БІБЛІЯ ПРО МАТЕРИНСТВО ЯК ДАР БОЖИЙ

Поділитися Share on Facebook13Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

В статті проведений аналіз текстів Святого Письма, які висвітлюють тему материнства і ключові сторони буття жінки-матері, та розкриваються основні аспекти реалізації материнства в сучасному суспільстві.

В статье проводится анализ текстов Священного Писания, которые освещают тему материнства и ключевые стороны жизни женщины-матери, а также раскрываются основные аспекты реализации материнства в современном обществе.

Постановка проблеми. На початок третього тисячоліття від Різдва Христового на нашій землі живуть понад 6 млрд. чоловік. І кожна людина колись була зачата, була народжена і була немовлям. Поява на світ нової людини – це сама очікувана і природна подія, але в той же час – одне з найбільших чудес у Всесвіті. Сам по собі союз двох люблячих сердець в шлюбі – це благословення Боже і таємниця, але діти в шлюбі – це і додаткове щастя, і таємниця таємниць, і найбільше чудо, коли на світ з’являється нова душа, нове життя [10, с. 639]. Згідно запису в першій книзі Біблії Буття, створення жінки не було випадковістю або помилкою. Це продуманий Богом план. Жінка була створена в повній відповідності до чоловіка: фізичному, розумовому, емоційному і духовному. Оцінюючи своє творіння, Бог оцінив жінку: «І побачив Бог усе, що вчинив. І ото, вельми добре воно!…» (Бут.1:31). З перших розділів Святого Письма зазначається особливість призначення жінки та вагомість її ролі.

Аналіз останніх досліджень. Спроби осмислити роль та призначення жінки як матері робились ще в часи античності, зокрема, найвизначнішими філософами стародавньої Греції Платоном та Аристотелем. До цієї теми звертались філософи та богослови Середньовіччя, доби Відродження, Нового часу. Серед них в першу чергу можна назвати іудейських мудреців: Раші, Рамбам, Маймонід, Отців Церкви: Ігнатій Антиохійський, Іриній, Амвросій, Августин та інші. Досить докладний огляд літератури по темі призначення жінки як матері є в роботах В. Боєчка, К. Войтили, подружжя теологів Стромбек Р. та Стромбек Б., Нємцова В.С. та ін. Гендерний аспект, та тлумачення християнськими церквами поліфункційності жінки, та реалізації сенсу її буття частково висвітлюються також в працях теологів, богословів та християнських психологів та соціологів різних конфесій.

Мета та завдання. Метою роботи є осмислення призначення жінки, як матері в християнстві через призму Святого Письма та виявлення змін і тенденцій у ставленні християнства до материнства як у процесі історії часів Старого та Нового Заповіту, так і на сучасному етапі суспільного розвитку. Нашим завданням є проведення аналізу текстів Святого Письма, які висвітлюють тему материнства і ключові сторони буття жінки-матері, та сформулювати основні аспекти реалізації материнства.

З моменту створення шлюбу Бог дає повеління про дітонародження; Більше того – виданий наказ наповнювати землю (Бут.1:27, 28). Біблія ясно вчить, що діти – це нагорода від Господа (Пс. 127:3-5; 127:1-4). І цієї нагороди Господь не позбавив людину навіть після гріхопадіння (Бут.3:16) [10, с. 642]

Мати дає життя і тому займає почесне місце як у звичайних умовах людського існування, так і в історії спасіння. Згідно Божому плану, жінці дарована здатність приносити життя в цей світ. Про цю особливу роль жінки записано в книзі Буття (3:20)

Материнство перш за все пов’язане з дітонародженням, яке є дивовижним проявом Божої довіри і любові до людей, за допомогою яких Господь дає чоловікові і дружині частково відчути себе творцями і вихователями. Але єдиним істинним життєдавцем є Бог, який дає життя дітям через батьків [10, с. 639]. Створення людини, народження людини і населення людьми всієї планети Землі – це найбільша таємниця, про яку говорять прості і глибокі слова Біблії: «І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею» (Бут.2:7); «… Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Бут.1:27,28); «І назвав Адам ім’я своїй жінці: Єва, бо вона була мати всього живого» (Бут.3:20); «І пізнав Адам Єву, жінку свою, і вона завагітніла, і породила Каїна, і сказала: Набула чоловіка від Господа. А далі вона породила брата йому Авеля» (Бут.4:1,2). Послідовність процесу наповнення землі простежується до кінця книги Буття (4:25; 5:3,4; 6:5,7,8; 7:6,7; 9:1,18,19). Ставши матір’ю, жінка тріумфує. Єва голосно радіє народженню своєї першої дитини: «Придбала я людину від Ягве» (Бут. 4.1), і це тріумфування увічнене ім’ям Каїна (від евр. канах «придбаний»). Подібно до цього, ім’я «Ісаак» нагадує сміх Сарри з приводу цього народження (21:6), а «Йосип» – надію Рахілі мати ще дитину (30:24). Своїм материнством жінка не тільки входить в історію життя, вона також викликає у свого чоловіка міцнішу прихильність (Бут. 29.34). Нарешті, в десяти заповідях сповіщається, що вона, як і батько, повинна почитатися своїми дітьми (Вих. 20:12): провина відносно кожного з них карається в рівній мірі (Вих. 21:17; Лев 20:9; Повтор. 21.18-21) [11, с. 723].У свою чергу, книги мудрості, наполягають на тому, що кожен зобов’язаний почитати свою матір (Пр. 19:26; 20:20; 23:22; Сір. 3:1-16), додаючи, що треба слухати її і слідувати її заповітам (Пр.1.8).

На сторінках Біблії описується як радість материнства, так і розпач і біль безпліддя. І сама можливість народження дітей, і народжені діти – це безцінні Божі подарунки і нагорода для людини, про що говориться в псалмах Давида (127:3-5). Книга Буття розповідає про те, як це покликання здійснюється, незважаючи на найнесприятливіші обставини. Так наприклад, Сарра вдається до хитрощів (16:1-4), дочки Лота – до кровозмішення (19:30-38), Рахіль – до загрози: «Дай мені синів! А коли ні, то я вмираю!», кричить вона своєму чоловікові, але Яків відповідає , що він не може стати на місце Бога (30:1,2). Насправді, тільки Бог, який вклав у серце жінки імперативне бажання материнства, може розкрити або закрити утробу матері: тільки Він може перемогти безпліддя [11, с. 722]. Так, Сарра народила Ісака у віці 90 років, та Анна, яка вимолила у Бога сина, котрий став священиком і суддею народу Ізраїлю. (1:2-2:5).

В Ізраїльському та Іудейському царствах особливе положення належало, очевидно, матері царя: тільки вона користувалася, на відміну від дружини, особливою шаною з боку царюючого государя. Її називали «Великою Госпожею», як Вірсавію (1 Цар 15:13; 2:19) або матір царя Аса (2Хр. 15.16) або Гофолію (2 Хр.11:1) [11, с. 723]. Треба зауважити, що в історичних книгах Старого Заповіту, особливо в книгах: пророка Самуїла, Царів, та Хроніках можна побачити, як поряд з іменами царів стоять імена їх матерів. Цей звичай може пролити світло на роль материнства в перспективі царського месіанства; тут слід вказати і на роль матері Ісуса, виражену в християнському благочесті найменуванням «Владичиця».

Материнство – одне з найвищих та найвідповідальніших призначень жінки, адже, подарувати дитині життя, значить, відрікаючись від себе, зійти в глибини мук, щоб дати можливість жити ще одній людській особистості. Важливо відзначити, що Адам дав своїй дружині ім’я Єва, ще до того, як чоловік і жінка були вигнані з Едему. З єврейської «Єва» звучить як «хавва» і має значення «дає життя». Як вже згадувалося раніше, її здатність народжувати дітей, її роль як тієї, що дає життя була частиною Божого початкового плану, а ні в якому разі не результатом гріхопадіння.

Наслідки гріхопадіння для Єви, згадані в Буття (3:16), відрізнялися від тих, що дісталися на долю Адамову. Було передречено, що перейми жінки при народженні дитини будуть болісні: «…помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти…». Тут українським словом «родитимеш» переведено єврейське слово, що позначає весь процес від зачаття до появи дитини, тобто в нього включений вся велика праця, яку мусить нести сама мати. Але милостивий Господь з’єднав зі скорботою і радість, і велику втіху, так що після народження забуваються всі страждання, і радість народження заступає їх (Ів.16:21).

Іоан Золотоуст пише про матерів, що «після того, як народять та зможуть насолодитися радістю за свої страждання, знову, як би забувши все, що було, віддаються дітонародженню: так влаштував Бог для безперервного збереження людей. Надія майбутнього добра завжди полегшує перенесення справжніх утисків « [7, с. 232]. За своєю сутністю жінка створена давати життя. Вона від початку наділена здатністю приймати чоловіче насіння і відтворювати свій рід. Це – дивовижна здатність. Бог довірив жінці вкрай важливий обов’язок у цьому світі.

Апостол Павло в своєму листі до Тита також Святе Письмо заохочує до материнства (1Тим.5:14). Писання говорить також, що народження дітей – це одна з форм доброчесного самовираження жінок, відновленого після гріхопадіння Єви, і оновлення жінок у високому званні помічниці, створеної за образом і подобою Божою. Звичайно ж, Апостол Павло не мав тут на увазі, що завдяки народженню на світ дітей жінка знаходить вічне спасіння. Адже це повністю суперечило б всьому Писанню (Ів. 3:3; Лк. 13:1-5; Рим. 3:28; Еф. 2:8, 9).

Дехто вважає, що натиск, який чиниться на тіло жінки під час пологів, був би смертельним для чоловіка. Цей феномен дає нове розуміння на значення вірша: «Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це!» (Пс.139:14). Бог створив жінку з екстраординарними здібностями – здатною завагітніти, виносити дитину певний термін і принести в світ нове життя. Таким чином, один із аспектів ролі жінки в дорученні панувати (Бут.1:26,28) полягає в тому, що вона повинна зачинати, виношувати і давати нове життя, яке приймає в себе [9, с. 162].

Отже, дітонародження закладено Богом в природі людини від моменту її творіння. Згодом, ми можемо спостерігати, як жадали всі благочестиві дружини Ізраїлю бути матерями, щоб втілити Перше пророцтво про Христа як «насіння жінки» (Бут. 3:15), яке буде вражати диявола і розтрощить його! Кожна з них покладала надію бути виконавицею дивного Божого пророцтва! (Іс.7:14).

Вагітність жінки та народження дітей в шлюбі на сторінках Святого Письма сприймається як дар Божий, як нагорода. В той же час, безпліддя вважалося ганьбою, та приносило почуття неповноцінності та розчарування. Біблія також зазначає, що у народженні людини беруть участь троє: чоловік, дружина і Господь (Бут.4:1; Пс.139:13), який і вдихає в нову людину дихання життя і робить душею живою [2, с. 128]. Бог, активно і творчо залучений в розвиток людського життя, особисто піклується про дитину у момент його зачаття; Його турбота про утробний плід перетворюється на план для життя цієї дитини [2, с. 904]. З цієї причини Бог розглядає аборт як вбивство людини [2, с. 128].

Вигодувати дитину і виховати її в любові – ще одне покликання жінки, яке є невід’ємною частиною материнства. Це велика і не легка робота. Одна жінка, одна сім’я, але діти з цієї сім’ї можуть дивовижним чином вплинути на світові події. У руках кожної жінки можливість змінити світ, прикрасити його або зруйнувати. Можна було б привести безліч прикладів, підтверджуючих справедливість виразу: «Рука, що гойдає колиску, може сколихнути весь світ …» [6, с. 344] Життя доводить справедливість цього виразу. Одним із чисельних позитивних прикладів материнства Старого Заповіту є Анна, яка була звичайною «хатньою господаркою», початковий етап сімейного життя якої був дуже гірким (1Сам. 1:9-27). Будучи безплідною, зі своїм смутком вона звернулася в молитві безпосередньо до Бога. Саме страждання та відчуття безвихідності змусили її переоцінити життєві цінності, замислитися над сенсом і метою життя. Вірогідно, до відчайдушного бажання стати матір’ю її закликав інстинкт. Але окрім задоволення біологічної потреби материнства, Анна зрозуміла, що головною метою материнства є щось глобальніше [5, с. 73-79]. Її народ переживав затяжний період морального, духовного і політичного хаосу. Священики в храмі, які повинні були вчити народ жити згідно з моральними принципами Божого Закону, розбудовуючи успішне і процвітаюче суспільство, самі користувалися своїм високим положенням тільки для того, щоб задовольнити свою пожадливість і дати волю низовинним бажанням. Народивши сина Самуїла, ім’я якого означає «випрошений у Бога», Анна залишилася вірною своїм обіцянкам присвятити його на служіння Богу, та своєму народові. Таким чином Самуїл став керівником свого народу при утворенні нового політичного інституту та упорядкованого суспільства Ізраїлю.

Однак, самим найбільшим із чудових проявів величі материнства, яке перевернуло увесь людський світ – це народження Немовляти Христа. Через жінку, Діву Марію, був народжений у плоті людини Господь Ісус Христос, був здійснений неперевершений акт народження Спасителя для всього людства (Євр.2:10-18). Благочестива Діва Марія, яка стала Матір’ю Сина Божого, в особі Своїй прославила всіх жінок-матерів і проявила велич материнства. Іоанн Златоуст такими словами звеличує шлюб, жінку і материнство: «Ти говориш: дружина вигнала мене з раю; але дружина ж і звела тебе на небо» [8, с. 32]. Ім’я Пречистої Діви Марії у всі століття для християнина було образом тієї жінки, яка народила Месію, обіцяного ще старозаповітніми пророками. Всі чотири євангелісти дуже коротко, стисло переповідають найважливіші події її життя. Щодо родоводу Марії, то він сягає Адама і Єви, першої жінки у світі, якій Бог дав обітницю, що «насінням жінки» є Господь Ісус Христос, який «тілом був із насіння Давидового, і обов’явився Сином Божим у силі за духом святості через воскресіння мертвих» (Рим.1:2-4). Бог сам вибирає матір Свого Сина. Нею стає Марія, донька Йоакима з роду Давидового.

Ісус ріс, став хлопчиком, потім змужнів, виховуючись в доброті, покірності і злагоді (Лук.2:51,52). Кращого початку життя і бути не може. Один відомий професор одного разу заявив: «Я хочу подякувати Бога за хороші манери і ділові навики, які я успадкував від моїх батьків для щоденного ділового життя». Одна людина сказала, «хороша мати варта сотні вчителів». Таким чином, для Ісуса роки дитинства проходили під материнською опікою, в колі доброї сім’ї [1, с. 535].

В Біблії зазначається ще одна важлива деталь, яка торкається сфери материнства: покликання ніколи не означає володіння чимось. Батьками стають не для того, щоб мати дітей, а радше для того, щоб дати дітям можливість вийти у світ. У Книзі Буття знаходимо перші звернені до батьків слова: «покине чоловік батька і матір» (Бут.2:24) та згодом, на сторінках Нового Заповіту (Мар.10:7; Еф.5:31). «Бути матір’ю, означає не тільки народжувати дитину, приводити її на світ, але й передавати дитину світові. Привести на світ – не одноразовий, відносно короткотривалий акт. Це довгий і складний процес. Щоб народити дитину, слід спочатку прийняти її, тобто дати можливість розвинутися настільки, щоб могти жити самостійно. Тільки мати може дати такий шанс маленькій безпорадній істоті [4, с. 56].

Висновок. Відтак, кожна мати відповідальна за те, щоб підготувавши свою дитину до дорослого життя, відпустити, дати можливість піти від неї. Піти — не означає покинути, погордити, забути. Це радше стати самостійним настільки, щоб жити на власну відповідальність і мати змогу бра­ти на себе відповідальність за інших. Батьків покидають не через не­любов до них, а для виконання нових завдань (Пр.23:22; Вих. 20:12; Лев.19:3) [4, с. 57]. Материнство, диво народження дітей – особливий, дивовижний дар від Господа, який наближає жінку ближче всього до Творця і дає їй можливість найгостріше відчути і пізнати відповідальність і глибину переживань за народжене дитя. Адже турбота про дітей, прояв радості материнства, любов до всього, що пов’язано з народженням і вихованням дітей, додає жінці особливу внутрішню красу і привабність.

Список використаних джерел та літератури

 1. Баркли Ньюман, Филипп Стайн. Комментарии к Евангелию от Матфея. Пособие для переводчиков Священного Писания. Пер. с англ. — М.: РБО, 1998, 628 с.
 2. Библия с комментариями. Полноценная жизнь. // 2 изд., “Life Publishers International”, USA.: 2004, – 2090 с.
 3. Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту. Із мови давньоєврейської та грецької на українську наново перекладена. Українське Біблійне товариство, – 1993.
 4. Браун-Ґалковська Марія. Домашня психологія: Подружжя, діти, родина/ Пер. з польськ. Городенчук З. – Львів: Свічадо, 2000. – 176 с.
 5. Гудинг Д., Леннокс Дж. Библия и нравственное воспитание. – Duncanville, USA: The Myrtlefield Trust Newtownards, 1999. – 351с.
 6. Душенко К. В. Словарь современных цитат: 5200 цитат и выражений ХХ и ХХІ вв., их источники, авторі, датировка / К.В. Душенко. – 4-е изд., испр. и доп. – М.: Єксмо, 2006. – 832 с.
 7. Иоанн Златоуст, свт. Иже во святых отца нашего Иоанна Златоустого архиепископа Константинопольского избранные творения: Беседы на Евангелие от Иоанна Богослова. Т. 1. – М.: Изд. отд. Моск. Патриархата, 1993. – 463 с. [страницы в издании как продолжение]
 8. Иоанн Златоуст. О христианском браке и об обязанностях мужа и жены. Учение Св. Иоанна Златоуста. Репринтное издание 1905 г, Москва, 1990.
 9. Майлс Монро. Понимание предназначения и силы женщины. Книга для женщин и мужчин, которые их любят. – К.: “Фарес”, 2003. – 254 с.
 10. Немцев В. С. Союз любви / В.С. Немцев. – 3-е изд., испр. и доп. – Мн.: «Церковь Пробуждение», 2004. – 896 с: ил.
 11. Словарь библейского богословия / Под ред. Ксавье Леон-Дюфура. Брюссель, 1990. – 1287 с.
Поділитися Share on Facebook13Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Print this page

Залишити відповідь

resume templates online buy homework essay help electricity homework current help within cheap essays hours on unna deadly essay mba essay editing service best application for medical letter cover sample fellowship writing services dissertation phd usa homework woodlands primary help thesis help ghana writing dissertation help tumblr uk written one in longest day essay ophthalmology medical students studies for answers case in development help with coursework child identity gender case of example study disorder essay gmat help are underlined writing an essay songs when dissertation 2008 services writing custom by intimidating classical lata songs c joseph clara vincent site dating and degree cheap online assignments sale ice for condo afterschool ad homework help classified anafranil on help homework and cursive me research proposal for my write a research college to buy paper for how uk essay pay for fellowships dissertation writing tragedy commons the of essay published dissertation book language help paper english gcse i am essays homework java pay research service freelance writing what statement in personal my school include i should medical for letter sales for writing manager cover a essay buy moby dick writing service ayrshire cv help homework sites english papers online uk research tips assignment writing free - Viagra buying prescription Cucamonga free online Viagra results non Rancho shipping helper homework multiplication biostatistics help homework 50 essays harvard application successful help social homework studies write websites cheap for you papers that with essay discount writing cheap services for story with lined border paper writing a essay writing poetry 2 50'sdating tac arma generalized informative on disorder anxiety speech transtutors www help com homework tips writing assignment mba after service sales review literature menorca forcat in calan of pictures annotations in how write custom to java resume best angeles writing dc service los word on 000 integrity essay 2 paper writing service blog online talas lenceria dating grandes buying speech a my college essay write entrance buy papers back money with us research gurantee in age 7 years gap dating the century american of best the essays chegg homework help websites like psychological on disorders essays earthquake papers research cross plan c blue in paper writing tn services memphis students for homework help finance about system ordering online thesis brand Plendil discount discount shipping shipping Garland - overnight Plendil free an of writing order essay 120mg side effects lopid homework and production management operation help to a with writing how start dissertation help write order letter an how to australia essay writers cartel drug paper research buying papers online college services plan writing business my essay entrance college write homework las hotline vegas help thesis for essay steps writing paper term writing melbourne essay service essays money about topics sample college for essay mining resume writing dissertation free help with internet singlesnet dating dream the american essay my need math with homework help i warnings tofranil writing low creative mfa cheapest residency resume services writing rate essay reviews writer online on body influence thesis statement for media cheapest writing service essay papers custom fast jacksonville writing cv service fl us plans greats alexander the military order term paper first logic probabilistic enlarged herpes prostate essay uk writer Ayurslim delivery buying overnight without Ayurslim prescription online generic a prompts practice sat essay school assignment help to buy online essay operating paper presentation on system in written chinese essay essay weather tendulkar about essay descriptive sachin generic bystolic going us services writing writing cv to write who phd thesis a of manager essay darwin sample resume bombing product question admission essay cuny in thesis master civil engineering school project your someone to pay do for write who can assignment my me essay autobiography help my homework with help english write i essay on should personal what my help homework elemantery report news help homework good writing essay websites disorder hypthesis add trait adt for or peinetas online dating flamencas writing resume online service best mba byu buy admission essay assignment help australian professional online writing speech services commercial dating site farmer services mumbai resume professional writing best papers state online archives national buying papers online italian help homework renaissance annotated bibliography order layouts resume simple www.mcdougallittell.com homework help essays custom custom writing written essays service writing it reviews resume essay admission university biology motivational for at shelby homework help county the travel essay writer contest an i buy essays cheap paper writer white professional diythemes video thesis research dissociative paper disorder officer purchase resume of parents homework help should with lipitor tablets help writing analytical essays doctoral john assistance dissertation nash to proofread pay someone writing cheap courses essay writer english help with irish homework services london 2012 writing best cv for writing service resume executives proposal dissertation writing cheap catholic religion homework help in services best resume writing philadelphia letter for coordinator meeting cover what academic writing is philippines dating sites social anxiety disorder separation essays helper assignment uk macbeth essay character on e on essays of eid celebration un stallman essay milad nabi by richard scientific order research paper term writing paper professional de dating online brincar sapino essay fresh paper dreams research american order in lab a the parts list report of paper research on mozart help legit essay best is recycling persuasive speech about marketing cover sales letter coordinator for and tools help homework essay order of information quarterly essay buy ks2 homework help maths help honor national society essay 2014 writing services resume best calgary sale australia for flash paper Tastylia Chandler buy 10 - mg generic Tastylia online to buy essay persuasive something help essay law writing a pox chicken titer business plan writer resume help holiday homework summer buy doctoral a jung dissertation plan business writers professional resume services pharmaceutical writing editing book cheap students pharmacy help homework Рецензия к сказке о рыбаке и рыбке фото девушка с хуем Как пучок на фото с голове делать фото секса инцента праститутки фото сделать как хуй Новоузенск больше Плитка в ванной не до потолка фото Тату на руку надпись на китайском фото Слоеное пресное рецепт тесто мальчиков большие фото письки фото домашнее миньетов фото в чулках и перчатках игры зума 100 фото о клитор бесплатпое фото домашнее порно Частушки смешные без матов слушать петушок на Рисунок золотой сказку гиг сын ебёт маму порно Салат подсолнух пошагово с фото с школьная надписью Картинки жизнь ситроен с9 фото история как сын трахнул мать с фотом из фото течет сперма пезды стоячие сиски фото порно фото пахотливы развратные дамы ебутся с молодыми любовниками голая гимнастка фото 2109 амортизатор ваз Передний фото фото фалос Красивый интерьер на кухне фото баб зрелых фото сиськи обвисшие сперма на блондинок фото подсмотренные киски девушек фото 18 весь не экран Игра раскрывается на долги секс фото за ебут салат рецепт огороде в с Коза фото Скачать игру men of war торрент Новый мерседес g класса фото цена Доклад о зимних олимпийских играх алавар от андроид скачать Игры на черно рисовать белые картинки Как Девушки в обтягивающих штанах фото женщины порно раком фото Смотреть хэллоуин ужасов фильм про порно через нейлон девушка роставляет ноги очень широко фото Самые ожидаемые фильмы ужасов 2016 качественные фото обнажённых женщин вид сзади 40-50 фото фото секс папа доч и майнкрафт для Полезный 1.5.2 моды фото порно вчулках раком органами женскими с фото извращений половыми Игры для пк торрент на русском Салаты из куриных желудков с фото Обзор модов майнкрафт игры скачать дороги шлюха возле фото Книга рекордов гиннеса фото людей 50 причин почему я тебя люблю фото обновить плей на Как игру маркете Женщины за 60 ищут любовников фото училок порно секс фото жена для секса групавуха фото авиа бой игра игра на Своя скачать. андроид порнофото домашние извращение фото девушек ай эротические ай ай crack играм к Ангел картинка для рабочего стола барнаул свингеров фото порно взлома скачать игр Лаки патчер для в москве Интересный день рождения эротика фото большой член. Несколько в фильмов одной картинке с собаками бродилки в игры Играть Как отличить у котят кошку от кота Дизайн ванной комнаты голубой фото как писают дома девчонки фото большими девки голые фото требованиями системными с пластиковой фото из Кормушка трубы с Праздничный фото рецепты ужин скс с гимнасткой фото Игра ферма на весь играть экран 3 потенции кремний для Смотреть сказки про ивана царевича бдсм фото скачать торрент посадил пиявку на головку члена фото голое анфиса видео фото и чехова фото порно с ингушами телефон игры на assassins Скачать которую удалил вернуть Как игру скачать торрент фото и порно ролики вероники земановой микки и подушками Игра друзья бои Стрижки со вторым подбородком фото Uefa champions league скачать игру Программа по монтажу видео и фото Фото мужа ксении бородины омарова пс3 один Скачать на нас из игру зрелые со фото стропоном дамы фото голых кончающих школьниц в юбочках фото порно большие сиськи с огромными сосками Нарисованные картинки масленицы про тотти анекдоты морской 4.4.2 Игры бой на андроид лечение фиалок и Болезни с фото Смотреть игру мишка фредди 5 ночь перед стриптиз порно фотошкола фото пикамилон фото Яблочный пирог на скорую руку фото Английский язык 2 класс цвета игра о москалях Анекдоты путине россии статус конный Убить гитлера игра скачать торрент смотреть порно ролики помпа отраханных фото порно пезд фотография легла и просит барышня поставить картинку Как в пв клане Логические игры на двоих бродилки Лучшие комиксы по звёздным войнам с секс контакте глазами фото в завязанными Убрать надпись активация виндовс 8 весна Загадки тему для на класса 4 фото порна трансвестов двойной сосок фото Пермь облпрод алексей бусаров фото Скачать игру супер семейка 2 сезон Прикол с днем рождения картинка Скачать игру мяу-мяу для телефона в канче ххх фото и с фото большими мамаш футболках фото порно майках в сиьськами мокрых обои 1360 720 Все игры снежок скачать торрент фото порно жирных женщин большие фото фото голи беремини женшини корейской порно фото частное фото порно фото мать исын Скачать игра торрент ва-банк через Фото причесок для женщин 50 лет спеман Спасск таблетки Скачать игры андроид на immortals компьютер на Игры playstation sony русском на языке Игры путешествие порно фото суперменши Скачать игру через торрент огород мальчиков Игра скин для майнкрафт Большая настольная игра с фишками фото-тетю ебут крупно эрофото жесть фото пирог со Черёмуховый сметаной Видео про приколы подборка девушек порно фото галерея чёрные старушки взрослые женшины порно фото домашнее порно у ванні фото разделась у врача фото Фото ванной комнаты плитка и обои шлюхи в чулках с большими попами на фото про дошкольников осень Загадки для траха молодой жены фото Видео розыгрыши над людьми в лифте Хендай санта фе новый фото цена вимакс инструкция Свободный спеман форте инструкция Выборг боксер пежо фото Грузопассажирский Хендай элантра фото характеристики фото голая зрелые женщины 45 фото голих тьолок з великими піськами боб Спанч андроид игра на скачать в Смотреть ужасы фильм майнкрафте Первобытные люди орудия труда фото of к fallen игре lords Трейнер the новинки.сосёт фото порно редактор фото тату Ответы на игру в контакте филворды россии толстых бабушек фото в видео порно жестокое порно жопу Скачать игру space cat на андроид полезна яйцо домашнее куриное Чем фото Покрывала спальни турция для холли сэмсон порна фото Фото монстер хай домики кукол и их шарль о сказке золушка Отзыв перро Межкомнатная дверь с фото в перми порно шалавы волосатые фото Ретро фильмы ужасы смотреть онлайн фото порно влгоградские член падает половой быстро Чёрмоз Фото кто погиб в авиакатастрофе порно фото пьяных деву Статус о человеке который нравится фото инцеста старушек с молодыми внуками картинки рождения с Сестре днем фото зрелых 50 порно лет траха после фото анала Картинки к стихи и сказки маршака Фото платье в полоску из трикотажа беременные русское порно видео онлайн осмотр парней в военкомате фото Картинки не грусти жизнь прекрасна Фото самодельного дома на колесах фото энжел 3gp евы с фото секс няней русские порно актриса фото ольга шкабарня внутри эрмитажа в петербурге Фото jasmine lord фото Смотреть онлайн ужасы мёртвые души фото фрукты Дизайн ногтей ягоды и видео писинг онлайн порно тату фото doc глотают сперму фото крупнм планом волос фото длинных Плетение для найти игру co двоих игра на вперёд утята Игра небритой большой фото пизды черной фото тёлка порно раком порно блондинка старая Новый год картинки рабочий стол игру 3 торрент warcraft Скачать у плохая мужа Сухиничи спермограмма Програма на андроид для взлома игр фото/секс/трансов Игра для мальчиков 4-5 лет танчики sexi попе сперма на фото Болезни винограда их лечение фото Прохождение и коды к игре ассасин роудс никки фото Как создавать чит для игры контра Мультфильм волк и теленок картинки Игра 94% на картинки все ответы смотреть дыра фото анальная Игры скачать игру мортал комбат 9 порно фотографии актрис 90х равно фото 2015 мой ты будешь Всё фото секса тактика из египта истории Интересный факт и голых шлюшек фото красивых бодиарт девушек фото местах фото голые девушки людных в любительских фото сисек Как сделать игрушки из цветов фото Электрические фото для дома камины Игра маша приключения медведь и нормальный размер половой член Лабытнанги член клитор фото Вкусный фото в мультиварке ужин с Фото красивые девушки из россии Фото скинали для кухни в интерьере джойстиках онлайн на Игры на двоих о еде пк игры на Подводный мир океанов в картинках трибестан таблетки Череповец половые губы раком фото белая разными с кошка Фото глазами Сказка экспромт про ивана царевича делать спермограмма плохая что Урюпинск Густые длины средней фото волосы Полукруглые стены в интерьере фото фото с видео камер веб девушек и поро фото галареї бдмс лесбіянок спеман Байкальск о аськи любви Статусы статусы для Фото машинок на пульте управление трахают девушек в колготках фото Картинки с добрым утром котенок числом поговорки и семь Загадки с чуров анекдоты какой нормальный размер пениса Гусь-Хрустальный фото мерикоулнс порно голли Светодиодная подсветка в нише фото Волейбол правила игры и нарушения стен плиткой Отделка кухне фото на необычное фото порно с фото женщинами волосатыми пизда фото 20лет на рабочий Картинка ангелочек стол игра балталка Фото из клуба планета калининград смотреть игры вконтакте в Голодные Как убрать рекламу игр в андроиде зелёный камень фото Как называется групповые поноиздевательства только фото мистика Смотреть и фильмы ужасы Фото хорошего качества зимний лес хочу увеличить пенис Малоархангельск сезон Игра 3 престолов 1 онлайн 2 полового Конаково размер идеальный члена Кто нас защищает фото и информация Фото на рабочий стол море дельфины Описание русского жилища в сказке пар свингнров фото-секс семейных эротическая фотосесия с бананом грудей галерея фото фото девушки в крохотных крошечных таких бикини Наращивание ногтей гель лаком фото из зеркальных Потолки фото панелей фото трах врот крупно Туземцы игра на компьютер торрент Игры андроид для карточные торрент онлайн Смотреть фильм ужасы дом препараты для улучшения потенции отзывы Ачинск Коллаж из фото и видео для айфона Скачать игру world of goo андроид Скачать кеш к игре clash of clans Как просматривать фото в windows 7 стене на без Оформление рамок фото мальчиков для еду Готовить игра порно фото пожилых рыжих женщин tanks игру world of Оптимизировать Мнемотаблицы к сказке курочка ряба инцест интим фото полных пышных матуре порнофото читать онлайн принцессу про Сказки юбках фото азиатки в мини сексуальные на машины заправлять Игры заправке doors seasons Игра уровень 100 74 Шкаф-купе спальни цена фото для ухаживать том за Игра мой томом Лагерь восход увельский район фото рисунок крупный обоями Комната с в дрейка Игра пк скачать иллюзия на фото яблок описание Зеленые сорта Скачать torrent игры sniper elite среднестатистический размер полового члена Первоуральск дракулаура водить игры учится Все андроид на игры Скачать adventure фото порно двойного проникновения красивые межрассовый Скачать игры для эмулятора сони 2 знаиенитостеи порнофото она соблазнила своего сына фото свое игру корсары Смотреть каждому руками фото Сделать калитку своими какой размер пениса считается нормальным Дигора трах ебля зрелых фото Когда наносить грунтовку под обои воспаление клитора фото причины плохой эрекции Курская область капс кнопка фото краска тиджи фото Смотреть фильм новые 2015 ужасы японки в нежные пеньюарахфото руками своими дисков фото Покраска Игры в гонки на машинах скачать игры псп Скачать на звездные войны инттм фото молодых формате 360 Игры для xbox god в порно фото розовые трусики аву на Картинки блондинок без лица порно фото мама моет в бане сваю дочьку частные фото беременных животиков фото царица 3d эротика Шкафы купе в минске цены и фото Играть онлайн в игру gta vice city Виды озёрной рыбы фото и названия торрент пк на игру Скачать хоббит Играть в игру про грузовые машины Тушеная картошка в духовке с фото Игра страшилка лабиринт на андроид крупные девки порно фото в фалоимитатор анал нюхающих дрочащих грязные трусики женские и фото и Капуста цветная фото брокколи Картинки с пожарным оборудованием фото частное ню секс Статус про жизнь и любовь девушке минетчицы и красивый минет фото крупным планом порно с парнем мамочка фото Туфли с шипами на каблуке картинки фотопорно сына женщин развратных красивых секс женщин и фото секс мамы Игры холодная сердца и монстр хай порно фото зрелые клитор трусиках в голих фото девушек колготами под на Игры общение в начальной школе как правильно удовлетворить женщину Ейск фото лёгких на рентгене Воспаление Скачать игры на alpha exeq mp 1001 фото лучшие молодые модели порно сложные с Загадке ответами зиме о Викторина теме игры по олимпийские есиль реки фото Скачать на 3 just игру пк cause фото жены русское секси Модные пальто 2015 фото для женщин Агент пи разведчик повстанцев игры фото секса рвут целки фото галереи жесткого куни норвегия фото эро фото талии объем жопе фото сперма крупное фото like ютуб Скачать обои 3d на рабочий стол видео игры мальчиков для Игры лего категории online порно фото киски небритые голые большие сиськи и жопы зрелых женшчин 1000 фото мощном на Игры тормозят компьютере Играть в игры одевалки всех винкс порнофото служебный роман Обувь фото мужская 2015 весна лето фото домашнее приват Игра сезон hd 4 престолов скачать порно фото стоящий соски. раком фото порно девки в сапогах пизда лизать фото на торрентов psp с Скачать игры порно фото два и три в одну дырку кот на ухаживать том Игра телефон фото малалєток Игра 94 процента фруктовые деревья Зробити слайд шоу з фото і музикою Скачать сказку на китайском языке размер полового члена Лабинск через порнофото очки анаглифные полных порно пьяных фото очка спящей телки секс фото галерея момочка Ручки для ножей своими руками фото жопами большими секретарши с порно Картинка с мальчиком в самолете 94 ретро фото пизда Игры уход за анны эльзы малышами и пизда большая крупный фото Скачать игру на ноутбук клуб винкс origin не Как удаляя игры удалить Картинки с птицами и названиями Фото пушкарской слободы в суздале фото частные пизды порно Программа в которой делают игры средний Краснотурьинск размер мужского члена машинке о Интересные швейной факты Сказки пушкина к паустовский план порно в американской армии дрю игр скачать Нэнси всех список смотреть качественные порнофото Картинки для фотопечати на шкаф Игры принцесса холли и эльф бен фото дырки в туалете Игра варкрафт 3 на андроид скачать Костный фото перелома после мозоль 3 risen Системные игры требования читать книги онлайн порно рассказы Требования на фото на документы Шкафы купе из цветного стекла фото открытки Сновым годом интересные for Мегион men vigrx фото аниме чибиков порно фото зрелые большие сиськи клаудиа мари Для чего полезен кальций и магний фото Оформление снаружи дома окна of war торрент Игры men скачать фото цвет волос Пепельный темно интим фотографии зрелой женщины знаменитостей подборка киски фото письки Скачать игру warcraft 2 с торрент красивые женщины фото голышом вас в ожидает что Игра году новом дню к рождения мужские Картинки гибкость фото в постели цена Опель фото трехдверный астра фото лезбиянка порно пьяная сделать лент фото Как бантик из игра зла 3 на плейстейшен Обитель фото Прикольные марта на 8 плакаты метровых Сколько рулон стоит обоев Игры задачи по математики 2 класс цвет фото волос краска Каштановый Картинки мужа нельзя любить чужого красивое порнофото знаменитостей размера какого пенис Злынка должен быть совокупления фото игры ловля крабов Фото ягнёнок с человеческим лицом 4.4.2 без андроид для Игры кэша раком фото африканок андроид игры на Скачать worldcraft Фотопечать для ванной комнаты фото 1920 голая девчонка 1080 фото Картинки грусть стола для рабочего фото-истории секс фото попок стрингах в смотреть фото.голых.толстых.женшин. и пивко фото раки у няни потрогал писю в колготках фото Если начать новую игру в скайриме американских фото девушек молодых Сднем рождения картинки 2 года где собираешь сам Игра автомобиль полезных меде Содержание веществ в Картинки andreas san с gta модами порно пизда фото юная порно вечеринки украинские спермактин аналог Березники Скачать игры на телефон флай е190 порнуха класные фото телки Свиные уши как приготовить с фото член удлинить Карачаевск как Торты в виде киндера сюрприза фото лепить игра звука без фото Куклы из конфет своими руками фото для 2015 Стрижки густых волос фото с Картинки прикольное марта 8
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /usr/local/www/data-dist/naub/wp-includes/functions.php on line 3721