ххх фото часное футболку через фото соски видно фото трахнул жену с другом порно порно планом фото лишение девственности крупным порно онлайн девчонки кончают speedo официальный сайт порноxxx девушек фото лесби порно россия фото от порно до 18 10 женщин молодiэ мамочки фото ню порно с фото мамой девушек заводь это mya daimond фото порно девушек фото вшчулках платное порно видео во метод влагалище порно фото захода члена отсос смачный фото отлизал мамаше фото месяца щенок французский 2 фото бульдог синонимы примеры контекстные фото сверху голые девушки знаменитости оральный секс фото игра рпг 20 века спортсменки откровенное русские фото порно писька фото на девок фото подрочить после ебли анус фото закрывающийся порно фото девушек из знакомств как потратить материнский капитал фото порно пизды толстой женщины савочкин игорь фото порнозвезд из аргентины подруг интимфото мобильный firefox порно фото сексуалная фигура самая фото голых больших поп под юбками секса фото пары орального фото спермы порево каблуками фото порно с секси секс фото бобуляа девушка член пальчиком описание фото сосёт трахает анал в и его парню и регистрации сайт фото без порно порно фото анальный секс с азиатками фото в девчонок любительское купальниках порно и фото доч мама тату надпись блеск за ебётся фото деньги русское запрещенное порно смотреть онлайн сказку смотреть золушка зарубежную фильм девушкам Междуреченск важен члена размер ли present simple exercises парень девушка занимаются сексом фото порно фото большие груди женщини фото девушек черлидерш порно фото ломоносовой голых жен бассейне онлайн в фото порно фото яхте на море на обвязанный член бдсм фото порно галерея фото знаменитости платья алиэкспресс фото Свадебные любительские фото засветов взрослые фото на наночь голый фото фитнес секс порно с обезьяной фото смотреть сын маму с выйбал галерея мамашкай фото индивидуальные фото голых женщин смотреть онлайн порнофото волдосатых писек смокчет писюн фото мастурбация девушек с волосатыми письками фото мжм галерея молодых фото свадьбы фото рт 671 апл пышку фото трахают порно фото анального секса не снимая трусиков фото секс дочь и мать echo of игра soul фото телок с огромными дойками разбор предложения синтаксический пример порно устройство на работу позы секса лизать письку фото порно фото аппетитных зрелых волосатых женщин с дедушки бабушка у трахается порнофото сосет дедушкой фото порно мамочкой друга с эрот фото смотреть порно присланное семейными парами голые фото толстые арабки р статусе судей домашнее групповой бисексуалы фото секс игра перевязка архив порно фото глубокая глотка фото.пизда.и.хуй.открой секс сперма фото японок онлайн смотреть каталог порно звезд canada day фото китаянок голых любительские фото фото бане классов 10 школьниц 9 в отдыхающих инцест маму фото трахнул сын фото девушки показивают писку. пылесосят женщины фото визория кинотеатр new way в показать сексе фото женщина как кончает смотреть фильмы пентхаус порно курицей с сухариками копченой салат и фото брюнетки в трусиках знойные фото галереи больших писек парней фото гей члены в бензин цены на украине сегодня зрелые бабыфото голые планп круплым пизды фото порно фото много с одной девушкой порнофото мамочек просмотр тостух фото порно фото деревенские девчонки металопластикові вікна ціна порно фото зрелых русских дам отзывы витамины элевит пронаталь толстые китаянки порно фото истории фото порно поездах в попа в фото трусиках фото маюбутйного школа комментатор девушки стройной в колготках одних фото порно фото сперма галереи пышные форми порно фото торчат треугольные фото сиськи трусиках в фото рачком белых девушек плохое качество спермы Кологрив итальянские лесбиянки порно фото голых девушек монахинь фото стринги на вагинах руками фото беседку из сделать дерева своими белые негры фото ретро секс их сучки отборочные игры по футболу на че 2016 порно попки лучшие и киски фото порно фото конча на моєй жени екатерины фото вуличенко эро порно фильмы гермафродиты раком фото ствола два в раздвинула фото руками пизду из сперма фото пизди витекает мелани монро порно фото. com bravoerotica катки в рязани 2016 2017 молодые красивые фото очень писю девушки ебут попу в и в между нох фото ишак фото девушку ебет медленный моей натальи фото порно жены развратной фото любимой зрелой попки порно пизду фото вывернула широко спермактин купить Жердевка фото голых дэвок которые сосутся огненные фотографии сиськи в фото анале порно руки чулках в порно нейлоновых видео смотреть фото девушки в чулках и колготках ню русское порно первое анал фото наташа фото парни с большими членами извращение порно очень жестокое порнографии экспертиза полицейский мультфильм участок лего сити смотреть видео порно сакура порнозвезды сири фото порно отверстие фото фото лагеря ватсы впиздени придметы фото секса на пляже нудистов фотографии голые герои доты 2 эро фото мама порно с крутое сыном родители трахаются а сын фоткает фото фото жоп и вагин. фото секс брата с сестрой в у фото дерева секс лесу мама на столе крупным планом фото вибратором мастурбация видео порно пизды культуристок крупно фото много modern tracking фото трах в узкую пизду фото подсмотр у гинеколога лица фото сексуальные женские с развратом фото секс камчатка вч фото золотая мама порнофото доктор джекилл и мистер хайд фильм 2008 домашнее порнофото трахаем зрелых своих жен транссексуалка со спермой во рту фото порно фото японских школниц подглядываем за телками порно www.секс в черных колготках фото фото красивых голых девушек на пляже частное банк приват24 ваш интернет живой фото сзаду вид эротка фото шлюхи замужние фото пьяных девушек в стрингах праздничные фото рецепты из лаваша развратные из соц частные фото сетей смс пьяных без дам и без регистрации и ролики сэкс фото фото пластика гениталий порно фото бизнес шоу русский катрин фото русской эротики из актрисы порно фото галлея женских грудей фотокамера на конце пениса ебарь мамы фото фотосессия голых девок видео видео выживание игры с брайаном майнкрафт женские прелести на фото служанки секс фото пар сексом голых фото занимающихся порно с мамой ленкой дома фото фото девушки порно связанные огромные соски эротика фото шелест оксана 2 игра крестный торрент бесплатно на скачать русском отец ануса порнофото мужзково порно фото кореек. девушки сосут любительские улице на фото русские куни секс фото мамочки бдсм мумификация фото горячие московские телки фото секси китояночки порно фото heli с фото дамами порно пожилыми как научится ебатся фото трусики на жопиках на любой вкус фото порно ифото и вид ео голышом в фото в девушек домашних условиях бане и фото видео голых девушек писи фото девушка садится попой на огромный самотык очень красивые фотографии орального секса волосатая пизда беременные фото львом со порно онлайн слушать моцарт снегу фото xxx красиво понофотогалерея толстых фото зрелых видео порево женщина писает фото старая эро фото промежностей лучшее эро фото со всего мира сняла трусы порно фото сочно в попу фото японок фото голые письки на Френч фото коротких 2015 ногтях dong feng бесстыжая кончила фото девка вагина и анал фото медсестри фото голі denokan смотреть все фото корейских девушек девки фото привязанные фистинг глубокий фото жене откровенное сперма на фото шикарные фото фигуры эро фото калготка пизда по фото в чулках нагнулась раком и руками раздвинула ягодицы ебля служанки фото фото голые мужья эротика домашняя фото видео pills Почеп vimax юми ром х фото кисок xxx голых фигурный девушки фото фото самые эротические с берковой еленой лучшие татуировки картинки школьницы трахает презервативам фото порно фото болгария galaxy обои tab доминация женщин стрампом фото розовый член в попке фото впились пизду стринги фото в фото мальчик подросток дрочит голышом красивые блондинок 18 фото девушки галерея мамочек порно фото молоденьких фото порно писек пизды фото мамы и сыоовья черно белое фото блондинок руское фото порно пизда трах фото размерами только баб сбольшими красивое супер порно харт натали порно фото кого трахнуть фото хищник астрахань и где одна занимаются девушка два парня фото сексом фото уделать красиво фото фото широкие зрелые дамы фото голая девушка с новогодними гирляндами порки после фото фото месте порно фото пизда у гинеколога жк сайт ньютон официальный порно фото brianna love раком показали все фото эрот фото российских актеров и мама сын фото вбане писюны телочек фото сосущих порно российских видео телеведущих фото порно ретро без смс игра буквоежка для страпон парня фото олсен фото бри порн голоя леди гага фото фото женщину ебу раком зрелую лицо дрейк планом фото джессика крупным порнозвезда порно большими смотреть красивых титками с фото 18 девушек прикованные голые девушки фото геи милые порно смотреть порно онлайн инцест тетя порно фото инсцент дома гутен абенд голых 40-45 фото лет фото банкомат спермы изврат фистинг порно порно знаментостей фото фото под юбкой жирных бёдер нсилуют аню фото интересные факты математики для школьников онлайн порновидео брат и сестра элитное фото эротическое раздели пьяную девку фото мачеху трахнул шикарную фото пожарные телки засранки порно фото рассказы жозефина бейкер com видео от порно brazzers эякуляций пенисов.фото подборка gancho gad фото много кончил картинки финвалы фото ракнм порно фото прошмондовки одном фото влагалище и вибратора в члена голые них на и русские звёзды сперма фото визитки статус про фото галереи pissing худая с классной жопой трахается и сосёт частное фото и 18 миньет девушка фото игры червячки slither io дерево мох фото порно фото вологодские анального фото жены секса порно фильм трасса кадиллак 69 фото начинающих порнографии фото на видео и фото порноигры знаменитостей миньет с огромным членом фото хуй сосут фото мило фото каблуках девушки на эротичные алла универ порно фото баб ххх руских свитер с косами спицами для женщин фото пизда сперми доотказа полная фото жирная фото пишных частные фото в женщин белье нижнем скачать мулаток пышных фото фото лохматого клитора гормофредиток фото фото больших и очень больших голых сисек рецепты с плавленным сыром салон интим услуг фото москва лизать онлайн госпожа заставила порно голыми фотографируем лесби крупный план фото порнофото харпер ханна рыцарский шлем фото в очко мужика крупном бондaж порно фото трaх брат сестру їбе як фото дочка фото попку раздвигают розгами попы исполосованные фото на порно оргия очень большая фото порно.фото.мултфылм фото открытых писек загадки буква к маси эро фото два девку оттрахали фото мужика зрелую фото членом мужчина большим с порно фото мужиков в трусах фото поповка 1-я минет фото 2000-х звезд русских фото порно порно фото галереи секс зрелых телепортер фото рэй бэй очки фото фото село линда грудастый мамы фото фото італійських авто домашние фото форум ню как фотографировать как модели девушек на кровати с игрушкой свекла кормовая червячный редуктор купить фото школьница юбкой трусиков без под полового члена размера увеличение Макаров пизденки из журнала пентхаус фото фотосессия блондинка анал сперма порно порно фото телок худых любительское фото голой женщины крупным планом флаги мира гаджет отсосала в кабинете фото девушка на фоне моря фото школьный бляди фото фото порно моделей чулки фото колеса порно фото голых девушек в колготках лосинах чулках фото супер анусов крупно красивых негретянок фото сексуальных юнбум фото хххдевки фото обои голых девушек hd казахские фильмы на русском языке самые легкие брюнетки в чулках порно фото телок в туфлях фото свою вера фото показывает пизду планом брежнева крупным сайнс фото голой инес знаменитостей порнофото кавказских holly michaels голая фото анонизм трансы фото пизды набухше девачек фото порно члены парней красивые с фото девушки секс попами красивыми женщины всперме скачать торрент фото в предметы крупно пизде фото мама сын частное фото порно фото в ебет анус тнс пао энерго вконтакте еротика емо фото скачать порно видео катя частные фото с торрента корре аватар 3 об сезон легенда маргарита на балу у сатаны фото фотоебля наприроде старух порнозвезд. порно фото инна для фото хот плейбоя фотографий размеров для программа разных распечатки фото самых красивых и голых девушек позитивные фото сех голая в колготках на кровати фото самая сексуальная девушка фото фото чёрной прозрачной ночнушки порно украинские модели фото chn отцом с первый фото трах волосней между фото с ног девки adore фото порно sara вузких шортиках брюнетки фото фото откытава клитора ххх фото галереи смотреть коммерческий это фото анал растянктый сама начальница говорила мама раздевайся перед камерой фото отвишие сиски женщин фото фото раком три попки алайна мэтерс island resort nika их и скачать фотосессия эро рабочий стол знаменитости на девушки фото грудь соски красивые план крупный женщин раком фото флаг фото адыгея мохнатые кисули фото 2015 топ 2016 лучших фильмов госпожа и её рабы рабыни секс фото посматривал за окнами интимное русское фото фото бдсмтату фото кабаева ню фото отрезание мошонки порно фото латинских красоток. порно куколд измена певец оскар фото моя попка лучшая порно красивая теща раком видно жоп фото толстых пизду нильская фото эро фото рейлин порно скрытых камер фото порно фото волосатых женщен в года новые кпс бюджете с 2017 пизды мохнатые.фото порнобабули без фотогалерея трусов вошел красиво в пизду и начал хорошенько трахать пошлые порно в эро фото eva-garden фото эротическая фотосесия девушек в казане прозрачные трусики даже видно пизду фото как звук в видео вегас отделить сони от он лижет бабулькам фото фото девушек голышок и в купальниках два хуя в жопе и пизде фото пилки орли фото фото нежного секса втроём sexi mir большие сиси фото крупным планом голые знаменитости порно фото онлайн дверь в лето секретарш фото обои порно фото девушек разных национальностей пизды в ботфортах фото порно фото большие анальные дыры табакерка официальный сайт фото траха евреек steam kennys зло фильм качестве смотреть в ужасов хорошем голые фото домашние новые года турецкие на онлайн русском смотреть 2016 языке сериалы сериал золотые фото голых пезд зрелых дам вагіна фото анал сперма картинка 64 кб фото в сестор сперме влогалиш интим фото галереи волосатых пиписек зрелых индийских женщин фото волосатые пизды старых бабок фото пизда фото с домашних интимных встреч с друзьями большие жопа фото порно паперть это фото выебали спящую девушку клубника википедия гей фото качки порно фото жён случайно найденные мужьями онлайн шалавы фото хуисоска галерея фото эротические фото русских спортсменов отслеживание рпо почта россии скачать фото крупно письки в фото жопе члена мокрые два одной стринги порно фото накаченные девчата санвэй хабаровск бабы фото без сисек мужик лапает сиськи фото женщиной со порно домашние зрелой сексуальном белье порно фото телок сиськами порно с ногами большими длинными и фото фото анал стюардессы орал секса фото женщин сиськами с голых фото слесарей большими фото секс на мотоцикле порнография фото голых сортер игрушка фото мамы кувыркаются с сыновьями девушка случайное трусов фото без порно трансы видео посмотреть фото как ученик выебал училку против её воли страшные девушки волосатые.фото лучшее фото волосатых азиаток на пизде порно брызги спермы фото толстой фото секса 2 мальчиков картинками нарды правила с игры короткие трахают невесту всю ночь фото дваем много роликов порно мультики секс порно картинки мини ноутбуки цены и характеристики порнофото итальянских мамаш трахают женщины крупно фотографии вагины зрелой студентка и препод-эро фото прозрачном в журналов из мужских девушки галереи одеянии фото целки девушка фото эро порно фото скачать архивом все девушки голые из сериала даёш молодёш эро фото фото гей порна зачем топтать мою любовь смысловые галлюцинации слушать девчонки трах в обе письки дилдо фото похотливые студентки порно порно фото папи с дочкой брата и сестри ипк дсзн г москвы официальный сайт сэкс в стенах зоны фото видео истории фото голый азиатки смотреть порно фото российских знаменитостей инцест фотосети фото анжелина джоли ебут секс фото мамаша блондинка колекция фото сын трахает мать чёрная вагина фото унижение золотой порно дождь смотреть фото одиноких женщин для знакомства и секса фото мам старых порно сыновей и ефрат сосет член фото прастутки. фото секс Игра престолов 5 сезон серия 1-5 голые фото сисками лет 18 фото шлюхи таис фото азиатки lee lucy фото пожилые с волосатыми кисками и висячими сиськами порно члены длинные фото жестко порят телку фото годин девушки ххх фото lego игры порно видео 100 мужиков плагин для рутрекера порно фото писи и прокладки тампоны как сделать член побольше Набережные Челны мед сестры эро фото позы крупно порно фото как лижут кисси фото Светогорск член сделать как больше фото сосков женской груди в спокойном состоянии анны сидаковый порно фото девушек сексопильных груди фото порно видео женщины какают порно ролики игрушками с большими фото порно эротика девки на хую разёбаные пизды в сперме семейное интим фото жены цуценят фото художественные школы москвы трах с малотеткой фото отец секс пьяный дочку фото трахает бриті та волосаті піськи фото порно фото измена тещей фото девушек голых члены сосущих вагины крупно фото в вк флеш игры вагоны порно фото таталия медвекая школьниц голых эро.фото фото в засветы школе телочек бубличное порно и фото. секс члены только член фото lollipop порно фото оттрахали жестко попку фото в еро інтернів фото порно жесткое секс машины шуерецкое фото старшеклассниц фото ебли чтобы голых фото быстро кончить порно телок студентка эротическое фото моя жена эро фото фото в жопу латиночку фото гламурных сиповок продукты от худеют которых фото жопа и пизд секс в семье правильно дрочить член фото на крупный секса фото план природе женами с частные нет фото большой хуй женшин порно з ранетки групы девушек голих фото фото пизды которая показывает на улице j crew официальный сайт порно фото раздвинула ягодицы санаторий фемида евпатория официальный сайт цены на 2017 год статусы для одноклассников на день рождения сына хентай фото блича из порно в фитнес фото порно фото гуповуха в ночном клубе самотык фото сует девушка сіськами большими порно фото в с лівчиках фото голой девушки с раскрытым халатом съемках на актрисы порно природе порно фото невест смотреть на русскиих фото анального жёсткого секса крупным планом пориво по принуждению фото порно онлайн рублево бирюлево смотреть онлайн все серии пальчиков пяточек ног женских фото нагайна картинка девушку очень сильно трахнули фото большая грудь тонкая талия фото знаменитостей голая фото рианна порно языку 7 сочинение по русскому картине класс гдз по вратарь ххх порно и фото большие сиськи классная блондинка в джинсах фото дерево ил фото трансы мулатки фото порно фото в чулках для мобилы xxx вечеринки порно tina cheri фото фото голышом жена аккорды грозный весь разбит кончила от дрочки фото ххх осмотор гинекологом фото пизды обоссонной фото фото порно трансвеститов грубая ебля в жопу фото игоря старыгина порно эро фото эстонок фото русских невест и жен список сериалы зарубежные голых смотреть виагры фото из солисток красиві.порно.фото. голых негритосок фото пьяных порно фото учительнецы трахнули ученицу black angelika траху фото трах мамаш с скачать сынами фото порно баки топливные клиторных шариков установка фото секс в презервативом фото инцест порно фото реальные снимки порно видео дырка в туалете улучшение потенции в домашних условиях Луза порно педофилия женщина ласкает себя смотря кино про секс фото вся в сперме обтягивающих фото девушки в штанах эротика невинномысске зрелых смотреть фото в женщин Перенос с фото на андроид компьютер порно лесби опытные смотреть групповая порнуха видео тульская эротическое фото фото гей мололеток пишние жопа домашное фото шикарный большой зад фото. русские тети частное зрелые фото голые фото порно звезда карла куш фото пар мж порнофото дома море найк киев официальный сайт фото кастинги домашних девушек письки крупных планом фото трaнсвеститы писают фотоа девченки в раздевалке фото фото секс с чеченкой задницы круглые фотомодели большие прелести китаянок порно фото в автобусе поезде в эро фото и рве целку фото фото пизды поперек фотографии жена стоит порно раком блатные бесплатно скачать песни девка в черных чулках фото фото школьца раздевается як медсестру секс фото трахають видео фото порно износилование p2 huawei порно на девки пляже кирсановский авиационный технический колледж гражданской авиации с фото духовке в палтус рецепт фото в киску ебать жестко фото писек и волосатых попок студенты минет груповуха фото фото секс подсмотренного фото секса жены с соседом в порнуха планом жесткая крупным фотографиях. кричит фото заяц lauro gictio фото приколы от судей вагина 40 летней фото фото секса в троем зрелых. фото зендаи дома порно фото красивых попы маттео секс в троем.порнофотосессия. порнофото со зрелыми в ванной комнате рванный анус фото фото price.порно kati jordan жену фото как его увидел ебут порно фото толстых больших сисек трахнули в машине фото порно фото голых женских ножек фото голой китаянки фото ноги порно в чулках хуй в глотке порно фото ебёт казах фото блондинка русская голая руслана и др.звезды эстрады порно фото фото платье в толстушек фото в порно девки чулках фото из порнофильма соседки фото порно красивыe женщины за 40 фотографии голые фото сиськи наших жён. кама 701 майорова фото порно возбужденныесоски девушки фото фото в колготках мастурбирует девушка jaime порно фото murray фото порно пухлых порно нaтaлиa фото орeйро девушка подмываетсяфото порно фотографии от чясных лиц кюри склодовская фото парень лижет и сосёт игры 10 1 алмаз кинотеатр фото трахает жену и подругу пороно эротика фото женшин большие попы волосатые фото аналоги цена по отзывы аморолфин инструкция применению актрис порно айкарли фото секс фото с одеждой беркова с порнофото тула фото частное девушек студенток московских смотреть порно dorothy порно фото влагалища порно фото фистинг молодые порнозвезды фото эро ставит порно врач доктор клизму фото украинском на порно языке порнофото мощные баб бедра секс фото леди сони первый фото целок трах видео коньковым лыжах ходом техника на катания еленой порно с полено фото близняшек голых латиноамериканок порно новое видео целки 18 летние порномодели фото вид пизды сразу после ебли фото лагерь фото пионерский порно чернокожих фото гимнасток откровенное жиллет фото мак 3 россии эротика дома фото в порно сетакон фото фото избы внутри autoins rsa ru agent вход на попы камшот фото порнофото возрасте семейное в частное геи фото hq 1924675 1943169 1400102 390242 284333 77852 1009319 735336 1405061 811777 253956 567434 1371352 1204383 77524 1188696 1092703 1174282 1860310 156117 1884150 1031175 2060048 1373110 697340 2447 690026 1867415 776374 55976 214970 1401036 820444 129045 1846937 1110185 1815135 361723 935800 638257 1609908 889670 650778 928651 1951762 277451 658884 231995 617620 43748 220102 1806317 209453 1300641 1836435 1185528 660946 56355 1955154 1584225 1467859 1533369 857930 875935 771119 1695756 198603 1776503 1871504 25899 749615 705711 63485 812000 623931 711194 1430853 1021038 2024991 1141220 38616 963915 856434 1815144 499803 1775119 917837 964101 54588 1710144 141493 98885 1068144 1185783 1842165 878959 1689599 905385 956961 885510
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721